Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 21.10.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W europejskich mediach nie ma ostatnio żadnych doniesień o sytuacji na Ukrainie. Temat 'uchodźcy' zajmuje Niemców (i Polaków - przypis ZB), niezależnie od opcji politycznej.

Jest to wygodne i miłe mocnym tego świata, gdyż odsuwa niebezpieczny temat na dalszy plan i sugeruje ludności Europy, że sytuacja nad Dnieprem jest pod kontrolą, a wojna domowa i ludobójstwo, popełniane przez Kijów, zostały powstrzymane.

Jest niestety inaczej. Gwaranci porozumienia mińskiego II (Merkel, Holland, Putin) wywarli wprawdzie ogromny nacisk na Poroszenkę podczas ostatniego spotkania w Paryżu. Regularna armia ukraińska powstrzymuje się od ostrzeliwania obszarów mieszkalnych w Donbasie, ale na okupowanych terenach Ukrainy Wschodniej skoncentrowała masę sprzętu wojskowego.

Czołgi i transportery wjechały w okolice Charkowa. Przez Odessę transportowane są rakiety obrony powietrznej w kierunku Naddniestrza. Do Mikołajowa też ściągnięto ciężkie jednostki pancerne.

 

Blokada drogi, prowadzącej na Krym

Sprzęt wojskowy kierowany jest w kierunku Krymu. Zanim to nastąpiło, był McCain w Odessie, a sekretarz generalny NATO Stoltenberg spędził kilka dni w Kijowie. Wziął udział w tajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.

W Odessie dokonano ataku bombowego na budynek tajnych służb (SBU). Obiekt został prawie całkowicie zniszczony.

W drugim tygodniu października Rosja była zmuszona do wydania ostrzeżenia kijowskiej juncie. To brzmiało mniej więcej tak: 'Rosja jako gwarant porozumienia mińskiego II, podobnie jak Francja i Niemcy, zapewnia ochronę ludności cywilnej. Kijów powinien sprawdzić, co się dzieje w tej chwili z terrorystami w Syrii'.

Po tym ostrzeżeniu ustały niemal całkowicie ataki na obszary mieszkalne w Donbasie. I tak a propos: bataliony Prawego Sektora i partii Swoboda dysponują takimi samymi toyotami - pickup co odłam Al-Kaidy Al-Nursa w Syrii. Tylko kolor lakieru nie jest piaskowy. Kto udostępnił pojazdy terrorystom Al-Nursa, jest już dobrze znane.

Napisał: Niki Vogt

Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji: //quer-denken.tv/index.php/1790-bericht-aus-der-ukraine-19

 

Tymczasem Osetia Południowa planuje przeprowadzenie referendum w sprawie przyłączenia kraju do Rosji. To może zaostrzyć stosunki gruzińsko - rosyjskie i relacje między Europą a Rosją. W 2008 roku Gruzja napadła na Osetię Płd., o czym pisałem w trzech notkach, linki:

//zygumntbialas.neon24.pl/post/124741,co-sie-dzieje-na-ukrainie-08-08-2015    

//zygumntbialas.neon24.pl/post/124761,co-sie-dzieje-na-ukrainie-09-08-2015    

//zygmuntbialas.blog.pl/2015/08/15/08-08-2008-napasc-gruzji-na-osetie-poludniowa-2/

 

Co się dzieje na świecie - 21.10.2015.

Nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale też w innych częściach świata wzrasta rola Rosji i gwałtownie maleje siła przyciągania USA i Zachodu. Tak na przykład witali mieszkańcy Czarnogóry Stoltenberga, sekretarza generalnego NATO:

 

 

I jeszcze jedna sprawa: budowa zasieków na granicach państw Unii Europejskiej. Niemiecka policja domaga się (poważnie!) ogrodzenia swego państwa. Poniżej widzimy patrol węgierskiej policji przy granicy z Chorwacją:

 

 

Będziemy kiedyś pytali, czy te zasieki zbudowano przeciw muzułmańskim uchodźcom czy przeciw nam.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Kijów powinien sprawdzić, co się dzieje w tej chwili z terrorystami w Syrii"

  Niech nie sprawdzają. Niech lepiej tego doświadczą na własnej skórze. Np za to, czego dopuścili się w Odessie. To miasto już zawsze będzie mi się z tym kojarzyć.

  5* za wpis.
 • @Jasiek 02:48:04
  Witam Pana!
  Dziękuję za docenienie tekstu, który w tej chwili ze względów technicznych jest jeszcze 'okaleczony'. Ale niezawodny Marx doprowadzi wszystko do porządku.
  Odessa tragicznie doświadczyła nazistowskiej przemocy. A ponadto są jeszcze okręgi i miasta (Mariupol, Charków,...), które nienawidzą kijowskiego reżimu i muszą cierpieć pod okupacją nazistów.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 03:09:00
  ===Kijów powinien sprawdzić, co się dzieje w tej chwili z terrorystami w Syrii'.===

  Politycy kijowscy oficjalnie opowiedzieli się za pomocą ISIL.
  Nie wiadomo czy zdają sobie sprawę, raczej nie, że po ich wizycie (czego nie można wykluczyć..) w kraju jako chrześcijanie, potraktowani byliby identycznie.
  Dozbrojenie wojsk ukraińskich w ostatnim czasie każe przypuszczać, ze to nie koniec rozgrywki.
  Rosja zostanie zaatakowana z kilku stron jednocześnie, kiedy, czas pokaże.
  W tv pokazywano ostatnio największe manewry Nato w ostatnim czasie..
  Pożyjemy , zobaczymy.. Sytuacja jest 'dynamiczna'..
  Raczej zacznie się coś wiosną..

  ==bataliony Prawego Sektora i partii Swoboda dysponują takimi samymi toyotami - pickup co odłam Al-Kaidy Al-Nursa w Syrii.
  Kto udostępnił pojazdy terrorystom Al-Nursa, jest już dobrze znane.
  ==
  - Ten sam płatnik i dysponent..
 • @zygmuntbialas 03:09:00
  ===Sprzęt wojskowy kierowany jest w kierunku Krymu.==

  Nie popuszczą Krymu nigdy!
  Już raz za niego zapłacili, nie zapominają takich rzeczy..
  Plus odsetki..
 • @dron67 08:23:41
  Witam Cię Dronie67!I dziękuje za filmy "rozśmieszajace", rzeczywiście mnie rozbawiły, a nie miałam takiego nastroju!!
  Fajnie, że tutaj jesteś, i piszesz po prostu jak jest , nie zawoalowane wpisy niby z wyższej półki/jak metka kazała/!!
  Pozdrawiam, rozśmieszaj jak najczęściej, bo dobrze Ci to wychodzi!!
  Mnie już męczy żmijowisko,które nagle zniknęło jak wpisów nie było, więc z lekka pauzuję. Po 5 godzin dziennie ze skrzywionym kręgosłupem przy komputerze , a do tego przysrywanki bezkarnych dziwolągów.,
  Pozdrawiam Cie przyjaźnie/ skopiowałam od Pana Bogusława/.
  http://cs629304.vk.me/v629304354/1721c/sJ4JV8bI_Js.jpg
  skoczę tylko po piwo , zaraz będę!!
  to nie o mnie , piwo pije rzadko/przy grillu/
 • @dron67 08:23:41
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20151020/1263752/Kissinger-bron-jadrowa.html

  ==5 punktów od Henry'ego Kissingera: dlaczego katastrofa jądrowa jest nieuchronna

  W Wall Street Journal ukazał się artykuł Henry'ego Kissingera pod tytułem „Jak uratować Bliski Wschód przed zapaścią" («A path out of Middle East Collapse»).

  „Jeśli broń jądrowa zostanie (na Bliskim Wschodzie), katastrofalne zakończenie będzie nieuchronne" — rozważa autor.

  Obama i Europa dopiero co wręczyły Iranowi klucz do stworzenia broni jądrowej. Arabia Saudyjska próbuje znaleźć dostawcę, gotowego do sprzedaży mu broni jądrowej. Pakistan ją sprzedaje. Czyżbyśmy już nie wkroczyli na terytorium „nieuchronnej katastrofy?".

  Nasi zwariowani liberałowie już przetoczyli się przez ten cmentarz, aby obronić Obamę. Jednak kolejny prezydent już nie będzie miał takiej szansy. Putin powiedział niedawno, że „niektórzy amerykańscy urzędnicy mają kaszę zamiast mózgu", i to w cale nie są czcze obelgi.

  UNESCO poparło wysłanie żołnierzy sił pokojowych ONZ do Syrii
  Na początku artykułu Kissinger piszę o porażce równowagi sił na Bliskim Wschodzie. Ponieważ pisze długimi i skomplikowanymi zdaniami, James Lewis, autor bloga na American Thinker, wyodrębnił niektóre główne myśli Kissingera:
  1. „Po przyjściu Rosji do Syrii istniejąca od czterdziestu lat struktura geopolityczna legła w gruzach".

  2. Przestały istnieć cztery państwa arabskie: Libia, Syria, Irak i Jemen. Wszystkie są narażone na ryzyko bycia zajętymi przez PI, które dąży do zostania globalnym kalifatem, żyjącym według zasad szariatu.

  3. USA i Zachód potrzebują przemyślanej strategii. Obecnie jej nie mają. Uważanie Iranu za normalne państwo oznacza uleganie myśleniu życzeniowemu. Po pewnym czasie może stać się takim państwem. Jednak obecnie Iran „wkroczył na drogę, prowadzącą do Armageddonu". Izrael, jak większość państw, został wciągnięty w wir, dlatego Rosja zdecydowała się na bezprecedensową interwencję wojskową w Syrii. Putin przede wszystkim broni Rosji.

  4. „Dopóki PI istnieje i kontroluje geograficznie określone terytorium, będzie podsycać napięcia na Bliskim Wschodzie… Zniszczenie PI jest pilniejszą sprawą niż obalenie Baszara al-Asada"

  5. „USA już dopuściły do udziału wojskowego Rosji w tych wydarzeniach". (Władimir Putin zaproponował stworzenie nowego sojuszu Rosji i Zachodu według wzorca koalicji z czasów II wojny światowej).

  Prezydent Rosji Władimir Putin, minister spraw zagranicznych FR Siergiej Ławrow i sekretarz stanu USA John Kerry rozmawiają w ramach 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku

  Biorąc pod uwagę ogólny brak woli politycznej na Zachodzie pod warunkiem przejrzystości strategicznej działań Putina podobny sojusz może pokazać dobre rezultaty.
  Kissinger nie wspomniał o tym, lecz Putin obserwował, jak siły dżihadystów na jego południowych granicach coraz bardziej zbliżają się do broni jądrowej. Putin wszedł na sam szczyt, walcząc z czeczeńskimi dżihadystami — w bezlitosnej rosyjskiej manierze. Obecnie kilka tysięcy Czeczenów dołączyło do szeregów PI w Iraku i Syrii, niebawem ci ludzie w pełni będą mogli wrócić do Rosji lub Czeczenii — podkreśla James Lewis.

  Wyobraźcie sobie, że na Państwa granicach znalazły się tysiące fanatycznych terrorystów-samobójców, wtedy można sobie wyobrazić, jak Moskwa ocenia obecną sytuację.

  Wniosek: aby uniknąć „katastrofy" gorącego wyścigu jądrowego na Bliskim Wschodzie, potrzebujemy skutecznego sojuszu Zachodu i Rosji, który być może uratuje świat. ==

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151020/1263752/Kissinger-bron-jadrowa.html#ixzz3pBLUhdKe

  Ciekawe. Kissinger jest nadal jest jednym z głównych rozgrywających..
 • @trojanka 08:43:04
  ==Mnie już męczy żmijowisko,które nagle zniknęło jak wpisów nie było, =
  Jest cisza, fakt...Nagła..

  Syryjski Blitz Rosji - Max Kolonko Mówi Jak jest
  https://youtu.be/pjT2HuPMz5o

  Trzeźwe spojrzenie bez woalki.. ;)

  pozdrawiam równie przyjaźnie
 • @dron67 08:13:21
  "Politycy kijowscy oficjalnie opowiedzieli się za pomocą ISIL". -

  --- Cóż oni "biedni" mogą! Jankesi każą i nie ma zmiłuj się.
  Napisałem "biedni" (w cudzysłowie oczywiście), bo żyło im się wcześniej luksusowo, to posłuchali podszeptów upadającego mocarstwa.
 • @dron67 08:23:41
  "Nie popuszczą Krymu nigdy!" -

  --- Rosja też nie odpuści.
 • @trojanka 08:43:04
  Nie bierz życia zbyt poważnie, bo i tak nie ujdziesz z niego z życiem! ;)

  słodycze
  https://external-fra3-1.xx.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQCuzbKYY_MGTTdr&url=http%3A%2F%2Fmedia.giphy.com%2Fmedia%2FVSiNfsl8VIRIk%2Fgiphy.gif&ext=gif
  siła spokoju
  http://www.cheops.org.pl/download/file.php?id=629
  dieta..
  http://i.imgur.com/MCMxYSb.gif
  prawdziwy Meksyk
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zyA1vVXafWc
 • @Marx 8888 09:32:00
  "Już gotowe". -

  --- Dziękuję Ci!
  Ta moja bezradność (techniczna) nie powinna trwać dłużej niż jeszcze jeden tydzień.
 • NOOOO!!!!premier Ukrainy Jaceniuk Bakaj obwinił Julię Tymoszenko o napastowanie seksualne!!
  donosi radio France.W wywiadzie dla tego radia poskarżył się na Julię, że go molestowała i przez to ich współpraca z liderką partii "Batkiwszczyzna"się nie układa.
  Od stycznia 2014 roku Julia Władimirowana niejednokrotnie namawiała mnie na intymny związek - oświadczył seksowny premier Ruiny!!Jednakże jestem żonaty, i nie mogę sobie na to pozwolić. W ostatnim czasie ze wszystkich sił, unikam bezpośrednich kontaktów z Tymoszenko, ponieważ każde nasze spotkanie kończy się niemoralną propozycją z jej strony - mimo ze wielokrotnie prosiłem ją, aby zakończyła takie zachowanie ......dodał seksio!!.
  Z innymi liderami partii mam normalne relacje!
  Reporterka dodaje " No i takie miłosne dramaty zachodzą w wyższych sferach obecnej ukraińskiej władzy. Kobiety proszą , mężczyźni nie dają"!!!  http://cs625416.vk.me/v625416255/3975b/hpGjKBDTs-w.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Foppps.ru%2Fradio-france-premer-ukrainy-obvinil-yuliyu-timoshenko-v-seksualnyx-domogatelstvax.html&post=137095551_10637
 • Miszka i jego pan!
  http://cs623127.vk.me/v623127031/48912/G2wSbTfmUv8.jpg
 • @trojanka 10:39:00
  ==Armia Gruzji podzieli się doświadczeniem z Kijowem ==

  Amator krawatów ma doświadczenie..

  http://www.vz.ru/redir/?source=vz_teasers_main2&id=773312amp;vzurl=news/2015/10/20/773312.html&exturl=http://www.vz.ru/news/2015/10/20/773312.html&nomain=1
 • Kijowski urzędnik , "Niech liderzy Donbasu wygrają w "ukraińskich wyborach", a potem osadzimy ich za separatyzm"
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Frusnext.ru%2Fnews%2F1445316015&post=262078216_1119

  oświadczył dla ukrainskiego wydania Focus, przedstawiciel Ukrainy w trójstronnej grupie kontaktowej w sprawie pokojowego rozwiązania sytuacji w Donbasie Roman Bessmiertnyj -


  "Przypuszczam , że tak będzie. Nawet jeśli "przestępcy" zostaną wybrany, a rząd będzie rządem, pociągnie ich do odpowiedzialności "- powiedział.

  Przypomnijmy, że bardziej zwięźle sformułował to kolega Kołomojskiego B.Filatov: "A wieszać będziemy potem"

  http://rusnext.ru/sites/default/files/355_euromaidan.jpg
  o jakiż piękny pomnik bóstwa niezależności UkrainyBerehyni w Kijowie
 • MFW radzi Ukrainie aby nie oddawała długu 3mld$ Rosji!
  http://www.ridus.ru/news/201621
  http://www.ridus.ru/images/2015/10/21/332216/large_d3a23d0e22.jpg
 • Osetia Płd. chce przeprowadzić referendum w sprawie przyłączenia się do Rosji.
  http://www.ridus.ru/news/201498
  http://www.ridus.ru/images/2015/10/19/331934/large_b56bd5ca78.jpg
 • @trojanka 11:08:14
  Idzie zima, ciepła ni ma?...
  Nazwać to głupotą to za mało..
 • mówi wszystko....
  http://cs628728.vk.me/v628728972/17189/tGXTyct71kc.jpg
 • @dron67 08:43:31
  Henry Kissinger: "Nasi zwariowani liberałowie już przetoczyli się przez ten cmentarz, aby obronić Obamę. (...) Po przyjściu Rosji do Syrii istniejąca od czterdziestu lat struktura geopolityczna legła w gruzach". -

  --- No cóż, głos człowieka, który za wszelką cenę chce bronić monopolu USA. Mówi o realnym zniknięciu czterech państw na Bliskim Wschodzie, a nie wspomina, kto to spowodował.
 • @Marx 8888 10:00:59
  "Nie ma sprawy". -

  --- Świetnie!
  W piątek będę cały czas w domu, a poza tym wyzdrowiałem, więc umówię się ze znajomym technikiem. Potem byłby już spokój. Może przez rok?
 • @zygmuntbialas 12:19:51
  Odwracanie kota ogonem...
  A jaki pacyfistyczny i rozsądny wydźwięk!
  I trzeba współpracować z Rosją.. ;)

  ==Kissinger nie wspomniał o tym, lecz Putin obserwował, jak siły dżihadystów na jego południowych granicach coraz bardziej zbliżają się do broni jądrowej.==

  Nie wspomniał, zapomniał..
  Tu jest kluczyk to tej szkatułki.
 • @zygmuntbialas
  Brics zaczyna działać .Pozdrawiam. http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151020/1263131.html
 • Przeszli wszystkie kręgi piekła!!!18+
  Przeszliśmy wszystkie kręgi piekła mówią ludzie Donbasu!!
  Na Donbas napadli ukraińscy "karatiele" najgorsze były tzw.paramilitarne bataliony.
  Przyznali sobie prawa do wszystkiego, bicia, gwałtów,tortur , poniżania i okaleczania ludzi i grabieży.
  Rozpoczął się terror ludności a prym w tym wiódł batalion "Ajdar".
  Odgrażali sie piekłem , które tam zrobią!
  Mówią ludzie.
  Najgorszy Ajdar, Dniepr,Azow, Prawy Sektor.
  Jurij -uciekł z rodziną do kolegi ale go dopadli.... był torturowany, strzelano mu po nogach,bity łopatą, dźgany nożem, szczuty psem, oblewany benzyna i podpalany.
  Prosił żeby go zastrzelili,odpowiedzieli 'zastrzelić tez możemy".
  Po 3 dniach znęcania się wyrzucili go na ulicę!
  Torturowani byli dziennikarze kanału "Ługańsk 24", mówi jeden z nich: jak przyszli po mnie ten oficer miał czerwone oczy, jakby zalane krwią, prawie się nie kontrolował.W dzień było lepiej, jak wracali z "pola walki" zaczynali się znęcać.
  Łamali żebra,bili po plecach, choremu na cukrzycę mówili..najwyżej umrzesz!!Za 2 tygodnie tej niewoli schudłem 16 kilogramów.Woda była, jedzenia praktycznie nie!
  Dyrektora ługańskiej firmy ajdarowcy pochwycili i zawlekli na bazę, gdzie były już kobiety i dzieci nastoletnie,i zrobili im tam piekło.
  Mówi ługańczanka, bili ja po twarzy , pękła jej kość szczękowa i ogłuchła!W pomieszczeniu kamiennym 80cm x1,5m przebywała 2 miesiące.Był tylko materac, cały czas myślałam tylko o dzieciach.
  Targali odzież, bili i próbowali zgwałcić. Kiedy chcieli mnie zgwałcić , od razu zaczęłam krzyczeć "strzelajcie"!!Jakoś Bogu dzięki sie uratowałam.
  Oni poczuli się silni i odreagowują swoje niedowartościowanie i kompleksy szczególnie silnie na jeńcach, strasznie biją, ubliżają.
  Dla nich my nie jesteśmy ludźmi.Ja już nie płaczę, nie mogę już płakać.
  Po miesiącu jaki tam spędziłam, żeby nie zwariować prosiłam ich po prostu , żeby mnie rozstrzelali.
  Tortury, bicie, znęcanie się....w to zamieszani są nie tylko bojcy tych batalionów, ale też wojskowi ukrainscy, pracownicy spec służb, policji.
  Wieś Chreszczowata pod Ługańskiem. Tutaj był nie tylko Ajdar ale desantowcy z 80 lwowskiej brygady. Postanowili ewakuować mieszkańców na tyły!
  W samochodzie było ok. 25 mieszkańców, zatrzymał się, wyszli z kabiny żołnierze i wtedy wybuchł. Dookoła leżały dziecięce pierścionki .
  Tam była 13 letnia córka Michaiła.On był ewakuowany wcześniej.

  To samo działo się w donieckim. Żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy, SBU, policji.
  Powstaniec opowiada o torturach, biciu, kopaniu, polewanie woda i rażeniu prądem.Potem wrzucali ludzi do dołów, i trzymali tygodniami, człowiek przestawał czuć czy on jeszcze żyje czy już jest martwy.
  Mówi więzień"pijani, bili czym popadnie, co mieli pod ręką., była z nami też kobieta. Mnie bili po głowie, miałem pęknięta czaszkę"
  Jama w Sołncewo koło Doniecka, tam zatrzymano urzędniczkę DNR Lidię.Wrzucili nas do dołu ,do nas jeszcze dorzucono 2 piekarzy,którzy przyszli zapytać czy mogą kosić zboże na swoim polu.Potem wyciągnęli nas z dołu i staliśmy cały dzień na piekącym słońcu,z zawiązanymi oczami.Przyszedł do mnie i zapytał "Ty faszystko po co przyszłaś na moją ziemię?"Ja nie wytrzymałam i mówię "po co ty przyszedłeś na moją ziemię, gdzie mój dom? tutaj się urodziłam, tu mieszka moja Matka. Kto z nas jest faszystą i kto do kogo przyszedł"

  Przestępstwa ukraińskie w Donbasie mają masowy przestępczy charakter,to nie pojedyncze wyskoki, to SYSTEM!!!
  Po mińskich porozumieniach, wielu odzyskało wolność,ale wielu tego nie dożyło.Zostali rozstrzelani , umarli od tortur.Nie wiemy ilu takich ludzi było, wiemy ze wielu, potwierdzają to ekshumacje.
  Kozacy powstańcy, torturowani ,ofiary są wszędzie w Komunar, w klubie 10 km od Ługańska.
  Można zrobić mapę miejsc kaźni,dołów , piwnic gdzie byli mieszkańcy i powstańcy torturowani.
  Były gwałty, moralne i fizyczne znęcanie się, bicie, ograbianie ludzi.


  Wymiana jeńców.Wracają bojcy ukraińskiej armii do swoich, samodzielnych batalionów również.
  Wracają powstańcy i mieszkańcy przy byle okazji oskarżani o separatyzm.Niosą ich na noszach, trzymają pod ręce.Oni wytrzymali, przeszli wszystkie kręgi piekła!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s6swHDIyuQk
 • Ukraińcy spalili cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Krasnym Partizanie.
  https://www.youtube.com/watch?v=xpm01detY1o&feature=player_embedded
 • Korwin-Mikke: wzmocnić garnizon w Przemyślu na wypadek banderowskiego zagrożenia [+VIDEO] Dodane przez Lipinski
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/korwin-mikke-wzmocnic-garnizon-w-przemyslu-na-wypadek-banderowskiego-zagrozenia-video-

  Podkarpaccy działacze partii KORWiN wraz z liderem ugrupowania wezwali na konferencji prasowej w Przemyślu do umocnienia miejscowego garnizonu

  Podkarpacki lider KORWiN-a Błażej Wilk na konferencji prasowej w Przemyślu z udziałem prezesa partii J. Korwin-Mikkego zapowiedział działania na rzecz wzmocnienia garnizonu wojskowego w Przemyślu w związku ze wzrostem znaczenia banderowców na Ukrainie. Sam Korwin-Mikke zaznaczył, że wzmocnienie armii jest konieczne m.in. ze względu na pretensje terytorialne niektórych środowisk ukraińskich do terenów wschodniej Polski.

  Konferencja ugrupowania KORWiN została zorganizowana pod Narodnym Domem przekazanym w 2011 mniejszości ukraińskiej w Przemyślu. Przekazanie budynku przez przemyski samorząd miało być częścią ,, transakcji wymiennej” ze stroną ukraińską w ramach której lwowscy Polacy mieli otrzymać budynek pod siedzibę Domu Polskiego we Lwowie. Do chwili obecnej Dom Polski we Lwowie nie został utworzony. Sprawa Domu Polskiego we Lwowie, wg działaczy partii KORWIN, obrazuje brak symetrii w stosunkach polsko-ukraińskich i zaniedbania władz polskich w reprezentowaniu interesów Polaków na Ukrainie.

  Jednocześnie Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że w związku z powstaniem niepodległej Ukrainy Rosja przestała być wrogiem Polski, jakim byłaby, gdyby Ukrainy nie było.
  http://static.kresy.pl/image/x/7261b315a92f0e5d48d2621fa3e3d8dd.jpg
 • @dron67 12:26:06
  H. Kissinger "nie wspomniał, zapomniał...". -

  --- Ci ludzie mają gadane.
  A czytelnicy nie zawsze mają dobrą pamięć.
 • @Repsol 12:30:45
  Witam Cię!

  "Na Krymie został uruchomiony międzynarodowy chiński system płatniczy UnionPay, który ma zastąpić na półwyspie MasterCard i Visa — poinformował Bajkał Bank, który jako pierwszy rozpoczął emisję i przyjmowanie kart chińskiego systemu". -

  --- Były, są sankcje wobec Rosji, to i są efekty.
  To można było przewidzieć.

  Pozdrawiam.
 • @Marx 8888 13:10:15
  "Kiedyś przy okazji...". -

  --- Przed chwilą rozmawiałem z Repsolem.
  Prosiłem go, by przy okazji podziękował Ci serdecznie za Twoją dotychczasową pomoc :)))))
 • @zygmuntbialas 13:07:36
  Jeżeli pamiętamy wcześniejsze buńczuczne wypowiedzi pana Henia K.
  to widać, że mocno rura im zmiękła..!
 • @Autor
  //Nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale też w innych częściach świata wzrasta rola Rosji i gwałtownie maleje siła przyciągania USA i Zachodu.//

  Pobozne zyczenia,optymizm, a gdzie realizm.
  Tak za jakies 30-40 lat rola Rosji bedzie porownywalna do dzisiejszej roli W.Brytanii Chin czy moze Indi czy Japoni .
  Na dzis to 3 liga w polowie tabeli, ale optymisci zyja dlugo, to moze i doczekaja sie tych poboznych zyczen 8-)))))
 • Instruktorzy z USA w Jaworowie przygotowują dywersantów ukraińskich do ataków w DNR ,ŁNR.
  Podkradają się i ostrzeliwują domy mieszkalne Doniecka, cały czas.
  Uczą zakładać miny pułapki np. w zabawkach dla dzieci.
  Na przejściach między strefami pod kontrolą ukraińską a częścią DNR tzw. blokpostami, trwają usilne i nachalne próby werbowania mieszkańców DNR do działalności szpiegowskiej i dywersyjnej.
  Trwają próby przekupstwa , gróźb i zastraszania ludzi, którzy wracając do swojego domu, przechodzą przez blokpost i każdorazowo są brani na rozmowy i namawiani na siłę do grupy dywersyjnej!Niekiedy się udaje, dlatego wywiad DNR i ŁNR działa aktywnie.Broń jest ukryta w zamaskowanych jamach - schronach.Tym, którzy działają na szkodę DNR grozi więzienie, a w skrajnych przypadkach rozstrzelanie i konfiskata mienia.
  Igor ukrainiec, który przeszedł na stronę DNR opowiada o szkoleniu w Jaworowie, przez amerykanów i Anglików.
  Mieszkańców Donbasu określano jako bydło.
  https://www.youtube.com/watch?v=jW5H4SdxZzY&feature=player_embedded
 • @Autor
  //W europejskich mediach nie ma ostatnio żadnych doniesień o sytuacji na Ukrainie. //

  Sa,sa, jest ich wiele, tylko ze nie zawsze chce sie komus publikowac te inne niz sowieckie media

  Nie wolno ustąpić wobec szantażu Rosji w sprawie długu Ukrainy. Postępowanie Moskwy, która chce zrujnować Kijów, to "szantaż i bezczelna hucpa" i nie wolno na to pozwalać - pisze znany komentator "Financial Times" Martin Wolf.

  "Rosja zajęła część terytorium Ukrainy i podsyca wojnę domową w innych jej regionach. Co więcej, zmierza do tego, by zawetować zorganizowanie międzynarodowej pomocy (finansowej), jeśli ten zrujnowany kraj nie spłaci w pełni swego zadłużenia" - pisze Wolf. "I to jest bezczelna hucpa. Jest to również szantaż. Takie zachowanie Rosji nie jest niczym zaskakującym. Ale nie wolno jej na to pozwalać" - podkreśla autor.
  "Gdyby Rosja chciała zawrzeć rozsądne porozumienie, zaakceptowałaby propozycję (Lerricka)" - pisze Wolf i natychmiast podkreśla, że Moskwa nie chce żadnego porozumienia w sprawie długu - chce po prostu zrujnować Kijów.

  "Nie wolno pozwolić Rosji, by - jednocześnie - rujnowała Ukrainę i miała prawo weta wobec wysiłków na rzecz ratowania tego kraju" - apeluje publicysta.
  October 20, 2015 6:11 pm
  Resist Russia’s blackmail over Ukraine’s debt
  http://www.ft.com/cms/s/0/5e295484-7647-11e5-a95a-27d368e1ddf7.html
  http://ftalphaville.ft.com/
  http://wiadomosci.onet.pl/ft-nie-wolno-ustapic-wobec-szantazu-rosji-ws-dlugu-ukrainy/3cvj27
  nadużycie link skomentuj usuń
  Zbójnicki pies 21.1
 • Reporter Die Welt, na ulicy w Berlinie robi tzw.podpuchę i pyta "Jak Pan myśli, jakie najlepsze byłoby rozwiązanie kryzysu na
  Ukrainie?"
  Odpowiedź:Najlepiej będzie jak się Putin z tym upora.
  Putin powie -wszystko w porządku, i ja powiem zuch Putin, konfliktu więcej nie będzie"
  Tak uważam, Putin jest moim prezydentem i o czym tu jeszcze mówić.
  Reporterka: A skąd pan przyjechał
  Odpowiedź: z Ukrainy,
  Reporter : I pan mówi że Putin jest pańskim prezydentem?
  Odpowiedź:Tak Putin!!

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hnjCg83BBKc
 • Wywiad z ochotnikiem Donieckiem Republiki Ludowej ps. "Tatar"
  https://youtu.be/4AWXkBdasS8
 • Pojawił się blog, żmijowisko przypełzło, po robocie w kibucu!!
  zamiast pobełkotać na swoim blogu obrzygując swoją chora rusofobią i przedrukami z onetu.
 • Burkina Faso: Thomas Sankara – Presente!
  15 października, jak co roku, w Burkina Faso miały miejsce obchody rocznicy tragicznej śmierci prezydenta Thomasa Sankary, jednego z najwybitniejszych afrykańskich mężów stanu w XX wieku. Organizatorem obchodów jest Związek na rzecz Odrodzenia - Partia Sankarystowska (UNIR-PS), ruch polityczny, któremu przewodzi Bénéwendé Stanislas Sankara (niespokrewniony ze zmarłym prezydentem). W ubiegłych latach obchody odbywały się na cmentarzu Dagnoen na przedmieściach Wagadugu, nazywanym "cmentarzem męczenników". W tym roku po raz pierwszy towarzyszyły spotkania i konferencje poświęcone dziedzictwu burkińskiego przywódcy. Występowali na nich m.in. Germaine Pitroipa (współpracowniczka Thomasa Sankary w okresie jego rządów), El Hadj Mousbila Sankara (były ambasador Burkina Faso w Libii Kadafiego) oraz zespół adwokatów pracujących nad wyjaśnieniem szczegółów zabójstwa prezydenta.

  W 1983 r. kapitan Thomas Sankara przejął władzę w Republice Górnej Wolty drogą zamachu stanu. W 1984 r. zmienił wywodzącą się jeszcze z czasów kolonialnych nazwę państwa na Burkina Faso, czyli "kraj ludzi prawych". Przeprowadził energiczną reformę rolną, która w krótkim czasie uczyniła Burkina Faso samowystarczalnym pod względem żywnościowym. Uchroniła kraj z jednej strony przed groźbą niedożywienia, z drugiej strony przed koniecznością zadłużania się dla zakupu żywności z importu. Sankara dążył do uniezależnienia swojego państwa od zewnętrznych wpływów poprzez maksymalne oparcie gospodarki na produkcji własnej (m.in. kampanie na rzecz rezygnacji z zagranicznej odzieży i używania wyłącznie ubrań wytworzonych przez krajowy przemysł odzieżowy). Propagował oszczędność i gospodarność w funkcjonowaniu państwa. Sprzedał na przykład wszystkie luksusowe samochody służbowe będące wcześniej do dyspozycji wysokich urzędników i zastąpił je tanimi, używanymi autami osobowymi, a uzyskaną wskutek zamiany nadwyżkę pieniędzy przeznaczył na dofinansowanie usług publicznych. Sam jako głowa państwa nieustannie dawał przykład oszczędności i egalitaryzmu, żyjąc bardzo skromnie. Rozbudował publiczną służbę zdrowia oraz wprowadził ściśle egzekwowane zakazy poligamii, kliteridektomii ("obrzezania kobiet") i małżeństw przymusowych. Był zwolennikiem panafrykanizmu i zerwania przez Afrykę neokolonialnej zależności od Zachodu; w polityce zagranicznej współpracował z oponentami bloku zachodniego: Libią, Kubą czy Związkiem Sowieckim. Konsekwentnie odmawiał przyjmowania zagranicznej "pomocy finansowej", zwłaszcza "pożyczek" natrętnie wciskanych przez Bank Światowy. W lipcu 1987 r. w słynnej mowie wygłoszonej podczas obrad Organizacji Jedności Afrykańskiej w Addis Abebie Sankara wezwał kraje afrykańskie, aby przestały spłacać zadłużenie zagraniczne, ponieważ jest ono pułapką, w jaką Zachód celowo wciąga uboższe państwa, by móc je potem eksploatować tytułem "zwrotu długu" - a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyły na finansowanie własnego rozwoju. Trzy miesiące później Francja przy poparciu USA zorganizowała pucz w Wagadugu, w którego trakcie Sankara został zamordowany. Miał wówczas 38 lat. Władzę przejął przywódca jego zabójców, Blaise Compaoré. Compaoré rządził do 2014 r., wykazując spolegliwość wobec Francji, Stanów Zjednoczonych i "międzynarodowych" instytucji finansowych, dzięki czemu nie zarzucano mu rządów dyktatorskich. Podczas zamieszek, które zmusiły go do ucieczki z kraju, na ulicach pojawiło się wiele portretów Thomasa Sankary i haseł odwołujących się do jego dziedzictwa politycznego.

  Za rządów Compaorégo rodzina zamordowanego prezydenta bezskutecznie próbowała walczyć przed krajowymi sądami o ustalenie szczegółowych okoliczności jego śmierci, mimo, iż w 2008 r. Afrykański Trybunał Praw Człowieka nakazał władzom Burkina Faso umożliwienie przeprowadzenia rzetelnego śledztwa. Dopiero w maju bieżącego roku dokonano ekshumacji zwłok Sankary i jego dwunastu towarzyszy zamordowanych wraz z nim. Wyniki sekcji zwłok miały zostać podane do wiadomości publicznej 17 września, jednak przeszkodziła temu próba zamachu stanu podjęta przez generała Gilberta Diendéré. Mariam Sankara, wdowa po zmarłym przywódcy, w wywiadzie dla Radio France Internationale nazwała to wydarzenie bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności. Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż Diendéré uczestniczył w spisku na życie Sankary jako ówczesny dowódca Prezydenckiego Regimentu Bezpieczeństwa (RSP). Później został szefem państwowych sił bezpieczeństwa przy prezydencie Compaorém. Po nieudanym puczu w tym roku został aresztowany i postawiono mu jedenaście zarzutów. Tymczasowy prezydent Michel Kafando powiedział, iż "postępowanie sądowe (...) z pewnością będzie teraz jeszcze bardziej interesujące, podczas gdy każdy już wie, że generał Diendéré brał udział w zdarzeniu, które kosztowało życie prezydenta Sankarę".

  Wyniki sekcji zwłok Thomasa Sankary ujawniono ostatecznie 13 października. Jak podano, w chwili śmierci został dosłownie "podziurawiony kulami" (to oficjalne potwierdzenie krążących już wcześniej relacji, zgodnie z którymi zginął od dużej liczby strzałów). Jeden z prawników rodziny Sankarów poinformował również, że o udział w morderstwie oskarżono dotąd osiem osób; wśród nich są żołnierze RSP.

  (Na podstawie pcsa.org.pl opracował A.D.)

  http://xportal.pl/?p=23202

  http://www.youtube.com/watch?v=FhkqN6KTtJI& - ''Speech on the United Front Against Debt'' – Thomas Sankara część 1

  http://www.youtube.com/watch?v=jvYM6cGuBo8 - część 2 podczas konferencji Organizacji Jedności Afrykańskiej, 29 lipiec, 1987.
 • @trojanka 18:18:09
  Witaj Trojanka. Po wyborach, niezależnie od tego kto wygra te żmije będą próbowały ograniczyć wolność słowa w internecie. Ograniczyć nasze zagwarantowane prawem swobody. Nie damy się.
 • Trump sugeruje odpowiedzialność George’a W. Busha za 9/11
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=58-R2JqdH3I

  Donald Trump, prowadzący w wyścigu o republikańską nominację w wyborach prezydenckich, po raz kolejny udowodnił, że nie jest typowym republikaninem. W wywiadzie dla Bloomberg News zasugerował, że odpowiedzialność za dopuszczenie do zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku, ponosi ówczesny prezydent George W. Bush.

  Trump niezależnie od swoich licznych kontrowersyjnych wypowiedzi od wielu tygodni prowadzi w sondażach. Niektórzy analitycy uważają wręcz, że właśnie te wypowiedzi przysparzają mu zwolenników, bo pokazują elektoratowi, że jest on w stanie myśleć w sposób ponadpartyjny, a jego prezydentura może doprowadzić do “przewietrzenia” Waszyngtonu czego życzyłoby sobie wielu Amerykanów.

  Nowojorski miliarder różni się od republikanów m.in. w sprawie podatków, mówiąc otwarcie, że bogaci powinni płacić więcej, ma znacznie bardziej liberalne podejście do aborcji niż duża część polityków GOP, jest też zwolennikiem reformy zdrowia, choć nie w wydaniu Baracka Obamy.

  W piątek Donald Trump po raz kolejny odróżnił się od reszty republikanów ostro wypowiadając się o prezydencie George’u W. Bushu.

  Zapytany w jaki sposób jako prezydent odpowiedziałby na sytuacje kryzysowe np. huragan, czy atak przeciwko Ameryce, powiedział, że okazałby znacznie więcej serca i byłby znacznie bardziej kompetentny niż liderzy, którym przyszło sprawować władzę w takich momentach.

  “Cokolwiek by nie powiedzieć o George’u W. Bushu, to jednak zamach na World Trade Center wydarzył się w czasie jego prezydentury” – stwierdził Trump.

  Zapytany czy rzeczyście chce obciążyć winą byłego prezydenta za ten atak Trump powiedział: “on był wtedy prezydentem prawda? World Trade Center miał miejsce za jego rządów”.

  Obciążanie byłego prezydent za to, że nie zapobiegł zamachowi 11 września 2001 roku jest pewnego rodzaju tabu nie tylko dla republikanów. Do tego rodzaju krytyki nie posuwają się też raczej demokraci. Trump nie stroni jednak od ataków na George’a W. Busha, którego brat, Jeb, jest jego rywalem do prezydenckiej nominacji.

  Podczas jedenj z debat republikańskich pretendentów powiedział, że końcówka rządów George’a W. Busha była fatalna i otworzyła drogę do zwycięstwa Barackowi Obamie.

  “Nawet Abraham Lincoln nie był by wówczas w stanie wygrać wyborów dla republikanów” – stwierdził Donald Trump.

  http://www.infowars.com/trump-bush-knew-in-advance-911-was-coming/
 • a nam wsio rawno żmija!!!!
  http://cs623926.vk.me/v623926297/54fd6/GmXgbSi07-E.jpg
  http://cs622118.vk.me/v622118537/8475/Dk7Yi_jyjxw.jpg
 • Modlitwa o pokój!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4A_OdfQTPmY
 • @trojanka 18:18:09
  Witam.Polecam.Pozdrawiam. https://forumemjot.wordpress.com/2015/10/21/mer-lwowa-wymusil-na-polskich-polskojezycznych-urzednikach-usuniecie-plakatow-z-mapa-przedwojennej-polski-polakow-nazwal-idiotami/
 • Syria - Aleppo - Szczury próbowały zestrzelić rosyjskie i irańskie samoloty - 21 października 2015
  https://youtu.be/XmXYa5kBbTk
 • @PontoSarmata 18:22:55
  Cześć, cześć, ciekawe skąd żmijowe kainowe plemię nadaje?????ż i ł oraz ó-brak!
 • Irak - wschodni front walki z ISIS
  https://youtu.be/bWslnZIJTjA
 • @trojanka 18:31:21
  To takie szczury. Kiszczak w latach 80 zaczął ich eksponować na stanowiskach i poczuli się w mocy. Języka się jeszcze nie nauczyli.
 • Twierdzenia o sprzężeniach zwrotnych - doc. Józef Kossecki
  https://youtu.be/UaSbWWBjROU
 • Starsza mieszkanka Doniecka, My nie chcemy zjednoczenia z Ukrainą!
  prosta kobieta całe życie ciężko pracująca, mieszkanka kujbyszewskiego rejonu Doniecka,pokazuje ruinę którą zafundowała im ukraińska armia. Ludzie byli tutaj rozerwani na części, poodrywane ręce - mówi. donieczczanka.
  Strzelali do szkoły jak były lekcje, zabili nauczycielkę.Z Piesek i Awdiejewki ukraińcy strzelali , wzięli nas w kleszcze z dwóch stron.
  Spytajcie kogokolwiek w Doniecku czy chce do Ukrainy, niech sobie czczą swoich bohaterów, Banderę,Szuchiewiczów i resztę.My mamy swoich.

  Boże drogi, wszystko rozwalone, szkoły, szpitale, domy, sklepy.
  Chcą do Europy, niech idą sprzątać.Rosja była jest i będzie, jeszcze nikt ich nie pokonał, ruski naród mocny jest!My chcemy być z Rosją.Nie potrzebujemy waszych bohaterów.
  Nie wybaczę tego morza krwi i ponad 6000 zamordowanych ludzi.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HKD8ZU9LYY0
  .

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fcont.ws%2Fpost%2F137135&post=160319066_14758
 • Mostek na Krymcio!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=x0-iUUmYCH8&feature=player_embedded
 • Deputowany Ljaszko zorganizowała Majdan Taryfowy:przeciwko opłatom za media w Kijowie.
  https://www.youtube.com/watch?v=VEHsP7TB3fg&feature=player_embedded
 • Fitch prognozuje spadek PKB Ruiny o 10%.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.capital.ua%2Fru%2Fnews%2F54433-fitch-ukhudshil-prognoz-snizheniya-vvp-ukrainy-s-9-do-10-v-2015-godu&post=270082109_2172

  http://www.capital.ua/uploads/news/2015/10/21/fab50b81d6025f94122b1a7de393b57c9a296e39.jpg
 • Pracownika Prokuratury ŁNR zatrzymano przy próbie wzięcia łapówki 3 tys.$
  https://www.youtube.com/watch?v=9rumc2_spGo&feature=player_embedded
 • Upaina powrót do przeszłości!!
  http://cs624019.vk.me/v624019330/5160b/rAN3lgnW-ko.jpg
 • Spalona przez ukraińców cerkiew w Krasnym Partizanie -Jasinowata okręg Doniecki.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OCGQaP2IMJ8
 • Wybory na Ruinie!
  W Dniepropietrowsku pobito kandydata na burmistrza!
  http://cs625225.vk.me/v625225416/4c03e/PNgCFuv7TOc.jpg


  w Równem kandydatkę oblano kwasem,
  http://cs625225.vk.me/v625225419/47c9c/KmJcDFjoOcc.jpg

  W Charkowie pobito kandydata na burmistrza,
  http://cs625225.vk.me/v625225426/5383b/h1HffnbBWKI.jpg
 • OOO!!!! przypeł...zło nazad!!!i węszy!!!
  a my się dumnie nosimy....
  http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201510/1445380049_qhb3r8_600.jpg


  haaaaaa.....
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201510/1445375449_oh9yiw_600.jpg
 • taaa...
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201509/1445422024_to4kid_600.jpg
 • Most energetyczny na Krym idzie po dnie przesmyku kerczeńskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=SSJA2vyP13Y&feature=player_embedded
 • @trojanka 19:17:57
  Rosyjskie linie lotnicze Transaero tracą licencję

  Drugie co do wielkości linie lotnicze w Rosji muszą wstrzymać od poniedziałku działalność z powodu zadłużenia. Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) zapowiedziała, że Transaero traci licencję.

  Zadłużenie Transaero wynosi w przeliczeniu 3,4 miliarda euro. Nie powiodła się próba uratowania tych linii przez przewoźnika Sibir, który we wtorek przejął 51 proc. akcji Transaero.

  Minister transportu Rosji Maksim Sokołow powiedział, że o dalszym losie Transaero zdecydują teraz wierzyciele, a nie akcjonariusze.
  Sbierbank (największy detaliczny bank Rosji) i Alfa Bank (największy rosyjski bank komercyjny) wystąpiły do sądu w Petersburgu o ogłoszenie niewypłacalności Transaero. Sbierbank dał jednak do zrozumienia, że jest skłonny rozmawiać z nowymi właścicielami.

  Agencja dpa odnotowuje, że dziesiątki tysięcy pasażerów Transaero przewozi obecnie Aerofłot, który w przyszłości zamierza przejąć po tych liniach część tras i samolotów.

  PAP
 • Krok po kroku, do czego metodycznie ,doprowadzą każdy naród, ukraiński też...tutaj rozdają okulary
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YNJnXdVuluQ
 • W Łucku ciepłownicy zablokowali drogę, żądając wypłaty pensji za kilka miesięcy!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=um91lidOrkI

  =========
  a po co???? przecież trzeba pracować za darmo,utzrymanie willi i luksusowych autek tyle kosztuje.
  Dobrze, że ich nie pocięli nożem i nie zakopali w lesie, tak jak u nas pracownika który upomnial się o pensję!
 • Eks prezydent USA Jimmy Carter chce pomóc Rosji w walce z ISIL i dać mapy pozycji ISIL
  https://www.youtube.com/watch?v=Z-NkbsaM2Vg&feature=player_embedded
 • Gwałtowny spadek ukraińskiego eksportu Dodane przez Zyga Opublikowano: Środa, 21 października 2015 o godz. 18:06:30
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/gwaltowny-spadek-ukrainskiego-eksportu

  Ukraińska gospodarka pogrąża się w kryzysie. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku bieżącego ukraiński eksport spadł aż o jedną trzecią w porównaniu do poprzedniego roku.

  W okresie styczeń-sierpień 2015 r. Ukraina wyeksportowała towary na sumę 24,8 miliardów dolarów. To aż o 34% mniejsza wartość niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Spadek wartości wywozu odnotowano praktycznie we wszystkich sektorach. Największy w sektorze produkcji środków transportu (spadek o 70%), metalurgicznym (o 40%), przemyśle chemicznym (o 30%). Jedynie przemysł cukierniczy odnotował wzrost o 30%. To w znacznej mierze konsekwencje zerwania więzi z gospodarką rosyjską, która dotychczas była głównym partnerem Ukrainy i rynkiem zbytu dla ukraińskiej produkcji, która nie jest atrakcyjna dla zachodnich klientów. O tym ostatnim świadczy fakt, że upadek eksportu dokonał się w czasie jednostronne zniesienia ceł na ukraińskie towary przez państwa Unii Europejskiej.

  news.liga.net/kresy.pl
  http://static.kresy.pl/image/x/ef5a67226125f490282ccd8f66909048.jpg
 • Wielka weryfikacja obywateli Ukrainy przebywających w Rosji Dodane przez Zyga Opublikowano: Poniedziałek, 19 października 2015
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wielka-weryfikacja-obywateli-ukrainy-przebywajacych-w-rosji

  Rosyjska Federalna Służba Migracyjna ogłosiła, że wszyscy obywatele Ukrainy przebywający na terytorium Rosji do 30 listopada powinni określić swój "status prawny".

  "W 2015 r., wychodząc z przesłanek humanitarnych służba migracyjna wielokrotnie przedłużała pobyt czasowy w Rosji różnym kategoriom obywateli Ukrainy. Ostatni przedłużony termin kończy się 31 października 2015 r. W związku z tym między 1 a 30 listopada przebywający na terytorium Rosji obywatele Ukrainy powinni zgłosić się powinni zgłosić się do jednostek FSM dla określenia swojego statusu prawnego" - głosi komunikat Federalnej Służby Migracyjnej. Wiceszef Służby Wadim Kakowienko zadeklarował przy tym, że wszystkie jej wydziały otrzymały polecenie odnoszenia się do obywateli Ukrainy w duchu "współpracy i z uwagą". Wcześniej szef Służby Konstantin Romodanowski zaroził, że w przypadku niedopełnienia formalności obcokrajowcom przebywającym bezprawnie na terenie Rosji grozi deportacja i trzyletni zakaz przekraczania jej granic.

  unian.net/kresy.pl
  http://static.kresy.pl/image/x/9f3ef31ce92112319c9c4a35ca4117e5.jpg
 • Prezydent Ukrainy: w listopadzie dostaniemy nowoczesne radary z USA
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział w środę, że już niebawem jego kraj otrzyma nowoczesne radarowe stacje przeciwartyleryjskie ze Stanów Zjednoczonych. Mają one przybyć na Ukrainę w połowie listopada. Stwierdził też, że Ukraińcy są jedynym narodem, który "potrafi dać po zębach Rosji".
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/35847/afp_poroszenko_625.jpeg

  Poroszenko powiedział, że decyzja o dostawach amerykańskich radarów dla Ukrainy zapadła po jego spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą pod koniec września, podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

  - Jestem dumny, że po moim spotkaniu z Barackiem Obamą zapadła decyzja, że już w połowie listopada otrzymamy specjalne przeciwartyleryjskie stacje dalekiego zasięgu, za pomocą których z odległości dziesiątek kilometrów od frontu będziemy mogli identyfikować miejsca, z których przeciwnik otwiera do nas ogień - mówił prezydent podczas wizyty w Iwano-Frankiwsku na zachodniej Ukrainie.

  Poroszenko powtórzył, że Ukrainie udało się powstrzymać konflikt z separatystami na wschodzie kraju, a dzięki rozejmowi nie giną już żołnierze. - Udowodniliśmy, że Ukraina jest jedynym narodem w Europie, który potrafi dać po zębach Rosji. Popiera nas w tym cała Europa i świat - oświadczył szef państwa
  Zawieszenie broni w walkach między wspieranymi przez Moskwę separatystami a siłami rządowymi trwa od początku września. W pierwszych dniach listopada z linii rozgraniczenia w Donbasie obie strony konfliktu zaczęły wycofywać czołgi, artylerię o kalibrze do 100 mm oraz moździerze o kalibrze poniżej 120 mm.

  Proces wycofywania uzbrojenia ma zająć 41 dni. Ma być ono odprowadzone na odległość 15 kilometrów od zajmowanych dotychczas pozycji, tak by w Donbasie powstała 30-kilometrowa strefa buforowa.
  PAP
 • Strzelanina w centrum Kijowa, ranne dwie osoby.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d3-pHQoksEw

  =====================
  codzienność w Kijowie i Mukaczewie i Lwowie. dzień bez wybuchu, pobicia i strzelanki jest dniem straconym!
 • @dron67 13:17:09
  USA - "mocno rura im zmiękła...!" -

  --- Tak, to widać w wielu wypowiedziach.
 • @Zbójnicki pies 17:41:46
  "Pobozne zyczenia, optymizm,...". -

  --- Takowe są, jeśli chodzi o USA w zachodnich mediach, które stają się już tylko tubą propagandową Waszyngtonu.
 • @Zbójnicki pies 18:04:57
  ""Rosja zajęła część terytorium Ukrainy i podsyca wojnę domową w innych jej regionach". -

  --- Co to za informacje!!! Tak niemieckie gadzinówki w czasie okupacji przedstawiały ówczesną rzeczywistość.
 • @PontoSarmata 18:22:55
  "Po wyborach, niezależnie od tego kto wygra...". -

  --- Tak, to nie ma teraz większego znaczenia dla społeczeństwa polskiego.
 • @Zbójnicki pies 17:41:46
  ==Pobozne zyczenia,optymizm, a gdzie realizm.
  Tak za jakies 30-40 lat rola Rosji bedzie porownywalna do dzisiejszej roli W.Brytanii Chin czy moze Indi czy Japoni .
  Na dzis to 3 liga w polowie tabeli, ale optymisci zyja dlugo, to moze i doczekaja sie tych poboznych zyczen 8-)))))===

  Indi i japoni..
  błędy z ortografi... Za granico (ą) tak uczo .. Uczą? ;)))
  - ortografII, IndII, JaponII !

  Nie 3 liga tylko czołówka ekstraklasy, wraz z Chinami, Brazylią i Iranem.
  I Bóg łaskawy nie ma z tym nic wspólnego!
 • @Zbójnicki pies 21:46:45
  Poroszenko: "Jestem dumny, że po moim spotkaniu z Barackiem Obamą zapadła decyzja, że już w połowie listopada otrzymamy specjalne przeciwartyleryjskie stacje dalekiego zasięgu,...". -

  --- Że też Ukraińcy mogą słuchać takie głupoty!
 • @zygmuntbialas 22:23:25
  ---mnóstwo ciekawych wiadomości z ruskiej prasy… scalę na Grypa666 później
  https://piotrbein.wordpress.com/

  największa bomba dla mnie zapowiedź Cerkwi Rosji wprowadzenia atestacji żywności, podobnie jak Żydzi mają swoje koszerne żarcie :)
  kiedy KRK wprowadzi oznaczanie żywności GMO, niebezpiecznych scypionek itd.?
  świadome spożywanie trucizn to samobójstwo, wielki grzech chrześcijaina — a co na to Kościół?

  druga bomba to wiadomość o kręgu anty-jastrzębi w USA = b. prezydent Carter i Kissinger

  trzecia bomba to prognoza ponad pół mln imigrantów z Ukrainy i przeciwwaga: roszczenia Polaków do własnośći na Ukrainie===

  A naszą najlepszą żywność zaraz pożre GMO!!
  Brawo Rosja, już Putin 3 lata temu GMO pogonił za płot..
  Kolejny raz się naraził ;)

  A my jak te gęsi za pastuchami z monsanto:

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12115863_10205570100031872_5386089869280355830_n.jpg?oh=c7483ba20c5320a1c28bf20bbec88a81&oe=56BDA4DD
 • @trojanka 22:35:17
  http://ogsrf.ru/wp-content/uploads/2015/10/Screenshot_13.png
 • @zygmuntbialas 22:32:48
  Kilka SU-24. SU-25, SU-34 i artyleria popsuta...
 • Bój się Rosjo, bo Ukraina się na ciebie napala!!!ha ha ha ha!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=luRrSoisGG4

  ================
  już się Ruina pos...ła ze strachu!!a pijaczyna pierwszy!!
 • Do poczty szefa wywiadu USA Johna Brennana włamało się 2 uczniów.
  listy opublikowała Wiki Leaks.
  http://twitter.com/wikileaks/status/656909852225093632/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

  http://twitter.com/portnayanyc/status/656926944458637314/photo/1

  http://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Frussian.rt.com%2Farticle%2F125152&post=260484253_12869

  http://cs625522.vk.me/v625522253/4cbfe/jBkZ3mrHsVI.jpg
 • @trojanka 22:35:17
  Ruch Przyjaźń Narodów!Kijów!
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fgoo.gl%2FW7oaQi&post=259819844_70943

  http://ogsrf.ru/?p=1608

  Dosyć oszukiwania nas!
  Większość Ukraińców to normalni ludzie i nie mają nic wspólnego ze sprzedajnymi zachodnimi najeźdźcami.
  To tak jak poplecznicy Bandery, którzy zdradzili swój naród i zabijali ludzi wokół, urządzając rzeź całym wsiom.
  Przejęli media i przemawiają w imieniu całego narodu nie mając do tego prawa.
  To tylko mała część mieszkańców Ukrainy, którzy maja w swoich rękach resorty siłowe i media!!
  przestańcie podszywać się pod nas normalnych ludzi, my nie mamy żadnych koneksji z idiotami.

  My ,normalni ukraińcy, większość z nas jest przeciwko nieprawnej wojennej operacji na wschodzie kraju.
  jesteśmy za ukaraniem osób winnych za masowe morderstwa na obywateli Ukrainy,w różnych częściach kraju!
  Jesteśmy przeciwko rozniecaniu wrogości, przeciwko judzeniu na bratniego północnego sąsiada.
  Jesteśmy za przyjaźnią narodów, za wznowieniem szerokich kontaktów z Rosją,które pozytywnie wpływają na pobudzenie ekonomiki.
  Nasza przyszłość tylko w przyjaźni narodów.

  Iwan ogłasza konkurs . nagroda 1000 hrywien
  Odezwa przyklejana w miastach!

  Ukraińscy politycy i media KŁAMIĄ!!!
  Rozniecają międzynarodową wrogość między narodami.
  Prostych ludzi nie wpuszczają w eter.
  My będziemy mówić na ulicach!
  Ukraińcy uważają Rosjan za swoich braci!
  Nienawiści i złości do Rosjan nie mamy!!

  Rozklejać i robić zdjęcia i przysyłać do Ruchu do Iwana!
  Kto rozklei najwięcej dostanie nagrodę!!Dyskretnie Iwan znajdzie sposób na przekazanie jej.

  https://www.youtube.com/watch?v=JJdNbKOszbM&feature=player_embedded
 • Trochę rozsądku .
  Trudno się opanować , aby nie zwariować : Ruscy weszli na obce terytoria , których przynależność do Ukrainy gwarantowali jeszcze kilka miesięcy wcześniej ( Krym ) , wprowadzają tam swoje wojska i pod ich kontrolą ogłaszają referendum o przynależności Krymu do Rosji .Donbas leżący w granicach Ukrainy też się niby " zbuntował " . Górnicy w sklepach z militariami kupili czołgi , artylerię , drony , kałasze i wystąpili przeciw rządowi w Kijowie . Panie Białas , chyba się Pan zagalopowałeś . Pozdrowienia .
 • @matter21 05:23:55
  No to po panu widać żeś pan się nie zdołał opanować,i już dopadła pana ta umysłowa niemoc!Idź pan mącić do sralonu42, wasze napaści nic nic nie dadzą!!!
  Niech banderowscy bracia mordercy i Bezpieka Ukrainy panu udzielają dokładniejszych informacji i serdeczne życzenia , niech się zajmą pańską pańska rodziną z taką samą energią jak za ludzi w Donbasie!!Widać upaińską naturę nachalną, namolną , nie chcą cię gościu a ty się pchasz....
  Uopaińską propagandę siej pan sobie u siebie , żałosny trollu!!

  ps. spalili kumple kogoś ostatnio tak jak w Odessie????tak jak tego 16 latka spalonego w Odessie i wyrzuconego oknem przez ukraińskich nazistów!!!

  http://m.onet.pl/_m/e129e9c39480b3d036b6cd91b336758e,62,19.jpg

  http://m.onet.pl/_m/fbb01b8291ca3313110fdf6816ced3ce,62,19.jpg

  a może urobek upainski był w zabijaniu dzieci w Donbasie??co za radość dla upaińca zabić parę dzieciaków???

  http://m.onet.pl/_m/631f8315770b77c36eb858bff1bc3530,62,19.jpg

  a dorobili się przyjaciele ukraińscy na okradaniu domów w Donbasie ze wszystkiego z muszlami klozetowymi włącznie???
  http://m.onet.pl/_m/c9615674c2ecc99217ff511e829f4a1d,62,19.jpg


  Powiem tak
  apage satanas!!!
 • @matter21 05:23:55
  --Trochę rozsądku .--
  powiadasz....

  Przecież poszło o Sewastopol, za który już raz zapłacili ci:
  http://i.ytimg.com/vi/of4gPnAB-iI/hqdefault.jpg

  , i Syrię (ropa i gaz do Europy), żeby armia tego 'duetu':
  https://grypa666.files.wordpress.com/2014/03/timobaomba.jpg

  i tych przedsiębiorców:
  http://image.almanar.com.lb/french/edimg/2014/Europe/Ukraine/Igor_Kolomoysky2.jpg
  Słowianie... ;)

  Mogły uzbroić:
  https://youtu.be/MxlE73Oy17U

  Tych:
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_Wjbd10qE2P4gxoX2hRBEuyZf3T9L7mfY.jpg

  Którzy robią to:
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aaa-600x375.jpeg

  I to jest dopiero rozsądek..
 • @matter21 05:23:55
  Też uważasz, że ziemie aż po Kraków są ukraińskie ???!

  Faktycznie trudno się opanować !
  Czyje interesy reprezentujesz, bo chyba nie polskie!
 • @matter21 05:23:55
  ===- Nikita Chruszczow nie podarował Krymu Ukrainie - stwierdził syn przywódcy ZSRR. Według niego sprawa wyglądała zupełnie inaczej niż przedstawiają to historycy. Chruszczow wyjaśnił, że podczas realizacji w ZSRR pięcioletniego planu 1950-1955 przewidziano budowę hydroelektrowni na Ukrainie. Plany zakładały, że wody ze zbiornika posłużą do irygacji pól rolnych południowej Ukrainy i północnego Krymu. W tym celu, według pięciolatki, miał powstać kanał (Kanał Północnokrymski, obecnie ma długość ponad 400 kilometrów - przyp. red.).

  - To rodziło problemy biurokratyczne, bo Krym był pod jurysdykcją Rosji. By tego uniknąć, powstał pomysł, aby podarować Krym Ukrainie. Gdy Nikita wraz z doradcami zajął się tą kwestią, stwierdzono, że pomysł jest uzasadniony. A że właśnie zbliżała się znacząca data - w lutym 1954 roku trwały przygotowania do obchodów 300-lecia zjednoczenia Ukrainy z Rosją - zgodzili się - wyjaśnił Chruszczow.

  - To była normalna biurokratyczna decyzja, tylko teraz nikt o tym nie pamięta. Żyliśmy wtedy wszyscy w granicach ZSRR. Na półwyspie życie toczyło się dalej - dodał.

  Według syna przywódcy Związku Radzieckiego, Krym podarował Ukrainie nie Chruszczow, a Jelcyn podczas podpisania porozumienia w Puszczy Białowieskiej w grudniu 1991 roku, na mocy którego ZSRR zniknął z mapy świata.

  - Leonid Krawczuk (pierwszy prezydent Ukrainy - przyp. red.) zapytał: jak będzie z Krymem? Jelcyn wtedy miał problem, jak rozprawić się z Michaiłem Gorbaczowem. Machnął ręką. Krawczuk był szczęśliwy, że uzyskał Krym. Nigdy o nim nie marzył. A tu taki królewski dar od Jelcyna - powiedział Siergiej Chruszczow.==

  Królewski dar od:

  ===Na początku lat 1990 prasa arabska zbadała sprawę Jelzmana i ujawniła Jelcyna jako marionetkę w rekach lobby, podając dodatkowe informacje na jego temat. W dniu 28.11.1992 r. londyńska gazeta Al Arab na pierwszej stronie opublikowała następujące oświadczenie: „Zmianę nazwiska podjęto podczas XX kongresu partii … Jelcyn jest Żydem. Risselov, członek Volksunion, ujawnił, że nazwisko prezydenta Jelcyna było Jelzman, żydowskie nazwisko niemieckie. XX kongres następnie postanowił zmienić nazwisko Borysa Jelzmana na Jelcyn … Powodem tej zmiany było to, że Rosjanie mogli się obawiać nazwiska Jelzman, gdyż za czasów Berii jego dziadek Jelzman wymordował tysiące Rosjan.”===

  Marionetka lobby tych:
  http://3obieg.pl/wp-content/uploads/2014/11/%C5%BCydzi21.jpg

  Nawet napisali list błagalny na Kreml, żeby pozwolił im płk. wrócić do matecznika...

  Masz swój rozsądek..
 • @dron67 08:53:06
  Matecznik i ojcowizna:
  http://www.opowiadam.eu/4295%20c3.jpg

  A wygonił ich stamtąd w ten:
  ==Światosław I (ros., ukr. Святослав I), (ur. ok. 942, zm. 972) – książę (kniaź) Rusi Kijowskiej 945-972. Syn Igora i Olgi.

  Osobiste rządy księcia zaczynają się od 957 roku, a pełnię władzy zyskał dopiero po śmierci swojej matki Olgi w 969 r. – bardzo energicznej kobiety, która rządziła krajem podczas wypraw wojennych syna. Książę, jak typowy wódz normański, zajmował się głównie prowadzeniem licznych wypraw handlowych i łupieżczych na czele swej drużyny. W 965[1] roku spustoszył kaganat chazarski i zburzył dwa najważniejsze grody Chazarów – Itil i Sarkel. Walczył z zamieszkującymi Kaukaz Jasami i Kasogami. Podporządkował sobie słowiańskich Wiatyczów.==
  ==Na wschodzie nikt nie mógł się oprzeć drużynie Światosława, a najcięższego ciosu doznali z jego ręki Chazarowie, rozbici niemal zupełnie. Oderwani zostali od nich Wiatycze znad Oki, płacący im przedtem daninę; teraz musieli uznać władzę Światosława. W 965 roku prawie się dokonały losy samych Chazarów – Światosław zdobył i zburzył dwa najważniejsze ich grody, Itil i Sarkel, zajął też chazarski Semender nad Morzem Kaspijskim, a w środkowej i zachodniej części Kaukazu rozbił i zmusił do uległości plemiona Jasów i Kasogów, późniejszych Osetyjczyków i Czerkiesów. Wojska księcia kijowskiego wkroczyły też do Bułgarii Kamskiej, zdobywając i pustosząc jej stolicę. W skład Rusi Kijowskiej [Księstwa Kijowskiego] weszło również trwale terytorium nad wschodnim wybrzeżem Morza Azowskiego i Czarnego (rejon dolnego Kubania łącznie z Półwyspem Tamańskim), z głównym grodem Tmutarakaniem.==

  Historia jak zwykle zatacza 'koło'.
 • @dron67 09:02:09
  ==W 965 roku spustoszył kaganat chazarski i zburzył dwa najważniejsze grody Chazarów – Itil i Sarkel.===

  A Polska przyjmowała w tych latach chrzest od Cesarstwa Niemieckiego...
  tzn. Rzymu..
 • @dron67 09:02:09
  a co tam zróbmy trolom wystawę osiągnięć ich nazio ukraińskich kumpli w Donbasie. Chociaż trudno patrzeć na te zdjęcia!!
  Wydrukują sobie i powieszą nad łóżkiem , będzie miał się każdy czym podniecać!

  ukraińskie dziewczątka,przyszłe matki, nalewające benzynę pod budynkiem związków, którą spalono ludzi w Odessie, są twarze zdjęcia, filmy, można zidentyfikować ludzi.
  http://m.onet.pl/_m/bed219dbcf36deb5eee3ce1302e1a898,62,19.jpg
  http://m.onet.pl/_m/e2cdf026520ae369287f4bd59fcc2d35,62,19.jpg

  dzieci Donbasu po ukraińskich bombardowaniach.
  http://m.onet.pl/_m/8ef26e4759b9efe6228a078a0336f368,62,19.jpg
  http://m.onet.pl/_m/10517489c01fde5bb53c3060a8b06e9e,62,19.jpg

  ludzie Doniecka szli z gołymi rękami na strzelające do nich ukraińskie czołgi!!!
  http://m.onet.pl/_m/d9a1d3cc5e873bd3040e19676e5a9221,62,19.jpg

  http://m.onet.pl/_m/617b9d1063d82cd1bb5f1a5cec5e65ea,62,19.jpg
  http://m.onet.pl/_m/4b85d3642b6850d98dbdde000f9af8a2,62,19.jpg


  zabierajcie się moskale z ukraińskiej ziemi!!!taaaa....
  http://m.onet.pl/_m/081ea0de4d7f68c150abb801ed1d43e6,62,19.jpg
  Nawet dobrze że poruszane są takie tematy, bo wpis tego trolla , zachęca do przedstawienia spraw od początku i w realnym wydaniu!
 • @matter21 05:23:55
  Pisze Pan: "Ruscy weszli na obce terytoria". -

  Skąd takie wiadomości?! To ja zalecam trochę rozsądku.
 • @trojanka 07:52:38
  Witam Szanowną Panią w nowym dniu!

  Co najwyżej krótko będę dzisiaj przy komputerze, ale notkę na jutro mam już właściwie w rękopisie (moje tłumaczenie niemieckiego fragmentu + 3 materiały przesłane przez Panią).
  Sądząc po tłumaczeniu film "Przeszli wszystkie kręgi piekła" jest bardzo ważny. Obejrzę jutro, film będzie przedstawiony w notce z datą 25.10.

  Pogodnego dnia Pani życzę!
 • Kanał 112 Ukraina.7 dzień pochodu taryfowego na Ukrainie ,ludzie idą przez cały kraj, dołączają następni.
  Przywódca partii Prostych Ludzi S.Kaplin, zwraca się do kanału 112 aby mówili prawdę , służyli zwykłym prostym ludziom a nie służyli oligarchom.Rząd Jaceniuka zdradził wszystkie ideały Majdanu.
  Jaceniuka wynieśli do władzy, zrobili mu frakcję w parlamencie właśnie oligarchowie-mówi.Bo on jest z nich, synem ukraińskich oligarchów, i im służy,naszym celem jest rewolucja przeciwko jego rządowi i taryfom które wprowadzają , żądamy zniesienia jego korupcyjnego reżimu.
  Nowy premier i nowy rząd dla Ukrainy.

  https://www.youtube.com/watch?v=mrW1FXLKe3M&feature=player_embedded
 • Jesienny nostalgiczny Pan Kociełło!
  http://cs625224.vk.me/v625224009/3b285/L9S3WomO97A.jpg
 • W Chersoniu płona samochody Prawego Sektora!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FcXdK3bm_LA

  =============================
  Oj chyba ktoś się wkurzył na blokadę Krymu!!
 • Majdan Taryfowy w Kijowie trwa.Przemawiający mówi"Trzeba wychodzić na ulice i mówić dosyć!"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z6LZzt1J_Ck
 • Amerykańskie media nazwały Jaceniuka "człowiekiem Waszyngtonu"
  W USA ostro krytykują i są rozczarowani ukraińskim premierem Jaceniukiem.
  Amerykańska edycja autorytarnego BuzzFeed , opublikowała artykuł ostro krytykujący ukraiński rząd, zwłaszcza premiera Arsenija Jaceniuka.

  Artykuł w publikacji nosi tytuł - "Człowiek Waszyngtonu na Ukrainie, nie może zatrzymać skorumpowanych koleżków swojego kraju."

  Autor Max Seddon , opisuje skorumpowane interesy bliskich Jaceniukowi biznesmenów i oligarchów, a także przedstawia pełny obraz rzeczywistości ukraińskiej polityki.

  Za Korrespondent.net wiodące najciekawsze streszczenia artykułów BuzzFeed.

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fkorrespondent.net%2Fukraine%2F3579462-amerykanskoe-smy-nazvalo-yatsenuika-chelovekom-vashynhtona&post=136603102_10441
  http://kor.ill.in.ua/m/610x0/1701443.jpg?v=635811209058035627

  W USA, jest rozczarowanie powolnym procesem reform i walką z korupcją na Ukrainie.
  Wg opinii w artykule tylko 3% ukraińców jest zadowolonych z tempa przemian w kraju, a 51% uważa , że za Janukowycza więcej robiono dla walki z korupcją.
  Oficjalnie rząd Ukrainy jest akceptowany , ale w tzw,II obiegu pojawiły się poważne wątpliwości ,czy Jaceniuk i Poroszenko mają narzędzia i wolę polityczną i są w stanie dokonać zmian w kraju.Uważa się, że są zbyt mocna zakorzenieni w systemie aby chcieć go zmienić.
  Mówi się o "rządzie cieni", w otoczeniu zarówno premiera jak i prezydenta ,który ma realny wpływa decyzje polityczne i na gospodarkę.
  Oni nadal ochraniają interesy oligarchów - mówi deputowana Wiktoria Wojtsitska.

  Buzzfeed przypomina, że Viktoria Nuland wskazała właśnie Jaceniuka jako kandydata na premiera, w rozmowie telefonicznej z ambasadorem USA na Ukrainie J. Payettem.
  Tu omawiają dokładnie powstanie rządu Ukrainy i ew. kandydatury.
  https://www.youtube.com/watch?v=MSxaa-67yGM&feature=player_embedded
  Obecna relacje Jaceniuka i Poroszenki polegają na wzajemnemu niedowierzaniu i braku zaufania.

  Finansowanie partii obu panów jest mgliste, z powodu ich związków z oligarchami.
  Poroszenko ,ma pod kontrolą wszystkie ważniejsze kompanie telewizyjne i medialne.
  Kiedy Poroszenko szarpał się z Kołomojskim o "Ukranaft", A Iwańczuk, bliski współpracownik Jaceniuka i bliski biznes partner Kołomojskiego, zablokował projekt ustawy, aby przywrócić kontrolę państwa nad przedsiębiorstwem.
  Ostatecznie ustawa została jednak podjęta. Ale teraz, Ukrnafta wciąż nie płaci długów państwu i dalej jest kontrolowana przez Kołomojskiego..

  "Kołomojski nie wypłaca dywidendy ani dochodu. Jaceniuk nie złożył sprawy do sądu, nie wszczyna postępowania karnego. Jestem pewien, że jest to spisek między Kołomojskim i Jaceniukiem "- mówi deputowany Siergiej Leshchenko.
  http://kor.ill.in.ua/m/610x0/1701447.jpg?v=635811212725820350

  Rinat Achmetow najbogatszy człowiek Ukrainy, także uważany jest za sojusznika Jaceniuka,
  Achmetow próbuje zachować swój majątek, który został rozwalony zmianą władzy w Donbasie.
  "Zostałem pobity, ale nie znokautowany" mówi.
  Miłośnik futbolu Achmetow mówi : "Aresenij Pietrowicz jest Lionelem Messi ukraińskiego rządu".
  http://kor.ill.in.ua/m/610x0/1701445.jpg?v=635811210616827297
 • hm....
  http://cs629425.vk.me/v629425638/18e7b/jP2bPBEFZ7w.jpg
 • Bułgaria demonstracja prorosyjska, za Syrią,za Donbasem.Okrzyki:Rusia, Rusia,Putin, Assad- stop USA!!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=12ogmgfTDeI
 • Piękny wiersz, tłumaczenie na razie nieczynne.
  https://www.youtube.com/watch?v=KroD4FFKXWo&feature=player_embedded
 • hm....
  http://cs629425.vk.me/v629425638/18e4b/2oNLB3cEcYU.jpg
 • @dron67 22:36:55
  a teraz zobacz iles ty bykow ortograficznych narobil, a kogos chcesz uczyc
  ja nie dopisalem dwukrotnie ( litery i )a to nie sa bledy ortograficzne nieuku
 • Kijów żąda wyborów wg ukraińskich zasad, no cóż kije bejsbolowe w dłoń Donbas.....
  albowiem większość kandydatów na burmistrzów i radnych Ukrainy została pobita, lub szykanowana w ten czy inny sposób.
  http://cs629104.vk.me/v629104338/18947/brdjB44q5Sk.jpg
 • @trojanka 19:17:59
  http://cs628428.vk.me/v628428677/21f9b/aK10vBL1-fk.jpg

  Arabia Saudyjska- młody człowiek ukarany za udział w działalności opozycyjnej i manifestacjach.
  Obecnie w więzieniu czeka na wykonanie wyroku!

  I co na co USA czeka...natychmiast wprowadzać demokrację w reżimie ludzie żyją!!
 • Wystąpienie prezydenta Rosji Władymira Putina na plenarnej sesji XII Międzynarodowego Dyskusyjnego Klubu „Wałdaj” .
  Tematem obecnego posiedzenia jest " Wojna i pokój w świecie : człowiek , państwo i groźba dużego konfliktu XXI wieku „

  https://www.youtube.com/watch?v=jCell2B-ERc
 • @detektywmjarzynski 19:21:29
  przyjechał Ladą Vesta i porównał a Ladą Kaliną!
  https://www.youtube.com/watch?v=iCRf8XECLpk&feature=player_embedded
 • Oficjalna strona Premiera A. Zacharczenko.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fav-zakharchenko.su&post=7578408_15505
 • Ukraińska armia wycofała czołgi z Donbasu.
  Ukraińska armia poinformowała o wycofaniu czołgów z wszystkich odcinków w strefie konfliktu ze wspieranymi przez Rosję bojownikami w Donbasie na wschodzie kraju i zapowiedziała, że niebawem rozpocznie wycofywanie artylerii z tego regionu.
  Dowództwo operacji antyterrorystycznej przeciwko prorosyjskim separatystom podało na Facebooku, że w czwartek w Donbasie nie doszło do naruszenia rozejmu.

  "Dziś ukraińscy wojskowi zakończyli wycofywanie czołgów na wszystkich kierunkach konfliktu. Maszyny bojowe zostały odprowadzone na odległość 15 kilometrów od linii rozgraniczenia" - ogłoszono.

  Dowództwo poinformowało, że kolejnym krokiem będzie kontrola realizacji porozumień o wycofaniu czołgów przez specjalną misję obserwacyjną OBWE, a następnie z linii frontu wyjedzie artyleria o kalibrze poniżej 100 mm.

  Armia Ukrainy rozpoczęła wycofywanie uzbrojenia z linii rozgraniczenia w obwodzie donieckim we wtorek. Jest to już drugi etap tego procesu. W sobotę siły rządowe informowały o zakończeniu pierwszego etapu wycofywania sprzętu wojskowego w obwodzie ługańskim.

  W konflikcie w Donbasie od 1 września obowiązuje zawieszenie broni. Pod koniec września w Mińsku zawarto porozumienie o wycofaniu z linii walk czołgów i broni o kalibrze poniżej 100 mm. Cały proces wycofywania uzbrojenia i tworzenia strefy buforowej w Donbasie zajmie w sumie 41 dni.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-armia-wycofala-czolgi-z-Donbasu-Kolejny-krok-to-wycofanie-artylerii,wid,17926757,wiadomosc.html?ticaid=115ced&_ticrsn=3
 • ze strony Zacharczenko
  Aleksandr Zacharczenko skomentował dziennikarzom podpisanie Dekretu № 382 od 13 października 2015 r. « o stosowaniu osobistych sankcji ».
  Wg Jego słów , ten dokument pozwala przeciąć zgubny wpływ ukraińskich oligarchów na ekonomikę Donieckiej Republiki Ludowej. « Kurczenko - przedstawiciel najbardziej zajadłej kijowskiej oligarchii, która staje się chroniczną chorobą Ukrainy. On umie tylko jedno - kraść wiele pieniędzy ale nie zapracować na nie. My nie jesteśmy przeciwko bogatym ludziom. My przeciwko zlewaniu się biznesu i władzy », — ogłosił Aleksandry Zacharczenko.
  Szef DNR uważa, że przedsiębiorstwa ukraińskiego oligarchy pracują wg wyjątkowo ukrytych w cieniu schematów. « Wydany przeze mnie dekret - to jedna z miar przeciwstawienia się tym ludziom, którzy stoją na czele władz Ukrainy i próbują wtrącać się w sytuację Republiki. Zarabiając pieniądze u nas, oni będą karmić władzę ukraińską. Dzisiaj sprawdzamy wszystkie przedsięwzięcia, należące do Kurczenko. To dotyczy także przedsiębiorstw Poroszenki,Kołomojskiego i innych oligarchów.
  Jeżeli biznesmeni, którzy ekonomicznie zostaną powiązani z wyżej wymienionymi oligarchami, nie będą pracować wg praw Donieckiej Republiki Ludowej, to ich przedsiębiorstwa mogą być znacjonalizowane.
  «Przyszło nam balansować między prowadzeniem działań bojowych a kształtowaniem ekonomiki, budowaniem pokojowego życia.
  W tym okresie podstawowe zadanie władzy to- zachować główne dziedziny gospodarki pod kontrolą państwa », — powiedział premier Republiki"
  Dla każdego biznesmena, który chce pracować uczciwie i nie jest związany z oligarchami, u nas zawsze są otwarte drzwi. Na tych ludzi, którzy nie chcą pracować uczciwie czeka niezwłoczna kara », — podkreślił Aleksander Zacharczenko.

  W chwili obecnej zajęto ponad 50 mln rubli, znajdujących się na rachunkach przedsiębiorstw Siergieja Kurczenko. Organy prawne Republiki kontynuują poszukiwanie kompanii , afiliowanych z ukraińskim oligarchą.

  21 października 2015 roku, Donieck

  https://av-zakharchenko.su/ru/news/oligarhiya-yavlyaetsya-hronicheskoy-boleznyu-ukrainy-glava-dnr

  https://av-zakharchenko.su/sites/default/files/portret.jpg
 • @trojanka 20:34:53
  dzięki za link !
 • @Zbójnicki pies 19:06:43
  ===@dron67 22:36:55
  a teraz zobacz iles ty bykow ortograficznych narobil, a kogos chcesz uczyc
  ja nie dopisalem dwukrotnie ( litery i )a to nie sa bledy ortograficzne nieuku==

  ==USTALENIA DOTYCZĄCE BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH
  Komisja Dydaktyczna Rady Języka Polskiego na posiedzeniu 21 lutego 2005 roku ustaliła, że podstawą podziału błędów ortograficznych na błędy rażące i błędy drugorzędne są reguły ortograficzne. Do błędów ortograficznych rażących zaliczono:
  – błędy w zakresie pisowni wyrazów z ó-u, rz-ż (w tym wyjątki od pisowni rz po spółgłoskach), ch-h;
  – błędy w zakresie pisowni nie z różnymi częściami mowy;
  – błędy w pisowni zakończeń -ji, -ii, -i;
  – błędy w pisowni wyrazów wielką i małą literą (z wyjątkiem pisowni przymiotników dzierżawczych);
  – błędy w zakresie pisowni cząstki –by z osobowymi formami czasownika;
  – błędy w zapisie przedrostków roz-, bez-, wez-, wes-, wz-, ws-;
  – błędy w pisowni nosówek (ą, ę) oraz połączeń om, on, em, en.===

  A tu na przyszłosć dodatek;

  ==Pozostałe odstępstwa od reguł ortograficznych, w tym m.in.: pisownię wyrażeń przyimkowych, dzielenie wyrazów przy przenoszeniu do nowej linii, pisownię zakończeń -ski, -cki, -dzki, -stwo, -wstwo, pisownię przedrostków z-, s-, ś-, pisownię -by z pozostałymi częściami mowy, postanowiono traktować jako błędy drugorzędne.
  Uznano jednocześnie, że przy ocenie uczniowskich prac pisemnych nauczyciel nie powinien kierować się sztywnym kryterium ilościowym ani jakościowym. Odstępstwa w zakresie pisowni ó-u, rz-ż, ch-h należy uznać za błąd ortograficzny pierwszego stopnia, ale mniej rygorystycznie (jako błędy ortograficzne drugorzędne) trzeba potraktować błędy w zapisie wyrazów rzadko stosowanych, o niskiej frekwencji w języku potocznym (np.: wataha, Boh – nazwa rzeki, bachmat, kurhan).
  Za jeden błąd ortograficzny postanowiono przyjąć kilkukrotne popełnienie przez ucznia błędu w tym samym wyrazie, a także powtarzanie tego samego błędu w zapisie wyrazów należących do tej samej rodziny (np. !kturzy, !niekturzy). Błędy w zakresie poprawnej pisowni popełnione przez ucznia w cytatach należy traktować jako błędy ortograficzne, a nie jako błędy rzeczowe. Popełnienie przez ucznia błędu ortograficznego w wyrazie, który we wcześniejszych lub późniejszych fragmentach tekstu został przez niego zapisany poprawnie, uznać trzeba za błąd graficzny, a nie ortograficzny.==

  Nie błąd ortograficzny tylko RAŻĄCY błąd ortograficzny..
 • Zimą w polskich domach może zabraknąć prądu. Będzie to jedna z bardziej dotkliwych konsekwencji 8-letniego "skoku cywilizacyjne
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02566-Zima-w-polskich-domach-moze-zabraknac-pradu.htm

  Eksperci są zgodni - zaniedbania w zakresie bezpieczeństwa energetycznego kraju, do jakich dopuściła się rządząca krajem od 8 lat ekipa PO-PSL, mogą się przyczynić do tego, że zimą w polskich domach zabraknie prądu. Nie wykluczone, że w styczniu będziemy zmuszeni powrócić do świeczek i lamp naftowych. Tak właśnie się dzieje, kiedy rządzący - zamiast budować nowe elektrownie i dbać o strategiczne interesy - wolą haratać w gałę i straszyć Macierewiczem.

  Niestety wiele wskazuje na to, że zbliżająca się zima może być niezwykle groźna dla komfortu życia zwykłych ludzi i funkcjonowania całej polskiej gospodarki. Wszystko przez ryzyko wystąpienia długotrwałych zaników zasilania na dużym obszarze kraju. Eksperci są zgodni - w przypadku kilku-kilkunastu mroźnych dni polskie elektrownie mogą nie zapewnić odpowiedniej ilości mocy w sieciach przesyłowych, co w konsekwencji spowoduje odcięcie od dostaw prądu nie tylko energochłonnych zakładów przemysłowych, ale również kilkuset tysięcy zwykłych gospodarstw domowych.

  Przyczyny tego stanu rzeczy są co najmniej dwie - pierwsza z nich to pakiet klimatyczny, a druga - nieudolność rządzących. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to należy podkreślić, że rządy Donalda Tuska oraz Ewy Kopacz niemal bezrefleksyjnie przyjmowały narzucane przez Brukselę nowe wersję unijnej legislacji środowiskowej, które nakazywały wyłączanie starych bloków dominujących w Polsce elektrowni węglowych. Problem by nie istniał, gdyby rząd Platformy Obywatelskiej na miejsce wyłączanych bloków zdołał wybudować nowe elektrownie. Niestety, przez blisko 8 lat nieudolnych rządów tej ekipy w naszym kraju nie powstała ani jedna nowa elektrownia o dużej mocy. Większość strategicznych inwestycji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego kraju, których realizacja miała nastąpić w ciągu ostatnich kilku lat, albo nie wyszła jeszcze z fazy projektowej (np. elektrownia atomowa, gdzie od 6 lat trwa proces wyboru jej lokalizacja), albo jest blokowana przez ekologów (elektrownia w Opolu i Rajkowach, przez co występują poważne opóźnienia w ich realizacji), albo z niewiadomych przyczyn jest anulowana (np. elektrownia w Ostrołęce, na którą nadzorowana przez Skarb Państwa spółka Energa miała już wydać 200 mln zł).

  Aby konsekwencje zimowego deficytu mocy dotknęły jak najmniejszą liczbę gospodarstw domowych, Polska będzie zmuszona kupować energię potrzebną do zbilansowania całego systemu poza swoimi granicami. Już ubiegły rok był pod tym względem historyczny. Pierwszy raz zdarzyło się bowiem, że polskie elektrownie wyprodukowały mniej energii elektrycznej, niż zużyli krajowi odbiorcy. Zgodnie z oficjalnymi statystykami Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) w ubiegłym roku kupiliśmy za granicą 2,2 TWh energii, zaspokajając w ten sposób ok. 1,4 proc. rocznego zużycia prądu. Jednocześnie z dotychczasowego eksportera energii elektrycznej, staliśmy się jej importerem. Powstaje pytanie: czy taki był cel platformianego rządu? Czy od samego początku ich niesamowita nieudolność w zakresie bezpieczeństwa energetycznego kraju była podyktowana nadrzędnym celem uzależnienia nas od dostaw energii z zagranicy?

  Fakty są takie, że obecna ekipa rządowa, poprzez swoją nieudolność i niekompetencje, zaczęła gasić światło nad Polską. Mam już serdecznie dosyć tego "teoretycznego państwa". Czas najwyższy pogonić partaczy! Koniec z pobłażliwością! Za lata zaniedbań muszą ponieść konsekwencje!

  Polecam: Zimowe widmo niedoboru mocy (Rp.pl)

  wpis z dnia 22/10/2015

  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/1254080811_by_karox_600.jpg

  http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201508/1439224509_eezsfn_600.jpg

  http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201412/1419150492_rugler_600.jpg
 • @detektywmjarzynski 19:21:29 Najważniejsze urywki ...po polsku.
  http://cs7051.vk.me/c7005/v7005790/2b95f/bCWoiizvrFY.jpg

  Władimir Putin przemawiał na podsumowującej sesji plenarnej międzynarodowego klubu dyskusyjnego „Wałdaj” w Soczi.

  Temat posiedzenia: „Ład międzynarodowy: nowe reguły czy gra bez zasad?”
  „Niekiedy odnosi się wrażenie, że nasi partnerzy i przyjaciele ciągle walczą z rezultatami własnej polityki. Rzucają wszystkie siły na usunięcie ryzyka, które sami stwarzają, płacąc za to coraz wyższą cenę” - powiedział Putin.

  USA nie poradziły sobie z jednobiegunowym światem, teraz próbują stworzyć coś na podobieństwo „systemu quasi-dwubiegunowego” - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. „Świat jednobiegunowy okazał się niekomfortowy, zbyt ciężki i trudny do zarządzania przez tak zwanego samozwańczego lidera… Stąd wynikają dzisiejsze próby odtworzenia już na nowym etapie historycznym pewnego rodzaju świata quasi-dwubiegunowego, systemu quasi-dwubiegunowego jako wygodnego modelu kierowania, w tym przypadku amerykańskiego przywództwa” -

  Pretensje do wyjątkowości nieuchronnie wywołają opór i reakcję w odpowiedzi, i w konsekwencji spowodują odwrotny efekt - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Takie próby nie tylko są coraz bardziej sprzeczne z rzeczywistością, ale kolidują z różnorodnością świata. Podobne kroki nieuchronnie będą wywoływać opór, reakcję w odpowiedzi i przyniosą całkiem odwrotny efekt”.

  USA jest wszystko jedno, kto zajmie „miejsce Związku Radzieckiego” - Iran, Chiny czy Rosja. Świat znów próbuje się podzielić i stworzyć obraz wroga - oznajmił prezydent Władimir Putin. „Nie ma znaczenia, kto w amerykańskiej propagandzie zajmie miejsce Związku Radzieckiego jako głównego oponenta - Iran jako kraj, dążący do technologii jądrowych, Chiny jako pierwsza gospodarka świata czy Rosja jako supermocarstwo nuklearne”. Zdaniem prezydenta Rosji obecnie znów widoczne są próby „rozdrobnienia świata”. „(Próby) wprowadzenia linii podziału, stworzenia koalicji w myśl zasady nie „za”, tylko „przeciwko” komukolwiek, ponownego stworzenia obrazu wroga, jak to było w czasach zimnej wojny. I otrzymania prawa do takiego przywództwa, a jeśli wolicie - do dyktatu”.

  Globalna wspólnota biznesowa jest pod bezprecedensową presją Zachodu

  Globalna wspólnota biznesowa obecnie znajduje się pod bezprecedensową presją ze strony zachodnich rządów - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając przed uczestnikami międzynarodowego klubu dyskusyjnego Wałdaj. „Wspólne projekty gospodarcze, wzajemne inwestycje obiektywnie zbliżają kraje, pomagają w amortyzacji bieżących problemów w stosunkach międzypaństwowych. Jednak obecnie globalna wspólnota biznesowa znajduje się pod bezprecedensową presją ze strony zachodnich rządów” - powiedział prezydent Rosji. „O jakim biznesie, o jakiej celowości gospodarczej może być mowa, gdy pojawia się hasło „Ojczyzna w niebezpieczeństwie, wolny świat w niebezpieczeństwie, demokracja w niebezpieczeństwie”.

  Upolitycznienie sankcji wobec Rosji to błąd

  Prezydent Rosji Władimir Putin uznał upolitycznione sankcje wobec Rosji za błąd, który szkodzi wszystkim. „Uważałem i nadal uważam, że upolitycznione sankcje wobec Rosji były błędem, który szkodzi wszystkim” - powiedział Putin. Stosunki między Rosją i Zachodem pogorszyły się w związku z sytuacją na Ukrainie. Pod koniec lipca UE i USA od punktowych sankcji w odniesieniu do poszczególnych osób fizycznych i spółek przeszła do sankcji wobec całych sektorów rosyjskiej gospodarki. W odpowiedzi Rosja ograniczyła na rok import żywności z krajów, które wprowadziły wobec niej ograniczenia, w tym UE. Jednocześnie organizowane są dostawy produktów objętych embargiem z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

  Scenariusz rezygnacji ze wszystkich zasad w stosunkach międzynarodowych jest w pełni realny

  Biorąc pod uwagę napiętą sytuację na świecie, nie można wykluczyć rezygnacji ze wszystkich zasad w stosunkach międzynarodowych. Jest to w pełni prawdopodobne - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. „Co nas czeka, jeśli zamiast życia niezgodnego z zasadami, które są może surowe i niewygodne, wybierzemy życie w ogóle bez jakichkolwiek reguł? A przecież taki scenariusz jest w pełni realny, nie można tego wykluczyć, biorąc pod uwagę napiętą sytuację na świecie”.

  Terroryści sprzedają ropę naftową po niskich cenach, ale jej nabywcy finansują terroryzm

  Terroryści sprzedają ropę naftową po okazyjnych cenach i ci, którzy ją kupują i odsprzedają, finansują terroryzm – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Co się tyczy finansowego wspierania (terroryzmu), to dzisiaj są to nie tylko dochody ze sprzedaży narkotyków, których produkcja, nawiasem mówiąc, w okresie pobytu sił międzynarodowych w Afganistanie zwiększyła się nie o jakieś procenty, a kilkukrotnie i wszyscy o tym wiedzą. Ale wsparcie finansowe pochodzi też ze sprzedaży ropy naftowej”.

  Jak poinformował rosyjski przywódca, wydobycie tej ropy ma miejsce na terytoriach kontrolowanych przez terrorystów. „Sprzedają ją oni po niskich cenach, wydobywają i transportują. I ktoś kupuje tę ropę i ją odsprzedaje nie myśląc, że finansuje w ten sposób terrorystów, którzy wcześniej czy później mogą wejść na ich terytorium. Przyjdą, aby siać śmierć w ich krajach” – dodał prezydent.

  Zdolności bojowe PI można wytłumaczyć tym, że bojownicy organizacji połączyli się z byłymi aktywistami BAAS

  Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że zdolności bojowe Państwa Islamskiego można wytłumaczyć tym, że do bojowników przyłączyli się byli aktywiści irackiej partii BAAS. Przemawiając na podsumowującej sesji plenarnej XI posiedzenia międzynarodowego klubu dyskusyjnego Wałdaj rosyjski przywódca podkreślił, że ISIL „zamienił się w jednostkę wojskową”. „Skąd biorą się nowi rekruci? W Iraku w wyniku obalenia Saddama Husajna zostały zniszczone instytucje państwowe, w tym armia. Wówczas mówiliśmy: uważajcie, wypędziliście tych ludzi na ulice, co będą robić, nie zapominajcie, że należeli oni do kierownictwa dość dużego państwa w regionie. W co ich zamieniacie?” - powiedział Putin. „Co się stało? Dziesiątki tysięcy żołnierzy i oficerów, byłych aktywistów partii BAAS, których wyrzucono na ulice, obecnie uzupełniło szeregi bojowników. Być może w tym kryje się zdolność bojowa ISIL? Działają bardzo skutecznie z wojskowego punktu widzenia to profesjonaliści”.

  Rosja nie odwraca się od Europy, lecz należy uwzględniać wzrastającą rolę Wschodu

  Rosja nie odwraca się od partnerów biznesowych w Europie, lecz nieuwzględnianie wzrastającej roli Wschodu jest krótkowzroczne – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. „Dzisiaj słychać oświadczenia, że Rosja rzekomo odwraca się od Europy - być może podczas dyskusji to też powiedziano - szuka innych partnerów, przede wszystkim w Azji. Chcę powiedzieć, że to nieprawda. Nasza aktywna polityka w regionie Azji i Pacyfiku rozpoczęła się nie dzisiaj i nie w związku z sankcjami, a już kilka lat temu. Jak wiele krajów, w tych zachodnich, wychodziliśmy z tego, że Wschód zajmuje coraz większe miejsce w świecie, w gospodarce i polityce. Nie można nie brać tego pod uwagę. Jeszcze raz chcę podkreślić, że wszyscy to robią, my też będziemy, tym bardziej, że nasze znaczne terytorium znajduje się w Azji. Dlaczego nie mielibyśmy korzystać ze swoich przewag. Byłoby to krótkowzroczne”.

  O kolorowych rewolucjach: dżin wyleciał z butelki

  Autorzy teorii „zarządzanego chaosu” i kolorowych rewolucji już nie wiedzą, co robić, ponieważ dżin wydostał się z butelki - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. „Nasi koledzy w swoim czasie próbowali jakoś zarządzać tymi procesami, wykorzystywać konflikty regionalne, konstruować kolorowe rewolucje we własnym interesie. Jednak dżin wyleciał z butelki, i co z nim robić nie wiedzą chyba nawet sami autorzy teorii zarządzanego chaosu. W ich szeregach widać niepewność”.

  Rosja domaga się kontynuowania rozmów ws. redukcji arsenałów jądrowych

  Rosja domaga się kontynuowania rozmów w sprawie redukcji arsenałów jądrowych, jest gotowa na najbardziej poważną rozmowę „bez podwójnych standardów” - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Domagamy się kontynuowania rozmów. Nie tylko jesteśmy za tym, ale domagamy się dalszych rozmów w sprawie zmniejszenia arsenałów jądrowych. Im mniej jest broni nuklearnej na świecie, tym lepiej. Jesteśmy gotowi do najpoważniejszej konkretnej rozmowy w kwestii rozbrojenia jądrowego”. Prezydent podkreślił, że powinna ona być właśnie poważna, bez podwójnych standardów.

  Zachód popierał inwazję międzynarodowych terrorystów na Rosję

  Zachód jeśli nawet nie popierał, to przymykał oczy na inwazję międzynarodowych terrorystów na Rosję i Azję Środkową.

  Oświadczył on, że jednostronny dyktat i narzucanie swoich szablonów przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. „Zamiast rozwiązania konfliktów następuje ich eskalacja. Zamiast suwerennych, stabilnych państw mamy rosnącą przestrzeń chaosu” – powiedział.

  Zachodnia ingerencja postawiła Libię na skraju upadku. To państwo stało się poligonem dla terrorystów – stwierdził prezydent.

  USA swoimi sankcjami podważają zaufanie inwestorów do dolara

  USA, wprowadzając sankcje gospodarcze wobec Rosji, „podcinają gałęź, na której siedzą”, podważając zaufanie inwestorów do inwestycji w amerykańską walutę i papiery wartościowe - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin. „Tymczasem dobrobyt USA w dużym stopniu zależy od zaufania inwestorów, zagranicznych posiadaczy dolarów i amerykańskich papierów wartościowych. Zaufanie wyraźnie jest podważane. Oznaki rozczarowania owocami globalizacji są widoczne w wielu krajach” - powiedział Putin. Podkreślił on, że obecnie coraz więcej państw podejmuje próby odejścia od uzależnienia dolarowego, stworzenia alternatywnych finansowych, obliczeniowych systemów i walut rezerwowych. „Moim zdaniem, nasi amerykańscy przyjaciele podcinają gałęź, na której siedzą. Nie można mieszać polityki z gospodarką, ale obecnie ma to miejsce”.

  Odtworzenie skuteczności międzynarodowych instytucji jest możliwe, jeśli jest ku temu dobra wola

  Gracze światowi mogą przywrócić skuteczność systemu międzynarodowych instytucji, jeśli istnieje ku temu dobra wola - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Jestem przekonany, że przy posiadaniu woli możemy odtworzyć skuteczność systemu instytucji międzynarodowych i regionalnych. Nie trzeba tu niczego budować od zera… Tym bardziej, że stworzone po II wojnie światowej instytucje są wystarczająco uniwersalne i mogą zostać wypełnione w bardziej nowoczesną treść, adekwatną do bieżącej sytuacji”.

  „Zwycięzcy” zimnej wojny postanowili przystosować świat pod siebie

  Wydaje się, że „zwycięzcy” zimnej wojny postanowili przystosować cały świat pod siebie. Powiedział o tym prezydent Rosji Władimir Putin, komentując politykę USA.

  Wyraził on przekonanie, że tego mechanizmu „kontroli i równowagi”, który w poprzednich dziesięcioleciach był z trudnością tworzony i rodził się w bólach, nie trzeba było niszczyć.

  Putin powiedział, że trzeba było przeprowadzić rozsądną rekonstrukcję i adaptować się do nowych realiów systemu stosunków międzynarodowych.

  „Jednak USA, które ogłosiły się zwycięzcami zimnej wojny, kierując się, jak sądzę, pewnością siebie, pomyślały, że nie ma po prostu takiej potrzeby” – stwierdził rosyjski przywódca.

  Putin ocenił sankcje

  Sankcje podważają podstawy światowego handlu, zasady WTO, zasadę nienaruszalności własności prywatnej i osłabiają liberalny model globalizacji. Powiedział o tym prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Poprzez sankcje starają się nas pchnąć ku samoizolacji, ale my nie zamierzamy zamykać się na świat" – oświadczył Putin na Forum Wałdajskim.

  Putin podkreślił, że Rosja nie czuje się urażona w obliczu sankcji gospodarczych, które są motywowane politycznie, i nie zamierza prosić Zachodu o pobłażliwość.

  Prezydent powiedział również, że wzmocnienie współpracy Rosji z partnerami z państw azjatyckich, nie świadczy o tym, że kraj odwraca się od Europy.

  Sankcje przeszkadzają Rosji, ale świat radykalnie się zmienił

  Wprowadzone przeciw Rosji sankcje przeszkadzają Rosji i mają na celu jej izolację oraz, w konsekwencji, doprowadzenie do jej zacofania, jednak świat radykalnie się zmienił – oświadczył prezydent Rosji, Władimir Putin. „Sankcje oczywiście nam przeszkadzają. Poprzez nie podejmowane są próby zaszkodzenia nam i zablokowania naszego rozwoju oraz popchnięcia nas do samoizolacji w polityce, gospodarce i kulturze, czyli do zacofania. Jednak świat, chcę to podkreślić, już o tym mówiłem i powtarzam, świat radykalnie się zmienił”.

  Istnieje ryzyko konfliktów z udziałem dużych państw, Ukraina jest jednym z przykładów

  Prawdopodobieństwo całej serii poważnych konfliktów z udziałem dużych państw gwałtownie wzrosło – powiedział na spotkaniu uczestników klubu dyskusyjnego „Wałdaj” prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Już dzisiaj gwałtownie wzrosło prawdopodobieństwo całej serii poważnych konfliktów, jeśli nie z bezpośrednim, to z pośrednim udziałem dużych państw. Czynnikiem ryzyka stają się przy tym nie tylko tradycyjne międzypaństwowe sprzeczności, ale i brak wewnętrznej stabilności poszczególnych państw” – powiedział Putin. Prezydent zaznaczył, że dotyczy to szczególnie tych krajów, które leżą na styku interesów geopolitycznych dużych państw lub na granicy kulturowo-historycznych, gospodarczych i cywilizacyjnych lądów.

  „Ukraina jest jednym z przykładów takiego rodzaju konfliktów, mających wpływ na ogólnoświatowy podział sił i myślę, że nie jest to ostatni taki konflikt” – stwierdził Putin.

  Putin liczy na normalizację rosyjsko-ukraińskich stosunków: to nieuniknione

  Prezydent Rosji Władimir Putin liczy, że rosyjsko-ukraińskie stosunki unormują się, ponieważ jest to nieuniknione. „Mam wielką nadzieję, wydaje mi się to nieuniknione, na normalizację rosyjsko-ukraińskich stosunków i na ich rozwój”.

  Rosja nie zamierza odbudowywać imperium

  Priorytetem Rosji jest usprawnienie instytucji demokracji i otwartej gospodarki. Powiedział o tym prezydent Władimir Putin.

  Dodał on, że Rosja aktywnie pracuje z partnerami z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, Szanghajskiej Organizacji Współpracy, BRICS i innymi. „Ten program ma na celu rozwinięcie stosunków między państwami, a nie doprowadzenie do podziału” – zaznaczył Putin.

  Putin oświadczył również, że Rosja nie próbuje odbudowywać imperium, nie narusza suwerenności swoich sąsiadów i nie domaga się wyjątkowego miejsca w świecie. „Szanując interesy innych chcemy po prostu, aby i nasze interesy były uwzględniane” – powiedział rosyjski przywódca.

  Należy jak najszybciej zakończyć wojnę na Ukrainie

  Próby użycia siły w celu rozwiązania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy zapędzą ją tylko w ślepy zaułek. Taką opinię wyraził prezydent Rosji Władimir Putin na posiedzeniu klubu „Wałdaj”.

  Powiedział on, że dopiero po zakończeniu wojny można będzie mówić o wznowieniu dialogu między Kijowem i Donbasem.

  Prezydent podkreślił, że Rosja opowiada się za pełnym przestrzeganiem mińskich porozumień przez wszystkie strony – zarówno przez siły samoobrony, jak i siły rządowe.

  Putin zaznaczył, że niechęć Kijowa do rozwiązania konfliktu drogą negocjacji jest jednym z kluczowych problemów.

  Putin nigdy nie podawał w wątpliwość suwerenności Ukrainy

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że nigdy nie podawał wątpliwość suwerenności Ukrainy. „Jeśli chodzi o mój stosunek do Ukrainy jako suwerennego państwa, to nigdy nie kwestionowałem tego faktu, że Ukraina jest nowoczesnym, pełnoprawnym i suwerennym europejskim państwem. Inna sprawa, że historia formowania się Ukrainy w jej dzisiejszych granicach jest dość skomplikowanym procesem” – powiedział Putin na końcowej sesji plenarnej XI posiedzenia Międzynarodowego Klubu Dyskusyjnego „Wałdaj”. Prezydent Rosji przypomniał, że nazwa Noworosja jest historyczna, dlatego, że był to w istocie region z centrum w Noworosyjsku.
  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/news/2014_10_24/Przemowienie-Wladimira-Putina-na-11-posiedzeniu-klubu-Waldaj-LIVE-8647/
 • @dron67 21:36:31
  Jezyka polska trudna byc:)))))))))).
  Jak się uczył poza granicami kraju, i potem nie używa języka na co dzień, no może w raportach dziennych najwyżej, no nie .....tam raczej musiałby porządnie pisać.I na zainstalowanie porządnej polskiej klawiatury by mu dali.
  Tak, że raporty pewnie tylko po angielskiemu pisze!!biedaczysko!
  I mimo ustawicznego wgłębiania się ,całym jestestwem w Wirtualną, i Łonet oraz in-terię, dalej wali byki!!
  Nasz język nie dla wszystkich!!!!

  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201002/1266080873_by_Blachu18_600.jpg
 • @trojanka 22:08:14
  Ale łuny tego nie 'rozumią', 'rozumiom', a tak naprawdę nie Rozumieją ;)
  Tzn. nie umią, umiom > nie UMIEJĄ !
  Albo jak ten nie postawił ''i''..
  Często jak szybko piszę, robię potem korektę diaktrycznych, choć to tak jakbym pisał dwa razy..
  Często wykładają się jak CIELONGI na CELOWNIKU liczby mnogiej:

  -piszą: iloscią > zamiast ILOŚCIOM, to jest często zauważalne..
  Trudna być.. ;)
  Polskie znaki to nagminna sprawa, ale zawsze wtedy piszą z IP-ada ! :))

  IP, ISIL, ..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej