Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na Ukrainie - 27.10.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Frekwencja w wyborach samorządowych na Ukrainie wyniosła 46,6%. Nie znamy jeszcze wyników głosowania.

Piszą w portalu tvn24.pl, że „według wyników exit poll zwycięstwo odniosły ugrupowania związane z obozem prezydenta Poroszenki”, ale też twierdzą, że na wschodzie Ukrainy „wybory będą możliwe, gdy Donbas opuszczą rosyjskie wojska”, więc wobec tak jawnego mijania się z prawdą trzeba ostrożnie podchodzić do informacji, podawanych przez mainstreamowe media.

Obiektywny opis zdarzeń wraz z komentarzem znajdujemy w portalu pl.sputniknews.com w artykule, link:  //pl.sputniknews.com/swiat/20151026/1298403/Ukraina-wybory-samorzady.html  -  więc tu zamieszczę tylko fotografię jednej z wypełnionych kart do głosowania:

 

                                    NOWOROSJA  PRZYJDZIE

Takich kart z antyreżimowymi napisami zamieściła, współpracująca ze mną, Trojanka około ośmiu pod poprzednią notką. Wybrałem akurat tę, bo wydaje się ta prognoza nie tylko optymalna i potrzebna Ukrainie (Polsce też), ale możliwa, i wierzę, że trafna.

Junta, zainstalowana w Kijowie przez USA, dokonała zbyt wielu przestępstw, z ludobójstwem włącznie, by mogła dalej spokojnie rządzić. To, co wyprawiali żołnierze WSU i przede wszystkim bojownicy nazi-batalionów w Donbasie, wykracza poza nasze wyobrażenia:

 

  

Przekład:  Przeszliśmy wszystkie kręgi piekła – mówią ludzie Donbasu. – Na Donbas napadli ukraińscy ‚karatiele’; najgorsze były tzw. paramilitarne bataliony. Przyznali sobie prawa do wszystkiego: bicia, gwałtów, tortur, poniżania, okaleczania ludzi i grabieży. Rozpoczął się terror, a prym wiódł batalion Ajdar. Odgrażali się piekłem, które zrobią! Najgorsze, prócz Ajdara, były bataliony: Dniepr, Azow, Prawy Sektor.

Jurij uciekł z rodziną do kolegi, ale go dopadli. Był torturowany, strzelano mu po nogach, bity łopatą, dźgany nożem, szczuty psem, oblewany benzyna i podpalany. Prosił, żeby go zastrzelili; odpowiedzieli: „zastrzelić też możemy”. Po 3 dniach znęcania się wyrzucili go na ulicę!

Torturowani byli dziennikarze kanału Ługańsk 24. Mówi jeden z nich: Gdy przyszli po mnie, ten oficer miał czerwone oczy,  jakby zalane krwią, prawie się nie kontrolował. W dzień było lepiej; gdy wracali z „pola walki”, zaczynali się znęcać. Łamali żebra, bili po plecach; choremu na cukrzycę mówili: „Najwyżej umrzesz” Za 2 tygodnie tej niewoli schudłem 16 kilogramów. Woda była, jedzenia praktycznie nie!

Dyrektora ługańskiej firmy ajdarowcy pochwycili i zawlekli na bazę, gdzie były już kobiety i dzieci nastoletnie; zrobili im tam piekło. Mówi mieszkanka Ługańska, że bili ją po twarzy. Pękła jej kość szczękowa i ogłuchła! W pomieszczeniu kamiennym 80cm x1,5m przebywała 2 miesiące. Był tylko materac: „Cały czas myślałam tylko o dzieciach.
Targali odzież, bili i próbowali zgwałcić. Kiedy chcieli mnie zgwałcić, od razu zaczęłam krzyczeć ‚strzelajcie’. Jakoś, Bogu dzięki, się uratowałam”.

„Oni poczuli się silni i odreagowują swoje niedowartościowanie i kompleksy szczególnie silnie na jeńcach; strasznie biją, ubliżają.
Dla nich my nie jesteśmy ludźmi. Ja już nie płaczę, nie mogę już płakać.
Po miesiącu, jaki tam spędziłam, żeby nie zwariować, prosiłam ich po prostu, żeby mnie rozstrzelali”.

Tortury, bicie, znęcanie się – w to zamieszani są nie tylko bojcy tych batalionów, ale też wojskowi ukraińscy, pracownicy spec służb, policji.
Wieś Chreszczowata pod Ługańskiem. Tutaj był nie tylko Ajdar, ale desantowcy z 80. Lwowskiej Brygady. Postanowili ewakuować mieszkańców na tyły. W samochodzie było około 25 mieszkańców; zatrzymał się, wyszli z kabiny żołnierze i wtedy wybuchł. Dookoła leżały dziecięce pierścionki . Tam była 13-letnia córka Michaiła. On był ewakuowany wcześniej.

To samo działo się w okręgu donieckim: żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy, SBU, policji. Powstaniec opowiada o torturach, biciu, kopaniu, polewaniu wodą i rażeniu prądem. Potem wrzucali ludzi do dołów, i trzymali ich tygodniami. Człowiek przestawał czuć, czy on jeszcze żyje czy już jest martwy. Mówi więzień: „Pijani bili czym popadnie, co mieli pod ręką. Była z nami też kobieta. Mnie bili po głowie, miałem pęknięta czaszkę”.

Jama w Sołncewo koło Doniecka, tam zatrzymano urzędniczkę DRL Lidię: „Wrzucili nas do dołu, do nas jeszcze dorzucono dwóch piekarzy, którzy przyszli zapytać, czy mogą kosić zboże na swoim polu. Potem wyciągnęli nas z dołu i staliśmy cały dzień na piekącym słońcu z zawiązanymi oczami. Przyszedł do mnie i zapytał: ‚Ty faszystko, po co przyszłaś na moją ziemię?’ Ja nie wytrzymałam i mówię: ‚Po co ty przyszedłeś na moją ziemię, gdzie mój dom? Tutaj się urodziłam, tu mieszka moja matka. Kto z nas jest faszystą i kto do kogo przyszedł?”

Przestępstwa ukraińskie w Donbasie mają masowy, przestępczy charakter. To nie pojedyncze wyskoki, to SYSTEM. Po mińskich porozumieniach wielu odzyskało wolność, ale wielu tego nie dożyło. Zostali rozstrzelani, umarli od tortur. Nie wiemy, ilu takich ludzi było, wiemy, że wielu. Potwierdzają to ekshumacje. Kozacy powstańcy, torturowani; ofiary są wszędzie w Komunar, w klubie 10 km od Ługańska. Można zrobić mapę miejsc kaźni, dołów, piwnic, gdzie byli mieszkańcy i powstańcy torturowani. Były gwałty, moralne i fizyczne, znęcanie się, bicie, ograbianie ludzi.

Wymiana jeńców. Wracają bojcy ukraińskiej armii do swoich, samodzielnych batalionów również. Wracają powstańcy i mieszkańcy, przy byle okazji oskarżani o separatyzm. Niosą ich na noszach, trzymają pod ręce. Oni wytrzymali, przeszli wszystkie kręgi piekła!

Przetłumaczyła: Trojanka

 

Zwraca się Siergiej Gwozdika do Ukraińca: "No i co, braciszku? Jesteśmy już wrogami. Jak mogło się to stać?":

 

 

Śpiewa: "Wczoraj ci powiedzieli, że twój brat to twój wróg,

Zapomniałeś o naszym dzieciństwie i wspólnej matce.

Nie trzeba nam zamorskiej zarazy i europejskiej dżumy.

Po co robić biesom święto!"

 

Co się dzieje w Polsce - 27.10.2015.

 

 

Były wybory parlamentarne, zdecydowanie wygrane przez Prawo i Sprawiedliwość. Elektorat PiS-u ma ogromne nadzieje na zdecydowane zmiany w Polsce. Czy uzasadnione? - Pisze Andrzej Szubert (nick: opolczyk):

„Obawiam się, że na koniec zaczynającej się obecnie kadencji żydoPisu z tego co nazywamy Polską nie pozostanie już praktycznie nic. Żondy PiS to koniec Polski. To będzie finalizacja Judeopolonii – kraju z polską siłą roboczą rządzonego przez Żydów.

PiS karmić będzie Polaków bogoojczyźnianym pseudopatriotyzmem. Będą miały miejsce mendialne i polityczne potyczki, bitwy i wojny o „wartości chrześcijańskie”, „wiarę”, krzyże, in vitro i „życie poczęte” (o poczęte żydo-PiS walczy, ale zaraz po urodzeniu aplikuje mu ludobójcze szczepionki).

PiS ogłosi krucjatę „dekomunizacji” Polski – chwytny zastępczy temat w środowiskach pseudopatriotycznych i bogoojczyźnianych. O zwalczaniu żydo-kapitalizmu i żydo-banksterskiego globalizmu nie będzie ani słowa.

Ponownie zacznie się oszukańcza „lustracja”. Oszukańcza z dwóch powodów:
– swoich PiS będzie bronił. Tak było z Zytą Gilowską w poprzednim żondzie PiS – była zarejestrowana jako TW „Beata”. I co pisdzielcy wymyślili – ano, że ona TW nie była, bo wstrętna SB założyła jej teczkę TW bez jej wiedzy.
– ważniejsze jest obecnie to, kto dzisiaj jest agentem żydowskich służb a nie to, kto 30 czy 40 lat temu był agentem SB.

Zmieni się polityka zagraniczna Judeopolonii – zaostrzą się stosunki z Rosją. Także z Brukselą. Inscenizująca patriotyzm PiS będzie rzekomo bronić interesów państwa narodowego. W rzeczywistości bronić będzie interesów żydowskich w Judeopolonii. Wzrosną natomiast wpływy Izraela, USraela i Watykanu będącego na łańcuchu żydo-globalistów.

Nasilą się obchody „patriotycznych” rocznic i świąt, zwłaszcza tych o wymowie antyrosyjskiej i antykomunistycznej (to idzie w propagandzie PIS zawsze w parze), samobójczych i przegranych powstań, nasili się kult „wyklętych”, kult Litwaka niemieckiego agenta Piłsudskiego i „antykomunistycznyej” opozycji. Wykreowany zostanie pisowski wzorzec polskiego patryjoty  – będzie to antykomunista z krzyżem /rzymską szubienicą (lub różańcem) w jednej i z szabelką wymachującą w stronę Rosji w drugiej ręce”.
 

 

I na koniec przedstawię jeszcze film sprzed kilku dni, rejestrujący łódzki marsz zamkniętych fabryk:

 

 

W marszu uczestniczyli członkowie i sympatycy partii  ZMIANA  Mateusza Piskorskiego. Jeden z przemawiających tłumaczy nam, dlaczego partia ta nie startowała w wyborach.

KOMENTARZE

 • Dla wyjaśnienia i żeby nie było wątpliwości dodaję, że filmy z torturowania ludzie cywilnych i jeńców Donbasu ,
  pochodzą od jeńców ukraińskich, którzy to filmowali podczas "akcji", oraz ze zdobytych przez autorów filmu materiałów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.


  http://cs629125.vk.me/v629125663/1d090/H37rZNbeljc.jpg
  W szpitalu psychiatrycznym w Iwano-Frankowsku Blok P.Poroszenko uzyskał 100$ głosów.
 • Ludzie -dzikusy.
  https://www.youtube.com/watch?v=cMgf6d2EclY&feature=player_embedded
 • Mapa wszystkich wybuchów jądrowych na planecie Ziemia i ich autorstwo!
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Flivda.ru%2Fnews%2Fpolitics%2Fworld%2Fvspomnit-vse-v-seti-poyavilas-karta-vseh-yadernyh-vzryvov-v-istorii-planety---video-04596&post=215915672_1499
  http://cs624828.vk.me/v624828672/518cc/BJlIYCm4-64.jpg
 • Wnuk Saddama Husseina, 6 godzin odpierał sam atak amerykańskiego Specnazu, który zabił na jego oczach stryja i ojca.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fcont.ws%2Fpost%2F139339&post=258318566_4204

  http://news-front.info/wp-content/uploads/2015/10/image547.jpg

  Amerykański The New York Times wybrał "najbardziej odważnego i nieustraszonego chłopca XXI wieku."


  Ten chłopak - Mustafa Husajn z Iraku. 14-letni wnuk Saddama Husajna, stał się ostatnią osobą,która z pistoletem w ręce stawiała opór amerykańskim Siłom Specjalnym podczas ataku na dom Navvafa Sheikh Zeidana. W tym momencie, był jedynym żywym człowiekiem w domu, a obok niego leżały zwłoki ojca Kusaja, stryja Udaja i ochroniarza Abedel Samada.

  Według amerykańskich żołnierzy biorących udział w operacji, kiedy wdarli się do domu, Mustafa Husajn otworzył do nich ogień z automatu.

  Amerykańscy żołnierze w liczbie 400 zablokowali go. Gdy na jego oczach zabili jego ojca i stryja, chłopiec zaczął się ostrzeliwać i zabił 14 US Marines z karabinka snajperskiego. Walka z wnukiem Saddama Husajna trwała około sześciu godzin.

  Gdy Amerykanie zabili chłopca, nie mogli uwierzyć, że tak długo walczył jeden człowiek ,a w dodatku dziecko!
 • Na północy Ukrainy wykryto 2 za 3 ostatnie dni przypadek świńskiej dżumy!!
  http://cs629220.vk.me/v629220081/1e5b6/LUTj59kDrBw.jpg
 • Miron Sycz – syn banderowca – znów na listach PO Polska /8 października 2015 /Redakcja Parezja.pl /Brak komentarzy /ludobójst
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=Miron+Sycz+na+listach+PO&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCEQFjABahUKEwjS35ie9eLIAhWF1SwKHSLUCjo&url=http%3A%2F%2Fparezja.pl%2Fmiron-sycz-syn-banderowca-znow-na-listach-po%2F&usg=AFQjCNHvhiAxEdvHZkpLNL2N18sjD4luWw

  http://parezja.pl/wp-content/uploads/2015/10/Miron-Sycz.jpg

  Platformie Obywatelskiej najwyraźniej obojętne jest to kto startuje z jej list. Jednym z kandydatów partii rządzącej w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie potomek banderowca – Miron Sycz.

  Miron Sycz to urodzony w Ostrym Bardzie polityk ukraińskiego pochodzenia. Działał w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a obecnie jest również działaczem Związku Ukraińców w Polsce. Dużo ciekawsze są jednak rodzinne koligacje pana Sycza. Jego ojciec – Ołeksandr Sycz – był członkiem OUN (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów), a także strzelcem UPA (Ukraińska Powstańcza Armia). W roku 1947 skazany przez polski sąd na karę śmierci za działalność w UPA. Ostatecznie karę zmniejszono do 15 lat pozbawienia wolności.

  Miron Sycz jakiś czas temu udzielił wywiadu Tygodnikowi Powszechnemu. Powiedział w nim:

  Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc w miłości do Polaków. Tak w nienawiści.

  Był on jednym z posłów, którzy zagłosowali w Sejmie przeciwko nazwaniu zbrodni wołyńskiej ludobójstwem.

  To była czystka etniczna. Dodano określenie „o znamionach ludobójstwa” i dobrze określa to, co się stało. Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach – twierdził Sycz.

  Gazeta Polska informowała również, że w roku 2008 poseł Sycz doprowadził do tego, że wojewoda warmińsko-mazurski … wycofał swój patronat nad uroczystościami upamiętniającymi 65 rocznicę zbrodni na Polakach.

  Miron Sycz dostał czwarte miejsce na liście PO do Sejmu w okręgu numer 34 (Elbląg). Właśnie tacy ludzie są promowani i hołubieni przez Platformę Obywatelską. Warto o tym pamiętać 25 października.


  I TEN CZŁOWIEK JEST NAUCZYCIELEM!!!!CZEGO I GDZIE????????
  OKRĘG 34 - Elbląg >> Platforma Obywatelska RP


  Nr na liście

  Imię

  Nazwisko

  Zawód

  Miejsce zamieszkania

  Przynależność do partii politycznej bądź poparcie


  1 Jacek Protas nauczyciel Lidzbark Warmiński Członek partii Platforma Obywatelska RP
  2 Elżbieta Gelert menadżer Elbląg Członek partii Platforma Obywatelska RP
  3 Piotr Cieśliński ekonomista Lidzbark Warmiński Członek partii Platforma Obywatelska RP  4. Miron Sycz nauczyciel Górowo Iławeckie Członek partii Platforma Obywatelska RP ..................................................................................................

  na szczęście Polacy zmądrzeli Miron Sycz,i banderowski siekierkowy NIE WSZEDŁ do polskiego parlamentu.


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=wyniki+wybor%C3%B3w+Elbl%C4%85g+okr%C4%99g+34&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCsQFjAEahUKEwi0pbry9eLIAhWH2ywKHQgXADU&url=http%3A%2F%2Fexpresselblag.pl%2F2015%2F10%2Foto-nowi-poslowie-i-senatorowie-z-naszego-okregu-znamy-wyniki%2F&usg=AFQjCNG1m5yXafdB_sMIJxty3ZsxMhiURg
 • @trojanka 16:21:07
  Jak on może to może ja też! .. ;)
 • Ambasador USA na Ukrainie Jeffrey Payett sprawdza listy wyborcze na Ukrainie.
  http://cs625121.vk.me/v625121311/3f370/akZ-cza5vTY.jpg
 • @trojanka 16:24:20
  Pilnują interesu z należytym poświęceniem.. ;)
  Jeszcze czarnoziemy zostały do opędzlowania, tzn. zagospodarowania
  i cóś pod ziemią..
 • @trojanka 11:07:44
  Niezwykła historia... Nie słyszałem wcześniej o tym..
  Propaganda relacjonowała to inaczej.
  Na wojnie nie ma moralności.
  Można uczyć się patriotyzmu od chłopaka, całe życie było przed nim..
  Ostatnio gdzieś czytałem, o polskich dzieciach wywiezionych z Kazachstanu do Nowej Zelandii, tragiczne są takie losy, bez rodziny..
 • @dron67 16:32:16
  ===Prezydent Czech interweniuje w sprawie dziecka. Gdy zabierają polskie dzieci, nie dzieje się nic

  Norwegowie odebrali dzieci czeskiej rodzinie. W odpowiedzi na decyzję norweskich służb socjalnych, prezydent Czech zagroził wydaleniem urzędników norweskiej ambasady, jeśli dzieci nie wrócą do rodziców.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/10/a167.jpg
  Zdaniem Czechów, zachowanie norweskich urzędników jest sprzeczne z Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz Konwencją Praw Dziecka.

  Historia ma swój początek w 2011 roku. Wtedy norweska opieka społeczna zadecydowała o odebraniu dwóch synów mieszkającej w Norwegii rodzinie Michalaków. Zarzutem, jaki postawiły służby rodzicom było jedynie podejrzenie, że dzieci żyją w złych warunkach i mogą być molestowane. Jednak policja nie znalazła żadnych dowodów potwierdzających oskarżenie, więc oficjalnie rodzicom nie zostały postawione żadne zarzuty.

  Jednak komisja do spraw nieletnich nie wzięła pod uwagę wyników śledztwa i zadecydowała o odebraniu dzieci rodzicom. Zgodnie z decyzją służb, rodzeństwo rozdzielono, a młodszy chłopiec najprawdopodobniej trafi do adopcji.

  Norwegowie odebrali dzieci czeskiej rodzinie, mimo braku przeprowadzenia rzetelnego śledztwa. To wydało się prezydentowi absolutnie niedopuszczalne i absurdalne. Jeszcze bardziej szokujące jest to, że mimo skandalu, jaki wywołała decyzja służb socjalnych, urzędnicy nie wycofali się ze swojej decyzji. A swoje postępowanie uzasadniają tym, jakoby chłopcy u tymczasowych opiekunów mieli lepsze warunki i byli do nich bardzo przywiązani.

  Co więcej, służby socjalne chciały pozbawić matkę praw rodzicielskich, żeby nie utrudniała procesu adopcyjnego. A argumentem za odebraniem praw rodzicielskich było, między innymi, to, że kobieta poszła ze sprawą do mediów. Taki rozwój wypadków oznacza dla matki jedno: zakaz utrzymywania jakichkolwiek kontaktów z własnymi dziećmi.

  Sprawa nie przeszła bez echa – interweniował prezydent Czech. Milosz Zeman napisał list do króla Norwegii, w którym postawił królowi ultimatum: albo dzieci wrócą do rodziców, albo stosunki między państwami się pogorszą. Prezydent zapowiedział, że jeśli urzędnicy odbiorą matce prawa rodzicielskie, wydali urzędników norweskiej ambasady.

  O tym, że nie są to puste obietnice, może świadczyć fakt, że prezydent Czech odwołał zaproszenie dla ambasadora Norwegii na obchody święta niepodległości przypadające na 28 października. Norweska ambasada odmówiła jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

  Tymczasem kiedy polskim matkom są odbierane dzieci w Wielkiej Brytanii, polski rząd nie reaguje. Polska ambasada stwierdza tylko, że nawet 100 tysięcy polskich dzieci zostało odebranych polskim rodzicom w Wielkiej Brytanii!

  Źródło: http://www.polishexpress.co.uk/norwegowie-odebrali-dzieci-czeskiej-rodzinie-jak-zareagowal-prezydent-czech/ ==

  Jak mawiał mój ojciec, robią k....a co chcą!
  Znowu prezydent Czech pokazuje jak trzeba się zachować!
  Ale o tych 100 tys. w Anglii, nie słyszałem wcześniej!.. :(
 • Głowa parlamentu Krymu Władimir Konstantynow, otrzymał od Prokuratury na Ukrainie wezwanie na przesłuchanie.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fria.ru%2Fworld%2F20151027%2F1309097845.html&post=22409239_21822
  http://cdn11.img22.ria.ru/images/102989/97/1029899767.jpg
 • Bojców ATO zarażono w kijowskim szpitalu w trakcie leczenia, żółtaczką typu C.
  https://www.youtube.com/watch?v=aXNlGLSon_c&feature=player_embedded
 • @trojanka 17:22:37
  ==Słowianie mają pewien porządek nadany nam przez Boga, czy bogów jak kto tam uważa.
  I dopóki będzie ten porządek, Rodzina będzie Rodziną,będzie poszanowanie natury, zwierząt, przyrody, środowiska..to świat będzie istniał i miał jakiś sens/chociaż nie wiem czy zasługuje/.Bo tak to zostało ustanowione.==

  Właśnie z tego chcą nas ograbić....
  I są bardzo skuteczni..
  Zabierają dzieci, to są tragedie.
 • Niemiecko -rosyjskie stowarzyszenia w Niemczech od ponad roku pomagają ludziom w Donbasie. Współpracują z brygada "Prizrak" im.
  Aleksieja Mozgowoja. Zbierają pieniądze i żywność dla ludzi w Donbasie. Przekazują do rozdzielania ludziom potrzebującym na ręce brygadzie Prizrak.
  Rosjanki mieszkające w Niemczech, które przywiozły te pomoc mówią: zwykli ludzie Niemcy bardzo przeżywają to co dzieje się w Donbasie. Nie popierają polityki i rządzących. To dwa różne zdania na temat Ukrainy.
  A Wam niski pokłon za to że bronicie swojej ziemi!!
  https://www.youtube.com/watch?v=qhbkfJ8kof8&feature=player_embedded
 • @trojanka 18:17:51
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02573-Dlug-znowu-rosnie-w-zastraszajaco-szybkim-tempie.htm

  zmusza się Polskę do pomocy Ukrainie, wojen i doposażania i utrzymywania kontyngentów wojskowych gdzie się da, do finansowania uchodźców,a tym samym zaciągania miliardowych kredytów w MFW i gdzie się da!!!A co się dzieje z bankrutem, jak np. Kowalski przestaje spłacać kredyt na mieszkanie???????zabierają mu mieszkanie!!!! Wobec tego rząd podnosi podatki łupiąc Polaków niemiłosiernie ze wszystkiego z czego się da!Obniża się standard życia ludzi, gorzej się odżywiają,żyją w nieustannym stresie, zaczynają chorować i z braku profilaktyki i leczenia na czas ..... umierać na zawały, wylewy, zatory, nowotwory.
  I gra muzyka...plan się realizuje.....Polin się opróżnia!

  ===========================================


  Dług znowu rośnie w zastraszającym tempie! W ciągu miesiąca przybyło kolejne 7,723 mld zł (249,1 mln zł dziennie)
  wpis z dnia 27/10/2015  Ministerstwo Finansów podało w ubiegłym tygodniu kolejną negatywną informację na temat długu naszego kraju. Okazało się, że w ciągu sierpnia b.r. rząd Ewy Kopacz powiększył zadłużenie Polski o kolejne 7 mld 723 mln zł (dzienny przyrost wyniósł 249,1 mln zł). Co więcej - z uwagi na rychłe przekroczenie limitów zadłużenia na rok 2015, przedstawiciele resortu finansów obwieścili również, że już teraz zamierzają rozpocząć zaciąganie nowych długów na poczet roku przyszłego.

  Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w samym tylko sierpniu b.r. poniżej prezentuje tradycyjne już porównanie do osiągnięć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zauważyć, że WOŚP - z tysiącami wolontariuszy na ulicach i wielką machiną promocyjną - podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 53,1 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju w sierpniu (7,723 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować... 145 takich finałów!

  Ale to nie koniec złych wiadomości. Z uwagi na rychłe przekroczenie limitów zadłużenia na rok 2015, przedstawiciele resortu finansów obwieścili dwa tygodnie temu, że już teraz zamierzają rozpocząć zaciąganie nowych długów na poczet roku przyszłego. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa - rząd planuje emisję 6-letnich obligacji denominowanych w euro, a to oznacza, że przy nagłej zmianie kursów PLN/EUR nastąpić może ostry wzrost wartości należności do zwrotu.

  Eksperci nie mają wątpliwości: szybko rosnący dług w czasie stosunkowo dobrej koniunktury gospodarczej to bomba z opóźnionym zapłonem. Gdy przyjdzie spowolnienie gospodarcze - a zgodnie z cyklem przyjdzie na pewno już za rok, najdalej za dwa - rząd będzie musiał ponownie ciąć wydatki i podnosić obywatelom podatki, by znaleźć pieniądze na spłatę długów zaciągniętych w czasie prosperity. Nie będzie to już jednak rząd Platformy i stąd - jak zakładam - dodatkowy bodziec u jeszcze aktualnej ekipy rządowej, aby zwiększać zadłużenie szybciej.  Informacje źródłowe: Zadłużenie Skarbu Państwa (Mf.gov.pl)

  wpis z dnia 27/10/2015
 • Atak moździerzowy na demonstrantów w Libii - zginęło 9 osób, dziesiątki rannych
  Podczas protestów, które zorganizowano w mieście Bengazi, tłum ludzi został ostrzelany z moździerzy. Demonstranci sprzeciwiali się planom ONZ, które zakładają stworzenie nowego rządu jedności narodowej. W wyniku ataku zginęło co najmniej 9 osób a kilkadziesiąt zostało rannych.

  Sytuacja w Libii praktycznie nie zmieniła się w ostatnim czasie. Wciąż dochodzi do walk pomiędzy różnymi ugrupowaniami zbrojnymi - działają tam między innymi bojownicy ISIS. W kraju funkcjonują również dwa parlamenty. Jeden znajduje się w Tobruku i jest uznawany przez Zachód, drugi natomiast zlokalizowany jest w Trypolisie i popierają go islamiści.  Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała utworzenie jednego rządu aby rozwiązać problem dwóch wzajemnie nieuznających się parlamentów, lecz obie strony konfliktu na dzień dzisiejszy odrzucają pomysł. Demonstracja w Bengazi, w której wzięło udział ponad 2 tysiące osób, sprzeciwiała się planom ONZ.  Nic obecnie nie wskazuje na to, żeby sytuacja w kraju miała się jakoś poprawić. Libia jest sparaliżowana przez wojnę. Ludzie wiodą normalne życie tylko w niektórych regionach, podczas gdy reszta jest kompletnie zniszczona. Wielu ludzi woli uciekać z kraju i kieruje się prosto do Europy przez Morze Śródziemne.

  https://www.youtube.com/watch?v=8RFv9GazCgg&feature=player_embedded  Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/10/23/us-libya-security-idUSKCN0SH25O20151023  http://zmianynaziemi.pl/wideo/atak-mozdzierzowy-demonstrantow-w-libii-zginelo-9-osob-dziesiatki-rannych


  ==================
  no demokracji wprowadzania ciąg dalszy, a krew ludzka płynie......
 • Serbskie dzieci w cerkwi...:)))
  http://cs625725.vk.me/v625725155/6ac5e/QECOjePo8ss.jpg
 • prokurator Generalny Ukrainy Wiktor Szokin , przyznał ,że boi się nocować w domu, i jeździ opancerzonym samochodem.
  Nocuję w różnych miejscach ze względu na groźby , które otrzymuję - powiedział.
  Zapewnienie bezpieczeństwa prokuratorowi Szokinowi kosztuje budżet 10.000 hrywien miesięcznie.Tyle kosztuje wynajem opancerzonego Mercedesa.

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fpolitrussia.com%2Fnews%2Fzhit-po-novomu-genprokuror-575%2F&post=296515354_32365

  http://cs624120.vk.me/v624120118/551d6/xJPCt2nZZqY.jpg

  ============================
  Pani Kopacz panu da ze swojej pensji panie prokuratorze Szokin tym razem , już nie z podatków Polaków!!
 • Matce zamordowanego przez juntę kijowską strzałami w głowę przed swoim domem, niezależnego dziennikarza i
  poety ukraińskiego Olesia Buziny wręczono nagrodę "Człowieka Roku".Oleś Buzina został odznaczony nagrodą w Moskwie.
  Wzruszona Mama Olesia mówi, "On jest zawsze ze mną i z Wami też".
  https://www.youtube.com/watch?v=Gc5558kPzBo&feature=player_embedded
 • "Ruskie" policjantki maszerują.....
  https://www.youtube.com/watch?v=KBl-56Scars&feature=player_embedded
 • Z powodu drogiego gazu Ukraińcy palą i ogrzewają domy drewnem.
  Drewno jest przywożone ze strefy Czernobyla, i również z rezerwatów przyrody. Ekolodzy biją na alarm.Wg nich tegoroczne pożary torfowisk są następstwem niszczenia drzewostanu.
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fvesti-ukr.com%2Fkiev%2F120869-iz-za-dorogogo-gaza-na-drova-pustili-les-v-chernobylskoj-zone&post=59931345_21276

  http://cs622917.vk.me/v622917330/5bcfd/s8rmQ46w6bE.jpg
 • @trojanka 11:07:44
  W co może wierzyć przećpany mózg amerykańskiego półgłówka?
 • Po powołaniu ONZ, było zaczęte 65 wojen i wszystkie w interesie jednego kraju!
  powiedział w 2009 roku Kadaffi, i podarł statut organizacji!

  http://cs627426.vk.me/v627426843/2607a/eWAp8ONTYVE.jpg
 • @trojanka 08:30:12
  Nie umieszczę w notce, więc powtarzam Pani link o sympatycznym kocie, "który się kulom nie kłania":

  "Na stanowisku powstańczym, przy granicy z Ukrainą. Kotek powstaniec!", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=lAk4w9b_p8I&feature=player_embedded
 • @partyzant 23:04:54
  Usuń ten wpis albo go popraw bez przekleństw!
 • @dron67 16:27:20
  USA - "Pilnują interesu z należytym poświęceniem...". -

  --- I to skutecznie. Zadłużyli Ukrainę na kilkadziesiąt mld dolarów...
 • @partyzant 23:04:54
  Witam Cię!

  Stonoga? - Chory człowiek. Chyba rację ma inż. K. Cierpisz, gdy twierdzi, że jest podesłany przez żydów.
  Jeśli jednak mówi: "Platforma was tak nie wyruchała, jak wyrucha PiS", to ja się ciągle obawiam, że może on mieć rację.
 • @lorenco 00:14:05
  Witam!

  Niech wpis zostanie; przecież to tylko cytat.
 • @zygmuntbialas 00:51:23
  Za ten cytat Partyzany dostał bana z powrotem pewnie bo przeklinał - powód niby był a Max888 nie jest już administratorem! Wyobrażasz to sobie? Max888 z dobrej woli odbanował Partyzanta a te tam jakieś tylko czekały aby się noga powinęła!
 • @lorenco 01:25:55
  Marx - już wiem. Przeczytałem jego notkę.
  Partyzant - Niech czyni (szczególnie na początku) tak, by nie dawać powodów do ponownej blokady.
 • @lorenco 01:25:55
  //Wyobrażasz to sobie? Max888 z dobrej woli odbanował Partyzanta a te tam jakieś tylko czekały aby się noga powinęła!//

  Poprawka.
  Partyzanta, nanę i jaszczyka to ja "z dobrej woli" odbanowałem po uprzejmej interwencji p. Jeznacha. Ale okazało się, że nie było warto i tego żałuję.

  http://jeznach.neon24.pl/post/126511,niedziela-11-10-2015#comment_1232760

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 00:51:23 i 28.10.2015 00:48:32
  też tak uważałem

  http://interesariusz.neon24.pl/post/126946,quo-vadis-27-10-2015r-wojna-o-ukraine-swiat-i-nasze-dusze#comment_1239037


  -------------------------------
  @partyzant 23:10:52
  https://www.youtube.com/watch?v=j8uwiKoiYL8&feature=iv&src_vid=QhIL8WYd2Pc&annotation_id=annotation_3271306073
  nadużycie link skomentuj usuń
  interesariusz z PL 27.10.2015 23:48:11
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:07:42
  Witaj. Nie wiem jak Jaszczyk, Nana nie była zbanowana, widziałem jej wpisy na bieżąco. Chyba, że to wpisy nie tej Nany.
  Z mojej korespondencji z Maxem wynikało, że to Max odbanował Partyzanta a ktoś inny go z powrotem zbanował.
  "Ale okazało się, że nie było warto i tego żałuję." - wpis Partyzanta nie był jakiś drastyczny, wpisał się u blogerów, którzy nie mieli nic przeciwko temu wpisowi.
  Po prostu ktoś tam z Was, jak zobaczy "partyzant" dostaje białej gorączki.
 • @lorenco 12:30:17
  Znaleziony filmik z dzisiaj.
  Transport wojska w stronę Wrocławia:
  https://www.facebook.com/tytus.kulinski/videos/1079441335412813/

  http://www.monitor-polski.pl/26-pazdziernika-2015-poczatek-nowej-ery-ludzkosci/comment-page-7/#comment-232943
 • @zygmuntbialas
  Witam .Polecam : Zagłębiem zastępczych matek w Europie jest Ukraina. Pzdr. http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/publicystyka/5-komentarze/51585-a-miao-by-tak-piknie
 • @Repsol 22:15:05
  Witam Cię!

  Przenoszę odpowiedni fragment:
  "Surogatki szukam

  Zagłębiem zastępczych matek w Europie jest Ukraina. Cena za urodzenia dziecka wynosi tam 12 tys. dolarów plus 300 dolarów za miesiąc dla ciężarnej na utrzymanie, 600 dolarów na ciążowe ubranie, a gdy ciąża okaże się mnoga, dodatkowo 3 tys. dolarów. To typowe stawki za urodzenie dziecka na drodze in vitro przez zastępczą matkę dla rodziców, którzy dostarczą materiał biologiczny. Zwykle przeprowadzane są trzy próby. 
Na Ukrainie surogacja jest dozwolona, a rodzicami są właściciele dostarczonego materiału genetycznego. W większości krajów Europy macierzyństwo zastępcze jest zabronione".
 • @Repsol 22:15:05 (II)
  Astra obiecała mi pomoc przy wklejeniu zdjęć i filmów.
  Dzisiaj pauzuję, choć wypada napisać nową notkę.
  Zrobię to jutro, bo już zanadto zmęczony jestem.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 00:10:00
  Witam trochę obok tematu , ale dla naszych nowych władz .Polecam .:http://wgospodarce.pl/informacje/21576-islandczycy-wsadzaja-bankierow-do-wiezien-wysokie-wyroki
 • @Repsol 00:28:04
  Tak, znam sprawę. Przenoszę fragment:
  "Już 26 islandzkich bankierów zostało skazanych na wyroki więzienia o łącznej długości 74 lat za udział w kryzysie finansowym, jaki w 2008 r. zdestabilizował finanse Islandii. Za manipulacje rynkiem, malwersacje i nadużycie zaufania za kraty idą szefowie i pracownicy islandzkich banków najwyższego szczebla. To jedyny kraj, który tak bezwzględnie rozprawia się ze swoim sektorem bankowym w związku z jego rolą w kryzysie finansowym".
 • @Repsol 00:28:04
  Z portalu Maruchy:
  "Niemiecko-żydowska kreatura twierdzi, iż falę uchodźców spowodowała… Rosja"
  "Szef Rady Europejskiej oskarżył Kreml o eskalację kryzysu imigracyjnego w Europie. Donald Tusk oznajmił, że wskutek rosyjskich nalotów do Europy przybyło sto tysięcy imigrantów.
  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oznajmił, że rosyjskie naloty w Syrii doprowadziły do pojawienia się w Europie dodatkowych stu tysięcy uchodźców. Oświadczył to, zabierając głos w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
  "Niestety sytuacja się pogorszyła w porównaniu nawet z tą, kiedy przemawiałem w tym parlamencie ostatnio. Mam na myśli, na przykład, kolejną falę uchodźców z Aleppo i dzielnic, w których odbywają się rosyjskie naloty, co doprowadziło do pojawienia się ponad 100 tys. kolejnych uchodźców” — oznajmił Tusk".
 • @zygmuntbialas 00:52:19
  :))) Debili jest u nas coraz więcej .Dobrej nocy .Ave.
 • @Repsol 01:13:28
  Dobranoc!
 • @zygmuntbialas 01:24:53
  Orban:
  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/11050703_1160091654020985_5730552491361561731_o.jpg

  Merkel:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K4AhwgQz79c

  Opublikowany 24.10.2015
  Słowa kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, przywołują jak najgorsze skojarzenia. Najbardziej zastanawiający jest moment publikacji - cisza wyborcza w Polsce! W takich sytuacjach zazwyczaj trudno mówić o przypadku.
 • @dron67 07:04:44
  Bardzo ciekawie o Słowianach- polecam:

  Kazdy Polak powinien to przeczytac:
  http://abelikain.blogspot.de/2015/09/lechici-lachy-polachy-polacy.html

  –”Prasłowianie (Scyci Rolnicy i Scyci Oracze, znani Herodotowi w V wieku p.n.e. ) wprowadzali uprawy do Europy, czyli uczyli Europę rolnictwa w neolitycznej starożytności, w czasach kiedy nie znano jeszcze żelaza. . Możemy być dumni że to oni najprawdopodobniej dali Eurazji umiejętność pieczenia chleba na zakwasie, lepienia pierogów i knedli, czy wykonywania makaronów. To oni uczyli tego Chińczyków (Tokharowie w Takla Makan nad Czerczenem). To oni , Scytowie (Prasłowianie) za pośrednictwem Mongołów, jak wynika z podań mitologicznych północy, dali Chinom herbatę, a nie na odwrót. To Prasłowianie (Scytowie) przynieśli do Europy brzoskwinie, konopie oraz piwo.

  Możemy być dumni z naszego pięknego polskiego języka – jednego z trzech prawdziwie aryjskich języków. Prócz niego tę grupę, którą można nazywać aryjską grupą językową, tworzą Irańczycy (Persowie) i Hindusi. Ariami powinno się nazywać te właśnie trzy wielkie ludy: Prasłowian, Irańczyków i Hindusów, czyli ludność o haplogrupie męskiego chromosomu Y-DNA – hg R1 a1. Daliśmy nasze uprawy, naszą kuchnię, nasz język Staroeuropejczykom Y-DNA hg I (1 oraz 2) około roku 10.000 p.n.e.

  Prasłowianie roznieśli swój język, swoją wiedzę i umiejętności po całym kontynencie Euroazjatyckim. Część z nich wędrowała bowiem w późniejszym czasie znad Dunaju, Adriatyku i Wisły do Iranu(Persji ) i Indii. To w Indiach i w Iranie zapisano najstarsze podania/mity i wierzenia Prasłowian/Scytów oraz najdawniejsze nazwy własne owego ludu: Bhar-Har, Haria, Aria (Harowie, Bharat, Wharat, Ariowie). Te nazwy znamy z miana gór Harskich (Harc) i gór Harpąckich (Kharpatskich) i od Lasu Hercyńskiego i z wielu innych nazw gór, jezior , rzek (chociażby takich jak góra Ararat). Ci Prasłowianie byli znani w Małej Azji jako Scyci-Skołoci (Skolotai). Przemieszczenie ludności o którym tutaj mówimy odbyło się około 1800 roku p.n.e.

  Nasi przodkowie – Scyci (Prasłowianie) i później Słowianie (po połączeniu się ze Staroeuropejczykami w jeden lud) budowali kulturę minojską i Troję, dali podwaliny pod współczesne religie całego świata, łącznie z buddyzmem i Zen, które powstały na bazie Wed i wedaizmu przyniesionego wtedy właśnie do Indii przez Harów z B-Haratu/W-haratu i przez grupę Kszatrijów (plemię Koszan – Koszetyrsów), które w Indiach przerodziło się w wiodącą kastę kapłańską, czyli w braminów.”

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAAahUKEwiXoJPYlObIAhUip3IKHQj5B0c&url=https%3A%2F%2Fbialczynski.wordpress.com%2F2014%2F06%2F30%2Fslowianskie-przetwory-czyli-kwaszenie-ogorkow-i-innych-warzyw%2F&usg=AFQjCNFCzjPCFGnj0HRFMhHHWJKbZacF8Q

  Historia jest delikatnie mówiąc nieścisła...
 • @dron67 07:04:44
  To z Merkelową to pastisz.. ;)
 • @dron67 07:04:44
  Witam Pana!

  V. Orban: "Jeżeli naród polski (...) to Europa za 15 lat będzie islamska.". -

  --- Polacy niech raczej myślą o sobie, a nie o Europie.
  U nas zagrożenie tzw. islamizacją jest żadne. Są inne niebezpieczeństwa.
  Film z Merkel obejrzę wieczorem.
  Może uda mi się przed godziną 14:00 opublikować nową notkę :)))
 • @zygmuntbialas 09:54:30
  Polacy w Polsce nie maja za wiele do powiedzenia, przez następne 4 lata..
  - Nato umacnia flankę wschodnią w Polsce- , z porannych newsów..
  Pisss-działa...

  Nie miałbym nic przeciwko temu ;)) :

  https://wiaraprzyrodzona.files.wordpress.com/2015/04/533-600-frankseu-slavickingdom-lechina-empire.jpg?w=869&h=690
  https://slowianowierstwo.files.wordpress.com/2015/03/map1.jpg?w=456&h=319
 • @dron67 10:24:43
  ==Jerzy Zięba demaskuje konspirację stojącą za projektem EPISTOP===

  http://www.monitor-polski.pl/jerzy-zieba-demaskuje-konspiracje-stojaca-za-projektem-epistop/

  I z podatków ‚na legalu’ dzielą sobie słodki torcik..
  Po uważaniu..
  I tak nas będą ‚dudać’ co najmniej 4 lata.. !
 • @dron67 10:49:52
  Będą sobie za darmola ćwiczyć na polskich dzieciach !!
  Druga Ukraina psia mać ……
 • @dron67 11:14:14
  Polska nie będzie islamska.
  Przecież żydzi nie sprowadzą sobie islamistów.
  Oni tępią już muzułmanów w Palestynie.

  Do poczytania:
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/01/Biologiczny-%C5%BByd-czyli-paso%C5%BCyt-ludzko%C5%9Bci1.pdf

  Ciekawe spojrzenie, nie pozbawione logiki.. ?
 • @dron67 11:45:02
  "Przecież żydzi nie sprowadzą sobie islamistów". -

  --- Tak, to jedna z przyczyn, choć nie jedyna.
  Problem muzułmanów o tyle istnieje, o ile próbuje go wprowadzić do Polski Merkel i Bruksela. I przede wszystkim ścierwo-media wszelkiej, głównie prawicowej (niestety) maści.
  Tu jestem konsekwentny - problem tzw. muzułmański to pięćdziesiąty lub setny problem w Polsce.
 • @zygmuntbialas 23:33:55
  ==problem tzw. muzułmański to pięćdziesiąty lub setny problem w Polsce.==

  Do czasu Panie Zygmuncie, dużo przed nami..
  Dziś był juz wpis @Trojanki o przemycie broni..
 • @dron67 00:00:54
  "Do czasu...". -

  --- Tak, nie wszystko przewidzimy. Jednakże wobec zalewu dezinformacji i kłamliwych tekstów, twierdzę nadal, że problem jest dmuchany przez określone kręgi.
  Czy jest to problem niemiecki? - Jedno wiem na pewno: hipokrytami są ci Niemcy - chcieliby tanią siłę roboczą, a robią cyrki.
  Wpisu Trojanki jeszcze nie zdążyłem przeczytać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej