Pozostałe informacje:

--- Kijowski rząd Jaceniuka kontynuuje "strategiczne reformy", porządkujące państwo. Ukraińskie MSW uznało, że 07 listopada br. jest ostateczną datą końca funkcjonowania milicji, która ma być zastąpiona przez Policję Narodową.

--- W reformach na Ukrainie pomoże Radosław Sikorski, zaproszony przez Poroszenkę do rady konsultacyjnej. "Jest to oczywiście funkcja honorowa, niezwiązana z jakimś wynagrodzeniem" - zastrzega się Sikorski. Jego zdaniem konieczne jest uświadomienie Rosji, że jej dalsza ekspansja nie będzie tolerowana - pisze portal kresy.pl.

--- Co ta Rosja już nie wyprawia! Piszą we wspomnianym portalu: Poroszenko stwierdził, że za zwiększenie napływu uchodźców do UE odpowiadają władze Rosji.

--- Gościł w Kijowie znany piosenkarz brytyjski Elton John, który - pisała kiedyś GW - dorobił się dwójki dzieci ze swym partnerem. Wokalista wezwał ukraińskich przedsiębiorców, by zatrudniali gejów. "Polityka represjonowania obywateli LGBT hamuje rozwój gospodarczy" - stwierdził Elton John.

 

Czy tenże piosenkarz pojechał na Krym? No bo kto mógł być tak entuzjastycznie witany?

 

 

Jednak nie piosenkarz. To mieszkańcy 'zniewolonego' Krymu witają 'okupanta' - Władimira Putina, prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Wracamy do Kijowa. Deputowany Mosijczuk z partii Ljaszko rozmawia z lekarką:

 

 

Tłumaczenia na język polski brak, bo też nie ma co tłumaczyć. Wystarczy obejrzeć i widzieć, co za kreatury rządzą na Ukrainie.

W tym kontekście łatwiej nam będzie zrozumieć słowa ślusarza samochodowego, a dzisiaj żołnierza noworosyjskiej armii, skierowane do Ukraińców i ludzi z całego świata:

 

 

Przekład: Zwracam się do całego świata, wszystkich ludzi, którzy pamiętają faszyzm, którzy dobrze znają historię.

Naród Ukrainy otumaniał. Ludzie, przypomnijcie sobie, gdzie byli wasi dziadkowie! Co oni robili i za co ginęli, za co przelewali krew. Jak ginęli ludzie w obozach koncentracyjnych, jak poniżano rasy, żydów, Polaków, Rosjan, Ukraińców torturowano w obozach. Przypomnijcie sobie! co Obudźcie się!

Noworosja żyje i będzie żyć! Nawet jeśli nas wszystkich wybiją, ona będzie żyć w serach ludzi! Już jej nikt nie zapomni! I zamknąć ust nam już nie mogą.

Wkrótce ludzie przejrzą. I w zachodniej Ukrainie, i w centralnej Ukrainie, i na całym ziemskim globie. Wkrótce ludzie zrozumieją. Zrozumieją, co się dzieje.

Ja teraz zwracam się do narodu Ukrainy! Ludzie, wiecie przecież, kto zorganizował rewolucję na Majdanie, wy wiecie, widzieliście na wideo, jak Poroszenko rozdawał pieniądze, opłacał setki tych pijanych, narąbanych, napalonych ludzi. Kiedy robili rewolucję, to dokładnie wiedzieli - to sprytni ludzie - wiedzieli, co za sobą pociągnie rewolucja: chaos, inflację, biedę i głód.

Ale ich walka o władzę się nie skończyła. Oni nie myśleli o prostym narodzie, oni nie myśleli o tym, czy będzie Ukraina zjednoczona, czy nie będzie zjednoczona. Im jest wszystko jedno. Otwórzcie oczy i zrozumcie, że oni na was plują! Ci ludzie poświęcą się za władzę i pieniądze, a nigdy za was.

My jesteśmy bydło, tak? To wiedzcie, że wy dla nich jesteście takim samym bydłem, dla nich tylko bankierzy i politycy nie są bydłem! Pozostali dla nich to zwierzęta. My z wami jesteśmy dla nich zwierzętami, bydłem w szopie, które wykorzystują dla swoich celów.

Ja jeszcze raz mówię! Oprzytomnijcie i pomyślcie, dlaczego wam to wszystko pokazują, dlaczego wam dają te wszystkie kredyty? Jesteście mądrymi ludźmi i dobrze wiecie, że darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy!

Jeśli wam dają kredyty to nie z dobrego serca! To dlatego, żeby na was się obłowić i wciągnąć was w jakąś kabałę, w taką pułapkę, z której już nie będziecie mogli wyjść.

Tak, jest nas mało, ale do nas idą ludzie z całego świata, ze wszystkich stron. I jak myślicie, że ci ludzie to także bydło? Że ci ludzie są też nienormalni? Może wy jesteście nienormalni? - przemyślcie to sobie.

Pomyślcie o ostrzelanym oddziale położniczym w Krasnym Lemanie, pomyślcie o ostrzelanym z broni zapalającej oddziale pediatrycznym. Czemu winne są dzieci, czemu winne są kobiety, które są na swojej ziemi!?

Dzwonią do mnie niektórzy z zachodniej Ukrainy i mówią: "Jedź sobie do Rosji". To ja wam powiem: "Ja mam tutaj mogiły moich dziadków i pradziadków z 1887 roku. I ja jestem u siebie w domu. Mój dziadek to Lymar Nikołaj Aleksiejewicz, bohater Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, snajper. Był o nim film dokumentalny".

I ja wam mówię, na swojej ziemi albo dojdę do zwycięstwa, albo zginę, ja nie będę uciekać. I nie będę skrywać twarzy. Wy mówiliście, że my bydło jesteśmy. To kim jest Taruta, Achmetow, Poroszenko? - To wy jesteście bydłem. To wy zapomnieliście bydlaki, kto was zrobił oligarchami, kto pracował w dzień i w nocy, nie zakładając rąk.

Kto siał pszenicę, kto wydobywał ropę i gaz? - To wy bydlaki, zapomnieliście swoich ludzi, swojego narodu! To wy, bydło, zrobiliście rewolucję, nie myśląc o ludziach i o nikim. To wy, bydło, pokazujecie im kłamstwa w telewizji, robicie zombie z ludzi i napuszczacie na nas.

To wy, bydło, pod groźba automatów gonicie 18-letnich chłopców na śmierć, na nasze armaty i na nasze miotacze kul. Tak, wy bydlaki! Jeśli jednakże my się do was nie dobierzemy, ale obiecuję, że się dobierzemy, nie my, to inni dobiorą się do was. I nie będzie dla was miejsca na tej ziemi ani na świecie.To wam obiecuję i gwarantuję.
 
Może patrzycie i uśmiechacie się! Przygotujcie się, przyjdziemy po was, obowiązkowo przyjdziemy. Zwycięstwo w każdym razie będzie nasze. Nawet jeśli my zginiemy, ludzie przejrzą, i we Lwowie, i w Czerkasach, i w Winnicy, i w Połtawie. Ludzie zrozumieją, że umarli ślusarze, kierowcy, którzy uczciwie pracowali i po prostu mówili po rosyjsku!
 
Co by powiedzieli lwowianie, jeśliby ich zmuszali przez 20 lat, by mówili po rosyjsku? Co by powiedzieli ludzie z Czernowca, jeśliby im w ziemi zakopywali odpady chemiczne? Co by powiedzieli ludzie z Winnicy, jeśliby im dzieci rozstrzeliwali? Wkrótce ludzie to zrozumieją i przyjdą po was. Bez ludzi jesteście niczym i nikim! Żadne konta w bankach was, suki, nie uratują!
 
Ludzie całego świata! Ludzie Ukrainy, mówię wam uczciwe, patrząc wam w oczy. Ani raz nie zakładałem maski, dlatego że mam rację. Mam rację i wy to rozumiecie. Gdzieś tam w głębi duszy, słuchając mnie, rozumiecie, że mam rację.
 
Jestem prostym ślusarzem samochodowym. Wdychałem farby, metal kaleczył mi ręce. Na oddziale okulistycznym nieraz wyciągali mi z oczu opiłki. I teraz ja z bronią w rękach, zamiast pracować, walczę. Jak myślicie? Że chcę się obłowić? - Do tej pory jeżdżę starym samochodem, żyje w normalnej rodzinie, z normalnymi dziećmi. Chociaż trzeba je chronić przed bombami.
 
Jesteście normalnymi ludźmi, chodzicie do cerkwi. Co świętego u was zostało? - Uczciwość, honor, przyzwoitość. Zachowajcie to! Przeglądnijcie swoje życiowe zasady. Możecie oszukać wszystkich, ale nie oszukacie samych siebie. Zaglądnijcie do swojego wnętrza, gdy będziecie stać w cerkwi i będziecie się modlić. Zaglądnijcie w swoją dusze i pomyślcie, po co tu jesteście i po co żyjecie?
 
Jeszcze raz zwracam się do wszystkich. Nas tutaj zabijają! Bombardują spokojnych mieszkańców: kobiety, dzieci, mężczyzn i starców. Nie wyobrażacie sobie, co tu się dzieje! Tu kawałki mięsa walają się po ulicach! My je grzebiemy. Ci ludzie nie mieszają się do polityki i nie są niczemu winni. Ani pani Ashton, ani panu Ljaszko, ani bokserowi Kliczko, ani Jaceniukowi.
 
Wy z Wierchownej Rady, myślcie, co wy robicie! Ludzie was rozerwą, nawet jeśli nas już nie będzie. Rozerwą was, nie będziecie mieć miejsca ani na ziemi ani w niebie.
Ja wam to przysięgam!
Dziękuję!
 
 
Przetłumaczyła: Trojanka