Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1166 postów 19628 komentarzy

Moje komentarze

 • @Jasiek 22:48:38
  "Ale na pewno wiemy, że "arabski" "kupiec" Ibrahim ibn Jakub był jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym "przyjacielem" Polaków". -

  --- No i wiemy, że sześć milionów żydów zostało zamordowanych przez niemieckich nazistów. Przy czym ja znowu wiem, że na obszarach okupowanych przez Hitlera żyło około 4,3 mln żydów.

  Pozdrawiam.
  Francis: Właścicielem amerykańskiej duszy zawsze był Izrael
 • @Repsol 22:30:14
  "Patrząc na los Ratajczaka...". -

  --- W sumie to wytyczył drogę poszukiwań w obszarze historii najnowszej.
  Minęło osiem lat od śmierci dr. Dariusza Ratajczaka
 • @Slav 22:21:42
  "Śmierć fizyczna była konsekwencją tego zaszczucia". -

  --- 'Gorąco' było wtedy w Opolu (tu mieszkam). W pamięci pozostało mi z tamtej atmosfery, że pierwsze skrzypce grała "Gazeta Wyborcza". Sprawa wydaje się uciszona, ale mieszkańcy Opola nie najgorzej znają tragiczną historię życia i śmierci dr. Dariusza Ratajczaka.
  Minęło osiem lat od śmierci dr. Dariusza Ratajczaka
 • @mac 17:15:45
  "Nie chodzi tu tylko o procent wlascicieli ale posiadanie-finansowanie floty dostosowanej do przewozow niewolnikow, finansowanie wypraw do Afryki, lapanki murzynow, organizowanie targow niewolnikow, reklama i marketing niewolnictwa". -

  --- Tak mało w sumie wiemy o narodowej /plemiennej przynależności tych handlarzy.
  Francis: Właścicielem amerykańskiej duszy zawsze był Izrael
 • @provincjał 16:15:47
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/kreml-rosja-gotowa-reagowac-na-rozszerzenie-infrastruktury-nato/70gnqnl

  Informacja krótka, ale bardzo ważna. I prawdziwa:

  "Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że ewentualne rozlokowanie w Polsce bazy USA jest "suwerenną decyzją każdego kraju". Pieskow ostrzegł zarazem, że Rosja jest gotowa reagować na rozszerzenie infrastruktury NATO w kierunku jej granic.

  Wypowiedź Pieskowa była reakcją na doniesienia Onetu o tym, że władze polskie są gotowe zainwestować do 2 mld dolarów w USA
  Chodzi o stworzenie stałej bazy wojsk pancernych USA na terenie naszego kraju
  Pieskow dodał, że ewentualne rozlokowanie bazy w Polsce "nie przyczyni się do bezpieczeństwa i stabilności na kontynencie"
  Komentując doniesienia Onetu rosyjski parlamentarzysta Vladimir Dzhabarov powiedział, że Polska może stać się potencjalnym celem w konflikcie między Rosją a krajami Zachodu
  Mówiąc o "stworzeniu bazy wojskowej USA w Polsce" rzecznik Kremla oświadczył, że "jest to oczywiście suwerenna decyzja każdego kraju, jeśli decyzja tego rodzaju jest podejmowana".
  Francis: Właścicielem amerykańskiej duszy zawsze był Izrael
 • @All (II)
  Żydowscy bohaterowie Ameryki
  http://seymourbrody.com/heroes_colonial/brody6.htm
  także: http://www.jewishencyclopedia.com/articles/3852-bush-solomon

  Solomon Bush: żołnierz i obywatel

  Podpułkownik Solomon Bush był najwyższej rangi żydowskim żołnierzem w Armii kontynentalnej, został odznaczony medalem za odwagę. Syn Mathiasa Busha, kupiec, urodził się w Filadelfii w 1753 roku. Jego pierwszą funkcją było stanowisko namiestnika generała-adiutanta milicji Pensylwanii. Pod Brandywine milicja starła się z Armią brytyjską. Brat Solomona, kapitan Lewis Bush został śmiertelnie ranny.
  Pułkownik Bush był zaangażowany w walkę, otrzymał ciężką ranę która zaważyła na jego całym późniejszym życiu. Przetrwał bitwę i został ujęty przez Brytyjczyków kiedy zajęli oni Filadelfię. Został później uwolniony w ramach wymiany jeńców pomiędzy Brytyjczykami a Amerykanami (...).

  http://seymourbrody.com/heroes_colonial/images/brody6.jpg

  Po wojnie pułkownik Bush udał się do Anglii w poszukiwaniu lepszej opieki medycznej. Tam również służył swojemu krajowi. Brytyjczycy prowadzili wówczas wrogą Ameryce politykę, której ostatecznym skutkiem była wojna 1812 roku. Brytyjczycy przeszukiwali i przejmowali amerykańskie statki, wciągali amerykańskich marynarzy do swojej Marynarki Wojennej.

  W Anglii nie było amerykańskiego konsula ani ambasadora, pułkownik Bush przyjął więc takie obowiązki i działał w interesie swoich współobywateli. Relacjonował swoje wysiłki prezydentowi Waszyngtonowi który w odpowiedzi chwalił udane interwencje pułkownika.

  Po powrocie do Ameryki pułkownik Bush ubiegał się o zwolnione właśnie stanowisko Poczmistrza generalnego. Był pierwszym żydem znanym z ubiegania się o stanowisko rządowe. Nie otrzymał tej funkcji a jego niezagojona rana wojenna przyspieszyła śmierć w 1796 roku. Przed śmiercią pułkownik Bush uczestniczył w budowie siedziby zgromadzenia „Mikveh Israel” w Filadelfii. Będzie pamiętany za swoją służbę krajowi jako żołnierz i obywatel.

  Przetłumaczył: Metro
  Francis: Właścicielem amerykańskiej duszy zawsze był Izrael
 • Z e-maila Metro:
  Powyższy tekst był przetłumaczony 10 dni temu. Pisałem m.in. do tłumacza Metro: "... nie zostałem przekonany. Amerykę odkrył Kolumb. Pojechali tam pierwsi Hiszpanie, Portugalczycy, Anglicy i Francuzi. A żydzi? Kiedy napłynęli? W jakiej ilości? Kiedy dali o sobie znać? - To ja byłbym ogromnie ciekaw".

  Odpowiedział Metro: To wszystko są spekulacje, ale mówią że sam Kolumb był żydem. Jak Pan spojrzy na jego portret: https://images.metmuseum.org/CRDImages/ep/web-large/DT369.jpg
  to jego palce lewej ręki są dziwnie złożone. Proszę samemu spróbować. Tu nawet kanclerz Hitler: http://4.bp.blogspot.com/-FAU4nXgaps8/UcrE-htrxoI/AAAAAAAAACU/msRTTVk_Dnc/s1600/hitler_masonic_sign_1937_Knirr.jpg http://apps.sumerianalien.com/Gallery/upload/s/u/sumerianalien.com/21922/original/d1f86f7ac08fcf1d66cf2688bd7f6b13.png Bardzo wiele postaci historycznych na obrazach ma własnie paluchy ułożone w ten sposób.

  Tam, podczas organizacji tej wyprawy Kolumba kluczowe były pieniądze. Sam król dał kasę, ale większosć pochodziła od (krypto)żydów, król był potrzebny jako patron polityczny. To organizował Kolumb, nawet nie Kastylijczyk czy generalnie Hiszpan. Żydzi, jak Pan się domysla, najchętniej pożyczają swoim. W każdym razie to wierzyciele determinują politykę, tak jest dzisiaj, tak było 500 lat temu. Wierzyciel w biznesie, np. w takiej wyprawie geograficznej, zawsze musi mieć przedstawicieli wsród decydentów, inaczej nie pożyczy.
  Co do Kolumba to podobno tylko domysły, ale w jego ekipie byli żydzi, na pewno to był chyba lekarz. Reszty już nie pamietam bo czytałem to dawno. Kolumb w Nowym Swiecie chciał przerobić tubylców na swoich niewolników. Mieli tylko pracować. Jak nie pracują - to okaleczenie lub smierć. To chyba nie jest zbyt chrzecijańskie?

  W XV-XVI wieku było sporo bankierów chrzescijanskich, typu Fuggerowie. Ale juz wtedy bardzo silni byli żydzi czy krypto-żydzi (po wypędzeniach 1492/96 z Hiszpanii/Portugalii). Po tych wypędzeniach dużo żydów trafiło do hiszpańskich Niderlandów, to oni pożyczyli kasę na wojnę o niepodległosc. Jak Pan widzi holenderskie obrazy z XVI wieku to tam często są pieniądze: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/Rembrandt_-_The_Parable_of_the_Rich_Fool.jpg/800px-Rembrandt_-_The_Parable_of_the_Rich_Fool.jpg, https://i.pinimg.com/originals/5d/2f/a4/5d2fa427205d208541351585dc124b38.jpg
  A czyim bogiem jest pieniądz?
  Francis: Właścicielem amerykańskiej duszy zawsze był Izrael
 • @zygmuntbialas 20:49:57
  https://www.henrymakow.com/upload_images/JEWS76_n.png
  John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA
 • @zygmuntbialas 09:45:29
  https://i.pinimg.com/originals/fe/4c/6e/fe4c6e360214590c61c8c843173f60e1.jpg
  John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA
 • @zygmuntbialas 00:16:01
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201805258036694-sputnik-rosja-polska-jekaterina-cywilska-prawa-czlowieka/

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805268041647-Polska-Rosja-Sputnik/
  Sposób na naciągaczy - 15.05.2018.
 • @zygmuntbialas 00:09:11
  https://www.youtube.com/watch?v=1aO_e8s71os&start_radio=1&list=RD1aO_e8s71os

  https://www.youtube.com/watch?v=r0BSzhOC9ME
  Sposób na naciągaczy - 15.05.2018.
 • @zygmuntbialas 22:18:26
  Gdyby Macierewicz kogoś choć w częsci przekonał, niech przeczyta choćby ten komentarz spod filmu:

  Kamila
  Podczas przemówienia na posiedzeniu Rady do Spraw Globalnych w Chicago, 3 lutego 2015r dr George Friedman, założyciel i prezes Stratforu opisuje otwarcie, iż USA jest imperium które musi kontrolować de facto cały świat by zapewnić sobie dominację i ochronę. W europie opisuje on, iż od 100 lat USA walczyło z wszelkimi możliwymi formami bliskiej współpracy pomiędzy Niemcami i Rosją, które razem stanowią siłę mogącą zagrozić Stanom Zjednoczonym. „Podstawowy problem USA który od wieków angażował nas w I, II wojnę światową i zimną wojnę to relacje pomiędzy Niemcami i Rosją, ponieważ razem są jedyną siłą która może nam zagrozić i upewnienie się, że to nie nastąpi.” stwierdza Friedman, dodając „Dla USA zasadniczym zagrożeniem jest Niemiecki kapitał i technologia oraz naturalne zasoby Rosji i jej siła robocza jako jedyna kombinacja która od wieków piekielnie przeraża Stany Zjednoczone.”

  Aby obecnie do tego nie dopuścić proponuje sponsorowanie i dozbrajanie wszystkich stron konfliktu w Europie, by prowadziły wzajemnie wyniszczającą wojnę, chroniąc w ten sposób interesy strategiczne USA. „Myślę, że masz w zupełności rację, nie możemy jako imperium tego robić. Wielka Brytania nie okupowała Indii. Wzięła różne stany Indii i zwróciła je przeciwko sobie zapewniając brytyjskich oficerów dla Indyjskiej armii. Rzymianie nie wysyłali wielkich armii. Ustanawiali królów podległych cesarzowi, i ci królowie byli odpowiedzialni za utrzymanie pokoju. Tak więc imperia które bezpośrednio okupowały, jak nazistowskie imperium, upadły.” dodał w dalszej części prelekcji. „Polityką jaką bym zarekomendował jest polityka jaką przyjął Ronald Reagan wobec Iranu i Iraku. Finansował obie strony, by ze sobą walczyły a nie walczyły z nami. Było to cyniczne, z pewnością niemoralne, ale działało. I to jest najważniejsza sprawa, Stany Zjednoczone nie mogą okupować Eurazji.”

  Trzeba przyznać, że jest to chyba jedyna oprócz Brzezińskiego otwarta wypowiedź przedstawiciela anglo-amerykańskiego establishmentu która tak jasno i klarownie tłumaczy politykę i strategię w odniesieniu do reszty świata. Reszta świata jest polem bitwy bez względu na sympatie i wydaje się że Europę i Rosję czeka taki sam los co kraje arabskie zmierzające ku pełnej bałkanizacji.

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/52780-george-friedman-rekomenduje-wyniszczajaca-wojne-w-europie
  Mateusz Piskorski: List zza krat
 • @All
  Niemcy i Rosja zagrożeniem dla Polski? - Tak mówi Macierewicz:

  https://www.youtube.com/watch?v=wON-xlze1Ic
  Mateusz Piskorski: List zza krat
 • @ikulalibal 00:19:41
  "Naród fizyczne może zginąć, ale nie może zginąć jego duch. To nasza jedyna szansa. Dlatego wojnę będziemy mieć". -

  --- Istne szaleństwo. Trzeba byłoby przemianować (w ramach dekomunizacji) ulice Mościckiego na inne.
  Mateusz Piskorski: List zza krat
 • @All
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201805177982444-Ocenzurowano-Mateusz-Piskorski-dla-Sputnik-Polska/
  Sposób na naciągaczy - 15.05.2018.
 • @ikulalibal 21:14:48
  "Sprawa Piskorskiego to nie koniec
  Wiele wskazuje że to dopiero początek". -

  --- Niestety muszę Panu przyznać rację. I pointę powtórzę:
  "Ja pierdziele! tośmy się doczekali!".
  Dr Mateusz Piskorski siedzi już dwa lata w więzieniu
 • @stanislav 00:42:41
  https://www.youtube.com/watch?v=G0_XVpbct6k

  --- Wzruszający film. Smutny.
  Dr Mateusz Piskorski siedzi już dwa lata w więzieniu
 • @stanislav 00:37:52
  "Że to farsa - wiedzieliśmy od początku". -

  --- Tak. Wiedzieliśmy, wiemy. Co mnie martwi, to nasza bezsilność.
  Dr Mateusz Piskorski siedzi już dwa lata w więzieniu
 • @zygmuntbialas 00:28:06
  http://partia-zmiana.pl/program/
  Co się dzieje na świecie - 13.05.2018.
 • @zygmuntbialas 22:52:26
  https://strajk.eu/sa-zarzuty-dla-lidera-partii-zmiana-po-dwoch-latach-aresztu/
  Co się dzieje w Syrii - 03.05.2018.

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej