Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Prof. Chris Cieszewski: Brzoza była złamana już 5 kwietnia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A jednak fanatycy brzozy uporczywie trwają przy swej baśniowej hipotezie i żaden dowód ich nie poruszy.

Niewątpliwie ważne było wystąpienie prof. Chrisa Cieszewskiego na II Konferencji Smoleńskiej. Tego samego dnia w wywiadzie, link:   http://wpolityce.pl/wydarzenia/65242-prof-cieszewski-amolot-nie-mogl-sie-zderzyc-z-tym-drzewem-gdy-ono-juz-bylo-zlamane-nasz-wywiad-o-przelomowej-analizie-ws-1004   - powtarza profesor swe główne tezy:

"Nasz zespół badawczy ustalił, że brzoza była złamana już 5 kwietnia. To widać na zdjęciach satelitarnych. Tym, czy to miało coś wspólnego z katastrofą smoleńską czy nie miało, myśmy się nie zajmowali. To jest poza naszą ekspertyzą. Jednak z pewnością można powiedzieć, że samolot nie mógł się z tym drzewem zderzyć, gdy ono już było złamane".

 
Bardziej szczegółowo wygląda to tak: "Kontakt skrzydła z drzewem mógłby trwać ok. 6-8 milisekund. To jest szybkość porównywalna z pociskiem. Przy takiej prędkości sęk nie zostałby wyrwany, ale ścięty. Jednocześnie gałąź powinna zostać ucięta, a nie jak widzimy na zdjęciach ugięta. Jednocześnie nie byłoby żadnych wystających drzazg, wszystko zostałoby wyrwane. To jest typowe dla drzewa. Gdy strzelimy w drzewo dziura wlotowa jest mała, a wylotowa jest pokaźna. Jednak żadne drzazgi z niej nie wiszą. Wszystko jest wyrwane. Z punktu widzenia mechaniki drewna, nie jest możliwe, by samolot złamał w taki sposób brzozę. Od początku teoria, że samolot uderzył w tę brzozę i ją złamał, była niewiarygodna. Zdjęcia wykonane niedługo po tragedii sugerowały, że drzewo zostało złamane wcześniej. To było również dla nas motywacją, by szukać, kiedy to drzewo zostało złamane".
 
Argumenty prof. Cieszewskiego wydają się nie do odparcia. Nie dla "Gazety Wyborczej" jednak, która zamieszcza 14-minutowy wywiad filmowy Agnieszki Kublik z Michałem Setlakiem, redaktorem "Przeglądu Lotniczego", link:   http://wyborcza.pl/10,82983,14823637,Setlak_u_Kublik__obalam_hipoteze_obalonej_brzozy.html
 
"Kolejna kompromitacja ekspertów Antoniego Macierewicza. Tym razem chodzi o prof. Chrisa Cieszewskiego z University of Georgia - w poniedziałek, podczas II Konferencji Smoleńskiej uczony dowodził, że ta słynna brzoza nie mogła uszkodzić skrzydła tupolewa, ponieważ 5 dni przed katastrofą została ścięta! - To nieprawda! To kolejna kompromitacja - mówi Michał Setlak, wicenaczelny Przeglądu Lotniczego - i pokazuje zdjęcie blogera Forda Prefecta, który zdemaskował pomyłkę profesora w internecie: to, co prof. wziął za powaloną brzozę, to w istocie worki ze śmieciami. A przecież prof. Cieszewski to specjalista od analizy zdjęć satelitarnych lasów".
 
--- "Czy to jest blef?" - pyta Agnieszka Kublik.

--- "Tak, to jest celowe podawanie nieprawdy" - odpowiada Michał Setlak.

Tak więc widzimy, że fanatycy brzozy uporczywie trwają przy swej baśniowej hipotezie i żaden dowód ich nie poruszy.

KOMENTARZE

 • Jedyny sposób !
  Tylko co jeszcze Warte to " Iść w zaparte" !
 • @koniecPOLSKI 03:21:20
  Szanowny Panie Zygmucie, niech Pan zwróci się do swojego mocodawcy Antoniego Singera aby on i jego amatorska agentura usraela wyniosła się z naszego kraju. Przez 20 lat za idiotów uważali nas sowieci teraz za idiotów i piesków łańcuchowych uważają nas okupnci z usraela.
  Świry i amatorska agentura z usraela niech najpierw wyjaśni światu gdzie jest samolot, który uderzył w Pentagon w dniu 11.09.2011 roku oraz gdzie jest samolot i ofiary z samolotu, który spadł w Pensylwanii. Niech zajmą się wyjaśnieniem ,,tak fachowo spuszczonych" budynków WTC oraz trzeciego czyli siedzibę FBI. Gdyby taka amatorska agentura zaczęła działać w usraelu i takie bzdury by wypowiadali to już by dawno przez elektryczny fotel przeszli i nie ważne czy mieli racją czy nie.
  Także Panie Zygmuncie ci ,,fachowcy" z usraela od Antka mają mnóstwo roboty w usraelu, a nas Polaków niech zostawią w spokoju.
 • @Wrzodak Z. 09:25:36
  Oczywiście nie 20 lat a od blisko 100 lat sowieci uważali Polaków za idiotów, to błąd ,,klawiturowy" mi się wkradł w wpisie powyżej..
 • @koniecPOLSKI 03:21:20
  Problem z Macierewiczem i jego zespołem polega na tym, że on swoje teoryjki opowiada w sposób bardzo wiarygodny a do rozwiewania tego co nakłamią potrzeba wiedzy multidyscyplinarnej. Tego pojedynczy człowiek nie posiada, stąd ulega ułudzie, że to prawda. Zbyt wiele razy przyłapywałem Macierewicza na kłamstwie bym mu wierzył.
  Problem rozstrzygnięcia czy to była brzoza czy śmieci to kwestia zdjęć w odpowiedniej skali i linijki oraz ekierki, problem na poziomie 6 klasy. Tyle, że wiarygodnych zdjęć nie mamy. Znowu wielu będzie brało to na wiarę.
  Widziałeś, był na tym spotkaniu kolejny "naukowiec", który dowodził, że skrzydło musiało być przestrzelone. Skoro nie było wybuchu to musiałby być to pocisk z karabinu, który trafia w skrzydło w linii jego lotu, już lepiej dowodzić, że był to metalowy pręt ustawiony pionowo na linii przelotu, bo jak trafić z taką dokładnością we mgle. Przy skrzydle nie ma osmaleń, stopień charakterystycznych dla wybuchu.
  Wypowiedź p. Michałą Setlaka wygląda dość przekonywająco, szczególnie, że jego doświadczenie jest na pewno nie mniejsze niż najbardziej wykształconego w zakresie lotnictwa "eksperta" Macierewicza czyli Biniendy, który jak wiemy swoich obliczeń nie poddał krytycznej analizie.
  Znasz starą zasadę, i tysiąc mędrców nie rozwieje tego co nakłamie jeden głupiec.
 • BRAK ZDJĘĆ SATELITARNYCH... AKURAT Z DNIA KATASTROFY I Z DNI POPRZEDZAJĄCYCH TEN DZIEŃ...
  To wiele mówi. Najbardziej martwi milczenie dobrego cara Białorusi, pod którego rządami Kraj rośnie w siłę i Polakom żyje się dostatniej. Nasz dobry Batko milczy tak samo jak podłe WASP-y i Ruskie. To każdą dobrą duszę polską na Białorusi i w Koronie martwi najbardziej.
 • @koniecPOLSKI 03:21:20
  Rozumiem, że brzozowi idą w zaparte. - Z tym się zgadzam.
 • @koniecPOLSKI 03:21:20
  Ubecja nie mogąc sobie poradzić z argumentami przedstawionymi na II Konferencji, wali "argumentem" typowym bolszewickim-usiłuje przedstawić naukowców jako grupę śmiesznych nieuków (nb. tak przedstawiali przez wiele lat np. Kołakowskiego, którego dzisiaj ubecja kocha. A kocha tylko dlatego, że Lesio odłożył ubecki pistolet, którym wymachiwał na UW i powrócił do ubekistańczyków z serią gorących pocałunków). Ale to mniej istotna dygresja.................. Oto "nasi" naukowcy, z których ubecja chce uczynić trefnisi. :"W podgrupie „Elektrotechnika i elektronika” zwraca uwagę choćby nazwisko prof. Tadeusza Kaczorka z Politechniki Warszawskiej, profesora nauk technicznych, członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk. Jako profesor wizytujący prowadził on wykłady na ponad 20 uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie oraz w wielu krajach europejskich. Prof. Kaczorek współpracuje też z uznanymi międzynarodowymi czasopismami, jak „International Journal of Multidimensional Systems and Signal Processing”, „Foundations of Computing and Decision Sciences” czy „Archives of Control Sciences”. Z członków podgrupy „Fizyka i geotechnika” wyróżnić należy prof. Andrzeja Wiśniewskiego (profesora nadzwyczajnego w Instytucie Fizyki PAN, członka Rady Naukowej tego Instytutu), a wśród specjalistów od chemii i badań strukturalnych – prof. Lucjana Pielę z UW (od 2001 r. członka zagranicznej Belgijskiej Akademii Królewskiej, a od 2004 r. Europejskiej Akademii Nauk) oraz prof. Chrisa Cieszewskiego (wykładowcę w Warnell School of Forestry and Natural Resources University of Georgia w USA). Za odpowiedni poziom referatów w dziale „Mechanika i konstrukcja” odpowiadali m.in. prof. Kazimierz Flaga z Politechniki Krakowskiej (profesor nauk technicznych, członek PAN) oraz dwóch innych znanych uczonych: prof. Grzegorz Jemielita i prof. Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej. Podgrupa „Matematyka i informatyka” to m.in. prof. Piotr Witakowski (wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) oraz prof. Jan Węglarz (członek rzeczywisty PAN, profesor zwyczajny Politechniki Poznańskiej). Referaty poświęcone zagadnieniom medycznym oceniali i dopuszczali na konferencję specjaliści tej klasy co prof. Bronisław Młodziejowski – specjalista w zakresie biologii kryminalistycznej i osteologii sądowo-lekarskiej (a także uczestnik wykopalisk w Charkowie i prac sondażowych w Miednoje, prowadzonych w związku z ekshumacją ofiar zbrodni katyńskiej). Członkami podgrupy „Nauki prawne” Komitetu Naukowego II Konferencji Smoleńskiej byli zaś m.in. prof. Tadeusz Jasudowicz (specjalista problematyki praw człowieka i prawa międzynarodowego), prof. Lech Morawski (kierownik Katedry Teorii Prawa i Państwa na Wydziale Prawa i Administracji uniwersytetu w Toruniu) oraz prof. Mariusz Muszyński, członek Trybunału Stanu i specjalista od prawa dyplomatycznego.
 • @Wrzodak Z. 09:25:36
  Szanowny Panie Pośle,
  zgadzam się z niektórymi Pańskimi tezami, np. w sprawie 11.09.2001. Różnimy się w rozpoznaniu wydarzeń 09 - 10 kwietnia, co może wynikać w pewnej mierze z tego, że nie do końca zna Pan moje widzenie tych wydarzeń.
  Antoni Macierewicz nie jest moim mocodawcą. Jestem w zasadzie krytyczny w stosunku do działań ZP.
  Polecam ponadto Panu, by zerknął:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/100235,moje-notki-zawieraly-tresci-antysemickie-pisze-red-janke

  Pozdrawiam.
 • To jest dużo ciekawsze.
  "W swojej drugiej prelekcji wskazał Pan na białe ślady na zdjęciach satelitarnych ze Smoleńska na początku kwietnia 2010 roku. Wyglądają jak śnieg, ale śniegiem nie są. Historycznie w tym miejscu śnieg nie występuje, co Pan pokazał na wielu innych zobrazowaniach. O czym to może świadczyć?

  Nie wiem, skąd taki obraz się wziął. Tego nie rozważamy w naszej ekspertyzie. Mało tego, nie wiem czy można w ogóle sprawdzić, co tam było. Pamiętajmy, że trzeba mieć dane, by to zinterpretować. My mówimy jedynie, że to nie był śnieg. Oryginalnie - w zeszłym roku - sądziliśmy, że to jest śnieg. I to wyglądało jak śnieg, ale było podejrzane, ponieważ po stopieniu nie nie było wody w tym samym miejscu. Prowadziliśmy dalej nasze analizy. Sprawdziliśmy, czy w tym miejscu na ogół występuje śnieg. I przebadaliśmy zdjęcia z innych lat, do 2003 roku. I w tym miejscu nigdy śnieg nie występował. Wnioski są proste - to miejsce nie kumuluje bardziej śniegu niż inne miejsca. To miejsce ma wręcz mniej śniegu niż inne.

  Co to oznacza?

  Nasze wnioski są takie, że to nie jest naturalna formacja śniegu, ale coś o charakterze antropogenicznym. To było coś zrobione przez człowieka.

  Pan wie, co to mogło być?

  To mogły być różne rzeczy, wszystko, co na zdjęciach satelitarnych wygląda jak śnieg. To mógł być biały beton, jasne plandeki, piana, jakiś płyn. Mogę sobie wyobrazić przynajmniej kilka możliwości. To zostało zrobione przez ludzi. Po co? Dlaczego? Nie wiem, ale wiadomo, że to musiało zostać stworzone za zgodą rządu i dowództwa wojskowego. Bowiem w tamtym czasie w Smoleńsku były prowadzone ćwiczenia wojskowe. A jeśli tak, to musiało to być kontrolowane.

  Jaka była powierzchnia tej plamy, która wyglądała jak śnieg?

  Powierzchnia pokrywa się mniej więcej z obszarem, na którym doszło do rozbicia samolotu. Obszar, który myśmy zidentyfikowali zajmuje ok. połowy obszaru pokrytego częściami rozbitego tupolewa."
 • Wassermann: Ojcu zaszyli serce w nodze. Szokujące nowe fakty
  Wassermann: Ojcu zaszyli serce w nodze. Szokujące nowe fakty. Śledzionę i serce zamiast w jamie brzusznej, zaszyto ojcu… w nodze – powiedziała podczas II konferencji smoleńskiej Małgorzata Wassermann, ujawniając część tajnych akt śledztwa ws. katastrofy. Głos zabrał również prof. Chris Cieszewski, wyjaśniając, jak odkrył, że słynna „pancerna brzoza” była złamana kilka dni przed 10 kwietnia 2010 r.

  Małgorzata, córka śp. Zbigniewa Wassermanna, po raz pierwszy opowiedziała o szokujących szczegółach rosyjskiej sekcji zwłok ojca. – Śledzionę i serce zamiast w jamie brzusznej zaszyto ojcu w nodze. Nie umyto zwłok po sekcji. Nie zaszyto głowy. Pozostawiono otwartą czaszkę – wymieniała córka koordynatora ds. służb specjalnych.

  Pomimo kolejnych dowodów i analiz podważających oficjalną wersję i licznych wątpliwości, w które obfitowała zakończona wczoraj dwudniowa konferencja smoleńska, politycy rządzącej koalicji nie chcą słyszeć o pomyśle wznowienia prac tzw. komisji Millera. Ignorują m.in. wzbudzające od poniedziałku najwięcej dyskusji wyniki badań prof. Chrisa Cieszewskiego, który wyprowadził dowód na to, że „pancerna brzoza” była złamana przed 10 kwietnia 2010 r.

  Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) twierdzi, że nie ma czego badać, bo „główne aspekty tej katastrofy zostały wyjaśnione”. Analizy prof. Cieszewskiego nie chce komentować, ale jednocześnie uznaje ją za „mało wiarygodną”. – Dziwię się, że ktoś zdjęcia tak niskiej jakości uznaje za dowód – stwierdziła, chociaż ich rozdzielczość jest charakterystyczna dla fotografii satelitarnych.

  – Czas na to, by PO zacząć nazywać „sektą smoleńską”. Zamknęli się na wszelkie dyskusje i powtarzają to samo wbrew logice – komentował Joachim Brudziński (PiS).

  Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
 • Wszyscy.
  Prof. Chris Cieszewski: smoleńska brzoza była złamana już 5 kwietnia! Przełomowa analiza zdjęć satelitarnych ze Smoleńska http://wpolityce.pl/wydarzenia/65203-chris-cieszewski-smolenska-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia-przelomowa-analiza-zdjec-satelitarnych-ze-smolenska http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/88/ef/88efb07c1bac6c35360625d8a8490671.jpg Szanowni Państwo. Kto nie widział rewelacyjnej wielowątkowej prezentacji Chrisa Cieszewskiego ten wiele stracił( ale do nadrobienia bo ten materiał jest już w internecie). Fachowiec rozniósł brzozową bujdę MAK na strzępy. Jego prezentacja była bardzo dokładna tropił i pokazał to, krok po kroku. Przygwoździł ich żelaznymi argumentami. Nie sposób tego streścić. To trzeba zobaczyć bo to znakomite jest.Uprzedzając atak na kompetencje Prof. Cieszewskiego - pracownik badawczy  Warnell School of Forestry and Natural Resources, Univ. of Georgia (Ateny, Georgia), naczelny redaktor dwóch  komitetów redakcyjnych międzynarodowych czasopism naukowych, recenzent dla 23 innych międzynarodowych magazynów branżowych. Jest fundatorem międzynarodowego pisma 'Mathematical and Computational Forestry and Natural Resource Sciences', organizacji zawodowej Southern Mensurationists zrzeszającej specjalistów od biometrii, współfundatorem międzynarodowego pisma 'Biometry, Modelling and Information Sciences”. Publikacje: ponad 120 artykułów naukowych, cytowania: ponad 750 razy.

  CHRIS CIESZEWSKI wykorzystał do zbadania złamanej wcześniej brzozy przyrządy takie same przy pomocy których analizuje się zdjęcia z kosmosu,można wtedy stwierdzić rodzaj gazów ,i innych pierwiastków tam występujących ...zajął się zbadaniem soków organicznych które wypływają z każdego drzewa po złamaniu i stwierdził przy pomocy chromatografii i spektroskopii iż stan soków na złamanej części wygląda tak jak zwykle jest 5 dni po złamaniu a wiadomo zdjęcie pochodzi z 10 kwietnia.. a dodatkowo przeprowadził analizę komputerową ze zdjęcia czasu dokonania przełomu tejże brzozy i wyszło mu że tego złamania na pewno nie dokonał przedmiot poruszający się z prędkością 170?(z raportu MAK) 270? km/godz..

  Analiza fotografii satelitarnych poprzedzających katastrofę. "Białe "łaty" widoczne na zdjęciach satelitarnych z 5 kwietnia 2010 r. Na terenie katastrofy to nie jest naturalny śnieg - wynika z ustaleń prof. Cieszewskiego, który wraz ze swoim zespołem przeanalizował szereg zdjęć obszaru Smoleńska z kilku lat. Te tajemnicze powierzchnie to, zdaniem prof. Cieszewskiego, coś innego, coś, co musiało zostać stworzone przez człowieka. Trudno jednak na podstawie tej jakości zdjęć określić, co to za przedmioty lub materiał. Śnieg powinien na kolejnych zdjęciach pozostawić ciemne plamy. Najprawdopodobniej było to coś ukrytego pod odblaskowymi płachtami wyglądającymi jak śnieg - konkluduje prof. Cieszewski. Warto sprawdzić, co takiego mogło być pod tymi maskownicami - twierdzi naukowiec." Ma rację mgr inż Cierpisz, to były szczątki innej Tutki przykryte , czyli maskirowka . Boeing 707 utracił podobny kawałek powierzchni skrzydła jak Tu-154 w Smoleńsku. Został trafiony sowiecką rakietą, stracił 6 m skrzydła, wylądował po godzinie lotu na zamarzniętym jeziorze http://clubs.ya.ru/4611686018427433389/replies.xml?item_no=3498&parent_id=3512 - specjalista laskowy potrafiłby na pewno udowodnić i wyliczyć ,że ten samolot nie miał prawa lecieć i wylądować gdyż wpadłby w szybka beczkę autorotacyjną. Airbus 320-111 ląduje w roku 1988 w lesie. Na pokładzie było 136 osób. Zginęły trzy osoby. http://www.savetubevideo.com/?v=akmH-J-tZbY Katastrofa airbusa w Miluzie to książkowy przykład, który za każdym razem powinien być przypominany Laskowi i jego "ekspertom". Lądujący samolot skosił 300 metrów lasu, nastąpił wybuch paliwa. linka, którego ja podaję otworzyło prawie 6 milionów osób http://www.savetubevideo.com/?v=bzD4tIvPHwE Boeingi uderzające w wieże WTC w NY przebiły kilkadziesiąt stalowych kolumn konstrukcyjnych a Tupolewa w Smoleńsku załatwiło 1 JEDNO drzewko? - http://911review.com/errors/wtc/fires.html Gdyby samolot przeleciał 5-7m nad ziemią, to sąsiadująca z brzozą budka, rozpadłaby się na kawałki, a zalegające obok śmiecie zostały by zdmuchnięte. Na dostępnych zdjęciach budka stoi, a śmiecie leżą obok. Dlatego Rosjanie w try-miga wycieli wszystkie drzewa, zasypali PObojowisko ziemią. No masz, ta brzoza była złamana wcześniej ?! No to nie ma wyjścia, dr Lasek musi poszukać innego zabójczego dla samolotu krzaka. Przykład z naszego "podwórka". Katastrofa w lesie Kabackim w 1987 roku. Las Kabacki po tej katastrofie, wyglądał jak tajga syberyjska po upadku Meteoru Tunguskiego. Samolot ściął skrzydłami z hektar lasu, zanim rozbił się w zderzeniu z ziemią i doszło do eksplozji paliwa dlatego właśnie trzeba było powołać do istnienia zespół Laska - katastrofa smoleńska to przypadek jeden na pierdyliard i taki fachura jak Lasek od zapasów w kisielu musiał się z nim zmierzyć - nikt inny nie da rady (poza red. Kublik i red. Czuchnowskim). katastrofa sprzed kilku lat w Dolomitach, gdy to amerykański samolot wojskowy zerwał statecznikiem ogonowym linę kolejki górskiej. Oto taki samolot EA-6B Prowler http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/EA-6B_Prowlers_supporting_Northern_Watch.jpg Kolejka runęła na ziemię, zginęło 20 osób, w tym dwie Polki. Wiecie jak wygląda lina kolejki? Gruba jak wąż 50 mm/5 cm!, do tego skręcona, ma wytrzymać udźwig kilkudziesięciu ton. Samolot zerwał ją a pilot się tłumaczył, że niczego nie zauważył. http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Samolot który wylądował w lesie, tym razem pod Moskwą (Tu 204 dnia 22 marca 2010) Zobaczcie co stało się z lasem, w którym wylądował: http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Awaryjne lądowanie TU-154 w Republice Komi, pasażerowie poszli na grzyby oczekując na podstawienie następnego samolotu - http://www.savetubevideo.com/?v=fqAA0BMZbOQ Ps. Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka. Numer z dziennikarzem mu nie wyszedł. Bronek był przed zamachem w Rosji. A tak wyśmiewano Jarosława Kaczyńskiego gdy powiedział, że Tu154 to konstrukcja bombowca Boeinga 727, no i na jego i nasze, moje wyszło!!!!! - Jan Błaszczyk emerytowany ekspert z WAT zaprezentował wykład dot. próby odtworzenia geometrii elementów siłowych skrzydła Tu-154M.

  Zaczął od analizy danych technicznych samolotu i omówił źródło wiedzy o tupolewie. Zaznaczył, że potrzebna jest dobra klasyfikacja samolotu oraz poznanie wiadomości technicznych.

  Trzeba również znać prędkości. Gdy mamy te dane, powinniśmy sobie poradzić

  - tłumaczył Błaszczyk.

  Zaznaczył, że w tupolewie mamy skrzydło doczepne, wzmacniane dźwigarami.

  Wskazuje, że należy ustalić odpowiednie obciążenia występujące w konstrukcji samolotu. Wskazał, że zebrany materiał będzie materiałem poglądowym.

  Omawiając klasyfikację tupolewa Błaszczyk wskazał, że jest to bombowiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o charakterystyce samolotu pasażerskiego. Ma bowiem odpowiednią obwiednię. Prelegent wskazuje, jakie siły występujące w skrzydle są ważne dla rozumowania ws. Smoleńska.

  Następnie Błaszczyk zwraca uwagę na prace konstrukcji i możliwość pochłaniania przez nią naprężeń. Wskazuje, jakie elementy konstrukcji skrzydła są najważniejsze dla pochłaniania napięć. Jan Błaszczyk wskazał, w jaki sposób przenoszone są siły i naprężenia, jakie występuje w skrzydle.

  Pokrycie górne wraz z podłużnicami przenosi 55 proc., a dźwigary pozostałą część momentu zginającego

  - wskazywał ekspert.

  Zaprezentował również rysunek skrzydła tupolewa, które składa się z trzech kesonów. Na rysunku zaznaczono grubość pokrywy. Na kolejnym rysunku zaprezentował z kolei stan naprężeń, jakie występowały w skrzydle tupolewa przed rzekomym uderzeniem w brzozę.

  W ramach podsumowanie Jan Błaszczyk wskazał, że są dostępne dane dotyczące tupolewa i geometrii jego struktury. Wystarczą wiadomości dostępne w internecie.

  Na koniec powiem, że do tego, co zaprezentowałem, potrzebne jest ołówek, PCet i głowa specjalisty

  - tłumaczy Jan Błaszczyk.
 • Wszyscy.
  Prof. Gieras: "W skrzydłach tupolewa znajdują się baki. Jeśli w Smoleńsku doszłoby do zderzenia z brzozą na ziemi musiałyby być ślady paliwa"
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/65228-prof-gieras-w-skrzydlach-tupolewa-znajduja-sie-baki-jesli-w-smolensku-doszloby-do-zderzenia-z-brzoza-na-ziemi-musialyby-byc-slady-paliwa http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/40/19/401997c87047b401ee3380a69a4e49b5.jpg
  fot. KBWLLP

  Ciekawe wystąpienie przedstawił Jacek Gieras zaprezentował analizę wypadków lotniczych z udziałem Tu-154M w latach 1973-2011.

  Zaznaczył, że w tym okresie miało miejsce 71 katastrof ze zniszczeniem kadłuba. W nich z kolei zginęło 3009 ofiar. Pierwszy wypadek miał miejsce w Pradze - w 1973 roku, ostatni w Sugrucie - wtedy miał miejsce pożar na skutek błędnej synchronizacji generatorów. W tych latach miało również miejsce 43 katastrof bez zniszczenia kadłuba. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/46/02/460284197061b32036bda0d7b541fb5f.jpg

  Gieras przedstawił zestawienie różnych wypadków Tu.

  Przeżywalność dla Tu-154M jest bardzo duża, co oznacza, że szansa na śmierć w wyniku katastrofy jest relatywnie niska

  - mówił.

  Zaprezentował również statystyki dotyczące Tu, zaznaczając, że wyprodukowano ich ponad 900. Następnie zestawił liczbę wypadków lotniczych Tu-154 z Boeinga 727, Boeinga 767 i Airbusa 300. Co ciekawe, to właśnie Tupolew ma najlepsze wyniki przeżywalności.

  Stąd wynika, że tupolew jest bardzo wytrzymałym samolotem, ale jest bardzo awaryjny

  - wskazuje Gieras.

  Dodaje, że w latach 1973-2011 były trzy katastrofy, do których doszło w wyniku wybuchu. Pierwszą omawianą katastrofą było wysadzenie w 1973 roku samolotu. Porwany tupolew został wtedy wysadzony na ziemi przez porywaczy. Samolot uległ doszczętnemu zniszczeniu. Kolejną tragedią w wyniku wybuchu była eksplozja bomby w 2004 roku.

  Niewielki wybuch bomby w toalecie spowodował dekompresję maszyny i całkowity jej rozpad

  - mówił Gieras.

  Wskazał, że trzecią katastrofą w wyniki wybuchu była tragedia smoleńska. Wskazał, że świadczą o tym doskonale zdjęcia, które zostały zrobione tuż po tragedii.

  Jacek Gieras zaznacza, że należałoby przebadać wrakowisko, ubrania ofiar, szczątki samolotu, by sprawdzić, czy w Smoleńsku doszło do wybuchu.

  Dodaje, że kadłub samolotu to obiekt cylindryczny, który podlega odkształceniom. Dodaje, że w czasie eksplozji następuje rozerwanie wzdłuż kadłuba i wychylenie boków.

  Gieras zaznacza, że eksplozja zawsze pozostawia na częściach metalowych charakterystyczne znaki.

  Wymiar próbki, która poddawana jest analizie, nie ma znaczenia. Znaczenie ma obecność śladów typowych dla eksplozji

  - tłumaczy prelegent. Wśród charakterystycznych wyznaczników wybuchu wymienił m.in. duże rozczłonkowanie części samolotu, charakterystyczne kwiatowe zniszczenia, wygięte boki kadłuba.

  Gieras zaprezentował również zdjęcie dot. zamachu nad Lockerbie, wskazując na znaki szczególne typowe dla eksplozji.

  Dodaje, że również na tkaninach, które były w pobliżu eksplozji można zobaczyć charakterystyczne dla wybuchu ślady. Dochodzi m.in. do mieszania się tkanin.

  Na koniec swojej prezentacji Jacek Gieras zaprezentował film ostatniego incydentu z udziałem Tu-154M. W Turcji doszło do zderzenia samolotu z pojazdem bagażowym. Na filmie widać, że skrzydło zostało uszkodzone, a z baku umieszczonego w nim lecą ogromne ilości paliwa.

  To jest olbrzymia ilość paliwa. W skrzydłach tupolewa znajdują się baki. Jeśli w Smoleńsku doszłoby do zderzenia z brzozą na ziemi musiałyby być ślady paliwa. Dopiero gdy samolot leci na poziomie ponad 1000 m. paliwo lotnicze nie dolatuje do ziemi. Czy zatem wokół brzozy są jakieś ślady paliwa? Czy ktoś to w ogóle badał?

  - pytał Gieras.

  Dodał, że do weryfikacji tez dot. katastrofy smoleńskiej, trzeba przebadać wrak tupolewa. Bowiem bez tego prace są obarczone dużym ryzykiem błędów.  ZOBACZ ROZMIESZCZENIE ZBIORNIKÓW PALIWA W SKRZYDLE TU-154M: http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/b6/bc/b6bc5e257a12c6c6753490bac5f702ac.jpg

  Fot. Orbiter.ucoz.ru

  Od godziny 9:00 trwa II Konferencja Smoleńska - międzynarodowe spotkanie naukowców i ekspertów z całego świata, którzy pochylają się nad problemem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Portal wPolityce.pl prowadzi specjalną relację z tego wydarzenia, na bieżąco aktualizowaną. Ps.
  Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka. Numer z dziennikarzem mu nie wyszedł. Bronek był przed zamachem w Rosji.
 • @Wrzodak Z. 09:25:36
  Zamach/Katastrofa smoleńska jest wielkim wyzwaniem dla budowniczych nowych dwóch wieżowców w USA po tym jak tamte zostały znacznie uszkodzone gdy samoloty wbiły się całą szerokością w betonowe konstrukcje więzarów przecinając je niemal do połowy co doprowadziło do ich zawalenia.Tylko zastosowanie desek ze stalowej smoleńskiej sosny da 100% gwarancję na nienaruszalność tej nowej konstrukcji w przypadku możliwego nowego lotniczego ataku terrorystycznego. Od czasów Smoleńska wszyscy konstruktorzy wielkich budynków powinni przerzucić się na konstrukcje z pancernego drzewa brzozowego made in MAK/Miller A oto radzieccy uczeni (w tym pp. Anodina i Lasek) mają swoją fizykę, niezależną od ogólnoświatowej. Ps. Jest oficjalna odpowiedź eksperta od Laska: "to niepoważne opierać się o nieostre fotografie satelitarne skoro można spytać właściciela działki na której stoi brzoza. Powie kiedy się złamała". Dzisiaj w programie "Tak jest" na pytanie posła Błaszczaka,czy red.Morozowskiego nie dziwi ,że po 3 latach śledczy jadą badać wrak na obecność trotylu, elokwentny redaktor odpowiedział, że nie bo jeżeli tam był trotyl to czy po 3 ,czy po 5 latach to i tak niczego nie znajdą... Ciekawe.
 • @Wrzodak Z. 09:25:36
  Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka. Numer z dziennikarzem mu nie wyszedł. Bronek był przed zamachem w Rosji. Przykład z naszego "podwórka". Katastrofa w lesie Kabackim w 1987 roku. Las Kabacki po tej katastrofie, wyglądał jak tajga syberyjska po upadku Meteoru Tunguskiego. Samolot ściął skrzydłami z hektar lasu, zanim rozbił się w zderzeniu z ziemią i doszło do eksplozji paliwa dlatego właśnie trzeba było powołać do istnienia zespół Laska - katastrofa smoleńska to przypadek jeden na pierdyliard i taki fachura jak Lasek od zapasów w kisielu musiał się z nim zmierzyć - nikt inny nie da rady (poza red. Kublik i red. Czuchnowskim). Katastrofa airbusa w Miluzie to książkowy przykład, który za każdym razem powinien być przypominany Laskowi i jego "ekspertom". Lądujący samolot skosił 300 metrów lasu, nastąpił wybuch paliwa. linka, którego ja podaję otworzyło prawie 6 milionów osób http://www.savetubevideo.com/?v=bzD4tIvPHwE Katastrofa sprzed kilku lat w Dolomitach, gdy to amerykański samolot wojskowy zerwał statecznikiem ogonowym linę kolejki górskiej. Oto taki samolot EA-6B Prowler http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/EA-6B_Prowlers_supporting_Northern_Watch.jpg Kolejka runęła na ziemię, zginęło 20 osób, w tym dwie Polki. Wiecie jak wygląda lina kolejki? Gruba jak wąż 50 mm/5 cm!, do tego skręcona, ma wytrzymać udźwig kilkudziesięciu ton. Samolot zerwał ją a pilot się tłumaczył, że niczego nie zauważył. http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Samolot który wylądował w lesie, tym razem pod Moskwą (Tu 204 dnia 22 marca 2010) Zobaczcie co stało się z lasem, w którym wylądował: http://www.savetubevideo.com/?v=AkrHnbWoNn0 Awaryjne lądowanie TU-154 w Republice Komi, pasażerowie poszli na grzyby oczekując na podstawienie następnego samolotu - http://www.savetubevideo.com/?v=fqAA0BMZbOQ
 • Wszyscy.
  Prokurator Seremet twierdzi, że polskie śledztwo będzie można zakończyć nawet bez oryginałów czarnych skrzynek i wraku Tupolewa http://wpolityce.pl/wydarzenia/65338-prokurator-seremet-twierdzi-ze-polskie-sledztwo-bedzie-mozna-zakonczyc-nawet-bez-oryginalow-czarnych-skrzynek-i-wraku-tupolewa http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/a3/cc/a3cc4838c1ed2a501cf693e48dcd10c8.jpg - Oj Seremet, Seremet ty się nawet już nie kompromitujesz. Żałosny z ciebie człowiek, konsultowałeś to już z Grasiem, Tuskiem? Toż to co ty pierdolisz to ewenement na skalę światową i to mówi prokurator naczelny. Jak oni teraz będą uczyć studentów, że bez badania dowodów rzeczowych, które są ale nie odzyskane można zakończyć śledztwo, to paranoja, rozdwojenie jaźni, a może zwykłe tchórzostwo? serwilizm? POddaństwo panie Seremet. To już kraje afrykańskie mają myślenie poprawniejsze od naszych śledczych. Gdzie my żyjemy, że trzeci świat nas wyprzedził. Wstyd i hańba. Kłamstwo smoleńskie bardzo przyPOmina kłamstwo Katyńskie ! Wtedy też nie wolno było oficjalnie POdważać sowieckiej wersji zdarzeń ! A kto się ośmielił to zrobić trafiał do więzienia albo był szykanowany ! Dzisiaj jest POdobnie, z tym, że już nie wsadzają do więzień(na razie nie wsadzają ale sytuacja jest rozwojowa pożyjemy zobaczymy) lecz próbują wyśmiać i i ośmieszyć !
 • @Kula Lis 62
  Zasygnalizuję Tobie taką oto "ciekawostkę" z dyskusji pod tą samą notką, ale na S24:

  @ZYGMUNT BIAŁAS
  http://www.youtube.com/watch?v=PHb70dWofYU


  "Inny mieszkaniec Smoleńska, który pracuje w warsztacie przylegającym do lotniska był bardziej rozmowny, ale i on - jak wyznał - "nie chce o tym mówić". - Ja już widziałem nie takie rzeczy. Ja nie takie katastrofy widziałem, ale i inne rzeczy. Służyłem w armii, więc... - mówi Oleg Starostienkow. - Nie Czeczenia. Co za różnica? Daleko stąd służyłem. Kończcie dziewczynki, nie chce o tym mówić - urywa.

  Prof. Andriej Iłławionow tak tłumaczy wskazuje z kolei na ciekawy zbieg okoliczności. Mówi, że po katastrofie do mediów zgłosił się ktoś, kto podawał się za autora filmu, na którym słychać huk wystrzałów. "Autor" twierdził, że to nic takiego. Później, gdy porównano jego głos z głosem uwiecznionym na filmie i gdy okazało się, że świadek kłamie, do mediów zgłosił się kolejny "autor". - Znów zaprzeczał plotkom i mówił, że to nic strasznego. Ale jego oświadczenie także nie pasowało. Znów żaden rosyjski dziennikarz nie mógł go znaleźć w Smoleńsku - powiedział Iłławionow i dodał, że pojawianie się fałszywych autorów filmu nie było dziełem przypadku.

  "Misja specjalna" dotarła też do filmu rosyjskich specsłużb, które udokumentowały sposób pozbywania się wraku z miejsca katastrofy. Okazuje się, że do cięcia i wywożenia szczątków przystąpiono już w nocy 11 kwietnia. Następnego dnia - według "Misji specjalnej" - funkcjonariusze niszczyli szczątki, co - jak podkreślają autorzy felietonu - jest złamaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa dla prowadzonego śledztwa."

  http://www.fakt.pl/Zastraszyli-swiadkow-Kazali-milczec-,artykuly,83059,1.html
  1NORMALNYCZLOWIEK 10:59

  -----------------

  @ZYGMUNT BIAŁAS
  i tu właśnie najlepiej widać, jak kłamią media.

  "Fakt" podał, że Oleg Starostienkow powiedział:
  "Ja już widziałem nie takie rzeczy. Ja nie takie katastrofy widziałem, ale i inne rzeczy. Służyłem w armii, więc..."

  A naprawdę powiedział coś zupełnie innego a co można było usłyszeć na filmie:

  "Ja nie katastrofĘ widziałem, ale inne rzeczy."

  A wcześniej, tłumacząc się dlaczego nie pobiegł na miejsce katastrofy, gdzie mógłby może komuś pomóc, powiedział, że miał dużo pracy i dodał:

  "Ja już widziałem nie takie rzeczy."

  I w tym momencie komuś, kto przeczytał - a takich zawsze jest znacznie więcej niż tych, którzy obejrzą także film i skonfrontują - tylko "Fakt", wydaje się, że coś wie ... ale tylko się wydaje.

  -------------
  http://zygmuntbialas.salon24.pl/542848,prof-chris-cieszewski-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia#comment_8281515

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 13:20:21
  Normalnie tak się każdemu normalnemu to teraz kojarzyć może .

  Pozdr.
 • Wszyscy.
  Prof. Chris Cieszewski jest pracownikiem badawczym w Warnell School of Forestry and Natural Resources, University of Georgia (Ateny, Georgia) w Stanach Zjednoczonych. Jest naczelnym redaktorem dwóch międzynarodowych czasopism naukowych, członkiem komitetów redakcyjnych trzech innych międzynarodowych czasopism naukowych i pracuje jako recenzent dla 23 międzynarodowych czasopism naukowych. Jest fundatorem międzynarodowego pisma naukowego "Mathematical and Computational Forestry and Natural Resource Sciences", organizacji zawodowej Southern Mensurationists zrzeszajacej specjalistów od biometrii leśnej z 13 południowo-wschodnich stanów USA, i współfundatorem międzynarodowego pisma naukowego "Biometry, Modelling and Information Sciences". Prof. Cieszewski opublikował ponad 120 artykułów naukowych, które są cytowane ponad 780 razy w międzynarodowej literaturze badawczej.

  W swojej analizie Amerykanin wykorzystał złożone metody poprawiające jakość zdjęć satelitarnych. Należy podkreślić, że w przygotowaniu prezentacji brali udział także inni naukowcy z USA: Arun Kumar, Roger Lowe, Pete Bettinger, Daniel Markewitz i Deepak Mishra z University of Georgia.
 • Przygotowywanie sceneri przez kacapów...Jak się łamie brzozy? Smoleńsk zamach nowe dowody maszyna do drzew
  Przygotowywanie scenerii przez kacapów...Jak się łamie brzozy? Smoleńsk zamach nowe dowody maszyna do drzew http://www.savetubevideo.com/?v=sP6M2ks0ies
 • Sekta Anodiny dostaje amoku...
  Sekta Anodiny dostaje amoku... Obalenie dogmatów sekty Anodiny `wywołało wśród jej wyznawców powszechną panikę. Przypomina pożar w domu nieprywatnym połączony z masową awarią zwieraczy. Jednym słowem cuchnowski kiblik i pandemonium... “Wszystkie ręce na pokład! Alarm dla cyngli i ubeckich kapusiów! Tusk Vision Network - 300 procent normy! Uruchomić absolwentów kagiebowskich kursów! Internować ekspertów Macierewicza i wysłać na Sybir!” Pełna mobilizacja. Wypowiadają się oburzeni potomkowie milicjantów i autorytety michtrixa. Profesor Szczawiojad i Małokumata Strzykawa - Końska dają odpór : “Dość kłamstw Smoleńskich!” No właśnie! Dość! Za wielokrotne i bezczelne kłamstwa powinna wylecieć ze stanowiska niejaka Przekopywacz (na metr w głąb) oraz cała menażeria platfonsów, mendialnych agitatorów i paru dyżurnych ściemniaczy (oprócz pewnego astronoma “debeściaka” - ten powinien dostać wielką czekistowską nagrodę imienia Burdenki). Swoją drogą uruchamianie wielokrotnie skompromitowanych kolesi świadczy o ostatecznej desperacji sekciarzy gienierał Anodiny.
 • @Kula Lis 62 13:02:51
  Przecież tak bezczelne działania wbrew wszystkim normalnym zasadom powinno być karalne! Jedyne śledztwo największej tragedii w świecie/bo nigdzie na świecie w ciągu paru chwil nie zginęło dwóch prezydentów,całe dowództwo armii NATO-polskiej, posłowie i senatorowie; cała ELITA polityczna/w którym nie obowiązują ani prawa fizyki,ani logiki ani żadne normy obowiązujące w cywilizowanych krajach! Panie prokuratorze, w pana śledztwie nie są potrzebne żadne dowody bo z góry ustalono przyczynę tej tragedii! Może pan swoje "wypociny" wpajać towarzystwu z "pancernej brzozy"! Poziom intelektualny obowiązujący w oficjalnych kręgach władzy to tragedia! I to jest największy dowód na to, że Polska nie jest SUWERENNYM KRAJEM, że jesteśmy w rosyjskiej strefie wpływów, że Rosja ma w głębokim poważaniu polski wymiar sprawiedliwości, który wymaga oryginalnych dowodów. Sygnał jest jasny, Polska ma umorzyć sprawę katastrofy i zamknąć wszystkie wątki śledztwa wtedy Rosja ewentualnie odda Polsce jej własność wrak Tupolewa i czarne skrzynki. Dowodem na to że zbrodni w Katyniu dokonali Niemcy było to , że w kieszeniach ekshumowanych były niemieckie gazety. Dowodem na to , że w Smoleńsku był finał zamachu, maskirowka jest to, że nie chcą oddać wraku . Panie tchórzu i serwilisto Seremet, Lasek dla mnie kopia z czarnych skrzynek ma taką samą wartość jak gazeta niemiecka w kieszeni ekshumowanego w Katyniu.
 • @Kula Lis 62 14:24:40
  No tak. Tylko ten cytat co zapodałem wcześniej wskazuje że teoria Macierewicza jest też coś nie tego. Wraca pytania czy samolot w ogóle wystartował z Warszawy, a jeżeli wystartował to gdzie poleciał?
 • @vortex 14:56:24
  Wiadomo : Do Mandżurii. zawsze uciekają do Mandżurii .
 • @Zygmunt Białas
  I Ja się z Tobą Zgadzam .Całkowicie ! Daję *10

  Pozdrawiam
 • @vortex 14:56:24
  koniecPolski Ci odpowiedział jak batiuszka Stalin: uszli w Mandżuriu. Poważnie: niech pokażą wylot z Warszawy, od tego trzeba zacząć, no i powrót Prezydenta z Litwy. Pzdr!
 • Wszyscy.
  "Wyborcza" do spółki z Dereszem apeluje: "Skończmy z obłędem smoleńskim!" Kaczyński: Konferencja naukowców trafiła "Gazetę Wyborczą" między oczy http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/0b/92/0b922f27f0267704e88287df95653b59.jpg

  Skończmy z obłędem smoleńskim

  - krzyczy z okładki "Gazeta Wyborcza", która piórem niezmordowanej Agnieszki Kublik pisze o konferencji smoleńskiej niezależnych naukowców. Szczegóły obrad opisywaliśmy w relacjach na portalu wPolityce.pl.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Mocne oświadczenie prof. Witakowskiego na koniec II Konferencji Smoleńskiej. NASZA RELACJA

  Pani redaktor przywołuje list otwarty, który do marszałek Sejmu napisał Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie. Prezentujemy treść listu:

  W imię pamięci wybitnych postaci, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. w tragicznej katastrofie w Smoleńsku, zwracam się do Pani z apelem, aby zechciała Pani dołożyć wszelkich starań w celu jak najszybszego zakończenia haniebnego spektaklu, który - niestety za przyzwoleniem kierownictwa najwyższego organu Rzeczypospolitej - toczy się w Sejmie. Zespół parlamentarny kierowany przez pana posła Antoniego Macierewicza działa bez szacunku dla powagi wydarzeń i tego, co ja i moi bliscy czujemy i wielekroć przeżywamy. Nie liczy się z moim bólem, moim cierpieniem, nie usiłuje dochodzić do prawdy, lecz, śmiem twierdzić, zbija, oszukując społeczeństwo, kapitał polityczny na śmierci 96 osób. Sejm stał się areną dywagacji pseudonaukowych postaci licytujących się w absurdalnych teoriach i wypowiedziach, w których mamy do czynienia w cynizmem najwyższej klasy, a nawet szaleństwem - podkreśla Deresz. - Zezwalając na odbywanie się w tak ważnej dla Polski instytucji, jaką jest Sejm, pseudonaukowej farsy, można odnieść wrażenie, iż kierownictwo Sejmu popiera w majestacie prawa i praworządności podłą grę wokół wielkiej tragedii w naszej historii. Tragedii w życiu moim i mojej rodziny

  - czytamy w "Wyborczej" apel Deresza.

  Do publikacji dziennika odniósł się na swojej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Listu Deresza nie warto komentować, warto komentować to, że jest na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej”. To pokazuje, że konferencja naukowców, którzy zajmują się sprawą katastrofy smoleńskiej, trafiła między oczy

  - mówił Kaczyński.

  lw, "Gazeta Wyborcza" http://wpolityce.pl/wydarzenia/65352-wyborcza-do-spolki-z-dereszem-apeluje-skonczmy-z-obledem-smolenskim-kaczynski-konferencja-naukowcow-trafila-gazete-wyborcza-miedzy-oczy Ps. Tylko prawda jest ciekawa:
  "Według danych rejestrowych, Deresz został pozyskany do niejawnej współpracy z pionem kontrwywiadowczym Służby Bezpieczeństwa w sierpniu 1973 r. Dokładnie rejestracja pod nr 36419 nastąpiła w dniu 13 sierpnia 1973 r. Jednostką operacyjną SB, która dokonała rejestracji Deresza w sieci, to Wydział VII Departament II MSW. Wobec Deresza, ze względu na funkcję II sekretarza POP, jaką pełnił w redakcji ”Kuriera Polskiego”, SB zastosowało zarezerwowaną dla takich przypadków kategorię współpracy i zarejestrowało Deresza jako „kontakt operacyjny”. Wyeliminowanie z sieci agenturalnej nastąpiło w dniu 6 października 1978 r., a materiały operacyjne złożono do archiwum. Eliminacja Deresza jako współpracownika nastąpiła z powodu braku istotnych informacji oraz niechętnego stosunku do współpracy z SB. Deresz został pozyskany w związku z jego bliską znajomością z korespondentem zagranicznym - obywatelem RFN, który był podejrzewany o powiązania z zachodnimi służbami specjalnymi. Zachował się mikrofilm oraz akta operacyjne." --całość http://niezalezna.pl/35476-pawel-deresz-znow-nadaje Przykładem do czego zdolny jest szantażowany człowiek jest przypadek senatora Piesiewicza. Deresz to jakby rozkwitł po śmierci żony, opalony, wystrojony, ciągle w mediach. To komuch. Posłuszeństwo wobec Putina ma we krwi. Tam nie liczą się, jak wiadomo, więzy rodzinne. Deresz po prostu by się wstydził. Widać nie szanuje pamięci swojej żony skoro nie chce wyjaśnienia jej śmierci i akceptuje nieludzkie traktowanie zwłok przez Rosję ,za akceptacją rządu Tuska.Naprawdę trudno uwierzyć że osoba która straciła kogoś najbliższego w tajemniczej katastrofie sprzymierza się z tymi którzy być może są w to zamieszani.Naprawdę trudno uwierzyć.
 • @Zawisza Niebieski 09:47:11
  Zmien nick na :zawisza czerwony" i będzie wiadomo,z kim mamy do czynienia!!! Brak rowu, który musiałby powstać po uderzeniu samolotu w ziemię, brak pożaru z w połowie pełnych zbiorników i zeznania amb. Bahra i operatora Wisniewskiego, że nie widzieli ciał ofiar, 120 luksusowych foteli i bagaży pasażerów dowodzi, że to była RUSKA MASKIROWKA , i żadne teksty głupoli spod znaku "SZMATŁAWCA GÓWNOPRAWDA", tego nie zmienią!!! Przyjdzie taki czas, ze PRAWDA wyjdzie na światło dzienne i cielawe, co głupole, lemingi i oszołomy wtedy powiedzą!!!
 • @zibi 16:33:27
  LUKSUSOWE FOTELE(jasnego kawa z mlekiem koloru!)!!!!!!!!! TO STRZAŁ W 10!!!!Brawo! Pzdr!!!
 • @Kula Lis 62 11:16:48
  Witam. POlecam wszystkim portal :" www.poznajprawdę.net" i tam jest opisany atak na wieże i z jakiego powodu zwaliły się!!! To nie była zwykła katastrofa budowlana, tylko brutalny zamach na amerykańskie społeczeństwo, aby mieć powód do walki z teroryzmem!!!Te wieże miały b.mocną konstrukcję i duzy rdzeń. Ciekawe, dlaczego w dniu tragedii , do pracy nie przyszło ok 3000 żydów!!!
 • @Kula Lis 62 13:02:51
  Ci ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO mają pełne pory GÓWNA i dlatego idą w zaparte, bo tylko to im pozostało!!!
 • Wszyscy.
  "To była seria eksplozji, która po kawałku niszczyła samolot". Mocne oświadczenie prof. Witakowskiego na koniec II Konferencji Smoleńskiej. http://wpolityce.pl/wydarzenia/65255-ii-dzien-konferencji-smolenskiej-co-przyniosa-dzisiejsze-wyklady-trwa-nasza-relacja Po ostatnim wykładzie doszło do dyskusji uczestników. Poprowadził ją, a także rozpoczął prof. Piotr Gliński.

  Odniósł się w swojej wypowiedzi do socjologicznej części Konferencji. Wrócił do kwestii stosunku Polaków do śledztwa smoleńskiego.

  Stworzono mechanizm, w którym społeczeństwo zaczęło się bronić przed katastrofą smoleńską. Sprawa smoleńska zaczęła być przedmiotem presji, okazywało się, że zajmowanie się tym tematem jest już niemodne, jest dowodem oszołomstwa. (...) Jednak pytania wciąż drzemią w ludziach. Mają oni poczucie, że państwo nie zdało egzaminu. Ludzie, którzy chcą być wewnętrznie sterowni, zadają sobie takie pytania. Chcą próbować wyjaśnić tę sprawę

  - tłumaczył Gliński.

  Jeden z głównych organizatorów Piotr Witakowski został zapytany o słowa, którymi zakończył I dzień Konferencji Smoleńskiej. Mówił, że "nie wierzy w dwa wybuchy".

  Powiedziałem, że nie wierzę w dwa wybuchy, bowiem ktoś musi mi wyjaśnić, jak odpadł ster kierunku. On nie mógł o cokolwiek zawadzić, jest przecież ostatnim elementem samolotu. Jednak on odpadł i to ponad 200 metrów wcześniej niż upadł cały samolot. W mojej ocenie ten ster został "odpalony", odstrzelony jeszcze wcześniej. Lotki również musiały odpaść, one bowiem znalazły się znacznie wcześniej w lesie. Gdy idzie o skrzydło, nie mogło dojść do odcięcia w wyniku cięcia piłą, więc musiało tam dojść do eksplozji pasa detonacyjnego, która odcina skrzydło jak chce. Prawe skrzydło z kolei oddzielono na warstwy. To nie były więc dwie eksplozje. To była seria eksplozji, która po kawałku niszczyła samolot. Najgorsze było dla mnie to, co czuł pilot, gdy widział, że może kręcić wolantem, może robić różne rzeczy, ale samolot nie reaguje. To zdaje się wystarczy za komentarz

  - powiedział Piotr Witakowski. ------ Po pośle głos zabrał jeszcze raz Piotr Witakowski. Odniósł się m.in. do słów podziękowania, jakie skierowano na jego ręce.

  Chciałem podziękować za słowa, które usłyszałem. One są miłe. To, co robię, traktuję jako obowiązek. Takie składałem przyrzeczenie doktorskie i traktuje je poważnie. Czy mamy poczucie, żeśmy wszystko wyjaśnili? Chyba nie. A więc pozostaje w mocy oświadczenie, które przyjęliśmy w zeszłym roku. (...) Hipotezą MAK i Millera nie ma się już co zajmować. To byłby stracony wysiłek. Trzeba się skupić nad tym, co się działo w Smoleńsku. Już czas, byśmy w czasie naszej pracy mogli korzystać ze środków publicznych i wsparciu publicznym

  - mówił prof. Witakowski, zaznaczając, że już widzi potrzebę organizacji III Konferencji Smoleńskiej.

  Na koniec prof. Piotr Witakowski odczytał projekt stanowiska II Konferencji Smoleńskiej, w której naukowcy zwracają się do senatów uczelni o wytworzenie atmosfery, która umożliwi prace nad przyczynami tragedii smoleńskiej.
 • @vortex 14:56:24
  Witam. Polecam ci portal:" poznajprawdę.net" i google:"zamach warszawski", tam dowiesz się ciekawych rzeczy!!! Poczytaj też artykuły inż. K.Cierpisza i Dakowskiego!
 • @Kula Lis 62 16:46:59
  A może najpierw złom po tupolewie zgromadzili na kupę, podłożyli ładunek i odpalili. Też pewnie był by taki efekt. Mogli zrobić dwie kupy, bo podobno były dwa wybuchy.
 • @zibi 16:52:01
  Jeden z Ostatnich komentarzy:
  "To WSZYSTKO ściema, W/g miejscowych świadków w okolicy dawnego lotniska Smoleńsk nie latały żadne samoloty,bo to lotnisko było Nieczynne od lat i ani myśleć o jakiejś "katastrofie". Ostatnia lkatastrofa to w zeszłym roku utopiła się krowa na bagnie od strony ul.Kutuzowa
  Reszta to Fata-morgana, Zwidy- Niewidy i Maskirowka Nowej NEONÓWKI
  czyli Migotanie w Głowie przez całe 24 godziny na Dobę.
  Pzdr.
 • Wszyscy.
  "Zdechł" podstawowy dowód przyczyny katastrofy, pancerna brzoza złamała się wcześniej, a ponieważ na zdjęciach Amielina widać, że odłamane końcówki gałęzi nie mają prawie wcale liści, a na pozostałych drzewach liściastych liście są, brzoza musiała się złamać prawdopodobnie już w końcu marca. Kompromitacja członków komisji lotniczych i Prokuratury Wojskowej jest żenująca i rozleje się poza Polskę, bo część ekspertów jest uznanymi specjalistami za granicą.
 • Wszyscy.
  Kim jest Tusk w obliczu tej prawdy? Kim my jesteśmy? pachołkami? Trzymajmy się razem, umiemy się zjednoczyć wobec wroga. Wywalczmy naszą ojczyznę po latach zniewolenia. Czyżby szykował sobie miejsce w Afryce? Może dożywotnia misja w sierocińcu? Tylko jak ten sierociniec wyglądałby po kilku latach jego intryg? Bo to trzeba jemu oddać jest mistrzem zakamuflowanych intryg. Profesor Jasudowicz moim zdaniem wygłosił opinię, która sprawi, że PRemier Donald Tusk i jego POmocnicy w przeszkadzaniu do dochodzenia do prawdy o prawdziwych przyczynach katastrofy smoleńskiej nie będą mieli spokojnego samopoczucia.Bowiem niezależnie od POzycji jaką w Polsce ma Donald Tusk i jego POplecznicy sprawa trafi do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.Zatem będzie się toczyć niezależnie od władz oficjalnych obecnie rządzących w Polsce.To jest rodzaj silnej presji, im szybciej zostanie skarga złożona w Strasburgu tym lepiej dla całego toczącego się śledztwa.
 • @Kula Lis 62 10:18:50
  Tylko PRAWDA jest Groźna ! Dlatego Głupoty i Bzdury nie potrzeba zadeptywać czy zakrzykiwać. Naiwni myślą że PRAWDA boi się Wrzasku.
  A to Odwrotnie. im głośniej drą "ryje" to im więcej Prawda wyłazi i wyje.


  Wystarczy TYLKO słuchać: Tam gdzie "Rejwoch" ! Gewałt! Rety!
  To tam PRAWDA niestety!
 • Prokurator Olejnik uniewinniony ws. krytyki śledztwa smoleńskiego. Krytyka dotyczyła "skandalu i kompromitacji organów państwa p
  Prokurator Olejnik uniewinniony ws. krytyki śledztwa smoleńskiego. Krytyka dotyczyła "skandalu i kompromitacji organów państwa polskiego" Powodem postępowania dyscyplinarnego był wywiad prasowy, którego udzielił w zeszłym roku Olejnik - obecnie prokurator w stanie spoczynku. Oceniając w nim prowadzenie śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej przez prokuraturę wojskową, najbardziej krytyczny był wobec ujawnienia, że doszło do zamiany ciał b. prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i Anny Walentynowicz z ciałami innych ofiar katastrofy. Olejnik uznał, że to "skandal i kompromitacja organów państwa polskiego".

  Po tych słowach rzecznik dyscyplinarny w Prokuraturze Generalnej wszczął postępowanie wyjaśniające sprawdzające i skierował sprawę do sądu dyscyplinarnego. Olejnikowi zarzucono, że wypowiadając się krytycznie o śledztwie, co jest naruszeniem prokuratorskich zasad etycznych (obowiązujących go również, gdy jest prokuratorem w stanie spoczynku), uchybił godności urzędu.

  W środę zapadł w tej sprawie wyrok uniewinniający Olejnika. Ps. Tak OTO wygląda Polska Tuska - osoba oceniająca poważne nieprawidłowości jest ciągana po sądach, stawiana w stan oskarżenia, a osobom odpowiedzialnym za te nieprawidłowości (reprezentującym Państwo, i za które odpowiedzialność polityczną Tusk ponosi) nie dzieje się nic. ale Polacy na to pozwalają - z czasem jednak i ich tak działające Państwo dopadnie, ale jakoś nie będą potrafili powiązać tego z faktem, że Polską rządzą tacy ludzie jak Tusk z PO, czy jego poprzednicy z SLD. będę tylko narzekali, że Państwo nie jest normalne, że w tym kraju żyć się nie da - nigdy nie będzie to jednak wina Tuska, Millera, Pawlaka, Kwaśniewskiego itd. Gdzie jest publikowany paszkwil pt."Prokuratorskie Zasady Etyczne", proszę podać stronę.
 • @vortex 16:55:46
  Gorąco, gorąco!!!
 • @koniecPOLSKI 17:36:36
  Dlaczego zrobiłeś się taki nerwowy, gdy coś wspomniałem że tupolew mógł nawet nie wylecieć z Warszawy? To jest ciekawa sprawa te reakcje, bo to typowe w pewnych kręgach, które bym określił jako bliskie żydokomuny (czyli PiS i Sakiewicza). Czyżby wiedzieli że krajową polską część zamachu zrobiły służby izraelskie i ich agentura w Polsce. Jest jeszcze wariant, że zrobiły to niemieckie służby. A najszybciej wszystkie trzy w to grali, co daje gwarancje że nikt pary z pyska nie puści - wspólna zbrodnia, wspólne milczenie.
 • @vortex 17:47:31
  trafione!!!!!!!
 • @Kula Lis 62 17:51:43
  Witaj. No i jeszcze to wisi nad POpapranymi. Pozdrawiam. http://www.bibula.com/?p=62130
 • Taka krótka refleksja do słów Ciszewskiego
  "Przelatujący na wysokości 5 metrów odrzutowiec zmiótłby tam z ziemi nie tylko stertę śmieci, ale i samochód, nie mówiąc o tym, że wszystko do 50 metrów za silnikami zostałoby stopione w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza" - mówi Cieszewski.
  http://www.youtube.com/watch?v=SwdVhGhmk7M
  Czy ci chłopacy to już dawno stopieni?

  Samochód oczywiście zmiecie, ale w takich warunkach:
  http://www.youtube.com/watch?v=cT1yvqcDZZw
 • @Zawisza Niebieski 18:24:53
  Nie ośmieszaj się. Stań za silnikami na pełnym ciągu, to zobaczysz co ciebie czeka.
 • Zygmunt.
  Tępe lemingi powtarzają jak mantrę za swoim guru, że samolot zszedł za nisko i dlatego nie mógł odejść na drugi krąg czy w ogóle odlecieć na inne lotnisko. Otóż nie jest tak jełopy. tupolew może odejść na drugi krąg ze znacznie mniejszej wysokości niż 100 metrów. Mało tego może wykonać manewr "touch-and-go". Zostało to już udowodnione 29 maja 2010 roku na pokazach w Piestanach, słowaccy piloci pokazali nie tylko możliwość przejścia samolotu tego typu na bardzo małej wysokości nad ziemią i podniesienie go powtórne, ale także wykonanie klasycznego manewru touch-and-go. Ten filmik jest tylko zaprzeczeniem tego co twierdzą Rosjanie i tak zwani nasi eksperci. Słowaccy piloci pokazali, że możliwy jest manewr touch-and-go tym samolotem. I tyle. -http://www.savetubevideo.com/?v=HlVnx1sfkhI Jest tak jak mówił Robert Radwański trzecie pokolenie AK zmaga się z trzecim pokoleniem UB. Patrzę jak dzielnie sobie radzisz w pojedynku z wnukami Luny Brystigierowej, Heleny Wolińskiej, Jakuba Bermana i Jacka Jóżefa Różańskiego. Szacun. Ale to nie są lemingi oni wiedzą, że był zamach tylko uznają za swój raison d'être udawać, że zwyczajny wypadek komunikacyjny. Szlachectwo zobowiązuje, ale skundlenie też. Oni bez żenady opowiadają się po stronie wnuków tych, którzy w Katyniu strzelali bezbronnym w tył głowy, tych którzy wkładali do kieszeni rozkładającym się zwłokom pomordowanych przez siebie polskich patriotów niemieckie gazety z jesieni 1941 roku żeby wyszło na to, że NKWD nie mogło ich rozstrzelać wiosną 1940, tych którzy potrafili pomordowanym przez siebie więźniom Brygidek we Lwowie ucinać genitalia i wkładać do ust, a kobietom obcinać piersi i robić jak wyżej. Trzy lata temu tłumaczyłem z angielskiego na polski historię rodziny pani Marii Wójsik. Obecnie zamieszkałej w Londynie. Tuż przed wybuchem II wojny jako 2-letnie dziecko wraz z rodzicami i dwoma braćmi odbyła podróż z Nowego Sącza do Lwowa (uciekając przed Niemcami). Po 17 września rodziną zaopiekowali się Sowieci. Zafundowali im bezpłatną wycieczkę w bydlęcym wagonie do łagru pod Swierdłowskiem. Ich podróż nadzorował, wraz z braćmi w wierze, z ramienia takiej opiekuńczej organizacji o nazwie NKWD niejaki Ozjasz Szechter tatek Adama Michnika. Zauważ, że Twoi pożal się Boże POlemiści, wszyscy jak jeden Szechter, michnikują. Zero argumentów tylko czepianie się jakichś najzupełniejszych pierdół i wy-wy-smie-śmiewanie.
 • @zygmuntbialas 10:17:35
  Szanowny Panie Zygmuncie, nie wiem od kiedy zna Pan Antoniego Macierewicza, ale ja go znam od 88 roku. Muszę powiedzieć, że zawsze budził u mnie wielką nieufność, nigdy nie był szczery, ciągle czegoś szukał. Wielokrotnie rozmawiałem o AM z Janem Łopuszańskim, Jan miał podobne obserwacje co ja w stosunku do AM. ZCHN został kilkakrotnie rozbity na małe frakcje, wtedy gdy ewaluował w kierunku narodowym, ROP rozbity przez AM na różne frakcje, wtedy kiedy parł w kierunku narodowym. Antoni dołączył do tworzonej LPR na prośbę OTR, mając zapewnienie, że będzie LPR w RM, wstawiliśmy go na listy wyborcze wraz z kilkoma jego kompanami. Jeszcze dobrze nie rozpoczeliśmy pracy w sejmie a już AM szczuł na Jana Łopuszańskiego, na Giertycha na mnie, bez żadnego powodu odszedł z 4 posłami z klubu parlamentarnego LPR.
  Pamiętam, jak potępiał LPR za brak poparcia dla tzw. pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, pamiętam jak pomarańczowe wstążki przypiął sobie do klapy razem z min. Borowskim, Komorowskim, Kaczyńskimi, oprócz LPR, PSL, Samoobrona pozostali posłowie nosili te wstążeczki. Czyja to była ,,rewolucja" na Ukrainie chyba panu tłumaczyć nie będę. Razem z tym chórem od Ukrainy poparli zbrodnie neokonserwatystów - syjonistów przeciwko Irakowi, a podczas kampanii wyborczej do parlamentu w 2001 roku po atakach samych ,,swoich" na WTC domagał się aby w Polsce przełożyć wybory, ponieważ trzeba ameryce pomagać w walce przeciwko ,,terrrrrrrorystom".
  Panie Zygmuncie, czy słyszał Pan wypowiedz AM i jego ,,ekspertów" z usraela co do zbrodni na ludziach zatrudnionych w budynkach WTC??? Przecież tam zginęło około 100 Polaków! Gdzie eksperci jego, dlaczego tym się nie zajęli???? Czy Pan nie rozumie tego???
  Piał z zachwytu z ataku zbrodniczego usraela na suwerenny kraj jakim był Irak.
  Bardzo ostrożnie podchodził do kampanii przeciwko wstąpieniu Polski do UE, tak w sercu to chyba był za wstąpieniem do UE, nawet w jego kole poselskim dochodziło do sprzeczki na tym tle.
  Gdy był szefem SKW, poprosił mnie do siebie w sprawie mojej wiedzy o prywatyzacji w Polsce, ja mu przez 4 godziny tłumaczyłem, jak wygląda mechanizm rozbioru Polski, zapisał z 10 kartek, a on na koniec prosi mnie abym nie ośmieszał Ministra Obrony Narodowej Szczygło na sejmowych komisjach ON w związku z wysłaniem kompanii honorowej awojska Polskiego na obchody ,,rewolucji francuskiej". Stanowczo się sprzeciwiłem, mówiąc mu, że to chańba, a on, podkreślał, że wygrała wtedy demokracja europejska. Polska pod rządami Kaczyńskich I raz wzięła udział w gloryfikacji zbrodni nad życiem, zwycięstwa masonerii nad Prawem Bożym. Od cały Antek.
  Przez wiele lat znajomości z nim (wynikająca z walki z komuną?) AM za usrael dał by się pokroić, miałem takie wrażenie, że on karnie wykonuje czyjeś polecenia w sprawie oddania innemu państwu.
  Niech Pan zauważy, że dla niego nie istnieje walka o wybicie się Polski na prawdziwą Niepodległość z Suwerennym Narodem Polski, dla niego Niepodległość Polski istnieje poprzez Podległość usraelowi, on walczy o Pana dla Narodu Polskiego i on wie kto nim jest i ma być.
  AM nie interesuje ekonomiczny rozbiór Polski, który ma miejsce od 25 lat, bieda, brak rozwoju, 5 mln Polaków tułających się po świecie za chlebem, jego interesuje służba Panu, poprzez skłócanie słowian.
  Katastrofa smoleńska spadła mu z nieba, On może teraz wykazać się ,,super szpiegem" w wbijania klina między Polakami a Rosjanami, to nie znaczy, że ja chcę zdjąć odpowiedzialność z Rosji za katastrofę, ponieważ lotnisko siewiernym powinno wypędzić samobójców z samolotu TU - 154 z swojej przestrzeni powietrznej.
  Samolot absolutnie nie powinien ani wystartować ani lądować w Smoleńsku.
  Ale na zdrowy rozum, tyle bzdur co wygadują tzw. ,,eksperci" z usraela to po prostu ubliża wręcz Polakom. Uznaję każdą krytykę śledztwa smoleńskiego, ale tą, która wynika z dokumentów śledczych a nie z hipotez nawiedzonych i przemielonych przez służby usraela ludzi. Dla uczciwego Posła jest mnóstwo pracy w czytaniu i analizowaniu dokumentacji z katastrofy, są od tego sejmowe komisje, można walczyć o sejmową komisję śledczą w sprawie katastrofy smoleńskiej, dlaczego tego nie chce PIS i AM??? Odpowiem panu, bo tam trzeba czytać i umieć wyciągać wnioski i potrzeba dużo pracy, a tak istnieje zespół AM i media, które w 100% służą do skłócania Polaków, tak by rozbiory Polski trwały i do tego jest potrzebny AM.
  Czy AM spytał choć raz o powody rezygnacji w ostatniej chwili z wylotu do Katynia rabinów, których zaprosił na pokład samolotu Lech Kaczyński???? Niech Pan go o to spyta. Tam gdzie będą interesy usraela, tam Antoni Macierewicz będzie w swoim żywiole, a neokonserwatystom - syjonistom zależy na tym aby wyciskać jak sok z cytryny z Polaków, by ci byli skuteczni w pluciu na adwersarzy usraela, gdyby na Kremlu był prezydentem obszczy mur Jelcyn lub agent syjonistów Gorbaczow, zapewne My, Polacy usraelowi do niczego byśmy nie byli im potrzebni. Teraz mają grożnego zawodnika to uruchamiają swoich piesków. Czy Pan nie widzi jak w brutalny sposób Polska i Polacy byli i są rolowani i przez tzw. Zachód i przez tzw. Wschód, a gdzie Polska panie Zygmuncie.
 • @Kula Lis 62 18:33:46
  Rusz głową, nie boli, tylko "tępe lemingi" się tego boją. Przy każdym starcie samolot w momencie odrywania się silniki działają pełną mocą gazy wylotowe uderzają w pas pod kątem ok. 45 st z odległości ok 1 m i co? pasy się nie topią? Leciałeś kiedyś samolotem, w tym właśnie miejscu odbywa się próba silników, gdzie działają pełną mocą, skoro jest możliwość podejścia ludzi, oznacza, że nie odparowują z tej odległości, ale tzw. ekspert Macierewicza nie ma o tym pojęcia. Gazy wylotowe bardzo szybko stygną w funkcji odległości od wylotu, jeśli samolot przeleciał by bezpośrednio nad śmiećmi powinien je rozrzucić ale nie spalić.
  Zacznij myśleć, a nie powtarzać bajek dla grzecznych lemingów.
 • @Zawisza Niebieski 19:19:20
  Dziesiątki razy, byłem na Diego Garcia przy B52, B2. Nie ty mnie będziesz pouczał co i jak, za cienki w technicznym temacie jesteś. Zmień część niebieski na czerwony jak już ktoś ci tu poradził.
 • @Kula Lis 62 19:30:56
  Mówisz, że tylko czerwoni myślą logicznie? Niebieski też nie podąża drogą grzecznych lemingów wiernych Macierewiczowi? Jakie wnioski z tego Diego Garcia tęgi z temacie technicznym? Z jakiej odległości gazy wylotowe stapiają wszystko? Powiedz, że tzw "ekspert Macierewicza" mówiąc słowa "50 metrów za silnikami zostałoby stopione w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza" nie palnął dyskredytującej go głupoty? To właśnie metoda lemingów Macierewicza, gdy wiedzy nie starcza zaczynają bredzić o bolszewikach, czerwonych wiadomo, mózg leminga się zagrzał, włączył opcje ochronne, tak jak w komputerze przyśpieszony ruch wentylatora. Więc miał rację, że powinno się stopić? Bo ja ci powiem, że chwilowy przepływ gorących gazów, to przy tej prędkości są milisekundy może doprowadzić do poparzenia liści, które po pewnym czasie będą wyglądały jak wyschnięte, o czym dziś mówiłeś. Prosty eksperyment, weź liść, zanurz go na moment w wrzącą wodę i zobacz jak będzie wyglądał następnego dnia. Więc przestań bredzić o czerwonych, uruchom myślenie, nie módl się do tzw "ekspertów", nie powtarzaj jak papuga co powiedzieli a zacznij patrzeć krytycznie na to co głoszą.
  A swoją drogą jeśli człowiek nie potrafi wyznaczyć prawidłowo pozycji brzozy i sam zastanawia się czy to była brzoza, czy kupa śmieci, to przecież żenada.
 • @Zawisza Niebieski 19:19:20
  "Rusz głową, nie boli, tylko "tępe lemingi" się tego boją. Przy każdym starcie samolot w momencie odrywania się silniki działają pełną mocą gazy wylotowe uderzają w pas pod kątem ok. 45 st z odległości ok 1 m i co? pasy się nie topią? Leciałeś kiedyś samolotem, w tym właśnie miejscu odbywa się próba silników, gdzie działają pełną mocą, skoro jest możliwość podejścia ludzi, oznacza, że nie odparowują z tej odległości, ale tzw. ekspert Macierewicza nie ma o tym pojęcia. Gazy wylotowe bardzo szybko stygną w funkcji odległości od wylotu, jeśli samolot przeleciał by bezpośrednio nad śmiećmi powinien je rozrzucić ale nie spalić.
  Zacznij myśleć, a nie powtarzać bajek dla grzecznych lemingów."


  Chyba jednak nie do końca masz rację. Silniki chyba jednak nie działają pełną mocą przy starcie, za mało dostają tlenu, warto by jakiegoś pilota zapytać. Więcej tlenu dostają przy większej szybkości dopiero.
  Jakie 45% stopni przy starcie? Dużo wcześniej nastąpiłoby przeciągnięcie i by się obalił na pas startowy. To jest kilka stopni. Zresztą jakby się tak zaraz cudownie podniósł dziobem do góry, to by ogonem zaczepił o pas.
  Natomiast pasy nie są z asfaltu, są z czegoś bardziej odpornego. Gdy widziałem zdjęcia tzw. DOLi po operacjach maszyn bojowych, to tam właśnie były wyraźne ślady wypaleń od silników, bo tam był zwykły asfalt.
 • @Zawisza Niebieski 09:47:11
  Pisze Pan: "wiarygodnych zdjęć nie mamy". - Rzecz w tym, że prof. Cieszewski jest w posiadaniu wiarygodnych zdjęć.
  Jest ponadto oczywiste, iż brzoza nie mogła być w żadnym wypadku przyczyną katastrofy. Pisał już o tym prof. M.Dakowski w 2010r.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:53:52
  "BRAK ZDJĘĆ SATELITARNYCH..." - Zdjęcia są i myślę, iż kiedyś ujrzą światło dzienne.

  Pozdrawiam.
 • @vortex 20:56:36
  10/10!!!
 • @Zawisza Niebieski 19:56:24
  stań na stanowisku prób, tak silników jak i turbin gazowych za nimi na pełnym ciągu, 10-20 m to zobaczysz czy się nie "stopisz", zapalisz i POfruniesz jak szmata!!! Koniec dyskusji z zerem technicznym w tym temacie.
 • @zygmuntbialas 21:00:22
  Wszystko jest Zygmunt, zostanie ujawnione w swoim czasie, w polityce nie ma przypadków i przypadkowych śmierci. Pozdrawiam.
 • @vortex 20:56:36 >17:47:31
  Zaintrygowałeś mnie Swą Wiedzą. Możesz temat rozwinąć ?. Gdzie są takie Wiadomości? Może i masz Rację, to Ciekawe spostrzeżenie
  Pzdr.
 • @Zawisza Niebieski 21:07:07
  Ty co samokrytykę chcesz tu składać ?. Tylko pytam blogów nie POmyliłeś ?. :)))
 • @zygmuntbialas 20:58:03
  Czy jest Pan pewien, że jest w posiadaniu? Z tego co ja widziałem i co zaprezentował, to zdjęcia te nie dają podstaw ku tak daleko idących wniosków. Na tych zdjęciach co ja widziałem a on zaprezentował nie widać co przedstawiają brzoza/śmieci to kilka pikseli w żadnym przypadku nie mówiących o czym mówimy. Jeśli zaś posiada dokładniejsze chętnie się z nimi zapoznam, ja jeszcze niczego nie rozstrzygnęłem, ciągle szukam informacji które pozwolą mi rozstrzygnąć. Jeśli chodzi o prof. Dakowskiego, to szanuję jego siwą głowę i nie będę się wypowiadał, powiem tylko, że człowiek ten próbował skrzydło samolotu porównywać do siekiery i to jeszcze opadającej ostrzem, reszta bez komentarzy
 • @Kula Lis 62 10:18:50
  "Ubecja nie mogąc sobie poradzić z argumentami przedstawionymi na II Konferencji, wali "argumentem" typowym bolszewickim-usiłuje przedstawić naukowców jako grupę śmiesznych nieuków". - I ta ubecja ma powody do wściekłości. Prof. Chris Cieszewski wypunktował celnie.

  Pozdrawiam.
 • @vortex 10:50:31
  Ta sprawa z masą przypominającą śnieg jest istotnie interesująca. Spróbuję zająć się tym, zapytam inż. K.Cierpisza, co o tym sądzi.
 • @Kula Lis 62 10:51:03
  Fakty podane przez mec. Wassermann oraz wystąpienie prof. Cieszewskiego są znacznym krokiem w kierunku prawdy.
 • @Kula Lis 62 21:05:14
  Masz pełną rację, z zerem technicznym się ciężko rozmawia, zadałem konkretne pytanie, czy słowa o stopieniu wszystkiego wypowiedziane przez tzw. "eksperta Macierewicza" są prawidłowe? Nie znasz odpowiedzi więc rzeczywiście nie mamy co rozmawiać póki wiedzy nie podciągniesz. Ale oczywiście ja jestem otwarty na argumenty nie na inwektywy
  Zaś jeśli naprawisz komputer, by ci się literówki PO nie zdarzały, to chętnie porozmawiamy o chwilowych działaniach ekstremalnych temperatur. Człowiek, organizm potrafi znaleźć się w ekstremalnych temperaturach przez krótki okres czasu. Możesz bez problemu dotknąć na chwilę żelazka o temperaturze 250 st i nie będzie nawet poparzeń. Zapytaj mamy, co stosowała żelazka bez termostatu. Na stanowisku prób jak sobie wyobrażasz będziesz przebywał stosunkowo długi czas i oczywiście odparujesz. Tyle, że przy samolocie lecącym z prędkością 300 km/h to przebywanie jest znikomo krótkie i nie zdążą zajść żadne inne procesy jak poparzeniem które zaowocowało że na następny dzień liście wyglądały na uschnięte. To są właśnie problemy których nie dostrzegają "zera techniczne" - twoje słowa. Ty widzisz wszystko tak jak obserwowałeś, próba techniczna trwająca kilka sekund, nie stać cię na wyobrażenie sobie, że w warunkach lotu ta próba techniczna trwa milisekundy, czyli następuje odparowanie wody z powierzchni liścia, następnie ścięcie białka w liściach. Pamiętasz ze szkoły bilans ciepła przy przejściach ze stanu do stanu? Właśnie to powoduje, że poślinionym palcem można dotknąć żelazka o temperaturze 250-300 st. bez poparzeń albo spaleń ciała. Pamiętasz te lekcje, czy były za trudne?
 • @koniecPOLSKI 21:08:32
  Od młodości amatorsko interesuję się lotnictwem, kosmonautyką i sprzętem wojskowym . Od lat 90tych czytuję takie pisma jak Raport WTO, Lotnictwo i Nowa Technika Wojskowa. Nie kupowałem wszystkich numerów, raz mniej raz więcej, teraz mam w domu tego kilka sporych kup i kombinuję jak się tego pozbyć sensownie (chyba oddam do najbliższej biblioteki publicznej). No i z 10 książek w tych tematach, ich się nie planuje pozbyć.
 • @Kula Lis 62 11:16:48
  Przytaczasz wypowiedź "eksperta" z zespołu Laska: "to niepoważne opierać się o nieostre fotografie satelitarne skoro można spytać właściciela działki na której stoi brzoza. Powie kiedy się złamała". - Strasznie mądrzy są ci spece (od manipulacji).
 • @Wrzodak Z.
  "... ale ja go znam od 88 roku. Muszę powiedzieć, że zawsze budził u mnie wielką nieufność ...
  Samolot absolutnie nie powinien ani wystartować ani lądować w Smoleńsku.
  Ale na zdrowy rozum ..."

  ---> Panie Zygmuncie. O swoich odczuciach może Pan sobie mówić ile zechce i nikt nie zakwestionuje tego co Pan w tym temacie powie - bo to Pan wie najlepiej, co pamięta.
  Ale po co wypowiada się Pan w sprawach, w których nie posiada Pan żadnej wiedzy i pojęcia!
  Czy naprawdę warto jest tak bredzić i stawać w jednym szeregu z kłamcami i oszustami pokroju Pawła Deresza, Jerzego Owsiaka, Macieja Laska, Edwarda Łojka, Piotra Lipca, Tomasza Hypkiego, Stefana Gruszczyka ... że już komuchów z Platformy, SLD, PSL, ruchu palikota itp. nie będę wymieniał tym razem???

  Specjalnie dla Pana powtórzę po raz setny:
  Samolot startował m.in. na podstawie OFICJALNEJ, AKTUALNEJ prognozy pogody przekazanej z Rosji, która mówiła o bardzo dobrych warunkach atmosferycznych na trasie przelotu i na lotnisku w Smoleńsku!
  Z kolei PODEJŚCIE do lądowania, również odbyło się zgodnie z procedurą, przy zachowaniu najwyższych standardów.
  Natomiast: To nie od polskiej załogi zależało, że po ok. 600 metrach lotu POZIOMEGO na wysokości 100 m i po rozpoczęciu standardowej procedury odejścia na drugi krąg, gdy kapitan Protasiuk wydał komendę: Odchodzimy! samolot, zamiast się wznosić, zaczął gwałtownie opadać.
  To nie piloci ZESZLI poniżej wysokości decyzji, lecz samolot został SPROWADZONY w dół, niezależnie od ich woli.
 • @Zawisza Niebieski 21:28:41
  MAK w raporcie, który czytałem podał ok. 170km/h, na granicy przeciągnięcia, skąd u ciebie te 300? Po drugie samolot nigdy z Warszawy nie wystartował, w Smoleńsku jest zbieranina wysadzonego, rozrzuconego złomu, mają tego ile chcą.
 • @Zawisza Niebieski 21:13:21
  Niestety rozdzielczość jest na granicy. Cywilne zdjęcia mają obecnie najwyżej 50 cm. Wojskowe, jak się powszechnie uważa, schodzą do 10 cm - tam już naprawdę widać szczegóły. Ale ... dobry fachowiec z kilku pikseli sporo potrafi wywnioskować, to kwestia wprawy i znajomości tematu. Cóż, wojskowych chyba nam nie dadzą. A może jednak już dali, to te co niby są, a ich nie ma. Tam widać wszystko.
 • @Kula Lis 62 11:18:03
  Piszesz: "Musieli zginąć, to był jedyny sposób by zdobyć raport WSI dla Bronka". - Były też inne, ważniejsze przyczyny. Niektórych przyczyn możemy się domyślać.
 • @Kula Lis 62 13:02:51
  "POddaństwo, panie Seremet!" - Niestety, nic innego.

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Czerwony
  On spalił na światłach zderzak auta, takim małym silnikiem odrzutowym. Tyle w temacie. :))) http://youtu.be/luJErbQz80U
 • @vortex 21:40:02
  A jakby ktoś chciał poczytać domysły o amerykańskich satelitach zwiadowczych. Domysły dobrych fachowców, bo wojsko milczy oczywiście.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/KeyHole-12

  http://en.wikipedia.org/wiki/KH-11_Kennan
 • @Kula Lis 62 14:41:43
  Piszesz: "Przecież tak bezczelne działania wbrew wszystkim normalnym zasadom powinno być karalne!".
  I nieco dalej: "Polska nie jest SUWERENNYM KRAJEM". -
  - I właściwie odpowiedziałeś na swe wątpliwości dotyczące "bezczelnych działań" organów państwa.
 • @vortex 20:56:36
  Rzeczywiście twoja wypowiedź niesie z sobą argumenty, chylę czoła. Asfalt jest produktem ropopochodnym o stosunkowo niskiej temperaturze topnienia i spalania (50 st/250 st) , ostatecznie uzyskujemy go w procesie krakingu i nie jest to produkt ostatecznym a przedostatnim. Z tym samym problemem spotykają się ci, co się pytają, dlaczego samolot się nie zapalił, bo paliwo lotnicze pali się w temp powyżej ok, 40 st, jeśli nie było wybuchu nie musiało być palne, czyli brak pożaru jest dowodem na brak wybuchu. Pasy startowe to beton, jego topnienie następuje w temperaturach topnienia piasku (szkła) 1200-1300 st. i nawet przy tej bliskości silników stopienie piasku nie następuje, dlatego pasy betonowe nie noszą śladów wytopienia od silników odrzutowych. Musisz również pamiętać, że samoloty bojowe szczególnie te stosowane na lotniskowcach to konstrukcje ekstremalne niewiele mające wspólnego z samolotami pasażerskimi. Stąd dopuszczalne są ekstremalne warunki startu.
  Przy starcie stosuje się maksymalne osiągalne przez silniki moce, chodzi o maksymalny kąt wznoszenia. Przez pewien czas PL LOT miało problemy z lataniem radzieckimi samolotami do USA, bo te samoloty nie osiągały odpowiedniego kąta wznoszenia.
  Masz rację mówiąc o 45st przesadziłem
  https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=ZvYA2JmPJNPacM&tbnid=35EBQk_9icgZ5M:&ved=0CAUQjRw&url=https%3A%2F%2Fsecurityawareness.pl%2Fwkrotce-bedzie-mozna-uzywac-laptopow-w-trakcie-ladowania&ei=nCdoUvayFoaw0AWH-IC4Aw&bvm=bv.55123115,d.bGE&psig=AFQjCNHGB09Ih5IBXfyU5Kadn4fbsAbrNw&ust=1382643933891338
  Mierząc ekierką na ekranie to ok, 30 st. Tyle, że nawet w tym układzie strumień gazów wylotowych uderza w pas z odległości ok, 1 m. Ale sam problem nie tkwi w odległości a w czasie. Woda, która zawsze pokrywa i jest składnikiem elementów roślinnych odparowując bierze duży udział w bilansie cieplnym.
 • @vortex 14:56:24
  Pisze Pan: "Wraca pytanie, czy samolot w ogóle wystartował z Warszawy". - To pytanie jest ciągle w pamięci.
 • @vortex 21:33:54
  Widzisz Swój Swojego. Co to znaczy Hobby Ja też miałem takie ciągi a Nawet do dziś to przez telefon rozpoznaję po onucach do sierżanta włącznie To stare marzenia i wspomnienia. Nic już mnie to wszystko nie obchodzi .Czasy się zmieniły, Technika! A z tą Komuną To nie trafiłeś. Niestety. Komuny Już Nie Ma ... i właściwie Nigdy nie było!
  Wywal Wszystko na Makulaturę ,Nie dostaniesz za To Nawet Rolki papieru toaletowego. Muzeum Techniki też pewno już Nie ma .
  Mam trochę książek , szkoda wyrzucić ale póki miejsce trzymam.
  Pzdr.
 • @Kula Lis 62 21:39:55
  Ja znam tylko prędkość lądowania podaną w parametrach przekraczającą 300 km, i mogę zgodzić się z podaną przez ciebie prędkością to nadal w stosunku do parometrowego promienia strumienia gazów bardzo niewiele. Prawda? W teorię, że samolot nie wystartował z Warszawy uwierzę gdy rodziny potwierdzą, że ich najbliżsi nie spędzili ostatniej nocy tam gdzie spędzić powinni do ostatniej ofiary. Póki co jest to teoria leni, którym zza klawiatury wstać się nie chciało, by poszukać świadków, co potwierdzą wylot. Jeśli któraś z ofiar spędziła w łóżku do czasu potrzebnego do wylotu nie było możliwości zorganizowania maskirowki. Tyle w tym temacie
 • @1normalnyczlowiek 21:39:09
  Tak, był to samolocik sterowany z ziemi radiem, a Putin z Tuskiem stali przy konsoli :)
 • @Repsol 21:47:20
  I co on spalił? Tyle w temacie
 • @koniecPOLSKI 21:54:41
  Dekomunizacji nie było, czyli mamy ją dalej niestety. Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 21:50:28
  Źle Zawisza !. Brak pożaru to Dowód NA Wybuch.
  Przeca, jak wybuchło to się nie Zapali ! - Posłuchaj Górali.

  Myśl i Pisz!
 • @Zawisza Niebieski 22:03:31
  Dlaczego odpowiadasz skoro komentarz zamieściłem do CZERWONEGO ?. Braterstwo krwi?. :)))
 • @Repsol 22:05:47
  Zgoda! Tylko Częściowa bo to Co jest to tylko Wspomnienie po Komunie !
  To Całkowicie Coś Innego. Nie Wiem jak to Nazwać???
 • @ dodam
  Jak mówił Góral grzebiąc w piecu.........
 • @Kula Lis 62 15:42:50
  "Według danych rejestrowych, Deresz został pozyskany do niejawnej współpracy z pionem kontrwywiadowczym Służby Bezpieczeństwa w sierpniu 1973 r. Dokładnie rejestracja pod nr 36419 nastąpiła w dniu 13 sierpnia 1973 r." -
  - Nie ma się czegokolwiek spodziewać po takim człowieku.
 • @koniecPOLSKI 22:10:21
  To proste BOR, WSI, SKW,CBŚ,UOP.NPW itd i tp. Pełna dowolność , co powiesz to trafisz. Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 22:01:08
  Prędkość lądowania jest na granicy Przepadania czyli ok. 140-170km/h
  bodajże dla Tupolewa.Powyżej to się wznosi !
 • Zygmunt i inni co Koledzy na to kuriozum? po za tematem lecz ważne!!!!Może dotyczyć każdego z nas.
  Skazany, bo śpiewał polski hymn i krzyczał "Raz sierpem, raz młotem..." W czwartek odbędzie się apelacja Mirosława Gębskiego - działacza antykomunistycznej opozycji z lat 80., radnego Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowiec w pierwszej instancji został skazany za udział w antygejowskiej demonstracji i okrzyk „Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę“. Dowodem przestępstwa jest... zaśpiewanie polskiego hymnu.

  Radny Mirosław Gębski w maju 2010 r. dołączył do spontanicznej antygejowskiej demonstracji. Była to kontrmanifestacja wobec uczestników „Marszu milczenia“ organizowanego przez środowiska LGBT. Kontrmanifestacja zgromadziła setki osób, które wznosiły antygejowskie okrzyki. Kilka z nich zostało oskarżonych. Wśród nich Mirosław Gębski. Radny krzyczał hasło „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę“, za co został w pierwszej instancji skazany. Jak czytamy w uzasadnieniu wyroku, dowodem winy ma być fakt, że oskarżony z demonstrantami zaśpiewał... polski hymn narodowy.

  W uzasadnieniu sąd nie dał wiary zeznaniom dziennikarza portalu Niezależna.pl, który zeznawał w tej sprawie. Jak stwierdził sąd - do zeznań tych należy podchodzić ostrożnie, gdyż „jak sam świadek stwierdził, profil portalu jest niepodległościowy“.
  Proces jednak się toczy - w czwartek odbędzie się rozprawa apelacyjna. Jeśli wyrok się uprawomocni, Gębski straci mandat radnego i będzie miał zakaz kandydowania, straci też pracę w publicznej instytucji.

  Więcej o sprawie przeczytasz tutaj: http://telegraf24.pl/artykuly/kategoria/54/9837/skazanie-czlowieka-za-udzial-w-antygejowskiej-demonstracji-bedzie-koncem-wolnosci-slowa

  Skazanie człowieka za udział w antygejowskiej demonstracji będzie końcem wolności słowa
  http://telegraf24.pl/artykuly/kategoria/51/9838/stowarzyszenie-milosnikow-tradycji-mazurka-dabrowskiego-nie-zgadzamy-sie-na-to-by-spiewanie-hymnu-bylo-przestepstwem
  Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Mazurka Dąbrowskiego: "Nie zgadzamy się na to, by śpiewanie hymnu było przestępstwem"
 • @zibi 16:43:15
  Poleca Pan portal www.poznajprawdę.net. Przejrzę później. Ta prawda o 11.09.2001 funkcjonuje w pewnej części społeczeństwa amerykańskiego. I polskiego także.
 • @Kula Lis 62 16:46:59
  "Stworzono mechanizm, w którym społeczeństwo zaczęło się bronić przed katastrofą smoleńską. Sprawa smoleńska zaczęła być przedmiotem presji, okazywało się, że zajmowanie się tym tematem jest już niemodne, jest dowodem oszołomstwa". - To jest gra rządu na zwłokę. Społeczeństwo będzie chciało poznać prawdę.
 • @zygmuntbialas 22:14:34
  Właśnie jest Się Spodziewać Tego Co WIdać . Służba to służba .Powinność to Powinność. Wie otym Każdy artysta nawet Operowy. Zęby go Bolą jak cholera a on MUSI arię Jontka Odwalić.!
 • @Repsol 22:15:05
  Długa Nazwa .Nie do Zapamiętania .Trzeba coś krótszego a dosadnego wymyślić aby trafiało.
 • @vortex 17:47:31
  "wspólna zbrodnia, wspólne milczenie". - Myślę podobnie.
 • @Repsol 18:01:07
  Dzięki za link. Przeczytałem.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:18:11
  radnego Prawa i Sprawiedliwości. No seryjny tylko czeka na takich ludzi. Pozdrawiam. CZEKA samo się wymskneło .
 • @Zawisza Niebieski 21:28:41
  ZAWISZA Niebieski !
  Nauka nie idzie w Las. Robisz postępy z tą temperaturą. Zostało Ci tylko Podciągnąć się jeszcze z "Ciśnieniem" i już będziesz łapał w lot.
  Wtedy te Fale; Termiczne ,Baryczne i Termobaryczne ,okaże się , nie oddziaływują tak widocznie na pasażerów żeby taki Zawisza Czarny mógł na pierwszy rzut oka rozpoznać. Bo to był Ciemniak.
  Wybuchu nie było.Pożaru nie Było. Wszyscy Zginęli.
  Samolot na dachu ! Widocznie z Przestrachu .
  Pisz Dalej!
 • @Kula Lis 62 22:18:11
  Oto nazwisko sędziego. Sędzia nazywa się Krzysztof Armański.
 • @koniecPOLSKI 22:41:25
  : ))) Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 22:41:25
  On to Czarny , Niebieski , czy Czerwony , teraz to tęcza z niego wyjdzie , co bidok ma zrobić ,służba nie drużba. Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 18:36:34
  Piszesz o fanatykach brzozy: "to nie są lemingi oni wiedzą, że był zamach tylko uznają za swój raison d'être udawać, że zwyczajny wypadek komunikacyjny. Szlachectwo zobowiązuje, ale skundlenie też". -
  - Tak właśnie jest. Ilość kłamstw i manipulacji, jakie nastąpiły po tragedii smoleńskiej powinna być dla nich dalszym, pośrednim dowodem. i na pewno jest, ale grają na opóźnienie.

  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek 13:20:21
  No zobaczymy odwijam Pana tam. Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 21:54:41
  Nie pij tyle, bo coś nie tego nawijasz. Nic o naszej umiłowanej komunie nie pisałem, sadzała mnie czasem do ciupy za złe poglądy ideowo polityczne. Nie to co tych obecnych pisowsko sakiewiczowskich wymoczków z metra rżniętych tchórzy. A najweselsze jest to, że oni jeszcze po 89 roku przede mną ostrzegali (dwie osoby mi dyskretnie o tym powiedziały), a byłem działacz bardzo drobny.
  Natomiast co do tej mojej literatury z wojskowości i lotnictwa, to zaczęło to wychodzić po 89 roku, i podobno nadal stare numery nieźle chodzą na Allegro, tam jest sporo dobrych monograficznych opracowań. Bardzo brzydko się bawisz plując jakimiś idiotycznymi insynuacjami pod moim adresem, jak jakieś dzieciątko debilątko.
 • @Wrzodak Z. 19:18:40
  Szanowny Panie Pośle,
  Pan ciągle ma nieco inny obraz mnie samego. Ja z Panem zgadzam się w bardzo wielu punktach, przedstawionych dzisiaj. Słyszałem już podobne opinie o AM; uznaję je za wysoce prawdopodobne. Sam ich nie rozpowszechniam, bo nie mam dowodów w ręku, tylko różne wypowiedzi oraz fakty, których wymowa nie jest w stu procentach jednoznaczna.
  Pierwsza moja uwaga: Pański główny atak idzie w stronę PiS. A inne partie są lepsze? Mam na myśli PO, SLD, palikociarnię.
  Druga moja uwaga: Założył Pan wypadek komunikacyjny na Siewiernym i nie chce uznać tego za wierutną bzdurę. Tym bardziej mnie to dziwi, iż jest Pan - jak i ja - przekonany o nierealności zamachu muzułmanów 11.09. w Nowym Jorku.
  Są liczne podobieństwa między WTC i Smoleńskiem. Gdy wgłębimy się w sprawę, to widzimy, że Planista - ten, który zlecił, zdaje się być tym samym w obu wypadkach.
  Pyta mnie Pan: "Czy Pan nie widzi, jak w brutalny sposób Polska i Polacy byli i są rolowani". - Widzę i nie jest mi z tym lekko.

  Pozdrawiam.
 • @vortex & @koniec POLSKI
  Panowie PAX między chrześcijanami. Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 21:50:28
  "Mierząc ekierką na ekranie to ok, 30 st. Tyle, że nawet w tym układzie strumień gazów wylotowych uderza w pas z odległości ok, 1 m. Ale sam problem nie tkwi w odległości a w czasie. Woda, która zawsze pokrywa i jest składnikiem elementów roślinnych odparowując bierze duży udział w bilansie cieplnym."

  30 st. to wciąż za dużo.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeci%C4%85gni%C4%99cie

  Obstawiam tak ok. 20 st. Odległość silnika od pasa przynajmniej 1 metr w pionie. Droga gazów to ok. 5 metrów, i mają wciąż kilkaset stopni gdy dochodzą do pasa.
  Ale ciąg jest potężny. Jak kiedyś mały dromader startował na lotnisku (akcja gaszenia lasów), to z 20 metrów czapki zrywało z głów, sam wykazałem refleks i ją przytrzymałem. A to taki nieduży jest samolot. Taki duży to z 20 metrów wymiata, jak było na filmie.
 • @Zawisza Niebieski 21:13:21
  Prof. Chris Cieszewski przedstawił wyniki badań, dotyczące złamanej brzozy oraz masy przypominającej śnieg. Nie widzę powodów do negacji jego wyników.
 • @vortex 23:27:07
  Ten dromader nawet nie startował, on delikatnie i powoli zaczynał kołowanie na start. Wcześniej pobierał wodę z wozu strażackiego, kilkanaście osób się z temu przyglądało, było miło. Ale jak zaczął kołowanie to zrobił się krzyk, bo tak wiało jakby był huragan.
 • @1normalnyczlowiek 21:39:09
  Coś mi się zdaję, że w swym komentarzu przypisał mi Pan słowa Zygmunta Wrzodaka, by dokonać (niesprawiedliwej dla mnie) oceny.
  Jeśli chodzi o odlot Tu-154M 101 z Okęcia, to niestety nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na taki odlot.
  Również niemożliwe jest mówić o zachowaniu pilotów nad Siewiernym na podstawie ruskich zapisów.
 • @Zawisza Niebieski 22:01:08
  Pisze Pan o braku odlotu z Okęcia: "Póki co jest to teoria leni, którym zza klawiatury wstać się nie chciało, by poszukać świadków, co potwierdzą wylot". - Byli już tacy, co potwierdzali wylot. Były też fotki - fałszywki.
  I nie docenia Pan trudów blogerów. Niektórzy z nich, np. prof. M.Dakowski oraz @Polaczok, dokonywali prób zebrania zeznań rodzin o ostatnich godzinach życia ofiar.
 • @Kula Lis 62 22:18:11
  No cóż, mamy taki wymiar sprawiedliwości, czego sam doświadczyłeś.
  Dzięki za linki. Zerknę nieco później.
 • @vortex 23:14:02
  @koniecPOLSKI 17:36:36
  "Dlaczego zrobiłeś się taki nerwowy, gdy coś wspomniałem że tupolew mógł nawet nie wylecieć z Warszawy? To jest ciekawa sprawa te reakcje, bo to typowe w pewnych kręgach, które bym określił jako bliskie żydokomuny "

  (czyli PiS i Sakiewicza). Czyżby wiedzieli że krajową polską część zamachu zrobiły służby izraelskie i ich agentura w Polsce. Jest jeszcze wariant, że zrobiły to niemieckie służby. A najszybciej wszystkie trzy w to grali, co daje gwarancje że nikt pary z pyska nie puści - wspólna zbrodnia, wspólne milczenie.
  -----------------------------------------------------------------------------------------Mogłem to Zrozumieć "Opacznie" ? jeśli tak się wyrażę .Szczególnie że mam do ŻYDOkomuny "uraz" od dziecka jak mi Zamknęli i znęcali się nad Ojcem.- A Jestem za Wyjatkiem, Bardzo opanowany i Spokojny.
  Tu zaś tych Służb się "kręci" Co Prowokują i Nie tylko .Widocznie "zaleciało" mi pod moim Adresem. Takie Czasy -trzeba uważać Co się mówi i komu. Spytaj Kuli Lisa .
  Może da Ci Rekojmię choć zna mnie tylko Ot Tak z Żartów.
  Co do drugiej Części Podzielam Twoje zdanie nad podziw.
  Bez Urazy ! Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 23.10.2013 21:13:21
  Zawisza!
  Oglądałeś Reklamówki "Pornosów" ? Słaba jakość Małe piksele i prawie nic nie widać. KUPISZ film możesz wtedy sobie popixelizować. Na całego.
  To samo ze zdjęciami Satelitarnymi. KUP! Popatrzysz.
  Chris Ciszewski Kupił i se ogląda.Ma Ci Pokazywać ZA DARMO?

  Dodam ; - To były po prostu Białe plandeki przykrywające "super" tajny sprzęt Wojskowy w czasie odbywających się tam Ćwiczeń Tamtejszej Samoobrony Terytorialnej.

  Nie rób Sensacji.
  Pzdr. Pisz Dalej!
 • @zygmuntbialas 23:52:34
  "I nie docenia Pan trudów blogerów. Niektórzy z nich, np. prof. M.Dakowski oraz @Polaczok, dokonywali prób zebrania zeznań rodzin o ostatnich godzinach życia ofiar"

  I jakie wyniki? Czy Jarosław Kaczyński potwierdził, że jego brat nie spędził nocy w pałacu prezydenckim? Więc jeśli nie, to co był jednym ze spiskowców? Pozostałe rodziny też należały do spisku? Póki teoria maskirowki nie znajdzie potwierdzenia wśród rodzin jest czystym teoretyzowaniem, jak mówienie, że porwało ich UFO. O tym który samolot jest który świadczą numery części, więc rozbicie 102, który w tym czasie był w naprawie zamiast 101 nie jest możliwe.
 • @Zawiszo Czerwony! "Troszeczkę" się pomyliłeś.
  "... był to samolocik sterowany z ziemi radiem, a Putin z Tuskiem stali przy konsoli "

  ---> Dlatego bzdury wygadujesz - zresztą jak każdy komuch, bo wystarczy posłuchać choćby Leszka Millera, Wojciecha Olejniczaka, Andrzeja Rozenka, Armanda Ryfińskiego ... - bo nie dysponujesz nawet elementarną wiedzą w temacie, który poruszasz.
  Bo widzisz, zdalne sterowanie mogło bez żadnego problemu mieć miejsce ... tylko że nie z ziemi, ale z ruskiego samolotu Ił-76, z kagiebistami na pokładzie, który najpierw dwukrotnie przeleciał nad miejscem przyszłej katastrofy, bez zamiaru lądowania a później krążył na wysokości 3,5 km. A jakbyś, zamiast kierować się "przekazami dnia", sam troszkę poszperał w internecie, to dowiedziałbyś się jeszcze, że ruska armia przerabiała właśnie Iły-76 na Ruchome Centra Dowodzenia, wyposażone w najnowszą aparaturę. I dodatkowo dowiedziałbyś się - a co nie jest bez znaczenia! - że kagiebiści mieli zwyczaj chrzcić te samoloty imionami miast "bohaterów" a jedno z takich imion brzmiało: "Twer"!
 • @koniecPOLSKI 01:38:48
  Ja rozumiem, ruska technika, balszaja tieknika, mają nawet magnesy do ściągania duraluminium.
  Czyli co twierdzisz, że procesor Ciszewski ma zdjęcia lepszej rozdzielczości, tylko ich nie pokazał? Mam ale nie pokażę? Taka dziecięca zabawa?

  Tak pisze o tym Interia
  - Przelatujący na wysokości 5 metrów odrzutowiec zmiótłby tam z ziemi nie tylko stertę śmieci, ale i samochód, nie mówiąc o tym, że wszystko do 50 metrów za silnikami zostałoby stopione w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza - mówi Cieszewski.
  - Nienaruszone śmieci świadczyłyby, że żadnego samolotu tam nie było - to dopiero byłaby konspiracyjna teoria - mówi prof. Cieszewski, przyznając, że jego zespół teoretycznie mógł pomylić pozycję brzozy, ale prawdopodobieństwo tego ocenił jako zerowe.

  Ciszewski nie ma zdjęć, nie ma pewności czy są to śmieci czy brzoza a to że " jego zespół teoretycznie mógł pomylić pozycję brzozy, ale prawdopodobieństwo tego ocenił jako zerowe." oznacza tylko że należy sprawdzić, mieć pewność a nie określać prawdopodobieństwa tak z sufitu. To przecież jest do określenia, położenie brzozy się nie zmieniło. Ewidentnie świadczy to iż zespół zobaczył białe plamy na zdjęciu, nie analizując uznał, że to brzoza i ogłosił na całą Polskę, że brzoza została złamana wcześniej. To tylko kolejny raz pokazuje z jakim bezkrytycyzmem zsp. Macierewicza podchodzi do dowodów, pasuje więc na pewno jest prawdziwy. Pijak za butelkę wódki powie, że widział iż samolot się rozpadał wcześniej i jest to już koronny dowód Macierewicza, nie zapytaj jak człowieku we mgle mogłeś to zobaczyć - po co.
  Całkowity brak profesjonalizmu, a ludzie ci mówią o śmierci 96 osób, o bólu rodzin. Ma rację Deresz nazywając to cyrkiem. Nie raz zwracałem uwagę na to, że Macierewicz i jego tzw. "eksperci" zanim pomyślą to już to ogłoszą. Tak się nie robi.
 • @zygmuntbialas 23:18:38
  Panie Zygmuncie, ja uważam wszystkie obecne partie w sejmie za jedno PZPR, podkreślam, że w sprawach fundamentalnych dla przyszłości Polski to jedno zbiorowisko przestępców. Mogę każdego z osobna opisać, byłem wśród nich przez 6 lat, widziałem ich antypolką rolę. To masoneria rządzi mając do dyspozycji potężną armie agentów służb specjalnych oraz całe sektory finansów na świecie. To nie rządy czy Sejm, partie rządzą, ci ludzie dają tylko swoje gęby, podpisy itd.
  Jeśli chodzi o katastrofę to każdy wiarygodny ,,badacz" lub Poseł powinien pracować na zebranych i potwierdzonych dokumentach a nie kombinować z puszkami lub oceniać drzewo przy którym nie był itd.
  Czy wy antyrosyjscy ,,badacze" nie widzicie wielkiej roli agentury usraela w Polsce oraz jawność i podporządkowanie mediów i służb specjalnych pod skrzydło wywiadu usraela, wam się podoba to, że amerykanie rządzeni przez Izrael mają w Polsce w dwóch miejscach około 5 tys. ha polskiej w ziemi jako eksterytorium, to sowieci mieli mniej ziemi eksterytorialnej. Chodzi mi o to aby w uświadamianiu Polaków zachować proporcję prawdy.
 • @Zawisza Niebieski 08:20:06
  Jarosław Kaczyński nie spędzał Nocy z Bratem. Prezydent sypiał z żoną . Co ty sugerujesz znowu........
  Gdzie masz te Numery nabite. kto je ma .I kto rozróżni co za Numery. Masz Dokumentację? Ksiązki Serwisowe były obie w kabinie TU 101 ale Nie ma Kabiny. Wszystko mają Ruscy i mogą Ci podać Dowolne numery które Mają a Oni Mają i robią Dużo różnych "Numerów".
  Nie ma tych co by te numery mogli rozpoznać. PILOTÓW tych samolotów ,Mechaników i Techników obsługi,Szefów warsztatów mech i E -radio Dowództwa i Całego pułku już nie ma. Akta w wojsku się "brakuje" "Apteczka" ze wszystkimi zapasowymi częściami "rozbiła" się
  pod Smoleńskiem i części się POMIESZALI. na ten Przykład.
  Prokurartura jak ma To Napewno ci Da. Napisz.
  Rozbicie 102 zamiast 101 jest nie tylko mozliwe ale Racjonalne oraz ....
  i....Opłacalne to nawet Bardzo.!
  Pomyśl. No? i Pisz Dalej.
 • Te fakty mówią wszystko, także i to kim i czym jesteśmy, czym jest POlska bo nie Polska.
  Co na to NATO? - Wojsko, tylko czyje? Ponad dwustu pracowników MON to ludzie po sowieckich kursach, mający doświadczenie w komunistycznych służbach. http://wpolityce.pl/wydarzenia/65415-wojsko-tylko-czyje-ponad-dwustu-pracownikow-mon-to-ludzie-po-sowieckich-kursach-majacy-doswiadczenie-w-komunistycznych-sluzbach
 • @Kula Lis 62 09:03:10
  Najlepsze, MON nie wie ilu ich jest, nie ma danych. Żenada. Proszę sprawdzić strony "naszych" ambasad!! Co drugi ambasador PO studiach w Moskwie...Wszyscy to chazarzy, czyli une.
 • Ekspertów Laska nie ma.
  "Ekspertów Laska nie ma. Zapadli się pod ziemię. Sam Lasek, naciskany od dłuższego czasu przez senatorów PiS, nie może sobie przypomnieć ani jednego nazwiska" http://wpolityce.pl/artykuly/65419-ekspertow-laska-nie-ma-zapadli-sie-pod-ziemie-sam-lasek-naciskany-od-dluzszego-czasu-przez-senatorow-pis-nie-moze-sobie-przypomniec-ani-jednego-nazwiska - - "Ekspertów Laska nie ma. Zapadli się pod ziemię." Nie oni szukają zdjęć które: " Prawdopodobnie wszystkie fotografie, łącznie z tymi niedostępnymi komercyjnie, zostały przekazane po katastrofie smoleńskiej polskim służbom. Niestety, ten jeden z najważniejszych dowodów w sprawie tragedii smoleńskiej zaginął w którejś z podległych premierowi instytucji. Wzajemnie oskarżają się one o ukrywanie materiałów otrzymanych z USA, w tym zdjęć satelitarnych. Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i MSW oświadczyły, że przekazały je na czas prokuraturze, a prokuratura twierdzi, że ich… nie dostała." P.S. "29 lipca 2011 r. nieżyjący już gen. Sławomir Petelicki powiedział: „Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji”.
 • @Kula Lis 62 09:13:42
  Ja też bardzo chętnie poznam nazwiska tych ekspertów. Natomiast mamy ciekawą sytuację z ekspertami ZP (Pana Macierewicza). Sprawa zaczyna śmieszyć. 10-ciu, 20-stu, 100-u profesorów a te tuski i komorowskie ciągle swoje, że wszyscy oni są głupi tylko lasek jest mądry i ładny (i deresz też). "Argumentem ostatecznym" tuska/komorowskiego/kopacz na wyższość lasków/dereszów nad tymi wszystkimi profesorami ma być ... zakaz dalszej działalności Zespołu Parlamentarnego. Do tuska/komorowskiego/kopacz: NIE BĘDZIECIE MIEĆ SPOKOJU! TRZEBA BYŁO NIE ZABIJAĆ TYCH LUDZI!
 • @Kula Lis 62 09:13:42
  U Laska nie ma żadnego specjalisty od konkretnych, szczegółowych badań. Kogo więc mają podać????? Ci wszyscy wybitni eksperci komisji Millero - Laska są tak głęboko zakonspirowani, że nawet nie wiedzą, iż są ekspertami w jakiejś komisji.
 • Ewa Błasik odpowiada Dereszowi: jestem zażenowana tym, kto tą Polską rządzi. Niech pan Deresz i inni nie przeszkadzają nam w doc
  Ewa Błasik odpowiada Dereszowi: jestem zażenowana tym, kto tą Polską rządzi. Niech pan Deresz i inni nie przeszkadzają nam w dochodzeniu do prawdy. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/f3/b2/f3b2799bb8aa0ae394fb46481268e2e1.jpg Ewa Błasik wdowa po śp. gen. pilocie Andrzeju Błasiku w rozmowie z "Naszym Dziennikem" komentuje apel Pawła Deresza, męża posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w tragedii smoleńskiej. Oceniając apel Deresza o zakończenie prac zespołu smoleńskiego Ewa Błasik mówi:

  Pan Deresz może sobie apelować, do kogo chce, ma do tego pełne prawo, ale wypowiada się, jak rozumiem, w swoim imieniu. Natomiast rodziny lotników, a szczególnie moja rodzina, odrzuca oba raporty pseudoekspertów z MAK i komisji Millera. Apel pana Deresza nie jest przede wszystkim skierowany do właściwej osoby, gdyż czas dany pani marszałek Kopacz na rzetelne wypełnienie obowiązków służbowych już minął. To był czas zaraz po katastrofie, wtedy kiedy mogła wpływać na dochodzenie do prawdy i patrzeć na ręce Rosjanom. Miała wtedy możliwość wpłynięcia na to, by nie narażano później rodzin na niewyobrażalne i ogromnie trudne przeżycia związane z zamianami ciał ich bliskich w trumnach. Pani marszałek wolała jednak zapewniać nas o wspaniałej współpracy między obydwoma państwami. Stąd ten apel jest bez znaczenia, bo według mnie jest to czysta gra polityczna.

  Błasik dodaje, że do marszałek Kopacz należało apelować zaraz po tragedii. Wtedy należało żądać, by podała się do dymisji.

  To niegodne, żeby pani marszałek po tym, jak wprowadzała w błąd rodziny i całą Polskę, nadal piastowała tak wysokie stanowisko. Absolutnie nie zgadzam się na zamykanie nam ust, kneblowanie dojścia do prawdy o katastrofie. W sytuacji, kiedy nie możemy liczyć na władze polskie i nie mamy od nich wsparcia, do prawdy musimy dochodzić swoimi drogami. Od początku tej katastrofy widzimy ogromne przerażenie rządzących, kiedy drąży się temat Smoleńska. Dowodem na to jest chociażby fakt, gdy w 2010 r. w bazie NATO w Ramstein prosiłam o pomoc, mój upubliczniony apel spotkał się z ogromnym zaniepokojeniem w Ministerstwie Obrony Narodowej. Widać wywołał on strach wśród rządzących, bo oni absolutnie nie byli i nie są zainteresowani pomocą NATO, choć przecież w Smoleńsku zginęło całe nasze polskie dowództwo. To coś niebywałego, by w wolnej Polsce państwo nie upomniało się o swoich poległych żołnierzy i nie dbało o ich rodziny

  - tłumaczy Błasik.

  Odnosząc się do sposobu prowadzenia śledztwa smoleńskiego Ewa Błasik wskazuje:

  Śledztwo smoleńskie prowadzone jest w prymitywny sposób, obrażający polski mundur, polskich lotników. Bardzo współczuję żonie śp. majora Protasiuka, bo wiem, co ona musi czuć, kiedy przez tyle lat znieważa się i obraża jej męża, a on był przecież bardzo dobrym pilotem, niezwykle odpowiedzialnym i rozsądnym. Oczywiście polski premier na wszystko się zgadza, przejeżdżając wcześniej bez refleksji obok pomnika poległych w tej katastrofie w Dowództwie Sił Powietrznych i rozgrywając w najlepsze mecze tenisowe. To szczyt hipokryzji. Jestem zażenowana tym, kto tą Polską rządzi. Niech pan Deresz i inni nie przeszkadzają nam w dochodzeniu do prawdy, bo ci, którzy zginęli, na nią zasługują. Naszym obowiązkiem jest wszystko do końca wyjaśnić. Podobne apele nie robią już na mnie wrażenia, bo komisja Millera badała tylko to, do czego strona rosyjska ją dopuściła, co im pokazała. Oni jedynie powielili raport MAK, dlatego im zupełnie nie ufam.

  Kończy uwagą, że "w raportach MAK i Millera nie chodziło o wyjaśnienie przyczyn, tylko o zatarcie śladów".

  KL,NaszDziennik.pl
 • @Zawisza Czerwony 08:41:51
  Spodziewane niszczące skutki sporej masy gazów udrzejących w zagajnik z prędkością 1000 km / h to jednak nie wszystko. Zgodnie z raportem MAK (str. 68, rys. 23) w końcowej fazie lotu temperatura gazów wylotowych silników miała osiągać 500 - 550 stopni Celsjusza. To powyżej temperatury zapłonu drewna. Zatem, ta tona gazów wyrzucana w każdej sekundzie miała temperaturę, przy której pali się drewno. Biorąc pod uwagę to, że dysze miały właściwie ślizgać się po ziemi, gazy wylotowe powinny powodować wyraźne ślady termiczne, być może nawet zwęglenia na drodze przelotu tupolewa. Co więcej, te możliwe zwęglenia traw, krzewów, drzew, nawet śmieci - nie powinny być widoczne tylko przy samej brzozie, ale i sporo wcześniej. Tupolew, uderzając w brzozę, miał według raportu MAK - prędkość pionową wznoszenia około 6 m / s i przyśpieszenie pionowe - około 0.3g (czyli 3 m / s2). To oznacza, że na sekundę przed uderzeniem w brzozę powinien być o około 5 metrów niżej. Brak miejsca w pionie powoduje, że wydaje się to bardzo trudne, ale jednak jest możliwe. Cofając się o sekundę lotu, to jest o około 80 metrów wzdłuż toru lotu, znajdujemy punkt o wysokości około 244 metrów n.p.m., zlokalizowany o 4 metry niżej, niż podstawa brzozy. Widać, że przez przynajmniej sto metrów przed brzozą samolot musiałby poruszać się wlokąc po ziemi dyszę środkowego silnika, z dyszami bocznych silników tuż nad ziemią. Czy znaleziono jakiekolwiek ślady lokalnego super-intensywnego huraganu o temperaturze ponad 500 stopni Celsjusza, wytworzonego przez dysze trzech silników odrzutowych tupolewa? Jeśli tak, dlaczego ich nie opisano, a jeśli ich nie ma, to dlaczego? tutaj macie dowód na ewidentne kłamstwo BODINA...!!! A prokuratura jako główny dowód przytacza jego zeznania...
 • @Wrzodak Z. 19:18:40
  Panie Wrzodak,
  gdy jedna z wielkich postaci nieudanego solidarnościowego przewrotu pluje na drugą, to nam, zwykłym byłym członkom, należy się dogłębna informacja dotycząca podstawy zarzutów.

  Wobec powyższego tekstu muszę przy Panu postawić znak zapytania. Do tej pory odbierałem Pana jako pozytywnego bohatera przemian.
 • @zygmuntbialas
  "Coś mi się zdaję, że w swym komentarzu przypisał mi Pan słowa Zygmunta Wrzodaka, by dokonać (niesprawiedliwej dla mnie) oceny."

  ---> Absolutnie nie było pomyłki. Po prostu, zdarza mi się, że do pana Wrzodaka zwracam się łagodniej i to do niego powiedziałem: Panie Zygmuncie. :)
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/100612,prof-chris-cieszewski-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia#comment_878722

  "Jeśli chodzi o odlot Tu-154M 101 z Okęcia, to niestety nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na taki odlot."

  ---> To wiemy, że nie ma. "Padł" monitoring, kontrola kart wejściowych na lotnisku a nawet MSZ - choć nadchodziły wieści o zagrożeniu terrorystycznym - przeprowadzał w tak ważnym dniu "planowe" prace konserwacyjne swoich serwerów, przez co całe ministerstwo było pozbawione dostępu zarówno do informacji przez internet, ale także do korzystania z łączności mailowej (Sikorski o tym mówił, gdy go pytano czemu miał problemy ze skontaktowaniem się 10 kwietnia ze swoim ministerstwem i pracownikami).

  "Również niemożliwe jest mówić o zachowaniu pilotów nad Siewiernym na podstawie ruskich zapisów."

  ---> Oczywiście. Tylko że po to by wykazać niewiarygodność dowodów dostarczanych przez MAK, bazuję na ogólnie dostępnych informacjach - mając świadomość, że część lub całość może być zmanipulowana, fałszywa.
  A wykazać, że ruskie zapisy, nagrania, stenogramy ... są fałszywe można na dwa sposoby:
  - dysponując innymi "zapisami, nagraniami, stenogramami ..."
  - wykazując sprzeczności w tych "zapisach, nagraniach, stenogramach ..."

  Najprawdopodobniej, wśród blogerów, nie tylko ja jestem zmuszony, by korzystać z tej drugiej drogi.
  A więc, skoro ktoś np. twierdzi na podstawie swoich informacji, że na wieży panowało ogromne zdenerwowanie, gdyż "ruscy kontrolerzy zdawali sobie sprawę, jak ważne osoby lecą polskim Tupolewem" lub że w kabinie Tupolewa panował chaos, nerwowa atmosfera, bo "wszystko było na jednej głowie kapitana", to ja w tym momencie mam możliwość udowodnienia, że ktoś kłamie, przytaczając właśnie oficjalnie dostępne nagrania, stenogramy ... I wtedy nie oceniam, czy są one prawdziwe czy fałszywe - choć oczywiście wiemy że są zmanipulowane - ale czerpiąc informacje z tego samego źródła co i tamten ktoś, wykazuję zupełnie coś innego.

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Czerwony 08:41:51
  dlaczego stoi szopka BODINA ??? , DLACZEGO WORKI ZE ŚMIECIAMI LEŻĄ SOBIE POD ZŁAMANĄ BRZOZĄ NIE NARUSZONE , DLACZEGO sam BODIN jest nienaruszony .??? KŁAMSTWO ŚWIADKA BODINA JEST EWIDENTNE...Kto utrudnia lub uniemożliwia zbadanie sprawy Smoleńska ten zdrajca. Wyjaśnienie Smoleńska to być albo nie być Polski.
 • Prof. Cieszewski miażdży dziennikarza Polsatu: Jestem tu po to, żeby odpowiedzieć na pytania związane z moimi badaniami, nie żeb
  Prof. Cieszewski miażdży dziennikarza Polsatu: Jestem tu po to, żeby odpowiedzieć na pytania związane z moimi badaniami, nie żeby się pan zastanawiał nad nonsensem http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/96/e8/96e8815f7b67cf80e7b4c1412b9eb2d7.jpg

  To nie jest teza, to jest wynik sprawdzony wiele razy, który wydaje się bardzo pewny, ale oczywiście, tak jak mówiłem na konferencji, jest możliwość że coś spowoduje, że wynik będzie nieważny. Teoretycznie jest to możliwe. Z praktycznego punktu widzenia jest to niemożliwe

  - mówił prof. Chris Cieszewski na antenie Polsat News, podkreślając że wyniki jego badań zostały sprawdzone przez wielu innych światowych naukowców. Jego odpowiedź była najwyraźniej zaskoczeniem dla prowadzącego rozmowę Marka Kacprzaka, który rozpoczął spotkanie od pytania o możliwości pomyłki naukowca. Po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej przeszedł do pytania o niezgodności, na które wskazywał Maciej Lasek.

  Prof. Cieszewski zapytany o brak zgodności współrzędnych, wskazywanej przez niego brzozy ze współrzędnymi znajdującymi się w raporcie komisji Millera, odpowiedział, że nie pokrywają się one również ze współrzędnymi, które podaje raport MAK i wikipedia:

  Są podane trzy różne miejsca, a teraz już cztery, bo my znaleźliśmy czwarte. Jedno miejsce zostało opublikowane przez rząd rosyjski, drugie przez polską komisję Millera, trzecie opublikowane przez Wikipedię i czwarte opublikowane przez nas.

  Na pytanie o to komu w tej sytuacji wierzyć, odpowiedział że zależy to od tego komu chce się wierzyć. Tutaj dziennikarz Polsat News rozpostarł skrzydła, przyciskając - jak mu się najwyraźniej wydawało - prof. Cieszewskiego do muru.

  - M. Kacprzak: Przecież ja rozmawiam z naukowcem. My nie mówimy o wierze, komu chce się wierzyć, tylko kto ma dowody na to, że to drzewo stało w tym, a nie innym miejscu.

  - Prof. Cieszewski: Myśmy przedstawili dowody na to, że to miejsce stało w tym miejscu, które określiliśmy. Jeżeli mówimy o wierze, to jeżeli np. pana religią byłoby wierzenie w raport rosyjski, to ja bym rekomendował wierzenie w MAK-a

  - powiedział naukowiec, podkreślając że przedstawił dowody na to, że wskazany przez niego układ współrzędnych jest właściwy.

  - M. Kacprzak: Skoro ma pan dowody, dlaczego nie chce pan o tym mówić w mediach? Kilka dni temu pan mówił, że nie będzie pan chodził do mediów, bo media w Polsce kłamią.

  - Prof. Cieszewski: Nie. Powiedziałem, że nie będę chodził do mediów, które kłamią. Uważam, że to jest nieetyczne, żeby współpracować z ludźmi, którzy używają mediów po to, by szkalować innych ludzi. Uważam to za jedną z przywar polskiej kultury, że kultura dyskusji jest bardzo niska. Przerywanie - bardzo częste, ubliżanie - bardzo częste, nie wysłuchuje się argumentów, napada się na ludzi i się ich szkaluje.

  Na praktyczny przykład swojej charakterystyki prof. Cieszewski nie musiał długo czekać. Chwilę później nie tylko nie mógł dokończyć swojej odpowiedzi, ale stał się ofiarą próby wmanewrowania go w dyskusję o wymyślonych na poczekaniu hipotezach.

  Jak pan sobie wyobraża, że można złamać drzewa na wysokości 6,5 m?

  - spytał dziennikarz próbując znaleźć haczyk w założeniu, że brzoza była złamana już 5 kwietnia 2010. Prof. Cieszewski odpowiedział ze spokojem, że możliwości jest wiele, drzewo może zostać złamane przez wiatr, inne czynniki atmosferyczne czy choćby uderzenie buldożerem w dolną część drzewa. Wątku widzialności śladów buldożera na zdjęciach satelitarnych redaktor uczepił się najbardziej. Dopytywał uparcie czy można takie ślady znaleźć na zdjęciu i czy profesor jakieś ślady buldożera widział albo czy mógłby widzieć, gdyby ten tam kilka dni temu jechał.

  - Prof. Cieszewski: Rozmowa o buldożerze nie ma sensu. Dlaczego my rozmawiamy o buldożerze?

  - M. Kacprzak: Bo zastanawiam się jak to drzewo pięć dni wcześniej zostało złamane

  - Prof. Cieszewski: Niech się pan zastanawia w swoim własnym czasie. Ja nie mam czasu, żeby czekać aż się pan zastanowi. Pan się zastanawia nad rzeczami, o których nie ma pan pojęcia, nie ma kwalifikacji, tracimy czas. Ja tu nie jestem po to, żeby się pan dowiedział jak mogą jeździć buldożery. To jest nonsens. Ja tu jestem po to, żeby odpowiedzieć na pytania związane z moimi badaniami, nie z buldożerami. To, co pan robi to dokładnie działanie brudnych, nieetycznych, nieeleganckich mediów, które tylko się skupiają na tym, żeby sprowadzić sytuację do absurdu. To sytuacja, w której się pan na dobrą sprawę nic nie dowie, ale próbuje pan pokazać, że coś jest niespójnego w tym co ja robię lub myślę

  Na swoją obronę dziennikarz Polsat News odpowiedział, że próbuje tylko ustalić czy prof. Cieszewski ma absolutną rację i czy nie ma w jego badaniu możliwości pomylenia się.

  Oczywiście, że jest możliwość pomylenia się we wszystkim. Gdyby pan o tym wiedział, to by pan wiedział, że pan się też może mylić

  - odpowiedział profesor i kolejny raz podkreślił, że zakłada iż teoretycznie się pomylili razem z innymi profesorami, którzy to sprawdzali.

  CZYTAJ TAKŻE: Prof. Chris Cieszewski: smoleńska brzoza była złamana już 5 kwietnia! Przełomowa analiza zdjęć satelitarnych ze Smoleńska
  http://wpolityce.pl/artykuly/65402-prof-cieszewski-miazdzy-dziennikarza-polsatu-jestem-tu-po-to-zeby-odpowiedziec-na-pytania-zwiazane-z-moimi-badaniami-nie-zeby-sie-pan-zastanawial-nad-nonsensem

  mall / Polsat News
 • @Zawisza Niebieski 08:41:51
  Odpowiem Ci TYLKO dla tego ze Cię lubię....
  Tam Można Kupić zdjęcia ( i publikować) do Pewnej Okreslonej rozdzielczości (dlaczego domyśl się ) zdaje się 5m/p.To Raz. Im więjksza
  rozdzielczość tym drożej. Dlaczego P. Ciszewski ma WYRĘCZAĆ Prokuraturę która jak mówi Naczprok Seremeta zdjęcia MA ale nie pokaże. Na jakiej Podstawie wierzysz Dupkom-łatkom co ci mówią a nie PROFESOROM - Specjalistom w swych Dziedzinach.
  Deresz To już Tak ma I będzie miał do końca Żywota . Musi Co mówi nawet jak Nie chce! Taka "psia służba" ,przecież Wiesz.
  Jeszcze masz Wątpliwości jaki jest Pęd silników samolotu wagi 80 ton?
  Precież to nie wentylatorki aby wiał chłodny zefirek. Topi i to dobrze a jak gazu doda to Pali i nawet leci żywy ogień ( Dopalacz?)
  Ciszewski Wie co mówi ,co nie wie Mówi że Nie Wie. w odróżnieniu.
  On się tym zajmuje na codzień. Białe określa jako Białe -nie śnieg.Ty masz
  mozliwość DOWOLNEJ interpretacji .On NIE.
  MACIEREWICZA nie Tykaj. Mówiłem Ci że go nie było podczqs konferencji się nie pokazł. Dopiero na końcu i Nic się nie mądrzył w odróżnieniu. Nie KAŻDY pijak powie Ci za butelkę co chcesz .Są tacy co mają swoje zdanie i nie powiedzą za sto butelek czego nie chcą, też w odróznieniu. Samolot rozlatywał się nie zaleznie od pijaków .
  Nikt nie mówił o śmierci 96 osób jak było 97.Może ksiądz się pomylił jak byłeś na mszy.Nie wiem KTO ogłosił Wcześniej o złamanej Brzozie. Najwcześniej był złamany Maszt Od Anteny? Zaczepił i spadł.
  Zadnego WIARYGODNEGO komunikatu. Robisz za Adwokata Diabła?
  Słabo Ci Wychodzi ,tak mozliwie bezkrytycznie........
  Ale Pisz Dalej!
 • @Kula Lis 62 09:26:41
  Przyjrzyjcie się temu zdjęciu... http://www.zenio.pl/smolensk/1579c7cfdc.jpg ----- Skoro tupolew miał uderzyć skrzyłem w drzewo 6m nad ziemią to jego koła były jakieś 2m nad nią. Teraz spójrzcie na filmik i odpowiedzcie jakim cudem śmieci i ta buda tam stoją???----- http://www.savetubevideo.com/?v=ruyoZm1cDv8
 • @Kula Lis 62 09:28:50
  Ostatnimi czasy z dużym rozbawieniem obserwuję reakcje różnej maści dziennikarzy, prowadzących programy na żywo. Zwłaszcza w tematach, co do których, co wynika z przebiegu rozmowy, dostali określone dyspozycje jakie tezy mają ich obowiązywać. Wszystko na ogół przebiega dobrze gdy interlokutorem jest rozmówca przeciętnego lotu, lub wpisuje się ze swymi wypowiedziami w narzucone redaktorzynom tezy. W tym drugim przypadku obydwoje wzajemnie się po prostu nakręcają, a na koniec programu widać radość na pyskach obojga z dobrze wykonanego zadania. W pierwszym, gdy zaproszony gość wykazuje się odmiennymi poglądami ale i brakiem refleksu i znajomości tematu, redaktorzyny objawiają nam triumfującą twarz, typu ja tu rządzę i nikt mi nie podskoczy, a na koniec wyraz ulgi, nie dałem się wsadzić na minę. Ubaw jest dopiero wtedy gdy redaktorzyna trafi na przeciwnika dużego formatu, który nie tylko zna temat bardzo dobrze, ma przygotowaną i przemyślaną argumentację, nie daje się zakrzyczeć, ośmieszyć, czy zastraszyć, a przebieg rozmowy powoduje, że tezy, których ma bronic rdaktorzyna, walą się na łeb na szyję. W tym momencie przestaję słuchać przebiegu rozmowy, a zaczynam obserwować reakcje prowadzącego, i zawsze zaskakuje mnie jak dużo można wyrazić mimiką, ruchami ciała, tembrem głosu, a zwłaszcza oczami, w których widoczne przerażenie jest sygnałem, dziennikarzyna poległ (oczywiście intelektualnie). W swoich obserwacjach zwróciłem uwagę na jedno, redaktorzy i dziennikarze mediów publicznych (publiczni),przez jakiś czas, odstawali zdecydowanie od dziennikarzy stacji komercyjnych (komercyjni) którzy byli bardziej zaprawieni w manipulowaniu informacją, w ramach działalności propagandowej, a niektórzy z nich zaczęli nawet wierzyć w to co mówią. Dla własnych potrzeb nazywałem to zjawisko regresem intelektualnym. Z programu na program publiczni odrobili jednak zaległości i w tym momencie rozbawienie przerodziło się w niesmak. Zadaję sobie pytanie, jak można było się tak szybko się skurwić. ?
 • @koniecPOLSKI 09:02:00
  Pracuję przy maszynach w których bezpieczeństwo odgrywa znacznie mniejszą rolę a każdy numer elementu jest powtarzany w wielu miejscach, nie tylko książce serwisowej ale również na fakturach zakupu, zleceniach napraw, dokumentach zdawczo-odbiorczych przy wymianie. Czy to iż książka serwisowa znajdowała się na pokładzie jest standardową procedurą, czy ktoś ją ot tak zabrał? Jeśli standardową to nie ma takiej możliwości by nie można było odtworzyć numerów części na podstawie innych dokumentów. Znowu masz bajkę dla ludzi, którzy nie znają zasad serwisowania. Jeśli wchodzą w rolę zasady bezpieczeństwa to nie ma tak, że ja sobie pójdę do sklepu, kupię dętkę od roweru i zrobię uszczelkę. To wszystko jest ewidencjonowane, w moim przypadku dla celów gwarancyjnych.
  Mówisz, nie ma pólku? Ale są archiwa i przepisy dotyczące czasu przechowywania dokumentów.
 • @Kula Lis 62 09:39:21
  Wczoraj oglądałem Panią Beatę Gosiewska w " cośtam z kropką ze Stokrotką" Polecam jeśli nie widziałeś spróbuj koniecznie odtworzyć. Oni mają przygotowaną 'Hurmę " pytań żeby z góry "zakrzyczeć" Skazańca.
  Spokój i dystyngowane opanowanie Pani Gosiewskiej z "zieloną" ze złości furią po drugiej stronie.Słychać zgrzyt zębów..
  Totalna Kompromitacja pod Każdym względem a szczególnie z braku kultury.Elementarnie. Klasa To nie tylko Kasa.
  Zachować Spokój .! Giną w haosie własnych pytań. To Widocznie Specjalna szkoła z " Góry i Zakrzyczeć " Nie wychodzi czasami jak oto chodzi.
  Zwykła oborowa dójka przy GOSIEWSKICH . Żenada.
 • @koniecPOLSKI 10:00:55
  Oglądałem, także to o czym piszesz zauważyłem. Pzdr!
 • @Zawisza Niebieski 09:50:39
  Książka serwisowa(dziennik pokładowy także!) była akurat ze 102!!!! było o tym głośno, no i dziwnie po tym zniknęła. Co ty na to?
 • @Zawisza Niebieski 08:20:06
  "I jakie wyniki?" - Proszę nie wymagać, by dwóch blogerów zastąpiło organy państwowe powołane do tychże celów.
 • @Zawisza Niebieski 08:41:51
  Pisze Pan: "Czyli co twierdzisz, że procesor Ciszewski ma zdjęcia lepszej rozdzielczości, tylko ich nie pokazał? Mam ale nie pokażę? Taka dziecięca zabawa?" - Proszę pamiętać o tym, że hipotezy MAK, potwierdzone przez zespół Millera mają się nijak do rzeczywistości, o czym pisało już wielu blogerów. Tak więc zarzut dotyczący lepszej czy gorszej rozdzielczości zdjęć jest nieadekwatny do istoty sprawy.
 • @1normalnyczlowiek 08:38:07
  Normalny człowiek, zanim zacznie snuć teorię to szuka na nią dowodów, wszystko jest możliwe, zdalne sterowanie z samolotu, z samochodu stojącego przy lotnisku itd, teoryjek można sobie snuć ile masz ochotę, tylko pozostaje pytanie - dowody, dowody i jeszcze raz dowody.
  Tak robi ekspert, zaś "ekspert Macierewicza" najpierw głosi teorię a później, jak się z niego śmieję sprawdza i zanik sam zrozumie, że palnął głupotę już głosi kolejną "najprawdopodobniejszą" teorię.

  Niestety zwolennicy teorii spiskowych biorą wszystko na wiarę, wiara to w Kościele nie w technice. Ale jak ktoś myśli logicznie zadaje trudne pytania, pokazujące jak bzdurne teorie niektórzy wygłaszają to stara się go zakrzyczeć, wołając to bolszewik, czerwony, to taka stara metoda stosowana w Kościele, to diabeł, antychryst, przejęli to bolszewicy to wróg ludu, burżuj, później ich spadkobiercy, to bolszewik, czerwony.
 • @Zawisza Niebieski 09:50:39
  Dobra . Jaki producent ! To Ci mogę szczegółowo wyłożyć .
  Normy Europejskie? DIN czy Rosyjskie GOST. Japońskie JIS Amerykańskie AISC,??
  Każdy producent ma Od DAWNA swoje oznakowania Wszystkich części Serwisowych. Normy Normami .Rosjanie mają swoje i tylko Swoje..
  Numery Serwisowe to nie numery części. Z prostej Przyczyny :
  Część o Nr. Serwisowym może wchodzić do różnych urządzeń i wtedy jest innym numerem częśći urządzenia.
  Zamawia się u producenta/dystrybutora części w/g Numeru w SERWISÓWCE.
  U producenta Finalnego Bywa tak albo tak - Bo też z różnych względów każda część ma jeszcze "kategorie" do jakiego modelu wchodzi /odmian modeli /wykonania ,wersji itp.
  Nie Warto na ten temat bo to pozornie tylko wygląda na porządek.
  Operować Należy Konkretnym Nr. WYROBU. często pasek KODU na ...obudowie. To do Produkcji masowej setkach tysięcy sztuk.
  Ruscy robią (robili) te Tupolewy metodami Rękodzieła Tulskiej Wytwórni Samowarów. Wtedy pasują i Nitują Każd Zespół i podzespól INDYWIDUALNIE. Stąd jak popatrzysz na Obie TUTki różnice wykroju blach ,odstępów otworów itp. " Rukowyje dieła".
  Numery jakieś tam Nabijają -Swoje i Wszystko Tajne. Danych nie publikują. Prof. Binienda miał trudności z Uzyskaniem rysunków technicznych i wymiarów ćwierć wieku od daty wyprodukowania.
  Zejdź z tych rejonów, pobłądzisz albo zaplączesz się na Amen .A Szkoda .z kim będę Pisał ? Wyrejestruję Internet.
 • @Wrzodak Z. 08:56:17
  Pisze Pan: "Czy wy antyrosyjscy ,,badacze"... - Nie jestem takowym.
  I także: "To masoneria rządzi mając do dyspozycji potężną armie agentów służb specjalnych oraz całe sektory finansów na świecie". - Nie wnikając w szczegóły, zgadzam się z Panem.
  I następnie: "Jeśli chodzi o katastrofę to każdy wiarygodny ,,badacz" lub Poseł powinien pracować na zebranych i potwierdzonych dokumentach". - - Na jakich "potwierdzonych dokumentach"? Potwierdzonych przez wspomnianą masonerię? - Proszę być konsekwentnym.
 • @Kula Lis 62 09:03:10
  Pytasz: "Co na to NATO?" - Czy ono jeszcze działa?
 • @Kula Lis 62 09:13:42
  "Sławomir Petelicki powiedział: „Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę". - myślę, iż nie tylko Amerykanie znają prawdę.
 • @Kula Lis 62 09:20:00
  "Niech pan Deresz i inni nie przeszkadzają nam w dochodzeniu do prawdy,..." - Mnóstwo jest tych innych, także w portalach społecznościowych.
 • @zygmuntbialas 10:17:15
  Nigdy nie twierdziłem, że to co mówi Anodina, Miller to sama prawda, wręcz brakuje mi wielu wyjaśnień, kwestionowanie tez stawianych przez komisję Millera czy zespół Macierewicza jest normalnym procesem naukowym. Każdy dowód powinien być poddany ocenie krytycznej tak samo można kwestionować dowody Millera jak i Macierewicza. Dziwi mnie tylko całkowity brak profesjonalizmu, głoszą teorię, która następnego dnia jest ze śmiechem obalana, okazuje się, że głosi się wybuch na podstawie zdjęć zmodyfikowanych photoshopem, głosi się teorię wcześniejszego złamania brzozy, tylko tak w zasadzie głoszący nie wie, czy była to brzoza, czy kupa śmieci. To dobre na etapie prac początkowych a nie konferencji rozpowszechnianej na całą Polskę. Od trzech lat Macierewicz głosi co chwila nową teorię, pokazuje nowy dowód, manipuluje przy tym PR, głosząc najbardziej prawdopodobna..., światowej sławy... Podczas gdy ewidentnie widać, bezkrytycyzm w stosunku do dowodów. Nie odnosi Pan takiego wrażenia? O to mam pretensję. Jeśli już coś głosisz, to sprawdź podstawy. Dlatego przy maskirowce mówię wyraźnie, najpierw pokaż, że rodziny ofiar ją potwierdzają, że nie wiedzą, gdzie ostatnią noc życia spędzili ci ludzie a nie głoś teorii. Najpierw ustal, gdzie osoby te przebywały ostatnią noc, popytać świadków. To podstawa, by wogóle mówić o jakimkolwiek teatrzyku.
 • @Kula Lis 62 09:38:03
  Piszesz: "--- Skoro tupolew miał uderzyć skrzyłem w drzewo 6m nad ziemią to jego koła były jakieś 2m nad nią. Teraz spójrzcie na filmik i odpowiedzcie jakim cudem śmieci i ta buda tam stoją???--" - A przecież wiadomo, że z tą brzozą, to jedna wielka bujda.

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 10:19:30
  Pisze Pan: "zwolennicy teorii spiskowych biorą wszystko na wiarę, wiara to w Kościele nie w technice". - Nie wiem, którzy są zwolennikami teorii spiskowych. Chyba nie prof Dakowski, inż. K.Cierpisz czy też ja w swej skromnej osobie?
  Coś dzisiaj o tym napiszę późnym wieczorem, zapewne tylko w S24, bo stamtąd wezmę realia. Podam wtedy link.
 • @Zawisza Niebieski 10:19:30
  Zawisza ! Jeżeli chodzi o zwykłe morderstwo to "dowody" szuka specjalny oddział śledczy policji pod Nadzorem Prokuratorskim.
  Ty żądasz DOWODÓW od rodziny czy kolegów ,znajomych ofiary ???
  Czy nic Ci się Nie przestawiło?
  Jeśli idzie o ten Zamach czyli Katastrofę to Dowody winna zbierać Ekipa
  "Zbieraczy" czy też komisja Pod Nadzoorem itp. I to Prokuratura Powinna przedstawić Dowody aby Oskarżyć.
  Tu zaś Ty w Imieniu ,czy zastępując Prokuraturę Żadasz DOWODÓW od
  OFIAR? One Ci mają Dać Dowody że zostały zamordowane lub Nie?
  Mówiłem Ci ; Ubierz się ładnie i do lekarza jak czujesz że Cię chwyta....
  Lepiej mieć jakieś zaświadczenie.!
 • @Zawisza Niebieski 10:38:56
  Pisze Pan: "Nigdy nie twierdziłem, że to co mówi Anodina, Miller to sama prawda,..." - Myślę, iż to jest wystarczający powód do szukania prawdy przez blogerów.
 • @Zawisza Niebieski 10:38:56
  " Od trzech lat Macierewicz głosi co chwila nową teorię, pokazuje nowy dowód, manipuluje przy tym PR, głosząc najbardziej prawdopodobna..., światowej sławy... Podczas gdy ewidentnie widać, bezkrytycyzm w stosunku do dowodów. Nie odnosi Pan takiego wrażenia? O to mam pretensję. Jeśli już coś głosisz, to sprawdź podstawy. Dlatego przy maskirowce mówię wyraźnie, najpierw pokaż, że rodziny ofiar ją potwierdzają, że nie wiedzą, gdzie ostatnią noc życia spędzili ci ludzie a nie głoś teorii. Najpierw ustal, gdzie osoby te przebywały ostatnią noc, popytać świadków. To podstawa, by wogóle mówić o jakimkolwiek teatrzyku."

  Pustosłowie ! Nie kompromituj się Dalej.! Macierewicz niczego Nie głosi a Przedstawia i Prezentuje Opinie Naukowców dalekie To od Teorii.
  Dopiero "budujące" teorię. a w zasadzie dążące do UDOWODNIENIA
  Teorii Zamachu i Wykrycia Sprawców .Taki jest Cel Komisji Poselskiej
  oraz Rodzin "poległych" zwanej komisją Macierewicza.
  Bądź Precyzyjny ,Nie jesteś amatorem tylko INŻYNIEREM a to Precyzja przede Wszystkim. Po tym WIEDZA.! Daj Spokój . Wypij kawę.
 • @zygmuntbialas 10:30:31
  Normalny naród wywiózłby towarzyszy na teczkach tuż po autotransformacji '89. To ciągle ten sam, udoskonalany, bandycki, krasnoburżujski system. Szykują nam psychuszki, może i łagry w leasing wezmą by znowu do głosu nie doszedł tow. Mauser. Lewa,lewa,lewa...Śmiem uważać,że Dereszowie to małżeństwo szpiegów moskiewskich ulokowane blisko prezydenta w tym wypadku Kwaśniewskiego by drążyć informacje. Nie przez przypadek Putin wspominał jednego poległego funkcjonariusza w tej katastrofie. Mogła to być Dereszowa. A jak powszechnie już wiadomo Deresz był współpracownikiem służb PRL-u i są na to dowody. Stąd jego częste komentarze w tej sprawie całkiem obce 'polskiej duszy'. Pytanie: czy to przez sentyment czy polecenie z centrali??
 • @Kula Lis 62 09:03:10
  Najciekawszym sposobem na dekapitację za zdradę w KGB i GRu było powolne spuszczanie zdrajcy na metalowym krzesełku do wygaszanego pieca hutniczego. Różniej to pokazywali od razu na 1-ym roku szkolenia wszystkim adeptom....No i oczywiście zapomniałbym, cała familja na zesłanie....A u nas od wieków najwyższym wymiarem kary była banicja i pozbawienie praw obywatelskich. Podczas Insurekcji Kościuszkowskiej z zasądzonych 98 wyroków śmierci za zdradę, wykonano tylko 3-yy. My po prostu we krwi mamy odpuszczanie win. A w takiej cywilizowanej Francyji od razu ściana. No ale oni się wprawiali od Rewolucyji w gilotynowaniu.
 • @zygmuntbialas 10:51:00
  Jak najbardziej, tylko, że każdy dowód należy poddać krytycznej weryfikacji. Trzeba postawić pytania zasadnicze, czy dana teoria ma jakiekolwiek podstawy. Budowanie teorii maskirowki na podstawie takiej, że nie ma filmów z wylotu, choć o ile dobrze pamiętam coś tam było, jakieś zdjęcia, film z monitoringu rozmowy Błasika i Protasiuka ale jak mówię, tematu nie drążyłem, bo dla mnie kluczowym jest zachowanie rodzin. Nie wierzę, że wszystkie rodziny są w spisku mającym na celu zamordowanie ich bliskich, więc jak któraś miałaby wątpliwości to by głośno krzyczała.
 • @Kula Lis 62 11:13:04
  Z chęcią bym zobaczył zdjęcia inflagranti rzeczonych oficjerów z Woryszyłówki i innych. GRu i KGB standardowo takie rzeczy robiło... i nie tylko takie. Podobno przestawano przysyłać im panie (i rzadziej panów) jak doszli do magicznej liczby 66 pozycji. Spieszę wyjaśnić, iż 66-sta to pozycja na Strzelca. Utrzymywanie stanu rzeczy opisanego w artykule urąga zdrowemu rozsądkowi.
 • @Kula Lis 62 11:13:04
  U Ruskich, taka agentura , to by po prostu wyparowała . Albo, zgodnie z tradycją, wyjechała do Mandżurii .
 • Michał Karnowski w Polsat News: "Naukowcy zajmujący się Smoleńskiem wiele ryzykują. Polskie media piszą do ich uczelni, że te ws
  Michał Karnowski w Polsat News: "Naukowcy zajmujący się Smoleńskiem wiele ryzykują. Polskie media piszą do ich uczelni, że te współpracują z prawicowymi ekstremistami". WIDEO http://wpolityce.pl/wydarzenia/65435-michal-karnowski-w-polsat-news-naukowcy-zajmujacy-sie-smolenskiem-wiele-ryzykuja-polskie-media-pisza-do-ich-uczelni-ze-te-wspolpracuja-z-prawicowymi-ekstremistami-wideo
 • @koniecPOLSKI 10:56:10
  Nie jest to pustosłowie, najpierw Macierewicz sam tworzył teorie, mgła itd.
  Później zaprosił do współpracy "naukowców" ale zgodnie z kluczem, sami wierzący w teorię zamachu, to przeczy zasadom naukowości, stąd trudno mówić o "naukowcach". Niekiedy mówię Macierewicz mówiąc o całym zespole, ot tyle.

  Co do pytania i śledztwa, prokuratura przesłuchiwała rodziny, w tym Kaczyńskiego skoro tego wątku nie podjęła a co lepsze rodziny tego nie żądają, to widocznie nie ma podstaw. Stąd jeśli ktoś chce głosić teorię musi podać te podstawy.
  Widzisz dziś 1normalnyczłowiek podał nową teorię, zdalnego sterowania samolotem, bo jest taka możliwość. To tak jakby każdy mężczyzna był gwałcicielem, bo ma taką możliwość :) Pamiętasz hel? Jak głośno krzyczał Rogalski, prokuratura musi sprawdzić możliwość użycia helu. Gdyby każdą wymyśloną głupotę prokuratura sprawdzała, to śledztwo by trwało 50 lat jak nie dłużej.
 • @Zawisza Niebieski 11:23:27
  Pustosłowie to dokładnie co My robimy ! Zmęczyłeś Mnie ,no ale ja SAM to piszę i na bieżąco .Czuję się Znudzony i Znuzony.
  Motto:
  "Jeżeli Zbrodniarz zaczyna krytykować metody śledcze Policji, to nie można do tego dopuścić bo to już Zwyrodnienie - PRAWA ! "

  To ja miałem się Bawić a to ty masz UBAW ! Jesteś MISTRZEM !

  Nie wpadnij w megalomanię i Pisz Dalej.!
  z Pzdr.
 • Wszyscy.
  Stanisław Zagrodzki do Andrzeja Seremeta: "Jest rzeczą w najwyższym stopniu karygodną, żeby najwyższy rangą przedstawiciel prokuratury publicznie poświadczał nieprawdę" http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/b5/c4/b5c45b294246662d2d92434dae4de671.jpg

  Publikujemy list, jaki wysłał do Prokuratora Generalnego Stanisław Zagrodzki, kuzyn śp. Ewy Bąkowskiej, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. To reakcja na wczorajszą wypowiedź Andrzeja Seremeta, w której zarzucił on Stanisławowi Zagrodzkiemu kłamstwo.

  Warszawa 23.10.2013 roku  Pan Prokurator Generalny

  Andrzej Seremet

  Prokuratura Generalna
  ul. Rakowiecka 26/30
  02-528 Warszawa

  W związku z wypowiedzią pana Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta w programie Moniki Olejnik „Gość Radia ZET” z dnia 23 października 2013 roku, odnoszącą się do mojego referatu pt. Dyslokacja ciał Ofiar Katastrofy Smoleńskiej” wygłoszonego w dniu 22.10.2013 roku podczas II Konferencji Smoleńskiej oświadczam co następuje:

  Wygłoszony przeze mnie podczas II Konferencji Smoleńskiej przedmiotowy referat jest oparty na:

  a) analizie materiałów zgromadzonych podczas prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie postępowania oznaczonego sygnaturą PoŚl 54/10, z którymi zapoznawałem na zasadach uregulowanych przepisami KPK art. 156 § 5 (pismo WPO w Warszawie z dnia 29 kwietnia 2011 roku). We wspomnianym materiale dowodowym znajdują się m.in. dokumenty z opisami ciał znalezionych w dniu 10 kwietnia 2010 roku na miejscu katastrofy. Materiałach tych zawarte są stwierdzenia, z których jednoznacznie wynika, iż niektóre ciała noszą wyraźne, charakterystyczne, ślady działania ognia.

  b) analizie dokumentów zgromadzonych przez prokuraturę rosyjską, w posiadaniu których jest również Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

  Jest zatem rzeczą w najwyższym stopniu karygodną, żeby najwyższy rangą przedstawiciel prokuratury Pan Andrzej Seremet, publicznie poświadczał nieprawdę, a co gorsza mocą piastowanego przez siebie Urzędu Prokuratora Generalnego wzmacniał przekaz społeczny dyskredytujący moją osobę w opinii społecznej.

  Podkreślam – dokumenty będące w gestii Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawierają jednoznaczne stwierdzenia, że kilkanaście ciał i rzeczy było nadpalonych, a niektóre z nich w stopniu znacznym. W dodatku w kilku przypadkach w miejscach znalezienia ciał i rzeczy z charakterystycznymi zmianami świadczącymi o oddziaływaniu bardzo wysokiej temperatury i ognia nie odnotowano na ziemi śladów, charakterystycznych dla występowania pożaru.

  Pragnę poinformować pana Prokuratora, że zarówno ja, jako autor referatu oraz rodziny, które udostępniły materiały do analiz, czujemy się tego rodzaju manipulacją zastosowaną w publicznych środkach przekazu, pomówieni o świadome rozgłaszanie nieprawdziwych informacji. Jest to manipulacja mająca na celu wywołanie wśród odbiorców audycji wrażenia, że treść przedmiotowego referatu nie ma oparcia faktograficznego i publicznego zdyskredytowania mojego dobrego imienia.

  W tej sytuacji zwracam się do pana Prokuratora Andrzeja Seremeta z żądaniem publicznego wycofania się z nieprawdziwego stwierdzenia jakoby „prokuratorzy, a właściwie biegli powołani przez prokuratorów nie stwierdzili” nadpalenia ciał niektórych ofiar „Katastrofy Smoleńskiej” i przeprosin wyrażonych osobiście przez Prokuratora Generalnego w głównym programie Wiadomości TVP1 na antenie Radia ZET oraz przesłanie treści przeprosin do wiadomości PAP. Oczekuję również, iż wspomniane przeprosiny ukażą się w ciągu 48 godzin od dostarczenia niniejszego wezwania.

  Chcę również przy tej okazji zwrócić uwagę, iż dotychczas żadna z ofiar ze śladami oddziaływania ognia nie została poddana powtórnym badaniom sądowo – medycznym, a co zatem idzie biegli z dziedziny medycyny sądowej powołani przez WPO w Warszawie nie mogli w tej materii wypowiadać się i to z winy zaniedbań prowadzących postępowanie śledcze w sprawie zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, to jest: braku uczestniczenia polskich prokuratorów w wykonywanych na terenie Federacji Rosyjskiej czynnościach sądowo – medycznych i zaniechaniu wykonania czynności sądowo medycznych wszystkich ciał bezpośrednio po sprowadzeniu ich do Polski.

  Z poważaniem

  Stanisław Zagrodzki  W załączeniu znalazł się stenogram z wypowiedzi Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta ze sporną treścią:  Monika Olejnik: Wczoraj na konferencji smoleńskiej prezentowano zdjęcia, dosyć drastyczne zdjęcia i jeden z prelegentów mówił, że te zdjęcia świadczą o tym, że ciała były nadpalone.

  Andrzej Seremet: Nic takiego prokuratorzy, a właściwie biegli powołani przez prokuratorów nie stwierdzili.

  Monika Olejnik: Czyli to jest po prostu kłamstwo, że ciała były nadpalone?

  Andrzej Seremet: Ja nie komentuję poczynań ekspertów zespołu pana Macierewicza, wyrażam tylko żal, a nawet pretensje, bo kiedy powoływano ten zespół zakładaliśmy z dobrą wolą, że ten zespół będzie chciał współpracować z prokuraturą, być może dowiemy się czegoś więcej, być może znajdzie jakieś materiały, do których prokuratorzy nie docierają i przyczyni się to do wyjaśnienia prawdy.  znp http://wpolityce.pl/wydarzenia/65424-stanislaw-zagrodzki-do-andrzeja-seremeta-jest-rzecza-w-najwyzszym-stopniu-karygodna-zeby-najwyzszy-ranga-przedstawiciel-prokuratury-publicznie-poswiadczal-nieprawde
 • @Kula Lis 62 12:44:41
  Gość Radia ZET: Andrzej Seremet http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Gosc-Radia-ZET-Andrzej-Seremet
 • @koniecPOLSKI 12:28:26
  Jedna rzecz mnie interesuje w związku z zamachem Smoleńskim; dlaczego odpalono wtedy ten wulkan na Islandii? I w związku z tym nie mogły latać samoloty nad Europą? Tyle innych wulkanów było czynnych a nigdy nie było takiego cyrku propagandowego jak wtedy... Akcja maskująca "Jałtę 2"?
 • @koniecPOLSKI 12:28:26
  Świat, do którego wepchnęła nas koalicja PO, PSL jest upadkiem RZECZYPOSPOLITEJ. To co Nam serwują codziennie reżimowe media, rząd, przedstawiciele prokuratury, sądownictwa WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. Prokuratorzy prześcigają się w kłamstwach. Celebryta Owsiak, który wygodnie żyje z jałmużny uzbieranej zziębniętymi rączkami dzieci Polskich - OBRAŻA POSŁA MACIEREWICZA . Zespół Laska, na którego konto co miesiąc są wpłacane kwoty powyżej 30 tysięcy złotych.TYLKO ZA TO BY MATACZYŁ W TYM ŚLEDZTWIE, BY ROBIŁ WODĘ Z MÓZGÓW POLAKom. Sędzia, który wydaje wyrok w sprawie korupcyjnej na marszałek sejmiku samorządowego, która za sfałszowanie przetargu na roboty publiczne-kazała tej firmie za friko ocieplić swój dom. SĘDZIA STWIERDZIŁ, ŻE KWOTA 24 TYSIĘCY ZA OCIEPLENIE DOMU MARSZAŁKOWEJ-TO NIE KORUPCJA! - Rząd Tuska przygotowuje USTAWĘ O LIKWIDACJI KOPALŃ NA ŚLĄSKU---WTEDY PRZESZŁO MILION POLAKÓW BĘDZIE BEZ PRACY. Jednak nam się wmawia, że jesteśmy NAJSZCZĘŚLIWSZYM NARODEM NA ŚWIECIE?.
 • @Kula Lis 62 12:44:41
  Seremet to zwykła kukła w reku Tuska. Kompromituje się za cenę stanowiska, no ale nie on jeden.. Jeżeli prokurator generalny poświadcza nieprawdę i ukrywa dowody, to będzie bardzo poważny zarzut, dyskwalifikujący go jako prokuratora, sędziego, prawnika na zawsze.
 • Wszyscy.
  Młot na czarownice czyli SM vs. wrzask funkcjonariuszy. "Profesor Cieszewski zareagował na zachowanie dziennikarza Polsatu tak jak powinno się reagować" http://wpolityce.pl/artykuly/65436-mlot-na-czarownice-czyli-sm-vs-wrzask-funkcjonariuszy-profesor-cieszewski-zareagowal-na-zachowanie-dziennikarza-polsatu-tak-jak-powinno-sie-reagowac Cóż to takiego to SM? Ano pierwsze litery angielskich słów „scientific methodology”.

  Gdy słucha się medialnych wrzasków funkcjonariuszy propagandy, które ostatnio rozlegają się intensywniej ze zrozumiałych względów, to należy sobie zadać pytanie, czy aby ci dziennikarze, i dziennikarki, co to nawet publikują naukowo, jak wyraził się był wielce szanowny Pan Redaktor Kacprzak w rozmowie z prof. Cieszewskim – czy aby te osoby z frontu medialnego wiedzą w ogóle na czym polega badanie naukowe, na czym polega metodologia badan naukowych i czy w ogóle mają pojęcie o dziedzinie w jakiej zabierają głos. Bo aż wydaje się nieprawdopodobne, żeby absolwenci studiów wyższych aż tak nie zdawali sobie sprawy z tego czym jest metoda naukowa, na czym polega dyskusja naukowa i co jest kryterium oceny czy dana hipoteza jest prawdziwa, czy nie.

  Otóż to co wczoraj zaprezentował red. Kacprzak w wywiadzie z profesorem Cieszewskim pokazało dokładnie tę bolączkę polskiego dziennikarstwa (używam tego słowa tak jak używa się słowa „nauczycielstwo” czyli pewien „stan zawodowy”, wielka grupa ludzi mających pewne wspólne cechy, a nie „dziennikarstwo” jako zawód), a więc bolączkę polskiego dziennikarstwa polegającą na autorytatywnym zabieraniu głosu w dziedzinach, na które mają do powiedzenia niewiele albo w ogóle nic. Co więcej – próbują recenzować specjalistów i wytykać im błędy czy też niekompetencję. Dziennikarz oczywiście powinien – zwłaszcza prowadząc wywiad – rozmawiać tak, aby pokazać co ma (lub nie ma) do powiedzenia rozmówca, jakim jest człowiekiem, albo też czy to co robi jakie ma znaczenie dla społeczności, ogółu. Natomiast w przypadku wywiadu Kacprzaka z Cieszewskim mieliśmy do czynienia ze stałą metodą polskiego dziennikarstwa – próba dyskredytacji poprzez chwytanie za słowa i wydobywanie pozornych sprzeczności w wypowiedzi rozmówcy – nie na darmo prof. Cieszewski wspomniał o Schopenhauerze i jego książce o erystyce w kontekście zachowania Kacprzaka.

  Cały ten program był dokładną ilustracją choroby toczącej polskojęzyczne media. Symptomy tej choroby to brak merytoryczności, manipulacja znaczeniem słów (co w tej rozmowie prowadzącemu się nie udało, ponieważ prof. Cieszewski nie zachowywał się potulnie jak do tego się przyzwyczaili medialni funkcjonariusze tylko zdecydowanie stawił opór), wyrywanie z kontekstu wypowiedzi pojedynczych sformułowań i nadawanie im innych znaczeń od intencji rozmówcy, przypisywanie rozmówcy wymyślonych wypowiedzi, oraz próba przypisania gestowi z kultury amerykańskiej znaczenia, które ma w naszej kulturze - chodzi o ten słynny gest „cut off” czyli gest zakazu filmowania, o którym z werwą wypowiadał się też bloger Piętak pisząc że prof. Cieszewski ma jakieś mordercze skłonności. Piętak ponoć jest medioznawcą. Ciekawe, co jak co, ale dziennikarz TV Kacprzak albo medioznawca Piętak powinni wiedzieć, co znaczy ten gest, a nie wprowadzać widzów i czytelników w błąd.

  Podczas tej rozmowy maszyna propagandy zderzyła się ze ścianą – dosłownie. Zderzyła się z człowiekiem, któremu nie zależy na tym, żeby „dobrze wypaść” w Polsacie czy innych mediach, który jest pewien swej wiedzy i metody, których wykorzystanie uprawnia go do stawiania hipotez naukowych. A w procesie upublicznienia hipotezy te ulegają weryfikacji. Pisałem to już prawie rok temu przy okazji konferencji prof. Biniendy – przedstawienie hipotezy jak doszło do katastrofy Smoleńskiej nie jest podawaniem prawdy objawionej do wierzenia, lecz w tych konkretnych przypadkach podaniem pod dyskusję hipotezy tłumaczącej jak doszło do katastrofy smoleńskiej. W przypadku prof. Biniendy hipoteza wyklucza jako przyczynę uderzenie w brzozę – a konkretnie rozległość i charakter zniszczeń jakie nastąpiły, a w przypadku prof. Cieszewskiego – wyklucza istnienie takiego faktu jak uderzenie w brzozę, ze względu na jej wcześniejsze złamanie, co wynika z analizy zdjęć satelitarnych.

  Są to hipotezy poddane pod dyskusję. Jeśli ktoś znajdzie lepsze wytłumaczenie przyczyn katastrofy smoleńskiej, albo, że było inaczej - niech dyskutuje. Jest to normalna procedura badań naukowych, właśnie owa tytułowa SM – „scientific methodology”.

  To jak zachowują się dziennikarze , i to jak wczoraj zachował się red. Kacprzak wskazuje, że są po prostu niedouczeni, a ponoć po wyższych studiach – nie rozumieją czym jest metoda naukowa i usiłują w swoich wystąpieniach medialnych wmówić szerokiej publiczności, że hipotezy stawiane przez naukowców nie są hipotezami, lecz jakiegoś rodzaju prawdami objawionymi, z którymi „każdy rozsądny człowiek” powinien walczyć, bo ma się do czynienia z „wiarą i religią smoleńską”.

  Profesor Cieszewski, który wyjechał z Polski dawno i nie miał do czynienia z polskojęzycznymi mediami zareagował na zachowanie dziennikarza Polsatu tak jak powinno się na podobne zachowania reagować zawsze – nazwał to po imieniu, i powiedział, co miał do powiedzenia, nie pozwalając sobie przerywać. Oczywiście jego wypowiedź będzie wyrywana z kontekstu, zwłaszcza tam, gdzie mówił, że „mógł się pomylić” (co oczywiście natychmiast wyświetlono na pasku), ale tak każdy rzetelny naukowiec musi powiedzieć, ponieważ wymaga tego odpowiedzialność i kodeks etyczny naukowca. Na wykorzystanie swoich słów przez manipulatorów profesor Cieszewski oczywiście nie ma wpływu. Lecz dał odpór temu, co Kacprzak zaprezentował, pokazał na czym ma polegać rozmowa z funkcjonariuszami medialnymi i jak nie dać się przez nich zmanipulować. To było po prostu zderzenie cywilizacji zachodniej propagandą zupełnie innej proweniencji.

  I to jest metoda poradzenia sobie z tymi „zaprzyjaźnionymi mediami”. Funkcjonariusze medialni wykorzystują słabości swoich rozmówców – często brak kompetencji, zestrachanie w konfrontacji z kłamstwem, prostoduszność albo naiwność. Bo trzeba pamiętać, że to nie są dziennikarze, których powołaniem jest dążenie do prawdy. To są, jak już napisałem – funkcjonariusze, a więc ludzie mający zadania. A jakie mają zadania to mniej więcej wiemy, patrząc na to co się dzieje.
 • @koniecPOLSKI 10:00:55
  A co z histerycznymi wrzaskami przechodzącej menopauzę Stokrotki-Olejnik?! Np. wczoraj na p. Gosiewską - czemu jej pani senator nie odwinęła z liścia?
 • @Kula Lis 62 13:10:12
  W kraju, w którym elity to idioci i półgłupki, które nic nie osiągnęły, w ogóle na świecie się nie liczą - normalny człowiek, naukowiec ma problem z wypowiedzeniem się gdy trafia na ścianę kretynizmu i prorządową propagandę, tzw. zaprzyjaźnione media to perła naszej demokracji haha
 • @Kula Lis 62 13:10:12
  PO widocznym tu szabacie czarownic wierzących w pancerną brzozę widać, że prof. Cieszewski trafił niezwykle celnie. Miodzio. Sraczka jaka ogarnęła wiodące "łżemedia całą dobę" i smród jaki się roznosi z zafajdanych pampersów medialnych flanel zatacza coraz większe kręgi. A profesor pokazał naszym politykom występującym w tychże łżemediach jak należy rozsmarować takiego gównianego dziennikarzynę na podłodze. Panie Hoffman i inni łażący do mediów skończcie z całowaniem stokrotek, gulgałów po rękach i bierzcie przykład z pana profesora. Skończcie z przyjmowaniem pozycji kolanowo-łokciowej i wiernopoddańczej. Musicie wiedzieć, że nie idziecie do wikarego a do zbira z bejsbolem, który wykorzysta wszystkie dostępne mu środki aby zrobić z was idiotę lub wariata. I jeszcze jedna uwaga. Przygotowujcie się do takich wystąpień we wszystkie możliwe argumenty. I musicie być ich pewni. Ta stara szopenhauerowska zaadoptowana przez ubeków metoda jest stosowana przez MO i jej druzjej do dyskredytacji wszelkich mądrych ludzi. Nie ulega wątpliwości, że ludzie ci są po gruntownych kursach razwiedkowych jak prowadzić podobne dyskusje. Coraz bardziej skłaniam się do tego, że wybuchy społeczne w 1980r. miały na celu odsunięcie ekipy Gierka po to, aby zwinąć system zachowując kontrolę. W stosownym momencie zaś przywrócić do stanu sprzed roku 1980, co obecnie ma miejsce. Po co to wszystko? Aby zyskać na czasie, wyprostować pewne sprawy, pozyskać nowe technologie, zdobyć know how itd.
 • @Kula Lis 62 13:10:12
  Stan polskiego dziennikarstwa i osób uprawiających tę profesję jest w większości przypadków tragiczny. Wywodzi swój rodowód z czasów komunizmu, które - niestety - nie przeminęły, i uwikłania wielu dziennikarzy we współpracę z minionym systemem. Także z ich koligacjami rodzinnymi. Obecnie dziennikarz to na ogół propagandysta, sługus i tuba ekipy sprawującej władzę, tudzież propagator modnych obecnie, lewackich trendów społeczno-politycznych. Przykładów ci u nas dostatek. Rzetelne, obiektywne dziennikarstwo, oparte na prawdzie oraz bacznej i krytycznej obserwacji poczynań władzy, stanowi margines w polskich mediach. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Zwykła wschodnia dzicz starła się z zachodnią kulturą - porażka na całej linii.Cieszyć się? Że w takim kraju żyję? Z takimi ludźmi? Profesor był świetny. Pokazał w jaki sposób szanowani ludzie na poziomie WINNI rozmawiać z gnidami dziennikarskimi jak Olejnik Monika, Kraśko, Żakowski, towarzycho z tok fm i praktycznie całość polskich mediów wyłączywszy stacje stojące w opozycji do szajki ryżego. Jak to dziennikarskie bydło wyobraża sobie egzystencje z Polakami po odejściu ryżego i jego bandy ???
 • @Kula Lis 62 12:49:14
  Witaj. To nie wulkan raczej to. Pozdrawiam. http://staryw.blogspot.com/2010/05/jako-w-niebie-tak-i-na-ziemi.html
 • @koniecPOLSKI 12:28:26
  Ostateczne zacieranie śladów. Na miejscu brzozy będzie samochodowy salon. Niezależni eksperci w Polsce analizują uszkodzenia i lokalizację "pancernej brzozy", a w Smoleńsku tamtejsze służby zniszczyły drzewo, w które rzekomo miał uderzyć TU-154M. W miejscu gdzie stało budowany jest właśnie samochodowy salon - ustalili dziennikarze Polskiego Radia.

  Według rządowej wersji do katastrofy smoleńskiej doszło, bo 10 kwietnia 2010 r. samolot uderzył skrzydłem w brzozę rosnącą w pobliżu lotniska. Niezależni eksperci samego początku poddawali w wątpliwości wiarygodność tej informacji. Przełom nastąpił w poniedziałek, gdy prof. Chris Cieszewski, po analizie satelitarnych zdjęć, ustalił, że drzewo było złamane kilka dni przed tragedią.

  Teraz okazuje się, że kolejne badania miejsca gdzie rosła brzoza będzie niemożliwe, bo powstaje samochodowy komis. Służby ze Smoleńska właśnie cały teren wyrównały.

  Trzeba to nazwać po imieniu - mamy do czynienia z kolejnym zacieraniem śladów katastrofy smoleńskiej!!! Tym razem ostatecznym.
 • All Polecam obejrzeć
  http://vod.gazetapolska.pl/5467-prof-chris-cieszewski-w-polsat-news-nocnikarze
 • @Repsol 13:36:46
  Na tym filmie w brzozie nie ma żadnych odłamków. Porównajmy zbliżenie pnia z 1.13 sek ze zdjęciami Laska. Fałszerstwo udowodnione. http://www.savetubevideo.com/?v=983l9yIIrxY
 • @Kula Lis 62 12:44:41
  Oglądałem już dwa razy referat pana ZAGRODZKIEGO i mogę stwierdzić iż tam wywód jest bardzo udokumentowany ,nie pozostawia żadnego pola do zadawania pytań ... czyli można stwierdzić ...NACZELNY PROKURATOR POLSKI pan SEREMET ...POŚWIADCZA KŁAMSTWO !!!...pan ZAGRODZKI przedstawił dowody w formie referatu ...SEREMET tylko stwierdził fakt ...bez przytoczenia ŻADNYCH dowodów..i taka różnica między tymi PANAMI ...JEDEN WIARYGODNY A DRUGI ...OSZUST...
 • @Kula Lis 62 12:44:41
  "Jest rzeczą w najwyższym stopniu charakterystyczną dla rządów PO-PSL, że najwyższy rangą przedstawiciel prokuratury publicznie poświadcza nieprawdę". W tym celu go powołali. Skoro premier kłamie, marszałek kłamie, to prokurator będzie mówił prawdę ? No to mamy na 100% "zamordyzm", dyktaturę Tuska i reżimowy rząd z prokuraturę na jej usługach. Czekamy teraz na rozkaz strzelania do Polaków, co ma nastąpić 11 listopada 2013 r.
 • @Kula Lis 62 12:44:41
  Seremet kłamie po raz kolejny. Swego czasu kłamstwo zarzucał mu wnuk ś.p. Anny Walentynowicz, a także jeden z ratowników medycznych, który był w Smoleńsku w czasie identyfikacji ciał przez rodziny. Obaj oskarżyli p. Seremeta o kłamstwo publicznie. I???? I nic, pan Seremet nawet nie zareagował. Jak można wypełniać taki urząd jak urząd Prokuratora Generalnego nie ustosunkowując się do publicznych zarzutów o kłamstwa??? Co oni zrobili z Polski??? Pan Seremet powinien podać się do dymisji na wiosnę 2010 roku, kiedy po raz pierwszy dawał do zrozumienia, że w Rosji i Polsce nie ma woli politycznej do przeprowadzenia rzetelnego śledztwa. Stąd to wieczne olewanie przez Rosję wniosków polskiej Prokuratury, stąd kłamstwa Komorowskiego, Tuska i Kopacz o wspaniałej współpracy. Przecież Seremet wiedział, że to kłamstwa wygłaszane przez najwyższych urzędników państwowych. Ale on zdecydował się (lub zdecydowano za niego) brać w tej orgii kłamstw udział. Mafia ma bardziej honorowe prawa niż te zarobaczywiałe towarzystwo będące współwinnym śmierci 96 Polaków + 1 NN, pytanie kto to był i kim był? Coś o tym NN ucichło, lecz ja mam to na dysku..
 • @Repsol 13:36:46
  Premier polskiego (?) rządu i kretyn z wytrzeszczem od dnia poczęcia temat brzozy w lutym zbagatelizował: "Okazało się, że różni ludzie różnie mierzą, ale z tego, co mi wiadomo mierzą tę samą brzozę. (...)W zależności jak kto mierzy, czy od podstawy złamania, czy od korzenia, czy od mchu etc...". Uderzenie z brzozą jako przyczyna katastrofy zostało przyjęte jako aksjomat, a następnie przekształcone w dogmat. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 15:11:45
  Było do przewidzenia, że Amerykanie wiedzą dużo, a nawet więcej i szlag ich trafia widząc jak w Polsce w sprawie zamachu smoleńskiego i nie tylko, panoszy się horrendalne kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem pogania. Prawda o tym fakcie wychodzi jak przysłowiowe szydło z worka. Proponuję Państwu ciekawe porównanie. Transmisja wystąpienia prof. Cieszewskiego została przerwana najpierw przez TVN24. Po 5 minutach transmisję przerwał Polsat News. Po następnych 10 minutach, transmisję przerwała TVP Info. Identyczny scenariusz chronologiczny nastąpił ostatnim razem, gdy w/w telewizje transmitowały posiedzenie zespołu Macierewicza. To chyba nie przypadek. Widać kto rządzi w przekazie medialnym. Widać jak inni poddańczo się do tego dostosowują.:)
 • @Kula Lis 62 09:03:10
  Te fakty mówią wszystko, także i to kim i czym jesteśmy, czym jest POlska bo nie Polska.
  Pytasz; - Co na to NATO? a Na Co Polska NATO ?,
  - Jak Polska Nie Ma Wojska to Po Co NATO Polska?
  Właśnie!
 • Wszyscy.
  Czy nagan było widać z orbity? Być może, perhaps, maybe...Nie wiem. Ale Rosjanie też nie wiedzą. Ci co wiedzą, czyli amerykańskie agencje NSA i NRO - Narodowa Agencja Bezpieczeństwa i Narodowe Biuro Rozpoznania, nie powiedzą, bo nie po to się prowadzi tajne operacje z użyciem tajnych technologii, żeby o nich publicznie opowiadać. Ale kto ciekawy, może sobie powyciągać własne wnioski z tego, co każdy może zobaczyć w sieci (po kliknięciu linku, i powtórnym kliknięciu małego zdjęcia które się pokaże, otworzy się duże zdjęcie o wysokiej rozdzielczości.) 5 kwietnia 2009 roku cywilny satelita Worldview-1, będący własnością prywatnej komercjalnej firmy Digital Globe, sfotografował w rozdzielczości 50 cm start północnokoreańskiego pocisku balistycznego Taepodong-2.
  http://4.bp.blogspot.com/_n-njTteDnPw/SdxvFP1pykI/AAAAAAAAEjU/e4F0gkNWVeI/s1600-h/musudan_ri_coast_april5_2009_dgl.jpg  Dodatkowy dowcip tego zdjęcia polega na tym, że data i godzina startu nowej rakiety to były pilnie strzeżone północnokoreańskie tajemnice państwowe. Nie wiadomo i nie będzie wiadomo, jak to zrobiono, ale przypadkowe zsynchronizowanie parametrów orbitalnych satelity z naciśnięciem guzika na północnokoreańskim poligonie rakietowym Musudan-ri jest tak samo prawdopodobne, jak czołowe zderzenie nad geometrycznym środkiem mauzoleum Lenina dwóch much wypuszczonych jednocześnie na przeciwnych końcach Moskwy.
  Jeśli taki numer można wykonać przy użyciu prywatnego, komercjalnego satelity, to znaczy że Rosjanie nie mogą być pewni kto i co z orbity widział w Smoleńsku z satelitów o dwie generacje lepszych. Nawet jeśli drogą obserwacji odpowiednie wojska rosyjskie ustaliły orbity satelitów jakie nad nimi latają, i wiedzą, co i kiedy należy chować pod dachem, to w tym konkretnym przypadku nic im z tego nie przyszło. Jeśli kalkulacja czasu odgrywała w Smoleńsku jakąś rolę, to się rypła, ponieważ prezydencki samolot się spóźnił. O ile Amerykanie mają zdjęcia satelitarne smoleńskiego lotniska wykonane krótko przed i krótko po wypadku, to wiedzą wszystko, czego my nie wiemy - co się stało z kabiną pilotów, gdzie zgubiło się 15-20 minut pomiędzy uderzeniem samolotu o ziemię a uruchomieniem syreny, czy na miejscu wypadku byli w ciągu tych minut ludzie lub pojazdy, których tam nie powinno być, co się zmieniło po wypadku w konfiguracji urządzeń nawigacyjnych etc. Jeśli amerykańscy analitycy wyciągnęli ze zdjęć wnioski podobne do tych,jakie nam się nasuwają (tyle, że my nie mamy i nie będziemy mieli ani takich zdjęć, ani innych dowodów), to całkiem innego wymiaru być może, perhaps, maybe nabiera nieobecność Obamy tak w Krakowie 18 kwietnia, jak i w Moskwie 9 maja. Tylko się proszę od razu nie napalać, bo jest jeszcze kilka innych możliwości interpretacji...Ale być może, perhaps, maybe Obama po tym, czego się dowiedział od swoich fachowców, nie ma ochoty do końca życia oglądać zdjęć, na których wylewnie ściska rękę Miedwiediewa po 10 kwietnia 2010 r.? Albo nie ma ochoty, by takie zdjęcia weszły z czasem do podręczników i były zawsze umieszczane pomiędzy zdjęciami uśmiechniętego Mołotowa z uśmiechniętym Ribbentroppem w Moskwie i zdjęciami uśmiechniętego Chamberlaina na lotnisku po powrocie z Monachium? http://www.hot.ee/evlliit/mrp_0.jpg
  http://healthyinfluence.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/03/Neville-Chamberlain-Paper- in-Hand.jpg
  A tymczasem na ziemi:
  Tabloid na miejscu katastrofy
  http://www.fakt.pl/Znalezlismy-czesc-tupolewa-Czy-bedzie-przelom-w-sledztwie-,galeria-artykulu,71556,1.html
  Starczyło im pomyślunku by tam pójść, ale nie starczyło by rozumieć na co patrzą. http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634091004805716266.jpg
  http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634091004769621823.jpg

  http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634091004679307589.jpg

  Czy banda idiotów z "Faktu" rozumie, że te trzy fanty (lub jakiekolwiek inne przedmioty które bezspornie były w kabinie pasażerskiej) + chromatograf gazowy + spektrometr masowy = potencjalny 'smoking gun', potencjalny DOWÓD zamachu, gdyby analiza odkryła na nich ślady substancji, które nie powinny się tam znajdować?!
  Przy okazji:
  Między zdjęciami "Faktu" jest i takie, na którym widać odciski gąsienic spychacza, którym zdarto z miejsca katastrofy warstwę gruntu. Ze zdjęciem 70-100cm gruntu chodzi o to, że teraz analiza chromatograficzna próbek gruntu niewiele już znajdzie. Stąd ważność przedmiotów które bezspornie pochodzą z kabiny pasażerskiej - tj. raczej tych przywiezionych przez najwcześniejszych zwiedzających miejsce katastrofy. Ditto odzież ofiar, którą nie bez związku z tym Rosjanie chcieli koniecznie palić, podsuwając rodzinom do podpisu upoważnienia.
  Poza tym, uprzejmie proszę o przyznanie mi tytułu Proroka, ze stosownym uposażeniem, ponieważ pięć dni temu, dwa dni przed wykonaniem zdjęć przez dziennikarzy z "Faktu" napisałem:


  ...Może natomiast pomóc w udaremnieniu przyszłego śledztwa zdjęcie z obszaru katastrofy całej wierzchniej warstwy gruntu, przynajmniej 1 m w głąb, i jej wywiezienie w jakieś nieujawnione miejsce.... http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634091004733683633.jpg
  at wtorek, maja 11, 2010
  http://staryw.blogspot.com/2010/05/jako-w-niebie-tak-i-na-ziemi.html
 • Jak podaje Nikołaj Bodin, właściciel działki na której stoi feralna brzoza
  Brzoza na niej nadal stoi mimo, że niektóre media podawały, że ją ścięto, zaś on sam widział, jak samolot 10 kwietnia zderzył się skrzydłem z drzewem.

  http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-bodin-powtarza-10-kwietnia-polski-samolot-uderzyl-w-brzoze,nId,1048455#commentsZoneList
 • Wszyscy. Powtarzam słowa Orbana
  Albo się wyzwolimy, albo nie będziemy wolni. Wolność to nie kwestia losu, lecz wyboru, aktu woli. Kto z własnej woli nie wybiera wolności, ten kończy jako sługa. - całość przemówienia tu: http://wpolityce.pl/wydarzenia/65464-poruszajace-przemowienie-orbana-wolnosc-to-nie-kwestia-losu-lecz-wyboru-aktu-woli-kto-z-wlasnej-woli-nie-wybiera-wolnosci-ten-konczy-jako-sluga - nawet na tym portalu widać dużo sług i już niewolników.
 • @Zawisza Niebieski 17:17:43
  Przestań epatować i podniecać się sowieckimi bredniami. Nikt z nas myślących samodzielnie na nie się nie nabierze. Ty już tym sługą i niewolnikiem jesteś, o takich jak ty i tobie podobni mówił Orban.
 • @Kula Lis 62 18:00:19
  Dla porównania przemówienie bronka: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta/wystapienia/art,131,wystapienie-prezydenta-rp-z-okazji-swieta-niepodleglosci.html a tu to lepsze - http://wpolityce.pl/wydarzenia/4591-kontrowersyjne-przemowienie-prezydenta-w-usa-bigos-to-szczegolne-danie-kapusta-siekana-i-siekane-mieso-dlugotrwale-gotowane U nas w Polsce niewolnicy, parobki to wyborcy PO, Tuska i Komorowskiego. Komorowski poleca Koreańczykom aby zatrudniali POlaków bo ... oni lubia pracować u obcych. "Bronisław Komorowski przekonywał, że Polacy są niezwykle pracowitym narodem. - Polska to kraj ogromnej liczby świetnie wykształconych, młodych pracowników, którzy chętnie zasilają zasoby firm zewnętrznych - zaznaczył. " No prosze on też wie, że to sa niewolnicy i parobki.
 • @Kula Lis 62 18:00:19
  Za Wolność Naszą i Waszą! Ciekawe, czy komuniści, którzy sprzedali Węgrów kapitałowi światowemu, nosili pejsy i jarmułki? W porównaniu z Polską Węgrzy mieli więcej szczęścia - w ich kraju nie grasował redaktor Adam Michnik. I Węgrom nigdy żaden żyd nie obrzygał pojęcia patriotyzmu i miłości Ojczyzny. Dopóki Polacy nie otrząsną się ze zniewolenia umysłów, dopóty będziemy niewolnikami. Bo taki los nam - gojom zgotowali towarzysze z Bnai'Brith (czy jak tam ta przestępcza organizacja się nazywa).
 • @Kula Lis 62 18:12:02 Przypominam wszystki, że
  do zwycięstwa Pana Komorowskiego przyczyniła się też jego małżonka nazywana "pierwszą damą", Kaszalotem, etc, która żaliła się na spotkaniach wyborczych, że jej zasłużonych w UB rodziców o kilku tetełe pozbawiono uprawnień kombatanckich.
 • Każdy z nas płaci na utrzymanie i leczenie tego zbrodniarza i bandyty
  sowieckiej żydobolszewickiej matrioszki Marguilusa, czy chcemy tego czy nie. Nie w temacie lecz ważne!!! - Jaruzelski jeździ limuzyną na rehabilitację, która "poprawia mu samopoczucie". A na sądowe badania jest zbyt chory… http://wpolityce.pl/wydarzenia/65458-jaruzelski-jezdzi-limuzyna-na-rehabilitacje-a-na-sadowe-badania-jest-zbyt-chory
  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/05/3d/053de18b82d114a987721f0ec1cd5b90.jpg

  Wojciech Jaruzelski przesłał sądowi zaświadczenie od prywatnych lekarzy stwierdzające, że jest zbyt chory na badania(SIC!!! jego obowiązuje widać inne prawo niż wszystkich Polaków w tym mnie.). Tak zareagował na wniosek prokuratorów IPN, którzy chcą doprowadzić do wznowienia procesów generała. Nie jest natomiast zbyt chory, by opłacaną z pieniędzy podatników limuzyną BOR jeździć na rehabilitację. Ps. Pytam czy to normalne,kiedy przyjeżdża do kliniki wojskowej WIM w Warszawie na Szaserów 128, na Reumatologię męską, dyktator, zbrodniarz, bandyta komunistyczny sowiecka żydobolszewicka matrioszka Marguilus syn szewca ksywa Wojciech Jaruzelski, na kilka dni usuwają chorych mężczyzn z Reumatologii męskiej. Ochrona z BOR, która obstawia cały budynek, windy i całe IV piętro, który jest opłacany z kieszeni Polskich podatników, także jego ofiar, rodzin ofiar, to swoiste kuriozum światowe!!! Pytam czy to normalne, że przez 24 godziny, pod Reumatologią w WIM w Warszawie, mogą stać wozy transmisyjne gadzinówki antypolskiej i antykatolickiej TVN 24, które są w 100%, powiązane z byłą bandycką agenturą żydokomunistyczną Smierszy/NKWD/IW/WSW/WSI/UBSB, żydokomuną jak z masonerią?!
 • @Zawisza Czerwony
  http://niezalezna.pl/47538-nowa-strona-rzadowego-zespolu-laska-i-od-razu-seria-kompromitacji .Idż do Laska on ci wszystko POwie. :)
 • @Zawisza Niebieski
  "Normalny człowiek, zanim zacznie snuć teorię to szuka na nią dowodów, wszystko jest możliwe, zdalne sterowanie z samolotu, z samochodu stojącego przy lotnisku itd, teoryjek można sobie snuć ile masz ochotę, tylko pozostaje pytanie - dowody, dowody i jeszcze raz dowody."
  "Stąd jeśli ktoś chce głosić teorię musi podać te podstawy ... Widzisz dziś 1normalnyczłowiek podał nową teorię, zdalnego sterowania samolotem, bo jest taka możliwość. To tak jakby każdy mężczyzna był gwałcicielem, bo ma taką możliwość :) Pamiętasz hel? Jak głośno krzyczał Rogalski, prokuratura musi sprawdzić możliwość użycia helu"

  ---> Popatrz sam, jakie głupoty wypisujesz, nie pamiętając nawet, co sam chwilę wcześniej napisałeś.
  Jakich dowodów żądasz? Ujęcia z dwóch kamer? Jedna pokazuje jak ruski generał siedzi wewnątrz Iła-76 i naciska guzik a druga - jak coś wybucha w skrzydle Tupolewa? Mi wystarczą takie DOWODY, jak ten mówiący o "naprawie" autopilota i sterów w Tupolewie przez kagiebistów na dwa dni przed zdarzeniem, dwukrotny przelot Iła-76 z kagiebistami - bez zamiaru lądowania - za to według przyszłego kursu Tupolewa, nad miejscem katastrofy, gdzie później znaleziono szczątki oraz krążenie na wysokości 3,5 km. Tak więc nie "każdy mężczyzna", jak idiotycznie podajesz, ale podejrzany jest ten, który był na miejscu gwałtu i do tego zostawił ślady w postaci "materiału biologicznego"! Co do Rogalskiego, to zakładając że był kretem i w tym momencie można nie komentować tego co on - a nie ktoś inny - wymyślał a media za nim powtarzały. Ale inaczej patrząc, to prokuratura, szczególnie przy takiej tragedii, powinna już w pierwszych godzinach zabezpieczyć wszelkie próbki, zarówno z powietrza, mgły, jak i z wraku, by móc, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych, wykluczyć lub potwierdzić obecność danych substancji, cząsteczek i tym samym podać, które tezy można od razu wykluczyć a które są MOŻLIWE!... To obowiązek prokuratury a nie widzimisię - jak niektóre niebieskie głuPOlki usiłują wmówić!
 • @1normalnyczlowiek 19:05:17
  To wszystko nic. Wyobrażacie sobie Państwo jak amerykańce podsłuchujący rząd donaldowy, p.rezydenta i całą tę nasza prokuraturę z wojskową włącznie mają przechlapane. Przecież normalny człowiek, który ma okazję podglądać/podsłuchiwać proces myślowy rządzących Polską podczas planowania prowokacji i akcji w stylu krakowski bomber nie jest w stanie wytrzymać ze śmiechu. Poziom tych akcji, cała otoczka towarzysząca działaniom służb i mediów nagłaśniających sukcesy rządu i jego służb każą się zastanowić, co ci ludzie biorą? Przecież to muszą być jakieś potworne mózgotrzepy, bo normalne dragi chyba nie są w stanie tak zniszczyć mózgu? Kiedy człowiek się zastanowi nad tym, że podsłuchujący nas amerykańce znają poziom intelektualny rządzących Polską, jest mi najzwyczajniej wstyd, bo to o nas, wyborcach źle świadczy fakt, że takie osobniki mają nad nami władzę i decydują o naszym losie. Przecież nawet przedszkolak jest w stanie wymyślić bardziej wiarygodną bajkę niż ta z krakowskim bomberem w roli głównej.
 • @1normalnyczlowiek 19:05:17
  Ależ oczywiście mógł. przed samolotem mogła wybuchnąć bomba atomowa, w samolocie mógł być zainstalowany ładunek wybuchowy a nawet terrorysta samobójca, tylko, że to wszystko pozostawia ślady, czego normalne głuPOlki nie widzą, że użyję twojej przenośni. Na skrzydle nie ma śladu działania ładunku wybuchowego, to krawędź cięcia tępym przedmiotem. Skrzydło ewidentnie dowodzi, nie zostało rozerwane wybuchem. Wybuch w kabinie pasażerskiej jeśli ma rozsadzić rurę jaką jest samolot musi wytworzyć wysokie ciśnienie w którkim czasie, ciśnienie to spowoduje masakrę pasażerów w środku, znowu widzieliśmy ciała, nie wyglądają na zmasakrowane wybuchem. Z pewnością śledztwo nie było prowadzone wzorowo, nawet powiedział bym, że było dalekie od standardów, ale nie dajmy z siebie zrobić głuPOlków, ani tępych sPiSkowców wymyślających ufo porywające prezydenta. Rogalski nie był kretem, wszystkie osoby odchodzące z PiS potwierdzają,że Macierewicz stosuje manipulacje, dobiera fakty pod tworzone teorie. Więc życzę myślenia a nie podążania za stadem lemingów wpatrzonych w manipulatora.
 • Circostance pokazała bardzo ciekawy film, wato zobaczyć i zanalizować.
  Ciekawi mnie co na to Kula Lis, co zna się na silnikach odrzutowych.
  http://www.youtube.com/watch?v=5SLBMgLuerk
  Co tam widzimy samochód, specjalnie dobrany o dużej powierzchni bocznej . Jako osoba, która prowadziła takie samochody wiem, że problemy pojawiają się nawet przy wyjechaniu z lasu przy większych wiatrach. Do tego otworzono w nim drzwi boczne, stąd zwiększając prawie dwukrotnie powierzchnię oddziaływania gazów. I samolot z pełną mocą silników.
  Samochód efektownie koziołkuje.
  Ale teraz popatrzmy nie okiem leminga dla którego ten efektowny pokaz zrobiono. Popatrzmy na lakier samochodu. Nie widać by się zapalił, by widoczne były opalenia, są obtarcia od betonu, opaleń nie ma. Więc gdzie mamy topienie się wszystkiego o którym mówi tzw. "ekspert" Macierewicza? Smochód się nie zapalił, blacha nie topiła, lakier jak wiemy bardzo często palący się, gdy samochód zapłonie też się nie spalił. A oddziaływanie gazów było przez znacznie dłuższy czas.
  Podmuch pokazuje, że śmieci powinny być rozdmuchane, jeśli stanęły na drodze strumienia powietrza. Ale czy wiemy,że stanęły/
  Więc czy brzoza powinna zapłonąć, czy tylko mogą być poparzone liście, które następnego dnia będą wyglądały jak zwiędnięte?
  Skąd ten Macierewicz dobiera takich "ekspertów", daliżbóg nie wiem.
 • @Wrzodak Z. 19:18:40 - CIEKAWY KOMENTARZ
  Z wieloma tezami można się zgodzić.

  Antoni Macierewicz budzi i moje wątpliwości.
 • @Kula Lis 62 11:01:46
  Piszesz o Dereszu i pytasz, czy jego wypowiedzi "to przez sentyment czy polecenie z centrali??". - Myślę, że jest to tylko i wyłącznie polecenie z centrali.
 • @Zawisza Niebieski 21:33:20
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Turbofan3_Unlabelled.gif
 • @Kula Lis 62 22:15:56
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e9/CFM56_P1220759.jpg/800px-CFM56_P1220759.jpg
 • @Kula Lis 62 22:15:56
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/78/SilnikLotniczy_Boeing737.jpg/800px-SilnikLotniczy_Boeing737.jpg
 • @Kula Lis 62 22:15:56
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/75/Turbofan_operation.svg/800px-Turbofan_operation.svg.png
 • @Zawisza Niebieski 11:14:23
  Tak więc "nie ma filmów z wylotu". Dlaczego? Przecież to nie była utajniona podróż gangsterów. Dowody powinny być, a ich nie ma. Podesłano kilka fałszywek, co tym bardziej utwierdza w przekonaniu, iż nie było odlotu. Resztę można doczytać w portalu inż. K.Cierpisza zamach.eu.
  Nikt z nas nie twierdzi, "że wszystkie rodziny są w spisku", bo to byłby nonsens.
 • @Kula Lis 62 22:15:56
  Dane podstawowe
  Typ dwuprzepływowy
  Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
  Producent Pratt & Whitney
  Zastosowanie Lockheed F-22 Raptor
  Rozwinięto w model Pratt & Whitney F135
  Dane techniczne
  Długość 16 ft 11 in; 5,16 m
  Masa 3900 lb
  Osiągi
  Ciąg 156 kNhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/06/Pratt_%26_Whitney_F119.JPEG
 • @Kula Lis 62 22:15:56
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Engine_of_F-35.jpg/800px-Engine_of_F-35.jpg Dane podstawowe
  Typ dwuprzepływowy
  Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
  Producent Pratt & Whitney
  Zastosowanie Lockheed F-35 Lightning II
  Rozwinięto z modelu Pratt & Whitney F119
  Dane techniczne
  Średnica 1290 mm
  Długość 5590 mm
  Komponenty
  Turbina jednostopniowa wysokiego ciśnienia, dwustopniowa niskiego ciśnienia
  Osiągi
  Ciąg 191.35 kN
 • @Kula Lis 62 12:49:14
  Przenoszę Twój komentarz, bo jest to sprawa istotna, a przez nikogo chyba nie jest podjęta:
  "@koniecPOLSKI 12:28:26
  Jedna rzecz mnie interesuje w związku z zamachem Smoleńskim; dlaczego odpalono wtedy ten wulkan na Islandii? I w związku z tym nie mogły latać samoloty nad Europą? Tyle innych wulkanów było czynnych a nigdy nie było takiego cyrku propagandowego jak wtedy... Akcja maskująca "Jałtę 2"?"
 • @Kula Lis 62 22:18:35
  Idę o zakład , że jemu nie wolno zrozumieć. Pozdro. :)))
 • @Kula Lis 62 13:17:38
  Przenoszę dwa zdania, które są szczególnie istotne w Twoim wpisie:
  "PO widocznym tu szabacie czarownic wierzących w pancerną brzozę widać, że prof. Cieszewski trafił niezwykle celnie. (...) Panie Hoffman i inni łażący do mediów skończcie z całowaniem stokrotek, gulgałów po rękach i bierzcie przykład z pana profesora. Skończcie z przyjmowaniem pozycji kolanowo-łokciowej i wiernopoddańczej". -
  - Zgadzam się całkowicie.
 • @Repsol 14:11:38
  Witam!
  Dzięki za link do wywiadu TV z prof. Cieszewskim. Obejrzę.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:22:22
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/06/Pratt_%26_Whitney_F119.JPEG/800px-Pratt_%26_Whitney_F119.JPEG
 • @Zawisza Niebieski 17:17:43
  "Jak podaje Nikołaj Bodin,..." - I Pan w to wierzy? W ogóle w tę /w jakąkolwiek brzozę, która odegrała rolę 10.04.2010?
 • @Kula Lis 62 18:12:02
  "Komorowski poleca Koreańczykom aby zatrudniali POlaków bo ... oni lubia pracować u obcych". - Już wygnali przez 10 lat ponad 2,5 mln Polaków na emigrację. Komu jest ten kraj potrzebny?
 • @Kula Lis 62 22:18:35
  Dzięki za rysunki, tyle, ze budowę i działanie tego i kilku innych silników to znam na wyrywki, nie o tym mówiłem. Pokazałem ci jaką bzdurę palnął ten tzw ekspert a ty za nim powtarzasz, Gazy wylotowe z pewnej odległości nie topią niczego, masz lakier na samochodzie, nie uległ spaleniu, blachy się nie potopiły. a przecież czas działania był tu znacznie dłuższy, niż w przypadku samolotu lecącego. Samochód zdmuchnęło, bo to ogromna powierzchnia, samochód taki potrafi przewrócić wiatr, gdy wyjedzie się z lasu. Zacznij rozumieć i myśleć a nie zasłaniać się zaworem bezpieczeństwa dla lemingów "jemu każą tak myśleć" "jemu płacą" czy coś w tym stylu. Temperatura gazów wylotowych spada gwałtownie z odległością, gazy te mogły poparzyć liście ale nie zapalić mokrego drewna.
 • @zygmuntbialas 22:52:28
  Prezydent - "Ojciec Narodu" - Gospodarz wysyłający swych synów za miedzę na " Parobków " .
  Prezydent Jaki Jest - Nie powinno się krytykować. Ojca również nie ,Jaki by nie był.
  Taki Prezydent powinien Sam Podać się do dymisji by uniknąć Hańby.
  Zły Ojciec też powinien opuścić dom, znaleźć sobie inną "Rodzinę" by tej swojej ,obecnej nie Degenerować.
 • @zygmuntbialas 22:21:01
  Pyta Pan dlaczego nie ma filmów. Nie wiem, ale mnie tak ciekawi ile jest filmów z odloty wczesnym rankiem innych polityków. Dziennikarze w tym czasie byli w samolocie, temat mało medialny, przylot tak, ale odlot, to sprawa techniczna, nie było przemówień, nie było show dla prasy, stąd i filmy nie musiały być. Wyjeżdżając na urlop robi Pan sobie zdjęcie z odlotu? Ja napewno nie, choć a urlopie robię 2-3 tysiące zdjęć, zależy jaki urlop, bo i bywa więcej. Nie mam ani jednego z odlotu.
  Ale z tego co pamietam są zdjęcia z wnętrza samolotu, które były w aparatach komórkowych, dobrze pamiętam?
 • @zygmuntbialas 22:37:37
  Jak na razie Binienda nie przedstawił żadnych rozsądnych wyników obliczeń dla swojej teorii, że brzoza nie mogła zniszczyć skrzydła, o ile rzeczywiście skrzydło uderzyło w drzewo. Czytałem jeden raport Dakowskiego i jak powiedziałem chylę czoła przed siwą głową, ale nie przed tym raportem. Siekiera skierowana ostrzem ku drewnu nie jest żadnym modelem dla zderzenia skrzydło drzewo. Skrzydło z duraluminium jest w tym styku elementem podatnym, ulegającym niszczeniu a nie tnącym Żadnego z tych elementów nie można uznać za ciała doskonale sztywnego, oba elementy ulegały niszczeniu w styki i ustępowały. To czy brzoza mogła doprowadzić do zniszczenia skrzydła, a jak wiemy skrzydło w tym momencie pracuje, przenosi obciążenia wynikające z siły nośnej. Obliczenia Biniendy nie są rzetelne, bo bał się ich założenia i wyniki udostępnić. Stąd czy brzoza odegrała jakąś rolę pozostaje pytaniem otwartym.

  Z pewnością zeznania Nikołaja Bodina są bardziej wiarygodne niż zeznania kierowcy autobusu, z filmu "Anatomia Upadku".
 • @zygmuntbialas 22:26:02
  Spróbuję.
  Czy Można znaleść lepsze uzasadnienie nieobecności Głów/Przedstawicieli
  Zaprzyjaźnionych /Sojuszniczych Państw na Ceremonii Pożegnalnej Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego ?
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  Profesor Binienda Przedstawił .Podał stronę Internetową nawet ze Swoją skrzynką Pocztową gdzie nie tylko można znaleść Informacje ale i zapytać w szczególnie nurtujących przypadkach .WyGoogluj sobie i zadzwoń .Rozumie po Polsku.
  Prof. Dakowski tak fizycznie przedstawił Obraz aby Największy Gamoń Mógł Zrozumieć. Co dla Ciebie jest "niejasne"? Klin -Siekiera -skrzydło - to Najprostsze skojarzenie .Ja Dodam :łeb i szabla - co znaczy albo ,albo..
  WSZYSTKO zostało wystarczająco Obliczone i Wyjaśnione.
  Przedstaw Swoje Wyliczenia .Masz Prawo zrobić to Staranniej i dokładniej niż Binienda.Nie jesteś Gorszy tylko mniej Sławny. Mogą Cię zatrudnić w Ameryce zamiast Niego.
  Czemu Bodin Wiarygodniejszy niż Kierowca ? Radzę Bardziej wierzyć Kierowcom niż Lekarzom, bo Wiesz o czym grabarze marzą ?
  Pzdr.
  Pisz Dalej!
 • @zygmuntbialas 22:52:28
  Prof. Cieszewski zastraszany? "Dostaję różne maile z pogróżkami, z ubliżaniem, mówiące różne rzeczy. Jest cała kampania" an Pospieszalski zaczął jednak od pytania, czy prof. Cieszewski spodziewał się takiej reakcji na jego prace, jaką widać obecnie.

  Spodziewałem się, że ta prezentacja to będzie coś, co zachęci ludzi, żeby razem usiąść przy stole i przedyskutować tę sprawę. To jest fascynujące, jakie są wyniki tych badań. Sądziłem, że dla dr Laska to będzie moment przełomowy, że oni będą chcieli zobaczyć te wyniki. Nie sądziłem, że to będzie w czambuł potępiane i opluwane

  - powiedział prof. Cieszewski.

  Po tej wypowiedzi Jan Pospieszalski wskazał, że autorzy programu zapraszali Macieja Laska, lub któregoś z ekspertów jego zespołu.

  Nie dostaliśmy nawet odpowiedzi. To jest również specyficzny rodzaj reakcji

  - zaznaczył Pospieszalski.

  Poprosił o przypomnienie najważniejszych ustaleń zespołu, w ramach którego pracował prof. Cieszewski.

  Stosując metodologię opracowaną dla tych badań, zobaczyliśmy, że wszystko wskazuje na to, że brzoza w Smoleńsku była już złamana 5 kwietnia. Tak mówi zdjęcie satelitarne z 5 kwietnia, jest więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że to było coś innego. Jest niemal niemożliwe, by były to śmieci. Jeśli tak, to byłby dowód, że samolot tam nigdy nie przeleciał nad tym. Przecież on rozsypałby takie śmieci

  - zaznaczył badacz. Potem zaprezentował kolejne fazy swoich badań. Zaczął od tego, jak otrzymać obraz satelitarny brzozy, by wiadomo było, w jaki sposób satelita powinien widzieć brzozę.

  To pokazuje, jak satelita widzi to drzewo. (...) Bez znajomości dokładnej pozycji drzewa jest bardzo mało prawdopodobne, by dojrzeć drzewo

  - wskazał Cieszewski, zaznaczając, że lokalizację brzozy udało się znaleźć dzięki zdjęciom z przelotu nad brzozą oraz wyznaczeniu lokalizacji brzozy wobec szopy stojącej na działce w Smoleńsku.

  Ta szopa jest widoczna na zdjęciach satelitarnych

  - dodaje Cieszewski.

  Następnie wyjaśnił w szczegółach i zaprezentował sposób ustalenia lokalizacji brzozy oraz opisał, że należało na podstawie zdjęcia ze Smoleńska zbudować schemat pokazujący, gdzie zlokalizowana jest brzoza względem szopy na działce obok miejsca katastrofy. Jak wyjaśniał Cieszewski to bardzo ważne, ponieważ szopę można w łatwy sposób zidentyfikować na zdjęciu satelitarnym. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/b4/1a/b41a58c50735a7228066a2e47a139dc3.jpg Jak się zrobi szablon to można go później nakładać na różne zdjęcia satelitarne, zaznaczał badacz. Dodał, że taki właśnie szablon nałożył na zdjęcia z 5, 11, 12 kwietnia, a także 26 stycznia 2010 roku.

  Wszyscy się zgadzają, że 11 i 12 kwietnia brzoza była złamana. Kolejne zdjęcie, wszyscy się zgadzają, pokazuje, że 26 stycznia brzoza nie była złamana. (...) No i jest 5 kwiecień i powstaje pytanie, czy ten obraz należy do tej samej populacji, co zdjęcia z 11 i 12 kwietnia, czy do tej populacji, którą stanowi zdjęcie z 26 stycznia? Wydaję mi się, że jest dość oczywiste, że należy to do tej pierwszej populacji. Trzeba sobie teraz zadać pytanie, czy jest to możliwe, że to nie wskazuje na tę brzozę. To jest możliwe? Teoretycznie jest, jednak myślę, że to jest bardzo nieprawdopodobne, ale taka możliwość jest

  - mówił naukowiec. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/1e/a4/1ea4c0945f34a8a0aeadff0f25c60e69.jpg Zaznaczył, że nie wiadomo, co obraz z 5 kwietnia mógłby pokazywać innego niż brzozę. Dodał, że żaden z obrazów widoczny na zdjęciach satelitarnych nie może stanowią alternatywnego obrazu brzozy.

  Cieszewski po raz kolejny zaznaczył, że dopuszcza możliwość, że badania zawierają jakiś błąd. Przyznał, że kupi butelkę dobrego wina temu, kto znajdzie i wykaże błąd jego pracy oraz inną lokalizację brzozy.

  Jan Pospieszalski przytoczył oświadczenia i wypowiedzi instytucji oficjalnych w Polsce, które wskazują, że są dowody świadczące, że brzoza w Smoleńsku złamała się 10 kwietnia.

  Jest możliwe, że tu jest błąd. Być może jest 100 dowodów na to, że jest błąd. Jednak ja nie mogę znaleźć do tej pory żadnego z nich

  - zaznaczył.

  Dodał następnie, że wykonał dodatkową symulację, która zakłada, że zdjęcie, na podstawie którego obliczył odległość brzozy od rosyjskiej szopy, jest nie pionowe, ale robione pod kątem.

  Jednak wtedy wyniki nie zmieniają się. To daje mi potwierdzenie tego, że nie ma na zdjęciu niczego alternatywnego do naszej brzozy. (...) To w pewnym sensie potwierdza nasze ustalenia

  - tłumaczył Cieszewski. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/bb/60/bb6013eac28f558be71e4f8b8da0a8e8.jpg Zaznaczył, że jest gotów konfrontować swoje badania z innymi ekspertami m.in. z zespołu Macieja Laska.

  Oczywiście, tylko, że ktoś musi mi pokazać alternatywną procedurę lokalizacji brzozy, to musi być wyprowadzone, mierzone. (...) Na razie nie widziałem żadnych alternatywnych badań

  - dodał.

  Potem w odpowiedzi na pytanie o prace anonimowego blogera Chris Cieszewski zaznaczył:

  Ano, pewnie bloger. No tak. Na pewno jest tak jeszcze ktoś spod budki z piwem. I ja dostaję mnóstwo maili, które mówią, jaki jestem brzydki, jaki jestem zły. I tak dalej

  - mówił naukowiec.

  Na pytanie, czy otrzymuje pogróżki Cieszewski wskazał:

  Dostaję różne maile z pogróżkami, z ubliżaniem, mówiące różne rzeczy. Jest cała kampania i teraz ktoś, coś na blogu zrobił. Może ktoś i spod budki z piwem ma jakieś inne pomysły. Ludzie mają dużą odwagę, żeby się wypowiadać na tematy, na które się nie znają.

  Na koniec programu prof. Chris Cieszewski po raz kolejny zapewnił, że jest w stanie spotkać się z rządowymi ekspertami i skonfrontować z ich wiedzą swoje badania.

  Jakoś spodziewamy się, że kolejki nie będą się ustawiały...

  KL http://wpolityce.pl/wydarzenia/65481-prof-cieszewski-zastraszany-dostaje-rozne-maile-z-pogrozkami-z-ublizaniem-mowiace-rozne-rzeczy-jest-cala-kampania
 • @Kula Lis 62 06:56:50
  Brawo Profesor - znamiennie jaka panuje ZMOWA MILCZENIA wokół tego, że Raport Millera jest DO KOSZA. Czy tam był ZAMACH, czy BRZOZA ZŁAMANA 10 KWIETNIA ? Zachowanie PROPAGANDY jest jak odcisk podeszwy sowieckiego buta. A ja przypomnę, że na konferencji oprócz prof Cieszewskiego było wiele innych poważnych referatów. Wiele z nich wskazywało na fakt, że szczątki samolotu rozrzucone są na trasie jego przelotu oraz brak krateru. Jest to identyczne do innych katastrof spowodowanych wybuchem. Jest to argument naukowy, a równocześnie prosty, zrozumiały i racjonalny. Prosimy o ustosunkowanie się do niego urzędników zajmujących się katastrofą, którym płacimy pensje...i Tusk też powinien się do tych referatów ustosunkować. Ale na razie jest panika...
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  Każde kłamstwo ma krótkie nogi. Nie ma zbrodni doskonałej. Zawsze jest prawdopodobieństwo, że coś się może zdarzyć nieprzewidzianego. Jest taki słynny film "M jak Morderstwo" z Grace Kelly w reżyserii Ala Hitchcocka. Wszystkim polecam. Ogólnie bolszewia utajniła zdjęcia satelitarne bo doskonale na nich było widać, że ten samolot wcale brzozy nie złamał bo była już złamana wcześniej. Tylko, że oni sobie dość zmyślnie kombinowali ,że przy tak skąpych danych, będzie bardzo ciężko stworzyć szablon zależności geometryczny i w oparciu o dostępne zdjęcia satelitarne dokonać wpasowania. Każdy geodeta wam powie, że praca wykonana przez Cieszewskiego w tych uwarunkowaniach jest niepodważalna bo cały proces dochodzenia do wyniku przebiegał prawidłowo. Lasek jak zwykle się skompromitował , do tego jeszcze Seremet dowali, że nie ma nadpaleń jak na zdjęciach widać ,że są ewidentnie zwęglone fragmenty ciał. Nie ma jak prawdomówni, rzetelni profesjonaliści administracji Tuska przy pracy ,prezentujący swój wybitny jej urobek.
 • @Kula Lis 62 06:56:50
  Na razie jest panika i służby wymyślają strategię...Ktoś, kto nie ma argumentów, tylko ubliża, bo tylko tego nauczono w mediach mętnego nurtu, jest po prostu idiotą. POLIS /grecki/ człowiek, który zajmuje się polityką. IDIOTOS to ten, którego dobro wspólne nie obchodzi. Cieszewski to postać imponująca. Pięknie pojechał z tym frajerem z POlsatu. Swoją drogą dla kogoś z innego świata ,przyzwyczajonego do standardów dziennikarskich obcowanie z "dziennikarzami mainstreamu III RP" może być niebywałym szokiem poznawczym. Takich propagandzistów to nawet chyba Kampucza za Pol Pota nie miała. To są różne poziomy rozmowy i dyskusji. Poza tym nijaki prof.Czapiński /nota bene głupek/ kłamie, łże jak bura suka-bo to nie jest tylko rżnięcie głupa. W sumie druga część ciekawsza gdzie pan PO-ubecki tzw. "profesor" z pianą na czerwonym pysku usiłował PO-hukiwać i został grzecznie i merytorycznie rozjechany przez panią doktor, która w paru słowach udowodniła tępotę, butę i szaleństwo polszewickiego śmiecia. W drugiej części programu niejaki Sadurski na własnej osobie pokazał jak wygląda chamstwo i bufonada obrońców obozu władzy. Lekcje w Polszmacie i u Pospieszalskiego były pokazowe. Jeszcze kilka takich i Laska trzeba będzie wyciągać za łeb z jakiejś szafy, gdzie się schował. Lasek będzie szedł w zaparte do końca. Pokazał już wystarczająco wiele razy, że z dążeniem do naukowej prawdy nie ma nic wspólnego a jeśli fakty/dowody przeczą przyjętym założonym faktom tym gorzej dla faktów. A poza tym jest to dla niego bardzo opłacalna fucha.
 • @Kula Lis 62 06:56:50
  Obecnie mamy do czynienia z historycznym zderzeniem nauki z chamską tuskową propagandą, która, w sposób widoczny nawet dla laika, ukrywa ewidentne błędy i braki MAK-owskich raportów (Millerowcy sami i tak niczego nie wymyślili i nie wymyślą, bo nie mieli i nie mają materiałów źródłowych). Pajace nawet nie rozumieją, że na świecie istnieje ścisła metodologia badań naukowych i sposobów dochodzenia do prawdy. Standardem w nauce jest, że jeżeli ktoś przedstawi światu wynik swoich badań(podkreślam 100 razy - wynik!), a nie hipotezę lub propagandowe podejrzenie, to ten wynik jest ważny do czasu, aż ktoś inny w sposób naukowy nie wykaże, że wynik ten zawiera błąd. Jest to oczywiste jak 2+2=5 (oczywiście w raporcie MAK). Amerykański prof. Cieszewski ściśle przestrzega tych zasad i czeka na konfrontację naukową i wykazanie mu błędów. Okazuje się, Polskę stać jedynie na posadzenie naprzeciw niego głupio - mądrego funkcjonariusza propagandy, który nie mając zielonego pojęcia o SM oraz o tym, że wynik naukowy jest rezultatem wielomiesięcznej żmudnej pracy wielu współpracowników prof. Cieszewskiego; chwyta go za słówka i usiłuje tarmosić mu nogawki. Chcemy tego czy też nie problem smoleńskiej brzozy nabrał już międzynarodowego charakteru i nic nie stoi na przeszkodzie, a wręcz jest już na to najwyższy czas, aby w tej debacie zabrał głoś jakiś konkretny przedstawiciel radzieckiej... przepraszam nie radzieckiej, tylko rosyjskiej nauki, podkreślam nauki, a nie propagandy, bo sam Lasek i jego zgraja nie dają już rady. Poziom polskiej "nauki" w Polsce dziś to tragedia. Gdyby to był koń, to w takim stanie bym natychmiastowo osobiście z pistoletu go dostrzelił bez zastanawiania się. Oglądać takie coś akademickie z Polski, jak to żywe biedactwo się męczy z życiem dzień po dniu, edukując następne słomiane hordy kmiotów z punktami za pochodzenie to czysty sadyzm...
 • @koniecPOLSKI 01:18:47
  WIdzisz, różnica między mną a większością z Was polega na tym, że poszliście błędną drogą Macierewicza, on pierwszego dnia zdyskredytował swój zespół mówiąc "To była zbrodnia i na to udowodnię" zresztą podobnie zdyskredytowali się ci, co zakładali od początku błąd pilota. Tak nie robi się w nauce bo to prowadzi do dobierania faktów pod konkretną tezę i odrzucanie faktów, które temu przeczą, co wielokrotnie zarzucałem Macierewiczowi. Manipulację faktami. Ja nie silę się na budowanie teorii bo nie mam ku temu ani wiedzy ani danych. Ja po prostu biorę każdy fakt jaki usłyszę analizie krytycznej, czego nie ma u Macierewicza anie u większości z Was, z całym szacunkiem. Jeśli widzę jakąś informację staram się w miarę mojej wiedzy zobaczyć ją w całości, które jej elementy potwierdzają a które nie. Stąd moja krytyka twierdzenia, że gazy wylotowe musiałyby wszystko spalić, topić. Profesor Ciszewski podszedł zupełnie nieprofesjonalnie, zamiast odrzucić zarzut, że były to śmieci podać parametry geometryczne tych elementów wlazł na zupełnie nie przemyślaną działkę gorących gazów wydechowych i się ośmieszył.
  Dlaczego Bodin ma być bardziej wiarygodny od kierowcy autobusu? Proste, kierowca autobusu jechał w przecince leśnej w której zbudowano drogę. Kąt widzenia który mu ta przecinka zapewniała oraz mgła która tam panowała uniemożliwiała mu widzenie tego co opowiadał, że widział. Bodin był na działce, czyli musiałby zobaczyć, że jego brzoza była wcześniej złamana, bo to nie jest fakt, którego nie można nie zauważyć. Można go zapytać ile razy tam był między 5 a 10.04. Można zakładać, że go zastraszono, tyle, że nie wolno budować teorii na zasadzie fakty które pasują są OK, fakty które nie pasują zostały na pewno sfałszowane. To jest hosztaplerstwo nie nauka.
  Nie będę przedstawiał swoich wyliczeń, nie będę tworzył teorii nie mam do tego wystarczających danych. Podaję tylko moje wątpliwości względem pewnych faktów podawanych przez tych co głoszą je przed opinią publiczną. Nie zmuszam nikogo by przyjmowali za prawdziwe nazywając ich czerwonymi, komunistami, antychrystami... Nie masz w moich wypowiedziach takich elementów, chyba, że powtórzę słowa przedmówcy. Pełnię funkcję podobną do funkcji "adwokata diabła", funkcji sprawdzonej od wieków w nauce. A, że niektórym się nie podoba? Najbardziej nie podoba się to tym, którzy sami wiedzą, że ich teoria jest cienka.
 • @Kula Lis 62 07:12:06
  Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, każde kłamstwo ma krótkie nogi przy każdej zbrodni istnieje możliwość popełnienia błędu, im bardziej skomplikowany proces zbrodni tym większa możliwość jego popełnienia. Dlatego planując zbrodnię planuje się ją najprościej. Dlatego wszelkie teorie zakładające bardzo skomplikowany plan postępowania w zbrodni są mało prawdopodobne. Zdjęcia prezentowane przez prof Ciszewskiego są bardzo mało wyraźne, nie da się ocenić wzrokowo co to za przedmiot i w jakim stanie na nich widać. Ale na pewno da się sprawdzić geodezyjnie który punkt czemu odpowiada i to trzeba zrobić. Geodetów ci u nas dostatek więc niech geodeta to powie.
  Sprawę zwęglenia ciał na razie odrzuć, nie znamy stanu, te zdjęcia co widzieliśmy nie dają możliwości oceny, ciała były mocno wybrudzone błotem, dodatkowo był tam jakiś pożar, coś tam gasili, co nie wiem. Kwestia znowu określenia którego ciała dotyczy zwęglenie, jeśli wystąpiło i czy mogło się to zdarzyć po czy w trakcie katastrofy. Z tego co czytałem na ciałach tych osób których powtórną sekcję zwłok przeprowadzono takich zwęgleń nie było, nie było spalonych włosów.
 • @interesariusz z PL 09:23:51
  Ja jak zawsze, będę dociekał prawdy, nie jestem nawiedzony i nie posługuję się podpowiedziami agentury tzw. zachodu czy wschodu. Tamte lata czyli 80-89 są dla mnie jako młodego człowieka stracone, ponieważ walczyłem z komuną a wygrała żydokomuna, która siedzi w każdej partii odgrywa kluczową rolę. Brzydzę się sprzedawczykami Polski, którzy są w każdej partii, które zasiadają w obecnym sejmie.
  Jeżeli interesariusz uwierzył jednym świrom i agentom mossadu przeciwko innym agentom to jego sprawa.
  Przybysze z usraela których ściągnął ich Singer, niech najpierw przebadają się na wariografie czyli wykrywaczu kłamstw pod kątem agentury usraela, ale w pierwszej kolejności powinien to zrobić Antoni Singer, następnie Kalstein, dopiero wtedy uwierzę, że im nie chodzi o skłócanie nas Polaków, tylko może rzeczywiście chodzi im o prawdę w śledztwie.
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  A nie przyszło ci do łba że np. Bodin może kłamać?. A ja widziałem film na YT , gdzie jakaś maszyna z mechanizmem na dużym wysięgniku łamała drzewa jak zapałki na dowolnej wysokości. Poza tym właściciel działki ma rodzinę, dzieci, być może wnuki i nie chciałby, by popełniły samobójstwo w piątek.
 • @Zawisza Niebieski 08:53:02
  Jeżeli polskie władze chciałyby naprawdę poznać prawdziwa przyczynę tragedii w Smoleńsku - to starałyby się ze wszystkich sił zaprosić jak najwięcej mądrych ludzi do poszukiwania tej prawdy. Skoro tego nie robią, boją się i szydzą z innych opinii - to znaczy tylko jedno: PRAWDA JEST DLA NICH ZABÓJCZA! A kto chroni winowajców - sam jest współwinowajcą...No to macie półgłówki popierające śmieciowy raport POZAMIATANE. Nikt już teraz przy zdrowych zmysłach nie przyzna się do politycznych , propagandowych fusów pseudonaukowych !!! Wstyd i hańba dla zdrajców popierających i maskujących mord bratobójczy...
 • @koniecPOLSKI 10:00:55
  Nie wiem, ale chyba to była inna żona Gosiewskiego chyba Małgorzata!!!
 • @Zawisza Niebieski 08:53:02
  Ten przykład z parówką był podany dla kompletnych głąbów technicznych nie rozumiejących dlaczego cylinder poddany ciśnieniu wewnętrznemu powyżej granicy wytrzymałości pęka wzdłuż a nie w poprzek. Jak tępym lemingom to inaczej wytłumaczyć? Wywodem o naprężeniach obwodowych? Zatem jak czegoś idiota nie rozumie to nich idiota pokornie słucha a potem prosi o wytłumaczenia aby idiota mógł zrozumieć.
 • @Kula Lis 62 18:17:48
  Piszesz: "W porównaniu z Polską Węgrzy mieli więcej szczęścia - w ich kraju nie grasował redaktor Adam Michnik. I Węgrom nigdy żaden żyd nie obrzygał pojęcia patriotyzmu i miłości Ojczyzny". - Węgrom też nie było lekko. Mieli swe krwawe powstanie w 1956, a Orban musiał czekać 8 lat na próby zaprowadzenia porządku.
 • @Kula Lis 62 06:56:50
  Na koniec programu "Bliżej", dr Fedyszak-Radziejowska zadała prof. Sadurskiemu pytanie, które (nie cytując) brzmiało tak: co się stało, że wielu ludzi w Polsce, dziennikarzy, naukowców, polityków, którzy przed 10.04.2010 potrafili jeszcze jakoś dyskutować, mimo różnych przekonań politycznych nagle, po 10.04.2010 zmienili radykalnie swój stosunek do dyskusji. Dodam tu od siebie, że przyjęli oni za jedynie słuszne wszystko to, co sami uznają (czy raczej wyznają). Wszystkich, którzy myślą inaczej ogranicza się, opluwa i usuwa nie tylko z widoku medialnego, a nawet z życia. Odpowiedź dał Niesiołowski kilka godzin po wyborach 2010. Pewnie zupełnie niechcący: "Ja miałem o jedenastej przeciek. Kaczyński prowadzi 56? 54-46. Ja myślę, Boże no! No katastrofa! No muszę wyjeżdżać chyba? Na starość mnie czeka emigracja. No na szczęście to się nie stało. ... Nie nie boję się żadnej przewagi. Kaczyńskiego przestałem się bać od dzisiaj” Co takiego stało się, że przewaga Kaczyńskiego stopniała? Co takiego stało się, że nawet Niesiołowski przestał się bać Kaczyńskiego i PiS (o czym wcześniej on i wielu innych mówiło)? Odpowiedź już przecież znamy: rosyjskie serwery i pewnie nie tylko serwery. Ci ludzie (myślę o Niesiołowskim, Sadurskim i wielu innych, przestali się kryć, przestali grać "porządnych" Polaków, przestali udawać. Wszystko co dzieje się ze śledztwem smoleńskim i polską polityką jest wynikiem tego, że oni czują, że mają "wreszcie" nad resztą Polaków jakąś przewagę. Jaką? Przewagę w postaci P0mocy FSB?
 • @Repsol 18:57:03
  Piszesz do @Zawisza Czerwony: "Idż do Laska on ci wszystko POwie. :)". -
  - Lasek tyle wie, co mu PO POwie.
 • @Zawisza Niebieski 08:53:02
  Zwłok do podrzucenia u nas w kostnicach skolko ugodno - KGB/FSB. Dlaczego tych zwłok nie było na początku? tylko znalazły się po pewnym czasie? Zrozumiał, POniał? Czy jaśniej mam wytłumaczyć.
 • @Zawisza Niebieski 08:53:02
  No i te fotele lotnicze jakby kolor zmieniły i kształt, co ty na to?
 • @Kula Lis 62 21:22:56
  Piszesz: "Przecież nawet przedszkolak jest w stanie wymyślić bardziej wiarygodną bajkę niż ta z krakowskim bomberem w roli głównej". - Ja traktowałem tę akcję jako test na ogólną inteligencję społeczeństwa polskiego.
 • Następne kuriozum w badaniu wypadków lotniczych przez PKBWL, świat kula się ze śmiechu
  z naszych? "badaczy"(Zygmunt pogadaj z Cierpiszem w tym temacie, my mamy już na to wspólne zdanie!) Dwa lata po awaryjnym lądowaniu kpt. Wrony wciąż nie ma raportu. Będzie najwcześniej za trzy miesiące. http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/17/63/1763e942af293f2da90a6d26d051c33c.jpg Raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) z badania awaryjnego lądowania boeinga pilotowanego przez kpt. Tadeusza Wronę zostanie opublikowany najwcześniej za trzy miesiące. W przyszłym tygodniu komisja wyda tzw. oświadczenie tymczasowe.

  1 listopada miną dwa lata od lądowania "na brzuchu" samolotu PLL LOT. Nie zadziałał w nim wtedy żaden system wysuwania podwozia: ani podstawowy - hydrauliczny, ani awaryjny - elektryczny.

  Kierujący badaniem Piotr Lipiec z PKBWL powiedział, że na razie raportu końcowego nie będzie.

  Będzie oświadczenie tymczasowe. W przyszłym tygodniu postaramy się je zaprezentować

  - zapowiedział. Zgodnie z prawem oświadczenia tymczasowe publikuje się, jeśli w ciągu 12 miesięcy od wypadku lub od poprzedniego oświadczenia prace komisji się nie zakończą i nie powstanie raport końcowy. Poprzednie oświadczenie komisja wydała przed rokiem.

  Jak powiedział Lipiec, dokument, który zostanie wydany w przyszłym tygodniu, będzie krótki. Komisja poinformuje o stanie badania i przypomni zalecenia sformułowane przed rokiem, z których najważniejsze dotyczą list kontrolnych - nie przewidywały one sytuacji, w której znalazła się załoga, ani lądowania bez wysuniętego podwozia.

  Cały czas powtarzamy: załoga zrobiła wszystko, co do niej należało

  - podkreślił Lipiec.

  Dodał, że prace nad ostatecznym raportem z badania zmierzają do końca, a komisja podsumowuje analizy. Nie prowadzi już badań, ani ich nie planuje.

  Optymistycznie zakładając, za miesiąc będzie gotowy raport, ale od tego momentu potrzebujemy czasu na tłumaczenie i dwóch miesięcy na wniesienie uwag przez stronę amerykańską

  - powiedział Lipiec.

  Spodziewam się, że na koniec stycznia lub w lutym będziemy publikować raport. Chyba, że Amerykanie dadzą nam wcześniej odpowiedź

  - dodał.

  PKBWL zwróciła się o analizę kluczowych elementów, przewodu hydraulicznego, bezpieczników i silnika elektrycznego układu wypuszczania podwozia, do swojego amerykańskiego odpowiednika - Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Ta wyznaczyła swojego akredytowanego przedstawiciela wraz z doradcami technicznymi z Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) i firmy Boeing.

  1 listopada 2011 r. awaryjne lądowanie kpt. Wrony na Okęciu zakończyło się szczęśliwie - nikt z 220 pasażerów oraz 11 członków załogi nie odniósł obrażeń. Prezydent Bronisław Komorowski jeszcze tego samego dnia podziękował pilotom i załodze, a po kilku dniach - ich odznaczył.

  W opublikowanym miesiąc po wypadku raporcie wstępnym oraz w pierwszym oświadczeniu tymczasowym po 12 miesiącach badania PKBWL stwierdziła, że hydrauliczny system wysuwania podwozia nie zadziałał, bo płyn wyciekł przez uszkodzony przewód. Jak ocenili eksperci do uszkodzenia przewodu mogło dojść z powodu zmęczenia materiału, poluzowania na łączeniu czy np. zgięcia.

  Za najbardziej prawdopodobną przyczynę niezadziałania instalacji elektrycznej uznano to, że bezpiecznik znajdował się w pozycji wyłączonej. Jego wyłączenie stwierdzono już podczas wstępnej inspekcji samolotu. Po tym, jak samolot podniesiono z płyty lotniska, podłączono zewnętrzne zasilanie oraz wciśnięto bezpiecznik, podwozie się wysunęło.

  Po roku badania komisja oceniła, że przypadkowe wyłączenie bezpiecznika jest bardzo trudne, ale możliwe.

  Komisja nie wykluczyła zaistnienia takiej sytuacji

  - napisano wówczas w oświadczeniu.

  Komisja zaleciła producentowi, jak i PLL LOT, by wprowadzić zabezpieczenia bezpieczników położonych przy podłodze, czyli tam, gdzie może dojść do ich uszkodzenia lub wybicia.

  Wyłączenie bezpiecznika odpowiadającego m.in. za awaryjne wypuszczanie podwozia nie jest sygnalizowane ani rejestrowane. Załoga zgłaszała, że sprawdziła bezpieczniki.

  PAP/mall http://wpolityce.pl/wydarzenia/65488-dwa-lata-po-awaryjnym-ladowaniu-kpt-wrony-wciaz-nie-ma-raportu-bedzie-najwczesniej-za-trzy-miesiace
 • @zygmuntbialas
  "Przenoszę dwa zdania, które są szczególnie istotne w Twoim wpisie:
  "PO widocznym tu szabacie czarownic wierzących w pancerną brzozę widać, że prof. Cieszewski trafił niezwykle celnie. (...) Panie Hoffman i inni łażący do mediów skończcie z całowaniem stokrotek, gulgałów po rękach i bierzcie przykład z pana profesora. Skończcie z przyjmowaniem pozycji kolanowo-łokciowej i wiernopoddańczej". -
  - Zgadzam się całkowicie."

  ---> Dokładnie tak! To jest na ten czas jedna z najważniejszych spraw a może i najważniejsza. Próbowałem z tym dotrzeć do kogokolwiek z PiS-u, ale bez skutku. Nawet "blogowicze", Janusz Wojciechowski i Ryszard Czarnecki, nie raczyli odpowiedzieć!

  Pozdrawiam
 • @koniecPOLSKI 23:39:03
  Piszesz: "Prezydent Jaki Jest - Nie powinno się krytykować. (...) Taki Prezydent powinien Sam Podać się do dymisji by uniknąć Hańby". - Obecny prezydent to nie ta kategoria, która ma jakieś pojęcie o honorze.
 • @Zawisza Niebieski 23:40:28
  Pisze Pan o odlocie: "temat mało medialny". - Otóż nie było tak. Chodzi też o to, że brak JAKICHKOLWIEK wiarygodnych dowodów na odlot.
 • @zygmuntbialas 10:33:32
  Klub poselski 160 posłów, ma ogromne pole działania w sejmie, może zarządać powołania sejmowej komisji śledzczej d/s ,,katastrofy smoleńskiej" i tam spływają materiały śledzcze i te jawne i te tajne do kancelarii tajnej sejmu, masz na to fundusze, masz opłaconych ekspertów i no i przede wszystkim masz pracę na dokumentach, pełno mediów, masz możliwość przesłuchania publicznego każdego. Dlaczego tego nie chce robić PiS??????? Są debaty sejmowe, można raz w miesiącu przeprowadzić debatę sejmową, działają sejmowe komisje itd.
  Mam wrażenie, że PiS szczególnie Kaczyński boi się jawności i rzetelnej konfronatcji w sprawie katastrofy smoleńskiej.
  Czy może Pan napisze: Po co wogóle Kaczyński w 2010 roku leciał do Katynia, skoro nie było go tam w 2007 roku, 08,09????
  Pisze Pan, że amerykanie mają wiedzę o katastrofie smoleńskiej, usrael szczególnie ,,swoich" ludzi szczególnie kontroluje (patrz Merkel), kontrolowali też i swojego Kaczyńskiego, przecież L. Kaczyński miał od nich telefon satelitarny. Rozumie Pan to co do pana piszę!!!!!!!! System TAWS zainstalowany w Tu_154 to system amerykański, oni mają jak na talerzu każdy ruch samolotu i każdą wypowiedz w samolocie lepszą od zapisów czarnych skrzynek, podobną wiedzę mają też Rosjanie. Nikomu nie zależy aby ujawnić zapisy z katastrofy oraz zapisy rozmów braci, ponieważ im chodzi o to aby w Polsce ciągle był spór, był konflikt, tak by spokojnie rozkradać nas, tak by Polska nie była Niepodległa, tak by Polacy byli ciągle biedni a więc ulegli. No i oczywiście mając zapisy z rozmowy braci, usrael może mieć w kieszeni Kaczyńskiego ( choc i tak go mają to spadek po komuniście Rajmundzie)
 • @zygmuntbialas 09:41:31
  Żadnych Zygmuncie, żadnych, wszystko "nagle" jak nigdy dotąd "wysiadło" no i ten brak prądu w nocy na Okęciu/Wojskowym na dodatek, by ludziska nie widziały co tam się odbywa, a ci co widzieli, to boją się o siebie i swe rodziny, naoczni już pewnie po "samobójstwach" o których na razie cicho sza, do czasu, do czasu. Pzdr!
 • @Zawisza Niebieski 23:49:10
  Pisze Pan: "czy brzoza odegrała jakąś rolę pozostaje pytaniem otwartym". - Jak dla kogo... Wspominana brzoza stanowiła dla tupolewa taką przeszkodę, jak badyl o średnicy 8 mm dla średniego samochodu osobowego. Chyba pisałem Panu wyżej, że wspomnę o tym w dzisiejszej notce (jeśli nie opublikuję jej w NE, to podlinkuję Panu tekst poniżej).
 • @zygmuntbialas 09:38:53
  To tylko po. rezydent i strażnik żyrandola, prezydentami są ci co go wystawili i piszą mu ośmieszające go "mowy", do ludu i głów innych państw, ponieważ on za tępy by coś od siebie wydukać, gorszy od Bolka, choć 11 dniowy mgr dzięki pomocy teścia i ubeckiej maszynie do pisania.. Pzdr!
 • @Wrzodak Z. 09:42:51
  Przestań pitolić o "rozmowie" braci. Jarek miał podejrzenia, że była ustawiona, co w dzisiejszych czasach, technice żaden problem, mam jego wypowiedź w tym temacie na dysku, poszukam to wkleję, jak i to, że TK w 2008 zakazał publikacji aneksu czym ty tak się podniecasz.
 • @Zawisza Niebieski 08:39:20
  "poszliście błędną drogą Macierewicza". - przekonanie o zamachu nie wynika (tylko) z badań ZP, lecz jest przekonaniem wielu ludzi, niekoniecznie związanych z A.Macierewiczem, że to nie był wypadek komunikacyjny.
  "Dlaczego Bodin ma być bardziej wiarygodny od kierowcy autobusu?" - Żaden z nich nie jest wiarygodny. Obaj plotą androny.
 • @Kula Lis 62 09:21:46
  Zatem jak czegoś idiota nie rozumie to nich idiota pokornie słucha a potem prosi o wytłumaczenia aby idiota mógł zrozumieć. On nie zrozumie. Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 09:19:05
  W tych kilku wpisach dokładnie pokazujesz metodę działania jaką wielu stosuje. Jeśli dowód pasuje to bezkrytycznie go przyjmuję, jeśli nie to był sfałszowany. Zwłoki podkładano w kostnicy, Bodin na pewno kłamie. Bodin może kłamać, tyle, że trzeba to udowodnić, zwłoki można było podkładać, tyle, że trzeba to udowodnić a ty bezkrytycznie przyjmujesz i odrzucasz i idziesz dalej. Tyle, że to ma więcej wspólnego z propagandą niż z badaniem naukowym.
  Pięknie napisałeś o wygłaszaniu niesprawdzonych rzeczy, Macierewicz robi to przez cały czas. Zgadzam się z twoją opinią o ludziach, którzy to robią.
  Przykład z parówką był rzeczywiście przykładem dla lemingów, między innymi dlatego, że nie pokazuje jak takie ciśnienie, a szczególnie jego nagły wzrost oraz fakt, że ciśnienie to związane jest ze wzrostem temperatury oddziałuje na znajdujących się wewnątrz ludzi. Dlatego to przykład dla lemingów. Można było balonik też pokazać, czemu nie, są takie w kształcie rury. Widzisz znów zasadę, co pasuje jest OK, co nie pomijamy (PR-nie badania).
 • @Kula Lis 62 09:35:59
  Piszesz: "Dwa lata po awaryjnym lądowaniu kpt. Wrony wciąż nie ma raportu. Będzie najwcześniej za trzy miesiące". - Porozmawiam o tym z inż. K.Cierpiszem.
 • @Zawisza Niebieski
  "... w samolocie mógł być zainstalowany ładunek wybuchowy a nawet terrorysta samobójca, tylko, że to wszystko pozostawia ślady ..."

  ---> Dlaczego, na siłę, nie chcesz by traktować ciebie w tych dyskusjach, choć trochę poważnie?
  O jakim pozostawianiu śladów mówisz! Przecież Ruscy w ogóle się tym nie przejmowali. Z jednej strony, zachowywali się jak ci złodzieje, którzy w biały dzień podjeżdżają pod dom meblowozem i wynoszą wszystko co jest w domu a "ciekawskiemu" sąsiadowi mówią, że to na polecenie właściciela. Z drugiej zaś strony, już po tym co się działo rok temu z "szukaniem" śladów materiałów wybuchowych przez "naszą" prokuraturę, doskonale widać, że Ruscy nie musieli niczego się obawiać. Przecież oni oficjalnie, w środę 7 kwietnia 2010 r., w "biały dzień" (co prawda wieczorem) zajechali na lotnisko wojskowe w Warszawie i robili w Tupolewie co im się żywnie podobało bez żadnej kontroli z polskiej strony! Do tego, już 10 kwietnia ogłoszono oficjalnie na cały świat:
  Samolot sprawny do końca. "Zamacha NIET"!!!
  Już od 10 kwietnia 2010r., kolejne informacje płynące z oficjalnych organów zajmujących się badaniem przyczyn tragedii, od razu mówiły, że na miejscu zdarzenia NIE ZNALEZIONO śladów materiałów wybuchowych, co automatycznie wyklucza wersję zamachową. Tylko że gdy dwa lata później (Cezary Gmyz) okazało się, że jednak ślady są, to na przemian twierdzono, że musiały przecież być tam takie ślady, bo rejon Smoleńska był - PRZECIEŻ!!! - terenem ciężkich walk w czasie II WŚ!!! I nic TOBIE nie mówi fakt, że dwa lata wcześniej, w kwietniu 2010 roku, nie tylko "NIKT" nie wiedział o tych walkach, ale wręcz stwierdzono, że takich walk nie było - no bo mówili, że śladów materiałów wybuchowych tam nie ma. Mało tego. Okazało się, że do pamiętnego 10 kwietnia 2010 roku Tupolew TU-154M 101 NIGDY nie woził żołnierzy do Afganistanu - no bo śladów materiałów nie znaleziono, prawda??? - a popatrz jakimś cudem, dopiero jak ten Tupolew się rozbił, to zaczął przewozić żołnierzy do Afganistanu - bo w 2012 roku ślady się pojawiły!!! ... Że nie wspomnę o tym, że "polska" prokuratura do dziś nie dysponuje żadnym profesjonalnym urządzeniem, potrafiącym odróżnić parasolkę od materiału wybuchowego ...

  A ty ... potrafisz ... samodzielnie myśleć i z tego, co ci tu napisałem, wyciągnąć SAMODZIELNIE wnioski???
 • @1normalnyczlowiek 09:38:23
  "Skończcie z przyjmowaniem pozycji kolanowo-łokciowej i wiernopoddańczej". - Odpowiada Pan: "---> Dokładnie tak!" -
  - Nie powinno być tak, że nasi przedstawiciele chcą, czasem za wszelką cenę, przypodobać się funkcjonariuszom medialnym.

  Pozdrawiam także
 • @zygmuntbialas 09:46:13
  Co do średnicy brzozy to chyba nie tak. Na wszelkich rysunkach które widziałem było podawane 30 cm, nie pamiętam jaka wartość była podana i w raporcie Millera. Budowa skrzydła niewiele różni się od samochodu. To dość cienkie blachy duraluminiowe podtrzymywane na dźwigarach. Widział pan przecież zdjęcia. Spotkanie 30 cm drzewa z samochodem przy prędkości nawet 150 km/h i to jadącego bokiem albo z silnikiem z tyłu dałoby raczej opłakane skutki. Na pewno można by wykonać eksperyment który by wszystko wyjaśnił tak naocznie. Model który pokazał Dakowski, ten z siekierą jest tak błędny, że aż trudno uwierzyć, że fizyk mógł do zastosować. Siekiera w porównaniu z drewnem jest ciałem doskonale sztywnym, ostrze jej możemy przyjąć za zerowej grubości, podczas gdy skrzydło nie jest ciałem sztywnym, zaś jego grubość jest znacząca To, że skrzydło ustępuije w kontakcie z drewnem wiemy ze zdjęć zderzeń samolotu z gałęziami, nawet stosunkowo cienkie gałęzie powodują odkształcenia, zniszczenia krawędzi natarcia.
  Jak mówię w sprawie odlotu dla mnie istotnym jest ocena rodzin, jeśli nie mają co do tego wątpliwości to ja muszę to akceptować.
  Oczywiście będę wdzięczny za link, przeczytam.
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas
  "Obecny prezydent to nie ta kategoria, która ma jakieś pojęcie o honorze."

  ---> koniecPOLSKI napisał, że "... Taki Prezydent powinien Sam ..."

  Wszyscy wiemy, że są organy i "organy" ... Who'y know, czy Bredzisław z Budy Ruskiej wie, którym organem on jest ... a że nie staje ... na wysokości zadania, to odpowiedź jest prosta i oczywista - o czym informuję z Bulem i z Satysfakcją ... także Pierwszego Walenia - choć "on" na pewno wie o tym od samego początku :)
 • @Wrzodak Z. 09:42:51
  Pisze Pan: "Mam wrażenie, że PiS szczególnie Kaczyński boi się jawności i rzetelnej konfronatcji w sprawie katastrofy smoleńskiej". - Zgadzam się tu z Panem. Mam to samo wrażenie.
  Są jednak zasadnicze różnice między nami. Pisze Pan np.: "Po co w ogóle Kaczyński w 2010 roku leciał do Katynia... (...) Nikomu nie zależy aby ujawnić zapisy z katastrofy oraz zapisy rozmów braci". - Nie chce Pan przyjąć, że nie było żadnego lotu do Katynia. Chciałby Pan przy tej sprawie upiec dwie pieczenie: ujawnić kulisy określonych mafii międzynarodowych (i słusznie) oraz pogrążyć braci Kaczyńskich. A to się nie da zebrać do kupy.
  Panie Pośle!
  Wie Pan, co było 11.09.2001. w Nowym Jorku. Nie rozumiem, dlaczego Pan nie chce przyjąć do wiadomości, że coś podobnego wydarzyło się 09 - 10 kwietnia 2010 roku. Nagle Pan wierzy w kłamliwe raporty MAK oraz Millera. I wierzy Pan polskojęzycznym mediom.
 • @1normalnyczlowiek 10:31:23
  http://www.padre.info.pl/smolensk/smolensk-sieje-smierc-w-kgb.html Polecam i Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 09:42:00
  "... Gnój wokół sprawy narasta a spowodowany jest medalem Komorowskiego ..."

  ---> Dokładnie tak to się odbyło. Na siłę potrzebowali mieć swojego bohatera. No i skorzystali z okazji, choć szybko się okazało, że była to ewidentna wina kapitana Wrony, który miał mnóstwo czasu podczas przelotu przez Atlantyk, by wszystko dokładnie sprawdzić, naradzając się z serwisantami producenta samolotu. Bolszewicka propaganda, królująca także w pałacu prezydenckim, dołożyła wszelkich starań, by te fakty zagłuszyć.

  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 09:45:39
  Piszesz o Okęciu: "wszystko "nagle" jak nigdy dotąd "wysiadło"..." - Zgadzam się z Tobą. Przy okazji zwrócę uwagę, iż wątek Okęcia jest na ogół dość starannie omijany.

  Pozdrawiam także.
 • @Repsol 10:05:07
  Witam w nowym dniu!
  Dzwonię za kilka lub kilkanaście minut.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 10:35:50
  Dzięki.

  A tu dodatkowe info z tego źródła:

  http://www.padre.info.pl/smolensk/wyplywaja-jednak-dowody-udzialu-tuska-w-zbrodni-smolenskiej/347-wyplywaja-jednak-dowody-udzialu-tuska-w-zbrodni-smolenskiej.html#at_pco=smlwn-1.0&at_tot=1&at_ab=per-4&at_pos=0
 • @Zawisza Niebieski 10:23:28
  Pisze Pan: "Spotkanie 30 cm drzewa z samochodem przy prędkości nawet 150 km/h i to jadącego bokiem albo z silnikiem z tyłu dałoby raczej opłakane skutki".
  Przypomnę, co pisałem: "Wspominana brzoza stanowiła dla tupolewa taką przeszkodę, jak badyl o średnicy 8 mm dla średniego samochodu osobowego".
 • @Wrzodak Z.- Widzę, że jednak woli Pan się ośmieszać.
  "Po co wogóle Kaczyński w 2010 roku leciał do Katynia, skoro nie było go tam w 2007 roku, 08,09????"

  ---> Tylko do Pana to nie dotarło, choć wszyscy trąbili na lewo i prawo, że w 2010 roku była OKRĄGŁA rocznica!!! I dlatego Prezydent tam leciał!
  A nie latał tam wcześniej, m.in. by różne "wrzody na d...", nie zarzucały mu, że jest hieną cmentarną. Najciekawsze, że takie hieny cmentarne, jak Donald Tusk i Bronisław Komorowski, używają podobnych "argumentów" jak Pan ...

  A już, to mówiąc:
  "Klub poselski 160 posłów, ma ogromne pole działania w sejmie, może zarządać powołania sejmowej komisji śledzczej d/s ,,katastrofy smoleńskiej"..."
  zrobił pan z siebie kompletnego durnia, nie wiedząc, że "połowa z 460 + 1" nie wynosi: "160"

  Nie pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 09:53:39
  Chłopie kogo ty bronisz, Jarek powiedział,,,,,,,,,(sic). Tymi swoimi wpisami to robisz marmolade z temtu o którym strasz się pisać, co tekst to zaprzeczenie poprzedniemu. Masz straszny bałagan myślowy.
  Raz potępisz żydostwo, żydokomunę, syjoniżm a w innym razem piszesz o nich lejąc im miód na serce, raz potępiasz masonów innym razem miód na serce im lejesz, albo pochwalasz, że na krzyżu zamiast wizerunku Pana Jezusa wieszają świry zdjęcia masona wraz z entuzjastką zabijania dzieci nienarodzonych. Czas w tym wieku na coś się zdecydować.
  Choć podziwiam twoją pracę na blogach, musisz mieć bardzo dużo czasu wolnego i dobre musisz mieć dochody, że siedisz dniami i nocami przed komem i kleisz co się da.
  Ja już muszę uciekać by zarobić na podatki i na siebie i na takich darmozjadów, pasożytów jak obecne partie w sejmie.
 • @Wrzodak Z. 11:09:00
  Piszę prawdę i tylko prawdę Wrzodaku, w przeciwieństwie do ciebie piszącego bzdury, przepełnionego nienawiścią do Kaczyńskich, bo ciebie do PiS nie przyjęli i na listy nie wstawili. Płaczesz bo nie dano ci żyć z naszych podatków prostaku z URSUSA. Napisz lepiej ja tam u was kradziono całe traktory, części etc... były o tym wzmianki w prasie, jak wyraziliście wy związkowcy zgodę na jego sprzedaż, odwagi Wrzodaku. Ja jestem bardzo krytyczny wobec PiS i jego członków, tam wielu takich pazernych na wadzę i pieniendze, popularnosc jak ty Wrzodaku.
 • @1normalnyczlowiek 10:58:21
  Jak zwykle łżesz, wybielaczu ormowców i ubeków. Kaczyński leciał do Katynia w 2010 roku, ponieważ był to rok wyborczy na rezydenta i potrzeba było nagrać dobre ujęcia potrzebne do klipu wyborczego, tacy masoni to mają głęboko w d.....ie zbrodnie na Polakach, im potrzeba Katynia do funkcjonowania w polityce ale również takim jak Komorowski, Tusk.
  Oczywiście napiszesz zaraz, że w Katyniu mordowali rosjanie, udając głupka i nie widząc prawdziwych zbrodniarzy jak; Stalin - gruzin, Wydra - żyd - póżniejszy obywatel Izraela, Beria - żyd itd. Jak można udawać, że jest się z ofiarami Katynia a jednocześnie być entuzjastą żydostwa oraz świętować święto chanuki. Mój stryj, który został zamordowany w Katyniu Stanisław Kismanowski oraz jego córka, która mieszka w Kanadzie nie życzyli sobie ani nie życzą aby masoni, okrągłostołowcy z Magdalenki przyjaciele Kiszczaka i Kwaśniewskiego robienia sobie kampani wyborczej na grobach pomordowanych Polaków przez żydo - bolszewików.
  Rozumiecie to pisowcy - syjoniści.
  Przypominam, że LPR miało 36 posłów i doprowadziło do powstania sejmowej komisji śledczej d/s PKN Orlen oraz PZU.
  Kaczyński boi się jak diabeł święconej wody prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej.
 • @1normalnyczlowiek 10:58:21
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/24102013/12599626 Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:19:51
  Popraprańcu, uderzasz prymitywnie powołując się na ,,prasę" szkoda że nie dodałeś ,,koszerną". Od Ursusa się odwal ponieważ to Rząd Kalsteina sprzedał fabrykę a dobił ją PSL.
  W walce o Ursus sprzedawczyki Polski zamordowali mi mojego przyjaciela. Ursus tak jak całą Polskę w ,,mechaniczny" sposób zniszczyłą żydo-bolszewia taka jak Kwaśniewski, Balcerowicz, Suchocka, Borowski, Kaczyńskie, Michniki, Gieremki, Bolki i im podobni. O nich zapominasz. O wstąpienie do syjonistycznej partii pisuar nigdy nie zabiegałem, ja wolę być na liscie wyborczej ale z Polakami a nie głupcami lub zdrajcami.
 • @Kula Lis 62 11:19:51
  Jesteś jak Nuselbaum ksywa Niesiołowski, jego także nie przyjęto więc ujada jak ty Wrzodaku.
 • @Wrzodak Z. 11:24:52
  Szkoda z panem dyskutować, proszę dopisać jeszcze że JK jest zły bo agresywnie milczy. Obsesja maniakalna , objawy kliniczne, proszę dbać o zdrowie. Śmieszny pan jest. :)))))
 • @Repsol 11:33:55
  Dzięki za link do programu Pospieszalskiego. Obejrzę wieczorem.

  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 11:37:18
  Popaprańca to sobie płaczliwy i kłamliwy śmieciu poszukaj w swym otoczeniu, rodzinie Wrzodaku, wrzodzie na łonie Ojczyzny. Za cienki w uszach i wiedzy jesteś bym z tobą polemizował.
 • Kownacki: w materiałach śledztwa smoleńskiego znajdują się wykonane przez służby analizy zdjęć satelitarnych. Ich jakość jest na
  Kownacki: w materiałach śledztwa smoleńskiego znajdują się wykonane przez służby analizy zdjęć satelitarnych. Ich jakość jest na żenującym poziomie http://wpolityce.pl/wydarzenia/65498-kownacki-w-materialach-sledztwa-smolenskiego-znajduja-sie-wykonane-przez-sluzby-analizy-zdjec-satelitarnych-ich-jakosc-jest-na-zenujacym-poziomie [

  Nie zdradzając tajemnicy śledztwa, bo jestem w bardzo niezręcznej sytuacji - to są dokumenty klasyfikowane jako niejawne, tu trzeba bardzo ostrożnie mówić, żeby nie spotkać się z zarzutami - to bardzo delikatnie rzecz ujmując jakość analizy, o której ja mówię - czyli zakładam, że prokuratura w swoim komunikacie też mówiła o tej analizie - jakość tej analizy jest na żenującym poziomie w porównaniu nawet z tym, co zrobił pan profesor Cieszewski. (...) Analiza sporządzona przez prokuraturę, odpowiednie służby jest na żenującym poziomie. Byłem pracownikiem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i mam prawo twierdzić, że w tych instytucjach nie ma aż takich specjalistów, którzy zajmowaliby się badaniem katastrof lotniczych, analizowaniem zdjęć w tym zakresie, więc nie bardzo rozumiem, jak można przeciwstawiać zdanie miernych specjalistów w stosunku do profesora Cieszewskiego

  - tłumaczy Kownacki.]
 • @Kula Lis 62 11:55:00
  Co ty możesz się powoływać na Polskę, gdy nawet m2 Polskiej ziemi nie obroniłeś, jednego napisu w języku niemieckim nie wywaliłeś z opolskiego, gdy nie masz argumentów to inwektywami ziejesz, czepianie się nazwisko to widać, że dziecinniejesz.
 • @Kula Lis 62 11:57:47
  Nie tylko poziom analiz jest żenujący. Cała prokuratura, na czele z jej szefem, oraz "prowadzone" przez nią śledztwo, to jedna wielka żenada. Podobnie jak patronujący jej twór określany mianem III RP (czytaj: PRL-bis)i buszująca w nim ekipa nieudaczników spod skrótu PO-PSL. Na tym rosyjskim filmie w brzozie nie ma żadnych odłamków http://www.savetubevideo.com/?v=983l9yIIrxY . Porównajmy zbliżenie pnia z 1.13 sek ze zdjęciami Laska. Fałszerstwo udowodnione. 13 kwietnia zdjęcie drzewa „bez odłamków” zrobił dziennikarz i fotograf Jan Gruszyński. Także później, 23 kwietnia, kiedy na miejscu katastrofy była ekipa notariuszy i 3 osoby z katowickiego IPN. "Zauważyłem, że wbity w brzozę kawał blachy nie znajdował się w tym miejscu 13 dni po katastrofie", opowiadał prokurator Andrzej Majcher, szef biura lustracyjnego w katowickim IPN i organizator wyjazdów do Katynia. W najbliższym tygodniu dowiemy się, że najlepszymi specjalistami od czytania zdjęć satelitarnych są: Monika Olejnik, Hartman, Żakowski Kuźniar itd. Co tydzień są fachowcami z innej specjalizacji, podważają wyniki badań innych naukowców. Ale prawdziwą ich specjalnością jest: samo ośmieszanie się.
 • @Wrzodak Z. 11:59:47
  No a kto przyznał im takie prawa? jak nie twój pupil Bolek? Sam za tym głosowałeś. My tu mniejszością jesteśmy, dzięki Bolkowi i tobie.
 • @Kula Lis 62 12:17:36
  Ja przeciwko Bolkowi kukły paliłem, kompletnie nie znasz moich poglądów, Bolka to twói obecni działcze pisuaru wynosili na piedestał. Przypomnij sobie kampanię z 2005 roku, kto stał za kampanią Bolka i kto jego zdjęcie na krzyż wieszał przed sejmem, to ci sami co obecnie zdjęcia na krzyżu wieszają tego co czuł się w Izraelu jak w domu.
  Teraz tak merytorycznie za czym głosowałem, proszę podać nr. głosowania, nr. ustawy, datę głosowania, kadencję sejmu. W przeciwnym razie to na 100% zasługiwać będziesz na oszołoma.
 • @Kula Lis 62 12:17:36
  Panie Piłat, co zatkało?
 • @Wrzodak Z. 12:44:48
  Człeku idz bzdety wypisywać na swoim blogu ,a tu nie trolluj jak Onetowiec. Artykuł nie jest o twoich urojeniach.
 • @Wrzodak Z. 12:44:48
  Jeżeli jego kukły paliłeś to chwała Ci za to no i zwracam Honor, przepraszam za złą ocenę, choć nie ze wszystkim się z Tobą zgadzam. Ps. pomyliłeś chyba daty? 2005? Dość kłótni Pax Vobiscum. Pzdr.
 • @Repsol 12:49:41
  Urojenia Polski Naród miał i w latach 44-56, jak również w okresach przebłysku gdzie nie dopszczał syjonistów do władzy. Tak twierdził swego czasu Gieremek - Lewartow oa wtórowali mu AAAAAAAAAAdaś Szechter i Baumann, gratuluję doborowego towarzystwa.
 • @Kula Lis 62 12:53:15
  Oczywiście chodziło mi o rok 1995 i kapanię wyborczą na Urząd rezydenta RP.
  Nie mam czasu na pisanie, ale aż prosi się częste uświadamianie Polaków pod kątem prawdziwych zagrożeń dla naszej przyszłości. W tej chwili syjonizm wchodzi do każdej dzedziny naszego życia: do sportu, kultury, rozrywki, do kontroli nad naszymi dziećmi, pomijam ekonomie i gospodarkę itd.
  Podkreślam, że Kaczyńscy są od pudrowania tego systemu a nie go zlikwidowania.
 • @Wrzodak Z. 09:20:55
  Sprawdziłem to pani Beata. Imę w tym wypadku nie ma większego znaczenia , wiemy o ci Idzie . O Wywiad "Kropki" Pani Stokrotki
 • @Kula Lis 62 09:35:59
  Mieli jeszcze ręczny system opuszczania, uchwyt z linką obok fotela I pilota, o tym też zapomnieli? nie wiedzieli?, że Boeing ma trzy systemy: hydrauliczny, elektromechaniczny i mechaniczny. Widać latają tam obecnie niedouki. "Autonomiczną decyzję" kapitana Wrony o kontynuowaniu lotu z uszkodzonym centralnym układem hydraulicznym (CHS) należy włożyć między bajki. Ale najważniejszy i zupełnie zagadkowym pozostaje fakt braku podstawowej wiedzy kapitana Wrony oraz drugiego pilota J. Szwarca, zaraz po tym jak na panelu EICAS zamigotała kontrolka w kolorze amber : LOW pump pressure, a następnie, w wyniku wycieku glikolu i przegrzania pompy : OVERHEAT. System jest potrójny, autonomiczny i zdublowany. Awaria któregokolwiek powoduje przełączenie na drugi, włączony "równolegle" - automatycznie lub ręcznie. Kiedy zawiedzie główny generator zasilania (5kVA), w samolocie B767 zainstalowano system RAT (Ram Air Turbine) - turbinę powietrzną wysuwaną z kadłuba na zewnątrz samolotu, z własnym, autonomicznym generatorem zasilania. Schemat blokowy oraz sposób postępowania w razie awarii systemu, lub jego fragmentu pokazany jest tutaj:http://www.smartcock... Są instrukcje Boeinga klarowne i czytelne, nawet dla techników w Hanoi, gdzie ponoć był, całkiem niedawno, naprawiany - nasz samolot z żurawiem. Podobnie jak w Newark, tuż przed wylotem. Wygląda więc na to, że świeżo upieczony bohater sam doprowadził do wyłączenia jednego systemu (CHS), i ani on ani drugi pilot nie potrafili przełączyć na drugi system równoległy, ani też uruchomić systemu RAT. Jedynie doskonałe opanowanie sztuki pilotażu, oraz brak bocznego wiatru, pozwoliły uniknąć katastrofy.Podstawowe pytanie: kogo? i co miał na pokładzie Wrona, że zaryzykował życie pasażerów? no czego się bał, rezygnując powrót na lotnisko w Newark, gdzie jest zrzutowisko paliwa? no i od kogo dostał POlecenie dalszego lotu? Powinien z załogą i decydentami pokryć koszt złomowania samolotu, a nie podatnicy a jest to ponad 100 mln$.
 • @Kula Lis 62 09:29:48
  Obejrzałem i Polecam Wszystkim Komentatorom , Całą II Konferencję
  Smoleńską. http://www.konferencjasmolenska.pl/
  Ponieważ transmisja na "bieżąco" była na gorąco a także dość często
  zakłócana i Przerywana wydaje się że nie wszyscy to Oglądali.
  Niektóre fragmenty i wypowiedzi można sobie powtórzyć. Skłania do
  Zastanowienia i refleksji.
  Przez przeszło Trzy Lata byliśmy manipulowani i wpuszczani w kanał.
  Wszystkie "Maskirowki" i Rewelacje Wciskane nam przez Mętne Media to
  były BZDURY.Jedyną NORMALNĄ działalność którą Prowadziła Sejmowa Komisja starano się Opluć Oszkalować i zniszczyć wszelkimi sposobami dyskredytując Antoniego Macierewicza by UKRYĆ Prawdę ,która wymykała się z pod kontroli.
  TEN SAMOLOT został Zniszczony . Ponad Lotniskiem. WSZYSCY ZGINĘLI co było zgodne ze stwierdzeniem , zanim jeszcze spadł.
  O skali tego zjawiska świadczą Zdjęcia i Komentarz Pana Zagrodzkiego ,któremu pozostaje Wierzyć że To Makabrtyczna a jednak PRAWDA.
  Tak Samolot jaki zwłoki , w większości fragmenty, były zbierane na przestrzeni prawie 1,5km. Archeolodzy też mieli co robić do głębokości 1metra.
  TRUDNO ukryć że to dzieło EKSPLOZJI. !!! Przyczyna to już i inna sprawa
  Brzoza,HEL,MGŁA,Beczka to tylko w Głowach "ŚCIEMNIACZY" i Lemingów
  skłonnych temu Wierzyć.
  Wszelkie Dyskusje W tych tematach to STRATA czasu . Pozostaje Pytanie: - CO DALEJ ?
  Program pana Pośpieszalskiego nadawany wczoraj Przedstawia tło rzeczywistości i na nim stanowiska ,wypowiedzi Elity ustami jej trybunów ;
  Dokąd Oni nam Polskę Wyprowadzą jak już Znajduje się na manowcach?
  ZAWISZA : Nie musisz "Szczekać" . Daruję sobie tą przyjemność.!!!
  Bo to już nie ma żadnego sensu a Widzę że Cię Niczego już nie Nauczy
  bo pojawili się Liczniejsi , Lepsi Matacze I Blagierzy,nawet od Ciebie !.
  Śnij sobie dalej o Brzozie.Zajmij się ciekawszym tematem;" Skąd i kiedy Pojawili się Ludzie na Ziemi"
  Przyłącze się do komentarzy..
  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 14:30:03
  Link do pracy profesora Chrisa Cieszewskiego.Pozdrawiam.http://mcfns.com/index.php/Journal/article/view/154/MCFNS_154
 • @Kula Lis 62 14:00:07
  Aha i jeszcze jedno, też dość proste do wzięcia na rozum. Wrona mówił o awarii sytemu hydraulicznego, nic nie wspominał, że zablokował się bezpiecznik i dlatego nie udało się uruchomić podwozia mechanicznie. Takie wytłumaczenie zwalniałoby załogę z odpowiedzialności i podejrzeń, ale nic podobnego nie słyszałem, za to słyszałem coś zupełnie innego, że załoga nie miała pojęcia, dlaczego podwozie się nie wysunęło. Ten bezpiecznik to jest gwóźdź do trumny, trumną jest decyzja lotu przez Atlantyk, bez wiedzy na temat przyczyn awarii i tym samym bez wiedzy na temat możliwego rozwoju wypadków - kaskaderka pełna. Do postawienia podobnych zarzutów też nie potrzeba wiedzy lotniczej, wystarczy odrobina rozumu i wyobraźni.----W kwestii bezpiecznika chcę usłyszeć, że zapis "czarnej skrzynki" potwierdzi fakt użycia (lub nie użycia) tegoż "bezpiecznika". To że mogło nie zadziałać w czasie próby lądowania a zadziałało już na ziemi też być może sobie nie zaprzecza. Przecież coś mogło zablokować te pierońskie klapy - nawet fragment instalacji hydraulicznej. A samo lądowanie, drgania, tarcie, ciepło odblokować mechanizm. Co do decyzji przelotu to pan kapitan powoływał się na instrukcje - procedury producenta.
  Jeśli tam jest faktycznie napisane coś w rodzaju: w przypadku nieszczelności centralnego systemu hydraulicznego (odp. kontrolka), proszę wyłączyć 2 główne pompy elektryczne, kontynuować lot, przy lądowaniu wypuścić podwozie przy pomocy zapasowego systemu elektrycznego, to nie ma się do czego przyczepić. Tym bardziej, że przy lądowaniu w nocy nie wiem jak na 100% można byłoby potwierdzić czy podwozie jest wysunięte czy też nie (jak duże reflektory?) Kapitan w samolocie jest tak samo jak kapitan na statku, jachcie, żaglowcu - pierwszy po Bogu. Trochę wiem jak to wygląda na jednostkach morskich. Jeśli I oficer na żaglowcu, jachcie morskim mówi, że prognozy wskazują na sztorm i powinniśmy zostać w porcie a kapitan mówi: płyniemy, zdążymy przed burzą a pierwszy mocniejszy wiatr pozwoli nam szybciej odsunąć się na bok, to zwykle ten kapitan ma rację i okręt wypływa. Każdy kapitan w takim przypadku ma świadomość, że jeśli popełni błąd to będzie to jego ostatni błąd. Nawet jeśli skończy się to w najlepszym przypadku Izbą Morską to i tak nigdzie nie znajdzie więcej pracy - nikt nie będzie chciał go zatrudnić. Latanie podobnie jak pływanie jest pasją (często kosztowną) - i na pewno nie taką jak cotygodniowe grzebanie w starym samochodzie. Nie przykładałbym też większej wagi do tego co kpt Wrona chlapnął na konferencji. Zapewne nie musiał wcześniej pokazywać się w mediach a po takich wrażeniach to nie wiem czy każdy normalny człowiek przez 1, 2 czy 3 dni jest w stanie z siebie coś konkretnego wydusić. Widać było, że się denerwował jak musiał tłumaczyć szczegóły techniczne laikom. -------

  Poza wszystkim innym myślę, że my zabieramy się do tej sprawy od niewłaściwej strony. Od strony romantycznej, humanitarnej, wartości chrześcijańskich, rodzinnych i co tam jeszcze. A to jest zwykły biznes i tu obowiązuje ocena i zarządzanie ryzykiem oraz rachunek kosztów. Mamy sytuację awaryjną, która może doprowadzić do katastrofy lotniczej. Wybieramy wariant najtańszej katastrofy. Lecimy dalej i próbujemy wylądować w Warszawie. Tak to działa. Katastrofa w Warszawie jest najtańsza, bo:
  1. Jej skutki usuwają polskie służby
  2. Bada ją PKBWL, z powiadomieniem ICAO, a nie NTSB z udziałem akredytowanego Klicha
  3. Można dowolnie manipulować opinią publiczną w celu ratowania reputacji przewoźnika, państwa, et cetera
  4. Odszkodowanie za śmierć i tak wynika z konwencji i nie ma większych różnic pomiędzy przewoźnikami, natomiast ewentualne procesy cywilne toczyłyby się chyba przed polskimi sądami, nawet w związku ze śmiercią obywatela innego państwa. ( PLL LOT jest zarejestrowanym w Polsce państwowym przewoźnikiem, katastrofa na terenie Polski, ale nie wiem, jak jest w istocie)
  „16.2.2. Przewoźnik zobowiązuje się w razie szkód spowodowanych śmiercią lub innym uszkodzeniem ciała pasażera przewożonego przez tego przewoźnika: a) nie stosować kwotowego ograniczenia odpowiedzialności przewoźnika przewidzianego w art. 22 ust. 1 Konwencji Warszawskiej, b) nie wyłączać ani nie ograniczać swojej odpowiedzialności w zakresie, w jakim szkody takie nie przewyższają kwoty 113 100 SDR (lub równowartości w innej walucie) na każdego pasażera; przewoźnik zachowuje jednak uprawnienia wynikające z art. 16.1.3., c) w zakresie, w jakim szkody przewyższają 113 100 SDR na każdego pasażera, przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli udowodni, że: (1) szkody takiej nie spowodowało niedbalstwo albo inne niewłaściwe działanie lub zaniechanie przewoźnika albo osób za niego działających, albo…”

  Bo koszty przewoźnika z tytułu ew. katastrofy, byłyby naście razy niższe, niż w Stanach. Tamtejsze sądy nie znają pojęcia ,,odszkodowania zgodnego z ogólnym poziomem życia na danym terenie" ani ,,poczucia sprawiedliwości społecznej" - pasjonująca lektura orzeczeń SN. Ale ktoś z centrum operacyjnego LOT, wydając polecenia lotu do Warszawy, prawdopodobnie kierował się tylko jedną przesłanką: nasz bardak na nasze lotnisko. Lata w LOT jeden B767 z kodem ,,papa error", nękany usterkami non-stop. Jestem pewny, że nie znamy nawet ułamka dramatycznych decyzji. Pamiętasz ,,Następny do raju" Marka Hłaski? W wersji dla leniwych - marny film ,,Baza ludzi umarłych" Petelskiego.SDR, czyli mniej więcej 1,5 $. Tanie państwo, to i tania katastrofa, ot co.
 • @Repsol 14:39:47
  Chris J. Cieszewski
  http://drcjc.com
  The University of Georgia, USA
  United States

  Professor of Forest Biometrics and Growth & Yield Modeling
  Fiber Supply Assessment, WSFNR, UGA

  Editor-in-Chief of Open Forest Science and Mathematical and Computational Forestry & Natural-Resource Sciences (MCFNS);

  Member of five Editorial Boards for international journals and Reviewer for 23 international journals.

  Founder of the Southern Mensurationist Organization and the MCFNS international journal.

  30 years of professional experience including 15 years at the current post. Author of 120 scientific publicaitons including 40 in ISI journals. Total about 750 citations.

  Father of four children, and active member of the professional community.

  Który Siermiężny Dupek ze smoleńskiego Lasku może Kwestionować nie mówiąć o "Dorównaniu" swych mądrości do Pana Chrisa Cisewaskiego?
  ZAWISZA podskakuje ze swym Technikum Mechanizacji Rolnictwa? coś podobnego.!
 • @Kula Lis 62 14:42:08
  Dobrze Kulalisku .Przynajmniej Mogę potwierdzić Identyfikację że :
  Kula Lis 62 = Kula Lis . Bo z Zawiszami straciłem już Orientację a że jest kilku to Pewne tylko ILU? Twojej Wiedzy nikt Nie Podrobi To Pewne bo to Gamonie do kwadratu. Usiłowali MNIE podejść (ha,ha). Po To zresztą jest ten Cały N.E. choć i Dla nich Stracił sens bo Wszyscy Wszystko o Wsztstkich już Wiedzą i Wyświetlili co.. Tylko jeszcze czasami migają jak Neonówki. Łabędzi Śpiew .
  Teraz tylko komisja Europejska ,NATO co nato i Komisja oraz Trybunał Międzynarodowy ....Nawet niech się nogami zapierają to ich czeka Nieuchronnie Daj Boże !!!.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:15:40
  W kraju IDIOTÓW to nie Idioci rządzą .Za tymi Idiotamii stoją wyrafinowani
  sprytni,cwanii Manipulanci ,którzy tymi Idiotami Dyrygują.
  W ten sposób osiągają niedostrzegalnie prez naród a strategiczne cele. I Już to zrobili!
 • @Zawisza Niebieski 17:17:43
  Bodin widział Wszystko i słyszał Wszystko ,tylko tyle co miał Widzieć i Słyszeć. Broń Boże Więcej i TY o tym Wszystko DOSKONALE wiesz !

  Pzdr.
 • @1normalnyczlowiek 21:39:09
  Witam!

  A gdzie pan ma....w maku i innych bajkach...dokumenty ,,wylotu,,!!

  Startu...kogo,gdzie i dokąd ??

  Jakiej pogody?czyje kwity i ,,ich,,opinia!!

  Gdzie sa..kwity.....przelotu??

  A pan ma kwity....kto kogo..sprowadził ??

  Polscy piloci ...to klasa światowa !! Prosze o tym nie zapominać !!

  A taka,,Fura 154,,trocha wazy.....wycięła by lasek aż do MOSwY!!pozdr.
 • @zygmuntbialas 10:47:50
  Rozumiałem Pana wypowiedź, tyle że jest ona całkowicie błędna. Jaki parametr pozwala Panu zmniejszać średnicę drzewa, różnica mas? One nie mają żadnego znaczenia dla oddziaływania. Samolot nie zderza się z brzozą całym swoim przekrojem poprzecznym a punktem styki na skrzydle A tam mamy krawędź natarcia, w mojej ocenie odlew duralowy który takiej grubośc drzewo po prostu przerywa, później cienkie blachy które brzoza tnie jak papier. I dopiero pierwszą przeszkodą jest dźwigar. Skrzydło ma w końcowej (skrajnej części dźwigar pojedynczy i gdyby brzoza uderzyła w tym miejscu nie miał bym wątpliwości, dźwigar prysnął jak bańka mydlana. Ale tam już jest podwójny dźwigar, stąd nie mam pewności. Dodatkowo należy pamiętać, że na skrzydło w punkcie złamania działa moment wynikający z rozłożonej siły nośnej, skierowanej ku górze. Ten moment łamie osłabiony dźwigar. Tak wygląda mechanizm złamania skrzydła i różnica mas, wielkości nie ma najmniejszego znaczenia, nie ma żadnych podstaw by zmniejszać średnicy drzewa jeśli mówimy o samochodzie. Oczywiście modele są tylko i wyłącznie dla wyobrażenia, w środku samochodu nie będzie dźwigara, ale powiedzmy zastąpi klatka stosowana w samochodach sportowych. Przy znacznie mniejszej prędkości i mimo klatki zginął Bublewicz.
 • @strumyk
  "A gdzie pan ma...."

  ---> Jak to gdzie!!!
  Tam:

  "Gdzie strumyk płynie z wolna,
  Rozsiewa zioła maj,
  Stokrotka rosła polna
  A nad nią szumiał gaj
  ..."

  Znaczy się, nie maj a Lipiec
  a nad Stokrotką szumi obecnie Lasek ...

  http://gpcodziennie.pl/23640-zespol-laska-slono-nas-kosztuje.html

  Pozdrawiam :)
 • @koniecPOLSKI 15:53:47
  Jakie masz podstawy, jakie dowody by Bodinowi nie wierzyć? Założenie, że każdy Rosjanin kłamie albo, że dostał telefon od seryjnego samobójcy jakoś mnie nie przekonuje. Ciekawy sondaż widziałem, 45% Polaków nie ma zielonego pojęcia komu wierzyć.
  Co to oznacza? Że PO to kretyni. Dziwisz się mojemu stwierdzeniu? Tak kretyni, zamiast od razu storpedować idiotyczne pomysły Macierewicza, sztucznej mgły, strzelań do ofiar, pozwolili Macierewiczowi opowiadać swoje teorie, z każdym nowym pomysłem ganiać do mediów. Dziś Macierewicz PR-owsko wygrywa, choć wiemy, że to tylko PR.
  Ja też jestem w tej grupie 45% wiem, że Macierewicz to w przewarzającej części totalne bzdury, ale nie wierzę w Millera. I mam problem, prawda?
 • @Zawisza Niebieski 18:14:23
  Pisałem ,Nie czytasz Co trzeba .
  Lepiej wierzyć kierowcy niż Lekarzowi .
  Kto lekarzowi wierzy ,niedługo już "poleży"
  a o czym marzą lekarze Powiedzą Ci Grabarze.!
  Pzdr.
 • @Radziłem Ci wizytę Lekarza
  Widzisz Nie poszedłeś . Boisz się czy Nie Wierzysz?
 • @koniecPOLSKI 18:21:22
  Założenie, że każdy Rosjanin kłamie albo, że dostał telefon od seryjnego samobójcy jakoś mnie nie przekonuje. Dla niego to Katyń pewnie Niemcy nam zrobili. Wot eto mołodiec. Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 18:14:23
  Masz Duży Problem.Będziesz miał Większy!
  Na razie wejdź; http://www.konferencjasmolenska.pl/ i obejrzyj DOKŁADNIE i na spokojnie .TO WARUNEK abym kiedykolwiek rozmawiał z Tobą na Temat SMOLEŃSKIEJ Tragedii .Nie Nazwę tego Zamachem ,chociaż spokojnie mozna i są takie symptomy ale nie wiem ,moze tylko symptomy.
  Na pewno nie Katastrofa. Obejrzyj na spokojnie o dasz radę.

  Macierewicz - wykreśl Go ze swojego słownika, Jeśli nie wiesz Dlaczego to Ci powiem: David lżył ,obrażał i wyzywał Goliata - przeczytaj Biblię jeszcze raz. Nie wiem czy masz ten ustep to powiem Ci ; z tych samych "Staropolszczańskich" względów co Ty Macierewicza.

  Kliknij sobie i .... Pogadamy potem.będzie o czym !
  O Brzozie mogą mówić tylko Głupek z Głupkiem a Ja za takiego Ciebie ani Siebie nie uważam. TEMAT nie istnieje.!!! Cisza na Mediach tylko w GW coś Niesmiało kwili. Jakiś idiota do podłości się chyli.... itd.
  Pzdr.
 • @1normalnyczlowiek 18:08:02
  Tak panie drogi.....las...i ...torfu mogił !!

  Prosze śmiało .....oskurowac prawdy pień !!

  To miejsce,,mogił,,pamięcią pozostanie!!

  Pana interwencja z ,,wolna,,....płynie !!

  Prosze o szacunek dla ....zamordowanych..!!

  ......zdjęcia mają....jak mchem porosną.....będzie ich prezentacja!!

  Prosze do tematu i o refleXsje,pamięć,odrobinę ,.narodowej,,wrażliwości!!
 • @Zawisza Niebieski 17:38:53
  To dlaczego sloty nie naruszone, wytłumacz to Cierpiszowi, Dakowskiemu, Trznadlowi i nam wszystkim mechanizatorze rolnictwa od bron i wideł, bo snopowiązałka a już kombajn dla ciebie za skomplikowane ustrojstwo. Czekam, zdjęcia slotów w necie i u mgr inż. Cierpisza.
 • @Zawisza Niebieski 18:14:23
  No a pionowy statecznik dlaczego nie uszkodzony? powinien ryć jak lemiesz tę glebę a on cały
 • @Kula Lis 62 19:25:08&KoniecPolski
  Widzicie jak to jest z politrukami. Trochę wiedzy, ścisłego rozumowania i zaraz nos na kwintę, trzepa sięgnąć do zeszytu ze szkolenia. Tam zapisano, ktoś obala tezy które masz promować, obniż jego rangę, nazwij go zgniłym kapitalistą, bolszewikiem, mechanizatorem rolnictwa... Poczujesz się lepiej i twoja ranga wśród lemingów wzrośnie. Co macie do chłopa, codziennie produkt jego rąk zjadam i mam wielki szacunek, co masz do mechanizatora rolnictwa? Ze dwa miesiące temu miałem maszynę w której posypała się część, czas sprowadzenia od producenta - 2 tygodnie a maszyna musi ruszyć za 2 dni. Mieliście kiedyś uczniowie mechanizatora taki problem? I poszedłem do takiego pogardzanego przez was mechanizatora rolnictwa, lub zwykłego spawacza w pobrudzonych portkach łapach z bliznami po poparzeniach ... i co, dwie godziny z spawarką, suwmiarką i diaksem i maszyna ruszyła. To jest ta wyższość polskiego inżyniera i polskiego spawacza nad wybitnym specjalistą od zakręcania śrubek, bo do odkręcania innego potrzeba. Maszyna ruszyła, pracowała do czasu dostarczenia oryginalnej części zamiennej. Śmieszni jesteście nazywając mnie mechanizatorem, bo wykazuje, że zatkało was i obalenie moich dowodów przerosło was całkowicie, stąd sięgnęliście po metody bolszewickie.
  Posiadam dyplom najstarszej polskiej uczelni technicznej i to z lat kiedy do zaliczenia egzaminu wymagane było ponad 50% punktów, mam nadzieję, że mechanizator rolnictwa Cierpisz nie kupił swojego na bazarze, z całym szacunkiem dla p. Cierpisza. Więc może tak linki do zdjęć? Nie mam czasu szukać. Potraficie choćby to?
 • @Wrzodak Z. 13:48:22 and @Kula Lis
  Panowie, jest podobne spojrzenie na wiele różnych spraw w Waszych (w naszych) poglądach. Są też różnice, czasem ostre. Warto omawiać je spokojnie.

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 17:38:53
  Pisze Pan do mnie: "Rozumiałem Pana wypowiedź, tyle że jest ona całkowicie błędna. Jaki parametr pozwala Panu zmniejszać średnicę drzewa, różnica mas? One nie mają żadnego znaczenia dla oddziaływania". - Ja oparłem się na danych prof. M.Dakowskiego, profesora fizyki zresztą.
 • @Kula Lis 62 19:30:46
  No dobra, koniec żartów, czy ktoś mówił, że samolot uderza dokładnie odwrócony o 180 st? Masz zdjęcie
  http://www.google.pl/imgres?sa=X&espv=210&es_sm=93&biw=1253&bih=880&tbm=isch&tbnid=VaVBp5OKK0ytxM:&imgrefurl=http://lubczasopismo.salon24.pl/ksiegahanby/post/494237,co-zdarzyloby-sie-gdyby-tu-154m-nr-101-wylecial-dzien-wczesniej&docid=tOaSgTYVce9gnM&imgurl=http://ps.web-album.org/b2/31/b23109124672392ddcf41e6a535debdd.png&w=717&h=477&ei=R7VqUoX0OsXq4gT5_IFI&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:84&iact=rc&page=1&tbnh=181&tbnw=254&start=0&ndsp=19&tx=69&ty=52
  Mam nadzieję, że będzie widać.
  Powierzchnia styku z ziemią jest gdzieś pomiędzy statecznikiem poziomym a pionowym z pewną przewagą w kierunku poziomego, bo ten uległ całkowitemu zniszczeniu.
  Już nie raz mówiłem, na wszelkie pytania nie odpowiadam, bo nie pretenduję do roli eksperta, nawet Macierewicza. Oceniam to co moja wiedza potrafi ocenić. Nie stawiam się w roli tzw "ekspertów Macierewicza" co wypowiadają się w sprawach o których nie mają pojęcia.
  Więc proszę o linki, może odpowiem albo zwyczajnie jak skromny człowiek powiem nie wiem. Nie biorę pensji za ekspertyzy lotnicze więc mogę nie wiedzieć.
 • @strumyk 19:05:11
  Witam!
  Widzę, że ściągnęła Cię gorąca dyskusja.

  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 19:18:40
  Szanowny Panie Pośle!
  Jeśli to Pan jest tym Posłem Wrzodakiem ;
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  " - Antoniego Macierewicza , ale ja go znam od 88 roku. Muszę powiedzieć, że zawsze budził u mnie wielką nieufność, nigdy nie był szczery, ciągle czegoś szukał. Wielokrotnie rozmawiałem o AM z Janem Łopuszańskim, Jan miał podobne obserwacje co ja w stosunku do AM.
  ZCHN został kilkakrotnie rozbity .....
  ROP rozbity przez AM na różne frakcje,.....
  Antoni dołączył do tworzonej LPR na prośbę OTR, mając zapewnienie, że będzie LPR w RM, wstawiliśmy go.....
  ..." już AM szczuł na Jana Łopuszańskiego, na Giertycha na mnie, bez żadnego powodu odszedł z 4 posłami z klubu parlamentarnego LPR."
  ...." AM za usrael dał by się pokroić, miałem takie wrażenie, że on karnie wykonuje czyjeś polecenia w sprawie oddania innemu państwu.
  " - AM nie interesuje ekonomiczny rozbiór Polski,"
  " Tam gdzie będą interesy usraela, tam Antoni Macierewicz będzie w swoim żywiole, Itd... Itp.......

  Zaskoczony jestem podwójnie . Po Pierwsze, że Pan, Były kolega i weteran wspólnych "Walk o Wolność i Niepodległość" , było nie było , żle mówi o swoim koledze i byłym współpracowniku.Po drugie że miesza Pan pewne fakty z Oczywistą zwykłą kalumnią czyli "przypuszczeniami" Pana czy też Pańskich "znajomych" .Nie mam większego a właściwie to mam "żadne" zdanie co do cytowanych przez Pana Autorytetów.
  Czy nie sądzi Pan ,że kolejne "upadki" tworzonych Partii i Partyjek to nie bezpośrednia wina Pana Antoniego M ,tylko tej Całej Prześmiesznej Kawiarnianej konspiracji stworzonej za Biurkiem Kiszczaka właśnie w tym celu aby się rozpadały ? Bo One właśnie miały się rozpadać by po Przeciwnej stronie mogły "Powstać" co Powstało ?!
  Nie przyzna Pan że Konspiracja pod okiem funkcjonariuszy S.B. przy pełnej niemal kontroli , druku, rozpowszechniania , dystrybucji oraz Wiadomości za Pieniądze i z Kasy S.B. to Była "zaplanowana" DYWERSJA w szeregach Solidarności na którą się Pan Powołuje ?.
  Czy może Pan Oprzeć się wyłącznie na FAKTACH ,nie na pomówieniach i insynuacjach typu;"wydaje mi się" ?.
  Jeśli Panu tylko się wydaje ,to zgodnie z wszelkimi ZASADAMI konspiracji
  Człowiek aresztowany i przesłuchiwany przez U.B. mimo głębokiego i
  bezgranicznego Zaufania ,nawet miłości podwładnych był ODSUWANY od pracy "konspiracyjnej", jak to nazywacie, BEZWZGLĘDNIE. Powinien.
  Bo jeśli Nie ,to był ,, źródłem Poważnych i Poważnym KŁOPOTEM " co
  okazało się widoczne i praktycznie - Agentura wpływu. "BOLEK" i inni.
  Przy jednocześnie dezawuujących opiniach o osobach Oddanych i Nieposzlakowanej postawie to klasyczna akcja dywersji .Nie sądzi Pan?
  Właśnie w tej akurat chwili Pan przyłącza się do OBRZYDLIWEGO ataku
  na Pana Macierewicza który jest celem a skutkiem- Zniszczenie za Wszelką cenę Komisji Sejmowej której On przewodzi.
  Tak to Wygląda.Może to zbieg okoliczności .Jest Pan rutynowanym działaczem politycznym i Wie Pan że "zbiegi okoliczności " Nie Istnieją!
  Nie sądzi Pan że jest w tym/może być , Jakiś Sposób,System, Porządek , Działanie rodem z Poczynań Carskiej Ochrany lat 1864.
  Bo niczego Nowego Nie wymyślono. Dezinformacja , Prowokacja ,
  Agentura, Maskirowka, Zdrada - Polska "konspiracja"!!!

  Antoni Macierewicz nie jest ŻYDEM ,wbrew częstym insynuacjom, przynajmniej nie w większym stopniu niż każdy z NAS - Polaków .
  KAŻDY jeśli nie może się udokumentować swym katolicyzmem oraz
  przynależnością Narodową przed co najmniej 1864 rokiemi .
  Po tej dacie Wszystkie Niemal Dokumenty Archiwalne tworzone przez Carską Administrację są bez Weryfikacji Mało Wiarygodne.
  Pan Antoni Macierewicz jest katolikiem , Polakiem przynajmniej od 5-ciu pokoleń a jego Judaistyczne sympatie kosztem Polski są OBRZYDLIWĄ
  Kalumnią.
 • @koniecPOLSKI 20:35:55
  Bogu dzięki , że do PIS-u się nie załapał ten rastafarianin. Pozdro.
 • @Zawisza Niebieski 20:23:39
  Tak jest w raporcie MAK, SZKODA CZASU NA DALSZĄ DYSKUSJĘ Z TOBĄ. PA!
 • @Zawisza Krasny
  Pamiętaj źe podwalin dla przyszłej RP , na kłamstwie o Smoleńsku zbudować wam się nie uda. Dzięki Bogu mamy jeszcze takich jak koniecPOLSKI. PS. Swoją drogą jak setki komentarzy na twoim blogu robią że masz czas wchodzić w walonkach do Gospodarza. :)))
 • @1normalnyczlowiek 18:08:02
  To Witamy Poetę i Mądrego jak widać....Będzie Normalnych już i kilku.!
 • @Zygmunt Białas
  Redaktorze Całybiały - Bijemy Rekord? #303 komentarze .304 z tym !
  Będzie Bankiet !
 • @Zawisza Niebieski 20:11:13
  Zawisza ! Wejdź na You Tube i wyszukaj Ruskie filmiki z Cyklu "Umnyje
  ruki" zobaczysz jakie One robią wynalazki. Mózg staje i ...nie chce ruszyć.
  Ty nie wychylaj się ze swoimi...........
 • @koniecPOLSKI 22:31:39
  No nie Gospodarz na NE ma większy rekord. Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 20:35:55
  Macierewicz nie kieruje żadną ,,sejmowa komisją".
  Pisze Pan o działalności agentury, rzeczywiście tak działa agentura jak Pan pisze, na tworzeniu kłamstw i powtarzaniu bzdur setki razy.
  Rzeczywiście w znacznej części konspiracja w tym szczególnie korowska do której należał A. Macierewicz była robiona za ,,piecem" Kiszczaka i jemu podobnych. Niestety, ale tzw. Solidarność ,,magdalenkowa" którą firmował L. Kaczyński, była atrapą , prowizorką Niepodległości Polski, ochydną zdradą robotników sierpnia 80 reżyserwaną przez mossad moskiewski i waszyngtoński.
  Ci ,,eksperci" od AM z usraela niech najpierw zajmą się wyjaśniem zbrodni na ludziach WTC oraz niech poszukają gdzie jest samolot któr uderzył w Pentagon oraz spadł w Pensylwanii z dnia 11/09/01.
  AM nie znosi ludzi o poglądach narodowych czyli endeków, podobnie jak Kaczyńscy, którzy ziali zoologiczną nienawiścią do endecji.
  AM poparł pomarańczową rewolucją na ukrainie razem z Kwasem, Borowskim, AM poparł zbrodniczą wojnę na narodzie irackim, AM nie sprzeciwiał się wstąpieniu Polski do kołchozu o nazwie UE, AM nie sprzeciwia się ekonomicznym rozbiorom Polski. AM ma misję????
  Antoni Macierwicz pieje z zachwytu nad zbrodniczą polityką usraela i walczy o to aby Polacy czasami nie zaczeli prowadzić własnej polityki zagranicznej w tej części europy opartej na Polskich interesach a nie w interesie usraela.
 • @koniecPOLSKI 22:31:39
  To jest mój drugi wynik w Nowym Ekranie. Pozwolę tu sobie na złożenie Ci podziękowania za udział w bardzo interesującej dyskusji.
  Także pozostałym uczestnikom rozmowy dziękuję z całego serca. Dziękuję tym, z którymi się zgadzam oraz tym, którzy mają inne poglądy.
  Wierzę, iż uda mi się jeszcze napisać czasem notkę, która przyciągnie Waszą uwagę i chęć porozmawiania.

  Pozdrawiam wszystkich.
 • @Wrzodak Z. 23:14:02
  Bzdury które tu wypisujesz nie mają nic wspólnego z profesorem Chrisem Czieszewskim ,ani z jego pracami , to dlaczego trollujesz. Odstaw używki i wyłącz komputer. Przestań się ośmieszać. :)))))
 • @zygmuntbialas 23:44:42
  Wybacz ja trolli rozbijających dyskusje nie toleruje . Gorsze to jak WRZODY na d...e .Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:57:06
  Napisałem już nową notkę:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/100794,czy-przekonanie-o-inscenizacji-wynika-z-niewiedzy

  Jutro lub pojutrze trzeba by mi napisać o niemieckich lesbijach (nawet dość ładne babki!).

  Pozdrawiam Cię również.
 • @Wrzodak Z. 23:14:02
  Szanowny Panie Pośle. Jest Pan Posłem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
  To Nie żart z mojej strony .Ja traktuję takie sprawy Poważnie.
  I Poważnie muszę Pana rozczarować. Nie udzielę Panu żadnego "rozgrzeszenia" ani "nagany" za działalność. To jest już Pana sprawa i BOGA! Pan wie jaki jest Pana udział w tej wielkiej Fikcji ,której nie tylko Pan ale i Wielu, dało się uwieść . Zdaje Pan sobie z tego sprawę dopiero w tej chwili..?
  Jeżeli Pan choć przez chwilę uważa że w Polsce była po 1956 roku jakakolweik Konspiracja czy Opozycja ,to jest Pan w Wielkim Błędzie i Nie powinien Pan zajmować się Polityką. Ma Pan Może i Wielkie serce ale Jest Pan Bezmiernie Naiwny.
  Konspiracja Definitywnie zakończyła się w 1955 roku a Ostatniego z "Wyklętych" zamordowali w 1962 roku. KONIEC . Kto nie Uciekł ,nie wyjechał Musiał Współpracować. 2( DWA) Miliony współpracowników.
  4 Miliony członków PZPR na (7) 10 Milionów Pracujących( dorosłych)
  Co do pozostałych Pańskich Uwag ,generalnie ma Pan rację ale Nic z Tego Nie Wynika. Przyłączanie się do Ataku na Macierewicza, pomijając osobiste Animozje też nie jest dobrym i politycznym Posunięciem a
  wręcz Bezsensem.
  Zgadzam się z Panem . Chwilowa wojna między WSW a SB i chwila nieuwagi to był taki Powiew Wolnosci .Ale Oni doszli między sobą do Porozumienia i wymyślili "Bolka" Wam się zdawało tylko że Konspirujecie . Taka zabawa w Złodzieja i Policjanta jak zawsze.
  Kiedy się Nabrali Dóbr po PRLU w czym większość z Was pomagała
  to im się spodobało i nie chcieli stracić. Znaleźli się Gwaranci ,Wzięli weksle
  Kupili TANIO Fabryki ,huty i Cały Przemysł.Kupili Polskę .Mają Banki i Kasę. Dopiero teraz Pan To widzi? To są KUPCY nie Samarytanie ani Filantropi.
  Co Dalej? spyta Pan.? Nic! Straciliście POLSKĘ. Nie dzieje się to Pierwszy raz w Dziejach.Nadzieja choć matka głupich pono Istnieje. Takie same żale mam i do Macierewicza ale On zdaje się coś usiłuie. Pan Może też Pokazać się jeszcze w lepszej Roli. Dobry znak ze Pan to Rozumie i Widzi ale wzajemne Ataki są bez sensu. Jak mówią tylko w Jedności Siła.!
  Z Powazaniem.
 • @koniecPOLSKI 04:21:57
  Zaskakujesz mnie non stop. Nie ze wszystkim może się tu zgodzę, inaczej postawiłbym akcenty, ale analiza Twoja jest bardzo dojrzała.
  NAPISZ PIERWSZĄ NOTKĘ! Choćby na podstawie wpisu skierowanego do posła Z. Wrzodaka. Będę Twoim czytelnikiem i komentatorem.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 04:21:57
  Ktoś musi spłacać długi rozrzutnej władzy, samo OFE widać już nawet nie wystarczy. A ludziom się wydawało i wydaje że jak wybiorą złą władzę to jakoś to będzie. Zła wiadomość - nie będzie. Jakby nie chodziło o oskubanie rolników z pieniędzy to nikt by się nie fatygował reformą. Pytanie jest "gdzie jest haczyk", a nie "czy jest haczyk". Prawda jest taka że wszystko zaczyna się sypać a tempo tego rozkładu będzie rosnąć jak kula śnieżna. Ludzi się rodzi ok kilku lat o 300tyś za mało aby populacja się utrzymywała na stałym poziomie (w statystykach na razie tego nie widać bo długość życia nieco wzrosla). Do tego 2-3mln młodych ludzi wyjechało i nie wróci bo mają rodziny za granicą. Za obecnymi 30-paro latkami jest otchłań demograficzna, niedobitki co uciekać nie umieją - za lat kilkanaście będzie się tu tylko 50-100tyś dzieci rocznie się rodziło. Za lat 20-30 będzie 10-15 mln emerytów w tym kraju - bez młodzieży. PKB spadnie kilkukrotnie, a długi zostaną zwiększone o kolejne i odsetki. Stosunek długu do PKB 200-300%. Za 50-60 lat będzie tutaj tylu Polaków co Indian w USA. Mówiąc w skrócie władza po 89 zdemontowała ten kraj, a po wejściu do UE proces przyspieszył 2-3 krotnie. Ale w tym jest jeszcze czarny humor - ludzie sami sobie taką władzę wybierają co 4 lata. Polska to syndrom Sztokholmski o skali kraju i zjawisko psychologiczne na skalę świata.
 • @Kula Lis 62 13:43:05
  To jest bardzo prawdziwe, co piszesz: "Mówiąc w skrócie władza po 89 zdemontowała ten kraj, a po wejściu do UE proces przyspieszył 2-3 krotnie". - Na razie nie widać żadnych oznak podnoszenia się z upadku.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 14:59:09
  "Mówiąc w skrócie władza po 89 zdemontowała ten kraj ", - NIE DLA -
  " podnoszenia się z upadku" - DLA TEGO - " nie widać żadnych oznak"

  SMUTNE! i Prawdziwe.
  Wystarczy Przestawić tylko szyk a od tego zależy nasz cały los !
  " - ludzie sami sobie taką władzę wybierają co 4 lata. Polska to syndrom Sztokholmski o skali kraju i zjawisko psychologiczne na skalę świata."

  KAŻDY (nieomal) SZEF,kierownik ,prezes ,minister, - Zatrudnia na ogół ludzi głupszych od siebie ,na zasadzie by nie byli Dla Niego"zagrozeniem"

  Każdy Pracownik chętnie widzi Szefa "Głupszego" bo może sobie na wiele Pozwolić i czerpać z tego określone korzyści.

  Te Dwie Pozorne Sprzeczności - Czysty Nonsens był podstawą Istnienia władzy Ludowej i tak pozostał w mentalności Narodu mimo Prywatnej
  Własności środków produkcji.
  ZA mądrych Nikt nie chce Zatrudniać .Odwrotnie jak na Całym Świecie.

  Tak . "Polska to Dziwny Kraj ". - ULU GULA
 • @koniecPOLSKI 16:17:21
  Piszesz: " - ludzie sami sobie taką władzę wybierają co 4 lata. Polska to syndrom Sztokholmski o skali kraju i zjawisko psychologiczne na skalę świata." - Trochę spróbuję ich bronić.
  Otóż jaki oni mają wybór: PO i PiS. Równocześnie nie widać żadnych nowych sił. Strona prawa jest porządnie infiltrowana i tu porządni ludzie ani dychną. Połowa społeczeństwa nie wybiera i ja się nie dziwię.
 • @zygmuntbialas 22:27:58
  No a Co My Robimy? PO co? Trzeba ludziom Przywracać Nadzieję? Trzeba.
  Trzeba Im Pokazać aby Sami się Organizowali a nie byli "organizowani ?
  Trzeba.. i Ty To Robisz ! Doskonale . O to idzie. Może" Nie zginie" !
 • @koniecPOLSKI 04:21:57
  Nie jestem posłem, byłem posłem IV i V kadencji a więc w latach 2001 - 2006, wybrany z list LPR, którą to partię zbudowałem w Ursusie.
  Szanowny Panie, ja nie proszę o rozgrzeszenie (niby za co) ani nie proszę o nagaę (niby za co). Każdego znasz oceni ten najwyższy. Ja polityką na poważnie zająłem się od 1997 roku, choć od polityki byłem zależny, od chwili zetknięcia się z WZZ w 1979 roku jako 19 latek, pózniej z Solidarnością, to zawsze działałem w interesie Polski i Polaków, przynajmniej tak bezwzględnie chciałem, to min. wyniosłem z domu - służba Bogu i Narodowi Polskiemu.
  Tak jak Pan, tak jak i ja oraz cały Naród Polski został wpuszczony w bagno, przez żydo - bolszewików, którzy do dziś siedzą w każdej partii, którzy mieszkają w każdym państwie na świecie, łączy ich jedno okradanie ludzi. Niestety, ale wszyscy daliśmy się ograć. Oni są bardzo przebiegli. Nie będzie jedności, tam gdzie będą tacy jak Macierewicz, Kaczyński, ponieważ różnimy się My, Polacy w fundamentalnych sprawach dla przyszłości Polski od nich.
  Ci przebiegli ludzie, są nawet rozpoznawalni, ale ich armie pachołków już mniej i tacy nam najbardziej przeszkadzają, o tych agentów mi chodzi, bez rozeznania kto jest kto, nic nie zrobimy, bez określenia co chcemy zrobić - to nic nie zbudujemy.
 • Prof. Cieszewski ostro o polskich "szmatławcach" i tzw. ekspertach Laska.
  Prof. Cieszewski ostro o polskich "szmatławcach" i tzw. ekspertach Laska. Opluwanie, zniesławianie, obrażanie i kłamanie to metody niektórych mediów w Polsce - powiedział prof. Cieszewski na dzisiejszym posiedzeniu zespołu parlamentarnego. Jako przykład podał nazwanie go przez "Gazetę Wyborczą" "ekspertem PiS" oraz oskarżenie go przez ten dziennik o sfałszowanie autorstwa referatu wygłoszonego na II Konferencji Smoleńskiej.

  Uczony podkreślił na początku, że nie ma nic wspólnego ani z PiS, ani ze smoleńskim zespołem parlamentarnym. Przypomniał, że pracę nad zagadnieniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej rozpoczął od udziału w Konferencji Smoleńskiej, będącej inicjatywą niezależnych naukowców.

  Prof. Cieszewski stwierdził, że niektóre media w Polsce nie zajmują się informowaniem społeczeństwa, lecz zniesławianiem, obrażaniem i kłamaniem. Nawiązał tu do nieprawdziwej publikacji "Gazety Wyborczej", która napisała, że jest on "ekspertem PiS". Dziennik Michnika oskarżył też prof. Cieszewskiego, że jako współautora swojej głośnej analizy wpisał człowieka, który nic o niej nie wiedział - co było ewidentnym łgarstwem.

  Prof. Cieszewski pokazał kłamliwy tekst "GW"
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/47716-538671383058085.jpg


  Ludzie mający dorobek naukowy są warci tego, żeby ci, którzy chcą o nich coś wiedzieć, oprócz czytania jakiegoś szmatławca zajrzeli na 5-10 minut do internetu i zapoznali się z publikacjami tych uczonych - oświadczył prof. Cieszewski.

  Na potwierdzenie tych słów pokazał dziennikarzom stronę Google Scholar, będącą zestawieniem dorobku naukowego uczonych na całym świecie. "Na Google Scholar wystarczy wpisać nazwisko. Bardzo prosto jest tu np. znaleźć mnie i sprawdzić, czy potrzebuję kłamać i dopisywać kogoś do swojej analizy, żeby podnieść swoją rangę. Jestem człowiekiem, który pracował przez 15 lat w University of Georgia, i tego się nie da zmienić - zaznaczył prof. Cieszewski.

  Amerykanin dodał: "Słyszałem też, że prof. Binienda jest niedokształcony. Prof. Binienda jest wybitnym naukowcem, z bardzo dużym dorobkiem, z bardzo dużą liczbą publikacji. Zarówno prof. Binienda, jak i inni uczeni związani z Konferencją Smoleńską, np. prof. Jacek Gieras, są naukowcami zupełnie innej klasy niż tak zwani eksperci komisji rządowej. Prof. Gieras ma 250 publikacji, 60 czy 70 patentów amerykańskich, 15 książek. Dla porównania prof. Lasek ma 18 publikacji, a żadna z nich nie jest na prestiżowej liście. Gdy sprawdzimy dorobek prof. Biniendy i słowa kluczowe w jego publikacjach, jest tam mnóstwo i o aerodynamice, i o aluminium, i o strukturach cienkościennych. Jak się sprawdzi prof. Artymowicza [astrofizyk polemizujący z prof. Biniendą z pozycji zwolennika wersji rządowej - przyp. niezalezna.pl], który też ma dużo publikacji, nie ma w nich nic na te tematy, natomiast jest wiele o czarnych dziurach i innych tematach pozaziemskich."

  Naukowiec z USA przedstawił również jeszcze raz materiały, na których oparł swoją przełomową analizę, według której słynna smoleńska brzoza była złamana już 5 dni przed katastrofą. "Wyznaczanie odległości między obiektami na zdjęciach satelitarnych to rutynowa część mojej pracy" - podkreślił prof. Cieszewski.

  "Zawsze kochałem Polskę. Jednocześnie jest tutaj wiele koszmarnych rzeczy, np. niemoralność mediów" - zakończył swoje dzisiejsze wystąpienie naukowiec z USA.
 • @Wrzodak Z. 08:37:00
  Szanowny panie Pośle ! Raz poseł to już Poseł.
  To Wielki zaszczyt,Pozycja,Tytuł. Można i Trzeba być z tego Dumnym.
  Ja Broń Boże nie śmiem oceniać Pana z wielu Powodów a przede wszystkim nie znam się na"TEJ" Polityce.TO dla mnie nie Jest Polityka do zajmowania się tylko "Trwania" w niej ; Miernym ,Biernym i Wiernym.
  Nie dla Mnie.To alegoria, każdy sam robi swój rachunek Sumienia.
  Ruszyło mnie jednak to "wieszanie wzajemne psów" i ubliżanie między politykami.Bo to jakieś Obce ,mało Polskie i Nieprzyjemne.
  Ruszyło mnie bo dotyczyło człowieka Którego znam Dłużej ,bo od początku lat siedemdziesiątych.Dłużej co nie znaczy Bliżej .Natomiast Jeśli Znam to Poważam mając o sobie Opinię że Z Byle Kim się nie Zapoznaję ,jeśli ZNAM to Szanuję.
  Z Panem Antonim było Nam "Nie po drodze" z różnych powodów ,poczynając od harcerstwa.Jego Chorągiew była Bliska Tej Kuroniowej,
  choć skręciła w kierunku "Batalionu Parasol"i batalionowego "Instruktora"
  Bronisława Komorowskiego ,obecnego Prezydenta.Moja Choragiew była zwykła szaroszeregowa i choć bliska "Batalionowi Parasol" to została,
  zlikwidowana przez Druha Podkonia i Druhnę Borsik Pamiętam Doskonale a nawet Bardzo Dobrze bo płakałem że mnie "wyrzucono",również za Instruktorami ale szczególnie za Ojcem.Tak że do Polityki miałem wrodzony Wstręt a Do tych "Czerwonych Szmat" co zamiast , i aż NIENAWIŚĆ.
  Nie kieruję się żadnymi Sympatiami czy Antypatiami politycznymi. Zwykłą Przyzwoitością.
  Obserwuję Działalność Komisji Sejmowej także z Poczucia Godności Obywatela któremu zamordowano, jak na razie Bezkarnie Prezydenta i Całą resztkę Polskiej Elity. Nie dlatego że pałam szczególną Estymą do
  PIS-u ale że ZAMORDOWANO Mojego PREZYDENTA!
  Obserwuję postępy Śledztwa oraz działalność Pana Posła Macierewicza. Oceniam To Bardzo Wysoko i nie jestem w tym osamotniony.
  Miałem Przyjemność ostatnio Rozmawiać z Panem A.M. i czekam Niecierpliwie na okazję spotkania bo to Wielka Przyjemność.

  Może Pan wysłuchać audycji Radia Maryja gdzie ludzie ,częstokroć z Całego Świata dzwonią i "Modlą się" o Zdrowie Pana Antoniego a nawet do Niego Samego.
  Żaden z Polityków Ostatniego Półwiecza NIe Był tak Szanowany i Kochany. Nie będzie Takiego jeszcze i Długo .Nie widać!

  Szanowny Panie Pośle. Jak Panu Wiadomo Za POLSKĘ i Dla Polski ginęli ludzie Wybitni,nie Szubrawcy. Obelgami i Kalumniami obrzucani są Wyjątkowi,Wyróżniający się i Prawi. Szmatławcy Kanalie i Szubrawcy nie zasługują by się nimi zajmować. Tylko Tam Gdzie materia Stawia OPÓR
  Idzie Nacisk . W miękkie Nacisk bez sensu - Idzie równo jak w......
  Pozdrawiam i Miło mi będzie jeśli Pan się ze mną Zgodzi.
  Pana Antoniego Macierewicza Należy Cenić.....i Szanować.
  Nie tylko Ze zwykłej Przyzwoitości.
  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 09:31:24
  "Trzeba Im Pokazać aby Sami się Organizowali a nie byli "organizowani". - To strasznie trudne i trudno wymierne zadanie. Dzięki za dobre słowo; osobiście nie jestem zadowolony z pracy w tym zakresie.
 • @Kula Lis 62 17:04:08
  "Prof. Cieszewski stwierdził, że niektóre media w Polsce nie zajmują się informowaniem społeczeństwa, lecz zniesławianiem, obrażaniem i kłamaniem". - Faktycznie źle jest z mediami. Pod wieloma względami jest tu gorzej ni za PRL.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 17:10:29
  Powiem Ci, że lubię i szanuję posła Zygmunta Wrzodaka. Pamiętam jego działalność w Ursusie i potem w LPR. Wiem, że był odważny, bezkompromisowy i starał się działać pozytywnie na rzecz kraju.
  Nie mogę się zgodzić z nim w sprawie wydarzeń 09 - 10 kwietnia 2010 roku. Poseł powinien wiedzieć, że to nie był wypadek komunikacyjny. On, który potrafi rozpoznać istotę 11/09, ma /powinien mieć narzędzia poznawcze także w sprawie smoleńskiej. Ja już mu kiedyś zwracałem uwagę, iż nie powinien zabierać głosu o Smoleńsku, bo mówi za niego nienawiść do braci Kaczyńskich, a nienawiść jest złym doradcą.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:30:17
  Mamy takie same poglądy na Sprawę.
  i Wzajemnie.
 • @koniecPOLSKI 00:49:31
  "Mamy takie same poglądy na Sprawę". - Bardzo się cieszę. Czasem może się zdawać, że ja "komplikuję" problemy. Ale to nie ja komplikuję; robi to życie w naszym biednym kraju.

  Z pozdrowieniem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej