Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Gdy się robi na odcinku "maskirowki"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli ktoś po czterech latach nagle interesuje się tragedią narodową i robi fachowo na odcinku "maskirowki", to można pomyśleć to i owo. Wielu już było takich blogerów.

Miałem dzisiaj napisać notkę, nawiązującą do wywiadu Antoniego Macierewicza, udzielonego 09 kwietnia br. portalowi  gazetapolska.pl.  Chciałem odnieść się np. do jego słów: "Nie sądziłem, że działania Zespołu Parlamentarnego tak szybko pozwolą nam dojść do prawdy w tak trudnych warunkach".

Zamierzałem też dokonać analizy pytań dotyczących wydarzeń 09 - 10 kwietnia 2010r. Wielu ważkich pytań, których nie postawił ZP, za to zadał je @CYPRIANPOLAK  już w 2011 roku. Poddam te kwestie analizie nieco później, teraz tylko wymienię linki do wspomnianych tekstów:

---  pierwsza wersja, link:  //cyprianpolak.neon24.pl/post/23581,pytania-o-smolensk-8-kwietnia-2010-10-kwietnia-2010-przed-wylotem-tu154

---  wersja rozszerzona, link:  //dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12286&Itemid=100

---  kontynuacja tekstu, link:  //cyprianpolak.blogspot.com/

 
 
Tak się akurat złożyło, że bloger @ALBATROS  umieścił pytania w sobotę w swej notce i zapomniał przy tym napisać, iż ich autorem jest Cyprian Polak. Poinformowałem Albatrosa o niedopatrzeniu.
 
Wmieszał się w sprawę bloger, któremu dam nick  @UNBEKANNTER. Bloger, który pisze od niedawna pod nowym nickiem, reklamujący swe notki pocztą wewnętrzną. Nie miał do niego zaufania Cyprian Polak, nie miałem i ja. Jeśli ktoś po czterech latach nagle interesuje się tragedią narodową i robi fachowo na odcinku "maskirowki", to można pomyśleć to i owo. Wielu już było takich blogerów. @UNBEKANNTER napisał w tym zamieszaniu, powstałym w związku z notką Albatrosa, list, którego treść zdumiała mnie nadzwyczaj. Przedstawiam info w oryginalnej formie:
 
"Niech Pan nigdy nie zapomina , ze ma do czynienia z ludzmi. Ludzmi z defektami. Mysla dobrze ale nie wszystko u nich pod sufitem jest dobrze. Do tych zaliczam A., CP,  ZZ jak i pana ulubienca inz. C. Brak sufitu daje im wieksza przestrzen na myslenie poza ramkami malego pokoiku. To nie zmienia faktu, ze wielu z nich nie zyczylbym sobie poznac osobiscie czy planowac wspolny weekend z nimi. Oszolom to nie jest puste slowo. Sztuka jest wiedziec kiedy oszolom moze miec racje. Jest tez efekt slepej kury, ktorej trafia sie ziarno. Jest tez efekt srutowki: jeden ze srutow trafi cel. Na sto kobiet spotkanych na ulicy i zaproszonych do lozka dostanie pan 99 policzkow ale jedna moze sie zgodzic. To nie jest madrosc. To hucpa. Niech Pan nie da sie zwiesc szalencom. W kazdym szalenstwie jest metoda. Zjawisko, ze szalenstwo jest zarazliwe jest takze znane. Wiec umiar i wybiorczosc. Dystans".
 
W jakim celu napisał @UNBEKANNTER te plugastwa? Czy po to, bym poinformował zainteresowane osoby? Czy raczej, bym opublikował? Nie pomyślał też bezczelny arogant, że nikt z powyższych autorów, łącznie ze skromnym blogerem, nie miałby ochoty zadawać się z zarozumiałym intruzem.
 
Więcej jest takich natrętów w Salonie. Ci inni jednak są bardziej inteligentni od tego "nowego", zatem ich robota jest efektywniejsza.

KOMENTARZE

 • ZB
  Gdyby nie to, że ten unbekannte - jest nieznanym ;-))) to jego uwagi byłyby nadzwyczaj trafne.
  Coś w tym jest.

  PS. Zadziwia mnie Pan, ze trzyma sie Pan tego tematu, przy swojej inteligencji, a nie zauważa, że jest z tego robiona hucpa.
  To nie znaczy, że oficjalne wyjaśnienia są prawdziwe, ale jedynie, że atmosferę skandalu podtrzymuje PiS. Lepiej dla tej partii pisać o Smoleńsku niż rozważać rolę spełnioną na Ukrainie.
 • @Autor
  Jak widać wspomniany @UNBEKANNTER jest bardzo czujny, bo już wstawił swoją *1.
  Wyraźnie czuć tu służby, co tym bardziej widać po czcionce jaką on się posługuje.
  Powiem również, że nawet domyślam się kim jest ten anonim, który objawił się niedawno na Salonie, ale jest bardzo aktywny na innych forach.

  Ja ze swej strony dla równowagi wstawiam ocenę *5, na którą tekst oczywiście jak najbardziej zasługuje.

  A propos: czy nie zauważył Pan ostatnio wzmożonej obecności służb na niezależnych portalach?

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:26:37
  "jego uwagi byłyby nadzwyczaj trafne". - Tu nie zgodzę się z Panem. Jedna uwaga: wymienieni blogerzy nie są sympatykami PiS-u i nie mają nic wspólnego z rewelacjami A. Macierewicza. Mają prawo dociekać przyczyn i okoliczności wydarzeń, w których z(a)ginęło 96 osób, i których skutki już odczuwamy. Jestem z nimi. Zastrzegłem sobie odrębność w jednej tylko sprawie: ja nie wierzę w to, że kiedykolwiek prawda będzie znana (chodzi mi prawdę podbitą urzędowym stemplem i medialną aprobatą).
  Miło mi, że Pański sąd o mnie jest tak pozytywny i docenia Pan moje działania w określonym zakresie. Gdy odpowiem na komentarze w NE i S24, poczytam o wydarzeniach za naszą wschodnią granicą i dołączę do blogerów, piszących o Ukrainie i Rosji.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:27:20
  Ten @UNBEKANNTER bywał już na moim blogu w S24, o czym napisałem mu pół godziny temu tamże.
  Znam najlepiej dwa portale, to jest te, w których piszę: NE oraz S24. Muszę jednoznacznie powiedzieć, że NE raczkuje dopiero w zakresie służbowych penetracji, przynajmniej w obszarze inscenizacji. W Salonie dominują zadaniowcy. Trudno ich rozpoznać, bo nie są na ogół tak głupi i bezczelni jak @UNBEKANNTER.
  Wracam do spraw Rosji i Ukrainy. Wczoraj przejrzałem Pański tekst. Przeczytam dokładnie za godzinę. Muszę się trochę poduczyć, a ponadto będę chciał któryś Pański, jeszcze nienapisany, tekst /teksty przenieść na mój blog w S24. Zakładam, że Pan nie wyrazi sprzeciwu.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:06:43
  Oczywiście, że wyrażam zgodę i nie dość tego bardzo byłoby mi miło zaistnieć na Pana blogu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:22:38
  Będzie zrobione. Także linki do oryginałów w NE. Dla dobra uczciwych czytelników z Salonu.
  Za chwilę wkleję dłuższy komentarz inż. K.Cierpisza, skierowany do Pana i do mnie.

  Z serdecznym pozdrowieniem.
 • @AdNovum 09:27:20 (II) and @All
  Inż. K.Cierpisz przesłał mi e-mailem następujący komentarz:

  "Ciekawe spostrzeżenie AdNovum – moim zdaniem w pełni się zgadza.
  Po szoku krymskim wszyscy zaniemówili, i Tomasze, i Hamelki, i inni. Zaraz potem nastąpiła eksplozja , „odkryć”:„Narodowcy prawicowcy” nagle zaczęli pluć na Putina i bronić 'demokracji, na Ukrainie.
  Ale teraz jest już wyrównanie szeregów i pojawiły się nowe ksywy.
  Ciekawe: N24 tak jakby drgnął pozytywnie – do góry, a S24 kontynuuje upadek, tak w objętości jak i poziomie umysłowym wpisów.
  Dostałem pocztę, gdzie nadawcy głośno myślą o tym, co się stanie, kiedy Salon albo splajtuje, albo będzie wykupiony przez Kreml lub putinowców w Polsce, którzy będą mieli dostęp do danych osobowych różnych ksyw, za którymi kryją się ci portalowi majdaniarze!
  Tacy krzykliwi, tacy odważni, elokwentni, esteci, a jakoś dziwnie kryjący swe tożsamości, które nowy właściciel Salonu po prostu ujawni.
  Nowy właściciel Salonu tak zrobi, bo tak będzie mus się podobało.
  Bo kto mu tego zabroni!?
  To dopiero będzie biegunka!
  K. Cierpisz".
 • @zygmuntbialas 10:52:38
  Dziękuję za tą odpowiedź od Pana inż. K. Cierpisza. Dużo ona wyjaśnia.

  Pozdrawiam Serdecznie.
 • @AdNovum 11:18:38
  Przeniosłem Pański wpis do Salonu z odpowiednią uwagą. Wkleję go za chwilę na Pańskim blogu.

  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej