Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Polsce - 29.11.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Rosja zaniepokojona: Polska chce rozmieszczenia broni atomowej NATO" to tytuł artykułu, zamieszczonego w "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

Rosja zareagowała na żadanie Polski o stałą obecność NATO (na jej terenie). Nowy rząd apeluje o zniesienie umowy podstawowej między NATO i Rosją. To pozwoli na rozmieszczenie broni jądrowej w Polsce. Cały europejski system bezpieczeństwa byłby więc nieaktualny.

Rosyjskie MSZ wyraziło zaniepokojenie z powodu żądania nowego rządu polskiego, które stoi w sprzeczności z trwałymi podstawami zachodniego sojuszu. "Uznajemy te oświadczenia za bardzo niebezpieczne i prowokacyjne" - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w czwartek w Moskwie.

 

Russlands Präsident Wladimir Putin am Donnerstag in Moskau. (Foto: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO)

                        Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin

Nowy polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zażądał w środę, by anulować pakt założycielski z 1997 roku tak, by wojska NATO mogły stale stacjonować w Polsce. Waszczykowski powiedział, że umowa ta stwarza 'nierówność' między nowymi i starymi członkami paktu. Zacharowa ostrzegła więc, że uchylenie konwencji może "doprowadzić do upadku istniejącego systemu bezpieczeństwa w Europie".

Polskie MSZ odpowiedziało w czwartek wieczorem, że Moskwa "wyraźnie źle zrozumiała słowa Waszczykowskiego, który nie odnosił się do paktu założycielskiego z 1997 roku, lecz do politycznych oświadczeń NATO w sprawie rozmieszczenia dużych jednostek wojskowych w Europie Środkowej".

Faktycznie nie pierwszy raz NATO i Polska lansują współpracę, skierowaną przeciw Rosji. Umowa NATO - Rosja stanowi, że starsi członkowie NATO nie mają zamiarów, planów ani powodów, by rozmieszczać broń atomową na terytoriach nowych członków, takich jak Polska, Węgry czy kraje nadbałtyckie. Stwierdza również, że NATO nie będzie zapewniać obrony przez to, że będą stacjonować dodatkowe siły bojowe.

Rosja widzi to jako zakaz rozmieszczania stałych rozmieszczania stałych baz w Europie Wschodniej. Polska od dawna patrzy nieufnie na politykę zagraniczną Rosji i ta nieufność wzrosła wraz z nadejściem nowego rządu.

NATO pracuje od dłuższego czasu nad rozszerzeniem swego obszaru działania. Nowy polski rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom sojuszu wojskowego. I tak nowy prezydent Andrzej Duda powiedział w maju br., że chce mniej UE i więcej NATO.

Już w sierpniu 2014 roku ówczesny premier i obecny przewodniczący UE Donald Tusk zaproponował, by wypowiedzieć pakt założycielski NATO - Rosja. W tym czasie agresja NATO przeciw Rosji przybierała z powodu Ukrainy na sile.

Po zestrzeleniu rosyjskiego odrzutowca przez Turcję, członka paktu, jest atmosfera szczególnie napięta. Rosja zażądała od USA, by te zrozumiale wyjaśniły, czy amerykańskie wojsko było wcześniej poinformowane o zestrzeleniu samolotu. Turcja odmawia Rosji wydania dokumentów, związanych z tym wydarzeniem.

Bezpośrednio po zestrzeleniu ogłosiło NATO, że prawdziwe są informacje Turcji o tym, że samolot został strącony nad jej terytorium. Nieco później Amerykanie stwierdzili, że bombowiec został zestrzelony nad Syrią.

TE  NIEPRZEJRZYSTE  GRY  W  DYSKUSJI  O  BRONI  JĄDROWEJ  DLA  POLSKI  MOGĄ  DOPROWADZIĆ  DO  WYRAŹNEJ  REAKCJI  ROSJI.  UŻYCIE  BRONI  ATOMOWEJ  NA  TERENIE  EUROPY  PRZYNIOSŁOBY  KATASTROFALNE  SKUTKI  (podkreślenie moje - ZB).

Przetłumaczył:  Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/27/russland-alarmiert-polen-will-stationierung-von-nato-atomwaffen/

 

Mówi o tych zagrożeniach Grzegorz Braun w poniższym wideo:

 

 

Pod filmem na YouTube zamieszczone jest streszczenie 35-minutowej wypowiedzi reżysera i polityka Grzegorza Brauna:

"Trwają przygotowania do III wojny światowej, która rozegra się między Chinami a USA na Pacyfiku. Wcześniej jednak Amerykanie muszą uporządkować swe sprawy w Europie i na Bliskim Wschodzie. Jedną z nich jest stojąca pod znakiem zapytania przyszłość Izraela. Możliwym wariantem jest instalacja w Polsce nowego ośrodka władzy powstałego w efekcie spłaty żydowskich roszczeń. Kto ma bowiem kapitał, ten ma władzę.
Historia dowodzi, ze żydzi w Polsce byli wyjątkowo lojalni wobec wszystkich okupantów. Dowodzi to zatem, że idealnie nadają się do roli żyrantów amerykańskich interesów w Europie Środkowej. Z kolei bazy USA na terenie naszego kraju mają być gwarantem tego ładu na wypadek, gdyby naród polski się przebudził".

Trzeba tu jeszcze przytoczyć recenzję blogera @lorenco, dotyczącą przedstawionego filmu:

"3/4 w wypowiedzi G. Browna jest prawdą, reszta to rzeczywiście - jak sam Brown zastrzega - teorie, a ja, z całym szacunkiem do pana Browna, określę, jako brednie. Niemcy, jak nas traktowały i traktują, widać. Jak USA traktują Niemcy, też widać - sznureczek zależności.

Rosja w ogóle nie traktuje Polski. Gdyby nie różne wyczyny na wagę brzęczącego komara, to nie ma takiego kraju dla Rosji jak Polska samodzielna. Jest Unia Europejska i Rosja rozmawia z przywódcami UE. A że UE jest uzależniona od USA, to tylko to Rosję boli.

Czy Pan Braun liczy na to, że ktoś nas uratuje przed byciem Polin czy Judeopolonią - jak zwał tak zwał? USA są zażydzone po pachy, a Rosja? Może Rosja ma zapłacić za nas żydowskie roszczenia, aby się żydzi od nas odczepili? Za Katyń, za Smoleńsk, za NKWD, za wywózki na Sybir i zabory? To rząd PIS-u niech sporządzi rachunek i niech przedstawi Rosji.

Co do wojny USA - Chiny: USA mają NATO, natomiast Chiny są we współpracy gospodarczej i wojskowej m.in. z Rosją i Indiami, jeśli wymienić te największe kraje świata. I jak gdzieś czytałem, rząd USA nie ma kasiory, aby kupować odpowiednią ilość pocisków i bomb na niszczenie tzw. Państwa Islamskiego, a co dopiero na wojnę z Chinami".

KOMENTARZE

 • Serbscy kibice śpiewali "Katyushę" ku pamięci zabitych przez Turcję rosyjskich żołnierzy
  Kibice serbskiego klubu koszykarskiego "Crvena Zvezda" w meczu Euroligii z hiszpańskim "Realem" zorganizowali wiec poparcia dla Rosjan. Fani rozpostarli rosyjską flagę i śpiewali "Katyushę".


  https://www.youtube.com/watch?v=Se1O4iB4zVw

  Trojanka wczoraj dodała również ten film :

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0S3fy7YDqIw

  który ja uzupełniłem swoim komentarzem :

  @trojanka 22:32:15
  dzięki ! małe wyjaśnienie dla Internautów . Na plakacie jest pomyłka co do personali bohatera. Naturalnie chodzi o zabitego przez Turków ppłk.pilota Olga Peszkowa. Z czego ta pomyłka wynikła . Moim zdaniem z prowadzonej przez służby specjalne na szeroką skalę dezinformacji w ramach wojny informacyjnej.


  PS. Kibice Crveny Zvezdy Belgrad mają swoje piękne tradycję. W trakcie napaści NATO na Jugosławię , byli jednymi z pierwszych , którzy podjęli walkę z bezwzględnym wrogiem. Ich przywódcą był charyzmatyczny Željko Ražnatovicia (pseud. "Arkan")., a formacja której przewodził nazywała się „Tygrysy Arkana”.

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXjVAABOAUFv2iderbFcwdFjaQjAyKQez2BNz0vKVcjPvMjLXJQw

  Były piłkarz Legii Warszawa Vukovicia, tak wypowiedział się na temat "Arkana":

  "Pamiętam mecz, podczas którego trybuna kibiców Partizana gwizdała i obrażała Cecę przed meczem z Obiliciem. W momencie wyjścia Arkana na bieżnię ta cała trybuna ucichła. Nie było już odzewu, gwizdów. On budził poważny respekt, duży strach"


  „Arkan” został podstępnie zamordowany przez CIA

  źródło :

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeljko_Ra%C5%BEnatovi%C4%87

  http://narodowygrodzisk.bloog.pl/id,335407175,title,Tygrysy-Arkana-formacja-militarna-walczaca-w-wojnie-na-Balkanach,index.html?smoybbtticaid=616066
 • Czy powtórzy się historia z przeszłości tj. czy USA zbombardują Chiny,
  tak jak wcześniej zrobiły to z Libią - osobiście nie sądzę .

  Przed kilkona dniami dowiedzieliśmy się , iż Chiny wprowadzają z dniem 30 listopada 2015 r. swoją walutę juan /inaczej :renminbi / na rynek światowy jako walutę rezerwową , co niesamowicie uderzy w amerykańskiego dolara.

  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151123/1488261/juan-waluty-rezerwowe-MFW.html

  a Rosja pomoże w tym względzie Chinom wprowadzając na swoją giełdę juana :

  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151128/1533387/rosja-juan-gielda.html

  Czy w tej sytuacji powtórzy się historia z przeszłości tj. czy USA zbombardują Chiny tak jak to wcześniej zrobiły z Libią- osobiście nie sądzę.

  Przypomnę sytuację z Libią :

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-wlasciwie-nato-zbombardowalo-libie-2015-09
 • Kto odpowiada za eskalację konfliktu Rosja – NATO?
  ==Kto odpowiada za eskalację konfliktu Rosja – NATO?

  Su24Libański polityk, lider Socjalistycznej Partii Postępu Walid Jumblatt w wywiadzie dla Breitbarta o zestrzelenie rosyjskiego samolotu Su24 oskarżył NATO. „Turcja, jako członek NATO, nie mogła by zestrzelić rosyjskiego Su24 bez zezwolenia. Musieli o to poprosić NATO. NATO to zrobiło” – powiedział.
  „Wiem, że zestrzelenia dokonała Turcja, ale bezpośrednio jest to wynik zimnej wojny pomiędzy NATO i Rosją” – dodał. Wyjaśnił, że akcje o takim znaczeniu nie mogą być podejmowane lokalnie. A przecież przestrzeń powietrzna Turcji była wielokrotnie naruszana. To co się teraz stało oznacza „nowy wymiar” w polityce międzynarodowej, to znaczy że wszystko zmierza do konfrontacji turecko-rosyjskiej.

  Tymczasem Putin oskarżył USA o przekazanie Turcji informacji o samolocie. „Strona amerykańska, która prowadzi koalicję z m.in. Turcją, znała trajektorię i czas naszych lotów i zostaliśmy strąceni dokładnie o tym czasie” – oświadczył Putin podczas wspólnej konferencji z Prezydentem Francji Hollande. Putin nie uznał argumentów Turcji, że gdyby wiedzieli że to był rosyjski samolot, to nie zestrzelili by go. „Nasze samoloty mają wyraźne znaki identyfikacyjne” – powiedział Putin.
  Turcja twierdzi, że samolot naruszył przestrzeń powietrzną tego kraju 10 razy w ciągu pięciu minut. Rosjanie z kolei twierdzą, że mają dowody na to, że turecka przestrzeń powietrzna nie była naruszona i że nie było żadnego ostrzeżenia przed zestrzeleniem.

  Cysterny ISISDodatkowo Putin oskarżył Turcję o kupowanie olbrzymiej ilości szmuglowanej ropy naftowej od ISIS: „pojazdy z ropą przypominają żywy rurociąg, który się ciągnie aż do horyzontu. dzieje się to dniami i nocami. Możliwe jest, że władze tureckie o tym nie wiedzą, choć jest to trudne do uwierzenia”.

  Prezydent Turcji na te zarzuty odpowiada krótko: „ci co tak twierdzą powinni to udowodnić”. A co to jest na zdjęciu?
  http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2015/11/Cysterny-ISIS-250x166.jpg
  Co więcej, podczas szczytu G20 Putin przedstawił szereg zdjęć lotniczych i nagrań wideo zrobionych z wysokości 5000 metrów, przedstawiających te pojazdy. Ropa jest po prostu kradziona z terenu Syrii okupowanego przez ISIS i transportowana do Turcji. Specjalna uchwała Rady Bezpieczeństwa ONZ zakazuje nabywania ropy naftowej od terrorystów. „Jeśli władze Turcji o tym nie wiedzą, to właśnie dajemy im o tym znać” – oświadczył Putin. „Będziemy kontynuować bombardowanie konwojów cystern i rafinerii, a także baz gdzie ropa jest przetwarzana, gdyż jest to oczywiste źródło dochodu dla Państwa Islamskiego”- dodał.

  Być może właśnie o to chodziło, gdyż od kilku dni Rosjanie prowadzili bombardowania instalacji naftowych będących w rękach Państwa Islamskiego. W wyniku zmasowanych ataków zniszczono przeszło 800 pojazdów, z czego gros zmierzających ku granicy z Turcją. Dodatkowo wzmocniona armia syryjska zaczęła przełamywać front w boju z organizacją Al Nusra, spychając ją w stronę Turcji. Al Nusra jest zaopatrywana przez Turków i często wspierana nalotami lotnictwa i artylerią. Tak więc argumenty Turcji, że jakoby Rosja atakuje Turkmenów są czystą dezinformacją. Od kilku dni podczas rosyjskich nalotów tureckie samoloty patrolowały przestrzeń powietrzną wzdłuż granicy. Rosjanie atakując te cele uderzyli chyba w sedno akcji terrorystycznej przeciwko Syrii, stąd nagła decyzja o prowokacji.

  NATO nie może już dłużej udawać, że walczy z terrorystami ISIS. Aby cel tworzenia Wielkiego Izraela zakończył się sukcesem, musi dojść do bezpośredniej konfrontacji z Rosją. Turcja wydaje się idealnym przeciwnikiem, jest drugim co do wielkości członkiem NATO jeśli chodzi o armię, a jeśli dojdzie do wojny, to jako członek NATO będzie mogła poprosić o „pomoc”. Zarówno ISIS, jak i wcześniejsza Al Kaida są tworami syjonistów, zresztą Obama wprost powiedział, że ISIS jest szkolone przez Amerykanów: zob link. Ciekawe, że doskonale uzbrojona i zorganizowana, rzekomo muzułmańska i antyżydowska ISIS nie atakuje w żaden sposób Izraela…

  Sytuacja nie jest dobra, Rosja bardzo poważnie potraktowała agresję Turcji, tytuły na stronie Prawdy mówią same za siebie: „Erdogan grozi Rosji wojną”, „Arogancki Erdogan nie chce przeprosić Rosji”, „Rosja oficjalnie zaprzestaje turystyki do Turcji”, „Rosja instaluje w Syrii system S400 Triumf”, „Putin oskarża Erdogana o przyjaźń z ISIS, przysięga zemstę za rosyjską krew” itd.

  Rosja rozpoczęła już akcję odwetową. Zrównany z ziemią został obóz terrorystów na równinie Ghab, którzy zniszczyli rosyjski helikopter ratowniczy, zob. link. Żyrinowski apeluje do Putina by atakiem nuklearnym zrównał z ziemią Istanbuł. Putin jak na razie zachowuje zimną krew, ostrzegając jednak, że współpraca jakichkolwiek krajów z terrorystami może się zakończyć dla nich źle. Za taką współpracę uważa podwójne standardy i wykorzystywanie terroryzmu w celach politycznych.

  Erdoganowi zaczyna się palić pod nogami, media opozycyjne są dla niego bardzo niewygodne, gdyż prawda o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu bardzo osłabia jego pozycję. Reakcja tureckiego rządu jest natychmiastowa – dwóch redaktorów opozycyjnej gazety Cumhuriyet zostali aresztowani i oskarżeni o zdradę, szpiegostwo i terroryzm. Jeszcze w maju w tej gazecie opublikowano zdjęcia broni szmuglowanej z Turcji do „rebeliantów” syryjskich. Wczoraj pod redakcją zebrały się tłumy ludzi z poparciem dla redaktorów. Dla Erdogana sytuacja nie jest więc dobra. Problemem jest to, że dzięki Erdoganowi i jego rządowi, Turcja jest jeszcze krajem świeckim. Wygląda więc na to, że podstawiono mu minę, z którą trudno będzie mu sobie poradzić. Na razie gra bohatera, odgrażając się, że jeśli jakikolwiek turecki samolot naruszający przestrzeń powietrzną Syrii zostanie zestrzelony, to zostanie to uznane za akt agresji przeciwko niezawisłości Turcji i że rząd będzie miał prawo bronić tej niezawisłości.

  W sytuacji gdy Rosjanie zainstalowali już system obrony powietrznej S-400, sytuacja taka wcale nie jest hipotetyczna. Okazuje się jednak, że Amerykanie wcale nie chcą iść tym torem. W wywiadzie dla Air Force Times Lt. Gen. Charles Brown Jr. oświadczył, że koalicja nie ma wrogich zamiarów wobec Rosjan, ani odwrotnie. Co więcej, amerykański generał Paul Vallely nawołuje wręcz do usunięcia Turcji z NATO! „Ankara próbuje stać się dominującą siłą w regionie, nie współpracuje w walce przeciwko ISIL (inna nazwa na ISIS), nie współpracuje z pewnymi siłami w Syrii i chce tylko usunięcia Assada i zastąpienia go innym rządem”. Wg. generała Turcja stanowi wewnętrzne zagrożenie dla NATO.

  Tak więc widać, że za decyzje rządu tureckiego odnośnie wszczęcia konfliktu z Rosją odpowiadają nie tyle Amerykanie i samo NATO, co pewne wewnętrzne siły. Jakie to są siły można się domyślić. Można mieć jednak nadzieję, że zarówno Putin, jak i trzeźwi politycy w USA i wojskowi w NATO ujarzmią te siły i sytuacja polityczna na świecie powoli wróci do równowagi.

  Za:

  Breitbart: EXCLUSIVE – Lebanese Official Claims To Breitbart: NATO ‘Okayed’ Turkey’s Downing Of Russian Jet
  http://www.pravdareport.com/
  Zestrzelenie rosyjskiego SU-24 przez Turków, przyczyny, przebieg i skutki
  Obama Admits United States Trains ISIS/ISIL
  AL-QAEDA: Created by the Jewish Agency – Operation under Israeli Mossad
  Putin ‚to wipe out Turkey’ in NUCLEAR war
  Putin blasts Erdogan for friendship with ISIS, vows to revenge for Russian blood
  RETRIBUTION: Turkish convoy supplying moderate beheaders destroyed by Russian airstrikes in Syria (bombardowanie konwoju, wideo)
  Journalists arrested in „a trial seen as Erdoğan’s vendetta to a report on arms smuggling”
  Erdogan Pledges to Start War Over Russian Anti-aircraft System in Syria
  Turkey must be removed from NATO: US Army general
  ======
  http://www.monitor-polski.pl/kto-odpowiada-za-eskalacje-konfliktu-rosja-nato/

  Czyli wszystko idzie wg planu, Turcja bez pozwolenia sojuszników
  Tel-ajwaj-viv nie atakowałaby Rosji, niemożliwe..
 • @detektywmjarzynski 06:26:40
  "Serbscy kibice śpiewali "Katyushę" ku pamięci zabitych przez Turcję rosyjskich żołnierzy". -

  --- Tak więc Serbowie nie tylko pamiętają o tym, który zginął na służbie, ale mówią wyraźnie, w którą stronę chcą pójść.
 • @detektywmjarzynski 09:40:53
  "Czy powtórzy się historia z przeszłości tj. czy USA zbombardują Chiny, tak jak wcześniej zrobiły to z Libią - osobiście nie sądzę". -

  --- Chiny to nie Libia. Jednoznaczne uderzenie w Chiny mogłoby oznaczać początek działań wojennych na ogromną skalę, z ew. użyciem broni jądrowej.
 • W niemieckim Düsseldorfie Tyson Fury pokonał Władymira Kliczkę i odebrał mu czempionat światowego boksu.
  Walka trwała 12 rund, nokautu nie było, niemniej Kliczko został dotkliwie pobity :

  https://www.youtube.com/watch?v=8Pf-i-iyfxs
 • @e-misjonarz 10:06:18
  "... za szto ta degradacja?"

  --- Degradacja? - Ja sam siebie zdegradowałem?
 • @dron67 10:23:12
  "Kto odpowiada za eskalację konfliktu Rosja – NATO?" -

  --- Kończy się wpis słowami: "... wszystko idzie wg planu, Turcja bez pozwolenia sojuszników Tel-ajwaj-viv nie atakowałaby Rosji, niemożliwe... -
  - Na to wygląda.
 • W Dagestanie zlikwidowano trzech terrorystów tzw. państwa islamskiego, jeden z nich dopiero co powrócił z Syrii
  https://www.youtube.com/watch?v=QjhY2RCWA6o
 • @Stonek 10:59:26
  "... się porobiło...". -

  --- Zmienia się świat (na gorsze) i coraz więcej nas ma tego świadomość.
  Linkowany przez Pana tekst przejrzałem (chyba) wczoraj.
  Dziwna ta europejska "klasa polityczna". Co można o niej sądzić, gdy swymi działaniami (sankcje wobec Rosji, wsparcie la kijowskiego reżimu bombardowania krajów arabskich w ramach NATO) strzela swym narodom w kolana.

  Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 11:09:19
  "Tyson Fury pokonał Władymira Kliczkę i odebrał mu czempionat światowego boksu". -

  --- Wiecznie mistrzem nie będzie.
  Tak i Witalij Kliczko nie będzie wiecznie merem Kijowa. Wierzę, że nie dotrwa do połowy kadencji.
 • @zygmuntbialas 11:25:12
  Pacynki?

  muzyczka:

  http://youtu.be/h6PGJvH8al4
 • Prowokacje i broń.
  Do artykułu:
  http://gazetawarszawska.com/zamach/2670-prowokacja-zestrzelenia-s-24-a-przeniesienie-synaju-do-warszawy
  Taki komentarz:
  ==Wszystko by się zgadzało, z tą Ukrainą. Pochodzę ze wschodu Polski, raz będąc na urlopie w moim rodzinnym mieście, musiałem się udać do sklepu komputerowego, w celu zakupu pendrive’a. Zdziwiłem się ogromnie gdy wchodząc do sklepu moim oczom ukazały się dziesiąti wielkich pudeł właśnie z mundurami, Polskimi mundurami. Jestem pewien że to były Polskie mundury gdyż, jedno z pudeł było otwarte, a przez folię w które mundury były owinięte, zobaczyłem naszywkę z Polskimi barwami(flagą) to było w listopadzie 2014 r. był to czas gdzie wszędzie w mediach mówiło się o sytuacji na Ukrainie, i przykóło to moją uwagę. W samym sklepie natomiast roiło się od Ukraińców, dodam tylko, że owe pudła były wynoszone z tego sklepu komputerowego i były pakowane do busa, który znajdował się przed sklepem. Bus był na Polskich numerach rejestracyjnych, natomiast kierowcami byli Ukraińcy.
  Mam taką małą wzmiankę jeszcze odnośnie sytuacji w Turcji. Mam znajomego Turka, muzułmanin jak to Turek, niedawno wrócił z wakacji które spędzał w rodzinnych stronach a dokładnie w Gaziantep, bardzo blisko granicy z Syrią. Opowiadał jak ludzie w kraju nie ważne czy biedni czy bogaci, nienawidzą Erdogana, mówił że przy granicy Syryjskiej bojówkarze z PI to żadna nowość. Turkowie są przerażeni gdyż widzą, że Erdogan trzyma z PI i USA. Ponoć ludzie mają dość życia w strachu w Turcji i zaczynają kupować broń na czarnym rynku gdyż czują że przeciwko PI będą musieli za jakiś czas walczyć w Turcji. Pokazał mi również film nakręcony telefonem, jak po zamachach domniemanych w Paryżu, kordony aut z flagami PI przejechały przez censtrum Istanbułu. I prawdą jest że Turkowie odkupują za pół darmo ropę od ISIS wzamian za wszystko co może im się przydać, ponoć każdy w Turcji o tym wie, natomiast zachodnia propaganda manipuluje faktami jak sie tylko da.==

  Dziwne te akcje z mindurami polskimi, tu też nic nie dzieje sie bez planu...


  I to:
  ==Po strzelaninie w Kolorado: Obama wzywa do zaostrzenia dostępu do broni cywilnej
  http://sputniknews.com/us/20151128/1030919057/guns-us-access-shooting.html

  Jeszcze kilka takich prowokacji pejsatych i będą na ostro cisnąć o to
  ograniczenie..
 • Jest w końcu wiadomość na którą ja i chyba nie tylko ja z niecierpliwością czekaliśmy .
  Ciało zamordowanego przez terrorystów ppłk.pilota Olega Peszkowa zostanie przekazane przez Turcję Rosji.

  https://www.youtube.com/watch?v=4vP0KjnmLP4

  Ciekawe jak tam się znalazło skoro Turcja oficjalnie odżegnuje się od terrorystów z tzw. państwa islamskiego.
 • Krym jest gotowy do uruchomienia mostu energetycznego :
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2692380

  a tak wyglądało przed trzema dniami :

  https://www.youtube.com/watch?v=zxWcyVrmhHk
 • @zygmuntbialas 11:11:00
  Panie Zygmuncie proszę nie karmić trolla!!

  ==@zygmuntbialas 11:11:00
  Samodegradacja wyzszą formą samokrytyki?
  nadużycie link skomentuj
  e-misjonarz 29.11.2015 11:59:29==

  Żenujące zaczepki gimnazjalne.. Kompletne ''0''.
 • @dron67 12:23:43
  Z netu:

  ==potwierdzam teorie o ewakuacji! sam jestem w domu zarowno w Bawarii jak i na Dolnym Slasku i kupilem ziemie na pogorzu Izerskim. daleko od szosy, ze sie tak wyraze i spierdalam do PL. szanuje bardzo zwyklych niemcow ale zostali scweleni przez starszych braci w wierze. Merkel nie jest niemiecka lecz niemieckojezyczna kanclez na pasku lichwiarzy z Waszyngtonu. to czyste fakt. Polska jest zajebista. Durni polacy nawet nie wiedza jak bardzo….==

  Jest dynamicznie..
  Zastanawiam się co organizatorzy tej hucpy imigracyjnej planują
  teraz wymodzić, bo ''zamachy'' w Paryżu były tylko preludium..
 • Śp. Oleg Pieszkow , zamordowany przez spółkę rękami Turków, pilot SU-24 z rodzimą i przyjaciółmi.
  https://www.youtube.com/watch?v=TBi5O6tcLcI&feature=player_embedded
 • @Stonek 11:36:52
  "muzyczka". -
  "Prawa tej sceny są twarde" - śpiewa Geppert.

  "Pacynki?" -
  --- Na to wygląda, ale twardych dowodów brak.
 • @dron67 11:41:56
  "Prowokacje i broń - komentarz". -

  --- Z tymi polskimi mundurami to nowość dla mnie. Pozostałe informacje są potwierdzeniem tego, co wiem.
  Przypadkiem słuchałem w telewizji relacji o Ukrainie i Donbasie. Podają wszystko na odwrót. Trzeba chyba najbliższą notkę poświęcić tym sprawom.
 • @e-misjonarz 11:59:29
  Proszę pisać na temat i z sensem.
  Ostatnio są tu trolle często banowani.
 • @detektywmjarzynski 12:22:14
  "Krym jest gotowy do uruchomienia mostu energetycznego". -

  --- I tak usadza się reżim. Tylko ludzi żal. Tych na Krymie, że wpakowano ich w takie kłopoty, i tych na Ukrainie, że ich junta tak ciągnie w dół.
  Śledzę ten wątek. Nie napisałem relacji i szkoda.
  Chyba następną notkę poświęcę Ukrainie i Donbasowi, tym bardziej że Trojanka zamieściła wczoraj na blogu około 5 - 6 filmów i informacji na ten temat.
 • @dron67 12:23:43
  "Żenujące zaczepki gimnazjalne.. Kompletne ''0''. -

  --- Stacza się @e-misjonarz intelektualnie.
  Będzie dalej pisał durnotki, to wyleci stąd.
 • @dron67 14:34:07
  "Jest dynamicznie...". -

  --- Bardzo dynamicznie.
  I są zagrożenia, także dla Polski, o czym jest powyższa notka.
 • @trojanka 16:01:31
  "Śp. Oleg Pieszkow , zamordowany przez spółkę rękami Turków, pilot SU-24 z rodzimą i przyjaciółmi", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=TBi5O6tcLcI&feature=player_embedded

  --- Cześć Jego pamięci!

  Zamieszczę film w najbliższej notce.
  A poza tym przejrzę filmy o Donbasie, które zamieściła Pani wczoraj na blogu. Planowany tytuł najbliższej notki: "Co się dzieje na Ukrainie - 01.12.2015.
 • @trojanka 16:01:31 (II)
  Inż. Krzysztof Cierpisz zamieścił w "Gazecie Warszawskiej" 1. część powyższej notki (tłumaczenie z DWN), link:

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/2691-rosja-zaniepokojona-polska-chce-rozmieszczenia-broni-atomowej-nato
 • @zygmuntbialas 16:20:51
  --- Z tymi polskimi mundurami to nowość dla mnie. ==

  Dla mnie też!
  Pytanie; co tu jest grane ?!
  Prowokacja to pierwsze co przychodzi do głowy... ?
 • @trojanka 16:01:31
  Ciało ppłk.pilota Olega Peszkowa dostarczono do Ankary samolotem na pokładzie którego był rosyjski attache wojskowy w Turcji. Na lotnisku w Ankarze samolot witali pracownicy rosyjskiej ambasady w Turcji na czele z Ambasadorem Rosji w Turcji. Nie znany jest jeszcze termin powrotu Bohatera Rosji śp. ppłk. pilota Olega Peszkowa do ojczyzny.

  https://www.youtube.com/watch?v=0mhAjT1AFgI

  https://www.youtube.com/watch?v=jT2RHEnvffI

  http://cs543100.vk.me/v543100528/12cca/KdkVdJpJhfA.jpg
 • Do tej pory od wieków rządzono światem metodą „ dziel i rządź”
  / w mojej rozwiniętej interpretacji : skłócaj , zastraszaj , dziel i rządź /, co skutkowało dla ludzkości naszej planety morzem rozlanej krwi i potokiem cierpień , krzywd, upokorzeń. Rządzono światem poprzez planowane i dokonywane ludobójstwa na wielką skalę , wojny rewolucje , zamachy stanu, kreowany terroryzm itd. , o czym między innymi mówi ten artykuł :

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/27/ignorancja-mieszkancow-zachodu-indoktrynowanych-przez-psychopatow-zabija-miliony-ludzi/

  Ta metoda nie sprawdziła się , czego świadomym świadkiem jest coraz większa masa ludzkości na świecie i mądrzejsza cześć obecnej światowej władzy. Niemniej ci postępowcy mają niesamowity opór ze strony fundamentalistów na których barkach ciąży wiele dawnych i współczesnych zbrodnii przeciwko ludzkości . W jakim kierunku potoczy się los ludzkości .

  Są dwa wyjścia . Jedno dotychczasowe przez wojny, rewolucje, terroryzm itd. , którego finałem będzie samozagłada ludzkości na planecie Ziemia . Drugie poprzez odnowę świata poprzez zmianę sytemu zarządzania nim ze skompromitowanego „dziel i rządź” na
  „scalaj i jednocz”. Przyznam , iż oba są globalizmem / eufemizm , którego ludzkość podświadomie , instynktownie nie akceptuje/, przy czym ten pierwszy jest głobalizmem w starym wydaniu , a ten drugi może być Nową Epoką dla ludzkości.

  Nigdy do tej pory przechodzenie z jednej epoki do drugiej nie odbywało się bez wstrząsów i bólu. Niektóre trwało wiekami jak przechodzenie ze średniowiecza do nowożytności. Jak będzie tym razem i jak to się zakończy ? „Pożyjemy , zobaczymy ” lub „Nie pożyjemy i nie zobaczymy ”. Ja osobiście jestem dobrej myśli.


  Dedykuję wszystkim piękny i ponadczasowy utwór Czesława Niemena „Człowiek Jam Niewdzięczny” , który jak ulał pasuje do naszych współczesnych realiów.

  https://www.youtube.com/watch?v=D5jr4ZNvLSs  PS. Grzegorz |Braun osobiście dla mnie jest osobą niewiarygodną . Jest celebrytą wykreowanym przez dotychczasową światową władzę po to, by służyć jej celom w tym konkretnym przypadku po to, by nami rządzić poprzez strach. Parafrazując kapitana Klosa jako były kapitan służb specjalnych powiem : „ Nie ze mną te numery Braun” .

  W sieci znalazłem jego kolejny straszak . Teraz straszy nas Żydami . Grzegorz Braun przestrzega przed planami utworzenia w Polsce państwa żydowskiego na wypadek upadku państwowości położonej w Palestynie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/grzegorz-braun-przestrzega-przed-zydami-video
 • 3 mld euro dla Turcji na początek
  UE zobowiązuje się do zapewnienia "początkowej kwoty" 3 mld euro dla Turcji na pomoc uchodźcom, a także zniesienia wiz dla Turków od października 2016 r. - takie deklaracje padają w projekcie dokumentu końcowego niedzielnego szczytu UE-Turcja.

  UE zapewni Turcji natychmiastową i ciągłą pomoc humanitarną. Znacznie zwiększy również swoje ogólne wsparcie finansowe - podkreślono w dokumencie, który widziała PAP.

  Z wcześniejszych dokumentów Komisji Europejskiej wynika, że 500 mln euro ma pochodzić z budżetu unijnego, a 2,5 mld euro mają wyasygnować państwa członkowskie. Składka Polski miałaby wynieść 71,2 mln euro.

  Premier Turcji Ahmet Davutoglu podkreślił przed rozpoczęciem szczytu, że spotkanie w Brukseli to historyczny moment, „by ożywić nasz proces akcesyjny oraz rozmawiać o wydarzeniach w Europie i w jej sąsiedztwie”.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,438321,rozpoczal-sie-szczyt-ue-turcja-poswiecony-kryzysowi-imigracyjnemu.html
 • Z całym szacunkiem
  Ale skąd wiemy, że artykuł tej niemieckiej gazety jest prawdziwy? Niemiecka prasa uwzięła się ostatnio na polski rząd i być może wyolbrzymia rusofobię w Polsce. A jeżeli chodzi o pomniki Armii Czerwonej. Jak by się czuli Rosjanie, gdyby stawiano w rosyjskich miastach pomniki żołnierzom Wermachtu, którzy ponoć walczyli o oswobodzenie Rosji spod żydokomunizmu?
 • @Sukarno 19:08:21
  Czyli wyzwalanie Polski przez Armię Czerwoną jest tożsame z niemiecką okupacją?

  Sądząc po treści pańskiego komentarza odnoszę wrażeni, że chodnik uderzył Pana w głowę i to chyba wielokrotnie.
 • @Sukarno 19:08:21
  //Jak by się czuli Rosjanie, gdyby stawiano w rosyjskich miastach pomniki żołnierzom Wermachtu, //

  na to pytanie tutaj nie znajdziesz odpowiedzi - to pewne 8-)))))
 • ------------
  http://www.politaia.org/wichtiges/paris-anschlaege-und-die-regiefehler-video/
 • @Rzeczpospolita 19:31:36
  "Sądząc po treści pańskiego komentarza odnoszę wrażeni, że chodnik uderzył Pana w głowę i to chyba wielokrotnie."
  Widzę, że skoro nie zgadzam się z "wyzwolicielską" Armią Czerwoną, to już musi pan rzucać w moją stronę inektywami?
  Przecież to jej zwycięstwo utorowało drogę do żydowskiej supremacji w Polsce, ale wiem o tym, że później, za Gomułki, ich wpływy trochę się zmniejszyły.
  Nie popieram rusofobii i antyrosyjskich akcji. Ale prawdę trzeba głosić.
 • @trojanka 20:33:59
  Nie pierwszy raz Witaij Kliczko został tak poobijany przez przeciwnika. Louis Lenox w swoim czasie zmasakrował Kliczkę i może nie to jest naważniesze, lecz zachowanie Kliczki po walce , który udowodnił, że nie umie przegrywać, a w sporcie , zresztą też w życiu to bezcenna rzecz. Kliczko nie tylko przegrał, lecz pokazał, że ma problem z psychiką. Popatrzcie i oceńcie sami :

  https://www.youtube.com/watch?v=pecYV5B2AxA
 • Aleksander Żilin ekspert wojenny:Zaczęła się globalna wojna, to nie jest lokalny konflikt. USA i baza
  USA w Turcji wiedziały o tym, że SU-24 będzie leciał z akcji i gdzie będzie leciał.
  Na skutek umowy z Rosją o informowaniu się o akcjach i gwarancjach nieprzeszkadzania sobie i wszystkich celach rosyjskiego lotnictwa w Syrii.
  F16 wyleciał z bazy USA w Turcji na polowanie, I stało się, z bazy USA w Turcji wyleciał F16 za sterami był pilot turecki lub amerykański i oni zainicjowali ten atak.

  Atak był dla naszych pilotów kompletnym zaskoczeniem, gdyż na skutek wzajemnej umowy i gwarancji, zostało ustalone że na syryjskim niebie, nie pracujemy przeciwko sobie.Dlatego, żadnego ataku się nie spodziewaliśmy.Samolot leciał wysoko, poza zasięgiem kompleksów przeciwlotniczych na ziemi.

  Było to w przeddzień umówionego spotkania Rosja -Francja w sprawie koalicji przeciwko ISIS,gdzie miały być omówione dokładne kroki w walce z ISIS ,i USA nie mogły dopuścić i zdzierżyć tego, by świat zobaczył efektywność tej koalicji i jej skuteczności bez udziału USA i chciał się przyłączyć!
  Po strąceniu samolotu FR SU-24 , zebrał się od razu sztab NATO z krajów UE, oraz oczywiście USA, które przeprowadziły rozdział my osobno, Rosja osobno!  Ekspert ostrzega także, że po postawieniu w Syrii kompleksów S400 i daj Bóg , żeby ten kompleks wystrzelił wg scenariusza Rosji , a nie USA.Dlatego, ze ja dobrze wiem, że na tym jednym samolocie się nie skończy- mówi A. Żilin
  USA za wszelką cenę będą starały się podstawić jakikolwiek samolot , także swój, pod ostrzał rosyjskich S400 ,żeby kontynuować ataki na Rosję wciągając w to coraz głębiej NATO.
  Dlatego musimy pracować mądrze i przewidywać sytuację do przodu.
  Sprawa z samolotem FR SU24, była rozpracowana i przygotowania. Natychmiast zaczęli zasypywać pismami ONZ, od razu włączyli w to media.
  To się dopiero zaczyna.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rNQMnEGGL5k
 • Z serii " Jak jeszcze upodlić ludzi bardziej"Ameryka robi zakupy po przecenach.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KK2XFYL3D80
 • @fretka 21:42:24
  przygotowują w ISIS dzieci do walki.
  http://cs627426.vk.me/v627426085/38b82/UHy0LYDp9ZQ.jpg
 • Protesty przed ambasadami Turcji, tu Sydney.
  https://www.youtube.com/watch?v=4Bx8wqykTfM&feature=player_embedded
 • dzieje się na świecie, tu Arabia Saudyjska i rzeka z piasku.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U6i42KCSss0
 • @fretka 17:55:23
  "Stanowisko Polski w sprawie sytuacji na Ukrainie". -

  --- Nie rozumiem dokładnie wypowiedzi (i szkoda).
  To wyrażone zresztą "stanowisko Polski" nie wydaje mi się adekwatne ani do postawy rządu, ani jakichś grup społecznych.

  Pozdrawiam Panią.
 • @fretka 17:57:30
  "Kolejny pomnik zdemontowany". -

  --- Była też dewastacja grobów żołnierzy radzieckich.
  To wygląda na kolejną prowokację strony polskiej.
 • @trojanka 21:32:10
  zakupy USA raz jeszcze.
  https://www.youtube.com/watch?v=xn4-FY5a_2A&feature=player_embedded
 • Turcja kłamie – nie oczekujcie prawdy od korporacyjnych mediów=Paul Craig Roberts
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/27/turcja-klamie-nie-oczekujcie-prawdy-od-korporacyjnych-mediow/

  Tyler Durden z portalu Zero Hedge opublikował dwa różne schematy ścieżki lotu rosyjskiego samolotu – turecki i rosyjski.

  Wiadomo, że z prawdą mija się Turcja – z trzech powodów.

  Po pierwsze, przedstawiciele NATO kłamią za każdym razem, gdy otwierają usta.

  Po drugie, według Turcji Su-24 znajdował się w tureckiej przestrzeni powietrznej przez 17 sekund i przeleciał w tym czasie 1,15 mili (1850 m), co by oznaczało, że poruszał się z prędkością przepadania [przy której samolot ledwie może się utrzymywać w locie poziomym, a próba zwiększenia wysokości grozi utratą panowania nad maszyną]! Wszystkie zachodnie media są zbyt niekompetentne, by móc przeprowadzić proste kalkulacje matematyczne!

  [Przy tym dystansie i czasie prędkość samolotu wynosiłaby ok. 390 km/godz. lub 243 węzły. Choć nie jest to najważniejszy punkt wywodu, PCR odniósł się do kwestii prędkości tutaj. W największym skrócie – jest to bardzo mała prędkość, dużo mniejsza od prędkości operacyjnej Suchoja, a zatem mało prawdopodobna – przyp. tłum.]

  I po trzecie, w ciągu tych rzekomych 17 sekund, podczas których, jak utrzymuje Turcja, została naruszona ich przestrzeń powietrzna, turecki pilot nie mógł otrzymać pozwolenia na tak poważny i nierozważny czyn, jakim jest zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego. Gdyby Su-24 leciał z normalną prędkością, a nie z taką, przy której z trudem utrzymywał się w powietrzu, to rzekome naruszenie przestrzeni powietrznej nie zostałoby nawet odnotowane.  A zatem zestrzelenie musiało być wcześniej zaplanowane. Turcy, wiedząc, że Rosjanie pochopnie dali wiarę obopólnym ustaleniom o niewchodzeniu sobie w drogę w przestrzeni powietrznej, powiedzieli swoim pilotom, by czekali właśnie na taką okazję. W moim poprzednim artykule podałem powody tego bezmyślnego posunięcia.

  Wyjaśnienia Turcji przed Radą Bezpieczeństwa ONZ również dowodzą tego, że Turcy kłamią. W dokumencie napisano: „Dziś rano (24 listopada) dwa samoloty Su-24 nieokreślonego pochodzenia naruszyły turecką przestrzeń powietrzną. Samoloty, o których mowa, zostały w ciągu 5 minut 10 razy ostrzeżone na kanale „awaryjnym” oraz poproszone o natychmiastową zmianę kursu w kierunku południowym”.

  Jako że Su-24 jest samolotem rosyjskim i Turcy dobrze wiedzą, jak on wygląda, jakim cudem nie byli w stanie ustalić jego pochodzenia? A jeśli ten samolot należałby do Stanów lub Izraela, a Turcja nie wiedziałaby o tym, to czy zaryzykowałaby i strzeliła w jego kierunku? Jeśli Su-14 w ciągu 17 sekund pokonał 1,15 mili, to w czasie 5 minut przemierzyłby tylko 20,29 mili. Czy ktokolwiek wierzy w to, że samolot supersoniczny jest w stanie lecieć z prędkością przepadania przez 17 sekund, a tym bardziej przez 5 minut?

  Nie oczekujcie prawdy od zachodnich rządów ani od zachodnich mediów. One wiedzą, że mieszkańcy Zachodu są niedouczeni, nieświadomi i można liczyć na to, że kupią każdą niedorzeczną historię. Na Zachodzie Matrix nie odpuszcza, trzyma mocno. Rosjanie powinni sobie to uświadomić.

  Amerykańska państwowa rozgłośnia radiowa (NPR) potwierdziła dziś rano, że media są propagandowym narzędziem w rękach rządu. W programie Diane’y Rehm wzięła udział grupka gadających głów. Tylko jedna z nich była dobrze poinformowana – profesor z Instytutu Środkowego Wschodu przy London School of Economics. Reszta „ekspertów” to typowi durni Amerykanie. Wszyscy powtarzali te same kłamstwa. O tym, że „Rosja atakuje wszystkich oprócz ISIS”. Jakim cudem jest ktoś jeszcze, poza ISIS, kogo można atakować, skoro amerykański generał odpowiedzialny za działania w Syrii powiedział niedawno w Kongresie, że z wyszkolonych przez Amerykanów „rebeliantów” pozostało „tylko pięciu”? Mit o „umiarkowanych rebeliantach” jest wciąż podtrzymywany przez tych kłamców, a jakby inaczej.

  Innym powtarzanych przez nich kłamstwem jest to, że „syryjscy uchodźcy uciekają przed brutalnym Asadem”. Zwróćcie uwagę na to, że okrutny jest zawsze Asad, a nie najemnicy ISIS, którzy wycinają swoim przeciwnikom serca, by następnie je zjeść, rutynowo obcinają ludziom głowy oraz popełniają szereg innych przerażających potworności. A ci „eksperci” oskarżają Asada, no bo to przez niego, a nie przez ISIS, uciekają Syryjczycy. Za problemem uchodźców stoi Asad, a nie ISIS. Wszystkiemu winny jest Asad, bo nie poddał się, bo nie przekazał Syrii w ręce ISIS, poplecznika Waszyngtonu.

  Nikt z tych „ekspertów” nie przyznał, że ISIS jest wytworem Waszyngtonu ani że do czasu ataków w Paryżu Amerykanie mocno wspierali ISIS, dostarczając im broń i zachęcając do walki przeciwko Rosji, której ataki z powietrza wytrąciły z równowagi i Waszyngton, i ISIS. To nadzwyczajne, zważywszy na to, że odpowiedzialność Amerykanów za pojawienie się ISIS została potwierdzona w telewizji przez byłego szefa Agencji Wywiadu Obronnego w Pentagonie.

  Naiwni Amerykanie, opłacając ze swoich podatków państwową rozgłośnię radiową, wspierają kłamstwa i propagandę, przez którą zginęły i zostały przesiedlone miliony osób. Powielanie kłamstw i upowszechnianie tej propagandy może przyczynić się do wybuchu III wojny światowej. Zachodnie presstytutki są współodpowiedzialne za zbrodnie popełnianie przez ich rządy, gdyż rezygnują z obowiązku informowania o tym opinii publicznej i uniemożliwiają ludziom pozyskanie ważnych informacji. Media Zachodu odgrywają rolę cheerleederek w sianiu śmierci i destrukcji.

  Tłumaczenie: PRACowniA
  Artykuł na SOTT: Don’t expect truth from MSM – Turkey is lying
 • @detektywmjarzynski 18:19:58
  1. "Rządzono światem poprzez planowane i dokonywane ludobójstwa na wielką skalę , wojny rewolucje , zamachy stanu, kreowany terroryzm itd.".
  2. "Grzegorz Braun jest celebrytą wykreowanym przez dotychczasową światową władzę po to, by służyć jej celom w tym konkretnym przypadku po to, by nami rządzić poprzez strach". -

  --- Ad1. Myślę, że to masowe ludobójstwo jest charakterystyczne od czasów I wojny światowej. Inne były wcześniej cele wojny: walka o władzę, zagarnięcie terytorium, łupiestwo, ale nie masowe mordowanie ludności.

  Ad2. Tak, Grzegorz Braun nie jest osobą wiarygodną i społeczeństwo chyba to czuje. Jeśli zamieściłem jego wypowiedź, to ze względu na temat grożącej nam wojny, o czym jest też przetłumaczony artykuł z DWN. W powyższej notce jest też wypowiedź blogera @lorenco, która pozwoliła mi zdystansować się nieco od poglądów Brauna.
 • @Zbójnicki pies 18:20:06
  "3 mld euro dla Turcji na początek. UE zobowiązuje się do zapewnienia "początkowej kwoty" 3 mld euro dla Turcji na pomoc uchodźcom,...". -

  --- Jak to ładnie brzmi: '3 mld euro dla Turcji na pomoc uchodźcom,...'.
  W rzeczywistości jest to przehandlowanie ludzi i problemu, dokonane przez Merkel, a opisywane przez DWN. Szkoda, że nie przetłumaczyłem choćby jednego tekstu.
 • Donbas , ekshumacja powstańców, wziętych do niewoli żywych rozjechał czołgami batalion "Ajdar"
  ten od pani Małgosi na żołdzie 15.000 miesięcznie od Polaków!!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c2JF_sXHigY

  I to są towarzysze i wielbiciele ISIS!!!
 • @Sukarno 19:08:21
  "... skąd wiemy, że artykuł tej niemieckiej gazety jest prawdziwy?" -

  --- "Deutsche Wirtschafts Nachrichten" mają swą renomę; oczywiście piszą Niemcy, nie Polacy. Czy przesadzają z tą rusofobią w Polsce? - Nie przesadzają, niestety.
  Pyta Pan: "Jak by się czuli Rosjanie, gdyby stawiano w rosyjskich miastach pomniki żołnierzom Wermachtu,...". - No, jest ogromna różnica między okupantem niemieckim w Rosji, a żołnierzem radzieckim. I wielu Polaków nie wie o tym lub nie chce wiedzieć.
 • @Rzeczpospolita 19:31:36
  Witam Szanownego Gościa na tym skromnym blogu!

  Pozdrawiam.
 • @Sukarno 20:04:24
  Pisze Pan: "Nie popieram rusofobii i antyrosyjskich akcji. Ale prawdę trzeba głosić". -

  --- Ta prawda jest przedstawiona przez historyków, pisarzy i publicystów pochodzenia w bardzo znacznym stopniu niesłowiańskiego. Ile ja się naczytałem 'o kradzieżach i gwałtach, dokonanych przez żołnierzy sowieckich' (tak jakby wojska zachodnie nie gwałciły - pisał coś o tym dr Dariusz Ratajczak).
  Pamiętam wiele relacji z domu. Nikt nie opowiadał o gwałtach (teraz ten numer powtórzono w innej wersji z muzułmanami). Opowiadała babka, że przyszło paru żołnierzy radzieckich i zapytali: "Gospodyni, dacie nam coś zjeść?" - A to już inna płaszczyzna relacji.
 • @trojanka 21:26:07
  "Aleksander Żilin ekspert wojenny:Zaczęła się globalna wojna, to nie jest lokalny konflikt". -

  --- Bardzo dobra analiza.
  Rozumiem, że to Pani przetłumaczyła, więc jest 2. materiał do najbliższej notki :)))
 • @trojanka 22:01:57
  "Protesty przed ambasadami Turcji, tu Sydney". -

  --- Ludzie widzą, co się święci. Nawet w dalekim Sydney.
 • @trojanka 22:46:34
  Paul Craig Roberts: "Turcja kłamie – nie oczekujcie prawdy od korporacyjnych mediów. (...) zestrzelenie musiało być wcześniej zaplanowane". -

  --- Bardzo dobra analiza.
  No cóż, gorzkie są spostrzeżenia P. C. Robertsa.
 • @trojanka 22:46:34
  "Turcja kłamie – nie oczekujcie prawdy "
  Taki kram, jaki pan.
  https://youtu.be/fuPE-HgFUiw
  Er dog an powiedział między innymi: My kupujemy olej od Rosji, nie od ISIS...
  https://re1truth2.files.wordpress.com/2015/11/c79f308b-7a1f-4e1d-88d5-0f3ce1654949.jpg
 • @trojanka 23:02:53
  "Donbas , ekshumacja powstańców,...". -

  --- Obejrzę film (po północy), bo trzeba napisać parę słów o tym, co dzieje się w Donbasie. Już wspomniałem wyżej, że przypadkiem widziałem relację z Ukrainy w "naszej" telewizji. W tym wydaniu za życie ludzi w piwnicach odpowiadają powstańcy. Jak można tak opacznie relacjonować!
  Po prawej stronie ekranu był emblemat nazistowskiego batalionu Azow. Makabryczne.
 • @fretka 17:57:30
  - Senia, pomniki Lenina się kończą.
  Co dalej będziemy robić?
  https://pp.vk.me/c543101/v543101622/79e3/f-lw_8whItg.jpg

  A co Taliby z Pisu będą robić, jak już obalą wszystkie radzieckie pomniki i zaorają cmentarze radzieckich żołnierzy?
 • @lorenco 00:26:35
  To co zawsze: likwidować Chrześcijan (tzw. opozycję).
 • Są jeszcze mądre narody w Europie , które nie chcą być flanką NATO.
  20-tysięczna demonstracja w Czarnogórze przeciwko wstąpieniu do NATO :

  https://www.youtube.com/watch?v=21O_P5W4FLs
 • @lorenco 00:26:35 and @Zdzich 01:19:29
  "A co Taliby z Pisu będą robić, jak już obalą wszystkie radzieckie pomniki i zaorają cmentarze radzieckich żołnierzy?" -

  --- Zawsze jacyś 'muzułmanie' czy Romowie się znajdą. A najważniejszym celem jest "obrona przed łże-mediami". Zawsze można i chyba trzeba im podpowiedzieć, by zaatakowały ostrzej. No i należy przygotować "przeszkody", uniemożliwiające wykonanie obietnic wyborczych.
 • @detektywmjarzynski 01:25:24
  "20-tysięczna demonstracja w Czarnogórze przeciwko wstąpieniu do NATO". -

  --- Czarnogóra już w czasie II wojny światowej pokazała, jak broni się swej niepodległości.
 • @zygmuntbialas 22:55:13
  Umowa Merkel z Turcją o powstrzymanie uchodźstwa do Europy zawinionego przez Turcję to klasyczna schizofrenia. To tak jakby kata prosić o błogosławieństwo na dalsze życie /mam na myśli życie pozagrobowe/. O samoupokorzeniu nie wspomnę.

  W realu ta umowa z nawiązką w szmalu to ukryta pod maską dobroczynności zawoluowana forma sponsorowania terroryzmu w sumie przeciwko sobie tj. min. własnemu narodowi. Takiego rolowania , nabijania w butelkę dawno nie widziałem.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20151129/1544262/ue-turcja-migranci.html#ixzz3suiZssVH
 • @detektywmjarzynski 07:34:47
  "Umowa Merkel z Turcją o powstrzymanie uchodźstwa do Europy zawinionego przez Turcję to klasyczna schizofrenia". -

  --- Tak, pisze o tym wyraziście DWN, także o przyczynach:
  "EU-Kniefall vor der Türkei: Die Nato führt für Angela Merkel Regie
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten | Veröffentlicht: 29.11.15 17:47 Uhr
  Der EU-Türkei-Gipfel verfolgt vor allem einen Zweck: Die Nato will den EU-Beitritt der Türkei, um ein Abdriften des Landes in Richtung Russland zu verhindern. Der islamistische Präsident Erdogan kann daher machen, was er will. Denn die Nato will die Türkei, wie die Ukraine, als Bollwerk gegen eine angebliche russische Aggression befestigen. Zu finanzieren ist dieses militärische Projekt – wie die Ukraine – von den europäischen Steuerzahlern". -

  --- Przetłumaczę później.
 • @detektywmjarzynski 07:34:47 (II)
  Przetłumaczenie powyższego fragmentu z DWN:

  "UE klęka przed Turcją. NATO pisze scenariusz dla Angeli Merkel
  Szczytem UE - Turcja zmierza do jednego celu: NATO chce wstąpienia Turcji, by zapobiec odpłynięciu Turcji w stronę Rosji. Islamski prezydent może więc robić, co chce. Bo NATO chce, by Turcja - tak jak Ukraina - była bastionem przeciw rzekomej rosyjskiej agresji. Sfinansowany będzie ten projekt - jak w przypadku Ukrainy - przez europejskich podatników".
 • Wiem , ze nie na temat, ale ważne , tłumaczenie w odcinku o Donbasie.
  General major Bezpieki SBU Ukrainy, przeszedł na emeryturę i od razu uciekł do Noworosji.
  W swoim wystąpieniu, totalnie zmasakrował władze w Kijowie,nazywając ich reżimem niszczącym własny naród, za zrujnowanie Ukrainy i rozdrapywanie kraju w dalszym ciągu.

  tu końcówka wystąpienia.
  Apeluję do wszystkich pracowników SBU, policji, wojska i wezwanie: Bądźcie uczciwi wobec siebie i swojego sumienia! Pomyślcie o tym, komu służycie - swojemu narodowi czy garstce oligarchów, którzy nielegalnie przejęli władzę i nielegalnie bogacą się kosztem narodu. Nie wykonujcie rozkazów Piotra Poroszenko i przestępczych władz w Kijowie! Zrzućcie ich ze stanowisk! Nie strzelajcie, nie zabijajcie swojego narodu, nie niszczcie ich domów! Wojna z własnymi ludźmi jest nie tylko bezcelowe, ale również daremne, ponieważ, jak pokazuje historia, ludzie mogą być zniszczeni , ale pokonani NIGDY! "
  https://www.youtube.com/watch?v=wtdPf8Lysxs&feature=player_embedded
 • cała prawda...
  http://cs631925.vk.me/v631925791/42df/ifu6wohhjIs.jpg
 • W Charkowie spalono 3 samochody nazi batalionu Ajdar......
  http://cs628324.vk.me/v628324821/27ada/kYHh38sq6dc.jpg
  http://cs628324.vk.me/v628324034/29d16/f3KMU23fX40.jpg

  http://cs628324.vk.me/v628324649/2c3c1/R87nocAYVdw.jpg  łoł.... Gosia jak znowu przyjedzie uścisnąć przyjaciół z Ajdara, i wypić co nieco........pieszkom budiet zaiwaniać.
  Żeby tylko z pieniędzy wyszarpanym Polakom nie chcieli im odkupić.....

  Charków ..BRAWO!!!!!!!!!!!
 • hmmmm...
  http://cs633118.vk.me/v633118098/18f5/K_bHziSyAGE.jpg
 • @trojanka 10:41:48
  "Wiem , ze nie na temat, ale ważne , tłumaczenie w odcinku o Donbasie...". -
  --- To jest na temat!

  Witam Panią!
  Obejrzę film, przeczytam Pani tłumaczenia i wiele wskazuje na to, że zamieszczę w notce z datą 03.12.
  :)))
 • @trojanka 10:47:25
  "Żeby tylko z pieniędzy wyszarpanym Polakom nie chcieli im odkupić...". -

  --- Dziś wygląda tak, że odkupią.
 • @fretka 11:05:50
  Cześć Fretko!!!:))))
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201511/1448863856_6ld2yu_600.jpg
  do popołudnia!!
 • OTO odpowiedź na pytanie zadane przez Autora!! :"CO się dzieje w Polsce?"
  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201511/1448792600_0kpehu_600.jpg
 • @trojanka 11:25:40
  http://lh3.googleusercontent.com/-Tl8DULwaZvI/Ved1UOVRgdI/AAAAAAAEx3k/w2sfqu5h5QU/w433-h300/https%3A%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2FqI_zGgzyFPr3fKEG5O0qv9XIAGTPiw9_axNTOUMwn1vx%3Ds0-d.gif

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U6dZs1SvzlE

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10947179_917557614922721_3404644565586542746_n.jpg?oh=14e3cd9e2e5c00b2c086633b369e2850&oe=565DB7F1

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EKeQnvAcZf8

  Bracia mniejsi, niekoniecznie młodsi.. ;)
 • @dron67 12:01:47
  https://www.facebook.com/miCCCP/videos/606768692758627/?pnref=story

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gpnxKiKMEL8

  To dobre ;)
 • Poważne państwa zbroją swoich obywateli, nasi wrogowie również….
  Żydzi to dbają o własnych obywateli. Wręcz dążą do tego aby każdy miał broń.. http://www.theblaze.com/stories/2015/10/14/israel-calls-citizen-gun-owners-a-force-multiplier-against-terrorism-eases-gun-license-rules/

  Ruscy też nie gorsi: „In an amendment to its tough gun control laws, the Russian government eases restrictions, allowing citizens to carry licensed weapons for the purposes of ‘self-defense.’”
  https://www.rt.com/news/206703-russia-guns-self-defense/

  Poważne państwa zbroją swoich obywateli, nasi wrogowie również….

  Tymczasem u nas robią co mogą aby nam jeszcze ograniczyć prawo do posiadania broni którego nie mamy:
  http://wpolityce.pl/polityka/272570-czy-minister-blaszczak-wspiera-rozbrojenie-polakow-nowy-szef-mswia-poparl-w-brukseli-prace-nad-antyobywatelskim-projektem

  Prawda o broni:
  Jak wzmocnić obronność kraju? Jak zapewnić bezpieczeństwo obywatelom? Jak uniknąć totalitarnych rządów? Bierzmy przykład ze Szwajcarii. „Broń daje wolność”:

  https://www.youtube.com/watch?v=P8eiz7othNg

  O statystykach na temat broni możecie się Państwo dowiedzieć na stronie poniżej:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/420234,bron-niewygodna-prawda.html fragment: „Każde głośne morderstwo wywołuje debatę o zbyt swobodnym dostępie do niej. Tymczasem Szwajcaria jest w ścisłej czołówce państw pod względem nasycenia bronią, a nigdy nie doszło w niej do masakry.”

  PETYCJA W SPRAWIE REFERENDUM O PRAWIE DO POWSZECHNEGO POSIADANIA BRONI:

  http://maxkolonko.com/main/mmk/

  http://www.monitor-polski.pl/szczepionki-to-wspolczesny-cyklon-b/comment-page-1/#comment-235367

  Wymowne... !!
 • Szczepionki to współczesny Cyklon B. Gcmaf – lek na autyzm, raka i inne choroby.
  ==Jest to jedna z najważniejszych informacji dotyczących holocaustu szczepionkowego. O tym nie dowiesz się w prasie ani telewizji, tego nie powie ci lekarz, gdyż mógłby stracić pracę. A niestety, mamy do czynienia z ludobójstwem na skalę jakiej jeszcze świat nie widział. Przekaż tę informację innym, nie pozwólmy globalnym zbrodniarzom nas wykończyć.

  Doctors killed
  Tych odważnych lekarzy udało się sprzątnąć
  Jeśli zobaczycie kogoś w telewizji oczerniającego nieszczepiących dzieci rodziców o współudział w szerzeniu epidemii, czy też jakiegoś lekarza wychwalającego wartość szczepień, to możecie niemal być pewni, że macie do czynienia ze zbrodniarzem, biorącym udział w ludobójstwie. Lub opłacanym agentem mafii farmaceutycznej. Mamy bowiem w ręku bezpośredni dowód – „dymiący rewolwer”: nagalazę.

  Za tę informację morduje się lekarzy.

  Już dawno podejrzewaliśmy, że wszystkie szczepionki są skażone czymś co powoduje autyzm, ale także epidemię raka. Teraz mamy potwierdzenie. Dzięki publikacji wywiadu przez naszego wspaniałego rodaka mieszkającego na Florydzie, demaskatora NWO i mafii żydowskiej, Johna Kamińskiego, w którym autor podał wielce alarmującą informację o dodawaniu nagalazy (nazwa skrócona) – enzymu powodującego m.in. raka i autyzm do wszystkich szczepionek (tłumaczenie poniżej). Odważni lekarze chcieli to ujawnić – 10-ciu z nich już nie żyje. Ale ludobójcom nie udało się wszystkich sprzątnąć.

  W wywiadzie telefonicznym, o którym mowa poniżej, Dr Ted Broer zastrzegł, że podane informacje są przeznaczone tylko dla alternatywnych mediów i że jest to tylko jego opinia, ale poparta badaniami naukowymi i dokumentami, którymi dysponuje. W szczególności cytuje bardzo znanego lekarza, dr Russella Blaylocka, który przypisuje straszny ból dziecka dostającego drugą lub trzecią szczepionkę (w wieku ok. 18 miesięcy) puchnięciu mózgu na skutek pojawienia się tzw. burzy cytokinowej w wyniku braku witaminy D. Te braki wynikają właśnie z działania poprzednich szczepionek, które zawierają nagalazę. Takie dziecko straszliwie płacze (ang. encephalitic scream) przez kilka godzin, a lekarze mówią, że to jest „normalne” i radzą sobie z tym środkami przeciwbólowymi jak Tylenol (!) zamiast dziecku od razu podać witaminę D w odpowiedniej formie – z białka Gcmaf. Nagalaza bowiem blokuje wytwarzanie tego białka.

  zob: Superbohater GcMAF – czy nowa supercząsteczka uratuje świat?

  Dzieci w tym wieku (im młodsze tym gorzej) nie mają jeszcze rozwiniętej osłonki mielinowej systemu nerwowego, tak więc każda dawka szczepionki, które zazwyczaj zawierają wirusy, aluminium, rtęć, formaldehyd, MSG czy też zwierzęce DNA powoduje autyzm, chorobę Parkinsona i Altzheimera, chorobę Aspergera, padaczkę, astmę, egzemę, alerie itd. To było już wcześniej wiadome, tyle że młode matki najczęściej nie próbują znaleźć informacji na temat szkodliwości szczepionek, ufają opłacanym przez mafię farmaceutyczną lekarzom. zob. np.: My Son’s Vaccine Reaction

  Zamordowani holistyczni lekarze na Florydzie byli powiązani z dr Jeffem Bradstreetem i dr Nicholasem Gonzalesem, ten ostatni był słynny na całe USA z wyleczenia Suzanne Somers z raka piersi. Gonzales w ostatnich wywiadach mówił wprost, że jego odkrycia mogą spowodować, że zostanie „przejechany przez autobus”. Wszyscy prowadzili szerokie badania nad autyzmem i jego przyczynami. Dr Ted Broer w wywiadzie udzielonym Johnowi Kamińskiemu ujawnił jakie to są przyczyny. Powiedział też wyraźnie, że „szczepionki służą depopulacji”, tak więc można powiedzieć iż są współczesnym Cyklonem B, tyle że stosowanym w skali całej planety.

  Jest też pozytywna strona całej tej historii.

  Zarówno raka, jak i pozostałe choroby w tym autyzm i Parkinsona, można bardzo prosto wyleczyć poprzez podawanie Gcmaf – białka łączącego się z witaminą D, co udokumentowano w 59 badaniach naukowych (!). Zamordowany dr Jeff Bradstreet białko to testował u 1100 dzieci autystycznych, z czego u 85% nastąpiła poprawa, a 15% dzieci zostało całkowicie wyleczonych z autyzmu! Podobne rezultaty powinno się obserwować w przypadku innych chorób, w tym raka.

  Niestety, laboratoria europejskie produkujące to białko zostały jak podaje dr Broer, zamknięte w tym samym czasie gdy zamordowano lekarzy.

  Zamordowani holistyczni lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek

  Zatem najwyraźniej holistyczni lekarze, którzy zostali zabici na Florydzie, odkryli w drodze własnych badań, że enzym białkowy nagalaza jest UMYŚLNIE dodawany do populacji poprzez uodparnianie. Nagalaza ZATRZYMUJE witaminę D przed wiązaniem do białka Gc.

  To całkowicie ogołaca naturalną zdolność ludzkiego ciała do zabijania komórek rakowych. Nagalaza jest białkiem, które jest również tworzone przez wszystkie komórki rakowe. Enzym ten jest również w bardzo wysokich stężeniach u autystycznych dzieci. I oni UMIESZCZAJĄ ją w szczepionkach! Zapobiega to przed wykorzystywaniem przez organizm witaminy D niezbędnej do zwalczania raka i zapobiegania autyzmowi. Nagalaza wyłącza system odpornościowy. Jest również znana z powodowania cukrzycy typu 2.

  Więc w zasadzie… nie zabijali tych lekarzy, ponieważ odkryli oni lekarstwo na raka czy odnieśli sukces w leczeniu autyzmu… zabijają ich ponieważ ci lekarze prowadzili badania i mieli dowody na to, że szczepionki, które wstrzykują naszym drogim dzieciom POWODUJĄ obecny kryzys raka i autyzmu! I oczywiście jest to robione umyślnie i celowo! Lekarze, których zabili na Florydzie współpracowali i przygotowywali się do upublicznienia informacji.

  Depopulacja punkt 101. dodawanie trucizny do szczepionek.. uczyń prawem to, że dzieci muszą być zaszczepione, aby mogły uczęszczać do szkoły. Powolne metody zabijania. Oni myślą, że zaszli daleko w ich „przetrwają tylko najsprawniejsi” typie mentalności. Tylko najlepsze geny przetrwają? Ci ludzie nie mają dusz.

  Nie ma potrzeby komór gazowych kiedy szczepionki zrobią zamiast nich robotę powoli i po cichu.

  Dr Ted Broer przekazuje informację powyżej (o nagalazie) w tym materiale filmowym (https://www.youtube.com/watch?v=XYvLPCze_So). Wyjaśnia to o wiele lepiej niż ja. Nagranie jest krótkie (z jego wywiadu Hagmann & Hagmann z dnia 25. lipca). Dr Ted Broer przekazał to w raporcie The Hangmann i Hangmann i zajęło im to całą godzinę tylko puścić go na antenie, ponieważ ich trzygodzinny program zdjęto i każda z linii, której starali się użyć, była rozłączana.. a później ich serwery padły. Prosili wielu ludzi o modlitwę o zaprzestanie ataku i wtedy dopiero połączyli się z nim na bezpiecznej linii.. I tak po pełnej godzinie przywrócono ich z powrotem na antenę i połączyli się z drem Boerem, a pierwsze, co powiedział to „nie jestem w żaden sposób samobójczy”. Był cholernie podenerwowany wyrażając tą informację…obawiając się, że zostanie usunięty w stylu Hastingsa, zanim miał okazję wypowiedzieć to publicznie.

  Więc wysłuchaj jego krótkiego nagrania ujawniającego tą relację. To około 19 minutowe nagranie, ale najważniejsze w nim jest wysłuchać pierwszych 10 minut. To zdecydowanie najważniejsza informacja jaką kiedykolwiek słyszałem. I musi być rozpowszechniona. PROSZĘ, WYSŁUCHAJ TEGO KRÓTKIEGO NAGRANIA!

  A jeśli chcecie usłyszeć więcej wywiadu z nim, to wideo poniżej rozpoczyna się od miejsca, gdzie kończy się pierwsza część. W pierwszej części jest nagranie najważniejszego kawałka, jeśli masz tylko trochę czasu aby mu poświęcić. Podczas kontynuacji Ted Broer wyjaśnia DLACZEGO oni to robią. Dlaczego celowo atakują nasze systemu odpornościowe. Następujące nagranie jest FASCYNUJĄCE. Kontynuował Ted Broer.

  Tłum. Work Buy Consume Die

  Za: http://soda-cans.beforeitsnews.com/alternative/2015/11/murdered-holistic-drs-had-discovered-autismcancer-causing-protein-intentionally-being-added-to-all-vaccines-3246756.html
  Fragment rozmowa z dr Tedem Broerem: Doctors are Being Killed for Saving Your Children ~ Most Urgent!!!
  Rozmowa z dr Tedem Broerem w całości: https://www.youtube.com/watch?v=8g0NMH4RXZ4
  wersja polska: https://gloria.tv/media/HwJAkXEh1wA
  Strona dr Teda Broera: http://healthmasters.com
  Zob. też:

  10th Holistic Doctor found murdered in her home – controversial connections are surfacing
  http://ulubione.blutu.pl/zamordowano-lekarza-autyzm-szczepienia/
  Polskie dzieci jako króliki doświadczalne dla korporacji farmaceutycznych. Niebezpieczne szczepionki testowane przez AM w Poznaniu
  Immunoterapia raka gruczołowego makrofagami aktywowanymi osoczopochodnymi białkami GcMAF
  Więcej informacji o szczepionkach: http://www.monitor-polski.pl/category/szczepionki/ ===

  ==-SKWALEN.
  Oto definicja zaczerpnięta z podręcznej Wikipedii: „węglowodór wielonienasycony, triterpen (składa się z sześciu jednostek izoprenowych – każda po pięć atomów węgla, wszystkie w konfiguracji E); jest zaliczany do lipidów (nie jest jednak tłuszczem). Jest składnikiem ludzkiego sebum (płaszcza lipidowego skóry) oraz tłuszczu wątroby rekina; ma własności antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest metabolicznym prekursorem cholesterolu i innych steroli.”
  Mówiąc ludzkim językiem, skwalen jest polimerem organicznym. Moja żona, biolog (studia na przełomie lat 70. i 80), kiedy usłyszała, że skwalen jest w szczepionce – powiedziała – pewnie jego skutki podobne są do SM! Prawdopodobnie niszczy bądź uszkadza osłonkę mielinową komórki nerwowej.
  Zajrzyjmy dalej do Internetu, by dowiedzieć się czegoś więcej. I oto czytamy sobie:
  „Skwalen (…) był stosowany w eksperymentalnych szczepionkach od 1987 roku (Asa i inni, 2000) i w eksperymentalnych szczepionkach podawanych dużej ilości uczestników wojny w Zatoce. Obejmuje to też tych, którzy nie brali udziału w działaniach, ale otrzymali te same szczepionki. Działanie wspomagające niejonowego bloku kopolimera środków powierzchniowo czynnych zostało zademonstrowane, gdy podano je z dwuprocentową emulsją skwalenu w wodzie. Adjuwant ten spowodował jednak kaskadę reakcji zwanych „syndromem wojny w Zatoce”, które stwierdzono u żołnierzy biorących w niej udział. Symptomy, jakie u nich odkryto, obejmowały zapalenie stawów, bóle tkanki łącznej, powiększenie węzłów chłonnych, wysypki uczuleniowe, uczulenie na światło w postaci wysypki, wysypki w okolicy jarzmowej, chroniczne zmęczenie, chroniczne bóle głowy, nienormalną utratę włosów ciała, nie ulegające leczeniu ubytki skóry, owrzodzenia aftowe, zawroty głowy, osłabienie, utratę pamięci, napady, zmiany nastroju, problemy neuropsychiatryczne, uszkodzenia tarczycy, anemię, podwyższone OB, systemowy liszaj rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, ALS (stwardnienie zanikowe boczne), zespół Raynauda, syndrom Sjórgena, chroniczną biegunkę, nocne pocenie i stany podgorączkowe. Ta długa lista reakcji wskazuje, jak wielkie szkody powodują szczepionki, szczególnie gdy ich działanie jest wspomagane przez bardzo silne „środki zwiększające reakcję immunologiczną”, takie jak skwalen i inne adjuwanty.
  Interesujące jest, że osoby zajmujące się szczepionkami z zasady uważają, że takie problemy są niewytłumaczalne i że występują po podaniu szczepionek przypadkowo.”
  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/533109,Sclerosis-singularis-doktora-balickiego.html ==

  Tu też jest bardzo dynamicznie!
  Skwalen > wojna w Zatoce...
  To te same indywidua, sponsorujące Isis, Majdan i podobne...
  Jestem ciekaw w jakim zakresie Pis-owcy bedą chcieli zmienić konstytucję..
  Na razie (sic!) chroni nas Karta Praw Pacjenta..
  To jest równie ważne, a może najważniejsze- ZDROWIE NARODU!
  Jeżeli wprowadza przymus szczepionkowy, to te 'mityczne' 15 mln.
  będzie dużo łatwiejsze do osiągniecia.. ..
 • @trojanka 11:25:40
  "Imieniny Andrzeja, a pije cały naród". -

  --- Cały naród nie pije!
  Dzieci na przykład nie piją.
 • @zygmuntbialas 12:54:28
  Ja też np. .. ;)
  http://www.funny.pl/images/items/10afc496e0c12915360d4a0085880389.jpg
 • @dron67 13:56:48
  http://potworek.com/sites/default/files/imagecache/polaroid_nt_standard/images/552195_462606940457784_1610890982_n.jpg
  http://www.pozytywniej.pl/demot/100_100_130_227099138.jpg
  http://www.pozytywniej.pl/demot/0_0_0_1881737908.jpg

  Taki mały off... Na wesoło ;)
 • @dron67 12:11:14 oraz 12:43:31
  "Poważne państwa zbroją swoich obywateli,...".
  "Szczepionki to współczesny Cyklon B". -

  --- Nie odnoszę się, bo nie znam się na broni, jak i na medycynie.
  Ale komentarze czytam.
 • @dron67 13:56:48
  "Ile ja wczoraj wypiłem". -

  --- Biedne kocisko!
 • @zygmuntbialas 12:54:28
  Panie Zygmuncie!To miał być żart, może trochę niefortunny, ale żart.Oczywiście, że nie wszyscy, bo ja np.też nie piję, bardzo okazjonalnie dobre winko:)))))
  Ale w Andrzejki jest w Polsce bal!!!
 • @trojanka 14:39:00
  "To miał być żart,...". -

  --- I tak też potraktowałem :)))
  Też piję mało, okazjonalnie, a poza tym nie ma w najbliższym kręgu Andrzeja.
  Nie ma komentarzy, więc przysiadłem do pisania notki.
  Byłoby o Rosji i o Donbasie, a więc jakby dwie części.
  Tytuł - zapewne "Co się dzieje na świecie - 01.12.2015."
  Może wreszcie mi się uda opublikować notkę tuż po północy.
 • Polonofobiczna propaganda Zachodu wyprzedza sceptycyzm wobec Zachodu w Polsce 30 listopada 2015 04:25 komentarzy: 4 Autor: kra
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=37013
  Media rządzą światem, w niektórych krajach – w tym głównie w unijnych płatnikach netto, Polska staje się nowym-starym „chłopcem do bicia”, krajem który można dowolnie ośmieszać i poniżać za jego rzekome zacofanie intelektualne, ciemnogród i roszczeniową postawę nastawioną tylko na branie subwencji z Zachodu.

  W zasadzie jeszcze nic się nie stało, banalna wypowiedź nowej premier odnośnie flag w jednym z pomieszczeń KPRM-u zrobiła prawie globalną a na pewno europejską karierę. Zachód chciał potwierdzenia, że Polska oddala się od Europy i to potwierdzenie w słowach pani Szydło otrzymał oczywiście dokonując ich nadinterpretacji i przejaskrawienia.

  Jest to dowód potwierdzający tezę, że nie wszyscy na Zachodzie tak bardzo nas chcieli i pragnęli, jak to przedstawiała nasza pro-unijna propaganda. Chodzi po prostu o to, że nie wszystkie kraje uznają nas za równorzędnych partnerów i w oczach przynajmniej dwóch krajów europejskich – nic by nie szkodziło, gdybyśmy mieli nieco bardziej pogłębiony status półkolonii. Jest to o tyle istotne, że przynajmniej szczere – trzeba rozumieć „partnerów”, jednak obecny status wszystkich państw w Unii jest pewnym nadzwyczajnym cywilizacyjnym osiągnięciem, które nie byłoby możliwe bez cząstkowych poświęceń i kompromisów.

  Tak, jak nas nie chcieli w Europie, to podobnie dzisiaj zrobiono by bardzo wiele, żeby nie było potrzeby dzielić się z Polską i Polakami dobrobytem. My nie mamy innej alternatywy niż starać się współpracować z Zachodem, a Zachód może nam dyktować warunki, jakie chce. Dlaczego więc to nie miałyby być warunki jeszcze bardziej asymetryczne? Kto im zabroni? Tutaj nie ma żartów, to prawdziwa walka o pozycję przy korycie, – jeżeli jest się słabszym graczem, to je się w większym oddaleniu od podajnika – mniej papki.

  Dzisiejsza Europa ma wiele problemów, jednym z ostatnich, jakiego potrzebuje jest problem ze statusem Polski. Niestety chyba udało się taki problem wywołać i to nie z polskiej przyczyny, ponieważ polonofobia tym razem autentycznie wyprzedza nasz krajowy sceptycyzm. Zdaniem części prawicowych mediów w Polsce, ta nagonka na Polskę jest wynikiem zbiegu dwóch czynników – po pierwsze wpływów polityków przegranej opcji w Unii, którzy rzekomo robią Polsce złą prasę. Po drugie – to rzekomo wynik pracy niektórych mediów polskojęzycznych, mających swoje centrale decyzyjne za granicą. Skomasowanie starania się tych dwóch typów podmiotów o to, żeby codziennie były złe wiadomości z Polski – powoduje to, co mamy dzisiaj w niemieckiej prasie i innych mediach.

  Jednak tutaj nie chodzi tylko o przygotowanie gruntu na odcięcie nam funduszy unijnych, to może być tylko jeden z celów, oprócz tego może chodzić także o sparaliżowanie naszego weta w kontekście normalizacji stosunków z Federacją Rosyjską. Polska upokorzona nie może stawiać żadnych warunków, a przede wszystkim Polska przedstawiana, jako kraj eurosceptyczny – staje się o wiele mniej wiarygodna wobec „głównego sojusznika” zza wielkiej wody. Całość ma spowodować, że będziemy rzeczywiście jeszcze bardziej uzależnieni od Unii Europejskiej, ale już na zmodyfikowanych zasadach.

  Trzeba się przygotować jeszcze na to, że po pewnym początkowym okresie generalnego zaskoczenia, nasza prawica nie zmarnuje okazji, żeby pokazać swój euro sceptycyzm. Wówczas skala polonofobii, na jaką będą chciały pozwolić i jaką będą gotowe zaakceptować zainteresowane kraje Zachodu może się rozejść z rosnącą skalą euro sceptycyzmu. Skutki będą opłakane, ale one są dopiero przed nami – najwyżej skończymy, jako kraj odizolowany, z którego tylko wychodzi produkcja w łańcuchach logistycznych wielkich firm. Na dialog ekspertów i elit to już chyba nie mamy, co oczekiwać. Prawicowo-narodowe pojmowanie państwa i Unii Europejskiej zupełnie nie pasuje do wizji genderowej Europy, która powoli przemienia się w państwo federalne, będące głębokim zapleczem Francji i Niemiec.

  Rządzący nami politycy są w trudnej sytuacji, albowiem mogą stać się ofiarami własnej polityki, dosłownie własnych fobii i uprzedzeń, które wykorzystają przeciwko nim inni gracze. Sama utrata części funduszy unijnych ma tu najmniejsze znaczenie, gorzej będzie, jeżeli odpowiemy na to żądaniem ograniczenia swobody przemieszczania się kapitałów – domagając się opodatkowania wszystkiego w wymiarach krajowych. Wówczas będziemy dokładnie w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed wejściem do Unii i będziemy mieli bardzo mało czasu na zastanowienie się, komu na takim ustawieniu spraw najbardziej zależało?
 • Światowe media zrobiły wszystko żeby wyciszyć fakt agresji NATO na Rosję
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=36924

  Rosyjski samolot przez 17 sekund był nad Turcją, dosłownie tyle ile trwa przelot nad kreską na mapie. W tym czasie, jak wszystko na to wskazuje – Turcy przeprowadzili celową i przygotowaną prowokację, doprowadzając do strącenia samolotu i zabicia pilota. Potwierdzają to słowa pana Siergieja Ławrowa – Ministra Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, który w wywiadzie dla RT.com podkreślił, że to mogła być przygotowana prowokacja [tutaj].

  Poza RT.com (w kanałach anglojęzycznych) trudno jest znaleźć jakąkolwiek racjonalną relację z wydarzeń, które zostały zdominowane przez oświadczenia o solidarności NATO z Turcją, czy też komunikaty amerykańskich władz o tym, że Turcja jak każdy kraj ma prawo bronić swojego terytorium. To szokujące jak skuteczny jest przemysł medialnej pogardy na usługach zachodnich reżimów, bo nawet posunięcie się do aktu złamania prawa międzynarodowego i mordu – nie działa otrzeźwiająco. Jeden człowiek nie żyje, został brutalnie zamordowany – ale to oczywiście nie jest problem. Czy wszyscy zapomnieli, po co Rosjanie zdobyli się na ten wysiłek i tam latają? Nagle walka z terroryzmem przestała być ważna?

  Władze tureckie przedstawiły swoją wersję wydarzeń – będącą praktycznie lustrzanym odbiciem wersji rosyjskiej, dla Ankary i Waszyngtonu nie jest problemem to, że samolot po kilkunastu sekundach w przestrzeni powietrznej o szerokości kreski na mapie można zestrzelić już nad terytorium innego kraju. Taki mamy od tej chwili standard międzynarodowy, proszę się potem nie dziwić, jak np. Rosjanie z Kaliningradu zestrzelą natowski samolot dopuszczający się prowokacji na pograniczu kreski na mapie w rejonie Obwodu – a ten spadnie po polskiej lub litewskiej stronie, albo do morza międzynarodowego. NIE BĘDZIE W TYM NIC ZŁEGO – TAK MOŻNA ROBIĆ, BO KAŻDY KRAJ MA PRAWO BRONIĆ SWOJEGO TERYTORIUM.

  Władze tureckie starały się porozumieć z Rosjanami, którzy wyrazili bardzo rozsądną i trzeźwą opinię na temat zdarzenia, traktując je jako nieszczęśliwy i prawdopodobnie sprowokowany incydent. Będzie on miał duże znaczenie w relacjach bilateralnych obu krajów, jak również w relacjach Rosja-NATO. Nie trzeba więcej dowodów na napastliwą agresywność Sojuszu, bo rzekomo rosyjskie samoloty dokonują prowokacji i naruszeń, ale jak widać spadają po swojej stronie granicy, więc to naprawdę nie jest tak, jak mówią w tej chwili Turcy i powtarzają za nimi – bardzo ostrożnie, uważając na każde słowa media z całego świata.

  Poza jednym przypadkiem – Ukrainy, której władze zademonstrowały coś na kształt satysfakcji z aktu powietrznej agresji? Doszło nawet do deklaracji politycznej, zgodnie z którą Ukraina ma postępować analogicznie w obronie własnej przestrzeni powietrznej. Jest to ciekawy przykład tworzenia sobie samemu kłopotów i po prostu niedojrzałości politycznej, ale czego się dziwić po państwach w zasadzie już jawnie wspierających terroryzm. Przy czym każdy robi co może, jedni wysadzają słupy inni bawią się w powietrznych bandytów.

  Rosja zachowując się w sposób bardzo powściągliwy ratuje międzynarodową sytuację, albowiem tak naprawdę, nigdy nie dowiemy się kto spowodował w Turcji takie działanie? To już zresztą nie ma znaczenia, bo jeżeli się powtórzy, to będzie powód do wypowiedzenia wojny temu krajowi – już bez ogródek. W tej chwili jest ważniejszy cel niż karanie Turcji za niezrozumiałe postępowanie niektórych z jej generałów. Celem tym jest tzw. państwo islamskie, to na ochronie jego celów zależało tym ludziom, którzy kazali strzelać do nieuzbrojonego rosyjskiego samolotu. Właśnie dlatego, żeby nie komplikować sytuacji międzynarodowej i móc doprowadzić do powstania realnej koalicji międzynarodowej w lotach nad Syrią, Rosjanie zachowują się tak powściągliwie. Turcja otrzyma pakiet sankcji politycznych i gospodarczych, a za bandytyzm powietrzny prawdopodobnie będzie musiała zapłacić ciężkie odszkodowanie – o ile chce uniknąć rosyjskiej zemsty militarnej, to na pewno zachowa się w sposób przewidywalny.

  Rosjanie nie mają szczególnego manewru, ponieważ nadal w Turcji jest ponad 100 tys., ich obywateli, którzy przebywają tam na różnych formach wypoczynku. Żaden odpowiedzialny kraj nie podejmie natychmiast działań w sferze faktycznej, do póki taki problem nie zostanie rozładowany.

  Dla nas ten godny pożałowania incydent pozostanie na długo dowodem na to, że media zachodnie potrafią być bardzo oszczędne jeżeli chodzi o dawkowanie informacji, w tym w szczególności jeżeli chodzi o gospodarowanie prawdą. Gdyby to Rosjanie zestrzelili samolot, a zwłaszcza nad Turcją, to nie byłoby żadnego idiotycznego tłumaczenia, że leciał 17 sekund nad Syrią, a potem po krzywej opadł aż 4 km po drugiej stronie granicy, co przy prawie pionowym spadaniu z wysokości 6 km praktycznie jest niemożliwe, chociaż nie można przesądzać bez eksperymentu na określonym typie samolotu. Niestety jeżeli ktoś chce czerpać na temat Rosji obiektywne informacje, dzisiaj jest skazany praktycznie tylko na media rosyjskie, wszystkie inne informacje są przekłamywane – prawdopodobnie celowo, ponieważ mamy tu do czynienia z globalnym kłamstwem i co ważniejsze – niedopowiedzeniami na temat Federacji Rosyjskiej.

  Przykładowo o dramacie rosyjskich dziennikarzy w Syrii – zupełnie milczano. Jak tylko w luksusowych hotelach zachodnim dziennikarzom brakuje drogich alkoholi i prostytutek bo jest rewolucja, to zaraz jest krzyk na cały świat, ale jak strzelają, porywają lub w inny sposób prześladują uch rosyjskich kolegów – to się tego nie dostrzega. Ot, przykład podwójnych standardów.

  Miejmy nadzieje, że bohaterstwo i poświęcenie rosyjskich pilotów oraz ratowników, którzy ruszyli im z pomocą, nie będzie zapomniane. Ci ludzie bronią w Syrii nas wszystkich, naszego stylu życia i prawa do życia w świecie wolnym od strachu przed radykalnym parareligijnym terroryzmem. Wieczna pamięć rosyjskim bohaterom poległym w obronie demokracji i wolności w Syrii!
 • Prokuratura Generalna uznała Fundację Sorosa za niepożądaną
  https://marucha.wordpress.com/2015/11/30/prokuratura-generalna-uznala-fundacje-sorosa-za-niepozadana/

  Fundacja Społeczeństwa Otwartego i Instytut Społeczeństwa Otwartego otrzymały status „niepożądanych w Rosji organizacji” – poinformowała agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

  Prokuratura Generalna uznała za niepożądaną działalność w Rosji jeszcze dwóch zagranicznych organizacji pozarządowych — poinformowała dzisiaj agencję RIA Novosti rzeczniczka Prokuratury Generalnej Marina Gridniewa.

  Według niej, chodzi o Fundację Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations) i Instytut Społeczeństwa Otwartego (OSI Assistance Foundation). Obie organizacje należą do struktury tak zwanej Fundacji Sorosa — sieci międzynarodowych organizacji charytatywnych, założonych przez znanego amerykańskiego finansistę George’a Sorosa.

  „Postanowiono, że (ich) działalność… stwarza zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji i bezpieczeństwa państwa” — powiedziała Gridniewa.

  Podkreślono, że powyższa decyzja związana jest z wnioskiem Rady Federacji Rosji pod adresem prokuratora generalnego Rosji, szefa rosyjskiego MSZ i szefa Ministerstwa Sprawiedliwości o sprawdzenie organizacji, wpisanych na tak zwaną patriotyczną czarną listę. Ta lista została zatwierdzona na mocy postanowienia Rady Federacji w lipcu bieżącego roku.

  W maju w Rosji została przyjęta ustawa, pozwalająca na nadawanie zagranicznym i międzynarodowym organizacjom pozarządowym statusu „niepożądanych w Rosji”, jeśli ich działalność stwarza zagrożenie dla ustroju konstytucyjnego Rosji, obronności lub bezpieczeństwa państwa.

  Zgodnie z ustawą, decyzję w sprawie uznania działalności organizacji za niepożądaną podejmuje prokurator generalny lub jego zastępca po uzgodnieniu z MSZ Rosji. Procedura zniesienia podobnej decyzji odbywa się w analogiczny sposób.

  George Soros, znany na świecie jako autor największych w historii operacji spekulacyjnych, aktywnie miesza się w politykę różnych państw. Jego fundacje były wielokrotnie oskarżane o organizację zmiany władzy w szeregu państw. Sam finansista nie zaprzecza, że jego pieniądze pomogły w przeprowadzeniu pierwszej „pomarańczowej rewolucji” na Ukrainie w 2004 roku i Euromajdanu w 2013 roku.

  W kwestii wydarzeń na Ukrainie Soros zajmuje ostre antyrosyjskie stanowisko, kilka tygodni temu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył go Orderem Wolności „za osobiste zasługi w umocnieniu międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego”.

  http://pl.sputniknews.com

  Czy gajówkowicze znają jakiekolwiek działające w Polsce organizacje pozarządowe, których obecność – przy maksimum dobrej woli – można by uznać za pożądaną albo przynajmniej neutralną?
  Admin
  https://i1.wp.com/cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/18/92/189221.jpg
 • Il Giornale: Turcja prowadzi brudną grę Posted by Marucha w dniu 2015-11-30 (poniedziałek)
  https://marucha.wordpress.com/2015/11/30/il-giornale-turcja-prowadzi-brudna-gre/

  Ankara ma jeden cel, a mianowicie ugruntowanie swojej pozycji jako mocarstwa regionalnego i kraju, kierującego sunnickim islamem. Aby go osiągnąć, Turcja jest gotowa współpracować z dżihadystami i zdradzać sojuszników.

  Turecki prezydent nie ukrywał motywu zestrzelenia rosyjskiego samolotu, twierdząc, że doszło do tego, bo Ankara broniła swego bezpieczeństwa i praw „braci” w Syrii. Mówiąc o „braciach”, Recep Tayyip Erdogan miał na myśli nie tylko Turkmenów, ale i wspierane przez Turcję organizacje terrorystyczne, z których wiele złożyło przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu — pisze „Il Giornale”.

  W ciągu 20 lat absolutnej władzy Erdoganowi udało się islamizować kraj i rozpocząć politykę ekspansywną. Nie jest tajemnicą, że zamierza on przekształcić północ Syrii – terytorium między Aleppo a Latakią – w 82 prowincję Turcji, posługując się Turkmenami, zamieszkującymi ten region.

  Erdogan nalega na interwencję wojskową, która pozwoli mu na neutralizowanie szyickiej osi: Iran, Syrię i Hezbollah. Od czterech lat Turcja próbuje obalić al-Asada. W tym celu finansowała terrorystów i wojnę partyzancką przeciwko Damaszkowi, zapełniała swoje lotniska zagranicznymi wojskowymi, by wysłać ich do Syrii i zamiast bombardować dżihadystów, ostrzeliwała Kurdów – wrogów Państwa Islamskiego.

  Ankara kupowała od kalifatu ropę naftową za 15-20 dolarów za baryłkę, a następnie odsprzedawała ją za podwójną cenę. Jednak dzięki szyickiej osi i rosyjskiej interwencji, która zniszczyła imperialistyczne marzenia Erdogana, al-Asad nadal znajduje się u władzy.

  Teraz Turcja najwidoczniej szuka powodu do wojny, wciągając w to NATO, o czym już rok temu mówił niemiecki generał Harald Kujat.

  – Turcja chce wciągnąć NATO w tę sytuację, bo jej prawdziwy cel polega na obaleniu al-Asada – ostrzegał Kujat.

  http://pl.sputniknews.com

  Zob. też:
  Prezydent Czech: Turcja chciała pokazać muskuły, ale popełniła błąd
  Erdogan: nikt nie może powstrzymać rozprzestrzeniania się islamu w Europie
 • @trojanka 14:48:31
  I Tobie takiego tygodnia życzę!
  A ślij, niech się ludzie rozchmurzą odrobinkę.. :)

  ==Wczoraj widziałam, na którymś portalu zdjęcie małego kota z przetrąconymi łapkami i pobitego przez nastolatka!!==

  Bardzo smutne i niedobre to jest.. :(

  pozdrawiam
 • @trojanka 14:52:41
  Krakauer: "Polska staje się nowym-starym „chłopcem do bicia”, krajem który można dowolnie ośmieszać i poniżać za jego rzekome zacofanie intelektualne, ciemnogród i roszczeniową postawę nastawioną tylko na branie subwencji z Zachodu". -

  --- Powtarza się ten temat, a ja akurat przetłumaczyłem krytyczny tekst o rusofobii w Polsce z DWN. Myślę, że nie zawsze trzeba się przejmował tym, co piszą na Zachodzie. Zachód niech spojrzy sam na siebie i na swych polityków, i na swoje media.
  Ale też z tą rusofobią to jest racja. Polacy - władza i społeczeństwo - podkładają się niejako sami i dają materiał do krytyki.
 • @zygmuntbialas 15:10:04
  I to jest ta ohydna metoda ubezwłasnowolniania Polski.
  Podsycanie naszych kompleksów, wzbudzanie poczucia winy, wiedząc jak Polacy są przeczuleni na punkcie wolności i pomocy uciśnionym/polskie obozy koncentracyjne,powtarzane z maniakalnym uporem, mimo ze wszyscy dokładnie wiedzą , że to były niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne/poniżanie nas przy każdej okazji, straszenie Rosją.
  Po co ?Żeby można było skulonym Polakom wmówić, że to wszystko dla ich dobra,albo są czemuś winni i muszą za to odpłacić,.... wyprzedanie kraju - dla ich dobra.
  Rozwalenie kilku polskich /Casa , Tutka/samolotów i rozbrojenie kraju, spowoduje, że potulnie zgodzimy się na zrobienie z kraju magazynu jankeskiej broni i I linii frontu , jak jankesy zaczną szarpać ruskich i nie daj Boże , zacznie się jatka. Potulnie a niektórzy za grubą forsę umieszczą w Kiejkutach więźniów.
  Zresztą rozwalanie samolotów to już się zrobiła metoda na osiągnięcie wielu celów przez wuja Sama z pejsami.
  Boenig Malasian I i II , drugi miał spaść nad Rosją, ale był niegrzeczny się wcześniej rozleciał.
  cytat:8 marca boeing 777 linii Malaysian Airlines z 239 pasażerami na pokładzie zniknął z radarów. Nie wiadomo, co stało się z maszyną, a w sprawie jest cały czas więcej pytań niż odpowiedzi. Czy rozbiła się, została porwana czy też zdołała wylądować? Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi w sprawie. (http://www.tvn24.pl)"

  - samolot germanwings jak Makrela podskaiwała=
  "Za sterami Airbusa A320 siedział doświadczony pilot" (http://www.tvn24.pl)
  - Zakładamy, że na pokładzie samolotu Airbus 320, który we wtorek rozbił się na południowym wschodzie Francji, znajdowało się 67 obywateli Niemiec, ale ta liczba może się jeszcze zmienić - poinformował na konferencji prasowej prezes Germanwings, Thomas Winkelmann. Dodał, że nazwiska ofiar będą podane później. - Najpierw chcemy poinformować rodzinny - zaznaczył. - Łącznie na pokładzie samolotu znajdowało się 144 pasażerów, w tym dwa niemowlęta, oraz sześciu członków załogi - powiedział Winkelmann. (http://www.tvn24.pl)


  Pierwszy miał coś niewygodnego lub cennego na pokładzie,Niemcy = ostrzeżenie,

  - rosyjski SU-24 ..itd. itp......
 • Człowiek za kurtyną: izraelski pułkownik schwytany w Iraku wraz z terrorystami ISIL Filed under: Polityka,Różne,Wydarzenia bie
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/30/czlowiek-za-kurtyna-izraelski-pulkownik-schwytany-w-iraku-wraz-z-terrorystami-isil/
  To na pewno nie miało się zdarzyć. Wygląda na to, że izraelski wojskowy w randze pułkownika został „nakryty” w kłopotliwej sytuacji, to znaczy, został schwytany przez żołnierzy armii irackiej wraz z gromadą terrorystów z tak zwanego IS – lub Państwa Islamskiego, ISIS, DAESH, w zależności od indywidualnych preferencji. Najwyraźniej podczas prowadzonych przez wywiad iracki przesłuchań, sporo powiedział na temat roli Sił Obronnych Izraela (IDF) Netanjahu we wspieraniu IS.

  Pod koniec października irańska agencja prasowa, cytując oficera irackiego wywiadu, poinformowała o pojmaniu pułkownika [a może generała?] armii izraelskiej Yusi Oulena [Elona] Shahaka, prawdopodobnie powiązanego z batalionem Golani (jedno z ugrupowań ISIS), działającym na froncie w prowincji Salahuddin. W oświadczeniu dla półoficjalnej agencji prasowej Fars dowódca armii irackiej powiedział: „Ochotnicze siły obronne przetrzymują w niewoli izraelskiego pułkownika”. Dodał, że pułkownik IDF „brał udział w operacjach terrorystycznych grupy ISIL, Takfiri”. Powiedział też, że pułkownik został aresztowany wraz z innymi terrorystami z ISIS lub IS, uzupełniając: „Izraelski pułkownik nazywa się Yusi Elon Shahak i jest pułkownikiem Brygady Golani… z numerem wojskowym i bezpieczeństwa Re34356578765az231434”.
  Komentarz SOTT: Wiadomość o tym pojmaniu zawierała dodatkowe informacje:


  …że właściwe organy przesłuchują teraz izraelskiego pułkownika, żeby zrozumieć, dlaczego walczył u boku sił ISIL i powody obecności innych oficerów syjonistycznych pośród terrorystów ISIL.

  Irackie siły bezpieczeństwa oświadczyły, że pułkownik złożył już szokujące zeznania.

  Niektórzy aresztowani w ubiegłym roku bojownicy ISIL przyznali, że izraelscy agenci Mosadu i innych agencji wywiadowczych oraz szpiegowskich byli obecni podczas pierwszej fali ataków ISIL na Irak oraz zdobycia Mosulu latem 2014 roku, ale nie aresztowano wtedy żadnego izraelskiego agenta wysokiej rangi.

  Polityczni i wojskowi eksperci powiedzieli agencji Fars (FNA), że aresztowanie izraelskiego pułkownika stawia pod znakiem zapytania iracką strategię wojenną, w tym współpracę z sojusznikami z Izraela.

  Dlaczego Izrael?

  Od 30 września, czyli od początku bardzo skutecznych rosyjskich nalotów na wybrane pozycje ISIS w Syrii, wyszły na jaw szczegóły na temat brudnej gry nie tylko Waszyngtonu, ale także należącej do NATO Turcji pod rządami prezydenta Erdogana, Kataru i innych państw.

  Staje się coraz bardziej oczywiste, że przynajmniej jedna frakcja w administracji Obamy odgrywa bardzo nieczystą, zakulisową rolę we wspieraniu IS, aby przyspieszyć usunięcie prezydenta Syrii Baszara al-Asada i utorować drogę do chaosu i destrukcji, który nieuchronnie przyjmie skalę znaną z Libii. Przy tym, co wówczas nastąpi, obecny kryzys związany z syryjskimi uchodźcami będzie się wydawał jedynie rozgrzewką.

  Waszyngtońska „frakcja zwolenników IS” obejmuje tak zwanych neokonserwatystów, skupionych wokół skompromitowanego byłego szefa CIA i kata z irackiego „pogromu”, generała Davida Petraeusa, amerykańskiego generała Johna R. Allena, który od września 2014 roku służył jako specjalny prezydencki wysłannik w Globalnej Koalicji Przeciwdziałającej ISIL (Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie) oraz sekretarz stanu Hilary Clinton, do czasu jej rezygnacji w lutym 2013 roku.

  Co jest znaczące, generał John Allen, konsekwentnie wspierający pomysł stworzenia w Syrii, wzdłuż granicy z Turcją, „strefy zakazu lotów” kontrolowanej przez USA (na co prezydent Obama się nie godził), został usunięty ze stanowiska 23 października 2015 roku. Było to krótko po rozpoczęciu bardzo skutecznych rosyjskich nalotów na opanowane przez IS i Front Al-Nusra tereny w Syrii, które zmieniły sytuację i geopolityczny obraz Syrii i całego Bliskiego Wschodu.

  Raporty ONZ wymieniają Izrael

  Ścisła współpraca partii Netanjahu, Likud, i izraelskiego wojska z neokonserwatywnymi adwokatami wojny z Waszyngtonu jest już ustalonym faktem, podobnie jak zdecydowany sprzeciw premiera Netanjahu wobec układu nuklearnego Obamy z Iranem. Wspierane przez Iran szyickie ugrupowanie bojowników w Libanie, Hezbollah, Izrael uważa za arcywroga. Hezbollah aktywnie walczy u boku Armii Syryjskiej przeciw ISIS. Jak wielokrotnie wskazywali Putin i minister spraw zagranicznych Ławrow, strategia „bombardowania ISIS”, stosowana przez generała Allena od kiedy we wrześniu 2014 roku powierzono mu dowództwo operacyjne, zamiast zniszczyć ISIS w Syrii, pozwoliła mu znacznie rozszerzyć kontrolę nad krajem. Teraz staje się jasne, że dokładnie taka była intencja Allena i frakcji wojny z Waszyngtonu.

  Co najmniej od roku 2013 izraelskie wojsko otwarcie bombarduje w Syrii cele rzekomo opanowane przez Hezbollah. Dochodzenie wskazało, że w rzeczywistości Izrael atakował wojsko syryjskie oraz siły Hezbollahu, które mężnie walczą przeciw ISIS i innym terrorystom. A zatem Izrael de facto pomaga ISIS, podobnie jak trwające cały rok „anty-ISIS” bombardowania w wykonaniu generała Allena.

  Jak już powszechnie wiadomo, pewna frakcja w Pentagonie potajemnie uwijała się za kulisami trenując, uzbrajając i finansując to, co dziś jest nazywane ISIS lub IS w Syrii. Dokument Pentagonu z sierpnia 2012 roku, pierwotnie „tajny”, później odtajniony pod naciskami amerykańskiej organizacji pozarządowej Judicial Watch, dokładnie i szczegółowo przedstawia pojawienie się tego, co wyrosło na Państwo Islamskie, czy też ISIS powstałe z Państwa Islamskiego w Iraku, podówczas partnera Al-Kaidy.

  W dokumencie Pentagonu stwierdza się, że „…istnieje możliwość ustanowienia we wschodniej Syrii (Hasaka i Der Zor) oficjalnego lub nieoficjalnego Salafickiego Księstwa i jest to dokładnie to, czego chcą siły wspierające opozycję [do Asada czy kij ich wie czego], żeby odizolować reżim syryjski, który jest uważany za strategiczną głębokość ekspansji szyitów (Irak i Iran)”. W skład sił wspierających opozycję w 2012 roku wchodziły Katar, Turcja, Arabia Saudyjska, USA oraz, zza sceny, Izrael Natenjahu.

  [W linkowanym powyżej artykule Tyler Durden tłumaczy cytat z dokumentu Pentagonu na język bardziej zrozumiały: Byłoby świetnie, gdyby sunniccy ekstremiści mieli ustanowić we wschodniej Syrii protopaństwo, ponieważ zdestabilizowałoby to Asada i odcięło Iran od Hezbollahu, a tym samym zagroziłoby przetrwaniu szyickiego półksiężyca Teheranu. – przyp. tłum.]

  To właśnie to stworzenie „Salafickiego Księstwa we wschodniej Syrii” – dzisiejszego terytorium ISIL lub IS – było planem Petraeusa, generała Allena i innych w Waszyngtonie, mającym doprowadzić do zniszczenia Asada. I to właśnie, oraz ich dziwaczne żądanie, że zanim ISIS zostanie zniszczone, Asad musi odejść, skłóciło administrację Obamy z Rosją, Chinami i Iranem. Teraz ich gra jest zdemaskowana i cały świat może zobaczyć dwulicowość Waszyngtonu we wspieraniu „umiarkowanych terrorystów”, jak ich trafnie określają Rosjanie, walczących przeciw prawowicie wybranemu prezydentowi. Fakt, że Izrael także siedzi w tym gnieździe szczurów terrorystycznych sił opozycji w Syrii, został niedawno potwierdzony w raporcie ONZ.

  Raport nie wspomniał jednak, dlaczego izraelskie wojsko tak namiętnie interesuje się Syrią, a zwłaszcza syryjską częścią Wzgórz Golan.

  Dlaczego Izrael chce się pozbyć Asada

  W grudniu, 2014 roku izraelski Jerusalem Post doniósł o w dużym stopniu zignorowanym, politycznie zapalnym raporcie, wymieniającym przypadki zaobserwowania przez ONZ izraelskiego wojska w towarzystwie terrorystów z ISIS. Siły Narodów Zjednoczonych ds. Nadzoru Rozdzielenia Wojsk na Wzgórzach Golan (UNDOF), będące siłami pokojowymi ONZ i od 1974 r. stacjonujące wzdłuż syryjsko-izraelskiej granicy na Wzgórzach Golan, ujawniły, że Izrael ściśle współpracował z terrorystami syryjskiej opozycji, w tym z Frontem Al-Nusrą Al-Kaidy oraz z IS na Wzgórzach Golan i „w ciągu ostatnich 18 miesięcy pozostawał z nimi w ścisłym kontakcie”. Raport został przekazany Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Media głównego nurtu w USA i na Zachodzie zakopały te rewelacyjne odkrycia.

  Dokument ONZ wykazał, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) utrzymywały stały kontakt z członkami tak zwanego Państwa Islamskiego od maja 2013 roku. IDF twierdzi, że było to jedynie w celach opieki medycznej nad ludnością cywilną, ale kłamstwo wyszło na jaw, kiedy obserwatorzy z UNDOF zidentyfikowali bezpośredni kontakt między siłami IDF a bojownikami ISIS. Zaobserwowano nawet przekazanie ISIS dwóch skrzyń przez IDF, których zawartość nie została potwierdzona. Ponadto raport ONZ zidentyfikował „lokalizację przejścia [przez granicę] wykorzystywanego przez siły izraelskie i ISIS”, kolejny przedmiot zaniepokojenia, przedstawiony Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

  Siły UNDOF zostały powołane w maju 1974 roku Rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 350, w rezultacie napięć po wojnie Jom Kippur pomiędzy Syrią a Izraelem w październiku 1973 r. Zgodnie z Układem o Zawieszeniu Broni z 1974 roku ustanowiona została strefa buforowa między Izraelem a syryjskimi Wzgórzami Golan, zarządzana i nadzorowa przez władze syryjskie. Poza UNDOF nie mają w niej prawa przebywać żadne siły wojskowe. Obecnie stacjonuje tam 1200 obserwatorów.

  Po raz pierwszy od roku 1974, od kiedy w 2013 rozpoczęła się eskalacja izraelskich ataków na Syrię wzdłuż Wzgórz Golan, same siły UNDOF – pod pretekstem poszukiwań „terrorystów Hezbollahu” – stały się przedmiotem intensywnych ataków ze strony terrorystów ISIS lub oddziału Al-Kaidy, Al-Nusry. Ataki te obejmowały porwania, zabójstwa, kradzież broni, amunicji, pojazdów i innych aktywów, a także grabieży i niszczenia obiektów. Komuś najwyraźniej nie jest na rękę obecność nadzoru UNDOF na Wzgórzach Golan.

  Izrael i ropa na Wzgórzach Golan

  9 listopada izraelski premier Netanjahu spotkał się w Białym Domu z prezydentem Obamą i poprosił, żeby Waszyngton ponownie rozważył fakt, że od Wojny Sześciodniowej pomiędzy Izraelem a krajami arabskimi Izrael nielegalnie okupuje znaczną część Wzgórz Golan. Podczas spotkania Netanjahu, najwyraźniej bez powodzenia, wzywał Obamę do poparcia formalnej aneksji przez Izrael nielegalnie okupowanych Wzgórz Golan, twierdząc, że brak funkcjonującego syryjskiego rządu „pozwala inaczej pomyśleć” o przyszłym statusie tego strategicznie ważnego obszaru.

  Oczywiście Netanjahu nie był szczery i nie wspomniał o izraelskim wsparciu wojskowym (i nie tylko) dla ISIS oraz frontu Al-Kaidy, Al-Nusry, które czyni Izrael współodpowiedzialnym za brak funkcjonującego rządu syryjskiego.

  W roku 2013, kiedy to UNDOF na Wzgórzach Golan zaczął dokumentować wzrastającą liczbę kontaktów pomiędzy wojskiem izraelskim a siłami IS i Al-Kaidy, mało znana firma naftowa Genie Energy z Newark, w stanie New Jersey, wraz z izraelską spółką zależną Afek Oil&Gas rozpoczęły, za zgodą Netanjahu, poszukiwania ropy na Wzgórzach Golan. W tym samym roku izraelscy inżynierowie wojskowi przeprowadzili przegląd 45-milowego płotu granicznego z Syrią i zastąpili go stalową barykadą z drutem kolczastym, czujnikami dotykowymi, czujnikami ruchu, kamerami termowizyjnymi i radarami terenowymi – dorównującą murowi „bezpieczeństwa”, zbudowanemu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

  Co ciekawe, 8 października Yuval Bartov, główny geolog izraelskiej spółki Aflek Oil&Gas, powiedział na antenie Programu 2 izraelskiej telewizji, że jego firma odkryła na Wzgórzach Golan duże złoża ropy: „Znaleźliśmy warstwę ropy o grubości 350 metrów w południowej części Wzgórz Golan. Średnia światowa wynosi około 20-30 metrów, a tu jest 10 razy grubsza, tak więc mówimy o znacznych ilościach”. Jak pisałem w jednym z wcześniejszych artykułów, w Międzynarodowej Radzie Doradczej Genie Energy są takie nazwiska jak Dick Cheney, były szef CIA i niesławny neokonserwatysta James Woolsey, Jackob Lord Rothschild i inni.

  Oczywiście nikt rozsądny i pozostający przy zdrowych zmysłach nie sugerowałby, że może istnieć jakiś związek między kontaktami izraelskiego wojska z ISIS i innymi przeciwnymi Asadowi terrorystami w Syrii, zwłaszcza na Wzgórzach Golan, a odkryciem przez Genie Energy złóż ropy w tymże rejonie oraz apelem Natanjahu do Obamy o „ponowne przemyślenie” kwestii Wzgórz Golan. To zbyt by pachniało „teorią spiskową”, a wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że spiski nie istnieją, są tylko zbiegi okoliczności. A może? W rzeczywistości, parafrazując nieśmiertelne słowa Brada Pitta w roli porucznika Aldo Raine z Zachodniej Wirginii, wypowiedziane w finałowej scenie genialnego filmu Tarrantino „Bękarty wojny”, wygląda na to, że stary Netanjahu i jego banda sukinsyńskich psycholi z IDF i Mosadu zostali przyłapani w Syrii na gorącym (i śmierdzącym) uczynku.

  William Engdahl jest strategicznym konsultantem ryzyka, wykładowcą, posiada dyplom z polityki na Unwesytecie Princeton i jest najlepiej sprzedającym się autorem na temat ropy i geopolityki, artykuł napisał wyłącznie dla internetowego magazynu „New Eastern Outlook”


  Komentarz SOTT: Izrael i zachodnie mocarstwa przez długi czas tworzyły, finansowały terrorystów, kierowały nimi i walczyły w ich szeregach. Nic w tym nowego, ale jest to fakt, który rzadko gości w zachodnich mediach i w świadomości większości ludzi. A jeśli nawet się pojawia, nikt nie zaprząta sobie głowy implikacjami. Żadna niespodzianka. Być może zacznie się to teraz zmieniać, bo nigdy wcześniej tego typu dowody zbrodni nie były tak dobrze udokumentowane i tak jednoznaczne.

  Pamiętacie tych Brytyjczyków z SAS, którzy kilka lat temu zostali złapani, kiedy przebrani za Arabów rozrabiali w Iraku, strzelając, zabijając i siejąc strach?
  https://i2.wp.com/www.sott.net/image/s14/284382/large/SAS_terrorists.jpg
 • Erdogan: nikt nie może powstrzymać rozprzestrzeniania się islamu w Europie Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151129/1538939/erdogan-islam-europa.html
  Nikt nie może powstrzymać rozprzestrzeniania się islamu w Europie”, „Amerykę odkryli muzułmanie” – o tych i innych dziwacznych wypowiedziach tureckiego lidera przypomniała w swoim materiale agencja RT.


  Amerykę odkryli muzułmanie

  „Uważa się, że kontynent amerykański został odkryty przez Kolumba w 1492 roku. W rzeczywistości muzułmańscy marynarze dopłynęli do Ameryki o 314 lat wcześniej niż Kolumb – w 1178 roku. W swoich pamiętnikach Kolumb wspomina o meczecie na szczycie wzgórza na wybrzeżu Kuby” – powiedział Erdogan w listopadzie 2014 roku.

  Erdogan i sprawy rodzinne

  „Jedno czy dwoje dzieci to za mało. Żeby nasz naród był silniejszy, musimy mieć bardziej dynamiczną i młodszą ludność. Przeciwnicy tego poglądu dokonali zdrady stanu, wprowadzając kontrolę narodzin w próbie „wysuszenia” naszego pokolenia” – powiedział prezydent Turcji na weselu


  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151129/1538939/erdogan-islam-europa.html#ixzz3szNUaJg4
  Nikt nie lubi Turków

  „Mówię wprost. Cudzoziemcy lubią ropę naftową, złoto, brylanty i tanią siłę roboczą ze świata islamskiego. Lubią konflikty, kłotnie i sprzeczki na Bliskim Wschodzie. Uwierzcie mi, oni nas nie lubią. Wyglądają jak przyjaciele, ale chcą, abyśmy umarli. Lubią patrzeć, jak umierają nasze dzieci” – przekonany jest turecki lider.

  „Nie” dla równouprawnienia kobiet i mężczyzn

  „Nie można zrównać kobiet i mężczyzn, to sprzeczne z naturą. Oni zostali stworzeni różni, ich natura jest inna. Nasza religia określiła miejsce kobiety w życiu – to macierzyństwo. Niektórzy ludzie mogą to zrozumieć, a inni nie. Nie można wyjaśnić tego feministkom, dlatego, że one nie rozumieją idei macierzyństwa” – oznajmił Erdogan wysztępując na szczycie poświęconym sprawiedliwemu traktowaniu kobiet.

  Śmierć górników to zwykła sprawa

  „Spójrzmy na brytyjską historię. Około 204 ludzi zginęło w rezultacie wybuchu w kopalni w 1838 roku. W 1866 roku w Wielkiej Brytanii zginęło 361 górników. Przy wybuchu w 1894 roku zginęło tam 290 osób. To zwyczajna sprawa” – powiedział turecki prezydent po tym, jak w wyniku złamania zasad bezpieczeństwa na zachodzie Turcji zginęło 301 górników.


  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151129/1538939/erdogan-islam-europa.html#ixzz3szNZ5fqr

  Największe zagrożenie dla społeczeństwa

  „Tam (na portalach społecznościowych – RT) można znaleźć najlepsze przykłady kłamstwa. Ja osobiście uważam, że największym zagrożeniem dla społeczeństwa są portale społecznościowe” – powiedział Erdogan znany ze swojej niechęci do nich.

  Śmierć Twitter

  „Zniszczymy Twitter! I nie interesuje mnie, co powie wspólnota międzynarodowa. Wszyscy zobaczą, jak potężna jest Turcja” – tak Erdogan wyraził swój stosunek do faktu istnienia portali społecznościowych

  „ Nikt nie może powstrzymać rozprzestrzeniania się islamu w Europie. Meczety to nasze okopy, kopuły to nasze hełmy, minarety to nasze bagnety, a prawowierni to nasi żołnierze” – powiedział prezydent Turcji podczas wystąpienia w Organizacji Współpracy Islamskiej w styczniu roku bieżącego.

  Turcja — ogień

  „Radzę Rosji, aby nie igrała z ogniem” – powiedział niedawno Erdogan komentując oświadczenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o tym, że piloci tureckich sił powietrznych nie mogli nie rozpoznać symboli na rosyjskim bombowcu Su-24.

  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/153/97/1539773.jpg
 • A teraz wyrazimy Putinowi nasze ubolewnie.....
  http://cs633223.vk.me/v633223470/1024/uGtvyjyrLLc.jpg
  koledzy i partnerzy....Rosji
 • Jeffrey William "Jeff" Monson (ur. 18 stycznia 1971 w Saint Paul) − amerykański grappler i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA)
  Jeffrey William "Jeff" Monson (ur. 18 stycznia 1971 w Saint Paul) − amerykański grappler i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Mistrz świata w grapplingu, dwukrotny mistrz świata ADCC w submission fightingu.

  http://cs633220.vk.me/v633220507/1677/x8vCpXtKvlE.jpg
 • @trojanka 15:54:10
  "Podsycanie naszych kompleksów, wzbudzanie poczucia winy,..." -

  --- A to o to chodzi! Przyznam, że nie czytam takich tekstów i już nawet nie reaguję. Faktem jest, iż jest to bezczelna propaganda.
  Miałem na myśli artykuły, w których odzwierciedla się jakiś uczciwy opis, choćby zrozumienie było niepełne. Mainstreamowe media niemieckie (o tych piszę, bo te trochę znam) preferują bezwzględnie PeO-wski obraz i zaliczają PiS - niesłusznie - do radykalnej prawicy.
  Przy Ukrainie piszą o jej związkach z Rosją i nie wspominają nic o naszych związkach. Ale o polskich ofiarach pisali w alternatywnych mediach, szacując liczbę tych ofiar na około 60 tysięcy(?).
  O Smoleńsku pisali przez tydzień, a potem milczeli.
  Itd... Nie znają Polaków, nie za bardzo rozumieją.
  Jest też posądzanie o antysemityzm i dziwne jest, gdy niemiecki dziennikarz oducza Polaków tegoż antysemityzmu.
 • Krótka filmowa , geopolityczna analiza ostatnich wydarzeń na świecie zmierzających do destabilizacji Federacji Rosyjskiej.
  Motto: "Pchły kąsają , a kiedy słabną kąsają jeszcze bardziej, lecz ich los jest i tak przesądzony"

  https://www.youtube.com/watch?v=-qo39JhIyCU
 • @zygmuntbialas 17:16:54
  Ja uważa , że Polacy wcale nie są antysemitami!!!!
  W Yad Waszem najwięcej jest wymienionych Polaków.Najwięcej Polaków w tym dzieci, zginęło za pomoc żydom w czasie wojny, polskie dzieci przerzucały żywność od swoich Rodziców , przez mury gett we wszystkich miastach, gdzie one były.Polskie rodziny ukrywały tysiące żydów, wychowywały po usynowieniu , żydowskie dzieci.Polskie zakonnice ukrywały w klasztorach tysiące żydowskich dzieci.
  Po wojnie prawie cały Kneset to byli mówiący po polsku ,to byli ukrywani i wychowani w Polsce ludzie.

  To nie antysemityzm a raczej żal i złość za niewdzięczność, roszczeniowość i inne cechy narody wybrakowanego.
  Antysemitami byli ci, którzy odmówili Janowi Karskiemu pomocy dla pobratymców w Europie.Zresztą nie po to to rozdmuchali , żeby potem pomagać!!
  Polacy uratowali naród żydowski, przygarnęli wyrzuconych zewsząd, pozwolili się bogacić i kształcić w Polsce s w o i m kraju, i taka jest prawda!!!I należy im się za to wdzięczność i niebywały szacunek z ich strony.
  A co do roszczeń,daaaawno zapłaconych przez Polskę..... to może pomówmy o odszkodowaniach dla rodzin zabitych Polaków za ukrywanie rodzin żydowskich!!życie ludzkie bezcenne!!!
  A to że byli tacy Polacy , którzy nie pomagali, wręcz przeciwnie to co????o rany nie cały naród popierał ich??no coś podobnego , jak śmieli.
  Przecież 100% stanu ludności Polski wtedy i teraz MUSI, MUSI i powinno w 100% popierać politykę Izraela i opodatkować się na jego korzyść, najlepiej 50% dochodów rocznych/już i tak płacimy drugie 50%/.
  przecież nie da się wymusić na człowieku ,sympatii do drugiego człowieka, prawda, przymus jakiś, a z jakiej parady????chyba że karabinem maszynowym......
  Kto chce niech lubi, kto chce lub ma powód nie.......no chyba że już weszła ustawa Sejmu RP w tej sprawie!!
 • Kijów , manifestacja w sprawie zniszczenia rosyjskich konwojów humanitarnych dla Donbasu.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=085nP1W6_l0
  ==========================
  no i proszę bardzo , skoro patriarcha kijowski nawołuje do zabijania ludzi w Donbasie , to nic dziwnego, że chcą teraz kraść żywność dla nich!!
  A skoro uważają, ze tam jedzie broń, to jak sprawdzają ukraińscy celnicy, proszeni ustawicznie o kontrole konwoi!
  Mówię, że niestety spora część tych ludzi na Ukrainie, to urodzeni mordercy.
  Na szczęście nie wszyscy!!!
 • Ciało Śp. Olega Pieszkowa , zamordowanego przez spółkę rękami Turków, pilota SU-24 już w Ojczyźnie!
  http://cs627427.vk.me/v627427183/2be78/kKov4MklqsU.jpg
 • dawaj to suka, agencie Putina....
  http://cs628418.vk.me/v628418117/380b6/_whPvEX30eY.jpg
 • @trojanka 18:23:08
  Oleg już w domu!!
  https://www.youtube.com/watch?v=8JmklAmLtxE&feature=player_embedded
 • Bombowce FR w Syrii , SU34 dostały na wyposażenie rakiety "powietrze-powietrze" i specjalne kamery.
  https://www.youtube.com/watch?v=Tev-IlOmUFE&feature=player_embedded
 • Obama i Putin rozmawiali w Paryżu o Syrii i Ukrainie
  Prezydenci USA i Rosji Barack Obama i Władimir Putin spotkali się w poniedziałek w kuluarach konferencji klimatycznej w Paryżu. Rozmawiali o wojnie w Syrii i sytuacji na Ukrainie - podał przedstawiciel Białego Domu. Według Kremla spotkanie trwało 30 minut.
  Jak przekazał przedstawiciel Białego Domu, Obama powiedział Putinowi, że częścią porozumienia politycznego w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii musi być oddanie władzy przez prezydenta Baszara el-Asada.

  Amerykański przywódca podkreślił też, że konieczne jest dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu na Ukrainie. Obama dodał, że sankcje wobec Rosji mogą być cofnięte, gdy Moskwa będzie przestrzegać porozumień z Mińska

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,438674,obama-i-putin-rozmawiali-w-paryzu-o-syrii-i-ukrainie.html
 • @trojanka 17:56:31
  Z całym szacunkiem, ale właśnie dałaś się nabrać na psychooperację p.t Holocaust. Oskarżenia Polaków o współudział w "Holocauście" to zasłona dymna, prowokacja żeby nieświadomi polscy patrioci robili z siebie judeofili na cały świat, a co za tym idzie będziemy ściagać na siebie nienawiść świata. Dużo lepiej dla nas będzie właśnie, kiedy będą nas nazywać antysemitami niż żydowskimi pomagierami. Ci co gloryfikują ratowanie żydów przez Polaków sami wykonują antypolską robotę.
  Dla mnie Polacy ratujący żydów bohaterami nie są, dzięki ich czynom Niemcy nas mocniej mordowali, a i daliśmy im (żydom) argument, aby chcieli zrobić sobie z Polski nową ojczyznę na wypadek upadku Izraela.
  Polecam przeczytać artykuł: http://sukarno.neon24.pl/post/121588,oskarzanie-polakow-o-holocaust
  Nie mówiąc już o tym, że ten cały holocaust i 6 milionów to ściema, "polskie obozy koncentracyjne" - ten zwrot służy między innymi, do skłócania nas z Niemcami.
  Skoro żydzi są śmiertelnymi wrogami Polski, to trzeba było wykorzystać okazje, jeżeli Niemcy i żydzi sobie do gardła skoczyli, jeżeli dwóch wrogów Polski się wzajemnie wyżynają, to dla nas same korzyści są.
  Jeżeli Jan Karski to bohater Polski, to można równie dobrze bohaterami Polski nazwać żołnierzy Legionu Orła Białego - polskiego oddziału ochotniczego, walczącego podczas II wojny światowej po stronie III Rzeszy. W końcu, tak jak Karski, kolaborowali z wrogami Polski tyle że ten 1 jest bohaterem bo ratował żydów, a ci drudzy są źli, bo poszli na współpracę z nazistami.
  Jak mamy odzyskać godność, musimy ustalić nowy model patriotyzmu. Jesteśmy Polakami, ale jesteśmy też częścią rodziny słowiańskiej, narodów Europejskich i białych narodów w ogólności. Trzeba tępić antypolonizm ale też szowinizm wobec innych narodów zwłaszcza Rosjan czy Niemców. Tymi wytycznymi trzeba się kierować podczas swojej działalności.
 • @Sukarno 19:34:53
  ==Informacja nieoficjalna : alarm bojowy w jednostkach: specnaz, gru, powietrzno desantowych w Rosji, info o tym ma być podane o 21:00.
  https://miziaforum.wordpress.com/2015/11/30/2-h-temu-rosja-alarm-wojenny-w-jednostkach-specnazu-gru-i-wojskach-powietrzno-desantowych/

  Wielki globalny kryzys nasila się z każdym tygodniem. Wszystkie struktury systemowe upadają właśnie teraz. W 2009 roku gdy zacząłem się tym interesować, nie myślałem, że to stanie się tak szybko.==

  ??!
 • @trojanka 18:27:55
  Bohater Rosji śp. ppłk.Oleg Peszkow na pokładzie An-124 jest już w Rosji . Od momentu wejścia w przestrzeń powietrzną Rosji na niebie powitały go rosyjskie myśliwce. Na lotnisku został powitany z najwyższymi honorami przez wojskową eskortę , w tym ministra obrony Rosji Sergieja Szojgu i głównodowodzącego BKC generała Wiktora Bondariewa

  https://www.youtube.com/watch?v=zSfhOkMO8UE
 • @dron67 19:39:38
  „Turcy zamknęli już cieśniny, flota czarnomorska została zablokowana:
  TURKEY BLOCKADING RUSSIA FROM DARDANELLES; BLACK SEA FLEET COMPLETELY CUT OFF

  https://warsclerotic.wordpress.com/tag/turkey-blockading-russia-from-dardanelles/

  http://riafan.ru/485934-t…ie-voennye-suda
  Ponad 1000 pojazdów wojskowych iTureckie Leopardy na granicy z Syrią.

  Przerzut tureckich Leopardów 2A4, a także m.in. samobieżnych systemów artyleryjskich T-155 Firtina oraz wozów bojowych AIFV na granicę z Syrią to kolejny widoczny sygnał o zwiększaniu się potencjału wojskowego Turcji w konfliktogennym regionie. Pojazdy miały być dotychczas skoncentrowane w zachodniej części państwa, a teraz trafić do rejonu miasta Gaziantep. Włączono je, jako realne wzmocnienie siły 5 Brygady Zmechanizowanej. Na granicy z Syrią dotychczas znajdowały się głównie czołgi podstawowe M60T SABRA.

  Pojawiają się informacje o tym, że Turcja rozpoczęła blokadę rosyjskich okrętów w cieśniach Bosfor i Dardanele
  chodzi o okręty wojenne z Rosji, statki pasażerskie przechodzą bez problemów, oficjalnych informacji o tej blokadzie brak, niemniej płynące do Syrii okręty z Noworosyjska i Sewastopola mające przepływać przez Bosfor zawróciły

  https://translate.google….ff/&prev=search

  Info z Grecji – Turcja ściąga setki jednostek sprzętu wojskowego na granicę z Syrią

  https://translate.google….tml&prev=search

  Dania wysyła okręt, aby pomóc Turcji…(sic!)…Na prośbę Turcji Dania wysłała okręt flagowy Absalon na Morze Śródziemne. Wcześniej okręt łapał piratów u wybrzeży Somalii, lecz strona duńska postanowiła, że „rosyjskie zagrożenie” jest dla Turcji ważniejsze.

  Dania wysłała okręt flagowy w rejon tureckiego wybrzeża. Wysłanie okrętu stanowi „bezpośredni skutek wzrastającej aktywności Rosji w Syrii” — pisze gazeta Jyllands-Posten.

  Duński rząd podjął decyzję w sprawie wysłania okrętu na wniosek strony tureckiej do państw NATO o wyrażenie solidarności „po naruszeniu przez Rosję tureckiej przestrzeni powietrznej i rozmieszczeniu systemów rakietowych w Syrii”.

  Teraz w kierunku tureckiego wybrzeża popłynie okręt Absalon, który do tej pory polował na piratów na Oceanie Indyjskim. Sytuacja u wybrzeży Somalii na tyle się poprawiła, że możemy przerzucić Absalon na Morze Śródziemne — cytuje gazeta Information słowa ministra obrony Petera Christensena. Według niego, nic nie wskazuje na powrót piratów po opuszczeniu przez okręt akwenu.
  Turcja zwróciła się do NATO o pomoc w świetle niestabilności i zmiany sytuacji z bezpieczeństwem we wschodniej części Morza Śródziemnego. Udzielamy aktywnego wsparcia, proponując uzupełnienie sił morskich, lecz nie ma to związku z niedawno zestrzelonym rosyjskim samolotem — oznajmił minister spraw zagranicznych Danii Kristian Jensen w komentarzu dla Jyllands-Posten. Według informacji Jyllands-Posten, inne państwa NATO także mogą pozytywnie rozpatrzeć wniosek Turcji, o czym poinformują na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli w dniach 1-2 grudnia.
  ===============

  Nerwowo się robi ??
 • @Sukarno 19:34:53
  ==Jak mamy odzyskać godność, musimy ustalić nowy model patriotyzmu. Jesteśmy Polakami, ale jesteśmy też częścią rodziny słowiańskiej, narodów Europejskich i białych narodów w ogólności. Trzeba tępić antypolonizm ale też szowinizm wobec innych narodów zwłaszcza Rosjan czy Niemców. Tymi wytycznymi trzeba się kierować podczas swojej działalności.==

  Mocne i dyskusyjne zarazem.
  To od sąsiadów doznaliśmy największych nieludzkich krzywd jednak..
  Inna sprawa kto był prowodyrem tych procesów...
 • @Sukarno 19:34:53
  Witaj!Nie dałam się nabrać, gdyż też nie wierzę w te 6 mln.Oburza mnie ustawiczne "tykanie" Polaków o wszystko.To jest normalna nagonka!
  Podaje tylko fakty,dotyczące zachowania Polaków w czasie wojny i bezczelność z jaką udowadnia się celowo, że Polacy to dranie!
  Dla mnie Karski nie jest bohaterem, nigdzie tak nie pisałam!!!działał dla swojego narodu i został wyśmiany w USA i ciupasem odstawiony z powrotem, może jest bohaterem żydowskim, nie wiem.
  Mam lepszych bohaterów polskich!
  Właśnie o ten antypolonizm mi chodzi!!!Jak szczeka się na Polskę, na polskie tenisistki , obarcza się Polskę zbrodniami których nie popełniła, to gdzie jest nasz protest , boimy się ruszyć śmierdzące jajo????Może nam grożą, że skaczemy jak pieski w cyrku przez obręcz!
  Ja jestem dumną Polka i skręca mnie to lizanie butów wszystkim, Usrahellowi, Ukrainie,Niemcom.
  Wiem, że jesteśmy w sieci pajęczej, że podpisaliśmy, tzn polskojęzyczne rządy , jakieś zobowiązania i traktaty, których przestrzeganie wymuszają teraz na nas, zresztą "Pacta sunt servanda".
  Wbrew pozorom słabych się lekceważy i poniewiera,a tych którzy potrafią się upomnieć o swoje i stawać twardo za swoimi racjami, się bardziej poważa.
  Ogólnie grają nami jak szmacianą piłką do "zośki", upychają Polską wszystkie dziury do zatkania, przygłupawe, neurotyczne rządy brały miliardy z budżetu i leciały lizać buty jankesom w Iraku czy Afganistanie, Kosowie i gdzie się dało!!Wuj Sam poklepał po plecach paru głupków, a Polacy płacili za te misje ze swoich kieszeni i ginęli chłopaki.
  Ja tego nie rozumiem!
 • @dron67 19:56:29
  Greckie doniesienia :
  Kababski sprzęt wojskowy ściągany na granicę z Syrią.
  Nie wiadomo czy chciwa kanalia Erdogan chce przekazać ten sprzęt swoim terrorystom z ISIS czy prowadzić działania wojenne z Rosją na terytorium Syrii ?
  http://www.stoxos.gr/2015/11/blog-post_1174.html
 • Putin: Turcja zestrzeliła rosyjski samolot, by chronić handel ropą z IS
  Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w poniedziałek dziennikarzom na marginesie szczytu klimatycznego w Paryżu, że Turcja zestrzeliła w ub. tygodniu rosyjski bombowiec na pograniczu syryjsko-tureckim w celu ochrony handlu ropą z Państwa Islamskiego (IS).
  Zdaniem Putina, chodziło o ochronę dostaw do Turcji realizowanych przez Państwo Islamskie, dla którego dochody ze sprzedaży ropy naftowej są jednym z głównych źródeł finansowania.

  Zestrzelenie bombowca przez tureckie lotnictwo Putin nazwał "ogromnym błędem".

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,438822,putin-turcja-zestrzelila-rosyjski-samolot-by-chronic-handel-ropa-z-is.html
 • Konferencja prasowa Prezydenta Rosji Władymira Putina na szczycie klimatycznym w Paryżu:
  https://www.youtube.com/watch?v=5hgHltjtn0U
 • @trojanka 20:04:45
  Ukrainka ze swoją bandą chce rządzić w Polsce i dyktować na jakie koncerty Polacy maja chodzić i co myśleć!żreć polski chleb i się panoszyć!

  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2639:koncerty-choru-aleksandrowa-w-polsce

  Ukraińska aktywistka "Euromajdanu Warszawa " i "Otwartego Dialogu " Natali Panchenko, chwali się na facebookowej stronie fundacji, przeprowadzoną wczoraj w Warszawie akcją przeciwko koncertom w Polsce, "Chóru Aleksandrowa". Okazuje się ze Ukraińcy chcą w naszym kraju, za Polaków, decydować na jakie koncerty mamy chodzić, jaka forma kultury pochodząca z Rosji, jest dla nas odpowiednia a jaka nie. Oczywiście ich zdaniem żadna, ponieważ podobno Ukraina jest w stanie wojny z ..Rosją. (sic!) Tak więc w ich rozumowaniu Polska również !


  " Nasza akcja pod salą w której w tej chwili trwa koncert chóru armii rosyjskiej im. Aleksandrowa. Tak, dokładnie, w czasie wojny z Ukrainą w Polsce ten koncert się odbył."- napisała Panchenko.


  Autorka jak widać jest oburzona. Wszystkie akcje przeciwko jakiejkolwiek już formie kultury pochodzącej z Rosji,są inspirowane przez Marcina Reya ( ten co to za pomocą rożnych mediów, określa "Agentem Putina" każdego, kto myśli inaczej niż on), a środowiska Ukraińskie są podżegane przez niego do tego typu żenujących działań. Żenujących, bo jak wyglądało tych pięciu Ukraińców leżących na karimatach , okrytych niby zakrwawionymi flagami, przed wejściem na koncert, gdy Polacy spontanicznie rzucali im grosze... Oceńcie sami.


  Jacek Mędrzycki
 • @trojanka 20:04:45
  W pełni się zgadzam. Właściwie zawsze w tym świecie, w mniejszym czy większym stopniu, obowiązuje prawo dżungli (choć od czasu rozwoju kapitalizmu powiedziałbym prawo pieniądza). Na szacunek i przetrwanie zasługują tylko ci, co potrafią walczyć o swoje, co mają siłę, ci co potrafią być aroganccy.
  Można nie cierpieć Hitlera za to, co zrobił Polsce, ale faktem jest, że wyciągnął on Niemcy z bagna, w którym grzęźnie obecnie Polska. Pomiędzy Hitlerem a Putinem jest wiele analogii, dotyczących też w dużym stopniu Polski. Oby Polacy nie dali się napuścić przeciwko Rosjanom tak jak żydostwo podjudzało nas przeciwko Niemcom przed II wojną światową. Trzymanie się z anglosaskim zachodem to same nieszczęścia, niepotrzebne wojny, niszczenie kultury polskiej, masońska infiltracja (Kościuszko, Paderewski), skłócanie nas z innymi narodami Europy. Polska Piastów czy Rzeczpospolita Sarmacka (z pewnymi poprawkami oczywiście) powinny być inspiracją do budowy silnej Polski.
 • Merry....
  http://cs631820.vk.me/v631820666/1bc6/gxVYe4UQoUk.jpg
 • Odessa dzisiaj , wygląda na transport wojenny...
  https://vk.com/video10204408_171542648?hd=-1&t=21s
 • @trojanka 22:19:27
  Pocieszne krasnoludki ;)
  Nie mogę zidentyfikować tych zewnętrznych..
  Podpowiedz :)
 • @trojanka 22:21:54
  Wygląda, że Rosja dostanie kuksańca z klilku stron na raz..
 • @zygmuntbialas 17:16:54
  https://www.youtube.com/watch?v=CSEQKUrH66U
 • @trojanka 15:54:10
  Notka dzisiejsza opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127728,co-sie-dzieje-na-swiecie-01-12-2015

  Z pięciu filmów zamieścił się - niestety - tylko jeden.
  Podam linki pod notką.
  Zapewne wyjdzie to przyzwoicie na drugim blogu, więc polecę Czytelnikowi.
 • @trojanka 17:56:31
  Pisze Pani: "... uważam, że Polacy wcale nie są antysemitami!!!!" -

  --- Oczywiście, że nie są. Tak nas wrabiają ci, którzy mają pieniądze i władzę. Proszę zerknąć na moją dawniejszą notkę, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/117931,polacy-nie-mieli-obowiazku-ratowania-zydow

  I tu się nie ma co tłumaczyć.
 • @Zbójnicki pies 19:17:12
  "Obama dodał, że sankcje wobec Rosji mogą być cofnięte, gdy Moskwa będzie przestrzegać porozumień z Mińska". -

  --- Obłudnik z tego Obamy!
 • @Sukarno 19:34:53
  "Ci co gloryfikują ratowanie żydów przez Polaków sami wykonują antypolską robotę". -

  --- Tak, ma Pan rację.
 • @detektywmjarzynski 19:44:15
  "Ci co gloryfikują ratowanie żydów przez Polaków sami wykonują antypolską robotę" -

  --- Przeniosę ten wpis pod aktualną notkę.
 • @trojanka 20:04:45
  "... też nie wierzę w te 6 mln". -

  --- Na terenach okupowanych przez Hitlera żyło w sumie 4.3 mln żydów.
 • @Sukarno 21:53:45
  Pisze Pan: "Pomiędzy Hitlerem a Putinem jest wiele analogii, dotyczących też w dużym stopniu Polski". -

  --- Otóż jest zasadnicza różnica, wykluczająca wszelkie porównania:
  Hitler był mordercą, a Putin nie jest.
 • @zygmuntbialas 02:39:51
  Krym dzisiaj (niem.), link:

  https://www.jungewelt.de/2015/12-01/026.php
 • @zygmuntbialas 03:07:04
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/30/am-vorabend-des-krieges-die-apokalyptischen-reiter-machen-sich-bereit/
 • @dron67 23:59:13
  Poroszenko i Erdogan, tak mi się wydaje:))))
 • @trojanka 08:25:42
  Teraz widzę ;)
 • @zygmuntbialas 03:22:43
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/01/eskalation-nato-will-abfangjaeger-in-die-tuerkei-schicken/
 • @zygmuntbialas 02:39:51
  Nie chodziło mi wcale o to, że Putin to morderca. Wręcz przeciwnie. Putin tak jak Hitler wyciągnął swój kraj i naród z bagna. Rządy Jelcyna - rosyjski odpowiednik Republiki Weimarskiej. Międzynarodowe żydostwo przed II WŚ robiło nagonkę na Hitlera, bo ten chciał oduzależnić niemiecki bank od międzynarodowej finansjery. Tak jak dziś atakuje się Putina za to, że wyrzuca różnych dywersantów, najczęściej żydowskich oraz za to, że chce oduzależnić rosyjską gospodarkę od dolara. Tak samo Polacy mają posłużyć za mięso armatnie w wojnie która może nadejść. Zagrywki Becka mogły po części sprowokować Niemców do inwazji na Polskę, bo zaufał on anglosasom. Tak jak dzisiejsza okupacyjna władza klei się do USraela.
  Z drugiej strony, zarówno Hitler jak i Putin mieli swoje własne układy z żydami. W armii Hitlera służyło 150 tys. żydów, początkowo III Rzesza wspierała też migrację żydowską do Palestyny. Natomiast Putina widać często uśmiechniętego w towarzystwie żydów, Putin podtrzymuje w Rosji kult Holocau$stu. Więc obaj panowie wcale nie byli tacy antyżydowscy.
 • @Sukarno 20:04:24
  Co to jest inwektywa?
 • @Sukarno 13:53:32
  "Nie chodziło mi wcale o to,...". -

  --- Jednak nie jestem przekonany. Hitler - owszem - ruszył niemiecką gospodarkę, korzystając z żydowskich kredytów. Trzeba je było spłacać z dniem 01.01.1940. Groziło bankructwo, więc Hitler wywołał wojnę.
  Zdaje się Putin uzdrowił rosyjską ekonomię dzięki własnym surowcom, za które dobrze płacono.
  Owszem, w armii Hitlera służyli żydzi. Niektórzy piastowali wysokie stanowiska, np. Hans Frank. To on właściwie zarządzał holocaustem na ziemiach polskich.
 • @Rzeczpospolita 23:42:56
  Kiedy wyraziłem swoją krytyczną opinię n.t kultu Armii Czerwonej i sowieckich pomników w Polsce, Pan uznał, że:
  "Sądząc po treści pańskiego komentarza odnoszę wrażeni, że chodnik uderzył Pana w głowę i to chyba wielokrotnie."
  To brzmi jak próba dyskredytacji, jakobym gadał głupoty czy zwariował.
 • @Sukarno 12:34:42
  Tak, ale do inwektywy to jeszcze daleko.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej