Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 22.09.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rząd Jaceniuka wprowadza też 'reformy', które nie obarczają społeczeństwa znacznymi podwyżkami na rzecz państwa.

Wierchowna Rada przyjęła projekt ustawy legalizującej prostytucję na Ukrainie. Tak więc 'europa' coraz śmielej wkracza do kraju nad Dnieprem. Szacuje się, że przez legalizację prostytucji władze Kijowa będą w stanie rocznie uzupełnić budżet o 4 mld hrywien:

 

 

Tak jak domagał się kilka dni temu deputowany Refat Czubarow, wprowadzono blokadę transportu na Krym. Wczoraj na granicy, dzielącej Ukrainę od półwyspu ustawiła się długa kolejka samochodów ciężarowych, czekających na odprawę celną:

 

 

Interesujący opis sprawy znajdujemy w artykule Krakauera, zatytułowanym "Chcesz handlować z Krymem? Trzeba 'się opłacić' brunatnym ludzikom?":

"Wszystko się dzieje pod hasłami 'nie karmię okupanta', chociaż praktycznie każdy na Ukrainie zakłada, że w praktyce chodzi o ilość łapówek za prawo przejazdu, ewentualnie struktury podczepione pod jednego oligarchę, chcą coś uszczknąć z dochodów drugiego oligarchy. W ten oto sposób najpierw sobie postoją, potem sobie pokrzyczą, oflagują się, a następnie przepuszczą ciężarówki. Nie jest bowiem tajemnicą, że te ciężarówki i zawarty w nich towar – to nie przyleciały z Marsa, tylko mają swoich właścicieli w Kijowie lub sąsiednich regionach, którzy nie tylko ponoszą właśnie straty, ale przede wszystkim boją się, że stracą rynek, jeżeli jeszcze mieliby się opłacać kolejnym brunatnym ludzikom”. Por.: link:  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35112

"Za każda dobę blokady Krymu traci ukraińska gospodarka około 3 mln dolarów, a Rosja tylko zarabia. Tak więc faszystom Prawego Sektora należy się pomnik za rozwój rosyjskiej wytwórczości" - czytamy pod poniższym zdjęciem.

 

//cs628716.vk.me/v628716314/29e68/t4mM5qg_rGs.jpg

 
Jakoś niełatwo jest nam rozstać się z Ihorem Mosijczukiem, deputowanym do Rady Najwyższej, nazistą i kryminalistą w jednej osobie. W Berdiańsku.policjanci zatrzymują do kontroli samochód bez żadnych oznakowań i numerów. Nie wiedzieli biedni, kogo zatrzymują, a był to Mosijczuk wraz z bojownikiem nazi-batalionu Azow, więc musieli klęczeć:
 
  
 
 
 
 
Tyle potrafią władze kijowskiego reżimu, o czym boleśnie przekonali się mieszkańcy Donbasu. Była kiedyś wieś Żabunki. Dziś tak wygląda ten teren:
 
 
 
 
 
 
 
Co się dzieje na świecie - 22.09.2015.
 
 
"I co idioci z NATO? Bombardujecie Libię, ścianę nieprzepuszczającą milionów imigrantów i terrorystów Al-Kaidy z Afryki do Europy. To będziecie ich mieli" - ostrzegał Mu'ammar al-Kaddafi:
 
 
 
 
 
 
Tak więc mamy dziesiątki tysięcy imigrantów. Jest raczej pewne, że wśród nich są terroryści z PI. To jest podarunek Obamy i Merkel - o tym nie powinniśmy zapominać, gdy próbujemy ocenić aktualne dziwne wydarzenia. Patrząc na próby forsowania granicy przez uchodźców, pisałem cztery dni temu:
 
"Zastanawiam się, kto tu jest agresorem, a kto ofiarą. Do czego to dochodzi! Amerykanie bombardują Syrię, Niemcy obiecują przyjęcie, werbunkowi pobierają ciężkie pieniądze za przewóz i obiecują pracę i socjał w Bundesrepublice, a tu im granicę zamykają! Europejskie media mainstreamowe (zwane czasem ścierwo- czy łże-mediami) opanowały narrację i ukierunkowały niektórych na miłość i większość na nienawiść do muzułmanów. O to zapewne chodziło. Smutne to! Bardzo smutne!" 
 
Z nienawiścią łączy się strach i panika, podsycana świadomie lub nieświadomie przez media, a to nie pozwala na spokojną i obiektywną ocenę rzeczywistości i ewentualnych zagrożeń. I przykro mi, że blogerzy tym razem nie wypełniają swych funkcji i sieją panikę, podając niesprawdzone lub wręcz nieprawdziwe dane, zamiast dokonywać prób zrozumienia i objaśnienia przyczyn i okoliczności tego nagłego najazdu.
 
Znanym mi wyjątkiem jest dr Ignacy Nowopolski. Pisze on:
 
"Przedłużanie i rozszerzanie wieloletniej zachodniej krucjaty w zakresie zaszczepiania na świecie 'wolności i demokracji' stanowi bezpośrednią przyczynę napływu emigrantów do Europy. Im bardziej zaogniają się wywołane nią konflikty, tym większy jest strumień uchodźców. Sytuacja ta rykoszetem odbija się na zachodnich społeczeństwach, które pośrednio płacą za zbrodnie dokonywane na narodach świata w ich imieniu przez Euroatlantyckie Imperium Zła (US&UE). Oczywiście wojny i rewolucje produkują jedynie potencjalnych emigrantów. Aby owe chęci się zmaterializowały potrzebny jest cały system logistyczny do ich realizacji".
 

KOMENTARZE

 • Na dzisiaj sprawa najważniejsza!!!
  "Co się dzieje na Ukrainie" - a to się dzieje że nadchodzi zima. Nadchodzi zimny deszcz, śnieg i mróz. Nadchodzi czas gdzie ludzie cywilni, przesiedleni, wygonieni, uciekający z obszaru wojny jak i będący w centrum jej trwania spotkają się z jeszcze jednym "wrogiem" z którym żartów nie ma.
  Jest to chłód i głód z którym życie ludzkie nie wygra.
  Przyszedł czas gdzie życie może stracić tysiące bezradnych cywilów. Przyszedł czas na konkretną humanitarną pomoc. Tego właśnie nie można odwlekać i należy zacząć działać. Teraz nadszedł właśnie ten czas, czas na pomoc. Na tym, jeżeli chodzi o Ukrainę, Polacy na dzisiaj powinni się skoncentrować. Na solidarności z będącym w potrzebie człowiekiem bo cóż zwykłym, szarym ludziom pozostało jak nie wyciągnąć pomocną dłoń gdy żadnej politycznej siły nie ma?! Polacy powinni się zjednoczyć w pomocy z cierpiącymi ludźmi Ukrainy po obu stronach (wyłączając Krym, bo to za daleko i nie nasza sprawa)
  Okaż drugiemu człowiekowi dobroć a życie cię wynagrodzi.
 • @Stara Baba 01:55:26
  "Przyszedł czas na konkretną humanitarną pomoc". -

  --- Przyznam, że mało słyszę o tej pomocy. Rok temu Amerykanie wysłali Ukrainie pomoc: to były koce, namioty i bodajże noktowizory. Na co ludności noktowizory, to nie wiem. Nie było mąki, kaszy, cukru, środków opatrunkowych.
  Krym pomocy nie potrzebuje, bo przyzwoicie prosperuje.
  Bezwzględnie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Donbasu. Prawie nikt w Polsce o nich nie pomyśli - słyszałem tylko o działaniach humanitarnych Dawida Hudźca. Mają pomoc z Rosji i z trochę z Niemiec. Do pewnego czasu pomagał oligarcha Achmatow, ale armia ukraińska dokonała blokady dostaw.
 • @Stara Baba 01:55:26
  Zima nadejdzie także do Polski. Jak co roku i jak na Ukrainę. Ukraina jest stowarzyszona z UE, zatem UE ma jakieś zobowiązania w stosunku do Ukrainy? Powinna, biorąc sobie ten kraj w stowarzyszenie mieć też odpowiedzialność.
  "Nadchodzi czas gdzie ludzie cywilni, przesiedleni, wygonieni, uciekający z obszaru wojny jak i będący w centrum jej trwania spotkają się z jeszcze jednym "wrogiem" z którym żartów nie ma."
  Dla kogo żebrzesz? Dla Donbasu w ramach Noworosji nie ma potrzeby żebrać, tam sobie poradzą z zimą jak i sobie radzili w zimie podczas ostrzałów ze strony ukraińskich siepaczy!
  Reszta Ukrainy jest przecież wolna, Amerykanie tam stacjonują, dadzą przecież wikt i opierunek...no i Unia da, po co więc żebrzesz?
 • @All
  Nie wiem, jak wklejają się filmy. U mnie na jednym komputerze jest wszystko w porządku, a na drugim (starym) dwa spośród pięciu nie chciały się zamieścić. Jak to jest z tymi filmami, wiem nie w trakcie pisania, lecz dopiero po opublikowaniu.
  Jeśli ma Pani /Pan problemy, a chciał koniecznie film(y) obejrzeć, to notka ta jest dostępna też na drugim blogu, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/09/22/co-sie-dzieje-na-ukrainie-22-09-2015/

  Pozdrawiam wszystkich Czytelników.
 • @Stara Baba 02:22:26
  A gdzie to tak jest? W Noworosji tak jest?
 • @lorenco 02:15:14
  "Żebrze dla ludzi w potrzebie, śpiących starców i dzieci tygodniami w zimnych i wilgotnych piwnicach, nie mających ani chleba ani pieniędzy
  aby go kupić. Jeżeli tego nie rozumiesz jesteś........!"
  Stara Baba 22.09.2015 02:22:26

  @Stara Baba
  Proszę nie mieć do mnie pretensji! Muszę skasować wpis i przenieść go w skrócie. Na blog ten zagląda paru moich uczniów i /lub ich rodzice.

  Pozdrawiam obu Panów,
  Zygmunt Białas.
 • @zygmuntbialas 02:30:21
  To nie było pod publikę, najważniejsze że adresat przeczytał! :-)
 • @zygmuntbialas 02:30:21
  Stara baba- wydawałoby się według nicku, że to niewiasta, a nie jest!
  Ale multi kulti:) Do tego używająca/cy języka pseudo łacińskiego.
  Dla naszych dzieci nie będzie żebrać. Bo ponoć nasze dzieci żyją na zielonej wyspie dobrobytu.
  Dla banderowskich dzieci będzie żebrać a przecież banderlandia to kraj czarnoziemów i ludzi, którzy piramidy egipskie zbudowali! Do tego mają kupę kasy na zbrojenia, w związku z tym według Kijowa mają najlepszą armię na Ziemi. Skoro mają pieniądze na armię, muszą mieć pieniądze na dzieci i staruszków. Po co więc żebrać? W takim wypadku to nie uchodzi!
 • @Stara Baba 08:53:03
  Zboczony kozojebca w akcji* +18. b/k
  https://www.youtube.com/watch?t=5&v=qiOiXYnHsG8

  Dzicz ubogaca samochody kulturowo..
  Do czego prowadzi multikulti, tego się nawet nie da skomentować..

  @lorenco
  A Wild-stein.. zbiera 'piniendze' na 'pomoc' Syryjczykom w Syrii (!) od Polaków!!!
  To jest dopiero pomysł przedni..
  A kolegę Sorosa niech poprosi, ale on płaci w innym celu..
 • W 1946 roku Niemcy zmuszono do podpisania "Kanzler Akt", który daje pełne prawo USA do wyznaczania kanclerzy Niemiec.
  Ten akt istnieje po dzień dzisiejszy.

  http://cs628127.vk.me/v628127721/1c8c7/dM-Ugxvr0VA.jpg
 • @
  W zasadzie to natura (albo Opatrzność) sprowadza wszystko do normy.

  Zima zapowiada się sroga. Sporo z tych durniów, którzy uwierzyli propagandzie (czyjej?) o darmowym wikcie i opierunku w UE - zginie z głodu i chłodu.
  Ma to także swoje dobre strony.
  Judaizm, jak to opisałem, ma społecznie żeńskie oddziaływanie - jego formą jest feminizm z jakim mamy do czynienia w EU (ale także w zjudaizowanym KRK).
  Efektem ataku islamu - będzie przywrócenie równowagi w Europie.

  Rola kobiet - do garów, a wyjście z domu - dozwolone tylko do kościoła i to w burce.

  Co do Ukrainy - zbabiała Europa pomoże "po damsku" - czyli roztkliwia się nad "biednym pieseczkiem, koteczkiem i inną glizdą" - bo to życie, a pozwoli z głodu wymrzeć milionom ludzi.

  Ta zima, prawdopodobnie ostra i długa, pokaże prawdziwe oblicze feminizmu w Europie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:08
  Merkel wygwizdana przez Niemców!
  Zaczynają mieć dość !

  https://www.youtube.com/watch?t=239&v=Rfrip_T3Tzk
 • @zygmuntbialas 02:12:26
  Jeżeli pomoc, to skierowana konkretnie, np. przez Cerkiew prawosławną patriarchatu moskiewskiego, było takie ogłoszenie na Polskę kilka dni temu. Też jestem zdania , ze pomoc głównie dla Donbasu, tam ludzie żyją w ruinach po odwiedzinach demokratycznej armii Ukrainy.
  Na pewno na Ukrainie też są obszary biedy, ale też uważam że mają swój rząd, dostają renty i emerytury, które rząd Walcmana ukradł pracującym kiedyś na Ukrainę przez 40 lat donbaskim emerytom itp.
  Poza tym cały czas pomagam Ukrainie, moje podatki idą na wszelkie akcje wspomagające Ukrainę, niedawno podarowałam im 100mln euro rekami pani Kopacz, 40 organizacji i stowarzyszeń ukraińskich w Polsce utrzymuję 20.000 studentów, rekami pana Komorowskiego wsparłam 320 mln złotych firmy ukraińskie itd.itd... .Jadą transporty wsparcia z Poznania,łodzi , Krakowa, Bydgoszczy.Pieniądze na to są zabrane z budżetów tych miast, po podniesieniu podatków lokalnych mieszkańcom!!Wszystkich nie uratuje i nie zbawi polski udręczony podatnik.Kto ma duże nadmiary i nie musi wyrywać chleba swoim dzieciom, niech daje wolnej i demokratycznej Ukrainie!!
  PS. ostatnio wczoraj bodajże pokazano w telewizji biedną rodzinę, dom im się spalił, zostali z 4 dzieci na podwórku przed domem, ZIMA idzie. Ona z 2 dzieci u jednej rodziny, on z 2 u drugiej kątem!!!
  I takich przykładów jest tysiące, normalne polskie rodziny.
  Niedługo będzie więcej!Emeryci, bez pieniędzy na węgiel, czy lekarstwa, z 10 złotymi waloryzacji w 2016 roku..
  Polacy muszą żywić pół świata?????, bo to takie modne jest,nakarmić Burkina Faso, Bangladesz, czy wolną i demokratyczną Ukrainę,powiedzieć znajomym potem o swojej dobroczynności, pogłaskać swoje ego.
  Ale dać po cichu stówkę biednej polskiej rodzinie, czy po prostu zrobić im zakupy i wręczyć im z uśmiechem "niespodzianka" to już taaaaakie niemodne!!
  Proponuję więcej patriotyzmu jak zalecał kardynał Stefan Wyszyński.
 • @trojanka 09:49:58
  zostały sieroty!!!trzeba pomóc!!

  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1441983821_3soj58_600.jpg
 • @dron67 09:07:59
  Przed chwilą podano w TV, że za każdego nieprzyjętego z przyznanemu nam limitu "uchodźców" (oficjalnie 12 tys a nieoficjalnie 32 tys, na razie!) Polska czyli my podatnicy będziemy zmuszeni wpłacić do Brukseli 6000 ojro czy nam się to podoba czy nie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:08 w Finlandii mają już przedsmak zimy i nietylko..
  Starający się o azyl uchodźcy z Iraku, którzy dotarli do Finlandii, umieszczają w mediach społecznościowych apele do rodaków, by ci nie przyjeżdżali do tego kraju. Swój przyjazd do Finlandii określają jako "błąd". Na jednym z facebookowych profili trzech Irakijczyków, którzy dotarli do Finlandii, występuje na nagraniu wideo, w czasie którego uchodźcy przekonują rodaków, że przyjazd do tego kraju był błędem.
  - Jeśli myślicie o tym, by przyjechać tutaj: nie róbcie tego - mówią uchodźcy. - My już zastanawiamy się nad tym, czy nie wracać do Iraku. Żałujemy, że tu przyjechaliśmy. Popełniliśmy błąd! Zapłaciliśmy dużo pieniędzy za nic - przekonują trzej mężczyźni.
  Irakijczycy skarżą się m.in. na brak ubrań, wysokie ceny i skromne posiłki w ośrodkach dla uchodźców. Mówią również o problemach ze znalezieniem pracy.
  Na innym nagraniu mężczyzna o imieniu Mustafa, stojący przed ośrodkiem dla uchodźców w Helsinkach, mówi że "w Iraku żyje się lepiej niż w Finlandii". - To prawda, w Iraku jest bardziej niebezpiecznie, ale tak musi być. Na pewno wrócę do ojczyzny. Jestem gotów tam umrzeć - przekonuje. - Tu jest okropnie. Może jest tu bezpiecznie, ale my się tu dusimy - dodaje.
 • @Kula Lis 62 09:55:21
  a czegóż się można po reżimie spodziewać, gróźb, narzucania swojej woli i łupienia!!
 • @trojanka 09:53:24
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1441662883_xugid5_600.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:08
  Syria: Rosjanie starli się z islamistami..Żołnierze jednostki piechoty morskiej Federacji Rosyjskiej, którzy stacjonują w pobliżu bazy wojskowej w prowincji Latakia, zostali zaangażowani w walkę z siłami islamskimi. Według informacji uzyskanych przez źródła rosyjskiej agencji prasowej „Wojskowy Informator”, w nocy z 19 na 20 września zidentyfikowano w okolicy bazy ośmioosobową grupę islamskich bojowników i podjęto decyzję o ataku. W wyniku potyczki trzech ekstremistów zginęło, a dwóch zostało zatrzymanych. Tymczasem w Moskwie miało miejsce spotkanie przedstawicieli rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SVR) z oficerami delegatury CIA. Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących sytuacji w Syrii i omówienie ewentualnej dalszej współpracy.
 • @Kula Lis 62 09:59:13
  Nareszcie zaczynają 'jarzyć'. ;)
  Zima zaraz, wszystko im się poustawia...

  Z tymi karami przesada.
  Te euro-tiurliki zaraz przestaną być walutą.
  A i Niemcy zaczynają sie budzić z letargu..
  Już rury wydechowe w autach im gwałcą.. :)
  To jest chore!
 • Pomoc Donbasowi.
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=pomoc%20dla%20donbasu&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CFIQFjAGahUKEwj0_IaLmIrIAhVDXCwKHcwaCMw&url=http%3A%2F%2Ftragediadonbasu.net%2Fpomoc-dla-donbasu%2F&usg=AFQjCNGic7aeeX0CStEFw9peKsVVx8IyAw
 • @trojanka 09:28:01
  https://www.youtube.com/watch?v=3TXvGTpnRls
 • @Kula Lis 62 10:01:57
  Violent Muslim riots - Sweden sinking into civil war

  https://youtu.be/JdXUmIoP768
 • Minister zdrowia: chorzy cudzoziemcy nie zostaną wpuszczeni do Polski Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 22 wrzesnia
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/minister-zdrowia-chorzy-cudzoziemcy-nie-zostana-wpuszczeni-do-polski

  Minister zdrowia prof. Marian Zembala podpisał rozporządzenie w sprawie niewpuszczania na terytorium Polski cudzoziemców, u których rozpoznano lub podejrzewa się takie choroby jak polio, błonica, cholera, czy gruźlica płuc w okresie prątkowania.

  Resort zdrowia uzasadnia, że uwzględniono możliwość pojawienia się nowych, nieznanych i niebezpiecznych chorób, które dopiero mogą trafić na listę. Znalazły się na niej także choroby, które łatwo rozprzestrzeniają się drogą oddechową, przez skażenie wody lub żywności, a także przez wektory. Epidemiczne rozprzestrzenianie się chorób może stanowić zagrożenie m.in. w przypadku napływu dużej liczby migrantów.

  Polscy urzędnicy będą mogli przyjąć, że u cudzoziemca występuje jedna z groźnych chorób zakaźnych jeżeli przebywał na obszarze uznanym przez WHO za dotknięty epidemią danej choroby nie dawniej niż wynosi najdłuższy okres jej inkubacji. Za osobę podejrzaną zostanie uznany ktoś, kto przebywała na obszarze epidemicznego lub endemicznego występowania zachorowań na daną chorobę po ocenie, czy posiada charakterystyczne objawy chorobotwórcze.

  PAP / TVP.info / Kresy.pl
  =================
  Pojawiła się nowa metoda diagnozowania "podejrzenie że osobnik przebywał w sferze zagrożenia chorobą". W dodatku "diagnostami" będą polscy urzędnicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @trojanka 09:28:01
  Nieoficjalnie to generał Martin E. Dempsey Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i najwyższy rangą oficer w całych Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych zgodnie z obowiązującym do 2099 roku tym "Kanzler Akt" i jako nadzorca Bundeswehry, i reszty sił zbrojnych Niemiec o czym ten akt wspomina podjął decyzję o blokadzie Schengen, czyli granic w JEWUE. Także zgodnie z tym aktem Niemcy dopiero po 2099 roku mogą starać się o zwrot swego złota(o ile jeszcze jest w Forcie Knox, co jest wątpliwe) i o ile jeszcze do 2099 roku Niemcy będą istniały, ponieważ są na drodze zamienienia się w Wielki Kalifat Niemiecki.
 • Były szef MSZ Szwecji: rozmieśćmy broń dla Ukrainy w Polsce Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 22 wrzesnia 2015 o god
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/byly-szef-msz-szwecji-rozmiescmy-bron-dla-ukrainy-w-polsce


  Były minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt jest kolejnym zachodnim politykiem, która otwarcie wzywa do rozmieszczenia broni śmiercionośnej dla Ukrainy na terytorium któregoś z państw NATO graniczących z tym krajem. Na pierwszym miejscu wymienia Polskę.

  W rozmowie z ukraińskim serwisem „Europejska Prawda” Bildt przyznał, że spodobała mu się postawa Radosława Sikorskiego, który zaproponował rozmieszczenie znaczącej ilości broni w Polsce, Bułgarii lub Rumunii, w celu szkolenia ukraińskich wojskowych i „jasnego pokazania, że ta broń została przeznaczona specjalnie dla Ukrainy, jednak zostanie jej przekazana wyłącznie w razie potrzeby”.

  „W razie dalszego ataku, w ciągu sześciu godzin zostanie dostarczona na Ukrainę” – powiedział były szef szwedzkiej dyplomacji. Jego zdaniem może to być forma kompromisu w kwestii dostarczania broni na Ukrainę.

  Bildt uważa, że Ukraina powinna otrzymywać większe wsparcie finansowe. „Kraje UE, jak również USA, powinny znaleźć dla Ukrainy więcej pieniędzy” – powiedział.

  Wcześniej koncepcję widocznego rozmieszczenia broni ofensywnej, szczególnie przeciwpancernej, na terytorium któregoś z krajów NATO graniczących z Ukrainą – w tym Polski – sformułował Radosław Sikorski.

  Podobną koncepcję, zakładającą wysyłanie przez Waszyngton broni śmiercionośnej na Ukrainę przez kraje pośredniczące, przedstawił również amerykański senator Jack Reed, który wizytował Ukrainę w 1. połowie września.

  ukrinform.net / Kresy.pl
  http://static.kresy.pl/image/x/03e9e0ac108923e61a83c40e1a7e4518.jpg

  ==================
  tak oczywiście, jeszcze proponuję żeby cały budżet Polski przeznaczyć na zbrojenie Ukrainy, a co??nie stać nas????
 • @Kula Lis 62 10:33:11
  własnie obejrzałam ten film, ale dlaczego Niemcy go nie wypowiedzą , chociaż jak widać zapierają się jego istnienia.
  Agent radziecki jednak potwierdza jego istnienie. Musi coś by ze Niemcy dają sobie robić na głowę bezustannie, tym szantażysto terrorystom!!!!
 • @trojanka 09:28:01
  Muzułmanie mieszkający w Hamburgu bezczelnie zażądali od Makreli wprowadzenia tam szariatu, ponieważ stanowią tam już bardzo dużą grupę. To z prasy niemieckiej.
 • Nie chcemy nienawiści przez pomniki! 22 września 2015 04:15 komentarzy: 4 Autor: krakauer
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35135

  Nie chcemy nienawiści przez pomniki lub przez ich demontaż, ewentualnie przez niewybudowane pomniki! To nie ma żadnego, naprawdę żadnego, wręcz najmniejszego sensu. Jeżeli wiadomo, że druga strona jest wrażliwa na nazywanie jej bohaterów zbrodniarzami i usuwanie ich pomników, to trzeba znać konsekwencje takiego działania – jest nią narastająca w Rosji polonofobia! Po prostu tak się rodzi nienawiść do Polaków u zwykłych ludzi, którzy nie potrafią pojąć, dlaczego w Polsce niszczy się pomniki ich ojców i dziadków! Komuś musi zależeć na tym, żeby Polacy i Rosjanie emocjonowali się właśnie tak – w istocie zupełnie nieistotnymi kwestiami, nieistotnymi, albowiem w erze globalizacji mamy wspólne wyzwania, wspólne interesy, jedynie przez głupotę, niestety naszych elit – zrobiliśmy prawie wszystko, żeby w Rosji nas znienawidzono na poziomie wręcz genetycznym.

  Elity w Polsce powinny zrozumieć, że nawet gdyby strzelały z armat do pomników rosyjskich bohaterów w Polsce, to nawet o milimetr nie przekonają nikogo w Rosji jak ona długa i szeroka, że ktokolwiek z nich był zbrodniarzem, mordercą, ewentualnie pijakiem i jeżdżąc po pijanemu po wyzwoleniu – strzelając po ścianach zabił wiele osób przypadkowo idących ulicą. Takie przypadki także się zdarzały – właśnie, dlatego o tym piszemy, żeby mieć tego świadomość, jednak nic, nawet najohydniejsza zbrodnia NKWD (trzeba pamiętać, że Bohaterowie Armii Czerwonej bardzo często niesprawiedliwie są posądzani o zbrodnie NKWD, które miało osobne oddziały za frontem) – NIE PRZESŁONI WIELKIEGO ZWYCIĘSTWA I NASZEJ WDZIĘCZNOŚCI ZA WYZWOLENIE SPOD JARZMA NIEMIECKICH FASZYSTÓW (I ICH POMAGIERÓW). Wojna rządzi się swoimi prawami, często dzieją się na niej rzeczy straszne, jednak tego już dzisiaj nie zmienimy, a domagając się uznania przez stronę rosyjską naszej jedynie słusznej i jednoznacznej narracji historycznej – tylko oddalamy się od Rosji i Rosjan i to o lata świetlne. Jeżeli bowiem kiedykolwiek ludzie mieli w jakimkolwiek kraju jakiekolwiek świeckie święta, to są one niczym wobec tego jak w ZSRR a dzisiaj w Federacji Rosyjskiej świętuje się rocznicę zakończenia ostatniej wojny! To przeżywa cały kraj, praktycznie wszyscy mieszkańcy Federacji w te dni wspominają – ludzi, którzy dla nas byli przeważnie zbiorową masą ludzi w szarych drelichach, a tam znane są imiona, nazwiska, listy, wspomnienia – cała żywa historia każdego z tych Bohaterów, którzy często oddając życie uratowali cywilizację ludzką przed faszystowską nocą!

  To zadziwiające, że 36 mln kraju nie jest stać na minimum pragmatyzmu w wyczuciu wrażliwości sąsiadów, na sprawy tak niesamowicie wrażliwe, jak pamięć najbliższych przodków. Mimo wszystko, także naszych wyzwolicieli! Przecież najgorsze, co możemy zrobić, to wysterować taki przekaz historyczny, jakby to sam fakt wyzwolenia, był mniej ważny, od tego, co się potem stało! W ten sposób przecież byśmy zaprzeczyli własnej podmiotowości i własnej państwowości – proszę pamiętać, nie da się zmienić historii! Jeżeli ktoś myśli, że mamy w niej tylko karty pełne, albo męczeństwa lub chwały, ten jest w wielkim błędzie.

  Pewien obcokrajowiec z odległego – innokulturowego kraju, zupełnie niemający pojęcia o historii Europy Środkowej, zapytał się kiedyś w mieszanym towarzystwie polsko-niemieckim, przy okazji z wizyty w Polsce wiadomo, w jakim miejscu na południu, około 100 km na Zachód od Krakowa, – co takiego złego Polacy zrobili Niemcom, że oni ich tak bezwzględnie potraktowali? Emocjonalnie nie da się na takie pytanie odpowiedzieć krócej niż w ciągu kilku dni, albowiem samo zadanie takiego pytania Polakowi, każdy polski patriota odbierze, jako obrazę. Co odpowiedzieć na takie samo pytanie wobec Rosji, ewentualnie jego inwersję? Proszę o tym dłużej nie myśleć, bo to strata czasu jest, nie ma miejsca i nie ma czasu na takie myślenie dzisiaj, po pierwsze nie da się zmienić historii, a po drugie – skala wyzwań narzucanych nam przez globalizację, jest tak wielka, że po prostu jest się, czym zajmować.

  Burzenie pomników zawsze powoduje burzenie innych pomników, właśnie dlatego – trzeba podchodzić do tych spraw pragmatycznie. Pomnik można obudować, pomnik można zdemontować i np. przenieść do magazynu itp. Ilość możliwych manewrów zawsze istnieje, dzięki czemu nie trzeba potem ponosić negatywnych konsekwencji własnych decyzji.
  =====================
  oczywiście że k o mu ś zależy na wojnie Polski z Rosją.
  Nie po to rozleciał się samolot z polskimi urzędnikami państwowymi i wojskowymi nad Smoleńskiem, żeby tą dobrze zaplanowaną i wykonaną akcję zaprzepaścić!!!
  Odpowiedź brzmi "KTO NA TYM SKORZYSTA????"materialnie , rozgrabiając resztki Polski zajętej wewnętrzną walką i militarnie robiąc z Polski, szczekającego na Rosję ratlerka , i wielkiej bazy wypadowej na Rosję nawet błagającego o jak najwięcej baz i broni na terenie kraju????
 • Zygmunt.
  A w jaki to sposób oni chcą zebrać od prostytutek te 4 mld hrywien? zamontują im liczniki w dupach, ustach, czy ryczałt wprowadzą?, znaczy czy "pracuje" czy nie to i tak zapłaci, coś jak my w Polsce na ZUS/czy mamy dochód czy nie. Pozdrawiamy.
 • @Kula Lis 62 10:50:52
  ha ha ha!!!!
 • @trojanka 10:41:06
  Nie mogą bo obowiązuje do 2099, podpisali go i zaklepali alianci, USA Sowieci, Czyli Rosja. Muszą go przestrzegać.
 • Nie chcemy Unii dyktatu i przymusu w której bogate kraje nas wyzyskują i nami pomiatają! 21 września 2015 04:10 komentarzy: 9
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35109

  Kryzys wynikający z nieudolności państw europejskich w obliczu ilości imigrantów z Bliskiego Wschodu będzie miał pozytywne konsekwencje na przyszłość, ponieważ sam w sobie jest resetem dotychczasowych stosunków pod względem formy i treści relacji.

  Z punktu widzenia krajów słabszych, krajów Europy Środkowej – to w istocie dobrze się stało, ponieważ wiedzą już, z kim mają do czynienia, jak są postrzegani i gdzie jest ich miejsce w procesie decyzyjnym. Przedmiotowość, która próbowali bezwzględnie narzucić Niemcy i idący w ślad za nimi euro-urzędnicy jest tak jednoznaczna, że nie pozostawia nawet marginesu na dobre obyczaje. Czeskie media donosiły o pogłosce, że ich MSZ nie mógł się dodzwonić do Berlina w kluczowe dni, albowiem po drugiej stronie nie odbierano telefonów. Czy państwo bylibyście sobie w stanie wyobrazić takie relacje pomiędzy po pierwsze sąsiadami, po drugie członkami Sojuszu i Unii? W sumie to jednak i tak lepiej niż pomiędzy Węgrami a Chorwacją, gdzie doszło do zatargów w obecności broni! Jednak formuła relacji w trakcie kryzysu nie znosi żadnej próby – to totalna porażka Unii, podkreślmy – totalna. Z winy Niemiec i ich pomagierów, bo inaczej urzędników Unii, którzy przygotowani plan działania i wsparcia politycznego na szczeblu unijnym, w pełni odpowiadające na żądania Berlina nazwać już nie wypada.

  Tego wszystkiego, czego mogliśmy się w te dni dowiedzieć o tym jak wygląda Unia, w którą wierzyliśmy, nie da się zastąpić najlepszymi scenariuszami politycznymi. Szczerze powiedziawszy – żaden analityk nie zakłada aż takiego splotu braku kompetencji, złych decyzji politycznych i formy powodującej spięcie zamiast zjednoczenia. W takich chwilach docenia się systemy, które mają procedury. Przykładowo w Federacji Rosyjskiej jest specjalne ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych, którego działania już nie raz bardzo przyczyniły się do zmniejszania skutków oddziaływania katastrof naturalnych. Jednak Unia to nie Rosja, Rosja jak trzeba – działa, a w Unii nie odbiera się telefonów.

  Państwa Europy środkowej znowu usłyszały, że są Europą wschodnią. Jednak to były jedne z lepszych komentarzy. Z Czechów, Słowaków, Polaków i oczywiście Węgrów zrobiono „chłopców do bicia” i to w sposób tak ekstremalnie parszywy, że to po prostu nie może pozostać bez konsekwencji. Porównania do Holokaustu, czy też wymawianie braku solidarności, podczas gdy samemu w tym samym czasie – topi się politykę energetyczną Unii przy pomocy kolejnej bałtyckiej gazrurki – to po prostu jedno wielkie cyniczne kłamstwo i dosłownie Alpy hipokryzji! Nie można o tych haniebnych zniewagach i parszywych oskarżeniach zapomnieć. Chyba, że jesteśmy masochistami, którzy lubią jak ludzie, których uważa się za partnerów nas chłoszczą i opluwają. Takich postaw naprawdę nikt się tu nie spodziewał. Niestety nie we wszystkich krajach są politycy tego formatu, żeby się przeciwstawić retoryce cynizmu i hipokryzji.

  Niestety nie da się zrozumieć, dlaczego pan prezydent Andrzej Duda milczy? Przede wszystkim ma poważną możliwość przywołać rząd do porządku, a równolegle – rzeczywiście potrzeba istotnej interwencji. Oczywiście nie na poziomie pyskówki, ale rozsądny wywiad dla prasy, a tutaj chętnych nigdy nie brakuje (z całego świata), mógłby wyprostować sytuację, w tym znaczeniu, że w mediach na zachodzie zabrzmiałby rozsądny głos z Polski. Lepsza byłaby tylko koalicja kilku głów państw, którzy razem wystosowaliby apel lub jakiś list np. do pana Junckera. Milcząc, nasze kraje wpisują się, jako milczące strony w retoryce nienawiści, skierowanej przeciwko nam.

  Czas najwyższy Zachodowi powiedzieć i wykazać, że Europa Środkowa, to nie są tylko koszty i dotacje, to przede wszystkim olbrzymi rynek dla ich produktów i miejsce ekspansji dla ich kapitału. Przecież Polska ma większy wolumen handlu z Niemcami niż Federacja Rosyjska. Jeżeli Austriacy chcą zrezygnować z pomocy dla naszych krajów, to muszą wiedzieć, że automatycznie oznacza to koniec swobody przepływu kapitałów. Zawsze jest coś za coś, tylko potrzebujemy ludzi zdolnych do pragmatycznego przedstawienia naszych argumentów naszym mimo wszystko partnerom, chociaż wiemy już, że to słowo na wyrost. Szkoda, że pan prezydent nie jest aktywny na tej linii, bo Polacy postrzegali w nim silnego człowieka, tymczasem – nie ma tutaj realnych działań, a otwarcie muzeum lub niezauważanie pani premier na kolejnej uroczystości, to nie do końca to, o co w służbie na rzecz państwa chodzi.

  Nie chcemy Unii dyktatu i przymusu, w której bogate kraje nas wyzyskują i nami pomiatają! Dobrze się stało, że nasi „partnerzy” się odsłonili, jeżeli nie wykorzystamy okazji, jaką to dla nas oznacza, to stracimy fantastyczną szansę, na wzmocnienie swojej pozycji, daleko ponad to, co wynika z Traktatu.
 • Artio Griszanow "Zabawki"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8veOzd39VWI
 • @trojanka 10:41:06
  tu masz oryginał z Biblioteki USA...!!! TRIAL
  I
  THE MAJOR WAR CRIMINALS

  BEFORE
  THE INTERNATIONAL

  MILITARY TRIBUNAL

  NUREMBERG

  14 NOVEMBER 1945 - 1 OCTOBER 1946'
  https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XII.pdf
 • @trojanka 10:41:06
  This volume is published in accordance with the
  direction of the International Military Tribunal by
  the Secretariat of the Tribunal, under the jurisdiction
  of the Allied Control Authority for Germany.
 • @trojanka 10:41:06
  INTERNATIONAL MILITARY TRIBUNAL (NUREMBERG) Judgment of 1 October 1946 Page numbers in braces refer to IMT, judgment of 1 October 1946, in The Trial of
  German Major War Criminals. Proceedings of the International Military Tribunal sitting at
  Nuremberg, Germany, Part 22 (22nd August ,1946 to 1st October, 1946) THE INTERNATIONAL MILITARY TRIBUNAL IN
  SESSOIN AT NUREMBERG, GERMANY
  Before:
  THE RT. HON. SIR GEOFFREY LAWRENCE (member for the United Kingdom of
  Great Britain and Northern Ireland) President
  THE HON. SIR WILLIAM NORMAN BIRKETT (alternate member for the United
  Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
  MR. FRANCIS BIDDLE (member for the United States of America)
  JUDGE JOHN J. PARKER (alternate member for the United States of America)
  M. LE PROFESSEUR DONNEDIEU DE VABRES (member for the French Republic)
  M. LE CONSEILER FLACO (alternate member for the French Republic)
  MAJOR-GENERAL I. T. NIKITCHENKO (member for the Union of Soviet Socialist
  Republics)
  LT.-COLONEL A. F. VOLCHKOV (alternate member for the Union of Soviet Socialist
  Republics)
  {iv}
  THE UNITED STATES OF AMERICA, THE FRENCH REPUBLIC, THE UNITED
  KINGDOM OF GREAT BRITAIN AND NORTHERN IRELAND, AND THE UNION OF
  SOVIET SOCIALIST REPUBLICS
  Against:
  Hermann Wilhelm Göring, Rudolf Hess, Joachim von Ribbentrop, Robert Ley,
  Wilhelm Keitel, Ernst Kaltenbrunner, Alfred Rosenberg, Hans Frank, Wilhelm Frick,
  Julius Streicher, Walter Funk, Hjalmar Schacht, Gustav Krupp von Bohlen und
  Halbach, Karl Dönitz, Erich Raeder, Baldur von Schirach, Fritz Sauckel, Alfred Jodl,
  Martin Bormann, Franz von Papen, Artur Seyss-Inquart, Albert Speer, Constantin von
  Neurath, and Hans Fritzsche, individually and as members of any of the following
  groups namely: Die Reichsregierung (Reich Cabinet); Das Korps der Politischen
  Leiter der Nationalsozialistischen Deutschen Arbeiterpartei (Leadership Corps of the
  Nazi Party); Die Schutzstaffeln der Nationalsozialistischen Deutschen Arbeiterpartei
  (commonly known as the “SS”) and including Der Sicherheitsdienst (commonly
  known as the “SD”); Die Geheime Staatspolizei (Secret State Police, commonly
  known as the “GESTAPO”); Die Sturmabteilungen der N.S.D.A.P. (commonly known
  as the “SA”) and the General Staff and High Command of the German Armed Forces.
  Robert Ley committed suicide on 25th October, 1945. Gustav Krupp von Bohlen und Halbach – Trial postponed by order of Tribunal.
  {v}
  COUNSEL FOR POSECUTION
  For the United Stated of America:
  CHIEF OF COUNSEL:
  Mr. Justice Robert H. Jackson
  EXECUTIVE TRIAL COUNSEL:
  Mr. Thomas J. Dodd
  AASOCIATE TRIAL COUNSEL:
  General Telford Taylor
  ASSISTANT TRIAL COUNSEL:
  Major Hartley Murray
  Mr. Drexel A. Sprecher
  Mr. Whitney R. Harris
  Dr. Robert M. Kemper
  For the French Republic:
  CHIEF PROSECUTOR:
  M. Auguste Champetier de Ribes
  DEPUTY CHIEF PROSECUTORS:
  M. Charles Dubost
  M. Edgar Faure
  ASSISTANT PROSECUTORS
  (Chiefs of Sections):
  M. Charles Gerthoffer
  M. Delphin Debenest
  ASSISTANT PROSECUTORS:
  M. Constant Quatre
  4
  M. Serge Fuster M. Jacques Herzog
  M. Jean-Jacques Lanoire
  M. Henry Monneray
  {vi}
  For the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland:
  CHIEF PROSECUTOR:
  H.M. Attorney-General,
  The Rt. Hon. Sir Hartley Shawcross, P.C., K.C., M.P.
  DEPUTY CHIEF PROSECUTOR:
  The Rt. Hon. Sir David Maxwell Fyfe,
  P.C., K.C., M.P.
  JUNIOR COUNSEL:
  Lt.-Colonel J.M.G. Griffith-Jones, M.C., Barrister-at-Law
  Colonel H.J. Phillimore, O.B.E., Barisster-at-Law
  Major F. Elwyn Jones, M.P., Barrister-at-Law
  and
  Major J. Harcourt Barrington, Barrister-at-Law
  For the Union of Soviet Socialist Republics:
  CHIEF PROSECUTOR:
  General R.A. Rudenko
  DEPUTY CHIEF PROSECUTOR:
  Colonel Y.V. Pokrovsky
  ASSISTANT PROSECUTORS:
  State Counsellor of Justice of the 2nd Class, M.Y. Raginsky
  Chief Counsellor of Justice, L.N. Smirnov
  Colonel D.S. Karev
  5
  Major F.G. Denisov
  {vii}
  COUNSEL OF THE DEFENDANTS
  For the defendant
  Göring Dr. Otto Stahmer
  Hess Dr. Alfred Seidl
  von Ribbentrop Dr. Martin Horn
  Keitel Dr. Otto Nelte
  Kaltenbrunner Dr. Kurt Kauffmann
  Rosenberg Dr. Alfred Thoma
  Frank Dr. Alfred Seidl
  Frick Dr. Otto Pannenbecker
  Streicher Dr. Hanns Marx
  Funk Dr. Fritz Sauter
  Schacht Dr. Rudolf Dix
  Prof. Herbert Kraus (associate counsel)
  Dönitz Flottenrichter Otto Kranzbuehler
  Raeder Dr. Walter Siemens
  von Schirach Dr. Fritz Sauter
  Sauckel Dr. Robert Servatius
  Jodl Prof. Franz Exner
  Bormann Dr. Friedrich Bergold
  von Papen Dr. Egon Kubuschok
  Seyss-Inquart Dr. Gustav Steinbauer
  Speer Dr. Hans Flaechsner
  von Neurath Freiherr Otto von Lüdinghausen
  Fritzsche Dr. Heinz Fritz
  For the Groups and Organizations:
  6
  Reich Cabinet Dr. Egon Kubuschok
  Leadership Corps of Nazi Party Dr. Robert Servatius
  SS Ludwig Babel
  Horst Pelckmann (associate counsel)
  SD Dr. Hans Gawlik
  SA Georg Boehm
  Gestapo Dr. Rudolf Merkel
  General Staff and High Command Dr. Hans Laternser Całość pod linkiem http://crimeofaggression.info/documents/6/1946_Nuremberg_Judgement.pdf
 • @trojanka 10:41:06
  Holmberg v. Armbrecht
  327 U.S. 392 (1946)Annotate this Case
  Syllabus Case
  U.S. Supreme Court

  Holmberg v. Armbrecht, 327 U.S. 392 (1946)

  Holmberg v. Armbrecht

  No. 505

  Argued February 1, 1946

  Decided February 25, 1946

  327 U.S. 392


  CERTIORARI TO THE CIRCUIT COURT OF APPEALS

  FOR THE SECOND CIRCUIT Całość pod linkiem: https://supreme.justia.com/cases/federal/us/327/392/case.html
 • @trojanka 10:41:06
  TWO HUNDRED
  AND SEVENTEENTH DAY
  Monday, 30 September 1946 http://avalon.law.yale.edu/imt/09-30-46.asp https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XIV.pdf
 • Na targu w Kijowie, miotacze kul i amunicja, dla niepoznaki pomalowane na rózne kolory.
  wróciły ze strefy ATO...
  https://www.youtube.com/watch?v=pcGakgMjTrM&feature=player_embedded
 • Nazistowski pułk "Azow: blikuje wjazd do Pridniestrowia.
  https://www.youtube.com/watch?v=eAmUtZWAh4E&feature=player_embedded
 • Mój naród Ukraina i Rosja.
  https://www.youtube.com/watch?v=gek0AKsM9qQ&feature=player_embedded
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Witam Panią!
  Witam Cię!

  Już zdążyłem zawiadomić Repsola, by wszedł na mój blog i poinformował Was i Czytelników, że nie mam łączenia z internetem. Gdy zabierałem się do (zaległego) prasowania koszul (coś trzeba robić), posłuchałem rady Przyjaciela i wyciągnąłem na chwilę wtyczkę. Zadziałało. Piszę teraz szybko, bo a nuż przestanie działać!
  Mam dzisiaj trochę zajęć, ale spróbuję potem wieczorem i w nocy nadrobić w lekturze i komentowaniu.

  Pogodnego dnia życzę Pani,
  Barbarze
  i Tobie!
 • narasta bunt przewoźników na granicy Ukrainy z Krymem.Wczoraj zdesperowany kierowca przejechał bokiem przez terytorium cmentarza
  Ludzie z Ukrainy okręg chersoński ,próbują jeździć bocznymi drogami przez wsie.Ludzie tracą pieniądze na życie, za swoje zbiory, które sprzedawali na Krym.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.rg.ru%2F2015%2F09%2F22%2Freg-kfo%2Fbunt-anons.html&post=242882445_47295

  http://cdnimg.rg.ru/img/content/116/73/75/pog_600_default.jpg
 • @lorenco 02:53:32
  "...ponoć nasze dzieci żyją na zielonej wyspie dobrobytu. Dla banderowskich dzieci będzie żebrać a przecież banderlandia to kraj czarnoziemów...". -

  --- Osobiście nie nawołuję do pomocy (bo jesteśmy wystarczająco biedni), ale też nie występuję przeciw niej, uznając, że jest to rzecz do rozstrzygnięcia przez poszczególne osoby.
  :)))
 • @trojanka 09:28:01
  "W 1946 roku Niemcy zmuszono do podpisania "Kanzler Akt", który daje pełne prawo USA do wyznaczania kanclerzy Niemiec. Ten akt istnieje po dzień dzisiejszy". -

  --- Tak, już trochę słyszałem o tym. Nieraz dało się to wyczytać między wierszami. To wydaje się być faktem, skoro dość sporo Niemców mówi (przynajmniej prywatnie) o amerykańskiej okupacji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:08
  Zapewne zgodzimy się, że Europa weszła w ślepy zaułek. Porusza Pan zdecydowanie pewne sprawy, które założono jako osiągnięcia demokracji, podczas gdy ja unikam tych tematów.
  Życie, to znaczy problemy, jakie nas czekają z powodu tych dobrodziejstw demosracji, przyniosą nowe, często bolesne rozwiązania.
 • @Kula Lis 62 10:33:11
  Co do tego dokumentu tzw "Kanzler Akte" pojawiają się różne teorie i interpretacje:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/01/04/niemcy-wasal-usa/
 • W okręgu tarnopolskim w Kateriniwce na modlących się ludzi w cerkwi patriarchatu moskiewskiego napadli siepacze Prawego Sektora.
  15 osób rannych, w tym jedna poważnie, przebywa w szpitalu.

  http://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2F6XNbKBbUzfk&post=86653286_12904

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fpravlife.org%2Fcontent%2Fsilovoy-zahvat-hrama-proizoshel-v-katerinovke-na-ternopolshchine&post=86653286_12904
 • Niemieckie media donpszą o planach USA ,rozmieszczenia 20 bomb atomowych na terenie Niemiec
  Jest na terytorium Niemiec jeszcze ok.o 10-20 bomb pozostałych po czasach zimnej wojny, które mimo prośby Bundestagu nie zostały przez USA wywiezione z Niemiec ,
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SemesccthaM
 • Miejscowość Zajcewo-pomoc humanitarna z Rosji-od ruchu im. I.Striełkowa.
  Mówią, jesteśmy ciągle ostrzeliwani,żyjemy w piwnicach, nie mamy nic.
  Dziękujemy Rosji, dziękujemy wszystkim tym ludziom , którzy nam pomagają, jesteśmy bardzo wdzięczni!!Potrzebne nam poczucie ,że ktoś o nas myśli, że nie zapomnieliście o nas!!Daj Wam Bóg zdrowie, a nam żeby pokój nastąpił jak najszybciej.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GGHG_PeUjBg
 • Rośnie bunt na blokadę,na granicy z Krymem wśród przewoźników ukraińskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=JX8Bwc9WfnQ&feature=player_embedded
 • @zygmuntbialas 12:52:02
  Pomarszczona od botoksu alkoholiczka, koślawy Peron 5ty Kopacz w nierzadzie powiada, że Niemcy i Europa za przykładem USA będzie wielokulturowa. Tyle, że do USA sprowadzili ludność z Afryki żydzi parający się tym rzemiosłem od wieków, w kajdanach żeby pracowali na nich jako ich niewolnicy w 17 wieku. Stąd mają ludność wielokulturową. Niemcy w Afryce mają kolonie. Kolonie złota, srebra, diamentów i kobaltu, etc. W latach minionych pracowała dla nich czarna ludność w afrykańskich kopalniach z wielkimi numerami na koszulce na plecach i na przodzie jako niewolnicy. Stad czarny ląd ciągnie teraz do Niemiec - do swoich właścicieli aby odebrać swoją nagrodę. Tymczasem kraje Europy Wschodniej, grupa Wyszechgradzka nigdy kolonii nie miała, ani w Afryce, ani w Azji ani w Ameryce Łacińskiej (Płd) ani nigdzie. Dlaczego więc my mamy oddawać posługi ludności napierającej na chama na Europe. To jest najazd nie imigracja. Albo dobrowolnie ich wpuszczą, albo wejdą na sile całą zgrają.
 • Zniżka w supermarkecie na Ukrainie....
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oXBxBpnSqwI

  =====================
  u na wygląda mnie więcej tak samo.
 • Ta najgorsza warstwa ukraińskiego narodu- naziści.
  http://cs7060.vk.me/c540103/v540103579/221ab/fSkIlL5RdUY.jpg
 • Ukraińscy strzelają ukryci za domami mieszkalnymi i blokami.
  https://www.youtube.com/watch?v=gZGm7RN0ZfU&feature=player_embedded
 • @zygmuntbialas 12:52:02
  [Janusz Korwin-Mikke: Drodzy Rodacy, którzy głosowaliście za Anschlußem do Unii Europejskiej oblizując się na myśl o pieniądzach, jakie dostaniemy – przeczytajcie, co w wywiadzie dla dziennika "Bild" powiedział tow. Sigmar Gabriel, vice-Merkel:
  „Kto nie podziela naszych wartości, ten nie może ciągle liczyć na nasze pieniądze”.
  Tow.Gabriel jest, oczywiście , socjalistą z SPD – do której należy też tow.Marcin Schulz, który groził nam użyciem siły jeśli nie będziemy ich słuchać.
  Niestety, Kochani: tow.Gabriel ma Recht. „Nie ma nic takiego, jak darmowy obiad” - jak mówił nam kiedyś śp.Milton Friedman. Dawniej ludzie oddawali życie za niepodległość Polski – parę lat temu sprzedaliście ją za 200 zł od hektara. Chińczycy NIC nie biorą od NIKOGO, pracują – i dlatego rozwijają się znacznie szybciej! I są dumni ze swojego kraju!
  A my?]-Przypomnijmy, że jeśli chcemy mniejszą ilość uchodźców to musimy zapłacić 6500 euro od łebka. I jesteśmy zwolnieni na pół roku(!). Korwin ma 100% racji, nic nie ma za darmo. Albo pracujesz n siebie i żyjesz z pracy własnych rak, lepiej czy gorzej, albo jesteś wiecznym pachołkiem, niewolnikiem takich tuczników jak Sigmar. Mi dosłownie klapa opadła, gdy usłyszałam jak potraktował słowackiego europarlamentarzystę. Napluł, to za mało powiedziane. Jak oni tak rozmawiają tam w Brukseli z naszymi pożal się boże "politykami" to nic, tylko w żałobę się odziać. Choć Korwin nie z mojej bajki to u Korwina podoba mi się jedno, konsekwencja w swoich poglądach, które jak się okazuje są słuszne i wynikają nie z dbania o swój stołek poselski lecz obserwacji rzeczywistości i doświadczeń własnych. Dlatego jego poglądy i tezy się sprawdzają na przestrzeni dziesiątek lat. Poglądy, które prezentuje, były kiedyś normą, poglądami każdego trzeźwo myślącego i odpowiedzialnego człowieka. I zgodnie z tymi poglądami ludzie pracowali, zabezpieczali się na przyszłość, kształtowali odpowiedzialnie więzi rodzinne i rozwijali gospodarczo kraj. Obyśmy do tego wrócili, bo inaczej utopimy się w pseudo socjalistycznym bagienku unii i rabunkowej gospodarki Niemiec. Jestem za procedurą wychodzenia z UE z prostego powodu, UE tonie, a nasz kraj z potencjałem Polaków, gospodarczo jest w stanie odbić się i to znacznie, wpływając na zarobki. A zacząć trzeba od likwidacji wszelkich przywilejów, redukcji urzędników i polityków.
  Głosowałem wtedy przeciwko przystąpieniu bo wiedziałem z czym się to wiąże. Za traktat Lizboński Kaczyńskim i PiSowi nigdy nie wybaczę. Wiedziałem, że dość szybko doświadczymy kłopotów z tym związanych. Przed nami umowa z USA. To już nic nie wyhodujemy ani nie wysiejemy bez licencji wielkich firm. Zobaczysz, że podobnymi słowami będą (a w zasadzie już zaczynają to robić) nas kusić do przyjęcia TTIP. Wolny handel, wspólny rozwój i inne wzniosłe hasła. A za parę lat okaże się, że chodziło o coś zupełnie innego. Czyli nie tylko żydowski handelek, ale i ARBITRAŻ i jesteśmy POgrzebani, a właściwie cała unijka jeśli POdpisze, jeden mądry jak zwykle ORBAN co się sprzeciwia !!!, bo osądzać będzie amerykański terrorysta, co bombardował kraje arabskie....Przypominam, że ideę wolnego przepływu towarów i ludzi w ramach UE ostatecznie pogrążył Traktat Lizboński, o którego podpisanie tak chętnie zabiegał Tusk i Lech Kaczyński.... czyli PiS i PO ;-) Reżymowe media tak chętnie nazywają Faraga i Mikkego "skrajną prawicą" i "eurosceptykami" którzy chcą zniszczyć UE... BZDURA oni chcą powrotu do podstawowych idei UE, na których państwa członkowskie zbudowały swoje bogactwa. No ale jak alkoholik, żydolewak po powszechniaku (coś jak nasz Bolek, choć on to przysposobienie do zawodu nalewacza wody do akumulatorów w POM zrobił) pederasta Schulztze ma nazywać Mikkego skoro ten czerwony towarzysz, komuch czystej krwi nie ma nawet matury (jest mianowanym szefem PE) a Mikke ma IQ wyższe niż wszyscy Komisarze UE ;-) Za tę wypowiedź z całym szacunkiem dla JKM - w referendum Polacy dali się po prostu nabić w butelkę choć ja nie ponieważ głosowałem jak rodzina znajomi na NIE!!!. Ja też się nie pisałem na poddaństwo. Wchodząc do UE straciliśmy suwerenność. Tragiczne jest również to, że zniszczyliśmy polskie banki/krwioobieg gospodarki każdego państwa, polski przemysł, stocznie, huty, ośrodki badawcze, etc...i polskie rolnictwo. Od 2003 roku w myśl ustawy o nasiennictwie, polski rolnik może siać tylko materiał kwalifikowany, który ma swojego właściciela( Bayer, Monsanto i parę polskich firm. Informacje o UE, które przekazywał nam WTEDY rząd mówiły wyłącznie o strefie wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się dla obywateli UE. Gwarantowano nam niepodległe państwo z własną kulturą i ustawodawstwem. Traktat Lizboński podpisany przez naszych przedstawicieli zmienił niestety wszystko. W tej sytuacji wyjścia są dwa :1) Zlikwidować rząd i parlament w Polsce (skoro i tak nic nie znaczą ) i oddać się w całkowite władanie UE - pod warunkiem, że zarobki i emerytury będą w porównywalnej wysokości do tych u nich, lub 2) rozpocząć procedurę wychodzenia z UE. Trzeciego wyjścia nie ma. Przedstawiciele eu- kołchozu mają jak widać nadzieję, że uda im się oskubać nas do końca ze wszystkiego.
 • W radzie Federacji Rosji przygotowano ustawę "O przeciwdziałaniu rehabilitacji zbrodni totalitarnego reżimu stalinowskiego
  http://kommersant.ru/
  Członek Rady Federacji (SF), Konstantin Dobrynin przygotował projekt ustawy "O przeciwdziałaniu rehabilitacji zbrodni stalinowskiego reżimu totalitarnego (Stalina)." Dokument stwierdza, że ​​"uzasadnienie praktyki masowego prześladowania obywateli za klasowe, społeczne, narodowe, religijne i inne powody społeczne prowadzi do destabilizacji sytuacji wewnętrznej w kraju."
  Подробнее: http://kommersant.ru/doc/2815227


  W projekcie ustawy proponuje wprowadzenie zakazu publikacji materiałów informacyjnych, uzasadniających lub negujących zbrodnie reżimu stalinowskiego.

  Proponowane przepisy, Konstantin Dobrynin uważa "logiczną kontynuację polityki uznawania i potępienia zbrodni reżimu stalinowskiego." "

  http://im5.kommersant.ru/Issues.photo/CORP/2015/09/21/KMO_135662_00361_1_t222_171308.jpg
 • Kijowski polityk,szef ukraińskiego Komsomołu powiedział ze Refat Czubarow współorganizator blokady Krymu, to były szef
  nieistniejącej organizacji, tak jak krymscy tatarzy żyją na Krymie, a nie siedzą w Kijowie.On chce sprowokować pogromy Tatarów na Krymie żeby zdestabilizować sytuację, ale krymczanie są za mądrzy na takie zagrywki.

  Nasze żądania to:pokój, żadnej blokady Krymu i blokady Donbasu,prosty dialog z mieszkańcami Donbasu.
  W tym przeszkadza tylko jedno mówi:to okupacyjna administracja w osobach Poroszenko i Jaceniuka.Ich panowie w USA nie pozwalają im na prosty dialog z Donbasem, dlatego leje się krew.I dopóki oni będą siedzieć na tych stołkach wojna się nie skończy. Naszym głównym , jedynym celem jest zrzucić ich z tych stołków.
  https://www.youtube.com/watch?v=L6P2dAkLPO8&feature=player_embedded
 • Rzecznik rządu RP: jesteśmy gotowi przyjąć każdą liczbę imigrantów Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-rzadu-rp--jestesmy-g
  http://bit.ly/1PhDoTz


  Goszczący w radiu RMF FM rzecznik rządu, Cezary Tomczyk, stwierdził, że Polska jest w stanie przyjąć każdą liczbę „uchodźców”. Jego zdaniem najważniejszy jest sprawiedliwy podział, a nie liczby. „Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – powiedział, nie precyzując czy chodzi mu o decyzje podejmowane w Polsce czy w Berlinie i Brukseli.

  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_38279.jpg

  - Stanowisko polskie jest bardzo jasne: my jesteśmy w stanie przyjąć więcej uchodźców. Więcej niż 2 tysiące, które deklarowaliśmy na samym początku – powiedział gość audycji „Kontrwywiad”.
  Rzecznik rządu podkreślił, że najważniejsze dla niego jest spełnienie przez Brukselę polskich warunków: uszczelnienia granic zewnętrznych UE, oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz możliwość nieprzyjęcia imigranta, który nie będzie odpowiadał standardom bezpieczeństwa państwa.  Cezary Tomczyk nie chciał podać dokładnej liczby (kwoty) imigrantów wynegocjowanej przez polską dyplomację. Powiedział jednak słowa mogące rodzić obawy osób sceptycznych wobec przyjmowania przybyszów.  - Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę – stwierdził rzecznik rządu.  Źródło: rmf24.pl

  MWł


  Read more: http://www.pch24.pl/rzecznik-rzadu-rp--jestesmy-gotowi-przyjac-kazda-liczbe-imigrantow,38279,i.html#ixzz3mTgJHhrr
 • @trojanka 09:59:52
  Trzeba być historycznym ignorantem, aby wańkowiczowskich bohaterów z „Tworzywa” porównywać z afrykańskimi czy azjatyckimi przybyszami.
  To między innymi Polacy (Gąsior, Klekot, Pasik) opisani przez Wańkowicza zbudowali rolniczą potęgę Kanady. Nie pojechali na socjal, ale do puszczy. Karczowali, siali, zbierali i od dna, od dołu budowali gospodarcze mocarstwo. Tysiące osadników z Polski jak tysiące mrówek wzniosło Amerykę Północną na wyżyny dobrobytu.
  Pułaski i Kościuszko też nie pojechali do USA po zasiłki. Kto wie jak by wyglądała Ameryka bez ich udziału.
  Gdyby nie geniusz budowlany Rudolfa Modrzejewskiego (syna aktorki, Heleny) to Ameryka nie miałaby do dzisiaj wielu swoich mostów. To wynalazca mostów wiszących, twórca linii kolejowych w USA. Urodzony w Bochni nie zarejestrował się jako bezrobotny uchodźca.

  A kto nie słyszał o Antonim Patku, twórcy najlepszych na świecie zegarków, powstaniec listopadowy, a teraz niemal symbol Szwajcarii. Przykłady polskich emigrantów, którzy w swoich nowych ojczyznach przyczynili się do ich rozwoju kulturalnego, gospodarczego czy politycznego można by mnożyć.

  Ale czy tylko oni?

  A Ci budowlańcy, którzy często „na czarno” wznosili w Niemczech domy, kładli dachy, naprawiali auta, pracowali u bauerów? Pożyteczni, pracowici, anonimowi, liczeni w… milionach? Czy bez polskich gastarbeiterów potęga Niemiec byłaby dzisiaj tak ogromna? Wątpię.

  A Ci wszyscy oszukani przez system platformianej propagandy, którzy wykonują w Anglii pracę, którą Brytyjczycy pogardzają? To dzięki nim w tysiącach pubów są czyste talerze i kufle. Czyż to nie praca, nie pożytek? A wszyscy nasi rodacy, którzy pracowali w kopalniach Belgii, Francji, którzy mustrowali się pod obcymi banderami, którzy pracowitością i uczciwością budowali dostatniejszy świat? Czyż nie byli emigrantami?

  Owszem, był jakiś margines tych, którzy kradli auta, pili wódę i włamywali się do posesji. Ale ilu ich było? Jeden na pięciuset?
  Jak można porównywać nadciągającą do Europy tłuszczę dobrze wykarmionych i młodych osiłków, którym w większości naprawdę żadna praca nie w głowie, z rzeszą polskich emigrantów, wypędzanych z kraju przegranymi powstaniami, zaborami, wojną, komunizmem, stanem wojennym? Tymi, którzy okazywali się być gigantami pracowitości, uczciwości i prawości. Trzeba być historycznym ignorantem, aby wańkowiczowskich bohaterów z „Tworzywa” porównywać z afrykańskimi czy azjatyckimi przybyszami. I tu nie ma nawet przestrzeni do gdybania. Wystarczy popatrzyć na doświadczenia Francji, Anglii, Niemiec, Hiszpanii, aby się przekonać jak to może wyglądać.
 • OWP ponownie pomaga dzieciom w Donbasie
  OWP ponownie pomaga dzieciom w Donbasie.
  postdateiconniedziela, 20 września 2015 18:26 |

  Dnia 2 września 2015r. przekazałem Towarzystwu Kultury Polskiej Polonia środki finansowe zebrane przez Obóz Wielkiej Polski. Za fundusze te kupiliśmy artykuły szkolne dla dzieci z “Polonii”. Wcześniej pani Irena Erdman, prezes Towarzystwa, rozmawiała z rodzicami podopiecznych TKPP o ich sytuacji i potrzebach. Dzięki akcji OWP dzieci otrzymają niezbędną pomoc, co w dużym stopniu odciązy rodzinne budżety.

  Wraz z panią Ireną Erdman, oraz panem Leonidem Erdmanem kupiliśmy min. cyrkle, kątomierze, zeszyty, notesy, piórniki, bloki rysunkowe, kredki, ołówki, nożyczki, plastelinę, kolorowanki, oraz papier do drukarki dla Towarzystwa Kultury Polskiej.

  Zakupione akcesoria zostaną przekazane rodzinom w najbliższych dniach o czym poinformujemy.
  Nie jest to pierwsza akcja pomocy Polakom w Donbasie, organizowana przez Obóz Wielkiej Polski i jak zapewnia prezes OWP Dawid Berezicki, nie ostatnia: To, że rząd tymczasowo rezydujący w Warszawie, kompletnie ignoruje Polaków w kraju i za granicą,absolutnie nie zwalnia nas z obowiązków wobec naszych rodaków za wschodnią granicą. Obóz Wielkiej Polski bez medialnego szumu, oraz bez środków finansowych jakie posiadają podejrzane organizacje sponsorujące banderowskie bataliony, pomaga na miarę swoich możliwości i gorąco zachęca do tego samego wszystkich, którym nie jest obojętny los Polaków w Donbasie.

  Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia jest jedyną polską organizacją w Donbasie, która pomimo trwającej od ponad roku wojny nie zaprzestała swojej działalności. Oprócz prowadzenia działalności kulturalnej i oświatowej Towarzystwo zajmuje się pomocą dla Polaków mieszkających po tej, zapomnianej stronie frontu

  Dawid Hudziec

  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/zakupydonb.jpg
  http://www.owp.nazwa.pl/owp/images/stories/02.09.2015-2.jpg
  http://www.owp.nazwa.pl/owp/images/stories/02.09.2015-11.jpg

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kronikanarodowa&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAAahUKEwjRy9iX74rIAhVBBBoKHcBWBI0&url=http%3A%2F%2Fwww.kronikanarodowa.pl%2F&usg=AFQjCNFeG8n3wgazXE_UXJ7tkiZwg8Q1IQ
  Wpłaty z dopiskiem “na rzecz naszych Rodaków w Donbasie” OWP przyjmuje na konto: Bank Ochrony Środowiska
  Obóz Wielkiej Polski 25 1540 1287 2092 5772 6771 0001. Proszę pamiętać o dopisku!


  Nie jest to pierwsza akcja pomocy Polakom w Donbasie, organizowana przez Obóz Wielkiej Polski i jak zapewnia prezes OWP Dawid Berezicki, nie ostatnia: To, że rząd tymczasowo rezydujący w Warszawie, kompletnie ignoruje Polaków w kraju i za granicą,absolutnie nie zwalnia nas z obowiązków wobec naszych rodaków za wschodnią granicą. Obóz Wielkiej Polski bez medialnego szumu, oraz bez środków finansowych jakie posiadają podejrzane organizacje sponsorujące banderowskie bataliony, pomaga na miarę swoich możliwości i gorąco zachęca do tego samego wszystkich, którym nie jest obojętny los Polaków w Donbasie.

  Towarzystwo Kultury Polskiej Polonia jest jedyną polską organizacją w Donbasie, która pomimo trwającej od ponad roku wojny nie zaprzestała swojej działalności. Oprócz prowadzenia działalności kulturalnej i oświatowej Towarzystwo zajmuje się pomocą dla Polaków mieszkających po tej, zapomnianej stronie frontu

  Dawid Hudziec
  Wpłaty z dopiskiem “na rzecz naszych Rodaków w Donbasie” OWP przyjmuje na konto: Bank Ochrony Środowiska
  Obóz Wielkiej Polski 25 1540 1287 2092 5772 6771 0001. Proszę pamiętać o dopisku!
 • @trojanka 16:28:26 przypominam...!
  pomarszczona po botoksie alkoholiczko Peronie 5 ty Kopacz, PO i Sabo Dornbaumie, etc...paszoł won! : "My się na tym znamy, my wiemy jak przeprowadzić odpowiednie reformy. Mamy pełne szuflady ustaw!"

  "Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać.
  Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający
  nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać
  o nasze bezpieczeństwo.
  Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.
  Czy to możliwe?
  Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce?
  Przecież Polacy to wielki i mądry naród.
  Polskę też stać na swój cud gospodarczy.
  Musimy tylko wygrać te wybory!

  - spot wyborczy PO

  "Zrobimy wiele, zbudujemy naprawdę wiele. To będzie rozpoczęcie budowy już na wszystkich odcinkach przewidywanych, planowanych autostrad w Polsce. Zbudujemy autostrady, 1000 km w 500 dni!"
  B. K. Kampania prezydencja 5 lat temu.

  Fragm. 10 zobowiązań PO :
  - Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
  - Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
  - Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
  - Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
  - Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
  - Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
  - Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
  - Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją"

  B. K. Kampania prezydencja 5 lat temu :
  - zniesiemy abonament RTV
  - zmniejszymy sejm i senat
  - darmowy internet dla każdego!


  każdemu butelkę wódki, pęto kiełbasy i okolicznościowy znaczek PO
 • @Kula Lis 62 16:54:07
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02499-Kolejne-premie-dla-doradcow-Komorowskiego.htm

  Komorowski, tuż przed oddaniem władzy, po raz kolejny wpłacił premie swoim doradcom. Dostali 61 tys. zł. Można? - Jak widać, można!
  wpis z dnia 22/09/2015

  Końcówka urzędowania na stanowisku prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego była bardzo "owocna". Najpierw kilkaset tys. zł na "usługi doradcze" w czasie kampanii wyborczej. Potem ponad 800 tys. zł na nagrody już po przegranej w wyborach. Gigantyczne odprawy, a na koniec - niczym wisienka na torcie - wynajem mieszkania dla siebie na koszt podatników. Okazało się jednak, że to nie koniec. Były prezydent, przysłowiowym rzutem na taśmę, zdołał jeszcze wyskubać z budżetu kancelarii dodatkowe 61 tys. zł premii dla swoich najbliższych doradców. Można? - Jak widać, można!
  Były prezydent co jakiś czas daje nam o sobie znać. Tym razem na jaw wyszło jak, tuż przed oddaniem władzy, kolejny raz nagrodził swoich najbliższych doradców. Dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy" ustalili, że Tomasz Nałęcz, Roman Kuźniar, Henryk Wujec, Jerzy Smoliński, Jan Lityński oraz Paweł Lisiewicz "rzutem na taśmę", tuż przed objęciem funkcji prezydenta przez Andrzeja Dudę, otrzymali premie w łącznej wysokości 61 tys. zł.


  http://niewygodne.info.pl/ludzie/komorowski-mina-PlatformaRP-CCbySA2,0-466-a.jpg

  Ciekawe, że zwykłym ludziom Bronisław Komorowski kazał brać kredyty i zmieniać pracę w poszukiwaniu lepszego życia, a sam swoim najbliższym rozdawał publiczną kasę na lewo na prawo. W kontekście kredytów warto też przypomnieć chamską akcję z mieszkaniem. Mimo posiadania dwóch własnych lokali: 74-metrowego mieszkania oraz 169-metrowego apartamentu o wartości 2 mln zł w centrum Warszawy, Komorowski, tuż przed opuszczeniem pałacu prezydenckiego zdecydował, aby przez najbliższe 12 miesięcy Kancelaria Prezydenta sponsorowała mu najem mieszkania w Warszawie. I wątpię, aby było to 2-pokojowe mieszkanie w bloku.
 • ??????
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=COI7RyS5kU4
 • taaaa.....
  https://www.youtube.com/watch?v=G7mFCTN-t_U&feature=player_embedded
 • Kazanie w jerozolimskim meczecie Al Aksa Opublikowano: 21 września 2015
  https://www.youtube.com/watch?v=trSrl5loh5I&feature=player_embedded


  Siggi said
  2015-09-22 (wtorek) @ 00:22:09

  Kazanie w jerozolimskim meczecie Al Aksa
  Opublikowano: 21 września 2015
  al aksaSzejk Muhammad Ayed wyjaśnia: „Europa potrzebuje uchodźców do pracy, wcale nie kieruje się współczuciem. Dostarczymy im naszych synów i podbijemy ich kraje”.

  Islamski duchowny z Jerozolimy zapowiada koniec chrześcijańskiej Europy. „Wkrótce będziemy po nich deptać z wolą Allaha”.

  Materiał filmowy z napisami w języku polskim – włącza się je na dole ekranu Youtube w pasku ustawień.

  Jeśli polskie napisy (‚captions’) są zbyt mało widoczne, to można je powiększyć lub zmienić ich kolor w ustawieniach (‚settings’) napisów.
 • Pan Zło!!!KTO NA NIEGO głosował????Aaron Langman
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pC6300OfPpo
 • @trojanka 16:28:26
  Unia narzuci nam pomysły eurokratów. Imigrantów przyjmiemy dobrowolnie, ale przymusowo(sic!!!)...Wedle ustaleń Komisji Europejskiej przyjmowanie uchodźców przez państwa wspólnoty odbywać się będzie na zasadzie dobrowolności. Problem w tym, że do takiego postępowania kraje zostaną zmuszone i nie będzie możliwości rezygnacji z „dobra” jakim są przybysze Bliskiego Wschodu i Afryki. Absurd? Nie! To codzienność Unii Europejskiej.

  Liczba imigrantów, jakich przyjęcie „dobrowolnie narzuci” nam Unia Europejska, będzie mniejsza niż początkowo zakładana. 3,5 tys. osób przyjmą kraje stowarzyszone ze wspólnotą, dlatego też liczba przybyszów wydzielona dla Polski zostanie pomniejszona od 150 do 700 osób. Ponadto w pierwszej turze weźmiemy na swoje barki ponad 5 tysięcy „uchodźców”. Jest to efekt decyzji Węgier. Ojczyzna Petőfiego nie weźmie udziału w brukselskiej inicjatywie, gdyż nie chce zgodzić się na unijny nadzór nad swoimi ośrodkami dla uchodźców.

  Propozycje Komisji Europejskiej o dobrowolnym przymusie we wtorek poznają ministrowie sprawę wewnętrznych państw wspólnoty.

  – W dokumentach nie będzie słowa automatyzm czy obowiązkowość w sprawie przyjmowania uchodźców. Nie będzie także mowy o kluczu i kryteriach podziału azylantów. A to oznacza, że traci na znaczeniu cały system obowiązkowego podziału na kwoty – powiedział dziennikarce RMF FM luksemburski dyplomata.

  To niestety nie pełny obraz propozycji. Zdaniem przedstawiciela kierującego obecnie Unią Luksemburga, dokument będzie wiążący, a wypełnianie zawartych w nim zobowiązań będzie obowiązkowe.

  Dobrowolność pod przymusem ma być kompromisem między stanowiskiem państw Europy Środkowej, sceptycznych wobec narzucania „kwot”, a stanowiskiem Niemiec, żądających podporządkowania się brukselskim decyzjom przez wszystkich. I chociaż w dokumentach nie pojawi się słowo „przymus”, to postanowienia eurokratów będą wiążące. Wszyscy są równi, ale Niemcy są równiejsi. Źródło: rmf24.pl Read more: http://www.pch24.pl/unia-narzuci-nam-pomysly-eurokratow–imigrantow-przyjmiemy-dobrowolnie–ale-przymusowo,38331,i.html#ixzz3mSTqDcAm Ps... Oto protoplasta "dobrowolnego przymusu": Mechanizm "dobrowolnego przymusu" zademonstrował na konferencji w Poczdamie Stalin! Mianowicie w trakcie rozważań nad przyszłym losem Niemców wystąpił on z propozycją przesiedlenia ich na Madagaskar… Jednakże zachodni przywódcy obruszyli się na ten pomysł twierdząc, że opinie publiczne ich krajów na pewno na coś takiego się nie zgodzą, chyba …,chyba, że Niemcy dobrowolnie wyrażą zgodę na własne przesiedlenie. Stalin swoim zwyczajem zapalił fajeczkę, po czym po dłuższym namyśle zaproponował kompromis. Mianowicie przesiedli się Niemców łącząc dobrowolność z przymusem. Oczywiście zachodni przywódcy zaśmiali się głośno, bo przecież taka opcja jest niewykonalna. Na to Koba kazał sobie podać łyżkę, szklankę musztardy i polecił przyprowadzić psa. "Tak wygląda przymus" - zapowiedział, wpychając jednocześnie na siłę w pysk psa łyżkę musztardy. Naturalnie pies opierał się z całych sił przed przymusową konsumpcją. "A tak wygląda dobrowolność" -kontynuował Stalin podsuwając łyżkę musztardy psu pod nos. Zwierzę oczywiście odwróciło głowę. Na koniec demonstracji Stalin podniósł psu ogon, po czym posmarował musztardą jego podogonie. Ponieważ musztarda zaczęła psa szczypać w tym czułym miejscu, to pies "nolens volens" zaczął ją wylizywać!…. "A tak wygląda dobrowolny przymus "- zawołał Stalin tocząc triumfalnym wzrokiem po oniemiałych z wrażenia przywódcach państw demokratycznych….. A teraz puenta: komu w Polsce trzeba posmarować podogonie? Przeczytałem na portalu „interia” o hotelu w którym zostaną umieszczeni imigranci z Syrii. Dodałem komentarz: „Tak wygląda hotel w którym zamieszkają imigranci z Syrii” wraz z linkiem http://pl.hrs.com/germany/frankfurt-oder/ramada.html. I wiecie co? Zostałem ocenzurowany jako rasista. Żyję ponad pół wieku ale takiej cenzury nie pamiętam.
 • @trojanka 16:28:26
  W Polsce PRL-u był zapis Konstytucyjny że „KAŻDY OBYWATEL PRL MA PRAWO DO PRACY, JEST JEDNAK JEGO SZCZYTNYM obowiązkiem PRACA ! Tak więc w tej konkretnej sytuacji, aby narzucić Polsce czy innym państwom b. Bloku Sowieckiego wchodzących w skład UE TEN SZCZYTNY obowiązek, musimy się przeciwstawić UBEZWŁASNOWOLNIENIU przez masońską UE ! Nie ma nikt prawa a zwłaszcza Unia która żeruje Ekonomicznie na krajach Wspólnoty by coś narzucać siłą, BOWIEM INNE PRIORYTETY PRZYŚWIECAŁY PAŃSTWOM WSTĘPUJĄCYM DO jak się okazuje obecnie EUROKOŁCHOZU, a na to NIE MA ZGODY SUWERENNYCH PAŃSTW a zwłaszcza polski ! Za Zdradę Stanu już w chwili obecnej Pan Prezydent Andrzej DUDA winien pozbawić Tuska Donalda obywatelstwa POLSKIEGO, a co za tym idzie i Pełnomocnictwa – w języku Dyplomatycznym MANDATU PRZEDSTAWICIELSTWA A WIĘC Immunitetu Polskiego Przedstawiciela w UE ! https://www.youtube.com/watch?t=1&v=t2-7iUZUFQ4
 • Mustafa patriot bojownik o wolnośc laureat nagrody Walęsy
  http://cs629101.vk.me/v629101398/1227c/Dt4MBjT9MsM.jpg
 • Ruski humor!!!
  Mama vs Tata
  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b650/YBHxfhUNsaM.jpg

  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b627/xJmedITpfcg.jpg
  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b648/ku7Wipf6NFw.jpg
  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b63f/kpackOE8Ci8.jpg
  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b637/BELPMbdh30g.jpg
  http://cs627121.vk.me/v627121997/1b62f/nqwzFUfYb6k.jpg
 • @zygmuntbialas 12:06:23
  Witaj, oczywiście. Jak ktoś chce pomagać, niech pomaga, jego sprawa, lecz co tu za żebry uprawia?
  Patroszenko wsiada w samolot i lata gdzie się da, żebrze gdzie się da o pieniądze na broń, teraz cieszy się, że Tatatrzy wraz z banderowcami zablokowali handel z Krymem; nie patrzy na to, że ludziom całe tiry żywności się psują, jak ci ludzie zarobią pieniądze? Już nie wspomnę o innych tego typu działaniach.
  To my się mamy martwić o Ukraińców?
  A po co mają władze?
  I z naszego podwórka. Ukraińcy podróżujący po moim województwie. Tryzub na tablicach rejestracyjnych większy niż flaga i nie, nie jeżdżą Zaporożcami czy starymi Ładami. Nowiutkie suv-y, mercedesy, jeden jechał ferrari! My, w większości 10-latkami sprowadzonymi z Niemiec wyglądamy przy nich jak dziady!
  UW i studenci z Ukrainy: jojczą, że Putin im kraj podzielił, jacy oni biedni są a ciuchy nówki markowe, wypasione smartfony a nasi studenci poubierani z lumpeksów!
  Ktoś sobie z nas jaja robi!
  Niech facet sprzeda ferrari i pomaga swoim biednym ziomkom.
  Niech Patroszenko podzieli się za darmo swoją czekoladą z biednymi ukraińskimi dziećmi!
 • @zygmuntbialas 12:52:02 z sieci..
  Maria_st pisze:

  I bez wplywu zderzacza na nasze losy sami siebie unicestwiamy :

  „Czyż nie takie są skutki dotychczasowych działań kanclerz Merkel i wypowiedzi szefa KE Junckera?

  Przecież postawa Europy, a przede wszystkim Niemiec, powoduje, że dziś na europejskich granicach kłębią się tłumy młodych mężczyzn – imigrantów ekonomicznych i takich ludzi, których tam w ogóle nie powinno być, bo obrzucających kamieniami policję. Jest widoczne i oczywiste, że rodziny z dziećmi stanowią wśród uchodźców znakomitą mniejszość. Oznacza to, że w obozach nadal tkwią bez pomocy ci najsłabsi, najbiedniejsi – czyli właśnie ci, którym Europa powinna naprawdę pomóc. Wniosek: Europa stara się – nieudolnie – pomagać wcale nie tym, którzy na tę pomoc najbardziej zasługują.

  Ale jest jeszcze gorzej: nie pomagając tym ludziom w wystarczający sposób w obozach na terenie Turcji, a jednocześnie obiecując im – pochopnie i nieodpowiedzialnie – azyl w Europie, de facto zmusza się uchodźców do korzystania z usług przemytników, wręcz pcha w ich ręce, co oznacza jednocześnie, że zmusza się do narażania życia, a nawet do jego utraty. No bo jak inaczej mogą tu dotrzeć? Nie ma innych sposobów. Wychodzi na to, że Unia Europejska jest ewentualnie w stanie pomóc ludziom uciekającym przed wojną i śmiercią, ale stawiając im wcześniej bezwzględny i okrutny warunek: najpierw muszą zapłacić tysiące euro przemytnikom-przestępcom, zdać się całkowicie na nich, a później jeszcze muszą postarać się, aby nie utonąć u wybrzeży Turcji lub Grecji. I to ma być ten niemiecki i europejski humanitaryzm?

  Cóż może być bardziej nieodpowiedzialnego, bardziej nielogicznego, co może być bardziej bezmyślnym i nieetycznym działaniem?

  Czy te rodziny z dziećmi nie powinny zostać otoczone opieką napływającą z UE przede wszystkim tam, gdzie są, czyli na terenie Turcji, Libanu, Jordanii? Czy te z nich, które zakwalifikują się (już tam, na miejscu!) do uzyskania azylu w Europie, nie powinny mieć zapewnionego bezpiecznego transportu do Europy? Czy nie powinno się odpowiednio wcześniej stworzyć specjalnych procedur dla ludzi najbardziej zagrożonych, a więc np. kobiet z dziećmi, ludzi chorych, uciekających przed ISIS chrześcijan i jazydów? Czy nie powinno przeznaczać się środków na pomoc tym ludziom, zamiast wydawać je w Europie na utrzymanie napływających tysięcy młodych i samotnych mężczyzn? ”

  wiecej TU :
  http://www.fzp.net.pl/opinie/kolejna-czarna-karta-w-historii-europy
 • @trojanka 16:28:26
  Szwab – diabłu brat....W tym roku doszło już w Niemczech do 336 ataków na ośrodki, w których przebywają uchodźcy. Jest to kolejny smutny rekord. W całym ubiegłym roku takich ataków odnotowano „zaledwie” 175. Jak grzyby po deszczu wyrastają radykalne organizacje sprzeciwiające się islamizacji Niemiec.

  W lipcu świat obiegła relacja ze spotkania Angeli Merkel z młodzieżą w jednej ze szkół w Rostocku, podczas którego kanclerz Niemiec do płaczu doprowadziła 13-letnią palestyńską dziewczynkę mówiąc, że jej kraj nie jest już w stanie przyjmować kolejnych uchodźców. W lewackich i poprawnych politycznie światowych mediach ruszyła lawina krytyki, więc ratując swój nadszarpnięty wizerunek Merkel kolejnymi wypowiedziami tak naprawdę zaprosiła grzecznie Syryjczyków do siebie. Na efekty nie trzeba było czekać. Tysiące uchodźców próbujących dotrzeć do Niemiec zaczęło masowo deklarować swoje syryjskie pochodzenie. Większość z nich nie posiada żadnych dokumentów poświadczających tożsamość, a 70 procent z nich to młode jurne byczki.

  Winni łże-chrześcijanie z Polski

  Tymczasem nad Wisłą lewactwo postanowiło o ksenofobię, rasizm i nietolerancję oskarżyć nie Niemców, ale Polaków ze szczególnym uwzględnieniem katolików. Oto trzy próbki plucia nam w twarz.

  Jarosław Kurski w „Gazecie Wyborczej”: Byłem głodny, byłem spragniony, byłem przybyszem… Kościół przypomina, że pod postacią uchodźcy sam Chrystus puka do naszych drzwi. Do kraju – jak się szczycimy – „tolerancji i bez stosów”, w którym na wigilii podczas Bożego Narodzenia stawia się na stole talerz dla nieznanego przybysza. Tyle teoria. Praktyka jest bolesna.

  Agnieszka Holland w Newsweeku: Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali Żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi. Gdy przez taki pryzmat spojrzy się na sprawę uchodźców, to dzisiejszy egoizm przestaje dziwić. Wtedy chodziło o sąsiadów, ludzi znanych, z którymi żyło się przez lata na jednej ulicy, w jednej wsi. Dziś – o zupełnie obcych, przybywających z daleka, których obecność oznacza konieczność podzielenia się z nimi. Po co więc przejmować się ich losem?[…] To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi.

  Publicysta „Gazety Wyborczej”, Konstanty Gebert na łamach „New York Times” bezpardonowo atakuje Polaków oskarżając nas o wrogie nastawienie do uchodźców, islamofobię oraz bredzi o jakimś wielkim długu jaki mamy do spłacenia Europie.

  Pusty talerz dla nieznanego przybysza, zamykane z obojętnością drzwi, dług wdzięczności do spłacenia – czyż nie chwyta to za serce? Idę, więc do tych drzwi, spoglądam przez judasza…i nikogo nie widzę. Uchylam je ostrożnie, a za nimi też nikogo nie ma. Pytam, więc Kurskiego, Geberta i Holland gdzie są te tysiące chętnych do osiedlenie się w Polsce? Pokażcie, choć jednego uchodźcę, który z pełną świadomością oświadcza, że jego marzeniem jest dotarcie do Polski i układanie sobie życia nad Wisłą. Czy już nie czas, aby Jakub Sobieniowski z TVN24 ruszył na Węgry i tam przeprowadził wstrząsający wywiad z przebraną w łachmany Omeną Mensach, która wykrzyczy przez łzy: Chcę do Polski – kraju Kurskich, Michników, Gebertów, Śród, Żakowskich i Lisów!

  Prawda jest taka, że celem uchodźców są Niemcy i to one starym wypróbowanym w czasie drugiej wojny światowej zwyczajem próbują niechciane już nacje przetransportować na wschód pozbywając się kłopotu, jaki sami sobie sprokurowali. Rasa panów postanowiła kiedyś sprowadzić przedstawicieli „mniej wartościowych narodów” do tak zwanej brudnej roboty, której nie godzi się wykonywać prawdziwemu Niemcowi. Ilość imigrantów urosła do kilkunastu milionów, więc dzisiaj pod szczytnym hasłem europejskiej solidarności próbują oni przesadzić zaproszonych do stołu gości i zaprowiantować ich w Polsce oraz innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej, które takich problemów jeszcze nie mają.

  I jeszcze dwa słowa do Kurskiego, Geberta i Holland. Cóż stoi na przeszkodzie abyście zaprosili do swoich domów po jednej muzułmańskiej rodzinie? Wykażcie się empatią i tolerancją. Stać was na to – dajcie dobry przykład. Przekonajcie ich, że będzie im tu lepiej niż w Niemczech. Jeżeli już dostaną azyl to będą mogli skorzystać z prawa do łączenia rodzin i jak dopisze wam szczęście to w krótkim czasie pomnożycie swoich gości razy dziesięć. Na znak solidarności z Jarosławem Kurskim, Konstantym Gebertem i Agnieszką Holland deklaruję dostarczyć im trzy śpiwory i trzy karimaty, które akurat mam wolne. I jeszcze jedno szanowni Holland, Gebert i Kurski. W średniowieczu państwo Polskie było największym skupiskiem Żydów w Europie. Przybywali tu masowo z powodu prześladowań, jakich doznawali w Zachodniej Europie. To u polskich „łże-chrześcijan” znaleźli schronienie i niezwykle tolerancyjnych sąsiadów. To w okupowanej przez Niemców Polsce – jedynym kraju gdzie okupant karał śmiercią za jakąkolwiek pomoc Żydom – znalazły się tysiące polskich rodzin, które ryzykując życie swoje i bliskich ratowały żydowskich sąsiadów. Najwyższy czas na słowo dziękuję, które jednak nigdy z ust perfidnych kłamców, manipulatorów i nienawidzących Polaków faryzeuszy nie padnie. Czas na słowo dziękuję i spłacenie długu wdzięczności, zwłaszcza, że nieznane są przypadki, aby na terenach zajętych w 1939 roku przez sowiety, choć jedna polska rodzina została uratowana przez żydowskich sąsiadów przed wywózką na nieludzką ziemię. Było raczej na odwrót. Znanych jest mnóstwo przypadków denuncjowania Polaków do NKWD. Dodam, że za pomoc Polakom obligatoryjna kara śmierci nie groziła. To nie przypadek, że dzisiaj idąc w ślady swego ojca, sowieckiego agenta, Bolesława Geberta, Konstanty Gebert podobnie jak on pluje na Polskę w USA.

  Solidarność

  To słowo, które kompletnie się w Europie zdewaluowało i każdy wyciera sobie nim gębę by załatwić własne interesy. Niemcy chcą dyktować innym państwom politykę imigracyjną, choć nie mają do tego żadnego prawa i nie mówi o tym żaden traktat. Polityka imigracyjna jest w rękach suwerennych państw i wara od niej szwabom. Tak, także mentalnym szwabom – takim jak wysługujący się Angeli Merkel szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, który oświadczył w europarlamencie: Europa jest kontynentem, gdzie prawie wszyscy kiedyś byli uchodźcami. Miliony Europejczyków uciekały przed prześladowaniami, wojną, dyktaturą i opresją. […] 20 mln potomków Polaków mieszka poza Polską w wyniku emigracji politycznej i ekonomicznej, po wysiedleniach, przesiedleniach podczas bolesnej historii Polski.

  Służący Niemcom bezrefleksyjny niedouczony cham akurat Polaków mógłby sobie darować, bo spora część z tych 20 milionów uciekła przed niemieckimi zaborcami, okupantami i zbrodniarzami. O solidarności UE z Polską przekonaliśmy się, kiedy Rosja nałożyła sankcje na polską żywność. O niemieckiej solidarności przekonaliśmy się, kiedy w cieniu dramatu z uchodźcami Niemcy i Rosja podpisały kilkanaście dni temu we Władywostoku umowę na budowę kolejnego uderzającego w polskie interesy rurociągu Nord Stream II. O europejskiej solidarności przekonaliśmy się, kiedy do Polski dotarła przed laty kilkudziesięciu tysięczna fala czeczeńskich uchodźców uciekających przed działaniami zbrodniarza Putina. Wtedy częściej słyszeliśmy o niedrażnieniu cara niż o empatii, tolerancji, współczuciu i konieczności wspólnej skoordynowanej pomocy państw UE. Tak, więc żryjcie szwaby sami tę żabę i nie konstruujcie kolejnej masowej deportacji przedstawicieli innych narodów. To są wasi goście, których sami zaprosiliście, a krwawą czkawką odbije to się całej Europie. Jeżeli już ktoś ma wam pomóc w rozwiązaniu problemu to podpowiadam. Bez trudu nawet milion muzułmańskich uchodźców mogą przyjąć ich bogaci kuzyni z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Do muzułmanów mieszkających w Polsce

  Na internetowych forach pod wpływem lewackiej antypolskiej propagandy i nagonki, której przykłady przytoczyłem powyżej pojawiły się tak dramatyczne jak i absurdalne, a nawet idiotyczne wpisy typu: ISIS to nie tylko Bliski Wschód, od paru dni mam wrażenie że żyję wśród ISIS w wersji PL.

  Arabskie oraz mieszane polsko-arabskie rodziny piszą, że czują się zagrożone i jednocześnie domagają się przyjęcia przez nasz kraj uchodźców. Pisanie o „ISIS w wersji PL” to Himalaje głupoty i woda na młyn obłudników z Czerskiej. Czy wierzycie, że intencją środowisk żydowskich jest przychylenie muzułmanom nieba? Ja twierdzę, że bardziej zależy im na skłócaniu z Polakami każdego, kto tylko da się urobić tym zawodowym faryzeuszom.

  Czy ktoś tu w Polsce masowo morduje muzułmanów ścinając im głowy? Czy ktoś ich zabija tylko za posiadania Koranu? Arabowie, Kurdowie oraz wszyscy ci, którzy świadomie wybrali sobie Polskę, jako kraj zamieszkania, założyli tu rodziny i uczuciowo związali się z Polską są naszymi dobrymi sąsiadami. To smutne, że nie rozumieją, iż wśród tysięcy uchodźców nie ma jednej osoby, której celem wymuszonej wojną czy biedą wędrówki ludów jest Warszawa. Oni wszyscy idą na Berlin, bo to stamtąd wystosowano zaproszenie. Czyżbyście byli za przymusowym przemieszczaniem, czyli relokacją ludzi wbrew ich własnej woli? Przecież to jest polityka żywcem ściągnięta z państwa Izrael i stosowana wobec Palestyńczyków. Jesteście za sprowadzeniem tu ludzi, dla których Polska nie jest, nigdy nie była i nie będzie ziemią obiecaną? Nie da się okazać gościnności komuś, kto się z gościną do nas nigdy nie wybierał. To, co proponują Niemcy to jest przymusowe wywiezienie muzułmańskich uchodźców jak najdalej od żyjących w dobrobycie obywateli własnego państwa. Czy wyobrażacie sobie, czym może zaowocować rozczarowanie tych, którzy wbrew swojej woli przewiezieni zostaną do Polski? Czy możecie wziąć odpowiedzialność za ludzi, którzy poczują się tu więźniami?

  Proponuje choćby pobieżne przestudiowanie polskiej historii. Trudno szukać na świecie bardziej tolerancyjnej i gościnnej dla obcych przybyszów nacji. To właśnie pod skrzydłami chrześcijańskiej Rzeczpospolitej przez wieki chronili się wszyscy prześladowani za wyznawaną religię czy politycznie poglądy. Różnica z dzisiejszą sytuacją polegała na tym, że wtedy dla nich wybór Polski był od początku do końca świadomy oraz przemyślany i nikt nie transportował ich tu siłą.

  Unia Europejska stała się dzisiaj tylko przykrywką i kamuflażem, zza których coraz głośniej rozbrzmiewa pieśń: Deutschland, Deutschland über alles. Europa nie rozkłada się i nie gnije z powodu inwazji islamu. Przyczyną jest programowa ateizacja oraz laicyzacja odcinająca Europejczyków od chrześcijańskich korzeni. To zorganizowana klika złożona ze środowisk, których reprezentantem w Polsce jest „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Batorego doprowadza stary kontynent do coraz szybciej nadciągającej tragedii i agonii. I na koniec apel. Nie płaćmy za głupią i szkodliwą politykę Niemiec. Powtarzam – niech Niemcy sami teraz żrą tę żabę.

  To nie nasz cyrk i nie nasze małpy.

  Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

  Dla Wirtualnej Polonii autor

  Mirosław Kokoszkiewicz

  Ps... Ciekawy jestem jak praktycznie będzie wyglądało to rozmieszczanie po innych europejskich krajach. Przecież ci imigranci będą protestować. Jak Niemcy zamkną wszystkie granice, to ci nowi będą podnosić larum, że w ramach łączenia rodzin, a tam mają rodziny. W najgorszym przypadku, zmuszeni do trwania w kraju, którego nie chcą, będą wszczynać burdy i protesty. Wtedy proponuję inteligentnie ich kierować pod siedzibę Wyborczej, aż stamtąd wykurzą Michników, Kurskich i inne gadziny, ponadto pod chałupy takich kurskich, Gebertów, Hollandów jako sprawców ich nieszczęść. Agnieszka Holland w Newsweeku:
  Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi. Gdy przez taki pryzmat spojrzy się na sprawę uchodźców, to dzisiejszy egoizm przestaje dziwić. Wtedy chodziło o sąsiadów, ludzi znanych, z którymi żyło się przez lata na jednej ulicy, w jednej wsi. Dziś – o zupełnie obcych, przybywających z daleka, których obecność oznacza konieczność podzielenia się z nimi. Po co więc przejmować się ich losem?[…] To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi.
  ****
  Taż durna kobieto zadzwoń ty do tego swojego ziomala Benjamina Netanyahu i zapytaj dlaczegóż to Izrael nie wpuszcza uchodźców?
  Od nas się odpierdol raz na zawsze! Ale wstyd
  http://wpolityce.pl/swiat/266162-polska-rozbije-grupe-wyszehradzka-by-przypodobac-sie-berlinowi-przecieki-z-brukseli-psiapsiolka-piotrowska-niezdecydowana-ws-imigrantow-nagly-telefon-do-warszawy
 • Na Kremlu chodzą słuchy, że Putin przygotowuje prawo, o wwozie wszystkich ukraińskich do towarów do Rosji ,tylko przez Krym!!!
  http://cs623323.vk.me/v623323415/3fd88/6M_l0fCx9D0.jpg
 • Krym 22 .09
  https://www.youtube.com/watch?v=g4erqKkNP6I&feature=player_embedded
 • Sztab bataliony "Azow"
  https://www.youtube.com/watch?v=KY7xdKuQFKA&feature=player_embedded
 • @trojanka 17:30:54
  http://media.wpolityce.pl/cache/44/8e/448e3a9fb383e42164741d843622dcb8.jpg Rządzący godzą się na przekaz Berlina ws. imigrantów, a jeszcze niedawno ostrzegali w raportach: "Nielegalny pobyt cudzoziemców to stan niepożądany"... Skąd taka zmiana?!...W Polsce trwa debata dotycząca imigrantów. Analitycy, komentatorzy, politycy zastanawiają się, czy nasz kraj powinien otwierać się na falę migracyjną. Wraz z upływem czasu, wraz z kolejnymi doniesieniami, jakie mogą być skutki pochopnej zgody na przyjazd do Polski masy przybyszów, rośnie liczba przeciwników przyjmowania migrantów w Polsce.
  Co ciekawe, z pomocą tym, którzy nie chcą, by rząd Ewy Kopacz zgodził się na lokowanie imigrantów w naszym kraju przychodzi… rząd Kopacz, MSW, gen. Koziej i prezydent Komorowski.
  W 2013 roku Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wydało „Białą Księgę Bezpieczeństwa Narodowego”. W tym dokumencie, na który wiele razy powoływał się prezydent Komorowski oraz gen. Stanisław Koziej, dużo miejsca poświęca się sprawie imigracji, identyfikując zagrożenia, jakie mogą być jej skutkiem.
  Czynniki społeczno-kulturowe związane z pojawieniem się dużych grup imigrantów będą miały istotny wpływ na ewentualne zmiany w środowisku bezpieczeństwa w nadchodzących latach. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby takie, w którym Polska pozostałaby społeczeństwem spójnym, w którym nowi obywatele byliby zintegrowani z resztą mieszkańców. W innym przypadku zaistniałoby z jednej strony negatywne zjawisko powstania gett imigrantów, a z drugiej grozi to narastaniem niechęci do przybyszów i nastrojów ksenofobicznych
  — pisał BBN, wskazując jednoznacznie, że im mniej wielokulturowości w Polsce tym lepiej.
  Jak widać Biuro za czasów gen. Kozieja identyfikowało multikulturowość jako zagrożenie dla Polski.
  W podobnym duchu utrzymanych jest więcej obserwacji Białej Księgi.
  Wyznacznikiem kryzysu społeczno-gospodarczego w skali europejskiej byłyby natomiast: stagnacja lub recesja gospodarcza; niewydolny system emerytalny i zabezpieczenia społecznego w warunkach starzejących się społeczeństw w skali całej Unii; narastanie konfliktów wewnętrznych, związanych z nieudolną integracją imigrantów czy coraz większe uzależnienie państw zachodnioeuropejskich od dostaw surowców energetycznych z zewnątrz
  — pisze BBN, zaznaczając, jak może się skończyć nieudolny proces integracji imigrantów.
  Biuro zaznacza, że „napływ imigrantów będzie wymagał… przygotowania dla nich odpowiednich warunków pracy i życia, oraz może generować dodatkowe problemy, szczególnie integracyjne na tle kulturowym”. Jest oczywiste, że przyjmowanie do Polski imigrantów muzułmańskich, ludzi z zupełnie innych kręgów kulturowych będzie wzmagało zagrożenie, o jakim pisze BBN.
  W innym miejscu Biuro opisując rodzaje i źródła terroryzmu znów wskazuje na problemy polityki imigracyjnej.
  Inny w korzeniach i motywach ideologicznych, jednak rodzący podobne skutki, jest odradzający się terroryzm ekstremistyczny: skrajnie lewicowy, ultraprawicowy i nacjonalistyczno-separatystyczny. Stanowi on zagrożenie także dla krajów europejskich, a ma swoje źródło m.in. w ksenofobii, niechęci do imigrantów, kryzysie ekonomicznym oraz niezadowoleniu społeczeństwa z działań podejmowanych przez rządy w tych kwestiach. Większość ataków takich ugrupowań wymierzonych jest w cele biznesowe i rządowe. Należy prognozować, że liczba tego typu aktów terroru w przyszłości będzie wzrastać
  — tłumaczy BBN, uznając, że atmosfera wokół imigrantów może przerodzić się w niebezpieczne dla polskiego społeczeństwa zjawiska.
  Co ciekawe, BBN identyfikuje problem imigracji, jako pole działania przestępczości zorganizowanej o skali ponadnarodowej.
  Międzynarodowa przestępczość zorganizowana i korupcja. Proces globalizacji obejmuje również przestępczość zorganizowaną i korupcję. Nielegalny handel narkotykami, dobrami i surowcami o wysokiej akumulacji zysku (złoto, kamienie szlachetne, dzieła sztuki, broń i papierosy), ludźmi (imigranci i „żywy towar”) i ich organami, nielegalne przepływy pieniędzy (w tym pranie brudnych pieniędzy), cyberprzestępczość (oszustwa i fałszerstwa komputerowe, wyłudzenia informacji, kradzież lub niszczenie danych i informacji, szpiegostwo gospodarcze, naruszenia praw autorskich, pornografi a dziecięca, hazard itd.) stają się domeną grup ponadnarodowych. Niektóre z nich dysponują środkami finansowymi większymi niż PKB państw średniej wielkości. Czynnikami sprzyjającymi ich działaniu są diaspory migracyjne oraz słabe struktury państwowe, w tym szczególnie w tzw. państwach „upadłych”
  — czytamy w dokumencie BBN.
  BBN jednoznacznie wskazuje, że Polska będzie bezpieczniejsza, jeśli „pozostałaby społeczeństwem spójnym”, a na problem imigracji Biuro patrzy, jako na źródło potencjalnego zagrożenia, terrorystycznego, czy społecznego. Te tezy zostały sformułowane przez BBN za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego, który wywodzi się z tego samego środowiska politycznego, które rządzi w Polsce od 8 lat. Sam prezydent Komorowski w ostatnim wywiadzie wskazał na publikacje BBN, jako na ważne źródło dot. polityki migracyjnej.
  Sprawą państwa jest przygotowanie się do mądrej polityki imigracyjnej. W mojej kancelarii miałem taki zespół, pracował rok, są materiały
  — mówił prezydent Komorowski. Jego słowa oznaczają, że ma świadomość, co publikowano w BBN. Jednak nie pcha go to do publicznego wskazywania na zagrożenia. Były prezydent nie studzi również zapału rządu i chęci przyjmowania imigrantów.
  Również sam rząd wydaje się nie doceniać zagrożeń w obecnej sytuacji, choć rządowe dokumenty przyjęte przez Radę Ministrów wskazują jednoznacznie, jakie powinno być stanowisko władz dotyczące imigrantów.
  Dokumenty opracowane w MSW w 2012 roku nie pozostawiają wątpliwości. 012 roku Rada Ministrów przyjęła dokument „Polityka migracyjna Polski – stan obecny i postulowane działania”. Jeden z rozdziałów dokumentu poświęcony jest nielegalnej migracji.
  Z definicji zamieszczonej w dokumencie wynika jednoznacznie, że fala imigrantów idących do Unii Europejskiej jest przejawem nielegalnej imigracji.
  Według przyjętych definicji najczęściej nielegalna imigracja jest określana jako wjazd lub pobyt cudzoziemca na terytorium danego państwa z naruszeniem przepisów tego państwa dotyczących przyjmowania cudzoziemców. Zgodnie z art. 3 pkt 2 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/115/WE z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie wspólnych norm i procedur stosowanych przez państwa członkowskie w odniesieniu do powrotów nielegalnie przebywających obywateli państw trzecich28 termin „nielegalny pobyt” oznacza „obecność na terytorium państwa członkowskiego obywatela państwa trzeciego, który nie spełnia lub przestał spełniać warunki wjazdu do państwa członkowskiego, określone w art. 5 kodeksu granicznego Schengen, albo innych warunków wjazdu, pobytu lub zamieszkania w tym państwie członkowskim”
  — tłumaczy rząd w swoim dokumencie.
  Dodaje, że „powyższa definicja obejmuje zarówno cudzoziemców, którzy wjechali nielegalnie na terytorium danego państwa i następnie przebywali nielegalnie, jak i takich cudzoziemców, których wjazd był legalny, natomiast później – na skutek niewystąpienia o przedłużenie zezwolenia pobytowego lub też odmowę wydania takiego zezwolenia – pozostali na terytorium danego państwa bez tytułu prawnego”. Jak widać imigranci idący przez Europę powinny przez polski rząd być traktowani jako nielegalni imigranci.
  MSW wskazuje na ważny w obecnej dyskusji aspekt sprawy.
  Do najczęściej odnotowywanych zagrożeń nielegalną migracją należy zaliczyć posługiwanie się fałszywymi dokumentami lub podawanie nieprawdziwych danych osobowych utrudniających identyfikację cudzoziemca
  — czytamy w publikacji MSW.
  Większość obecnych imigrantów to ludzie bez dokumentów, a być może i podszywający się pod innych ludzi, inne nacje itd. W świetle publikacji MSW taki sposób działania jest wykorzystywany przez nielegalnych imigrantów i jest identyfikowany jako zagrożenie.
  Rząd wskazuje w innym miejscu, że brak identyfikacji imigrantów ma później swoje skutki.
  Ocena liczby imigrantów przebywających na terytorium danego kraju nielegalnie jest bardzo trudnym zadaniem, gdyż z jednej strony mamy do czynienia ze zjawiskiem nieudokumentowanym, niemożliwym do prawidłowego zmierzenia, a z drugiej strony z niemożnością zastosowania w pełnym wymiarze klasycznych metod zbierania danych nt. nielegalnej migracji. Można zatem co najwyżej mówić o wartościach szacunkowych
  — czytamy w dokumencie. Powstaje zatem pytanie, czy polskie państwo będzie w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniem dużej grupy nielegalnych imigrantów, skoro przyznaje, że nawet zebranie danych statystycznych jest w obecnej sytuacji trudne.
  MSW zaznacza, że Polska jest przymuszana przez unijne prawo do odpowiedniej reakcji na problem imigracji nielegalnej.
  Na uwagę zasługują priorytety Unii Europejskiej w walce z nielegalną imigracją obywateli krajów trzecich, które zobowiązują poszczególne państwa członkowskie do podejmowania konkretnych działań w tym zakresie. (…) Problematyka zwalczania nielegalnej imigracji ma na forum unijnym szczególne znaczenie z uwagi na funkcjonowanie w ramach dorobku Schengen obszaru pozbawionego granic wewnętrznych. Zarządzanie nim opiera się na zasadach mających stanowić kompromis między potrzebą solidarności wśród państw należących do obszaru, prawami podstawowymi migrantów i oczekiwaniami państw trzecich a społecznym odbiorem zjawiska nielegalnej migracji w państwach członkowskich
  — tłumaczy dokument. Zapisy dotyczące strefy Schengen powinny spowodować jednoznacznie poparcie rządu PO-PSL dla działań Węgier, które chronią – zgodnie z prawem – strefę Schengen, budując mur na swojej granicy. Jednak takiego poparcia nie słychać…
  MSW wskazuje na kontrolę wstępną, która odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu nielegalnej imigracji:
  Przed wjazdem cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podejmowane są wobec niego czynności sprawdzająco-kontrolne. Zalicza się do nich postępowanie przed konsulem w sprawie wydania wizy, na które składa się uzgadniana i realizowana w ramach współpracy państw Unii Europejskiej odpowiednia polityka wizowa oraz tzw. konsultacje wizowe pomiędzy państwami Schengen. (…) Do ważnych instrumentów polityki wizowej w ramach przeciwdziałania nielegalnej migracji należy zaliczyć stosowanie przez polskie placówki konsularne standardów i wymogów określonych we Wspólnotowym Kodeksie Wizowym.
  Rządowy dokument wskazuje również na problem „ochrony granicy państwowej oraz kontrola w trakcie przekraczania granicy”.
  Udzielenie cudzoziemcowi przez konsula wizy ma charakter decyzji wstępnej, weryfikowanej każdorazowo przez Straż Graniczną w trakcie przekraczania przez cudzoziemca granicy. Przeprowadzana na przejściu granicznym kontrola dokumentów ma na celu weryfikację zamierzonego celu i okoliczności pobytu, a jej wynikiem może być odmowa cudzoziemcowi wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  — relacjonuje procedury związane z imigracją MSW.
  Rząd zapewnia jednocześnie, że „granica Rzeczypospolitej Polskiej jest chroniona na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem granicy morskiej, lotniczej oraz lądowych odcinków granicy z Federacją Rosyjską, Republiką Białorusi i Ukrainą, stanowiących zewnętrzną granicę Unii Europejskiej i Strefy Schengen”.
  Resort spraw wewnętrznych zaznacza, że z nielegalnymi imigrantami należy walczyć również po ich wjechaniu do kraju. **Według obowiązującego porządku prawnego instytucjami, które sprawują kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są Straż Graniczna i Policja. Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz wojewoda mogą natomiast sprawować kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie niezbędnym do prowadzenia przez te organy postępowań w sprawach cudzoziemców. Również organy Służby Celnej mogą sprawować kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie przeprowadzania ww. kontroli, upoważnieni funkcjonariusze i pracownicy ww. urzędów mogą żądać okazania przez cudzoziemca dokumentów i zezwoleń uprawniających go do pobytu, wykonywania pracy, prowadzenia działalności gospodarczej lub powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz do wskazania środków jego utrzymania na czas pobytu i na powrót do państwa pochodzenia
  — czytamy w publikacji MSW.
  Resort wskazuje, że w czasie weryfikacji imigranta „wojewoda zwraca się do komendanta oddziału Straży Granicznej, komendanta wojewódzkiego Policji, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a niekiedy również konsula właściwego ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania cudzoziemca za granicą, z wnioskiem o przekazanie informacji, czy wjazd i pobyt cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanowią zagrożenie dla obronności lub bezpieczeństwa państwa albo ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego”.
  Dodaje się, że „w toku prowadzonych postępowań administracyjnych funkcjonariusze Straży Granicznej mogą przeprowadzać wywiady środowiskowe i kontrole lokali w celu potwierdzenia pobytu cudzoziemca w sprawdzanym miejscu zamieszkania”.
  W specjalnym fragmencie MSW analizuje sankcje, jakie mogą spotkać nielegalnego migranta.
  Odpowiedzialność cudzoziemca w związku z nielegalnym wjazdem i pobytem Wobec nielegalnego wjazdu i pobytu cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obecny porządek prawny przewiduje szereg sankcji adresowanych zarówno do cudzoziemca jak i do innych podmiotów tj. zapraszającego, osób ułatwiających nielegalny wjazd/pobyt, przewoźnika oraz pracodawcy. Zalicza się do nich m. in. sankcje karne, administracyjne, ponoszenie kosztów wydalenia, wpis do wykazu cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany, wiążący się z odmową wjazdu lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie obowiązywania wpisu, wpis danych cudzoziemca do Systemu Informacji Schengen (SIS) dla celów odmowy wjazdu, umieszczenie cudzoziemca w areszcie w celu wydalenia lub w ośrodku strzeżonym oraz przymusowe doprowadzenie do granicy
  — wymienia MSW.
  Dodaje, że „sankcje dla cudzoziemców nielegalnie przebywających na terytorium RP mają na celu uniemożliwienie ponownego podejmowania prób nielegalnej migracji oraz zniechęcenie do podejmowania tego typu działań w przyszłości”.
  Rząd wymienia również szereg spraw związanych z wydaleniem nielegalnych imigrantów.
  Wydalanie cudzoziemców z terytorium Polski odbywa się w trybie decyzji administracyjnej wydawanej przez wojewodę z urzędu lub na wniosek uprawnionych organów, na warunkach i zasadach określonych ustawowo
  — czytamy.
  MSW wskazuje również na politykę powrotową, która „jest powszechnie postrzegana jako ważne narzędzie przeciwdziałania nielegalnym migracjom, ograniczające stan niepożądany, jakim jest nielegalny pobyt cudzoziemców, a także spełniające istotną rolę prewencyjną”.
  W rządowym dokumencie, który powinien być fundamentalną publikacją dla działań rządu ws. imigrantów, opisuje się wiele rekomendacji dla Polski.
  Zwalczanie nielegalnej imigracji zanim jeszcze nastąpi przekroczenie granicy kraju docelowego jest najbardziej skutecznym i najtańszym sposobem reagowania na to zjawisko, choć traktowanie polityki wizowej jako bariery na drodze wjazdu obywateli państw trzecich do Polski i Strefy Schengen byłoby daleko idącym uproszeniem. Ważną kwestią są inicjatywy mające na celu promowanie prostych i czytelnych mechanizmów kontroli wstępnej, które pozwalają na zapobieganie nielegalnej migracji
  — podkreśla publikacja.
  I dodaje, że „najważniejszym elementem kontroli wstępnej imigracji jest wykorzystywanie instrumentów polityki wizowej do skutecznego przeciwdziałania nielegalnej migracji”. Jak widać MSW wiele miejsca poświęca skutecznej blokadzie dla nielegalnych imigrantów.
  Resort zaznacza, że najwyższy poziom skuteczności powinny mieć kontrole graniczne i ochrona granicy.
  W związku z tym, że przekroczenie polskiej granicy umożliwia swobodne poruszanie się po obszarze Schengen, kontrola graniczna musi zapewniać najwyższy poziom zabezpieczenia przed napływem osób i towarów niepożądanych lub niebezpiecznych
  — zaznacza MSW.
  Wskazuje na „na wzrost znaczenia kontroli nielegalnej migracji realizowanych wewnątrz kraju, niezależnie od uzupełniającego charakteru działań podejmowanych w tym zakresie w ramach kontroli wykonywanej na granicy”.
  Resort wskazuje na znaczenie polityki powrotowej.
  Polityka powrotowa jest jednym z najważniejszych mechanizmów skutecznie umożliwiających zwalczanie nielegalnej migracji. Należy upowszechniać rozwiązania zachęcające cudzoziemców o nieuregulowanym statusie do wyjazdu z Polski, np. w ramach dobrowolnych powrotów
  — czytamy w dokumencie, który przyjęła w 2012 roku Rada Ministrów.
  Przytoczone powyżej dokumenty BBN wskazują jednoczenie, że przyjęcie dużej grupy imigrantów narazi Polskę na ryzyko aktów terroru oraz wystąpienia napięć społecznych, radykalizmów i innych negatywnych zjawisk, również kulturowych. Z kolei publikacja MSW pokazuje, że migrantów, którzy być może przybędą do kraju należy traktować jako nielegalnych imigrantów, a państwo powinno ich wydalić i ukarać. Co szczególnie ważne MSW zwraca uwagę na znaczenie identyfikacji imigrantów oraz działań prewencyjnych, które są najskuteczniejszym sposobem walki z nielegalną imigracją.
  Cytowane dokumenty, które zostały wytworzone przez władze III RP, powinny pokazywać, w jaki sposób rząd powinien podejść do sprawy imigrantów. Decyzja, by przyjąć ich w Polsce będzie nie tylko narażaniem Polski na niebezpieczeństwo oraz będzie przykładem łamania prawa i standardów krajowych i unijnych.
  Wydaje się, że taką decyzję można więc ocenić tylko w jeden, niezwykle surowy, sposób…
  autor: Stanisław Żaryn
 • Do Odessy przyjedzie Mc Cain z roboczą wizytą i odbędzie się wspólne z Saakaszwilim spotkanie z prasą
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fodessa-antimaydan.com%2Fv-odessu-priedet-senator-makkeyn-vstr%2F&post=299898031_1026

  http://cs627627.vk.me/v627627031/1a097/XFhKotY4Im8.jpg
 • @Kula Lis 62 19:37:34
  Witaj ,zobacz mi słów brak. Pzdr. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-odznaczyl-gloryfikatora-upa/c3v7e1
 • Współorganizator blokady Krymu.Mustafa Dżemilew miliarder tatarski.
  http://cs629314.vk.me/v629314224/1418c/mmcZ9HKamJ4.jpg
 • Moda męska Ukraina , jesień 2015-dyplomaci.
  http://cs628631.vk.me/v628631816/1923e/mB_S6-2nk2w.jpg
 • Premier DNR A.Zacharczenko z oficjalna wizytą w Południowej Osetii- Cchinwalii.
  http://cs628617.vk.me/v628617308/1c09c/x0QsTujWtms.jpg
  http://cs629423.vk.me/v629423153/facd/k4G5vV5UXOM.jpg
  http://cs629423.vk.me/v629423162/12a35/n2GY1aIx7B0.jpg
 • @trojanka 17:34:29
  Wstyd mi za Polskę!!! Czesi i inni z grupy wyszechradzkiej już o nas mówią że my własną matkę byśmy sprzedali za pieniądze z jewunii. Wstyd mi za Polskę zdradziliśmy naszych przodków i nasze wnuki. Jak widzę sondaże PO PiS na pierwszych miejscach to stwierdzam, że Polacy to najgłupszy naród europy. PO banda złodziei to każdy wie PiS sprzedał Polskę za pieniądze z unii podpisując traktat lizboński i nawołując do rozbrojenia Polski powołując armie europejską.Większość polaków to imbecyle durnie i kretyni. Ludzie protestowali przeciwko islamistom na ulicach pisali listy do Węgrów z poparciem a tu rząd od tak głosuje za i jeszcze wypina się na sojuszników z grupy wyszechradzkiej. Polacy już za późno na przebudzenie oglądajcie telewizje słuchajcie mediów i gnijcie w kanapach tak los was czeka żebracy Europy. Właśnie czytam, że jeśli Polacy zmienią zdanie i nie przyjmą uchodźców będą musieli zapłacić grzywnę 0.002% GDP. PO zostawia po sobie niesmak, 1200 mln ojro dla Upainy, 100 mln za referendum a teraz zostawiają nas z grzywną.
  Rzeczywiście w prasie czeskiej, słowackiej i węgierskiej nagonka na Polskę, bardzo nieprzychylne opinie.
 • Prezeska Rady Ministrów
  https://www.youtube.com/watch?v=V9jwz8uvcNU&feature=player_embedded
 • Zygmunt
  [Unia narzuci nam pomysły eurokratów. Imigrantów przyjmiemy dobrowolnie, ale przymusowo(sic!!!)...Wedle ustaleń Komisji Europejskiej przyjmowanie uchodźców przez państwa wspólnoty odbywać się będzie na zasadzie dobrowolności. Problem w tym, że do takiego postępowania kraje zostaną zmuszone i nie będzie możliwości rezygnacji z „dobra” jakim są przybysze Bliskiego Wschodu i Afryki. Absurd? Nie! To codzienność JEWUnii Europejskiej.
  ]>Oto protoplasta "dobrowolnego przymusu": Mechanizm "dobrowolnego przymusu" zademonstrował na konferencji w Poczdamie Stalin! Mianowicie w trakcie rozważań nad przyszłym losem Niemców wystąpił on z propozycją przesiedlenia ich na Madagaskar… Jednakże zachodni przywódcy obruszyli się na ten pomysł twierdząc, że opinie publiczne ich krajów na pewno na coś takiego się nie zgodzą, chyba …,chyba, że Niemcy dobrowolnie wyrażą zgodę na własne przesiedlenie. Stalin swoim zwyczajem zapalił fajeczkę, po czym po dłuższym namyśle zaproponował kompromis. Mianowicie przesiedli się Niemców łącząc dobrowolność z przymusem. Oczywiście zachodni przywódcy zaśmiali się głośno, bo przecież taka opcja jest niewykonalna. Na to Koba kazał sobie podać łyżkę, szklankę musztardy i polecił przyprowadzić psa. "Tak wygląda przymus" - zapowiedział, wpychając jednocześnie na siłę w pysk psa łyżkę musztardy. Naturalnie pies opierał się z całych sił przed przymusową konsumpcją. "A tak wygląda dobrowolność" -kontynuował Stalin podsuwając łyżkę musztardy psu pod nos. Zwierzę oczywiście odwróciło głowę. Na koniec demonstracji Stalin podniósł psu ogon, po czym posmarował musztardą jego podogonie. Ponieważ musztarda zaczęła psa szczypać w tym czułym miejscu, to pies "nolens volens" zaczął ją wylizywać!…. "A tak wygląda dobrowolny przymus "- zawołał Stalin tocząc triumfalnym wzrokiem po oniemiałych z wrażenia przywódcach państw demokratycznych….. A teraz puenta: komu w Polsce trzeba posmarować podogonie? Przeczytałem na portalu "interia" o hotelu w którym zostaną umieszczeni imigranci z Syrii. Dodałem komentarz: "Tak wygląda hotel w którym zamieszkają imigranci z Syrii" oraz jak będzie wyglądał po ich pobycie, wraz z linkiem http://pl.hrs.com/germany/frankfurt-oder/ramada.html. I wiecie co? Zostałem ocenzurowany jako rasista, choć to dla mnie największy komplement!. Żyję ponad pół wieku ale takiej cenzury nie pamiętam!!!.
 • Wolne chwile Pietki.
  http://cs622526.vk.me/v622526239/40789/Vruq98TRotQ.jpg
 • @Kula Lis 62 20:16:53
  Wielu Polakom jest wstyd!!!
  Nasi przypadkowi polskojęzyczni przedstawiciele TO NIE SĄ POLACY!
  POlacy nawet ze wszystkimi swoimi wadami narodowymi, mają DUMĘ i nie znoszą narzucania im czegoś odgórnie!!Zawsze mówiło się że Polak "kombinuje" jakby obejść sprawę, przepisy nie dać sobie nic narzucić!!
  TO NIE są Polacy to sprzedawczyki, marionetki,sprzedajne dna które za władzę i pieniądze oddadzą nawet swoją duszę!!I do tego tchórze!!
  Czy na tym tle taki Zeman czy Orban nie wygląda normalnie???
 • Rozejmu po ukraińsku cd. Ostrzelana ok.21 z pozycji ukraińskich w Krasnogorowkie ,Stara Michajłowka z miotaczy min,
  http://rusvesna.su/news/1442947853
 • @trojanka 20:45:06
  "Nasi przypadkowi polskojęzyczni przedstawiciele TO NIE SĄ POLACY!"

  Ile czasu ludzie będą sami do siebie łgać i ściemniać? W większości to są Polacy a ich obecność w rządzie jest skutkiem nieudolności i obojętności
  tak zwanej opozycji i samozwiących się tzw "prawdziwych Polaków".
  Nadchodzące wybory dla Polski nie bieda różnić się od ostatnich. Do rządu
  i Sejmu wejdą "ofiary losu" i sprzedawczyki bo inne ofiary losu i ludzie którzy są na wszystko z losem Ojczyzny włącznie obojętni im na to pozwolą lub bezpośrednio ich wybiorą.
  Pani @trojanka, to są Polacy.
 • Aleksandrowka , pomoc z Rosji od Gleba Korniłowa z fondu pomocy Noworosji.
  pokazują świeże mogiły i te starsze zrujnowane ukraińskimi pociskami.
  dziękujemy Rosji za pomoc i modlitwy za nas , niski Wam pokłon. Żywność z całej Rosji zbierana nawet na Sachalinie.
  https://www.youtube.com/watch?v=8xJe6fGZiD8&feature=player_embedded
 • Tatar Tatarowi nierówny
  po lewej Ahmet Han Sułtan -lotnik w 23 roku życia otrzymał pierwsze odznaczenie gwiazdę Bohatera.

  po prawej Mustaafa Dżemilew w 23 roku życia otrzymał pierwszy wyrok.
  obecnie pucybut Obamy.
  http://cs624628.vk.me/v624628474/42fb1/NxbjYyzqzG4.jpg
 • @Stara Baba 21:30:21
  mówię o "duchu"Polaka, można się urodzić z matki Polski i Ojca Polaka, a nie być Polakiem, tylko sprzedajną płaszczącą się gnidą. Jeżeli tacy wszyscy jesteśmy, to należy nam się los który nas spotyka i spotka wkrótce!
 • @dron67 09:44:02
  "Merkel wygwizdana przez Niemców". -

  --- Dodaję zapis pod filmem:
  "Zdrajczyni, zdrajczyni!” Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, została wygwizdana przez rodowitych mieszkańców niemieckiego miasta Heidenau, gdzie wizytowała w obozie dla imigrantów znajdującym się w mieście".
 • @trojanka 09:49:58
  Pisze Pani: "Też jestem zdania, ze pomoc głównie dla Donbasu, tam ludzie żyją w ruinach po odwiedzinach demokratycznej armii Ukrainy.
  Na pewno na Ukrainie też są obszary biedy, ale też uważam że mają swój rząd, dostają renty i emerytury, które rząd Walcmana ukradł pracującym kiedyś na Ukrainę przez 40 lat donbaskim emerytom itp." -

  --- Tak, zgadzam się z Panią. W Polsce żyją ludzie coraz biedniej. Dotyczy to przede wszystkim tej uboższej części, która na ogół nie jest słyszalna.
  Tak więc ew. pomoc może zaistnieć przede wszystkim w Polsce.
  No i Donbas. Zajmujemy się (Pani i ja) tym regionem (krajem), wiemy, jak byli ich rodacy skrzywdzili mieszkańców.
 • @Kula Lis 62 09:59:13
  Imigranci z Iraku "Mówią również o problemach ze znalezieniem pracy.
  Na innym nagraniu mężczyzna o imieniu Mustafa, stojący przed ośrodkiem dla uchodźców w Helsinkach, mówi że "w Iraku żyje się lepiej niż w Finlandii". -

  --- Myślę, iż te materiały oddają znaczną część prawdy.
  Prawdą jest, że najlepiej jest w swoim domu. Te odczucia mają ludzie nie tylko z naszego kręgu cywilizacyjnego.
 • @trojanka 09:59:52
  Kardynał Stefan Wyszyński: "Nie chciejmy żywić całego świata". -

  --- Tak, to mądra i ważna wypowiedź.
 • @trojanka 10:12:16
  "Pomoc Donbasowi".

  --- Wynotowałem ze strony:
  Wpłaty z dopiskiem “na rzecz naszych Rodaków w Donbasie” OWP przyjmuje na konto: Bank Ochrony Środowiska
  Obóz Wielkiej Polski 25 1540 1287 2092 5772 6771 0001. Proszę pamiętać o dopisku!
 • @trojanka 10:36:20
  Były minister spraw zagranicznych Szwecji Carl Bildt przyznał, że spodobała mu się postawa Radosława Sikorskiego, który zaproponował rozmieszczenie znaczącej ilości broni w Polsce, Bułgarii lub Rumunii, w celu szkolenia ukraińskich wojskowych i „jasnego pokazania, że ta broń została przeznaczona specjalnie dla Ukrainy, jednak zostanie jej przekazana wyłącznie w razie potrzeby”.
  „W razie dalszego ataku, w ciągu sześciu godzin zostanie dostarczona na Ukrainę” – powiedział były szef szwedzkiej dyplomacji. -

  --- I tak po kolei dowiadujemy się ciągle coś nowego o wspomaganiu Ukrainy w broń (na teraz i ew. na później).
 • @trojanka 10:50:38
  Krakauer:
  1. "Nie chcemy nienawiści przez pomniki lub przez ich demontaż,...".
  2. "To zadziwiające, że 36 mln kraju nie jest stać na minimum pragmatyzmu w wyczuciu wrażliwości sąsiadów, na sprawy tak niesamowicie wrażliwe, jak pamięć najbliższych przodków".
  3. "Nie po to rozleciał się samolot z polskimi urzędnikami państwowymi i wojskowymi nad Smoleńskiem, żeby tą dobrze zaplanowaną i wykonaną akcję zaprzepaścić!!!". -

  --- Ad1. Ta nienawiść (przez pomniki) nie świadczy o nas dobrze.
  Ad2. Bardzo zadziwiające!
  Ad3. Nie ma żadnych wiarygodnych dowodów nie tylko na rozlecenie się Tu-154M 101 nad Smoleńskiem, ale nie ma też takich dowodów na odlot tupolewa z Okęcia.
 • @Kula Lis 62 10:50:52
  "A w jaki to sposób oni chcą zebrać od prostytutek te 4 mld hrywien?" -

  --- Może przez budowę burdeli jak w Niemczech? One ponoć dobrze prosperują, szczególnie w weekendy nad granicą z Francją. To oczywiście żart! Kijowska junta już nie takie rzeczy wymyśliła.

  Pozdrawiam Was!
 • @trojanka 10:55:21
  Krakauer o imigranckim kryzysie: "Z punktu widzenia krajów słabszych, krajów Europy Środkowej – to w istocie dobrze się stało, ponieważ wiedzą już, z kim mają do czynienia, jak są postrzegani i gdzie jest ich miejsce w procesie decyzyjnym". -

  --- O tym, jaką rolę będą spełniać państwa Europy Środkowej, można było przeczytać jeszcze przed przystąpieniem do Unii.
 • Wizyta polskich studentów , któzy wygrali konkurs z literatury rosyjskiej, na
  Krymie wywołała histerię w Warszawie w mediach oraz polsko =rosyjskim Centrum Dialogu..Wizyta ta została nazwana niemoralną i krokiem politycznym.
  Polskie media/ nie ma polskich mediów dop.mój// i Biorąc pod uwagę, że zachodnie społeczeństwa wyrażają wspólne stanowisko w celu wsparcia Ukrainy (w kwestii krymskiej - red.), wizyta polskiej młodzieży na tym terytorium -jest niemoralnym czynem i próbą upolitycznienia idei wymiany młodzieży" - powiedział kierownik projektu z Centrum Łukasz Adamski podaje "Radio Polska ", dodając, że rzekomo stwarza to mylne wrażenie, że Krym jest częścią terytorium Rosji.

  Również Radio podkreśla, że ​​dla studentów , a "w szczególności u polskich Współorganizatorów podróży", mogą pojawić się problemy z władzami Ukrainy, którzy upierają się, że wszystkie wycieczki na półwysep mają być uzgodnione z nimi.

  W tym samym czasie, dyrektor Centrum dialogu i pojednania rosyjsko-polskiego Yuri Bondarenko odpowiedział na zarzuty, że wymiana kulturalna nie jest "wydarzeniem politycznym".

  "Wierzę, że Polska jest krajem demokratycznym, którego obywatele mają prawo do niezależnej oceny sytuacji " - dodał.


  РИА Новости http://ria.ru/world/20150922/1274509827.html#ixzz3mVF9sBOU

  http://cdn13.img22.ria.ru/images/114418/11/1144181109.jpg

  РИА Новости http://ria.ru/world/20150922/1274509827.html#ixzz3mVD8twDG
 • @trojanka 11:00:44
  "Artio Griszanow "Zabawki", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8veOzd39VWI

  --- Klip (obrazy i piosenka) poświęcony dzieciom.
  Wzruszające obrazy!
 • @trojanka 11:27:58
  "Nazistowski pułk "Azow: blikuje wjazd do Pridniestrowia [Naddniestrza]". -

  --- Dublują robotę urzędników. Widać napis "Krym to Ukraina".
  Tak głupio stracić!!! I co oni myślą?!
 • @trojanka 11:39:37
  "Mój naród Ukraina i Rosja". -

  --- Piosenka świadczyłaby o takiej właśnie tożsamości narodowej ludzi z Donbasu: Ukraina /Rosja. Utwór jest z kwietnia ub.r. Dziś zespół zaśpiewałby - sądzę - inaczej.
 • @trojanka 11:51:20
  "Narasta bunt przewoźników na granicy Ukrainy z Krymem". -

  --- Sama decyzja o blokadzie jest idiotyzmem, więc ludzie się buntują.
 • @trojanka 14:02:21
  "W okręgu tarnopolskim w Kateriniwce na modlących się ludzi w cerkwi patriarchatu moskiewskiego napadli siepacze Prawego Sektora. 15 osób rannych, w tym jedna poważnie, przebywa w szpitalu". -

  --- Dają się naziści znać o sobie również w zachodniej części Ukrainy.
  Tam ponad 70 lat temu ginęli też Polacy z rąk banderowskich.
 • @trojanka 14:24:23
  "Miejscowość Zajcewo-pomoc humanitarna z Rosji-od ruchu im. I.Striełkowa". -

  --- Tak więc trzeba pomóc biednym ludziom z Donbasu. Dobrze, że są organizacje, które zadają sobie ten trud.
 • @trojanka 14:54:57
  "Rośnie bunt na blokadę,na granicy z Krymem wśród przewoźników ukraińskich", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=JX8Bwc9WfnQ&feature=player_embedded

  --- Jak tak można działać przeciw swemu ludowi!
  To i bunt jest uzasadniony.
 • @Kula Lis 62 15:08:33
  "... kraje Europy Wschodniej, grupa Wyszechgradzka nigdy kolonii nie miała, ani w Afryce, ani w Azji ani w Ameryce Łacińskiej (Płd) ani nigdzie. Dlaczego więc my mamy oddawać posługi ludności napierającej na chama na Europe". -

  --- Tak, wciągają niezamożne kraje Europy Środkowej do kosztów utrzymania imigrantów. Nie biorą przy tym pod uwagę, że będziemy mieć zapewne najazd Ukraińców. Kraje Europy Środkowej powinny powiedzieć stanowcze NIE.
 • @trojanka 15:23:12
  "Ukraińscy strzelają ukryci za domami mieszkalnymi i blokami", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=gZGm7RN0ZfU&feature=player_embedded

  --- To ukraińska specjalność: kryć się za plecami mieszkańców.
 • @Kula Lis 62 15:34:06
  1. "Nie ma nic takiego, jak darmowy obiad. (...) Albo pracujesz n siebie i żyjesz z pracy własnych rak, lepiej czy gorzej, albo jesteś wiecznym pachołkiem, niewolnikiem...".
  2. "Jestem za procedurą wychodzenia z UE".
  3. "Przed nami umowa z USA. To już nic nie wyhodujemy ani nie wysiejemy bez licencji wielkich firm".

  --- Ad1. Wciągnięto Polaków w niewolę. Mogliśmy jak Białoruś, ale w naszym kraju było to niemożliwe (z kilku względów).
  Ad2. TAK! TAK! Ale to nie jest takie proste. W Europie jest dużo policji, czuwającej nad jednością Unii.
  Ad3. Wpadliśmy jak śliwka w kompot z tym wejściem do NATO i UE.
 • @trojanka 16:20:02
  "Kijowski polityk,szef ukraińskiego Komsomołu powiedział,...", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=L6P2dAkLPO8&feature=player_embedded

  --- No, to jest porządny program działania!
 • @trojanka 16:28:26
  Rzecznik rządu RP Cezary Tomczyk: "Jesteśmy gotowi przyjąć każdą liczbę imigrantów". -

  --- Traktuję to jako prowokację.
 • @Kula Lis 62 16:43:32
  "Wystarczy popatrzyć na doświadczenia Francji, Anglii, Niemiec, Hiszpanii, aby się przekonać jak to może wyglądać". -

  --- Nie ulega wątpliwości, że najlepiej jest, gdy kraj jest jednolity pod względem narodowościowym i kulturowym. Dlaczego państwa Europy zaczęły przyjmować duże ilości ludności muzułmańskiej, to nie potrafię sobie na to pytanie odpowiedzieć.
 • @trojanka 16:44:34
  Duże brawa dla Dawida Hudźca za jego działalność na rzecz ludzi skrzywdzonych w Donbasie. Nie wiem, czy Pani wie, ale Dawid Hudziec znalazł się na liście dziennikarzy, którzy nie mają prawa wjazdu na Ukrainę.
  A to jest zaszczyt!
 • @Kula Lis 62 16:54:07
  Kopacz: "My się na tym znamy, my wiemy jak przeprowadzić odpowiednie reformy. Mamy pełne szuflady ustaw!" I tak dalej...

  --- Coraz bardziej widać, że polityk może pleść najróżniejsze głupstwa i nikt go potem nie rozlicza.
 • @trojanka 17:18:44
  "Tomasz Nałęcz, Roman Kuźniar, Henryk Wujec, Jerzy Smoliński, Jan Lityński oraz Paweł Lisiewicz "rzutem na taśmę", tuż przed objęciem funkcji prezydenta przez Andrzeja Dudę, otrzymali premie w łącznej wysokości 61 tys. zł". -

  --- To wszystko naszym kosztem!
 • @trojanka 17:24:04
  "Prof. Michel Chossudovsky: Terroryzm powstał w USA. Wojna z terroryzmem to kłamstwo!", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=COI7RyS5kU4

  --- Słabo widać polskie litery, więc przeniosę za chwilę zapis spod filmu.
 • @trojanka 17:24:04 (II)
  Link: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=COI7RyS5kU4
  Zapis, znajdujący się pod filmem:
  "O tym że USA dąży do pełnej hegemoni nie jest niczym nowym. Zaciera się niestety owe fakty na tyle perfidnie i nikczemnie (szczególnie za pomocą mediów) że olbrzymia ilość osób zaczyna mylić powstałe skutki tworzące niby tą rzeczywistość z przyczynami. A stąd już tylko krok przed całkowitym i mylny obrazem rzeczywistości na który coraz większe rzesze prostodusznych obywateli się łapie. Na przykład, że Husaj w Iraku to tyran i despota, że Kadafii to ciemiężyciel narodu i tylko bombardowania NATO przywróciły ład i porządek w tym kraju (sic!) , a w Syrii to ciągle panuje kolejny despota i tyran Assad (tam to już w ogóle sami się dziwią, kto kogo bije, a kto komu rob.. no nie ważne). A teraz się dziwią, że z tej wiosny arabskiej, przecież amerykańskiej demokracji liznęli, nagle migracji spęd olbrzymi i Europę zalewa .. i wszyscy w szoku dlaczego..). Przyda się i wreszcie i Ukrainę wspomnieć, która ponoć jest atakowana perfidnie przez Rosję i TYLKO jej jest wina tu ewidentna i oczywista (pewnie w takim wypadku przyjdzie jeszcze i nam - sojusznikom przecież- w pierwszej linii iść na pierwszy ogień w tych rozgrywkach szachowych- bo jakże by to: na bój za braci - sojuszników kompanów nie ginąć, hańba by to li i wstyd sromotny.. Co za czasy pewnikiem powiedziałby Zagłoba.. ehhh..
  Otrząśnijmy się, bo czarne chmury już wiszą, a ludzie ciągle jakby w okularach przeciwsłonecznych i to z dinkiem na leżaku oglądają wiadomości jakby nigdy nic...".
 • @trojanka 17:25:53
  "Siły NATO - czyli amerykański pierścień wokół globu". -

  --- Liczę na to, że będą się jankesi zwijać jak kiedyś Gorbaczow.
 • @trojanka 17:30:54
  "Kazanie w jerozolimskim meczecie Al Aksa". -

  Traktuję to jako prowokację. Niekoniecznie ze strony muzułmańskiej (szaleńcy są w każdej cywilizacji).
  Europa jest słaba militarna, ale muzułmanie (łącznie z wyszkolonymi przez USA bojowcami) nie mają szans na "deptanie z wolą Allaha”.
  Po drugie, UE i Niemcy włączają nas w aktualne sprawy (ich są gazety), a to nie jest nasz problem. Jesteśmy za biedni, by muzułmanie interesowali się nami.
 • @trojanka 17:34:29
  "Pan Zło!!!KTO NA NIEGO głosował????Aaron Langman, link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pC6300OfPpo

  --- Eksploatują nas niemiłosiernie!
  Kiedyś Naród powie: NIE.
 • Katerinowka Ukraina, siła pod bronią odebrano ludziom cerkiew!!
  https://www.youtube.com/watch?v=5Xn1GZXVr5s&feature=player_embedded
 • Poseł z partii Poroszenko Czubarow zagroził całkowitym odcięciem energii elektrycznej na Krym.
  Ma to nastąpić w październiku.Poroszenko oświadczył że celem akcji blokady , jest odebranie Krymu.

  http://politrussia.com/upload/resizeman/4/chubarov-grozit-energeticheskoy-478-4342460.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fpolitrussia.com%2Fnews%2Fchubarov-grozit-energeticheskoy-478%2F&post=296515354_26672
 • Deputowany Mosijczuk na głodzie!!
  http://cs623823.vk.me/v623823983/48550/JpRIgomPirE.jpg
 • @zygmuntbialas 02:12:08
  Żydzi nienawidzą Europy za holocaust którego nigdy nie było, bo to ich wymysł i pomysł na handełe.. To jest ich długofalowy plan zemsty. Pierwszy wyraźny objaw tej nienawiści widzieliśmy w Kosowie, gdzie zrobili czystki ludności chrześcijańskiej i zasiedlili cały obszar muzułmanami. Ale niewielu ludzi to wtedy zrozumiało. W ten sposób będzie można rozrzucać uchodźców po różnych krajach a bunt Europejczyków się zmniejszy, i wszystko rozejdzie się po kościach. Zaplanowany już dawno przez żydów zamach na białą rasę, aby nas wytępić i zabić. Dlatego masowe ściąganie ludzi z najbardziej niebezpiecznych zakątków świata. Żydzi chcą wykonać ten plan i obecnie będą mieszać białą rasę z innymi aby ja skazić. Tak powiedziała Merkel wrzucając emigrantów do Drezna. Ona sama jest pochodzenia żydowskiego sterowana przez Izrael i żydowskie elity w Europie.Wszystkie informacje można znaleźć w języku angielskim.
 • Prawy Sektor który za podpuszczeniem Mustafy Dżemilewa ,laureata nagrody Bolesława Wałęsy, blokuje przejazd na Krym żąda za
  przejazd ciężarówki z towarem na Krym 1000 $.


  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fdnr-news.com%2Fuploads%2Fposts%2F2015-09%2F1442985232_1272981977.jpg&post=316963443_2909

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fdnr-news.com%2Fdnr%2F25578-vlasti-kryma-stavki-za-proezd-fur-v-krym-vyrosli-do-tysyachi-dollarov.html&post=316963443_2909
 • Zdjęcie tygodnia."Amerykański zołnierz szuka broni chemicznej w Syrii.
  http://cs623619.vk.me/v623619349/498c4/O20TlsHyAuU.jpg
 • Świeżutka woda do picia na poligonie ukr armii.
  https://www.youtube.com/watch?v=9LQEVIy6L48&feature=player_embedded
 • @zygmuntbialas 01:54:16
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/norway_burning1.jpg Policja W Oslo Straciła Kontrolę Nad Miastem!!!! Oslo doświadcza ostatnio istnego tsunami rabunków. Według policji wszyscy bandyci pochodzą spoza kraju, wielu z Somalii i Maroka. W ciągu ostatnich 10 lat w centrum Oslo i w dzielnicy Greenland obrabowano ponad 4000 osób; sprawcami w większości byli młodzi imigranci. Dane policyjne mówią również, że wszyscy sprawcy gwałtów w Norwegii to imigranci. Greenland jest zamieszkana głównie przez muzułmanów.

  Sturla Nøstvik jest 351 ofiarą rabunku w Greenland w tym roku. Bandyci pobili go i przetrzymywali w niewoli przez 50 minut. Na koniec zagrozili śmiercią, jeśli nie powie policji, że byli białymi. Nøstvik przypuszcza, że byli to Somalijczycy. Policjanci odwiedzili go w szpitalu; mężczyzna m.in. nie widzi na jedno oko i ma głęboką ranę na czole. Zapewnili mnie, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie, ale oni nie są w stanie zapobiegać napadom. „Straciliśmy to miasto, powiedzieli” – opowiada Nøstvik.

  Z relacji Czytelniczki portalu euroislam.pl: Byłam w Norwegii w październiku, kiedy ta fala rabunków się rozkręcała. Często sprawcy (wszyscy raczej “niezachodniego pochodzenia”) nie mają 18 lat, więc po przesłuchaniu wypuszcza się ich (w Norwegii młodocianych nie wolno karać) i potem ofiary spotykają ich na ulicach… A parę dni temu dwóch Norwegów stanęło w obronie 10-latka, któremu dwóch rabusiów chciało ukraść telefon. Norwegowie pobili bandytów – i teraz jeden z nich odpowie być może przed sądem za “przemoc”. Ludzie są bardzo wzburzeni. Policja jest bezsilna, sama to przyznaje, ale jak obywatele sami wezmą sprawy w swoje ręce, to grozi im wyrok.

  Poza tym Norwegia żyje też historią dwóch sióstr, „Norweżek” somalijskiego pochodzenia (16 i 19 lat), które pojechały do Syrii „pomagać” w wojnie przeciwko Assadowi. Oświadczyły, że gotowe są umrzeć za islam. Ojciec pojechał ich szukać do Turcji, skąd przedostały się do Syrii.

  na podstawie: euroislam.pl https://youtu.be/SBLx0zuXB_I Tu jest odpowiedz! Barbara Lerner Spectre and jewish implementation of multiracial multiculturalism in the Europe https://www.youtube.com/watch?v=k2Vq_e2Z1ug&feature=youtu.be
 • Z sieci...
  Bardzo, bardzo jestem zaniepokojony i przestraszony jak Norwegia jest niszczona od środka przez jakiś sabotażystów i dziękuję za te ostrzegawcze informacje jak sprowadzona dzicz Azjatycka, Afrykańska i żydostwo z USA oraz Izraela rozwalają, rujnują pękną Norwegię !

  To samo dotyczy Szwecji, więc pytam dlaczego Szwecja jest taka bezbronna w jej niszczeniu od środka i kto temu niszczeni Szwecji patronuje ?
  Dlaczego nie ma oficjalnych informacji kto organizuje i patronuje zniszczeniu Szwecji ?

  Czy etniczni rodowici Szwedzi oraz zasymilowani obywatele Szwecji kompletnie zgłupieli i nie są w stanie ustalić kto w Szwecji zgotował takie pikło w Szwecji ?

  Jakie organizacje, ugrupowania polityczne czy też piraci międzynarodowi sprowadziły i pod jakim wpływem lub na czyje zamówienie sprowadzili tą dzicz z Azji i Afryki lub USA do Norwegi ?

  Jaka jest geneza tego sprowadzania dzikusów z Azji, Afryki i USA do Norwegii i Szwecji ?

  Proszę o teksty i informacje uczciwych obserwatorów zamieszkałych w Szwecji oraz Norwegii o opisanie przyczyn oraz całego mechanizmu konkretnie kto przyczynił się do przewrócenia do góry nogami całego ładu społecznego w Szwecji oraz Norwegii celowego potężnego skonfliktowania społecznego w Szwecji i Norwegii ?

  Kto sponsoruje i organizuje zniszczenie w Szwecji i Norwegii?

  Czy w Szwecji i Norwegii powstają ODDOLNE inicjatywy rodowitych etnicznych Szwedów lub Norwegów oraz zasymilowanych obywateli Szwecji lub Norwegii, którzy BRONIĄ rodzimą kulturę przed najazdem dzikiej hołoty na Szwecji lub Norwegii usiłujących zgnoić Szwecję i Norwegię ?

  Jak te organizacje się nazywają aby je wspierać i utworzyć Europejski network przed bardzo agresywnym awanturnictwem międzynarodowym amerykańsko-żydowsko-niemieckim ??

  Cały czas pojawiają się teksty i artykuły w języku polskim na tej witrynie internetowej, którzy zasymilowali się z łacińską kulturą oraz obyczajami Szwecji lub Norwegii, których irytuje organizowane piekło w tej Szwecji lub Norwegii po przez sprowadzenie autentycznej hołoty z Azji i Afryki, którzy Szwecję i Norwegię przewrócili do góry nogami ale brak jest dywagacji jak tą straszną zewnętrzną agresję zwalczać !

  Czy tak będzie wyglądać nowa flaga Szwecji ? http://www.blazingcatfur.ca/wp-content/uploads/2015/03/sweden-flag.png Zaczynam rozumieć wściekłość tego norweskiego obywatela … http://assets.nybooks.com/media/photo/2015/02/11/eakin_1-030515.jpg Precz i śmierć takiej JEWUE ze zboczeńcami, homoseksualistami !!!!! http://www.europeanfinancialreview.com/wp-content/uploads/2014/06/muslim_eu_blue-537x350.png
 • Biskup Libera: My, Polacy, nie jesteśmy ksenofobiczni i niegościnni, ale mądrzy i nauczeni…
  (już raz z litości gdy przeganiano ją zewsząd jedną parszywą, złodziejską i zbrodniczą nację wpuściliśmy i mamy teraz co mamy-dop. mój) Jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę…

  Multikulti poniosło porażkę. A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii – ideologii pluralizmu, dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre.

  Biskup Płocki Piotr Libera HOMILIA ZAKROCZYM – 950-LECIE MIASTA – 20 IX 2015

  diecezjaplocka.pl/biskup

  Czcigodni Księża i Ojcowie z księdzem Kanonikiem Witoldem i Księdzem Dziekanem Andrzejem na czele,

  Wielce Szanowny Panie Wojewodo, Szanowna Pani Senator i Pani Poseł, Panie Burmistrzu, Panie Przewodniczący Rady Gminy,

  Szanowni Organizatorzy obchodów 950-lecia Zakroczymia, Członkowie Komitetu Honorowego,

  Drogie Siostry Zakonne,

  Umiłowani Siostry i Bracia,  1. Wspominamy dzisiaj uroczyście dzień, kiedy książę Bolesław Śmiały, późniejszy król, miał wydać dokument, brzmiący w wielkim skrócie tak: „In nomine sancte et individue Trinitatis amen. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy amen. Niechaj zauważy cały Kościół wiary to świadectwo prawdy, że ja, Bolesław, naśladując przykłady wiernych, abym gdy odejdę (z tego świata),zasłużył na przyjęcie w przybytkach sprawiedliwych, nadałem ze wszystkiego, co do mnie należy, kościołowi mogileńskiemu świętego Jana Ewangelisty: przeprawy wszystkie przez Wisłę od Kamienia aż do morza, przeprawy przez Narew w Wiźnie i w Makowie oraz przez całe Mazowsze, [a także] dziewiąty targ, dziewiąty denar, […] dziewiątą rybę darowałem. […] Te zaś są nazwy grodów: Grudziądz, Zakroczym, Serock…[i inne]… Działo się i dane w roku od Narodzenia Pańskiego 1065 […] w Płocku”.

  2. Nie znamy wszystkich okoliczności powstania tego dokumentu, ale wiemy, że oddaje on dobrze sytuację XI wieku i że można go z tamtymi czasami wiązać. I że tam właśnie są początki Zakroczymia, jednego z najstarszych grodów Mazowsza i polskiej państwowości. I że ta państwowość brała swoje korzenie „In nomine sancte et individue Trinitatis amen. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy”…

  W przyszłym roku będziemy uroczyście obchodzić 1050-lecie Chrztu Polski – tego dziejowego momentu, gdy biskup, chrzczący księcia Polan Mieszka, zanurzał całą naszą historię, całe nasze dzieje w zdrojach zbawienia i wszczepił w Chrystusa, w chrześcijańskie wartości – „W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego… „W imię świętej i niepodzielnej Trójcy…”. Odtąd jest toImię, które nas określa… Określa naszą tożsamość... Określa nasze polskie „ja” i nasze polskie „My” tu, nad Wisłą, nad którą tak wzniośle i malowniczo położony jest Zakroczym, i dalej nad Wartą, Bugiem, Odrą…

  3. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy już na początku, dla zaznaczenia tej tożsamości, wzniesiono tu kaplicę grodową pod wezwaniem św. Wawrzyńca, diakona jałmużnika pierwotnego Kościoła, jakby dla podkreślenia, że prawdziwa państwowość, zakorzeniona w wierze Chrystusowej, to przede wszystkim troska o najuboższych; to nieodbieranie tym biednym, słabym nadziei na poprawę losu przez kumoterstwo, przez układy i układziki lepiej się mających, bogatych, wpływowych. Jakby dla podkreślenia wiecznej prawdy tej pięknej sceny z dzisiejszej Ewangelii, gdy Pan bierze w ramiona dziecko i wzywa nas, swoich uczniów, do dziecięcej prostoty, dziecięcej szczerości, dziecięcej otwartości na prawdę, dobro i piękno.

  4. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy w Zakroczymiu, często tu, w tej świątyni bądź w jej poprzedniczce, odbywały się staropolskie zjazdy, na których układano się, szukano zgody… To na zjeździe w Zakroczymiu – wspomina mój Błogosławiony Poprzednik Abp Antoni Julian Nowowiejski – odbytym pod przewodnictwem biskupa płockiego Pawła Giżyckiego, załatwione zostały sprawy, dotyczące obu księstw mazowieckich: płockiego, w którym rządy sprawował Władysław I Płocki, i warszawskiego, gdzie panował Bolesław IV. Zakroczym jednoczył Mazowsze, jednoczył Polskę. To znowu takie ważne dzisiaj – przywracanie naszej polskiej, narodowej, chrześcijańskiej wspólnoty. Tej wspólnoty, która tak wymownie ujawniła się podczas pielgrzymek św. Jana Pawła II do Ojczyzny – szczególnie tej pierwszej, gdy na Placu Zwycięstwa rozległy się słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Tej wspólnoty, która odrodziła się w polskiej „Solidarności”. Tej wspólnoty, która tak wymownie okazała się w dniach budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, a potem na Krakowskim Przedmieściu przy trumnach Prezydenckiej Pary – Lecha i Marii Kaczyńskich… Wciąż trzeba nam wracać do nauki pozostawionej przez św. Jakuba Apostoła: „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. […] Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój”.

  5. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy przez Zakroczym i Ziemię Zakroczymską – jak również wspomina mój Błogosławiony Poprzednik – w 1414 roku Władysław Jagiełło poszedł raz jeszcze na posiadłości zakonu krzyżackiego, gdy po bitwie pod Grunwaldem „Krzyżacy – cytuję – nie przestali niszczyć Mazowsza i wielu szlachty polskiej z domu porywali”.

  To też nauka na dzień dzisiejszy dla nas… Zakroczymska nauka… Chrześcijaństwo zawsze uczyło gościnności, uczyło szacunku dla obcego, dla przybysza… Także dzisiaj papież Franciszek prosi każdą wspólnotę chrześcijańską o przyjęcie do siebie jednej rodziny uchodźców. Ale choć jeszcze nic się nie zaczęło, choć jeszcze nie dotarła tu ani jedna rodzina, choć jeszcze nie daliśmy rady sprowadzić swoich, Polaków, z Kazachstanu, z Syberii, a już słyszymy głosy z Zachodu, a nawet zza oceanu, jacy to jesteśmy ksenofobiczni, ciemni, niecywilizowani…

  Wyraźnie, dosadnie nawet, powtarzają się w tym słowa starożytnej Księgi Mądrości, które przed chwilą słyszeliśmy… Bezbożni – tak, bezbożni – mówią: „Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszym sprawom, […] wypomina nam błędy naszych obyczajów. Zobaczmy…, wybadajmy… go”. Nie, my nie jesteśmy ksenofobiczni i niegościnni, ale mądrzy i nauczeni… Nauka, jaką zaczerpnęliśmy z tamtych zmagań Polski, Mazowsza z krzyżakami, pozostała w nas na zawsze: jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę…

  Już wiemy, jaką biedę zgotowali sobie nasi sąsiedzi z Francji, Niemiec, Austrii – choć ich domy są znacznie większe, bogatsze – wpuszczając w swoje granice miliony muzułmanów! Multikulti poniosło porażkę. A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii – ideologii pluralizmu, dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre. Wszystkie – z wyjątkiem jednej, własnej: chrześcijańskiej. Tej jednej, własnej się wstydzą, z tą jedną, własną, z której czerpią korzenie, walczą!

  6. A teraz mała łyżka dziegciu… Pięknie opisaliście Państwo na stronie internetowej Waszej Gminy „Zakroczym w perspektywie historycznej”. Ale biskupa płockiego nie może nie martwić to, że wśród wielu postaci, które naznaczyły Waszą historię, zapominacie o być może największej z nich – o błogosławionym ojcu Honoracie Koźmińskim, prawdziwym geniuszu polskiego, katolickiego patriotyzmu.

  Gdy upadło powstanie styczniowe, carat w odwecie uderzył w naszych księży, zakonników i klasztory. W nocy z 27 na 28 listopada 1864 roku w Królestwie Polskim zostało zlikwidowanych 117 domów zakonnych, żeńskich i męskich. Pozostawiono tylko parę klasztorów tzw. etatowych, praktycznie miejsc internowania. Jednym z nich stał się Zakroczym, w którym w 1757 roku Józef Młocki, kasztelan zakroczymski, po naradach z mieszczanami, utworzył klasztor ojców kapucynów. To do tego klasztoru, w roku 1864, został wywieziony z Warszawy ojciec Honorat. I to tutaj carski więzień z przymusu stał się dobrowolnym „więźniem konfesjonału”, z którego obficie rzucał ziarna „wewnętrznej wolności”…

  Plan tego siewu był genialnie prosty: Polacy, pozbawieni państwa, muszą podjąć walkę o odrodzenie moralne. Wprawdzie mężczyźni przegrali na polach bitwy, ale zostały kobiety. Kobiety różnych stanów – hrabianki, szlachcianki, kobiety z mieszczaństwa i chłopskie córki, panny i wdowy. Wiele z nich szukało realizacji ideałów wiary i patriotyzmu, wiele nie wahało się rezygnować z dostatniego i wygodnego życia, wiele było gotowych do największych poświęceń. Trzeba było tylko te dusze odnaleźć, pokierować nimi i rzucić na głęboką wodę, powołując dla każdego stanu społecznego czy liczącej się grupy zawodowej w Królestwie oddzielne zgromadzenie. I to błogosławiony Honorat zrobił.

  Powstały więc „siostry wiejskie” i „siostry fabryczne”, siostry dla służących i siostry dla bogatych. Więcej, w tym wszystkim zakroczymski kapucyn nie konsultował się z władzami i nie pytał o zgodę carskiej ochrany… Zgromadzenia miały być ukryte… Zakonnice, ubrane w swoje świeckie stroje, bez habitów, w tajemnicy otrzymywały formację zakonną, składały kolejne śluby, a przede wszystkim docierały tam, gdzie siostra w habicie czy ksiądz w sutannie nie mieli dojścia. Aż trudno uwierzyć: jeden człowiek, zamknięty w konfesjonale i w celi zakonnej niewielkiego Zakroczymia, sprawił, że we włókienniczym centrum żyrardowsko -łódzkim co dziesiąta robotnica była jego „skrytką”. Że żyła, jak inne robotnice, często w dramatycznych warunkach, ale – była z nimi. Po prostu była – ze swoją wiarą, nadzieją, Chrystusową miłością… W ciągu 28 lat, które przeżył w Zakroczmiu, Ojciec Honorat założył tu ponad 20 wspólnot życia ukrytego! I to był, to jest patriotyzm!

  Kochani! Nie zapominajcie o Ojcu Honoracie, umiejcie się szczycić tą zakroczymską kartą ojczystych dziejów! Podobnie jak i tą, że ojcem św. Stanisława Kostki, wspaniałego mazowieckiego świętego, patrona młodzieży świata – jak o tym przypomina tablica pamiątkowa w tej świątyni – był Jan Kostka, Wasz zakroczymski kasztelan.

  7. Pora kończyć, więc wspomnę jeszcze tylko o jednym… Zakroczym, to także piękne, zbyt szybko zapomniane karty „Solidarności rolników”, rekolekcji dla mazowieckiej rolniczej braci, gospodarzy… Szanujmy to słowo „gospodarz”… To nie chłop, to nie tylko rolnik, nie tylko ogrodnik czy hodowca… Gospodarz, to człowiek, który gospodaruje na połaci polskiej ziemi, a jednocześnie strzeże ojcowizny, gniazda rodzinnego… Zna prawa ziemi, szanuje ją, ma za nią poczucie odpowiedzialności, jest z nią związany („na gospodarstwie nigdy nie masz wolnego”), a jednocześnie jakoś wolny… To tutaj, w Zakroczymiu, tę gospodarską świadomość, dumę przywracaliście w gościnnych progach ojców kapucynów, którzy w ten sposób kontynuowali „Honorackie dziedzictwo” – dziedzictwo „bycia z ludem”… Iluż to gospodarzy Mazowsza wspomina z wdzięcznością tamte zakroczymskie spotkania u ojców kapucynów… A ilu dawnych maturzystów Mazowsza nosi wciąż w sercu Zakroczym jako miejsce najwspanialszych rekolekcji w ich życiu – rekolekcji przed maturą, rekolekcji do dojrzałości – do dojrzałej wiary, do dojrzałego patriotyzmu, do wolnej Ojczyzny…

  8. Na tyle mądrych, prostych sposobów wykuwała się tutaj, w Zakroczymiu, na przedprożu Warszawy, w wierności szczytnej historii, niepodległość. A cóż powiedzieć o Apostolskim Ośrodku Trzeźwości! I cóż powiedzieć o Waszych wspaniałych duszpasterzach lat powojennych – księdzu prałacie Piotrze Skurze, księdzu kanoniku profesorze Bronisławie Sałkowskim, księdzu kanoniku Zbigniewie Adamowskim i księdzu kanoniku chorążym Jerzym Bieńkowskim… I o pochodzącym stąd, spośród Was, duszpasterzu mazowieckich strażaków – ks. dziekanie doktorze Andrzeju Zakrzewskim!

  9. Jest więc za co dziękować… Bogu zatem dziękujcie, Ducha nie gaście! A wszystko, co dobre, czyńcie in nomine sancte et individue Trinitatis. W imię świętej i niepodzielnej Trójcy. Amen.

  za: http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16338&Itemid=46
  Ps...Bądźmy gościnni i wpuśćmy do Polski tą dzicz, szarańczę, która nie przejawia szacunku nawet do ..grobów! podczas pustoszenia wszystkiego co na swej drodze do Germanii spotka. Okazało się, że owi nosiciele kultury, która ma nas wg. Tse-Tse (rzeczniczka Mucha) ubogacić kulturowo, obrali sobie za miejsce do biwakowania i spania … serbski cmentarz ! W poniższym linku, po wysłuchaniu krótkiego komentarza spikerki można zobaczyć jak ta banda szarańczy, dziczy rozłożyła się po prostu na grobach…. i spała tam cala noc!

  http://www.msn.com/nl-nl/video/nieuws/vluchtelingen-slapen-op-kerkhof/vi-AAeCm9j
 • Szanowni sojusznicy z Grupy Wyszehradzkiej: PRZEPRASZAMY!
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/dear-allies-from-v4.jpg
 • @@@@!!!
  https://jozefbizon.files.wordpress.com/2015/09/prezydenta-rp-andrzej-duda-potwierdza-budowc499-rzczypospoliej-oboja-narodc3b3w-zydow-i-polakow-780-w1.jpg 13 września br. Prezydent RP A. Duda potwierdził budowę „Rzeczypospolitej Obojga Narodów” – Żydów i Polaków.
  Czy O. Tadeusz Rydzyk wraz ze swymi mediami również to potwierdza? Źródło: Oficjalna strona Prezydenta RP http://www.prezydent.pl/download/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5389/16/1/20150913_list_prezydenta.pdf ,
  a także skrót skrótów pod
  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,16,zyczenia-dla-spolecznosci-zydowskiej-w-polsce.html

  Czy O. Tadeusz Rydzyk zgadza się z tym twierdzeniem „Wspólne dziedzictwo religii Mojżeszowej i chrześcijańskiej” zawartym w tym liście?
  A jeżeli tak, to w których miejscach jest ono wspólne i w jakim sensie, bo chyba nie chodzi o wspólne w rozumieniu Adama i Ewy jak by to mogło wynikać z treści tego listu?

  Czy do tego wspólnego dziedzictwa i mocno splatających się dziejów będzie również należał m.in. poniższy wiersz teścia Andrzeja Dudy?

  Kliknij w powyższy obrazek lub w ten link https://jozefbizon.files.wordpress.com/2015/02/062_kamyk_i_ciec584_julian_kornhauser_rurkami_na_odlew.pdf

  Wreszcie od Prezydenta RP A. Dudy dowiadujemy się z treści tego listu jaka to jest ta polityka względem Izraela, która nie ma prawa się zmienić – chociaż rządy się zmieniają jak w każdym demokratycznym państwie [Prezydent RP Lech Kaczyński], a o której to mowa jest TU:

  „Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich”
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/na-wawel-za-kladzenie-podwalin-pod-budowe-panstwa-zydowskiego-na-ziemiach-polskich/

  a także TU:

  „Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów””
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%E2%80%9Erzeczypospolita-obojga-narodow%E2%80%9D/

  Czy O. Tadeusz Rydzyk – wraz ze swoimi mediami – w tym uczestniczy, a jeśli tak to czy od samego początku?

  Boguchwała, A.D. 22 września 2015 r. – Józef Bizoń

  https://jozefbizon.wordpress.com/2015/09/22/13-wrzesnia-br-prezydent-rp-a-duda-potwierdzil-budowe-rzeczypospolitej-obojga-narodow-zydow-i-polakow/
 • To nie Turcja, to NIEMCY… Witajcie z rana!
  https://i.ytimg.com/vi_webp/XaCQwlYMVtY/mqdefault.webp Poprawność polityczna doprowadziła do tego że muzułmanie w Niemczech nie tylko budują meczety ale i nawołują z nich do modłów. Co jest następne w kolejce? Czy w Niemczech zostanie wprowadzony szariat a wszyscy nie-muzułmanie staną się obywatelami drugiej klasy? Czy za gwałt kobieta zostanie wrzucona do więzienia za seks pozamałżeński a sprawcy zostaną uniewinnieni? https://youtu.be/XaCQwlYMVtY
 • Władze Ukrainy ściągają do granicy z Krymem Specnaz, obawiając się buntu u k r a i ń s k i c h przewoźników zablokowanych na
  granicy z Krymem.
  https://www.youtube.com/watch?v=nvdTUODMmrI&feature=player_embedded
 • @lorenco 19:02:16
  Nie ma właściwie obowiązku pomagania innym krajom. To wynika (powinno wynikać) z naszej dobrej nieprzymuszonej woli. Pytasz: "To my się mamy martwić o Ukraińców? - Nie musimy się martwić. Ja do tego na pewno nie namawiam.
  Dalej o Ukraińcach: "A po co mają władze?" -
  --- Rzecz w tym, że to nie są ich władze., tylko marionetki, za pomocą których oskubuje się (aż do krwi) Ukrainę.
  Jest tam dużo biedy. Pisałem o tym często, ale do pomocy nie namawiałem i nie namawiam. W Polsce też nie jest dobrze i może być gorzej.
  :)))
 • Donieck zaatakowany, z artylerii i czołgów Wybuchy na lotnisku,oraz na obrzeżach.Donoszą mieszkancy
  Elenowki, Makiejewki i Iłowajska, również o ataku..

  http://www.rusdialog.ru/images/news/news_view/814aac62229480f0cc436a01109b577d.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.rusdialog.ru%2Fnews%2F40228_1442993872&post=296332215_687
 • Hollande grozi sankcjami Wschodniej Europie za postawę w stosunku do uchodźców.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fnews.rambler.ru%2Fworld%2F31411426%2F&post=110155772_30602

  http://ramblernews.download.cache.eaglecdn.com/ramblernews/2015-09-23/56025985bc34a_mobile_360p.mp4?st=hmkyiztGElFhfaz5b8_HkA&e=1443004672
 • @Kula Lis 62 19:04:28
  Agnieszka Holland w Newsweeku: "Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali Żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi". -

  --- Już by sobie dała spokój z tym holokaustem! Lepiej by zrobiła, gdyby przedstawiła ogólny wykaz tych 6 mln żydów, zamordowanych przez nazistowskie Niemcy.

  A poza tym witam w nowym dniu,
  życząc Barbarze i Tobie
  miłego dnia i interesującej lektury.
 • hm...
  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1442992543_gybjzo_600.jpg
 • @trojanka 19:15:54
  Witam Szanowną Panią w nowym dniu!

  "Krym 22 .09", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=g4erqKkNP6I&feature=player_embedded

  --- Wyżej napisałem: Krym prosperuje.
  A kijowska junta strzela sobie po raz kolejny w stopę.

  Pogodnego dnia Pani życzę!
 • @trojanka 19:34:04
  "Sztab bataliony "Azow". -

  --- Także w gustach muzycznych są wierni swym tradycjom.
 • Wybaczcie , to nie my Polacy.........to zdrajcy
  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1442942065_lyse6f_600.jpg
 • @trojanka 19:40:46
  "Do Odessy przyjedzie McCain z roboczą wizytą i odbędzie się wspólne z Saakaszwilim spotkanie z prasą". -

  --- Coś nowego wymyślą lub zaklepią stare (Saakaszwili premierem?).
 • @Repsol 19:41:41
  Witam Cię!

  "Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 lutego 2015 r. zawiera informację o nadaniu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence najwyższego polskiego odznaczenia jakim jest Order Orła Białego. Jest to wiadomość szokująca, bo odznaczony polityk jest od dłuższego czasu gloryfikatorem członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii,...". -

  --- Dokąd oni nas prowadzą!!!

  Pozdrawiam.
 • @trojanka 20:13:28
  "Premier DNR A.Zacharczenko z oficjalna wizytą w Południowej Osetii- Cchinwalii". -

  --- Tak trzymać!
  Niech gospodarzą mądrze!
 • @Kula Lis 62 20:16:53
  "Czesi i inni z grupy wyszechradzkiej już o nas mówią że my własną matkę byśmy sprzedali za pieniądze z jewunii". -

  --- Ciężko! Węgrzy, Czesi, Słowacy próbują zachować swą tożsamość i walczą jak tylko potrafią i swe słuszne interesy.
  U nas władze robią prawie wszystko na opak.
 • @trojanka 20:45:06
  Pisze Pani: "TO NIE są Polacy". -

  --- Ano, nie są!
 • @trojanka 22:56:39
  "Wizyta polskich studentów , któzy wygrali konkurs z literatury rosyjskiej, na Krymie wywołała histerię w Warszawie w mediach oraz polsko - rosyjskim Centrum Dialogu. Wizyta ta została nazwana niemoralną i krokiem politycznym". -

  --- Tych krytyków wyjazdu to ja już nazywam szaleńcami.
  A literatura rosyjska to jest coś wielkiego. Warto ją znać.
 • @trojanka 08:55:48
  "Poseł z partii Poroszenko Czubarow zagroził całkowitym odcięciem energii elektrycznej na Krym. Ma to nastąpić w październiku. Poroszenko oświadczył że celem akcji blokady jest odebranie Krymu". -

  --- Miałem już nie pisać o Czubarowie, ale chyba trzeba. Głupota i hipokryzja (jego i Poroszenki) sięga szczytów Mount Blanc.
  Na Himalaje przyjdzie jeszcze czas.
 • @Kula Lis 62 08:59:10
  Piszesz: "To jest ich [żydów] długofalowy plan zemsty. Pierwszy wyraźny objaw tej nienawiści widzieliśmy w Kosowie, gdzie zrobili czystki ludności chrześcijańskiej i zasiedlili cały obszar muzułmanami. Ale niewielu ludzi to wtedy zrozumiało". -

  --- Na to wygląda. Trzeba też przyjrzeć się władzom UE, które nic nie zrobiły, by zapobiec nieporządkom, związanym z aktualną imigracją muzułmanów. Przecież można było wiele przewidzieć, odpowiednio się przygotować.
 • @trojanka 10:58:24
  Moim zdaniem to najzwyklejsza bladź!!!
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Postaram się teraz przetłumaczyć artykuł z DWN pt. "Teraz grozi wojna domowa na zachodzie Ukrainy", link:

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/23/ukraine-nun-droht-ein-buergerkrieg-im-westen-der-ukraine/

  Przejrzę też wpisy z dwóch ostatnich dni pod kątem zamieszczenia w najbliższej notce.
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  Czeska prasa nie zostawia suchej nitki na postawie Polski ws. imigrantów.

  Polska zawiodła Grupę Wyszehradzką

  — donoszą czeskie gazety.

  „Lidove noviny” piszą, że „Grupa Wyszehradzka się rozpadła”.

  Czeskie media emocjonalnie komentują decyzję Unii Europejskiej w sprawie rozmieszczenia 120 tys. uchodźców.

  Dziennik „Pravo” uznał, że kwoty są wyrazem bezradności Unii Europejskiej. Przypomniał wypowiedź szefa czeskiego MSW Milana Chovanca, który po zakończeniu głosowania stwierdził, że „przegrał zdrowy rozum i wkrótce dowiemy się, że cesarz jest nagi”.

  „Lidvove noviny” natomiast piszą, że wynik głosowania jest „porażką czeskiej polityki”.

  Polacy, którzy, jeszcze w ubiegłym tygodniu zajmowali wraz z Czechami, Słowacją i Węgrami wspólne stanowisko w sprawie kwot, wczoraj zagłosowali inaczej i Grupa Wyszehradzka rozpadła się

  — wskazuje gazeta.

  W ocenie niektórych gazet Polska wolała „zachować dobre stosunki z Niemcami”.

  „Mlada Fronta Dnes” wskazuje, że porażka krajów Wyszehradu jest większa ze względu na stanowisko Warszawy, która nie chciała uczestniczyć w z góry przegranej walce.

  „Hospodarske noviny” dodają, że Polska opowiedziała się za przyjęciem 5,5 tysiąca uchodźców, aby „zachować dobre stosunki z Niemcami”.

  Jak widać relacje z Czechami mogą mocno osłabnąć po decyzjach dot. imigrantów.

  Podsumowując Kopacz z Tuskiem rozwalili współpracę w trójkącie Wyszehradzkim, czekamy teraz na ruch prokuratury.
 • Nie tylko małego rudego szpicla…
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/09/finansowali-ich-niemcy.jpg
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  Premier Słowacji: złamiemy prawo. Póki będę premierem, nie wprowadzimy obowiązkowych kwot...Słowacja nie będzie respektować decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych kwot rozmieszczenia uchodźców w państwach Unii Europejskiej i jest gotowa wejść w tej sprawie w spór prawny z Brukselą – oświadczył słowacki premier Robert Fico.

  Wprowadzenie kwot uchwalili we wtorek większością głosów ministrowie spraw wewnętrznych państw UE.
  – Raczej wejdziemy w procedurę naruszenia unijnego prawa, niż będziemy respektować ten dyktat, który jest dziełem większości niezdolnej do osiągnięcia konsensusu w ramach Unii Europejskiej – powiedział Fico na posiedzeniu komisji do spraw europejskich parlamentu słowackiego.

  – Dopóki będę szefem rządu Republiki Słowackiej, obowiązkowe kwoty nie zostaną na słowackim terytorium wprowadzone – dodał.
 • Polacy zostaną pozbawieni mieszkań socjalnych na rzecz imigrantów!!!
  Polska nie dostanie pieniędzy z Unii Europejskiej na zakwaterowanie i utrzymanie imigrantów – poinformował Zbigniew Ziobro podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Co więcej imigranci będą najprawdopodobniej umieszczani w mieszkaniach socjalnych, zabranych polskim rodzinom.
  Samorządowcy otrzymali polecenie, aby znaleźć w swoich gminach miejsca do zakwaterowania dla uchodźców. – Wiele wskazuje na to, że polskie samorządy, na polecenie Ewy Kopacz, poszukują lokali socjalnych, które mieliby przeznaczyć nie na potrzeby mieszkańców, które przecież są kroplą w morzu rzeczywistych potrzeb, biorąc pod uwagę sytuację lokalową, jaka jest w Polsce, ale mają przekazać te mieszkania imigrantom islamskim, którzy zostaną rozlokowani na terenie Polski – nie krył oburzenia Ziobro.

  – Te bardzo skromne zasoby lokali socjalnych mają zostać przeznaczone na potrzeby uchodźców, którzy z rozdzielnika trafią do naszego kraju – podkreślał.
  Ziobro wskazywał, że polskie samorządy nie są w stanie zapewnić mieszkań socjalnych potrzebujących im polskim obywatelom, a co dopiero imigrantom. Co więcej, rząd liczy na to, że za pobyt imigrantów zapłacą i tak już obciążone samorządy.
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  Izraelizacja mimo woli i germanizacja polskiej polityki jest oczywista. Izrael kieruje swoich niechcianych sąsiadów Syryjczyków do ojczyzny Hitlera a ci odrzucają ich niczym piłkę, m.in.do Polski. Adresatem i celem exodusu uchodźców powinni pozostać wyłącznie Niemcy i Austriacy, sprawcy m.in. żydowskich tragedii w Europie. Nacje germańskie znów zaczynają dominować i dyktować. Nawet motoryzacyjne dziecko Hitlera – Volkswagen, próbuje truć spalinami samochodowymi, podobnie jak robił to, tatuś Hitler’ ze zniewalanymi obywatelami Europy. Dokwaterowanie Krajów Niemieckich, może być skutecznym sposobem na zmuszenie Niemców do zajęcia się sobą. Ani jeden Niemiec nie powinien już więcej straszyć, ani Grecji, ani Polski, ani Francji, ani Włoch, ani Wielkiej Brytanii.
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  Straszliwa zemsta żydów !!! Niemcy już zostali całkowicie wyjałowieni. Przecież tam w pobliżu mieszkają i pracują wysłuchując codziennie arabskiego zawodzenia. Diabelska przewrotność Babilonu unijnego polega na tym, że symbole katolickie kłują ich w ślepia, inne, obiektywnie namolne, zakłócające spokój i porządek -nie.
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  https://youtu.be/trSrl5loh5I
 • @zygmuntbialas 12:20:19
  To jest trzeci atak na Polaków i próba likwidacji katolicyzmu w Polsce.
  Pierwszy – bolszewizm – rok 1920 i lata od 1944 do 1989 – nie wyszło.
  Drugi – żydowsko unijny kołchoz + rządy pederastów + deprawacja dzieci i młodzieży od roku 1990 do chwili obecnej – nie wychodzi.
  Trzeci – wyżynanie katolików w Polsce przez islamistów (może wyjdzie ???)
 • Polak Węgier Dwa Bratanki !!!
  Wstańcie z kolan Polacy!

  W TV tego nie pokażą – WSTAŃCIE Z KOLAN POLACY!

  Prosimy – pokażcie ten film wszystkim Polakom. Niech będą dumni. Niech uwierzą w to, że w Polsce są u siebie, a Polska to ich dom. Węgierskie media odmieniają przez wszystkie przypadki słowo Polska. Z wdzięcznością i zachwytem piszą o wielkiej akcji klubów „Gazety Polskiej”, o wsparciu, jakiego udzielili im biało-czerwoni, którzy przyjechali do Budapesztu. Opiniotwórcze gazety, radio, telewizja oraz tabloidy traktują relacje z Wielkiego Wyjazdu na równi ze sprawozdaniami ze swojego Święta Narodowego. „Stara Europa jest tam, gdzie są starzy przyjaciele” — napisał w komentarzu w „MH” Szentesi Zoldi Laszlo, zwracając uwagę na niezwykłą życzliwość między Polakami i mieszkańcami Budapesztu. W relacji z przemarszu z Góry Zamkowej przed budynek parlamentu dziennik pisze o „morzu polskich flag” i serdecznościach, które wymieniali między sobą Polacy i Węgrzy. W imieniu Klubów Gazety Polskiej i Redaktora Sakiewicza wszystkim, którzy pomogli – DZIĘKUJEMY! Polacy wstańcie z kolan!
  UDOSTĘPNIJ !!! https://www.facebook.com/noszkurwamac/videos/10156541616910206/ https://www.facebook.com/noszkurwamac/videos/10156541616910206/
 • @trojanka 18:59:40
  Właśnie przeglądam wpisy pod kątem zamieszczenia w notce (artykuł z DWN już przetłumaczony). Zwróciłem uwagę na obrazki, przedstawiające mamę i tatę.
  Co ja powiem: fotki zestawiła kobieta :)))
  i przedstawiła na blogu też kobieta :)))))
 • Panie Zygmuncie!Do tematu który Pan tłumaczy z DWN..
  Charków,.budynek Rady Miasta.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y7uyIELCBak
 • Chuligani z pułku Azow ok.200 osób w Charkowie, wdarli się budynku rady Miasta żądając spotkania z szefem rady miasta,
  Gienadijem Kirnesem który startuje na stanowisko mera miasta w wyborach 25 października.
  Przy próbie zatrzymania ich przez milicję rozpylili gaz i ukryli się.
  Potem około 100 radykałów zebrało się pod domem byłego gubernatora okręgu Michaiła Dobkina, deputowanego W.Rady z Bloku Opozycyjnego, który wnioskował o nazwanie jednej z ulic Charkowa imieniem rozformowanego oddziału milicji "Berkutu".
  Na dziedziniec jego domu wrzucono materiały wybuchowe.
  https://www.youtube.com/watch?v=ke7uOx0ZwUc&feature=player_embedded
 • @zygmuntbialas 11:12:13
  Rząd decyzją w sprawie islamskich imigrantów popełnił przestępstwo.Ministrom PO grozi 10 lat więzienia..Art. 129. Zdrada dyplomatyczna Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
 • @trojanka 15:47:56
  Jeszcze Charków ,budynek Rady Miasta, szarpanina młodzieżówki pułku Azow z milicją.
  https://www.youtube.com/watch?v=0cEw24ruXEg&feature=player_embedded
 • hmmmm....co podać???Ukrainę na tacy!!!
  http://cs629306.vk.me/v629306331/1874b/oEqVy8qwt_c.jpg
 • @trojanka 16:02:40
  Charków dzisiaj.
  https://www.youtube.com/watch?v=yW1cZcibkr0&feature=player_embedded
 • Nikołajew bojec Prawego Sektora pod drzewem....widocznie sie wystraszyło groźnej formacji i padło /drzewo/
  http://cs629207.vk.me/v629207913/108a0/SR29KuWVOv0.jpg
  http://cs629207.vk.me/v629207913/108a7/uWUpWa7esjE.jpg
  http://cs629207.vk.me/v629207913/108ae/2ozXvpzk5qE.jpg
 • @zygmuntbialas 11:12:13
  Dyrektywa samowybierających się żydolewackich komisarzy jewrounii mówi: Państwa UE mają przestrzegać dyrektywy ws. warunków przyjmowania uchodźców. Wprowadza ona minimalne standardy w zakresie przyjmowania osób, starających się o międzynarodową ochronę. Zobowiązuje np. do zakwaterowania, wyżywienia, opieki lekarskiej i psychologicznej oraz możliwości zatrudnienia.!!!!!
 • Straty rolników ukraińskich na blokadzie Krymu to 2 mln $ dziennie.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fcassad.net%2Fblogi%2Fanton-klimkov%2F18310-psevdoblokada-kryma.html&post=284290103_2238

  http://whoswho.com.ua/wp-content/uploads/2015/09/blokada-kryima-poteri.jpg
 • @zygmuntbialas
  Zapełnili już "uchodźcami" Buchenwald, na dziś zapełniają Dachau, pozostanie im Rawensbrug no a potem wynajęcie Auschwitz, etc..tylko przez 3 tyg. września Niemcy ubogacili się o kolejne ponad 100 tys ubogacających ich kulturowo. Dziś także i Grekom przybyło z Turcji na Lesbos w 3 godziny 2500 dobytku z Afganistanu, część jest w hipotermii, jak podają, a ponad kilkanaście pontonów po 80 osób na każdym zbliża się do wyspy. Ciekawe jak przeżyją zimę podczas wypraw do Germanii gdy będzie z -20, albo i -30?
 • Polskojęzyczny rząd nie ma pieniędzy tylko dla POLAKÓW!!!!!!!!!!!
  Ma amputowaną nogę i zabrali mu rentę....

  http://www.fakt.pl/m/crop/-658/-500/faktonline/635786029059264532.jpg

  Jeszcze jeden przykład urzędniczej bezduszności. Stanisławowi Mazurowi z Narola na Podkarpaciu, który ma amputowaną nogę, pomoc społeczna zabrała rentę: 529 złotych.


  Urzędnicy tłumaczyli, że w jego gospodarstwie jest za duży dochód na osobę. Pan Stanisław marzy, by przywrócono mu utracone świadczenie.

  - Ponad rok temu, na początku września, ostatni raz wziąłem 529 złotych renty socjalnej - opowiada dziennikarzom „Nowin”. – Zaraz potem odmówili mi prawa do niej, bo w domu mojej znajomej, u której obecnie przebywam, został przekroczony dochód na jednego członka rodziny. A przecież ja nie jestem w tej rodzinie. Jestem tutaj obcy. Ja tutaj tylko wynajmuję kąt, bo nie mam się gdzie podziać. Dlaczego to jest w taki nieludzki sposób liczone?
  Jeszcze jeden przykład urzędniczej bezduszności. Stanisławowi Mazurowi z Narola na Podkarpaciu, który ma amputowaną nogę, pomoc społeczna zabrała rentę: 529 złotych.

  fakt.pl
 • @trojanka 17:07:02
  O co chodzi 93 % polskiego przemysłu sprzedane obcym ,PO w ciągu 8 lat zadłużyło nas obywateli na ponad 1 bilion ojro/4.5biliona zł!/ponad 130 tys/osobę nawet tą która się urodzi a jest poczęta/to taki POsag od PO/PSL na nową drogę życia!!!. To co się w POlsce buduje to za POżyczone pieniądze a propaganda PO mówi o wzroście gospodarki to dlaczego się zadłużamy skoro jest wzrost ? Wzrost gospodarki to jest wtedy kiedy Kowalski zarabia więcej i spłaca dług a nie się zadłuża . Przykład: Prezes firmy ,który sprzedał swoją firmę która przynosiła jakieś tam dochody, pieniądze ze sprzedaży przetrwonił a POtem się zadłużył na 100 pokoleń . Za pożyczone pieniądze wybudował sobie basen , stadiony i ulice ale to przecież jest własność banku zanim nie spłaci długu tak jak w Grecji Przecież sami POwiedzieli ,że Polska istnieje tylko teoretycznie! Ciekawe dlaczego nasze władze prze wyborami parlamentarnymi popełniają samobójstwo przyjmując bez ceregieli imigrantów. Może się okazać że PO i PIS się dogadały (lub jest to tak naprawdę to samo) i manipulują nastrojami społecznymi ludzi sugerując im żeby głosowali teraz na PiS?
 • @trojanka 17:07:02
  Nie ma kamienia na tych psich synów..
  Tu już tylko p. Jaworowicz może pomóc! ;)
  W tv doznają olśnienia ze wstydu, choć jest u nich potężny deficyt
  na te odczucia....
  Zdjęcia mam i ojców świetne.. :)
  pozdrawiam
 • @trojanka 17:07:02
  Od Węgrów do Nas : Wklejam z facebook Hungarica:

  "Drodzy polscy przyjaciele!
  Wiemy, że czujecie się źle z powodu decyzji swoich polityków.
  My, Węgrzy, rozumiemy to uczucie, kiedy politycy podejmują decyzje, z którymi się nie zgadzamy.
  Dlatego wiemy, że to, co czujecie. Jednak proszę być spokojnym! Wiemy, że Polacy są z nami.
  W całej historii wielokrotnie zdarzało się, że żołnierze potajemnie przeprawiali się aby pomóc, ponieważ oficjaLnie nie było to możliwe. Czujemy, że jesteście z nami.
  Przyjaźń obu narodów trwa ponad 1000 lat. Nic nie może nas rozdzielić. Zawsze Razem! Mindig együtt!

  Kedves Lengyel Barátaink! Tudjuk, hogy rosszul érzitek magatokat a politikusaitok döntései miatt. Mi magyarok jól ismerjük azt az érzést, amikor a politikusok olyan döntést hoznak, amivel mi nem értünk egyet. Ezért tudjuk, hogy mit éreztek.
  Nyugodjatok meg! Mi tudjuk, hogy a lengyel nép velünk van. A történelem során számtalanszor előfordult, hogy a katonáink "átszöktek" egymáshoz segíteni, mert hivatalosan nem volt lehetséges. Tudjuk, érezzük, hogy mellettünk álltok. A két nép barátsága 1000 évnél is régebbi. Semmi sem választhat el minket egymástól."
 • @trojanka 17:07:02
  http://wgospodarce.pl/opinie/21157-dla-polaka-nic-dla-islamisty-wszystko

  Dla Polaka nic, dla islamisty - wszystko

  opublikowano: 23 września 2015 roku, 8:35 | autor: Luiza Dobrzyńska
  Nigdy nie wstydziłam się, że jestem Polką. Nauczono mnie być dumną ze swego kraju i jego bohaterów, co w Polsce wcale nie jest takie znów łatwe. Jak śpiewano w radiowym programie satyrycznym „Studio 202”:

  Ciągle nas ktoś leje

  Z zachodu lub wschodu

  Wybijając do nogi

  sporą część narodu.

  Polska bez przerwy była szarpana przez wrogów, a na domiar nieszczęścia bywało, że miała wroga wewnętrznego, który uniemożliwiał jej wydostanie się z pułapki dziejów. Obecnie też takiego mamy. Jasno to widać po tym, co się dzieje.

  Rząd Ewy Kopacz nigdy nie był propolski, ale teraz zachowuje się tak, jakby w akcie zemsty za spadek poparcia chciał „dokopać” niewdzięcznemu narodowi. Jak inaczej nazwać to, co nam zrobił? Po raz pierwszy w swym życiu odczułam wstyd, że jestem Polką. Nieraz śmialiśmy się ze stereotypowego w polskim pojęciu „tchórzostwa Czechów”, a dziś to oni mogą się z nas śmiać. Chociaż raczej do śmiechu im nie jest, bardziej są wściekli i nie ma co się dziwić. Oby tylko zrozumieli, że to nie Polacy ich zdradzili, tylko antypolski rząd. Szkoda byłoby dobrych stosunków, jakie z nimi dotąd mieliśmy.

  Według rządu PO, na nic nie ma pieniędzy – na mieszkania socjalne, pomoc ubogim, leczenie chorych, sprowadzenie Polaków z miejsc, gdzie toczy się wojna. Za to są pieniądze na „uchodźców”, którzy będą stanowić dla nas realne zagrożenie. Dla nich będzie wszystko – pieniądze, mieszkania, opieka medyczna.

  Zaraz odezwą się oburzeni „dobrzy ludzie”, no bo jak mogę być taka nieczuła, taka samolubna? Ano mogę. Przypominam, że aby komuś nadprogramowemu dać, trzeba najpierw komuś innemu zabrać, bo nic – ani pieniądze, ani mieszkania – nie pojawi się z powietrza. Wiele rodzin z małym dziećmi latami czeka na mieszkania socjalne. Dzięki brukselskiej zdradzie poczekają sobie dłużej, bo w lokalach przeznaczonych dla nich zakwateruje się cudzoziemców. Zasiłki się obetnie, bo na wszystko nie starczy, a na „uchodźców” musi...

  Zaraz, jakich znowu uchodźców? Czy to aby właściwe słowo? Uchodźca to ktoś, kto ucieka przed śmiercią i głodem, będzie wdzięczny za kąt do spania i kawałek chleba. I że mu bomby na łeb nie lecą. Nie będzie wysuwał żadnych roszczeń wobec tych, którzy go przygarną. Tymczasem wystarczy przespacerować się do jakiegokolwiek polskiego ośrodka dla tychże i posłuchać, a nawet – starczy poczytać „Gazetę Wyborczą”, gadzinówkę która wyłącza komentarze pod zapalnymi artykułami, bo ludzie pisza w nich, co naprawdę myślą, a nie, co myśleć powinni. Nawet w tych tendencyjnych artykułach przeczyta się absurdalne oskarżenia pod adresem Polaków, jacy to oni źli, niedobrzy – bo kieszonkowe za małe, bo każą po sobie sprzątać, bo nie pozwalają kraść wyposażenia ośrodka. Przepraszam, czy tak się zachowuje ktoś, kto rzeczywiście uciekł przed śmiercią i głodem? Śmiem wątpić.

  Na odchodnem – bo chyba nikt nie wątpi, jaki będzie wynik wyborów – PO zwala nam na głowę nie lada kłopot. Sprowadza do kraju realne niebezpieczeństwo. Polska nie jest krajem łatwym do życia. Nasze państwo nie zapewnia obywatelom niczego – ani pracy, ani mieszkania, ani opieki medycznej, co jest o tyle ciekawe, że wg Konstytucji ma taki obowiązek. Teraz jeszcze zniknie ostatnia rzecz, jaką mogliśmy się dotąd cieszyć: wolność od fanatyków islamskich. Oto efekt rządów PO w kraju i prezydentury Donalda Tuska w Brukseli. I warto coś jeszcze tu dodać.

  Zarzucanie Polakom ksenofobii i uprzedzeń rasowych jest hipokryzją wysokich lotów. W obliczu tego, co dzieje się w innych europejskich krajach, mamy prawo obawiać się zagrożenia islamskim fanatyzmem i prawo, aby mu się przeciwstawiać. Przykłady płynące z mediów niezależnych, a nawet oficjalnych, pokazują że ustępowanie żądaniom muzułmanów powoduje ich eskalację i nic więcej. Spokoju za to nie kupisz. Polacy zaś chcą mieć przynajmniej spokój, skoro już nie mogą mieć tego, co powoduje że życie w Niemczech lub Wielkiej Brytanii jest lżejsze niż u nas. Nie mamy szwedzkich czy norweskich przywilejów socjalnych, z jakiej racji więc mamy brać sobie na kark kłopoty tych krajów?

  Kiedyś Polskę nazywano „przedmurzem chrześcijaństwa”. Odłożywszy na bok kwestie religijne można zobaczyć, że realnie znaczyło to powstrzymanie, a następnie wyrugowanie z naszej części Europy inwazji muzułmanów. Wygląda na to, że teraz zastąpią nas w tej roli Węgrzy i Czesi. A my? My będziemy musieli spuszczać przed nimi oczy ze wstydu. I tego jednego nigdy Ewie Kopacz nie wybaczę.
 • Imigranci w mieszkaniach socjalnych dla biednych Polaków?! Ziobro: "Na polecenie Kopacz samorządy szukają lokali dla uchodźców
  iele wskazuje na to, że na polecenie pani premier Ewy Kopacz polskie samorządy w całym kraju poszukują lokali socjalnych dla uchodźców - oświadczył szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Dodał, że informację na ten temat ma od wójta gminy Piekoszów.

  Ziobro zwrócił uwagę na konferencji w Sejmie, że według rządu Polska nie będzie ponosiła kosztów zakwaterowania i utrzymania uchodźców, bo otrzyma na to środki z UE.

  Polityk podkreślił, że po odwiedzeniu gminy Piekoszów (woj. świętokrzyskie), może ocenić, że twierdzenia rządu są nieprawdziwe.


  Dowiedziałem się od tamtejszego wójta, że z rozdzielnika wielu samorządowców województwa świętokrzyskiego otrzymało polecenie, aby znaleźć w swoich gminach miejsca do zakwaterowania dla uchodźców

  — mówił lider SP.
  http://wpolityce.pl/p/330389

  Wiele wskazuje na to, że na polecenie pani premier Ewy Kopacz polskie samorządy w całym kraju poszukują dzisiaj lokali socjalnych, które mieliby przeznaczyć nie na potrzeby mieszkańców (…), ale uchodźców, w większości imigrantów islamskich, którzy będą rozlokowani na terenie naszego kraju

  — dodał.

  Jako dowód Ziobro przedstawił pismo skierowane przez wojewodę świętokrzyskiego do wójta gminy Piekoszów, w którym wojewoda „zwraca się o informację na temat możliwości lokalowych gminy i zapewnienia codziennego wiktu i opierunku dla uchodźców, którzy mają na skutek zgody rządu pani Ewy Kopacz trafiać do Polski”.


  Chciałbym skierować pytanie do pani premier Kopacz, jaki jest zasięg tej akcji poszukiwania lokali zastępczych dla uchodźców, którą prowadzi rząd na terenie całego kraju?

  — pytał polityk.

  Według niego „swoistą służbą kwaterunkową” stała się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, której funkcjonariusze „jeżdżą i nagabują poszczególnych burmistrzów i wójtów”, by „określili się co do gotowości zapewnienia miejsca zamieszkania i warunków do życia” dla imigrantów.

  Na nadzwyczajnym spotkaniu w sprawie kryzysu związanego z uchodźcami zbierają się w Brukseli ministrowie spraw wewnętrznych państw UE, którzy podejmą kolejną próbę uzgodnienia programu podziału 120 tys. uchodźców docierających do UE.
  wPolityce.pl
 • @Kula Lis 62 17:25:36
  SUPER!!!!!!!Wyślę jutro kartkę na adres który był 3 dni temu /chyba/podany.
 • @dron67 17:24:02
  Witaj i też serdecznie pozdrawiam!
 • Wrzesień w Charkowie "USA idźcie do du....y, razem z kijowską juntą"
  http://cs621716.vk.me/v621716497/34154/U9hQmH8Fwdo.jpg
 • Centrum Diagnostyki w Doniecku dostało transport ciekłego helu z Rosji.
  https://www.youtube.com/watch?v=MlO5eYxWuQ0&feature=player_embedded
 • Pod koniec 2015 roku pierwsza linia elektryczna na Krym będzie gotowa.
  https://www.youtube.com/watch?v=CmYuMU-Y9TE&feature=player_embedded
 • ISIL.......
  http://cs629207.vk.me/v629207913/10a2a/acvkaghLoW4.jpg
 • Od wielu już lat ludzie na świecie żyją na beczce prochu, który w każdej chwili może wybuchnąć.
  Zmieniają się jednak rolę głównych rozgrywających. O ile dawniej Układ Warszawski stanowił zagrożenie dla pokoju na świecie , to w tej chwili takie zagrożenie stanowi NATO. O tym wszystkim w tym artykule poniżej i moim komentarzu do niego :

  http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=280:dr-plk-eugeniusz-janua-iii-wojna-swiatowa&catid=37:artykuy
 • W czasie wizyty niezapowiedzianej ,w swojej kolonii Odessa ,kiedy pan Mc Cain opluwał Rosję i Putina, nasz drogi Miszka,zamiast
  z najwyższą uwagą chłonąć każde słowo , ......bawił się z pieskiem.
  Co jest zupełnie zrozumiałe bo ani słuchać ani oglądać pana Caina się nie da!!!
  Pies jest o niebo fajniejszy!!
  https://www.youtube.com/watch?v=MLymi3PlUu4&feature=player_embedded
 • @trojanka 20:13:53
  Polecam.Ave. : http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/09/11bdce471743b2e066862e3e98e9d989.jpg
 • Wiktoria Nuland Pełnomocnik Sekretarza Stanu ds Europy,/od ciasteczek w Kijowie., dostała wylewu i jest sparaliżowana
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.ridus.ru%2Fnews%2F198404&post=15827901_13078

  http://www.ridus.ru/images/2015/9/23/326411/large_455eea36a6.jpg
  =================
  Jeśli to prawda to życzę jej powrotu do zdrowia i aby ta choroba kazała jej się zastanowić po co żyje i ci robi tutaj!!
 • @trojanka 20:49:03
  Dziwisz się , mnie już nic nie zdziwi .Ave :) . : https://www.youtube.com/watch?t=2&v=SjsF5CmWaDY
 • Graham Philips na Krymie.
  https://www.youtube.com/watch?v=Cfz7FAHDsqA&feature=player_embedded
 • @Repsol 21:03:18
  http://www.politnavigator.net/wp-content/uploads/2015/09/680x370_13_20150923170009639.jpg
 • hmm...
  http://38.media.tumblr.com/43a4fa9fc420495eb27436911670d2d5/tumblr_nv16ibJY3u1s2yegdo1_400.gif
 • @trojanka 21:59:32
  To nie jest prawda . Rosja jak zechce to tam wejdzie i po 24 godzinach przywitam ich chlebem i solą na naszej granicy . Jako wnuk ,dziadka z AK ,tego który przeżył wojnę . Doskonale wiem co piszę . Ave.
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Military Report (ang.), 22.09., link:

  https://www.youtube.com/watch?v=Btw6oDhDufc
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Military Report (ang.), 23.09., link:

  https://www.youtube.com/watch?v=1D0Us9al9wg
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Dzisiejsza notka opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/126057,co-sie-dzieje-na-ukrainie-24-09-2015

  Przed południem przejrzę ponownie wpisy i postaram się krótko odpowiedzieć.
 • @trojanka 10:35:03
  "Donieck zaatakowany, z artylerii i czołgów". -

  --- Nie starczyło mi już czasu i miejsca na przedstawienie realiów. Myślę, że oba Military Report przekazują ten fakt oraz inne z linii frontu.
 • @Kula Lis 62 13:52:41
  Premier Słowacji Robert Fico: "Słowacja nie będzie respektować decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych kwot rozmieszczenia uchodźców w państwach Unii Europejskiej". -

  --- Ma rację Robert Fico. Uchodźcy nie są (póki co) problemem Europy Środkowo - Wschodniej. Poza tym nastąpią zapewne problemy z ukraińskimi uciekinierami. Zarówno na Słowacji, jak i w Polsce.
 • @trojanka 15:25:27
  "Charków, budynek Rady Miasta" + 3 filmy z Charkowa. -

  --- Spośród 4 przedstawiłem w notce 3 filmy.
 • @Repsol 20:48:45
  Witam Cię!

  "Gdyby imigranci...". -

  --- Nie mieli żadnych szans z armią i najemnikami USA.

  Pozdrawiam.
 • @trojanka 22:14:22
  "hmm...". -
  --- I o co ten kotek prosi? - Patrzę, myślę o komentarzu... i patrzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej