Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1132 posty 19359 komentarzy

Moje komentarze

 • @Tiamat 17:48:23
  "Na pierwszy rzut oka, samodzielnosc, separacja od "centrali" wyglada obiecujaco. (...) Trudno mi sobie wyobrazic np. Polske wylaczona z Unii". -

  --- Tak, zgadzam się Panią (nie pierwszy raz zresztą). Taki jest dzisiaj los narodów i państw małych i średniej wielkości. Dobrze jest, gdy kraj ma mądrych polityków, którzy chcą i umieją dbać o interesy państwa i społeczeństwa. No i faktem jest, iż nie dostrzegamy w Polsce takich chęci i umiejętności polityków.

  Pani powyższa wypowiedź będzie opublikowana w formie notki. Zakładam - po 3-dniowej przerwie - taką kolejność publikacji:
  1. Metro o reparacjach;
  2. Tiamat o Izraelu;
  3. Metro o szejku Hosseinie (przekład);
  4. Tiamat o separatyzmie i Ukrainie.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • II e-mail otrzymany od Andrzeja Szuberta:
  I jeszcze jedna uwaga…
  Z globalnego punktu widzenia nad Hiszpanią (z Katalonią czy bez niej) oraz nad Katalonią („suwerenną” politycznie od Madrytu czy nie) wisi katowski żydo-banksterski topór. Nie tylko depopulacyjny, ale i finansowy w postaci bandyckiego systemu bankowego, jaki istnieje i w Katalonii. W programie Katalończyków nie zauważyłem najmniejszej wzmianki o planach wyzwoleniu Katalonii spod żydo-banksterskiego jarzma.
  Co oznacza, że ruch niepodległościowy jest tylko pozorny i tylko na płaszczyźnie politycznej. W sumie obecną zadymę o „niepodległość” Katalonii skłonny jestem uważać za fałszywą barykadę, która ma odwracać uwagę Hiszpanów i Katalończyków od największego dla nich zagrożenia – od żydo-banksterskiego katowskiego miecza wiszącego nad nimi, bez względu na to, czy Katalonia ogłosi się „samodzielnym” państwem czy nie.

  Sam separatyzm w sumie oceniam za zjawisko pozytywne, będące przeciwieństem żydo-banksterskiego globalizmu i tworzenia na jego fali coraz większych nadrzędnych struktur. Tyle że separatyzm powinien oznaczać nie tylko polityczne oddzielenie się – w przypadku np. Katalonii – od Hiszpanii. Także oddzielenie się od jewrounii musi być postulatem separatyzmu, jeśli ma być traktowany poważnie. Bo co z tego, że Barcelona wymknie się spod władzy Madrytu, jeśli będzie nadal podlegała pod Brukselę? No i przede wszystkim separatyzm musi też głosić suwerenność finansowa – wyłamanie się z bandyckiego systemu bankowego. To musi być celem separatystów na zachodzie, gdyż inaczej politycznie „niezależni” od wcześniejszej stolicy nadal będą niewolnikami City of London i Wall Street. Bez tych ważnych postulatów – uniezależnienie od jewrounii i żydo-bankstewrskiego bandyckiego systemu bankowego każda wywalczona „niepodległość” będzie fikcją.

  Andrzej Szubert
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • E-mail otrzymany od Andrzeja Szuberta (nick: @opolczyk):
  Na temat Katalonii i jej dążeń do niepodległości na razie wstrzemięźliwie nie wypowiadam się z jednego względu – ponieważ katalońscy „separatyści” wspierani są przez Izrael, co cuchnie mi na odległość żydowską manipulacją.
  http://ram.neon24.pl/post/140528,niech-zyje-izrael-niech-zyje-katalonia

  Oby suwerenna Katalonia nie ocknęła się z ręką w nocniku i z izraelskim wędzidłem w pysku.

  Oczywiście że stosunek tzw. demokratycznego zachodu (żydowskich folwarków USraela i jewrounii) do referendów w różnych krajach (Noworosja, Krym, Katalonia) jest skandalicznym łamaniem prawa do samostanowienia. I pomyśleć że ten sam żydo-zachód poparł militarnie separatzm zbrodniczej mafii narkotyczno-pornograficznej UÇK w Kosowie.

  Niemniej osobiście wobec ruchu niepodległościowego w Katalonii mam odczucia ambiwalentne – poparłbym go gdyby nie wsparcie, jakie otrzymuje od Izraela.

  Andrzej Szubert
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @Repsol 22:00:43
  "No tak czy w Smoleńsku?" -

  --- W tej sprawie uważam podobnie jak inż. K. Cierpisz.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @kfakfa 22:33:31
  "Марш националистов в Киеве: В список врагов включены Польша, Венгрия, Румыния и Чехия". -

  --- Nie wygląda to sympatycznie.
  Co się dzieje w Polsce i na świecie - 14.10.2017.
 • @Repsol 21:26:25
  "Dziwne czasy nastały". -

  --- Tak, dziwne, o czym tu też piszemy.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @Repsol 21:10:39
  "Macierewicz leci po patrioty?" -

  --- Przy okazji znalazłem coś dla ludu: "Szef MON Antoni Macierewicz ogłosił w sobotę, że "jeden z rejestratorów lotu" nagrał moment wybuchu prezydenckiego tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku".
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @Fischer 21:05:09
  "Czy USA ma różne kryteria wartości demokracji, wobec różnych podmiotów". -

  --- Tak, ma różne kryteria. Wyżej pisze Tiamat o "Nowym Jorku, który zawsze stoi murem za niepodległością państw na zasadach uległości wobec USA". Mnie zaś osobiście uderzyło, że pod mainstreamowymi tekstami o referendum w Katalonii odezwał się Ruch Autonomiczny Śląska (RAŚ), którego znaczenie na Śląsku wydaje się być dziś zbliżone do zera.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @ireneusz 20:58:38
  "Jedynym gwarantem prawa jest uzbrojona, zaciśnięta pięść wybijająca uzębienie". -

  --- Jeszcze może nie tylko "uzbrojona, zaciśnięta pięść", ale zdaje się, iż znaczenie tej pięści wzrosło znacznie w ostatnich latach.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @Repsol 18:43:20
  Witam :)

  "Konstytucja Hiszpanii została pokrętnie sformułowana w 1978 roku". -

  --- Ale referendum się odbyło. O wynikach ledwie co słychać, no i atmosfera przed i w trakcie referendum była nieprzyjemna. I różne flagi widziałem na fotkach.

  Pozdrawiam.
  Co się dzieje na świecie - 15.10.2017.
 • @Paulus Aquarius 10:34:06 (II)
  Zresztą bardzo wysoko oceniam też Pańskie oraz Fischera artykuły :)
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 14.10.2017.
 • @Paulus Aquarius 10:34:06
  Napisałbym znowu coś interesującego. przetłumaczyłbym na przykład niemiecki artykuł o przystąpieniu USA do I wojny światowej, ale mam dużo świetnych materiałów od Tiamat i Metro, a czas dość ograniczony, więc korzystam z tych materiałów. W końcu też zdaję sobie sprawę, że wysokiej klasy są ich teksty.

  Pozdrawiam.
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 14.10.2017.
 • @Paulus Aquarius 10:01:40
  "w.Cz. Sayyed Hassan Nasrallah, lider Hezbollahu przekazał w swoim manifeście ESENCJE PRAWDY...". -

  --- Tak. Esencję prawdy, ale i nadziei. Bo patrząc na to, co dzieje się w Europie, w tym w Polsce, można zwątpić.
  Tłumacz tekstu Metro przegląda moje blogi i na pewno jest usatysfakcjonowany Pańską oceną.

  Pozdrawiam.
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 14.10.2017.
 • @Tiamat 04:00:33
  "CNN podalo nowa sensacyjna wiadomosc: Rosjanie wypuscili pokemony na USA , ktore to cyber- stwory- pokemony wybraly Donalda Trumpa na prezydenta USA. Teraz te pokemony wyslane prosto z Moskwy probuja zaklocic porzadek i harmonie spoleczna w USA". -

  --- To jest chyba sprawdzian wiedzy i inteligencji społeczeństwa USA.
  Co się dzieje w Polsce i na świecie - 14.10.2017.
 • @Tiamat 03:31:36
  "Bezprawne aresztowanie dra Piskorskiego najlepiej swiadczy o zniewolonej, skorumpowanej i zdegenerowanej Polsce". -

  --- Tak, świadczy. Świadczy też o naszym społeczeństwie, które albo jest zmanipulowane, albo bezsilne. Czy jest tak, że "ZADEN posel nie jest w stanie stanac w obronie demokracji"? - Ja doceniam wysiłki posła Janusza Sanockiego w tym względzie. Gdyby takich posłów było kilkunastu?...
  Co się dzieje w Polsce i na świecie - 14.10.2017.
 • @All (II)
  "Polska odparła kolejny atak cybernetyczny Rosjan - poinformował Antoni Macierewicz. Rząd w związku z wojną hybrydową, jaką prowadzi Kreml, nie przywróci małego ruchu granicznego z Rosją - donosi portal salon24.pl. -
  Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem - ujawnił w piątek szef MON". -

  --- To ci dopiero!
  Co się dzieje w Polsce i na świecie - 14.10.2017.
 • @All
  A tak ujmuje rzecz Andrzej Szubert (nick: @opolczyk):

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/14/metody-dezinformacji-i-sklocania-polakow-na-przykladzie-publicystyki-niezaleznego-posla-do-knessejmu-sanockiego/
  Co się dzieje w Polsce i na świecie - 14.10.2017.
 • @Tiamat 07:30:20
  "Niespokojny Bliski Wschod". -

  --- Przedstawiła Pani porządnie parę spraw związanych z Izraelem, o których my tu w Polsce mamy niewielkie pojęcie. Pani wpis powinien stać sie notką. Wcześniej (liczę na to, iż za 10 - 11 godzin) zamieszczę Pani artykuł o referendach w Europie i na świecie :)

  Pozdrawiam.
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 14.10.2017.
 • @Jasiek 04:14:19
  "Czy to oznacza, że ruch syjonistyczny był sterowany przez brytoli?
  Dla mnie za trudna układanka...". -

  --- Dla mnie też trudna układanka. Z wypowiedzi szejka Hosseina (przedstawianego może 15 razy na moich blogach) wnioskuję, że tak. Proszę wziąć pod uwagę na przykład rolę Tony Blaira w najeździe na Irak.
  Szejk Hossein będzie zresztą ponownie przedstawiony za kilka dni :)


  Pozdrawiam.
  Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 14.10.2017.
 • @Tiamat 13:03:48
  "Katalonia to nie Krym". -

  --- Tak, i w sumie nie wyszło, a my mieliśmy mało danych i jeszcze w dodatku sprzecznych ze sobą. Myślę, że powyższa notka wyjaśnia nam sporo. ("Izrael jest wymieniany w wielu dokumentach przygotowanych przez nacjonalistów, w których naszkicowane jest przekształcenie Katalonii w niepodległe państwo"). Także Pani wpis.

  Opublikuję dzisiaj koło północy notkę o liderze Hezbollah, a potem notkę opartą na Pani powyższym wpisie o referendach :)
  Co się dzieje w Europie - 09.10.2017.

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej