Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Czy żołnierze NATO będą stacjonować w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Polska jest faktycznie zagrożona? Kto jej grozi? Rosja? - Nic nie wiem o rozlokowaniu rosyjskich wojsk przy naszej granicy. Nie słyszę też, by Putin przejawiał chęć napaści na nasz kraj.

Niemiecki portal  welt.de  publikuje dłuższy artykuł, zatytułowany  "Polska zbroi się ze strachu przed Rosją", link:   //www.welt.de/politik/ausland/article126455385/Polen-ruestet-aus-Angst-vor-Russland-auf.html  - Tłumaczę fragment tekstu na język polski:

"Polski minister Radosław Sikorski oznajmił bezpośrednio przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych w Brukseli, że życzyłby sobie stacjonowania dwóch brygad NATO w Polsce. Jedna brygada liczy do 5 tysięcy żołnierzy. "Dla mnie ważne jest, by Polska była zabezpieczona armią, a nie tylko zdaniami zapisanymi w umowie" - skomentował premier  Donald Tusk.

Powyższe wypowiedzi członków polskiego rządu obrazują, jak bardzo zagrożona czuje się Polska w związku z ukraińskim kryzysem. I jak z drugiej strony stara się wykorzystać ten kryzys dla wzmocnienia swego bezpieczeństwa oraz przekonania swojej ludności do konieczności zwiększenia wydatków na zbrojenia". 

 
Military exercises in Poland

 

CO  TO  MA  ZNACZYĆ? - Nie wiem. Potwierdzenie wiadomości znalazłem tylko w portalu  wPolityce.pl, który informuje, że "The Daily Telegraph" pisze, że "Polska poprosiła NATO o rozlokowanie na jej terytorium 10 tysięcy żołnierzy". Inne media na razie milczą.

Czy Polska jest faktycznie zagrożona? Kto jej grozi? Rosja? - Nic nie wiem o rozlokowaniu rosyjskich wojsk przy naszej granicy. Nie słyszę też, by Putin przejawiał chęć napaści na nasz kraj. To raczej polscy politycy i dziennikarze postępują nierozważnie i przy tym niepoważnie, narażając Polskę na ekonomiczne straty i ośmieszenie. Czy Sikorski i Tusk nie wiedzą o tym?

KOMENTARZE

 • Skoro polskie rząd czuje się zagrożony, to dlaczego...
  nie przywróci powszechnego poboru do zasadniczej służby wojskowej? Kiedyś w Polsce w takiej służbie służyło ok 400tyś żołnierzy (razem z zawodowymi). Albo dlaczego nie przeprowadza się powszechnego szkolenia wojskowego na wzór tego szwajcarskiego? Jak wiemy każdy szwajcar ma swój wojskowy przydział na wypadek wojny i jest sukcesywnie szkolony.
  Chyba nie chodzi tu o obronę Polski a o ochronę interesów bankierskich interesów. Ale to my sami zapraszamy obce wojska do Polski, bo ich pobyt właśnie my finansujemy poprzez np swoje pobyty w korporacyjnych (czyli banksterskich) galeriach handlowych.
 • tutaj polecam film o banksterskich misjach "pokojowych"
  https://www.youtube.com/watch?v=5P0uc5B-ppc
 • @leckmiamar 04:56:50
  Pańskie wyjaśnienie opisanych wyżej działań jest logiczne i zdaje się wiele tłumaczyć. Ja zakładam jeszcze grę, która polegałaby na straszeniu społeczeństw(a). Wchodzi w rachubę ew. zakup broni zachodniej (niemieckiej), więc przedstawiają swoje wizje (przecież w pośpiechu nie wyprodukuje się własnej broni).
  Będę może więcej wiedział, gdy doczytam, jaka jest reakcja polskich polityków i mediów.
 • @Jan Paweł 07:46:57
  Pisze Pan: "Chyba nie chodzi tu o obronę Polski a o ochronę interesów bankierskich interesów. Ale to my sami zapraszamy obce wojska do Polski,..." - Przyznaję Panu rację. Dodam, że podobne zapraszanie obcych wojsk miało już miejsce w XVIII wieku.
 • @Jan Paweł 07:47:37
  Dziękuję za link do bardzo interesującego filmu!
  Obejrzałem na razie fragment. Wieczorem wysłucham całości.
 • @zygmuntbialas 09:51:18
  Ja nadal obstaję przy tym że jest to zamach na Królestwo Matki Boskiej Królowej Polski. Prawdą jest, że obecni Polacy pełni pychy, głupoty, zepsucia, zdemoralizowania itd z całą pewnością nie zasługują na Jej Orędownictwo u Pana Boga, ale jeszcze większą winę za to biorą na siebie ci, którzy doprowadzili do tego wszystkiego. Politycy, ale i wymiar sprawiedliwości, media itd, którzy biorąc władzę tu na Ziemi w Imieniu Pana Boga (i odpowiedzialnośc za ludzi i przede wsystkim ich dusze) sprzeniewierzyli sie temu powołaniu i cynicznie graja Polakami. Ci ludzie mylą posłanie, powołanie do służby z interesem własnym i np partyjnym.
  W tej sytuacji, to ja z całą pewnością wolę byc tym okradanym, okłamywanym, poniżanym itd... ale czynic wokół siebie dobro na miarę moich możliwości.
  Myślę że w tym kontekście to Gierek (ale i Gomułka) są... w Niebie. Mimo że Gierek nie miał pogrzebu kościelnego (bo nie wiem jaki pogrzeb miał Gomułka).
 • @Jan Paweł 10:13:47
  O ja pie.....ę!

  "W tej sytuacji, to ja z całą pewnością wolę byc tym okradanym, okłamywanym, poniżanym itd..."

  Dawny Polak nigdy by tak nie powiedział.

  pozdrawiam
 • @Jan Paweł 10:13:47
  Jeszcze może a propos władzy. Otóż nie da się pełnic jakiejkolwiek władzy bez odpowiedzialności przed Panem Bogiem. Bo nie da się oddzielic polityki, wymiaru sprawiedliwości, czy także rządu umysłu i dusz od Dekalogu.
  Slogan "Kościół (w domyśle Wiara) nie powinien się mieszac do polityki", jest marną przykrywką i ułudą bezkarności przed Panem Bogiem.
 • @Jan Paweł 10:13:47
  Pisze Pan: "Ja nadal obstaję przy tym że jest to zamach na Królestwo Matki Boskiej Królowej Polski". - Ja nie wyrażam sprzeciwu. Zgadzam się z Panem, że politycy polscy wraz ze swą sądowniczą i medialną świtą działają wbrew przykazaniom Bożym.
  Jeśli chodzi o ocenę tych, którzy kierowali państwem w okresie PRL-u, to faktycznie trzeba przewartościować wiele spraw. Zgadzam się z Panem i uważam, że rządy Gomułki i Gierka przedstawiają się nader korzystnie na tle D. Tuska i wielu jego poprzedników. Poczytam trochę, poduczę się i napiszę parę tekstów o tym. Teraz polecam artykuł, którego fragmenty nawiązują do tych spraw. Link:

  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/
 • @ratus 10:22:32
  "Dawny Polak nigdy by tak nie powiedział". -
  --- A co by powiedział?

  Pozdrawiam.
 • @ratus 10:22:32
  Dawny Polak przede wszystkim nie miał telewizora, który zastąpił temu współczesnemu Pana Boga. Aborygeni, jakąś podświadomą mądrością, boją się kamery (pewnie i telewizora), bo jak mówią, boją się że ukradnie im duszę. Obserwując te szczęśliwe miny Polaków w galeriach handlowych, można z całą pewnością przypusczac, że oni już Duszy nie mają
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 10:32:18
  Dziękuję za link. z całą pewności przeczytam. Podrawiam
 • @Jan Paweł 10:36:04
  Pisze Pan: "Dawny Polak przede wszystkim nie miał telewizora, który zastąpił temu współczesnemu Pana Boga". - Ma Pan całkowitą rację.
  Dwa słowa o sobie: od ponad trzech lat nie oglądam w ogóle telewizji. Wcześniej dość niewiele, głównie ze względów zawodowych (oglądanie programów stacji niemieckich w celu kontaktu z językiem).

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:33:33
  Dawny Polak nie skowyczał, tylko lał wroga. Z całą pewnością obce mu było nadstawianie dupy.
  pozdrawiam
 • @ratus 11:09:08
  Dawny Polak miał porządną szablę, miecz, włócznię itd, mniej więcej tak samo jak ówcześni jego wrogowie. Więc decydowało męstwo, walcznośc ale przede wszystkim Wiara ówczesnych Polaków. Czy widzisz tutaj jakąś różnicę w obecnej sytuacji Polski?
 • @Jan Paweł 11:19:02
  Znalazł się, psia mać, znawca duszy polskiej, co to teraz będzie naród rozstawiał po kątach. Nie podoba się, to spadaj do kacapów, tam cię przytulą!

  Jeśli miałbym jakoś 'swoimi słowami' nazwać doktrynę Polski, to jest taka, że nas się nie przerobi. Jesteśmy nie-do-za-je-ba-nia. Można próbować nas złamać tysiące sposobów, można przekupywać, muzułmanić, mieszać w głowach milionom, ale i tak zawsze będzie ryzyko, że machniemy ręką na te 'zdobycze' i spuścimy staroświecki, sarmacki wpierdol. Nigdy nie można być pewnym. I w sumie nie wiadomo dlaczego, co nam tak naprawdę nie pasuje w statusie sytego niewolnika.
  http://delfin.neon24.pl/post/96612,cywilizacja-polska

  :-)
 • @ratus 11:09:08
  "Dawny Polak nie skowyczał, tylko lał wroga". - Trzeba też mieć odpowiednią broń do tego.

  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 11:27:31
  O ile mi wiadomo, blogerowi @Jan Paweł daleko jest do opcji rosyjskiej, więc nie ma powodu, by go dokądkolwiek wysyłać
  Pisze Pan: "zawsze będzie ryzyko, że machniemy ręką na te 'zdobycze' i spuścimy staroświecki, sarmacki wpierdol", i zaraz odpowiada:
  "Nigdy nie można być pewnym". - No właśnie.
  Tak a propos - też zakładam taką opcję, gdy przeważa u mnie postawa optymistyczna.
 • @zygmuntbialas 12:01:28
  Trzeba; jak najbardziej.
  Dawniej walczyło się na maczugi, potem na miecze, teraz na mózgi.
  Czyżby Polacy mózgów nie mieli?
  pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 12:07:21
  O ile za wiadomo mnie, bloger mianem Jan Paweł (a nie '@Jan Paweł' - skąd ta durna maniera???) zdaje sobie sprawę z wszechstronności komunikacji i poprawnie oceni mój lekki wtręt w Panów rozmowie, nie poczytując mi tego za złe. Tak? ;-)

  Nadto, nie piszę ja, a jedynie ja przytaczam czyjeś słowa - owszem, z którymi się w pełni zgadzam. Nie ma w tym jednak żadnego sobistego przytyku. Jest sens. I o to mi szło, w mę komęcie :)

  Proszę Pana, Polacy nie są optymistami. Nas na to po prostu nie stać. Jesteśmy natomiast chrześcijanami. Po prostu realistami. I o tym mówi przytoczony tekst. Życzę Panu, Panu Janowi Pawłowi, lurkerom... oj, sorry, czytelnikom :) oraz całemu portalowi takiej właśnie postawy. Realnej. Realnej i prostej - jak Ogrójec, nieprosty, i krzyż - też nie.

  Sursum corda!
 • @ratus 12:17:26
  heh...
  [o potrzebie silnej armii]
  >Czyżby Polacy mózgów nie mieli?
  http://delfin.neon24.pl/post/1210,arkana-dyplomacji-lekcja-tu-historii-teraz
 • Czy żołnierze NATO będą stacjonować w Polsce?
  Nie będą !!! już o tym pisałem. A na ten widoczny na zdjęciu czołg w Polsce przypada tylko 2!!! p.panc!!!!
 • @leckmiamar 12:32:03
  >Ciekawe, kto tak naprawdę stoi za tym całym Światowym rozpiździajem?!

  Ty.
 • @zygmuntbialas
  MSZ Niemiec o rozmieszczeniu dywizji NATO w Polsce: Niezgodne z umowami z Rosją (sic!!!) - Nie sądzę, by minister Radosław Sikorski rzeczywiście mówił o tym, że możliwe jest stacjonowanie w Polsce oddziałów (NATO), zwłaszcza w takich rozmiarach. Sądzę, że wie, że stoi to w sprzeczności z porozumieniami zawartymi między NATO a Rosją. Tak skomentował wtorkową wypowiedź szefa polskiej dyplomacji jego niemiecki odpowiednik, Frank-Walter Steinmeier. Sikorski powiedział, że chętnie widziałby w Polsce "dwie dywizje" wojsk NATO stacjonujące na stałe. Steinmeier wypowiedział te słowa we wtorek późnym wieczorem, poproszony o komentarz dotyczący słów Sikorskiego.
  Steinmeier się dystansuje. Sikorski przypomina o "intencjach"

  Szef MSZ Niemiec skomentował jednak propozycję Sikorskiego już po tym, jak NATO poinformowało w oficjalnym komunikacie, że zrywa "wszelką współpracę wojskową i cywilną z Rosją" w związku z aneksją Krymu. Słowa Steinmeiera wyraźnie dystansującego się od kwestii podniesionej przez Sikorskiego nie są zapewne zaskoczeniem dla polskiego rządu. Sam szef polskiej dyplomacji, wypowiadając swoje zdanie w kwestii umieszczenia kontyngentu NATO w Polsce, zaznaczył, że w tej chwili byłoby to trudne do zrealizowania. http://www.tvn24.pl/msz-niemiec-o-rozmieszczeniu-dywizji-nato-w-polsce-niezgodne-z-umowami-z-rosja,414337,s.html
 • @leckmiamar 12:32:03
  Jak to kto?
  Ta kupa gowna runie jak 8 a z 7 wyjdzie calkiem z otchlani a ze podarzy na zatracenie I zaatakuje z nienawisci odcinajac swiat od mocy przewidziano juz kiedy przeswietlano planete pod kazdym katem w celu ustalenia planszy gry.

  Kosmiczni stratedzy inicjatorzy nadzoruja poprawny przebieg kosmicznej gry.
  Za jakis czas a krol jest juz sedziwy, runa miasta pogan I bedzie takie trzesieni ziemi jakiego nigdy jeszcze nie bylo I juz ponoc nie bedzie.
  I beda blyski I grzmoty.
  Dzieki ogniu z oltarza co aniol porozdawal.
  Jak bole na rodzaca, nagle spazmy I urodza ta swoja wymarzona zlota ere, choc poczatki beda raczej zamglone w gryzacej atmosferze.
  I ludzie beda przerzedzeni.
  Najwazniejsze elementy juz uszykowane.
  Zostalo jeszcze pare drobiazgow.
 • @zygmuntbialas
  Niemcy obnażają teatr Sikorskiego. Szef MSZ pręży muskuły tylko przed polską publiką. Niemiecka gazeta ujawniła jakim aktorem jest Radosław Sikorski i jaki teatr odgrywa przed Polakami ten twitterowy minister.

  To, czego domyślają się wszyscy oprócz „wykształconych z wielkich miast” opisał na właśnie dziennik „Tagesspiegel”.
  W obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Niemiec na spotkaniu Trójkąta Weimarskiego Sikorski powiedział, że

  nie ma różnicy zdań odnośnie polskich oczekiwań zwiększenia sił sojuszniczych na wschodzie Europy.

  Powiedział to, gdy usłyszał od ministra niemieckiego, że

  to nie pora na eskalowanie sytuacji.

  Sikorski, mówiąc językiem młodzieżowym został więc „zczyszczony”.

  Jednak kwadrans później, już bez obecności swoich niemieckiego i francuskiego kolegów, ale za pośrednictwem polskich dziennikarzy na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że minister pręży muskuły. „Tagesspiegel” napisał:

  Polski minister spraw zagranicznych żąda stacjonowania wojska wraz z wyposażeniem w swoim kraju i bardzo by się cieszył, gdyby były to były dwie brygady – 10 tysięcy żołnierzy.

  Skąd ta różnica stanowisku Sikorskiego? Łatwo się domyśleć, że to teatr polityczny na potrzeby wewnętrzne – zbliżają się wybory i Tusk oraz jego zaplecze musi pokazać „siłę” i „znaczenie w Europie”. „Tagesspiegel” też nie ma co do tego wątpliwości:

  Obserwatorzy wyjaśniają sprzeczność w wystąpieniach Sikorskiego tym, że wybrał dla swoich rodaków mocniejsze słowa i surowszą postawą wobec Rosji.

  Na tym właśnie polega teatr polityczny rządu Tuska – układniutki, grzeczniutki, milusi i przygarbiony – ale tylko w relacjach z obcymi. Dla swoich rezerwuje butę, pogardę i cierpkie słowa.

  Sławomir Sieradzki/ „Tagesspiegel”/ „Deusche Welle”

  Tekst w „Tagespsiegel” w oryginale

  „Deutche Welle” po polsku omówiło ten artykuł:
 • @Kula Lis 62 15:05:20
  dwie dywizje nato w Polsce, na stałe, to ewidentna zdrada Polski, przy jednoczesnej likwidacji Wojska Polskiego.
  Jakiekolwiek obce wojska stacjonujące na stałe w Polsce, to ewidentna okupacja
 • @Jan Paweł 15:39:09
  A co to jest 2 dywizje? raptem 20 tys. Z resztą się zgadzam i pozdrawiam. - Chcesz pokoju gotuj się do wojny.
 • @leckmiamar 15:58:40
  CBDO
 • @Jan Paweł 15:39:09
  Niemieckie wojska NATO w Polsce? Kaczyński: „Przynajmniej siedem pokoleń musi minąć, zanim to będzie dopuszczalne” http://wpolityce.pl/polityka/189725-niemieckie-wojska-nato-w-polsce-kaczynski-przynajmniej-siedem-pokolen-musi-minac-zanim-to-bedzie-dopuszczalne
 • @zygmuntbialas 12:07:21
  - Nic nie wiem o rozlokowaniu rosyjskich wojsk przy naszej granicy. Nie słyszę też, by Putin przejawiał chęć napaści na nasz kraj.

  Trzeba mieć bardzo słaby wzrok. Co do drugiej części, chyba nikt, nigdy, nie wyrażał werbalnie i publicznie potrzeby napadania, a napadano. Oczywiście w celu osiągnięcia pokoju.

  Co do chęci p.Putina to nie wiem, czy jego żona jest w pełni doinformowana jakie ma chęci, więc trudno o nich Panu usłyszeć.
 • @Torin 17:30:12
  "Trzeba mieć bardzo słaby wzrok. Co do drugiej części, chyba nikt, nigdy, nie wyrażał werbalnie i publicznie potrzeby napadania, a napadano. Oczywiście w celu osiągnięcia pokoju."

  Oczywiscie dla niektorych jest to nie do wyobrazenia...


  " Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
  ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. "

  " A Bestia, która była i nie ma jej,
  i ona jest ósmym,
  a jest spośród siedmiu
  i zdąża na zagładę"
 • @zygmuntbialas
  Od wieków Niemcy grają w tandemie z Rosją przeciwko nam, ponieważ oni wywodzą się z kultury bizantyjskiej, a my z łacińskiej.. Może dotrze to w końcu do zakutych łbów pożytecznych idiotów czy pięknoduchów! Wypowiedź Steinmeiera to żadna niespodzianka...wprost przeciwnie. Opinie komentatorów, dziennikarzy czy polityków wszystkich partii dowodzą, że w Polsce panuje głęboka, niebezpieczna niewiedza i ignorancja, być może celowa. Steinmaier to nikt nowy w niemieckiej polityce. To twórca paktu o partnerstwie strategicznym między Rosją i Niemcami, który został podpisany przez Schroedera i Putina w 2005 roku. Jego treść została całkowicie utajniona, jedynym jawnym elementem była budowa Nordsrteamu. Została w nim ustalona strefa wpływów tzn. powrót do Jałty...Dokument ten został wtedy słusznie nazwany przez Sikorskiego, który dopiero później przystąpił do współczesnej Targowicy paktem Mołotow - Ribbentrop bis. Steinmeier wykonuje faktycznie postanowienia tego paktu, który sam stworzył, a ma on przywrócić strefę wpływów Rosji i Niemiec. Pojedyncze głosy mówiące o niebezpieczeństwie istnienia tego paktu dla Europy pojawiają się jedynie w Niemczech... W Polsce jak widać jest to temat tabu lub jak pisałem powyżej niespotykana nieporadność naszych "elyt". To ja się pytam, kto z Polski w strukturach NATO, zgodził się na zawarcie takiej Umowy z Rosją, kiedy i przez kogo, to zostało parafowane? Bo świetle takiej umowy, Polska faktycznie, pozbawiona jest jakiejkolwiek obrony przez sojusz, którego jest pełnoprawnym, płacącym składki członkiem? Jak to możliwe, by akurat Niemiec, strofował nas w tej sprawie, który niedawno stwierdził, że nie ma możliwości przyjęcia Ukrainy do NATO, więc dlaczego ta fałszywa współpraca, może wie coś więcej? Wynika więc, z tej umowy, że Polska w NATO, to pozory? Należy z całą mocą, żądać wyjaśnienia tej sprawy? Bo wygląda na to, że na naszych oczach, ponad głowami bez naszej wiedzy, rozgrywany jest potajemnie jakiś ponad narodowy spisek, którego początkiem był zamach smoleński?
 • @Jan Paweł 07:46:57
  Polski rząd NIE czuje się zagrożony. Polski rząd to zagrożenie.
 • @leckmiamar 12:32:03
  Był bym ostrożny w stosunku do informacji podawanych przez Pająka.Są słabo udokumentowane
  Zerknij raczej tutaj. http://muki.salon24.pl
 • @LordConqueror 18:38:54
  Putin to nie żydo-komunista. Myślisz stereotypami sprzed 50-ciu laty.
  Czy nie widzisz, że Putin stawia czoło największej syjonistycznej potędze militarnej świata, czyli Stanom? Czy nie widzisz, że Putin broni Rosję przed okrążeniem wojskami NATO z każdej strony i żydowskim "związkiem bratnim", który chce "ogarnąć ludzki ród"?
 • @LordConqueror 18:47:41
  Ale tu była mowa o natowskich brygadach, czyli w większości niemieckich. Amerykanie nie mają jak widać interesu by tu stacjonować. Choć do Niemiec powróciła ich dywizja pancerna.
 • @DelfInn 11:27:31
  Delfinie, Kacapy to też Chrześcijanie, tyle tylko że prawosławni. Natomiast Niemcy i w ogóle Zachód to przede wszystkim różnej maści protestanci, czyli niby Chrześcijanie ale niestety relatywizujący swoją wiarę tak jak im wygodnie (tu możesz poczytac o Lutrze :
  http://marucha.wordpress.com/2014/03/22/rozpusta-marcina-lutra/ ), co niestety prowadzi do... piekła (ujmując to ogólnie, ale i dosłownie)
  I teraz w związku z tym że na tym naszym świecie najwazniejsze jest dążenie do Zbawienia w Chrystusie (a nie jakieś tam błyskotki z Zachodu), to jak myślisz, gdzie łatwiej jest o nie? na Zachodzie czy u Kacapów (jak nazwałeś Rosjan). Podpowiem tylko że na tym "cywilizowanym" Zachodzie sukcesywnie likwiduje się i wyburza kościoły RK. We Francji senat nakazał wyburzenie ok 2600 kościołów, przede wszystkim tych dużych, starych gotyckich. Tu możesz zobaczyc rozbiórkę jednego z nich, bo kilkanaście już rozebrano:
  https://www.youtube.com/watch?v=scC4-Nw7WWQ
  Więc pomyśl, zanim coś napiszesz
 • Polecam na dobre samopoczucie:-)
  http://www.milanos.pl/vid-119311-Sprobuj-sie-nie-smiac.html
 • @ratus 12:17:26
  "Dawniej walczyło się na maczugi, potem na miecze, teraz na mózgi". - A jednak centrum nauki i techniki, które są zresztą obficie finansowane, znajdują się głównie w USA.

  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 12:27:53
  Nie wiem, dlaczego nie podoba się Panu znak @ przy nicku. Nie ja to wymyśliłem.
 • @leckmiamar 12:32:03
  Jaką rolę pełni telewizja? - Wiemy i zgadzamy się. Tak a propos, u mnie te wątpliwości dot. wartości przekazy telewizyjnego wystąpiły, gdy miałem 14 lat.
  Jeśli chodzi o rolę żydów w naszej rzeczywistości, to zgadzam się z Panem. Jestem przekonany, że jest ich w Polsce znacznie więcej niż nam się oficjalnie mówi. Skąd się ich tylu wzięło, to dość trudno mi do tego dojść.
  Nie rozumiem jednak, dlaczego Pan pisze: "Wszyscy ludzie, żyjący na budżecie państwa to skurwysyny i złodzieje". - Z moich obserwacji wynika, że na pewno nie wszyscy.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 20:02:10
  Nie jestem taki pewien, że Niemcy kiedykolwiek byli antysyjonistyczni. II-ga Wojna Światowa była zderzeniem dwóch grup żydo-komunistycznych z totalitarnym zamiarem podboju świata. Jak wiadomo, początkowo współpracowali ze soba. (Pakt Ribbentrop-Mołotow).
  Żydowscy organizatorzy po stronie niemieckiej:
  1. Żydo-komunistyczna Bawarska Republika Radziecka;
  2. Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) - prężna organizacja syjonistów niemieckich, która stała się podporą (10%) Socjalistyczno-Robotniczej partii Hitlera, NSDAP;
  3. Fritz Haber - chemik, opracował produkcję Cyklonu B;
  4. Szef Policji Bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-führer, kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS Reinhard Heydrich;
  5. Wolnomularz Podpułkownik SS Adolf Eichmann;
  6. Instruktor SS Prof. Bostowitsch;
  7. Marszałek Polowy Erhard Milch;
  8. Dyrektor Akademii Prawa Niemieckiego i Generalny Gubernator w Polsce Hans Frank;
  9. Szeregi żydowskich żołnierzy Hitlera (http://hotnews.pl/artpolska-1229.html);
  10. Kapo w obozach;
  11. Jüdischer Ordnungsdienst (http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst)
  12. Sadystyczna Żydowska Policja „OD Gruppen” odpowiedzialna za utrzymanie porządku na terenach okupowanych przez Nazistów (http://thisiszionism.blogspot.com/2008/08/hitlers-jewish-police.html).
 • @Kula Lis 62 15:05:20
  Piszesz: " Nie sądzę, by minister Radosław Sikorski rzeczywiście mówił o tym, że możliwe jest stacjonowanie w Polsce oddziałów (NATO), zwłaszcza w takich rozmiarach". - Też tak myślę. Sikorski to mistrz PR-u.
  Tę notkę napisałem, by wrócić po jakimś czasie do tej sprawy i zapytać Sikorskiego o wartość jego (najczęściej butnych i głupich) wypowiedzi.
 • @Kula Lis 62 16:20:33
  Zerknąłem, przenoszę dwa zdania:
  "Żeby to było poważne, powinny być to wojska amerykańskie. Nie życzyłbym sobie wojsk niemieckich na polskim terytorium. Przynajmniej siedem pokoleń musi minąć, zanim to będzie dopuszczalne" - powiedział J.Kaczyński. -
  --- Nie wiem, czy to wojsko amerykańskie jest konieczne, gdy nasi najbardziej wyszkoleni żołnierze walczą w Afganistanie.
 • @Torin 17:30:12
  "Nikt, nigdy, nie wyrażał werbalnie i publicznie potrzeby napadania, a napadano". - Z tego nie wynika, że zostaniemy napadnięci i to akurat przez Putina.
  Wzrok mam nie najgorszy.
 • @LordConqueror 18:38:54
  A Pan ma jakieś dane o ew. napaści? Ja nie ignoruję problemu, jednak nie chciałbym, by politycy polscy i media wytwarzali sztucznie panikę.
 • @LordConqueror 23:45:17
  Pisze Pan do Zdzicha: "No to już jest dialektyka wysokiej próby, żeby hitleryzm traktować jako narzędzie syjonistyczne". - Wyrażam tu pewne wątpliwości i napomknę tylko:
  --- o kwitnącej współpracy żydowskiego BUND-u z Hitlerem w latach 30-tych;
  --- o finansowaniu Hitlera przez żydowski kapitał;
  --- o dziwnej niewiedzy amerykańskich żydów o morderstwach Niemców, dokonanych na ludności żydowskiej.
  Jest tych wątpliwości znacznie więcej.
 • @LordConqueror 23:49:53
  Pisze Pan: "Silniejsza obecność Ameryki byłaby szansą na wyrwanie się z obecnej matni bez wyjścia". - Już Sachs (wraz z Balcerowiczem) zreformował polską gospodarkę. Jak wygląda amerykańska pomoc, opisałem w poniższych notkach:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/97365,john-perkins-o-pomocy-usa-udzielanej-krajom-trzeciego-swiata

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/97419,usa-udzielaja-chetnie-pomocy-wytypowanym-krajom
 • @LordConqueror 00:00:35
  Pisze Pan: "Ważni sojusznicy Ameryki stają się szybko potęgami gospodarczymi". - Czy ma Pan na myśli także Irak i Afganistan? Były te kraje kiedyś sojusznikami USA.
 • @LordConqueror 00:27:10
  Zbyt dużo jest niejasności w kwestiach żydowskich, bym zgodził się z Panem. Tak a propos Hitler miał też 1/4 krwi żydowskiej po babce.
  Hitler realizował socjalizm narodowy, a sowieci - internacjonalistyczny. Faktycznie było wiele podobieństw w urzeczywistnianiu "nowego świata".
 • @LordConqueror 00:28:40
  Saddam Husajn był długo związany z USA. Miał też od nich pomoc (za ciężkie pieniądze) w uzbrojeniu w wojnie z Iranem.
  Afganistan był wspomagany przez USA podczas wojny z sowietami.
 • @LordConqueror 00:36:31
  Nie jestem strategiem i nie chcę wypowiadać się w tak istotnych sprawach jak polska racja stanu oraz nasi sojusznicy.
  Wiem, że ważna jest samodzielność, której nie potrafiliśmy zachować 25 lat temu.
 • @LordConqueror 00:47:50
  Piszą, że zginęło 6 mln żydów. Ta ilość była podana, zanim wojna się skończyła. Są badacze, którzy doliczyli się 1,6 mln zamordowanych żydów.
  Proszę nie zapominać o wszystkich ofiarach, w tym ofiarach narodowości polskiej.
 • @LordConqueror 01:00:18
  "Pewnie nie zginęło 6 milionów,..." - A więc jednak! Pomyślałem przed paroma minutami, że trzeba będzie przeczytać ponownie "Medaliony" Nałkowskiej i ew. sprostować pewne rzeczy.

  Dobrej nocy życzę!
 • @LordConqueror 23:45:17
  Fakty i dokumenty(!), które wymieniłem powyżej mówią same za siebie. Chorzy to ci, którzy ignorują te fakty. Natomiast reszta typu "Ruch hitlerowski dla wszystkich ówczesnych Niemców był antysemicki"; "mówi się, że Katyń, to była zbrodnia Żydów na Polakach" to współczesne opinie najczęściej pisane przez żydowskich rewizjonistów. Zatem, stało się, co się stało. Możemy dyskutować opinie, ale nie fakty.

  Przy okazji, Żydzi odpowiedzialni za Katyń to: Leon Bronstein (Trotsky), Grigory Apfelbaum (Zinoviev), Solomon Lozovsky, Maxim Wallach (Litvinov), Yuri Andropov, Jacob Sverdlov, Jacob Yurovsky, Mikhail Kaganovich, Genrikh Yagoda, Matvei Berman, Naftaly Frenkel, Boris Berman, Leiba Lazarevich Feldbin, Yonash Yakir, Yakov ("Yankel") Kreiser, David Dragonsky, Haim Fomin, Józef (Izaak Fleischfarb) Światło, Sergei Eisenstein, i ludowy komisarz d/s wewnętrznych Ławrientij Beria.
  Oraz: Josek Goldberg „Różański” http://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski
  Beniamin Goldberg „Jerzy Borejsza” http://en.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Borejsza
  Julia Brystiger http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger
  Oops! Sami Żydzi!
 • @Zdzich 01:42:34
  I jeszcze Nelson Mandela (Icek Blumberg), Justyna Kowalczyk (Rebeka Mełełe) i Bogusław Linda (Josek Pistolbaum).
  Ech... zryty masz ten beret do niemozliwości.
  pozdrawiam
 • @ratus 07:55:37
  Pisze nieco wyżej Zdzich: "Stało się, co się stało. Możemy dyskutować opinie, ale nie fakty". - I myślę, że tego trzeba się trzymać. Ja nie będę tu szeroko rozpisywał się nad tym, jak wygląda dzisiejsza scena polityczna i medialna. Nie będę tu zastanawiał się, jakie to niesie skutki społeczno - polityczne. Przecież to przy opisie wydarzeń w Jedwabnem czy teraz w postawie polityków i dziennikarzy wobec wydarzeń na Ukrainie widać.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 23:38:53
  Proszę się nie obrażać. Czytuję Pana teksty co jakiś czas i dotąd nie widziałem podobnych konstrukcji pod tezę, w dodatku tak słabych.

  Ma Pan pełno "baz" rosyjskich w Królewcu, ma Pan flotę bałtyjską i ma Pan circa 200tys "bazowników" za liniami wyznaczanymi przez obecne granice Litwy, Łotwy, Estonii i Białorusi. Czas dotarcia stacjonujących tam sił powietrznych nad nasze terytorium, to pewnie minuty, czas dotarcia sił lądowych kilka godzin. Powiedzmy, że w praktyce 24h. Układ granic, sił i polityczny, aż bije podobieństwami do kampanii Francja'40.
  Jak w takiej sytuacji może Pan pisać, że nie widzi i twierdzić, że wzrok ma dobry?

  Ryzyko zaatakowania (napadania) nas przez Putina, przez zgrupowanie północne, jest wprost proporcjonalne, do naszego zaangażowania w wydarzenia przyszłe na Ukrainie. Tu już zabawa się kończy i te dwie brygady niewiele zmieniają. Poza tym wiemy, że zablokuje to ribentrop-mołotow. Już to zrobił, aby właśnie nie doszło do automatycznego rozszerzenia konfliktu i zaangażowania bezpośredniego sił amerykańskich, a własnych brygad to my nie mamy. Tym bardziej ciężkich.
  Obrażanie się na te dwie hipotetyczne brygady, jest przykładem błędnego adresowania. Należy zapytać Panów Tenorów dlaczego dotąd nie odpowiadają za to, że potrzebujemy stacjonowania brygad NATO, aby mieć jakieś brygady. Też wolałbym, aby one były nasze.

  Z drugiej strony zastanawiałem się co Trzej Tenorzy zdążyliby już nawywijać, gdyby nasza armia była armią i mielibyśmy na stanie 200tys dobrego żołnierza, godnie okrytego - on fly i 600tys przyzwoitych uzupełnień, do formowania.
  Te tenory, robią to co robią, w sytuacji gdy nic nie mamy. Gdybyśmy mieli, może już by szykowali się na Sewastopol i moich ludzi wygubili. Nie mówiąc o straconej kasie (mojej kasie) na złom (mój złom).
 • @Torin 13:21:02
  Nie mam powodów obrażać się na Pana. Przeczytałem z uwagą Pańskie uwagi. Pisze Pan o zagrożeniu ze strony Rosji: "Czas dotarcia stacjonujących tam sił powietrznych nad nasze terytorium, to pewnie minuty, czas dotarcia sił lądowych kilka godzin". -
  --- Przyjmuję to do wiadomości. Rzecz w tym, że tak nie było tylko wczoraj i dzisiaj, lecz i wcześniej. Także wtedy, gdy B.Klich i D.Tusk rezygnowali z poboru powszechnego, narażając nas na bezbronność. Także wtedy, gdy zmniejszano polską produkcję broni na rzecz zakupu jej za granicą.
  Ponadto polskie zaangażowanie polityczne i medialne w wydarzeniach na Ukrainie i w Rosji jest błędem, za który już co nieco płacimy. I te właśnie sprawy są przeze mnie poruszane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej