Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1242 posty 20454 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 08.10.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łatwo było rozpętać wojnę na Ukrainie, znacznie trudniej ją zakończyć, szczególnie wtedy, gdy jedna strona wyraźnie tego nie chce.

Po ośmiu miesiącach odbyły się 02 października ponownie rozmowy normandzkiej czwórki(Władimira Putina, Angeli Merkel, Francois Hollande'a i Petra Poroszenki). Trwały w sumie osiem godzin w Pałacu Elizejskim w Paryzu.

 

 

Omawiane były obok wojny w Syrii sprawy Ukrainy, tj. terminy rozwiązania poszczególnych problemów w celu stabilizacji sytuacji w Donbasie. Normandzka czwórka obradowała więc nad zbliżającymi się wyborami w DRL i ŁRL, dwustronnym wycofaniu broni z linii frontu, rolą misji OBWE oraz sytuacją organizacji, niosących pomoc humanitarną na obszar wojny, jak i nad wymianą jeńców między kijowskimi oddziałami i powstańczą armią Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Spotkanie czwórki wyglądało tak:

 


 

I takie są najważniejsze ustalenia spotkania z 02 października br.:

1. Wybory w Donbasie będą przeprowadzone. Transparentnie, z uwzględnieniem ukraińskiego prawodastwa, jak i pod nadzorem misji OBWE oraz odpowiednich grup kontaktowych (realia wymusiły zmianę, o czym niżej - przypis ZB).

2. Uznaje się przy tym prawo do amnestii i nietykalności dla wszystkich uczestników wyborów.

3. Specjalny status Donbasu musi stać się trwalszą częścią składową konstytucji Ukrainy, i to bezpośrednio po wyborach w Doniecku i Ługańsku.

4. Ściągnięcie ciężkiej broni kalibru mniejszego niż 100 mm z linii granicznej nastąpi po obu stronach od 03 października.

5. W listopadzie odbędzie się następne spotkanie normandzkiej czwórki, na którym omówione będą postępy w realizacji ustaleń.

Kanclerz Merkel, jak i znaczna część niemieckojęzycznych mediów wyrażają po spotkaniu czwórki 'lekki optymizm' i wielką nadzieję na pokój w kraju nad Dnieprem. Jednakże międzynarodowi eksperci, reprezentanci DRL /ŁRL oraz OBWE uznają wymóg całkowitego wypełnienia ustaleń z 12 lutego br. za nierealny. Szczególnie ramy czasowe, które są do dyspozycji Ukrainy i Donbasu, nie mogą być dptrzymane. Możliwy będzie postęp najwcześniej na początku lutego 2016 roku - tak mówią 'paryscy pesymiści'.

Także francuski prezydent Hollande podkreśla, że mińskie ustalenia, przewidujące rozwiązanie problemów do końca bieżącego roku, muszą mieć swą kontynuację, by osiągnąć ostateczny cel: pokój w Donbasie.

Rosyjski politolog Aleksiej Czesnakow uważa nawet, że Poroszenko obiecał w Paryżu coś, czego nie będzie mógł wykonać:

"Wybory w DRL zaplanowane są na 18 października. W Donieckiej Republice są ludzie gotowi do przesunięcia wyborów, jeśli Wierchowna Rada w Kijowie podejmie decyzję zgodnie z konstytucją, jednakże po rozmowach z reprezentami Donbasu. Pierwsze posiedzenie ukraińskiego parlamentu odbędzie się 06 października. I wierzy pan Petro, że podoła? Czy znowu nie rzuci nawet okiem na papiery, które podpisuje?"

Także sekretarz prasowy Denis Puszylin jest podobnego zdania: "Jest niemożliwe, by wypełnić wszystkie punkty mińskich porozumień i przy tym uwzględniać ukraińską konstytucję. Nawet wtedy, gdy Ukraina natychmiast dotrzyma umowy. Dlatego istnieje konieczność dalszych działań w 2016 roku".

Przypomnijmy, co mówił Poroszenko 27 września w Nowym Jorku: "Agresorem jest Fedracja Rosyjska. Otwarta nieprowokowana agresja. Otwarta i brutalna. Żołnierze rosyjscy. Wojna zaborcza przeciw mojemu krajowi".

 

 

Ble, ble, ble... Że Rosja nie stanowi niebezpieczeństwa dla Ukrainy i że 'rosyjska agresja' już od półtora roku jest pretekstem dla ukraińskiego prezydenta, by móc wymordować w legalny sposób własny kraj i zbierać za to laury od Zachodu, zrozumiało więcej ludzi na świecie niż się Poroszence zdaje.

A ponieważ koniec wojny w Donbasie oznaczałby jego własny koniec, to zbryzgany krwią król czekolady zmienił swe zdanie krótko po spotkaniu w Paryżu i tym samym po podpisaniu nowego układu pokojowego. Powiedział: "Wojna zakończy się dopiero wtedy, gdy zostaną odzyskane ostatnie skrawki ukraińskich terytoriów. Jak długo nasze ziemie będą jeszcze okupowane, tak długo wojna się nie skończy".

Ponadto USA obiecały Ukrainie przed kilkoma dniami finansowe wsparcie w kwocie 300 mln dolarów, które wystarczą Poroszence na następne 60 dni wojny w Donbasie.

Tak, przyjaciele! Teraz nasuwa się pytanie, co naprawdę przyniosło spotkanie w Paryżu nam wszystkim i przede wszystkim mieszkańcom Donbasu. Poza zgiełkiem prasowym i zapewne próżnymi nadziejami na błękitne niebo nad Donbasem. Jedno jest pewne: jak długo Kijów i USA nie będą zainteresowane pokojem, tak długo nie będzie go w Donbasie.

Nie jesteśmy pesymistami. Jesteśmy realistami.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji: http://remembers.tv/poroschenkos-fazit-zum-normandie-treffen-erst-sieg-dann-frieden/

 

"Nie rozumiem Hollanda i Merkel" - mówi rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

 

 

Przekład: W lutym tego roku były przyjęte przez wszystkich zgodnie mińskie porozumienia, zatwierdzone w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które wymagały niezwłocznych kroków w celu rozpoczęcia bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem o przygotowywaniu lokalnych wyborów, takiego samego dialogu o wejściu w życie prawa o osobnym statusie i zmianach w konstytucji Ukrainy zgodnie z zasadami, które były zapisane w mińskich porozumieniach, własnoręcznie podpisanych przez ministra spraw zagranicznych Francji i kanclerza RFN.

Nic się nie robi. To oczywiście przygnębia i nasuwa myśl o tym, na ile sumienni byli ludzie, którzy, po pierwsze, zgodzili się dobrowolnie podpisać pod tekstem, który był uzgodniony w rezultacie pertraktacji, a z drugiej strony, na ile sumienni byli ludzie, którzy słownie przyjęli te porozumienia, a w praktyce – i przykłady tego można znaleźć codziennie – po prostu próbują popierać władze ukraińskie, które imitują wykonywanie swoich zobowiązań i dopuszczają się otwartych kłamstw, wyjaśniając całemu światu, ze oni wypełniają wszystko do ostatniego punktu.

Przetłumaczyła: Trojanka

Link do rosyjskiej wersji:  http://teknoblog.ru/2015/10/02/47862?utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=teknoblog.ru&utm_term=135875&utm_content=3744378

 

W końcu wybory samorządowe w Donbasie zostały przeniesione na luty 2016 roku – poinformowali przedstawiciele Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Do czasu wypełnienia przez Ukrainę punktów porozumień mińskich, tj zapewnienia osobnego statusu Donbasowi, należy nie dopuścić do prześladowań i ścigania biorących udział w wydarzeniach w Donbasie, a także przegłosować poprawki w konstytucji w koordynacji z DNR i ŁNR.

W Mińsku odbywają się konsultacje z przedstawicielami OBWE i Rosji.

Odbędą się natomiast 25 października wybory samorządowe na Ukrainie. Trwa tam ‚prawdziwa’ walka wyborcza, o czym przekonał się kandydat na mera Charkowa Anatolij Rodzinski, pobity dotkliwie przez ‚nieznanych sprawców’.

W Kijowie ta walka przybrała bardziej cywilizowane formy. Pisze gazeta „Deutsche Wirtschafts Nachrichten”: „Ukraińskie władze aresztowały politycznego rywala Witalija Kliczki, który chciał ubiegać się o urząd mera w Kijowie. Na areszt pozwoliła wcześniej Wierchowna Rada, która znów dominuje wśród wspierających ex-boksera Kliczkę”.

Dodam, że chodzi tu o Ihora Mosijczuka, deputowanego z Partii Radykalnej, który zdążył już sporo nabroić.

KOMENTARZE

 • Fred Durst z Limp Bizkit chce stać się obywatelem rosyjskim i pracować na Krymie,
  nie zamierza jednak rezygnowac z amerykańskiego obywatelstwa

  https://www.youtube.com/watch?v=iK52X1zGrw0
 • Przygotowania do sezonu grzewczego na Ukrainie, ludzie zdobywają co tylko mogą spalić.
  http://cs627331.vk.me/v627331809/1da07/MhgHpes9f2E.jpg
  http://cs627622.vk.me/v627622307/20eb5/b3OeU_G50LI.jpg

  ====================
  USA powinno pomóc Ukrainie????dać dodatkowe pieniądze np. na węgiel , lub przysłać węgiel statkami do Odessy!!wszak to "przyjaciel"Ukrainy!!
  Aaaa. zapomniałam, przecież im pomagają, mogą napalić w piecu granatami i karabinami....od USA i UE!!
  Unia pomaga , kupiła im gaz za nasze pieniądze!!
 • Budynek wojenkomatu w okręgu odeskim,"poderwał się".wczoraj.Urządzeni wybuchowe 200 gramowe, było podłozone koło budynku.
  Budynek został częściowo zniszczony.Podłożono w nocy, kiedy nie było ludzi!!prawdopodobnie jest to akcja odeskiego podziemia!!
  https://www.youtube.com/watch?v=iiUI04hJgtY&feature=player_embedded

  =============================
  Brawo Odessa!!!
 • Jak tak żyjecie rondelkowi???
  Za granicę jeździcie??oligarchów macie pod kontrolą???
  http://cs627826.vk.me/v627826030/1e7ef/uStK3VodRas.jpg
 • Delta Bank na Ukrainie stracił licencje i upadł. Depozytów bankowych nie odzyska 35.000 ludzi, dopiero po sprzedaży nieruchomośc
  należących do banku.
  Pozostali stopniowo będą otrzymywac pieniądze z Funduszu Gwarancyjnego!

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Frusvesna.su%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fstyles%2Fnode_pic%2Fpublic%2Fdelta_0.jpg%3Fitok%3D4CYpbMIH&post=206195654_5735

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Finfopolk.ru%2F1%2FW%2Fnews%2F1444264822%2357591476-0949-4f9a-0b66-51b5cc628024&post=206195654_5735
 • @trojanka
  Rozróżnienie "opozycji" nie jest trudne, jak w dowcipie:

  Do rosyjskiego generała dzwoni zachodnia dziennikarka:
  - Czy podczas waszych nalotów w Syrii zamierzacie odróżniać umiarkowanych terrorystów od zwykłych terrorystów?
  - Tak, zamierzamy.
  - Jak? - Bardzo prosto. Mamy amunicję umiarkowaną i zwykłą
  - No, dobrze, a czym się ta amunicja różni jedna od drugiej?
  - Ta amunicja różni się dokładnie tym, czym umiarkowany terrorysta różni się od zwykłego.
 • Rosjanie Z Ufy, Nowosybirska,Archangielska, Władyswostku.
  Zdrowia, siły, mądrości,miłości,szczęścia i energii na 100 lat,
  -dziękujemy Bogu za to że posłał nam takiego prezydenta!!niech Panu da siły i mądrości....
  - niech Pan dba o siebie jest nam Pan potrzebny
  -pięknych urodzin , a prezentem niech będzie nasze poparcie i oddanie...

  -niech Pański Anioł chroni Pana i Rosję....
  pozdrawiamy Pana z całego serca i dziękujemy za Pańską siłę Ducha!!

  itd..

  https://www.youtube.com/watch?v=_CCWaf93i7g&feature=player_embedded

  ------------------------
  ciekawe jakie życzenia złożylibysmy naszemu??? prezydentowi, zwłaszcza temu poprzedniemu!!!
 • @Kula Lis 62 08:41:27
  Cześć !ha ha ha!!!
  Jak opozycja odcina głowy ludziom i gwałci ,to nie rozróżnia,a ich należy rozróżniać!!Niech to powiedzą o rozróznianiu... rodzinom ofiar!
 • @trojanka
  Troche prawdy: W latach 90. mocarstwa zachodnie, głównie USA, podjęły polską ideę "prometeizmu" z okresu międzywojnia – rozcinania Rosji po szwach narodowościowych. Podczas II wojny światowej politykę tę kontynuowały Niemcy, była też ona elementem strategii Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów nastawionej na propagowanie oderwania od Rosji jej północnych i południowych terytoriów, w tym Kubania i Donu.

  W polityce USA wobec Rosji w latach prezydentury Jelcyna prometeizm wyrażał się w popieraniu nacjonalistów ugrofińskich, kaukaskich i tatarskich.

  Jelcyn, sam zmożony "filipińską chorobą" – prometejską grzybicę toczącą Rosję leczył objawowo, chaotycznie, czasem histerycznie – przyczyniając się tym m.in. do rzezi w Czeczenii. Stąd w marcu 1997 r. w Helsinkach, aby ratować resztki prestiżu kraju przez włączenie go do czołowych organizacji zachodnich – Grupy G-7, Klubu Paryskiego i Światowej Organizacji Handlu – wyraził zgodę na rozszerzenie NATO w kierunku Rosji. Cztery miesiące później NATO formalnie zaprosiło Polskę, Czechy i Węgry do rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych a w marcu 1999 roku państwa te do NATO zostały przyjęte.

  Między innymi dlatego, z poparcia miecza i mamony – struktur FSB i oligarchów Anatolija Czubajsa i Borisa Bieriezowskiego – w 1999 roku premierem Rosji, a kilka miesięcy później jej prezydentem został Władimir Putin.

  Polityka Putina dość długo miała charakter tylko korekty polityki poprzednika. Mimo że potrzeba jej modyfikacji znalazła wyraz już wcześniej: 17 grudnia 1998 roku Rosja wycofała swojego ambasadora z Waszyngtonu w proteście przeciw podjętych dzień wcześniej przez siły powietrzne USA i Wielkiej Brytanii nalotów bombowych na Irak; rok później Jelcyn zmuszony był potępić interwencję NATO w Jugosławii. Potem były jednak tylko bezradne pląsy dyplomacji rosyjskiej wokół Kosowa, które w 2008 r. ogłosiło niepodległość, a której Rosja mogła jedynie nie uznać, podobnie jak kilka państw członkowskich UE . Te niedźwiedzie tańce trwały w zasadzie aż do roku 2013, kiedy to dyplomacji rosyjskiej udało się zastopować najazd europejsko-amerykańskiej sfory na Syrię.

  Tymczasem już w czerwcu 1999 r., po zakończeniu nalotów na Jugosławię, w Kosowie powstała główna amerykańska baza wojskowa w pobliżu miasta Uroševac w Kosowie – natowska kwatera główna misji Multinational Task Force East (MNTF-E). Nazwa bazy, Camp Bondsteel – znamienne – została nadana na cześć ochotnika wojny wietnamskiej Jamesa Leroy Bondsteela.

  Ale Kosowo to Bałkany. A więc jeszcze Adriatyk a nie Morze Czarne…
 • @trojanka 08:45:55
  Made in Obama: 12.2010 - Sunnicki islamista Obama wespół z sunnicką Turcją i sunnickimi bogatymi Arabami (Arabią Saudyjską, Katarem, Emiratami, Kuwejtem) wspiera sunnickie Bractwo Muzułmańskie i sunnicką Al-Kajdę w Tunezji i Egipcie - początek Arabskiej Wiosny.
  03.2011 - Obama wspiera Al-Kaidę (Arabską Wiosnę) w Libii. Muamar Kadafi zostaje po kilku miesiącach zamordowany. Władza przechodzi w ręce Al-Kaidy – w Libii zostaje ustanowione prawo Szariatu!
  04.2011 - Obama wspiera i dozbraja (również bronią przerzuconą z Libii używaną do obalenia Kadafiego, z tego powodu ambasador USA - Chris Stevens zostaje zamordowany 12.09.2012 przez Al-Kaidę. Obama wymyślił bajeczkę, że powodem morderstwa ambasadora był film „Niewinność Muzułmanów”) sunnicką Al-Kaidę (FSA, Islamski Front, Al-Nusrę, ISIS) w rządzonej przez Szyitów Syrii i Iraku (powstanę z niej ISIS – Kalifat – Państwo Islamskie).
  09.2013 - Broń chemiczna użyta przez Al-Kaidę / ISIS w Syrii, Obama oskarża Szyitę Asada o jej użycie i grozi interwencją militarną, Rosja ratuje pokój proponują chemiczne rozbrojenie Syrii.
  10.2013 - Kijowski Majdan Obamy obala legalnie wybranego prorosyjskiego Prezydenta Janukowycza w 02.2014 i rewolta CIA sunnickiego islamisty Johna Brennana i faszystów Prawego Sektora, Żydowskich oligarchów m.i. Poroszenko, Kołomyjski i Tatarskiego oligarchy Rinata Achmetowa na Ukrainie, poparci przez islamistów Ukrainy i Kaukazu oraz zdradzieckie EU i NATO.
  Luty 2015 - W chwili przegrywania Ukrainy w Donbasie i Ługańsku, Obama grozi Rosji dozbrajaniem Ukraińców i wymusza oddanie Nowej Rosji Ukrainie oraz oddanie przez separatystów granicy z Rosją Ukrainie, granicy pomiędzy Nowo Rosją a Rosją!
  Marzec 2015 - Obama dostarcza broń na Ukrainę!
  Marzec 2015 - Obama wespół z sunnickimi islamskimi arabskimi reżimami bombarduje szyitów Huti w Jemenie (najwidoczniej Szyici nie mieszczą się w definicji sunnickiej „Arabska Wiosna” – sunnity Husseina Obamy, sunnickiej Arabii Saudyjskiej i Turcji).
  Kwiecień 2015 - dzięki Obamie, około 14 000 islamistów - z tzw. „Demokratycznej Arabskiej Wiosny Obamy”, każdego dnia dostaje się do Europy z Turcji i Płn. Afryki głównie z Libii rządzonej przez Al-Kaidę!
  Maj 2015 - Obama zaciska pierścień militarny wokół Chin prowokując III W.Ś.
  Lipiec 2015 - Obama wespół z Turkami Erdoganem i Davutoglu - pod pretekstem walki z terrorem (PKK i ISIS): atakują syryjskich Kurdów (PKK nie są terrorystami to nieuznający islamu Kurdowie walczący o sprawiedliwość społeczną - socjaliści oraz Chrześcijanie, którzy walczą z ISIS), Szyitów, Chrześcijan, Jazydów.
  Sierpień 2015 - Obama prowokuje Koreę Północną do III W.Ś.
  Wrzesień 2015 - Obama, EU, OIC, ONZ, Watykan, Episkopaty zdrajców Jezusa Chrystusa zmuszają nas to przyjmowania setek a niedługo dziesiątek milionów islamistów a niedługo setek milionów, będą oni mordować Europejczyków i Amerykanów już niedługo, bo są oni piątą kolumną sunnickiego islamu, koniem trojańskim Kalifatu!
  Październik 2015 (kolejne spięcie budżetowe w kwestii finansowania zbrojeń) Obama chce dozbrajać radykalnych sunnickich dżihadystów: ISIS, Al-Nusry i FSA przeciwko Rosjanom oraz Szyitom: Syryjczykom, Irańczykom, Hezbollahowi oraz Chinom, które obiecało zwalczać sunnicką rebelię Obamy, Erdogana i Saudów w Syrii?
  III Wojna Światowa Husseina Baracka Obamy w Polsce i na Świecie w 2015, 2016 i islamska inwazja Kalifatu ISIS?
 • @trojanka 08:45:55
  Oto straty terrorystów IGIL(Isłamskoje Gosudarstvo Iraka i Levanta - Islamskie Państwo Iraku i Lewnatu.) będących wynikiem rosyjskich bombardowań od 30 września do 5 października:
  Podaję za nim te straty:
  1. 13 punktów dowodzenia
  2. 10 składów broni
  3. 5 baz paliwowych
  4. 5 centrów łączności
  5. zamaskowana baza terrorystów
  6. centrum szkoleniowe terrorystów
  7. polowy skład amunicji amerykańskiej
  8. 4 bunkry
  9. 19 x T-55
  10. 19 x BMP
  11. 18 x BTR
  12. 3 "maszyny inzynieryjne" (mogą to być np dźwigi, koparki, spychacze, stawiacze min…) 13. 10 ciężarówek-cystern - konwoju wiozących kradzioną przez ISIL ropę
  14. 16 samochodów
  15. 4 mini zakłady przemysłowe do produkcji broni
  16. zakład produkcji ładunków wybuchowych
  17. warsztat produkujący „pasy szachidów”
 • @trojanka 08:09:37
  Amerykańskie marionetki Poroszenko i Jaceniuk mają obecnie poparcie na Ukrainie ok. 2-4 % .... Ogromne pieniądze wpompowywane by ich jeszcze nie wykopał kolejny tylko prawdziwy Majdan ; europejsko- amerykańskie "reformy " to :
  - podwyżka cen prądu o 400%
  -spadek wartości hrywny o 370%
  -podwyżka akcyzy na alkohol i paliwo o 40%
  -reforma rolna pozwalająca "zachodnim inwestorom" na rozkradzenie super ziem tego kraju za grosze
  - 35 zakładów ukraińskich wystawionych na sprzedaż ( prywatyzacja ) po wprowadzeniu tylko jednego podatku : od nieruchomości które te zakłady nie były w stanie zapłacić ; nowi żydowscy właściciele ich przejmą ale zaznaczają sobie ( jak ostatnio w Dniepropietrowsku) że chcą być zwolnieni z tego podatku na 15 lat ( jak w Polsce , te same bandyckie prawa, inne dla obywateli a inne dla złodziei z zachodu)
  - reforma , podobnie jak w Polsce o "zwrocie majątków " poszkodowanym w czasie II Wojny Światowej czyli MEGA BANDYCKIE ROZKRADANIE najlepszych nieruchomości w Kijowie , Odessie i Lwowie jakimś "spadkobiercom " z Izraela ;

  dlaczego w Polsce polskojęzyczne pieski nie napiszą tego ? Dlaczego się bredzi jakieś dyrdymały o wolności , demokracji i inne puste słówka zamiast pisać konkrety co się tam dzieje ?
 • @trojanka 08:09:37
  Szacuje się, że obecnie w Polsce pracu je (legalnie + na czarno) około 800 tysięcy Ukraińców. Większość to mężczyźni w wieku poborowym. Są u nas w mieście zakłady, gdzie na produkcji 70% załogi stanowią Ukraińcy, a agencje pracy podają ogłoszenia w języku polskim i rosyjskim... Ukraina to żaden problem dla Rosji. Ukraina stała się problemem dla UE i USA. Mimo wpompowanych w nią pieniędzy nędza u nich aż piszczy. Szykuje się nowy majdan ale już nie sterowany przez CIA. Patroszenko i jego internacjonalistyczny rząd już pakują walizy.
 • @Kula Lis 62 09:18:33
  Panie Kula Lis ! tak sobie myślę - a kto ?? za grosze pilnuje STATUS QUO tych zachodnich inwestorów ?. --MY !!! Narody słowiańskie !! DURNE!! DURNE do bólu !! .

  A to trzeba ODWRÓCIĆ pistolet w drugą stronę !!!.
 • @trojanka 08:45:55
  Putin: to Amerykanie stworzyli ISIS! Władimir Putin spotkał się z amerykańskimi dziennikarzami odpowiadając na wiele z ich pytań. Jedną z głównych kwestii było zaangażowanie Ameryki w Syrii.„Amerykanie uzbrajają ‚cywilizowaną’ opozycję, a ta później dołącza do ISIS” – mówił Putin.
  .


  Przywódca Rosji ostro skrytykował politykę USA nazywając ją „błędną” i wytykając krótkowzroczność Amerykanom. „Czy nie jesteście w stanie myśleć o jeden krok do przodu?” – mówił do słuchaczy. Według Putina większość rebeliantów w Syrii to najemnicy, którzy walczą tam, gdzie zapłacą ich więcej. Fiasko polityki Waszyngtonu polega na tym, że „cywilizowana opozycja” dostająca pieniądze od Amerykanów przechodzi do różnych ugrupowań terrorystycznych, bo tam płacą im więcej.„Ja wiem ile dokładnie dostają tacy rebelianci” – deklarował Putin.

  Dużą część wystąpienia Putina zajęła kwestia ropy naftowej. Państwo Islamskie okupuje tereny, na których wydobywa się ropę naftową, która stanowi ich główne źródło dochodu. Według Putina to sojusznicy Stanów Zjednoczonych kupują ją od islamistów. „Czy USA nie wiedzą kto kupuje tą ropę? Wierzycie, że Wasz kraj nie jest w stanie zmusić swoich sojuszników do niewspierania ISIS?” – pytał retorycznie prezydent Rosji.

  Putin nawiązał również do chaosu panującego w Libii. Wskazał, że przez bombardowanie i wspieranie opozycji panuje tam teraz wszechobecny terror, a ambasador Stanów został zamordowany. „To była otwarta agresja na państwo, przeciwko postanowieniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Co by się stało, gdybyśmy to my zrobili? Wy to zrobiliście gołymi rękami. Skończyło się to zabójstwem waszego ambasadora. Kogo to wina? Wasza.” – ostro krytykował politykę Stanów.

  Mimo, że spotkanie miało miejsce niemal rok temu, to nagranie opublikowane przez telewizję Russia Today stało się popularne dopiero teraz – w obliczu lotniczej interwencji rosyjskiej w Syrii. https://youtu.be/VbZDyr2LkdI
 • @trojanka 08:45:55
  Strategia islamu i muzułmanów: Islamizacja świata https://youtu.be/6X4Qp_otcaQ Ci co mają wg rządu wzbogacić nas kulturowo. Sex z kozą dron kamera usa army Irak, Isis gwałcą kozy he he:-) z filmu wynika że dwóch legionistów Isis dzielą się kozą , to się w głowie nie mieści to kultura niższa jak średniowiecze . https://youtu.be/_KY2VCUzwpE A tu, w samą dziesiątkę, aż kozojebcom sandały pospadały. Mikoyan MiG-29 Aistrike In Syria https://youtu.be/RJ8rq9LciFM
 • @trojanka 08:45:55
  Szef MSZ Iranu: działania koalicji w Syrii to „show”...W wywiadzie dla tygodnika „The New Yorker” minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif stwierdził, że Iran wesprze działania dowolnego kraju przeciwko PI, jeśli będą one podejmowane „na poważnie”.

  Działania zbrojne koalicji międzynarodowej na czele ze Stanami Zjednoczonymi w Syrii są tylko „show”, w ciągu roku nie doszło do realnego osłabienia ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie – oświadczył minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif w wywiadzie dla tygodnika „The New Yorker”.
  — Problem z koalicją międzynarodową polega na tym, że nigdy nie miała poważnych zamiarów, bo ze względów politycznych nie przeprowadzała nalotów na PI. Uważa ona, że zaatakowanie PI, zanim znajdzie się rozwiązanie problemu Baszara al-Asad, pomoże Baszarowi. Dlatego tam odbywa się show, i dlatego potencjał ISIL w ciągu minionego roku nie osłabł – stwierdził minister.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151007/1173874.html#ixzz3nxerTJ7e Ps...Celność trafień wystrzelona z okrętów morza Kaspijskiego napawa wielkim optymizmem i należy sądzić, że wkrótce zostaniemy uwolnieni z syjońskich mediów z TVN i GW na czele ....nie będę podawał współrzędnych bo jeszcze przesadziłbym w obliczeniach i mogło by trafić w sejm....Także bracia Rosjanie kolejny raz czekamy na wyzwolenie....
 • @detektywmjarzynski 07:32:31
  "Fred Durst z Limp Bizkit...". -

  --- Zaczął francuski aktor G. Depardieu, który przyjął obywatelstwo rosyjskie. To będzie się nasilać. Wyrównują się szanse rozwoju na Zachodzie i w Rosji, w której pracuje wiele milionów cudzoziemców, w tym na przykład około 2,5 mln Ukraińców.
 • @trojanka 08:09:37
  Witam Panią w nowym dniu!

  "Przygotowania do sezonu grzewczego na Ukrainie, ludzie zdobywają co tylko mogą spalić". -

  --- Ogrzanie małego domku jednorodzinnego na Ukrainie kosztuje miesięcznie prawie tyle, ile się zarabia, więc ludzie muszą kombinować, by przeżyć.

  Pogodnego dnia Pani życzę!
 • @trojanka 08:17:32
  "Budynek wojenkomatu w okręgu odeskim,"poderwał się" wczoraj", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=iiUI04hJgtY&feature=player_embedded

  --- I wszystkie znaki wskazują, że daleko jeszcze do spokoju na Ukrainie.
 • @trojanka 08:20:43
  Tak więc dzisiejsza notka w całej okazałości, a to dzięki Marxowi, który dołączył brakujące elementy.
 • Chinese warplanes to join Russian air strikes in Syria. Russia gains Iraqi air base..
  http://www.debka.com/dynmedia/photos/2015/10/04/big/J-15_syria_10.15.jpg http://www.debka.com/dynmedia/photos/2015/10/02/src/Russia_China_480.jpg Russia’s military intervention in Syria has expanded radically in two directions. DEBKAfile’s military and intelligence sources report that China sent word to Moscow Friday, Oct. 2, that J-15 fighter bombers would shortly join the Russian air campaign that was launched Wednesday, Sept. 30. Baghdad has moreover offered Moscow an air base for targeting the Islamic State now occupying large swathes of Iraqi territory
  Russia’s military intervention in Syria has five additional participants: China, Iran, Iraq, Syria and Hizballah.
  The J-15 warplanes will take off from the Chinese Liaoning-CV-16 aircraft carrier, which reached Syrian shores on Sept. 26 (as DEBKAfile exclusively reported at the time). This will be a landmark event for Beijing: its first military operation in the Middle East as well the carrier’s first taste of action in conditions of real combat.
  Thursday night, China’s foreign minister Wang Yi, made this comment on the Syrian crisis at a UN Security Council session in New York: “The world cannot afford to stand by and look on with folded arms, but must also not arbitrarily interfere (in the crisis).”
  A no less significant development occurred at about the same time when Iraqi Prime Minister Haider al-Abadi, speaking to the US PBS NewsHour, said he would welcome a deployment of Russian troops to Iraq to fight ISIS forces in his country too. As an added incentive, he noted that this would also give Moscow the chance to deal with the 2,500 Chechen Muslims whom, he said, are fighting with ISIS in Iraq.
  DEBKAfile’s military sources add that Al-Abadi’s words came against the backdrop of two events closely related to Russia’s expanding role in the war arena:
  1. A joint Russian-Iranian-Syrian-Iraqi war room has been working since last week out of the Iraqi Defense Ministry and military staff headquarters in Baghdad to coordinate the passage of Russian and Iranian airlifts to Syria and also Russian air raids. This command center is also organizing the transfer of Iranian and pro-Iranian Shiite forces into Syria.
  2. Baghdad and Moscow have just concluded a deal for the Russian air force to start using the Al Taqaddum Air Base at Habbaniyah, 74 km west of Baghdad, both as a way station for the Russian air corridor to Syria and as a launching-pad for bombing missions against ISIS forces and infrastructure in northern Iraq and northern Syria.
  Russia has thus gained a military enclave in Iraq, just as it has in Syria, where it has taken over a base outside Latakia on the western coast of Syria. At the same time, the Habbaniyah air base also serves US forces operating in Iraq, which number an estimated 5,000. Film pod linkiem: http://www.debka.com/article/24926/Chinese-warplanes-to-join-Russian-air-strikes-in-Syria-Russia-gains-Iraqi-air-base
 • @trojanka 08:45:55
  "Russian submarine with 20 ICBMs and 200 nuclear warheads is sailing to Syria" ....
 • @trojanka 08:42:55
  63. rocznica urodzin W. Putina - życzenia, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=_CCWaf93i7g&feature=player_embedded

  --- Rosjanie doceniają starania swego prezydenta, który po latach smuty podniósł swój kraj pod względem gospodarczym, społecznym i militarnym.
 • @trojanka 08:45:55
  http://www.debka.com/dynmedia/photos/2015/09/27/big/china_carrier_syria_9.15.png A Chinese aircraft carrier docks at Tartus to support Russian-Iranian military buildup...As US President Barack Obama welcomed Chinese President Xi Jinping to the White House on Friday, Sept. 25, and spoke of the friendship between the two countries, the Chinese aircraft carrier Liaoning-CV-16 docked at the Syrian port of Tartus, accompanied by a guided missile cruiser. This is revealed exclusively by DEBKAfile.
  Beijing is not finding it hard to dance at two weddings, wooing the US for better relations, while at the same time backing Russia in its military intervention in Syria. Coupled with the warm smiles and handshakes exchanged at the lavish reception on the White House lawn, Beijing was clearly bent on showing muscle – not just in the South China Sea, but by allying itself with the Russian-Iranian political and military buildup in support of Syrian President Bashar Assad and his regime.
  DEBKAfile’s military sources report that the Chinese aircraft carrier passed through the Suez Canal on Sept. 22, one day after the summit in Moscow between Russian President Vladimir Putin and Israeli Prime Minister Binyamin Netanyahu.
  When they talked, Putin made no mention of the Chinese warship entering the eastern Mediterranean or its destination. Its arrival has upended the entire strategic situation surrounding the Syrian conflict, adding a new global dimension to Moscow and Tehran’s military support for Assad.
  This was grasped at length by US Secretary of State John Kerry. On Sept. 25, he sent Under Secretary of State Wendy Sherman, who also led the US negotiating team for the nuclear talks with Iran, to announce that the Obama administration is ready for dialogue with Iran about the situation in Syria, and this topic would be raised when Kerry’s met Iranian Foreign Minister Muhammad Jawad Zarif in New York on Sept. 26.
  But if the top US diplomat hoped to bypass the Russian initiative in Syria by going straight to Tehran, he was too late. Iran is already moving forward fast to augment its military presence in the war-torn country, buttressed by the ground, air and sea support of two world powers, Russia and China.
  This turn of evens has a highly detrimental effect on Israel’s strategic and military position. It also strengthens Iran’s supreme leader Ayatollah Ali Khamenei in his determination to turn the nuclear deal concluded in July into a tool for isolating the US politically, militarily and economically in the Middle East, rather than a milestone on the road to a breakthrough in ties with Iran, as the Obama administration had hoped.
  Our military sources find evidence that the Chinese forces are digging in for a prolonged stay in Syria. The carrier put into Tartus minus its aircraft contingent. The warplanes and helicopters should be in place on its decks by mid-November - flying in directly from China via Iran or transported by giant Russian transports from China through Iranian and Iraqi airspace.
  This explains the urgency of establishing a Russian-Syria-Iranian “military coordination cell” in Baghdad in the last couple of days. This mechanism, plus the Russian officers sighted in Baghdad, indicates that the Russian military presence is not limited to Syria but is beginning to spill over into Iraq as well.
  The coordination cell - or war room - was presented as necessary to begin working with Iranian-backed Shiite militias fighting the Islamic State in both places. But more immediately, it is urgently needed to control the heavy traffic of Russian, Iranian and Chinese military flights transiting Iraqi air space.
  Our sources report that the Chinese will be sending out to Syria a squadron of J-15 Flying Shark fighters, some for takeoff positions on the carrier’s decks, the rest to be stationed at the Russian airbase near Latakia. The Chinese will also deploy Z-18F anti-submarine helicopters and Z-18J airborne early warning helicopters. In addition, Beijing will consign at least 1,000 marines to fight alongside their counterparts from Russia and Iran against terrorist groups, including ISIS.
  DEBKAfile’s counterterrorism sources point out that just as Russian marines will be instructed to single out rebel militias with recruits from Chechnya and the Caucasus, the Chinese marines will seek out and destroy Uighur fighters from the northern predominantly Muslim Chinese province of Xinjiang.
  In the same way that Putin has no wish to see the Chechen fighters back in Russia, so too Chinese President Xi wants to prevent the Uighurs from returning home from the Syrian battlefields. http://www.debka.com/article/24909/
 • @Kula Lis 62 08:52:44
  Witam w nowym dniu!

  "Te niedźwiedzie tańce Rosji] trwały w zasadzie aż do roku 2013, kiedy to dyplomacji rosyjskiej udało się zastopować najazd europejsko-amerykańskiej sfory na Syrię". -
  --- To pokazanie swej siły nastąpiło dość nieoczekiwanie i nagle.
  I w porę: widzimy już wyraźnie, co znaczy amerykański monopol.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:27:36
  Ja także z Małżonką wysłałem życzenia Solinizantowi na Jego oficjalną stronę internetową. Oto strona Prezydenta FR Putina. en.kremlin.ru/contacts
 • @Kula Lis 62 08:59:28
  "Made in Obama". -

  --- Obama kontynuuje tu politykę G. Busha juniora, polegającą na czynieniu chaosu w krajach Afryki Płn., na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.
  Dano mu kiedyś Nagrodę Nobla, ośmieszając już do końca to wyróżnienie.
 • @Kula Lis 62 09:18:33
  Ukraina dziś: "...te same bandyckie prawa, inne dla obywateli, a inne dla złodziei z zachodu)
  - reforma , podobnie jak w Polsce o "zwrocie majątków" poszkodowanym w czasie II Wojny Światowej czyli MEGA BANDYCKIE ROZKRADANIE najlepszych nieruchomości w Kijowie, Odessie i Lwowie jakimś "spadkobiercom " z Izraela". -

  --- Są liczne podobieństwa między III RP a pomajdanową Ukrainą. Tam tylko wszystko toczy się w znacznym pośpiechu.
  A w wojnie domowej nie o zwycięstwo chodzi (nie mają marionetki na nie żadnych szans), tylko o złupienie Ukrainy:
  - bezpośrednio - przez sprzedaż "za hrywnę";
  - pośrednio - przez zadłużenie państwa.
 • @Kula Lis 62 09:22:36
  "Ukraina stała się problemem dla UE i USA. Mimo wpompowanych w nią pieniędzy nędza u nich aż piszczy". -

  --- Te pompowane pieniądze nie są darowizną. Za nie kupuje Ukraina amerykańską i niemiecką broń. Znaczna część tych pieniędzy wypływa z określoną postacią; 1,8 mld dolarów, udzielone przez MFW, uciekło wraz z Kołomojskim.
  Jeśli nastanie spokój na Ukrainie, to długi ktoś musi zwrócić.
 • @Kula Lis 62 09:09:46
  Witaj.Pzdr.https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35669
 • @zygmuntbialas 10:32:45
  Witam.Polecam.Pzdr. http://europejczycy.info/103502/konflikty/chiny-rosja-i-iran-wysylaja-wojska-do-syrii/
 • @Repsol 10:56:57
  Stabilizacyjne działania USA w Syrii to: zabitych 250 tys. osób, rannych ok. 1 mln a uciekło z kraju ok. 11 mln Syryjczyków. W prowincji Idlib rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na obóz w którym CIA trenowała bojówkarzy do walki z władzami Syrii. "Przypadkiem" G. Energy Ltd. w 2013 r. otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu w Syrii. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela. I wszystko jasne o co toczy się wojna, kto zainicjował Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. A może wystarczy unieszkodliwić USraelitów - największego terrorystę świata i będzie pokój na świecie. Kilka powodów dla których Syria jest reżimem, reżimowe wojska, reżimowy reżim itd.:

  1. Bank centralny Syrii jest własnością państwa oraz jest przez nie kontrolowany.

  Innymi słowy, Syryjczycy mają swoją walutę, która im służy, a nie pomagierom kontrolowanym przez Rothschilda z Nowego Jorku, Londynu, Tel Avivu i Bazylei. To znaczy, że ilość pieniędzy jest wystawiana w zależności od realnych potrzeb gospodarki, pracy i potrzeb obywateli, a nie w zależności od pasożytniczych, lichwiarskich, spekulacyjnych finansistów zagranicznych. Ci ostatni chcą kontrolować lokalne banki centralne, by sztucznie ograniczyć ilość dostępnych pieniędzy na prawdziwe potrzeby, takie jak drogi, gazownie, elektrownie i inwestycje i inicjatywy obywatelskie. Oczywiście, bardzo dobry powód dla tych banksterów, by zniszczyć Syrię.

  2. Syria nie ma zadłużenia w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

  To znaczy, że dowództwo Syrii rozumie, że IMF jest kontrolowany przez globalnych megabankierów, i działa jako rewident i windykator, gdy jeden ze słabszych krajów członkowskich wpada we własny problem z długiem, co inaczej można powiedzieć, iż taki kraj osiąga punkt, w którym nie ma pieniędzy na potrzeby własnych obywateli i pracę – tzn. oddać w ręce międzynarodowych bankierów.

  Innymi słowy, IMF jest globalnym urzędem podatkowym bankierów. Nie bierze pieniędzy bezpośrednio od obywateli, tylko raczej poprzez rządy. Zaczynamy rozumieć, skąd się biorą „kryzysy zadłużenia” dotykające Grecję, Cypr, Hiszpanię itd.?

  Globalne niewolnictwo nie mogłoby być lepiej przemyślane i przygotowane! To dlatego zginął Kadafi, to dlatego celem jest teraz Iran i Syria! Prawdziwe kraje islamskie odrzucają lichwę, uważają ją za niemoralną.

  3. Syria zakazała uprawy roślin GMO.

  Bashar Assad zakazał GMO, by „chronić ludzkie zdrowie”, wiedząc, że Monsanto kontroluje całą światową produkcję żywności, ponieważ nadchodzący globalny kryzys będzie nie tylko o ropę, ale też ile żywności będą w stanie dostarczyć kraje dla swych obywateli.

  Dlatego po inwazji na Irak, USA rozkazało, że tylko nasiona Monsanto powinny być używane. Dlatego państwa marionetkowe, jak Argentyna, zatruwają swoją ziemię i obywateli poprzez kłanianie się Monsanto.

  Oczywiście, to dobry powód dla Monsanto, by zniszczyć Syrię.

  4. Populacja Syrii jest bardzo dobrze poinformowana o Nowym Porządku Świata (NWO).

  Ich media i uniwersytety otwarcie debatują na temat wpływu globalnych elit na świat. To znaczy, że ludzie wiedzą, że władza na zachodnie kłamie nie w Białym Domu, nie w Kongresie, ale na spotkaniach grupy Bilderberg, komisji trójstronnej itd. Młodzi Syryjczycy mają odwagę mówić o tajnych stowarzyszeniach, jak masoneria, Yale University’s Skull & Bone – do którego należą George W. Bush i John Kerry.

  5. Syria ma ogromne rezerwy ropy naftowej i gazu.

  Cóż za przypadek, zawsze gdy zachód idzie na wojenkę, by chronić „wolności, praw człowieka i demokracji” da się wyczuć zapach ropy! Tak było w przypadku Iraku, Libii, Kuwejtu, Afganistanu i na Falklandach. Syria ma morskie i lądowe zasoby ropy i gazu, współpracuje z Iranem w tworzeniu rurociągu, ale bez kontroli zachodnich gigantów naftowych.

  6. Syria przeciwstawia się syjonizmowi i Izraelowi.

  Izrael walczy przeciwko okupowanej przez niego Palestynie. Dowództwo Syrii ma odwagę powiedzieć, że Izrael jest rasistowskim, imperialistycznym i ludobójczym państwem. Izrael tworzy coś na wzór Auschwitz, tyle że dla Palestyńczyków. Taka geopolityczna jasność umysłu cechowała Kadafiego z Libii, Saddama z Iraku, a dzisiaj także Rosję, Chiny, Iran i Indie.

  7. Syria dumnie utrzymuje i chroni jej polityczną i kulturalną tożsamość narodową. Ps...Pewnie poszło by jak zwykle, gdyby tym razem rosyjski niedźwiedź nie położył na tym łapki :) Eh ten Putin, on też zauważ jest reżimem, dyktatorem itd. Jak go tak nazywają zapadniki , tzn. że jest dobry :) i jeszcze Chiny namówił do współpracy. Niezły jest, niezły!
 • @Repsol 10:55:50
  Wygląda na to że "reżim" wschodni jest skuteczniejszy i mniej krwawy niż zachodnia "demokracja" :) Jeżeli legalne władze Syrii nazywa się reżimem to wypadało by być konsekwentnym i pisać wprost że w Polsce rządzi "reżim Kopacz" a w UE "dyktatura Merkel". Tym bardziej że poparcie obu tych pań w społecnościach którymi zarzadzają jest znacznie mniejsze niż Asada w Syrii. W tym kontekście reżim Asada jawi się jako wzór demokracji :) - taki świat paradoksów dziennikarskiej propagandy.
 • @Kula Lis 62 12:01:56
  W dziwnym świecie przyszło nam żyć .Pozdrawiam. http://independenttrader.pl/397,independent_trader_news_-_tydzien_39.html
 • @Repsol 10:55:50
  Szantażu ciąg dalszy. Angela Merkel na zamkniętym spotkaniu europejskich chadeków ostro skrytykowała kraje Europy Wschodniej i poparła Nord Stream 2...W czoraj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła o „zjednoczonej Europie”, wspólnocie wartości i solidarności. W trakcie zamkniętego spotkania z europosłami Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w PE, do której należy Platforma Obywatelska, uderzyła w nieco inny ton. Otwarcie atakowała kraje Europy Środkowej i Wschodniej, które nie chcą przyjmować imigrantów – informuje niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Według tygodnika podczas trwającego nieco ponad godzinę spotkania pani kanclerz „dała wyraz swej frustracji z powodu opornej postawy Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier”. Mówiła, że państwa te nie wyciągnęły lekcji z historii, że przecież same się przekonały, że izolacja i budowa murów to nie jest rozwiązanie.
  To smutne, że ci, którzy z radością obserwowali koniec zimnej wojny, teraz w ogóle nie chcą się włączyć we wspólne decyzje podejmowane w Europie
  —miała powiedzieć niemiecka kanclerz. Jak twierdzi „Spiegel” Merkel podkreśliła, że „nie rozumie, jak ktoś może powiedzieć, że Europa, w której żyją muzułmanie to nie jego Europa”.
  To nie podlega negocjacji. Inne narody sobie z tym radzą. W Niemczech i we Francji żyją miliony Turków i Algierczyków
  —tłumaczyła. Jej zdaniem „nie da się walczyć o prawa chrześcijan na świecie, o godność ludzi, mówiąc jednocześnie, że „dla muzułmanów i ich meczetów nie ma u nas miejsca”.
  To niemożliwe. Tak zasadnicza postawa – i musze to wyraźnie zaznaczyć – stanowi poważne zagrożenie dla Europy
  —grzmiała. Polscy europosłowie (w domyśle z PO) spytali Merkel o projekt drugiej nitki Gazociągu Północnego, przebiegającego po dnie Morza Bałtyckiego, omijającego wschodnią Europę, w tym Polskę, dostarczającego gaz z Rosji do Niemiec. Wyrażali zaniepokojenie politycznym projektem.
  Merkel- jak wynika z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej – potraktowała ich jak petentów. Zbyła to pytanie, odpowiadając krótko:
  To czysto komercyjne przedsięwzięcie i najważniejsze, że gaz do Europy będzie płynął... Ps....Mamy przyjmować muzułmanów, bo tak chce Merkel. "To nie podlega negocjacji"...Będzie przymus i rozdział. Spotkali się w Brukseli. Teresadaradę ma ryj przerażony, ale łbem przytakuje. Przed chwilą pokazali w TVP INFO i wypowiadał się korespondent. Łże szambo zaczyna przeciekać.
 • @Repsol 10:56:57
  Witam Cię!

  Przenoszę fragment linkowanego tekstu: " Jak donoszą media (w tym serwis almasdarnews.com i libański portal informacyjny Al-Masdar Al-Arabi) żołnierze i uzbrojenie lotnicze z Państwa Środka dotarło do Syrii. Chiński lotniskowiec Liaoning-CV-16 w drodze do Syrii z kilkudziesięcioma doradcami wojskowymi przepłynął przez Kanał Sueski a następnie zacumował w porcie Tartus. Chińscy doradcy wojskowi zostali zakwaterowani w bazie wojskowej w Latakii gdzie rezydują już Rosjanie.
  Tym samym Chiny wzmocniły oficjalnie koalicję Syrii, Iranu, Rosji i Iraku, która ma lepiej skoordynować wysiłki zbrojne w ramach walki z ISIS i innymi ugrupowaniami ekstremistycznymi".

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:55:41
  "Stabilizacyjne działania USA w Syrii to: zabitych 250 tys. osób, rannych ok. 1 mln a uciekło z kraju ok. 11 mln Syryjczyków". -

  --- Na wyludnieniu też polega "stabilizacja" kraju. W państwie bez ludzi nie mieliby agresorzy kłopotów.
 • @trojanka 08:42:55 (II)
  Ukraińska dziennikarka: "Jak się śpi, bohaterze ATO, gdy się dzieci zabija", link:

  http://remembers.tv/ukraine-nachrichten/

  --- Są tam dwa filmy.
  Przetłumaczę i zamieszczę przekład w notce.
 • @zygmuntbialas zobacz co się porobiło!
  Ten miękkim chujem robiony Gowin ma być ministrem w MON!!! w rządzie absolwentki fundacji żydowskiej Fulbrichta Beaty Szydło. Dlatego nie idziemy na wybory, cała rodzina. Przygarnięcie tego zdrajcy i POjeba do rządu PiS postawiło w tym wypadku kropkę nad "I"!
 • @Kula Lis 62 14:01:07
  Gowin to ten co mówił , że Polska musi się pogodzić z banderowską historią Ukrainy bo innej nie ma ? PiS spanikował. Gowin szefem MON? Żart...Prezes jednak chce kontynuować karierę w opozycji. Czemu boicie się tej WSIowej agentury? Filozof był już na stanowisku ministra sprawiedliwości i był to jeden z gorszych okresów dla tej władzy. Tragiczna decyzja. Wyparcie się A. Macierewicza kosztem koniunkturalisty politycznego to strzał w stopę. Sondażownie wam dodadzą ale suweren wam ujmie. Pragmatyzm ma swoją granicę, a jest nią wiarygodność i zwykła...
 • @Kula Lis 62 14:18:12
  ....Przyzwoitość wobec wyborców!
 • @zygmuntbialas 12:21:12
  Zobacz Rosjanie w Syrii tylko się ruszyli , a szmatogłowi wszędzie w rozsypce . Pzdr. http://www.defence24.pl/266884,przelom-w-iraku-operacje-w-ramadi-i-pod-hawidza
 • @Kula Lis 62 14:22:42
  Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin - powiedziała Beata Szydło. Z akcentem na "prawdopodobnym" . No takie ichnie przepychanki. Nihil novi .Ave :)
 • @Repsol 14:34:01
  Ukraina – „Pomóżmy IS mordować Rosjan”

  Ukraina – Wysoko postawiony ukraiński urzędnik zaapelował za pomocą mediów społecznościowych o wsparcie informacyjne dla Państwa Islamskiego, aby mogło skutecznie „mścić się na Rosjanach”.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/10/aaaa2.jpg
  Anton Geraszczenko, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Arsenija Awakowa, wprost namawiał do przekazywania danych rosyjskich żołnierzy i ich rodzin „Państwu Islamskiego”.Sądzę, że ich twarze wystarczą, żeby bojownicy i zwolennicy Państwa Islamskiego, większość których pochodzi z regionu Kaukazu, mogła ich odnaleźć i zemścić się na nich zgodnie z prawem szariatu. – napisał Geraszczenko.

  Dodał także, że dane Rosjan najlepiej przekazywać stronie „Mirotvorec”, która je opublikuje. „Mirotvorec” łączony jest z zabójstwami antybanderowskich działaczy na Ukrainie, którzy zginęli krótko po tym, jak ich dane upubliczniono na stronie.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/10/aaa2-534x400.jpg
  Po zainteresowaniu ze strony rosyjskich mediów, Geraszczenko usunął swój wpis.

  (Na podst. RT.com)

  Za: http://xportal.pl/?p=22972
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-pomozmy-is-mordowac-rosjan-2015-10

  Rozumu nie mają, co widać i slychać, zima za progiem, a gaz potrzebny .. ;)
 • @dron67 14:45:32
  Banderowska Ukraina to wrodzony stan upośledzenia umysłowego ,wszyscy tam przy korycie tak mają. Pzdr. http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_BwQlvyPZHlJ4ZzfL4KaabDAvy4Yn4xh0,wat.jpg?author=WykopToKolkoWzajemnejAdoracji&auth=eff912d73d5b5223b7b4fcca2825d922
 • @Repsol
  O dziwo 95% komentarzy na takiej Gazecie.pl czy Onecie jest prorosyjska wbrew znanej oficjalnej linii tych mediów. To już chyba nie jest robota oslawionych "ruskich trolli"? Sprawna akcja rosyjskich sił zbrojnych w celu ratowania narodu syryjskiego wzbudza szacunek i podziw dla rosyjskiego potencjału! Choć można było wcześniej, ciśnie mi się na usta...Tak trzymajcie, Rosjanie! I nie dajcie sobie wmówić, że Polacy to rusofobi! Media są w rękach antyrosyjskich (niepolskich) ale opinia publiczna jest jednoznaczna. Ludzie wiedzą kto Polskę uratował!
 • @zygmuntbialas
  Irak dziś....Jednak zatem coś się w końcu ruszyło w tej niby walce koalicji z IS. Paradoksalne jest tylko, że musiało dopiero dojść do interwencji FR w Syrii. No cóż, jak się ma najgłupszego i najgorszego Prezydenta(USA) w ciągu 100 ost. lat, to negatywne skutki będą długotrwałe i prawie niemożliwe do naprawienia. Tylko patrzeć jak tysiące żołnierzy IS/Al-Nusra zacznie wiać do gościnnej UE, by bezpiecznie przeczekać do następnej okazji utworzenia światowego Kalifatu.
 • @zygmuntbialas 10:22:41
  Nasz dług u Marksa rośnie Panie Zygmuncie, chociaż sądzę ze pomaganie innym i dbanie o dobrą "całość"sprawy która się zajmuje leży w Jego charakterze!!dziękujemy Marksowi!!Fan club Mu się powiększa!
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201510/1444235633_by_Caffa_inner_noframe.gif
 • Deputowanego Mosijczuka z partii Oleha Ljaszko , tego który groził lekarce śmiercią,...z sali sadowej odprawiono do szpitala.
  http://cs623821.vk.me/v623821368/4f51f/rFCgPTbBwyk.jpg

  ==================
  najlepiej żeby do tego samego w którym chciał zastrzelić ordynatorkę!
 • Czeczenia świetowała urodziny WW.Putina.
  https://www.youtube.com/watch?v=_OsQMNwiblw&feature=player_embedded
 • Graham Philips w Sewastopolu-Krym.
  http://cs625227.vk.me/v625227630/4b978/Mvm_L_An9FY.jpg
 • @Repsol
  USA tupie nóżkami bo tyle lat organizowali tam sztaby polowe, magazyny amunicji, bunkry i obozy szkoleniowe dla "opozycjonistów", a teraz przyleciał Putin i Rosjanie w swoich wspaniałych maszynach i zrzucili na to bomby obracając w pył :) Resztę dokończy armia Asada + ochotnicy z różnych krajów. Praktyka pokazuje, że "opocyja" to tak naprawdę zaplecze ISIS, chętna do przekazywania ISISowi ciężarówek z amunicją i dlatego właśnie działania Rosji są uzasadnione strategicznie. Po prostu trzeba odciąć ISIS od amerykańskich dostaw likwidując "opozycję" :)
 • Amerykański admirał ,po ataku na obiekty w Syrii z Morza Kaspijskiego "rosyjskie rakiety są w stanie w porazić cele w USA
  z terytorium Rosji i na razie ma możliwości przechwycenia ich".
  https://www.youtube.com/watch?v=kuqMC5xDO2U&feature=player_embedded
  ===================================

  nooo, niemożliwe, niech się nie boją, armia Ukrainy jedna z najpotężniejszych na świecie spokojnie ich obroni!!no chyba że bojcy sił ukraińskich w ostateczności wezmą flaszkę i arbuza oraz słoninkę i pójdą się zbratać z "ruskimi"
 • @Repsol 14:44:21
  Niektórzy powiadają i piszą, że ukłon w stronę Gowina ma pozyskać lemingi. Oby nie było tak, że pozyska 10% a straci 30 % swojego elektoratu. Ich się nie da pozyskać gdyż większość z nich jest uwiązana zależnościami zatrudnieniowo-kredytowymi. Zrobią wszystko aby zachować stołki w urzędach, biurach i biureczkach. Znam pojedyncze egzemplarze i zapewniam, że stan ich umysłów pozostał niezmienny od 2005 roku. Większość z wywodzi się z rodzin o tzw. słusznym ideologicznie rodowodzie, bądź lokalnych dobrze ustawionych tatuśków i mamusiek z czasów PRL-u. Oni z rodzinkami w dalszym ciągu są gdzie byli,w nowych czasach wynieśli na stołki swoich i bliskich no i głosują na partię gwarantkę ich trwania. Tymczasem gdzieś na dole, na swoją szansę czekają zwykli ludzie, czekają na państwo prawa, solidności władzy, i reguły gry bez szklanych sufitów. Czekają na zmianę, a nie na zmianę twarzy w TVN. Gra toczy się o stawkę zasadniczą, o zmianę elit, o wymiecenie postkomunistycznej nadbudowy. Przeciwnik doskonale rozumie powagę sytuacji, rozumieją tę powagę ci wszyscy, którzy dają poparcie PiS-owi. To jest konfrontacja i nie ma co się czarować wersalskimi manierami. Albo oni, albo my. To jest niedokończona rewolucja 1980 - 81. Symbolem trwającej od 1989 sytuacji jest Kociołek z czerwonymi na Powązkach. Z ich potomstwem toczy się zmaganie o rząd dusz, wiarę przodków, historię prawdy i przetrwanie polskości. Jeśli zwyciężą będzie po nas, którzyśmy chcieli innej Polski.
 • Mosijczuk w szpitalu, chyba za mało zjadł i cukier mu spadł!
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fdnr-news.com%2Fdnr%2F26192-mosiychuk-gospitalizirovan-vo-vremya-zasedaniya-suda.html&post=242882445_50167

  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-10/1444303717_12120127_894935207249914_5192408021784164399_o.jpg
  za nim w ślad pojechali aktywiści Partii Radykalnej, żeby dopilnować leczenia idola.
  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-0/p600x600/12141044_894935250583243_1191070849361647981_o.jpg
 • Gaz łzawiący w parlamencie Kosowa [VIDEO]
  W kosowskim parlamencie opozycja rozpyliła gaz w trakcie obrad. Jeden z opozycyjnych deputowanych rozpylił w sali obrad gaz łzawiący. Posłowie opuścili salę. Jeden z nich zemdlał.

  Gaz rozpylił opozycyjny polityk podczas przemówienia członka partii rządzącej. Wcześniej politycy zakłócali obrady używając gwizdków.

  https://youtu.be/NZ-vhSz7yYg
  https://vid.me/JDxz

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/gaz-lzawiacy-w-parlamencie-kosowa-video
 • @zygmuntbialas 12:24:36 jak to jest?
  Podobno to my, Polacy jesteśmy potęgą gospodarczą i w ogóle zieloną wyspą no i podobno mamy profesjonalną niepokonaną armię. Rosjanie, jak niektórzy piszą na oficjalych forach polskich szmatławców, to dzicz. No właśnie dzicz co to po pijanemu, na samogonie i w onucach robi rakiety wynoszące statki kosmiczne i transportuje amerykańskich astronautów na stacje kosmiczną za co USA płaci im ciężką kasę corocznie i mają ci Rosjanie dzicy zabawki, które zakłócają radary genialnych samolotów NATO, okrętów US Navy. Produkują większość swojego sprzętu wojskowego u siebie w kraju ( ponad 99%)
  A my POnoć wielcy, inteligentnii wykształceni Polacy na trzeźwo, po uniwersytetach i po politechnikach zbijamy palety, okna dachowe i spawamy bramy garażowe oraz montujemy samochody w obcych montowniach. Do tego kupujemy zdezelowane samoloty od Amerykanów i stare poniemieckie używane czołgi od Niemców. Plując jadem na Rosjan gotujemy na ich gazie i jeździmy na rosyjskiej ropie, którą tak samo tankujemy w te zdezelowane amerykańskie samoloty jak i przerdzewiale poniemieckie czołgi. To rzeczywiście wymaga wielkiego geniuszu.
 • Brzeziński do Putina: przestań atakować NASZĄ al.-kaidę, albo będzie III wojna światowa.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/10/a30.jpg Zdumiewające potwierdzenie Zbiga: Al-CIA-da jest amerykańska!

  Potwierdzenie byłego doradcy ds. bezpieczeństwa USA, Zbigniewa Brzezinskiego, że Waszyngton powinien wziąć odwet na Moskwie za rosyjskie ataki na amerykańskie „aktywa” w Syrii, to „zdumiewające przyznanie się” do roli Ameryki w kryzysie syryjskim, mówi amerykański badacz z Wisconsin.

  Wywiad tutaj: Watch the interview at Press TV http://www.presstv.ir/Detail/2015/10/06/432288/US-Syria-assets- Dr. Kevin Barrett, członek-założyciel Sojuszu Muzułmańsko-Żydowsko-Chrześcijańskiego Muslim-Jewish-Christian Alliance], powiedział to we wtorkowym wywiadzie telefonicznym dla Press TV komentując najnowszy artykuł Brzezińskiego o Rosji w Financial Times.

  Brzeziński poradził prezydentowi Barackowi Obamie by spróbował rozbroić Rosjan, jeśli będą nadal atakować wyszkolonych przez CIA bojowników w Syrii.

  „Obecność rosyjskiej marynarki i lotnictwa w Syrii jest zagrożona, odizolowana geograficznie od ojczyzny” – napisał w niedzielę Brzeziński. „One mogą zostać „rozbrojone”, jeśli będą prowokować USA”.

  Dr Barrett powiedział, że jest to „wspaniałe potwierdzenie od wysokiego szczebla amerykańskiego doradcy, że USA, naprawdę wykorzystuje al-kaidę, albo może także Państwo Islamskie [grupę terrorystyczną Daesh / ISIL], jako swoje aktywa”.

  „To nie jest coś co zwykle potwierdzają oficjele z Waszyngtonu, to oznacza, że al.-kaida w Syrii, Front al.-nusra, to w rzeczywistości sojusznik USA” – dodał.

  Brzeziński napisał, że decyzja Moskwy uderzenia w bojowników CIA „w najlepszym razie” pokazuje „rosyjską niekompetencję wojskową”, a w najgorszym, „dowody niebezpiecznej chęci pokazania amerykańskiej impotencji politycznej”. Dodał, że jeśli Moskwa nadal będzie atakować tych ludzi, to Waszyngton powinien wziąć odwet na Rosjanach.

  Komentując dla Press TV, dr Barrett powiedział, że „Amerykanie z zaciekawieniem usłyszą, że 14 lat po atakach 11 IX 2001, za które oficjalnie obwiniono al.-kaidę – a którą nawet wtedy niektórzy nazywali al.-CIA-dą, mającą relacje z Ameryką w afgańskim dżihadzie przeciwko Związkowi Sowieckiemu – że ta rzekomo demonizowana wroga grupa, która, jak nam mówiono, odpowiadała za mord 3.000 Amerykanów 11 IX 2001, jest teraz naszym sojusznikiem w Syrii, i powinniśmy wejść w wojnę z Rosją i ryzykować wojną nuklearną, która może zakończyć życie na planecie, po to żeby ukarać Rosję za walkę z al.-kaidą”.

  „Jest to rodzaj czegoś niewyobrażalnego, żeby ktoś mógł sobie wyobrazić Amerykę biorącą odwet na Rosji za jej ataki na al.-kaidę, ale to jest dokładnie to co powiedział Brzeziński” – stwierdził.

  „A Brzeziński jest faktycznie uważany za jednego z bardziej rozsądnych i zrównoważonych ludzi w Waszyngtonie, co mówi coś o innych ludziach wokół niego, neokonach którzy są bardziej szaleni od niego” – powiedział dr Barrett, autor książki Kwestionowanie wojny z terrorem [Questioning the War on Terror].

  „Chcąc to wytłumaczyć, musimy zauważyć pochodzenie Brzezińskiego: pochodzi z rodzaju szlacheckiej rodziny, co tłumaczy dlaczego tak bardzo nienawidzi Rosji, i całe życie usiłował stosować agresywną politykę wobec Rosji” – powiedział.

  „Ale nadal zdumiewające i haniebne jest to, że kiedy Rosja zainterweniowała na prośbę syryjskiego rządu, który jest legalny wobec prawa międzynarodowego, żeby wesprzeć ten rząd przeciwko tym [terrorystycznym] grupom jak al.-nusra i Państwo Islamskie, by spróbować ustabilizować sytuację i umożliwić rodzaj pokojowego rozwiązania, że reakcja Brzezińskiego będzie taka, iż musimy zaatakować Rosję” – zauważył dr Barrett.

  By Kevin Barrett

  Źródło: http://www.veteranstoday.com/2015/10/06/zbig2putin/

  Tłum. Ola Gordon

  za> http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brzezinski-do-putina-przestan-atakowac-nasza-al-kaide-albo-bedzie-iii-wojna-swiatowa-2015-10
 • Niemiecka gazeta „Der Tagesspiegel" przeprosiła za niefortunną stronę tytułową
  https://pbs.twimg.com/media/CQssMytW8AA3C0L.jpg

  W środę niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel" zwrócił na siebie uwagę nieudaną kombinacją tekstu i zdjęć. Duży nagłówek na pierwszej stronie głosił: „Kryzysem migracyjnym zajmie się szef”. Nad nim umieszczono zdjęcie aktora w roli Hitlera z nowej popularnej parodii „Spójrzcie, kto wrócił”.

  Później gazeta przeprosiła za popełnioną gafę. – Nie dążyliśmy do takiego efektu, ponieważ między dwoma tematami nie ma związku. Doszło do nieporozumienia, którego nie planowaliśmy – tłumaczy się redakcja gazety.

  Niemieckie media wskazują na to, że przed wydrukowaniem nakładu gazeta powinna być jeszcze raz dokładnie sprawdzona. – Co udowodnił dziennik „Der Tagesspiegel" na swoim przykładzie – pisze chip.de.

  — Ci, którzy zajmują się projektowaniem pierwszej strony, powinni zachować szczególną uwagę i ostrożność podczas wybierania zdjęć i nagłówków. „Der Tagesspiegel" zhańbił się, łącząc fotografię aktora grającego Adolfa Hitlera i absolutnie niestosowny nagłówek – pisze magazyn polityczny „Focus”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151008/1177078.html#ixzz3nz8fhVoK
 • Syria - Hama - rosyjskie śmigłowce Mi-24 wspierają syryjską armię przeciwko Al-Nusra - 7 października 2015
  https://youtu.be/c53RmhzG97w
 • Koło polskiego konsulatu we Lwowie, rozerwał się granat., RG -42, który został rzucony w śmieci.
  http://dnr-news.com/dnr/26193-mvd-ukrainy-raskrylo-podrobnosti-o-vzryve-u-konsulstva-polshi-vo-lvove.html

  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-10/1444304245_pm256image003.jpg
 • @PontoSarmata 16:10:46
  Jazydki chcą zabijać swoich oprawców. Kobieca Brygada Słońca ... Na terenach kontrolowanych przez irackich Kurdów trwa szkolenie niecodziennego oddziału, Brygady Słońca. Jej członkami są wyłącznie kobiety, członkinie mniejszości religijnej jazydów. Wszystkie pałają rządzą zemsty na dżihadystach, którzy złapane jazydki traktują jako niewolnice seksualne. Na pomysł utworzenia takiego oddziału wpadła popularna wśród jazydów wokalistka Xate Shingali. Natchnęły ją do tego przypadki pojedynczych jazydek, które chwyciły za broń i podjęły walkę z dżihadystami u boku kurdyjskich bojówek, peszmergów. Shingali postanowiła zorganizować ten ruch i stworzyć cały oddział, który dołączyłby do już istniejących kobiecych oddziałów Kurdów. Do Brygady Słońca szybko zgłosiło się ponad sto chętnych jazydek. Praktycznie żadna nie miała wcześniej do czynienia z bronią, więc teraz przechodzą przyśpieszone szkolenie u boku Kurdów. Wśród wrogów dżihadystów rozpowszechnione jest przekonanie, że kobiety-żołnierze mają specjalne znaczenie w walce z nimi. Fanatycy mają bać się śmierci z ręki niewiasty, bowiem ma być niehonorowa i nie dająca im wstępu do raju. Główną motywacją kobiet, które mają od 17 do 30 lat, jest chęć zemsty i nienawiść żywiona wobec dżihadystów z Państwa Islamskiego. Rok temu zajęli oni tereny zamieszkiwane od wieków przez jazydów na północy Iraku. Od razu przystąpili do ich eksterminacji, jako niewiernych. Ci mężczyźni, którzy nie zdołali uciec, byli mordowani, a kobiety porywane i czynione niewolnicami. Wiele było i jest brutalnie wykorzystywanych seksualnie. Ps....Powodzenia dziewczyny!
 • @PontoSarmata 16:05:02
  Nikt się tam nie pomylił.. ;)
 • @PontoSarmata 16:10:46
  Kolejny blamaż amerykańskiego wywiadu. "Biały Dom zaskoczony agresywnością Rosji" ....- Wysocy rangą kongresmeni rozpoczęli badanie ewentualnych niedociągnięć wywiadu w kontekście rosyjskiej interwencji w Syrii - twierdzi agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. W Waszyngtonie ma panować niezadowolenie, że służby nie ostrzegły zawczasu, iż rosyjska akcja będzie miała taką skalę. Sprawą miały się zająć na razie nieoficjalnie komisje ds. wywiadu w Senacie i Izbie Reprezentantów. Politycy badają, czy i w jakim stopniu wywiad przeoczył ważne sygnały oraz nie docenił skali zbliżającej się rosyjskiej interwencji w Syrii. Politycy krytycznie podchodzą do skuteczności wywiadu, bo zawiedli się na nim w ostatnich latach co najmniej dwukrotnie w ważnych sprawach. Agencje miały nie ostrzec zawczasu o rosyjskiej inwazji na Krym, oraz gwałtownemu przyśpieszeniu przez Chiny budowy sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim. Za wolne ostrzeżenie przed Rosjanami Teraz w Waszyngtonie ma być popularna myśl, że choć wywiad skutecznie śledził i informował o przerzucaniu przez Rosję coraz większych sił do Syrii, to nie ostrzegł zawczasu o tym, jaką skalę osiągnie rosyjska interwencja. - Wywiad i Biały Dom zostały zaskoczone przez szybkość oraz agresywność ataków z powietrza. Także przez to, że ich celem stały się oddziały rebelianckie wspierane przez USA - twierdzą rozmówcy agencji Reutera. - Widzieli pewne sygnały, ale nie docenili skali - dodają. Analitycy wywiadu mieli nie być pewni co do celu Rosjan w Syrii. Sugerowali między innymi, że przerzucanie dodatkowych sił może być elementem kolejnego rosyjskiego ćwiczenia gotowości wojska, albo chwilowym propagandowym pokazem siły. Dodatkowo wywiad miał działać powoli i o przygotowaniach Rosjan do pełnowymiarowej interwencji zaczął informować "z tygodniowym opóźnieniem". Część rozmówców agencji Reutera stwierdziła jednak, że wszystko to nie ma i tak sensu, bo niezależnie od jakości pracy wywiadu administracja Baracka Obamy i tak nie miała pomysłu ani środków, aby jakkolwiek przeciwdziałać akcji Rosjan. 30 września Rosja rozpoczęła bombardowania w Syrii, twierdząc, że ich celem będą dżihadyści z IS. Jednak rosyjskie samoloty atakowały także oddziały opozycji walczącej z prezydentem Asadem, który jest sojusznikiem Moskwy. Waszyngton wspiera niektóre z tych grup. Ps...Mam wrażenie coś paraliżuje amerykańskie służby i analityków od dobrych 25 lat, dali się podejść w sprawie broni masowego rażenia w Iraku, mają problemy w ustaleniu źródeł zaopatrzenia IS w broń i sposób sprzedaży przez IS ropy. Mam nadzieję, że w końcu ustalą co to jest. USA od roku atakuje Syrię która jest w koalicji z Rosją i nagle są zdziwieni, że ich koalicjant wkońcu po roku zaczął pomagać Syrii. Normalnie szok, że Rosja zaczeła się wywiązywać z zobowiązań koalicyjnych? Jeśli USA z takim dystansem podchodzą do spraw koalicyjnych, że są zdziwieni, że koalicjant coś robi, to nie liczmy, że USA wywiąże się z koalicji którą ma ponoć z Polską.
 • Pieniądze ,na budowę słynnych fortyfikacji obronnych w Mariupolu rozkradzione.
  urzędnicy miejscy Mariupola,poinformowała służba prasowa bezpieki Ukrainy SBU!
  Jeden z urzędników cisnął kierownictwo miejscowych przedsiębiorstw państwowych,do wpłacania na określoną firmę pieniędzy na budowę fortyfikacji, mówiąc że w budżecie już nie ma na to pieniędzy!
  Podstawiona firma zebrała na koncie od firm, 1,5mln hrywien, które zostały przywłaszczone przez urzędników.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fcomments.ua%2Flife%2F525707-dengi-videlennie-oboronu-mariupolya.html&post=86653286_13435

  http://cs624522.vk.me/v624522762/468c3/7syNGqkt_H4.jpg
 • Bombardowanie PI od strony Morza Kaspijskiego zaskoczyło Waszyngton...
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/117/80/1178031.jpg Waszyngton stara się omijać temat ataków rakietowych, które przeprowadziła Flotylla Kaspijska na pozycje terrorystów z Państwa Islamskiego. Przedstawicieli Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych zaskoczyły pytania dziennikarzy na briefingu. Pentagon również nie wydał oficjalnego oświadczenia.

  Zresztą anonimowe źródło w Ministerstwie Obrony poinformowało, że rosyjskie myśliwce przechwyciły amerykański bezzałogowy bojowy aparat latający MQ-1 Predator. – W Syrii latają rosyjskie samoloty, a teraz już i rakiety manewrujące. Czy nie czas pomyśleć o utworzeniu strefy zakazu lotów? – zastanawiają się dziennikarze.
  Dowódca Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) admirał William E. Gortney oświadczył, że nowe rosyjskie pociski manewrujące są „bardzo dużym wyzwaniem” dla obrony Stanów Zjednoczonych, bo umożliwiają lotnictwu dalekiego zasięgu niszczenie północnoamerykańskich celów bez konieczności opuszczania przestrzeni powietrznej Rosji. – Wyzwaniem, które stoi przed nami, jest rosyjskie lotnictwo dalekiego zasięgu i zagrożenie związane z rosyjskimi pociskami manewrującymi z okrętów podwodnych i innych podwodnych i nadwodnych platform – wyjaśnił dowódca NORAD.

  — Wdrażają pociski kierowane, które są bardzo precyzyjne i mają bardzo duży zasięg oddziaływania do tego stopnia, że ich lotnictwo dalekiego zasięgu teraz nie musi opuszczać rosyjskiej przestrzeni powietrznej i może wykorzystywać konwencjonalne głowice jądrowe przeciwko celom i niezwykle ważnej infrastrukturze w Kanadzie, USA i na północno-zachodnim wybrzeżu Oceanu Spokojnego (USA i Kanada) – zaznaczył admirał.
  — Zmusza nas to do łapania strzał zamiast tego, by próbować strzelać do łuczników – powiedział admirał Gortney.


  Stany Zjednoczone kategorycznie odmówiły współpracy z Rosją w walce z Państwem Islamskim. Waszyngton jest gotów omówić jedynie temat zapobiegania konfliktom w powietrzu.
  Amerykańscy eksperci z niepokojem twierdzą, że Rosjanie stworzyli swego rodzaju pas bezpieczeństwa wokół Latakii, który coraz bardziej przypomina kamizelkę kuloodporną najwyższej klasy ochrony. Ale sądząc po ilości i jakości ataków z powietrza na pozycje PI, Rosja występuję w charakterze obrońcy atakującego planu.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151008/1178080.html#ixzz3nzQ7CDCJ Ps....Brawo rosjanie! Jeszcze niejedno was zaskoczy usamani!
 • MO FR: rosyjskie lotnictwo zniszczyło 8 twierdz bojowników w Syrii ....
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/112/48/1124894.jpg W nocy z 7 na 8 października samoloty rosyjskiego lotnictwa przeprowadziły 22 loty bojowe i zaatakowały 27 obiektów terrorystów na terytorium Syrii, poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał-major Igor Konaszenkow.

  „Bombowce Su-25 i Su-34 zaatakowały osiem twierdz bojowników w prowincji Homs. W wyniku nalotów w pełni zburzono fortyfikacje bojowników”, — powiedział w czwartek dziennikarzom Konaszenkow.
  Szturmowce Su-25 i Su-34 zaatakowały 11 lokalizacji obozów szkoleniowych bojowników „Państwa Islamskiego” w prowincjach Hama i Raka, dodał Konaszenkow.
  „W wyniku nalotów infrastruktura używana do szkolenia terrorystów została zniszczona”, — stwierdził przedstawiciel Ministerstwa Obrony.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151008/1178533.html#ixzz3nzQzdZOT Ps.....A czym różnią się obozy szkoleniowe terrorystów od obozów szkoleniowych NATO czy USraela ? ... no może poza tym, że znajdują się w Syrii. Ale innych różnic nie ma. Ci sami trenerzy , ta sama broń i ci sami sponsorzy. Tych wszystkich tzw. bojowników szkolonych do likwidacji prezydenta Syrii i jego rządu, należy unicestwić. Proszę sobie wyobrazić, że w przyszłości w Polsce też USA będzie szkoliło terrorystów czy bojowników w celu zamordowania prezydenta Polski. Jeśli Rosja, Chiny, Iran tym jankeskim zbrodniom się nie przeciwstawią lub jeśli przegrają z USA i NATO, to może się zdarzyć w każdym innym państwie na świecie, gdzie prezydent nie zechce być sługą JANKESÓW !
 • @Kula Lis 62 16:03:09
  Ps.... Koncepcja "Kordonu Sanitarnego" czyli otaczania ZSRR satelitami USA już kiedyś zantagonizowała sponsorów Wielkiego Października w Rosji z bolszewikami. Mieli pewnie za złe że Trocki nie dotrzymał umowy i nie dostali Dalekiego Wschodu z Władywostokiem.. Zb. Brzeziński z swoim idee fixe nie był pierwszy! Potem non stop dążyli do podziału ZSRR mimo iż w Czerwonej Rosji stalinowska polityka Korienizacji stworzyła białoruski i ukraiński naród, zwalczając ich zrusyfikowanie i polonizację. Rosyjska interwencja w Syrii nie doprowadzi do nowej "Wielkiej Gry" pomiędzy Rosją a państwami zachodnimi bo ona istnieje od czasu nastania "krucjat" i podboju: Afganistanu, Jemenu, Libii, Serbii, Gruzji, Ukrainy, Tunezji etc. Gdzie została wyeksportowana "demokracja". Po prostu Rosja Putina powiedziała: dojść tego. Dalej nie przejdziecie!
 • @PontoSarmata 16:10:46
  Ameryka uważa się za spadkobiercę Imperium Romanum, przynajmniej w warstwie symbolicznej. Oczywiście są też różnice. Ale Imperium Romanum jak i USA stały się potęgami dzięki wojnom i stale udoskonalanym metodom ich prowadzenia, organizacji militarnej etc. - Większość wojen Rzymu jak i USA to wojny z słabszymi od nich, gdzie Rzym i USA górują techniką i militarnie. Ale gdy Barbarzyńcy zaczęli służyć w armii Rzymu a ich współplemieńcy tworzyć oręż równym Rzymowi los Rzymu został przesądzony! Ameryka stała się imperium dzięki wojnom światowym, które zdegradowały potęgi europejskie do kategorii państw zależnych (w dodatku USA "ratowały" Europę przed nazizmem i bolszewizmem których narodziny i długi czas egzystencji był finansowany przez... USA). Stąd USA zawdzięczały więc swoją pozycje własnej obłudzie i "przypadkowi".

  Ameryka praktycznie nigdy nie musiała walczyć z równorzędnym przeciwnikiem. Podczas drugiej wojny światowej Niemcy wygrywali praktycznie wszystkie starcia, i dopiero lotnictwo sojuszników decydowało o zwycięstwie Aliantów.

  To taka drobna różnica - rzymskie legiony w swoim najlepszym okresie cechowało wysokie morale, świetne wyszkolenie i żelazna dyscyplina - coś podobnego osiągnął później jedynie Wehrmacht i Waffen SS (których zniszczenie było możliwe tylko przez koalicję prawie całego Świata).

  Amerykańce (ze swoją zaawansowaną technologią) w starciu z przeciwnikiem, który potrafi walczyć wg. własnych zasad, z reguły…. rejterują i czekają na... lotnictwo. Ameryka może więc skutecznie walczyć jedynie z przeciwnikiem, który jest... technologicznie znacznie słabszy od USA. I gdy mają "komputery"!

  No i USA są bardziej podobne do starożytnych demokratycznych Aten, gdzie prawa wyborcze miało ca. 15 % mieszkańców Aten a same Ateny eksportowały swój ustrój na inne poleis.I gdy zabrakło tego Ateny zanikły!
 • Epidemia gwałtów dotrze do Polski. Czy Kopacz z Muchą pozwolą ubogacić się kulturowo?
  Szwedki, Norweżki, Dunki i Angielki łączy jedno – wszystkie obawiają się chodzić ulicami miast swoich ojczyzn w obawie przed gwałtami, dokonywanymi przez licznych muzułmańskich imigrantów. Wkrótce los ten czeka Polki.

  Stolicą gwałtów jest niewątpliwie Szwecja, chociaż informacje płynące z Norwegii i Danii są nie mniej alarmujące, z tym że te dwa ostatnie kraje są zdecydowanie bardziej skłonne przyznać, iż za gehenną kobiet stoją islamscy imigranci. W Szwecji cenzura i polityczna poprawność nie pozwalają na mówienie o tym wprost. Władze Szwecji, w przeciwieństwie do polityków rządzących Polską, nie nazywają wprawdzie gwałtów „wzbogaceniem kulturowym”, niemniej nie pozwalają, aby do opinii publicznej docierały jakiekolwiek krytyczne względem ludności muzułmańskiej sygnały i o sprawcach nie mówi się w zasadzie wcale.  W Norwegii ostatnio przedstawione statystyki nie pozostawiają złudzeń: 100 proc. brutalnych gwałtów jest dokonywanych przez „niezachodnich” imigrantów. Podobnie jest w Danii, gdzie zdecydowana większość przestępstw seksualnych popełniana jest przez imigrantów, głównie muzułmanów.  W Wielkiej Brytanii organy ścigania odnotowują gwałt za gwałtem – dziesiątki tysięcy młodych brytyjskich dziewcząt padają ofiarą przemocy, tortur, bicia i gwałtów dokonywanych przez zorganizowane gangi, złożone przede wszystkim z muzułmanów.  Teraz podobna historia czeka Niemcy, których kanclerz Angela Merkel szeroko otworzyła drzwi dla islamskich osiedleńców z Bliskiego Wschodu i Afryki, a co za tym idzie pozwoliła na to, aby Niemki były przez tych ludzi gwałcone.  Już w tej chwili gwałt i zabójstwa na tle seksualnym, podobnie zresztą jak i zmuszanie do prostytucji są w Niemczech na porządku dziennym, przynajmniej w obozach dla uchodźców oraz miasteczkach przyjmujących tę rozpasaną dzicz. Gwałty w Niemczech przybrały rozmiary epidemii, jednakże milczą o tym zarówno władze, jak i media.  Tymczasem sprowadzani do krajów Unii Europejskiej islamiści patrzą na Europejki, nienoszące hidżabu, często skąpo ubrane, jak na obiekt zaspokojenia swoich żądz, bo przecież – islamiści mają to wpojone od dziecka – przyzwoita kobieta zasłania twarz, a jedynie nieprzyzwoite chodzą roznegliżowane, a co za tym idzie – należy je gwałcić.
  Warto w tym momencie zauważyć, że jeżeli w krajach europejskich kobiety padają ofiarą przemocy, w tym także seksualnej, dzieje się to wbrew prawu, tymczasem w państwach islamskich, z których imigranci przybywają, owa przemoc jest nie tylko zgodna z prawem, ale stanowi prawo. Łatwo zatem wyobrazić sobie, co stanie się, jeżeli masowo będą przybywać do Europy, w tym do Polski.  Ewa Kopacz i jej przyjaciółki z uśmiechem na ustach sprowadzają do Polski mężczyzn z krajów, gdzie gwałt na kobiecie jest czymś normalnym, natomiast kobietę kamieniuje się na śmierć za to, że została zgwałcona. Co więcej, ci imigranci będą zapewne traktowani w ten sam w sposób, co imigranci w pozostałych krajach UE – będą nie tylko mieli zapewnione świadczenia socjalne, ale także prawo do swobodnego gwałcenia kobiet. Za przykład niech posłuży sprawa pewnego Somalijczyka ze Szwecji, który po dokonaniu gwałtu ze skutkiem śmiertelnym nie tylko że nie został wydalony ze Szwecji, ale otrzymał minimalny wymiar kary.  Jest bardzo prawdopodobne, że w Polsce – podobnie jak w Niemczech – ludzie będą wywłaszczani ze swojego mienia, a to ostatnie – przekazywane imigrantom. Już w końcu rząd centralny usiłuje przejmować należące do samorządów nieruchomości w celu ulokowania tam imigrantów.  Co więcej, Polki nie będą już wkrótce mogły same poruszać się po ulicach miast. W Niemczech radzi się kobietom, żeby nie podróżowały same, ani same nie wracały z dworców. Oznacza to, że odebrano im wolność – dla własnego bezpieczeństwa muszą dosłownie wszędzie chodzić z obstawą. Nie mogą też ubierać się, w co chcą, aby nie zwracać uwagi muzułmanów, czyhających tylko na okazję do gwałtu.  W jednym z niemieckich miast wprost zakazano dziewczętom nosić popularnych szortów, „gdyż to mogłoby prowadzić do nieporozumień”. Zwracam uwagę na słowo „nieporozumienie”, chociaż może jest ono rzeczywiście mniej skandaliczne, niż wypowiedziane przez ministrę Muchę „wzbogacenie kulturowe”. Ta swoista nowomowa już nawet nie śmieszy, a przeraża, gdyż kryje za sobą bezmiar bezwzględności polityków, w tym także kobiet, skazujących inne kobiety na to, by stały się ofiarami islamskich imigrantów.  Pytanie, jak daleko pójdzie to ograniczanie swobód i wolności obywatelskich, by nie doprowadzać do „nieporozumień”?  Już w tej chwili nałożono cenzurę – o imigrantach nie wolno pisać źle nawet na facebooku. Jakie jeszcze ograniczenia na nas nałożą? Może wprowadzą przepis, że każda kobieta ma oddać się dobrowolnie każdemu islamiście, który jej pożąda, gdyż w razie oporu zostanie ukarana? Wydaje się przejaskrawione, nieludzkie i niemożliwe, ale wkrótce może stać się rzeczywistością. W końcu już nie raz w dziejach łamano prawa człowieka, aby wykazać się źle pojętą tolerancją. Skoro już teraz zabrania się mówić otwarcie o przemocy i gwałtach, jakich doświadcza ludność krajów UE ze strony imigrantów, to wkrótce w imię politycznych celów, zakazana będzie przed nimi obrona.
  Anna Wiejak
  Prawy.pl Ps...Jakie to uproszczenie i jakie wygodne! A kto tę dzicz nierobów, gwałcicieli i morderców sprowadza do Europy? Czyżby zapomnieli? Dlaczego nikt o tym w merdiach nie pisze? Boją sie właściciele merdiów chodzących na pasku żydowskich lichwiarzy? Dla przypomnienia znów po raz n-ty przypomnę o tu poniżej.
  https://youtu.be/Jl2eo1bYSjI Przeciez to żydzi ten najazd finansują. Dostarczają informacji, którędy ci bandyci mają iść, dają im iphony i łączność satelitarną aby używać map nie zabłądzili. Tworzą w merdiach atmosferę jak to Europejczycy muszą zadbać o tych "uchodźców" uciekających przed wojną. Ogłupiają ludzi wciskając im swój pogląd wygodny wyłącznie dla nich. Sir Moses Montefiore (ur.24.10.1874 żydowski filantrop, szeryf w Londynie i Middlesex) powiedział "Dopóki nie mamy prasy całego świata w swoich rękach, wszystko, cokolwiek zrobimy, jest daremne. Musimy kierować prasą lub mieć wpływ na gazety całego świata, ażeby tumanić i oszukiwać ludzi". Czy ludzie są tacy ślepi i głupi kto niszczy region bliskiego wschodu?! Przecież to Izrael wraz ze swoim zbrojnym ramieniem Usraelem zarządzanym przez żydów, dla którzych liczą się surowce, dostęp do nich za psie pieniądze i sługusy – nierządy – które wykonuja ich polecenia i które oni nazywaja "demokratycznymi", bo przeciez inne rządy nie postępujace w ten sposób są nie demokratyczne. Jak Europejczycy sie wreszcie będą mieli dosyć muzułanów to tym łatwiej będzie Izraelowi zniszczyć sąsiadujace z nimi państwa semickie aby utworzyć wielki Izrael. Polacy pamiętajcie i propagujcie hasło, że każdy muzułmanin który w Polsce który dokona gwału, napadu ma by zabity na miejscu!!! Ci bandyci MUSZĄ się bać byc w Polsce, a przestepcza władza i jej funkcjonariusze MUSZĄ być napiętnowani na każdym kroku a nawet obrzucani kamieniami gdy sie pojawią.
 • Olga Tokarczuk laureatką literackiej Nagrody Nike!!!
  http://prostozmostu.net/media/_versions/1413364500_tokarczuk_big.jpg Tegoroczna laureatka literackiej Nagrody Nike Olga Tokarczuk wypowiedziała się w TVP Info o historii naszego kraju. Według niej Polacy byli większością prześladującą mniejszości, mordercami żydów i właścicielami niewolników. Tokarczuk uważa, że powszechnie znana wersja historii ma mało wspólnego z prawdą: „Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości”

  „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy żydów” – mówiła Tokarczuk, nie powołując się jednak na żadne konkretne wydarzenia z historii Polski.

  Tokarczuk była niegdyś członkinią Partii Zieloni i redakcją lewicowej Krytyki Politycznej.

  PS, http://prostozmostu.net/ Ps....Olga Tokarczuk to przecież banderowski pomiot. Nic dobrego po czym takim nie można się spodziewać. W niej tylko sama nienawiśc do Polaków a tym większa ile za nią lepiej zapłacą. Polacy musicie odzyskać Polskę dla siebie, gdyż niszczą Was i szkaluja na każdym kroku.
  Wszystkich Antypolaków MUSIMY po wyborach wysłać w niebyt. Tzw. laureatka literackiej Nagrody Nike – UPAinka Olga Tokarczuk nie dostała nagrodzona za swoje "osiągnięcia" literackie (jeżeli takowe w ogle istnieją). Wybrali ją dlatego, że jak przykładny Żyd czy UPAiniec z całego serca nienawidzi Polaków i swoim mocodawcom posłuży teraz jako szczekający i ziejący nienawiścią buldog… W końcu musi spłacać długi wobec swoich panów…
 • Rosyjscy lotnicy-ikony na dokumentach wylotu!
  http://cs627619.vk.me/v627619362/15be4/aFPEM4RfcXg.jpg
 • Święty tryzub w kształcie Hostii?????
  http://cs623920.vk.me/v623920970/40cbe/ctpXF10wvbg.jpg
 • Dzieje się
  Przekazuję za Veterans Today (http://www.veteranstoday.com/2015/02/10/pravda-putin-threatens-to-release-satellite-evidence-of-911/).

  Ten niezależny amerykański portal informacyjny (o jego niezależności świadczy chociażby fakt udowodnienia jakieś 6 miesięcy temu na publicznym forum głównej roli tajnych służb Usa w stworzenia tworu ISIS na Bliskim Wschodzie), publikuje za Pravdą informację jakoby Kreml przygotowywał publikację dowodów (głównie zdjęcia satelitarne) wskazujących rząd Usa jako rzeczywistego sprawcę zamachu 11 września 2001 roku. Rezultaty takiej publikacji byłyby dramatyczne.
 • Ihor Mosijczuk na badaniach ..bez biustonosza?????mógł pożyczyć od Jlaszko....
  http://cs623120.vk.me/v623120833/495d4/REn-Y1uCQ24.jpg
 • Erfurt,wczoraj... manifestacja z żądaniem odwołania Angeli Merkel
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9nbRC8v_UZ8
 • taaa....
  https://pp.vk.me/c622521/v622521899/4ce62/Alvo6BMYp64.jpg
 • @PontoSarmata 16:05:02
  Od dawna wśród znajomych mówię,że naród niemiecki wydali z siebie nowego Hitlera.A wtedy ciapate towarzystwo będzie miało kęsim,kęsim.Bayer-twoja działka!Do roboty,bo szczelnych hal widowiskowo-sportowych tam dostatek.
  http://www.bayergarden.pl/~/media/PL-Poland/Products/Blattanex_pulapka%20kopia.ashx?w=372&mh=372&as=1
 • Żydolewak i pederasta po powszechniaku Schulz realizuje swoje groźby?
  Europejscy Socjaliści chcą zawieszenia partii premiera Słowacji Roberta Fico. Bo Bratysława nie chce przyjmować imigrantów....Frakcja Socjalistów w PE, z której wywodzi się szef Europarlamentu Martin Schulz, podejmie jutro (piątek) decyzję o zawieszeniu partii SMER-SD premiera Słowacji Roberta Fico w prawach partii członkowskiej Europejskich Socjalistów (PSE) – donosi unijny portal „euractiv.com”.
  Według portalu jest to spowodowane postawą Fico wobec kryzysu imigracyjnego. Zarówno Węgry, jak i Słowacja zagłosowały w Radzie UE przeciw rozmieszczeniu 120 tysięcy uchodźców według obowiązkowych kwot. Fico zapowiedział następnie, że jego kraj nie zastosuje się do decyzji, podjętej przez szefów MSW państw UE. I złożył skargę na decyzję Rady w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości.
  Szef socjalistów Gianni Pittella uważa, że takie stwierdzenia Fico, jak „Słowacja jest tylko dla Słowaków, nie dla mniejszości” czy „Masowa migracja muzułmanów, którzy chcą budować meczety w Europie, nie będzie tolerowana”, zawstydziły całą partię. Dlatego Pitella wystąpił z wnioskiem o zawieszenie partii Fico w prawach członka europejskich socjalistów.
  Twardy kurs wobec opornych krajów Europy Środkowej i Wschodniej wyznaczył szef Europarlamentu, Socjalista Martin Schulz, grożąc tym państwom użyciem siły, jeśli się nie podporządkują.
  Jesteśmy w XXI wieku globalizacji. Nie da się globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim
  —grzmiał we wrześniu w rozmowie z niemiecką telewizją ZDF. Zdaniem brukselskich komentatorów przykład Fico i jego partii SMER-SD pokazuje, że „Schulz realizuje swoje groźby”. Europejscy Socjaliści zażądali, by Fico wycofał swoją skargę z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. On jednak stanowczo odmówił.
  Stały brak woli, by wykazać odpowiedzialność i solidarność w ramach kryzysu uchodźczego stoi w sprzeczności z naszymi wartościami. Należy sobie zadać pytanie, czy Fico jest w ogóle socjalistą
  —podkreślił Pittella. Socjalistów szczególnie rozzłościła wypowiedź Fico, że „Słowacja to kraj chrześcijański, więc przyjęcie setek tysięcy muzułmanów, którzy będą chcieli tu budować meczety, nie wchodzi w rachubę”.
  Nie jesteśmy w stanie zintegrować Romów, a mamy przyjąć ludzi z zupełnie obcej kultury. Słowacja jest przede wszystkim dla Słowaków, a nie mniejszości
  —przekonywał słowacki premier. Fico oskarżył Europejskich Socjalistów o to, że „kopią pod nim doły”. Sprawa jest tym bardziej nieprzyjemna, iż 1 lipca 2016 r. Słowacja przejmuje przewodnictwo UE. Socjaliści jednak także pozostają nieugięci.
  Jeśli się nie uspokoi wyrzucimy go
  —podkreślił jeden z europosłów PSE w rozmowie z „euractiv.com”.
  Euractiv.com, Reuters Ps.......Zobaczymy czy Fico będzie wierny swojemu słowackiemu narodowi, czy bandzie stetryczałych popłuczyn eksnarodowosocjalistycznych funków niemieckich. Te same siły zniszczyły przed laty Heidera z Austrii......Żydolewak, pederasta sturmbannführer Martin Schulz to faszysta wywodzący się z socjal demokracji. Odsunąć tego kundla od władzy i niech straszy niemieckie bachory w piaskownicy. Żydolewak, pederasta sturmbannführer Schultz realizuje wytyczne frau judein lewaczki Kasner und A. Merkel, a ta otrzymuje wytyczne od swoich zwierzchników w Stanach Zjednoczonych, bo Niemcy to nie państwo, a korpopracja protektorat USA ponoć do2099 roku i widać do czego zmierzają.
 • @Krzysztof Szotowicz 18:42:35
  Witam. Polecam szczególnie od 13. min .Generał zapowietrza się jak jego poprzednicy przy sprawie Gibraltaru. Historia zatoczyła koło ?. Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=WCojZSXux8Y
 • Wojsko ukrainskie urządziło sobie wieczorem ostrzał Doniecka,ludzie znowu uciekali do piwnic.
  strzelali po domach ze strony Piesek,miejsca stacjonowania armii ukraińskiej.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dbN9-HhDwoc
  =====================
  Ktoś im musiał wydać rozkaz strzelania i jeszcze po domach zamieszkałych przez cywilów.!!!
 • Bin Laden, też był podporządkowaną USA "umiarkowaną opozycją" w Afganistanie!!
  http://cs621720.vk.me/v621720334/3983b/vQL9bMWvThA.jpg
 • Mc Cain wezwał do atakowania obiektów ważnych dla rządu Assada, jako odpowiedzi na atak Rosji na ISIL.
  Według McCaina, zaangażowanie Rosji w konflikcie syryjskim wymaga jeszcze większego zaangażowania USA w regionie. "Jeśli Rosja nadal atakują opozycję popierająca nas, musimy podnieść cenę rosyjskich interesów. Na przykład, atakując znaczące dla reżimu syryjskiego obiekty." - Powiedział senator na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych w Senacie USA.
  Jako możliwe sposoby wywierania nacisku na Rosję, wezwał do dostaw bron na Ukrainę, sankcje i rosnącą międzynarodową izolację Rosji.
  http://ru.faktxeber.com/ggggggg-gggggg-gggggg-gggg-gggg-gggg-g-gggg-g-ggg-gg-gggggg-gggg_h439448.html

  http://ru.faktxeber.com/resimler/haber/manset/281761_439448.jpg
 • Noworosja.Ojczyzna....
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b_kG144IF4g
 • Wiecznie naiwni Polacy!!!
  http://www.cda.pl/video/68132f1
 • Swietłana Aleksijewicz o białoruskich władzach i polskich inspiracjach
  Z całego świata płyną gratulacje dla Swietłany Aleksijewicz, która została w czwartek uhonorowana literacką Nagrodą Nobla. Wyrazy uznania skierował między innymi prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. "Szczerze cieszę się z pani sukcesu" - napisał. Tymczasem laureatka już zapowiedziała, że nie pójdzie na niedzielne wybory prezydenckie na Białorusi, "bo i tak wiadomo, kto zwycięży". Na konferencji prasowej pisarka wspominała też o swoich polskich inspiracjach.

  http://i.iplsc.com/swietlana-aleksijewicz/0004QHDKXD26MOJQ-C116-F4.jpg

  "Pani twórczość nie pozostawiła obojętnymi nie tylko Białorusinów, ale i czytelników wielu państw świata. Szczerze się cieszę z pani sukcesu. Mam wielką nadzieję, że pani nagroda przysłuży się naszemu państwu i białoruskiemu narodowi" - napisał prezydent w gratulacjach.
  Łukaszenka złożył też Aleksijewicz życzenia zdrowia, szczęścia i nowych osiągnięć twórczych z korzyścią dla rodzinnej Białorusi. Sama Aleksijewicz o władzach wypowiada się bardzo krytycznie. Jej konferencja prasowa odbyła się bez nagłośnienia w maleńkiej siedzibie niezależnego tygodnika "Nasza Niwa", gdzie na ok. 20 m kw. udało się przecisnąć nielicznym dziennikarzom.


  Nie pójdę na wybory"
  "Białoruskie władze udają, że mnie nie ma. Nie drukują mnie, nie mogę nigdzie występować. Nie pamiętam, żeby białoruska telewizja do mnie telefonowała, czy białoruski prezydent" - powiedziała.
  Bardzo wiele stawianych jej pytań dotyczyło tematów politycznych - sytuacji na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. Aleksijewicz, która urodziła się w Stanisławowie na Ukrainie, mieszka na Białorusi, a pisze po rosyjsku.
  Pisarka zapowiedziała, że nie pójdzie na niedzielne wybory prezydenckie na Białorusi, "bo i tak wiadomo, kto zwycięży", ale gdyby szła, to głosowałaby na kandydatkę z opozycyjnej kampanii "Mów Prawdę!" Taccianę Karatkiewicz.
  "Nie pójdę na wybory, bo przecież wiemy, kto zwycięży. Wiemy, że wygra (obecny szef państwa Alaksandr) Łukaszenka. Będzie miał pewnie 75 proc. Tak myślę. Popatrzy na nastroje społeczeństwa i dorzuci, ile się da (głosów)" - oznajmiła Aleksijewicz. Gdyby jednak szła na wybory, to oddałaby głos na Karatkiewicz "z kobiecej solidarności. Dlatego, że widzę normalną twarz, słyszę normalne słownictwo, którego zupełnie nie słyszę od mężczyzn-polityków. Normalne stroje, normalne reakcje. To, czego nie ma u mężczyzn-polityków. No, i po prostu dlatego, że są pewne nadzieje".

  "U was w Polsce książka dokumentalna to cała warstwa kultury"
  Aleksijewicz zaznaczyła też, że odkrywała świat przez takie postaci jak Hanna Krall i Ryszard Kapuściński.

  O Kapuścińskim Aleksijewicz wspomniała po raz pierwszy, gdy mówiła o tym, że sukces książki nie zależy od tego, gdzie się mieszka, tylko od jej jakości. - Ryszard Kapuściński zaproponował swoje własne spojrzenie i zaczęto go wszędzie wydawać - powiedziała.
  - Bardzo mnie interesowało jego spojrzenie. Kiedy pierwszy raz przeczytałam jego książkę, to było chyba "Imperium", zobaczyłam, jak interesująco poszukiwał w sferze dokumentalnego reportażu, w którym ja pracuję - powiedziała Aleksijewicz, pytana, czy pisarstwo urodzonego w Pińsku Kapuścińskiego miało wpływ na jej twórczość.
  Dodała, że podoba się jej także twórczość Hanny Krall. - U was w Polsce książka dokumentalna to cała warstwa kultury. Rosyjska i białoruska kultura, jak gdyby jeszcze nie dopuściły do siebie świata, są troszkę tradycyjne, piszą w sposób samowystarczalny, jak gdyby sami dla siebie. Odkrywałam świat właśnie przez takie postaci jak Hanna Krall i Ryszard Kapuściński - oznajmiła.
  Pytana, co zrobi z pieniędzmi z Nagrody Nobla, odparła: - Bardzo długo piszę książki, 5-10 lat. To długi czas i są na to potrzebne pieniądze, trzeba jeździć i drukować. Teraz mogę spokojnie pracować - powiedziała.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-nagrody-nobla-2015/aktualnosci/news-swietlana-aleksijewicz-o-bialoruskich-wladzach-i-polskich-in,nId,1901337
 • Co się stanie po upadku dolara?
  http://alexjones.pl/pl/component/fpss/track/584/L3BsL2FqL2FqLXN3aWF0L2FqLWdvc3BvZGFya2Etc3dpYXRvd2EvaXRlbS82NjgwMy1jby1zaWUtc3RhbmllLXBvLXVwYWRrdS1kb2xhcmE,  Produkcja papierków zwanych pieniądzem idzie pełną parą. Jak twierdzą znawcy (nie lubię pojęcia eksperci, zdewaluowało się całkowicie, od kiedy to aktorzy sceny politycznej opierać zaczęli się na „ekspertach” przez siebie wybieranych), na każdego Amerykanina przypada już ponad 108 000 dolarów do spłacenia, a na każdego Polaka ponad 100 000 złotych. Każdy jako tako znający matematykę może sobie łatwo obliczyć, że są to kwoty niemożliwe fizycznie do spłacenia, czyli procenty wzrastają szybciej, aniżeli możliwości spłaty kapitału głównego. Innymi słowy, zmieniono w niewolników już nawet nasze wnuki.

  Dług USA wynosi więcej, aniżeli roczny dochód. I to dług jawny. Wiadomo, od co najmniej 3 dekad, że wszystkie liczące się państwa prowadzą kreatywną księgowość, zmieniając co jakiś czas zasady liczenia PKB. Pan Vincent R. na przykład, do dochodu kazał dodawać wartość prac wykonywanych w czynie społecznym przez organizacje pozarządowe. Bardzo zabawne było w tych obliczeniach wycenianie godziny pracy. Przykładowo dokonywano sprzątania parku, w akcji brali udział pracownicy naukowi. Przepracowano 4 godziny. W akcji brało udział 20 osób. To jak liczyć wartość pracy? Po cenie godziny pracy pracownika naukowego, czy po cenie godziny pracy bezrobotnego? Ot, taka sobie fikcja. Ale można było wykazywać, że PKB wzrasta.

  Już od dawna mówi się o upadku dolara. Około 10 lat temu miał wejść w życie Amero. Akcja się opóźnia, ale dolar zostaje zamieniony w fiat papier, a przechodzić zaczyna się na system rozliczeniowy bezgotówkowy. Oczywiście system taki jest znacznie lepszym sposobem kontroli społeczeństwa, aniżeli jakiekolwiek pieniądze. W systemie bezgotówkowym nigdy nie będziesz wiedział, ile masz gotówki i czy jeszcze w ogóle cokolwiek na twoim koncie się znajduje. Nie mówię tutaj o zwykłej pomyłce księgowego, który zdejmie z twego konta pieniądz, a przełoży je do innego, czy o pomyłce komputera. Pamiętam jak kilkakrotnie w Banku PKO doliczano mi za rzekome zakupy wykonane kartą bankomatową, w miejscowościach, w których nigdy nie byłem. Reklamację oczywiście uwzględniano, ale wymagało to stałego nadzoru nad wydrukami.

  Wojny służą od 200 lat przerzucaniu pieniędzy podatnika, za pomocą aparatu państwowego, do kieszeni prywatnych korporacji. Pisałem przed laty, jak to się wzbogacały poszczególne koncerny w czasie I Wojny Światowej. Wojna jest także doskonałym resetem zadłużeń, a zniszczenia materialne rozkręcają produkcję i tworzą nowe miejsca pracy. Jak to zwykle bywa, zyski pozostają po jednej stronie, a długi, czyli sprzedaż w niewolę ludności, po drugiej stronie. Proszę zauważyć, że długi są bezwzględnie egzekwowane nawet 80 lat po wojnie. Niemcy, czy Anglia, jedni zwycięzcy, drudzy przegrani, spłacili swoje pożyczki wojenne prywatnym bankom dopiero w XXI wieku.

  Te obecnie toczone wojny, praktycznie na całym świecie, także służą temu samemu. Rezultatem takich wojen jest zwykle gromadzenie się kapitału po jednej stronie i likwidacja klasy średniej. Ubogi i tak nie ma nic do stracenia. Właściwe zrozumienie tzw. filmów fantastycznych, przedstawiających sytuację w przyszłości, ma właśnie przygotować społeczeństwo do tego, co nas, a właściwie nasze wnuki, czeka. Takimi filmami są na przykład Strażnik czasu, Głodowe Igrzyska, czy Maszyna. Większość oglądających traktuje je jako zabawę, lub zabicie czasu, nie zdając sobie sprawy, że jest to realizowany program.

  Przykładowo, jeszcze przed paru laty wydawało się, że tzw. niszowe waluty typu duńska, czy szwedzka korona, będą wartościową lokatą dla polskiej złotówki. Obecnie już wiadomo, że kraje te chcą przejść na system bezgotówkowy i pozamieniane na czarną godzinę korony zmienią się w papierki. Szczególnie zaskakujące jest tak szybkie wdrażanie tych systemów.

  Co wiec będzie w sytuacji załamania się dolara i zamianie go na jakieś inne fiat bony towarowe? A musisz wiedzieć Dobry Człeku, że złotówka jest już tylko bonem towarowym na terenie Polski. Wymiana jej w większości krajów świata jest albo niemożliwa albo wyjątkowo nie opłacalna. Jeszcze tylko w Kraju można wymieniać dolary. Na razie bez problemów.

  Jeżeli zapadnie nagle decyzja o upadku dolara, to zaczną się dziać „dziwne rzeczy”. Prasa amerykańska, opierając się na analizie Wielkiego Kryzysu z lat 1929-1941, przewiduje następujący scenariusz. Zacznie się masowe zamykanie zakładów produkcyjnych i zwalnianie ludzi. Ludzie tracąc pracę, nie będą mogli opłacać czynszów. Już obecnie zdecydowana większość młodych ludzi posiada mieszkania, ale zakupione za kredyty. Jak przestaną spłacać, zostaną wyrzuceni na bruk, powiększając armię bezdomnych. Bezdomnych w USA już od kilku lat przenosi się do obozów FAMA, gdzie co prawda dostają miskę zupy, ale nie mogą opuścić terenu obozu. Liczba osób żyjących z kartek żywnościowych przekroczyła już 70 milionów, na 320 milionów obywateli. W Polsce już obecnie, szczególnie w okresie zimowym, wszelkie schroniska dla bezdomnych są przepełnione.

  Zaczną się niedobory żywności. Duże aglomeracje są skazane na zaopatrzenie hurtowe. Żywność, zarówno z małych sklepików, jak i dużych samów, zniknie w przeciągu kilku godzin. Tak było w każdej sytuacji zamieszek w XX wieku. Polska samowystarczalna żywnościowo była jeszcze w latach 1970. Dzięki odpowiedniej polityce namiestników rządzących tym Wesołym Barakiem, obecnie jest zdana na zakupy międzynarodowe. A te będą zależne od zupełnie niezależnych od społeczeństwa, czynników.

  Jednocześnie brak pieniądza w obiegu znacznie pogorszy sytuację, szczególnie ludzi starszych, zależnych od dostaw emerytur, czy rent. Przez ostatnie ćwierć wieku tak obniżono siłę nabywczą pieniądza, że mało która rodzina posiada zapas gotówki, pozwalający na przeżycie następnego miesiąca. Oczywiście, że niedobory żywnościowe spowodują zamieszki uliczne, prowokowane przez służby specjalne. Podobnie jak to było w ostatnich latach XX wieku w Polsce. Praktycznie to, co usłużni intelektualiści opisywali jako słuszny gniew ludu, czy rzekome wystąpienia kiboli, zawsze były prowokowane przez agentury. Kibole owszem są, ale nie posiadają gotówki na zakupy szturmówek, czy transparentów. A to sporo kosztuje.

  Tzw. starsi i mądrzejsi prowokują zajścia na tle religijnym. Praktycznie proszę zauważyć, że za czasów czy to Kadafiego, czy to Husaina, nigdy nie było żadnych zamieszek na tle religijnym. Dopiero jak pojawiły się w tych regionach siły pokojowe ONZ, czy wojska USA, to zaczynały wybuchać konflikty na tle religijnym. Przecież do zamieszek w Kurdystanie od 1962 roku dochodziło zawsze po akcjach CIA. Podobnie tzw. kalifat ISIL został stworzony na potrzeby ochrony rurociągu, zbudowanego przez terytorium Syrii. Przez poprzednie dekady Syria była najspokojniejszym krajem regionu.

  Ostatnio, tj. od jakichś 15-20 lat obserwuje się ataki na chrześcijan w krajach azjatyckich na niespotykaną skalę. I co ciekawsze, prasa polskojęzyczna wcale o tym nie informuje, a jednocześnie fałszuje zdjęcia, przedstawiające rzekomą tragedię muzułmanów.

  Niszczenie kościołów i katedr katolickich w latach 1980. istniało nawet we Francji. Jak łatwo z ludzi można zrobić bandytów, wykazuje rewolucja masońska we Francji w 1789 roku. Ostatnio podano, że w Niemczech eksmituje się chrześcijan z domów czynszowych pod pretekstem konieczności zwolnienia pomieszczeń dla muzułmanów. Proszę pamiętać, że emigranci pochodzą z krajów, w których operuje armia amerykańska.

  Wprowadzane przepisy prawne od czasów NDAA – National Defense Authorization Act, pozwalają na aresztowanie i przetrzymywanie każdego podejrzanego na poligonach wojskowych.
  Nie wiem, jakie ustawy zatwierdził sejm w ostatnim miesiącu, ale w USA już obowiązują akty prawne, poczynając od przepisów wykonawczych:

  – 10997 – pozwala rządowi na przejęcie całej energetyki, od elektryczności, poprzez gaz, benzynę itd.,

  – 10998 – pozwala przejąć rządowi całą żywność i zasoby gospodarcze,

  – 11000 – pozwala rządowi powołać do wojska wszystkich cywilów, do pracy na rzecz rządu, czyli za miskę zupy. U Sowietów nosiło to nazwę systemu gułagów,

  – 11001 – pozwala rządowi przejąć całą służbę zdrowia.

  Takich i podobnych rozporządzeń jest już przygotowanych cała masa.

  W Polsce jeszcze nie podano ich do publicznej wiadomości, ale każdy wojewoda może spokojnie wezwać z zagranicy pomoc pod pretekstem zamieszek lokalnych, klęski żywiołowej, lub innego wymyślonego pretekstu. Czyli innymi słowy, już nie działa państwo, tylko odrębne regiony. Do dnia dzisiejszego nie opublikowano przepisów, jaka jest zależność euroregionów do podziału administracyjnego państwa. Jest to szczególnie ważne w związku z „dotacjami” unijnymi. Przypomnę, że roczna wpłata Polski do budżetu Unii wynosi ponad 70 miliardów, a otrzymujemy koło 40 miliardów. Ale wszelkiej maści media głównego nurty podają sytuację odwrotną.

  Podobno zakupione przed laty przez Polskę samochody z bronią mikrofalową i ultradźwiękową dla 6 dużych miast w Polsce, w obawie przed zamieszkami, zostały przekazane na Ukrainę, a Polska musi zakupić nowe z Niemiec. Jest bardzo prawdopodobne, że w celu opanowania sytuacji zostanie zatrudniona religia. To dlatego właśnie trwają cały czas rozmowy o finansowaniu kościoła przez państwo, na wzór protestancki. To również dlatego historia kościoła jest niewykładana w szkołach. Jeszcze za dużo by zrozumieli młodzi ludzie i zaczęli samodzielnie myśleć. Już Wolter i tzw. encyklopedyści francuscy, szkoleni w Anglii, zgodnie twierdzili, że religię katolicką trzeba zniszczyć, ale trzeba otumaniać ludność wiarą, ponieważ bez tego nie daje się nimi rządzić i utrzymywać w posłuszeństwie.

  dr Jerzy Jaśkowski  „Miłość do pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła.”  „Nieważne, kto rządzi państwem,

  WAŻNE, KTO EMITUJE PIENIĄDZ” J.D.R.

  http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/0146f194a2e8da4a90572c501219ea56_XL.jpg

  Przesłane przez autora dla alexjones.pl
 • @trojanka 21:19:44
  //Co się stanie po upadku dolara?//

  czyli od dzis do skarpet wkladamy ruble8-))))))
 • @trojanka 20:04:36
  Witaj teraz to banskterzy mogą Asadowi naskoczyć.Pozdrawiam. http://www.bibula.com/?p=83409
 • @dron67 14:45:32
  Anton Geraszczenko, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Arsenija Awakowa wprost namawiał do przekazywania danych rosyjskich żołnierzy i ich rodzin „Państwu Islamskiego”. -

  --- Marionetki w Kijowie nie działają na rzecz Ukrainy, lecz USA. Nie po raz pierwszy zresztą.
 • @Kula Lis 62 15:04:19
  "Irak dziś....Jednak zatem coś się w końcu ruszyło w tej niby walce koalicji z IS. Paradoksalne jest tylko, że musiało dopiero dojść do interwencji FR w Syrii". -

  --- Myślę, że nie ma tu paradoksu. USA pozorowały walkę z ISIS, które wcześniej same stworzyły, wyszkoliły i finansowały.
 • @trojanka 15:09:57
  Pisze Pani: "Nasz dług u Marksa rośnie,...". -

  --- Tak, rośnie. Może będziemy mieli okazję rewanżu.
  Co możemy czynić na razie? - Możemy na przykład linkować na naszym blogu każdy jego nowy tekst - z krótkim omówieniem lub bez.
 • @trojanka 15:32:20
  "Deputowanego Mosijczuka z partii Oleha Ljaszko, tego który groził lekarce śmiercią,... z sali sadowej odprawiono do szpitala". -

  --- Tyle przeżyć co Mosijczuk nie każdy potrafi! Poważne, udokumentowane zarzuty korupcji, zdjęcie immunitetu.
  Pani chyba zna moje dość miękkie serce...
  Na pewno nie dla nazioli.
 • Pętla długu coraz ciaśniejsza? Rząd Kopacz już teraz zamierza zadłużać Polskę na poczet przyszłego roku!
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02534a-Rzad-chce-zaciagac-nowe-dlugi-na-poczet-przyszlego-roku.htm
  Z uwagi na rychłe przekroczenie limitów zadłużenia na rok 2015, przedstawiciele resortu finansów właśnie obwieścili, że już teraz zamierzają rozpocząć zaciąganie nowych długów na poczet roku przyszłego. Jakby tego było mało, pożyczki w formie obligacji mają być wyrażone w walutach zagranicznych (euro), co przy nagłej zmianie kursów może oznaczać ostry wzrost należności do zwrotu. Czyżby po nas choćby potop?  Zgodnie z najnowszym komunikatem Ministerstwa Finansów - rząd planuje emisję 6-letnich obligacji denominowanych w euro. Organizatorem emisji mają być zagraniczne banki: Santander, Barclays, Societe Generale i UniCredit. Cytowana w komunikacie wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska powiedziała, że "Środki z emisji powinny stanowić prefinansowanie przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych". Co to oznacza w praktyce? - Niewykluczone, że limity nowych długów na ten rok dobijają do krańcowych wartości, a kasy na bieżące funkcjonowanie państwa coraz mniej. Stąd pomysł, aby już teraz zacząć wykorzystywać limity na rok 2016.

  Co gorsze - nowe długi mają być wyrażone w euro. W praktyce oznacza to dla Polski potężne ryzyko walutowe, które może się objawić przy wzroście kursu euro do złotówki (a to w perspektywie cyklu koniunkturalnego jest bardzo możliwe). Na marginesie przypomnijmy, że na początku września rząd Kopacz już raz pokusił się o zaciągnięcie nowych długów w euro. Zgodnie z oficjalnym komunikatem - ministerstwo Finansów pożyczyło (głównie od zagranicznych funduszy inwestycyjnych i banków) kwotę 1 miliarda euro, która po przeliczeniu na złotówki stanowiła równowartość ok. 4,2 miliardów złotych.  Czytaj więcej: MF zorganizuje emisję 6-letniej obligacji benchmarkowej (Bankier.pl)
  Czytaj także: Rząd znowu zadłuża Polskę za granicą. Tym razem pożyczył od banków i funduszy inwestycyjnych ponad 4 miliardy zł (Niewygodne.info.pl)

  wpis z dnia 8/10/2015
 • @trojanka 17:02:30
  "Pieniądze ,na budowę słynnych fortyfikacji obronnych w Mariupolu rozkradzione". -

  --- To normalne na Ukrainie. Teraz w stopniu zatrważającym.
  Na wszystkich szczeblach życia i zarządzania. Dwa spostrzeżenia:
  1. Mariupol zyska jako noworosyjskie miasto na braku fortyfikacji.
  2. W DRL /ŁRL radzą sobie znacznie lepiej nie tylko z korupcją, ale też na przykład z pijaństwem.
 • @Marx 8888 20:30:13
  Ave.Amigo. Dzięki za pomoc .Nuta dla Ciebie. https://www.youtube.com/watch?v=dFJLmacFXAE
 • @Zbójnicki pies 21:30:58
  Ty z tuskiem zbierajcie funty kaszubskie , albo drachmy konstancińskie , szekli nie radzę przechowywać raczej nic warte nie będą . Ps. Swoją drogą czy siię zagalopowałeś ,czy tylko prowokujesz powołując się na Interię ?. Na razie tylko pytam. :)
 • @Kula Lis 62 18:35:10
  "Tegoroczna laureatka literackiej Nagrody Nike Olga Tokarczuk wypowiedziała się w TVP Info o historii naszego kraju. Według niej Polacy byli większością prześladującą mniejszości, mordercami żydów i właścicielami niewolników". -

  --- Słuchają Polacy głupot, gdy nie mają własnych mediów.
 • @Krzysztof Szotowicz 18:42:35
  Witam!

  To że Veteran Today jest porządnym portalem, wiem, bo kiedyś przetłumaczyłem w dwóch notkach tekst o farsie z Charlie Hebdo.
  Motyw 11/9 był już poruszany przez media rosyjskie, o czym wspomniałem w notce, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/103556,kto-dokonal-zamachu-na-world-trade-center
 • @Kula Lis 62 19:09:34
  "Schulz realizuje swoje groźby? Europejscy Socjaliści chcą zawieszenia partii premiera Słowacji Roberta Fico". -

  --- Martin Schulz jest człowiekiem o małej wiedzy. Taki lewicowy polityk od wczesnej młodości. I on miałby decydować o rządzie Słowacji? - No cóż, Unia przyspiesza swój koniec.
 • @trojanka 19:23:55
  "Wojsko ukrainskie urządziło sobie wieczorem ostrzał Doniecka, ludzie znowu uciekali do piwnic. Strzelali po domach ze strony Piesek,miejsca stacjonowania armii ukraińskiej", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dbN9-HhDwoc

  --- To nie jest - niestety - przypadek. Polityka nękania ludności Donbasu to główny punkt działań Kijowa; więcej nie potrafią.
 • @Kula Lis 62 19:09:34 @zygmuntbialas 22:53:59
  To się nazywa bizantynizm niemiecki.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bizantynizm_niemiecki
 • @trojanka 20:04:36
  1. "Mc Cain wezwał do atakowania obiektów ważnych dla rządu Assada, jako odpowiedzi na atak Rosji na ISIL".
  2. "... wezwał do dostaw bron na Ukrainę, sankcje i rosnącą międzynarodową izolację Rosji".

  --- Ad1. Wychodzi szydło z worka!
  Ad2. Wierzę, iż doczekamy, że USA będą izolowane przez liczące się państwa.
 • @Marx 8888 20:30:13
  Pozdrawiam Cię.
 • @zygmuntbialas 22:53:59
  Panie Zygmuncie. Jak Pan widzi sytuację międzynarodową i nasz udział w informowaniu społeczeństwa jak to naprawdę wygląda. Geopolityka nas nie zaskakuje. W. Putin już kilka miesięcy temu mówił że reakcyjna polityka krajów NATO doprowadzi do powstania nowego Stalingradu. To jedyna droga by powstrzymać szaleńcze pomysły neokonów - podżegaczy wojennych. Dobrze że na Ukrainie trwa zawieszenie broni.
 • @Zbójnicki pies 21:06:03
  "Z całego świata płyną gratulacje dla Swietłany Aleksijewicz, która została w czwartek uhonorowana literacką Nagrodą Nobla". -

  --- Gdyby Aleksijewicz popierała Łukaszenkę, to nie dostałaby Nagrody Nobla, choćby była lepsza o B. Prusa i H. Sienkiewicza razem wziętych. Nagroda Nobla jest wyróżnieniem politycznym i owszem, są to znaczne pieniądze, ale to wyróżnienie zdążyło się już całkowicie zdyskredytować.
  Największą pomyłką czy wręcz hańbą dla jury było przyznanie pokojowej nagrody Obamie, który swą polityką przyczynił się do śmierci setek tysięcy czy może ponad miliona niewinnych ludzi.
 • @trojanka 21:19:44
  Dr Jerzy Jaśkowski: "W Polsce jeszcze nie podano ich do publicznej wiadomości, ale każdy wojewoda może spokojnie wezwać z zagranicy pomoc pod pretekstem zamieszek lokalnych, klęski żywiołowej, lub innego wymyślonego pretekstu". -

  --- Nikt też nie pisał, że w Niemczech przegłosowano ustawę, pozwalającą na interwencje niemieckiej policji poza granicami bez zgody Bundestagu.
 • @trojanka 21:59:41
  "Pętla długu coraz ciaśniejsza? Rząd Kopacz już teraz zamierza zadłużać Polskę na poczet przyszłego roku! (...) Czyżby po nas choćby potop?" -

  --- TAK.
  Taką politykę realizuje się przynajmniej od 2008 roku.
 • @PontoSarmata 23:05:44
  Przykro mi ,ale polactwo jest hodowane jako mięso armatnie . Pozdrawiam smutno .
 • @PontoSarmata 23:05:44
  Witam Pana!

  Jak widzę "sytuację międzynarodową i nasz udział w informowaniu społeczeństwa jak to naprawdę wygląda". -

  --- Nie widzę dobrze, przy czym nie o wszystkim piszę, zachowując postawę udawania, że się nie boję. W czerwcu 2008 roku, gdy bankrutowały czy miały bankrutować amerykańskie banki, zdałem sobie sprawę, że ten system pęknie (za rok? za pięć? za dziesięć lat? - nie wiem). Popychanie gospodarki poprzez kredyt doprowadził do sytuacji bez wyjścia. Dotyczy to przynajmniej cywilizacji zachodniej plus satelitów typu Polska czy Ukraina.
  Czy będą zmiany na lepsze? - Trudno mi to sobie wyobrazić, dlatego jest mi obojętne, czy rządzić będzie PO czy PiS. Nie nawołuję też do buntu, bo będzie on przechwycony przez obce służby i Majdan gotowy.
  Wystarczy! Niech ja lepiej nie wypowiadam się na tak ogólne tematy!

  A informowanie społeczeństwa? - Mogę tu nie być dość kompetentny, bo od 4 lat nie oglądam telewizji, a ostatnio nie czytam też mainstreamowych gazet. Zajmują się albo bzdurkami typu złoty pociąg, albo przedstawiają nieprawdziwy obraz rzeczywistości.
  Sprawa ogólnie nie jest prosta. Wmawianie społeczeństwu, że kraj kwitnie, wytwarza pewien (nieuzasadniony zresztą) optymizm, który pozwala na to, że to wszystko jakoś się kupy trzyma. Pesymizm (może być sterowany) spowoduje szybkie dołowanie i ew. próby buntu.
  Co dalej? - Lepiej nie ciągnąć mnie za język. Niech ja zajmuję się lepiej życiem mieszkańców Noworosji.
 • @Repsol 23:49:28
  Piszesz: "Przykro mi ,ale polactwo jest hodowane jako mięso armatnie". -

  --- Właściwie to wyraziłeś w tym jednym zdaniu to, co ja obok w 20 zdaniach.

  Dobranoc!
 • @zygmuntbialas 00:17:29
  Zobacz jak Kula Lis 62 ma rację , była okazja trzeba było bydlaków wybić .Ave Amigo . : https://www.youtube.com/watch?v=vhrMo-z8E04
 • @zygmuntbialas 00:17:29
  W obcych , niepolskich interesach ,za pieniądze polskich podatników jadą - jak najemnicy - na "misje" innych zabijać , a później wracają w trumnach lub ranni i domagają się odszkodowania od Skarbu Państwa i jest ich coraz więcej :

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1024816,Zolnierz-ranny-w-Afganistanie-kontra-MON-Domaga-sie-3-milionow-zlotych

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1506637,Milionowe-odszkodowanie-Weteran-chce-pieniedzy-od-MON

  a Ministerstwo Obrony Narodowej ich olewa i chodzą latami po sądach w sprawach , które i tak nie wygrają, bowiem amerykański system wdrożony w Polsce i tak ich odrzuci . Według mnie są sami sobie winni. Nikt na siłę nie kazał im tam jechać . Zrobili to dla pieniędzy, a teraz też dla pieniędzy włóczą się po sądach. Płacz nic tu nie pomoże. Co mają powiedzieć ludzie, ich rodziny , matki i dzieci mordowani przez najemników ? Chcą z nas zrobić "mięso armatnie" dla ochrony ich banksterskich interesów i wcale się z tym nie kryją , o czym świadczy wypowiedź jednego z nich Henrego Kissingera , cytuję:

  "Nasza młodzież w USA i na Zachodzie / przyp.własna : w tym w Polsce/ jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami to oni będą wykonywać rozkazy."


  PS. Na temat używania wyrazu "polactwo" mam własne zdanie . To szyderstwo . Polak nie posługuje się szyderstwem w rozstrzyganiu sporów i w publicznych dyskusjach.
 • @trojanka 21:19:44
  Za sprawą Chin dolar w międzynarodowych rozliczeniach finasowych idzie w odstawkę .

  Ludowy Bank Chin (NBK) przeprowadził w czwartek pierwszy zagraniczny przelew w RMB / przyp.własna -waluta chińska , zwana też juanem/ , przy pomocy nowego narodowego systemu zagranicznych płatności China International Payment System (CIPS) / przyp. własna - analog SWIFT/ .

  Pierwszy przelew w juanach według systemu CIPS został dokonany z Chin do Luksemburga na adres szwedzkiej kompanii IKEA.

  To co było zmorą USA i całego banksterskiego świata stało się faktem.
  Dla w/w ten ekonomiczny cios to nakaut.

  źródło : http://3rm.info/main/59482-kitay-zapustil-analog-swift.html
 • @detektywmjarzynski 05:22:56
  https://pp.vk.me/c622521/v622521899/4ce62/Alvo6BMYp64.jpg
 • @dron67 06:48:00
  ''Muzułmanie uważają, że wszystko pochodzi od Allaha i jako takie należy wyłącznie do muzułmanów. Allah utrzymuje wszelkie stworzenia i tworzy prawa.''
  Czas zatem wyjaśnić gościom, że mylnie odczytali wskazówki Allaha i pomylili drogę. Zapotrzebowanie na pieniądze, mieszkania, pożywienie, odzież, klimat czy przygody erotyczne są znacząco wyższe od stopnia ich zaspokojenia po przybyciu na miejsce. Jest więc prawdopodobne, że Europa nie wchodzi w skład całego świata, na którym muzułmanie mają zaprowadzać islam. Allah tutaj nie działa. A skoro tak, to czas wracać.

  http://pl.blastingnews.com/europa/2015/10/panom-juz-podziekujemy-czyli-allah-nie-dziala-w-europie-00594947.html
 • @Repsol 00:26:01
  Nie da się ukryć że ta akcja z Morza Kaspijskiego miała po za militarnym także charakter polityczny i odstraszajacy. Rosjanie dali Amerykanom po pysku kiedy te rakiety przeleciały sobie nad "wyzwolonym" Irakiem i nie zauważone przez natowskie systemy do wykrywania rakiet w Turcji. To był taki pokaz siły, Rosjanie mówią - "patrzcie, mamy czym i celnie przywalić wam w ryje", ale co mi się najbardziej podobało-rakiety wysłane z okrętów z odległości 1500 km. dosięgły celu z dokładnością do 3 m.. Rosja bardzo mądrze rozpoczęła interwencję w Syrii - od bombardowań stanowisk tzw. "umiarkowanej opozycji", czyli od punktów przerzutowych broni, zaopatrzenia i ludzi dla Państwa Islamskiego. To zaopatrzenie idzie oczywiście od USA i ich sojuszników a sami jankesi wyłożyli w ramach ostatniego programu walki z Asadem aż pół miliarda $. Teraz są wściekli na Rosję, bo przecież to bardzo dużo pieniędzy.
 • Idol , wzór cnót , przykład do naśladowania dla wszystkich , bez wyjątku "polskich" polityków z prawego do lewego, czyli USA
  w rosyjskiej kreskówce. O tym polskojęzyczne, sprzedajne media i dziennikarze nie mówią :

  https://www.youtube.com/watch?v=slFRmW1OBpA
 • @Kula Lis 62 06:58:44
  Sensacyjne oświadczenie syryjskiej opozycji !!!

  "Wolna Syryjska Armia" oświadczyła o tym , iż gotowa jest włączyc się do walki z terrorystami z tzw. "państwa islamskiego" razem z legalnymi władzami Syrii.

  źródło : http://3rm.info/main/59486-siriyskaya-oppoziciya-sdelala-sensacionnoe-zayavlenie.html
 • @Repsol 00:26:01
  "Minister obrony USA: Moskwa nie ostrzegła, że wystrzeli pociski manewrujące"...A kogo mieli ostrzec? Amerykanów żeby ci wycofali z rejonu celów swoich ludzi ? Minister obrony USA Ashton Carter. :"Rosyjskie pociski po przebyciu dystansu około 1500 kilometrów, m.in. nad Iranem i Irakiem, trafiły wyznaczone cele z dokładnością do 3 metrów." Ten fragment dedykuję tym wszystkim "normalnym inaczej" rusofobom , którzy w ostatnich dniach wypisywali bzdury " o ruskim złomie" w Syrii . Ten "złom" po przebyciu 1500 km. trafia w cel z precyzją TRZECH METRÓW. I to posługując się nie amerykańskim systemem GPS tylko rosyjskim GLONAS-em . Głupio wam ?....Ta zabawa zaczęła się, kiedy rosyjskie systemy wojny elektronicznej przechwyciły amerykańskiego drona na Ukrainie i sprowadziły go na ziemię bez użycia jakiejkolwiek broni. Później była zabawa z Aegisem, a teraz są precyzyjne bombardowania i trafianie pociskami manewrującymi z odległości 1500 km w cele wielkości samochodu osobowego. ...Według irańskiego politologa Sayeda Hadi Afghahi, sukcesy rosyjskiej antyterrorystycznej operacji w Syrii denerwują Pentagon, ponieważ działania Rosji demonstrują fałszywą walkę Waszyngtonu z terroryzmem, podaje portal whattheysayaboutusa.com. W rzeczywistości USA teraz są zaniepokojone tym faktem, że Rosja pokazała społeczności międzynarodowej obłudę antyterrorystycznej koalicji, która przez rok tylko udawała, że walczy z Państwem Islamskim – powiedział były pracownik MSZ Iranu, informuje portal What They Say About USA.W ten sposób irański politolog skomentował oświadczenie Waszyngtonu o tym, że Rosja uderza w uzbrojone ugrupowania, które w USA nie uważa się za terrorystyczne, a także fałszywe informacje w zachodnich mediach o tym, że niby od rosyjskich nalotów ucierpiała ludność cywilna.Od 30 września Rosja na wniosek prezydenta Syrii Baszszara al-Asada zaczęła przeprowadzać naloty na obiekty terrorystycznej organizacji "Państwo Islamskie" używając szturmowców Su-25 oraz bombowców Su-24M i Su-34. Według danych Ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej, rosyjskie lotnictwo wojskowe już znacznie zniszczyło system dowództwa i zaplecza technicznego terrorystów oraz wyrządziło szkody na infrastrukturze szkolenia terrorystów-samobójców.Cele wybierane są na podstawie danych wywiadu Rosji i Syrii, w tym wywiadu lotniczego. Zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego resortu wojskowego, systemy rosyjskich samolotów pozwalają na bombardowanie pozycji "Państwa Islamskiego" z "bezwzględną precyzyjnością" na całym terytorium Syrii.
 • @Repsol 00:26:01
  Prozachodnie trolle nie mają pojęcia, że te rakiety mają zasięg 2500 km. Uderzają z precyzją, szybkością, siłą i nie pokazały się na amerykańskich radarach. Amerykanie nawet nie wiedzieli co się stało dlatego Carter wygląda jak by miał biegunkę. Na dodatek Rosjanie posiadają rakiety tak samo precyzyjne które nie używają GLONAS. Komputer robi kalkulację w oparciu na pozycję z której rakieta jest wystrzelona.
 • Aktualne , na bieżąco, wydarzenia w Syrii
  https://kodluch.wordpress.com/2015/10/08/syria-dziewiaty-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/
 • @Repsol z tego tak Pentagon, US Navy, Cartery, etc... także się nie mogą otrząsnąć!
  Rosyjski Suchoj Su -24 z najnowszym kompleksem zakłócania sparaliżował na Morzu Czarnym najnowocześniejszy amerykański system zarządzania walki "Aegis" zainstalowany na niszczycielu "USS Donald Cook" .

  US niszczyciel "Donald Kucharz " z rakietami "Tomahawk" wszedł na wody neutralne Morza Czarnego 10 kwietnia. Celem była demonstracja siły i zastraszania w związku ze stanowiskiem Rosji na Ukrainie i na Krymie.

  W odpowiedzi Rosja wysłała nieuzbrojony bombowiec Su- 24 na lot wokół amerykańskiego niszczyciela. Jednak eksperci twierdzą, że ten samolot został wyposażony w najnowszy rosyjski kompleksu walki elektronicznej. Według tej wersji, "Aegis" dostrzegł z daleka zbliżający się samolot, i wszczął alarm. Wszystko szło normalnie, amerykańskie radary obliczały prędkość celu, który się zbliża. I nagle wszystkie ekrany zgasły… "Aegis" przestał działać, i rakiety nie mogły się kierować informacjami. Tymczasem Su- 24 przeleciał nad pokładem niszczyciela, zrobił zwrot i symulowany atak rakietowy na cel. Potem powtórzył manewr. I zrobił to 12 razy.

  Najwyraźniej wszystkie wysiłki zmierzające do ożywienia "Aegis" i dostarczania informacji docelowej dla obrony zawiodły.

  Demonstracja była dość oryginalna. Bombowiec był bez broni, ale miał sprzęt do zagłuszania radaru przeciwnika na pokładzie. Niszczyciel amerykański wyposażony był w "Aegis” - najnowocześniejszy amerykański system obrony przeciwrakietowej. Ale ten system lokalizacji ruchomej, w tym przypadku wykazał daleko idącą bezradność.

  Reakcja Amerykanów była nerwowa. Po incydencie, zagraniczne media poinformowały, że "Donald Kucharz" ( ;)) ) został doprowadzony do portu w Rumunii. Nie wszyscy z 27 członków załogi złożyli rezygnację. Wydaje się, że wszystkie 27 osób napisało, że nie są zaryzykują już swojego życia. Potwierdza to pośrednio informacja Pentagonu, według której załoga amerykańskiego okrętu uległa demoralizacji.

  Dla Amerykanów to bardzo przykry moment. Ogólnie rzecz biorąc, system obrony przeciwrakietowej, którego wdrożenie wymagało przecież ogromnych nakładów. Teraz trzeba udowodnić, że nadal należy przeznaczyć na to środki z budżetu.

  To że z systemem „Aegis” poradził sobie rosyjski Su- 24 wprawiło w szok amerykański niszczyciel "Donald Kucharz”, który ma nazwę kodową "Khibiny". Jest to nazwa pasma górskiego na Półwyspie Kolskim w Arctic Circle. "Khibiny" to najnowszy kompleks do zagłuszania radioelektronicznego wroga. Zostanie on zainstalowany na wszystkich zaawansowanych rosyjskich samolotach.
 • @Repsol 00:26:01
  A miały być walonki, bimber i słonina według polskich rusofobów, a tu "bęc" - Rosja ma czym odpowiedzieć w zasadzie na każde zagrożenie.
  Jak wygląda sytuacja. Zachód wykorzystuje globalny terroryzm (tzn. finansuje i wspiera go) do destabilizowania "wrogich" nacji i sam aranżuje wydarzenia, w których zostaje poszkodowany, by następnie uzasadnić tym konieczność interwencji w obcych krajach oraz zwiększenie nadzoru w kraju. Nie powinno to nikogo dziwić – wszystkie rządy bazujące na psychopatach używają podobnych taktyk. Nosferatu Zbig Brzeziński wyraźnie jest oburzony, że FR "bombi" w ich ISIS!
 • @zygmuntbialas 23:26:08
  Nie pierwszy raz Nobel przewraca się w grobie. Nie pierwszy raz nagroda ta w tej dziedzinie stanie się narzędziem promocji "konia pociągowego" (w tym przypadku "kobyły") "jedynie słusznej drogi", nakreślonej przez zupełnie inne gremia. Jej prestiż staje tym samym na niższym poziomie, aniżeli wyróżnienie ufundowane np. przez sołtysa Pcimia Małego za zasługi dla społeczności lokalnej. Bo ono jest bardziej praktyczne społecznie i pozbawione fałszu. Ale nie ubolewam nad tym. Jedynie Nobla szkoda. Ps...ta "laurelatka" to po gębie widać, że chazarka, une swoim dają.
 • @zygmuntbialas 21:34:58
  --- Marionetki w Kijowie nie działają na rzecz Ukrainy, lecz USA. Nie po raz pierwszy zresztą.---

  A nie mogliby tego robić mniej prostacko?..
 • @Zbójnicki pies 21:06:03
  ---Dodała, że podoba się jej także twórczość Hanny Krall.---

  To ta sama HK co przeprowadzila wywiad z Bronkiem Lewartowem v. geremkiem- ''miłosnikiem'' Polaków??

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/05/a13.png
  H.K. Skąd pan weźmie tylu Żydów? Kto im da przedsiębiorstwa?

  ==B.G. Kto? A o naszej „Solidarności to już pani zapomniała? Jeszcze będzie prosić żeby nasi Żydzi te przedsiębiorstwa brali. Jest ustawa o samorządzie przedsiębiorstw? Jest. Mogła być dla nas jeszcze lepsza, ale i ta wystarczy. Przewiduje ona, że mogą być tworzone spółki prywatno-samorządowe i prywatno-państwowe? Przewiduje. Co jest potrzebne na rozruch takiej spółki? My wiemy dobrze. Pieniądze! A kto ma dziś pieniądze na takie interesy? Może Polacy? Nie, ja Polaków w tym interesie, jako udziałowców w zyskach nie widzę. Pieniądze dadzą Żydzi.

  Pytała pani skąd wezmę tylu Żydów? Ano na szczęście ludu Izraela już są. Przez 38 lat populacja się odrodziła w Izraelu, w Europie Zachodniej i w Związku Radzieckim także. Kiedy tylko uchwalimy ustawę o podwójnym obywatelstwie i prawie swobodnego wyboru miejsca zamieszkania oraz podróżowania do Polski tam i z powrotem w zależności wyłącznie od chęci takiego podwójnego obywatela polskiego — z kadrami do zreprywatyzowania przemysłu, rzemiosła i handlu nie mamy najmniejszego kłopotu. A warsztaty pracy stoją otworem i nawet puste. Opłaciło się nam doprowadzić do takiej ruiny. W takim stanie będą je nam dawać darmo i jeszcze całować w rękę, aby była praca dla Polaków i trochę towarów na rynek.

  H.K. Dlaczego trochę?

  
B.G. Bo te zakłady będą pracowały na eksport.
H.K. A jak „Solidarność” będzie zatrzymywać ten eksport na granicy albo w portach?

  B.G. Jaka „Solidarność”? Jak to wszystko się uda, to cała „Solidarność” będzie kijem naganiała swoich członków, a i partyjnych też do ostrej roboty w nadziei, że samorząd zbliży się do zysków na horyzoncie. Te zyski będą, ale jak pęczek marchwi przed łbem osła, aby chciał ciągnąć ciężki wóz.

  H.K. Panie profesorze, wydaje mi się, że pan niezbyt lubi Polaków?

  B.G. Niezbyt lubię? Takie określenie jest nieścisłe. Ja ich nienawidzę!

  H.K. Ale przecież pana i pana matkę uratował właśnie Polak!

  
B.G. To prawda. Stefan Geremek ukrywał nas oboje w Zawichoście a później nawet, kiedy już było pewne, że mój ojciec — Borys Lewartow, nauczyciel ze szkółki rabinackiej zginął w getcie warszawskim ożenił się z moją matką. Niemniej ja od dziecka musiałem ukrywać swoje pochodzenie i nie jeden raz bluźnić Przenajświętszemu, niech będzie przez wieki sławione Imię Jego, że stworzył mnie Żydem. A zresztą czytała pani na pewno pamiętniki Emanuela Ringelbluma?

  
H.K. Oczywiście, przecież pisałam książkę o getcie warszawskim i bohaterach żydowskiego ruchu oporu.

  
B.G. No to co pewnego razu powiedzieli Żydzi, którzy wraz z Ringelblumem ukrywani byli w bunkrze przy ul. Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzinę? Pamięta pani, pani Haniu?

  
H.K. Tak, pamiętani. Mówili: nienawidzimy Polaków, bo im jest teraz lepiej niż nam.

  
B.G. No to więc teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który teraz tworzymy i ożywiamy najróżniejszymi nurtami, ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce było zawsze lepiej niż Polakom.==

  ==Pamięta pani, pani Haniu?==

  To ta sama Hania, ot k...wa towarzycho !

  https://youtu.be/whWCsn9hiIE
 • @dron67 08:04:34
  Chociaż nie można oczekiwać od cyrkowych kundli, żeby zachowywali się jak przyzwoici ludzie..
  Ten tłuścioch co w szpitalu pokrzykiwał to samo..
 • @Kula Lis 62 07:30:47
  ==I nagle wszystkie ekrany zgasły… "Aegis" przestał działać, i rakiety nie mogły się kierować informacjami. Tymczasem Su- 24 przeleciał nad pokładem niszczyciela, zrobił zwrot i symulowany atak rakietowy na cel. Potem powtórzył manewr. I zrobił to 12 razy.==

  Ciekawe czy znaleźli na to ''pacaneum'' ? ;)
 • @Repsol 22:16:08
  ==Ty z tuskiem zbierajcie funty kaszubskie , albo drachmy konstancińskie==

  ;) :)

  Kogo reprezentuje ten pan-bloger? ..
 • @Repsol 00:26:01
  Ten film jest w wersji .pl ?
  Cosik nie mogę znaleźć..
 • @dron67 06:48:00
  Jeszcze jedno zdjęcie tego typa z JPII . Oboje wepchnęli Polskę i Polaków do czarnej dziury :

  https://opolczykpl.files.wordpress.com/2015/04/wojtyla-brzezinski.jpg?w=660&h=500

  Polecam również artykuł Andrzeja Szuberta na ten temat :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/07/santo-subito-jp-nr-2-pupilek-cia/
 • @detektywmjarzynski 08:49:39
  Karol i Irena - Konkubina Karola Wojtyły

  Irena Kinaszewska - zmarła 30 sierpnia 1990 roku. Pochowana na
  cmentarzu Rakowickiem w Warszawie w grobowcu rodzinnym księdza
  Andrzeja Bardeckiego, powiernika Karola Wojtyły. Przez ponad 15 lat
  była wierną towarzyszką życia księdza, a potem biskupa Karola
  Wojtyły z Wadowic. Ślady po Irenie Kinaszewskiej, konkubinie Karola
  Wojtyły z pieczołowitą bezwzględnością zaciera kościelna, katolicka
  hierarchia. Kochanka stała się bardzo niewygodna w momencie wyboru
  Karola Wojtyły na papieża. Karol Wojtyła jak wynika z relacji
  licznych żyjących jeszcze świadków długoletniego romansu poświęcił
  życie rodzinne, a także spłodzonego syna dla kariery kościelnej, tak
  jak to od wieków wielu księży i biskupów.

  Z powodu nieudanego romansu Irena Kinaszewska popadła w alkoholizm.
  Kuria krakowska przydzieliła jej osobistego nadzorcę i strażnika w
  osobie księdza Andrzeja Bardeckiego, który czuwał nad tym aby Irena
  Kinaszewska nie zdradziła publicznie sekretów intymnego życia,
  miłości i faktu posiadania syna z Karolem Wojtyłą. Było
  niebezpieczeństwo, że z powodu takich faktów, Karol Wojtyła stanie
  się zakładnikiem bezpieki i narzędziem Moskwy w realizacji jej celów
  politycznych w Watykanie. SB wiedziało jednak wszystko o romansie
  Karola Wojtyły z Ireną Kinaszewską, a także o wcześniejszym jego
  romansie z rosyjską sanitariuszką z czasów końca II wojny światowej.

  Irena Kinaszewska mieszkała w Krakowie przy ulicy długiej. Razem z
  oficjalnym mężem pracowała w krakowskiej Energetyce. Zmarła w 1990
  roku, acz do końca lat 80-tych XX wieku była często zabierana do
  Watykanu do swego ukochanego, który na jej nieszczęście został
  papieżem. Kiedy stała się rzecz brzemienna w skutkach, czyli Karol
  spłodził Irenie dziecko, została szybko i sprawnie przez aparat
  kościelnej represji zmuszona do ślubu z niechcianym mężczyzną, z
  którym była w małżeństwie przez pięć lat. Potem małżeństwo
  zaaranżowane dla ukrycia wpadki pobożnej panny, nałożnicy młodego i
  jurnego księdza Karola Wojtyły rozpadło się. Tym mężem był
  krakowianin Zbigniew K., który choć oficjalnie ślubny małżonek
  nałożnicy księdza Karola Wojtyły, to jednak był odsuwany od
  narodzonego dziecka, Adama - syna Karola Wojtyły.

  Syn Ireny Kinaszewskiej, Adam K. zmarł w niejasnych okolicznościach
  w grudniu 2008 roku, krótko po tym jak zadeklarował publicznego
  ujawnienie faktu ojcostwa Karola Wojtyły. Podobno przeprowadził w
  tym celu badania genetyczne w renomowanej zachodniej klinice.
  Zbiegło się to z zamrożeniem procesu beatyfikacji rzekomo świętego
  Jana Pawła II. Kandydaci do świętości miewają swoje jakże mroczne i
  jakże rozkoszne tajemnice, które czasem dopiero po wiekach wychodzą
  na światło dzienne. Adam K., syn Karola Wojtyły rozwiódł się ze swą
  pierwszą żoną, Grażyną, a powodem były rozmaite problemy z
  powodowane groźbami ze strony kleru pod adresem rodziny Adama.
  Kobieta nie wytrzymała presji i nacisków, gróźb i szantażów
  kierowanych pod adresem jej męża i rodziny, celem zmuszenia do
  wiecznego milczenia.

  Ksiądz Andrzej Bardecki zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w
  2001 roku wiele tajemnic zabierając do grobu, jednak wiele z
  dokumentacji na temat romansu Ireny Kinaszewskiej i Karola Wojtyły
  zdołał tak dobrze ukryć, że nie została odnaleziona. Skopiował
  wszystko, a także ukrył wiele autentycznych dokumentów, jak nagrania
  ze wspólnych czułych i rozkosznych nocy, jakie Karol z Ireną ze sobą
  spędzali. Ksiądz Andrzej Bardecki był przyjacielem Karola Wojtyły,
  ale też znał dobrze historię i metody Kościoła, zatem wiedział jak
  się zabezpieczyć, choć nie do końca skutecznie.

  Irena Kinaszewska była gorącą miłością Karola Wojtyły, z którą przez
  lata spędzał dosłownie każdą chwilę, nocował z Ireną w jej
  mieszkaniu, współżyli ze sobą seksualnie, o czym Irena wspomina w
  swoich pamiętnikach, które nie wpadły w łapy kościelnej cenzury. Nie
  jest to nic dziwnego, bo robi tak zdecydowana większość
  heteroseksualnych katolickich księży, posiadając konkubiny i często
  nawet kilkoro dzieci, a nie tylko jedynego syna. Ksiądz Karol
  Wojtyła każdą wigilię spędzał w Ireną swoją konkubiną i ze swym
  synem Adamem. Bolało to oficjalnego męża Ireny,który się po pięciu
  latach rozwiódł z Ireną nie mogąc ścierpieć tego, że to Karol
  Wojtyła pełni rolę pana domu, męża i ojca dziecka.

  Około 1950 roku Irena Kinaszewska z pomocą księdza Karola Wojtyły
  otrzymała dobrze płatną pracę w Tygodniku Powszechnym. Syn Adam w
  wieku lat 12 został ministrantem swego ojca Karola Wojtyły, który
  był w tym czasie wykładowcą KUL. Adam aż do swej śmierci mieszkał w
  Gdańsku. Jak mawiał - byle jak najdalej od Krakowa i krakowskiej
  kurii, w której od jesieni 1978 roku zarówno on jak i jego matka
  Irena stali się personami non-grata, osobami niebezpiecznymi dla
  politycznych i moralnych interesów Kościoła katolickiego. Adam przed
  śmiercią spisał swój Pamiętnik Syna Wielkiego Karola, który jest
  czytany ukradkiem przez wybranych i zaufanych przyjaciół Adama oraz
  wtajemniczonych w sprawę romansu.

  Adam K. ostatni raz widział swojego ojca Karola Wojtyłę wieczorem 25
  kwietnia 2004 roku będąc z wizytą w Watykanie. Dobry tatuś
  poczęstował swojegospłodzonego synka kolacją, ugościł w watykańskich
  apartamentach, a także sfinansował podróż do Rzymu, nie jedyną
  zresztą. Oto na co idą datki na kościelną tacę. Jak wiadomo,
  większość księży posiada konkubiny i dzieci, a parafianie muszą na
  to łożyć ze swej kieszeni. Jaki Pan taki Kram - mówi stare ludowe
  porzekadło. Prawdziwie "Święty Ojciec", który dobro własnej rodziny,
  konkubiny i syna poświęcił dla kariery w katolickiej instytucji
  zwanej Kościołem.

  Czyszczeniem ostatniego lokum Ireny Kinaszewskiej po jej śmierci,
  mieszkania przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie zajmowali się
  osobiście, ksiądz kardynał Macharski i kanclerz kurii Dyduch.
  Pomagał znany ksiądz Stasiu, dziś najważniejsza persona krakowskiej
  kurii. Cztery wielkie skrzynie pamiątek po zmarłej Irenie wywieziono
  szybko i sprawnie do Watykanu, co organizował i zabezpieczał
  osobiście sekretarz papieża Jana Pawła II. Sąsiedzi wszystko widzą,
  pamiętają, wiedzą, a nawet spisują i powielają, tak, aby nie uległo
  zapomnieniu.

  Służba Bezpieczeństwa PRL namierzyła i zarejestrowała księdza Karola
  Wojtyłę oraz Irenę Kinaszewską jako parę, a ściślej konkubinat
  księdza z kochanką i synkiem już w 195o roku. Warto zajrzeć do
  przepastnych archiwów SB, IPN i KGB. Karol Wojtyła był wtedy marnym
  wikariuszem parafii św. Floriana w Krakowie. Mikrofony w ścianie
  były dla SB nieocenionym skarbem i źródłem informacji o Kościele
  oraz życiu intymnym wikarego, gdyż Karol spędzał u Ireny nieomal
  każdą noc. Upojnie było.

  W 1963 roku, gdy Karol Wojtyła został metropolitą, spotkania stały
  się rzadsze, ale erotycznie bardziej upojne. Irena zaczęła popadać w
  alkoholizm, po prostu upijała się z tęsknoty za swym ukochanym
  Karolem.Jeszcze większe ograniczenie kontaktów nastąpiło w 1967
  roku, gdy Karol Wojtyła został kardynałem. Będąc na topie Kościoła i
  SB nie mógł już zachowywać się tak swobodnie jak by tego pragnął.
  Spotkania z Ireną stały się sporadyczne, a jej wizyty w kurii były
  nieprzyjemne i utrudniane przez aparat kościelny. Jako kardynał,
  Karol Wojtyła widywał się z Irenką zaledwie kilka razy w roku.

  Już cztery dni po konklawe w 1978 roku, Jan Paweł II wezwał Irenę
  Kinaszewską razem z księdzem Andrzejem Bardeckim do Rzymu. Paszport
  załatwiał departament IV Służby Bezpieczeństwa. To na polecenie IV
  Departamentu Służby Bezpieczeństwa PRL, wydział paszportowy wydał
  Irenie Kinaszewskiej i księdzu Andrzejowi Bardeckiemu paszporty w
  kilka godzin, chociaż normalnie trwało to wiele miesięcy i często
  kończyło się odmową. Jakie do układy zadziałały? Kto stał za
  Karolem Wojtyłą, że bezpieka spełniała intymne w swej naturze
  zachcianki nowo wybranego


  http://biblia.webd.pl
 • 14 października w dzień świąt narodowych Ukrainy m.in. Dzień Powstania UPA, dzień Kozaków...
  "Prawy Sektor" panuje akcje min. pod Wierchowną Radą.
  Kijowska policja i Gwardia Narodowa , przewidują zamieszki i będą zabezpieczone w specjalne ochraniacze przez nożami i pałkami.

  http://cdn11.img22.ria.ru/images/104100/22/1041002262.jpg

  http://ria.ru/world/20151009/1299194046.html

  ====================
  Święto przyjaciół polskojęzycznego rządu-dzień UPA????
  Chyba uchwalą przymusowy nakaz uczczenia tego święta, może każą narodowi wpiąć portrety św.S.Bandery w klapy a my kobiety we włosy, złożyć kwiaty pod pomnikami UPA w Polsce i pod ambasada Ukrainy zapalić znicze za św.Banderę Stefana.???
 • @detektywmjarzynski 08:49:39
  Toż Zbig to 'prawdziwy polak' z Zamojszczyzny.. ;)
  I Wojtyła został papieżem, jako protegowany tegoż.
  Dalej ma mnóstwo do powiedzenia w polityce..
  Jest wszędzie gdzie wydaja globalne decyzje.
  Przetaczają sobie krew kanalie, robią przeszczepy po kilka razy..
  Wiecznie żyć nie będą..
 • @detektywmjarzynski 05:05:29
  Pisze Pan o polskich żołnierzach "na misjach": "Według mnie są sami sobie winni. Nikt na siłę nie kazał im tam jechać". -
  --- Tak, ma Pan rację, a z drugiej strony otrzymali ci żołnierze propozycje finansowe "nie do odrzucenia". No cóż, nie wszystko ludzie przewidzą, żołnierz do strachliwych nie należy.
  Jeśli chodzi o używanie wyrazu "polactwo", ma Pan rację. Dużo szyderstwa i pogardy jest w tym słowie. Nie stosuję tego słowa. W moim wpisie było tylko (w pośpiechu) przytoczone.
 • @detektywmjarzynski 05:22:56
  "Pierwszy przelew w juanach według systemu CIPS został dokonany z Chin do Luksemburga na adres szwedzkiej kompanii IKEA". -

  --- Tak, dolar traci z dnia na dzień na znaczeniu. Przyniesie to znaczne zmiany w systemie gospodarczym świata.
 • Jak interpretować wybuch w polskim Konsulacie we Lwowie? 9 października 2015 04:15 komentarzy: 2 Autor: krakauer
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35698

  Coś wybuchło sobie w ostatnią środę wieczorem w koszu na śmieci w polskim Konsulacie we Lwowie. Jak interpretować to zdarzenie? Wedle pierwszych doniesień informacyjnych był to „jakiś” ładunek wybuchowy, wedle późniejszych informacji była to petarda (lub granat – ale tego nie potwierdzono), dodatkowo rzekomo wrzucona przez okno (być może od razu super celnie do kosza). W istocie szczegóły nie mają znaczenia, w wojnie informacyjnej nie podaje się nigdy jednej wersji informacji, a nawet jak się coś podało to się dementuje. Niestety na współczesnej Ukrainie – jednym z frontów okrutnej wojny domowej, jest także wojna informacyjna, której jesteśmy poddani, czy to się nam podoba czy nie, głównie przez odpowiednio zaprogramowane końcówki informacyjne w polskich i zachodnich mediach. Na pewno będzie oficjalne śledztwo ukraińskie, jak i dochodzenie polskiego MSZ, po jakimś czasie będzie wydany oficjalny komunikat, co do stwierdzonych przyczyn.

  Na niektórych stronach ukraińskich mediów społecznościowych można było przeczytać opinie na temat wydarzenia, jednak my tutaj nie będziemy powielać plotek, wiadomości których nie da się potwierdzić i które wynikają jedynie z opinii osób anonimowych – nie zasługują na wprowadzanie ich do obrotu publicznego. Nie były to jednak plotki sensacyjne, wręcz przeciwnie, ale to nie ma znaczenia.

  Liczy się sam fakt, że komuś zależało na tym, żeby zastraszyć polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne. Nie wiadomo czy był to sygnał w znaczeniu lokalnym, np. wyrażenie przez „tajemniczego ktosia” swojego stosunku do pracy naszych dyplomatów itp. Czy też był to sygnał dla rządu w Warszawie, w sprawie dezaprobaty polityki wobec Ukrainy i Ukraińców. Gdyby to był przekaz o charakterze nazwijmy to „narodowościowym”, to bardziej miałby miejsce w jakąś istotną rocznicę i akurat we Lwowie, można bez najmniejszego problemu znaleźć inne cele, których sprofanowanie dałoby o wiele większy efekt niż rzucenie przysłowiową petardą w Konsulat, który tak naprawdę nikogo w Polsce nie obchodzi, może poza rodzinami pracowników. Więc, to raczej nie był tego typu przekaz, to znaczy nie był to przekaz bazujący na jakimś wyrażeniu nacjonalizmu.

  Nie można wierzyć w przypadki, ale trzeba i taką ewentualność dopuszczać, chociaż po „próbie zamachu” na kolumnę z polską premier panią Ewą Kopacz zdaje się w zeszłym tygodniu, to wszystko jest możliwe, zwłaszcza przypadek, lub element rozgrywki wewnątrz ukraińskiej, gdzie ktoś najprawdopodobniej lokalnie chciał zaszkodzić ukraińskim władzom, właśnie przez sprowokowanie takiego incydentu.

  Niestety wojna domowa rządzi się swoimi prawami, nie jest tajemnicą to, że wielu analityków, w tym ukraińskich przewiduje przekształcenie się ukraińskiego konfliktu w wariant wojny o charakterze partyzantki miejskiej (w terenach zurbanizowanych), na wzór wydarzeń w Irlandii Północnej od mniej więcej połowy, praktycznie do końca ubiegłego wieku. Wojny miejskie zawsze charakteryzują się tym, że poprzez działania zbrojne, dana grupa stara się wywrzeć paraliżujący wpływ na całą zbiorowość, a za jej pomocą na swoją sytuację np. wymuszając określone uprawnienia u władz itp. Niestety w takiej wojnie najskuteczniejszą metodą jest terror i to najokrutniejszy, bo skierowany wobec losowo wybranych grup ludności, zamieszkujących dane terytorium.

  Będzie bardzo źle, jeżeli na Ukrainie zradykalizują się grupy o charakterze w części kryminalnym, a następnie będą pod hasłami ratowania Ojczyzny i patriotyzmu – prowadziły ze sobą wojnę o strefy wpływów. Nie trzeba wiele, żeby zabić kiełkującą turystykę we Lwowie! Wystarczy tylko, że kolejna bomba wybuchnie pod hotelem lub przy jakimś znanym zabytku. Nie da się prościej „zarżnąć” komuś biznesu, zwłaszcza że uderza się w cały sektor.

  Szczególnie niebezpieczne jest ryzyko przeniesienia ukraińskiej wojny domowej do Polski, wraz z procesami dyfuzji ludności. W zasadzie państwo polskie nie jest w stanie kontrolować tego procesu. Oczywiście tutaj nic nie wiadomo, nie wiadomo ani czasu, ani miejsca, ani motywu. Co więcej nawet działania takiej grupy mogą być przecież inspirowane przez czynniki trzecie? Naprawdę każdy scenariusz jest możliwy. Czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć? To już jest kwestia działania pewnych struktur, w tym ich współpraca ze stroną Ukraińską. Mimo wszystko bądźmy optymistami, że rozsądek zwycięży.
 • Prezydent Petro Poroszenko sprowadził Ukrainę do roli pół-protektoratu Niemiec i Francji 8 października 2015 04:15 komentarzy:
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35661

  W sumie to już nie wiadomo jak to się stało, że pan Petro Poroszenko, jak twierdzą niektórzy na Ukrainie – prezydent tego kraju – sprowadził Ukrainę do roli pół-protektoratu Niemiec i Francji. Nie da się inaczej ocenić kraju – przyznajmy z żalem – który jest w zasadzie w pełni uzależniony od zewnętrznego finansowania, jak również i przede wszystkim który w sprawach wewnętrznych wykonuje polecenia (sugestie) obcych mocarstw, które uznaje za przyjazne.

  Ukraina pana Poroszenki i pana Jaceniuka spełnia praktycznie wszystkie przesłanki do tego, żeby oceniać ją jako pół-protektorat, albowiem samodzielnie zrezygnowała z niezawisłości i niepodległości w wyniku ludobójczych decyzji jej post-rewolucyjnych władz, które dla zasłonięcia problemów wewnętrznych wysłały własny Naród do zabijania współobywateli.

  Jeszcze przecież nie tak dawno, Ukraina była krajem niezależnym i niezawisłym, o jej losie decydowali sami Ukraińcy, oczywiście z istotnym wpływem mających w tym kraju szczególne znaczenie i prawa tzw. oligarchów, jednak wybory na Ukrainie do czasu nielegalnego zamachu stanu były demokratyczne. Zdarzały się nadużycia, jednak były one piętnowane – mówiono o tym otwarcie w telewizji, organa państwa działały. Ta Ukraina zorganizowała mistrzostwa w piłce nożnej, ta Ukraina eksportowała całą masę potrzebnych półproduktów do Europy i na cały świat, ta Ukraina znakomicie kooperowała z Federacją Rosyjską, a jej obywatele cieszyli się przywilejami braterstwa w niekończącej się Rosji – pracując wszędzie od pięknych gór Kabardo-Bałkarii poczynając a na cieśninie Beringa kończąc.

  Tej Ukrainy już dzisiaj nie ma. Nie ma państwa o potencjale społeczno-gospodarczym Francji! Produkującym rakiety kosmiczne, balistyczne, satelity, mechanikę precyzyjną, posiadające największe huty w Europie! To państwo samo na własne życzenie zrezygnowało z posiadanego pozablokowego statusu i sprowadziło się do roli pół-protektoratu tylko dwóch europejskich państw, co prawda najpotężniejszych, jednak – do niedawna, co najmniej z jednym z nich pod względem potencjału odziedziczonego po ZSRR Ukraina nie musiała mieć ŻADNYCH POWODÓW DO CZUCIA SIĘ GORSZĄ! Jednak jej elity zdecydowały i wybrały za Naród drogę, dzięki której być może bardzo szybko zalegalizują swoje majątki i transfery własności na Zachodzie, ale za to zapłacą i już płacą okropną cenę zwykli obywatele tego kraju. Upadek gospodarki spowodowany odcięciem się od Federacji Rosyjskiej i wojną domową, doprowadził do poważnego kryzysu, którego ofiarami są zwykli ludzie. W każdej codziennej sytuacji, czy to kupując jedzenie do domu, czy to robiąc opłaty komunalne, czy też usiłując skorzystać z opieki zdrowotnej, która rzekomo jest na Ukrainie za darmo. Skala upadku nie jest przypadkowa, chodzi o to, żeby Ukraińcy przez samo upokorzenie – nie zbuntowali się przeciwko celowi, którego nie rozumieją, a który przedstawiono im jako obrazek – ich marzeń o europejskim domu pod postacią błękitnej flagi ze złotymi gwiazdami. Zamiast drogi pokojowej ewolucji i dostosowywania się otrzymali wojnę domową, okrutną, brutalną – ZUPEŁNIE BEZ SENSOWNĄ I NIE DAJĄCĄ ŻADNYCH POZYTYWNYCH REZULTATÓW TYLKO STRATY. To jest niesamowite, jednak oligarchowie zrobili to w ten sposób, że wielu Ukraińców wierzy w to, że należało spalić pół własnego domu, żeby „uwolnić” się od Rosji bo tylko metoda spalonej ziemi i zniszczonych ludzkich życiorysów pozwala wąskiej grupie na to, żeby zwykli Ukraińcy nie porównywali przewagi statusu państwa korzystającego na wymianie handlowej z Europą i Rosją, a statusu państwa wykonującego polecenia dwóch europejskich mocarstw – w najlepszym wypadku w zamian za upokarzające kredyty.

  Wczoraj Ukraina mogła decydować nie tylko o sobie, a Ukraińców było stać, czy to na syte zakupy w Polsce, czy to na wakacje w Egipcie lub gdzieś indziej w krajach turystycznych. Przede wszystkim Ukraina była istotnym elementem regionalnego bezpieczeństwa. Z jednej strony była – rzeczywiście w pewnej mierze związana z Federacją Rosyjską, jednak gwarantując Federacji swoją neutralność zarazem zyskiwała jej ochronę i wsparcie. Są na to liczne dowody, poczynając od wielu lat utrzymywania przez Rosjan baz na Krymie, stabilizujących region, poprzez stałe wspieranie ukraińskiej gospodarki – czy to tanim gazem, czy to kredytami, czy też inwestycjami banków – a w ostateczności – dostępem do wielkiego rosyjskiego rynku na zasadach w istocie lepszych niż opiera się wymiana handlowa w Unii Europejskiej.

  Dzisiejsza Ukraina pana Poroszenki i pana Jaceniuka MUSI wmawiać swoim obywatelom, że to nie jest bardzo źle jeżeli woda i prąd są tylko przez część dnia, MUSI udawać, że leczy weteranów własnej wojny, MUSI udawać, że wszyscy w kraju mają równe prawa, MUSI udawać partnerstwo z zachodnimi potęgami. Tych MUSI jest o wiele więcej, Ukraińcy już bowiem nie są panami swojej sytuacji, nie inicjują wydarzeń ważnych dla własnego państwa – poza jednym przypadkiem – decyzji o kontynuowaniu bratobójczej wojny. Poza nią nie mają już żadnego pola manewru. To obcy mówią im, jakie ustawy ma przyjąć ich parlament, to obcy mówią im, że mają uznać wrogów za przyjaciół, to obcy mówią im na co mają się zgodzić w negocjacjach. Nie ma czegoś takiego jak bezwarunkowe wspieranie Ukrainy, która może sobie realizować swoją własną politykę np. wobec Rosji. Nic z tych rzeczy! Tak, nie działa Unia Europejska! Ukraina jest jednak w o wiele gorszym położeniu, jej władcy oddali się pod protektorat przywódców dwóch państw europejskich a nie Europy. W konsekwencji mają tylko same obowiązki, praktycznie nie mają żadnych przywilejów, ani uprawnień.

  Miejmy nadzieję, że w Kijowie już zrozumiano, że nikt za nich narażał się nie będzie, a metoda wojny domowej z istotnymi elementami ludobójstwa, to nie jest to, na co będą mieli przyzwolenie z Brukseli, może ze stolicy pewnego innego państwa, które swego czasu było zwykłą kolonią jednego z obecnych państw europejskich – tak, ale z Brukseli na pewno nie. Dlaczego? Po prostu taki jest świat.

  My w Polsce możemy być tylko wdzięczni Ukraińcom, że sami się tak pięknie wystawili do wiatru, a jeszcze przecież niedawno nowy Prezydent RP proponował Ukrainie włączenie się do działań dyplomatycznych. Pan Poroszenko tą propozycję odrzucił i wielka chwała mu za to. To bardzo, ale to naprawdę bardzo ogranicza naszą współodpowiedzialność za wynik procesów zapoczątkowanych w ukraińskiej rewolucji. Mówiąc bez ogródek – to ogranicza naszą hańbę!
 • @detektywmjarzynski 07:28:06
  "Aktualne , na bieżąco, wydarzenia w Syrii", link:

  https://kodluch.wordpress.com/2015/10/08/syria-dziewiaty-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/

  --- Bardzo porządne opracowanie.
  Pozostaje mi czasem przetłumaczyć z niemieckiego portalu coś aktualnego w chwili pisania notki.
 • Ził "Karatiel" nowy samochód bojowy "ruskiej" armii.
  http://cs540104.vk.me/c540107/v540107437/3936b/NwO8DgfQli4.jpg
 • @Kula Lis 62 07:32:35
  "A miały być walonki, bimber i słonina według polskich rusofobów, a tu "bęc" - Rosja ma czym odpowiedzieć w zasadzie na każde zagrożenie". -

  --- Siła Rosji przyszła dość nieoczekiwanie. I chyba w dobrym czasie. Już wiemy, co znaczy zmonopolizowanie władzy przez USA.
 • @Kula Lis 62 07:39:08
  "Nie pierwszy raz Nobel przewraca się w grobie". -

  --- Wszystkie Twoje spostrzeżenia są tu trafne i słuszne.
  Szkoda, że Moskwa i Pekin nie myślą jeszcze o równorzędnej swojej nagrodzie.
 • @dron67 08:04:34
  "A nie mogliby tego robić mniej prostacko?" -

  --- Czas ich goni! Nie mają go tyle, by działać bardziej z ukrycia.
 • Wywiad a studio ukraińskiej tv...Zależy , kto przyjdzie do władzy po kolejnych wyborach, ale chciałoby się , żeby wrócili ci
  starzy, Janukowycz, Simonienko, i kto tam jeszcze był.Nie wiem jak tam badania socjologiczne ale mnie w każdym razie i wielu innym, za nich żyło się dużo lepiej!!
  https://www.youtube.com/watch?v=xR_aDsFQAag&feature=player_embedded
 • @dron67 08:10:22
  B. Geremek: "Przez 38 lat populacja się odrodziła w Izraelu, w Europie Zachodniej i w Związku Radzieckim także".

  --- I w Polsce też. Coś o danych z archiwów powie Panu Kula Lis.
  Interesujące rzeczy na ten temat przeczyta Pan w notce, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/109440,jakub-berman-uznac-antysemityzm-za-zdrade-glowna
 • jaki piękny jest świat, zwierzęta, przyroda, które psychopaci z piekła rodem tak zawzięcie niszczą.Delfin na Bahamach oddaje
  turystce smartfon, który wpadł jej do wody podczas filmowania!!
  https://www.youtube.com/watch?v=tJuWWAFG8LU&feature=player_embedded
 • @detektywmjarzynski 08:49:39
  "Obydwaj wepchnęli Polskę i Polaków do czarnej dziury". -

  --- Nie tylko oni. Artykuł Andrzeja Szuberta jest bardzo gorzki, ale prawda jest najważniejsza. Powtórzę ważny link:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/07/santo-subito-jp-nr-2-pupilek-cia/
 • @dron67 08:10:22
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2008/08/nie_dla_bydla.jpg
 • @Kula Lis 62 09:05:56
  "Irena Kinaszewska - zmarła 30 sierpnia 1990 roku. Pochowana na
  cmentarzu Rakowickiem w Warszawie w grobowcu rodzinnym księdza
  Andrzeja Bardeckiego, powiernika Karola Wojtyły. Przez ponad 15 lat
  była wierną towarzyszką życia księdza, a potem biskupa Karola
  Wojtyły z Wadowic". -

  --- I tak powoli dowiadujemy się, jak to naprawdę było. A prawda jest bardzo gorzka.
 • „Transformacja ustrojowa” – żydowski rozbiór Polski....
  https://justice4poland.files.wordpress.com/2015/10/screenhunter_778-oct-05-21-56.jpg?w=756&h=610
 • @Kula Lis 62 10:57:56
  http://wirtualnapolonia.com/2015/10/09/transformacja-ustrojowa-zydowski-rozbior-polski/#comments
 • @zygmuntbialas 10:56:36
  Niestety Zygmuncie, dzięki Internetowi, otwartym archiwom padają po kolei wszystkie autorytety, oraz ałtorytety. To smutne, że nie ma na kim się już oprzeć. Pozdrawiamy.
 • @trojanka 10:11:55
  Krakauer: "Szczególnie niebezpieczne jest ryzyko przeniesienia ukraińskiej wojny domowej do Polski, wraz z procesami dyfuzji ludności. W zasadzie państwo polskie nie jest w stanie kontrolować tego procesu". -

  --- Tak, wisi nad nami to niebezpieczeństwo. Na Ukrainie nie zostało nic rozwiązane, gospodarka upada, ludzie żyją w biedzie. Jest źle, a będzie - niestety - gorzej. Przeniesienie problemów ukraińskich czy części tych problemów jest ciągle możliwe.
 • @trojanka 10:13:52
  "Petro Poroszenko, jak twierdzą niektórzy na Ukrainie – prezydent tego kraju – sprowadził Ukrainę do roli pół-protektoratu Niemiec i Francji". -

  --- W zakresie finansowania - tak. W Kijowie jednak kto inny rozdaje karty. Ludzie to czują i demonstruję nie przed ambasadą Niemiec czy Francji, lecz przed ambasadą USA.
 • @trojanka 10:26:55
  "... chciałoby się , żeby wrócili ci starzy, Janukowycz, Simonienko,...", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=xR_aDsFQAag&feature=player_embedded

  --- Janukowicz nie był idealny, ale był jednak bezwzględnie najlepszym prezydentem Ukrainy. Zostało półtora roku do zakończenia jego kadencji. Powrót do stanu z lutego 2014 roku w tym względzie mógłby wyprowadzić Ukrainę z tej aktualnej dziury, a przynajmniej powstrzymać procesy destrukcji.
 • @detektywmjarzynski 07:28:06
  Bardzo anonimowe źródła podały, że Hercules USA który rozbił się w nocy w bazie w Afganistanie w dwa dni po ataku samolotów Rosji na bazy rebeliantów w Syrii był wypełniony zwłokami żołnierzy amerykańskich przywiezionych z tych baz... Podobno wojsko USA nie walczy przeciw wojskom rządowym Syrii. Czy te anonimowe źródła powiedziały prawdę? tak się zastanawiam?
 • @trojanka 10:36:27
  "... jaki piękny jest świat,...". -

  --- Tak. I tylko raz to mamy.
  W najbliższej notce będzie o dzieciach z Donbasu.
 • @zygmuntbialas 10:18:22
  "Zmusza nas to do łapania strzał zamiast tego, by próbować strzelać do łuczników – powiedział admirał Gortney."...Salvo z Kaspija..wywołało biegunkę Pentagonu.....nawet jak wielu podejrzewało, że coś takiego może mieć miejsce to w najśmielszych domysłach nie liczyli się, że coś takiego nastąpi już teraz...w rzeczywistości....To znaczy, że Rosja może dosięgnąć bez opuszczania swojej strefy bezpieczeństwa każdy cel na terenie i Canady i USA...Co to znaczy a znaczy to tyle, że Rosja jako ciemny, biedny kraj wedłóg oczywiście propagandy zachodu, ma rakiety, które przlecą nad kilkoma krajami nikt ich nie zauważy i na dodatek pierdolną tam gdzie trzeba i to na tyle w tym temacie...Kto choć trochę rozumuje co to jest....wie, jakie to ma reperkusje geopolityczne. Czy wydaje sie wam, że ktokolwiek w tzw polskiej klasie politycznej to rozumie?????bo ja raczej wątpię:-)))) Idźta na nich nadał głosować:-)))))) Ps...USA są w stanie rozkładu. Poczytajcie lub pooglądajcie sobie o Snowdenie. Amerykanie byli całkowicie zaskoczeni np, sposobem w jaki Rosja przejęła Krym. Tam nie ma już prawie wywiadu. Niewiarygodne ale jednak prawdziwe.
 • @Kula Lis 62 11:01:21
  "... padają po kolei wszystkie autorytety, oraz ałtorytety. To smutne, że nie ma na kim się już oprzeć". -

  --- Pozostaje rodzina, są bliscy, przyjaciele i zwykli ludzie.
  Są ciągle zachowane podstawowe wartości w życiu codziennym.
  Więc nie całkiem giniemy.

  Pozdrawiam Barbarę i Ciebie.
 • @Kula Lis 62 11:38:58
  "To znaczy, że Rosja może dosięgnąć bez opuszczania swojej strefy bezpieczeństwa każdy cel na terenie i Canady i USA... (...) USA są w stanie rozkładu". -

  --- Tak, to widać na wielu płaszczyznach.
 • @zygmuntbialas 10:27:36
  "--- Rosjanie doceniają starania swego prezydenta, który po latach smuty podniósł swój kraj pod względem gospodarczym, społecznym i militarnym."
  Właśnie! A kiedy my będziemy mieli wybitnego przywódcę, który wyrwie nas z obecnej "polskiej smuty".
  Nasz naród wyprodukował wiele wspaniałych walecznych wojowników oraz wielu świętych. Niestety przywódcy nie umieliśmy stworzyć, Piłsudski się nie liczy bo miewał do Polaków pogardliwy stosunek........
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Nowa tajna rosyjska broń i uzbrojenie....

  Siły powietrzne Rosji sa o wiele lepsze od amerykańskich – przyznają to sami Amerykanie. Najnowsza generacja MIG-31MB potrafi związać naraz 7 obiektów i kontrolować 20, i potrafi strącić AWACS. Rodzina samolotów Suchoj SU -35 jest nie do zestrzelenia. Potrafi skręcić gwałtownie przed rakieta tuż przed uderzeniem – zmienna nastawa silnika odrzutowego – Amerykanie tego nie mają i długo mieć nie będą. Rakiety, systemy S-400 przeciwlotniczy i przeciwrakietowy jest oraz hipersoniczna torpeda "Szkwał" nie do przeskoczenia dla USA – Amerykanie nic nie mogą zrobić jakimkolwiek atakiem, a ich tarcza antyrakietowa nie chroni przed ewentualnym rosyjskim atakiem... Pancyr-S1 - system rakietowy ziemia-powietrze

  Pancyr-S1 to system ziemia-powietrze krótkiego i średniego zasięgu. W założeniach taktycznych może służyć jako wsparcie dla omówionego wcześniej systemu S-400. Rosyjscy konstruktorzy chwalą Pancyra za jego precyzję. Dzięki nowoczesnym radarom ma on możliwość wykrycia obiektów o powierzchni jednego centymetra kwadratowego, a zastosowane rakiety pozwalają niszczyć nie tylko samoloty, ale także pociski manewrujące. W 2012 roku Pancyr potwierdził swoją bojową skuteczność. Jednostka na wyposażeniu syryjskiej armii zestrzeliła turecki samolot F4 Phantom II, który wykonywał lot zwiadowczy nad syryjską Latakią. Rosja już szykuje następcę modelu S1. Na 2017 rok planowany jest debiut wariantu SM, który ma być skuteczny również przeciwko samolotom bezzałogowym. Udoskonalony radioelektroniczny Su-25CM

  Rosyjski resort obrony poinformował o zakończeniu testów samolotu szturmowego Su-25CM z nowym systemem walki radioelektro­nicz­nej. Wojskowi w Moskwie podkreślili, że próby zakończyły się pełnym sukcesem. Samoloty wyposażono w system Vitebsk-25, który zagłusza pracę naziemnych urządzeń obrony przeciwlot­ni­czej. Może też zakłócać działanie oprogramowania wrogich samolotów. Docelowo modernizacja obejmie około 80 maszyn Su-25. Model Su-25 CM to najnowsza wersja rodziny samolotów, które produkowane są już od ponad 35 lat. Maszyna była masowo używana przez wojska radzieckie stacjonujące w Afganistanie w latach 1979-1989. W 2008 roku używały jej armie Rosji i Gruzji w czasie wojny w Osetii Południowej. Rosjanie znów chwalą się swoją bronią. Samoloty Su-25CM mogą niszczyć 4 cele jednocześnie.
  Samoloty Su-30SM osiągnęły nowy stopień gotowości

  Rosyjskie samoloty wielozadaniowe Su-30SM, które styczniu 2014 roku wzbudziły wielką sensację w polskich mediach, osiągnęły kolejny stopień gotowości. Siły powietrzne Rosji poinformowały o pomyślnym zakończeniu prób tankowania w locie maszyn tego typu, zarówno w dzień jak i w nocy. W akcji uzupełniania paliwa w locie brał udział samolot-tankowiec typu Ił-78 a załogi przeprowadziły kilka treningów, zarówno w dzień, jak i w nocy, korzystając ze specjalnego oświetlenia latających cystern.

  Jak poinformowały służby prasowe rosyjskiego lotnictwa, tankowania ćwiczono na wysokościach od dwóch do pięciu tysięcy metrów i przy prędkościach w zakresie 500-600 km/h. Dzięki możliwości uzupełniania paliwa w locie, samoloty Su-30SM zyskują niemal nieograniczony zasięg operacyjny. Z tej perspektywy, ewentualne ich rozmieszczenie przed końcem 2014 roku w Kaliningradzie nie wydaje się takim wielkim zagrożeniem, na jakie wykreowały je niedawno polskie media. Samolot Su-30SM jest gruntownie zmodernizowanym, dwumiejscowym wariantem myśliwca Su-27, o możliwościach zbliżonych do eksportowych samolotów Su-30MK/MKI, eksploatowanych między innymi przez Indie. Su-30SM są maszynami wielozadaniowymi, zdolnymi zarówno do działań myśliwskich, jak też atakowania celów naziemnych i nawodnych szeroką gamą uzbrojenia najnowszej generacji o łącznej masie sięgającej 8 ton.

  Awionika, w tym radar, system pozycjonowania i łączności, oraz systemy sterowania uzbrojeniem, zostały znacznie unowocześnione względem poprzednich wersji. Dwuosobowa załoga ułatwia realizację skomplikowanych zadań, zwłaszcza podczas lotów na małej wysokości. Najbardziej interesującą cechą tego płatowca jest wyposażenie w przednie, dodatkowe płaszczyzny sterujące (tak zwane cannardy) i dysze wylotowe silników o zmiennych wektorze ciągu. Zwiększa to znacznie manewrowość maszyny i zakres dostępnych ewolucji. Jednak poza pokazami i sporadycznie zdarzającymi się walkami powietrznymi na bliski dystans jest to cecha w niewielkim stopniu wpływająca na możliwości bojowe. Samoloty wielozadaniowe typu Su-30SM wraz z maszynami bombowymi Su-34 zastępują obecnie w rosyjskim lotnictwie i marynarce wojennej przestarzałe i mocno wyeksploatowane bombowce Su-24.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Obwód Kaliningradzki

  Personel Floty Bałtyckiej - według rosyjskich danych z 2001 roku - liczy 32,2 tysięcy osób (z czego 25 tys. w rejonie Kaliningradu). Flota dysponuje 99 okrętami nawodnymi i sześcioma konwencjonalnymi podwodnymi, brygadą piechoty morskiej (z poduszkowcami desantowymi, 850 czołgami, 360 systemami artyleryjskimi i 550 brzegowymi zestawami rakietowymi) oraz dywizją lotnictwa morskiego. Większość nowoczesnych okrętów uzbrojona jest w wyrzutnie, z których odpalać można morskie pociski wyposażone w nowe, zminiaturyzowane ładunki nuklearne małej mocy. Dwa pułki samolotów szturmowych i rozpoznawczych Su-24 (ale z nowoczesną elektroniką), zgrupowanych na lotniskach wokół Kaliningradu, przygotowywane były nie tylko do filmowania ruchów floty NATO, ale także zwalczania okrętów sojuszu i atakowania portów, także za pomocą kierowanych pocisków i bomb jądrowych. Do tego arsenału dorzucić należy unowocześniane myśliwce dalekiego zasięgu Su-27, bazujące w Bagrationowsku, tuż za polską granicą. W razie konieczności - z racji potężnego promienia działania i sporego udźwigu - mogłyby posłużyć do nalotu jądrowego.

  Była 11-ta armia wniosła prawdopodobnie do arsenału KOR taktyczne i operacyjno-taktyczne rakiety (w NATO nazywane pociskami pola walki, ponieważ ich zasięg wynosi od kilkudziesięciu do 300 kilometrów). Są one dostosowane do przenoszenia różnych typów głowic jądrowych, na przykład neutronowych (obecnie ich liczbę szacuje się na 10 tys.; większych, do rakiet strategicznych, Moskwa miała w roku 2000 około 7 tysięcy. Są one zminiaturyzowane, dlatego łatwo je przemieszczać, choćby drogą powietrzną (na pokładach małych taktycznych samolotów transportowych). O ich użyciu może zadecydować - jak było w doktrynie wojennej ZSRR - dowódca armii czy nawet dywizji.

  Z pobieżnych wyliczeń wynika, że tuż za Polską granicą Rosja miała w 2001 roku około osiemnastu wyrzutni pocisków Toczka o zasięgu 70 km i ustawionych na szybkich amfibiach Toczka-U, sięgających celów odległych o 120 km, a także ponad 30 starszych modeli rakiet Scud, napędzanych silnikami na paliwo ciekłe, mogących razić obiekty odległe o kilkaset kilometrów.

  Na szczęście dzięki porozumieniu o likwidacji środków przenoszenia broni atomowej średniego zasięgu nie zagraża nam nowoczesny rosyjski system rakiet armii lądowej Oka o zasięgu do 500 km, ale w razie konfliktu, pociski dolecą do Polski w ciągu kilkunastu minut. W efekcie w arsenałach lądowych Moskwy pozostały starsze pociski i ciągle modernizowane, bardzo udane Toczki. Jedną z mutacji tych rakiet jest pocisk pola walki Iskander, o masie 3,8 tony i zasięgu do 280 km. Jego wariant, Iskander-E, oferowany jest nabywcom z Azji i Bliskiego Wschodu, co stało się powodem zadrażnień na linii Waszyngton - Moskwa. Oferta eksportowa sugeruje, że pocisk jest tak precyzyjny, iż nie trzeba go wyposażać w głowicę jądrową, skoro niszczy cel jednym konwencjonalnym ciosem punktowym. Nie można mieć wszakże złudzeń, że i ta broń nie posłuży do przenoszenia głowic nuklearnych.

  Dla Polski najistotniejsze jest to, czy Iskandry - na zawierających podwójną wyrzutnię podwoziach - trafiły do strefy kaliningradzkiej. Pośrednią odpowiedź przyniósł oficjalny dziennik sił zbrojnych Rosji "Krasnaja Zwiezda". Opublikował on 17 lipca 1999 r. informację o decyzji jak najszybszego wprowadzenia do linii kompleksów rakietowych Iskander-E, które powinny zastąpić pociski R-300 (Scud) starszej generacji. Podano jednocześnie oficjalnie, że Iskandry zostaną rozmieszczone tak, aby umożliwiały ewentualną eliminację niewielkich i szczególnie ważnych dla potencjalnego przeciwnika Moskwy obiektów.

  W 1999 roku w strefie kaliningradzkiej - co nie wywołało echa w Polsce - odbyły się manewry Zapad ’99. Ćwiczono nie tylko odpieranie zmasowanych ataków, ale i kontruderzenia za pomocą pocisków samosterujących (takich dobrych jak amerykańskie Tomahawki) oraz rakiet z różnymi głowicami. Niezależnie od tego, jakie wnioski wyciągnęli z tych ćwiczeń nasi analitycy, Polska nie dysponuje żadnymi środkami rozpoznania powietrznego, pozwalającymi na choćby pobieżną lustrację strefy kaliningradzkiej podczas lotów wzdłuż naszej północnej granicy. Skierniewicki pułk, operujący do niedawna na leciwych Migach 21R, został rozwiązany; rozpoznawcze Su-20 oddano na złom, a zaledwie kilka bazujących w Powidzu Su-22M4 (z doraźnie zainstalowanymi rekonesansowymi kontenerami KKR) musi przejść remont. Wojska lądowe natomiast nadal nie mają bezpilotowych, zdalnie sterowanych aparatów rozpoznawczych, które stają się standardem w rozwiniętych armiach zachodnich.

  Na przełomie lat 1999-2000 Moskwa wprowadziła nową doktrynę militarną, której podstawą jest użycie broni atomowej nie w odpowiedzi na groźby jej zastosowania, ale w razie zagrożenia agresją. Najtaniej jest mocarstwu zatkać wszelkie luki technologiczne arsenałów konwencjonalnych bronią jądrową, gdyż jest ona orężem politycznym i propagandowym. Na mocy dekretu prezydenta Rosji Kaliningradzki KOR stał się autonomicznym ciałem, nie podporządkowanym żadnemu z istniejących okręgów wojskowych kraju, a podległym jedynie najwyższym władzom. Gubernator Kaliningradzki jest dowódcą Floty Bałtyckiej i gubernatorem obwodu kaliningradzkiego, a także głównodowodzącym formacji militarnej KOR, czyli Kaliningradzkiego Rejonu Obronnego, zwanej nieformalnie najdalej na Zachód wysuniętym niezatapialnym lotniskowcem Moskwy.
 • @Sukarno 12:44:11
  "A kiedy my będziemy mieli wybitnego przywódcę"? -

  --- Myślę, że tu warunkiem podstawowym jest suwerenność kraju.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Pokaz nowego uzbrojenia Expo 2013

  Rosyjscy żołnierze to aktualnie już nie dawne kacapy w papachach i onucach z przewieszonym przez ramię Kałasznikowem. Pokaz nowoczesnej rosyjskiej techniki na EXPO 2013 udowadnia, że NATO nie powinno lekceważyć Moskwy, a Polska nie powinna bezmyślnie i głupkowato wtrącać się w rosyjską wielkomocarstwową politykę, bo znaczy mniej niż pchła na dupie niedźwiedzia. Nowe czołgi, bojowe wozy piechoty, terenówki tigr. Pod wrażeniem był m.in. premier Miedwiediew.

  Czasy zimnej wojny odeszły w niepamięć, wiedzą to nawet Rosjanie, którzy czerpią z systemu kapitalistycznego pełnymi garściami. Najlepiej świadczy o tym fakt, że niegdyś najlepiej strzeżone tajemnice o najnowocześniejszych technologiach wojskowych, dziś sprzedają jak świeże bułeczki. Już we wrześniu zaprezentują je na 9 międzynarodowej wystawie uzbrojenia Russian Arms Expo 2013.

  Najnowsze czołgi, haubice, wozy wsparcia piechoty, samochody terenowe, broń przeciwlotnicza, rakiety bliskiego i średniego zasięgu, samoloty, helikoptery. W programie wystawy znajduje się tak wiele sprzętu, że nie sposób wymienić wszystkiego. Plotki głoszą, że Rosjanie chcą po raz pierwszy pokazać także swoje bezzałogowe drony bojowe. Te należą do najciekawszych konstrukcji z punktu widzenia technologicznego. Jak co roku najbardziej widowiskowe będą zapewne pokazy broni pancernej, w tym najnowszych odmian czołgu T-90. pokazy odbędą się na specjalnie zbudowanym na tą okazję poligonie obok miejscowości Niżnyj Tagil. Na pokazy zjadą wojskowi z całego świata, głównie by kupować, ale zapewne także by podpatrzeć i podkraść najnowsze nowinki technologiczne. Oto przedsmak jesiennego pokazu:

  http://www.youtube.com/watch?v=B49NJdnmXgA

  Russia Arms EXPO - Крупнейшая международная выставка продукции военного назначения, проводимая под патронажем Правительства Российской Федерации - 2013.

  Rosja od lat próbuje wypełnić lukę w uzbrojeniu i przeskoczyć przepaść technologiczną dzielącą jej konstrukcje bojowe od sprzetu krajów zachodnich, przede wszystkim USA. Sprzyjają im wysokie zyski jakie uzyskują ze sprzedaży gazu i ropy. Pieniądze uzyskane z tego tytułu pompowane są w rodzimy przemysł zbrojeniowy. Jednak Putin, nauczony historią ZSRR, nie chce dopuścić do nadmiernego napompowania "zbrojeniowej bańki" i szuka nowych rynków zbytu dla rosyjskiej broni za granicą, głównie w bogatych krajach arabskich. Stąd pomysł na organizację wystawy. Nietrudno dostrzec także drugiego aspektu Expo. Jest to ewidentne "prężenie muskułów" przed krajami NATO, które ostatnimi czasy zdaje się zapomniały stare przysłowie "chcesz pokoju? szykuj się do wojny".

  Co ciekawe, by zadość uczynić pacyfistom, w programie Russian Arms Expo 2013 znalazły się także dyskusje i obrady uczestników na temat ograniczania rozprzestrzeniania się i sprzedaży broni. Wątpliwe jednak, by zgromadziły one choć w połowie tak liczną widownie, jak manewry na poligonie.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Tajna broń Rosji sparaliżuje tarczę antyrakietową USA

  Amerykańska tarcza antyrakietowa już niedługo nie będzie stanowiła żadnego problemu dla Rosji - pisały wojskowe czasopisma w 2012 roku. Rosyjska armia zostaje wyposażona w tajemniczą broń, która będzie w stanie unieszkodliwić system antyrakietowy USA. Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin ogłosił, że do 2020 roku wojsko zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt zdolny do sparaliżowania amerykańskiego systemu tarczy antyrakietowej. Rogozin zapowiedział, że Rosja skonstruowała własny system antyrakietowy na terenie kraju, który może przechwycić i zlikwidować każdą rakietę. Dodatkowo rakiety przenoszące głowice zostają stopniowo wyposażone w urządzenia mogące zmylić obce tarcze antyrakietowe, w tym amerykańską, która miała zostać zamontowana w Polsce. Jeśli ktoś sądzi, że można Rosję otoczyć przeciwrakietowym murem to się myli. Rosja już za czasów Piotra Wielkiego wyrąbała sobie drzwi do Europy, a współcześnie rozwali całą ścianę, jeśli ktoś będzie próbował ją izolować lub rzucić na kolana - cytował w 2012 roku słowa wicepremiera portal polskieradio.pl.

  Tajne testy Rosjan nad nową bronią

  Pierwsze próby odbyły się już w 2011 roku. Do arsenału rosyjskiego wojska wchodzą stopniowo nowe rakiety międzykonty­nen­tal­ne, przenoszące ładunki jądrowe. Prace nad pociskami prowadzone są w największej tajemnicy. Rosyjskie władze poinformowały co prawda, że z łodzi podwodnej Jekaterynburg odpalono próbnie rakietę Siniewa, która od dawna jest na wyposażeniu floty. Jednak według nieoficjalnej informacji, testowano zupełnie nowy pocisk o nazwie Lajner - donosi rmf.fm powołując się na gazetę "Komsomolskaja Prawda". Lajnery mają najprawdopo­dob­niej zastąpić rakiety Buława, z którymi Rosjanie od lat mają problemy. Buławy są w stanie przenosić 6 głowic nuklearnych ale o małej sile rażenia. Natomiast nowe pociski międzykonty­nen­tal­ne przenoszą 4 głowice ale o większej mocy. Dziennikarze rosyjskiej gazety podejrzewają, że informacje na temat Lajnerów wyciekły bezpośrednio z fabryki rakiet w Miassie - informuje rmf.fm
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Rakieta hipersoniczna i "Bestia z Głębin" - Chiny i Rosja w wyścigu zbrojeń z USA

  Chiny przeprowadziły test swojego pierwszego samolotu hipersonicznego. Supernowoczesny aparat latający jest tak szybki, że w jego obecności systemy obronności wszystkich krajów świata stają się bezużyteczne, co oznacza całkowite przewartościowanie w globalnej dyplomacji atomowej. Informacja o tym dokonaniu wywołała poważny niepokój w Białym Domu. Waszyngton obawia się, że Pekin jako pierwszy wejdzie w posiadanie ultrasuperszybkiej broni. USA przeprowadziły test samolotu hipersonicznego w 2010 r., a Indie i Rosja pracują dopiero nad prototypem tego typu aparatu latającego. Wygląda na to, że Chińczycy mogą wyprzedzić Stany Zjednoczone w uzyskaniu tej broni. Amerykę powinny niepokoić także dokonania rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego, który za wypuszcza do użytku kilka supernowoczesnych i niemal niezatapialnych okrętów podwodnych.

  Testy supernowoczesnego chińskiego "szybowca", któremu Pentagon nadał nazwę WU-14, odbyły się w ścisłej tajemnicy. Chiński szybowiec to część projektu, którego celem jest przenoszenie głowic nuklearnych przez międzykontynentalną rakietę balistyczną, poruszającą się z prędkością rzędu 10 Macha, czyli 10 razy większą niż prędkość, z jaką rozchodzi się dźwięk w warunkach normalnych. Zachodnie źródła w Pekinie komentują, że Chiny osiągnęły sukces "znacznie wcześniej", niż oczekiwano. Za najbardziej zaawansowany uchodzi nadal samolot amerykański, jednak żadnemu narodowi nie udało się na razie pokonać kilku istotnych przeszkód - wśród nich najważniejszym wyzwaniem pozostaje opracowanie systemu precyzyjnej kontroli lotu aparatu.

  Zdaniem ekspertów Waszyngton może mieć problem ze zdobyciem funduszy porównywalnych do tych, jakie w swoją technologię zainwestował Pekin. Uważa się, że sukces WU-14 to efekt współpracy ponad 100 uniwersytetów i laboratoriów badawczych w całych Chinach. Amerykańscy analitycy obronności uważają, że celem Pekinu jest zademonstrowanie całemu światu potęgi chińskiej armii. Udoskonalenie technologii hipersonicznej w teorii umożliwi zaatakowanie bronią atomową lub konwencjonalną każdego celu na naszej planecie, zanim mechanizmy ostrzegawcze i systemy antyrakietowe w ogóle zareagują. Większość pocisków rakietowych przemieszcza się z prędkością około 950 km/h. Tymczasem szybowiec hipersoniczny, przenoszony "na barana" przez międzykontynentalną rakietę balistyczną, osiąga przestrzeń kosmiczną, tam odczepia się i manewruje na cel z prędkością 10 razy większą niż prędkość dźwięku. Dzisiejsze systemy obronności nie są przygotowane do zwalczania tak szybkich obiektów w dodatku atakujących praktycznie z kosmosu.

  Wiele wskazuje, że Chiny budują też rakietę hipersoniczną, którą będzie można odpalić z myśliwca lecącego z prędkością rzędu 5-10 Ma, wyposażoną w silnik strumieniowy typu Scramjet (z naddźwiękową komorą spalania). Podczas testu przeprowadzonego w maju 2013 roku X-51 WaveRider Boeinga osiągnął prędkość 5,1 Ma. Amerykanom brakuje jednak środków finansowych na dalsze prace nad projektem wartym 300 mln dolarów. Choć Pentagon nie potwierdził definitywnie prędkości chińskiej rakiety hipersonicznej, fakt, że Pekin przeprowadził ten test wywołał poważne zaniepokojenie w Białym Domu. Trzej przedstawiciele Partii Republikańskiej, członkowie komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów, wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie: "Gdy kolejne cięcia budżetu na obronność kraju osłabiają amerykańską przewagę technologiczną, Chiny i inne rywalizujące z nami narody robią wszystko, by osiągnąć równość militarną z USA. W niektórych przypadkach, np. jak ten, wydaje się, że już nas prześcignęły".

  Jednak Amerykanów niepokoić może nie tylko chińska superszybka rakieta. Jak pisał niedawno "The Sunday Times", Rosjanie są bliscy ukończenia budowy supernowoczesnego okrętu podwodnego, który może zapewnić Rosji dominację wojskową na morzach i oceanach. Obecnie przeprowadzane mają być testy okrętu K-329 Severodvinsk, zwanego "bestią z głębin", którego budowa kosztowała około 2,5 mld dolarów. Poważni eksperci - zdaniem "Sunday Timesa" - uważają, że technologicznie okręt ten znacząco wyprzedzi podwodne okręty amerykańskie. W sumie ma zostać wyprodukowane osiem takich łodzi przeznaczonych do pościgu i zatapiania obcych jednostek. Każdy okręt ma być wyposażony w 24 pociski balistyczne typu Cruise z głowicami o sile wybuchu 200 kiloton. Oprócz tego uzbrojone mają być w rakiety do zatapiania okrętów, miny i torpedy.

  Według cytowanej gazety okręty typu K-329 mają być gotowe do służby wiosną 2014 i prawdopodobnie operować będą na wodach Arktyki. Podobnie jak dotychczas fikcyjny sowiecki okręt z filmu "Polowanie na Czerwony Październik" będzie niezwykle trudny do wykrycia i zniszczenia. Ma zainstalowane silniki niemal niewydające dźwięków, a jego pancerz pokryty jest materiałem absorbującym impulsy sonaru. Okręty te mogą się poruszać z prędkością do 35 węzłów oraz zanurzać na ponad 600 metrów, co sprawia, że praktycznie będą niewykrywalne i poza zasięgiem wszelkiej broni amerykańskiej oraz NATO-wskiej.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  9A52-4 Tornado - wieloprowadnicowa wyrzutnia rakietowa

  Jednostki 9A52-4 Tornado to w prostej linii kolejne pokolenie następców legendarnej Katiuszy. Najnowszy rosyjski system wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej zastępuje stopniowo wysłużone jednostki BM-21 Grad i BM-27 Uragan, które pamiętają jeszcze lata 60-te i 70-te ubiegłego XX wieku. Moskwa liczy, że nowa konstrukcja w ciągu najbliższych 10 lat (do 2022 roku zastąpi wszystkie stare modele, jednak na dopiero oddano oficjalnie do użytku zaledwie około 40 sztuk nowego Tornada. Broń osadzona jest na Kamazie 63501 napędzanym na wszystkie osiem kół. Wyrzutnia może zostać uzbrojona w siedem rodzajów 300 mm rakiet Smerch (m. in. pociski termobaryczne czy kumulacyjne), także zdolne do przenoszenia głowic neutronowych.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Okręty podwodne projektu 955 (typu Borej)

  Na początku 2013 roku do służby w rosyjskiej marynarce wszedł pierwszy okręt podwodny o napędzie atomowym od czasu rozpadu ZSRR. "Jurij Dołgoruki" dał początek planowanej serii jednostek typu Borej, określanej też jako projekt 955. Okręty tej klasy mają zastąpić starsze jednostki podwodne floty wojennej. Do 2014 zbudowano trzy okręty tego typu. Są one przystosowane do przenoszenia najnowszych pocisków balistycznych R-30 Buława. Mają być podstawowym elementem rosyjskiego systemu odstraszania nuklearnego. Każda jednostka może przenieść do 16 Buław o zasięgu do 8 tysięcy km. Z kolei każdy pocisk może przenosić nawet do 10 głowic nuklearnych o sile 150 kiloton - czyli dziesięć razy potężniejszych niż bomba zrzucona na Hiroszimę. Jedna salwa może może więc obrócić w pył średniej wielkości państwo. Do 2020 roku Rosja chce mieć osiem okrętów tego typu (w tym trzy zmodyfikowanego projektu 955A).
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Su-35 - myśliwiec wielozadaniowy

  Za podstawę do stworzenia Su-35 posłużył klasyk radzieckiego lotnictwa - myśliwiec Su-27 zaprojektowany przez biuro Suchoja. Jego gruntowna, wieloetapowa modernizacja trwała ponad 20 lat. W efekcie w Su-35 poprawiono kąt natarcia, stabilność i zasięg lotu. Konstruktorzy zadbali także o możliwość tankowania w powietrzu. Pojawiły się nowe system kontroli ognia oraz trójwymiarowy radar. Całkowicie zmodernizowano także kokpit. W grudniu 2013 roku lotnictwo miało na stanie 34 myśliwce Su-35. Docelowo ich liczba ma wzrosnąć do 48 i na tym koniec, bo w 2016 roku Rosja planuje wprowadzić myśliwiec piątej generacji PAK FA (również zaprojektowany przez Suchoj). Z powodu wprowadzenia Su-35, Ameryka musiała zbudować nowe F-35... który okazał się klapą!
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  S-400 Triumf - system rakietowy ziemia-powietrze

  System S-400 jest młodszym "bratem" wysłużonego S-300, który od końca lat 70-tych XX wieku był jednym z podstawowych oręży przeciwlotniczych w ZSRR. W przeciwieństwie do poprzednika, Triumf jest wielofunkcyjny, równocześnie może być wyposażony w rakiety o różnym zastosowaniu i zasięgu (od 40 do 400 km). Według testów i informacji z Rosji, S-400 jest w stanie skutecznie strącić nie tylko myśliwce i bombowce, ale także samoloty skonstruowane w technologii, która zapewnia niską wykrywalność przez radary. Triumf może też zestrzelić pociski manewrujące oraz niektóre typy rakiet balistycznych. Pierwsze systemy S-400 weszły do użytku w 2004 roku. Broń została zaprojektowana przez koncern Almaz-Antej, który specjalizuje się w konstruowaniu pocisków rakietowych. Pod koniec 2013 roku Rosja miała 112 platform systemu. Do 2020 roku ma mieć ich około 450, z czego większość w regionach przygranicznych i morskich. System jest ciągle udoskonalany i wzbogacany o nowe przydatne funkcjonalności.
 • @zygmuntbialas 11:46:20
  Ka-50 Kamow - śmigłowiec szturmowy

  Charakterystyczną cechą jednomiejscowego śmigłowca K-50 jest tzw. "układ Kamowa", czyli system dwóch wirników, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Podstawową zaletą takiej konstrukcji jest brak śmigła ogonowego i krótki ogon, co sprawia, że maszyna może lecieć nawet po odstrzeleniu go. Ka-50 jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy w historii zainstalowano w nim system katapultowania do góry. Ewakuacja może nastąpić na dowolnej wysokości i przy maksymalnej prędkości. Zanim pilot zostanie katapultowany, łopaty wirników ulegają automatycznemu wystrzeleniu. Ka-50 były szeroko wykorzystywany w czasie II wojny czeczeńskiej. Piloci śmigłowców zniszczyli kilkadziesiąt ważnych celów i udowodnili wyższość maszyny Kamowa nad przestarzałymi Mi-24. Śmigłowiec występuje również w wariancie dwumiejscowym Ka-52, który powstał z myślą o dowodzeniu i organizowaniu pola walki.

  Mi-28 - śmigłowiec szturmowy

  Śmigłowiec Mi-28 to maszyna zaprojektowana niemal wyłącznie do ataku. Powstała na podstawie śmigłowca Mi-24, który z czasem okazał się zbyt mało zwrotny w porównaniu do zachodnich odpowiedników. Dziś w 2014 roku najnowszy wariant śmigłowca (Mi-28N) uznawany jest za odpowiednik amerykańskich zmodernizowanych Apache. W wyjątkowych sytuacjach, oprócz dwójki pilotów, na pokład Mi-28 mogą wejść 2-3 osoby, jednak głównym zadaniem maszyny jest natarcie. Model Mi-28N, dzięki zmianom konstrukcyjnym może operować w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory dnia i nocy, stąd jego przydomek - "Nocny Łowca". Mi-28N wszedł do służby w 2006 roku i jest podstawowym śmigłowcem bojowym rosyjskiej armii. Na jego bazie do 2017 roku powstaje testowany już śmigłowiec piątej generacji.
 • @zygmuntbialas 10:18:22
  Rosyjscy żołnierze to aktualnie już nie dawne kacapy w papachach i onucach z przewieszonym przez ramię Kałasznikowem. Pokaz nowoczesnej rosyjskiej techniki na EXPO 2013 udowadnia, że NATO nie powinno lekceważyć Moskwy, a Polska nie powinna bezmyślnie i głupkowato wtrącać się w rosyjską wielkomocarstwową politykę, bo znaczy mniej niż pchła na dupie niedźwiedzia.
 • @zygmuntbialas 12:58:51
  Polskę gdyby tylko Rosjanie chcieli w 48 godzin zajmują tylko sami żołnierze z Obwodu Kaliningradzkiego!!! Z czym nasza praktycznie bezbronna i zdziesiątkowana armia do nich????
 • @Kula Lis 62 12:59:43
  "Rosyjscy żołnierze to aktualnie już nie dawne kacapy w papachach i onucach z przewieszonym przez ramię Kałasznikowem. Pokaz nowoczesnej rosyjskiej techniki na EXPO 2013 udowadnia, że NATO nie powinno lekceważyć Moskwy,...". -

  --- Zdaje się zlekceważyło NATO Rosję w walce o Krym, której właściwie nie było ze względu na błyskawiczną reakcję Rosji.
  Rosja dokonała ogromnego dzieła w ostatnich 15 latach na wszystkich polach: gospodarczym, społecznym, kulturalnym i militarnym. W tym czasie dołują USA, więc tworzy się równowaga. Myślę, że solidniejsza od tej sprzed ponad 25 lat.
 • @Kula Lis 62 13:20:34
  Przeczytałem kilka Twoich wpisów na temat uzbrojenia Rosji.
  To są bardzo duże ich osiągnięcia. Sam niewiele dodam, bo zbyt mało znam się na tych sprawach.
  Myślę tylko, że przerwanie monopolu USA, które z policjanta (srogiego zresztą) zmieniły się w światowego awanturnika, jest potrzebne światu.
 • @Kula Lis 62 13:29:28
  "... gdyby tylko Rosjanie chcieli...". -

  --- O tym wiedzą nasi generałowie, wiedzą też co rozsądniejsi politycy. Ale cóż, suweren każe szczekać, to i szczekają.
 • @Marx 8888 13:38:30
  "My też mamy dobrą armię". -

  --- Tak, na obrazach, przedstawiających wydarzenia historyczne.
 • @zygmuntbialas 14:16:04
  U SSakiewicza szczują, że po Donbasie będzie zaatakowana Polska, to niby NATo ostrzega!
 • @Kula Lis 62 14:23:23
  Przenoszę zajawkę: "Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie wskazał na przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy oraz na Donbas jako na dwa najbardziej zapalne punkty na mapie Europy". -

  --- Co to się rodzi w chorej głowie? Faktem jednak jest, że jak Amerykanie pomajstrują, to może to być punkt zapalny.
 • @zygmuntbialas
  https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11960129_956626431062890_2525063019543344719_n.jpg?oh=c632ed4e2762e91494383f3b05f9c225&oe=56CFEFF9
 • @zygmuntbialas
  https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11060099_934552363270297_8153937778046060268_n.jpg?oh=c551ec29a9055eb0b6340731c0baf64b&oe=5696E11B
 • @Marx 8888 14:25:33
  "... jak polskie konie szybko pływają". -

  --- Może się Ruski wystraszy tych koni i odda Kaliningrad, czyli polski Królewiec :)))
 • @zygmuntbialas III RP śmierdzi od łba.
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/10/iii-rp-c59bmierdzi-od-c582ba2.jpg
 • @Kula Lis 62 15:05:29
  "Czas pogonić rządzących od koryta...". -

  --- Problem jest taki, że przyjdą następni - nie wygląda na to, że będą lepsi.
 • @Kula Lis 62 15:06:18
  Ewa Kopacz: "Oddaliśmy za łapówki majątek narodowy,...". -

  --- Zdjęcie wskazuje, że E. Kopacz jest zadowolona i dumna z "osiągnięć".
 • @Kula Lis 62 15:10:11
  "III RP śmierdzi od łba". -

  --- Od samego początku. Od 26 lat.
 • Oto domek Piotrusia Proszenko/ celowe przejęzyczenie/ na obrzeżach Kijowa +plus oprócz tego paręnaście hektarów najlepszych
  działek w centrum miasta!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tByCGoJ7sWU

  ================================
  plus zarobek na wojnie, na produkcji broni i czekoladek!!
  Będzie jeździł i żebrał dalej, zawsze coś uszczknie.
  Plus synalek wymoczek deputowany w Wierchownej Radzie na pensji podatników ukraińskich. Będzie służył każdemu Pietia, kto zapłaci, naród Ukrainy on, Jaceniuk, Turczynow i reszta mają głęboko gdzieś!!
  Narodowi podwyższą wszystkie opłaty i obniżą pensje!!!

  OOOOOOO Rany ...tak jak w Polsce!!
 • Za ostatnie pół roku na Ukrainie:
  gaz +600%
  prąd +48%
  woda + 35-58%
  ogrzewanie +71,8


  pensje, stypendia, płaca minimalna/minimum socjalne/ + 13%


  https://pp.vk.me/c543100/v543100466/a346/EpsO2QcXOfU.jpg
 • Podziemne tunele przez które ISIL, chciał zaatakować i wziąć Damaszek.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZGUf2Bh_zW4&feature=player_embedded
 • Skąd ISIL ma tysiące samochodów "Toyota, terenówek i innych????. NIKT nie odpowiedział!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=sq_iP5lQsAU&feature=player_embedded
 • W Kirowskim rejonie Doniecka odbył się 15 Festiwal Twórczości Młodych!Doniecka i Ługańska
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=21PVqFrnQEA
 • Znowu osobiście?????
  http://cs622522.vk.me/v622522092/4c130/i-JWbN2aRbc.jpg
 • @zygmuntbialas
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/111/16/1111618.jpg Poroszenko: niszcząc PI FR nadszarpnie światowy porządek(sic! on już doszczętnie zdurniał, gorzała mu mózg do końca wyżarła!)...Zdaniem ukraińskiego przywódcy działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii przeciwko „Państwu Islamskiemu” prowadzą do globalnej niestabilności.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uważa, że Rosja rozpoczynając bombardowania obiektów PI w Syrii podważa „globalny porządek bezpieczeństwa”.(sic!!!)
  W wywiadzie dla programu BBC Newsnight Petro Poroszenko powiedział, że „Władimir Putin chce globalnej niestabilności”, porównując operację rosyjskiego lotnictwa w Syrii z sytuacją w Donbasie. Nie przytoczył on jednak dowodów obecności Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.
  Kijów wielokrotnie oświadczał, że Rosja dostarcza broń powstańcom Donbasu, a rosyjscy wojskowi są obecni w regionie. Moskwa odrzuca wszelkie oskarżenia nazywając konfliktu wewnątrzukraińskim.
  Według Poroszenki Putin dąży do światowego chaosu „z powodu problemów gospodarczych i utraty poparcia w kraju”. Jednak samego Poroszenkę, według najnowszych badań, na Ukrainie w pełni popiera zaledwie 3% respondentów, nie popiera 33% i raczej nie popiera kolejnych 34% respondentów.

  Od 30 września Rosja na wniosek prezydenta Baszara al-Asada rozpoczęła naloty punktowe na cele „Państwa Islamskiego” w Syrii wykorzystując myśliwce Su-25, bombowce Su-24M, Su-34, a z powietrza wspierają je myśliwce Su-30SM.
  Według ostatnich danych rosyjskie siły powietrzne od początku operacji uderzyły w terrorystów około 140 razy, w tym między innymi w ośrodki kontroli, obozy szkoleniowe i składy amunicji. Ponadto 26 pocisków manewrujących wystrzeliły okręty Flotylli Kaspijskiej. Dokładność uderzenia wynosi poniżej 5 metrów.
  Cele są wybierane na podstawie danych wywiadowczych Rosji, Syrii, Iraku i Iranu. W wyniku nalotów FR od początku operacji zniszczono około 40% infrastruktury PI.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151009/1186201.html#ixzz3o55x7Gdi
  Ps...Co za idiota o czym on mówi. Zbrodniarz popiera zbrodniarzy.....Jest jeszcze UPAiniec udający premiera niejaki Arszenik J. i ten bandyta , który był dyktatorem Gruzji ....No nie ten prosienko ma całkowity odlot. Państwo Islamskie, w/g niego stabilizuje globalny pokój. Śmiać się czy płakać, nad takim durniem?? Naziści UPAińscy rozpaczają bo wyszkoleni przez nich i uzbrojeni za saudyjskie pieniądze terroryści giną w Syrii. A miało być tak pięknie, telewizja, autografy, wywiady w BBC, a tu kolejne lanie.
 • Dzieci z Gorłowki, któe przebywaja wRosji, w Rostowie nad Donem, narysowali pogodne rysunki, słońce, drzewa,kwiaty i wysłali
  rosyjskim lotnikom w Syrii.Wysyłka przy pomocy Mamy , oczywiście!

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wHB_oNdmdmo
 • W Doniecku dla dzieci przesiedleńców wojennych ,z różnych rejonów Republiki zorganizowano Spotkania 'W Gościach u Jesieni"
  zebrano dla nich dużo żywności,słodyczy , ubrań, zabawek, pomocy szkolnych.Dzieci zabierane są do kina , teatru, na wystawy!
  Organizacja prowadzi akcję "Pomocna Dłoń"zbiera dla nich w supermarketach i dużych sklepach co się da!

  https://www.youtube.com/watch?v=iPa-Hg_bs-E&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 16:35:20
  Allach im Akbar......takie męskie klimaty,,, jak już było to pardonsik nie obejrzałam jeszcze wszystkiego na forum.
  https://www.youtube.com/watch?v=oMCZn7Fj64o&feature=player_embedded
 • Izrael i Ukraina-jedność bratnich narodów
  Sława Izraelu!!!Chazarom sała!!
  http://cs628822.vk.me/v628822747/1d68d/Ue5kBc7M-zo.jpg
 • @trojanka 16:13:17
  https://i0.wp.com/cs622118.vk.me/v622118095/445f3/PLUVfsCUCqU.jpgW Rosji „liberaści” wrzeszczą o wyrzucanych przez rząd pieniądzach na rakiety którymi są likwidowani terroryści. W tym czasie Przodująca Demokracja wydaje 100 mld USD na bliskowschodnią „opozycję”
  http://vk.com/warsir?w=wall-102664557_10488 Ja do listy tej dodałbym jeszcze na przykład ok $64 mln wpompowane w siły Gruzji w latach 2002-2006.
  Czy mi się zdaje, czy im większe środki włoży USA w dane państwo, tym gożej się to kończy?
 • Ambasador USA w Kijowie na Twitterze pochwalił się że amerykański niszczyciel wpłynął do Odessy!!
  https://pbs.twimg.com/media/CQ30SuEWEAEpw78.jpg

  praktycznie cały czas są w basenie Morza Czarnego, gdyż przedtem był tam Donald Cook,teraz zmienił go USS Porter DDG 78.Wyposażone są a rakiety "Tomahawk".

  ================
  gdyby nie to ze Krym szczęśliwie wrócił do Rosji , to w Sewastopolu na Krymie byłby już skład Ussmańskich okrętów i ze 4 bazy lotnicze z bombowcami ....dlatego ich tak to boli i judzą cały czas swojego jude Proszenko do odgrażania sie odebraniem Krymu!!
 • @trojanka 16:35:16
  Rakieta manewrująca ZM14 „Kaliber” stała się hitem netu, zaś krótkie filmy pokazujące jej przeloty i działanie stały się niespodziewanymi reklamami rosyjskiego przemysłu i myśli technicznej…Kalibr-NK

  Weight Varies on variant, from 1,300 kg-1780 kg- 2300 kg
  Length Varies on variant, from 8.22 m to 6.2 m

  Operational range
  91RE1: 50km
  3M-54E Klub-S: 220km
  3M-54E1/3M-14E: 300km
  3M-54/3M-54T: 660km
  3M-14/3M-14T: 2500km

  Flight altitude 10-15 m

  Tylko zajrzeć do dostępnej ogólnej specyfikacji ……i wszystko wiadomo.

  3M-14 – DOD designation SS-N-30A. An Inertial guidance land attack variant deployed by the Russian Navy. The submarine-launched weapon has a basic length of 6.2 m (20 ft), with a 450 kg (990 lb) warhead. Its range is 1,500–2,500 km (930–1,550 mil). Its subsonic terminal speed is Mach 0.8.
  3M-14T – DOD designation SS-N-30A; is the Inertial guidance land attack variant which is deployed by the Russian Navy. A surface ship with VLS launched missile, with thrust vectoring booster, its basic length is 8.9 m (29 ft), its warhead weight and other performance are the same as the 3M-14.

  https://en.wikipedia.org/wiki/3M-54_Klub
  Speed 0.8-2.5-2.9 mach -- Z powyższych danych wynika, że w zasięgu rakiet odpalanych z Morza Kaspijskiego jest chyba nawet chlewik na Wiejskiej….Ergo – w takiej sytuacji nie ma co się przejmować jakimikolwiek instalacjami lokalizowanymi bliżej Polskiej granicy bo to i tak bez znaczenia …..Zaskoczeniem dla NATO jest NIEWYKRYCIE przez "wspaniałe" systemy OPL NATO tych rakiet…Wszędzie to piszą, że cały system OPL NATO idzie do kubła, tą jedną salwą z Morza Kaspijskiego…
 • Minister Finansów Ukrainy obywatelka USA Natalia Jareshko, oświadczyła że 40mld$ dal Ukrainy to za mało. I wezwała sponsorów do
  większej hojności.
  40mld$ to od MFW.
  Oświadczyła również że Kijów nie ma żadnych propozycji dla Rosji, w sprawie zwrotu jej 3 mld $, które są winni za obligacje ukraińskie.
  donosi Korespondent za The Financial Times.

  http://kor.ill.in.ua/m/610x385/1695371.jpg
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fkorrespondent.net%2Fbusiness%2Feconomics%2F3574361-yaresko-40-mlrd-pomoschy-nam-ne-khvatyt&post=136603102_9576

  http://www.ft.com/intl/cms/s/0/f42bbaaa-6e4d-11e5-8171-ba1968cf791a.html#axzz3o4uc4d2D
 • @trojanka 16:35:16
  Lada dzień spodziewana jest decyzja władz Iraku co do zaproszenia wojsk FR do bombardowania terrorystów na swoim terytorium – tak jak to dziś zrobiły władze Afganistanu…Rosyjski generał Walery Gierasimow powiedział dziś że na terenie Afganistanu walczy armia 50-tysięczna IGIL. Wzrost aktywności terrorystów powoduje ponowny brak „stabilności” tego kraju i prowadzi do wzrostu ilości uchodźców z tego kraju…
  Władze Tadżykistanu informują o gromadzących się oddziałach IGIL po stronie afgańskiej granicy…....Senator Mc Cain dalej nawołuje do zestrzeliwania rosyjskich samolotów nad Syrią – wyrażając jak zawsze to czego Biały Dom otwarcie nie może powiedzieć. Rosyjskie samoloty kilkakrotnie "przechwytywały" amerykańskie drony – co jest dużą sztuką pilotażu przy takich różnicach prędkości – sygnalizując "partnerom" iż syryjskie niebo nie jest dla nich bezpieczne. Jednocześnie Europa czyni kolejne kroki do wywołania wewnątrzeuropejskiej wojny sygnalizując mającą się odbyć w najbliższych tygodniach deportację poza granice Unii 400 tysięcy "kolonistów" zwanych uchodźcami. Mogące wybuchnąć zamieszki będzie pewnie pacyfikować armia amerykańska która wzmacnia swoje siły w Europie, zapraszana na swoje tereny nawet polskojęzyczne władze Polski.
 • @trojanka 16:35:16
  https://pbs.twimg.com/media/CQ0HjgbWUAQLmqT.jpg JAJA JAK BERETY, czyli budynek w Iranie na który spadła (według CNN) rosyjska rakieta wystrzelona z M. Kaspijskiego...Przecież to jest jakas żenada i kompromitacja, poziom propagandy chyba juz przerósł poczynania dr Goebbelsa…Gdyby na budynek spadła (tylko spadła, bez detonacji) 8-mio metrowa rakieta o masie ponad dwóch ton, lecąca z prędkością kilkuset kilomentrów na godzinę… Z takiego budynku niewiele by zostało.
  http://arstechnica.com/information-technology/2015/10/us-claims-four-russian-cruise-missiles-fell-short-of-syria-hit-iran/
 • @trojanka 16:35:16
  https://i2.wp.com/cs624730.vk.me/v624730962/44b75/Ku6r8cBEHB8.jpg
 • @trojanka 16:35:16
  Irański generał brygady Gwardii Rewolucyjne Hossein Hamedani zginął podczas walk na południowych obrzeżach Aleppo
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/09/432643/Iranian-commander-Syria-Major-General-Hossein-Hamedani

  Wojska syryjskie i Hezbollah przejęły kontrolę nad większością górzystego regionu Al-Ahmar Jeb w zachodniej części prowincji Lattakia.
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/08/432601/Syrian-Russia-Lattakia-Aleppo-Hama-Daesh

  Brodaci dżentelmeni z moździerzy ostrzelali irackie miasto Bakuba zabijając 27 osób
  http://presstv.ir/Detail/2015/10/08/432573/Iraq-Diyala-mortar-attack
 • @trojanka 16:35:16
  Aleppo będzie chyba drugim Bejrutem
  Wczorajszego wieczoru ISIS po miesięcznej przerwie wznowiło ofensywę z kierunku północnego na Aleppo przeciw FSA i Jabhat Al-Shamiyah, zdobywając akademie piechoty.
  http://www.almasdarnews.com/article/isis-at-the-doorsteps-of-aleppo-after-capturing-the-infantry-school/

  Syryjskie wojska okrążone w bazie lotniczej Deir Ezzor przy wsparciu plemienia/klanu Shaytat oraz lotnictwa przeszły do kontr ataku zabijając 30 brodaczy. Od sierpnia 2014 ISIS przeprowadziło 9 nie udanych dużych ataków tą bazę lotniczą oraz 62 ataki samobójcze. (Jak widać ludzi u nich mnogo).
  http://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-and-shaytat-tribesmen-launch-a-large-counter-offensive-in-deir-ezzor/

  Jak USA & co bombardowało ISIS, dane przedstawione przez syryjskie obrony powietrznej.
  W ciągu ostatnich 7 dni na terenie Syrii FR przeprowadziło 148 nalotów a USA 6 . Łączna ilość nalotów USA na terenie Syrii w ciągu ich 13 miesięcznej operacji „przeciw” ISIS to 137 :)
  http://www.almasdarnews.com/article/one-week-of-russian-airstrikes-in-syria-exceeds-the-u-s-totals-in-13-months/
  Odnośnie nr 1 – potwierdzam. ISIS / IGIL u bram Aleppo!
  http://www.almasdarnews.com/article/isis-at-the-doorsteps-of-aleppo-after-capturing-the-infantry-school/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17807%2Fall

  odnośnie czy a propos nr 3…

  Ciekawostka tak…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_17808%2Fall
  W wyniku nalotu „samolotów bez oznaczeń” na magazyny irackiej armii leżących w pobliżu wioski Al-Aslam w prowincji Salah-ed-Din (lub Baidżi – natrafiłem na sprzeczne dane) zginęło co najmniej 43 osoby a co najmniej 70 osób jest rannych – podaje agencja TASS. Przeważająca większość ofiar to obywatele mieszkający w pobliżu tych składów wojskowych.

  Dodatkowo:
  Дмитрий Песков: РФ не получала приглашение Турции обсудить ситуацию с авиаинцидентом / Rosja na razie nie otrzymała żadnych oficjalnych not czy protestów w sprawie dwóch naruszeń tureckiej przestrzeni powietrznej…
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/122373

  Polecam Pana Piakina do odsłuchania co ma interesującego do powiedzenia o Rosjanach w Syrii
  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=61uctg6Yt00

  .https://youtu.be/3Ve08iObuVo
  Эксклюзивные кадры ожесточенных боев под Дамаском
  .https://youtu.be/XR54evQF7SQ
  В Атаку!! Войска Асада, курдов и ВКС РФ начали освобождение Сирии!

  Kabul skręca w kierunku Rosji i Chin!
  http://politobzor.net/show-67015-esche-odna-poterya-zapada-afganistan-sdelal-vybor.html
  Официальную заявку на вступление в Шанхайскую организацию сотрудничества (ШОС) подал Афганистан. Об этом сообщил Дмитрий Мезенцев, генеральный секретарь ШОС.

  Na dokładkę wisienka!
  http://ria.ru/syria/20151009/1299240211.html
  https://russian.rt.com/article/122337
  Podobno Toyoty brodatych dżentelmenów są skradzione aż w Australii… Ciekawe jak ci złodzieje w takich wielotysięcznych ilościach teleportowali je na tereny syryjsko-irackie?
 • @trojanka 16:35:16
  Dla znających j.rosyjski… w temacie Syrii.... https://youtu.be/ON8w6ntwIdI Поединок: Багдасаров VS Бом
  Bagdasarow jest jednym z najlepszych specjalistów odnośnie Bliskiego Wschodu w Rosji i na świecie. Aż miło popatrzeć jak starł w pył amerykańskiego dziennikarzyne!
  Ps: I gdzie ta wszechobecna cenzura w Rosji skoro na jednym z głównych kanałów w programie na żywo może występować jankes (tudzież „liberałowie”) i mówić co mu ślina na język przyniesie? :)
 • @trojanka 16:35:16
  Likwidacja komórki islamistycznej w Groznym, trójka "wybranych" nie zdołała na szczęscie się wysadzić "ku chwale Allaha". O akcji sił bezpieczeństwa opowiada Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow
  https://www.youtube.com/watch?v=QwCdQ1vV0pw Allah nie pomógł,czyli kolejny "syryjski opozycjonista" zasilił szeregi "Niebiańskiego Kalifatu"…
  http://www.liveleak.com/view?i=a77_1444320626 "Wolność" w "pluralistycznych" mediach zachodnich, czyli jak BBC cenzuruje komentarze na temat Syrii…
  http://www.liveleak.com/view?i=d3a_1444353207
  Nastała taka "wolność" że aż "dech zapiera", dosłownie…
 • @trojanka Aleppo 27.08 – 09.10.2015
  https://i1.wp.com/cs627416.vk.me/v627416569/15f86/PQALjqyN_rk.jpg https://i2.wp.com/cs627416.vk.me/v627416569/15f8e/E-fwZF5UH6k.jpg https://i2.wp.com/cs627416.vk.me/v627416569/15f7e/s9ato6xL8mI.jpg http://warsonline.info/siriya/boeviki-islamskogo-gosudarstva-prorvalis-k-severnim-predmestyam-aleppo.html

  Ситуация на севере Алеппо Банды ИГ отбили у зеленых бандерлогов (ССА и Jabhat Аль-Shamiyah) пехотное училище и ряд окрестных сел.
  Подробная карта здесь:
  https://i0.wp.com/s2.img7.ir/IAOVM.jpg https://youtu.be/v_Eyjpc_D0k Widzę, że Aleppo pięknie się zamyka. Ile czasu "gołoworiezy" zdołają się utrzymać? Fakt – w mieście, co znacznie utrudnia sytuację sił syryjskich, ale tak czy inaczej, nie wróżę im długiej przyszłości.
 • @Kula Lis 62 18:15:15
  nie cytuj pana Bruska czy też Kodlucha, jaz zwał tak zwał....bo on potem pisze , że u Białasa wszystko jest ściągnięte od niego/ ha ha/, a jest czasami odwrotnie.Zresztą my ,jak sądzę, cieszymy się bardzo z tego, że jest więcej blogów, nie ma w nas zawiści bo o co do cholery???????? . Ja naprawdę szczerze się cieszę, widząc zalew medialnego chłamu i manipulacji i jednostronnego przedstawiania sytuacji ku chwale wzgórz Golan zakotwiczonych w ussraelu....., że ludzie piszą a drudzy czytają i coś im się może rozjaśni!!!!!!.Są ciągle głosy z pretensjami o to i owo.A moim zdaniem te blogi fajnie się uzupełniają, my często pokazujemy normalne życie tych ludzi w Donbasie,takich samych jak my, powstańców i ich rodzin, dramaty dzieci......bo oni ciągle opluwani, odsądzani od czci i wiary, pobudzacze do nienawiści do Rosjan czy tych w Donbasie czy tych we Władywostoku.....sayanim są również na tym portalu.
  jeżeli blog się wypali i nikt nie będzie czytał i pisał, to po prostu zniknie i tyle.....jeden kurczak mówi ze już się wypalił.....
  W każdym razie, chwała wszystkim , którzy chcą pisać nie tylko o Donbasie ,ale i o Ukrainie, bo czy chcemy czy nie, temat nas dotyczy w znaczny sposób, bo jeszcze możemy mieć spore kłopoty przez to nieszczęsne sąsiedztwo.I dobrze wiedzieć co się tam święci!!a może i czasem jakiś ukrainiec na polskim stypendium poczyta, i coś mu się klepka otworzy....
  Na razie polskie rodziny zmuszono siłą do utrzymywania Ukrainy, kiedy samie ledwo wiążąc koniec z końcem!
  Tak więc duuuuuża piątka dla wszystkich autorów blogów o Polsce i o wojnie w Donbasie i o Ukrainie i o Rosji /Pan Bogusław-znakomity/. Bo to najbliższe sąsiedztwo Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i tak już będzie do końca.. mojego albo Jej...jak mówił Franz Mauer ... w Psach chyba


  też żeśmy Rosjan szarpali,byliśmy nawet na Kremlu..... nie tylko oni nas...tak już bywa z sąsiadami żrą się o miedzę!!ale zawsze należy dążyć do zgody i współpracy!!!zgodnie z zasadą " bliższa ciału koszula".Świetnie pisze Mc Gregor"dzisiaj....
 • @trojanka
  Paranoja!!! W Bremie dzieciaki z 8 klasy w ramach szkoły do ośrodków dla migrantów i sprzatają, gotuja dla nich i ścielą im łóżka. Jedna matka zbuntowala się i opisała sprawe na fb, że nie życzy sobie, żeby jej dzieci robiły za pachołka zdrowych, nudzących się, młodych facetów. Dyrekcja kobietę zbeształa i zagroziła zabraniem dzieci! Rodzice innych dzieci udają, że im się pomysł podoba. Ze strachu! Oglądałem filmik w którym imigrant w obozie dla uchodźców powiedział wprost. On sprzątać nie będzie bo to rola kobiety, a w takich obozach 90% to płeć męska. Więc państwo zatrudniło sprzątaczki które zamiatają ich obóz,. A to jeszcze nic. "Postępowe" społeczeństwo w Szwecji:

  Szwecja: Przewieźmy ich samolotami!

  Grupa szwedzkich aktywistów planuje stworzyć linię lotniczą, której „klientami” będą mogli zostać wyłącznie tzw. uchodźcy.

  Plan ten jest odpowiedzią na rosnącą liczbę utonięć w Morzu Śródziemnym podczas niebezpiecznych prób przedostania się do Europy. Emad Zand, jeden z pomysłodawców akcji, której symbolem stał się z mediach społecznościowych hasztag LetThemFly, powiedział szwedzkim mediom, że wizja takiej akcji pojawiła się w jego głowie po tym, gdy zobaczył zdjęcie utopionego 3-letniego Aylana Kurdi

  – „On umarł będąc w drodze z piekła do bezpiecznej Europy. Spojrzałem na to zdjęcie i zobaczyłem małego chłopca, który wyglądał tak samo jak ja kiedy byłem w jego wieku. To mogłem być ja”.

  Zdaniem inicjatorów projektu Refugee Air problemy prawne związane z takim przedsięwzięciem mogą zostać w prosty sposób rozwiązane, chociażby poprzez przyznawanie pasażerom lotu statusu uchodźcy już na pokładzie samolotu. W świetle obecnego prawa nie można wpuścić na pokład nikogo z paszportem, który może stanowić podstawę do odmówienia wjazdu do kraju docelowego, zaś linie lotnicze ponoszą koszty repatriacji każdej osoby, której odmówiony zostanie wjazd do danego kraju.

  Aktywiści chcą współpracować ze skandynawskimi liniami lotniczymi, a jeśli to się nie uda zamierzają wyczarterować samolot. Przeloty mają ruszyć, gdy będzie już za zimno by zmierzać do Europy pieszo.

  (Na podst. refugeeair.org, sverigesradio.se )
 • przesmyk Kerczeński- most.
  https://www.youtube.com/watch?v=6bFVF9Wfjuo&feature=player_embedded
 • Most na Krym cz.II
  https://www.youtube.com/watch?v=D9RmhnkPHWU&feature=player_embedded
 • Most Na Krym cz.III
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PZ95mLi0PkQ
 • Międzynarodowy sąd może postawić Saakaszwilego przed trybunałem w Hadze za zbrodnie w Południowej Osetii..Dowodów dostarczyła
  FR.
  Ma Już ma śledztwo w Gruzji, oskarżony o korupcję.
  Jeśli sąd uzna go winnym, grozi mu 30 latek.
  https://www.youtube.com/watch?v=-oveQIf9z6w&feature=player_embedded
 • Angelina nie dostała pokojowego Nobla????!!!!!!
  http://cs629428.vk.me/v629428269/154f2/9vcfRbxawY4.jpg
 • @Kula Lis 62 18:22:53
  słuchałam kawałek Sołowiowa.. świetne, ale trudne trzeba się mocno wsłuchać.W kaądym razie amerykaniec się pieni, wysnuł wniosek ze ISIL założył ...Assad......
 • Bandyckie porachunki w centrum Kijowa.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fsalta-info.ru%2F3172-kriminalnye-gruppirovki-ustroili-krovavuyu-boynyu-v-kieve-video.html&post=267133287_970
 • Walcman ...hi hi ale domek...
  https://www.youtube.com/watch?v=HqCitpv5_tg&feature=player_embedded
 • W kirowskim rejonie Doniecka podłączono już gaz mieszkańcom.
  https://www.youtube.com/watch?v=7hi7_uyYUMY&feature=player_embedded
 • @Repsol 22:16:08
  narazilem sie ?????
  czym i dlaczego8-))))))

  pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 23:26:08
  Kazda nagroda to jednak nagroda - za cos konkretnego. W przypadku Obamy i kilku wczesniejszych prezydentow czy premierow to wiadomo - polityka, brudna polityka
  Niemniej jednak to raczej o Aleksijewicz beda pamietali za iks lat a nie o Lukaszence
 • @dron67 08:10:22
  a co ma piernik do wiatraka8-))))))mogles zglosic zastrzezenia do komitetu Noblowskiego ze ta nie jest warta nagrody , a tak co ? zostalo plucie ???
 • @trojanka and @Kula Lis 62
  Notka dzisiejsza opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/126477,co-sie-dzieje-na-ukrainie-10-10-2015
 • @trojanka 16:35:16
  "Znowu osobiście?????" -

  --- Świetne foto!
  Przegapiłem. Mogło być ono na dole dzisiejszej notki.
 • @Kula Lis 62 16:35:20
  "W wywiadzie dla programu BBC Newsnight Petro Poroszenko powiedział, że „Władimir Putin chce globalnej niestabilności”, porównując operację rosyjskiego lotnictwa w Syrii z sytuacją w Donbasie. Nie przytoczył on jednak dowodów obecności Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainie". -

  --- Petro mówi, jak mu w Waszyngtonie każą.
  No i jak zwykle gada bzdury.
 • @trojanka 19:13:57
  Pisze Pani: "A moim zdaniem te blogi fajnie się uzupełniają, my często pokazujemy normalne życie tych ludzi w Donbasie, takich samych jak my, powstańców i ich rodzin, dramaty dzieci...". -

  --- Tak właśnie jest.
 • @Zbójnicki pies 20:43:46
  Nie znam tej białoruskiej pisarki, ale znam jej wzory: Hannę Krall i Ryszarda Kapuścińskiego, przedstawiających świat z bardzo jednej perspektywy. Nie sądzę więc, by robota tej pisarki była warta choć jedną tysięczną część roboty Łukaszenki.
  Jeśli chodzi o nagrodę dla Obamy, to jest to kompletna kpina. Owszem, polityka jest brudna, ale żaden żyjący polityk nie ma tylu istnień ludzkich na sumieniu co Obama.
 • @trojanka 20:28:54
  Czeka mnie dzisiaj sporo zajęć w szkole, więc dam znać o sobie dopiero późnym popołudniem. W niedzielę też mam zajęcia.
  Mam dwa dobre niemieckie teksty o sytuacji w DRL /ŁRL (także o tarciach), ale nie dam rady nic przetłumaczyć. Czy notka z datą 12.10 jest zagrożona opóźnieniem? - Jakoś będę się starał.
  Jeśli znajdzie Pani chwilę czasu, proszę obejrzeć ponownie poniższy film niemiecki, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=K0rMZK8ppjM

  Może da Pani radę przetłumaczyć (choćby w streszczeniu)?
 • @Zbójnicki pies 20:45:28
  W jakim celu pisać do twoich kamratów psie?
  To podobna organizacja jak onz i trybunał w Hadze, monsanto
  i fundacja R.
  Już nawet na onecie szwabskim popisać nie można, to tu trollujesz.
  Dobrze wiesz o czym był wpis..
  O ''polakach'', którzy ''kochają'' Polaków..
  A nie noblu od kumpli dla kumpli.
  Zawsze odwracacie zdechłego kota ogonem, mnie to nie dziwi, 'estetyką' tu nie pasujesz, merytorycznie też koło ''0''.
  Ale wybuchła demokracja, jak cie Gospodarz toleruje, cóż.
  Ode mnie dostałbys kopa-bana bezpowrotnego z woleja krótkim podbiciem.
  Można nawet sie pospierać, ale nic pod dyskusję nie poddałeś.
  Także nie dajesz wyboru.

  ==Ma Już ma śledztwo w Gruzji, oskarżony o korupcję.
  Jeśli sąd uzna go winnym, grozi mu 30 latek.
  https://www.youtube.com/watch?v=-oveQIf9z6w&feature=player_embedded
  nadużycie link skomentuj
  trojanka 09.10.2015 19:28:23 ===

  To nie zamordowany Milosevic, swoich nie ruszają..
  Żaden sąd sie nim nie zajmie, przynajmniej na tym świecie..,
  chyba że go 'ruskie' łapną..
 • @dron67 07:50:53
  //Ode mnie dostałbys kopa-bana bezpowrotnego z woleja krótkim podbiciem. //
  ciecwierzu
  a kto by ci te racice rozmachal, szczawiku8-)))))))
 • @zygmuntbialas 01:12:09
  a zna Pan wzory Kral i Kapuscinskiego - oczywiscie poza nazwiskiem 8-)))))
 • @Zbójnicki pies 18:27:32
  Tak, znam. Czytałem ich książki. To było dawno, ale pamięć mam nie najgorszą. Szczególnie utkwiła mi treść "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall. To była książka o Marku Edelmanie i jego ratowaniu żydów.
  Później widziałem Edelmana w telewizji. Wystarczy...
  :)))
 • @zygmuntbialas 21:45:09
  a co ma wspolnego tresc ksiazki Hanny Kral z przyznana nagroda nobla dla bialorusinki - wydaje mi sie to co najmniej dziwne.
  Mam swoich ulubionych autorow a tez pewne ich "dziela" nie sa dla mnie akceptowalne. I co z tego. Tylko dlatego mam ich nienawidzic. Czytal Pan Mickiewicza, Prusa. Moge Panu dac przyklady
  Pokretne to dezawuowanie laureatki i to tylko dlatego ze ma w 4 literach wybory na Bialorusi, pokretne i niezrozumiale.
  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 21:56:17
  Ależ ja nie mówię o nienawiści do nieznanej mi pisarki. Raczej o obojętności.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:51:32
  Panie Zygmuncie specjalnie zamula i rozwleka, taka metoda, proszę ignorować, aż go skręca żeby wywołać dyskusję, na SOBIE bliskie tematy na Pańskim blogu, zawsze tak robi, żeby wreszcie gdzieś ktoś zwrócił na niego uwagę, bo jego blogi zdychają , prawie NIKT tam ni pisze !!!!!.To taki oślizły Kuba Rozpruwacz!Byle cokolwiek wrzucić i mieszać!!
  Niech mu Pan napisze , ze jest fajny i ma rację i powinien zostać szefem nowego Rządu Światowego ...to może się odczepi i przeczyta sobie tytuł bloga "Co się dzieje na Ukrainie!!!!!!!".I pisze na swoim blogu wreszcie coś ,co ludzi zainteresuje i pobudzi do dyskusji!!Podczepianie się pod popularne blogi , to nie to samo!!
 • @fretka 07:11:57
  Mosio w akcji!!!nie ma co z sobą zrobić , bo nikogo jego wypociny NIE interesują!!
 • @Zbójnicki pies 21:56:17
  ==a co ma wspolnego tresc ksiazki Hanny Kral z przyznana nagroda nobla dla bialorusinki - wydaje mi sie to co najmniej dziwne.===

  Tłumaczył ktoś, że Nobel jest teraz po 'linii i po nadbudowie'.
  Nie ma się czym podniecać.
  A treść wywiadu HK z wypier.....limy Polaków-geremkiem też bez znaczenia?..
  No chiba nikt ja do wywiadu z 'pszyjacielem' za włosy nie ciągnął!. ;)
  To są takie kreatury!
  Ale to nie na twoja percepcję .. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej