Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Jeszcze parę uwag o wystąpieniu prof. Chrisa Cieszewskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To kolejny przypadek bohatera, który spóźnił się na barykady" - mówi inż. Krzysztof Cierpisz o prof. Chrisie Cieszewskim.

 

W notce, link:  //zygmuntbialas.salon24.pl/542848,prof-chris-cieszewski-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia   - zwróciłem uwagę na istotę i znaczenie wystąpienia prof. Chrisa Cieszewskiego na II Konferencji Smoleńskiej. Nie podkreśliłem jednak wyraźnie, iż to znaczenie jest głównie propagandowe (w odpowiedzi media mainstreamowe urządziły festiwal szczekania), a istota tkwi w przesunięciu przez Zespół Parlamentarny granic badania "katastrofy" w stronę niebywałych okoliczności tragedii, opisywanych już przez blogerów zakładających inscenizację na Siewiernym.

Gdy słyszałem i słyszę te "och i ach!" zwolenników ZP, to jednak muszę przypomnieć dokonania prof. Mirosława Dakowskiego sprzed trzech lat w "dziedzinie brzozy". W "Zeznaniach świadka M. Dakowskiego dla Prokuratury Wojskowej", link:   //dakowski.salon24.pl/249284,zeznania-swiadka-m-dakowskiego-dla-prokuratury-wojskowej  - spisanych 08 listopada 2010 roku, przedstawił Profesor dowody na to, iż przebieg "katastrofy" był inny od wersji oficjalnej:

1. Zdjęcia obciętej brzozy wraz z koroną drzewa, która spadła tuż koło swego pnia, wskazują, iż przekaz pędu był na tyle niewielki, że niemożliwe było urwanie paru metrów skrzydła przez tak małą zmianę pędu.

2. Brakuje śladów skutków pędu powietrza spowodowanego przez samolot na porozrzucanych śmieciach wokół brzozy.

3. Z praw fizyki wynika, że po uderzeniu o ziemię dochodzi do zgniecenia kadłuba. Analizy niektórych części z duralu pochodzących ze szczątków TU-154M wskazują, że te części nie zostały zgniecione, lecz rozerwane.

4. W miejscu upadku samolotu nie ma krateru, co wskazuje, że tupolew nie upadł w tym miejscu, gdzie znaleziono jego wrak. Nie widać także kabiny pilotów, która wykonana jest przecież z twardszego materiału niż inne części. Profesor uważa, że jest to kolejna przesłanka mówiąca, iż kabina została wysadzona w powietrze.

5. Mirosław Dakowski obliczył, iż średnie przeciążenie w chwili katastrofy wynosiło nie 40 - 100g, jak podaje MAK, lecz 3,5g. Przeciążenie nie mogło więc być przyczyną śmierci pasażerów.

Pisze Profesor, iż "korzysta z niezmiennych i nie dających się zafałszować praw logiki oraz praw natury, czyli „praw zachowania” fizyki. Nie wystarczą one do zrozumienia, co się tam stało. Pozwalają jednak wykluczyć wersje anty-fizyczne, anty-logiczne". Prof. M. Dakowski dzielił się wtedy swą wiedzą także z ZP, więc zapewne jego ówczesne uwagi znajdują się w dokumentacji Zespołu.

Także inż. Krzysztof Cierpisz przesłał e-mailem swe uwagi:

"W tym kontekście bardzo ciekawie jawi się prof. Chris Cieszewski. To kolejny przypadek bohatera, który  spóźnił się na barykady. Bo to człowiek, który pracuje zawodowo z mapami satelitarnymi, a jednak:

---  nie zerknął na te mapy już dnia 10 kwietnia 2010 roku, lecz dopiero ponad 3 lata później – możliwe, że albo był zapracowany, albo bawił na rybach i nic nie słyszał o katastrofie;

---  nie wie, jak zdobyć mapy o lepszej rozdzielczości niż te amatorskiej klasy zdjęcia.

Pozostając przy Cieszewskim, to również ciekawe jest to, że jest on - podobnie jak Binienda, Nowaczyk, Szuladziński (także dr Berczyński, który uciekł do USA po kompromitującej wypowiedzi w TV Trwam na temat aerodynamiki skrzydła i zasad konstrukcji) - człowiekiem ze "stajni” Macierewicza, gdyż swoich spostrzeżeń nigdzie nie publikował - co łatwo zauważyć - ale wyskoczył nagle jak królik z kapelusza.

A więc mamy tu koneksje służb specjalnych, i to bardzo specjalnych, bo Macierewicz to KOR czyli służby służb, a w zasadzie służby nad służbami. "Służby wszystkich krajów łączcie się!”

                                                 * * * * * * *

W poprzedniej notce, link:   //zygumntbialas.neon24.pl/post/100794,czy-przekonanie-o-inscenizacji-wynika-z-niewiedzy   - pisałem m.in.:

"Przypomnę tutaj, że dr Paweł Przywara (FYM) przez osiem miesięcy nie zajmował się inscenizacją i krytycznie odnosił się wtedy do tej hipotezy. W grudniu 2010 roku, po rozpoznaniu wielu materiałów, uznał inscenizację nie tylko za możliwą, ale za wielce prawdopodobną. Czy stało się to na skutek niewiedzy, jak sądzi Jerzy Korytko, czy wynikało właśnie z głębszego rozpoznania wydarzeń 10.04.2010 oraz tych późniejszych?"

Do linkowanej notki i tej wypowiedzi odnosi się inż K. Cierpisz następująco:

"Dobrze, że w końcu bierze się Pan za strukturyzację "hipotez” i ich autorów w funkcji osi czasowej. To arcyważne z punktu widzenia ujawnienia zasad mechanizmu kłamstwa smoleńskiego. Gdyby tych wszystkich "maskierowiczów”  i macierewistów ułożyć w jakiś wykres z osią czasową, to odkrylibyśmy nie tylko historię, ale i przyszłość. Bo ta gra kłamstwami ujawnia jakiś większy zamysł".

Także bloger @WTC 154M napisał parę słów w komentarzu pod moją notką:

"Przypomnieć też należy, że przez ponad rok wszelka krytyka "prac zespołu parlamentarnego" była przez niego(tj. przez FYM-a - przypis ZB) bardzo źle widziana. A potem nagle "mosty zostały zerwane". Gdyby nie to, pan Antoni inaczej by dziś się zachowywał. Dziwne to trochę zachowanie, jak na tak przenikliwy umysł FYM-a?!"

KOMENTARZE

 • @ Zygmunt Białas
  Dobra notka więcej jutro . Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:17:40
  Bardzo się cieszę, że zaaprobowałeś.

  Pozdrawiam Cię.
 • @zygmuntbialas 21:21:03
  Co gorsze, to że Polską rządzą zdrajcy, szpicle, złodzieje, kłamcy i nieudaczniki czy to, że to totalne chamy, debile, przygłupy i prostaki, i spedalone mózgotrzepy POchamków z tfujnów i rózne chamy POyebne i takie tam cepy POlszewickie lewackie !. Takie KomoRuskie chamy co prosto z obory wlazły na solony, zamienili kufajki na garnitury i tylko odór gnoju się rozchodzi i ginie wszystko dookoła. Jak nie uda się chamowi zwinąć to chociaż zniszczy. Ot taka mentalność chama. Taka jak typowych Rusków, przodków, braci i szefów tych skundlonych KomoRusków.
 • Wszyscy.
  Graś to jedna bolszaja oszybka. Zapomniał biedak, że jego szef nie jest politykiem, ale postpolitykiem i dlatego potrafi on robić sobie nawet "szopki z pogrzebu" http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-slawomira-sieradzkiego/65663-gras-to-jedna-bolszaja-oszybka-zapomnial-biedak-ze-jego-szef-nie-jest-politykiem-ale-postpolitykiem-i-dlatego-potrafi-on-robic-sobie-nawet-szopki-z-pogrzebu - Cały establishment PO był zadowolony z tego zamachu, bo i "Komorowski" okazywał to ostentacyjnie podczas przylotu trumien.Wszystkie dane ze strony rządu wskazują na celowe jego działanie i doprowadzenie do zamachu, Następną sprawą jest remont samolotu w Rosji bez żadnego nadzoru kontrwywiadowczego i ulokowanie różnych materiałów wybuchowych w miejscach trudnych do sprawdzenia oraz tajemnicze wnoszenie na pokład samolotu tajemniczych ładunków i likwidowanie świadków tego zdrzenia i innych. Czy przypomnienie tego obrazu: http://static1.wpolityce.pl/site_media/pictures/2011/04/14/yrlvndosp.jpg jest też podłością? Czy przywołuje upiory biednym nękanym przeszłością umysłom? nie wątpliwości zdjęcie zrobione 10-go http://pismejker.yuku.com/topic/2218/Ucinajmy-spekulacje#.Um2Cau1DvjY Ponieważ już pojawiają się głosy, że zdjęcie u Karnowkich jest z 7 kwietnia, że fotoszop i inne brednie, porównajmy.

  7.4 10. Putin w kaszmirowym płaszczu i krawat z wzorem trochę podobnym ale jednak innym. https://lh3.googleusercontent.com/-1rdhblwRPSc/UmzbATpBsNI/AAAAAAAAG8Q/7vH6xB01-_M/s640/donald_tusk_i_wladimir_putin.jpg https://lh5.googleusercontent.com/-eOddbtCVDH8/UmzcCI68HuI/AAAAAAAAG8c/9DBbEwptYPA/s600/tusk_putin_smolensk2_arch600.jpg
 • @zygmuntbialas 21:21:03
  Te podsłuchy o których teraz tak głośno, to bardzo ciekawa wiadomość także dla Tuska. Tusk już wie że jego tajne rozmowy z Putinem po katastrofie Smoleńskiej i inne są w posiadaniu wywiadów kilku krajów - nie tylko USA i Rosji. Ujawnienie ich to tylko kwestia czasu, ale póki co Tusk jest na smyczy.
 • Coś poza tematem, na temat portalu Karnowskich wpolityce.pl
  Może poczytajcie co teraz idole na dziś prawicy(a jutro? pojutrze?) Karnowscy wypisywali kilka lat temu- oni zmieniają poglądy jak Januszek Palikot kostiumy, są jak potrzeba jak Bolek: za a nawet przeciw, lecz interes aszkenazyjski stawiają zawsze na pierwszym miejscu i nie dotyczy to tylko ich, także Zaremby, Edermana vel Ziemkiewicza(syn żyda adoptowanego przez polską rodzinę Ziemkiewiczów po wojnie) zawsze w rozkroku, etc...etc...:-) http://grzegorzjakubowski.natemat.pl/72151,przychodzi-karnowski-do-urbana W zeszłym roku Wojciech Cejrowski nazwał Michała Karnowskiego kłamcą w wywiadzie, którego miał rzekomo nie chcieć opublikować „Newsweek” (znany podróżnik opublikował go na swoim profilu na Facebooku). Karnowski wówczas dopytywał się szydząc, czy do Cejrowskiego nie zgłosił się jeszcze Jerzy Urban, skoro chciał recenzować prawicowego kolegę na łamach takiego (w domyśle niegodnego) pisma jak „Newsweek” Tomasza Lisa. W istocie to nikt inny a sam redaktor Karnowski w 2009 r. przyszedł do naczelnego „Nie” mianując go w rozmowie dziennikarzem niepokornym. Twórczość założyciela portalu „wpolityce.pl” i tygodnika „W Sieci” sprzed roku 2010 owiana jest dziwną i niezrozumiałą dla mnie tajemnicą. Niemalże wszystkie jego artykuły i wywiady z okresu poprzedzającego katastrofę Smoleńską zniknęły z archiwów i zasobów internetowych „Dziennika”, w którym pracował na stanowisku szefa działu polityki. Tym, którzy pamiętają jego zmieniające się sympatie polityczne nie trudno zrozumieć dlaczego tak się stało. W okresie rządów Jarosława Kaczyńskiego wypowiadał się o nim dość więcej niż dobrze. Nie raz opiewał trud pracy premiera ("Jarosław Kaczyński chce być żelaznym kanclerzem IV RP", tekst z 19 stycznia 2007 r. którego próżno szukać na stronach dziennik.pl). Sytuacja uległa zmianie w trakcie kampanii wyborczej i po przegranej PiS w 2007 roku. Wtedy wykonał, wykonali obaj voltę, jego poglądy zmieniły się o 180 stopni. Nagle zapałał gorącą miłością do Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej!!! tak! tak!. Tuż po wygranych przez Platformę wyborach der „Dziennik”, w którym odpowiadał za dział polityki, przymknął oko na opublikowanie artykułu „Korupcja w TVP”, który poważnie zaszkodził Patrycji Koteckiej – partnerce Zbigniewa Ziobry. http://grzegorzjakubowski.natemat.pl/72151,przychodzi-karnowski-do-urbana - Nieżyjący już "Ryba" o Karnowskim w 2008 r.:"Trzeci punkt to u Karnowskiego wyrwanie się z przeklętego koszyka środkowoeuropejskiego, który zrównuje stabilną polską gospodarkę z rozchwianymi rynkami niektórych sąsiadów. Mój Boże – zawołam wzorem pana Zagłoby – panie Michale, larum biją, ale to w innym kościele. Nawet w najszlachetniejszych intencjach nie należy mieszać bytów sprzecznych. Karnowski nawet się nie zająknął o sprawie cen (płac zresztą też nie, a obie kwestie są dla Polaków dość ważne), ale wiemy, że inni europaci uspokajają – żadnego skoku nie będzie. Najwyżej 2-3 procent, bo tak było gdzie indziej. No to chciałbym przypomnieć, że tak utrzymywał francuski instytut statystyczny i bronił się prawie dziesięć lat przed atakami niezależnych ekspertów (zdarzają się i tacy), że statystyki są fałszowane. I proszę, w styczniu ubiegłego roku statystycy francuscy przyznali, że wprowadzili opinię publiczną w błąd, obniżając rzeczywisty wzrost cen związany z wprowadzeniem euro. Różnica wynosiła, bagatela, 20 procent. To wszystko są wspomnienia, rozeznania, fakty i wątpliwości zakazane na skutek powszechnej europatii. Chodzi tylko o to, żeby wspierać premiera i kibicować jego decyzji. Kibicom się wydaje, że nie będą za nic płacić, a kiedy się okaże, że jednak muszą płacić, to zawsze mogą zacząć gwizdać, buczeć i rzucać petardy. Na co pozwalam sobie zwrócić uwagę premiera. Klakierzy są niebezpieczni. Sceptycy są lepsi. Przynajmniej myślą." http://blog.rp.pl/rybinski/2008/11/16/europatia-jako-stan-umyslu/ . Polecam ten artykuł i komentarze: http://www.polskatimes.pl/artykul/531115,konflikt-prawicowych-dziennikarzy-karnowski-do-cejrowskiego-urban-sie-jeszcze-nie-zglosil,id,t.html?cookie=1 - A teraz pytanie: Panowie Karnowscy, jaka jest wasza narodowość? bo polska to nie jest. Ponieważ nazwisko i wygląd macie typowo aszkenazyjski...Matka Natura tu się kłania, jest dla waszej nacji niemiłosierna i bezwzględna, bezlitosna, demaskuje was wszystkich tak już po 40stce [Fragment artykułu o legendarnym Louisie Armstrongu: " He also worked for a Lithuanian-Jewish immigrant family, the Karnofskys, who had a junk hauling business and gave him odd jobs. They took him in and treated him as almost a family member, knowing he lived without a father, and would feed and nurture him.[8] He later wrote a memoir of his relationship with the Karnofskys titled, Louis Armstrong + the Jewish Family in New Orleans, La., the Year of 1907. In it he describes his discovery that this family was also subject to discrimination by "other white folks' nationalities who felt that they were better than the Jewish race... I was only seven years old but I could easily see the ungodly treatment that the White Folks were handing the poor Jewish family whom I worked for." Armstrong wore a Star of David pendant for the rest of his life and wrote about what he learned from them: "how to live—real life and determination." The influence of Karnofsky is remembered in New Orleans by the Karnofsky Project, a non-profit organization dedicated to accepting donated musical instruments to "put them into the hands of an eager child who could not otherwise take part in a wonderful learning experience." Ci Karnowscy z New Orleans to była porządna żydowska rodzina. http://4.bp.blogspot.com/_ewn0lJwK0hk/TUCRJdOPHpI/AAAAAAAAAnk/RuUxmckHUa4/s1600/Armstrong.jpg "Armstrong wore a Star of David pendant for the rest of his life and wrote about what he learned from them: "how to live—real life and determination." The influence of Karnofsky is remembered in New Orleans by the Karnofsky Project." ] - Książek jak widać, słychać i czuć też nie czytacie, Goje?:-) http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_Karnowskich Rodzina Karnowskich (jidisz Di miszpoche Karnowski)) – powieść napisana przez Israela Joszuę Singera w jidysz z 1943 roku po jego wyjeździe z Polski do Stanów Zjednoczonych. Została przetłumaczona na polski przez Marię Krych. Po raz ostatni w Polsce została wydana w 1992 roku. Książka jest rozrachunkiem z Haskalą. Opowiada historię trzech pokoleń żydowskiej rodziny Karnowskich. Dziadek Dawid Karnowski, którego ojczystym językiem jest jidysz, wywodzi z małej miejscowości. Po wyjeździe do miasta przywozi do swojego rodzinnego miasteczka modlitewnik reformowany autorstwa Mojżesza Mendelssohna, co wywołuje oburzenie u chasydów. Ostatecznie wyjeżdża do Berlina, żeby zostać "Niemcem wyznania mojżeszowego". Zostaje członkiem gminy reformowanej. Jest wielkim miłośnikiem nauki, chociaż nowocześnie stara się łączyć naukę Tory z nauką przedmiotów świeckich. Ponieważ posiada talent do języków, mówi bardziej poprawną niemczyzną literacką niż wielu berlińczyków, gdyż wtedy w Berlinie mówiono dialektem. Jego syn Georg, wychowany w dobrobycie, nie garnie się do żadnej nauki. Za żonę bierze sobie nie-żydówkę, czego jego ojciec nie chce zaakceptować, twierdząc, że pewnego dnia po prostu przejdzie na chrześcijaństwo. Syn Georga, Jegor, z mieszanej rodziny nie uważa się już w ogóle za żyda, tylko za Niemca, a żydami gardzi. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_Karnowskich Ps. Także odpowiedziałem krytykującym i plującym na mnie za ten wpis o Karnowskich, komentatorom na ich portalu w ten oto sposób: Czy Wy, Goje, nie jesteście w stanie posługiwać się żadnym normalnym językiem? Nic dziwnego, że za was "myślą" różni Karnowscy, którzy są za głupi na bycie żydami(sefardyjskimi), ale w porównaniu z wami Gojami są wręcz genialni. Goje, potęga Waszych "argumentów" zamieszczanych na forach, tak jednej czy drugiej strony dosłownie powala. Ja rozumiem, że wasi ojcowie i dziadkowie nie korzystali z toalet, tylko chodzili się "załatwiać" za stodołę, a kiedy ujrzeli toalety "to w muszlach klozetowych próbowali płukać ziemniaki a później dziwili się, że znikają. Tak te wasze teksty o "sraniu" są dla mnie nadzwyczaj zrozumiale:-)
 • @Kula Lis 62 07:23:28
  Zygmunt Białas napisał: Ciekawe, czy Karnowscy Ci odpowiedzą. Bo to byłoby szczególnie interesujące. Widzisz Wiesiek, jak żydzi zasiedli po lewicy i prawicy. To zaczyna się w głowie nie mieścić. - Przeczytaj wpisy i wyciągnij wnioski co do portalu Karnowskich. http://wpolityce.pl/artykuly/65667-kiedy-dosc-najpierw-kaplanowi-grozono-teraz-nieznani-sprawcy-probowali-spalic-kosciol-w-tle-medialna-nagonka-na-ksiezy-i-przyzwolenie-aby-publicznie-ponizac-kosciol i nie tylko pod tym artykułem Daje do myślenia czym jest ten portal i kto nim kieruje. Znowu wszystkie krytyczne komentarze pousuwane przez "niepokorną" redakcję, a te chamskie, prostackie i wulgarne, ale za to słuszne - pozostawione.. jaki portal tacy komentujący
 • @Kula Lis 62 07:27:08
  Zmieniam tam co chwila nicki bo mnie blokują. A jak wchodzę to potem mi i nie tylko mi wpisy kasują, pozostawiają chamskie i obelgi. Mam Security KISS Tunnel, zmienia mi co wpis IP, a to Francja, Anglia, Niemcy, USA, miasta, etc..Nie nadążają z blokowaniem, więc wpisy po czasie znikają.
 • @Kula Lis 62 07:29:22
  Zobaczcie jaka wpolityce.pl wentylu dla Gojów żydków Karnowskich jest "wolność" słowa i wypowiedzi, gdy artykuł jest o żydach, komentowanie wyłączone, jak dziś pod artykułem o śmierci chazara, polonofoba Dikmana ksywa Mazowieckiego. W którym same peany na jego cześć.
 • @Kula Lis 62 07:21:38
  Oni wszyscy boją się TECZEK NKWD-IW-WSW-WSI-UB- SB które znajdują się w Moskwie/KGB/FSB/GRU i Berlinie/BND/Stasi oraz w Waszyngtonie/Langley CIA- Wirginia.
 • @Kula Lis 62 07:52:09
  http://2.bp.blogspot.com/_hqQLJH3qmCg/TFDOj5PQZkI/AAAAAAAABMg/5o9Vd_WVUcA/s1600/CIA+HQ+west+side+entrance+Virginia.jpg
 • @Kula Lis 62 07:53:26
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f2/BND_Logo.svg/320px-BND_Logo.svg.png
 • @Kula Lis 62 07:54:55
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8f/Emblema_KGB.svg/151px-Emblema_KGB.svg.png
 • @Kula Lis 62 07:54:55
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/39/Emblema_Stasi.svg/251px-Emblema_Stasi.svg.png
 • @Kula Lis 62 07:57:28 I przełożeni trzymający krótko za mordę Tuska, Grasia, etc...
  http://eastgermany.info/stasi1.jpg
 • @Kula Lis 62 07:56:11 CI TAKŻE TRZYMAJĄ W/W NA KRÓTKIEJ SMYCZY
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d5/GRU_emblem.svg/277px-GRU_emblem.svg.png , http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/59/Generalstaff_central_dep.svg/461px-Generalstaff_central_dep.svg.png
 • Wszyscy.
  60-70 % Polaków nauczyło się przez 20 lat żyć ze złodziejstwa i wad systemu, dlatego będą bronić rządu gwarantującego im bezkarność "do krwi ostatniej", czyli do chwili, gdy w sklepach zostanie tylko ocet i musztarda. Ale to już niedługo. Chociaż nie od razu. Potem staną na czele rewolucji i znowu wzniosą słuszne hasła. Tu trzeba już radykalnych metod odzyskania Państwa przez Obywateli, przez Suwerena, kartka wyborcza już nic nie pomoże, nie zmieni!
 • Wszyscy.
  Rosja jest zmuszona odsunąć od siebie podejrzenie, stąd te nagłe pojawianie się różnych dowodów, zdjęć itp. Z resztą jak mi się wydaje strona polska od początku była przewidziana na odstrzał. Teraz Rosja uformuje tak sytuacje i wykaże, że to "Polacy" są inspiratorami i wykonawcami zamachu a oni sprzątaczami i tym samym "oczyści" się, przynajmniej na jakiś czas. Obserwując aktywność agentów w komentarzach można wyciągnąć sporo wniosków na temat stanu państwa w którym żyjemy. Nikt mi nie powie, że tak wielka akcja w necie w tv i w większości mediów jest spontaniczna. Oczywiście spora część społeczeństwa to zwykłe gnidy gotowe sprzedać własną matkę za pare srebników ale wątpię żeby chciało im się tak angażować po stronie kanalii. To zorganizowana akcja. I takie mamy państwo. Zepsute do szpiku kości. I nie nasze.
 • @Kula Lis 62 08:11:58
  A nagłośnienie amerykańskich podsłuchów nie pozostawia złudzeń, że wszystkie liczące się państwa świata znają rolę jaką odegrał premier RP ze swoim zapleczem w kwestii Smoleńska. To kompromitacja i być może pretekst do szantażu czy lekceważenia ludzi, którzy nie potrafią bronić swojego prezydenta i swoich obywateli a rządzą Polską.
 • @Kula Lis 62 07:53:26 Oni także wszystko mają i stąd ten strach i pełne pampersy.
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/National_Security_Agency.svg/220px-National_Security_Agency.svg.png
 • @Kula Lis 62 08:21:40
  Moim zdaniem jest to klatka tuż przed pamiętnym pokazowym uściskiem obu panów. Tusk zaciska ręce, bo wie, że za chwilę będzie miał uścisnąć Mastera... A że Tusk ma taką pokrętną i fałszywą mimikę, to wychodzi, że się uśmiecha... Zwróćcie uwagę na jego konferencjach - często jak coś mówi, zazwyczaj niekorzystnego, to najpierw puszcza taki sztuczny, niby wesoły uśmiech, by potem zmienić wyraz twarzy na ponury. dosłownie po chwili. Wrażenie, że mamy do czynienia z krętaczem - nieodparte... Mnie jednak bardziej rusza w tym zdjęciu mowa ciała i ta poza - charakterystyczna poza sługi wobec Pana. Schylona głowa i uśmieszek niczym chłopa pańszczyźnianego łaszącego się do magnata... Ale jedno jest ciekawe - skąd się wzięło to zdjęcie. Czy aby nie przypadkiem z kręgów ostatniego wielkiego przegranego, co go ryży zniszczył? Niejakiego Grzesia S.? Czy rozgrywany jest na naszych oczach smoleński szantaż? :)))
 • @Kula Lis 62 08:36:41
  Zapewne Donald mówi Yes, Yes, Yes udało się, a Putin patrzy na niego z politowaniem jakby mówił już jesteś mój.
 • Wszyscy.
  Walka o pamięć jest walką o Polskę. PO-wscy POlitrucy "to środowisko barbarzyńców którzy wyrzekli się polskości". http://wpolityce.pl/artykuly/65678-walka-o-pamiec-jest-walka-o-polske-po-wscy-politrucy-to-srodowisko-barbarzyncow-ktorzy-wyrzekli-sie-polskosci W roku 2008 zmarł Andrzej Mazurkiewicz, senator Prawa i Sprawiedliwości. Człowiek zacny, prawdziwy Polak i mój przyjaciel. Studiowaliśmy razem prawo na KUL, mieszkaliśmy razem na stancji, a po jego ‘pójściu w politykę’ do Sejmu i mojej emigracji, dalej utrzymywaliśmy kontakty aż do jego przedwczesnej śmierci. Zgodnie z parlamentarną tradycją klub PiS poprosił ówczesnego marszałka Sejmu Komorowskiego o uczczenie pamięci zmarłego senatora minutą ciszy. Odpowiedź, której udzielił Komorowski była deklaracją barbarzyństwa jego samego i jego formacji. Mianowicie powiedział:

  Nie, bo jak za każdym razem na zmarłego będziemy robić minutę ciszy, to nie starczy czasu sejmowego

  PO-wscy posłowie, zajęci procedowaniem ustaw na cmentarzach i stacjach benzynowych, nie znaleźli jednej minuty wolnego czasu by pochylić głowy przed zmarłym parlamentarzystą. Był to dzień w którym mój spór ze środowiskiem PO-wskim przestał być zwykłym sporem politycznym a stał się sporem personalnym. // Dawno temu, gdy chodziłem do szkoły, a ministrem oświaty nie była jeszcze minister Szumilas, uczniowie w ramach lektur obowiązkowych czytali ‘Antygonę’ Sofoklesa. Omawiając tą lekturę nauczycielka podkreślała, że jej przesłanie jest wyznacznikiem przynależności do kultury greckiej, którą od czasów starożytnych przeciwstawiano kulturom barbarzyńskim. W dziele Sofoklesa była mowa o braku należytego szacunku dla zmarłych, świadectwie i poświęceniu tych, którzy ten szacunek zachowują, jak również karze jaka spotyka tych którzy pamięć zmarłych bezczeszczą. Jak widać PO-wski aktyw POlitruków lektury tej nigdy nie czytał albo nic z niej nie zrozumiał. Czeka ich los Kreona gdy las smoleński zapuka do ich drzwi. /// Trwając przy naszych bohaterach, polskiej historii, literaturze i Kościele musimy być jak trzecie pokolenie AK-owców (jak pięknie ujął to Pan Radwański) – niezłomni, nieustępliwi i wierni Polsce. - Całość pod linkiem.
 • @Kula Lis 62 08:11:58
  tak, większość Polaków żyje w świcie swoich małych geszeftów, i ma w d..., iż mniejszość mniej zaradnych zdycha, co więcej, śmieją się z nich, że to takie porąbane niedorajdy.

  Nienawiść do PiSu bierze się między innymi z tego, że wtedy nie dawało się nic w urzędzie "załatwić".

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że polskie piekło nieustannie miele i przerabia wytrwałych na złodziei. Skoro zasadą obowiązującą jest "byle mi było lepiej, obojętnie jak, ale lepiej", a nie "aby wszystkim było lepiej", to nic dziwnego, że Polska tonie. Nikomu nie zależy na tym, aby nie tonęła, tylko na tym, aby być na najwyższym pokładzie.
 • @zygmuntbialas 21:21:03
  Moralnym obowiązkiem każdego obywatela Polski jest dążenie do wyjaśnienia Smoleńska. To być albo nie być Polski. Kto utrudnia, uniemożliwia, ośmiesza lub szydzi z wyjaśnienia tej tragedii ten renegat, zaprzaniec i zdrajca!
 • @Kula Lis 62 07:46:09
  Mazowiecki - biografia nieocenzurowana http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2343
 • @Kula Lis 62 07:21:38
  Piszesz: "Te podsłuchy o których teraz tak głośno,..." - Znam te sprawy z portali niemieckich.
  I dalej: "Ujawnienie ich to tylko kwestia czasu, ale póki co Tusk jest na smyczy". - Pamiętaj jednak, że jeśli Amerykanie coś ujawnią, to nie zrobią to dla Polski, lecz dla USA.
 • @Kula Lis 62 07:23:28
  "Twórczość założyciela portalu „wpolityce.pl” i tygodnika „W Sieci” sprzed roku 2010 owiana jest dziwną i niezrozumiałą dla mnie tajemnicą. Niemalże wszystkie jego artykuły i wywiady z okresu poprzedzającego katastrofę Smoleńską zniknęły z archiwów i zasobów internetowych „Dziennika”. - Przeczytałem uważnie Twój komentarz o braciach Karnowskich w poczcie wewnętrznej i teraz na blogu. No cóż, powtórzę, że "żydzi zasiedli po lewicy i prawicy. To zaczyna się w głowie nie mieścić".
  A tak a propos, dość często czytam, ale głównie zajawki, by wiedzieć, co dzieje się w PiS.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 07:29:22
  Piszesz: "Zmieniam tam co chwila nicki bo mnie blokują. A jak wchodzę to potem mi i nie tylko mi wpisy kasują, pozostawiają chamskie i obelgi". - Kiedyś powiesz mi parę słów o tym, bo są mi to rzeczy -jak dotąd - nieznane.
 • @Kula Lis 62 07:46:09
  Piszesz: "Zobaczcie jaka wpolityce.pl wentylu dla Gojów żydków Karnowskich jest "wolność" słowa i wypowiedzi, gdy artykuł jest o żydach, komentowanie wyłączone,..." - To już nie jest zabawne... To bardzo smutna rzeczywistość.
 • @Kula Lis 62 08:11:58
  Piszesz o Polakach: "Potem staną na czele rewolucji i znowu wzniosą słuszne hasła". - Weź pod uwagę, że rzeczywistość jest nieco inna. Nie ma dużych zakładów pracy, a i rola Kościoła może być mniejsza.
  Ale realia mogą się zmienić.
 • @zygmuntbialas 09:50:52
  Jeżeli będzie to w ich interesie oczywiście. Wiem o tym i Ty wiesz. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 08:21:40
  Dobrze to uchwyciłeś, więc powielam znaczną część Twojego komentarza:
  "Obserwując aktywność agentów w komentarzach można wyciągnąć sporo wniosków na temat stanu państwa w którym żyjemy. Nikt mi nie powie, że tak wielka akcja w necie w tv i w większości mediów jest spontaniczna. Oczywiście spora część społeczeństwa to zwykłe gnidy gotowe sprzedać własną matkę za pare srebników ale wątpię żeby chciało im się tak angażować po stronie kanalii. To zorganizowana akcja. I takie mamy państwo. Zepsute do szpiku kości. I nie nasze".
 • @Kula Lis 62 08:36:41
  "Ale jedno jest ciekawe - skąd się wzięło to zdjęcie. Czy aby nie przypadkiem z kręgów ostatniego wielkiego przegranego, co go ryży zniszczył? Niejakiego Grzesia S.? Czy rozgrywany jest na naszych oczach smoleński szantaż? :)))". -
  --- Ten niejaki Grześ S., nasz krajan zresztą, miał odegrać - myślę - dużą rolę w przypadku lewicowych trendów w społeczeństwie. Społeczeństwo jest jednak dość tradycyjne, więc misję otrzymał Jarek G., a Grześ S. poszedł w odstawkę. Przynajmniej na razie, bo na służbie jest się zawsze.

  Pozdrawiam.
 • @e-misjonarz 08:54:52
  Prof. Cieszewski "póżno został wybudzony". - Cóż, wszystkie ręce na pokład.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:01:53
  Tam zostawia się celowo chamskie komentarze, obelgi by ilość kliknięć jak to u żydów zwiększyć, geszeft na pierwszym miejscu, drugi to część błota się przylepi i o to im chodzi w tym ich żydowskim cyrku, ventylu dla głupich goi, napędzających im pieniądze. Merytoryczne wpisy dziwnie znikają, są kasowane, zauważ to przeglądając ich portal, najpierw są setki potem ledwo kilkadziesiąt lub kilkanaście. pzdr!
 • @Kula Lis 62 09:11:50
  Chciałem skopiować fragment życiorysu T. Mazowieckiego, ale nie da się (?) skopiować z portalu pomniksmolensk.pl

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:37:58
  oni się zabezpieczają, nie można ich artykułów kopiować to ich własność, poszukaj w internecie, musi być pod czerwone dynastie.
 • @Kula Lis 62 10:29:29
  Podając fakty o portalu w wPolityce.pl, upewniłeś mnie w moich spostrzeżeniach.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 10:43:01
  Piszesz: "oni się zabezpieczają, nie można ich artykułów kopiować to ich własność". - Nie chcą, to nie będę kopiował.
 • @zygmuntbialas 10:37:58
  Witam!
  Nie można wejść na stronę. Taki Ruch ? Awaria Systemu ? Czy Ktoś wpisał coś Mądrego ? Kondolencje zapewne abo - Już Żałoba ?!
  Tu na "NEONÓWCE" jakoś też smętnie . Idę po "Bolsa", może nie zamknięte.

  "Przez pierwsze 7 dni nie golić się, nie myć, nie wychodzić z domu, Nie pracować, studiować i nie słuchać muzyki; następnie nie jeść mięsa,Nie pić wina ani zakładać nowej odzieży ".
  Ot co Nas czeka ! Położyć się tylko i Rozmyślać.
 • @zygmuntbialas 10:51:07
  Po zalogowaniu można kopiować, przyciskasz prawym przyciskiem myszy i wyskakuje o tym komunikat.
 • @zygmuntbialas 10:28:17
  Już 5 razy wykasowano mój wpis a ja ponawiam po zmianie nicka i IP. Oto tekst i odpowiedź forumowicza na niego -
  Łupaszka (77.223.240.***) dzisiaj, 16:00 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Cenzura prawdy u żydków Karnoskie na całego jak widać!!! Czerwone żydobolszewickie Dynastie: T.Dikman vel Mazowiecki - W wystąpieniu przed Sejmem kontraktowym 24 sierpnia 1989 r. Tadeusz Mazowiecki mówił: "Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania". Może by tak zacząć rozliczać członków tego rządu za to "co uczynili, by wydobyć Polskę z tego stanu załamania"? Niedługo wszyscy pójdą do piachu i kogo wtedy rozliczyć? Potomków ? Nie wolno... Choć są beneficjentami po swoich przodkach. Na pogrzebie konfidenta, który wydał ks. Brzózkę, bohatera Powstania Styczniowego, policmajster powiedział tak: Żył jak pies, zdechł jak pies, czort z nim…, ja mówię obrzezany chooj z nim, Lucyfer już się cieszy a diabły smołę dla niego i kociołek rychtują. Mazowiecki - biografia nieocenzurowana http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2343
  Ukryj odpowiedź
  gosc (213.156.126.***) dzisiaj, 16:14 Zgłoszono

  Bracia cenzuruja bo w jednej rece trzymaja krzyz a w drugiej menore.
 • @Kula Lis 62 16:26:01
  Harrier (84.10.4.***) dzisiaj, 16:01 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Fakty o mazowieckim, którego niektórzy tutaj opłakują: 1. Napisał zaraz po wojnie paszkwil na Żołnierzy Wyklętych pt. "Wróg pozostał ten sam", gdzie nawoływał do łapania i mordowania herosów Polskiego Państwa Podziemnego walczących z komunistycznym okupantem. 2. Opłakiwał śmierć Stalina 3. 10 lutego 1976 roku były zmiany w Konstytucji PRL: dodano przewodnią rolę PZPR, wieczystą przyjaźń PRL z ZSRR oraz przekształcono państwo w kraj socjalistyczny. Wyniki głosowania były następujące: przeciw - 0, wstrzymało się - 1 (Stanisław Stomma), za - reszta, a więc i mazowiecki ten wielki opozycjonista, który był za wieczystą przyjaźnią PRL z ZSRR, wiodącą rolą PZPR w polskiej polityce 4. Po 1989 polityka "grubej linii" czyli zostawienie w spokoju komunistycznych zbrodniarzy, ubeków, i właśnie przez niego po ulicy chodzą i mają się dobrze ubecy typu wiktor Lechowicz (torturował Pileckiego i jego ekipę) - wszystko przez zakaz lustracji, dekomunizacji czyli przez "grubą linię", przez układ 5. Jeden z głównych opluwaczy osób, którzy nie podzielali poglądów obecnego establishmentu, a więc po kolei od Radia Maryja na które mazowiecki wylewał pomyje, po Kaczyńskiego i jego ludzi, wyborców. CIESZĘ SIĘ ŻE UMARŁ. Czekam na śmierć baumana, bartoszewskiego i innych.
  Ukryj odpowiedź
  Krok (83.16.93.***) dzisiaj, 16:11 Zgłoś nadużycie

  Dodam do tego, ze Mazowiecki Tadeusz byl ulubiencem Luny Bristiger.
 • @Kula Lis 62 16:29:24 jak myślicie?
  Co Tadeusz Mazowiecki robił w "obiekcie specjalnym" nr 135 MSW w Magdalence (przezd OKRĄGŁYM STOŁEM 1988 i 1989)? Kogo faktycznie reprezentował (Polaków?) i w czyim interesie tam działał?
 • @Kula Lis 62 16:29:24
  Zauważyłem, że ostatnio na wPolityce.pl pojawia się coraz więcej niemerytorycznych komentarzy, których adresatami są nie autorzy danych artykułów a "bracia Karnowscy" oto naszym oczom ukazuje się wcielenie zła obecnego dialogu medialnego, wróg ucieleśniony, bracia Karnowscy (czasami Karnoscy). Tak to już jest, na tym świecie że jak napiszesz prawdę wprost, bez owijania w polityczną poprawność skazujesz się na obstrzał. Taki świat! Zmarł jeden z "członków założycieli postkomuny"- człowiek który nie miał rodziców ,kolegów szkolnych ,rodzeństwa ,który nie żył przed wojną i w czasie okupacji .Tadeusz Mazowiecki był człowiekiem który urodził się 53 lat po swoim urodzeniu.Był człowiekiem o którym (gdyby nie Internet)nie wiedzielibyśmy ze pisał paszkwile na księży katolickich (m.inn na biskupa Kaczmarka)za co został nagrodzony etatem "katolickiego" posła w PRL-owskim sejmie. Ponadto Mazowiecki sprzeciwił się nadaniu odznaczenia "Orła białego" -rotmistrzowi Pileckiemu. Jeden z ojców założycieli’’ okrągłego stołu; wraz z Jaruzelskim, Kiszczakiem, Michnikiem ,Kuroniem, Wałęsą, którzy odpowiadają za zubożenie i rozkradanie Polski. To oni stworzyli Polskę, z której wszyscy uciekają. W świadomości Polaków POzostanie jako autor tzw. grubej kreski, która przesądziła o tym, że dziś POlska bardziej przypomina kraj trzeciego świata. Zatrzymał lustracje i dekomunizację, zagwarantował bezkarność komunistycznym oprawcom do rozkradania majątku państwowego , przyczynił się do obalenia rządu Jana Olszewskiego w 1992r , W latach 50-tych w czasie największego terroru stalinowskiego, pisał paszkwile szkalujące Żołnierzy Niezłomnych, polscy patrioci zwalczający sowiecki totalitaryzm zostali porównani przez Mazowieckiego do hitlerowców!! MAZOWIECKIEMU NIE MAMY BYĆ ZA CO WDZIĘCZNI.
 • @Kula Lis 62 16:43:12
  Już Karnoskie wszystkie moje i nie tylko moje wpisy wyczyścili, dodać nie mogę pojawia się napis:wystąpił błąd.
 • @Kula Lis 62 16:43:12
  Żydki Karnoskie na wpolityce.pl wycięli 3/4 wpisów piszących prawdę o Dickmanie. Ot u nich żydowska wolność wypowiedzi.
 • @Kula Lis 62 17:13:41
  Już całkiem żydki Karnoskie zablokowały dodawanie komentarzy pod artykułem Staniszkis o Dickmanie. Ot żydowska wolność wypowiadanioa prawdy.
 • @Kula Lis 62 17:21:03
  W Trybunale: Marszałek Komorowski Prezydent Komorowski

  W Trybunale: Marszałek Komorowski Prezydent Komorowski

  24.09.2012 / "Publikacje Gazety Polskiej": Niedawno opisywaliśmy, jak w Konsulacie RP w Łucku na Ukrainie urzędnicy zarabiali na załatwianiu nielegalnie wiz Schengen." >>> W Polsce łatwiej jest dostać polskie obywatelstwo, niż zdać egzamin na prawo jazdy. - Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, by do tego dopuścił? A jest o co pytać, bo od posiadania polskiego obywatelstwa może zależeć, czy można się będzie ubiegać o KASĘ Z REPRYWATYZACJI. CHODZI O 200 MLD. WARTO PODKREŚLIĆ >> POLSKICH >> miał przeciwne zdanie niż Lech Kaczyński

  2. Prezydent B.Komorowski >>> miał takie samo zdanie jak Lech Kaczyński,

  W Polsce łatwiej jest dostać polskie obywatelstwo, niż zdać egzamin na prawo jazdy. - Czy Lech Kaczyński, gdyby nie zginął w Smoleńsku, by do tego dopuścił? Czy Polacy staną się mniejszością we własnym kraju? >>> WIĘCEJ >>> www.kacpro.blogspot.com
 • "FUNKCJA OSI CZASU"
  Co to jest ?
 • @koniecPOLSKI 15:01:28
  Piszesz: "następnie nie jeść mięsa,Nie pić wina ani zakładać nowej odzieży ".
  Ot co Nas czeka ! Położyć się tylko i Rozmyślać". -
  --- Często jednak rozmyślasz na smutno. To idzie w parze z Twoim nickiem @koniecPOLSKI.
 • @Kula Lis 62 16:26:01
  "w jednej rece trzymaja krzyz a w drugiej menore". - No i cenzurują, to fakt.
 • @Kula Lis 62 16:40:23
  Piszesz o T. Mazowieckim i jego roli w 1989 roku: "Kogo faktycznie reprezentował (Polaków?) i w czyim interesie tam działał?" - Na razie tylko garstka nas pyta.
 • @Kula Lis 62 16:43:12
  Podajesz istotne fakty z życia Mazowieckiego i puentujesz: "MAZOWIECKIEMU NIE MAMY BYĆ ZA CO WDZIĘCZNI". - To jest fakt. Dzisiaj mainstream rozczulał się, jeszcze w niedzielę (w dniu pogrzebu), a później zapadnie cisza jak po Kuroniu czy Geremku.
 • @Kula Lis 62 17:21:03
  Bracia Karnowscy - to i widzisz, że oni kasują niewygodne (dla nich) wpisy.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:49:11
  To Przepis na Żałobę - Płacze cała Polska
  Ja tam nie żałuję, Lęcę se po "BOLSA"

  Bo Niema już Niema między Nami
  Naszego Rodaka ,Pierwszego Premiera
  Wielkiego Polaka
  Polska ma łzy w oczach i każdy się wzrusza
  Dzisiaj Imieniny przecież Tadeusza
  Wałęsa łzy roni głęboko wzruszony;
  -"nie żłożem mu życzeń bo jestem spóźniony"..
  Czemu ,oh !ach! czemu'm z Życzeniami zwlekał?
  Jak mógł tak postąpić że na mnie nie czekał?
  Wszyscy zapłakani bo żałoby pora
  Ciekną łzy strumieniem z pod.... telewizora
  Już jest TAM w otchłani prawie od Godziny
  Wszyscy tu czekają, tam zaś imieniny
  Goń Bolek do domu ,bierz kapcie ,szczoteczke
  zroluj se piżame i zapakuj w teczke
  Dobrze się pośpieszysz na Czarcie roraty
  moze się załapiesz na szklankę herbaty
  Ryczy cała Polska bo żałoby pora
  łzy się leją ciurkiem z pod...telewizora
  Tam zaś w Otchłani od prawie godziny
  szykują Niespodziankę mu na imieniny
  Gieremek z Kuroniem siedzą u stolika.
  Lecz z gry nic nie będzie.. brakuje Michnika
  Nie płaczcie kochani, niema tego złego
  mamy już na oku Gościa następnego
  Nie ma co narzekać gra tego nie warta
  Dziś damy w zastepstwie wam jakiegoś Czarta.
 • @koniecPOLSKI 00:52:52
  Już zdążyłem zauważyć Twoje zdolności rymotwórcze. Jako że nie oglądam od lat TV dowiaduję się:
  "Ryczy cała Polska bo żałoby pora
  łzy się leją ciurkiem spod...telewizora".
 • @koniecPOLSKI 00:52:52
  Żałoba z z gwiazdą Dawida w tle. Ach, co za straszna rzecz, wszystkie Jewropejczyki są zdruzgotane tą wielką stratą. Więcej na ten temat znajdziesz tu: http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/10/28/na-lono-abrahama-przeniosl-sie-dzisiaj-icek-dikman/ oraz ciekaw komentarze.
 • @koniecPOLSKI 00:52:52
  Wmawia się Polakom, że Mazowiecki to wielki autorytet moralny. Dla wielu, znających historię, tak nie jest. Jego gwiazda świeci fałszywym blaskiem. Ma swoją czarną kartę w historii. W latach 1948–1955 działał w Stowarzyszeniu PAX – zrzeszającym katolików gotowych do współpracy z komunistami. W szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi. W oficjalnych publikacjach poświęconych Mazowieckiemu pomijana jest napisana przez niego w 1952r. książka „Wróg pozostał ten sam”. Choć ukazała się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy, jest dziś skrzętnie przemilczana. Książka była elementem bezwzględnej komunistycznej kampanii wymierzonej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję. Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Gdy Sowieci i ich kolaboranci stosowali wobec podziemia niepodległościowego powszechny terror, Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest rezultatem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują takie ośrodki dywersji jak BBC, Głos Ameryki, czy Radio Wolna Europa. W 1953 będąc redaktorem naczelnym „Wrocławskiego Tygodnika Katolików” opublikował artykuł krytykujący działalność kieleckiego biskupa- antykomunisty- Czesława Kaczmarka. Jego proces pokazowy odbył się w okresie konfliktu episkopatu z władzami popierającymi księży patriotów czyli kolaborujących z władzą komunistyczną w powojennej Polsce. Proces miał skompromitować w oczach społeczeństwa episkopat i Watykan oraz stworzyć grunt pod aresztowanie Wyszyńskiego. Następnym krokiem komunistów w walce z Kościołem było właśnie pozbawienie wolności Prymasa, jakie nastąpiło w cztery dni po ogłoszeniu wyroku w procesie Kaczmarka. Jak zakończyła się ta historia ? Bp Kaczmarek trafił do więzienia na warszawskim Mokotowie, katowni MBP. Przez 2 lata i 8 miesięcy poprzedzających proces był w nieludzki sposób torturowany. Poddawano go wielogodzinnym przesłuchaniom, podczas których był bity i obrzucany obelgami. Dostawał także zastrzyki powodujące zmianę świadomości i utratę pamięci. 22 IX 1953 r. sąd skazał biskupa Kaczmarka na 12 lat więzienia. Wolność odzyskał w grudniu 1956 r. Zmarł w 1963r. W 1990 został uniewinniony. Funkcjonariusze UB, którzy przyczynili się do wyreżyserowania procesu zostali nagrodzeni odznaczeniami i nagrodami pieniężnymi: Złoty Krzyż Zasługi otrzymało 5 osób, Srebrny Krzyż Zasługi - 5, nagrody pieniężne - 33 osoby. Społeczeństwo dla „intelektualistów" pozostało motłochem. A Mazowieckiemu jego haniebna postawa nie przeszkodziła w tym, iż został uznany „autorytetem moralnym". A raczej dzięki temu nim został. Wszak warunkiem koniecznym zaliczenia w poczet „autorytetów moralnych " jest jedynie słuszna biografia, a w niej nie może zabraknąć elementu współpracy z komunistami. Mazowiecki wg Waldemara Łysiaka to jeden z czterech jeźdźców apokalipsy Polski. Są to : Kuroń, Lewartow vel Geremek, Dikman vel Mazowiecki i Szechter vel Michnik. Teraz pora na Aaaaadasia. To są nazwiska największych szkodników, twórców sprzedajnej i złodziejskiej III RP.
 • @Kula Lis 62 12:20:58
  „Warto wiedzieć: Fragmenty obszernego artykułu Tadeusza Mazowieckiego (ówczesnego redaktora naczelnego Wrocławskiego Tygodnika Katolickiego) po pokazowym procesie biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka skazanego przez sąd wojskowy na 12 lat więzienia. (...) Na rozprawie sądowej zanalizowana została przestępcza działalność oskarżonych jak i jej skutki. Wychowanie nacechowane podejrzliwością i wrogością wobec postępu społecznego, atmosfera środowiska społecznego rozniecająca lub choćby tylko podtrzymująca bezwzględną wrogość wobec osiągnięć społecznych Polski Ludowej, wpływy polityczne przychodzące z zewnątrz i wyrosła na tym wszystkim błędna postawa polityczna ks. bp. Kaczmarka, która doprowadziła go do kolizji z prawem – oto sumarycznie ujęte przyczyny działalności przestępczej oskarżonych. Doprowadziły one do czynów skierowanych przeciwko interesom własnego narodu. Doprowadziły ks. bp. Kaczmarka do działalności wrogiej wobec interesu narodowego i postępu społecznego w okresie przedwojennym, okupacyjnym i w Polsce Ludowej. Doprowadziły w szczególności nie tylko do postawy przeciwnej nowej rzeczywistości naszego kraju, nie tylko do podrywania zaufania w trwałość władzy ludowej i nowych stosunków społecznych w Polsce, ale i do uwikłania się we współpracę z ośrodkami wywiadu amerykańskiego, które pragnęłyby posługiwać się przedstawicielami duchowieństwa, jako narzędziem realizacji swych wrogich Polsce planów. (...) Dlatego więc nie tylko bolejemy, ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp. Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej i kierowały w tej działalności jego postawą. Zadając sobie pytanie, jak się stało, że do tego dojść mogło, widzimy następujące wyjaśnienie. Ku działalności tej kierowało nastawienie wrogie wobec postępu społecznego, wrogie wobec przemian społecznych i broniące dotychczasowego kapitalistycznego ustroju. (..) W szczególności ważne jest wyraźne i stanowcze odcięcie się od tych usiłowań przez władzę kościelną w Polsce – Episkopat, na przeciwstawienie którego interesom naszego narodu i jego nowej drodze rozwojowej liczy wciąż imperializm amerykański (...). Bolesny dla sumień ludzi wierzących proces ks. bp. Kaczmarka dobiegł końca. Wyciągnięcie wniosków z jego przebiegu -jak już podkreślaliśmy -jest konieczne, aby podobna sytuacja nie miała nigdy więcej miejsca (...).”
 • @koniecPOLSKI 00:52:52
  Jestem tylko małym człowieczkiem i widzę, i myślę, i swoje przeszedłem. Dziadek kiedyś mnie uczył, nie rób niczego złego aby nikt przez Ciebie nie płakał! Dziś widzę, że nie tylko naród płacze przez PO ale jest wściekły, że ciężko mi to ubrać w słowa! Jestem ciekaw czy ten Tygrys europejski bez wąsów spieprzy na dość wysokie drzewo żeby go SPRAWIEDLIWOŚĆ nie dopadła, oj pętla się zaciska i to szybko ostatnimi czasy. Nie ma dnia żebym nie czytał o kilku aferach władz Rządzących(kradnących)Komuś zabrakło mądrego dziadka, uczciwości, honoru i zdrowego rozsądku,_ wniosek, nieprzystosowani i niebezpieczni do życia w społeczeństwie. Lekarstwo? ŁOPATA I PIASEK.
 • @Kula Lis 62 12:48:19
  Witaj Kulalisie!
  Coś się dzieje. Jakiś Orkan do nas wieje? Nie Wiem Nic. Mazowiecki to
  Jakaś "szemrana" postać. Miał 86 lat a urodził się w 1951 roku w PAXie.
  W międzyczasie coś tam, jakaś matura w kłodzku czy w Płocku ale to ma Każdy.
  Piasecki do PAXu nie przyjmował byle kogo.To było Środowisko Endeckie pomawiane o faszyzm .w czasie Okupacji Piasecki był dowódcą 77 P.P.AK i trochę się dał Bolszewikom we znaki "zaproponowano" mu po upadku "BURZY" wyjątkowo UKŁAD i rozmowy bezpośredno ze Stalinem.Pod Warunkiem ujawnienia i Obietnicy że Będzie "grzeczny" Pozwolono na warunki " Układ Państwa w Państwie" na "specjalnych zasadach". Do tej pory Nie Wiadomo Dokładnie Co i Jak. Żydzi za COŚ zamordowali mu z Zemsty syna. .Pewno Była to " Działalność" pod Dobrą Obserwacją i Infiltracją. Byli "grzeczni i nawet prowadzili działalność gospodarczą . Mieli Jak w Ameryce. Żyli sobie Nieźle.
  Tam "Urodził" się właśnie Mazowiecki i dalej robił Karierę do Premiera z
  Solidarności włącznie .- Ojciec "Grubej Krechy" . To Wszystko .
  Nic Więcej Nie wiadomo.
  - "Idze Huragan ze Stanów" - dalej sam się zastanów.
  Pzdr.
  Co się dzieje ? co się dzieje? " Tusk się chwieje. PO się chwieje/
  Czy Schetyna ich dożyna?..................Czyja Wina? Gdzie tu Wina?
 • Prof. Cieszewski ostro o polskich "szmatławcach" i tzw. ekspertach Laska.
  Prof. Cieszewski ostro o polskich "szmatławcach" i tzw. ekspertach Laska. Opluwanie, zniesławianie, obrażanie i kłamanie to metody niektórych mediów w Polsce - powiedział prof. Cieszewski na dzisiejszym posiedzeniu zespołu parlamentarnego. Jako przykład podał nazwanie go przez "Gazetę Wyborczą" "ekspertem PiS" oraz oskarżenie go przez ten dziennik o sfałszowanie autorstwa referatu wygłoszonego na II Konferencji Smoleńskiej.

  Uczony podkreślił na początku, że nie ma nic wspólnego ani z PiS, ani ze smoleńskim zespołem parlamentarnym. Przypomniał, że pracę nad zagadnieniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej rozpoczął od udziału w Konferencji Smoleńskiej, będącej inicjatywą niezależnych naukowców.

  Prof. Cieszewski stwierdził, że niektóre media w Polsce nie zajmują się informowaniem społeczeństwa, lecz zniesławianiem, obrażaniem i kłamaniem. Nawiązał tu do nieprawdziwej publikacji "Gazety Wyborczej", która napisała, że jest on "ekspertem PiS". Dziennik Michnika oskarżył też prof. Cieszewskiego, że jako współautora swojej głośnej analizy wpisał człowieka, który nic o niej nie wiedział - co było ewidentnym łgarstwem.

  Prof. Cieszewski pokazał kłamliwy tekst "GW"
  http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/47716-538671383058085.jpg


  Ludzie mający dorobek naukowy są warci tego, żeby ci, którzy chcą o nich coś wiedzieć, oprócz czytania jakiegoś szmatławca zajrzeli na 5-10 minut do internetu i zapoznali się z publikacjami tych uczonych - oświadczył prof. Cieszewski.

  Na potwierdzenie tych słów pokazał dziennikarzom stronę Google Scholar, będącą zestawieniem dorobku naukowego uczonych na całym świecie. "Na Google Scholar wystarczy wpisać nazwisko. Bardzo prosto jest tu np. znaleźć mnie i sprawdzić, czy potrzebuję kłamać i dopisywać kogoś do swojej analizy, żeby podnieść swoją rangę. Jestem człowiekiem, który pracował przez 15 lat w University of Georgia, i tego się nie da zmienić - zaznaczył prof. Cieszewski.

  Amerykanin dodał: "Słyszałem też, że prof. Binienda jest niedokształcony. Prof. Binienda jest wybitnym naukowcem, z bardzo dużym dorobkiem, z bardzo dużą liczbą publikacji. Zarówno prof. Binienda, jak i inni uczeni związani z Konferencją Smoleńską, np. prof. Jacek Gieras, są naukowcami zupełnie innej klasy niż tak zwani eksperci komisji rządowej. Prof. Gieras ma 250 publikacji, 60 czy 70 patentów amerykańskich, 15 książek. Dla porównania prof. Lasek ma 18 publikacji, a żadna z nich nie jest na prestiżowej liście. Gdy sprawdzimy dorobek prof. Biniendy i słowa kluczowe w jego publikacjach, jest tam mnóstwo i o aerodynamice, i o aluminium, i o strukturach cienkościennych. Jak się sprawdzi prof. Artymowicza [astrofizyk polemizujący z prof. Biniendą z pozycji zwolennika wersji rządowej - przyp. niezalezna.pl], który też ma dużo publikacji, nie ma w nich nic na te tematy, natomiast jest wiele o czarnych dziurach i innych tematach pozaziemskich."

  Naukowiec z USA przedstawił również jeszcze raz materiały, na których oparł swoją przełomową analizę, według której słynna smoleńska brzoza była złamana już 5 dni przed katastrofą. "Wyznaczanie odległości między obiektami na zdjęciach satelitarnych to rutynowa część mojej pracy" - podkreślił prof. Cieszewski.

  "Zawsze kochałem Polskę. Jednocześnie jest tutaj wiele koszmarnych rzeczy, np. niemoralność mediów" - zakończył swoje dzisiejsze wystąpienie naukowiec z USA.
 • @Kula Lis 62 17:03:15
  Tak. Goście zwracają Uwagę że z Polakami w ostatnim ćwierćwieczu stało się coś Dziwnego.My nie zauważamy,tak powolutku,powolutku,prawie
  niedostrzegalnie.
  To sprawa MEDIÓW.Ludzie Przestają czytać .Młodzież nie czyta książek.
  Tylko Przekaz Obrazkowy,Ruchome obrazki.Czyta-Nie rozumie zdania -Co Podmoiot co Orzeczenie .Kompletna zmiana sensu,pojęcia,o co chodzi
  Skąd niuanse mowy? Skąd cała gama ,barwy i znaczeniowe formy,
  przenośnie i porównania ? Ograniczona potencja, inteligencja .Tylko Proste sygnały; gwizdek-śniadanie,gwizdek -kawa,gwizdek- do roboty i gwizdek-z powrotem ,Wolne - Piwo i TVN, Koniec ! I od Nowa. Brak wyższych Potrzeb. To Jest To! Przyczyna. Można im wkładać do łba - Patriotyzm.
  Nie są wstanie rozumieć.Jak człowiek "znaleziony na Dworcu" - możesz mu długo o swoim dziadku....Nie zrozumie. Ojczyzna to dlań Puste słowo a Dziadek jest w pewnym Okresie Najważniejszy. Ja miałem choć krótko i tylko jednego - Wojna. Po za tym demoralizacja od Przedszkola
  Bo jeszcze trzeba odebrać - Rodzinę , Pojęcie rodziny. KURWA! czy te Pseudo-Elity Tego Nie Widzą ? Czy działają na NASZĄ POLSKĄ ZGUBĘ ? Co ONE nam "Pieprzą" na tych różnych Spotkaniach To nic O co chodzić powinno. Bełkot pseudonaukowy. Pokolenie Debili Profesorów.
  Teraz rozmawiałem z bratem ,który emigrował do"Reichu" w 80 -latach .
  Po za "SZAŁEM" O-chów i A-chów tuż po Smoleńsku, zachwytów Tuskiem- mężem Opatrznościowym i Wielką Przyjaźnią do Polski i Polaków ,teraz CISZA - NIC o Polsce .Jakby Nigdy i Nigdzie Jej Nie było.
  Pierwsza PODSTAWOWA sprawa. Należy jak Najszybciej Rozpier...ić
  "Prywatne Media " >Szlaban na Nadawanie ! Mogą mieć Anteny ,Studia ,Nadajniki i Nadawać Co Im się tylko Podoba ale pod Warunkiem że to podoba się NAM ! Schluss ! Jak nie Zabieramy "multiplekdsy".KONIEC !
  Trzeba mieć Sejm .Polski Parlament. Inaczej to koniec Polski!
  Nie Powiem Ci co Należało by zrobić z Tym Dworskim Bydlakiem .
  Lepiej Nie. Nie Mógłbyś spać spokojnie. Taka i jego Mać.....
 • @Kula Lis 62 12:20:58
  Piszesz: "Mazowiecki wg Waldemara Łysiaka to jeden z czterech jeźdźców apokalipsy Polski. Są to : Kuroń, Lewartow vel Geremek, Dikman vel Mazowiecki i Szechter vel Michnik. Teraz pora na Aaaaadasia. To są nazwiska największych szkodników, twórców sprzedajnej i złodziejskiej III RP". - Dużo ich było, ale ci czterej wyznaczyli kierunek rozbierania i upadania państwa.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 20:15:47
  Piszesz o mediach: ""Prywatne Media " >Szlaban na Nadawanie ! Mogą mieć Anteny ,Studia ,Nadajniki i Nadawać Co Im się tylko Podoba ale pod Warunkiem że to podoba się NAM". - Pech chce, że ludzie (na ogół) chcą oglądać ich tańce na lodzie z M.Olejnik.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:36:04
  Umarła niemota, miernota - odrzut pokomunistyczny.
  To, że ktoś umarł nie powinno oznaczać, że będzie się o nim w dniu jego śmierci mówić źle szczególnie wtedy, gdy człowiek ten był politykiem. O rządach Mazowieckiego najlepiej opowiada film BBC "Gruszki na wierzbie" zrealizowany przez Bartkowiaka w pierwszą rocznicę rządów solidarnościowych a tak naprawdę esbeckich, etc... Film ten pokazuje syf, chaos i bezprawie panujące w ówczesnej Polsce, która znalazła się pod rządami niemot i miernot z Solidarności z Mazowieckim na czele. Mazowiecki wsławił się przede wszystkim jednym: załatwił rodzinie jako jeden z pierwszych 2 mieszkania w Warszawie wykorzystując do tego celu stanowisko Premiera RP. Tym samym nakreślił nowe zasady, standardy i trendy realizowane przez następnych rządzących do dzisiaj. Odszedł człowiek, który dla mnie był miernotą, niemotą i nieudacznikiem i taka pamięć po nim pozostanie we mnie. Nie dorabiajmy więc ideologii do faktów wynosząc mierność na piedestały tylko dlatego, że ta niemota, miernota właśnie tylko umarła. Czyli zmarł Taadełe, został niestety jeszcze Władełe, i to jest niewesoła weść. Taadełe w młodości nie lubił AK, NSZ, a najbardziej to "band z lasu". Zapewne zapytają, Taadełe a coś ty tam Taadełe wyskrobał za "poezję" pro-radziecką w 1952r. do spółki z towarzyszem Potakiewiczem??? Taadełe odpowie, że radzieckim piórem "Pancernik Potiomkin" nie mógł nic innego napisać.
 • @zygmuntbialas 23:38:52
  "Ludzie" Niech sobie oglądają nawet ; "Olejnik na lodziie" - co kto lubi sobie ogląda. Za audycje typu "Radio-Tele-Erewań" - Noga + D..a+ Brama" i nie Ma już Takiego Pana; Powiatowego Lisa Miecugowa" - od razu leci głowa .
  Nie wolno Publicznie Plwać , Obrażać,Poniżać. Nikogo. Demoralozować i Ogłupiać Także, tylko dlatego że jest się za "szklaną " szybką i czuje
  się bezkarnie bo żaden z widzów jej nie odsunie i po mordzie nie da.
  Przede Wszystkim nie za Publiczne Pieniądze i "przymusowe" abonamenty.
  Niechaj "robią" sobie kanały Zamknięte+kodowane jak z Pornolami bez
  Prawa istnienia w Otwartej Przestrzeni Publicznej.
  Wtedy nie zdarzały by się wypadki Oblania moczem TELE IDOLA
  To nie tędy droga i sposób na wyładowanie emocji.
 • @Kula Lis 62 09:08:01
  Piszesz: "O rządach Mazowieckiego najlepiej opowiada film BBC "Gruszki na wierzbie" zrealizowany przez Bartkowiaka w pierwszą rocznicę rządów solidarnościowych a tak naprawdę esbeckich, etc... Film ten pokazuje syf, chaos i bezprawie panujące w ówczesnej Polsce, która znalazła się pod rządami niemot i miernot z Solidarności z Mazowieckim na czele". - Słyszałem już o tym filmie, ale niestety nie oglądałem go. I szkoda.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 11:43:53
  Piszesz o dziennikarzynach z telewizji i ich programach: "Przede Wszystkim nie za Publiczne Pieniądze i "przymusowe" abonamenty.
  Niechaj "robią" sobie kanały Zamknięte+kodowane jak z Pornolami bez
  Prawa istnienia w Otwartej Przestrzeni Publicznej". - Tak powinno być. To podpowiada zwykły rozsądek, a nie jest.

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 23:22:20
  Mam na ten temat określone zdanie. Nie wypowiadam go często, by nie przyczyniać się do powiększania przygnębienia. Coraz bardziej wyraźnie widzę, iż zamach 09 - 10 kwietnia jest jednym z elementów rozbierania Polski, bo uzgodnienia z Jałty przestają być aktualne. Powstało /powstaje zamieszanie w Polsce, więc cel został zrealizowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej