Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 25.06.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na blogu tym staramy się informować Czytelników o aktualnych wydarzeniach na Ukrainie i w Noworosji, jak również przedstawiać wcześniejsze fakty, dokumentujące zbrodnicze działania kijowskiej junty.

Rok temu, od maja do sierpnia, doświadczyli mieszkańcy Ługańska licznych ataków ze strony kijowskich sił, w tym nalotów ukraińskich Su-25. W czwartek, 26 czerwca ub.r. podczas takiego nalotu zginęło osiem osób, a 28 zostało rannych.

"Mieszkańcy Ługańska... żyli, kochali, śmiali się, cieszyli, pracowali... do pewnego momentu" - mówi narratorka w poniższym filmie:

 

 

Nie zmieniła się "poltyka" kijowskiego reżimu od tamtego czasu. Ukraińskie siły ostrzeliwują przygraniczne miejscowości, niszcząc zabudowania i zabijając ludność cywilną:

 

 

Przekład: "Ten budynek we wsi Maładiożnyj był ostrzeliwany z ciężkiej broni ze strony Jekaterina, gdzie znajdują się WSU. W wiosce zostali przeważnie starsi ludzie i ci, którzy nie mogli wyjechać - około 100 osób.

Tutaj nie ani jednego całego domu. W dwupiętrowym budynku, w którym mieszka Zoja Natolina, jest uszkodzony dach, wybite są szyby, uszkodzone ściany.

"W piwnicy jestem spokojniejsza - mówi Zofia. - Tutaj się boję, więc uciekam w czasie ostrzałów do piwnicy. Każdej nocy i także dniem kryje się 30 osób. Kiedy cichnie kanonada, wychodzą na ulicę obejrzeć nowe zniszczenia i zbierają odłamki pocisków. Tu wleciała mina 120mm i zapaliła budynek; swoimi siłami gasiliśmy".

"Jestem już niemłody, do służby nie wezmą, ale poproszę o automat i jeśli przylezą, będę strzelać" - mówi starszy mieszkaniec.

Opołczeniec: "Bili od strony Popasnaja z czołgów". - Kolejny mówi: "Za każdym razem kaliber broni jest większy i ostrzały są silniejsze. Nie odpowiadamy. Oni strzelają, my milczymy".

Ponownie starszy pan pokazuje stanowiska ukraińskiej armii, skąd idą ostrzały: "O tam, ten dom z czerwonym dachem" - pokazuje.

W zeszłym roku ludzie odremontowali szkołę; to był remont kapitalny. W przeciągu godziny Ukraińcy rozwalili cały budynek pociskami ciężkiego kalibru. W gruz zamieniły się sala komputerowa, stołówka i przedszkole, które znajdowało się na terenie szkoły.

Kolejna klasa; na tablicy dzieci kredą napisały: "Poroszenko, zwycięstwo będzie nasze!"

Według słów opołczeńca, broniącego wioski Maładiożnyj, ostrzału nie prowadzą Siły Wojskowe Ukrainy, a 'dobrowolcy' Prawego Sektora i Ajdara (przyjaciół posłanki Gosiewskiej - przypis ZB). Przyjeżdżają raz w tygodniu, ostrzelają pociskami wioski i odjeżdżają.

O tym powiedzieli opołczeńcom żołnierze WSU, którzy nie potykają się z powstańcami. Dodają, że większość z nich była przymusowo zmobilizowana, i że walczyć nie chcą!!"

Przetłumaczyła: Trojanka

 

I nie dziwmy się, że zwykli żołnierze ukraińskiej armi walczyć nie chcą. Zdążyli już poznać dobrobyt i demokrację, przyniesione przez USA:

 

Nie sprawia na pewno taki rodzaj patriotyzmu:

 

 

Pisze Trojanka w komentarzu pod poprzednią notką:

"Na oficjalnej stronie MSW Ukrainy są statystyki zaginięć. Było takich w poprzednich latach po około 3 tysiące rocznie. W ciągu ostatniego roku 'przepadło' bez wieści 22 tysiące ludzi".

Ilu z nich zostało skrycie zamordowanych przez kijowską juntę? - Może się kiedyś dowiemy.

KOMENTARZE

 • @All
  Minister Obrony Narodowej przy Pentagonie - Tomasz Ukrainiak ( ten ukrainiec jak i każdy cywilny minister MON zapada na dziwną chorobę : Sen Pijanego Wariata dobrze znaną psychiatrze Klichowi) powiedział, że sprawa Ukrainy, Krymu i Donbasu to polska sprawa i to, że te terytoria są rosyjskie bądź w strefie wpływów Rosji stanowi dla Polski groźbę zagłady od ponad roku. Wcześniej przez 25 lat nie było tego problemu - ale w Rosji rządzi Putin który postanowił nakreślić ciągle głodnemu nowych terytoriów - amerykańskiemu NATO czerwoną linię. NATO złamało wszystkie umowy z Rosją dot. np. nieprzyjmowania do sojuza krajów Europy środkowej, umowy mówiącej o zakazie rozmieszczania znacznych ilości sprzętu wojskowego w tych krajach, umowę o tzw. tarczy antyirańskiej no i to Rosja jakoś przebolała, ale teraz NATO chce wleźć na Ukrainę i nie może przeboleć porażki - bo Krym rosyjski a Ukraina ogarnięta wojną domową która miała się już dawno skończyć, tak jak na Wołyniu. Potrzebne jest więc mięso armatnie z Polski i całej Europy żeby USA mogło wreszcie coś wygrać z Rosją po porażkach w Syrii i na Ukrainie :) Ps. Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Plany Żydów:
  - wyniszczyć kraj finansowo;
  - pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  - zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało ;za chlebem;;
  ;oczyścić; kraj z inteligencji patriotycznej;
  - wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  - zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach. To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.
 • @All
  Nieomal wszystko zniszczono i zdewastowano. Po 1989 r. Polscy politycy jak pijak przy kwiku akceptacji styropianowców, sprzedali narodowe srebra. Przed II WŚ produkowaliśmy Łosie, Karasie, PZL, RWD i inne samoloty. Mieliśmy wspaniałe projekty dobrych samolotów. Polskie siły powietrzne w latach 60-70, dysponowały w różnych okresach 700 samolotami myśliwskimi i szturmowymi + śmigłowce bojowe. Niech nikt nie pisze bzdur,że to był złom, bo od razu F-16 nie zbudowano. W latach 60-70 MIG-21, MIG-23 czy SU były samolotami nowoczesnymi. Przypomnę, że dysponowaliśmy w przeszłości również MIG-19, Ił-28 oraz MIG-15 czy MIG 17, które produkowaliśmy z powodzeniem na licencji ZSRR. Nasza szkolno-bojowa Iskra cieszyła się dużym uznaniem. Wyprodukowano nawet 50 szt Iskier szkolno-szturmowych dla Indii. Produkowaliśmy czołgi, transportery, rakiety, ba, mieliśmy nawet swojego kosmonautę. Teraz mamy problem z wyprodukowaniem roweru. Przemysł zbrojeniowy, to technologia, uprzemysłowienie i miejsca pracy szanowni styropianowcy. Teraz nie mamy nawet dobrze wyszkolonych rezerw osobowych, a zwłaszcza pilotów i bezpowrotnie minęła epoka, w której Polski pilot mógł latać na przysłowiowych wierzejach od stodoły, aczkolwiek cywilny pilot P. Wrona może być przykładem dobrego wyszkolenia. Możemy jedynie wspominać o wspaniałych kartach Polskiego lotnictwa w II RP czy PRL.
 • @Kula Lis 62 08:09:17 ps.
  Wzrost armii ze 100 do 110 tysięcy żołnierzy przez osiem lat ?!To kpina tylko godna baranów z PO to może idźmy w innym kierunku tak jak w przypadku administracji obiecujemy zmniejszyć administrację tak krzyczał rudy i banda jego a co się stało powstała rzesza nierobów w liczbie POnad 60000 w ciągu trzech ostatnich lat. Widzę że PO to już po prostu nie bagno ale szlam z odpadami nie mają pomysłów na nic i nikogo kompetentnego w szeregach bandy .
 • @All
  Na chwilę szczerości, albo nieostrożności, zdobył się prezydent Barack Obama. W trakcie wywiadu prasowego wypalił nagle, że to Stany Zjednoczone inspirowały zamach stanu na Ukrainie, który spowodował trwającą do dzisiaj wojnę domową u naszego wschodniego sąsiada.
  Prezydent Obama tym samym oficjalnie przyznał kto w rzeczywistości stał za zamachem stanu na Ukrainie. Rosja jako pierwsza skomentowała wywiad stwierdzając iż udzielony wywiad ostatecznie potwierdza, że to Stany Zjednoczone od samego początku brały udział w przewrocie. Warto teraz zadać pytanie - czy sytuację w Syrii, Libii, Hongkongu oraz Wenezueli również sprowokowały USA? Odpowiedź nasuwa się sama.
  Barack Obama powiedział również, że Stany Zjednoczone nie mogą zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale Waszyngton robi co może, aby "Rosja poniosła coraz cięższe straty". Dodał także, że będzie chronił swoich sojuszników przed agresorem.
 • @Kula Lis 62 08:09:17
  Pociesz sie Kula, ze w USA to samo.Przemyslu juz nie ma a bron dla USA Chinczycy robia.Jak dlugo ten absurd moze trwac?
 • @Kula Lis 62 08:06:36
  T. Siemoniak: "... sprawa Ukrainy, Krymu i Donbasu to polska sprawa i to, że te terytoria są rosyjskie bądź w strefie wpływów Rosji stanowi dla Polski groźbę zagłady od ponad roku". -

  --- To jest niepoważne gadanie. I bardzo niebezpieczne dla nas.
  I dopracowaliśmy się w III RP, że nie ma żadnej opozycji, która przedstawiłaby uczciwie swój punkt widzenia, która powiedziałaby: "nie igrajcie z ogniem". Opozycji, która wyjaśniłaby społeczeństwu polskiemu, jak ono jest haniebnie oszukiwane.
 • @staszek kieliszek
  „Polscy” politycy dają się wkręcać w tę machinę wojenną, którą USA określa demokratyczną (może na drugiej półkuli widać odwrotnie). USA wydaje na zbrojenia rocznie ponad 600 mld. dolarów a Rosja to „pikuś” bo ok. 70 mld. Jestem przeciwko uległej i służalczej polskiej polityce w stosunku do USA, wspieraniu rządu nazistowskiego w Kijowie i mordowaniu ludzi na wschodzie Ukrainy – to się kwalifikuje pod trybunał. Jestem zwolennikiem pokojowych rozwiązań ale nie takich w stylu amerykańskim, bo gdzie oni wprowadzają demokrację tam toczą się wojny. Coraz więcej państw z wyjątkiem Polski uważa, że: „konfliktu na wschodzie Ukrainy nie można rozwiązać za pomocą środków militarnych” i to właśnie boli polityków z Polski.
 • @Kula Lis 62 08:09:17
  Piszesz o III RP: "Nieomal wszystko zniszczono i zdewastowano". -
  --- Dodam: sprzedano też za przysłowiową złotówkę. I zadłużono Polskę i Polaków.
 • @Kula Lis 62 08:30:25
  Piszesz: "Wzrost armii ze 100 do 110 tysięcy żołnierzy przez osiem lat ?! To kpina tylko godna baranów z PO". -
  --- PO jest głównym winowajcą, bo najdłużej (i w ostatnim czasie) rządziło. Faktycznie za stan zrujnowania Polski odpowiadają wszystkie partie (z pewnym wyłączeniem LPR i Samoobrony) i prawie wszyscy politycy z 1. i 2. stron gazet.
  Spójrz na szeregi PO, PiS czy wcześniej SLD. Czy są w szeregach tych partii jacyś robotnicy, rolnicy, drobni przedsiębiorcy???
  Oczywiście nie wykluczam dobrych intencji u wielu z nich i wielu ich pozytywnych działań na szczeblu państwa czy samorządów.
 • @zygmuntbialas 09:52:44
  A ja wykluczam. Kto z kurwami i złodziejami się zadaje to sam kurwa i złodziej. Pozdrawiamy i miłego weekendu życzymy.
 • @Kula Lis 62 08:35:36
  "Barack Obama powiedział również, że Stany Zjednoczone nie mogą zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale Waszyngton robi co może, aby "Rosja poniosła coraz cięższe straty". -

  --- Taka jest filozofia polityków USA: "aby Rosja poniosła straty".
  A pomoc USA? - Największą pomocą byłby ich powrót do pozycji sprzed dwóch lat.
 • @staszek kieliszek 09:02:53
  Pisze Pan, "ze w USA to samo. Przemyslu juz nie ma,...". -
  --- Tak więc USA i Zachód kupował chińskie towary, za które płacono dodrulowanym pieniądzem. Tak można przez pewien czas, ale odbije się to czkawką. Na Chiny nie da się tak po prostu napaść jak na Irak czy Afganistan.
 • @Kula Lis 62 09:42:56
  Piszesz: "Polscy” politycy dają się wkręcać w tę machinę wojenną,...". -
  --- Bo tacy i 'polscy' politycy...
 • @Kula Lis 62 10:04:45
  Wykluczasz ew. dobre intencje u członków partii, trzymających władzę.
  Nie znam bliżej takich ludzi, ale biorę pod uwagę sytuację typu: "zapisz się do PO, a zostaniesz ordynatorem" itp. Ewentualna zgoda nie jest podejrzana moralnie, jednak nie jest przestępstwem.
  No i nie chcę sądzić ludzi, szczególnie zbiorowo.

  Pozdrawiam Barbarę i Ciebie.
  Życzę Wam miłego dnia!
 • @zygmuntbialas 09:52:44
  Te 100/110 tys to PObożne życzenia tego pomiotu banderowskiego Siemoniuka i reszty. Armia na dziś z lotnictwem, marynarką i 2000 sił specjalnych to na dziś 70 tys + 140 jenerałów!!!. Z tego 20 tys zdolnych lub i nie na pierwszą linię!!! Putin i Szojgu pokładają się ze śmiechu, bo nakryli by tę śmieszną armię czapkami w 3 dni.
 • Opołczeniec zUSA. Nazywam się mam Zak Nowak, mieszkałem i wychowałem się w Nowym Jorku, potem mieszkałem w New Jersey .
  Jest Pan znany jako człowiek pomagający Noworosji w jej walce. Nie boi się Pan wracać do USA?
  Bać się? nie!!!Ja nie sądzę że wrócę. Wiem że mnie uważają za zdrajcę w administracji Obamy, z powodu moich wypowiedzi na temat nazizmu, faszyzmu, reżimu Obamy i problemach USA.
  Ale oni zabijają moich braci i siostry u którzy mają inny kolor skóry.
  Chcą nas rozdzielić, żeby nas kontrolować, i to jest bardzo niebezpieczne.
  Ważne jest, żeby ludzie tutaj wiedzieli, że tu jest centrum świętej wojny dobra ze złem.
  Wszyscy Ruscy ludzie powinni zwyciężyć faszyzm raz na zawsze, a potem my pomożemy naszym braciom w Ameryce.
  =Jak wielu ludzi w USA podziela pańskie poglądy?
  Banda Obamy jest bardzo sprytna,oni wiedzą jak można podzielić ludzi,boją się jedności ludzi i wydają rozkazy zabijać czarnoskórych.
  Osiągają to że czarni i biali zabijają się nawzajem.
  I to jest metoda kontroli nad społeczeństwem.
  Ale my będziemy walczyć żeby skruszyć faszyzm tutaj, żeby wywołać efekt domina.
  Jest bardzo dużo ludzi w USA, którzy bardzo lubią Rosję,ale tego nie pokazują w TV - Obama kontroluje machinę propagandową.
  On działa jak kiedyś w Niemczech, to bardzo niebezpieczny człowiek
  =W USA nie mediów tam sa multimedia jako maszyna propagandowa, podobnie jak w nazistowskich Niemczech.
  = Jak Pan widzi przyszłość Noworosji i Rosji?
  Jak powiedziałem nasza walka wyzwoli efekt domina, i rząd USA padnie i my będziemy z Rosją i Chinami.
  Przyłączą się do nas inne kraje np. z Ameryki Łacińskiej.
  Dużo krajów chce opuścić UE i dołączyć do BRICS. I chcemy im pomóc.
  Żal ze musimy to robić z pomocą broni, ale powinniśmy odpowiedzieć na naciski Obamy!

  https://www.youtube.com/watch?v=-nnEfFvfXEI&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 10:35:21
  Piszesz o armii polskiej: "Te 100/110 tys to PObożne życzenia...". -
  --- Tak, o tym mówią też niektórzy wojskowi.
  Nie ma co napinać mięśni, ale fakty są - niestety - inne.
 • W okręgu połtawskim eksplodował samochód wiozący amunicje do strefy ATO dla Gwardii Narodowej.
  po eksplozji ponoc przypadkowej jednego z pocisków, eksplodowały kolejne. Ofiar nie ma, chociaż nie podano co z kierowca!

  http://cs628621.vk.me/v628621274/9e89/MKPVLF0gM_M.jpg
  http://cs627727.vk.me/v627727709/8c26/pFvaEIF6NNs.jpg
  http://cs621917.vk.me/v621917224/28c2c/S_dbfJ13s-0.jpg
  http://cs628621.vk.me/v628621352/7855/7zNUi2DPCq4.jpg

  ze strony płk.I.Striełkowa
 • Dokuczajewsk po ostrzale ukrainskiej armii.
  opołczeniec z synem mieszkańca domu , którego już nie ma!
  http://cs628621.vk.me/v628621214/68cd/cNGOu9oUNJI.jpg
  http://cs7051.vk.me/c540103/v540103519/29a49/mfGWOOWqGT8.jpg
 • Opołczenki siostry bliźniaczki wstąpiły do armii DNR.
  http://cs628021.vk.me/v628021595/7e9c/A9--RsxfCD0.jpg
 • Prizrak Aleksieja brygada śp.Mozgowoja na ćwiczeniach.
  Mają zasadę "więcej potu teraz, mniej krwi potem"
  https://www.youtube.com/watch?v=DcN0nhL5yJU&feature=player_embedded
 • @trojanka 10:44:44
  Witam Panią w (zapowiadający się na) pogodny dzień!

  "ЗАК НОВАК - ОПОЛЧЕНЕЦ ИЗ НЬЮ-ДЖЕРСИ", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=-nnEfFvfXEI&feature=player_embedded

  --- Szukałem kiedyś tego filmu. Dobrze, iż przypomniała Pani ten materiał i dodała pełne tłumaczenie. Zamieszczę w jutrzejszej notce.
  Drugim istotnym punktem byłoby tłumaczenie listu do W. Putina; link podał wczoraj Kula Lis 62.
  :)))
 • @trojanka 10:51:47
  "W okręgu połtawskim eksplodował samochód wiozący amunicje do strefy ATO dla Gwardii Narodowej". -
  --- To była poważna eksplozja!!!

  Chyba poinformowałem Panią pod poprzednią notką o (czasowym) zaprzestaniu pisania na drugim blogu. Proszę zajrzeć tam za godzinę pod ostatnią (wczorajszą) notkę!
 • Opołczeniec z Włoch opowiada że widział w tv jak ukraińska armia bombarduje ludnośc cywilną
  i chciał tym ludziom pomóc.Sa też inni Włosi, w Ługanskim. Poszli razem żeby stworzyć mała kompanię Włochów.
  Uczestniczyłem w wojnie NATO w Jugosławi i Serbii i widziałem nieuczciwość NATO.We Włoszech każdy myśli tylko o sobie tutaj spotkał się z niespotykana przyjaźnią i serdecznością.
  Nie jestem generałem i nie mogę powiedzieć jak skończy się ta wojna, ale oczywiście chcę żebyśmy my zwyciężyli.
  Nie zamierz wrócić do Włoszech, chce zostać tutaj i służyć w milicji.
  Chciałby pojechać na miesiąc ,odwiedzić Mamę , siostrę i Rodzinę jeśli to byłoby możliwe.
  Ale obawia się że to będzie niemożliwe, bo wg prawa włoskiego jest terrorystą i może zostać aresztowany.
  Mówi"We Włoszech jeśli szukacie prawdy nie oglądajcie informacji w mediach, tylko szukajcie sami, na Youtubie, na rosyjskich portalach
  Tu jest miejsce dla każdego, kto chce pomóc, nie tylko jako wojskowy, ale także humanitarnie.
  Chciały żeby wojna skończyła się już jutro ,bo jest ona straszna, politycznymi metodami. Ale Kijów tego nie chce/
  https://www.youtube.com/watch?v=q8FqK0gXa_k&feature=player_embedded
 • @trojanka 10:54:05
  "Opołczeniec z synem mieszkańca domu, którego już nie ma!" -
  --- Bardzo smutny widok!
  Ale są jeszcze obrońcy ziemi i mieszkańców!
 • 31 konwój z pomocą humanitarną z Rosji przyjechał do Makeevki.
  To głownie żywność 580 ton.
  http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/26446b58832fafc6278f4cf3b86909b3.jpg
  http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/830ceb4bf31aba6f41fa103cc1c61cc4.jpg
  ===============
  wspaniale, ludzie nie będą głodować!!
 • @trojanka 10:56:22
  "Opołczenki siostry bliźniaczki wstąpiły do armii DNR". -
  --- Niech im Pan Bóg sprzyja!
 • Boże za co to wszystko???
  Jeden z przerażających obrazów ludzkiej tragedii ludzi w Donbasie. Mieszkają na tzw. Neutralnym terytorium
  https://www.youtube.com/watch?v=oXI0mVq2Rtc&feature=player_embedded
  Jesteśmy z mężem emerytami i inwalidami-mówi mieszkanka, pracowałam całe życie jako dojarka, mąż był traktorzystą w kołchozie, latami budowali i wyposażali skromny domek.
  Musza żyć w ruinach z dal od dzieci z którymi ich rozdzielono.
 • @trojanka 10:58:43
  "учебные стрельбы "Призрака". -
  --- Niech Wam się wiedzie, chłopaki!
 • @zygmuntbialas 10:07:16
  Akurat miałem okazję rozmawiać z Irakijczykiem aktualnie mieszkającym z Polsce i dla niego wszystko to co przedstawiały "nasze" media to jedna wielka ściema. Ze łzą w oku wspominał czasy kiedy mieszkał w Iraku, żyło mu się całkiem dobrze, choć nie należał do "wybrańców" Z Iraku uciekł tuż po amerykańskiej inwazji i jednoznacznie wskazał, kto był tam faktycznym terrorystą. Nie mam powodów nie wierzyć w relacje człowieka, który na własnej skórze doświadczył skutków wprowadzania demokracji, a tak właściwie do demontażu suwerennego państwa, a jego przekaz jest jednoznaczny i daleko odbiega od tego co można przeczytać w "naszych mediach". Pod rządami USA w Iraku zginęło 1.2 mln. ludzi. 150 tysięcy w Syrii z rąk "demokratycznej opozycji" (oczywiście winien jest Bashar). A to jest taki symboliczny gest: "A tribunal in Malaysia, spearheaded by that nation’s former Prime Minister, yesterday found George Bush and Tony Blair guilty of “crimes against peace” and other war crimes for their 2003 aggressive attack on Iraq, as well as fabricating pretexts used to justify the attack." Pracując w Zatoce byłem w Syrii Damaszku. Poznałem wielu studentów z Uniwersytetu Damasceńskiego, ale nie tylko. Oni mieli rozwiniętą cywilizację w czasach, kiedy Słowianie wyjadali robaki z papierówek. Wiedzę pochodzącą z GW czy GP można sobie darować. W Syrii żyli obok siebie alawici, szyici, sunnici i chrześcijanie, nie robiąc sobie krzywdy. Dbano o dorobek kulturowy minionych tysiącleci. W turbanach biegają raczej "demokratyczni opozycjoniści", którzy fotografowali się z senatorem McCain'em. Poszukajcie w Wujku Google "McCain Isis", a znajdziecie trochę interesujących zdjęć senatora z brodatymi kolegami. ISIS od zarania jest ramieniem amerykańskim! Otrzymują od tych jUSmenów broń i wszelką logistyczną pomoc, przekazywaną dla zmyłki przez rząd Turcji! Co do "minionych cywilizacji", to Chiny nie zniknęły, właśnie się budzą, i wracają do swej mocarstwowej roli. Ps. "Demokracja" to hasło encyklopedyczne i pojęcie akademickie , w przyrodzie nie występuje , tyle to nawet każdy myślący powinien wiedzieć , i nie gadać dyrdymał o demokracji .
 • @trojanka 11:44:49
  "Восстание Спартака #ЛНРсегодня". -
  --- "... wg prawa włoskiego jest terrorystą i może zostać aresztowany". -
  Chyba w Polsce jest podobnie. Wynikałoby z tego, że kijowską juntę można wspierać, a powstańców - nie można.
 • @trojanka 12:04:48
  "31 konwój z pomocą humanitarną z Rosji przyjechał do Makeevki". -
  --- 580 ton. Jeśli jedna paczka waży 3 kg, to byłoby na poratowanie ponad 180 tysięcy ludzi. Dobre i to.
 • @trojanka 12:16:13
  «Спартак. Нейтралка» -
  --- Tak przyszło żyć ludziom w państwie rządzonym przez juntę.
  Smutna historia!
 • @zygmuntbialas 10:07:16
  Rozstrzygająca stała się decyzja USA o wykorzystaniu momentu - zimowej olimpiady w Soczi i ukraińskiego kryzysu - do chwycenia Rosji pod skrzela. Dołączyła UE, która będąc w kryzysie pożera własne peryferia (Portugalia, Hiszpania, Grecja), i chciała to zastąpić pożarciem Ukrainy. Jasne też było, że ukraińska »opozycja demokratyczna«, nawet przy szczodrym wsparciu finansowym UE/USA oraz miejscowych prounijnych oligarchów, bez tamtejszych skrajnych nacjonalistów i faszystów nie jest w stanie wręcz niczego dokonać – podobnie jak w Rosji. Pozostaje pytanie, ile ta pomoc będzie wszystkich kosztowała? Początkowo Putin - w odpowiedzi na sytuację - chciał tylko federalizacji Ukrainy i ekonomicznego opanowania "landów" wschodnich i południa. Gdzieś pod koniec lutego okazało się, że „demokratyczna” sfora ma nieco różne interesy. USA chciało tym razem zdobyć 3 bazy na Krymie. Negocjowali w tej sprawie od 1997 r. Stąd też błyskawiczne objęcie Krymu granicami FR zamyka sprawę. Bo USA "szanują" takie mocarstwowe prawa. Stąd też Obama już powoli odpływa z Morza Czarnego. Poczeka na inną okazję. A UE pozostaje nieco osamotniona i wrobiona w sprawę. To ona za tę około olimpijską rozróbę zapłaci.

  Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że Moskwa zamierza wybudować nowe bazy wojskowe w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Wiadomo, że na liście tej znajdują się m. in. Kuba, Nikaragua, Wenezuela, Wietnam, Seszele i Singapur. O sprawie poinformowała 26 lutego agencja Ria Nowosti, ale informacja ta, z powodu eskalacji napięcia na Ukrainie, przeszła prawie niezauważona. A miała być ostrzeżeniem!

  To właśnie sytuacja na Ukrainie jest powodem ogłoszenia tak konkretnych planów, ponieważ ich zarys powstał już w połowie ubiegłego roku. Szojgu poinformował wtedy, że Rosja zamierza wybudować ok. 100 instalacji militarnych w różnych państwach, obejmujących m. in. bazy dla okrętów i lotniska. Jest to związane z planem przezbrojenia rosyjskiej armii, który do 2020 roku ma kosztować 730 mld dolarów.

  Rosja posiada obecnie kilkanaście baz wojskowych na terytoriach państw, które do 1991 roku były republikami wchodzącymi w skład Związku Radzieckiego.

  Jedyną bazą morską poza granicami Rosji jest obecnie baza w Tartus w Syrii, ale jej los jest niepewny w związku z trwającą w tym kraju wojną domową. W 2002 roku Moskwa była zmuszona zamknąć, z powodów finansowych, bazę morską w Wietnamie i stację radarową na Kubie.
 • @Kula Lis 62 12:48:54
  "Pod rządami USA w Iraku zginęło 1.2 mln. ludzi. 150 tysięcy w Syrii z rąk "demokratycznej opozycji". (...) W Syrii żyli obok siebie alawici, szyici, sunnici i chrześcijanie, nie robiąc sobie krzywdy. Dbano o dorobek kulturowy minionych tysiącleci. W turbanach biegają raczej "demokratyczni opozycjoniści", którzy fotografowali się z senatorem McCain'em". -

  --- Tak. Tak właśnie jest. A my jesteśmy daleko pod względem przestrzeni, kultury, języka. Dużo ściemy nam przekazali możni tego "pierwszego świata". Może otworzą się szerzej oczy na to wszystko podczas wojny domowej na Ukrainie.
 • @Kula Lis 62 12:57:00
  "Rozstrzygająca stała się decyzja USA o wykorzystaniu momentu - zimowej olimpiady w Soczi i ukraińskiego kryzysu - do chwycenia Rosji pod skrzela. Dołączyła UE, która będąc w kryzysie pożera własne peryferia (Portugalia, Hiszpania, Grecja), i chciała to zastąpić pożarciem Ukrainy". -

  --- Nie zakładali chyba na Zachodzie, że nie będzie łatwo. Źle policzyli swoje siły, a to niestety będzie nas kosztować.
 • @zygmuntbialas
  Największą siłą Rosji są jej dynamiczna gospodarka (skala inwestycji na świecie nieporównywalna !) nieskażona zadłużeniami i brakiem rezerw finansowych oraz zdrowe społeczeństwo nieskażone libertynizmem, sybarytyzmem i dekadencją (jak zachód!) natomiast nacechowana patriotyzmem i gotowością poświęceń dla kraju- Matuszki Rosji jak zresztą od zawsze. Przegniłe także moralnie państwa zachodu nie są w stanie wystawić przeciw Rosji armii o morale chociaż zbliżonym do rosyjskiego. Armia złożona z pederastów, lesbijek, cherlaków, czy takich ja ta austriacka "Kiełbasa" i jemu podobni nie ma żadnych szans z rosyjskimi żołnierzami. Słabością Europy jest prymitywne i bezkrytyczne zaufanie USA! Akceptowanie ich szantażu militarnego wobec Europy - poprzez NATO a także poprzez przygotowywany "traktat" celny.... Obie te instytucje zniszczą samodzielność i suwerenność krajów Unii Europejskiej i zdecydowanie osłabią EUROPĘ jako znaczący czynnik równowagi Światowej. Polska jako "koń trojański" a właściwie osioł trojański USA w EUROPIE - dzięki własnym politykom stała się propagatorem najgłupszych i najbardziej zimno-wojennych od czasu zakończenia "zimnej wojny" inicjatyw USA.... Putin to bezwzględny człowiek !. założenia planu są wykonywane z nie wielkimi poprawkami ale cel ten sam. On nie boi się użyć wszelkich środków do osiągnięcia sukcesu, nie zapominajmy że był i jest oficerem , wie że ma okręty podwodne brzegów USA i ? . Na to myślący człowiek który był w wojsku zna odpowiedź ! Chyba, że jest ślepy do czego namawiają politykierzy i i kierowane media.
 • @zygmuntbialas 10:14:06
  Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego wywiadu z ewakuowanymi z Donbasu Polakami?. Czyżby nikt nie był zainteresowany tym co mają do powiedzenia ? Chyba, że to nie są Polacy a są to krewni i znajomi banderowców których Polska utrzymuje a prawdziwymi Polakami nikt się nie zajmuje wiadomości kresy.
 • @zygmuntbialas 10:07:16
  Przejmując spadek po ZSRR, Rosja jako następca prawny nie do końca zdawała sobie sprawę z ciążących na niej z tego tytułu zobowiązań. Nowi włodarze kapitalistycznego już państwa bardzo długo słowem i czynem odżegnywali się zarówno od przedstawianych im roszczeń odszkodowawczych, jak też odziedziczonej pozycji lidera antyzachodniego świata. Już w czasach prezydentury Jelcyna Rosja zrezygnowała z baz wojskowych na innych kontynentach – w Afryce, w Azji i na Kubie, zachowawszy tylko te w najbliższej zagranicy – w Kirgizji, Armenii, Tadżykistanie, Białorusi i Naddniestrzu. Ale i tego było za wiele. Rachunek wystawiony spadkobiercom państwa o międzynarodowej sławie społecznego wichrzyciela za 70 lat upokorzeń i podważania już samym swym istnieniem światowego ładu kapitalistycznego wciąż rósł, a ustępliwość spadkobierców skłaniała triumfujących wierzycieli do nieustannego pomnażania wezwań do zapłaty. U progu nowego milenium zażądali oni wręcz zlicytowania całej pozostałej schedy. Nie było i nie jest to całkiem bezzasadne…

  Mimo upływu dwóch stuleci od czasu Wielkiej Rewolucji Francuskiej w kręgach konserwatywnej prawicy na całym świecie nie milkną przecież głosy krytyki, potępienia i oszczerczych pomówień kierowanych pod jej adresem. Z drugiej strony – każda dzisiejsza rebelia przeciwko zastanej rzeczywistości skłania buntowników do przypominania o zdobyciu Bastylii. Cóż więc się dziwić, że każda społeczna rewolta na świecie wypatruje wsparcia ze strony dziedziczki bolszewickiej Rosji, mimo uszu puszczając zapewnienia rządzących dziś Rosją samowładnie, że nic a nic wspólnego z bolszewicką tradycją mieć nie chcą. Tak było, jest i pewnie długo jeszcze będzie, bo tak to ludzie na całym świecie sobie wyobrażają – i nic się na to nie poradzi.

  Stąd właśnie bierze się niegasnąca nienawiść do Rosji orędowników wszelakich „rynków finansowych”, a z drugiej strony – sympatia tych, którzy nie chcą być wyznawcami rynkowej religii. Stąd też każdy cios zadany Rosji spotyka się z owacją możnych tego świata i pomrukiem niezadowolenia jego parweniuszy. Tak było podczas konfliktu w Gruzji w roku 2008, tak dzieje się teraz, podczas batalii o Ukrainę.

  Każdy polityk chodzący w zaprzęgu metropolii globalnego żydoimperializmu powodzenie rosyjskiej operacji na Krymie odbiera jako porażkę i zagrożenie dla stabilności tegoż imperialistycznego światowego ładu, a ludzie lewicy na całym świecie czerpią z tego na poły tylko irracjonalną satysfakcję. Tak to wygląda w największym uproszczeniu. Diabeł tkwi w szczegółach.
 • @zygmuntbialas 10:47:56 między innymi i takie!
  http://ocdn.eu/images/pulscms/ODM7MDQsMCwwLDNmMywyMzg7MDYsMzIwLDFjMg__/53d15752403b1fa75e57577c522c35a1.jpg ORP Ślązak - najdroższa "motorówka" świata będzie pierwszym nowym okrętem? dla naszej marynarki od lat. ORP Ślązak to najbardziej kontrowersyjna konstrukcja, jaka powstała, a właściwie to wciąż powstaje, w ostatnim 25-leciu. Będzie to pierwszy nowy okręt? dla polskiej marynarki wojennej od przeszło 14 lat. Mowa jest oczywiście o okręcie projektu 621, czyli wielozadaniowej korwecie Gawron, która z powodu braku rakiet zostanie jedynie patrolowcem, czy jak nieco bardziej złośliwe osoby mogłyby powiedzieć… prawdopodobnie najdroższą motorówką świata. Jak to bywa w naszych polskich realiach, projekt na papierze wyglądał znakomicie. W oparciu o niemiecką konstrukcję kadłuba i włoską turbinę gazową, Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni miała zbudować serię wielozadaniowych korwet. Wówczas mówiło się nawet o siedmiu sztukach. Pierwszy z nich miał kosztować ok 500 mln złotych, a pozostałe jeszcze mniej. Okręty miały być tanie, produkowane na miejscu, murowany hit...!?!

  W 2001 roku rozpoczęto budowę pierwszego okrętu i wtedy rozpoczął się horror. Przepychanki na linii MON - Stocznia - Rząd zakończyły się totalnym chaosem. Okazało się, że każdy ma inną, wizję okrętu. Skończyło się na tym że do 2009 roku ogłoszono, że okręt zostanie ukończony w 2014 lub 2015 roku, a jego ostateczny koszt wyniesie prawie 1,5 mld złotych.!!! To jednak nie koniec tego ambarasu. W 2011 roku ogłoszono upadłość Stoczni Marynarki Wojennej, a projekt został zaniechany. Do tego czasu wydano 400 mln złotych, a zamiast całej korwety powstał jedynie jej kadłub. Pod koniec 2013 roku premier Donald Tusk ogłosił, że okręt zostanie dokończony, jednak jedynie jako patrolowiec, który wejdzie do służby w 2016 roku, a jego koszt wyniesie w sumie ponad miliard złotych. Nasza marynarka zostanie wtedy właścicielem "najdroższego patrolowca świata" - jak przez niektórych nazywany jest ten projekt.

  Co w takim razie dostaniemy za ten miliard złotych? W połowie grudnia 2014 roku odbyło się techniczne wodowanie kadłuba przyszłego patrolowca Ślązak. Na szczęście okazało się że okręt pływa i próba wypadła pomyślnie. Patrolowiec Ślązak nie będzie posiadał uzbrojenia rakietowego (oprócz przenośnych zestawów przeciwlotniczych GROM), otrzyma za to działo okrętowe kal. 76 mm, 2 armaty kal 30mm oraz karabiny maszynowe 12,7 mm. Podpisano także umowy z dwoma holenderskimi firmami wchodzącymi w skład grupy Thales oraz polską firmą Enamor. Holendrzy będą dostawcami Modułowego Systemu Walki oraz elementów systemu łączności, natomiast polski podmiot "dostarczy i zainstaluje Zintegrowany System Nawigacji wraz z sonarem Vanguard oraz Zintegrowany System Łączności wraz z urządzeniami kryptograficznymi do elementów Zintegrowanego Systemu Walki oraz urządzeń łączności". Okręt? ma trafić do służby w 2016 roku. Obecnie oprócz prac wykończeniowych rozpoczęła się dyskusja na temat tego, kto zostanie typowany na Matkę Chrzestną okrętu. Pod uwagę była brana między innymi Elżbieta Bieńkowska, ale po ostatnich rewelacjach z podsłuchami jej kandydatura jest wątpliwa. Możliwe, że Matką Chrzestną zostanie żona Andrzeja Dudy.
 • @Kula Lis 62 13:12:41
  "Największą siłą Rosji są jej dynamiczna gospodarka (skala inwestycji na świecie nieporównywalna !) nieskażona zadłużeniami i brakiem rezerw finansowych oraz zdrowe społeczeństwo nieskażone libertynizmem, sybarytyzmem i dekadencją... (...) Przegniłe także moralnie państwa zachodu nie są w stanie wystawić przeciw Rosji armii o morale chociaż zbliżonym do rosyjskiego". -

  --- Tak. Dochodzi do tego brak silnych armii poszczególnych państw europejskich, czego skutkiem jest zależność od USA.
  Pyszczą teraz na Zachodzie, a przecież trzeba było nie organizować Majdanu w Kijowie...
 • @Kula Lis 62 13:17:00
  Piszesz: "Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego wywiadu z ewakuowanymi z Donbasu Polakami?. Czyżby nikt nie był zainteresowany tym co mają do powiedzenia?" -
  --- Ja kiedyś rozmawiałem z Repsolem o tychże "Polakach". Tam trzeba było zatrudnić (bodajże) 8 polonistów. Wychodzi na to, że oni są tacy Polacy, jak my Francuzi.
 • @Kula Lis 62 13:30:33
  http://ocdn.eu/images/pulscms/NTE7MDMsMjZjLDAsMCwxOzAzLDAsMjU4LDAsMQ__/adc7f25e54ec17d0c3dc0f68f657fc28.jpg Czyli jaka armia/marynarka taki i "okręt". Rosjanie pękną ze śmiechu... toż tego "potwora" może się bać co najwyżej pirat na pontonie...To takie polskie, takie nasze, typowe tylko dla naszego narodu... Ewidentna przewałka za, którą powinny posypać się głowy - dosłownie ! Zapewne na tym bandyckim wynalazku będzie namalowany biały orzeł... Rozpacz i tragedia. Ten cały kociokwik może naprawić tylko jedna osoba - Putin.
 • @Kula Lis 62 13:30:33
  Amerykanie szybciej wybudowali swój najnowszy lotniskowiec.
  Wstyd, w Niemczech za 250 milionów można kupić korwetę
  typ Brunszwik gotową, i w krótszym czasie. Oto Polska. Modułowy system walki oznacza ze można będzie w przyszłości go dozbrajać. Z tego co czytałem Ślązak ma być docelowo korwetą rakietową. To całe zamieszanie to po prostu śmiech bo czym różni się okręt obrony wybrzeża w polskim wydaniu ( miecznik) od korwety?Niczym.Po prostu słowo korweta stało się synonimem porażki a żaden rząd ( w tym wypadku Platformy) nie wystawi się na strzał forsując budowę dalszych nazywających się tak okrętów. Ślązaka zrobią do końca jako okręt patrolowy a gdy emocje opadną po cichutku będą go dozbrajać aby od razu nie mówiono że kontynuowany jest projekt który docelowo kosztować będzie trzy razy tyle!!!.
 • @zygmuntbialas 13:34:41
  Albo rebe Zygmunt.
 • @zygmuntbialas 13:34:41
  Myślę, że nie polonistów tylko tych od idysz.
 • @Kula Lis 62 13:21:15
  "Przejmując spadek po ZSRR, Rosja jako następca prawny nie do końca zdawała sobie sprawę z ciążących na niej z tego tytułu zobowiązań". -
  --- Wydaje mi się, iż temat jest nieco za szeroki, by zamknąć go w paru zdaniach. 25 lat nowej Rosji dzieli się na dwie całkiem różne epoki. Ideologia Zachodu, głównie USA, była nakierowana na "demokratyczne przemiany" w Rosji, a Rosja za czasów Putina dostosowywała postępowanie do różnych życzeń i żądań, mając ciągle na uwadze swój interes.
  W ciągu ostatnich kilkunastu lat Zachód stracił na sile, a Rosja zyskała, co stwarza nową sytuację geopolityczną.
 • @Kula Lis 62 13:30:33
  "ORP Ślązak - najdroższa "motorówka" świata będzie pierwszym nowym okrętem? dla naszej marynarki od lat. ORP Ślązak to najbardziej kontrowersyjna konstrukcja, jaka powstała, a właściwie to wciąż powstaje, w ostatnim 25-leciu". -
  --- Nie znam się zanadto na uzbrojeniu ani na budowie okrętu, ale tak jak to widzę na zdjęciu, to ten przyszły "ORP Ślązak" nie prezentuje się rewelacyjnie.
 • @Kula Lis 62 13:50:04
  "... nie polonistów tylko tych od jidysz". -
  --- Na to wygląda.
 • Górnicy DNR otrzymali 100% pensji za kwiecień.i 70% za I kwartał
  http://antikiev.com/content/images/33/0e/36/f3330e36034939ac8643d6bf10c296d7.jpg

  http://antikiev.com/shahtery-dnr-poluchili-100-procentov-zarplat-za-aprel
  Górnikom z Makeevskiej kopalni krok po kroku, wypłaca się zaległe pensje.
 • "batalion śmierci" przyjechał do Sławiańska!Zemsta za Striełkowa???
  Tornado w Sławaińsku, już sa kwaterowani, zmienią im nazwę, żeby umniejszyć złą sławe.
  Mieszkańcy w szoku!!

  http://antikiev.com/content/images/43/74/50/3f43745052ca516aa1799addc8af5ba2.jpg

  http://antikiev.com/batalon-smerti-pereehal-v-slavyansk-mest-za
 • W Moskwie nieznani sprawcy pobili antyfaszystkę i aktywną uczestniczkę w przygotowaniu referendum w Donbasie
  http://antikiev.com/v-moskve-zverski-izbili-aktivistku-luganskogo

  http://antikiev.com/content/images/8e/b0/27/fd8eb02780c39220a77b01a6d6558b0c.jpg

  =============
  Mam odczucie że MSW Rosji powinno wywalić ukraińców z Zachodu , do kraju, niech spadają i żrą na koszt Rosji. Dziwię się się ich sentymentom
 • @zygmuntbialas następny "kwiatek" czyli przekręt PO i ukrofila Siemoniuka
  http://media.wpolityce.pl/cache/01/94/0194ca86dcad0d29d19b7f2c9ae1997e.jpg Niebywałe! AirBus przyznaje, że Caracale są przestarzałe i zapowiada budowę "następcy", a ekspert tłumaczy: Polska kupuje maszyny z lat 60.!!! Polski (czy aby polski?)rząd kontynuuje prace związane z przetargiem śmigłowcowym. Determinacji MON, by zakończyć przetarg nie zmieniają ani krytyczne głosy ekspertów i posłów opozycji, ani alarmistyczne opinie obecnego w Polsce przemysłu obronnego, ani wniosek do Sądu o zakończenie przetargu bez rozstrzygnięcia, z racji licznych uchybień. Trudno powiedzieć, czy mogą coś zmienić ostatnie wiadomości płynące z Międzynarodowego Salonu Lotniczego. A są to wiadomości zaskakujące.
  Szefowie Airbus Helicopters poinformowali właśnie w Paryżu, że przystępują do budowy nowego śmigłowca, który ma zastąpić Caracale. Czy to oznacza, że Polska kupuje maszyny, które będą schodziły z oferty Airbusa? Tak może być, bowiem, wbrew temu, co mówi Polakom rząd, nasze wojsko chce właśnie kupić mocno przestarzałą konstrukcję.
  Michał Fiszer, ekspert ds. lotnictwa, chętnie lansowany w mediach maistreamowych, nie ma wątpliwości: doniesienia z Paryża potwierdzają, że śmigłowce, które chce kupić Polska są przestarzałe.
  Caracal to stary śmigłowiec, który został opracowany w II połowie lat 60. Jego konstrukcja była dość udana w owych latach, natomiast jeżeli chodzi o nasze potrzeby, to jest ona obarczona bardzo poważnymi wadami
  — tłumaczy Fiszer portalowi newseria.pl.
  Dodaje, że maszyna dziś oferowana jako H225M Caracal pochodzi z 2000 r., ale sama konstrukcja została opracowana pół wieku temu i wywodzi się z modelu Aérospatiale SA 330 Puma, który został oblatany w 1965 r.!
  Później pojawiła się jego nowsza wersja Super Puma, a po przekształceniach własnościowych, kiedy powstała firma Eurocopter, wersję cywilną sprzedawano dalej jako Super Puma, a wersję wojskową już jako Cougar. Później Cougar otrzymał wyposażenie radioelektroniczne i inne drobne zmiany oblatanego pod nazwą Caracal. Niemniej jednak jest to taki sam stary śmigłowiec, który został opracowany w II połowie lat 60.
  — podkreśla mjr Fiszer.
  Prasa branżowa o modyfikacjach konstrukcji znanej dziś jako Caracal pisała wielokrotnie. I w każdej publikacji pojawiały się informacje, że podstawowe części śmigłowca pochodzą sprzed dekad. Okazuje się, że nawet producent tych maszyn wskazuje, że potrzeba modernizacji i gruntownej przebudowy maszyny jest oczywista. Niestety MON publicznie przekonuje, że właśnie tych konstrukcji polska armia potrzebuje. Dziś to stanowisko musi tym mocniej dziwić. Na pewno zmienia obraz decyzji dotyczących śmigłowców.
  Jak pisały media Francuzi cieszą się, że dzięki polskiemu rządowi ich przemysł obronny będzie w dobrej kondycji. Rząd przekonuje, że miejsca pracy będą, ale w Polsce, w centrum montażowym w Łodzi. Obecna decyzja ogłoszona w Paryżu może oznaczać, że polska zamówi śmigłowce, które właśnie przestają być produkowane. Po co zatem budować zakłady montujące je w Polsce?
  My kupimy stare maszyny, zniszczymy przemysł obecny w kraju, zaś Francji sfinansujemy modernizację technologiczną? To się nazywa dobry zakup!

  autor: Stanisław Żaryn Ps. Czyli Caracal vel Siemoniuk... No i okazuje się, że ten ukrofil banderowski pomiot Siemoniuk to dureń. Przecież tak jest ze wszystkim od śrubki po proszek do prania. Polska to rezerwuar zbytu starych technologii i schodzących gwiazd i zarazem pozyskiwania taniej siły roboczej. Nihil novi. Hańba i zdrada stanu Rzeczypospolitej.Powinny polecieć głowy i przepadek mienia,ale skoro podobno ok. 15-20 % kosztów kontraktu miała być zachętą do podpisania, to garstka nierobów ma się czym dzielić. Oj będzie miał Trybunał Narodowy pełne ręce roboty po zmianie rządu. I zacząć trzeba już od nowego roku. A równolegle odnowiona prokuratura...i sądy...
 • We Lwowie od granatu "poderwała" się maszyna milicji
  http://antikiev.com/content/images/25/88/d1/492588d1d21d2f17324d1fecd729eca1.jpg
  http://antikiev.com/vo-lvove-progremel-vzryv
 • @zygmuntbialas 13:59:33
  To tylko widok gołego kadłuba. To miała być korweta uzbrojona po zęby, naszpikowana elektroniką.
 • @Kula Lis 62 14:40:21
  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201506/1435160338_yrmgo9_600.jpg
 • @zygmuntbialas 10:30:32
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201506/1435135666_by_ArsMoriendi_inner.gif
 • @zygmuntbialas 13:59:33
  Totalna amatorszczyzna polityków co decydują o kształcie floty. Brak wizji jej rozwoju. Zastanawiam się co robią dowódcy floty. Z drugiej strony jak słyszałem jakie wizje mają wykładowcy z Akademii Marynarki Wojennej to ręce opadają. Polska myśl morska upadła. To teraz Miecznik? Kolejny przetarg i marnotrawienie pieniędzy podatników? To co wymyśla Siemoniuk i spółka to dno. Mały dywizjon rakiet obrony wybrzeża o zasięgu ok 150 km, a możemy je naprowadzać na około 50 km. Niedługo wycofane powinny być okręty podwodne, wyszkolona kadra ucieknie. Jedyną realną siłą są wyśmiewane fregaty i okręty rakietowe typu Orkan (te, na których przez 20 lat nie potrafiono zamontować rakiet woda-woda). Chory kraj. Straśnie my są bogaci. Mocarstwo bałtyckie by nie powiedzieć. Na poligonie w Wicku koło Ustki powstaje jakiś tajny hotel generalski, to i popływać czymś luksusowym należy. Pomysł świetny bo ani jednego ani drugiego nikt podglądał nie będzie. A zaplanowali na tym "patrolowcu" stosowną salę bankietową i kajutki do trzeźwienia? Za babci komuny też było podobnie. Pod tytułem "hotel pracowniczy" wybudowano w wielu atrakcyjnych miastach przy komendach Milicji Obywatelskiej darmowe pensjonaty dla ministerialnych, a do tego także "patrolowe" kutry też za darmo. Historia jak widać lubi się powtarzać. A pytają skąd ta Szydło weźmie pieniądze po 500, zł dla dzieci? No skąd? Tylko słowiański Układ Warszawski zapewniał Polsce bezpieczeństwo, Naród Polski przyrastał o pół miliona co roku i WSZYSCY mieli popłatną pracę tu w Ojczyźnie. II RP też zbroiła się na potęgę przeciw ZSRR, a uderzenie i rabunek przyszedł z Zachodu, polskie okręty przepadły, przepadło 9 wagonów polskiego złota (540 ton) w czeluściach USA, USA dostarczały Hitlerowi wszystkiego, czego potrzebował do napaści na Polskę, Anglia ukradła polskie zasługi w rozszyfrowaniu ENIGMY, wypędziła Polaków z defilady w Londynie, Zachód nie uznawał polskiej granicy na Odrze i Nysie. Zachód nie zmienił się, Polacy to tylko mięso armatnie na chwałę Zachodu i miejsce na pobojowisko jak Warszawa jesienią 1944. Podstawą Układu Warszawskiego byli Słowianie, bez Słowian nie byłoby Układu Warszawskiego i NWO (wielki faszystowski mord zbędnych bogaczom 6 miliardów ludzi) już kończyłoby się, NRD żegnało Rosjan naręczami kwiatów i ze łzami w oczach, Węgry do dziś gorąco sympatyzują z Rosjanami, Rumuni dziś chwalą czasy Causescu. Zabrakło Układu Warszawskiego NATO i USA robiły Słowian w Jugosławii w drobny mak, zatruli uranem na wieki. Węgry dziś kupują rosyjskie elektrownie atomowe wypinając tyłki na Wuja Chama, Grecy też wypinają tyłki na Zachód zapraszając Rosjan do współpracy, Brazylia woli współpracę z Rosją niż w Wujem Chamem znanym dobrze jej od wieków, słabsi są za słabi, aby wyrazić, co myślą o Gringo. Polacy są łupieni podatkami i wyganiani na cudze wojny, podstawiani pod ogień atomowy, wymierają od 1989 i toną w długach, Jugosławia już rozbita, Ukraina w ogniu i bankrut, Polska tonie w długu 4 bilony zł, nocą sprzedaje cichcem Lasy Państwowe, polskie dzieci setkami tysięcy wariat N. śle na dziki zatruty szczaw przy torowiskach, chorzy umierają w rocznych kolejkach do specjalisty, emerytury ukradli dla skarbu USA na zbędny Polakom szmelc wojenny. Gwarantem pokoju jest tylko równowaga sił i strachu, utracona w 1993 roku. Rosjanie Polaków szanowali, nie zakuwali Polaków w kamasze do Afganistanu, Iraku, Afryki jak to robi Wuj Cham, nie żądali haraczu 65 miliardów USD za żydowskie majątki wyrwane krwią 50 milionów Słowian z paszczy niemieckiego faszyzmu, Polska przyrastała aż do 1989 o pół miliona co roku i WSZYSCY otrzymywali godną i popłatną pracę z pełnym pakietem socjalnym. Gdy Rosjanie byli w Polsce, to Polska przyrosła o 15 milionów młodych do 1989 i WSZYSCY Polacy mieli popłatną i godną pracę tu w Ojczyźnie. To zdrowi Polacy z PRL zdobywali złoto świata w piłce nożnej w 1974. Czego chcieć więcej? Inteligencja na Zachodzie uczy się intensywnie rosyjskiego, bo to Rosja dziś jest źródłem PRAWDY, do Rosji zwiał Szlachetny Amerykanin Snowden przed barbarzyńskim krzesłem elektrycznym (szlachetni żydzi Rosenbergowie nie zdążyli...) do Rosji udał się szlachetny Assange. W samej Moskwie dziś 40 000 Polaków znalazło pracę czyli ratunek przed głodem i wegetacją na śmietnikach w III RP. Popatrz na Gruzję, dla której NATO udzieliło "pomocy", Gruzja osypała się gruzami, sami Gruzini pogonili precz agenta CIA żyda Sakashwilego, sami wypijają swoje wino tak jak Polacy sami żrą swoje jabłka i groch. Z Polski też posypią się gruzy, wklepcie "Żyrynowski do Polaków"! Już teraz jest chuj, dupa i kamieni kupa, a wkrótce wybuchy atomowe i inne jak w Jugosławii, Iraku, Afganistanie, Abchazji, Groznym, Gruzji, na Ukrainie. Rosjanie nigdy nie rzucają słów na wiatr, najpierw OSTRZEGAJĄ, najpierw żółta kartka, czerwona i BŁYSK!
 • @trojanka 14:05:25
  "Górnicy DNR [z Makejewskiej] otrzymali 100% pensji za kwiecień.i 70% za I kwartał". -
  --- Wydadzą na potrzebne rzeczy. Napływ pieniędzy, za którymi kryje się towar (tu węgiel), powinien poruszyć gospodarkę nawet w tych ciężkich czasach.
 • @trojanka 14:11:10
  "batalion śmierci" przyjechał do Sławiańska!" -
  --- Reżim ma to do siebie, że opiera się w znacznej mierze na bandytach.
  Tu nie można się łudzić.
 • @trojanka 14:16:31
  "W Moskwie nieznani sprawcy pobili antyfaszystkę". -
  --- Gdyby ich wykryła policja... Od razu do granicy!
 • @Kula Lis 62 14:24:40
  "Niebywałe! AirBus przyznaje, że Caracale są przestarzałe i zapowiada budowę "następcy", a ekspert tłumaczy: Polska kupuje maszyny z lat 60.!!!" -
  --- No cóż, nie znam się na maszynach lotniczych. Ale mogę powiedzieć coś o autorze: Stanisław Żaryn, syn znanego historyka Żaryna z IPN, szef Forum Żydów Polskich, napisał mnóstwo bzdur na temat 10.04.2010. (dzielę się wiedzą, którą mam).
 • @trojanka 15:02:22
  "Nie chcemy drugiej Irlandii,...". -
  Dużo wcześniej była druga Japonia.
 • @trojanka 15:07:06
  Tusk: "Polska, bogaty kraj". -
  --- Dla Tuska bogaty. Nawet bardzo bogaty!
 • @zygmuntbialas 15:29:13
  To był wywiad z pilotem Fiszerem, na podstawie tej firmy.
 • @zygmuntbialas 15:20:56
  Próba zamachu na generała MSW. Trop prowadzi do batalionu Tornado... Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła, że zatrzymała dwóch członków batalionu milicji Tornado, którzy szykowali zamach na szefa milicji w obwodzie ługańskim. Podczas przesłuchania jeden z nich zeznał, że "chciał się zemścić za rozformowanie jednostki". Batalion Tornado został formalnie rozwiązany. Jednak władze nadal nie wiedzą, co zrobić z rozformowanym uzbrojonym oddziałem.

  O zatrzymaniu dwóch członków batalionu Tornado poinformowała ukraińska Służba Bezpieczeństwa (SBU). Są oni podejrzani o próbę zamachu na generała MSW Anatolija Naumenkę, który kieruje milicją w obwodzie ługańskim. Według ukraińskich służb, zatrzymani nie należą oficjalnie do batalionu, wstąpili do oddziału dobrowolnie. "W trakcie działań operacyjnych okazało się, że ci ludzie, ubrani po cywilnemu, samowolnie opuścił oddział w Lisiczańsku w celu zorganizowania zabójstwa szefa milicji w obwodzie ługańskim" - napisano w oświadczeniu MSW.

  "Wyznania Inkasenta"
  Ukraińskie media relacjonują, że w trakcie przesłuchania jeden z zatrzymanych, o pseudonimie Inkasent wyznał, że "rzeczywiście zamierzał dokonać zamachu na generała Naumenkę". Uzasadniał to "zemstą za decyzję w sprawie likwidacji batalionu".

  Aresztowanym zarekwirowano pistolety Makarowa (są na wyposażeniu batalionu Tornado), karabin z celownikiem teleskopowym, granaty odłamkowe RGD-5 i pociski różnego kalibru.

  Gubernator obwodu ługańskiego Hennadij Moskal, który wielokrotnie apelował do władz w Kijowie, by rozformowały Tornado, opowiadał dziennikarzom o szczegółach próby zamachu na generała. - Podejrzani przedwczoraj opuścili bazę batalionu, przekradli się przez las omijając punkty drogowe i dotarli do Lisiczańska, gdzie zatrzymali się w jednym z hoteli. Zabójstwa miał dokonać 37-letni N., który jest zawodowym snajperem. Drugi zatrzymany to 58-letni T. Miał pomagać zabójcy - opowiadał Moskal.

  Tornado w Słowiańsku
  Wczoraj gubernator Moskal oświadczył, że "wszyscy członkowie i ochotnicy batalionu Tornado opuścili obwód ługański". Dokąd zostali przeniesieni?

  Portal ukraińskiej gazety "Wiesti", powołując się na źródła w MSW, napisał, że oddział został rozlokowany w obwodzie donieckim, w Słowiańsku.

  "Mieszkańcy Słowiańska są oburzeni. Wiedzą, jaką opinie ma Tornado i dlatego się boją" - relacjonował portal "Wiesti". W rozmowie z dziennikarzami słowiańscy milicjanci nie wykluczali, że formalnie rozformowany batalion Tornado może istnieć nadal, pod zmienioną nazwą.

  Wcześniej władze w Kijowie informowały, że milicjanci batalionu zostaną przeniesieni do innych oddziałów, nie uściśliły jednak, do jakich konkretnie.

  "Na portalu społecznościowym Tornada jest wiadomość, że "batalion został rozwiązany, jednak chłopaki nadal trzymają się razem, są zjednoczeni i nie zostawiają siebie na pastwę losu!". Dowódcy oddziału ogłosili też zbiórkę pomocy humanitarnej. Potrzebują żywności, wody pitnej, artykułów higienicznych, papierosów, itp" - informuje vesti-ukr.com. Ciężkie zarzuty


  18 czerwca szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow podjął decyzję o rozformowaniu batalionu Tornado. Nastąpiło to po ogłoszeniu przez prokuraturę wojskową szeregu ciężkich zarzutów kryminalnych wobec członków batalionu i aresztowaniu kilku jego członków z dowódcą na czele.

  Zarzuty te dotyczyły m.in bezprawnego pozbawienia wolności i porwania lokalnych mieszkańców, ich torturowania, zabójstwa i szeregu innych ciężkich przestępstw.

  Członkowie Tornada bronili się przed zarzutami.

  Twierdzili, że uderzono w nich dlatego, że zwalczali przemyt w obwodzie ługańskim. Nie przyznają się do terroryzowania cywilów.

  Autor: tas//gak / Źródło: segodnya.ua, Ukrinform, vesti-ukr.com
 • @zygmuntbialas
  http://r-scale-c5.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/v/e60e81c4cbe5171cd654662d9887aec2/6963273a-979a-4143-9ca1-73f606e4e57f/S/000.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=1/2&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360 "Wyrzućcie ambasadora USA z Armenii. Podżega do protestów"... Politycy w Moskwie coraz częściej krytykują akcje protestacyjne w Armenii, uzależnionej gospodarczo od Rosji. Wiceprzewodniczący komisji ds. narodowościowych w Dumie Walerij Raszkin zaproponował władzom w Erywaniu, by "wyrzuciły ambasadora USA za podżeganie do protestu". W Erywaniu manifestanci ponownie wyszli na ulice, domagając się obniżek cen prądu. Szef ormiańskiej spółki energetycznej udał się na konsultację do Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

  - Na postradzieckiej przestrzeni pozostały tylko dwa kraje, które są prawdziwymi przyjaciółmi Rosji. Właśnie dlatego Amerykanie, ze zdwojoną mocą, starają się oderwać od nas naszych ostatnich sojuszników w byłym Związku Radzieckim. Stany Zjednoczone próbują zainicjować kolejny pomarańczowy przewrót w pobliżu granic naszego kraju – mówił dziennikarzom Walerij Raszkin, poseł Partii Komunistycznej i wiceprzewodniczący komisji ds. narodowościowych w izbie niższej parlamentu, Dumie. – Na miejscu władz w Erywaniu już dawno wyrzuciłbym ambasadora Stanów Zjednoczonych, który podżega do protestów – stwierdził.

  Wcześniej o tym, że na ulicach stolicy ormiańskiej "jest kontynuowany scenariusz pomarańczowej rewolucji", mówił szef Komisji Spraw Międzynarodowych w Radzie Federacji Konstantin Kosaczow. Stwierdził, że za protestami stoją "organizacje zachodnie".

  Premier apeluje o "konstruktywny dialog"
  Manifestanci w Erywaniu kontynuują akcję protestacyjną przeciwko podwyżkom cen prądu, które - zgodnie z zapowiedziami - od 1 sierpnia wzrosną o ok. 16 proc. Ludzie blokują główną ulicę miasta. Ruch w stolicy jest sparaliżowany.

  Premier Owik Arbanian zaapelował do protestujących, by "odblokowali główną arterię komunikacyjną i wrócili do konstruktywnego dialogu z władzami".

  Ormiańscy urzędnicy tłumaczą, że wzrost opłat za energię jest uzależniony od dostaw z Rosji. Tymczasem rosyjskie Ministerstwo Energetyki twierdzi, że "nie ma związku z protestami".

  - Od 1 stycznia dostarczamy Armenii gaz po cenach ulgowych - oświadczył szef tego resortu Aleksander Nowak.

  Jak poinformowała agencja Armenia Today, przedstawiciele ormiańskiego operatora energetycznego udali się na konsultację do Moskwy, gdzie omówią sprawę cen prądu z koncernem Inter RAO.
 • Pan Jaceniuk prawdziwe nazwisko rebe Bakaj, wyjaśnił ze ludzie z Donbasu powinni wyjechać do Rosji.
  Na stronie Striełkowa jest ta informacja.
  A oto odpowiedź!!
  Русские уедут из Украины, но только со своими землями.
  Ruskie wyjada z Ukrainy ale tylko ze swoją ziemią!!!
  =================================
  Bezczelny typ o 3 obywatelstwach, opłacany przez CIA.
 • @Kula Lis 62 15:11:36
  "Polacy są łupieni podatkami i wyganiani na cudze wojny, podstawiani pod ogień atomowy, wymierają od 1989 i toną w długach, Jugosławia już rozbita, Ukraina w ogniu i bankrut, Polska tonie w długu...". -
  --- Tak, dzisiaj wyraźnie widać, że w 1989 roku wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Piszę "z deszczu", bo było dużo zła, szczególnie za Bieruta do 1956 roku i na końcu za Jaruzelskiego (tak nawiasem mówiąc: w stanie wojennym urodziło się bodajże najwięcej dzieci po latach 50-tych, a gdzie to dzieci się rodzą w czasie wojny? - Te dzieci, które nie wyemigrowały, podtrzymują polską gospodarkę).
  W latach 1956 - 1980 rządzili Gomułka i Gierek. Tu i ówdzie popełnili błędy, ale musimy powiedzieć, iż byli to patrioci, którzy zrobili dużo dobrego dla Polski.
 • @zygmuntbialas
  http://r-scale-01.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/e60e81c4cbe5171cd654662d9887aec2/54823780-6966-4829-99a9-31f9be49b1e5.jpeg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 "Śmietnikowa rewolucja". Rosjanie widzą w tym robotę zachodnich służb... Kilka tysięcy osób protestuje na ulicach Erywania przeciwko podwyżkom cen energii. Urzędnicy zapowiadają, że nie zmienią decyzji w sprawie opłat. Demonstranci zbudowali w pobliżu siedziby prezydenta blokadę z plastikowych pojemników na śmieci i twierdzą, że będą protestować do skutku. Tymczasem prezydent Serż Sarkisjan wyjechał do Brukseli, gdzie weźmie udział w spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej.

  Akcje protestacyjne w Erywaniu trwają szóstą dobę. Policjanci apelują do tłumu o odblokowanie głównej ulicy stolicy. Demonstranci nie zamierzają ustępować. Zbudowali blokadę z plastikowych pojemników na śmieci. Powstała w pobliżu pałacu, gdzie urzęduje prezydent Serż Sarkisjan.

  "Apele policji, by pojemniki zwrócić w miejsca, skąd zostały zabrane, zostały zignorowane" - napisał rosyjski portal newsru.com. We wtorek o świcie policja z użyciem armatek wodnych, pałek i gumowych kul rozpędziła czterotysięczną demonstrację i aresztowała ponad dwieście osób, jednak to nie zniechęciło protestujących. Tego samego dnia wieczorem na ulicy Erywania wyszło jeszcze więcej manifestantów. Kilkaset osób zostało przed pałacem prezydenckim przez noc. Ruch na głównej ulicy miasta został zablokowany.

  "Żywy łańcuch"
  Do protestujących dołączyli posłowie ormiańskiej opozycji i aktywiści społeczni.

  "Policja prowadzi negocjacje z parlamentarzystami i przedstawicielami inteligencji, którzy utworzyli żywy łańcuch rozdzielający siły bezpieczeństwa i demonstrantów" - relacjonowała rosyjska agencja TASS. Aktywiści zaapelowali do manifestantów, by nie poddawali się prowokacjom i nie dopuścili do rozlewu krwi. Armeńskie MSW wezwało protestujących, by "nie podsycali sztucznie napięć". "Rewolucja pomarańczowa w Armenii"
  Od 1 sierpnia ceny prądu w Armenii powinny wzrosnąć o ok. 16 proc. Manifestanci twierdzą, że nie stać ich na podwyżki. Odpowiedzialna za taryfy komisja państwowa (ds. wykonania usług publicznych - red.) ogłosiła, że nie zamierza w tej sprawie zmieniać zdania. Portal agencji Armenia Today, powołując się na rozmówcę w rządzie napisał, że decyzja komisji może zostać zmieniona.

  "Rozmówca nie był jednak w stanie powiedzieć, czy sprawa podwyżek za prąd była omawiana z rosyjskim koncernem Inter RAO, kontrolującym ormiańskiego operatora" - relacjonowała Armenia Today.

  Przedstawiciele komisji twierdzą, że są "niezależni w podejmowaniu uzasadnionych ekonomicznie decyzji".

  Rosyjscy politycy krytykują "opór" manifestantów.

  - Protesty w Erywaniu są kontynuacją scenariusza pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, a stoją za tym wszystkim organizacje zachodnie - komentował w rozmowie z dziennikarzami szef Komisji Spraw Międzynarodowych Rady Federacji, czyli wyższej izby rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow.

  Prezydent Sarkisjan nie spotka się dziś z protestującymi. Jak komunikuje Armenia Today, przywódca Armenii wyjechał do Belgii. "Jutro Sarkisjan weźmie udział w spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli" - przekazuje agencja.

  Autor: tas//gak / Źródło: newsru.com, TASS, panarmenian.com, armtoday.info
 • @zygmuntbialas
  http://r-scale-2e.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/e60e81c4cbe5171cd654662d9887aec2/cb85bdd9-db54-4010-b288-26642c20ad4e.jpeg?type=1&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=1/1&srcw=1/1&srch=1/1&dstw=308&dsth=172
 • Ługańsk Swietłana , dogoterapeuta, przygarnęła kilka psów po stracie właściciela
  kiedy w parku upadł pocisk , małe psy zaalarmowały duże owczarki i nakryły ją swoim ciałem, zostały poranione odłamkami1
  Ciężko jej wykarmić zwierzęta, więc proszą nawet mieszkańców miasta na ulicy o pomoc.

  https://www.youtube.com/watch?v=NoJGQCBjDZI&feature=player_embedded


  Wspaniała postawa, one też cierpią.. taki los ludzi i zwierzą i natury pod reżimem junty kijowskiej
 • Płacz Matek-dzieciom Donbasu które zginęły.
  o płaczu matek mówił też generał Kołomijec....
  https://www.youtube.com/watch?v=LXnLb376PMk&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 15:42:34
  "Portal ukraińskiej gazety "Wiesti", powołując się na źródła w MSW, napisał, że oddział został rozlokowany w obwodzie donieckim, w Słowiańsku.
  "Mieszkańcy Słowiańska są oburzeni. Wiedzą, jaką opinie ma Tornado i dlatego się boją" - relacjonował portal "Wiesti". W rozmowie z dziennikarzami słowiańscy milicjanci nie wykluczali, że formalnie rozformowany batalion Tornado może istnieć nadal, pod zmienioną nazwą". -

  --- Dziwne rzeczy z tym Tornadem. Nagle prokurator wojskowy jest jedynie sprawiedliwy. Kilku morderców i zboczeńców jest zatrzymanych. Batalion się broni, a w końcu pojedzie do Sławiańska, by gnębić tamtejszą ludność.
  Coś okropnego i niezrozumiałego!
 • @Kula Lis 62 15:44:26
  "Wyrzućcie ambasadora USA z Armenii. Podżega do protestów"... Politycy w Moskwie coraz częściej krytykują akcje protestacyjne w Armenii, uzależnionej gospodarczo od Rosji". -
  --- Mało jeszcze wiem o sprawie, głównie z notki @Marx 8888. Wygląda na to, że judzą jankesi - twierdzi nasz Admin.

  Za 10 minut zajrzę do linkowanego przez Ciebie "Listu otwartego do W. Putina", przedrukuję i przetłumaczę. Byłby ten list (+wypowiedź powstańca Donbasu z USA) punktem centralnym jutrzejszej notki.
 • @trojanka 15:44:28
  "Русские уедут из Украины, но только со своими землями.
  Ruskie wyjada z Ukrainy ale tylko ze swoją ziemią!!!" -

  --- ŚWIETNE !
  Musi być w najbliższej notce!
 • @zygmuntbialas 15:47:26
  Jakiś czas temu był kongres organizacji pro obronnych. Uchwalono powstanie obrony terytorialnej. Banderowski miot Siemoniuk z generałem Packiem(na muchy, pismak sztabowy obrotowy gębą !!(packa na muchy, pismak sztabowy obrotowy gębą !!) wymyślili, że polska obrona terytorialna będzie liczyć niewiele ponad dwa tysiące ludzi, w dodatku ma być oparta o ten niewypał NSR. Kraj liczący blisko 40 milionów obywateli, ma mieć obronę terytorialną, która wystarczyłaby może dla San Marino. Kraje skandynawskie mają OT liczące po kilkaset tysięcy ludzi. Równocześnie minister mówi o zwiększeniu liczby żołnierzy o dziesięć tysięcy, jednocześnie zwalniając tysiące doświadczonych szeregowych, zamiast wykorzystać ten potencjał, przy tworzeniu nowych jednostek, które są nam potrzebne przy wschodniej granicy.. Ratunkiem dla polskiej armii jest pozbycie się PO razem z tym ukrodyletantem ministrem MON. Za to proszę popatrzeć jak rozbudowana jest kadra dowódcza Marynarki Wojennej RP Okrętów niet a kadrą można byłoby obdzielić cała Royal Navy...Co robią dowódcy floty? Kiedyś co miesiąc podpisywali listę płac. Od kiedy pieniądze płyną na konto nawet tego nie muszą robić. Przychodzą "myślą" i wychodzą. Ot i całe zajęcie. Sierpień niedługo kolejny medal wpadnie. Przypominam: Władza wybrana w wyborach ZAWSZE jest odbiciem mentalności społeczeństwa, które w tych wyborach uczestniczy. Słowem - władza jest taka, na jaką społeczeństwo sobie zasłużyło. A ci rządzący to niby z Marsa przylecieli? To są tacy sami Polacy jak cała reszta społeczeństwa i są rządzącymi tylko dlatego, że tak zadecydowała reszta społeczeństwa.
 • @zygmuntbialas 15:47:26
  Wczoraj oglądałem w telewizji - leki za 300 tys do pieca. Dzisiaj wyrośnięta motorówka za ponad 1 mld zł. To nie tylko przy tym okręcie były takie numery. Podobnie wygląda program budowy haubic samobieżnych, po dekadzie kombinowania i wyrzucania pieniędzy, kupują licencję z Korei Pd. Polskie władze mistrzami świata w marnowaniu pieniędzy. Krew mnie zalewa na to dziadowskie państwo zarządzane przez PO. Biurwokracja nas wykończy i zeżre, na tych okrętach upasło się wiele firm ssących z budżetu-tylko u nas możliwe takie marnotrawstwo !!! Ktoś powinien za marnotrawstwo-niegospodarność odpowiadać.
 • @zygmuntbialas 13:59:33
  No cóż czyli patrząc po uzbrojeniu można z tego będzie zwalczać kutry rybackie i nisko lecące samoloty.... 1,5 mld złotych... pięknie, pięknie... równie dobrze możemy nie mieć tego okrętu bo potencjału bojowego naszej MW raczej nie wzmocni... no ale w końcu bogatym krajem jesteśmy i stać nas na pływająca platformę na 3 armaty i parę karabinów za takie śmieszne pieniądze. DNO....nie ma co się śmiać, to jest okręt właśnie na wypadek ataku somalijskich piratów na III RP. Potrzebne będzie tylko wsparcie GROMU gdyż Gawron nie posiada wystarczającej siły ognia na chłopów somalijskich z kałachami.. I polskie morze bezpieczne! A Rosjanie, Putin z Szojgu już od dawna umierają ze śmiechu kiedy widzą amerykańskie łaziki bojowo przemierzające nasz kraj i rozpierającą nas Polaków dumę, jakich to walecznych i gotowych do obony naszych granic mamy sojuszników z ich super sprzętem do ucieczki. Okręt powinien trafić do Muzeum Osobliwości i Przekrętów III RP ! Na koniec stawiam pytanie: To ile nowych fortun wydała ta bezpieczniacka zabawa ? Nic co oddano do użytku przez ostatnie lata nie mieści się w harmonogramach czasowych i finansowych . Autostrady, stadiony ambergoldy, kilometrówki, skąd brać na ten bajzel, ano łoić podatkami oraz straszyć, że po 7 latach i 11 miesiącach krętaczka opowie o swym planie dla Polski. Że też to tej zgrai nie dotarł jeszcze zbiorowy samobójca .
 • @zygmuntbialas
  Putin: Rosja nie jest dla nikogo zagrożeniem.
  Rosja nie jest dla nikogo zagrożeniem - oświadczył Władimir Putin. Prezydent Rosji w trakcie spotkania z absolwentami uczelni wojskowych podkreślił, że jego kraj jest gotów każdy problem rozwiązywać na drodze pokojowego dialogu. Putin zapowiedział też, że jego kraj będzie dążył do rozwoju "strategicznych sił jądrowych". Według gospodarza Kremla Rosja nie ma zamiaru stać się dla kogokolwiek zagrożeniem. - Nie mamy agresywnych planów - cytuje prezydenta Rosji agencja Interfax. Władimir Putin zaznaczył, że szanuje prawo międzynarodowe i interesy innych państw. - Rosja jest krajem otwartym na świat, który opowiada się za współpracą ze wszystkimi, którzy są na to gotowi - dodał rosyjski przywódca. Zauważył też, że nowoczesna i silna armia jest gwarancją niepodległości państwa, jego integralności terytorialnej i bezpieczeństwa obywateli. Jednocześnie zapewnił, że władze Rosji będą dążyć do rozwoju armii, ze szczególnym uwzględnieniem: strategicznych sił jądrowych, obrony powietrznej i wojsk szybkiego reagowania.

  Putina popiera blisko 90 proc. Rosjan

  Blisko 90 procent Rosjan popiera politykę Władimira Putina. Sondaż przeprowadziło w czerwcu Centrum Jurija Lewady. Jak podkreślają socjologowie, pozycja prezydenta Rosji jeszcze nigdy nie była tak silna.

  Sondaż to cykliczne badanie dotyczące poparcia i zaufania, jakim cieszą się politycy i instytucje. W lutym, kwietniu i maju poparcie dla działań Putina kształtowało się na poziomie 86 procent.

  Działania premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa cieszą się akceptacją 66 proc. obywateli. Jest to taki sam poziom, jak w kwietniu br., i nieco wyższy niż w pierwszym kwartale i w maju, gdy poparcie dla premiera wynosiło 63-64 proc. Najwyższa od początku roku jest obecnie akceptacja działań rządu - sięga 62 procent, podczas gdy wcześniej w tym roku wynosiła od 58 do 61 procent.

  Rosjanie: kraj zmierza we właściwym kierunku

  89 procent ankietowanych akceptuje nie tylko Władimira Putina jako prezydenta, ale również popiera jego politykę wewnętrzną i zagraniczną. 64 procent badanych wskazuje, że Rosja "zmierza we właściwym kierunku". To poziom najwyższy od czerwca zeszłego roku, gdy uważało tak 62 proc. ankietowanych.

  Działalność Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) popiera obecnie 54 proc. Rosjan. To również najwyższy wskaźnik od początku roku - w styczniu i maju było to 49 proc., w lutym i marcu - 50 proc., w kwietniu - 53 procent.

  Proszeni o wymienienie pięciu polityków, którym najbardziej ufają, respondenci wymieniali najczęściej Putina (64 proc. - najwyższy wskaźnik od ponad roku). Na drugim miejscu znalazł się minister obrony Siergiej Szojgu, któremu ufa 28 procent, na trzecim - Miedwiediew (21 proc.). Ps. Brawo Panie Prezydencie Putin! Szacunek i 100 LAT! Rozgrywa Pan tych zachodnich kundelków jak chce, jedzą panu z ręki niczym dobrze tresowane pieski! Nie chce nawet pisać o polskich politycznych błaznach bo z tych wszyscy się już na świecie śmieją a Polacy nimi gardzą po ostatnich aferach! Taki Prezydent jak Pan przydałby się nam Polakom, który dba o interes swojego kraju. Trzyma za mordę żydowskich oligarchów i złodziei którzy myśleli że sprzedadzą majątek narodowy Rosji za grosze tak jak w Polsce i wyprowadzą wszystkie zyski z rosyjskich surowców i bogactw. Obiektywnie rzecz biorąc prezydent Putin dba o swój kraj, tylko pozazdrościć porównując z tym co mamy w Polsce. Ale w Polsce niestety nie rządzą Polacy. Pełniąca obowiązki premiera rządu Evita Szpadel jest żałosna w swoich wypowiedziach na temat Rosji, a jeszcze bardziej żałosna powołując na ministra MON Ukraińca, banderowski pomiot Siemoniuka, który działa na rzecz swojego kraju Upainy banderowskiej. Szkoda że akcja Wisła nie wymiotła tych pdeudopolaków na Ukrainę. USA już jawnie prze do wojny z Rosją na naszym terenie. Pójdziemy w razie czego na pierwszy odstrzał i ogień. Do tego Rosjanie uderzą z całą mocą i potencjałem na polskie miasta bronią rakietową i na cała infrastrukturę kraju przed którą nie ma żadnej obrony. Nasza armia to papierowy i plastikowy twór na pokaz, z garstką medialnych jednostek wojskowych tak samo na pokaz, z których większość to bardzo lekka piechota. Marynarka wojenna po prostu nie istnieje poza muzealnymi wręcz okrętami to jak moglibyśmy odgrywać jakąkolwiek rolę na morzu Bałtyckim. Większość żołnierzy w naszym wojsku to biurowo sztabowo koszarowi urzędnicy państwowi pracujący 8 godzin, którzy ze szkoleniem wojskowym nie maja absolutnie nic wspólnego i tak naprawdę nie chcą mieć traktując taką pracę jako dobrą fuchę w czasie pokoju. Absolutnie nie wierzę w żadne wsparcie krajów NATO z Europy które zaczną się ociągać z pomocą, bojąc się odwetu rakietowego ze strony Rosji. Jestem też pewien że ci którzy dzisiaj w kraju mienią się być największymi mocarzami i najwięcej szczekają pierwsi zaczną uciekać z kraju wraz z rodzinami podobnie jak w tragicznym roku 1939.
 • @zygmuntbialas
  Moskwa odpowiada Zachodowi. Mięso, mleko i warzywa nie wjadą do Rosji przez kolejny rok...Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w czwartek, że podpisał rozporządzenie rządu o przedłużeniu o rok - do 5 sierpnia 2016 r. - embarga na żywność z krajów UE, z USA, Kanady, Australii i Norwegii.
  - Właśnie zatwierdziłem aktem rządowym wykaz towarów, których dotyczy przedłużenie, jeszcze na jeden rok, zakazu importu do naszego kraju - powiedział Miedwiediew otwierając posiedzenie rządu.

  Jak dodał premier, cytowany przez dziennik "Kommiersant", wykaz "w zasadzie nie różni się od tego, co było" objęte dotychczasowym embargiem, "z wyjątkiem pewnych konkretnych pozycji dotyczących biomateriałów". Miedwiediew wskazał, że w spisie towarów, których import do Rosji jest zakazany, pozostaje mięso, w tym wieprzowina, kiełbasy, podroby, a także ryby, skorupiaki, mleko i produkty mleczne, warzywa.
  Lista może się zmienić "zależnie od wielu przyczyn, w tym także od tego, jak będą układać się nasze stosunki z partnerami z Europy i innych krajów" - zastrzegł premier Rosji.

  Dzień wcześniej, w środę, dekret ws. przedłużenia o rok zakazu importu zachodniej żywności podpisał prezydent Rosji Władimir Putin.

  W poniedziałek ministrowie państw UE podjęli decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji za wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy. Restrykcje te obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych, firm naftowych (Rosnieft, Transnieft i Gazprom Nieft) i trzech firm zbrojeniowych (OPK Oboronprom, United Aircraft Corporation i Urałwagonzawod). Wprowadzono też ograniczenia w sprzedaży Rosji zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego i sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.
 • @zygmuntbialas
  http://r-scale-56.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/e60e81c4cbe5171cd654662d9887aec2/d93e6a54-f417-4976-8400-42b4c49f9877.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360 Ekspresowe dozbrojenie Egiptu. Francuzi oddali swoją nową fregatę...Egipcjanie przejęli niedoszłą fregatę Marine Nationale
  Egipska flota ma nowy najpotężniejszy okręt. W stoczni w Lorient francuski koncern DCNS przekazał im nową fregatę typu FREMM, która jeszcze do niedawna była przeznaczona dla floty Francji i nosiła nazwę Normandie. Francuzi odsprzedali jednak swój okręt Egiptowi, aby zdobyć lukratywny kontrakt zbrojeniowy z pozornie niemożliwymi do wykonania terminami.

  Na ceremonii przekazania okrętu byli obecni ministrowie obrony oraz dowódcy flot Egiptu i Francji. W ich obecności przedstawiciele koncernu DCNS podpisali dokumenty, które formalnie uczyniły z Normandie egipski okręt Tahya Misr, czyli "Niech żyje Egipt". http://www.tvn24.pl/egipt-otrzymal-fregate-fremm-normandie-stala-sie-tahya-misr,554800,s.html
 • Świetna akcja w Kijowie pod ambasadą USA...
  Dosyć wojny w naszym kraju, dosyć sponsorowania wojny w Donbasie, dość wojen w Syrii, Iraku.
  Im niepotrzebne silne kraje , tylko chaos.
  Na Majdanie dali krwawe dolary zdrajcom Ojczyzny!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sdRnKk3lre0

  Przez amerykanów jest wojna na Donbasie
 • Grób padalca w Monachium...
  http://antikiev.com/content/images/13/a4/79/ec13a479357b073d14a8330605987656.jpg
 • Sachanka zabity mieszkaniec, próbowali go ratować , ale zmarł w szpitalu.
  została krew przed domem.
  https://www.youtube.com/watch?v=hQeFKzqFsQ8&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 15:48:00
  Konstantin Kosaczow: "Protesty w Erywaniu są kontynuacją scenariusza pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, a stoją za tym wszystkim organizacje zachodnie". -
  --- Tak mi też podpowiada intuicja (o wiedzy nie mówię, bo nie jest tu duża).
 • @trojanka 16:10:57
  "Płacz Matek-dzieciom Donbasu które zginęły". -
  --- Koniecznie obejrzę w dzień!
 • @Kula Lis 62 17:02:40
  "Że też to tej zgrai nie dotarł jeszcze zbiorowy samobójca". -
  --- Nie dotrze: on jest po ich stronie.
 • @Kula Lis 62 18:29:45
  Putin: "Rosja nie jest dla nikogo zagrożeniem". -
  --- To twierdzenie koresponduje z dzisiejszą notką, którą opublikowałem kwadrans temu.
 • @Kula Lis 62 18:46:28
  "Moskwa odpowiada Zachodowi. Mięso, mleko i warzywa nie wjadą do Rosji przez kolejny rok". -
  --- Cóż, niewesołe perspektywy wykuwa nam UE.
 • @trojanka 00:20:22
  "Grób padalca w Monachium...". -
  --- Wreszcie wygląda to po ludzku!
  Będzie zamieszczone w notce za 2 - 3 dni.
 • @trojanka 00:23:46
  "Sachanka...". -
  --- Gdy wstanę, obejrzę filmy, linkowane przez Panią.
  Notka dzisiejsza napisana, opublikowana (jak zwykle: późno).

  Dobranoc!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej