Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Moje komentarze

 • @RomanKa 02:03:14
  Pisze i pyta Pan: "AMERICA FIRST!...ktora czesc tego zdania jest dla Panstwa niezrozumiala?" -
  --- Dla mnie całość tej zbitki jest niezrozumiała.
  No i Polska nie płaci najwięcej za gaz rosyjski (widziałem zestawienie), choć się o to prosi.

  I pisze Pan dalej: "NIkt...NIKT Polski nie zmusza, aby kupowac I NiKT Polski nie zmusza ,zeby nie kupowac…". -
  --- Niestety, zależność Polski od USA jest widoczna w każdej płaszczyźnie. USA potrafią nie tylko wpakować tu swoje wojska, ale sprawiać tak, że to Polacy się proszą o te wojska.

  I jeszcze jedno: gaz nie ma ceny rynkowej. Cena ta jest po części uzależniona od cen ropy, a po części zależy od regionu świata.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @ikulalibal 12:42:34
  "W polskiej świadomości I Wojna Światowa nie istnieje". -

  --- Tak. Tuż po 1918 roku była radość w Polsce, bo odrodziła się Rzeczpospolita. Było trochę literatury wojennej i antywojennej (np. lewicowy Andrzej Strug), a poza tym mitologizacja Legionów Piłsudskiego itd. W Niemczech natomiast było mnóstwo literatury antywojennej (np. liberalny E. M. Remarque). Później uwagę Polaków przyciągały kolejno zagrożenie wojenne i opłakiwanie ofiar II wojny światowej.

  Skutki I wojny światowej - Pisze Pan: "Europa przestała istnieć zaś na jej miejscu powstała de facto Antyeuropa. Odrażający masoński twór". -
  --- Jestem krytyczny wobec takiej Europy, jaką mamy, ale tak daleko w ocenie nie idę. Widzę również okropne niedostatki we wcześniejszej Europie, a może też nie wszystko wiem o współczesnej Europie (lub nie chcę wiedzieć).
  Dr Henry Makow o I wojnie światowej - 19.11.2018.
 • @zygmuntbialas 08:23:08
  Komentarz na moim blogu w Wordpress:

  "Zobaczcie przywódców tych marszy uny ich tak chyba specjalnie dobierają z Neandertalczyków czy innych Goryli. Ja tam nie mam nic do tego święta wręcz popieram ale nie tak aby to była ich siła na smyczy. To jest dramat jak uny się nimi posługują, powiedzą; 'maszerujcie na Rosję!' - i pomaszerują".

  https://www.youtube.com/watch?v=pQYEGVnH540
  Dr Henry Makow o I wojnie światowej - 19.11.2018.
 • @Robik 01:07:49
  "... o siłach stojących za wybuchem I WŚ mówi Webster Tarpley". -

  --- W języku angielskim, więc nie wszyscy chętni mogą wysłuchać.
  Dr Henry Makow o I wojnie światowej - 19.11.2018.
 • @All
  Polecam komentarze (w tym filmy-wideo), zamieszczone pod notką, link:

  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/18/co-sie-dzieje-na-swiecie-18-11-2018/
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @AgnieszkaS 22:09:11
  "Pozostaje jej tylko Pan i ekstatyczne monologi'. -

  --- Jest bardzo dużo wpisów, w których komentatorzy wyrażają poparcie dla tego, co pisze Tiamat. I jest dużo odsłon - ja tych dwóch - czterech tysięcy kliknięć nie nabijam. Zresztą jest to chyba niemożliwe technicznie.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @AgnieszkaS 19:09:54
  Powołuje się Pani na wpis blogera @RomanKa. Napisałem parę słów pod tym komentarzem:

  "@RomanKa 01:19:49
  Pisze Pan do Pani Tiamat: "Oczywiscie pisze pani, jak czolowi przedstawiciele Hollywood I Deep State starajac sie opluc Trumpa...". -

  --- Dziwne porównanie: Tiamat i Hollywood. Czy Tiamat stara się opluć Trumpa? - To zapytam: Czy Tiamat ma prawo wyrazić swe poglądy? Czy zamiast spokojnej dyskusji, trzeba uderzać w wielkie dzwony?

  zygmuntbialas 19.11.2018 21:06:50".
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @RomanKa 01:19:49
  Pisze Pan do Pani Tiamat: "Oczywiscie pisze pani, jak czolowi przedstawiciele Hollywood I Deep State starajac sie opluc Trumpa...". -

  --- Dziwne porównanie: Tiamat i Hollywood. Czy Tiamat stara się opluć Trumpa? - To zapytam: Czy Tiamat ma prawo wyrazić swe poglądy? Czy zamiast spokojnej dyskusji, trzeba uderzać w wielkie dzwony?
  Co się dzieje na świecie - 17.11.2018.
 • @AgnieszkaS 17:05:56
  "Szanowna Pani Oczytana" - tak zwraca się Pani do Tiamat. -

  --- Nie ulega żadnej wątpliwości, że Pani Tiamat dużo w swym życiu przeczytała. Czytelnicy to doceniają i czytają jej teksty. Wśród znajomych mówię, że na moich blogach pisze Pani Tiamat, która na przykład o problemie uchodźców w Europie pisała jak nikt w Polsce. I nie tylko o uchodźcach. Publicystyczne obnażenie polityki USA też jest dużym jej wkładem w rozumienie problemów tego świata.

  Życzę Pani takiego oczytania :)
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @Zdzich 09:36:43
  Cóż Pan wypisuje!!! - "Trump NICZEGO nie wymusza na Polsce! (...) Trump NICZEGO nie wymusza na Polsce! (...) Dzieki Trumpowi zyjemy,...". -

  --- Przecież to wierutna propaganda, niezgodna z realiami!
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @Herkules 01:06:59
  "A Polacy? - Niestety ciagle zakochani bez wzajemnosci w USA". -

  --- Ta 'miłość' jest pompowana przez określone kręgi i tak powstał czy raczej utrzymał się mit ziemi obiecanej.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @zbig71 00:28:56
  "A początek lat 90 pań pamięta? Zaczęło się rozkładanie majątku PRL na wielką skalę". -

  --- Tak, pamiętam. No i muszę przyznać, że trochę czasu minęło, zanim zorientowałem się, w czym rzecz.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @zbig71 23:18:16
  "Jakby nawet rząd Polski zaczął coś stękać z tego powodu, to CIA bardzo szybko zmienią taki rząd na taki, co nawet nie fiknie". -

  --- Przewaga USA jest bezwzględna. Mają różne sposoby, finansowe i militarne, nacisku na oporny rząd. Czy Polskę /Polaków stać na opór? - Aktualnie chyba nie. Z trudem i podchodami starają się Francuzi i Niemcy, ale to są silniejsze państwa.
  Myśmy swój los wybrali w 1989 roku.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @zbig71 22:21:26
  "Po podpisaniu przez Trumpa aktu S447 Polacy w Polsce powinni przestać mieć jakiekolwiek złudzenia co do polityki USA". -

  --- Tak, nie ma złudzeń. Przypomnę krótko o treści tego aktu:
  "Kongres przyjął kontrowersyjną ustawę JUST Act 447. Zakłada ona, że w ciągu 18 miesięcy ma powstać raport z realizacji przez poszczególne państwa zwrotu przedwojennego mienia żydowskiego. Ustawę przyjął Senat i Kongres, a następnie podpisał prezydent Trump".
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @All (II)
  "False flag", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=rdvyV09WFvU

  --- Też warto wysłuchać.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • @All
  "Trump to następna pułapka - nowy projekt elit", link:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=aT38IEO3dJk

  --- Warto wysłuchać.
  Co się dzieje na świecie - 18.11.2018.
 • Pisze Metro:
  Odpowiadam na komentarze.

  Ikulalibal: ///Bo skoro Żydzi są aż tak omnipotentni to może faktycznie nalezy im się poddać jako nadludziom.///
  Odpowiedź: No oni tak uważają. :-)
  Termin „naród wybrany” w świętym Talmudzie tłumaczony jest tak, że to (tylko) oni są ludźmi. A reszta to chyba „dzieci gorszego boga”.

  Ikulalibal: ///Po drugie jedyne co Żydzi potrafią to stwarzać lichwiarskie sieci a to nie jest równoznaczne z "pieniądzem". Potwierdzają to cytat z Marksa // Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, //
  Gdybyż Żydzi potrafili tworzyć pieniądz czyli realną wartość nie bylibyśmy dziś w czarnej dupie. Ale oni potrafią wyłącznie tworzyć procenta od nieistniejących sum. W tym kłopot.///

  Odpowiedź: To jest dyskusja raczej dotycząca sformułowań, a nie rzeczywistych idei. Gra w słówka. Powiedziałbym, że oni potrafią stwarzać lichwiarskie sieci, CZYLI pieniądz. Bo współczesny pieniądz niematerialny, teraz elektroniczny, powstał jako wynik współpracy międzynarodowych sieci lichwiarskich. Od początku były to „procenta od nieistniejących sum”. Pieniądz ten jest tworzony jako dług, lichwa zabija gospodarki a sposobem ucieczki od śmiertelnej pętli zadłużenia jest wojna. To jest właśnie historia nowoczesnego kapitalizmu.

  Pieniądz to nie jest jakaś „realna wartość”. Pieniądz to środek wymiany. Oni tworzą go z niczego. Jako dowód przedstawiam wykres z amerykańskim długiem federalnym: http://larsenfinancial.us/wp-content/uploads/2016/04/debt4.jpg

  Teraz ten dług rośnie w tempie ~1 bilion (tysiąc miliardów) dolarów rocznie. Istnieje silna korelacja pomiędzy wysokością federalnego deficytu budżetowego a amerykańskimi wydatkami na „obronę”. Można wręcz powiedzieć że amerykańskie wydatki na wojnę to właśnie ich deficyt, te pieniądze są wypłukiwane z powietrza przez Wall Street.

  Istnieją różne teorie dotyczące pieniądza, tłumaczące jego wartość. Wspomniany wyżej Nikander chyba ciągle lansuje „ilościową teorię pieniądza” i twierdzi, że wymyślił ją polski minister Jerzy Zdziechowski. To oczywiście nieprawda, powyższy wykres wskazuje że „ilościowa teoria pieniądza” nie tłumaczy wszystkiego, a poza tym jest o niej mowa już w Protokołach, więc Zdziechowski nie mógł jej wymyślić. Co najwyżej, uważnie przeczytał Protokoły (Protokół XX).

  Fenomen pieniądza na pewno jest zbyt subtelny dla nauki ekonomiki, w każdym razie oficjalnej ekonomiki. Dzisiejszy pieniądz globalny to po prostu MAGIA. CZARNA MAGIA, bo jest narzędziem rabunki i zniewolenia. Przewaga żydów polega na tym, że tworzą pieniądz międzynarodowy, a tworzą go dzięki kontroli międzynarodowych sieci lichwiarskich.

  miarka 18.11.2018 13:43:41 polemizuje ze świętym Karolem Marksem. Nie podejmuję pałeczki.
  Piszący te słowa na pewno nie ma wystarczającej wiedzy aby w jednym-dwóch zdaniach podsumować Karola Marksa. Zresztą człowiek może służyć różnym bogom w różnych okresach życia.

  Zastanowienie budzi sprawa dzieci Marksa, które podejrzanie często kosiła śmierć. W koszernych życiorysach tłumaczą, że to był wynik życia w biedzie w Londynie. To jest jakaś wersja, tylko że Marks nie żył w takiej biedzie, aby nie móc wykarmić dzieci. Był systematycznie dofinansowany przez Engelsa, innych sponsorów, w tym między innymi przez wuja, który był ważnym akcjonariuszem skądinąd znanej holenderskiej spółki o nazwie „Phillips”.

  Teza, że dzieci Marksa zmarły w wyniku biedy, to tylko jakaś interpretacja. Inna mówi, że chodziło o ofiarę z dzieci dla boga Baala (czy Jahwe). Tego boga, którego tak przekonująco wychwala Maryla Rodowicz:
  https://www.youtube.com/watch?v=UFfh6o2ZgzA

  Osobista ofiara, na przykład z dzieci, to chyba to przepustka do kariery także i dzisiaj.
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.
 • @CIApy 18:27:33
  "Rosja sobie sama dałą pstryczka w 1991r." -

  --- Trudno mi sobie wyobrazić ówczesne utrzymanie ZSRR.
  Iran uderzony dwa razy, Rosja działa - 16.11.2018.
 • @Paulus Aquarius 13:25:02
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/iran-kara-smierci-dla-vahida-mazlumina-sultan-monet-skazany,883846.html

  --- No i zwięzłe i celne ujęcie bardzo ważnego problemu: terroryzmu gospodarczego w wykonaniu USA.
  Iran uderzony dwa razy, Rosja działa - 16.11.2018.
 • @Tiamat 17:45:23
  Witam :)

  "... gdyby to tylko i wylacznie zalezalo od zydow, i zydowskich spekulacji to wlasciwie Chiny i Rosja dawno nie powinny juz istniec. Oba te kraje zostaly doszczetnie obrabowane przez Anglosasow i przy pomocy roznych aliantow". -

  --- Bardzo dobre podsumowamie; opublikuję za kilka dni jako notkę. Teraz, za godzinę lub dwie, 'rzucę' Pani tekst o USA.
  O roli pieniądza w świecie - 18.11.2018.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej