Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Na Wschodzie bez zmian. Na Zachodzie też

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po nieoczekiwanej wizycie Johna Kerry w Soczi odżyły nadzieje na pokojowe rozwiązanie konfliktu wojennego w Donbasie. Czy te nadzieje są uzasadnione?

Pisze Dagmar Henn w niemieckim portalu vineyardsaker.de o aktualnej sytuacji w rejonie Doniecka i Ługańska: wzmagają się działania wojenne. We wszystkich "gorących" strefach prowadzone są walki: w okolicach Bahmutki i na przedmieściach Doniecka.

Obie strony, tj. ATO i armia Noworosji są w pełnej gotowości, przygotowane na rozkaz. Sytuacja jest bardzo napięta. OBWE i ukraińskie władze mówią o konieczności przestrzegania ustaleń mińskich, mimo że sytuacja na froncie już dawno je unieważniła.

Informuje Cassad, iż doszło do walk w Spartaku, Marince i w miejscowości Peski. Ukraińska artyleria ostrzelała ponownie Gorłowkę, niszcząc dwie szkoły i przedszkole (jak zwykle szukają Ukry ważnych celów militarnych). Jak te ukraińskie ostrzeliwania przebiegają, pokazuje poniższy film - wideo, rejestrujący sytuację w Szirokino:

 

 

Nie tylko Szirokino stało się celem ukraińskiej armii, lecz także Sahanka, w której nie ma stanowisk powstańczych.

Na ostatniej konferencji poinformował Eduard Basurin, iż według rozpoznania noworosyjskiego wywiadu przetransportowała ukraińska strona dalsze wyrzutnie rakietowe typu Grad i Uragan na linię frontu, a ponadto 2 tysiące ton amunicji.

Ługańsk zaś informuje o licznych atakach pancernych i ostrzeliwaniach. Sześć grup sabotażowych próbowało wtargnąć na teren republiki, zarejestrowano 19 przelotów dronów.

Nie ma więc żadnych zmian. Wszystko wskazuje na nowe rozpoczęcie wojny.

Ukraińcy nie ustępują, Zachód nie odpuszcza. Pisze dziennikarz w mainstreamowej "Die Welt" obszerny artykuł, zatytułowany "Rosyjskie zagrożenie. Potrzebujemy niemiecko - polskiej brygady bojowej". Czytamy tu m.in.: "Europa musi się zmienić i uczynić wszystko, by była poważnie traktowana przez Moskwę. Niemieckie wojsko powinno być aktywne w Polsce (oryg.: "Die Bundeswehr sollte in Polen tätig werden").

Byłby to następny szczebel "pokojowej" inwazji Niemiec na Polskę?

KOMENTARZE

 • Zygmunt przenoszę od kjawora, no to witamy w IV rzeszy o ile dożyjemy!
  "Na podstawie przeprowadzonej serii analiz źródeł jawnych CIA, GRU i szeregu instytutów badawczych, a także prac Alvina Tofflera, Zbigniewa Brzezińskiego i Samuela Huntingtona, geopolityczni eksperci ułożyli prawdopodobną mapę Europy 2035 roku."

  tej mapie trzeba się cały czas przyglądać i analizować pod kątem drobnych kroków zmierzających w tym kierunku http://s8.postimg.org/fqu0nx0np/europa_2035.jpg
 • Także od kjawora przenoszę bo warto.
  "W czasie II wojny światowej początkowo Niemcy planowali zwieźć Żydów z całej Europy do Polski i tutaj stworzyć im własne państwo. Plan ten był realizowany gdzieś do drugiej połowy roku 1941. Terenem żydowskiego osiedlenia miała być Lubelszczyzna. Na pewno plan wysiedlania Żydów z Francji, Holandii, Niemiec itd. nie był dla nich miły, ale obiecywano im własne państwo na wschodzie. Sami Niemcy nie byli w owym czasie jeszcze wystarczająco zbandyciali by rozpatrywać plan totalnej zagłady. To przyszło później. Gdy ginął św. Maksymilian (w sierpniu 1941 r.) do Oświęcimia nie zwożono jeszcze Żydów. Zwożono ich do Generalnej Guberni, do gett i do miasteczek Lubelszczyzny. Wiedział o tym przebywający wówczas w Anglii W.Żabotyński i pisał z nadzieją o sytuacji powojennej gdy na bazie wielkich mas żydowskich w Polsce może nastąpić terytorialne rozwiązanie kwestii żydowskiej. (V Jabotinsky „The Jewish War Front", Londyn 1940, George Allen Unwin). Wiedzieli też Anglicy. Drukowane też były mapy tego planowanego przez Niemców państwa żydowskiego. Mapy te znaleźć można w następujących książkach: Jon Evans „The Nazi New Order in Poland", London 1941, V.Gollancz Ltd. - mapa ukazuje „Jewish Reservation"; Bernard Newman „The New Europe", Londyn 1942 R.Hale Ltd. - mapa ukazuje „Jewish Rcserve"; Gerald Reitlinger „The Finał Solution" London 1953, Valentine, Mitchell - mapa ukazuje „Lublinland Jewish Reserve"; Martin Gilbert „The European Powers 1900-45", London 1969 Weidenfeid and Nicolson - mapa ukazuje „Lublinland -proposed Jewish Autonomous Area". Jest też wydawnictwo włoskie bez daty (po 1953) pt. „La Chiesa Eroica di Polonia" ze wstępem abp Gawliny (zmarł 1964), w którym jest mapa okupowanej Polski, a na niej „Lublinensis - Riserva ebraica".

  Gubernator Frank narzeka w swoim pamiętniku, że nie może dać rady z osiedlaniem tak wielkiej liczby Żydów. Judenraty współpracują z Niemcami uważając siebie za przyszłą policję państwa żydowskiego. Gdy okazało się, że Niemcy przystąpili do ostatecznego rozwiązania poprzez holocaust, działacze Judenratów masowo popełniają samobójstwa. Informacje te szczegółowo opisał mój ojciec Jędrzej Giertych w rozprawie „Niedoszłe państwo żydowskie na Lubelszczyźnie", Komunikaty Tow. im. R. Dmowskiego, Londyn 1980, tom II, str.25-99. Plany niemiecko-żydowskie budowania państwa żydowskiego na ziemiach polskich dziwnie przemilczane są dzisiaj w historiografii pierwszej i drugiej wojny światowej.

  Ilu Polaków zdaje sobie sprawę jak wielkiego niebezpieczeństwa uniknęliśmy ? Żydzi żałują jednak, że nie udało im się zrealizować marzeń o Judeopolonii. Może dlatego tak nas stale szkalują, żeby pod zarzutem polsko-niemieckiej kolaboracji antyżydowskiej ukryć swoją antypolską kolaborację z Niemcami. .. "[ !!!]
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/land/land1.html http://s29.postimg.org/fm1xaqhqf/730px_Deutsche_Landverluste_svg.png Londyn 1942 http://s24.postimg.org/gs0bi6r8l/Bernard_Newman_Londyn_1942_plan_Hitlera_dla_Pols.jpg Londyn 1953 http://s8.postimg.org/ebe7alehh/Gerald_Reitlinger_The_Final_Solution_Londyn_1953.jpg
 • Nie tylko ludzie z domów, gospodarstw donbaskich są do unicestwienia , do zastrzelenia są również zwierzęta....
  Należy wybić wszystkich z resztę zrównać z ziemią!!
  Ale miński rozejm oczywiście trwa i "rozmowy pokojowe" również!!!
  http://cs625724.vk.me/v625724254/41685/XEh3o5_89Qs.jpg
  http://cs625724.vk.me/v625724494/303e1/jgb2asHLqpU.jpg
 • W Mariupolu ukraińscy żołnierze brutalnie zamordowali człowieka,bo miał "prorosyjskie poglądy"
  To już wiem skąd ta nagonka w Polsce , przez Seliny i innych.Ukraiński pan kazał, to ukraińskiego PANA trza słuchać!!!
  http://antikiev.com/uploads/CPdLv7IwzPg.jpg
 • Zygmunt z innej beczki: uwierzysz w to o czym poniżej, czy oni mają nas za idiotów?
  Śmierć w trakcie policyjnego konwoju. Funkcjonariusze bez zarzutów!?!..http://wpolityce.pl/kryminal/244661-smierc-w-trakcie-policyjnego-konwoju-funkcjonariusze-bez-zarzutow [został więc skuty kajdankami - z rękoma z tyłu....!!!???!!!]
 • Jedzonko ukraińskich zwyczajnych i ussmańskich nadzwyczajnych!!!
  ryż z sardynkami rozpultane wodą!!
  https://www.youtube.com/watch?v=sZ6ABJj2VfM&feature=player_embedded

  ależ pan prezydent nosek ma czerwony, pudru brakło???Ljaszko ma zapas!!
  https://www.youtube.com/watch?v=DwQo2UPzaVo&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 13:28:15 Ps.
  Dodaj jeszcze samochód w ruchu, ponoć na rondzie...a on nie był przypięty pasami, etc... ja także i Małżonka próbowaliśmy i wyszła kupa śmiechu...z prze-biegłych sądowych, prokurwatorów i POlicjantów-jak on wyjął mu broń z zabezpieczonej kabury, odbezpieczył, przeładował, i strzelił sobie w plecy? ot POnoć cyrkowiec!!! jak Sekuła, 3 czy 5 razy sobie strzelał z długiej broni w brzuch a potem jeszcze list do żony napisał!!! To tylko "polscy" prokurwatorzy/tumani i przebiegli sądowi mogli wymyślić. Tylko samo Chicago/magistrat za policyjnych bandytów i oprawców wypłaciło ich ofiarom, rodzinom ofiar ponad 120 mln$ na dziś a roszczenia nadał wpływają...
 • @Kula Lis 62 12:31:10
  Piszesz: "O ile dożyjemy!!!" -
  --- Wygląda na to, że dożyjemy, a mapa przedstawia stan, który wynika z wydarzeń. Podział Ukrainy na trzy części i okrojenie Polski z dwóch wschodnich województw oraz zachodnich ziem jest konsekwencją zamierzeń wielkich tego świata i sprowokowanych aktualnych wydarzeń.
 • @Kula Lis 62 12:31:40
  "W czasie II wojny światowej początkowo Niemcy planowali zwieźć Żydów z całej Europy do Polski i tutaj stworzyć im własne państwo. Plan ten był realizowany gdzieś do drugiej połowy roku 1941. Terenem żydowskiego osiedlenia miała być Lubelszczyzna". -
  --- Dzisiaj to za mało. Są obok tereny wokół Rzeszowa i Lwowa.
 • @trojanka 13:20:00
  Pisze Pani: "Nie tylko ludzie z domów, gospodarstw donbaskich są do unicestwienia , do zastrzelenia są również zwierzęta...". -
  --- Przyznam, że nie do końca rozumiem tę politykę. A może raczej nie chcę rozumieć!
 • Jak się z tym nie zgodzić to są FAKTY!!
  Celem gry amerykańskiego imperium jest chaos, a nie zwycięstwo
  Kolejny kraj „wyzwolony” przez Zachód pogrąża się w coraz większym chaosie – Global Research.

  To stwierdzenie można odnieść do dowolnego państwa objętego konfliktem zbrojnym, zaaranżowanym przez Waszyngton oraz jego marionetki z Zachodu i ze Środkowego Wschodu, w celu jego zawłaszczenia i zdominowania, kosztem nieustannego chaosu, cierpienia i śmierci.

  O to dokładnie w tym wszystkim chodzi – celem strategii Waszyngtonu i NATO nie jest „odniesienie zwycięstwa” w wojnie czy w innym konflikcie, lecz wywołanie utrzymującego się w nieskończoność chaosu. Po pierwsze, żeby kontrolować ludzi, kraje i ich zasoby. Po drugie, by zagwarantować ciągłe zapotrzebowanie na sprzęt wojskowy i żołnierzy z Zachodu – pamiętajcie, że ponad 50% Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych stanowią przychody z kompleksu militarno-przemysłowego oraz powiązanych z nim korporacji branżowych i firm usługowych. I po trzecie, by kraj, w którym dochodzi do zamieszek lub który pogrąża się w chaosie, bo jest na skraju bankructwa, był zmuszony skorzystać z pomocy finansowej w postaci kredytów na wyśrubowanych warunkach – tzw. pieniędzy „na trudne czasy” – udzielanych przez cieszące się złą sławą Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy oraz innych pożyczkodawców, a także przez powiązane z nimi rozliczne nikczemne „instytucje wspierające rozwój”. Przyjęcie tych pieniędzy oznacza dla kraju niewolnictwo, zwłaszcza kiedy rządzą nim skorumpowani przywódcy, niedbający o obywateli.

  Takie zagrania mają miejsce w Jemenie, na Ukrainie, w Syrii, w Iraku, w Sudanie, w Afryce Środkowej, w Libii… i wielu innych miejscach. Nie ma znaczenia, kto i przeciwko komu walczy. ISIS, ISIL, IS, DAISH, DAESH, Al-Qaeda czy inne dowolne nazwy przestępczych organizacji najemniczych, jakie macie ochotę dodać do tej listy, to tylko etykietki, których celem jest wywołanie dezorientacji. Możecie dorzucić również Blackwater, Xe, Academi i wszystkie pozostałe nazwy tej prywatnej paramilitarnej firmy, jakie regularnie przyjmuje, po to, by trudniej było ją rozpoznać. Tego typu organizacje pełnią rolę prostytutek na usługach syjonistyczno-anglosaksońskiego imperium, przy czym są to prostytutki najniższej kategorii. Do grupy elitarnych, luksusowych prostytutek przynależą bowiem państwa, takie jak Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn i inne kraje Zatoki Perskiej, plus oczywiście Wielka Brytania i Francja.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/celem-gry-amerykanskiego-imperium-jest-chaos-a-nie-zwyciestwo-2015-05
 • @trojanka 13:23:44
  "W Mariupolu ukraińscy żołnierze brutalnie zamordowali człowieka,bo miał "prorosyjskie poglądy". -
  --- To nie pierwszy ani setny raz. O wielu nazistowskich morderstwach nie mamy żadnej wiedzy.
 • cd.artykułu http://wolna-polska.pl/wiadomosci/celem-gry-amerykanskiego-imperium-jest-chaos-a-nie-zwyciestwo-2015-05
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/celem-gry-amerykanskiego-imperium-jest-chaos-a-nie-zwyciestwo-2015-05

  Prezydent Hollande i przedstawiciel Kataru podpisali właśnie kontrakt na sprzedaż 24 myśliwców Rafalewarty wiele miliardów euro. A teraz Hollande udaje się do Rijadu na rozmowy z królem Arabii Saudyjskiej, Salmanem, by również jemu sprzedać francuskie odrzutowce; to niezły biznes, no i dzięki temu łatwiej jest zabijać spreparowanych wrogów. Natomiast 5 maja wybiera się na szczyt Rady Współpracy Zatoki Perskiej, na którym będą prowadzone dyskusje na temat „kryzysów” w regionie, w tym także w Jemenie. Za chaosem w Jemenie stoi Zachód, działający w imieniu Waszyngtonu (i jego syjonistycznych mocodawców), ale winę zrzuca się na „rebeliantów”, którzy domagają się po prostu bardziej sprawiedliwych władz.

  Na Zachodzie tworzy się nowe słownictwo – które niczym wirus zagnieżdża się w naszych mózgach, albo raczej w tym, co po nich pozostało – tak pokrętne, że właściwie nie wiemy już, co te nowe wyrazy tak naprawdę oznaczają. Powtarzamy je bezmyślnie i ślepo w nie wierzymy. Bo jakby nie było, media głównego nurtu dzień w dzień wkładają nam je zawzięcie do głów. Ludzi, którzy walczą o wolność, bo chcą wyzwolić się spod opresji reżimów, nazywa się „terrorystami” i „rebeliantami”. Uchodźców z Afryki, z terenów objętych konfliktami wywołanymi przez Waszyngton, których ponad 4000 już zginęło w tym roku podczas próby przepłynięcia Morza Śródziemnego w poszukiwaniu „lepszego życia”, przemianowano odpowiednio na „imigrantów”. Często dodaje się: „nielegalnych”. W taki właśnie sposób wybiela się poczucie winy z sumienia Zachodu. Zwykli imigranci stają się zwykle żebrakami. Natomiast nielegalni trafiają do więzienia. Nie mają oni raczej nic wspólnego z zamieszkami i chaosem, inscenizowanymi potajemnie przez władze w krajach Zachodu, które stały się nowym domem dla „imigrantów”. Wstydź się, Brukselo!.............................
  cd.na stronie
 • @Kula Lis 62 13:28:15
  Bardzo dużo jest takich wypadków ostatnio. I trudno będzie dochodzić sprawiedliwości, gdy brak świadków.
 • @trojanka 14:02:17
  "ryż z sardynkami rozpultane wodą!!" -
  --- Na takim pożywieniu nie odbije się ani Krymu, ani donbaskich republik.
 • @trojanka 14:19:23
  "... celem strategii Waszyngtonu i NATO nie jest „odniesienie zwycięstwa” w wojnie czy w innym konflikcie, lecz wywołanie utrzymującego się w nieskończoność chaosu". -
  --- Tak, widać to przy każdej chyba agresji USA. Gdyby nie było USA (i Izraela) na Bliskim Wschodzie, to ilość konfliktów i ofiar byłaby wielokrotnie mniejsza. Podobnie na Ukrainie. Bez interwencji amerykańskiej nie zginęłoby kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nie byłoby totalnych zniszczeń.
 • @zygmuntbialas 14:47:44
  "Gdyby nie było USA"

  Przepraszam, że tak wyrwałem z kontekstu te 4 słowa, ale są one dla mnie bardzo ważne. I ciągle za mną to chodzi. USA mają w swoim geopolitycznym interesie rozdzielenie Rosji i Niemiec. Dla słabej Polski, taki interes USA to być, albo nie być. Niestety - i chyba nie mamy wyjścia i musimy wspierać USA. Tylko czy USA musi tak postępować...
  Nie wiem co myśleć.

  Ukłony i 5*
 • @zygmuntbialas 14:24:10
  http://images69.fotosik.pl/892/0bf54814acb3a7c1.jpg Na czym polegał dialog operacyjny prowadzony przez SB z Osipem Osipowiczem Komorowskim. Osip Osipowicz Komorowski wyraził zainteresowanie takim rozwiązaniem sprawy dzięki czemu wyszedł z internowania w wojskowym ośrodku wypoczynkowym/jako kuracjusz? a nie w więzieniach jak inni 6 miesięcy po zatrzymaniu. Co wydarzyło się w listopadzie 1989 roku w rosyjskich nieruchomościach przy Al. Szucha w Warszawie wizytowanych przez Osipa Osipowicza Komorowskiego. Osip Osipowicz Komorowski po wyjściu z tego kompleksu oświadczył: "No, teraz moja kariera pójdzie jak z płatka"???? Czy Osip Osipowicz Komorowski mógłby nam wyjaśnić dlaczego, w czasie jego ministrowania w MON niejaki Siergiej Kopylew buszował sobie po Wojskowej Akademii Technicznej mając dostęp do tajemnic państwowych. Kopylew był szefem jednej z grup zabójców ruskiego GRU. Skąd Osip Osipowicz Komorowski wziął i za co bo nie wmówi mi, że zarobił tyle będąc pomagierem pomywacza w pubie w Wiedniu a kaszalot sprzątaczką sali na początku lat 90 260 tys. marek, które wpłacił do banku Palucha zorganizowanego przez WSI. Pośrednikiem był niejaki "Tomaszewski" Benedyk, kapuś WSI, który "świadczył usługi stomatologiczne" w obozie internowania w Jaworze. POyebane i WSIarskie środowisko od lat oszukuje na temat tych 260 tys. DM. Taką sumę podawali świadkowie zeznający pod przysięgą na procesie Palucha (jeden twierdził nawet, że było to 400 tys. DM!!!). Osip Osipowicz Komorowski w Sejmie 27.04.2007: "W polskim interesie leży, żeby w wyniku współdziałania różnych i bardzo różnych sił politycznych w tej Unii Europejskiej zakopać Polskę aż po sam czubek głowy, zakopać razem z tym czakiem ułańskim, razem z czapką krakuską, z – kiedyś, swego czasu padło takie stwierdzenie – jedwabnym kapeluszem, a nawet z tymi moherowymi beretami też – też, a może przede wszystkim” . zawsze w dość szczególny sposób był związany z generałem Rusakiem. Już w 1990 roku rekomendował go do kierowania delegaturą UOP w Krakowie, w efekcie czego został on przez Andrzeja Milczanowskiego mianowany na to stanowisko. Gdy Osip Osipowicz Komorowski kierował Sejmową Komisją Obrony Narodowej i MON, Rusak został szefem WSI. W całej sprawie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Osip Osipowicz Komorowski uchodzi za zasłużonego działacza antykomunistycznej opozycji, zaś Rusak, jako dowódca kompanii czołgów w grudniu 1981 roku, zgłosił się na ochotnika do pacyfikowania kopalni "Wujek". Czołgi miały zostać użyte, gdyby ze spacyfikowaniem kopalni nie poradził sobie pluton specjalny ZOMO. Czy tak się zachowuje "mąż stanu" w kontakcie z dziennikarzem??? • Rozmowa red. Sumlińskiego z marszałkiem Osipem Osipowiczem Komorowskim : "Rozmowa zaczęła się robić jałowa, przeszedłem więc do konkretów, czyli do tematu, dla wyjaśnienia którego naprawdę tu przyszedłem. - Panie marszałku, czy słyszał pan o Fundacji "Pro Civili"? - zapytałem krótko. Gospodarz wlepił we mnie wzrok, a jego usta ściągnęły się powoli. - Umawialiśmy się na rozmowę o WSI. - Fundacja "Pro Civili" została założona przez żołnierzy WSI. Dlatego powtórzę pytanie: czy zna pan Fundację "Pro Civili" i czy pana coś z nią łączyło? Przeszyły mnie szare oczy. Marszałek milczał. Miły nastrój sprzed chwili prysł, niczym bańka mydlana. W powietrzu nieomal w sposób namacalny pojawiło się napięcie. -Panie marszałku, w takim razie następne pytanie: czy docierały do pana, jako Ministra Obrony Narodowej, informacje o specyficznej kooperacji Wojskowej Akademii Technicznej z Fundacją "Pro Civili"? - Mam nadzieję, że pan wie, co robi? - za pytaniem czaiła się realna groźba i nie było to tylko moje odczucie, bo jak sprawdziłem później, podobnie do mnie ocenili słowa marszałka koledzy z ekipy telewizyjnej. Siląc się na spokój odparłem: - Wiem doskonale, panie marszałku. Czy odpowie pan na moje pytanie? - Ma pan minutę na opuszczenie mojego gabinetu, a potem wezwę straż. Mocne słowa, żadnego owijania w bawełnę. Ktoś tu wyraźnie tracił nerwy." Monika Olejnik przypadkiem ujawnia kolejną wpadkę Komorowskiego!!! nie umie on do stu zliczyć :))) http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6776#.VVbXYrntmko 100-(44+40)=17!!! i http://naszeblogi.pl/54730-upadek-komorowskiego-oslabi-srodowisko-zydowskie-w-po Puenta: Talmud, "Mądry żyd to zakonspirowany żyd . Zdemaskowany żyd to głupi żyd."
 • Ostrzeżenie czy wpadka Andrew Michty?
  Szanowni Państwo. W ubiegłym tygodniu (10.05.2015) w studiu TVP w programie Dziś Wieczorem niejaki prof. Andrew Michta konsultant rządu Stanów Zjednoczonych, zapowiedział że USA wyciągnęły wnioski ze swojej cybernetycznej porażki. Oznacza to, że reżim z Waszyngtonu może zastosować represje na niepoprawnie myślących w internecie. Dotyczy to głównie Polski, bowiem nasz kontrwywiad, palcem nie kiwnie, w obronie Polaków.

  Dlatego uważajcie na to jak zachowuje się wasz komputer. Czy Windows instaluje nowe dodatki. Zwracajcie szczególną uwagę, kiedy instaluje wam ponownie takie programy jak antywirus microsoftu, silverlight i inne dodatki graficzne. Pamiętajmy, że podstawowym narzędziem wojny w XXI w. będzie broń cybernetyczna i biologiczna. Jeśli po instalacji takich dodatków pojawią się objawy: zaburzeń wzroku, rozdrażnienia, sków ciśnień, itp to powinno zastanawiać. Nie wpadajmy jednak w panikę. W razie podejrzeń konsultujcie temat z informatykami, sprawdzajcie czy świeżo zainstalowane dodatki mają opinie w internecie i usuwajcie to co podejrzanie w panelu sterownia. Amerykanie internet w Polsce bezprawnie kontrolują, mogą posunąć się dalej. A my tą wojnę musimy wygrać dla Polski.
 • Парад Победы 2015 | Victory Parade 2015 (GTA Online)
  https://youtu.be/g1wMiJdDX6g
 • @zygmuntbialas fajny wierszyk z sieci.
  "I choćby przyszło stu Karolaków I każdy zjadłby trzy miski flaków I choćby nie wiem jak się wytężał Nie popchną Bronka - taki to ciężar I choć popychać będzie Majchrowski Ciągnąć Saleta i Korzeniowski Nie dadzą rady podsadzić Bronka Puści on tylko głośnego bąka I choćby Holland to filmowała Z Wajdą i Kutzem ekipa cała Choćby Olbrychski machał szabelką Gorzały pijąc butelkę wielką A Penderecki wspólnie z Rubikiem By napisali piękną muzykę I choćby film ten zdobył Oscara Bronek to kicha, obciach i siara"
 • @trojanka 14:21:02
  "Za chaosem w Jemenie stoi Zachód, działający w imieniu Waszyngtonu (i jego syjonistycznych mocodawców), ale winę zrzuca się na „rebeliantów”, którzy domagają się po prostu bardziej sprawiedliwych władz". -

  --- Tak. Już w czasie afery z Charlie Hebdo brano pod uwagę napad na Jemen. Nie było agresji. Wtedy doszli widocznie do wniosku, że jeszcze nie czas.
 • @Jasiek 15:09:07
  Pisze Pan: "... chyba nie mamy wyjścia i musimy wspierać USA". -

  --- Jak można wspierać terrorystów?
  USA zresztą przegrają tę rywalizację na arenie światowej - jestem o tym przekonany.
  Polska miała szansę, utrzymując dobre stosunki z Rosją i z Niemcami, i dbając przede wszystkim o własną gospodarkę.

  Pozdrawiam.
 • Zlot motocyklistów z klubu Nocne Wilki w Ługańskiej Republice Ludowej
  Oprócz klubu "Nocne Wilki Donbasu", wśród uczestników rajdu po Donbasie są przedstawiciele klubów z Białorusi, Krymu, Moskwy, Saratowa, Tambrowa, Krasnodaru, Rostowa, Biełgorodu, Kijowa i Kremenczuka.
  http://img.lug-info.com/cache/0/8/IMG_3881.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/a/9/IMG_3908.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/7/f/IMG_3877.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/d/3/IMG_3821.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/4/e/IMG_3806.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/3/a/IMG_3789.JPG/dw710h420.jpg
  http://img.lug-info.com/cache/3/2/IMG_3783.JPG/dw710h420.jpg
 • Ukraińcy mówią i myślą po rosyjsku
  Tylko 158 uczniów spośród 300 tysięcy udało się zdobyć maksymalne 200 punktów na egzaminie z j. ukraińskiego.

  http://tass.ru/en/world/794938
 • @partyzant 15:24:39
  "Skutki dotychczasowych reform przeprowadzanych na Ukrainie są opłakane. Doszło do kompletnej dezintegracji państwa i totalnej wojny pomiędzy zwaśnionymi oligarchicznymi klanami, a w trakcie jej trwania resztki ukraińskiej gospodarki są rozkradane przez amerykańskie koncerny lub podmioty wskazane przez ich politycznych namiestników". -

  --- Gdy patrzymy na to, co dzieje się na Ukrainie, to widzimy, że wiele przeszliśmy też tu w Polsce. Tylko że kradzież była rozłożona na 25 lat. I było też trochę marchewki, podczas gdy Ukraińcom nawet szczawiu poskąpiono.
 • @partyzant 16:09:47
  Dzięki, trzeba pomyśleć o zmianach. Opieranie się na firmach powiązanych z wywiadem amerykańskim jest niebezpieczne.
 • @partyzant 15:28:09
  "Osobiście nie wierzę w wolną Ukrainę. Nie wierzę w państwo zbudowane na ludobójstwie, zbrodni i przemocy. Nie wierzę w twór oparty na ideologii faszystowskiej i na nacjonalistach u władzy, którzy wobec opozycji parlamentarnej używają siły fizycznej. Za to jestem pewna, że na naszych oczach nieodwracalnie dokonał się rozbiór Ukrainy i zarówno Krym jak i Donbas już nigdy nie będą częścią tego państwa. Mam także nadzieję, że partyzanci z Donbasu nie zatrzymają się wpół drogi i pójdą dalej". -
  --- Bardzo słuszne spostrzeżenia. Niech się spełnią.

  Dalej: "Wierzę również że wkrótce nastąpi przebudzenie ościennych krajów. Rumunia, Węgry, Słowacja i Polska upomną się odważnie o swoje prastare terytoria,...". -
  --- Tu już mocno wątpię. Nasza uwaga powinna skupić się na zachowaniu aktualnego stanu. Jesteśmy za słabi i niesuwerenni.
 • Serbskie pieśni patriotyczne
  https://youtu.be/eADPIWZKoao
 • @partyzant 15:34:05
  "Francuski dziennikarz: Jaceniuk zamordowałeś 10 tysięcy osób". -
  --- Znacznie więcej zamordował (mam na myśli zabitych po obu stronach).
 • @zygmuntbialas 16:06:12
  "--- Jak można wspierać terrorystów?"

  Wiem, to cholernie trudne, ale jeśli oni chcą nas wykorzystywać do swoich celów, to powinniśmy stawiać chociaż jakieś warunki. Gdyby udało się związać Ukrainę z Polską i wyeliminować banderowski i zasiany przez Niemcy nowotwór, to znaczenie Polski gwałtownie by wzrosło i nastąpiłoby względne osłabienie Niemiec, a także ich ciągot do Rosji. USA załatwiłoby sobie cel geopolityczny. Do eliminacji banderowców nawet Rosja mogłaby się przyłączyć. Dla nich silniejsza Polska to nie problem. Dla Niemiec już większy... Można to było wszystko inaczej rozegrać.
  Co do współpracy z Niemcami i odbudowy gospodarki przy takiej współpracy... raczej jest to dla mnie niemożliwe.
  Ale się narobiło.
 • @partyzant 16:28:07
  Kretyńskie pomysły mają Łotysze. Albo zachodnia agentura...
  Ukłony
 • @partyzant 15:41:59
  "Tak naprawdę brakuje rozporządzenia o obozach koncentracyjnych dla Rosjan, ale i to kwestia czasu". -
  --- Tak, projekt ustawy Poroszenki o stanie wojennym w płd.-wsch Ukrainie odrzucono w Wierchownej Radzie (na razie) w II czytaniu.
 • Amerykańscy przyjaciele Ukiiany dzielą się swoimi licznymi,zdobytymi na całym świecie doświadczeniami
  w dziedzinie zostawiana po sobie stosów trupów i zrównanych z ziemią miast.Bardzo przydatna nauka dla ukraińskiej władzy i jej panów.
  https://www.youtube.com/watch?v=nto_-zFw9Ys&feature=player_embedded
 • @PontoSarmata 15:55:36
  Andrew Michta jest "gwiazdą" w Salonie 24. Kiedyś zwróciłem uwagę na to, że prezentuje on nie polski, lecz amerykański interes.
  Nie odnoszę się do sprawy internetu, bo się na tym nie znam.
  Ale będę pytał tych, co się na tym znają.
 • @Kula Lis 62 16:00:49
  "Bronek to kicha, obciach i siara". - Dobre!
 • @PontoSarmata 16:11:36
  "Ukraińcy mówią i myślą po rosyjsku". -
  --- Tak to wyglądało rok temu na Krymie:
  60% mieszkańców to Rosjanie. 24% - Ukraińcy.
  78% mieszkańców mówi w domu po rosyjsku.
  Z tego wniosek, że znaczna część Ukraińców na Krymie mówi po rosyjsku.
 • @Jasiek 16:20:32
  "... powinniśmy stawiać chociaż jakieś warunki". -
  --- Kto ma stawiać te warunki. Przecież Polacy nie mają swego przedstawicielstwa politycznego.
  "Gdyby udało się związać Ukrainę z Polską". -
  --- Nie wydaje mi się to możliwe.
  "Ale się narobiło". - Niestety.
  Dalej nie chcę przewidywać.
 • @partyzant 16:28:07 and @Jasiek 16:31:03
  O Łotyszach z mojej notki z 06 maja br.:
  "Całkiem przemilczane są przez mainstream nazistowskie struktury w krajach nadbałtyckich: na Litwie, w Łotwie i Estonii. W tych krajach są już naziści tak silni jak na Ukrainie. Żyjące tam rosyjskie mniejszości nie mają prawa wyborczego i nie otrzymują pracy. Język rosyjski jest zakazany, a rosyjskie pomniki bezczeszczone i niszczone.
  Wszystkie towary, produkowane w Rosji, także przez działające tam amerykańskie firmy, są oznaczane nalepką przedstawiającą wstążkę św. Jerzego. Jeśli ktoś zostanie schwytany na ulicy z takim towarem, to prawicowe siły konfiskują zakupy".
 • @partyzant 17:24:05
  Pierwotnie Putin - w odpowiedzi na sytuację - chciał tylko federalizacji Ukrainy i ekonomicznego opanowania "landów" wschodnich i południa. Gdzieś pod koniec lutego okazało się, że „demokratyczna” sfora ma nieco różne interesy. USA chciało tym razem zdobyć 3 bazy na Krymie. Negocjowali w tej sprawie od 1997 r. Stąd też błyskawiczne objęcie Krymu granicami FR zamyka sprawę. Bo USA "szanują" takie mocarstwowe prawa. Stąd też Obama już powoli odpływa z Morza Czarnego. Poczeka na inną okazję. A UE pozostaje nieco osamotniona i wrobiona w sprawę. To ona za tę około olimpijską rozróbę zapłaci.

  Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że Moskwa zamierza wybudować nowe bazy wojskowe w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Wiadomo, że na liście tej znajdują się m. in. Kuba, Nikaragua, Wenezuela, Wietnam, Seszele i Singapur. O sprawie poinformowała 26 lutego agencja Ria Nowosti, ale informacja ta, z powodu eskalacji napięcia na Ukrainie, przeszła prawie niezauważona. A miała być ostrzeżeniem!

  To właśnie sytuacja na Ukrainie jest powodem ogłoszenia tak konkretnych planów, ponieważ ich zarys powstał już w połowie ubiegłego roku. Szojgu poinformował wtedy, że Rosja zamierza wybudować ok. 100 instalacji militarnych w różnych państwach, obejmujących m. in. bazy dla okrętów i lotniska. Jest to związane z planem przezbrojenia rosyjskiej armii, który do 2020 roku ma kosztować 730 mld dolarów.

  Rosja posiada obecnie kilkanaście baz wojskowych na terytoriach państw, które do 1991 roku były republikami wchodzącymi w skład Związku Radzieckiego.

  Jedyną bazą morską poza granicami Rosji jest obecnie baza w Tartus w Syrii, ale jej los jest niepewny w związku z trwającą w tym kraju wojną domową. W 2002 roku Moskwa była zmuszona zamknąć, z powodów finansowych, bazę morską w Wietnamie i stację radarową na Kubie.
 • @partyzant 17:24:05
  "Próby Stanów Zjednoczonych, aby zepchnąć Rosję i prezydenta Władimira Putina na drugi plan okazały się bezskuteczne, bez względu na wysiłki amerykańskich władz, pisze w hiszpańskim piśmie Rebelion dziennikarz Salvador Gonzalez Briceño...". -

  --- Dzięki Bogu tak się stało...
 • @partyzant 17:40:14
  Wojciech Muszyński: "Większość studentów w USA jest dziś pewna, że mordercami Żydów byli Polacy". -
  --- To nie jest przypadkowe. Urządzili nas "sojusznicy".
 • @zygmuntbialas 17:24:22
  "Moscow Times": "Nocne Wilki" stworzą putinowski Disneyland na Krymie?
  Proputinowski klub motocyklowy otrzymał praktycznie za darmo 267 hektarów ziem na anektowanym przez Rosję Krymie. Ma tam powstać "patriotyczne centrum sportu i zdrowego życia" - informuje "Moscow Times". ( No i dobrze. Co złego w takim parku promującym zdrowie i patriotyzm? jakby to chodziło o kogokolwiek innego, nie o Nocne Wilki, to nawet byśmy o tym nie wiedzieli. Jak zwykle onetowska dziennikarzyna uprawia propagandę. w linku napisali, że Nocne Wilki dostały 267 ha, a okazuje się, że to nie darowizna, tylko dzierżawa. żałosne te nasze "wolne media") Według mnie to i tak za mało, za uratowanie tysięcy ludzi, którzy mogli być ofiarami armii ukraińskiej. "Nocne Wilki" uniemożliwiły dostarczenie rozkazu otwarcia ognia do ludności cywilnej. Ukraiński generał z rozkazem wsiadł do podstawionego przez "Nocne Wilki" auta i zamiast do koszar pojechał na wycieczkę po Krymie. W międzyczasie armia ukraińska z braku rozkazów złożyła broń.
 • @zygmuntbialas
  Już Talleyrand powiedział: "W polityce nie ma przypadków. Jeżeli się jednak czasem zdarzają to tylko dlatego, że są perfekcyjnie wyreżyserowane". Oraz Orwell: Kto kontroluje historię(czytaj ma haki, teczki na przeciwnika) kontroluje przyszłość. Tak jest z "przypadkiem" na stolcu rezydenta bo nie prezydenta analfabetą Bulem, etc.., Tuskiem, Kopacz &consortes, , całym "polskim" establishmentem z "opozycjonistami" przede wszystkim..
 • @zygmuntbialas 17:31:34
  "Bronek to kicha, obciach i siara".

  Też mi się podoba. Szkoda tylko, że to tak tragicznie dla Polski się sprawdza.
 • @zygmuntbialas 17:42:49
  "Kto ma stawiać te warunki. Przecież Polacy nie mają swego przedstawicielstwa politycznego."

  Myślę, że prostą receptę na to przedstawiłem w jednym ze swoich wpisów:
  http://jasiek.neon24.pl/post/122524,dobre-rady-dla-polakow

  "Gdyby udało się związać Ukrainę z Polską". -
  --- Nie wydaje mi się to możliwe."

  Wiem... :-( było Heksagonale i szwaby to rozp...y. A związek takich państw jak Polska i Ukraina (po wyeliminowaniu poszwabskich banderowców i wsparciu USA) byłby chyba narażony na jeszcze większe ataki. Ale może kiedyś warto spróbować. Lachy i Kozaki razem... Króla nam trzeba?
 • @zygmuntbialas 17:47:58
  Szkoda pisać .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=3H3k7pRzGc8
 • @Kula Lis 62 17:51:24
  Piszesz: "Obama już powoli odpływa z Morza Czarnego. Poczeka na inną okazję. A UE pozostaje nieco osamotniona i wrobiona w sprawę. To ona za tę około olimpijską rozróbę zapłaci". -
  --- Tak, Europa zapłaci. Już płaci recesją.
 • @partyzant 17:57:39
  Piszesz: "Władimir Putin stanął na czele Rosji 1 stycznia 2000 roku. Okazuje się, że licząc od tego dnia do końca 2014 roku, płace realne urosły Rosjanom o 314%. W tym samym czasie nam, Polakom, urosły one o 46%". -
  --- Poszła mocno w górę gospodarka rosyjska za rządów W. Putina. Mainstream nas o tym nie informował i nie informuje.
 • @Kula Lis 62 18:03:59
  W Onecie "napisali, że Nocne Wilki dostały 267 ha, a okazuje się, że to nie darowizna, tylko dzierżawa. Żałosne te nasze "wolne media"). -
  --- Bardzo żałosne! Jeszcze kilka lat temu nie przyszło mi do głowy, że media będą w takim stopniu uprawiać propagandę i dezinformację.
 • @partyzant 18:18:12
  "Zachodnie sankcje". - Można było przewidzieć skutki sankcji: straci Europa, w tym Polska. Rosja jest zbyt wielkim krajem, by nie przetrzymać restrykcji.
 • Administracja rejonu kujbyszewskiego Doniecka informuje o zmasowanym ostrzale okolic lotniska!!
  http://antikiev.com/v-rajone-doneckogo-aeroporta-idet-massirovannyj-obstrel-—-prihodko
 • Nocne Wilki przejadą w miejsca walk opołczeńców!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y_FxkDdUzJI
 • @partyzant 18:58:09
  "W rosyjskiej idei państwowej tradycja carska i białogwardyjska oraz tradycja bolszewicka i sowiecka, reprezentujące dwie strony wojny domowej z lat 1918-1920, od dawna współistnieją ze sobą". -

  --- Dodam tu własną uwagę, która wychodzi poza rozważania w xportal.pl. Otóż w PRL obowiązywała przyjaźń ze Związkiem Radzieckim. Nie dało się coś krytycznego o ZSRR napisać czy powiedzieć.
  Równocześnie można było być krytycznym wobec carskiej Rosji. Do dziś pamiętam rozdziały o powstaniu styczniowym, o ks. P. Ściegiennym, o T. Kościuszce. Dzieci były wychowywane w szkole w szacunku dla Polski.
 • @Jasiek 20:34:44
  Pisze Pan w swej notce: "Im mniejsza frekwencja tym większe szanse Bula i wzmocnienie strategicznego partnerstwa rusko-pruskiego czyli nastąpienie dalszych stadiów zaniku Polski.
  Im większa frekwencja tym większe szanse Dudy reprezentującego wpływy USA (i Izraela także) i realna szansa na poluzowanie rusko-pruskiego imadła". -

  --- Tak to wygląda, fakt. Obie możliwości są równie fatalne.
 • "Niewola" u opołczeńców.Jeszcze jeden dowód na napuszacznie na siebie
  ludzi ze wschodu i zachodu Ukrainy .Po co??dla wzbudzenia nienawiści do opołczeńców!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h77fAsiEYyM
 • @Repsol 21:43:04
  Witam!

  "Как Русь Х века в Евросоюз не принимали". -
  --- Wysłuchałem, ale - niestety - nie wszystko rozumiem.
  A ogólnie, to fakt: szkoda pisać!

  Pozdrawiam.
 • @trojanka 23:14:57
  Wywiad z A. Zacharczenko, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=3a3SCNZVeZw

  Wywiad jest po rosyjsku, napisy w języku niemieckim.
  Przetłumaczę z niemieckiego.
 • Miłość -to kiedy głaszczesz rączki gospodarza, a nie myślisz o swoim narodzie!
  http://cs621324.vk.me/v621324216/1f124/FG5fSZMHwJ8.jpg

  a może wirus Ljaszko???
 • Wierchowna Rada ustala prawa zamiast brać lekarstwa.
  http://cs622723.vk.me/v622723105/2393f/1KP-r93Wl-4.jpg
 • @trojanka 23:16:59
  ""Ночные Волки" в ЛНР проедут по местам боев ополченцев и ВСУ". -
  --- Piękna idea!
  Film zrealizowany w bardzo pomysłowy sposób.
 • Najlepszy przyjaciel to kot!!On nigdy nie powie "dlaczego żresz po nocy"???
  On będzie żarł razem z tobą!!
  http://cs623922.vk.me/v623922588/28237/ScHc9XPv_xs.jpg
 • @Jasiek 20:34:44
  Lachy i Kozaki razem...
  Lachy mogą być tylko z Kozakami dońskimi. Reszta to nie Kozacy, to riezuny najpierw bolszewickie, teraz banderowskie.
  Eliminowanie...już wyeliminowaliście ponad 6 000 ludności Donbasu.
  Teraz sami się zaczynacie nawzajem eliminować.
  Od Polski WARA!!!
 • @lorenco 02:15:20
  Dokładniej: Kozacy z ukraińskiego stadła: bolszewicy, czyli tzw. czerwoni Kozacy, Kozacy z Zaporoża, mieszanka faszystów przydupasów Hitlera a potem po wojnie, Kozacy wstydzili się przyznawać, że są Kozakami.
 • @trojanka 23:56:57
  A co to się dzieje, że Pani nie śpi o północy?!

  Przetłumaczę z rosyjskiego: "Najlepszy przyjaciel - KOT.
  On nigdy nie powie: "Dlaczego ... po nocach?'
  On będzie ... razem z Tobą".

  Z niemieckiego idzie mi łatwiej.

  Dobrej nocy!
 • @trojanka 23:56:57 (II)
  A kot jest bardzo miły!
 • @trojanka 23:56:57
  prawda!
  Ale może się to i tak skończyć.. :)

  http://i.imgur.com/MCMxYSb.gif
 • @dron67 08:55:59
  Podołał jednak :)))
 • @zygmuntbialas 03:32:11
  Witam Panie Zygmuncie!!
  Nie śpię a raczej nie spałam po północy, bo choroba w Rodzinie i robię za pielęgniarkę!!!
 • @dron67 08:55:59
  haaaaaaaaaa!!!!
  Też mam tendencję do przekarmiania rodzinnych pupili, raczej psiej rasy, ale wychodzi na to samo co na filmie!!!
 • @trojanka 09:19:25
  Witam Pani w nowym dniu!
  Oby omijały Panią kłopoty i troski!

  Słucham wywiadu z Aleksandrem Zacharczenką. Odpisuję niemieckie napisy. 33 minuty interview to za dużo na jedną notkę. Jeśli dokonam dość nieznacznych skrótów, to byłyby u mnie dwie części.

  Pozdrawiam.
 • @trojanka 09:19:25 (II)
  Jeśli nieoczekiwanie zamilknę przez ponad 12 godzin, to będzie to najprędzej znaczyło, dass mein Computer kaputt ist.
 • @zygmuntbialas
  Powracają konflikty na Bałkanach...
  22 ofiary śmiertelne i 40 rannych to bilans ataku domniemanych terrorystów na posterunek policji w macedońskim mieście Kumanowo. NATO i UE obawiają się destabilizacji regionu i żądają wyjaśnienia okoliczności wydarzeń. http://ocdn.eu/images/pulscms/ZDU7MDQsMSw4MCxkODMsNzk5OzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/b0457896f2123fc45d5a03b622f9afa5.jpg Unia Europejska i NATO wzywają do wyjaśnienia ataku terrorystów na posterunek policji w Kumanowie na północy Macedonii, w którym zginęło 22 osoby. W weekend grupa uzbrojonych żołnierzy przejęła kontrolę nad posterunkiem. Do starcia doszło trzy tygodnie po tym, jak 40 Albańczyków zadeklarowało przynależność do rozwiązanej Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK) oraz zażądało ustanowienia państwa albańskiego na terytorium Macedonii.

  NATO zaniepokojone

  - Nawołuję wszystkich do powstrzymania przemocy, aby nie doszło do dalszej eskalacji. Proszę o to w interesie całego regionu - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Przywódcy NATO żądają też zbadania sytuacji i wyjaśnienia, jak doszło do walk. Stoltenberg powiedział, że jest głęboko zaniepokojony obecnym rozwojem przemocy w tym regionie. Także przedstawiciele UE mówią o "głębokim zaniepokojeniu" sytuacją w Macedonii. - Trzeby zrobić wszystko, aby uniknąć dalszej eskalacji przemocy, powiedział komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa Johannes Hahn.

  Na razie nieznane są jeszcze szczegóły dwudniowych walk. W wyniku starć w trzecim co do wielkości mieście Macedonii zginęło łącznie ośmiu policjantów oraz 14 członków grupy terrorystycznej, która zaatakowała posterunek. 37 policjantów zostało rannych, wielu z nich ciężko, poinformował premier Macedonii Nikoła Gruewski w Skopje. Z dotychczasowych informacji wynika, że wśród ofiar walk w Kumanowie nie było ludności cywilnej.

  Do akcji doszło w regionie, który zdominowany jest przez ludność albańską. Terroryści mieli najwyraźniej na celu dokonanie poważnej prowokacji politycznej. Zdaniem rządu w Skopje terroryści pochodzą z sąsiedzkiego Kosowa. Akcja miała charakter zorganizowany i doszło do niej przy użyciu sprzętu wojskowego.

  Gruewski: To nie jest konflikt etniczny

  Premier Macedonii Gruewski twierdzi, że wśród zamachowców byli również ludzie przeszkoleni na Bliskim Wschodzie. Niewykluczone, że chodzi o te same grupy, które przed dwoma tygodniami zaatakowały przejście graniczne. Gruewski zaprzeczył, jakoby chodziło o konflikt etniczny. Co czwarty mieszkaniec Macedonii jest Albańczykiem, a większość Macedończyków to ortodoksyjni Słowianie. Już w 2001 roku Kumanowo - w pobliżu granicy z Kosowem i Serbią - było miejscem walk pomiędzy grupami rządowymi i etnicznymi Albańczykami, którzy żądali więcej praw. Wtedy NATO pośredniczyło w zawarciu porozumienia. Żyjący w tym regionie Albańczycy nadal jednak zarzucają rządowi Macedonii, że ten nie dotrzymuje danych obietnic i łamie ustalone zasady.

  Lęk przed destabilizacją

  Także opozycja zarzuca macedońskiemu rządowi, że celowo podgrzewa konflikt. Za granicą coraz częściej słychać obawy przed ponowną destabilizacją byłej jugosłowiańskiej republiki. Aktualnie Macedonia znajduje się w kryzysie politycznym. Od tygodnia tysiące demonstrantów domagają się dymisji rządu premiera Gruewskiego, któremu zarzucają nadużycie władzy oraz nielegalne akcje podsłuchowe wobec 20 tys. osób, w tym wielu dziennikarzy.

  Po walkach w Kumanowie wiele tysięcy ludzi uciekło do sąsiedzkiej Serbii. Tamtejszy rząd wysłał specjalne jednostki policji na granicę z Macedonią. Już w 2001 roku ponad dwumilionowa Macedonia była miejscem walk z albańską mniejszością. Wtedy po półrocznych starciach obie strony podpisały ugodę. W 2005 roku Macedonia uzyskała status kraju kandydującego do Unii Europejskiej, ale negocjacje w sprawie jej akcesji jeszcze się nie rozpoczęły. Powodem jest sprzeciw Grecji, która kwestionuje nazwę kraju "Macedonia".
  Źródło: Deutsche Welle
 • @zygmuntbialas
  Przypomnę o FAKTACH: - 1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza; - 1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii 1993; - 17 stycznia 1993 - USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie, według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu; - 26 czerwca 1993 - USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha; - 3 września 1996 - USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku; - 20 sierpnia 1998 - atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii; - 24 marca 1999 - operacja „Sojusznicza siła”- atak na Jugosławię . Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę; - 7 października 2001 - Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku; - 20 marca 2003 - wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”; - sierpień 2008 - konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji; - 19 marca 2011 - wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię; - 2013 - wspieranie Al-Kaidy i reszty islamskiego betonu(co za perfidia!) w Syrii; - 2014 - obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie. Majdan zaczął się od działań agentów NATO - zaczęli oni zaczepiać przechodniów na Majdanie i mówić: musicie obalić Janukowycza, bo inaczej zaatakuje was NATO... Spanikowani ludzie zaczęli biegać na wszystkie strony i zbierać się na Majdanie... Tak to się zaczęło!.... Rozstrzygająca stała się decyzja USA o wykorzystaniu momentu - zimowej olimpiady w Soczi i ukraińskiego kryzysu - do chwycenia Rosji pod oskrzela. Dołączyła UE, która będąc w kryzysie pożera własne peryferia (Portugalia, Hiszpania, Grecja), i chciała to zastąpić pożarciem Ukrainy. Jasne też było, że ukraińska "opozycja demokratyczna", nawet przy szczodrym wsparciu finansowym UE/USA oraz miejscowych prounijnych oligarchów, bez tamtejszych skrajnych nacjonalistów i faszystów nie jest w stanie wręcz niczego dokonać, podobnie jak "opozycja" w Rosji. Pozostaje pytanie, ile ta pomoc będzie wszystkich kosztowała? Kosowo: Camp Bondsteel – główna amerykańska baza wojskowa , w czerwcu 1999 r. siły USA zajęły 400 hektarów ziemi rolnej koło Uroszewaca nad granicą z Macedonią i zaczęły budowę bazy, gdzie dziś stacjonuje ponad 7000 żołnierzy.
 • @zygmuntbialas 10:39:22
  Andrzej Duda krytykuje gloryfikację UPA na Ukrainie.... !?!...Andrzej Duda: "Uważam, że Polska powinna zająć w tej sprawie stanowcze stanowisko i jeżeli Ukraina będzie chciała mieć z nami dobre relacje (...), to musi prowadzić taką politykę, która prowadzi do pojednania narodów, a nie do pogłębiania istniejących animozji. Prawda historyczna jest taka, że setki tysięcy Polaków zostało zamordowanych i gloryfikowanie tych, którzy ich zamordowali, jest absolutnie działaniem, które nie zmierza do poprawy sytuacji z Polską."... http://ocdn.eu/images/pulscms/MGI7MDQsMCw1NSw2NDAsMzg2OzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/3b199f1c956eca1ccf429cd44572ad52.jpg We wczorajszym felietonie pisałem o haniebnej decyzji ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki, która podpisał ustawę gloryfikującą UPA i inne organizacje nacjonalistyczne. Cały felieton jest pod tym linkiem na portalu Onet. W związku z tą sytuacją jeden z dziennikarzy zadał Andrzejowi Dudzie, kandydatowi na urząd prezydenta RP, następujące pytanie: "Panie Pośle, obecne władze Ukrainy - władze, z którymi staramy się utrzymywać przyjazne stosunki - jawnie i nader ostentacyjnie gloryfikują zbrodniarzy z UPA. Czy nie uważa Pan, że Polska - także w osobie Prezydenta RP - powinna zająć w tej sprawie dużo bardziej stanowcze stanowisko? Andrzej Duda odpowiedział w następujący sposób (cytuję za portalem Kresy.pl): "Uważam, że Polska powinna zająć w tej sprawie stanowcze stanowisko i jeżeli Ukraina będzie chciała mieć z nami dobre relacje, dobre relacje także z polskim społeczeństwem - bo jednak głos społeczeństwa jest niezwykle w tych sprawach istotny i prezydent powinien o tym pamiętać - to musi prowadzić taką politykę, która prowadzi do pojednania narodów, a nie do pogłębiania istniejących animozji. Prawda historyczna jest taka, że setki tysięcy Polaków zostało zamordowanych na Ukrainie i gloryfikowanie tych, którzy ich zamordowali, jest absolutnie działaniem, które nie zmierza do poprawy sytuacji z Polską".

  Dziennikarz pytał dalej: "Rozumiem, że jako prezydent podniesie Pan tę kwestię w ewentualnych rozmowach prezydentem Poroszenko?"

  Odpowiedź Andrzeja Dudy brzmiała; "Oczywiście. Ja uważam, że należy prowadzić uczciwą politykę historyczną, także pomiędzy państwami. Trzeba zmierzać do pojednania i trzeba budować dobre relacje. One są dzisiaj bardzo potrzebne, także nam. Ale nie w ten sposób, że my będziemy starali się je budować, a nasi partnerzy będą nam udowadniali, że to jest niepotrzebne albo że będą oni realizowali swoją politykę ponad naszymi interesami. Na tym nie polegają partnerskie relacje."

  Link do rozmowy, także do nagrania video, jest na portalu Kresy.pl Jest to ważna wypowiedź, również dlatego, że do tej pory PiS czynnie wspierał zmiany na Ukrainie, a w sprawie gwałtownie odradzającego się nacjonalizmu ukraińskiego zachowywał chwiejne stanowisko, często klucząc i uchylając się od odpowiedzi. Dodam, że środowisko Kresowian ich potomków, które w Polsce, zwłaszcza północnej i zachodniej, stanowi dość sporą społeczność, wciąż oczekuje od Andrzeja Dudy odpowiedzi na list otwarty skierowany do niego, który cytowałem w innym felietonie. Link do felietonu i listu. Autor: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Ps. "Manifestowanie takich barw - i to w takim miejscu jak Westerplatte! - jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką Drugiej RP. W tym wszystkim żenująca jest także postawa Bronisława Komorowskiego i byłego szefa PO, Donalda Tuska, którzy siedząc cicho i potulnie, ze spuszczonymi głowami, dali upokorzyć i siebie, i całe państwo. Jest to też kolejny przykład bezmyślności i bezradności polskiego establishmentu politycznego, który godzi się na takie niegodziwości. I to ze strony państwa, które w wyniku decyzji polskiego prezydenta ustawicznie wspierane jest z kieszeni polskiego podatnika."- powiedział ks. Isakowicz - Zalewski . Moim zdaniem to tylko zakłamane i puste słowa dla wyborczej potrzeby do ogłupionego ludu. To przecież PiS i jego media wręcz jawnie negują wołyńskie ludobójstwo. To Kaczyński najgłośniej wspiera banderowców. A jego maska i podnóżek krytykuje? Wolne żarty. Duda i p. prezes wiedzą doskonale, że nie da się zapomnieć słynne ...hierojam sława...na Majdanie p. Jarosława Kaczyńskiego. Trudno też będzie zamazać wypowiedzi żydobanderowskiego pomiotu Kowala i jemu podobnych. Taktyka jest prosta. Prezes schowany głęboko z tyłu, jeszcze głębiej zaszufladkowany Macierewicz.. W razie czego to nie ja, to oni. A po wyborach nagle się okaże, że wraca triumfalnie stare.
 • @Kula Lis 62 12:07:32 Ps. He, he, he. My Kresowiacy i ich potomkowie Pamiętamy!!
  http://m.ocdn.eu/_m/8eed747dba3347788e51d52924fad0f6,34,255.jpg
 • @Kula Lis 62 12:18:27
  Tylko pytam: A co w temacie wypowiedzi Dudy ma do powiedzenia ten HIEROJ który na Majdanie spod pachy żydobanderowca KLICZKI darł mordę - CHWAŁA UKRAINIE, BOHATEROM CHWAŁA I JESZCZE ZAWODZIŁ HYMN TEJ ŚMIERDZINY.
 • @Kula Lis 62 11:39:25
  Witam w nowym dniu!

  Mam kłopoty z komputerem. Zapewne zepsuje się całkiem w najbliższym czasie.

  Strasznie dużo jest tych konfliktów. Czy mieszkańcy Macedonii sami je wywołali? - Nie wiem, za mało wiem(y) o zdarzeniach.
  "Premier Macedonii Gruewski twierdzi, że wśród zamachowców byli również ludzie przeszkoleni na Bliskim Wschodzie. Niewykluczone, że chodzi o te same grupy, które przed dwoma tygodniami zaatakowały przejście graniczne". -
  --- I to jest - niestety - bardzo możliwe.

  Miłej, spokojnej niedzieli życzę Barbarze i Tobie.
 • Kijowianie w szoku taryfy na media wzrosły 6-cio krotnie
  http://antikiev.com/uploads/2YggzABtfM0.jpg
  http://antikiev.com/uploads/EiAtHKOexmY.jpg
  http://antikiev.com/uploads/Z7F6Sh3JSdw.jpg
  http://antikiev.com/uploads/MAQPG5FclPo.jpg
 • Jest na dużo !!Nie boimy się " pod takimi hasłami odbywają się protesty w Kijowie.
  W sobotę na Kreszczatyku odbył się marsz "Banda precz" oraz "Władza, Porządek albo won" " Precz z Poroszenko! Zdrajca" " Precz z Jaceniukiem,rząd złodziei!!!! Oczywiście a jakżeby inaczej były zatrzymania, nie powstrzymało to ludzi, szli dalej!!!

  No junta i reżim jak tralala, ukraińcy nie dajcie się,!!!tylko wy możecie im pokazać środkowy palec , gnojom!!

  http://antikiev.com/uploads/8ZgaEb7nGDo.jpg
  http://antikiev.com/uploads/55583d8b071bc.jpg
  http://antikiev.com/uploads/55583db2e8ec0.jpg
  http://antikiev.com/uploads/55583da25086a.jpg
  http://antikiev.com/uploads/OkNBwy4ufsE.jpg


  https://www.youtube.com/watch?v=BgvdQAcG_pc&feature=player_embedded

  https://www.youtube.com/watch?v=8ZgaEb7nGDo&feature=player_embedded
  https://www.youtube.com/watch?v=rTX_rjWBntA&feature=player_embedded
 • Korespondenci KP spędzili dzien w gorących punktach Donbasu.
  Kobieta płacząc mówi o 4 letnim chłopcu zabitym poprzedniego dnia, kawałki ukraińskich pocisków na podwórku!!

  https://www.youtube.com/watch?v=BX1M09XkU0U&feature=player_embedded
 • Rezolutna prawosławana babuszka z gieorgijewką "w klapie"mówi o przepowiedniach świętych sprzed wieli lat o wojnie na Ukrainie
  zwycięstwie Wschodu w wojnie która będzie i odwrocie Wschodu Ukrainy do Rosji.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OytobKf934w
 • Najwięcej warte są uśmiechy dzieci!!!
  i lekcja patriotyzmu i dumy z przynależności do swojego narodu!!!
  Tak wychowuje się patriotów!!!

  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103158/24c28/27KWcVuJsqg.jpg
  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103158/24cca/-jYfyXtslAQ.jpg
  http://cs7003.vk.me/c7004/v7004782/7ff3/z5Nc96M7l8M.jpg
  http://cs7003.vk.me/c7004/v7004571/7dbb/dvxMiXwZFuE.jpg
  http://cs7003.vk.me/c7004/v7004752/7b97/qJEftn30Df0.jpg
  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103131/26865/G8vJ_GFs6og.jpg
 • @trojanka 14:20:28
  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103131/2606c/9QxjWa4SOaY.jpg
  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103131/261de/LnD0ucpp6Ps.jpg
  http://cs7003.vk.me/c540103/v540103131/21b27/8iEe8qR8Biw.jpg
 • @zygmuntbialas 12:38:50
  W szemranej polityce USA nie ma nic za darmo. Żyd Soros, agent CIA, osobiście ujawnił, że Jego Open Society Institut od 1991 roku przekazał opozycji w Jugosławii ponad sto milionów dolarów na obalenie Miloszewicza i rozwalenie Jugosławii. Za te pieniądze zrobiono między innymi nagonkę na Miloszewicza i oskarżano go o rzeczy, o których nawet nie pomyślał. W tym celu wynajęto nawet agencję PR. Miliarder Soros nie wstydzi się mówić, że finansował rozwalenie wszystkich krajów socjalistycznych, że nigdy nie żałował pieniędzy na łapówki dla sprzedawczyków z opozycji w każdym z tych krajów. W zeszłym roku wychwalał się, że również sporo kasy dołożył Amerykanom do przygotowania obecnej wojny domowej na Ukrainie. Snowden obnażył: Bush powinien zawisnąć na suchej gałęzi za swoje międzynarodowe przestępstwa. Przez Busha i jego tajne służby zginęło wiele milionów ludzi na całym świecie. Bush jr. jest wybitnym przykładem na to, że jak świat finansjery chce to nawet przegrywając wybory je się wygrywa. Policzcie wszystkie wojny nazywane w mediach eufemistycznie konfliktami zbrojnymi jakie wywołały USA za jego prezydentury. Policzcie te, w które USA się zaangażowały. Wreszcie policzcie wszystkie trupy będące wynikiem działań USA. W tym durnym kraju jakim jest USA zbrodniarze nazywani są mężami stanu, a "mięso armatnie" wciąż uważa że ginie w obronie ojczyzny i pokoju na świecie. No i ten amerykański porządek trafił do Polski i na Ukrainę. Tam mężami stanu nazywani są ludzie, którzy dokonali zamachu stanu na urzędującego prezydenta,wysłali wojsko przeciwko zbuntowanym okręgom i dali zielone światło do mordowania cywili w tych okręgach.A w Polsce przyjmowani są ze wszelkimi honorami i dostają owacje w naszym knebanderosejmie i to na stojąco. Problem w tym, że Bush, Obama i inni prezydenci są tylko pionkami. Szachiści ustawiają ich, jak chcą.
 • Opołczeńcy grzmocą z PTRD/cokolwiek to jest/
  https://www.youtube.com/watch?v=ZfmsNINct-8&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 12:24:34
  I na kogo tu głosować ? obie przodujące partie które wystawiły swoich kandydatów na prezydenta polski są winni złamania umów międzynarodowych w sprawie Ukrainy. Od kiedy Kaczyński zaczął jeździć na Ukrainę i doprowadził do pomarańczowej rewolucji a rząd PO poszedł w jego ślady powstał międzynarodowy konflikt zbrojny i nowe ogniska zapalne trzeciej wojny światowej. Żadna partia PiS czy PO nie gwarantuje, że ich decyzje nie doprowadzą do ostatecznego rozwiązania konfliktu zbrojnego i uniknięcia trzeciej wojny światowej gdzie my Polacy będziemy i już jesteśmy postrzegani za podżegaczy wojennych.
 • Przez Melitopol w stronę Mariupola ukraińcy przemieszczają ciężki sprzęt.
  http://antikiev.com/segodnya-cherez-gorod-melitopol-v-storonu-mariupolya-proehala-kolona-rszo-9k57-uragan

  http://antikiev.com/uploads/93VhZ8eJaN4.jpg

  kolumna Uraganów.
 • @zygmuntbialas 12:38:50
  Doradca libijskiego rządu: „Państwo Islamskie kontroluje przemyt imigrantów. Wysyła swoich bojowników do Europy” http://media.wpolityce.pl/cache/75/b3/75b3547797773763b7880699d719dc6d.jpg Bojownicy ISIS są przemycani do Europy na łodziach z nielegalnymi imigrantami. Za pozwolenie na prowadzenie działalności przemytniczej, ISIS pobiera 50 proc. zysków od właścicieli łodzi – twierdzi w rozmowie z „BBC” doradca libijskiego rządu Abdul Basit Haroun.
  Według niego przemytnicy ukrywają bojowników ISIS na łodziach transportujących uchodźców.
  Wiedzą, że Europejczycy nie są w stanie odróżnić między zwykłymi imigrantami a dżihadystami. Wszyscy wyglądają tak samo
  —zaznaczył. Haroun twierdzi, że informacje o procederze szmuglowania bojowników ISIS do Europy dowiedział się od właścicieli łodzi na libijskim wybrzeżu, od których dżihadyści pobierają 50 proc. zysków.
  Bojownicy często odseparowują się od uchodźców na łodziach, siedzą razem w małych grupkach. Podróż przebywają w milczeniu
  —twierdzi doradca libijskiego rządu. Tylko w tym roku ok. 60. tys. osób usiłowało dotrzeć drogą morską z Afryki do Europy. U wybrzeży Włoch wylądowało ponad 11 tys. uchodźców w nie nadających się do podróży łajbach.
  Rzuca to nowe światło na zobowiązanie do przyjęcia imigrantów przez państwa europejskie, które planuje wprowadzić Komisja Europejska. Uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach UE według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności, a także poziomie bezrobocia oraz liczbie już przyjętych uchodźców w latach 2010-2014.
  Wczoraj premier Francji Manuel Valls wypowiedział się niespodziewanie w przeciw kwotom dla imigrantów.
  Jestem przeciwny ustanowieniu kwot migrantów. To nigdy nie było zgodne z propozycjami francuskimi
  —oświadczył Valls. Według niego rozmieszczeni w państwach UE powinni zostać tylko ci, którzy złożyli formalny wniosek o azyl. A nie „nielegalni imigranci”.
  Azyl jest prawem, przyznawanym według międzynarodowych kryteriów stosowanych przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Komisja Europejska powinna to wziąć pod uwagę i odróżniać między jednymi a drugimi
  —ocenił Valls. Szef francuskiego rządu mówił też, że należy „stworzyć system europejskiej straży granicznej”. Valls zaapelował ponadto o „szerszą prewencję” w krajach pochodzenia migrantów.
  Obowiązkowe kwoty rozmieszczania uchodźców mają w UE wielu zwolenników, jak Niemcy czy Włosi. Polska uważa, że przyjmowanie uchodźców powinno być dobrowolne.
  Ryb, BBC, Independent.co.uk, TVP Info, PAP Ps. Oni już na słowo Europa wołają kesim , kesim ! Zacznie się od Francji i Niemiec ! O finansowaniu ISIS, trąbi się już od dawna. Robią to bogaci Katarczycy, Saudyjczycy, Kuwejtczycy czy Emiratczycy, czyli ludzie z państw o fanatycznych islamie. Węgry i Słowacja mówią stanowczo NIE!!! Eurokołchoz proponuje ilość "gości" w zależności od PKB, dlatego piszą o luksusowym dobrobycie w Polsce. Przyjmowanie ma być dobrowolne. Niech politycy posłuchają prof. Wolniewicza. On właśnie o tym mówi. Że między emigrantami mogą przybywać dżihadziści. Jak wpuszczą może być już za późno. My nie mieliśmy kolonii, nie musimy im pomagać.
 • Aniela ma genetycznie zaprogramowana pamięć jak wchodzi się do Moskwy!!
  http://cs621621.vk.me/v621621876/27844/4os-gpyCrac.jpg
 • Wzruszyło mnie to zdjęcie????chyba z okresu II wojny.Cóż matka żołnierka karmiąca
  swoje maleńkie dziecko!!!
  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201505/1431773299_6fjjjf_600.jpg
 • taaaa.....
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201505/1431799592_udbron_600.jpg
 • O jak zabawa , o jak fajnie....
  a ludzie nie maja czym płacić za jedzenie i media!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=3P7kRa4QwOE&feature=player_embedded
 • Pieniądze misiu, pieniądze.....
  http://img.wiocha.pl/images/2/6/2683bfacbae0bc21e8e3740c5fc8c974.jpg
 • taaa....
  https://www.youtube.com/watch?v=NWDi66ttZyM&feature=player_embedded
 • Proponuję Święto Państwowe w Polsce i uznanie bohaterami narodowymi Polski żołnierzy akcji "Wisła"
  http://img.wiocha.pl/images/8/1/815d8a2379f9560f19c37420e32a36bb.jpg
 • tyz prowda...
  http://img.wiocha.pl/images/b/9/b9f2a339457af25c0e49f341202445ee.jpg
 • @trojanka 16:58:48
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=akcja+wis%C5%82a&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAAOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.kresy.pl%2Fkresopedia%2Chistoria%2Cii-wojna-swiatowa%3Fzobacz%2Fakcja-wisla&ei=W65YVcHOK6jNygPH_IDoBg&usg=AFQjCNEMHeReu0RBbi6CAw_yEufeA54-KA
 • Europa specjalnie nie pomaga Ukrainie bojąc się jej sukcesów!!
  Tę powalającą wiadomość przekazał deputowany Wierchownej Rady Oleg Barna z bloku Poroszenki.
  Mówi on w programie tv Schuster"Europa specjalnie nie pomaga Ukrainieponieważ zainteresowana jest w powolnym/ wlekącym się/konflikcie w Donbasie powstrzymującym potencjał ekonomiczny Kijowa.
  « Jestem dumny, że jestem Ukraincem, dlatego że my niezłomni. Nas 24 lata okradają i jeszcze nas nie okradli. U nas jest potencjał bardzo duży. Europa nas po prostu, tak to wygląda, boi się. Boi się, żebyśmy nie wstali z kolan. Dlatego że my jesteśmy dla Europy — poważnym ekonomicznym zagrożeniem. To zwyczajne merkantylne ekonomiczne interesy Europy. W ciągu 4-5 lat spokoju z naszym naukowym, intelektualnym potencjałem, bogactwem naturalnym, możemy wyprzedzić nawet Polskę », — powiedział Barna.

  http://www.politnavigator.net/blok-poroshenko-evropa-specialno-ne-pomogaet-ukraine-boyas-ejo-uspekhov.html


  No to dowiadujemy się ze Europa nie pomaga Ukrainie!!!. Rozumiem że żądania mają dotyczyć całkowitego przejęcia utrzymania ludności ukraińskiej przez resztę krajów Europy. W tym czasie Wierchowna Rada i Rząd ma zbijać ogromne już majątki, powiększając swoje zasoby.
  Nieważne polski miliard złotych wydarty polskim rodzinom/100mln euro Kopaczowej tj. 420mln zł + 320mln Komorowskiego na rozwój firm ukrainskich + utrzymanie 30 organizacji ukraińskich w Polsce + utrzymanie 15.000 studentów ukraińskich w Polsce plus wysyłki uzbrojenia+ darmowy gaz za który płaca Polacy/plus cała forsa z |UE która płynie, szerokim strumieniem na Ukrainę.No teraz może już mniej i o to te pretensje!!Bezczelność i całkowity brak wdzięczności od żebraków.
 • No to przyjaźn polsko -ukraińska została wzmocniona wspólnymi osiągami!!
  Ukraina pozostaje najbardziej skorumpowanym krajem w Europie, kiedy rządzą Poroszenko i Jaceniuk.
  To ocena Transparency International, która co roku przygotowuje ranking.
  To na pewno "ręka Moskwy"..........

  http://www.politnavigator.net/ukraina-ostajotsya-samojj-korrumpirovannojj-stranojj-evropy-pri-poroshenko-i-yacenyuke.html
 • @zygmuntbialas 12:38:50
  CIEKAWOSTKA: Podczas niedawnej debaty wyborczej w Japonii przeciwnicy wyzywali się od "polskich prezydentów". Autentyczne! Epitet stosowano jako synonim aroganckiego i niewychowanego durnia. Takie są efekty skakania po krzesłach w japońskim parlamencie i wrzeszczenia "chodź szogunie!" do sługusa. Podobnego określenia ("ty polski prezydencie!") użył wobec przeciwnika jeden z polityków podczas debaty w Argentynie. Tak dalej być nie może. :(
 • @Kula Lis 62 12:07:32
  "Duda i p. prezes wiedzą doskonale, że nie da się zapomnieć słynne ...hierojam sława...na Majdanie p. Jarosława Kaczyńskiego. Trudno też będzie zamazać wypowiedzi żydobanderowskiego pomiotu Kowala i jemu podobnych. Taktyka jest prosta. Prezes schowany głęboko z tyłu, jeszcze głębiej zaszufladkowany Macierewicz.. W razie czego to nie ja, to oni. A po wyborach nagle się okaże, że wraca triumfalnie stare". -

  --- Tak. Dlatego Duda nie będzie miał mojego głosu (Komorowski też nie).
 • @trojanka 13:52:07
  "Kijowianie w szoku taryfy na media wzrosły 6-cio krotnie". -
  --- To już faktycznie doprowadzają ludzi do skrajnej biedy.

  Komputer jeszcze jakoś dycha. Odpisywałem niemieckie napisy pod wywiadem z A. Zacharczenką. Było to dość czasochłonne; w sumie około 10 - 12 stron maszynopisu.
  Jeśli dobrze pójdzie, to nowy tekst opublikuję za około 22 godziny.
 • @trojanka 14:04:45
  "W sobotę na Kreszczatyku odbył się marsz "Banda precz" oraz "Władza, Porządek albo won" " Precz z Poroszenko! Zdrajca" " Precz z Jaceniukiem,rząd złodziei!!!! Oczywiście a jakżeby inaczej były zatrzymania, nie powstrzymało to ludzi, szli dalej!!!" -

  --- Milczą w tej sprawie polskojęzyczne media. Gdy opowiadam znajomym, co dzieje się na Ukrainie, to słuchają zdumieni.
 • @trojanka 14:20:28
  "Najwięcej warte są uśmiechy dzieci!!!" -
  --- One były zawsze radością i szczęściem. Wmówiono dzisiejszym kobietom "wyższe cele", ale nie wszystkim i te "nowoczesności" przeminą.
 • @Kula Lis 62 14:24:32
  Piszesz: "Przez Busha i jego tajne służby zginęło wiele milionów ludzi na całym świecie". - No i Obama nie jest lepszy. On już może nawet nie pamięta, z kim toczy wojnę, a z kim nie.
  Długo to trwa i ciągle się nasila.
 • @zygmuntbialas 03:15:02
  Wrzuciłem wczoraj chyba 3 wpisy - żadnego nie ma..

  pozdrawiam
 • Po fatalnym stanie Bundeswehry, Luftwaffe i niemieckiej floty, czas na :
  Atomowa afera na Wyspach. Podwodniak uciekł i ostrzega: kraj jest o krok od nuklearnej katastrofy...Brytyjska flota ukrywa poważne problemy?.... Marynarz służący na brytyjskich atomowych okrętach podwodnych zdezerterował i zniknął. Jest poszukiwany przez policję i wojsko, które „martwi się o jego zdrowie”. Mężczyzna umieścił w sieci dokument, w którym opisuje poważne braki w zabezpieczeniu brytyjskiego arsenału jądrowego i apeluje o ich naprawienie. Jego zdaniem Wielka Brytania jest o krok od nuklearnej katastrofy.

  Według materiałów opublikowanych w sieci William McNeilly chce przez swój czyn ostrzec obywateli Wielkiej Brytanii i wymusić na władzach oraz wojsku poprawę sytuacji. Jego zdaniem informacje o dramatycznym stanie brytyjskich atomowych okrętów podwodnych przenoszących rakiety międzykontynentalne z głowicami jądrowymi są „zamiatane pod dywan”. Przygotowany przez siebie kilkunastostronicowy dokument zatytułował: „Czy masz pojęcie, jak blisko nuklearnej katastrofy jesteś każdej minuty?”. Wojsko potwierdziło, że William McNeilly rzeczywiście służył na atomowych okrętach podwodnych i że zaginął. Jest intensywnie poszukiwany przez służby. Royal Navy oznajmiła, że „martwi się o jego zdrowie”. Jednocześnie wojskowi zdecydowanie zaprzeczyli tezom przez niego postawionym. - Składają się z subiektywnych i niepotwierdzonych ocen osobistych, dokonanych przez bardzo młodego marynarza - oznajmił rzecznik Royal Navy.
  Pływające bomby zegarowe?
  Przedstawiciel floty zdecydowanie zapewnił, że „bierze ona bezpieczeństwo nuklearne bardzo poważnie” i „flota podwodna operuje w absolutnie rygorystycznym reżimie bezpieczeństwa”.

  W swoim dokumencie McNeilly twierdzi jednak, że to fałsz i ułuda, którą wojsko maskuje problemy. "Moim celem jest przedstawić rzeczy tak, jak wyglądają, aby obalić fałszywy obraz perfekcyjnego systemu, który wyobraża sobie większość ludzi" - deklaruje były marynarz.

  McNeilly opisuje swoje szkolenie w Faslane w Szkocji, gdzie bazują wszystkie brytyjskie atomowe okręty podwodne przenoszące rakiety balistyczne Trident II. Według niego zasady bezpieczeństwa w bazie są symboliczne. Strażnicy nie sprawdzają dokumentów, nikt nie kontroluje ludzi wchodzących z pakunkami na okręty podwodne, niedociągnięć jest znacznie więcej na każdym kroku. McNeilly przekonuje, że gdyby miał złe zamiary, to bez problemu mógłby wnieść bombę na pokład jednej z jednostek i położyć ją obok silosu rakietowego. Jego zdaniem na pokład bez problemu mogłaby wejść osoba postronna, mieszając się z tłumem pracowników cywilnych na co dzień zajmujących się remontami i serwisem. Opisuje swój pierwszy - i najwyraźniej ostatni - patrol na pokładzie jednego z okrętów typu Vanguard, a dokładniej HMS Victorious. Jednostka ma 20 lat i powoli zbliża się do „emerytury”. Brytyjczycy prowadzą prace nad następcami takich okrętów. Według relacji McNeilly’ego stan jest wręcz dramatyczny. Szereg ważnych systemów ma nie działać lub nieustannie szwankować, w tym te odpowiedzialne za odpalanie rakiet czy kontrolę reaktora. Na pokładzie mają być nagminnie ignorowane procedury bezpieczeństwa. Często dochodzi do mniejszych lub większych pożarów i awarii.
  Będzie śledztwo?
  McNeilly twierdzi, że próbował o swych spostrzeżeniach informować przełożonych, ale był albo zbywany, albo przyznawano mu rację, ale i tak nic nie robiono. Wobec tego postanowił ujawnić zebrane przez siebie informacje z nadzieją, że w ten sposób osiągnie swój cel. Jak zapewnia, ten cel to dobro ojczyzny i przyszłych pokoleń. Deklaruje przy tym, że nigdy nie targnąłby się na swoje życie, więc jeśli zostanie odnaleziony martwy, to nie będzie to samobójstwo.

  Sprawą informacji ujawnionych przez 25-latka zainteresował się Angus Robertson, lider Partii Szkockich Nacjonalistów, tradycyjnie nieprzychylnej bazowaniu floty atomowych okrętów podwodnych w Szkocji. Polityk wezwał władze, aby niezwłocznie wszczęły śledztwo i ujawniły jego ustalenia. - Nieprzestrzegania procedur bezpieczeństwa jest groźne w każdym miejscu pracy, ale na atomowym okręcie podwodnym może to się zakończyć wielką tragedią dla całej planety - stwierdził Robertson.
  http://r-scale-2e.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/db1915052d15f7815c8b88e879465a1e/157fcd40-fcc5-11e4-ac00-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=307&srch=2000&dstw=307&dsth=2000
  Brytyjczyk na dowód umieścił w sieci zdjęcie swojego paszportu i karty identyfikacyjnej Royal Navy

  Autor: mk//rzw / Źródło: BBC News, tvn24.pl i ciekawy komentarz pod artykułem, dlatego zamieszczam w oryginale: patryk_pielak 7 godzin temu
  No to teraz troche postrasze... Koles mowi prawde! Firma ochroniarska, w ktorej pracuje ma podpisany kontrakt z MOD. Osobiscie bylem w bazie Faslane dwukrotnie. Pierwszy raz wszedlem tam bez zadnego problemu pokazujac swoja plakietke z firmy. Jako, ze sa tam 3 bazy Faslane, mala ''baza'' gdzie tankuja tankowce i inne duze jednostki i trzecia, ktorej nazwy teraz nie pamietam, gdzie stacjonuja i zbroja sie glownie statki z amunicja. Nie oszukujmy sie, moja firma ''Westguard Security'' to kowboje i maja na wszystko wyrabane. Dadza Ci adres miejsca gdzie masz sie stawic i jazda ;) Z tego prostego faktu, pewnego dnia mialem pracowac w bazie z amunicja,ale przez pomylke poszedlem wlasnie do Faslane. Pokazalem plakietke, zostalem wpuszczony, nie przeszukany, ani nic z tych rzeczy. Pozostawiony sam sobie przez 20 minut by w koncu sie okazalo, ze pracuje w bazie obok. Wtedy sobie nie zdawalem sprawy, ze to baza z okretami nuklearnymi ;) Ta mala baza na Loch Striven gdzie tankuja... Jej ochrona to smiech na sali. Jeden ochroniarz przy glownej bramie, ja jako ochrona na okrecie przy trapie i jeden policjant -.- Na okrecie dzialka, amunicja i miliony litrow ropy. Zawsze sie zastanawialem jakim cudem terrorysci jeszcze sie do tego nie dobrali... -.-
 • @dron67 06:56:50
  "Wrzuciłem wczoraj chyba 3 wpisy...". -
  --- Tak, prawda :)))
  Są pod poprzednią notką wraz z moimi odpowiedziami, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/122431,noworosja-tam-gdzie-jest-wojna-14-05-2015#comment_1170992

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:28:56
  Piszesz: "Żadna partia PiS czy PO nie gwarantuje, że ich decyzje nie doprowadzą do ostatecznego rozwiązania konfliktu zbrojnego i uniknięcia trzeciej wojny światowej gdzie my Polacy będziemy i już jesteśmy postrzegani za podżegaczy wojennych". -

  --- Tak, jest to - niestety - prawda.
 • @trojanka 14:34:46 and @Kula Lis 62
  Zerknę później na Wasze wpisy i komentarze i odniosę się krótko.
  Opracuję (w pośpiechu) 7-minutowy film o wizycie OBWE w Sachance.
  Może uda mi się opublikować notkę do godziny 17:00.

  Pozdrawiam Panią.
  Pozdrawiam też Barbarę i Ciebie.
 • @zygmuntbialas 12:24:07
  ''Przepychanka po zakończeniu debaty
  Po zakończeniu debaty telewizyjnej Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy przed gmachem telewizji doszło do krótkiej przepychanki, gdy jeden z oczekujących tam mężczyzn zaczął krzyczeć w kierunku współpracowników i zwolenników kandydata PiS, zarzucając mu oszustwo.''

  http://ocdn.eu/images/pulscms/YTY7MDQsMCw4NSxhODUsNWVhOzA2LDMyMCwxYzI_/ba2b06254988c54a99ab0011fad0db93.jpg
  http://ocdn.eu/images/pulscms/NmY7MDMsMmU0LDAsMSwx/4112996f9185862ecae1ce59013e3715.jpg

  Polacy protestują - szczególnie ten łysy - Polak z dziada pradziada! :)))

  Kabaretu ciąg dalszy..

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przepychanka-po-zakonczeniu-debaty/f017sz
 • @zygmuntbialas 11:48:25
  Pomyliłem tematy - starość nie radość .. :)

  pozdrawiam Pana
 • @dron67 13:14:47
  Najważniejsze żebyś swojej żony z żoną sąsiada nie pomylił!Reszta jest do naprawienia!!
  http://m.onet.pl/_m/af8f40fdf366e366f8802c37f75c8103,62,19.jpg
 • @Kula Lis 62 15:08:40
  "Bojownicy ISIS są przemycani do Europy na łodziach z nielegalnymi imigrantami. Za pozwolenie na prowadzenie działalności przemytniczej, ISIS pobiera 50 proc. zysków od właścicieli łodzi – twierdzi w rozmowie z „BBC” doradca libijskiego rządu Abdul Basit Haroun". -

  --- Spełnia się amerykański scenariusz "załatwienia" Europy.
  W "Deutsche Wirtschafts Nachrichten" jest artykuł o bezsilności Europy wobec USA i Rosji. Może czas mi pozwoli na przetłumaczenie i publikację.
 • @trojanka 16:04:39
  "Aniela ma...". - W. Putin tylko raz (dawno temu) postraszył ją psem. Amerykańcy robią z nią teraz, co chcą. Ma już przegrane jak w banku.
 • @trojanka 16:23:30
  Matka - żołnierz karmiąca swe dziecko. -
  --- Piękne zdjęcie.
 • @trojanka 17:54:07
  "Ukraina pozostaje najbardziej skorumpowanym krajem w Europie, kiedy rządzą Poroszenko i Jaceniuk.
  To ocena Transparency International, która co roku przygotowuje ranking.
  To na pewno "ręka Moskwy"... -

  --- Ta ukraińska kradzież jest coraz szybsza.
  A kolej (mimo EU-pieniędzy) ogłosiła plajtę - mówią Ukraińcy, że z powodu wojny.
 • @Kula Lis 62 21:18:07
  Zdążył Bronek odstawić wiele numerów.
 • @trojanka 13:38:32
  Jak tak się przyjrzę .. to wybaczyłbym sobie tę pomyłkę .. :)
 • @dron67 13:14:47
  Pisze Pan: "Pomyliłem tematy...". -

  --- Zdarza się! Ja też wczoraj, chcąc zaimponować znajomością rosyjskiego, przetłumaczyłem dwa zdania (o kotach i żarciu), nie zauważając, że Trojanka przełożyła już te zdania w swym komentarzu :)))

  Pozdrawiam.
 • @trojanka 13:38:32
  Bardzo ładna dziewczyna!
 • @zygmuntbialas 17:15:21
  http://wolnemedia.net/obrazki/tv-owca-1.jpg

  fragment:
  ''Panie i Panowie!

  Nazywam się Zdrajcenstein. Mamy problemy z mikrofonem dlatego powtórzę. Moje nazwisko to Zdrajcenstein i moja rodzina zaczynała bardzo skromnie. Mój ojciec miał zakład fryzjerski specjalizujący się w zawijaniu pejsów a mój dziadek produkował wielkie, czarne kapelusze. Rodzina Zdrajcensteinów miała ogromny wpływ na kształtowanie naszej płacącej podatki społeczności od wielu pokoleń. Całym sercem jestem związany z Waszym narodem od wielu lat czyli od kiedy się tu wprowadziłem 2 tygodnie temu.

  Jak Państwo widzą mam bardzo przeciętną żonę ze sporą nadwagą, co udowadnia że nie mam pobudek perwersyjnych, oraz że nie jestem homoseksualistą. Zaraz za mną stoją moi Czarni przyjaciele (statyści) co udowadnia, że nie jestem rasistą. (...) ''

  http://wolnemedia.net/media/ukryte-manipulacje-lewicowego-rezimu/

  ciekawe..
 • @dron67 17:21:17
  Ano tak, wychowują nas w określonym kierunku ku braku tożsamości. Pisze autor tekstu: "Propaganda multi-kulturowości przypomina mi pusty sklep z czasów Związku Radzieckiego". -
  --- Tak, są liczne podobieństwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej