Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Czy Putin oszalał? - pytają manipulanci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli były dyplomata Witold Jurasz pisze notkę o zasadach gry w pokera z Rosją, to ja (skromny bloger) odpowiadam: Z Rosją to my możemy sobie zagrać w dupniaka ("Kto wypina, tego wina").

Nie musimy dziś czytać starych numerów "Trybuny Ludu", by poczuć znany nam z młodych lat zapach bezmyślnej propagandy i totalitarnej manipulacji. Nie musimy prosić sąsiada, by zniósł ze strychu gazety z lat 80-tych, by przypomnieć sobie, jak to na przykład Jerzy Urban wysyłał namioty i żywność dla głodujących Murzynów w Stanach Zjednoczonych.

Żołnierz w mundurze bez dystynkcji na Krymie. Żołnierz w mundurze bez dystynkcji na Krymie. Foto: Reuter

Wystarczy przeglądać teksty o wydarzeniach na Ukrainie i wokół Ukrainy, by przekonać się, że sposoby okłamywania i ogłupiania społeczeństwa są ponadczasowe i ponadsystemowe.

Przykład idzie z Niemiec. Czytam oto w portalu  welt.de  o amerykańskiej niemocy wobec awanturnika, czyli Putina ("Amerikas Ohnmacht gegenüber einem Schlägertypen"). Zauważam tekst o podwojeniu pomocy Niemiec dla Ukrainy ("Um 20 Millionen Euro. Deutschland will Hilfen für die Ukraine verdoppeln"). Tak więc w ramach współpracy gospodarczej "popłynie" w tym roku więcej niż 40 mln euro do naszych sąsiadów na wschodzie. "Pomoc"  ta postawi na pewno Kijów na nogi!

I zacytujmy tu przewodniczącego PE Martina Schulza, by płynnie przejść na polski grunt. Otóż Schulz (intelektualista skądinąd) powiedział: "Trzeba pomóc Ukrainie, bo bezpośrednio zagrożone są interesy Polski".

A w polskich gazetach (telewizji nie oglądam) i w portalach mamy festiwal pobożnych życzeń i manipulacji:

---  "Gazeta Wyborcza": "Putin popełnił dziś błąd. Dowiódł światu, że jego kraj jest nieobliczalny".

---  Jeszcze raz GW: "Ukraina wybrała Europę (czy na pewno? - przypis ZB). Putin jest w histerii. To nie Rosja będzie rozdawać karty".

---  W portalu  wPolityce.pl  wypowiadają się m.in.:

a)  Jarosław Kaczyński: "Działania Rosjan wymagają nadzwyczajnej i kryzysowej reakcji ze strony państw wolnego świata. To brutalne naruszenie norm".

b)  Paweł Kowal: "Rosjanie przekroczyli wszystkie porozumienia".

c)  Adam Słomka, przew. KPN - NIEZŁOMNI: "Putin idzie drogą Hitlera".

Niewiele lepiej jest w Internecie. Pyta Tomasz Lis:"Czy Putin oszalał?", a blogerka Salonu @ESKA  potwierdza jakby, pisząc: "Putin w amoku". Jeszcze dodaje @UFKA w S24: "Krym to wynik tego, że podawano rękę bandycie, pozwolono mu na zorganizowanie Igrzysk Zimowych (też mi łaska... - przypis ZB), przyjmowano na salonach, traktowano jak równego".

I jeśli były dyplomata Witold Jurasz pisze notkę o zasadach gry w pokera z Rosją, to ja (skromny bloger) odpowiadam: Z Rosją to my możemy sobie zagrać w dupniaka ("Kto wypina, tego wina").

I Ty, Czytelniku, zmuszony jesteś czytać jednolite w treści teksty, pełne głupot i agitki. Jeśli zastanawia Cię ten jednorodny front propagandy, to możesz zerknąć do portalu  kresy.pl.  Warto przeczytać i wysłuchać wypowiedzi Grzegorza Brauna czy Stanisława Michalkiewicza. Także w portalu  neon.pl  bloger @ADNOVUM jest kompetentny i pisze rozsądnie.

KOMENTARZE

 • Jeszcze jedno jest dobre.
  Sprzedajne mendy, zdrajcy i wrogowie interesu polskiego, to jest Polski i Państwa Polskiego dekonspirują i ujawniają się pięknie.
  A Polacy zaczynają rozumie.
  Zaczynają.
  Ci, którzy zaskoczą, niech to będzie nawet 10% społeczeństwa, zaczną myśleć, szukać, badać.

  A te prostytutki medialne i polityczne się dekonspirują.
  Jeszcze myślą, że mają autorytet, jeszcze czasem wybronią się dziecinnymi oskarżeniami o rosyjską agenturalność wbrew oczywistym faktom, ale tracą kartę - asa rusofobii.
  Co prawda w naszym "mądrym inaczej" społeczeństwie może odbić wahadło i zapanować moda na rusofilizm, ale nie będzie on nawet w 1/10 tak szkodliwe niż to co jest dzisiaj.
 • @AlexSailor 02:39:26
  No cóż, wykonują ci "dziennikarze" to, co im każą. Trzeba być proputinowskim? - Okay. Trzeba mu przyłożyć (słusznie lub nie) - to i ten "dziennikarz" wykonuje. Nie mają lepiej nic lepiej niż za komuny.
  Ich partnerami są politycy i "celebryci". - Ci też nie pracują dla kraju i społeczeństwa. Może przyjdzie czas na ich wymianę. Trzeba nam w to wierzyć.
 • no to może dobrze, że te słynne "blagierki"
  nie publikują już na nE.
 • @interesariusz z PL 08:09:04
  @ADNOVUM oraz @TALBOT? - Przecie piszą.
 • @Autor and @All
  Inż. Krzysztof Cierpisz przysłał następujący komentarz:

  "Majdan to nic innego jak przesuniecie wydarzeń „syryjskich” pod nos Rosji!
  Zemsta za to, że w Syrii idzie ciężko i ten Majdan może być języczkiem u wagi przy próbie obalenia Assada, o ile Rosja krwawo nie zdławi tych puczystów w Kijowie.
  A równocześnie nauka, że gdyby Rosja lepiej pomagała Assadowi, to Majdanu nigdy by nie było.
  Co najważniejsze, umocnienie Rosji na Krymie zmniejsza ryzyko wojny jądrowej Izraela z Iranem, a to byłaby III wojna światowa.

  K.Cierpisz".
 • @zygmuntbialas 09:11:12
  może ten inżynier zna się na technice,
  ale o polityce raczej nie ma pojęcia.
 • @zygmuntbialas 08:04:15
  Siły specjalne każdego państwa tak występują podczas akcji na obcym terenie, amerykańskie "foki" z Navy S.E.A.L.S, z Delta, etc.. także, bez dystynkcji i przynależności, to taka zasada. Warto o tym wiedzieć. Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 08:04:15
  Podpuszczanie Ukraińców przez polityków z zachodu doprowadziło do przewrotu ze wszystkimi jego konsekwencjami. Legalny – jakby nie było – prezydent – Janukowycz musiał uciekać z kraju, a władzę objęli rewolucjoniści. Wśród nich dominują nacjonaliści odwołujący się do tradycji UPA – odpowiedzialnej za zbrodnie na polskiej ludności Kresów. Jakoś dziwnie media w Polsce pomijają fakt, że w składzie nowego rządu Ukrainy znalazło się wielu wielbicieli twórcy UPA Stepana Bandery i to na kluczowych stanowiskach. Wicepremierem jest np. przedstawiciel partii „Swoboda” Ołeksander Sycz, ministrem oświaty Serhij Kwit, historyk, wielbiciel Dymitrja Doncowa – twórcy koncepcji ukraińskiego nacjonalizmu. Nowy premier Ukrainy – żyd Jaceniuk reprezentuje natomiast interesy pro-zachodnie. To jego wskazywała zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland w rozmowie telefonicznej która wyciekła do mediów. z amerykańskim ambasadorem, w czasie wizyty w Kijowie. Sojusz nacjonalistów z pro-amerykańskimi politykami stanowi więc podstawę nowego rządu w Kijowie i nic w tym dziwnego, że dla Rosji jest to nie do przyjęcia. Kreml ma bowiem na Ukrainie konkretne interesy w tym ochronę ponad 5 mln Rosjan mieszkających głównie na wschodzie kraju. Na Krymie, który w skład sowieckiej Ukrainy wszedł dopiero w roku 1954, a który był wcześniej częścią państwa rosyjskiego, Rosja ma bazy wojskowe Floty Czarnomorskiej. Krym zamieszkują w większości Rosjanie stanowiący prawie 60 proc. mieszkańców, a 97% ludności mówi po rosyjsku. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć jak zakończy się tam plebiscyt nt. dalszej przynależności do Ukrainy. Tymczasem nowe władze w Kijowie zaczęły od uchylenia ustawy o równoprawności języka rosyjskiego. Oznacza to powrót do przymusowej ukrainizacji całej ludności tego państwa. Co zrobić z tymi, którzy nie będą chcieli nauczyć się ukraińskiego? Polityk „Swobody” Irina Fahrion, niedoszła kandydatka na ministra oświaty ma prostą receptę: zamknąć w więzieniach. Na pytanie dziennikarza jak chce zamknąć w więzieniu 5 mln obywateli, odpowiedziała, że miejsca się znajdą.Sic!
 • @zygmuntbialas 09:11:12
  Putin choć on nie z mojej bajki bo aszkenaz, chazar, to muszę z bólem serca przyznać, że to bardzo dobry gracz, szachista a nie troczki od kaleson jak nasz ryży kretyn czy wtórny analfabeta p. Rezydent Bul, etc....nie mówiąc już o tzw. zachodnich politykach. Czarny Barack to inna już bajka. Obserwował i dyskutował nad obroną własnych interesów Stanów Zjednoczonych /Afganistan Irak/ czy Francji w Afryce i jego w Gruzji. Po analizie zaistniałej sytuacji, dzięki pomocy JewroUnii w imieniu której zawarto porozumienie z Janukowiczem jako prawowitym prezydentem Ukrainy na mocy którego ma on zapewnioną władze co najmniej do grudnia 2014 roku. Został "zmuszony" do wprowadzenia zapisów tego porozumienia w życie. To JewroUnia miała być gwarantem przestrzegania przez obie strony zawartego porozumienia. Jak wiadomo JewroUnia się nie wywiązała z przyjętych na siebie obligacji. za tym sprawy wprowadzenia zapisów porozumienia w życie zmuszony został wziąć Putin.. Moim zdaniem KRYM już pozostanie pod jurysdykcją ROSJI na wieki. Co najważniejsze, umocnienie Rosji na Krymie zmniejsza ryzyko wojny jądrowej Izraela z Iranem, a to byłaby III wojna światowa. Zachód tylko gada, wydaje oświadczenia, apeluje, potępia i roni krokodyle łzy, które nie pomagają Ukraińcom a ośmieszają ubolewających.
 • @zygmuntbialas 09:11:12
  Przypominam tylko, bo u niektórych POlityków wszystkich opcji, części Polaków pamięć "ulotna", czyli liczą na ogólną amnezję Polaków, że: W 2012 roku prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) przygotowało ekspertyzy, z których wynika, że to Rosja, a nie NATO powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie. Jakby tego było mało Polska - jako jedyny kraj wśród członków NATO, byłych członków Układu Warszawskiego - ma plan współpracy wojskowej z Rosją. Wynika to z podpisanego przez BBN i Radę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej "Planu współpracy między BBN i Aparatem RB FR na lata 2013-2014". Myślę że następnym pomysłem "p. rezydenta " będzie przyłączenie się do WNP.
 • Wszyscy
  Rosyjskie NIET dla syjonistycznej władzy na Ukrainie. Wbrew powszechnym żydowskim strachom chcę mocno podkreślić: nie będzie żadnej wojny Rosji z Ukrainą, ani wojny Rosji z żydo-reżimami Zachodu. http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/flaga-rosji-1-1.jpg?w=594

  flaga-Rosji-1 (1)  USA nie zdecydują się na konflikt z Rosją, są zbyt słabe gospodarczo. Zrezygnowały już z udziału w militarnych konfliktach i od jakiegoś czasu planują ograniczenie liczebności własnej armii.

  Ponowne uruchomienie rebelii na Ukrainie nie wchodzi w grę w tej fazie konfliktu, ponieważ na razie trwa uzurpatorska władza żydowskich rebeliantów. Rebelia wywołana teraz byłaby skierowana przeciw żydowskim zamachowcom z Jaceniukiem na czele.
  Rebelia, zamachy terrorystyczne, czy nawet wojna domowa, mogą pojawić się po ponownym przejęciu władzy przez obóz pro rosyjski (ale będzie to inna sytuacja).  Powszechne żydo-media na usługach żydo-reżimu III RP jak i politycy tegoż reżimu i wyznaczonej przez reżim opozycji, eskalują jednak napięcie zagrożenia wojną, żeby pobudzić i ożywić wśród Polaków nastroje niechęci do Rosji, jako agresora wobec Ukrainy i państwa – reżimu Putina -, bezwzględnie łamiącego standardy zachodniej demokracji. Taki obraz Rosji jest przeznaczony dla nas, dla społeczeństwa, bo przecież syjoniści doskonale zdają sobie sprawę, że to USA i UE winne są brutalnej rebelii na Ukrainie, którą chcą zawłaszczyć i złupić.

  Uważny obserwator ostatnich wydarzeń na Ukrainie z łatwością wysnuje wniosek, że: Rosja nie doprowadzi do wojny z Ukrainą, ponieważ stawia sobie odwrotne cele niż wzrost wrogości wobec siebie Ukraińców. Nie ma także zamiaru wywoływać ostracyzmu Ukraińców wobec rosyjskiej mniejszości na Ukrainie.

  Postawmy jednak pytanie, czy zaangażowanie polityczne i wojskowe Rosji na Ukrainie zgodne jest z prawem międzynarodowym? Z formalnego punktu widzenia być może tej zgodności nie ma. Ale musimy pamiętać, że pierwsi złamali to prawo jego najwięksi „obrońcy” – dokonały tego żydo-reżimy USA i UE, inspirując i finansując brutalną rebelię na Ukrainie w wyniku, której syjonistyczna banda puczystów, łamiąc konstytucyjny porządek, przejęła władzę w państwie. Przypomnę, co skłoniło syjonistyczne USA i UE do wszczęcia rebelii:

  a) odmowa prezydenta W.Janukowycza podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE – był to jednocześnie powód i pretekst. Pretekst jakoby społeczeństwo Ukrainy za wszelką cenę chciało znaleźć się w UE – zawłaszczenie powszechnych mediów przez syjonistów znakomicie ułatwia taką propagandę,

  b) syjoniści z USA i UE doskonale zdawali sobie sprawę, że żydostwo ukraińskie nie ma szans wygrania wyborów, a tym samym możliwości wepchnięcia Ukrainy do UE i NATO oraz budowa baz rakietowych wymierzonych w Rosję równe są zeru.

  Tu pojawiają się kolejne pytania, czy prawo międzynarodowe daje realne możliwości jego egzekwowania? A jeśli takich możliwości egzekucji nie ma, to czy podjęte przez Rosję kroki są, czy nie są, właściwe i usprawiedliwione?

  Historia, ale i fizyka uczą, że sile trzeba przeciwstawić siłę, żeby przynajmniej zachować równowagę. Brutalnego, imperialnego bandytę można powstrzymać jedynie siłą, jeśli trzeba to brutalną. Rosja swoimi działaniami politycznymi oraz ruchami wojsk chce jedynie wymusić powrót na Ukrainie do sytuacji przynajmniej z 21.02.2014 (porozumienie między rebeliantami, ministrami MSZ NRF, III RP i Francji a W.Janukowyczem) i ma na to przynajmniej trzy miesiące (tyle trwała syjonistyczna rebelia). Ma do tego identyczne prawo jakie przyznały sobie USA, które wszczęły rebelię – z czego Waszyngton doskonale zdaje sobie sprawę. Syjoniści będą, więc musieli oddać władzę na Ukrainie Ukraińcom, którym w znakomitej większości nie pali się do UE.  Trzeba także mocno podkreślić, że żydo-reżim III RP wspierając syjonistyczną rebelię na Ukrainie, a teraz także władzę bandy puczystów, ponosi odpowiedzialność zarówno za śmiertelne ofiary rebelii, jak i za obecną sytuację konfliktową i naraża Polskę i Polaków na pogorszenie stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją. Pogorszeniu ulega także wizerunek Polaków wśród Rosjan, dla których stajemy się zwolennikami brutalnego imperializmu żydo-reżimów Zachodu, mimo, iż w rzeczywistości jesteśmy ich ofiarą i jesteśmy przez nie okupowani. Jeśli nawet potraktujemy poważnie retorykę o rosyjskich dążeniach wojennych, uprawianą przez żydo-reżim III RP, to nasuwa się oczywisty wniosek, że rządząca obcoplemienna banda pozbawiła nas możliwości obronnych niszcząc gospodarkę i likwidując armię, a teraz pcha Polskę do konfliktu z militarną potęgą Rosji.

  Czyżby strach i nieuchronność utraty władzy oraz widmo rozliczeń funkcjonariuszy żydo-reżimu III RP pchał ich do kolejnej zbrodni na polskim narodzie, do wojny z Rosją?

  Żydo-reżim III RP stał się już tragifarsą. Zbliża się jego koniec i narzucona Polsce żydo-władza bez legitymacji narodu wie o tym lepiej od nas. A strach ma zawsze wielkie oczy. http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2014/03/20120808152327091.jpg?w=594

  20120808152327091  Dariusz Kosiur
 • @zygmuntbialas 09:11:12
  Uruchomienie ponowne rebelii na Ukrainie nie wchodzi w grę w tej fazie konfliktu, ponieważ na razie trwa uzurpatorska władza żydowskich rebeliantów. Rebelia wywołana teraz byłaby skierowana przeciw żydowskim zamachowcom z Jaceniukiem na czele.
  Rebelia, zamachy terrorystyczne, mogą pojawić się po ponownym przejęciu władzy przez obóz pro rosyjski (ale to już inna sytuacja).
  Rosja swoimi działaniami politycznymi oraz ruchami wojsk chce wymusić powrót na Ukrainie do sytuacji z 21.02.2014r. Ma do tego identyczne prawo jak USA, które wszczęły rebelię – z czego Waszyngton doskonale zdaje sobie sprawę. Żyd będzie musiał, więc wycofać się z Ukrainy.

  Rebelię na Majdanie wywołano z dwu powodów:
  a) odmowa stowarzyszenia z UE,
  b) całkowity brak perspektyw wygrania wyborów przez żydostwo dążące do przyłączenia Ukrainy do UE i do NATO
 • @zygmuntbialas 08:04:15
  Ukraina w żydowskich łapach – i co dalej? Jeśli Rosja nie podejmie skutecznych działań odbicia Ukrainy z syjonistycznych łap żydowskiej finansjery USA lub po podziale Ukrainy jej zachodnia część pod żydo-rządami znajdzie się w UE, możemy być u nas, w Polsce, świadkami o wiele skuteczniejszych niż na Majdanie działań ukraińskiego Berkutu, jako służb zaprzyjaźnionego państwa, członka UE, gdyby doszło do manifestacji przeciw żydo-władzy III RP. A wszystko zgodnie z przyjęta przez żydo-system III RP ustawą chroniącą żydowską demokrację dla Polaków. I to nie jest wcale śmieszne, choć z pozoru wygląda na żart.

  Tu konieczna staje się niewielka dygresja.

  Myślę, że czas już najwyższy nazywać rzeczy po imieniu. Zwłaszcza po tym, co obserwowaliśmy na Ukrainie. Po zaangażowaniu po stronie żydowskiej rewolty na Majdanie żydowskiego elementu z Polski, co dowiodło niezbicie, że podziały wśród Żydów z PO i z PiS nie zmieniają istoty ich wspólnej polityki w Polsce wobec Polaków. Pora już skończyć zabawę z eufemizmami typu: jacyś oni, finansowa mafia, dawna komuna (to wyjątkowo głupie) itp. „trzymają w Polsce władzę”. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Polska, zresztą podobnie jak cały Zachód, znajduje się pod żydowską okupacją syjonistycznych USA (i Izraela). A więc, naszym rzeczywistym wrogiem jest Żyd trzymający bezpośrednio i jednocześnie zakulisowo ster władzy w Polsce, syjonistyczne USA oraz stworzona przez żydowską finansjerę z USA UE.

  Niezależnie od tego, ile razy takie myślenie zostanie nazwane antysemityzmem, nie zmieni to w najmniejszym stopniu merytorycznej słuszności takiego właśnie myślenia. Posiada ono również historyczne potwierdzenie.

  Całość tu: http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/24/ukraina-w-zydowskich-lapach-i-co-dalej/
 • @zygmuntbialas 08:04:15
  Mamy sprawców masakry na Majdanie. Według ujawnionych danych w tym materiale filmowym masakra na Majdanie skutkująca śmiercią po obu stronach barykady około 100 osób jest efektem działanie na Majdanie snajperów –prowokatorów z brygady „Jericho” ze specnazu Izraela działającej w myśl rytualnej zasady "Lepszego z Goim zabij”…. Dodam, że bardzo podobną metodę strzelania do demonstrantów przez zagranicznych snajperów zastosowano dwa razy w Egipcie i na początku rozróby w Syrii.
  Снайпера-провокаторы из бригады "Иерихон" спецназа Израиля, убивали лучших гоев ритуально. https://www.savetubevideo.com/?v=QOx5TZmVlpM
 • @interesariusz z PL 09:59:49
  Poglądy społeczno - polityczne układają się w określoną całość. Są realistyczne i logiczne.
 • @Kula Lis 62 12:09:12
  To oczywiste, że Putin oraz Janukowicz nie są z mojej (naszej) bajki), jednakże pełnią określone funkcje w układzie, który został naruszony przez nacjonalistów podburzanych przez koła zachodnie. Aktualna propaganda, częściowo opisana wyżej w notce, odwraca kota ogonem, tak jak zresztą nacja żydowska czyniła wielokrotnie.
  Drugi problem to zaangażowanie Polski. Jeździli ważni politycy polscy na Majdan, towarzyszyli im liczni celebryci i dziennikarze. To wielki błąd!
 • @Kula Lis 62 12:25:04
  Wygląda na to, co piszesz: " Moim zdaniem KRYM już pozostanie pod jurysdykcją ROSJI na wieki. Co najważniejsze, umocnienie Rosji na Krymie zmniejsza ryzyko wojny jądrowej Izraela z Iranem, a to byłaby III wojna światowa"

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:29:42
  "Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Polska, zresztą podobnie jak cały Zachód, znajduje się pod żydowską okupacją syjonistycznych USA (i Izraela)". - Ciągle mniejszość o tym wie, ale jest nas - wiedzących - coraz więcej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej