Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1303 posty 22533 komentarze

Portal PomnikSmoleńsk.pl grozi sądem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Ręce opadają, gdy spotyka się na tzw. prawej stronie internetu paranoików pragnących bardziej rozgłosu dla siebie niż służących sprawie rzetelnego rozpowszechniania informacji i wolności słowa" - pisze administrator portalu bibula.com.

Nie czytam tekstów w portalu  PomnikSmoleńsk.pl,  bo nie interesują mnie wybuchowe fantazje. Kiedyś chciałem zacytować fragment tekstu tam opublikowanego, ale było to (dla mnie) niemożliwe. Dla kogo piszą w Pomniku Smoleńsk? Dla siebie?

Na stronie  bibula.com  znalazłem poniższy tekst godny polecenia. Przytoczony jest tu e-mail, otrzymany od niejakiego Artura. Już kiedyś poprawiłem błędy interpunkcyjne i literowe w jego piśmie. Tu pozostawiam bez zmian, łącznie z "czasem Polskim":

 

PomnikSmoleńsk.pl, czyli…

"Co taśmy z „Wprost” mówią o BOR i „ludziach Smoleńska”

“Po przesłuchaniu taśm wszystko jest jasne, kto komu za co i co oferował, zagadkowe pozostają jednak te fragmenty związane z Tragedią Smoleńską, na razie są dwa takie momenty, oba w rozmowie pomiędzy Markiem Belką, Bartłomiejem Sienkiewiczem i Sławomirem Cytryckim.

Skandal wywołany ujawnionymi nagraniami rozmów urzędników [...]“

[Całość:  PomnikSmolensk.pl - "Co taśmy z „Wprost” mówią o Smoleńsku?"]

Źródło:  Strona prof. Mirosława Dakowskiego (20.06.2014)

KOMENTARZ BIBUŁY: Po opublikowaniu w/w tekstu, który w BIBULE został przedrukowany za stroną Prof. Mirosława Dakowskiego (20.06.2014), Redakcja BIBUŁY otrzymała taki oto email:

On 6/21/2014 2:35 AM, Adimn pomniksmolensk wrote:

Ponieważ nie zastosowaliście się Państwo po raz któryś z rzędu do naszych zasad związanych z przedrukiem tekstu informuję że wkraczam na drogę sądąwą i zgodnie z prawami autorskimi będę domagał się od Was odszkodowania za przedruk bez zgody tekstu:

http://www.bibula.com/?p=75183

Daję Pańswu czas do dziś godziny 12:00 czasu Polskiego na zdjęcie opublikowanego bez naszej zgody materiału. Jeśli raz jeszcze opusblikujecie cokolwiek od nas bez naszej zgody wystąpię do sądu bez uprzedzenia.

Administrator


No cóż, ręce opadają, gdy spotyka się na tzw. prawej stronie internetu paranoików pragnących bardziej rozgłosu dla siebie niż służących sprawie rzetelnego rozpowszechniania informacji i wolności słowa. Smuci również i to, że zamiast wspomagać wszystkich w dziele rozpowszechniania ważnych informacji i komentarzy, portal PomnikSmolensk.pl wprowadza swoje normy tłamszenia tych, którzy myślą inaczej.

Bo – nie oszukujmy się – dlaczego administracja portalu PomnikSmolensk.pl zaatakowała wybiórczo nasze pismo? Ano, pierwsza ich reakcja pojawiła się w tym samym czasie, gdy zamieściliśmy przełomowe analizy blogera Free Your Mind, który próbuje wskazać na zupełnie błędną drogę dociekań “szkoły Macierewicza” w rozwiązanie zagadek tzw. katastrofy smoleńskiej. Innymi słowy: chodzi o awersję administracji portalu PomnikSmolensk.pl do obiektywnych i wielokierunkowych badań; natomiast chodzi o manipulację i o skupianie się na propagowaniu jedynie-słusznej linii różnych teorii brzozowych.

Oczywiście, po otrzymaniu dokumentów, którymi grozi Administracja portalu PomnikSmolensk.pl, chętnie poznamy – i natychmiast ogłosimy wszystkie dane – w tym i to, cóż to za osobnik ukrywa się pod ksywką “Artur” (pomniksmolensk.artur@gmail.com), i któż jest tą “Administracją” portalu. Ciekawe będą również i odpowiedzi na pytania, np. czy koszta procesu pokryją z własnych kieszeni, czy też sięgną do puli “Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem” i “Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010″, no i jak wytłumaczą się z tych swoich akcji.

A dla przypomnienia – i ku pamięci i przestrodze – zamieszczamy listę osób związanych na dzień dzisiejszy z portalem PomnikSmolensk.pl. Może kiedyś będą się wstydzili tej współpracy, wspierania bezsensownych teorii brzozowych, i ogólnie – tłamszenia myślących niezależnie…

Zespół redakcyjny:

Zuzanna Kurtyka, Artur, Zuzanna, Kazia, Vitek Skonieczny, Marek Bałemba, Rajmund Pollak, Teresa, Tomasz Kwiatek, Jacek Orłowski, Jerzy Dąbrowski, Magda Warych, Andrzej Brzezik, Fotoamator, Wincenty Koman, ks. Wiesław Multan, Mariola

Współpracownicy:

Józef Wieczorek".

KOMENTARZE

 • Hmm..
  Jeszcze większy zamordyzm i brak chęci otwartej dyskusji panuje u wyznawców maskirowki. FYM jeśli się z jego teorią nie zgadzasz i mu to zaczynasz udowadniać to po prostu banuje natychmiast i nie ma śladu po dyskusji. Także o czym tu ludzie mowa?
 • @kodemajster 09:31:00
  Pisze Pan: "FYM jeśli się z jego teorią nie zgadzasz i mu to zaczynasz udowadniać to po prostu banuje natychmiast i nie ma śladu po dyskusji" - To i owo słyszałem, jednakże nie było u niego wyzwisk itp. A tu chodzi o nieco inną rzecz: grożenie sądem za opublikowanie tekstu z portalu PomnikSmoleńsk.pl. O ile mi wiadomo, portal bibula.com nie zarabia na tym, więc nie powinno być problemu.
 • @zygmuntbialas 09:57:12 + WOLNOŚĆ SŁOWA + KRÓLESTWO POLSKIE +
  Niestety, rzadko się daje spotkać w internecie tak uczciwych ludzi jak my, nie usuwających wrogich tekstów, spokojnie i metodycznie podchodzących do każdego zagadnienia. My wprowadzamy medialny pokój - pax poloniae, pax Dei (polski pokój, pokój Boży). Jesteśmy Prawdziwymi Polakami, Dziećmi Maryi. Zaprowadzamy Królestwo Jej Syna, czyli Boży Pokój. Boży Pokój w tym miejscu Europy nazywa się POLSKA.
  Zwykle na portalach i forach panuje ostra wojna, ciemnota, zacofanie, grzech, kłamstwo - czyli Diabeł i Jego Słudzy. Dlatego takie ważne jest odwoływanie się do Boga, wzywanie Anioła Polskości - żeby pomógł w walce z antypolonizmem. Bo całe to zło i kłamstwo, które po polsku Wrogowie wpisują przez internet - to jest ANTYPOLONIZM, dzieło Złego Ducha, z Złym Duchu i do Piekła wiodące.
  Matko Boska ratuj!
  + Amen!
 • Bibuła
  wielokrotnie publikowała moje teksty i zawsze uważałem to za zaszczyt a nie powód do fochów.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:37:58
  Staram się, Panie Doktorze, nie usuwać wrogich tekstów. Były jednak wyjątki, to jest przypadki, gdy np. jakiś troll wyzywał na moim blogu komentatora, używając knajackich wyrażeń.
  Pisze Pan: "Zwykle na portalach i forach panuje ostra wojna, ciemnota, zacofanie, grzech, kłamstwo - czyli Diabeł i Jego Słudzy". - Tak. Dodajmy, że wróg jest zakamuflowany, trudno go odkryć i nazwać.
  Czasem wydaje mi się, że jesteśmy już ugotowani i czeka nas w najlepszym wypadku państwo w granicach Księstwa Warszawskiego. Nadzieja jednak umiera ostatnia.
  Pisze Pan dalej: "Ważne jest odwoływanie się do Boga, wzywanie Anioła Polskości - żeby pomógł w walce z antypolonizmem". -
  --- Wierzmy, że Naród w swej całości nie pozwoli się zeuropeizować, "zgermanić" czy zażydzić.

  SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:19
  Oczywiście! Ja też przedrukowałem w S24 Pański tekst oraz @AdNovum i zadowolony jestem, gdy któryś portal (w tym Bibuła) przedrukuje moje teksty.
  Ostatnio portal prof. M. Dakowskiego oraz Wirtualna Polonia zamieściły moją notkę u siebie, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust

  Efekt jest taki, że ten artykuł ma dzisiaj ponad 5700 odsłon, a będzie miał więcej.

  Pozdrawiam.
 • @All
  Od znanego blogera @Zezorro otrzymałem w tej sprawie e-mail o następującej treści:

  ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
  Od: Zezowaty Zorro
  Data: 23 czerwca 2014 19:31
  Temat: Artur pomniksmolensk
  Do: Mirosław Dakowski


  Witam

  Administratorem pomniksmolensk.pl jest artur, który do mnie pisał w sprawie zdjęć Kurtyki, po moim kilkukrotnym wezwaniu do opublikowania oryginałów rzekomych zdjęć z odlotu, bowiem to badziewie, które wystawili, jest ewidentnie fałszywe.

  Artur produkował się wyłącznie w kwestiach formalnych i pośredniczył jako "osoba upoważniona" z ramienia Zuzanny Kurtyki, napisał maila z obraźliwym tekstem, mającym mnie zastraszyć, ale na ponawiane żądania NIC NIE ODPOWIEDZIAŁ DO DNIA DZISIEJSZEGO, czyli dwa lata.

  Ponadto artur występował na moim blogu pod tekstami o tych inkryminowanych zdjęciach, w komentarzach, zatem jeśli istnieje potrzeba, można je odnaleźć - proszę zajrzeć, jest dość rozbudowane sortowanie.

  Wspominam o tym, bowiem widnieje tam kontakt mailowy do artura, a jest on osobą upoważnioną do kontaktu w sprawach portalu [także prawnych, bo z takimi zaczepkami wystąpił, ale się grubo przeliczył] ORAZ kontaktu z sen. Zuzanną Kurtyką, co dwukrotnie pisemnie potwierdził. Jest tak, ponieważ w trakcie ich ataku ustaliłem, że artur jest synem Zuzanny Kurtyki, czyli Pawłem Kurtyką tout court. Jakieś tam powody tej konspiracji na pewno są, ale - dla mnie przynajmniej - są nie tylko przejrzyste, jak szkło butelki po piwie, ale też adekwatnego sortu i tak wypada ten portal traktować.

  Dwa lata - zlewam artura po opróżnieniu wspomnianej butelki.

  Pozdrawiam.

  --
  zezorro says: easy ZZ
 • @zygmuntbialas 12:10:09 - BARDZO TO WYGLĄDA NA INTERES RODZINNY
  Tak jakby chcieli mieć monopol na informacje o Smoleńsku. Warto im przypomnieć przepowiednie Bartłomieja Kurzeji, te które się sprawdziły - z 14-go kwietnia 2008 i z 10 października 2009. I o aferze na Kolskiej warto przypomnieć im. Prawda i tak zwycięży.
 • @Eugeniusz Sendecki 04:14:04
  Pisze Pan: "Tak jakby chcieli mieć monopol na informacje o Smoleńsku". - Tak mnie to zastanawia...
  "Warto im przypomnieć przepowiednie Bartłomieja Kurzeji, te które się sprawdziły - z 14-go kwietnia 2008 i z 10 października 2009. I o aferze na Kolskiej warto przypomnieć im. Prawda i tak zwycięży". -
  --- Nie pamiętam tej przepowiedni, więc trudno mi się odnieść. Jeśli chodzi o nasze dążenia, to wierzę, że Prawda zwycięży. Musi zwyciężyć.
 • @e-misjonarz 16:53:41
  Pan wie, że dopuszczam część Pańskich hipotez.
  Tu niewiele powiem: nie chce łączyć niewiadomego z charakterem niejakiego Artura.
 • @zygmuntbialas 20:59:10
  Brawo 5*. PZDR.
 • @Repsol 23:20:03
  Cieszę się, że mnie popierasz.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej