Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Ukraina, Rosja - Polacy nadal rozrabiają

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie miejmy alzheimera politycznego" - apeluje autor filmu Darek Sugier.

Rozrabiają jak mały Kazio po dużym piwie. I to politycy oraz dziennikarze prawie wszystkich opcji politycznych. Adam Michnik powiada: "Europie i światu potrzebna jest demokratyczna Rosja. Choć będzie to zapewne Rosja bez Putina. Putin niepotrzebny jest Rosji".

Piotr Duda zaprowadza związkowców Solidarności pod ambasadę Rosji, by wołać: "Putin, łapy precz od Ukrainy!" Czy szef związku nie powinien raczej pójść ze swymi aktywistami przed inne placówki dyplomatyczne? I do czego to dochodzi! Chwalił niedawno Michnik szefa PiS, a teraz  Michał Kamiński (żałosna to postać) twierdzi: "Jarosław Kaczyński i PiS stanęli na wysokości zadania" (nie wstyd wam, panowie z PiS?).

Także zagranica dodaje swoje trzy grosze. Dysydent  Władimir Bukowski odzywa się tak: "Wasz Tusk nareszcie zrozumiał, że przyjaźń z Rosją Putina jest niemożliwa. Nie można przyjaźnić się z KGB".

Dają sobie Polacy wciskać ciemnotę. Pod moją poprzednią notką w Salonie bloger @Grzegor przejął się tym, że "bandyckie państwo moskiewskie zajmie Litwę, Łotwę i Estonię". Odpowiedział mu inż. Krzysztof Cierpisz  (jeden z niewielu trzeźwo myślących): "Niech ten @Grzegor kupi sobie kałacha i jedzie tam na Litwę, Estonię itp. Tam nadstawiać własny łeb w cudzej sprawie!  A Polski do tego nie mieszać!"

Przypomnijmy pewne fakty dotyczące Majdanu. Nie zapominajmy o znaczącej roli neonazistowskiego ugrupowania  Prawy Sektor. Na poniższym dwuminutowym filmie mówi jeden z przywódców tej organizacji:

"Trzeba krwi, dajemy morze krwi. Trzeba terroru, uczyńmy go piekielnym. Nie wstydźmy się mordowania Polaków, grabieży i podpaleń. (...) To wszystko to dopiero początek. Zaczyna się odrodzenie Rusi - Ukrainy. Sława Ukrainie!"

 W następnym sześciominutowym filmie liczy  Darek Sugier flagi na Majdanie. Dostrzega 6 ukraińskich niebiesko - żółtych oraz 8 czerwono - czarnych flag UPA. Pyta D. Sugier:

---  "Po co nasi politycy wpierniczają się w wewnętrzne sprawy Ukrainy?"

---  "Skąd ta nagła zażyłość Polaków i Ukraińców?"

"Nie miejmy alzheimera politycznego - apeluje autor filmu. - Nie zapominajmy o naszej historii, w tym o zbrodniach ukraińskich band, które 70 lat temu wyrżnęły 100 tysięcy Polaków w pień".

PS.  Czytelnicy znający język rosyjski mogą też obejrzeć i wysłuchać ważne filmy w portalu  gazetawarszawska.com,  link:   //gazetawarszawska.com/2014/03/07/snajper/

KOMENTARZE

 • ------PRAWY SEKTOR --jak by nie patrzeć ! -zorganizowali się
  ----analizuję od lat ! szukam miejsca , w którym sprawy polskie przestawiane są na inny tor ! TEN ŚLEPY TOR
  ---ZWIĄZKI Z klerem !!! TO JEST MIEJSCE gdzie od SETEK LAT dokonuje się sabotażu -to miękkie podbrzusze Polaków -wykorzystywane jest przez KAŻDEGO WROGA
  --ukraiński majdan / prawy sektor / dokładnie tą samą metodą jest rozmiękczany/ rozpracowywany --jeszcze nie zorientowali się ,że KOŃ TROJAŃSKI został wciągnięty --macie Państwo możliwość NA WŁASNE OCZY ! prześledzić taktykę !! zastosowaną u nas ! POWIODŁA się niestety
 • @ninanonimowa 10:12:55
  Pisze Pani: "---- analizuję od lat! szukam miejsca, w którym sprawy polskie przestawiane są na inny tor! TEN ŚLEPY TOR". - To brzmi interesująco. Gdyby Pani była uprzejma podać przykłady...
 • Jacy Polacy.
  Co najwyżej obywatele PL
 • @NUS 10:34:09
  "Co najwyżej obywatele PL". - Ma Pan rację. Myślę nad zmianą tytułu, ale nic porządnego nie przychodzi mi do głowy.
 • @zygmuntbialas 10:50:20
  Jacy Polacy z jednym paszportem?
  Co najwyżej obywatele PL z kilkoma paszportami.
 • @zygmuntbialas 10:24:51
  -dzisiaj nie mam czasu -w niedalekiej przyszłości postaram się

  PS. tytuł rzeczywiście kiepski

  dałabym np. / pseudo Polacy uderzają KONIEM TROJAŃSKIM w słowiańską Ukrainę i Rosję /
 • @Zygmunt Białas
  Witam ponownie.

  Nie tak dawno, może rok temu chciałem dać wpis blogerski pod tytuLem " Popieram Piotra Dudę".Chyba dobrze że tego nie zrobiłem.

  Ale cóż , z drugiej strony jak jest trynd to "wszyscy" wymiękają.
  Na ten przykład pięcioramienna gwiazda musi być wszędzie także w skoku Stefczyka i tv Trwam, która to zresztą nie mogła się powstrzymać i jakiś czas temu wróciła znowu do teledysku "Potwory wychodzą z nory".
  Kardynałowie na łożu śmierci przyznają się do bycia masonami.
  Więc czegorz wymagać od Piotra Dudy.
 • Wwiad z pierwszym ambasadorem RP na Ukrainie
  Trzeźwa ocena http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich
 • --------WYJDZCIE z siebie i stańcie OBOK --chociaż dzisiaj !!
  -----------------podróże kształcą -----------

  http://kosmita.ofp.pl/
 • @CyprianPolak 12:07:06
  Duda też podpiął się po wałkowany temat w mediach. I udowodnił że żyje, ale co to za życie. Byle by pokazali, napisali i nie przekręcili nazwiska. Żenada!!! Do roboty a nie zabawa w politykę. Duda to oszust i łgarz ! Tuskowa kukła. Podobnie jak pryncypał jedzie teraz na emocjach "ukraińskich". Coś zrobił tuskowa kukło z wielotysięcznym wysiłkiem protestującej Solidarności ! Gdzie się podział ten wysiłek dziesiątków tysięcy umęczonych ludzi ! Gdzie rozwiązanie Sejmu, o które miałeś tuskowy pachołku walczyć na czele tłumów ! Oszuście ! Po trzykroć oszuście ! Historia się powtarza. Mają rezuny to na co zasłużyli..W skrócie to wygląda tak. Ich "heroj” Zenobij Chmielnickij spustoszył, mordował i grabił Polskę, aż dostał w zapijaczony pysk pod Beresteczkiem od polskiej husarii.Oddał u-krainną ziemię carowi wraz z kozactwem. Do Europy nie chcieli. Woleli Rosję, jako niewolnicy.Polska była państwem, oni państwa swojego nie potrzebowali.Mieli propozycję od Polski w unii hadziackiej, ale nie skorzystali. Już wtedy mogli iść do Europy, woleli Azję i dzicz. W Polsce rozwój i dobrobyt, a tam dzikie pola. Czy w czasie rozbiorów nam pomogli? Kozacy pacyfikowali wszystkie polskie powstania. Potem w II RP też byli przeciwko nam. Bandera terrorysta i bandyta zamordował polskiego ministra spraw wewnętrznych. Dostał słusznie karę śmierci? Teraz o zgrozo to ich "hieroj" U nas wszyscy w czasie II WŚ walczyli z dwoma okupantami (AK w kraju, za granicą Polskie Wojsko), a tam powstała UPA, która nigdy nie walczyła z bolszewikami czy hitlerowcami.Ich bohaterzy byli w SS-Galizien, a ich popi święcili widły, aby "reziat Lachiv”. Za niewyobrażalne dla normalnego człowieka ludobójstwo na dzieciach i kobietach ( bali się walczyć z 27 WDP AK) na Wołyniu i Podolu do dzisiaj nie przeprosili.Padli na kolana? NIE!Banderowcy wciąż tylko coś żądają, aby im dać za darmo. W czasach CCCP kochali moskali i nigdy nie było strajków ani oporu jak u nas. Dostali za darmo Polskie Kresy ze Lwowem na czele od Stalina, a potem dostali też Krym. Nie łudźmy się Polacy, oni nas nie kochają! Za naszą ewentualną pomoc wezmą sobie Peremyszl – bo lubią coś zawsze rabować. Dbajmy o Polskę, a nie o Prawyj Sektor, Tryzub i Svobode. We Lwowie już wybrali banderówkę Sech na wojewodę, która wprost nienawidzi Polski i Polaków. Nie dajmy się zwieźć na ich "piękne słówka”. Są fałszywi. A Pan Duda niech walczy o polskich pracowników zgodnie ze statutem, a nie zajmuje się politykowaniem pod ambasadami. Do roboty Duda. Jak nie będzie co jeść w Polsce to poprosi kogo?Amerykanów? Ps. Na "majdan" w Polsce "wykonany" przez Dudę, etc...na razie nie ma co liczyć, najbliższym czasie, Sanhedryn nie planuje "majdanu" w Polsce.
 • @CyprianPolak 12:07:06
  Ja w przeciwieństwie do innych szybko go rozpracowałem, jak jego poprzedników w tym Krzaklewskiego To są osobnicy podstawieni i wstawieni przez służby, łasi na apanaże, etc.. Pozdrawiam.
 • Wszyscy
  Wróg u bram a nasze wojsko nie ma nawet amunicji!! WP nie dość że malutkie, wojska lądowe to ok. 43 tys! przy stosunku o,43 żołnierza do oficerów/podoficerów!!!, nie dość, że praktycznie nieuzbrojone to do tego nawet bez amunicji. Amunicji przeciwpancernej dla polskich czołgów Leopard2A4 w praktyce nie ma. Są śladowe ilości starych pocisków DM33 o przebijalności 470mm RHA. Do czołgów rodziny PT91/T72M1 jakby udało się wysłać wszystko co jeździ i jest jako tako sprawne czyli maksymalnie 400 czołgów jest po 2 (dwie!!!) sztuki pocisków przeciwpancernych o przebijalności 500mm RHA. Zaś pancerze czołowe wszystkich ruskich czołgów mają 700-900mm RHA. To oznacza że starcie malutkiej ilości polskich czołgów z hordami ruskich tanków będzie wyglądało kiepsko co potwierdzają wszystkie symulacje komputerowe. To będzie rzeź naszych dzielnych pancerniaków bo ruscy amunicję przeciwpancerną o dobrych parametrach z rdzeniem uranowym akurat mają tym bardziej ze pancerze polskich czołgów są prawie dwa razy cieńsze niż ruskich. Taka sama sytuacja jest w każdej innej kategorii uzbrojenia. Np. amunicji dla artylerii rakietowej starczy na 2-3 godziny walk. To zaledwie 120 ton!!!. Ruscy np. w Gruzji 2008 tylko na froncie pod Cchinwali zużywali na dzień 500!!! ton amunicji artyleryjskiej. Zasięg ognia naszej arylerii to 1/3 czasem połowa zasięgu artylerii ruskiej, to oznacza że nasi mogą być na luziku zniszczeni na długo zanim zdążą zbliżyć się do wroga. Ale najnowszy raport NIK pod kierownictwem polityka z PO uznał że nasza armijka jest doskonała, silna, zwarta i gotowa, oraz wystawił im najwyższą ocenę (zapewne posypią się awanse i medale) Więc nasze wojaki mogą być nadal dumne i zadowolone aż do momentu kiedy zostaną wyrżnięci jak pisklęta przez stado lisów w kurniku. Oto najnowsze info co planuje zakupić MON w trybie pilnym!!Uwaga trzymajcie się krzeseł (za serwisem Altair): "Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie przetargu na usługę czarteru małych samolotów dla VIP-ów." Zobaczcie na co idą pieniądze niby na obronę na zakup luksusowych samolotów pasażerskich dla prezia i premjercia!!!Potem podają dumnie, że "w obliczu rosnących zagrożeń zwiększyliśmy wydatki na armię" a Naród zadowolony i uspokojony. Tydzień temu przeznaczyli gigantyczne kwoty idące w miliardach na zakup nieuzbrojonych samolotów szkolnych - towar z najwyższej i najdroższej półki takie paramilitarne Pendolino (też z Włoch). Polsce potrzebne jest uzbrojenie, amunicja a ci wyrzucają pieniądze garściami na gadżety i zabaweczki.
 • @goodness 11:47:18
  Tak, przyznaję rację.
 • @ninanonimowa 12:00:16
  "dałabym np. / pseudo Polacy uderzają KONIEM TROJAŃSKIM w słowiańską Ukrainę i Rosję /". - Zdaje mi się, że taki tytuł mógłby być niezrozumiały dla wielu czytelników.
 • @CyprianPolak 12:07:06
  Witam!
  "Jak jest trynd, to "wszyscy" wymiękają". - Zadziwiająco "wszyscy". Do obecnych polityków i dziennikarzy doszlusowało sporo blogerów.
  Polacy właściwie nie mają swej reprezentacji politycznej.
 • @Kula Lis 62 14: 35,14:37:22
  Wiem jacy jego poprzednicy.Najwięcej jednak wiem o Krzaklewskim a o Śniadku "tyle tylko ile musiałem".

  Z drugiej strony jest wiadomo że nie dopuszczą żadneg niezależnego Polaka na ważne stanowisko. A gdyby nawet tak się stało to byłby atakowany. Duda nie był.
  Dobrze że Duda się obnażył i wiemy że i on i Solidarność nie są to siły na które można liczyć w walce o Polskę.

  Pozdrawiam również.
 • @finka 13:13:21
  Dziękuję za link do porządnego wywiadu. Na razie zerknąłem, ale wieczorem pomyślę, jak 'zagospodarować' ten tekst.
  Czytelnikom oczywiście polecam.
 • @CyprianPolak 15:10:33
  Kulisy wojny na Ukrainie. “To brudna gra USA. Chodzi o miliardy dolarów” https://kefir2010.wordpress.com/author/kefir2010/
 • @zygmuntbialas 15:20:32
  Tusk w szoku: 70% Polaków nienawidzi UE, a armię Rosji przywita jako wyzwolicieli [SONDAŻ] Postaram się tutaj zachować obiektywność i nie przesadzać ani z pochwalaniem tego co czyni Rosja i Janukowycz, ani z rusofobią. http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-iii-wojna-swiatowa.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-iii-wojna-swiatowa.jpg Tajemnicą poliszynela jest to, że od kilku dni Ministerstwo Obrony Narodowej RP zleca mediom elektronicznym (głównie wielkim portalom internetowym) przeprowadzanie specjalnych sondaży. Sondaże te mają za zadanie badać rzeczywiste nastroje “patriotyczne” Polaków.

  Sondaże te to anonimowe ankiety zamieszczane na onet.pl, interia.pl, wp.pl i innych tego typu wielkich portalach dezinformacyjnych.

  Pytania które są tam zadawane, to między innymi: “Czy Polska powinna wziąć udział w wojnie z Rosją” bądź: “Czy popierasz pomoc zbrojną dla Ukrainy” i inne tego typu.

  Obraz który wyłania się z tych anonimowych ankiet, jest wstrząsający dla “elit” politycznych III RP. 70% lub więcej Polaków uważa, że żyje w opresyjnym państwie totalitarnym i jest gorzej niż za PRLu.

  Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało rozpaczliwy list do innego okupanta naszych ziem – Watykanu – i ich funkcjonariuszy w Polsce, czyli episkopatu polskiego. W mszach świętych ma być więc rozbudzana postawa patriotyczna na kazaniach, zgodnie z zaleceniem MON.

  Jedno słowo ciśnie się na usta: ŻENADA..

  Nie ma na to żadnych szans, naród polski upodlony od biedy jakiej nie zaznał nawet w koszmarnych latach PRLu, nie nadstawi dupska za apartamenty Kasi Tusk, kardynała Dziwisza, czy za Józefa Bąka z Amber Gold..

  Polacy w liczbie ponad 70% naprawdę nie mają już nic do stracenia. Gorzej już być nie może. Elity polityczne III RP, słuchając wytycznych płynących z Berlina (m.in. likwidacja polskiej gospodarki) ukręciły sobie sznur, na którym zostaną powieszeni. Oczywiście tylko symbolicznie, metaforycznie, ja, Jarek Kefir, nie namawiam do łamania prawa ani dobrych obyczajów społecznych xD

  O co chodzi (przynajmniej na razie) z konfliktem wokół Ukrainy? Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie Krymu i arsenałów broni, jakie się tam znajdują. Nie chodzi tylko o potężną Flotę Czarnomorską, ale także o pociski balistyczne z bronią atomową, które się tam prawdopodobnie znajdują. Czytałem kiedyś o tym, ale niestety, nie pamiętam już źródła.

  Zrozummy, że Rosja musi te składy broni zabezpieczyć. Czy chciałbyś, by broń atomowa wpadła w ręce paramilitarnych bojówek prawego sektora? Czy zauważyłeś jakiekolwiek inne ruchy wojsk Rosyjskich poza Krymem?

  Jak na razie, to Rosja robi to, do czego została zmuszona, w ograniczonym zakresie, na Krymie, zaś to USA ściąga wojska na Litwę i do Polski. Oby nam się za to nie oberwało, panie Tusk. Uśmiechać się przed kamerami do homoseksualistów można, owszem. Ale bądź co bądź, kraj taki jak Polska powinien mieć silną, dobrze wyszkoloną i uzbrojoną armię, w ilości co najmniej 500.000 żołnierzy.

  Dobre wyszkolenie żołnierza to podobno okres minimum dwóch lat intensywnego treningu w warunkach koszarowo-poligonowych. Jaki procent polskiej armii zawodowej spełnia te kryteria? Jeśli będzie to 50% z tych 120.000 żołnierzy, to i tak będzie to bardzo dobry wynik. O czymś takim jak pobór do wojska nie warto nawet mówić. Nie w realiach XXI-wiecznego pola walki..

  Ten artykuł nie ma popierać inwazji militarnej Rosji na Polskę, ale ma pokazać oczywiste fakty. Większość Polaków, po chwilowym szoku, szybko przystosowałaby się do nowej rzeczywistości. Zwłaszcza, gdyby za nią poszły obniżki podatków, cen za prąd i gaz, odbudowa polskiego przemysłu, itp.

  “Bo ludowi obojętne , czy car czy chan jego katem jest“
  Źródło: https://kefir2010.wordpress.com/2014/03/06/tusk-w-szoku-70-polakow-nienawidzi-ue-a-armie-rosji-przywita-jako-wyzwolicieli-sondaz/#comment-86982
 • @zygmuntbialas 15:07:44
  Jest około 80 zarejestrowanych partii politycznych.

  Żadna zdaje się nie zajęła wyraźnego stamnowiska (lub prawie żadna)
  w sprawie Ukrainy.
  Podobnie było z Knessetem.
  Żadna z tych partii nie badała 10.04.2010
  chociaż miała punkt zaczepienia i gotowe już na początku w postaci analiz wtedy setek ludzi.

  Co do blogerów. Nawet u tych uczciwych problem zaczął się przy okazji Jadwigi Kaczyńskiej vide na przykład moje dwa ostatnie wpisy na ten temat na S24. A problem już zupełny zaczął się przy okazji sfałszowanych zdjęć Janeczka, stewardes, generałów, Płoskiego, Kaczyńskich do czego blogerzy prawie w ogóle nie chcieli się odnosić nawet w prywatnej korespondencji. I nie tylko blogerzy. Bo w tej garstce nie wszyscy są bkogerami choć wszyscy piszą w internecie.
 • @zygmuntbialas 15:20:32
  Prawda o sytuacji na Ukrainie. “Miliardowe interesy Niemiec, GB, USA, i polityków z Warszawy” http://kefir2010.wordpress.com/2014/03/05/prawda-o-sytuacji-na-ukrainie-miliardowe-interesy-niemiec-gb-usa-i-politykow-z-warszawy/ http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-przepowiednie.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-ukraina-polska.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/ukraina-wojna-proroctwa-przepowiednie.jpg http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/iii-wojna-swiatowa-przepowiednie.jpg Pejsatych tasiemców żyje w Polsce ponad 6 milionów. Są rozpoznawalni, większość ma trudności z wypowiedzeniem litery "R" np. Gronkiewicz, Tusk..etc..Zobacz listę osób o zmienionych nazwiskach. Wpisz w GOOGLE, to zaledwie szczyt góry lodowej...
 • @zygmuntbiałas
  No i oczywiście nie Polacy, a POPi czyli pełniący obowiązki Polaków (wyjaśniam tym, którzy być może nie wiedzą).
  Pan to zresztą wie i wie Pan że ja wiemo, że Pan wie :)
 • Co znaczy patriotyzm?
  Patriotyzm to znaczy wyskoczyć z kasy. Przynajmniej na początku.

  Dajmy a najprzód dajmy- pisał Kochanowski
 • --------------ALARM !!!!!!!!!
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/107003,tusk-chce-przekazac-mienie-zydom
 • ----- a w BURDELU TVinfo - dziennikarskie prostytutki
  --pokazują ZŁODZIEJA ,który ukradł bogactwa narodowe Rosjan -żyda Chodorkowskiego - z mównicy podtrzymuje na duchu Ukraińców i oskarża Putina :)) --Ukraińcy !! SAMI ZGOTOWALIŚCIE SOBIE LOS -niewolników --------JUŻ PO WAS !! --BANDEROWCY !! zło powraca --W DWÓJNASÓB POWRACA !!!
 • @ninanonimowa 19:53:17
  http://treborok.wordpress.com/
 • @Kula Lis 62 14:35:50
  Piszesz: "Duda też podpiął się pod wałkowany temat w mediach. (...) Pan Duda niech walczy o polskich pracowników zgodnie ze statutem, a nie zajmuje się politykowaniem pod ambasadami". - Od samego początku miałem wątpliwości z nim związane.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:06:19
  "Obraz który wyłania się z tych anonimowych ankiet, jest wstrząsający dla “elit” politycznych III RP. 70% lub więcej Polaków uważa, że żyje w opresyjnym państwie totalitarnym i jest gorzej niż za PRLu". - Zgodne jest to z moimi obserwacjami, chociaż nie zakładałem, że aż 70% społeczeństwa wie lub intuicyjnie czuje, w którym kierunku idziemy.

  Pozdrawiam.
 • @CyprianPolak 16:34:08
  Pisze Pan o polskich partiach: "Żadna zdaje się nie zajęła wyraźnego stanowiska (lub prawie żadna) w sprawie Ukrainy.
  Podobnie było z Knessetem.
  Żadna z tych partii nie badała 10.04.2010,
  chociaż miała punkt zaczepienia i gotowe już na początku w postaci analiz wtedy setek ludzi". -
  --- Przyznam Panu to, co Pan już ode mnie wie: To jest niezrozumiałe i szokujące.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 17:42:16
  Dziękuję Pani za link! Przeczytam bardzo dokładnie.
 • @ninanonimowa 19:53:17
  "----- a w BURDELU TVinfo - dziennikarskie prostytutki". - Zdaje się już dziennikarstwo upadło poniżej poziomu prezentowanego w komunie.
 • @ninanonimowa 20:53:13
  Zerknąłem na http://treborok.wordpress.com/
  --- Interesujące materiały.
 • @zygmuntbialas
  "Prawy Sektor" może siebie nazywać jak chce; niemniej jednak, Socjalistyczno-Robotnicza Partia Hitlera NSDAP podparta przez Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) zawsze była i jest LEWICĄ z natury i wyboru, zupełnie tak samo jak Komunistyczna Partia ZSRR.
 • @Zdzich 05:01:11
  Oczywiście, że są liczne powinowactwa i podobieństwa między NSDAP oraz KZPR i jej partiami sojuszniczymi. Pierwsza reprezentowała socjalizm narodowy, a druga - socjalizm internacjonalistyczny.
 • @zygmuntbialas 10:50:20
  Slava Herojam! Smert Orlam!

  Nie ma żadnych przypadków..
  są tylko przypadki zastrzeleń…
  A te to Tylko Znaki! –
  że przybliżyło się Kurestwo Żółto Sine,
  Dyplomacja orze,
  Monsanto sieje,
  Prawy Sektor młóci,
  Zabierają nawet to-
  czego nigdy nie mieli...
  i już nigdy mieć nie będą.
  Ślepym wydłubując oczy,
  Gluchych bijąc w ucho,
  chromym łamiac kości kopniakami.
  Ubogim głosi sieę …
  programy oszczędnościowe.

  Lecz ludzi dobrej woli jest wiecej
  i mocno wierze w TO-
  Że ktos odpowie mi
  na nurtujące mnie pytanie;
  Czy podtarcie brudnej dupy
  banderowca Olesia,
  gębą ministra Sikorskiego-
  to większy zaszczyt
  dla Olesiowej dupy..
  czy dla ministrowej mordy?
  Niech żyje i rozkwita cywilizacja Ludojedów!
  Wszystkie narody Ukrainy!...
  uciekajcie dopóki możecie,
  orły też myślały –
  że są stworzeniami Bożymi,
  a wiszą …jak wrogi Olesiów!
  Roman Kafel, Dallas 3.3.2014
  PB: przerazajace! zabic niewinne ptaszyska, pod ochrona! chazara (chazarska hasbara) lubieje szokowac gojow – szkoda ptakow, ale za bander-owcami stoi chazarstwo neokonskie… niezapomnijmy!
  Roman Kafel: Ja rozumiem ze ktos wymorduje drugiemu rodzine , nawet dzieci .. zrozumie ludzka nienawisc do drugiego za krzywdy nawet te wyimaginowane…
  ale ukrzyzowac ptaki??? Ja nie wiem czy Pieklo ma miejsce, ktore zajmie sie takimi …nawet nie wiem- jak nazwac,… KIm sa ludzie, dopuszczajcy sie takiego czynu??? Co za ideologia kryje sie za takim ohydnym postepowaniem??? Jak mozna z takimi ludzmi wspolzyc, wspolegzystowac, rozmawiac…prowadzic polityke???
 • @Kula Lis 62 14:59:29
  Slava Herojam! Smert Orlam!

  Nie ma żadnych przypadków..
  są tylko przypadki zastrzeleń…
  A te to Tylko Znaki! –
  że przybliżyło się Kurestwo Żółto Sine,
  Dyplomacja orze,
  Monsanto sieje,
  Prawy Sektor młóci,
  Zabierają nawet to-
  czego nigdy nie mieli...
  i już nigdy mieć nie będą.
  Ślepym wydłubując oczy,
  Gluchych bijąc w ucho,
  chromym łamiac kości kopniakami.
  Ubogim głosi sieę …
  programy oszczędnościowe.

  Lecz ludzi dobrej woli jest wiecej
  i mocno wierze w TO-
  Że ktos odpowie mi
  na nurtujące mnie pytanie;
  Czy podtarcie brudnej dupy
  banderowca Olesia,
  gębą ministra Sikorskiego-
  to większy zaszczyt
  dla Olesiowej dupy..
  czy dla ministrowej mordy?
  Niech żyje i rozkwita cywilizacja Ludojedów!
  Wszystkie narody Ukrainy!...
  uciekajcie dopóki możecie,
  orły też myślały –
  że są stworzeniami Bożymi,
  a wiszą …jak wrogi Olesiów!
  Roman Kafel, Dallas 3.3.2014
  PB: przerazajace! zabic niewinne ptaszyska, pod ochrona! chazara (chazarska hasbara) lubieje szokowac gojow – szkoda ptakow, ale za bander-owcami stoi chazarstwo neokonskie… niezapomnijmy!
  Roman Kafel: Ja rozumiem ze ktos wymorduje drugiemu rodzine , nawet dzieci .. zrozumie ludzka nienawisc do drugiego za krzywdy nawet te wyimaginowane…
  ale ukrzyzowac ptaki??? Ja nie wiem czy Pieklo ma miejsce, ktore zajmie sie takimi …nawet nie wiem- jak nazwac,… KIm sa ludzie, dopuszczajcy sie takiego czynu??? Co za ideologia kryje sie za takim ohydnym postepowaniem??? Jak mozna z takimi ludzmi wspolzyc, wspolegzystowac, rozmawiac…prowadzic polityke???
 • @zygmuntbialas 20:58:51
  A teraz o ukraińskim czarnoziemie napiszę, za którym tak niektórzy tęsknią: tam jeszcze przed wojną sowieci czarnoziem bezpowrotnie zdewastowali, zniszczyli orząc pola DETAMI na prawie metr. To była ich ta sowiecka agrokultura rolna ich NEPu. Wydajność z hektara, była 10%, a to co zebrali to i tak na ich polach zgniło, stąd import zbóż, etc... z USA był i nie tylko z USA. Czarnoziem się tylko lekko przewraca, zrusza najlepiej kultywatorem. Babcia i Dziadek, Mama mieszkający w Radziwiłłowie i mający tam majątek, mówili, że na ich polach rosły np. buraki cukrowe po kilka kilogramów mające, po sowieckiej stronie wielkości marchewki, ziemniaki wielkości orzechów, etc..to samo było z innymi płodami rolnymi, stąd był między innymi ten głód na Ukrainie. Ukraińce i sowieci przychodzili zdziwieni pytać dlaczego? bo to pole i to pole, nie rozumieli tego, że dokonali bezpowrotnej dewastacji ziemi. O czarnoziemie ukraińskim trzeba zapomnieć, jest całkowicie zdewastowany, także ten po b. polskiej stronie. Tego już nie da się odtworzyć. Zachodnia Ukraina obecnie to bieda z nędzą, rezerwuar taniej siły roboczej do karmienia przez zachód lub Rosję, dlatego według mnie odpuszczą Zachodnią Ukrainę, bo to kula u nogi do żywienia i utrzymania, z tego powodu także chcieli oddać nam te ziemie swego czasu...Wschodniej Putin nigdy nie odpuści, nawet jego następcy a Zachodowi i ich jewrejom zależy wyłącznie na wschodniej, gdzie są bogactwa naturalne do wyeksploatowania, i przemysł z zapleczem technicznym, naukowym, który po przejęciu zamkną, zlikwidują jak w Polsce, by mieć złudne rynki zbytu, przy znikomej sile nabywczej ogółu Ukraińców, wystarczającej na przeżycie tylko, emerytura tam to średnio 500 zł, czyli ok. 160$, która i tak zgodnie z "zaleceniami" żydów z MFW ma być zmniejszona o połowę, pensje także, więc pytam za co Ukraińcy będą mieli nabywać te jewrounijne dobra?, a więc pokrzyczą i także sobie odpuszczą tę część zachodnią, nie są w stanie jej utrzymać na dłuższą metę.
 • @Wrzodak Z. 08:20:25
  ----PUŁAPKA ! Rozumie Pan pułapkę w jaką wpadliście Wy Polakokatolicy ?? jak zostaliście wykorzystani ? -widzi Pan te msze , księży na majdanie i zwykłych Ukraińców ,którzy codziennie modlą się myśląc ,że modlą się dla dobra ?? TYLKO TO !! dobro kreowane jest przez ZŁO !! i w złym celu zostanie wykorzystane !!

  --czy rozumie Pan ? że posługiwali i posługują się religią do CZYNIENIA ZŁA !
  Tacy jak Pan -uczciwi i wierzący , jesteście narzędziem WYKREOWANYM --dla i do ICH CELÓW

  --mama widziała kosze ze sznurami święcone w cerkwi -na Polaków !! tam w tej cerkwi modlący się Ukraińcy tak jak Pan ! zostali wykorzystani przez ZŁO --KOŚCIÓŁ kat. jest złem !! ale żeby to zrozumieć trzeba MIEĆ !! WOLNĄ WOLĘ i pozbawionym STRACHU !!!

  --Bóg jest !!! w czym mu mają być pomocni pośrednicy ??
 • @Kula Lis 62 09:55:15
  Rezerwy złota już także żydostwo ukraińskie wywiozło z kraju do swego matecznika czyli USA. Czyli jewrejski i banderowski na dziś Kijów pieniędzy nie ma, jest bankrutem.
 • @Kula Lis 62 10:07:54
  Krym przeszedł już na rubla po zablokowaniu im przez żydobanderowski Kijów, Rosjanie przelali Krymowi na nowe konta ok. 1mld ojro.
 • @Wrzodak Z. 08:20:08
  Pisze Pan o Ukraińcach czy też o nacjonalistycznym i neonazistowskim odłamie na Ukrainie: "Co za ideologia kryje sie za takim ohydnym postepowaniem??? Jak mozna z takimi ludzmi wspolzyc, wspolegzystowac, rozmawiac…prowadzic polityke???" -
  --- Nie za bardzo można. Przecież Polacy osiedlali się w XVIII wieku i później, zajmując puste tereny. Nikomu to nie przeszkadzało, żenili się Polacy z Ukrainkami i odwrotnie, byli dobrymi sąsiadami, a potem gdzieś w 8. pokoleniu zaczęło się piekło. Coś niewyobrażalnego!
 • @Kula Lis 62 09:55:15
  Nie znałem sprawy dotyczącej dewastacji ziem na Ukrainie w czasach komunizmu. Zdaje się masz rację, bo nic dzisiaj nie słyszę o porządnej wydajności zbóż na Ukrainie.
  Zrobili Amerykańcy i Niemcy Ukraińców w durnia, obiecując gruszki na wierzbie. A Polscy politycy okazaliby się nierozsądni, gdyby działali z własnej woli. A tak możemy powiedzieć, że są tylko sprzedajni.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 09:56:01
  Niedawno podała mi Pani link do świetnego wywiadu o sprawach związanych z Ukrainą. Opublikowałem go na swoim blogu w całości, bo nie dało się nic wyciąć. Link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/107029,byly-ambasador-rp-w-kijowie-o-ukrainie-rosji-i-o-polsce

  Za pomoc tę serdecznie Pani dziękuję.
 • @Kula Lis 62 10:07:54
  Piszesz: "Jewrejski i banderowski na dziś Kijów pieniędzy nie ma, jest bankrutem". - A zdawałoby się, że Jaceniuk taki mądry. Tak a propos to jego uroda jest jakaś nieukraińska.
 • @zygmuntbialas 10:41:28
  Spostrzegawczy jesteś Zygmuncie, oj spostrzegawczy. Pzdr!
 • @zygmuntbialas 10:34:47
  "Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie". Protest na krajowej "dwójce". "Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie" - z takim transparentem na drogę krajową nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) wyjechali rolnicy. W ten sposób chcą zwrócić uwagę rządu na problemy ze sprzedażą tuczników. Informację i zdjęcia zamieścił portal www.lublin112.pl. Zapowiadany przez rolników protest rozpoczął się w poniedziałek o godz. 9.30. Na drogę krajową nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, Rogoźnicy i Białej Podlaskiej wyjechały traktory, które poruszały się z prędkością 15 km/h.

  "Powodem protestów są obostrzenia wprowadzone po wykryciu na Podlasiu wirusa afrykańskiego pomoru świń, ujawnionego u dwóch dzików. Według protestujących, rolnicy nie mogą sprzedać ani dokonać uboju ponad 30 tys. sztuk świń. Protestujący domagają się natychmiastowego uruchomienia zapowiadanego dwa tygodnie temu przez ministra rolnictwa skupu interwencyjnego" - napisał portal www.lublin112.pl.
  "Świnie powinny być dawno sprzedane"

  "Rząd i media bardziej interesują się Ukrainą i tym, co tam się dzieje, a my mamy tysiące świń, które powinny być już dawno sprzedane" – powiedzieli rolnicy lokalnemu portalowi. "Wyjedziemy na drogę, bo chcemy zwrócić uwagę rządzących na to, że nikt nie interesuje się tym, co mamy zrobić z tucznikami. Będziemy jechać z Białej Podlaskiej do Międzyrzeca, a druga grupa będzie jechać od Międzyrzeca do wiaduktu na obwodnicy Białej Podlaskiej" – dodali rolnicy.

  "Punktualnie o 9:30 rolnicy wyjechali na obwodnicę Białej Podlaskiej w kierunku Międzyrzeca. W proteście jadą ciągniki rolnicze rozciągnięte na ok. 2 km. Już teraz tworzą się zatory na drodze. Kolumnę pojazdów prowadzą funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają protest. Jak mówią rolnicy, akcja ma potrwać do godziny 15" - poinformował portal www.lublin112.pl.
 • @zygmuntbialas 10:34:47 dobre co?
  Sytuacja jest dobra, ale nie beznadziejna

  Wojna, panowie, jest sprawą zbyt poważną, by powierzać ją wojskowym – twierdził francuski premier, „stary tygrys”, Jerzy Clemenceau. Nawiasem mówiąc, przy Rond Point des Champs Elysees, jest pomnik „starego tygrysa”, jak odziany w płaszcz, z rozwianym szalikiem, stoi na skale. Może tak i stał, ale może i nie stał, bo zachowało się wspomnienie z jego pobytu na froncie. Siedział w okopie – a okopy były wtedy w niewielkiej odległości od okopów nieprzyjacielskich – i w pewnej chwili posłyszał, jak w niemieckim okopie rozmawiali Niemcy. Dźwięk niemieckiej mowy na francuskiej ziemi tak rozwścieczył Jerzego Clemenceau, że schwycił pistolet i z pistoletem w ręku próbował wyskoczyć w okopu. Oczywiście oficerowie go uspokoili i dzięki temu mógł otworzyć konferencję pokojową w Wersalu, której ustalenia, nie tylko w roku 1919, ale również w roku 2009, a więc w 90 lat później, przez ówczesnego rosyjskiego premiera Włodzimierza Putina, w przytomności Naszej Złotej Pani, która ani jednym słowem przeciwko temu nie zaprotestowała, w przemówieniu wygłoszonym 1 września na Westerplatte, uważane są za przyczynę II wojny światowej.

  Co takiego uczynił Traktat Wersalski, że przez ówczesnego rosyjskiego premiera Włodzimierza Putina, w przytomności Naszej Złotej Pani, która ani jednym słowem nie zaprotestowała przeciwko tej ocenie, został uznany za przyczynę II wojny światowej? To, że – jak wyraził się wówczas rosyjski premier Putin w obecności Naszej Złotej Pani, która ani jednym słowem przeciwko tej ocenie nie zaprotestowała – traktat wersalski „upokorzył dwa wielkie narody”. A w jaki sposób je „upokorzył”? Ano w taki – o czym ówczesny rosyjski premier Włodzimierz Putin taktownie już nie wspomniał – że w obszarze leżącym między owymi „wielkimi narodami” zatwierdził istnienie różnych niepodległych państw, m.in. niepodległego państwa polskiego. Zatem nie ulega wątpliwości („nie ulega wątpliwości, jak mawiała stara niania…”), że skoro tak, to w interesie pokoju europejskiego i światowego, takie przyczyny należałoby jak najszybciej eliminować – to chyba jasne?

  Wspominam o tym nie tylko dlatego, że obecnie chyba wszyscy funkcjonariusze („wszelka dziwka majtki pierze”) niezależnych mediów głównego nurtu z „Gazetą Polską” i bratnią „ Gazetą Wyborczą” na czele wymyśla aktualnemu rosyjskiemu prezydentowi Włodzimierzowi Putinowi – co pokazuje, że te wszystkie przekomarzania, to tylko takie makagigi – ale przede wszystkim dlatego, że oto dał głos pan generał Stanisław Koziej. Dał głos – i to podwójny. Zanim jednak rozbierzemy sobie ten głos z uwagę, przypomnijmy, skąd panu generału Kozieju, jako szefu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, wyrastają nogi. Otóż pan generał został faworytem, to znaczy – został duszeńką naszego Umiłowanego Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który na podstawie komunikatu przekazanego przez pełnomocną panią redaktor Justynę Pochanke w TVN, podejrzewanej przeze mnie, iż jest telewizyjną ekspozyturą Wojskowych Służb Informacyjnych, których, jak wiadomo, „nie ma”, kreował się pełniącym obowiązki prezydenta, jakoś dopiero pod koniec 10 kwietnia 2010 roku, kiedy okazało się, że „Aneks” do „Raportu o rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych”, którego przez cały ten dzień bezskutecznie szukali marszałkowscy siepacze, jest w sejfie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W tej sytuacji nie było innego wyjścia, tylko 11 kwietnia 2010 roku z samego rana mianować pana generała Stanisława Kozieja szefem BBN, żeby w tym charakterze mógł zażądać otwarcia sejfu i przejęcia poszukiwanego dokumentu. Przypadek ten pokazuje, jak wiele zależy od tego, kto akurat znajdzie się, albo zostanie podstawiony we właściwym miejscu we właściwym czasie.

  Ale mniejsza o to, bo ciekawsze są deklaracje pana generała Stanisława Kozieja. Otóż najwyraźniej ulega on poważnej huśtawce psychicznej, miotając się od ściany do ściany między defetyzmem, a euforią. Mniejsza o to, co pan generał w tym czasie palił – bo że coś musiał palić, to nie ulega wątpliwości – ale jeśli jednego dnia szef BBN oświadcza, że w następstwie rozwoju sytuacji na Ukrainie, nasze mniej wartościowe państwo jest zagrożone, a zaraza potem wygraża zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi, że jeśli pogłębi mu się utrata kontraktu rzeczywistością, to marny jego los, to wzbudza to podejrzenia, iż kontakt z rzeczywistością utracił pana generał Koziej. Już mniejsza o to, czy przytrafiło mu się to z własnej inicjatywy, czy też wykonuje jakieś szalenie ważne zadanie zlecone – bo – powiedzmy sobie szczerze – czy tak naprawdę możemy być pewni lojalności naszych generałów wobec naszego mniej wartościowego i sezonowego państwa polskiego, skoro wielokrotnie przysięgali oni każdemu, kto tylko ich o to ładnie poprosił – bo ważniejsza jest trafność oceny, czy wydarzenia na Ukrainie rzeczywiście zagrażają naszej mniej wartościowej i sezonowej państwowości, czy też rosyjski prezydent Putin traci kontakt z rzeczywistością.

  Bo rzeczywistość wygląda tak, że zimny ruski czekista Putin przejął kontrolę nad Krymem, mimo niezłomnego moralne niezwyciężonej armii Ukrainy. Nasza niezwyciężona armia morale ma jeszcze lepsze i gdyby zuchwały wróg na nasz nieszczęśliwy kraj uderzył, przykryje go w mig nie tyle może czapkami, bo te oczywiście musiałyby pogubić się podczas ucieczki, ale biurowymi segregatorami – bo wiadomo, że nic tak nie stymuluje, ale i nie mityguje agresji, jak zdecydowana interwencja administracyjna. Któż może mieć co to tego wątpliwości po męczeństwie pana posła Jacka Protasiewicza?

  Wygląda tedy na to, że jeśli zimny ruski czekista Putin, co to wydaje się, przejął kontrolę nie tylko nad Krymem, ale również – nad przestrzenią powietrzna nad tą prowincją, kontrolę tę utrzyma (a kto niby jest w stanie go stamtąd przegonić?), ale na Kijów nie pomaszeruje, to eunuchy, z tą Angielką podobną do konia, co to akurat dlaczegoś upodobała sobie w Radosławie Sikorskim, chociaż w odróżnieniu od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest on żonaty i dzieciaty, więc wspomniane eunuchy powitają tę sytuację z ulgą tym i wzdychał bardziej, że zimny rosyjski czekista Putin odgrażał się, iż wykorzysta precedens Kosowa, którego niepodległość uznał w podskokach nasz arywista „Szpak”, co zwłaszcza naszemu nieszczęśliwemu krajowi może odbić się czkawką.

  Rzecz w tym, że zimy rosyjski czekista Putin robi na Krymie dokładnie to samo, co Polska na tzw. Litwie Środkowej w roku 1921. Jak pamiętamy, po wojnie bolszewickiej marszałek Piłsudski nakazał generałowi Żeligowskiemu „zbuntować się” i zająć Wileńszczyznę. I tak się stało. Generał Żeligowski proklamował tam „Litwę Środkową”, jako niepodległe państwo i na zorganizowanej naprędce konferencji prasowej przy każdym dziennikarskim pytaniu, oglądał się na kapitana Prystora, który się wyprężał i recytował: „pan generał uważa, że…” . Czyż to nie podobne do naszego pana generała Stanisława Kozieja?

  Oczywiście przy tych podobieństwach muszą być też i różnice. O ile nasza niezwyciężona armia w roku 1921 była jeszcze zdolna do fizycznego zajęcia Wileńszczyzny i proklamowania Litwy Środkowej, to obecnie, poza misyjnym kontyngentem, który akurat gromi taliby w dalekim Afganistanie i w razie czego musiałby chronić się na San Domingo, gdzie wódz „gromiłby Murzyny i wzdychał do kraju”, nie jest zdolna do wykonania żadnego zadania militarnego, poza oczywiście służbą wartowniczą. Nie jest to żadna tajemnica i dlatego nawet ukraiński premier Arsenij Jaceniuk raczej próbuje kombinować bezpośrednio z Naszą Złotą Panią, bo któż w razie czego, to znaczy – w razie, gdyby zwycięstwo demokracji na Ukrainie natrafiło na nieprzewidziane trudności czy to polityczne, czy traktatowe – któż zapewni mu azyl i nietykalność konta?

  Stanisław Michalkiewicz

  http://michalkiewicz.pl/
 • @zygmuntbialas 10:41:28
  http://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/03/wk-komentarz.jpg Powinno być… "Pan Putin pyta czy coś na nas macie, bo my na was wszystko" ;)
 • @Kula Lis 62 11:06:52
  By rozpoznać nieukraińskie pochodzenie Jaceniuka, wystarczy być tylko trochę spostrzegawczy.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:16:10
  "Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie" - z takim transparentem na drogę krajową nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) wyjechali rolnicy". - I tak powinno być. Mądrość ludu jest widoczna nie tylko wtedy, gdy chłop broni swych podstawowych interesów ekonomicznych, ale także w sprawach międzyludzkich, dotyczących np. spraw płci itp.
  Zwróć uwagę na to, że w "sprawie ukraińskiej" rozsądnie zachowuje się właśnie PSL.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:13:02
  Właśnie zwróciłem, nie wychylają się i nie wychodzą przed szereg, chyba to związane z Pawlakiem i umową gazową, Putin ma kwity na Pawlaka i PSL. Więc robią w/g zasady: cicho będziesz dalej zajedziesz. Tusk Pawlaka wrobił w to podpisanie by było w razie czego na kogo zwalić, a że on wziął wziątkę od Gazpromu to już inna sprawa, z wziątek PSL i peeselowcy żyją i nie tylko oni, wszyscy od lewa do prawa. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 11:36:07
  Dzięki za przytoczenie artykułu St. Michalkiewicza (mam zaległości w lekturze jego tekstów). Zerknąłem, wieczorem przeczytam dokładnie.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:46:26
  "Pan Putin pyta czy coś na nas macie, bo my na was wszystko". - I z czym my "na wojenkę".
 • @Kula Lis 62 12:19:04
  Zdaję sobie sprawę. PSL ma za uszami.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:31:42
  Nie znoszę tego szwaba za wypowiedź o Polsce i Polakach, że jak wejdą do jewrounii to znajdą się w niemieckim potrzasku, saku i wtedy zaczniemy ich rozliczać i żądać. lecz tu przyznaję mu rację co do oceny sytuacji na Ukrainie: Schroeder skrytykował postępowanie Unii Europejskiej w sprawie Ukrainy. Powiedział, że popełniono błędy i wykazano się ignorancją wobec specyfiki regionu. - Przywództwo UE w Brukseli nie ma ani trochę pojęcia o tym, że Ukraina jest podzielonym krajem, i że tak nie można z nim postępować - powiedział Schroeder, którego słowa cytuje Deutsche Welle.
  Schroeder: Na Krymie złamano prawo międzynarodowe

  Schreoder powiedział też, że Unia już na samym początku rozmów o umowie stowarzyszeniowej popełniła poważne błędy. - Zastanawiam się, czy można tak kulturowo podzielony kraj jak Ukraina stawiać przed taką alternatywą: stowarzyszenie albo unia celna z Rosją. Raczej należało umożliwić jedno i drugie - stwierdził Schroeder, którego wypowiedzi cytuje "Deutsche Welle".

  I dodał: - Oczywiście, że to, co się dzieje na Krymie, jest łamaniem prawa międzynarodowego.

  Zaznaczył jednak, że trzeba być ostrożnym "grożąc palcem" Putinowi, bo on sam był w takiej sytuacji jak prezydent Rosji. Polityk odniósł się w ten sposób do interwencji NATO w Kosowie w 1999 roku, gdy - jak podkreślił Schroeder - ze złamaniem prawa międzynarodowego Sojusz zbombardował suwerenne państwo (Serbię).
 • @Kula Lis 62 16:06:19
  "Ten artykuł nie ma popierać inwazji militarnej Rosji na Polskę, ale ma pokazać oczywiste fakty. Większość Polaków, po chwilowym szoku, szybko przystosowałaby się do nowej rzeczywistości. Zwłaszcza, gdyby za nią poszły obniżki podatków, cen za prąd i gaz, odbudowa polskiego przemysłu, itp."

  I Pan to piszesz???
  Czyli w końcu dociera, jak zbieżne są interesy Polski i Rosji.
  Tylko, że Rosja walczy obecnie o życie, a nie o ekspansję.
  W ich interesie jest nie doprowadzać do żadnej zawieruchy wojnopodobnej.
  NIE NAPADNĄ NAS, chyba, że zostaną z naszego terytorium zaatakowani.
 • @AlexSailor 13:58:43
  Tusk i tego typu ludzie, wywodzący swą genealogię polityczną od manifestu PKWN z lipca 1944, przybitego na płocie w Lublinie gwoździem (lub od gwoździa, który ten manifest trzymał - co za różnica?) winni zrozumieć, że największą karą wymierzaną zdrajcom Najj. Rzeczypospolitej była INFAMIA. Wyraźnie czuje się powszechnie wydany przez Polaków wyrok infamii na obecnych politykierów. W tym ujęciu "polskość" musi się jawić, co poniektórym infamisom jako nienormalność. Dla nas z kolei to ci politykierzy są nienormalni. Stawanie w cieniu wyrzutni rakietowej nie zwiększa obronności Polski, a raczej jest dowodem na „casus belli” dla Rosji. Tam zostanie to sprytnie uznane za akt wrogi wobec Rosji, choć wiadomo, że zasięg tych rakiet jest minimalny i nie mogą nawet dolecieć do Kaliningradu (Królewca). Putin, choć ma w Obwodzie kaliningradzkim (królewieckim) rakiety wymierzone w Polskę, które są w stanie w kilka minut zniszczyć konwencjonalnie (zapewnie niekonwencjonalnie również) wszystkie polskie większe miasta oraz naszą "infrastrukturę wojskową" nie fotografuje się na ich tle. Czyżby sowiecka i niemiecka agentura przed zatrzaśnięciem drzwi miała za zadanie preparowanie w Polsce „casus belli”. Nota bene Donald Tusk sam sobie zaprzecza mówiąc o „nie prężeniu muskuł”, stojąc na tle wyrzutni rakiet. Czyżby rzeczywiście nas traktował jak nienormalnych? TU-zek jest afirmacją bolszewii i jego bablanie o czymkolwiek jest zmaterializowane w ORP "GAWRON", skorupa z paroma pompami z odzysku za ! 1mld złotych! Armia z całym potencjałem w zderzeniu z Armią Polska z 1939 roku została by zlikwidowana w ciągu 5 dni. Jedyny odnośnik w Polskiej historii to armia Księstwa Warszawskiego. "Gawron "jest takim samym przykładem klasycznym ,jak interesy Misiaka w Stoczni Gdynia. Tak samo zwodowano Grecję, Hiszpanię,Włochy ! Polsce nie brak tylko szmalcowników,bo to oni są "żołnierzami " bolszewii" ! Każdy który ma odrobinę odwagi aby spojrzeć na ten TUS-kowy syf, niech przejrzy dostępne materiały dotyczące Marynarki Wojennej ! Jest w tym odpowiedz całkowita, kto jest kto ! Sierpem i młotem w czerwona hołotę !
 • ...
  Był to zamach stanu na katolickiego Prezydenta polskiego pochodzenia Wiktora Janukowycza, który w 2010 uznał Józefa Stalina oraz całą jego bandę Żydów Wierchownego Sojuza za winnych zbrodni ludobójstwa określonych w art. 442 #1 kodeksu karnego Ukrainy.

  Wszyscy Polacy poparli ten zamach swoim milczeniem.
 • @Zdzich 15:49:08
  Rosja chce odzyskać swoje ziemie. Z polskiego, narodowego punktu widzenia należałoby by sobie życzyć, by Rosjanie czy też rosyjskojęzyczna ludność zajęli jak najwięcej obszaru Ukrainy, inaczej żydobanderowska władza zagrozi sąsiadom, w tym i Polsce. Problem w tym, że mieszkańcy Krymu nie chcą być częścią ŻydoBanderlandu i po referendum to ŻydoBanderland by musiał napaść na Krym jako okupant. Bo oni muszą zrobić z tego zawieruchę międzynarodową. Sami w zasadzie już przegrali, bo ludzie za jakiś czas ich potraktują tak jak traktowali ludzi Janukowicza. WSZĘDZIE gdzie do władzy doszło chazarstwo, albo gdzie ma wpływy na władzę, buduje się nastroje antyrosyjskie, szczuje na Rosjan, prowokuje incydenty, podburza, wywołuje zamieszki.
  To po prostu odwieczna wojna Chazarii z Rusią. Zadyma na Ukrainie rzeczywiście może się wymknąć spod kontroli i przerodzić w konflikt zbrojny. Chociaż mogą to być puste pogróżki, kończące się na wykorzystaniu najemnych grup terrorystów przez USA – bez bezpośredniego starcia. Nie wiem czy zagrają va banque, bo to może być ostatni dzwonek dla Ameryki. Gospodarka z dnia na dzień się sypie, dolar w niedługim czasie stanie się tylko bezwartościowym świstkiem a w tych warunkach utrzymanie obecnej przewagi militarnej może być niemożliwe. Referendum na Krymie jak i cała heca na majdanie to tylko przygotowanie do kolejnej wojny, bez której zachód nie potrafi się obyć. Zawsze musi być wcześniej wykreowany winny, czy to S. Husajn, A.Kadafii, czy obecnie Prezydent Federacji Rosyjskiej. Z tą różnicą, że ten ostatni ma dostęp do atomowej teczki i pokaźny zapas rakiet balistycznych, które mogą roznieść pół Europy. Wątpię w bezpośrednią konfrontację. Oni chcą zredukować strefy wpływów Rosji a potem ją podpalić tak jak Syrię. Rosja i Chiny muszą tak jak w Tajlandii pomagać przegonić marionetkowe reżimy syjonistyczne. Ps. Ktoś zwrócił uwagę na to, że podłożono nogę naszym Kresowiakom ? Kto miał rozum ten wiedział, że żydobanderowcy rezydujący w Kijowie mają w głębokim poważaniu los naszych rodaków a wręcz mają do nich stosunek zoologiczny. Tak nam podziękowano, bo tamci wiedzą, że nasze nadwiślańskie eunuchy to zupełnie inny gatunek, równie polnofobiczny.
 • @Kula Lis 62 16:10:00
  Przede wszystkim, Rosja chce powstrzymać postęp żydo-komuny, która ich okrążyła, i w czym - my Polacy - pomogliśmy żydo-komunie swoim milczeniem.
 • ?
  A w tym samym czasie izraelskie wojska wkraczają do Odessy. :)

  A nasi portalowi patrioci milczą. Co na to PiS, Wildsteiny, Kurskie, Kowale, Ziobro, Piętaki, Kaczyński i jego PiS, Stankiewicz i inni wielcy patrioci?
 • @Zdzich 18:09:36 niestety kolego, niestety. Pzdr!
  Ciekawe dlaczego, niezależnie jaka to partia czy formacja polityczna, najwięcej mają do powiedzenia chazarskie bydlaki? Kiedy te parchy założą własną partię i przestaną podszywać się pod Polaków? Według mnie nie ma takiej partii, która reprezentuję polską rację stanu. Co innego izraelską, niemiecką…Jeśli PiS odżegnuje się od Fidesz…. no to żegnaj PiSie! Polacy, jak zwykle, odgrywają badzo dobrze rolę usłużnych szabes goji . W zamian za parę srebrników sprzedadzą ochoczo swoj honor, kraj, religię, itd. A przy okazji i tak zawsze na koniec dostają porzadnego kopa w dooope w podzięce. Zdaniem ambasadora Rzeczypospolitej na Białorusi Pawła Jessy, większość Polaków to IDIOCI, Platforma Obywatelska to hultaje, a PiS – przygłupy…koniec cytatu. I trudno mu nie przyznać racji. Większość Polaków? to idioci, a tzw. polscy politycy czy dziennikarze to w większości tanie, sprzedajne prostytutki obojga płci. Porządny człowiek się nie uchowa w tym narodzie na świeczniku bo zaraz go zjedzą.
 • @Zdzich 18:09:36
  To dopiero początek hekatomby Ukraińców i Ukrainy. Ci ludzie są wystawieni do wiatru przez zażydzony Zachód. Żydziuchy szczują Ukraińców i Rosjan na siebie. Kremlem kręcą Żydziuchy z sekty Chabad, a rewolucje na Ukrainie sponsorują Żydziuchy od Sorosa. Zawsze dobrze zarabiają na kryzysach i rewolucjach. A jeśli Ukraińcy i Rosjanie będą dość mądrzy, żeby nie walczyć ze sobą, to napuszczą Tatarów. Zwolniony niedawno z więzienia krytyk Kremla, żydowski biznesmen/złodziej Michaił Chodorkowski uznał w poniedziałek, że najlepszym rozwiązaniem kryzysu na Krymie byłaby autonomia w stylu szkockim, czyli opcja szkocka dla Krymu.. Ledwo odpoczął po pobycie w łagrze w Szwajcarii, a już wziął czerwony ołówek i rysuje po mapie....Według PO, PiS, lewactwa, etc..Chodorkowski jest specjalistą do walki z korupcją!!!! Chodorkowski złodziej, obrońca demokracji się znalazł, jeden z największych oszustów prywatyzacji lat 90 w Rosji jako autorytet, gratulacje!!!. Chcą leczyć dżumę cholerą. Une tak mają, u nas Tusk nagle stał się zaciekłym wrogiem Putina, a jeszcze niedawno dupę mu lizał. Będą jeszcze płakać Ukraińcy po Janukowyczu skoro mają takich ekspertów. Przecież to jest facet który w Rosji Jelcyna dokonywał gigantycznych przekrętów ze swoim Jukosem. Zgarniał forsę dorabiając się na kradzieży gazu i ropy. Zbił fortunę która stanowiła jedną piątą PKB Rosji. Do własnej kieszeni, a właściwie na własne konta, które w tej chwili uruchomił po zasłużonej odsiadce. Czarno widzę przyszłość rewolucji na Majdanie kijowskim. Ten cwany żyd wie jak się robi interesy, podobnie jak ci: Finansiści "obywatelskiej rewolucji" na Majdanie, oligarchowie Ihor Kołomojski i Wadim Rabinowicz http://i.imgur.com/vksQKlp.jpg Tacy jak Chodorkowski już pokazali jak wygląda Rosja pod ich rządami gdy kręcili wiecznie pijanym Jelcynem, jak szewc kopytem. Doprowadzili Rosję na skraj nędzy, ubóstwa i degrengolady. Putin to nie wariat tylko szachista. To Putin jest w Rosji mężem opatrznościowym, bo mimo iż sam kradnie to tak to robi, że i dla niezbyt wymagającego narodu rosyjskiego trochę jeszcze zostanie. Rosjanie to odczuwają i dlatego są za Putinem. To jest rosyjski patriota czy to nam się podoba czynie. A z Ukrainą i Zachodem bawi się w kotka i myszkę, ponieważ miałkość ludzi z Zachodu zna bardzo dobrze jako świetnie wyszkolony kagiebista, głównie dla robienia ich w konia na gruncie polityki i gospodarki. Po prostu trafiła kosa na kamień. Paradoksalnie chrześcijanie powinni wspierać Putina.. Jedyny lider który pacyfikuje muzułmanów bo Unia tylko pozwala na budowę meczetów... Przodkowie którzy walczyli z islamem przewracają się w grobie..Unia nie tylko buduje meczety, unia uczy że możesz bezkarnie sobie kozę wydymać, płeć określić po 16 roku życia, uśpić starego zgreda, albo małe płaczące dziecko, bo jest chore- nazywa się to JewroEUtanazja. W JewroUnii Słowianie, to głównie na mopach, w burdelach i do mycia SS-mańskich emerytów.
 • @Kula Lis 62 19:15:38
  Żyd i pospolity złodziej, a teraz "autorytet" PO i PiS, etc..Chodorkowski poparł w Kijowie nowe oczywiście a jakby inaczej żydobanderowskie władze....które to " władze" same się wybrały....jakie to "demokratyczne", jewrejskie? coś na wzór jewrobrukseli, tam także sami się spośród siebie "wybierają", np. komisarzy, etc..wzór zaczerpnięty z CCCP. Jak takie SAMOWYBIERAJĄCE się władze mogą podpisywać jakiekolwiek porozumienia międzynarodowe??? Ukraina liczy prawie 45 milionów obywateli.....ilu Ukraińców poparło te " nowe żydobanderowskie władze"???? Żeby móc wypowiadać się w imieniu NARODU to trzeba mieć przeszło 50 procentowe poparcie tego narodu a nie kilkutysięczne poparcie bandyckiego po części Majdanu....
 • @Kula Lis 62 19:15:38
  No wiesz co... tak jechać na naszą przodującą cywilizację...
  Nieładnie... :)))))))))))
 • @SpiritoLibero 22:29:28
  "tak jechać na naszą przodującą cywilizację... Nieładnie...". -
  --- Po 1990 roku Polacy otrzymali pierwsze sygnały o możliwości dołączenia do UE. Wtedy zamieszkały w Meksyku Sł. Mrożek powiedział mniej więcej:
  "Za późno zapraszają nas na bankiet. Na sam koniec uczty, gdy na stole zostały już tylko resztki jedzenia i rzygowiny".
  :)))
 • @SpiritoLibero 22:29:28
  Weż koło i j....j się w czoło. http://youtu.be/ZLnAspNRd4Q
 • @SpiritoLibero 22:29:28
  Ty jesteś element zbędny dla Polskiej Racji Stanu. Nie komentuję dalej. http://youtu.be/zdDA0iyw5Bc
 • @zygmuntbialas 10:26:44
  Panie Zygmuncie zachęcam do przeczytania opracowanie Jedrzeja Giertycha (w grobie się przewraca jak słyszy swojego wnuczka - romusia, poprawiacza komunoliberalizmu) n/t narodu ukraińskiego oraz opracowanie prof. Grzegorza Musiała, ta wszystko jest wyłożone na tacy.
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 23:30:53
  Wojna na Ukrainie i jej kulisy: nowy, nazistowski rząd Ukrainy “to ludzie z kijami bejzbolowymi” https://kefir2010.wordpress.com/author/kefir2010/ http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-ukraina-przepowiednie.jpg
 • @Kula Lis 62 08:44:06
  http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie-z-rosja1.jpg
 • @Wrzodak Z. 08:18:27
  A teraz zapraszam do przeczytania artykułu o wojnie na Ukrainie z portalu Independent Trader i Zmiany na Ziemi: Ukraina – Kto jest agresorem Rosja czy NATO? [„Nowy rząd Ukrainy został ustanowiony siłą przez ludzi z kijami od baseballa.” – Edgar Savisaar Prezydent Tallina (stolica Estonii).] http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/ukraina-wojna-rosja.jpg https://kefir2010.wordpress.com/author/kefir2010/ 1. Podział sił w Europie w 1988 roku: http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-na-ukrainie.png 2. Obecny podział sił wygląda następująco: http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/wojna-ukrainy-z-rosja.png Całość artykułu u źródła czyli pod podanym linkiem. Warto zapoznać się, także z wieloma innymi artykułami autora.
 • @Kula Lis 62 08:47:03
  http://kefir2010.files.wordpress.com/2014/03/spoleczenstwo-i-cywilizacja-2.jpg
 • @Repsol 01:16:50
  ---ech ! łza w oku się kręci --MY TEŻ !!! po 89r mieliśmy mieć !! BOGATĄ SUWERENNĄ Polskę aaaaaaaa !!! zostaliśmy LANDEM żydosko/niemieckiej UE
 • @ninanonimowa 10:47:40
  I taka Racja Stanu pozostanie, pod przywództwem NEon´u.
  Bez zmian!
 • @Wrzodak Z. 08:18:27
  "Opracowanie Jedrzeja Giertycha". - Już czytałem jedno opracowanie. Oczywiście przeczytam następne.
  A Roman Giertych? - Nie do końca rozumiem takie wolty, którą wykonał też były lider LPR.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 08:44:06
  "Szkoda, że mój kraj wkłada palce między drzwi. Możemy przez to nieźle oberwać, gdy mocarstwa się dogadają!" -
  --- A czy one już się w tej sprawie nie dogadały? - Tego nie wiemy.
  "mój kraj wkłada palce między drzwi". - Podobnie obrazowałem sytuację.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 08:47:03
  Ten plakat, który umieściłeś o godz. 08:47:03, jest bardzo pouczający. Szkoda, że nie znajdujemy takich, pozostawionych gdzieś na poczcie czy dworcu.
 • @ninanonimowa 10:47:40
  Ano mieliśmy mieć. Tyle w temacie.PZDR.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej