Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

"Die Welt" o słowiańskiej krwi (i urodzie Polek)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Czy to jest poważne czy tylko zabawa?" - pyta niemiecki dziennikarz.

"Mleko, seksizm i słowiańska krew" to tytuł artykułu zamieszczonego w portalu  welt.de, link:  //www.welt.de/kultur/musik/article123548751/Milch-Sexismus-und-slawisches-Blut.html   - Tekst został napisany przez Gerharda Gnaucka, któremu nie możemy zarzucić nieznajomości naszych realiów.

"Film-wideo polskiego producenta Donatana pokazuje przesadnie uszminkowane kobiety wiejskie z dekoltami, poruszające się babuszki i dużą ilość mleka. Wideoklip "My Słowianie" bawi i dzieli Polaków" - pisze niemiecki dziennikarz. 

Nein, dies ist kein Blatt aus dem deutschen Jungbauernkalender: Filmstill aus dem Video „My Slowianie“ von Donatan & Cleo

Czy to jest poważne czy tylko zabawa? Gerhard Gnauck wskazuje na różne aspekty odbioru. Wspomina o panslawizmie, który zdążył się już skompromitować. Pisze też: "Że polskie kobiety są ponadprzeciętnie ładne - ta myśl pojawia się już w sprawozdaniu "O Polsce", napisanym przez  Heinricha Heine". Dziennikarz w podsumowaniu zgadza się z obrazem przedstawionym przez niemieckiego poetę.

To jest więc ten wideoklip:

Wiedza autora tej notki (skromnego blogera zresztą) o muzyce nie zanadto wykracza poza znajomość piosenek Klenczona i Grechuty, więc też nie przedstawi tenże bloger własnego stanowiska.

KOMENTARZE

 • NEWS - JAK ZWYKLE ...
  Jak zwykle (to chyba zaczyna być już jakaś chora tradycja na NEonie), autor artykuły komunikuje jakiś news nie siląc się nawet na jego skomentowanie.

  NEon staje się "newsowym ściekiem".

  A powinien to być PORTAL WIEDZY ...

  Oto MÓJ komentarz:

  otóż powodzenie klipu "MY SŁOWIANIE" należy widzieć w kontekście niebywałego sukcesu Marszu Niepodległości (od razu dodam, że Winnicki ma tyle wspólnego z sukcesem tego marszu, co rzep na psim ogonie z wędrówką wiejskiego psa), sukcesu piosenki Sabatona "40-1", sukcesu Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wzrost znaczenia rocznic tego wydarzenia oraz w ogóle pojawienia się mody na patriotyzm, polskość itp.

  Zapalnikiem do wzrostu tego rodzaju pozytywnych emocji były działania i wypowiedzi następujących osób:
  - Kupa Powiatowa (ale został już ukarany w ramach retorsji)
  - Donald wyszydzający polskość (polskość to choroba)
  - Zapędowska wyszydzająca tradycyjny patriotyzm
  - Olbrychski (już nie pamiętam co, ale pewnie jakieś GÓWNO UMYSŁOWE)
  - feministki (srające i rzygające na wszystko co polskie, bo to "patriarchalne")
  - antyklerykałowie (bo to "sukienkowi", "czarni", "chciwi" - tak jakby politycy i urzędnicy nie byli chciwi ...)


  Wszystkim wam - DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo nas OBUDZILIŚCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A teraz, drogie ... gnojki - jest już ZA PÓŹNO ...

  ZA PÓŹNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bo jak się raz obudzi naród przez doprowadzenie go do WŚCIEKŁOŚCI, to lepiej szybko się ewakuować na Marsa ...
 • @Ultima Thule 01:02:32
  Nie wiem, czy takim bełkotem w wykonaniu @Ultima Thule da się obudzić naród.
 • @zygmuntbialas 01:21:41 - MŁODZIENIEC ÓW WYPOWIEDZIAŁ SPORO CENNYCH UWAG
  Co prawda mógł sobie oszczędzić wulgaryzmów i niepotrzebnie cenzuruje rolę jaką w przebudzeniu narodowym Polaków odgrywa Krzyż, który chce wrócić do Korony, ale niech jemu będzie. Naród się częściowo budzi. To jest prawda. Nie wszystko idzie w dobrym kierunku, sporo złego robi ludzka głupota, niewiedza i Wrogie Służby, szczególnie WASP-owskie, ale nie tylko.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 03:52:03
  Pisze Pan: "Co prawda mógł sobie oszczędzić wulgaryzmów". -
  --- W tym właśnie rzecz. Co ja mogę sądzić o osobie, która bez wczytania się, może nie tyle w aktualny tekst, ile w moje poprzednie, pisze sobie nonszalancko i bezmyślnie (mówiąc delikatnie).
  Proszę zwrócić, Panie Doktorze, uwagę na to, że umieściłem swą notkę w dziale HUMOR; to powinno wyjaśniać właściwie wszystko. Chyba że ktoś uważa, że człowiek prawicy nie ma prawa pisać lżejszych tekstów.

  Pozdrawiam.
 • @AnnaP 06:13:34
  Napisałem w notce: "Wiedza autora tej notki (skromnego blogera zresztą) o muzyce nie zanadto wykracza poza znajomość piosenek Klenczona i Grechuty, więc też nie przedstawi tenże bloger własnego stanowiska". - Będę konsekwentny i nie będę się wymądrzał.
  Kontrowersyjne utwory (i utforki) były śpiewane też za komuny. Bodajże zespół Partita śpiewał "Przeleć mnie", ale Środa i Szczuka były dziećmi lub ich nie było na tym świecie, więc nikt nie protestował.
 • @Ultima Thule 01:02:32
  "pojawienia się mody na patriotyzm, polskość itp."

  No to ja jestem "modny" od prawie 50 lat.
 • @zygmuntbialas 09:12:36
  Nerwowa reakcja JuTu dowodzi, ze poruszył Pan jakąś strunę...:D))
 • @SpiritoLibero 09:32:01
  Pisze Pan do mnie: "poruszył Pan jakąś strunę...:D))". -
  --- Jestem - myślę - dość typowym człowiekiem prawicy. Znają mnie (dość) dobrze dr. E.Sendecki, Repsol czy Kula Lis 62, więc na pewno by to potwierdzili. Staram się przy tym mieć oczy otwarte także na inne - nieraz kontrowersyjne - zjawiska.
  :)))
 • -------- MY SŁOWIANIE
  http://bialczynski.wordpress.com/category/slowianie/
 • @zygmuntbia
  Na początku mamy wątki sowieckie.

  Mam do tego teledysku stosunek ambiwalentny.

  Jest jakby inspirowany bardzo dobrymi rosyjskimi teledyskami ale brak mu ich lekkości i humoru.

  Melodia jednak nie jest zla. Wygląda na to że teledysk spełnia rolę raczej pozytywną i nawet tak pokraczne wbijanie Polaków w dumę w planach destrukcji Polski i konkretnie Judeopolonii nie jest mile widziane.

  Nie bez powodu wspomniałem o akcentach sowieckich. Mi to przpomina to co mówi Dugin. Znajdziecie na przykład u Krajskiego. Sierpień 2012 audycja RM lub książka
 • @CyprianPolak 10:44:53 - WŁAŚNIE, CZEGOŚ MI TU BRAKUJE...
  Na piersiach hożych dziewoi pijących mleko i hożo ubijających masło - nie ma Krzyża, ani medalika. W spracowanej dłoni starej wieśniaczki - nie ma różańca. Na ścianach chałup nie zauważyłem świętych obrazów, ani Krzyża, ani wianka ziół poświęconego w Matki Boskiej Zielnej, ani palmy z Niedzieli Palmowej... w plenerze nie ma kapliczki, krzyża przydrożnego, zarysu kościoła choćby.
  Czy to na pewno są polskie Słowianki aby? Dlaczego taka cenzura Wartości Chrześcijańskich? Co Autor, Reżyser, Sponsor - mieli na myśli? Sataniści? Komuniści?
 • @Eugeniusz Sendecki 12:01:38
  Właśnie.
  Dugin mówi:

  Zachowacie z nami czyli masonerią rosyjską slowianskość , ale zapomnijcie o katolicyzmie.
 • Donatan i Luxuria Astaroth robią furorę w sieci.
  Nacisk kładzie się na popularny teledysk o Słowiankach, lecz zachwyt wzbudza też „rodzimowierstwo” Donatana. Mało kto zajmuje się jednak satanistycznymi inspiracjami najbardziej znanej modelki z klipu „My Słowianie”.


  Buszując po Youtube można czasami znaleźć rzeczy naprawdę zdumiewające. Zdarza się nawet, że owe dziwactwa są wyjątkowo popularne. Wtedy zasługują one na zaklasyfikowanie do zjawisk bardzo groźnych. Tak jest niewątpliwie z przypadkiem teledysku Donatana i Cleo „MY SŁOWIANIE”. Kiedy obejrzy wierzący, niewątpliwie niezwłocznie poszuka różańca…


  Na Donatana (Witolda Czamarę) trafiłem znacznie wcześniej, a konkretnie na jego „Nie lubimy robić” z albumu RÓWNONOC. Pomyślałem sobie, że to dziwne zjawisko – hip-hop pierwszego gatunku o polskiej wsi? O co tu chodzi?! Pamiętam, że w podstawówce i liceum noszenie przezwiska „wieśniak” bynajmniej nie było powodem do dumy. Oznaczało kogoś, kto rażąco nie pasuje do „cywilizowanej” popkultury z Zachodu, a zatem między innymi do hip-hopu. Jednak istnieje racjonalne rozwiązanie zagadki.


  Po pierwsze, mam nieodparte wrażenie, że polska popkultura się usamodzielniła. Upewniła mnie w tym znajoma nauczycielka angielskiego, która stwierdziła, że młodzież nie jest już zainteresowana tym językiem. A przecież dobrze pamiętam, że była! Bo wszystko co POP, co popularne a zatem także co pożądane, było po angielsku. To był oczywiście efekt zmęczenia i znudzenia młodych PRL-owską siermięgą. Ale od czasów, kiedy każdy zdawał się myśleć „dobre, bo angielskie”, minęło wiele lat, więc należało się spodziewać zmian na tym polu. Ot i rodzima popkultura! Być może ktoś zaprotestuje, że nie ma czegoś takiego jak „pop” przypisany do narodowości, jednak przyznać trzeba, że tak właśnie przebiegła ewolucja popkultury w Polsce. Dziś mamy polskie filmy, muzykę, gry komputerowe, czasopisma nawet „sztukę” niewiele różniącą się od obcojęzycznego pop-u.


  Po drugie, każdy chyba zauważył nasilenie nastrojów narodowych w Polsce. Marsz Niepodległości podobnie jak „awaryjny” marsz prezydencki nie wzięły się znikąd. Ale co by to było, gdyby polska młodzież stała się zwyczajnie patriotyczna? Ba, a co by to było, gdyby obok tego wierzyła w JEDEN, ŚWIĘTY, POWSZECHNY I APOSTOLSKI KOSCIÓŁ? Niektórzy mądrzy inaczej uznaliby to za katastrofę! Z ich punktu widzenia nie może być zwyczajnego patriotyzmu, prostej i szczerej miłości do ojczyzny: do jej tradycji, religii i kultury, do miejsca gdzie mam dom, żonę i dzieci; do ziemi, która nas żywi i granic, które nas chronią.


  Co więc zamiast tego? Jak wykoślawić ten - zdrowy skądinąd – patriotyczny trend, jaki kolejny „prezydencki marsz” należy zafundować Polakom, by opanować sytuację? Historia znów rechocze: wraca znane nam doskonale „narodowe” i „rodzime” pogaństwo, które już raz pokazało na co je stać, produkując niejakiego Adolfa H i jego wesołą gromadkę.


  W kraju biednie, a Donatan występuje w drogich teledyskach opiewających wieś - ale nie tą sympatyczną, którą pamiętam z dzieciństwa. Na jego „polskiej” wsi stoi ferrari, kręcą się wyuzdane dziewczyny i zaciągają po ludowemu o tym, że nic im się nie chce, albo że są ładniejsze od rywalek z innych części świata. Hmm… Przypomina mi się impreza ze słoniami, rycerzami i nagimi kobietami jaką wspomniany już Adolf H. swego czasu zafundował Niemcom na „dobry początek”. Ale, ale… czy aby nie przesadzam w tym brunatnym zestawieniu?


  „MY SŁOWIANIE” to zupełnie niewpadająca w ucho linia melodyczna, drażniący wokal Cleo i… jeszcze więcej seksu. Na dodatek – niestety - piękny polski strój ludowy został tak zbrukany! Abstrahując od „głodnego” grania, warto zastanowić się, czy jest w tym produkcie jakiś głębszy sens? Otóż niewątpliwie jest! Zacznijmy od tego, że równonoc to nie tylko zjawisko w przyrodzie ale także pogańskie święto. A na płycie RÓWNONOC znajdziemy piosenkę „Noc Kupały”… Co więc o pogaństwie powie nam sam Donatan?


  Pogaństwo to brzydkie słowo narzucone przez Kościół. Jestem rodzimowiercą. Ludzie, którzy starają się mnie przekonać, że wiara katolicka jest jedyną słuszną, nie są w stanie mi tego udowodnić. Tymczasem ja mogę pokazać, że to, w co wierzę, czyli siły przyrody, cykliczność pór roku, to że dzień zmienia się w noc, po prostu istnieje. To jest nasza wiara. Bez żadnych smrodków dydaktycznych. – powiedział Czamara w wywiadzie dla Wprost.


  To bardzo optymistyczne przedstawienie pogaństwa kontrastuje z tym, co mówi psalm 95.: „wszyscy bogowie pogańscy to demony”. I tak się składa, że w tym przypadku związków z demonicznym pogaństwem daleko szukać nie trzeba. Jest nim 18-letnia modelka Kamila Smogulecka.


  Karierę modelki Kamila zaczęła już w wieku 15 lat (sic!), a dziś – jak informują media - „cała Polska kocha się w jej dekolcie”. Kiedy trafił na nią Czamara, zagościła w jego twórczości na dobre. Wystąpiła w „Nocy Kupały” (jako wpółżywy topielec), „Budź się”, „Słowiańskiej krwi”, „Niespokojnej Duszy” (jako zjawa prześladująca mężczyzn), „Nie Lubimy Robić” i „MY SŁOWIANIE” – w dwóch pozostałych jako ucieleśnienie seksu. Jakby tego było mało, można podejrzeć jej makabryczne zdjęcia na facebooku, na których jawi się jako demon, czy wampir pożywiający się krwią.


  Jednak najcięższym argumentem jest jej pseudonim – Luxuria Astaroth. Luxuria oznacza grzech nieczystości. Astaroth zaś to imię demona (również Ashtaroth, Astarot i Asteroth). Opisywany jest jako „wielki książę rządzący 40 legionami duchów” i „ohydny anioł ujeżdżający piekielną bestię trzymający w ręku węża”. Może dręczyć śmierdzącym oddechem, ale daje poznanie tego, co było, jest i będzie oraz odkrywa sekrety. Zna historię stworzenia i upadek aniołów. Wspiera w Sztukach Wyzwolonych, a także pomaga zdobyć przychylność wielkich panów.


  To ostatnie jest bardzo intrygujące, jako, że ostatnio widzowie w Polsce mieli okazję oglądać Kamilę w programie Dzień Dobry TVN. Dziewczyna bynajmniej nie popisała się tam erudycją, a jednak jakoś się tam znalazła. Ba, stwierdziła, że w aktorstwie ma większe szanse niż ktokolwiek inny, a jej wymarzonym zawodem po byciu modelką jest adwokat! Zastanawia również jej dwuznaczna odpowiedź, kiedy prowadzący zapytał ją o oddawanie czci belzebubowi. Wykręcając się powiedziała, że ma swoje osobiste powody by używać demonicznego pseudonimu, ale to nie jest czas by o nich mówić. Jednak uważa się za „personifikację grzechów, za które umierał Chrystus”.


  Przy tym wszystkim wyznanie, że jej idolem jest Doda, to już tylko wisienka na czarnym torcie. Darski ps. Nergal pewnie jest dumny z młodej gwiazdki…


  Oto więc doczekaliśmy się prawdziwego POP-pogaństwa dla mas, które ma 23 miliony wyświetleń na YouTube! Donatan twierdzi, że potrzeba takiej alternatywy dla Zachodu i katolicyzmu. Tak wiec słowiańskie pogaństwo jako alternatywa nie tylko dla Kościoła Powszechnego, ale również dla Zachodu. Tego samego Zachodu - który poddał się innemu pogaństwu spod znaku rozumu zbuntowanego przeciw Bogu i Kościołowi. Tak więc z jednej jak i drugiej strony chcą nas przerobić na neopogan! Strzeżmy się więc.


  I jeszcze jedna uwaga. Ciekawe, że na króla polskiego hip-hopu wyrasta ktoś, kto do niedawna byłby zaklasyfikowany przez nastolatków jako „wieśniak”? Czy ten segment pop-kultury rzeczywiście wyrósł z ludu, czy raczej został stworzony dla ludu - przez kogoś i w jakimś celu?


  A może Czamara to jednak nie do końca taki polski wieśniak, skoro za swoją drugą ojczyznę uważa Rosję – wszak tam, a właściwie w ZSRR spędził kawałek swojego dzieciństwa. „Równonoc” zdecydowałem się zrobić m.in. po to, by podkreślić podobieństwo między Słowianami. – mówi o swojej płycie.


  Chyba jednak nie do końca rozumie duszę Polaka, która jest do szpiku kości katolicka i zachodnia - oczywiście w tym sensie, w jakim zachodni jest Kościół Katolicki i Rzymski – nie zaś pogańska i panslawistyczna! A kiedy widzimy ferrari stojące przed chałupą krytą strzechą, wcale nie myślimy o polskiej wsi, ale raczej o tzw. noworuskich w złotych zegarkach, ciasno ułożonych orderach na niekoniecznie bohaterskiej piersi i luksusie przemieszanym z siermięgą.


  Na koniec taka refleksja. Czamara powinien poważnie się zastanowić, czy nie woli kręcić teledysków z udziałem bardziej słowiańskich aut niż włoskie Ferrari, bo jest tu niekonsekwencja: kościół rzymsko-katolicki „be” za to włoskie Ferrari „cacy”.  Eugeniusz Kosiński

  Read more: http://www.pch24.pl/donatan-i-luxuria--poganstwo-i-satanizm-dla-tlumow,19780,i.html#ixzz2pcX4bXfs
 • @zygmuntbialas 09:45:48
  Witaj ,potwierdzam. PZDR. http://youtu.be/irkLhvHCrc8
 • ...
  Powodzenie bierze sie z chwytliwej muzyki i tekstu. Dorabianie do tego ideologii jest smieszne. Teledysk jak teledysk, nic tam nie widze wulgarnego... Moze mnie jeszcze ktos oswieci i wyjasni co tam satanistycznego...
 • @DUCATI 14:04:59
  No co ty, nie wiesz????????
  Przecież sama kobieta to ponoć siedlisko szatana :)
 • @CyprianPolak 10:44:53
  Pisze Pan: "Mam do tego teledysku stosunek ambiwalentny". - Ja też. Wolę posłuchać K. Klenczona. I dalej nie pójdę; w żadne interpretacje panslawistyczne czy satanistyczne.
  Do Pańskich e-maili odniosę się wieczorem po godzinie 21:30.

  Pozdrawiam.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:01:38
  Pisze Pan: "Dlaczego taka cenzura Wartości Chrześcijańskich? Co Autor, Reżyser, Sponsor - mieli na myśli? Sataniści? Komuniści?" -
  --- Brak Krzyża nie jest dowodem ani poszlaką na komunizm lub satanizm.

  Pozdrawiam.
 • @CyprianPolak 12:38:18
  Czytałem kiedyś jakąś pracę Dugina. Mocno naciągane wydają mi się jego argumenty. Dugin mógłby zastanawiać się raczej nad możliwościami przetrwania Rosji w obecnym kształcie - tak sądzę.
 • @All
  Wklejam jeszcze informację przekazaną mi e-mailem przez Pana Cypriana Polaka:
  A więc Cyprian Polak poprosił, "abym poinformował, że chciał wziąć dalszy udział w komentowaniu i propagowanie swoich skromnych inicjatyw związanych z posiedzeniem Knesetu w Polsce. Jednak został zablokowany i nie może komentować ani wejść na artykuły pod którymi skomentował: Białasa i Sendeckiego".

  Pozdrawiam.
  Na pozostałe Państwa wpisy odpowiem wieczorem po godzinie 21:00.
 • @zygmuntbialas 15:45:05
  Jak zablokowany ?

  Zablokować mógłby jedynie Sendecki (niemożliwe) albo ty (też niemożliwe).
  A jego blog jest na miejscu...
 • "słowianie"
  Film obliczony na naiwnych, że jak głupek zobaczy takie pupelki, to odrazu pobiegnie do "słowiam", zapisze się do nich i dadzą mu tą z tymi pięknymi pirsiątkami i buzią wyjściową.

  Tymczasem ślicznotki są dla eskimosów, żeby mogli je prostytułować.
 • dzisiejszy NIEBYWAŁY
  wręcz SUKCES wśród NARODU ...obchodów ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI ...potwierdza dokładnie to co napisał ULTIMA THULE ... NARÓD SIĘ BUDZI ...to nie jest JUŻ tylko jedno jakieś odosobnione wydarzenie ...TO JEST JUŻ CIĄG STAŁYCH ,BIEGNĄCYCH PO SOBIE ZDARZEŃ ,kamień już wyciągnięty, LAWINA RUSZYŁA...powolna PRACA nieugiętych PATRIOTÓW POLSKOŚCI ...OPŁACIŁA SIĘ I JUŻ WYDAJE OWOCE...POLSKA TO NIENORMALNOŚĆ i jej TWÓRCY już za chwilę w ŚMIETNIKU...
 • @koniecPOLSKI 17:33:49
  Oj tam. Oj tam.

  Takie "minorowe" ocenianie dnia dzisiejszego w porównaniu do "świetlanej" przeszłości może być - proszę wybaczyć - efektem wieku.

  Kiedy miałem 20 lat wszystkie dziewczyny były piękne i eleganckie
  Dziś , kiedy jestem o 30 kg starszy , jest ich jak gdyby dużo mniej.
 • @koniecPOLSKI 19:36:55
  Jeśli "u nas" to w Trotylu a nie w Tyrolu.

  ;-))

  Pozdrawiam
 • --------- a życie - ma dywagacje w dupie
  http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo
 • @ninanonimowa 20:43:34
  http://www.youtube.com/watch?v=N-0r8O7ZDRY
  http://www.youtube.com/watch?v=SMJ6iOfQrSE
 • @Katogoria 13:24:31
  Doczytałem do połowy przytoczony tekst, zanim brakło mi cierpliwości.
  Jak można przytaczać tu Adolfa H.??? - Przecież to obłęd!
  W takiej sytuacji nie będę pisał o innych półprawdach i naciągnięciach.
 • Z. Białas,Katogoria, Libero, KoniecPolski
  Z. Białas
  Dziękuję za wklejenie info.
  Informacja dla innych. Tak się dzieje często zwłaszcza gdy komentuję na blogach Bialasa. Jeden komentarz idzie zwykle bez problemu. Po prostu wtedy zanika internet. Nędzny je“st i łatwo to robić.
  Niepotrzebnie się jednak“ podniecalem“ bo chodziło mi w tym wypadku o wpis Sendeckiego o posiedzeniu Knesetu w Oświęcimiu i dyskusję nad konkretnymi działaniami, propozycje, nagłośnienie tego. Nie ma jednak problemu jak widzę. Ludzie chcą wymienić parę uwag i to wszystko, telefonu do redakcji gazety choćby nie wykonają.
  Nie ci ludzie, nie ci miejsca.

  Katogoria


  To jest świetny komentarz i do tego jak dobrze napisany. Proszę go dać jako notkę, z takim tytułem nawet.

  Bardzo Pan wzbogacil wpis i widać że zna temat.


  Koniec Polski

  Jestem młodszyma ale podobnie odbieram tych ludzi jako mówiących obcym językiem. Potwierdzam Pana uwagi. To narasta,ale widziałem już po części tak gdy byłem dwudzestolatkiem
 • @Repsol 13:34:15
  Witam!
  Wysłuchałem piosenki dwa razy. Już niedługo będę znawcą rapu.
  Zadzwoniłbym, ale już chyba późno.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 21:13:53
  ------ a to ? ::))))
  ----------[ Bywało i to z rana, gdy pchły obierała

  I w przezroczystem rąbku przeciw okna stała,

  Alabastrowe ciało jako w perspektywie

  Z najskrytszemi członkami mógł widzieć prawdziwie,

  Które się wydzierały przez słabą zasłonę

  Do kawalera lub go w swą chcąc zwabić stronę.]
 • @DUCATI 14:04:59
  Pisze Pan o utworze "Słowiańska krew": "Powodzenie bierze sie z chwytliwej muzyki i tekstu. Dorabianie do tego ideologii jest smieszne. Teledysk jak teledysk, nic tam nie widze wulgarnego... Moze mnie jeszcze ktos oswieci i wyjasni co tam satanistycznego... -
  --- Tak, spokojnie utrafił Pan w sedno.
 • @ninanonimowa 21:21:28
  http://www.youtube.com/watch?v=cxdz56LiuN8
 • @ninanonimowa 21:32:01
  http://www.youtube.com/watch?v=GIxqCTwIIWE
 • @ninanonimowa 21:35:19
  ------- ech życie
  http://www.youtube.com/watch?v=aSYO1_GK9RU
 • @SpiritoLibero 15:56:35
  "Jak zablokowany?" - Przekazałem wypowiedź Cypriana Polaka. On zapewne coś wyjaśni.
  Ja nie mam zwyczaju kasować wpisów, tym bardziej C.Polaka.
 • @ninanonimowa 21:52:43
  Przestań pitolić. http://youtu.be/BqtSRkgt998
 • @Repsol 13:34:15 (II)
  Wysłuchałem jeszcze raz piosenki "Budź się", w tym kilka razy końcowego fragmentu (tak od 2:50). Trudno mi było wynotować całość. Jest tam wyśpiewane zdanie: "Bóg jest z nami".
  Tak więc wszelkie głosy zarzucające zespołowi propagowanie treści pogańskich czy satanistycznych byłyby po prostu mocno naciągane.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @zygmuntbialas 22:20:33
  Płatnikiem było RMF.FM . O lewakach na końcu śpiewają . Gites nutka .PZDR. http://youtu.be/RyNn0dKGxIs
 • @koniecPOLSKI 17:33:49
  Chyba zanadto idealizujesz dawniejsze czasy. Byli różni ludzie - tak jak wcześniej i później. Jest dzisiaj nie tylko taka młodzież, którą opisujesz.
  Piszesz: "Często wydaje mi się że jestem w INNYM kraju". - Jest faktem, że staczamy się. Jest też faktem, że brak jest rozwiązań systemowych, które pozwoliłyby rozwiązać podstawowe zagrożenia i problemy.
  Nie podoba Ci się wideoklip. I dobrze - to sprawa gustu. Mnie osobiście podoba się dość średnio. Jeśli napisałem notkę, to nie w celu reklamy, tylko by zanotować wydarzenie. Ot zwykłe wydarzenie, które wywołuje niepotrzebnie tyle emocji.

  Pozdrawiam.
 • @Jan Szczepanik 16:36:43
  "Film obliczony na naiwnych". - Strasznie dużo byłoby tych naiwnych w Polsce.
 • @koniecPOLSKI 22:40:16
  Ave. :) http://youtu.be/ysHib6-rKp0
 • @ninanonimowa 20:43:34
  Dziękuję za film!
  Piosenka jest po prostu świetna!
  Nie spodziewałem się, że zespół "Piersi" bez Kukiza potrafi coś tak świetnego zagrać.
 • @koniecPOLSKI 21:06:49
  Piszesz o piosence zespołu "Piersi": "Muzyka janczarów z tureckich bazarów pełnych chazarów". - Klip nakręcony jest (chyba) w Niemodlinie (województwo opolskie). Piszę chyba, bo już nie byłem tam parę lat, więc mogłem nie rozpoznać.
  Dlaczego "Chazary"? - Czy nie sądzisz, że ludzie mają prawo do beztroskiej (czasem) zabawy?

  Z pozdrowieniem.
 • @ninanonimowa 21:13:53
  Dziękuję za filmy-wideo!
  Wysłuchałem.
 • @ninanonimowa 21:21:28
  "Bywało i to z rana, gdy pchły obierała..." - Nie znam całości oraz autora /autorki, więc trudno tu cokolwiek powiedzieć.
 • @zygmuntbialas 22:54:40
  Tak, piosenka bardzo dobra, ale jaki typ “Polaków“ lansują.
  Przyzna Pan jednak że tekst mógłby być lepszy. We współczesnym rosyjskim popie w piosenkach lekkich, łatwych przyjemnych teksty są głębsze niż w naszych.
  Śpiewał Norbi, Elektryczne Gitary, było coś więcej, niedawno jeszcze“ Baśka“ Wilków też coś więcej.


  Ludowo: Koniczek musi napić się w źródełku_ wpros?
 • @ninanonimowa 21:52:43
  Obejrzałem dwa pierwsze filmy. Świetne!
  Trzeci obejrzę później :)
 • @Repsol 22:10:20
  Dobre! Mocne, ale prawdziwe!
  Nie wiedziałem dotychczas, że znasz rap tak dobrze.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:34:28
  Znam nutki. pzdr. http://youtu.be/Ed6aLO-91U8
 • @Repsol 22:30:47
  Wysłuchałem. Myśli słuszne, ale za dużo klną chłopcy!

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 22:52:16
  Piszesz o wideoklipie: "Polki są PIękne ,te Panie tylko lubieżne". - To jest sprawa gustu. Możesz tak odbierać. Napisałem już, że utwór podoba mi się bardzo średnio.

  Pozdrawiam.
 • @CyprianPolak 23:14:26
  Pisze Pan o piosence zespołu "Piersi": - "Tak, piosenka bardzo dobra, ale jaki typ “Polaków“ lansują". - Wiemy Pan i ja, że istotą sztuki są tzw. 'wartości artystyczne'. Te 'wychowawcze' (oraz 'poznawcze') są wtórne, i dobrze jest, gdy przejawiają się pośrednio. W przeciwnym wypadku utwór nie będzie oglądany, słuchany.
  Jest jeszcze istotna funkcja ludyczna - ona występowała już w sztuce ludów pierwotnych.
  Za 15 odniosę się do Pańskich wypowiedzi, przesłanych e-mailem.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:36:38
  To i trzeba chcieć być ofiarą losu!
  Ja nie oglądam TVN-u (oraz innych) od lat.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 23:44:57
  Skoro tak odbierasz? - Możesz. W obu piosenkach, tj. w "Słowiańskiej krwi" oraz utworze zespołu "Piersi" jest na pierwszym planie element ludyczny. Tak więc kogoś to bawi, drugiego nie.
  Ja już się określiłem; lubię Klenczona i Grechutę. No i jeszcze Czesława Niemena, który zresztą kiedyś też był dla wielu nazbyt kontrowersyjny.

  Z pozdrowieniem.
 • @koniecPOLSKI 01:06:34
  Piszesz: "Powiedz mi Co to ma wspólnego z POLKAMi, Polską muzyką ,ludem ,kulturą ,strojem, zwyczajem...itd." -
  --- Moim celem było zbadanie, czy są w tej piosence i w ogóle w wideoklipie elementy antypolskie, panslawistyczne czy pogańskie. W toku dyskusji i wielokrotnego przesłuchiwania (mizdrząc się przy tym co nieco, gdy pisałem o swej niekompetencji) utwierdziłem się w przekonaniu, iż nie ma takich elementów. I to powinno (mi i nie tylko) wystarczyć.
  Sztuka (w tym powieść realistyczna) nie jest bezpośrednim odwzorowaniem rzeczywistości. Mamy do czynienia z tzw. światem przedstawionym, który jest mniej lub bardziej podobny do naszych doświadczeń. Pisałem też trochę o elemencie ludycznym czyli zabawowym, który na ogół dominuje w piosence rozrywkowej. I tak będzie osoba, która te elementy znajdzie w pieśni religijnej (a jest mnóstwo pięknych), inna zaś chciałaby posłuchać piosenki do kotleta czy wódki (to przecież dla ludzi, różnych ludzi).
  Jeszcze wchodzi w rachubę przełamywanie konwencji - to jest prawo (i często obowiązek) artysty. Także za komuny mieliśmy mniej lub bardziej udane piosenki typu: "Przeleć mnie", "Chłop żywemu nie przepuści", "Śpiewać każdy może" czy "Córka grabarza".
  I tu dochodzimy znowu do indywidualnego gustu. Może się ta piosenka komuś nie podobać (mnie średnio), ale niech nie przywołuje Adolfa H., bo się po prostu ośmiesza.

  Pozdrawiam.
  Dobrej nocy!
 • @Eugeniusz Sendecki 12:01:38 ....hehe....
  "Na piersiach hożych dziewoi pijących mleko i hożo ubijających masło - nie ma Krzyża,...."
  No tak, jak by na tych arbuzikach powiesili krzyż krzyczał by Pan ze go
  profanują. Tak z drugiej strony, bylem tak zajęty oglądaniem ze nawet tego faktu nie zauważyłem? :-)
 • ------- oj ludziska -ludziska -z igły widły --ŻAŁOBA saśpiewana byłaby wreszcie polskim akcentem
  --surowość ocen ! znana jest mi -z takich katolików się wywodzę, same smutki ,tragedie ,żałoby-to rozdwojenie jazni odbiera Polakom RADOŚĆ ŻYCIA -cudzoziemcy odbierają nas jako BARDZO SMUTNY Naród -surowość życia jest cnotą -radość grzechem --SAMOBICZOWANIE jest dobrze widziane -cnota katolicka -żydoskie palmy to jak najbardziej ale polskie PRAWDZIWE cycki to już nie !
  -------smutna prawda ! tak polakokatolicy dbali o poziom polskiej melodii ,że w ostateczności CZARNA zaśpiewała na EURO polski konsensus został osiągnięty -- jak nie ja ! TO NIKT !! --bez boga ani do proga ! STRASZNE ! gdyby krzyżyk dyndał na cyckach -teledysk byłby OK

  http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_132003&feature=iv&src_vid=YtDhMzDkois&v=wIX9_gE4AoE
 • @koniecPOLSKI 03:51:35
  Piszesz: "Wywaliłem te wpisy'. - Niepotrzebnie.
  I dalej: "Tak jak nie powinno być Nigdy o Obozach - "polskich obozach" i ...w tym problem". - Nie wiem, o co chodzi.
 • @ninanonimowa 07:33:01
  Słuszne są Pani uwagi. Ja przedstawiłem swój pogląd najpełniej we wpisie z godziny 01:38:19, skierowanym do blogera @koniecPOLSKI.
  Ta sprawa z zespołem "Jarzębina" to też interesująca rzecz.
  Dziękuję za wszystkie materiały.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:36:33
  "Film obliczony na naiwnych". - Strasznie dużo byłoby tych naiwnych w Polsce.

  Oczywiście, że tak.

  Prawda jest taka, że ładna sexowna dziewczyna zna swoją cenę. Można taką kupić jeśli się jest milionerem, czy jeszcze lepiej miliarderem i mieć ją jako swoją i przyssać się do niej i miętosić i ssać jej pirsi i cały czs kopulować.
 • @Ultima Thule 01:02:32
  Ale odlatujesz... Połowa ludzkości lubi patrzyć na ładne babki i jędrne cycki - ot i cała filozofia. Tylko nie rozumiem, po kiego licha przytacza się u nas to, co napisał jakiś durny szkop?
 • @Jan Szczepanik 09:51:11
  "Można taką kupić jeśli się jest milionerem,..." - To wychodzi znacznie poza problem notki.
 • @koniecPOLSKI 11:38:18
  Pozostańmy przy swoich poglądach w tej sprawie, bo narażamy się na powtarzanie tych samych argumentów. Moja interpretacja nie idzie tak daleko, a bronić już nie będę, bo utwór "Słowiańska krew" nie jest z mojej bajki.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 12:05:50
  Problem roszczeń żydowskich i ewentualnej rekompensaty jest istotnym zagrożeniem dla nas. Rozumiem oczywiście, że sprawa ta wychodzi poza tematykę mojej notki.
 • @Mirek-S 17:39:26
  "Tylko nie rozumiem, po kiego licha przytacza się u nas to, co napisał jakiś durny szkop?" - Tenże szkop, powołując się na drugiego (znanego w świecie) szkopa, chwalił urodę Polek. Uznałem to za godne uwagi.
 • @koniecPOLSKI 02:31:23
  Na temat sztuki, jej obrony przed obcymi elementami, pisałem w notkach związanych z działaniem i wypowiedziami prof. M. Dakowskiego, linki:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/101574,prof-miroslaw-dakowski-zakonczmy-wspolnie-te-profanacje

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/101662,o-prymitywnym-bluznierstwie-w-centrum-sztuki-wspolczesnej

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/104125,prof-dakowski-jak-dlugo-jeszcze-pozwolimy-by-oni-rzadzili

  Powyższe elementy nie występują w wideoklipie "Słowiańska krew".
 • @koniecPOLSKI 15:53:33
  Jeden lubi ogórki , drugi ogrodnika córki. Taką rzeczywistość wolisz ?. Pozdrawiam:).http://youtu.be/xOsEj75q8mA
 • @koniecPOLSKI 15:53:33
  Napisałem już przed południem:
  "Pozostańmy przy swoich poglądach w tej sprawie, bo narażamy się na powtarzanie tych samych argumentów. Moja interpretacja nie idzie tak daleko, a bronić już nie będę, bo utwór "Słowiańska krew" nie jest z mojej bajki". -
  --- To w zasadzie powinno załatwiać sprawę.
 • @Repsol 21:22:30
  I Ty takie filmy oglądasz?!

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:16:47
  Witaj to jest nasza rzeczywistość ,Ty jako bloger z miasta prowincjonalnego mało masz wiedzieć , ale tacy jak ja przypilnujemy aby ta władza skończyła z ręką w nocniku. Serdeczne PZDR.
 • @Repsol 22:24:23
  Obejrzałem tylko kawałek filmu. Tam ci dopiero prowincja.
  Myślę, że z prowincjonalnego miasta dużo widać.
  "aby ta władza skończyła z ręką w nocniku". - To powinno się stać.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @koniecPOLSKI 23:47:43
  To jest tylko piosenka. Dość średnia piosenka według mojego gustu. I to byłoby tyle. Jest tyle innych problemów, że już można zapomnieć o wideo, rapie i o mojej notce.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 23:58:54
  Ave Bracie , witaj w Matriksie ,jaką pigułkę chcesz ?. PZDR. http://youtu.be/vWv-d2GxDc4
 • @koniecPOLSKI 14:58:48
  Równoległe światy ?. Tak oni elity i My plebs. Tylko się zagalopowali co zobaczą na wyborach. ' Jeśli ruskie serwery nam nie zagrają". Ave.
 • @zygmuntbialas 00:22:31
  Ave . Damy radę .PZDR.:) http://www.youtube.com/watch?v=ZAgEj97l3lc&feature=share&list=PL6DB606C4AF9F30FD
 • @koniecPOLSKI 18:09:04
  Ave , ja pion trzymam .Serdeczności Bracie. http://youtu.be/t1iDYFCoKeQ
 • @Repsol 00:41:23
  Dziękuję Ci za film! Obejrzę zapewne jutro w nocy. Dziś może uda mi się napisać krótką notkę o gender.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 02:48:29
  Piszesz: "Jasne , przecież nie o piosence mowa". - Ja właśnie cały czas o piosence mówię. Stąd nieporozumienie - po prostu mówimy o innych realiach. Ja już nic nowego (na razie) nie dodam, a nie chcę powtarzać tego, o czym już w notce i w komentarzach pisałem.

  Pozdrawiam także.
 • @koniecPOLSKI 14:58:48
  Pytasz: "Jak u Ciebie ? Rośnie ?" - Nie rozumiem tych pytań.

  Z pozdrowieniem.
 • @Repsol 18:52:31
  "Piękna" galeria!

  Z pozdrowieniem.
 • @zygmuntbialas 20:09:07
  On pojechał o ilości komentarzy .Tak wyszło . PZDR.
 • @zygmuntbialas 20:12:12
  Ave. http://youtu.be/IuZaC-ZNNoM
 • @Repsol 20:14:09 and @koniecPOLSKI 14:58:48
  Więc jest tych komentarzy około 107.

  Pozdrawiam Was obu.
 • @Repsol 20:25:04 and @koniecPOLSKI 20:25:22
  Odniosę się do wpisów dotyczących B.Wildsteina oraz klubu gogo nieco później.

  Z pozdrowieniem.
 • @koniecPOLSKI 20:33:22
  Ave jajcarzu.http://youtu.be/0AIlz08fZos
 • @koniecPOLSKI 20:57:17
  Sex , live is brutal. Ave Brachu. http://youtu.be/ZvBJLZPB7M8
 • @koniecPOLSKI 21:59:51
  Ave BRACIE zapodam nutkę . :))) http://youtu.be/1g9HvbKiHNc
 • @koniecPOLSKI 21:59:51
  Tu trzymaj dubla .PZDR. http://youtu.be/M31lgvQE9Rc
 • @koniecPOLSKI 21:59:51
  Na dobrą noc. PZDR. http://youtu.be/8B6jOUzBKYc
 • @koniecPOLSKI 22:30:11
  Ave . Jak Zygmunt wstanie to załapiemy bana. :) http://youtu.be/JRL-s9h1k_U
 • @koniecPOLSKI 22:30:11
  Dobrej nocy. http://youtu.be/6uhEUyz0lTk
 • @koniecPOLSKI 22:45:54
  Ja 4-te pokolenie z Woli .PZDR. Bracie.Kumam czaczę. :)))
 • @zygmuntbialas 20:36:31
  Wybacz że pogadaliśmy. Trzymaj nutkę .PZDR. http://youtu.be/bt94nXinWqs
 • @Repsol 20:25:04
  Dzięki za wklejenie programu prowadzonego przez B.Wildsteina. Obejrzałem (na razie) połowę, bo nie mogę nadążyć.

  Z pozdrowieniem.
 • @zygmuntbialas 00:13:56
  Ave :)))))
 • @koniecPOLSKI 20:25:22
  Miałem kłopot z jednym i drugim komputerem, więc nie mogłem odpowiedzieć. Teraz krótko: Nie znam szczegółów dotyczących klubu gogo. Tylko tyle, co Ty mi napisałeś.
  Mogę powiedzieć jasno: na pewno nie popieram organizatorów tego klubu.

  Z pozdrowieniem.
 • @Repsol 00:16:12
  Dziękuję za filmy!
  Krótko, bo już oba komputery odmawiają posłuszeństwa, gdy wejdę na tę notkę.

  Pozdrawiam.
  Dobrej nocy!
 • @All
  Szanowni Czytelnicy,
  nie potrafię już wejść na stronę z notką pt. "Die Welt o słowiańskiej krwi (i urodzie Polek)". W obu moich komputerach pojawia się "ostrzeżenie: wtyczka"; muszę wyłączać komputer i zaczynać od nowa.
  W związku z tym chcę przeprosić za to, że nie odniosę się do ostatnich wpisów pod przedostatnią notką.

  Pozdrawiam.
 • @koniecPOLSKI 16:25:49 and @Repsol
  Już chyba mówiłem o tym, skąd wzięło się nasze nieporozumienie. Jeszcze wspomnę o tym. Że moje intencje są czyste, przekonałeś się już po wielu moich tekstach.
  Skoro ciężko jest (może nie tylko mnie) dostać się w to miejsce, proponuję przeczytać ostatnią moją notkę o gender i ewentualne uwagi dotyczące nie tylko gender.
  Podobnie Repsol może Ci odpowiedzieć pod wskazaną notką.

  Pozdrawiam Was.
 • @zygmuntbialas 21:33:29
  Przyjedzie młody i wtyczki Ci zaktualizuje , jak nie kuma to dzwoń. Ave.
 • @koniecPOLSKI 20:46:50
  Nie pitol wszyscy jesteśmy na rudym widelcu. PZDR. Bracie. :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej