Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1184 posty 19779 komentarzy

Moje komentarze

 • @Jasiek 06:20:09
  "Jak się szkopy dogadają z szachistami to nie ma mocnych...". -

  --- Dziś widzimy, że rola Waszyngtonu w rozpętaniu pierwszej i drugiej wojny światowej jest znacznie większa niż mieliśmy kiedyś wyobrażenie o tym. Rosjanie to wiedzą i Niemcy też cokolwiek. Ale politycy naszego kraju nie wyciągają wniosków, choć tylu jest wśród nich magistrów historii. Myślę zresztą, że sprawy przyszłości rozstrzygnęły się na przełomie lat 80- i 90-tych.
  Co się dzieje w Niemczech - 22.09.2018.
 • @Jasiek 06:16:22
  "Jak znam życie to szkopy dogadają się z Ruskimi w kwestii likwidacji usraelskiego konia trojańskiego w postaci Międzymorza, Polin i upainy". -

  --- Trudno przewidzieć nasz dalszy los. Coś dowiedziałem się kiedyś z wywiadu prof. Michaela Vogta z Władimirem Zyrinowskim. Miałem przetłumaczyć tę około 15-minutową rozmowę, ale zrezygnowałem, bo przy końcu wywiadu są bolesne dla Polaków sprawy.
  Co się dzieje w Niemczech - 22.09.2018.
 • @Arjanek 06:03:06
  Pisze Pan: "W czasach tzw zimnej wojny... nic się nie zmieniło". -

  --- Zmieniło się i to okropnie dużo. Na przykład: USA nie były tak bezkarne i musiały cokolwiek ograniczać swe zapędy w Europie Środkowo-Wschodnej, na Bliskim Wschodzie czy w innych częściach świata. PRL-owcy przywódcy nie podpisywali dokumentów, stojąc przy stole. Itd....
  Co się dzieje w Niemczech - 22.09.2018.
 • @Robik 03:45:31
  "Dwie skrajne wizje. Osobiście ta pierwsza wydaje się być bliższa prawdy". -

  --- Jestem przekonany, że powyższa wersja politologa i historyka niemieckiego jest bliższa prawdy lub po prostu prawdziwa.
  Co się dzieje w Niemczech - 22.09.2018.
 • @zygmuntbialas 00:19:34
  https://de.sputniknews.com/politik/20180428320505280-weltkrieg-ruestung-ausgaben/
  Sankcje gonią sankcje - 12.08.2018.
 • @All
  Pisze Metro: Mam jeszcze komentarz do komentarzy:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Lady_Randolph_Churchill

  Matka Winstona Churchilla
  Jennie Spencer-Churchill CI RRC DStJ (z domu Jerome, 9 stycznia 1854 - 29 czerwca 1921), znana jako Lady Randolph Churchill, była urodzoną w Ameryce brytyjską uczestniczką życia towarzyskiego, żoną lorda Randolpha Churchilla i matką brytyjskiego premiera Sir Winstona Churchilla.
  Jennie Jerome urodziła się w Brooklynie w sekcji Cobble Hill w 1854 roku, była drugą z czterech córek (jedna zmarła w dzieciństwie) finansisty, sportowca i spekulanta Leonarda Jerome'a ​​i jego żony Clarissy (zawsze nazywanej Clara), córki Ambrose Hall, właściciela ziemskiego. Wychowała się w Brooklynie, Paryżu i Nowym Jorku. Miała dwie siostry, które ją przeżyły, Clarita (1851-1935) i Leonie (ur. 1859). Inna siostra, Camille (1855-1863) zmarła, gdy Jennie miała dziewięć lat.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Jerome

  Dziad ze strony matki Winstona Churchilla:

  Leonard Jerome urodził się w Pompejach w hrabstwie Onondaga w stanie Nowy Jork 3 listopada 1817 roku. Był jednym z dziesięciorga dzieci urodzonych przez Aurorę (z domu Murray) Jerome'a ​​(1785-1867) i Izaaka Jerome'a ​​(1786-1866). Izaak był potomkiem Timothy'ego Hieronima, francuskiego imigranta hugenotów, który przybył do nowojorskiej kolonii w 1717 roku. Jerome urodził się na farmie w Pompejach, w centralnym Nowym Jorku, niedaleko Syrakuz. Jego babką ze strony ojca była Betsy Ball, krewna George'a Washingtona.

  Początkowo studiował na Uniwersytecie Princeton, znanym wówczas jako College of New Jersey (gdzie dwaj jego bracia studiowali teologię i stali się prezbiterianami), jako członek klasy 1839, zanim wyjechał do Union College, gdzie studiował prawo z wujem, znanym jako sędzia Jerome, i rozpoczął praktykę w Rochester w stanie Nowy Jork. Później przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został spekulantem na giełdzie papierów wartościowych.

  Jeżeli ich pochodzenie jest irackie, to pytanie skąd wzięli się Irakijczycy w XIX wieku w Brooklynie. Wikipedia pisze o hugenotach, co wskazuje na związki z judaizmem. Ojciec Leonarda Jerome miał na imię Izaak.

  Z tego co pamiętam to posag Jennie Jerome wynosił kilkadziesiąt tysięcy funtów (była to fortuna), pieniądze te zostały przeznaczone głównie na spłatę długów Churchillów.
  _______________

  Jeśli chodzi o pochodzenie żydów dziedziczone po matce, to Chabad Lubawicz twierdzi (https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/601092/jewish/Why-Is-Jewishness-Matrilineal.htm), że koncepcja pochodzenia od matki ma korzenie biblijne,

  Chabad pisze: „Istnieją wyraźne dowody na zasadę matrylinearnego pochodzenia w czasach biblijnych w historii Ezdrasza i powracających wygnańców. Księga Ezdrasza opowiada historię żydów, którzy powrócili z Babilonii, aby zakończyć odbudowę Świątyni w Jerozolimie. Po ich przybyciu odkryli, że wielu żydów, którzy zamieszkiwali tę ziemię, wzięło nie żydowskie żony.”

  księga Ezdrasza 10:

  2 Wtedy do Ezdrasza odezwał się Szekaniasz, syn Jechiela z synów Elama, i rzekł: «Myśmy popełnili przestępstwo przeciw Bogu naszemu, żeśmy wzięli za żony kobiety obcoplemienne spośród narodów tej krainy. Ale mimo to jest jeszcze nadzieja dla Izraela.

  3 Toteż teraz zobowiążmy się uroczyście przed Bogiem naszym, że - za radą pana mojego i tych, którzy z szacunkiem odnoszą się do przykazania Boga naszego - odprawimy wszystkie te żony nasze obcoplemienne i to, co z nich się narodziło, bo tak postąpić należy według Prawa.

  To jest oczywiście tylko interpretacja, ale podparta niewątpliwym autorytetem Chabad Lubawicz. :)

  Metro
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @ikulalibal 09:42:58
  "... a nawet jeszcze gorzej". -

  --- No tak. Często wyrażałem swe krytyczne zdanie o tym, co brytyjskie, ale ciągle wiedziałem /wiem za mało.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @All (III)
  O wojnie handlowej USA – Chiny, link:

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201809208810173-wojna-handlowa-usa-chiny/
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • @All (II)
  "Zabrakło nawet krzesła" - o spotkaniu Trump - Duda, link:

  https://pl.sputniknews.com/polska/201809198812975-Polska-USA-Duda-Trump-spotkanie-Sputnik/
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • @interesariusz z PL 09:25:51
  "... bo przez Polskę uniemożliwił ten pochowany na Wawelu". -

  --- No tak. A dlaczego uniemożliwił? Kto mu kazał?
  Ja przedstawiłem niemiecki punkt widzenia, który wydaje mi się bardzo logiczny.
  Co się dzieje na świecie - 20.09.2018.
 • @All
  Napisałem do blogera Metro: "A jeśli chodzi o Churchilla, to jest to bardzo niesympatyczny typ'.

  Odpisał Metro: "No łobuz. Potrafił wieczorem w radiu mówić londyńczykom, że razem z nimi będzie znosił niemieckie naloty, a potem zaraz czmychać na prowincję. Cierpiał na zaawansowany kompleks wyższosci. Fałszował obrazy jak potrzebował kasy, był zdegenerowanym alkoholikiem. No i oczywiscie zbrodniarzem wojennym, Bengalczykom zabrał ryż i spowodował smierć milionów ludzi. Ale to czarnuchy, więc się nie liczą (sam zresztą powiedział że mnożą się jak królilki, więc ich nie szkoda)

  Trudno rozstrzygnąć czy dużo z tych cech było związanych z pochodzeniem szlacheckim czy żydowskim. Na pewno reprezentował zdegenerowany etnos żydowsko-szlachecki. Brytyjska arystokracja w (prawie) najgorszym wydaniu. Podobne środowisko reprezentuje aktualna premierzyca tego kraju. Jej mąż to handlarz bronią".
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @Zdzich 08:41:40
  "Cała rodzina Spencerow i Churchilla pochowana jest na cmentarzu kościoła anglikańskiego pod wezwaniem świętego Marcina w Bladon, Oxfordshire. Na ich grobach widnieją dużych rozmiarów krzyże". -

  --- I to miałby być dowód na 'nieżydowskość' matki Churchilla?
  Informację podał tłumacz powyższego artykułu Metro. Nie przypominam sobie, by w jego tekstach były jakieś przekłamania czy nieścisłości.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @Tiamat 08:28:37
  Witam Panią serdecznie :)

  "Mozna przeciez produkowac 'prawdziwych' zydow tylko dzieki temu, ze pani zydowka moze spac z kim chce i tworzyc wybrancow. Natomiast meskie nasienie sie w ogole nie liczy. Stad mamy tylu niezydowskich politykow, ktorzy plodza wybrancow dzieki odpowiednio wybranym zonom" -

  --- I nie tylko polityków. Także w innych ważnych branżach (banki, media,...) obejmują żydzi ('żydzi'?) najwyższe czy intratne posady. Nawet Paweł Kukiz powiedział kilka lat temu, że obejrzał listę stu najbogatszych Polaków i był ogromnie zaskoczony. Domyśliłem się, że szło mu o znaczną nadreprezentację jednej grupy etnicznej na tej liście.

  Pozdrawiam.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @Herkules 01:44:54
  "Zydzi nie sa odrebna rasa. To semici wywodzacy sie z tego samego pnia co Arabowie. Mowa oczywiscie o prawdziwych Zydach". -

  --- A kim są ci "prawdziwi żydzi"? Jest taki galimatias w tym zakresie, iż nie da się tego rozstrzygnąć. Przynajmniej tu na blogu w krótszym czy dłuższym komentarzu.
  Winston Churchill: Syjonizm kontra bolszewizm
 • @zygmuntbialas 21:33:48
  Amerykańskie sankcje:

  https://www.youtube.com/watch?v=5OvdGQGtlH0
  Sankcje gonią sankcje - 12.08.2018.
 • @krysz 21:02:38
  Witam :)

  Jeśli chodzi o niemieckie strony, to zostały mi tylko w pamięci DWN oraz de.sputniknews?. No i teraz strona, na której jest artykuł o Katyniu + powyższy link. Zresztą napiszę coś nie dość systematycznie, bo dużo czasu zajmuje mi praca zawodowa, którą zresztą bardzo lubię.
  Czy się obawiam? - Nie, ja nie jestem człowiekiem walki, poddaje tylko pewne sprawy pod rozwagę, a poza tym to jestem tylko skromnym nauczycielem, człowiekiem, który wie, gdzie jego miejsce.

  Pozdrawiam serdecznie.
  Co się dzieje w Niemczech - 16.09.2018.
 • @stanislav 08:48:33 and @Jarek Ruszkiewicz SL and @Husky
  Panowie,
  nie włączam się do dyskusji, bo nie znam tych niuansów prawnych. Oczywiście satysfakcjonuje mnie, że jest dyskusja. Niech przyczyni się ona do poszerzenia naszej wiedzy i do rozpoznania sytuacji.

  Pozdrawiam Panów :)
  Czy pozwolą Piskorskiemu wziąć udział w wyborach?
 • @stanislav 01:25:39
  Czy trzeba, czy warto innych obrażać. To podnosi niepotrzebnie temperaturę, a chyba nie o to chodzi.
  No i mogę mieć problem: jak mam reagować, jeśli Pan będzie obrażany?
  Czy pozwolą Piskorskiemu wziąć udział w wyborach?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:31:41
  "... z zasady nie chodzę na wybory". -

  --- Też nie chodzę, ale może kiedyś wystartuje partia ZMIANA, to na pewno oddam głos :)
  Czy pozwolą Piskorskiemu wziąć udział w wyborach?
 • @stanislav 00:27:50
  "Kandydować na wójta, burmistrza, prezydenta może osoba,...". -

  -- Tak w ogóle, to trudno mi sobie wyobrazić, by system dopuścił Mateusza Piskorskiego do wyborów. To by dopiero było! Ale też dobrze, że jest parę osób, które próbują się tej sytuacji (jak z powieści Franza Kafki) przeciwstawić.
  Czy pozwolą Piskorskiemu wziąć udział w wyborach?

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej