Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 05.12.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już od kilku tygodni są pod ciągłym ukraińskim ostrzałem pozycje powstańców, jak i obszary mieszkalne w Donbasie - informuje portal remembers.tv.

Kijowskie oddziały stosują różne rodzaje broni, które - zgodnie z mińskim porozumieniem z 01 września 2015r. - są niedozwolone, m.in. broń, kaliber 82 mm i 120 mm.

02 grudnia została ostrzelana Szkoła nr 15 w Zajcewie, leżącym na północ od Gorłowki. Już poprzedniego dnia był obiekt pod ostrzałem. Ponieważ atak nastąpił 01 grudnia wieczorem, a nazajutrz budynek był pusty, nie było ofiar śmiertelnych ani rannych.

Zastępca ministra obrony DRL Eduard Basurin poinformował o ostrzelaniu osiedla Zajcewo:

 

 

"Otrzymaliśmy informację od naszych agentów na Ukrainie, że z osiedla Zajcewo, które jest aktualnie okupowane przez kijowskie oddziały, nastąpił ostrzał naszych pozycji - mówi E. Basurin. - Ostrzeliwała 10-osobowa grupa, przebrana w mundury podobne do naszych, ale zakłamane media ukraińskie podały naturalnie informacje według swych potrzeb".

 

"Chciałem podzielić się przemyśleniami na temat sytuacji w kraju i przedstawić swoją ocenę tej sytuacji" - mówi na poniższym filmie - wideo generał major SBU Tretjak Aleksander Leoniodowicz, który poprosił o przejście na emeryturę i uciekł do DRL.

 

 

Przekład: W rezultacie zaniedbań i błędów poprzedniej ekipy nastąpił w kraju przewrót i bezprawne przejęcie władzy przy wsparciu z zewnątrz i użyciu formacji nacjonalistycznych grup. W czasie trwania Majdanu siły polityczne, dokonujące przewrotu, wykorzystywały piękne hasła takie jak walka z korupcją, rozkwit gospodarki, wzrost dobrobytu narodu, proeuropejski wybór, oskarżenia reżimu Janukowicza o wszystkie grzechy śmiertelne, walka z oligarchami. Przy tym doszło do paraliżu organów władzy i zarządzania z powodu krótkowzroczności i niezdecydowania kierownictwa kraju.

Później dla legalizacji swojej władzy spowodowano rozpędzenie Wierchownej Rady, wybranej poprzednio, i z pomocą bojowników zostały przeprowadzone tzw. wybory. Sam brałem udział w kampanii wyborczej na korzyść jednego z postępowo nastawionych kandydatów na deputowanych, obecnego patrioty Ukrainy, i byłem naocznym świadkiem tego, z jakimi naruszeniami prawa zderzyli się wyborcy.

Odbywała się pełna samowola: rejonowe komisje wyborcze nie były tworzone, częściowo nie otwierano ich, listy wyborców stale "gubiły się"; przy obliczaniu głosów członkowie komisji wyborczych danego kandydata na deputowanego nie byli dopuszczani, protokoły komisji rejonowych z wynikami głosowania podmieniano, do centralnej komisji wyborczej szły protokoły z naniesionymi fałszowanymi danymi, a ona je uznawała.

W ten sposób odbyły się wybory nie tylko deputowanych narodu, ale też prezydenckie. Dla utrzymania władzy politycznej wierchuszce są potrzebne siłowe struktury, ekonomika, ideologia i poparcie społeczeństwa. Obecnie gospodarka Ukrainy jest zrujnowana i powstała sytuacja, kiedy międzynarodowe i integracyjne związki między przedsiębiorstwami są rozerwane, przedsiębiorstwa stają, rośnie bezrobocie i inflacja, biznes i ludzie zaduszani są podatkami, bezpodstawnie podnosi się taryfy mieszkaniowo - komunalne, a także wymyśla się stale nowe podatki dla finansowania wojny z własnym narodem.

Tak, na przykład wszyscy emeryci, otrzymujący emeryturę ponad 3000 hrywien, są obłożeni 15%-ym podatkiem; co więcej, wojskowi WSU, znajdujący się w tzw. strefie ATO też płacą wskazany podatek "od walki z własnym narodem". Gospodarka Ukrainy jest przestawiona na tory wojskowe, na zakup broni, amunicji, ekwipunku i techniki bojowej, finansowania wojska, batalionów nacjonalistycznych i aparatu państwowego.

Narodowy dług Ukrainy i każdego Ukraińca rośnie niewyobrażalnie. Na tym tle odbywa się totalna korupcja, rabunki, rozboje wobec ludności miejscowej, kradzież środków budżetowych i lobbingu. Odbywa się rozkwit klanów oligarchicznych na rachunek biedniejącego narodu. Tak więc Poroszenko, Jaceniuk, Kołomojski i inni zgromadzili miliardowe środki, a kraj jest faktycznie zrujnowany i znajduje się w stanie niewypłacalności.

Krótkowzroczna, ślepa polityka zorientowana na Zachód, przeprowadzana bez uwzględnienia interesów narodowych Ukrainy, doprowadziła do zerwania politycznych, ekonomicznych, kulturalnych i humanitarnych więzów z braterskim narodem Rosji i pozbawiła kraj perspektyw dalszego rozwoju.

Tak w rezultacie naruszenia integracyjnych i ekonomicznych związków z Rosją na Ukrainie faktycznie zlikwidowano takie branże przemysłowe, jak budowa lokomotyw spalinowych i wagonów, energetyka atomowa i budowa samolotów, a wydziały produkcji rakietowo-kosmicznej doprowadzono do pełnego bankructwa - największa w Europie fabryka Jużmasz zbankrutowała, wyrzuciwszy na bruk tysiące pracowników.

Ten reżim, który znajduje się teraz u władzy, doszedł do niej nieprawnie, wszczął wojnę z własnym narodem i doprowadził naród do nieszczęścia i bezprawia, przyniósł każdej rodzinie ból i dużo problemów. Tę władzę należy wyrzucić. Walczcie o jej wyrzucenie, wykorzystajcie wszystkie możliwości, by zamienić ją na demokratyczną, prawną, która będzie służyć interesom swojego narodu.

W polityce umocniła się dominacja ideologii nacjonalistycznej, odbywa się walka z odmiennymi poglądami, prześladowaniom są poddawani byli deputowani Najwyższej Rady Ukrainy, poprzedniego składu, Partia Komunistyczna Ukrainy, trzeźwo myślący wyraziciele opinii publicznej. Tacy jak Oleś Buzina i Kuźma Skriabin zostali zlikwidowani fizycznie. Prawa człowieka ignoruje się, a ludność zastrasza.

W wyniku tej polityki następuje rozkład wojska, organów ochrony prawnej, totalnie kwitnie uchylanie się od służby wojskowej w WSU, dezercja, pijaństwo, upadek dyscypliny. Tak na przykład w ciągu ostatniego roku z tzw. strefy ATO z rejonu wołnowachskiego zdezerterowało ponad 700 ludzi. Nie chcieli walczyć ze swoim narodem. W batalionach nacjonalistycznych jest pełna anarchia. Pod hasłami walki z separatyzmem odbywają się rabunki, rozboje, zastraszanie i znęcanie się nad ludnością cywilną.

Organy ochrony prawnej są sparaliżowane i nie wypełniają nałożonych na nie - według prawa - funkcji, lecz zmuszone są do wykonywania rozkazów swojego kierownictwa, graniczących z przestępstwem albo wręcz przestępcze. Gwałtownie wzrósł poziom przestępczości. W kraju zaszło nasycenie bronią, co prowadzi do wzrostu zabójstw, grabieży i rozbojów.

Powstałą w kraju sytuację ludzie odbierają różnie. Część ludności, widząc brak perspektyw polityki, prowadzanej przez obecne kierownictwo kraju, wyjeżdża za granice. Tak - według danych ukraińskich środków masowego przekazu - z Ukrainy wyemigrowało ponad 1 mln ludzi. Osoby, które wyjechały na Ukrainę z tzw. strefy ATO okazały się nikomu niepotrzebnymi wyrzutkami. Zostały bez środków do życia i pomocy państwa. Są oni zmuszeni podejmować jakieś dorywcze prace, stale będąc poddawanymi poniżającemu i lekceważącemu stosunkowi tak ze strony władz ukraińskich, jak i części ludności, zatrutej przez nacjonalistyczną ideologię.

Podczas inauguracji prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko w swoim wystąpieniu obiecał wziąć pod uwagę specyfikę gospodarki, kultury i narodowości mieszkańców w każdym regionie w celu zapewnienia pokoju, decentralizację władzy, swobodne korzystanie z języka rosyjskiego, nie dzielić Ukraińców na dobrych i złych, poszanowanie specyfiki regionu, prawo społeczności lokalnych do ich pamięci historycznej, panteon bohaterów, szanowanie tradycji religijnych, tworzenie miejsc pracy na wschodzie Ukrainy.

Jednak później retoryka prezydenta zmieniła się. Pamiętamy jak mówił "nasze dzieci będą chodzić do szkoły, a ich dzieci (w Donbasie) - będą siedzieć w piwnicy", "my będziemy żyć i pracować, a oni będą cierpieć".

Mieszkańcy DRL nie akceptują i nie chcą przyjąć tych moralnych i etycznych "wartości", które próbuje narzucić im siłą Ukraina. U nas byli, są i będą nasi bohaterowie, my chronimy nasze tradycje i pamięć ojców. Jesteśmy dumni z naszej historii, znamy i cenimy Bohdana Chmielnickiego, Tarasa Szewczenkę, Lesię Ukrainkę, Iwana Franko i inne wybitne osobistości, które przyczyniły się do rozwoju Ukrainy. Jesteśmy dumni z naszych bohaterów, którzy oddali życie w Wojnie.Ojczyźnianej: Aleksandra Matrosowa, Nikołaja Kuzniecowa, Zoe Kosmodemjanskoj, Olega Mishki, Ulyana Gromova i innych z "Młodej Gwardii".

Ale nie możemy i nie chcemy akceptować w charakterze bohaterów agentów Abwehry Stepana Bandery i Jewhen Konowalca Mielnik z batalionu "Nachtigall" i Romana Szuchewycza. W tej sytuacji przed każdym obywatelem Ukrainy, a zwłaszcza w Donbasie, jest wybór: jaką ideologię i dalsze losy wybrać, zdradzić czy nie zdradzić, czy czcić swoich ojców i dziadów, i naszą pamięć historyczną.

Według Konstytucji Ukrainy najwyższym organem władzy są obywatele. Siły zbrojne, służby bezpieczeństwa i organy ścigania po przyjęciu do służby wojskowej składają przysięgę na wierność swojemu narodowi. Nasz naród - mieszkańcy Donbasu - wybrał swój los, a my musimy bronić jego interesów, ponieważ jesteśmy ciałem z ciała i krwią z krwi jego - swojego narodu. Wypełniając przestępcze rozkazy kijowskiej władzy, walki ze swoim narodem, żołnierze WSU są współwinni zbrodni, za które będą musieli odpowiedzieć przed ludźmi, prawem i Bogiem.

Dążąc w każdy możliwy sposób do zachowania swojej władzy elity polityczne w Kijowie przyjęły szereg ustaw, ograniczających prawa człowieka w tzw. strefie ATO, sankcjonując stosowanie przemocy wobec ludzi, którzy nie zgadzają się z ich polityką. Tak, DRL i ŁRL były fałszywie oskarżone o terroryzm, ale żadne państwo ani żadna organizacja międzynarodowa nie uznała ich za terrorystów. Zaś niektórzy funkcjonariusze SBU, policji i wojska są często zmuszeni wypełniać przestępcze rozkazy kierownictwa.

Zwłaszcza bataliony ochotnicze znane są z bezzasadnego zatrzymywania cywilów; pod fałszywym pretekstem przedstawiają im zarzut "separatyzmu i terroryzmu", stosując podczas "przesłuchania" tortury, znęcanie się, poniżenie godności ludzkiej, które są bezpośrednim pogwałceniem międzynarodowych konwencji, przyjętych przez społeczność międzynarodową. Nie mówię tego tylko ze słyszenia.

W czerwcu ubiegłego roku przyszli do mojego domu tzw. bojownicy z batalionu Wolontariuszy i trzymając na muszce moich krewnych, ograbili mój dom; wynieśli  z domu wszystko aż do łyżki, w tym pieluchy rocznego dziecka, mojego wnuka. W lipcu tego roku władze SBU - pod pretekstem walki z separatyzmem - aresztowały mojego syna, który spędził 4,5 miesiąca w lukanowskim więzieniu w Kijowie. Warunki zatrzymania w tym więzieniu były przerażające; w związku z tym schudł 20 kg.

Według słów zatrzymanych szef aresztu kradł dostawy żywności dla aresztowanych i karmił nimi na swojej farmie pod Browarami świnie. Podczas przesłuchań syna stosowano zastrzyki z leków psychotropowych, które spowodowały poważne szkody dla jego zdrowia, i on wciąż jest leczony. Próbując uwolnić swojego syna, poprosiłem kierownictwo DRL oraz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Republiki i Rzecznika Praw Człowieka. Tylko poprzez ich uporczywe i stanowcze stanowisko i wsparciu troskliwych ludzi na Ukrainie kwestia ta została pozytywnie rozwiązana, a mój syn znalazł się na wolności.

O ile wiem, ci pracownicy SBU, policji, prokuratury, członkowie sił zbrojnych Ukrainy, którzy nie popełnili przestępstwa wobec własnego narodu, mogą swobodnie powrócić do DRL i żyć w pokoju. Nie zostaną oni poddani jakiejkolwiek prześladowaniu lub represji. Moim zdaniem, większość funkcjonariuszy organów ścigania i personelu wojskowego Sił Zbrojnych to są porządni ludzie, wierni przysiędze danej swojemu narodowi, ale są oni związani służbą wojskową i dyscypliną, niektórzy z nich odurzeni są nacjonalistyczną propagandą.

Ja dokonałem wyboru: zostaję ze swoim narodem Donbasu!
Apeluję do wszystkich pracowników SBU, policji, wojska: Bądźcie uczciwi wobec siebie i swojego sumienia! Władza, która jest w Kijowie, przejęła ją nieprawnie, rozpętała wojnę przeciwko własnemu narodowi. Doprowadziła naród do nieszczęścia, przyniosła mu cierpienie i śmierć. Dlatego ta władza nie zasługuje na szacunek. Z nią należy walczyć i ją zwalczyć. I zamienić na tę wybraną przez naród na drodze prawa. Nasz naród jest mądry, powinien wyciągnąć z tego wnioski.

I każdy powinien dokonać wyboru: z kim jesteś, z narodem czy z tą przestępczą władzą? Musimy pamiętać o jednym: naród można zniszczyć, ale jak pokazuje historia, zwyciężyć go nie można! 

 
Przetłumaczyła: Trojanka
 

KOMENTARZE

 • Ukraina prosi sie by Putin wyslal na nich samoloty i rakiety.
  A on czeka.
 • W Sewastopolu na Krymie, otwarto punkty pomocy dla ludzi, którzy jeszcze nie maja prądu.Jest kuchnia gdzie można zjeść ciepły
  posiłek, dyżurują lekarze w namiocie medycznym,punkt ładowania telefonu, i prezenty dla dzieci na św.Mikolaja.W poniedziałek dzieci wracają do szkół.
  https://www.youtube.com/watch?v=8WIAB0gJHAk&feature=player_embedded
 • W.Wysokcki "Na bratnich mogiłach"
  https://www.youtube.com/watch?v=dAbE_NkTaGg&feature=player_embedded
 • Ukrainia zintensyfikowała podkradanie gazu ,zmagazynowanego do wysyłki do Europy.
  Import ze Słowacji i Węgier pokrył tylko 70% zapotrzebowania.Ale teraz niezależna kupiła węgiel w RPA i hrywny się skończyły.
  Z nadzieją czekają na przyjazd zarządcy kolonii z USA niejakiego Joe Bidena, który powinien określić kierunek dalszego rozwoju .
  Europa w panice, jak okradanie się nie skończy, tooo...gazu nie będzie.
  http://antifashist.com/images/jimg/b/b8015dba7029045d8a09f7acb08a5299.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fantifashist.com%2Fitem%2Fenergonezavisimaya-ukraina-nachala-vorovat-evropejskij-gaz.html&post=292151338_50175

  =================
  dodam,że ktoś za ten kradziony gaz płaci, zagadka kto?????
  M.in polskie rodziny i emeryci!!!
 • Rosjanie wyjechali , tureckie plaże puste, spada sprzedaż mieszkań Rosjanom w Turcji.
  https://www.youtube.com/watch?v=TKSc0Opx4bk&feature=player_embedded
 • Most na Krym .cz.5
  https://www.youtube.com/watch?v=pRnDI3QRksE&feature=player_embedded
 • z cyklu Donbas niepokorny," Za swoją ziemię"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s-uevYdb5B8
 • Turcja wtargnęła na teren Iraku- poinformowała strona rządowa Iraku
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fru.faktxeber.com%2FNews_h440117.html&post=221973695_1087

  5 listopada wieczorem źródła w tureckich służb wywiadowczych poinformowały, że Turcja przerzuciła na terytorium w pobliżu irackiego miasta Mosul, oddział żołnierzy i pojazdów opancerzonych w ramach jakichś "ćwiczeń". Według doniesień mediów, może tam być 150 żołnierzy i 20 czołgów.
  http://ru.faktxeber.com/resimler/haber/manset/994223_440117.jpg

  ====================================
  ćwiczenia na terytorium obcego państwa, bez jego zgody, no ciekawe....
 • @staszek kieliszek 03:54:17
  "Ukraina prosi sie by Putin wyslal na nich samoloty i rakiety. A on czeka". -

  --- Jest bardzo cierpliwy.
 • @trojanka 10:17:37
  "W Sewastopolu na Krymie, otwarto punkty pomocy dla ludzi,...". -

  --- Jakoś muszą sobie radzić mieszkańcy Krymu.
  I radzą sobie, szczególnie gdy samorządy pomagają.
 • @trojanka 10:20:12
  W.Wysocki: "Na bratnich mogiłach", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=dAbE_NkTaGg&feature=player_embedded

  --- Piękna pieśń. Szkoda, że tak krótka.
 • @trojanka 10:31:48
  "Ukrainia zintensyfikowała podkradanie gazu, zmagazynowanego do wysyłki do Europy". -

  --- Biedna ta Europa, tak zwasalizowana!
  I Polska też biedna...
 • @trojanka 10:39:34
  "Rosjanie wyjechali , tureckie plaże puste,...". -

  --- Turcy odczują mocno rosyjskie sankcje.
  Jeszcze nie podjąłem decyzji o treści najbliższej notki. Zdaje się trzeba coś napisać o aktualnych stosunkach rosyjsko - tureckich.
 • Wczoraj w Odessie sądzono ludzi, którzy cudem przeżyli napaść i podpalenie w Domu Związków w maju zeszłego roku.
  Wtedy spalono lub zamordowano ok.200 osób, które schroniły się tam uciekając przed prześladującymi ich nazistami z Prawego Sektora i Partii Radykalnej Ljaszko, i ich popleczników.
  Zabito .m.in kobietę w zaawansowanej ciąży. Byli to rosyjskojęzyczni obywatele Ukrainy.
  Mordercy pozostają bezkarni, sadzeni są ci, którzy cudem ocaleli z tej rzezi.

  Wczoraj w sądzie jeden z oskarżonych chłopaków, cudem ocalały z pożaru 2 maja ubiegłego roku podciął sobie żyły, jest w szpitalu.
  Do sądu przyszły kobiety odeskie, które starły się z nazistami robiącymi jeszcze rozróbę w sądzie!!

  https://www.youtube.com/watch?v=fx_4U-rEVwM&feature=player_embedded

  ze strony Iwana Procenko-Drużba Narodów

  ==========================
  tak wygląda praworządność na Ukrainie jak mówił pułkownik Trtetjak.
  Ten kraj to jakiś obóz koncentracyjny, z naziolami w roli kapo!
 • @trojanka 10:50:11
  "Donbas niepokorny," Za swoją ziemię", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s-uevYdb5B8

  --- W skrócie pokazuje film okrutne oblicza wojny, nieszczęścia ludzkie, ale też zdecydowanie i upór powstańczej armii Donbasu.
 • Maleńki Anioł- pieśń o zamordowanych w samolocie nad Synajem.A.Wisznjakow.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jq53RvsWsQw
 • @trojanka 10:55:19
  "Turcja wtargnęła na teren Iraku- poinformowała strona rządowa Iraku". -

  --- Zrobiła sobie Turcja wraz z państwami Zachodu nie tylko źródło łatwego zysku, ale też poligon wojskowy. Niemiecki Bundestag dał zezwolenie na wysłanie ponad tysiąca żołnierzy.
  Czego oni tam szukają?!!!
 • @trojanka 15:28:41
  "Wczoraj w Odessie sądzono ludzi, którzy cudem przeżyli napaść i podpalenie w Domu Związków w maju zeszłego roku", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=fx_4U-rEVwM&feature=player_embedded

  Nie 'chwytam' niuansów. Za co ich sądzono?
  Materiał byłby dobry do zamieszczenia w notce.
 • Kolejny transport z ukradzioną Syrii ropą płonie, nie dojechał do Turcji do Erdogana.
  https://www.youtube.com/watch?v=scrBERbh5Vc&feature=player_embedded
 • @trojanka 15:44:09
  "Maleńki Anioł- pieśń o zamordowanych w samolocie nad Synajem. A.Wisznjakow", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jq53RvsWsQw

  --- Piękna pieśń!
 • Jedna z najsilniejszych armii na kontynencie - rzekł pan Pietro ps."Dajcie pieniędzy"
  Niezwyciężona.
  https://www.youtube.com/watch?v=y661_cxyl1c&feature=player_embedded
 • Pan Niemcow dawno temu.:"Prawa do rozwalania kraju nie ma nikt"
  https://www.youtube.com/watch?v=J1qrhkpbg6Y&feature=player_embedded
 • Kibice Spartaka Moskwa palą tureckie flagi.
  https://www.youtube.com/watch?v=JtKkgHnQxog&feature=player_embedded
 • Jubileuszowa moneta USA, 1932 rok.Na zakończenie wielkiej Depresji!
  http://cs628622.vk.me/v628622470/2f022/kJQGWvdOaYM.jpg
 • @trojanka 16:21:18
  Witaj Trojanko:) Tam, na tej UPAinie jest ustawa o separatyźmie. Separatyzm może być takim samym przestępstwem jak zdrada samoistnej.
  Pewnie ich właśnie za to sądzą.
 • Bzdury medialne tak wyglądają:
  Jak donosi Reuters, Izrael we współpracy z Grecją zamierza przetestować możliwości Rosjan w zakresie przeciwdziałania nalotom izraelskich sił na cele w Syrii i Iranie.

  http://www.wprost.pl/ar/526699/Izrael-dowie-sie-jak-oszukac-rosyjski-system-rakietowy/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+wprost-wydarzenia+%28Wydarzenia+Wprost+24%29
 • @Zorion 20:07:54
  Witaj to powinien być hit internetu , będą testować stare wyrzutnie a nie nowoczesne pociski . Orwell wiecznie żywy .Pozdrawiam . :)))))
 • @Zorion 20:07:54
  Niespodzianki w Syrii już czekają na badania . Pozdrawiam. :) http://i.iplsc.com/club-k-container-missile-system-fot-concern-morinformsystem-/000373UP0COG6KC1-C116-F4.jpg
 • @Zorion 20:07:54
  Ave. :))) https://reymoore.wordpress.com/2012/07/20/sistema-de-misiles-club-k/
 • @trojanka 20:55:58
  Wolność panie wolność, to przyszłe matki Polaków....bieda robi swoje...
  http://img.wiocha.pl/images/0/e/0e3872b2743a67aa5894f65b0dec9d2e.jpg
 • @trojanka 20:55:58
  wolność panie wolność.....
  http://img.wiocha.pl/images/f/0/f08c6359e46b235477df9194af96e869.jpg
 • Most Kerczeński na Krym.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YgmPPPLnAnQ
 • Mieszkańcy tureckiego Gazinpasza ,przepraszają Rosjan za strącony samolot.
  http://cs633718.vk.me/v633718018/35e8/0YC8H2ftyPk.jpg
 • @Repsol 20:50:06
  Kurde zdruzgotałeś mnie tym językiem. I can speak English only .
  Ale dziękuję , obrazki tez coś mówią. :)) pozdr.
 • Noworosyjska Madonna.Módlcie się/ukrowskie/ potwory, jeszcze będziecie przebaczenia u niej prosić!
  http://cs630125.vk.me/v630125877/5054/Z3EpGobQijQ.jpg
 • @Zorion 21:49:45
  No to trzymaj tak . https://www.youtube.com/watch?v=XfXUROw-1i8 , no i tak : https://www.youtube.com/watch?v=AlzcsscDgnU .Pozdrawiam. :)))
 • Parlament Europejski: Atak na Słowaków
  http://i0.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/12/smer.jpg

  Niedawna decyzja władz Słowacji dotycząca zaskarżenia do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości decyzji UE w sprawie obowiązkowych kwot imigrantów przypadających na poszczególne kraje członkowskie nie spodobała się frakcji europejskich socjalistów, do której należy rządząca Słowacją partia SMER. Już kilka tygodni temu jej lider Robert Fico wzywany był na rozmowę z szefem frakcji. Problemem jest podejście władz Słowacji do kwestii przyjmowania imigrantów docierających do Europy. Decyzja dotycząca pozostania partii SMER we frakcji podjęta zostanie we wtorek.

  http://xportal.pl/?p=23792
 • @trojanka 15:56:52
  "Syria walczy tak jak Donbas", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=7iRMZGtmf4A&feature=player_embedded

  --- Dobry materiał filmowy, porządnie zrealizowany.
  I Pani skojarzenie z Donbasem. Tak, są podobieństwa.
 • @trojanka 16:21:18
  "prawdopodobnie chcą zamazać morderstwa w Odessie". -

  --- Tak, trochę wiem z dawniejszych niemieckich tekstów. Ale szczegółów mi brak.
  Może ukaże się jeszcze jakiś w niemieckiej, rosyjskiej czy donieckiej prasie.
 • @trojanka 16:39:32
  "Al Zamili informuje, że na terenie Iraku jest już ponad 1000 tureckich żołnierzy". -

  --- Pyta Pani, "kto im kazał?? NATO??? czy USA??". - Też przychodzą mi na myśl takie pytania.
 • @trojanka 16:51:11
  Ukraińska armia - "jedna z najsilniejszych armii na kontynencie - rzekł pan Pietro". -

  --- W DWN jest tekst o jego niezadowoleniu z tego, że Amerykańcy przysłali mu szmelc.
 • W upadłym państwie Ukraina powstał sex-dżihad
  http://cs631725.vk.me/v631725706/1a13/p61bdHo4m78.jpg

  Reżim marionetek na Ukrainie, a także "rebelianci" w Syrii, stworzyli cały wachlarz zaspokojenia pragnień zagranicznych najemników i ukraińskich faszystów. W sieci społecznościowej "VKontakte" kilka tygodni funkcjonowało konto o nazwie "Ukraińskie Amazonki / Sex wolontariuszki", które oferowało usługi seksualne dla "bojowników w obszarze ATO". Społeczność powstała w kategorii "Handel", dziewczyny zostały przedstawiane jako towar. Są publikowane zdjęcia kilku dziewcząt i ceny dla każdej.
  Wygląda na to, dziewczyny, które w rzeczywistości stały się tanimi prostytutkami, były poddane praniu mózgu pseudopatriotycznymi bzdurkami banderowców. Właściciel agencji oczekiwał za jedną noc z dziewczyną od 250 do 700 UAN, to jest około 15 - 35 USD. W cenę wliczono transport dziewczyn do klientów. Ale nie ma wątpliwości, że rajfur zgarnia dużą część pieniędzy do własnej kieszeni. Cena za noc jest bardzo niska, ponieważ właściciel agencji zamierza zaspokoić dużą liczbę ukraińskich faszystów i zagranicznych najemników.
  Ta wspólnota została usunięta przez administrację sieci "Vkontakte", ale nie ma wątpliwości, że ten gang stręczycieli działa dalej. Duży smutek wobec losu ukraińskich dziewcząt, które sprzedają swoje ciało i honor dla zaspokojenia złych ludzi i wzbogacenia banderowskich alfonsów.

  Kopia strony w Google
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AG8uHXShC4MUJ%3Avk.com%2Fpublic108011508+&cd=1&hl=ru&ct=clnk&gl=ua

  Kolejna kopia strony
  https://vk.com/market-108011508
 • @trojanka 17:19:16
  "Spartak, koło Doniecka. Najpierw ukraiński pocisk zabił Jej męża , drugi zrujnował dom. Została sama z synem 9 letnim", link:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C3Tfig8iCZQ

  --- Jeśli znajdzie Pani jutro chwilę wolnego czasu, proszę napisać 5 - 8 zdań, bo materiał filmowy jest ważny.
 • @trojanka 15:56:52 (II)
  "Syria walczy tak jak Donbas". -

  --- Przytoczę jeszcze dwa wpisy, znajdujące się pod filmem:
  - "Sława Syrii i Rosji!!!! (po ros.);
  - "Way to victory! BRAVO!
 • @trojanka 17:32:02
  "Lekcja historii w donieckiej szkole.Bohaterowie dzisiejszej historii.Premier Zacharczenko, Givi, Motorola", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=qxdGxe7q2Lk&feature=player_embedded

  --- No i jeszcze śp. Aleksiej Mozgowoj! I wielu innych.
  Obejrzę film (i inne później). Jeśli będę miał jakieś uwagi, spoatrzeżenia, napiszę.
 • @Repsol 20:32:21
  Witam Cię!
 • @trojanka 20:55:58
  Pisze Pani: "Myślę czasami , że świat się kończy, bo tyle podłości jeszcze nie było, nazywanej w dodatku wolnością czy demokracją, pod którą kryje się jak wąż przemoc, faszyzm, czy reżim.Po prostu zniewolenie i przemoc nad drugim człowiekiem, dla swojej pychy, pieniądza i władzy". -

  --- W "Braciach Karamazow" średni brat, ateista, tłumaczy najmłodszemu Aljoszy, zakonnikowi, że Bóg nie istnieje. Zrozpaczony Aljosza woła: "Jeśli Boga nie ma, to znaczy, że wszystko wolno!"
 • @trojanka 22:10:00
  "zniknął blog dzisiejszy ?????już w archiwum???" -

  --- Czy chodzi o powyższą notkę? - Jest na 1.stronie w środku.
 • @PontoSarmata 22:47:51
  "W upadłym państwie Ukraina powstał sex-dżihad". -

  --- Takie skutki przynosi wojna, szczególnie w obecnych czasach, gdy poluzowały moralne hamulce u wielu ludzi. Młodych dziewcząt też.
 • @trojanka 20:55:58
  Jako odpowiedź na Twój pełen serca komentarz, ja w sumie podam mało słów, więcej obrazu: prezydent Syrii i jego wartości:
  Małżonka:
  https://pp.vk.me/c543101/v543101622/80a8/383ERkkJlfs.jpg

  https://pp.vk.me/c543101/v543101108/6e81/PdcuPcmTY_8.jpg

  https://pp.vk.me/c543101/v543101108/6e88/QWnS575Kzl4.jpg

  RODZINA razem
  https://pp.vk.me/c543101/v543101108/7007/cKt3xi7JXjE.jpg

  ----------------------------------------------------------------
  Pani Assad przepiękna kobieta!
  Może wracamy jakby do czasów trojańskich i te podstarzałe zachodnie dziadki i jurne byczki islamskie walczą o nową Helenę Trojańską, żonę prezydenta Syrii?
  Taki żarcik przy sobocie:) Lecz kto to wie?:)
 • @trojanka 22:10:00
  Dokładnie tak jesteśmy tu niemile widziani .Ukłony.
 • @Repsol 23:17:36
  Za to banderowiec z Winnicy Zbójnicki pies na szczycie!
  Sam sobie pisze komentarze, co za ściek tu się robi!
 • @Repsol 23:17:36
  Nie mów , agentura jedynie słusznej strony dopadła biednego Leona??
  Czy też akcentacja wolności słowa i demosracji???
  Tak, jak tego wymaga przestrzeganie pkt.54 Konstytucji RP.??
  Bo na pewno blog był przez chwilkę wyrzucony!jeszcze tyle widzę.....!
  Było takie powiedzenie" łaska kury głaska"!!
  Możemy zrobić przeskok na blog ZB, chyba że demosracja go też "unicztoży", bo wojnę chcą, a blogi internetowe jak mówi Bambo "zagrażają demokracji".
  Wordpressa chyba nie dopadną???
  Jednak najlepiej relacjonuje Omlet i in-ter-ia, nooo i jeszcze wirtualna , cytowana tutaj, to może rzeczywiście zostaną tylko one lub une??
 • @lorenco 23:16:22
  "prezydent Syrii i...". -

  --- Miło spojrzeć na piękną kobietę, mądrego prezydenta i szczęśliwą rodzinę!
 • @Repsol 23:17:36
  "Dokładnie tak jesteśmy tu niemile widziani". -

  --- Gdybyś mógł to jaśniej wytłumaczyć...
 • @zygmuntbialas 23:32:33
  Będą internować i wsadzać do więzień myślących inaczej i mających inne poglądy pani Zygmuncie!!
  Bo o to własnie chodziło TKM, i tylko zmiana chorągiewki!dla niepoznaki nazywa się to demokracją.
  przeskakujemy na Pański blog, jest jeszcze??????
 • @trojanka 23:39:56
  Trojanko, spokojnie! Knuli, knują i knuć będą! Nie wolno się poddawać!
 • @lorenco 23:28:29 and @trojanka 23:39:56
  "... pies na szczycie! Sam sobie pisze komentarze, co za ściek tu się robi!".
  "przeskakujemy na Pański blog, jest jeszcze??????". -

  --- To chyba @Reinert układał!
  Drugi blog jest, trzeba będzie, pójdziemy tam, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/12/05/co-sie-dzieje-na-ukrainie-05-12-2015/

  Dodam (Pani wie, ale Czytelnicy mogą nie wiedzieć), że drugi, linkowany tu blog, jest na tzw. top-liście. Nie ma teraz wielu odsłon, bo nasz wysiłek skupiony jest tu, w NEON-ie.
 • @trojanka 23:29:10
  "Bo na pewno blog był przez chwilkę wyrzucony!jeszcze tyle widzę.....!" -

  --- O co chodzi? Nie do końca rozumiem.
 • @trojanka 23:39:56 (II)
  "Będą internować i wsadzać do więzień...". -

  --- To może nastąpić...
 • @zygmuntbialas 23:53:12
  No nie mogłam przez parę minut znaleźć Pańskiego bloga, był gdzieś w ciemnicy za karę, potem doznał łaski i wrócił!.
 • @trojanka 23:56:30
  "... był gdzieś w ciemnicy za karę, potem doznał łaski i wrócił!" -

  --- Pisze Lorenco: "Trojanko, spokojnie! Knuli, knują i knuć będą! Nie wolno się poddawać!"
  Będę podawał Pani systematycznie link do aktualnej notki na drugim blogu. Jeśli Pani zamieści tam jeden - dwa komentarze, to ja wybiorę z Pani tu wpisów 2 - 3 następne (dlatego tak, by nie dyskutować z samym sobą).
  Drugi blog powinien być utrzymywany przy życiu!

  Pozdrawiam Panią!
 • @trojanka 23:56:30 (II)
  "... potem doznał łaski i wrócił!" -

  --- Pisałem Pani kilka miesięcy temu, że kłopoty się zaczną, gdy będziemy przekraczać 10 tysięcy odsłon. A my ledwie dobiliśmy do 6 tysięcy :)))
  Nie dzisiaj oczywiście.
 • @zygmuntbialas 00:11:06
  Witaj, przez długi czas Twój blog był prawie w piwnicy.
  Lecz teraz mniej więcej powrócił na górę, co mnie bardzo ucieszyło, pewnie nie tylko mnie.
  Biznes is biznes i ilość kliknięć pewnie przeważyła nad "polityką", zwłaszcza, że są teraz reklamy. Pozdrowienia:)
  https://pp.vk.me/c627429/v627429221/29348/Ay6NE_CF0b8.jpg
 • @lorenco 00:32:13
  Witam Cię!

  Miałem dzisiaj sporo godzin w liceum dla pracujących, więc nie byłem przy komputerze, nie widziałem.
  A kto majstruje, nie wiem. Szkoda, że Marxa nie ma w Administracji. On i pomógł, i docenił wysiłek.

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 00:32:13 (II)
  A kotem jest śliczny :)))
 • @zygmuntbialas 00:38:42
  http://quer-denken.tv/index.php/1913-vorbereitung-eines-angriffskrieges
 • @zygmuntbialas 01:06:47
  http://remembers.tv/und-die-west-ukraine-geht-an-polen/
 • @zygmuntbialas 01:13:20
  Polska, Kresy, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=eo8Qb_O4jgo
 • @zygmuntbialas 01:16:17
  Rosyjski ekspert o Polsce, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=bDVpBCGQL0Y
 • @zygmuntbialas 01:19:22
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/05/kiew-unzufrieden-usa-lieferten-ukraine-schrottreifes-kriegsgeraet/
 • @trojanka 23:53:29
  http://i1.memy.pl/obrazki/455d1009485_dobranoc__milych_snow____.jpg
 • @zygmuntbialas 01:23:50
  Podczas gdy Obrońcy Donbasu cały czas są w napięciu, bo w każdej chwili może nastąpić ukropska ofensywa, podczas gdy cały czas podczas "pieriemienia" ostrzeliwane są przedmieścia Doniecka, Garłówki czy inne miasta, i wsie, pan Striełkow wozi się po Rosji w ramach swojej fundacji.
  Ten "bohater" spowodował to, że Powstańcy wycofali się ze Słowiańska, Kramatorska i innych miejscowości.
  https://pp.vk.me/c629231/v629231047/1f4a6/YLyFxrgdTJQ.jpg

  Jeśliby Trojanka zainteresowała się tą sprawą, warto:
  https://vk.com/mir_russ
  http://cont.ws/post/158487
 • @lorenco 02:03:43
  "... pan Striełkow wozi się po Rosji w ramach swojej fundacji". -

  --- No, jestem zaskoczony. Z tego, co wiem, Igor Striełkow był pro-powstańczy. Milcząco przyjąłem, że nie pozwolono mu działać.
  Jeśli znajdę swoją notkę o płk. Striełkowie, to podam Ci link.
 • @lorenco 02:03:43 (II)
  Spójrz! Tak to wyglądało z nim półtora roku temu, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/111763,pare-slow-tylko-o-plk-strielkowie
 • @zygmuntbialas 02:35:12
  Ja po rosyjsku, jak Kali zjeść słonia. Dlatego podałem linki i jesliby Trojanka miała czas na odwiedzenie linków, na przetłumaczenie i na wnioski, byłoby wspaniale.
  Ja także podziwiałem Striełkowa.
  Pozdrawiam Cię Serdecznie!
 • @lorenco 02:59:07
  "... i jesliby Trojanka miała czas na odwiedzenie linków, na przetłumaczenie i na wnioski, byłoby wspaniale". -

  --- Ja myślę, że postara się, by Cię nie zawieść.

  Pozdrawiam Cię serdecznie.
 • @lorenco 02:03:43
  Od siebie dodam ten artykuł z wywiadem ze Striełkowem do analizy.

  http://3rm.info/publications/60566-igor-strelkov-o-rechi-putina-ideynyh-dobrovolcah-i-nevzorove.html

  W swoim wywiadzie Striełkow zapytany o ostatnie zachowania Motoroli powiedział , cytuję wpierw pytanie, a później odpowiedź:

  "
  По словам Моторолы (видео см.ниже), главная сейчас задача - вернуть Донецкую и Луганскую области в состав Украины. / w tłumaczeniu : ze słów Motoroli / video poniżej/ głównym teraz zadaniem jest powrót donieckiego i ługańskiego okręgu do Ukrainy/

  И.С.: Скурвился Мотор. Бывает. И не такие ломались." I.C / w tłumaczeniu : Motorola skurwił się . Tak w życiu bywa. I nie takich jak on złamali/

  Ogarnięcie tego wszystkiego, bez siedzenia tam nie jst wcale takie łatwe. Kto praw i bohater , a kto się sprzedał? O co w tym wszystkim chodzi i o co toczy się obecnie gra. Jak mówi powiedzenie : bez pół litra się tego nie rozbierze".

  W kontekście tego wywiadu dla mnie szczególnie niepokojąca jest jedna informacja , a mianowicie ta , która mówi o tym , że umordowanej działaniami wojennymi ludności Doniecka i Ługańska jest już wszystko jedno, kto tam będzie rządził , byle zapanował spokój.

  Jest to myślenie bardzo życzeniowe, bo trudno mi sobie wyobrazić spokój w Donbasie , czy w Ługańsku w przypadku odpuszczenia tych terytoriów przez powstańców. Tam z miejsca zaczną się prześladowania i terror , nawiasem mówiąc , wobec tych , których kijowska junta , programowana przez USA , planowo niszczyła. Dla mnie byłby to czarny sen . Spełnienie planów NWO przez chaos do porządku z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z tego faktu. Jakie to kosekwencje ? Te konsekwencje to diabelski projekt nowego światowego porządku.
 • USA /Pentagon / nie tylko, że wie poprzez satelity i samoloty o handlu przez Turcję i IGIŁ rabowaną syryjską i iracką ropą,
  lecz to poprzez zaniechanie toleruje tj. przymyka na te oczywiste i znane mu dobrze fakty oczy /według mnie czerpie z tego nielegalnego procederu własne korzyści i stoi za tym procederem, a samoloty bezpilotowe i satelity slużą im w tym przypadku do monitoringu tego przstępczego geszeftu po to, by mniejszy złodziej nie okradł większego/ .

  Poniżej konferencja prasowa naczelnika slużby prasowej i informacji Ministerstwa Obrony federacji Rosyjskiej Igora Konaszenkowa

  https://www.youtube.com/watch?v=uNJbSEJjikw
 • @lorenco 02:03:43
  co takiego sie wydarzylo ze ten "bochater" ba ,mesjasz opisywany tu kilka m-cy temu jako ten ktory walczy o Donbas,Noworosje itd itp dzis jest tym kim jest.
  Moze to jakis agent.........MOSAD-u tak tylko pytam
 • @detektywmjarzynski 05:09:45
  "W kontekście tego wywiadu dla mnie szczególnie niepokojąca jest jedna informacja, a mianowicie ta, która mówi o tym, że umordowanej działaniami wojennymi ludności Doniecka i Ługańska jest już wszystko jedno, kto tam będzie rządził, byle zapanował spokój". -

  --- Jest to bardzo niepokojąca informacja. Jest oczywiste, że nastąpiłby ukraiński terror, któremu poddani są zresztą rosyjskojęzyczni mieszkańcy tych obszarów Noworosji, które nie znalazły się pod zarządem Doniecka /Ługańska.
  Myślę, że mieszkańcy nowych republik o tym wiedzą.
 • @fretka 09:14:42 oraz 09:51:59 oraz 10:11:02
  "Okazuję się, że...". -

  --- A ja myślę, że mamy zbyt mało danych do wydawania sądów.
  Z pewnych względów informacje o "odstąpieniu" płk. I. Striełkowa wydają mi się nieprawdopodobne.
 • @Zbójnicki pies 09:43:10
  "... tak tylko pytam". -

  --- Pytać można. Byłoby dobrze, gdyby to nie były pytania sugerujące.
 • O wyższości chodzenia na smyczy Amerykanów , od bycia na wolności,
  w tym artykule oprotestowanym moim komentarzem :

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/11/29/na-dlugiej-smyczy/
 • @zygmuntbialas 11:36:49
  Panie Zygmuncie, raczej nie zaprzeczy Pan temu ze zrowno w na Pana blogu jak i blizniaczym, na temat Strielkowa ukazywaly sie peany i to przez cale m-ce.
  Dzis zycie to weryfikuje , ten i wiele innych faktow to przyklad, ze za kilka m-cy znow bedziemy sie budzic z reka w nocniku
  Pozdrawiam
 • @detektywmjarzynski 11:41:59
  Najpierw o tej smyczy w tekście: "A co ze smyczą i z Ameryką. - Nie próbujmy jej zrywać. Niech się Ameryka sama najpierw się wyłoży".

  I Pański komentarz - Michał Jarzyński, 29 Listopad 2015 o 18:13:
  "Witam ! dawno u Was nie byłem, lecz widzę, iż smycz to Wasz talizman . Mnie do chodzenia na smyczy nie przekonacie. Mimo to życzę Wam powodzenia". -

  --- Zgadzam się z Panem.
  Za tę smycz trzeba strasznie słono płacić, a w końcu ma ta smycz czarodziejskie właściwości: sprowadza kupę nieszczęść, o czym przekonali się na przykład Ukraińcy.
 • @Zbójnicki pies 11:41:59
  Oczywiście, że zaprzeczę. Nie mam żadnych wiarygodnych informacji o przeniewierstwie I. Striełkowa, za to mam dużo danych o jego bohaterskich czynach.
  Jeden artykuł (którego zresztą nie czytaliśmy) nie wystarczy do zmiany oceny człowieka. Nie wystarczy też 10 takich artykułów. Gdy będę miał konkretne dowody, to poinformuję Pana.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 11:56:20
  "Аналитика Новороссии Интересно всем Гиркин. Точка". -

  --- Zerknąłem. Za mało pamiętam rosyjski ze szkoły, by móc zrozumieć.
  Oczywiście obstaję przy swoim: za mało informacji mamy, by rzecz poddawać ocenie.
 • @fretka 11:56:20
  O lizaniu d..y Amerykanom!

  Ministerstwo obrony Polski planuje poprosić NATO o umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. Tak stwierdził zastępca dyrektora departamentu WP Tomasz Szatkowski. Według brytyjskiej gazety The Guardian, ministerstwo dyskutuje włączenie Polski w program "odstraszania nuklearnego", aby zwiększyć poziom samoobrony.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2694987

  Nasz kraj Polska jest moim krajem ojczystym. Ten rząd, ta cała władza to zdrajcy Ojczyzny.
 • @fretka 11:56:20
  Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ten „bohater” od samego początku był wykreowany na rosyjskiego celebrytę w amerykańskim stylu przez rosyjską V kolumnę po to, by w odpowiednim momencie, przy pierwszej nadażającej się okazji wbić nóż /propagandowy-informacyjny/ w plecy Prezydenta Putina, by go w ten podły, podstępny sposób publicznie spostponować, skompromitować z zamiarem odsunięcia od władzy. To taki współczesny Brutus przez którego zabijany Cezar wypowiedział słowa : ” I ty Brutusie przeciwko mnie”. po łacinie : Et tu Brute contra me.

  Nie powiem, bowiem ja też zostałem urzeczony tą kreacją, szczególnie uwiódł mnie ten moment historii z udziałem Striełkowa w roli głównej , przypomnę :

  https://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU

  Jaki z tej bajki morał ?

  Otóż taki , iz w życiu trzeba uważać , w tym szczególnie na fałszywych przyjaciół.

  Przypomniał mi się fragment tekstu piosenki Ryszarda Riedla :

  Nie słuchałem nigdy ojca,
  Choć przestrzegał: „Zgnoją Cię!”
  Z naiwności w oczach chłopca
  Dziś już wielu śmieje się
  Ale jedno wiem po latach
  Prawdę musisz znać i ty:
  Zawsze warto być człowiekiem,
  Choć tak łatwo zejść na psy
  Kumpel zdradził mnie niejeden
  I niejeden przegnał, lecz
  Nie szukałem zemsty w niebie
  Co kto robi jego rzecz
  To dziewczyna, którą miałem,
  Chciała w życiu tylko mnie
  Teraz z innym jest na stałe,
  Każdy kocha tak jak chce
  Ale jedno wiem po latach,
  Prawdę musisz znać i ty:
  Zawsze warto być człowiekiem,
  Choć tak łatwo zejść… zejść na psy!

  https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

  Jest też takie powiedzenie : Boże chroń mnie przed przyjacielami , a przed wrogami ja się sam obronie.
 • @detektywmjarzynski 13:14:56
  "Ministerstwo obrony Polski planuje poprosić NATO o umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium". -

  --- Coś niewyobrażalnego!!!
  Niezgodne zresztą z aktem podstawowym NATO - Rosja z 1997 roku, o czym pisała gazeta DWN, a ja przetłumaczyłem, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127686,co-sie-dzieje-w-polsce-29-11-2015

  O Niemczech, tj. o wysłaniu wojsk niemieckich do Syrii napiszę po północy parę słów. Ważne informacje!
 • @zygmuntbialas 13:31:33
  RFN - Przeciw wysyłaniu wojsk niemieckich do Syrii, link:

  https://www.jungewelt.de/2015/12-05/002.php
 • Artykuł.....Antyputinowska partia imienia Striełkowa.
  Ode mnie informacja!!!
  Panowie proszę!!No dajcie sobie na wstrzymanie.To jeszcze coś wrzucać na blog jeden i drugi...no nie!!Ja nie znam na tyle dobrze rosyjskiego co powtarzam cały czas , żeby przeskoczyć tekst w 5 minut, dla mnie to żmudna praca, korzystanie ze słownika itp.to godziny zajęcia!!!
  Panowie żeście się rozhulali.Ja też Lorenco korzystam z tłumacza i go poprawiam, jak to mówią śpiewać każdy może!!!

  Teraz tłumaczenie , tyle na dzisiaj,
  W skrócie:
  Pan Girkin Striełkow twierdzi mianowicie ,że WWP " rozłożył"/ mówi gorzej/się w Donbasie oraz Krymie,w szczególności w kontekście jego przemówieniu do Zgromadzenia Federalnego Rosji.

  Czy możecie sobie przypomnieć jakiekolwiek poważne działanie Putina, który nie zostałby zaatakowane przez Girkina? Wszędzie zdrada, i w Donbasie oraz w Syrii i Rosji, oczywiście. Wszystko juz zlano i olano 10 razy.
  Rosja jest "symulacją państwa", które wkrótce się skończy" i "Putin zdradził wszystkich". Taki jest obraz świata Girkina (Striełkowa, Kotycza i innych ).

  Ostatnio Girkin był kluczową postacią w organizowanym przez Centrum Sulakshina okrągłym stole "Partia nowego typu stron: konieczność i perspektywy stworzenia jej w Rosji", która odbyła się w Centralnym Domu Dziennikarzy.
  Gdzie w obecności Girkina ogłoszono plany stworzenia partia anty-Putinowskiej na czele z Girkinem. sam Girkin się w tej chwili - na okrągłym stole nie zaprzeczył temu oświadczeniu.
  Girkin milczy. W ogóle, milczał przez prawie dzień po okrągłym stole. Gdy wniosek o ustanowienie partii anty-Putinowskiej obiegł kilka centralnych mediów Girkin (własciwie Kotych) na Forum Antykwaryczne wysłał coś niezrozumiałego jak "Ja ... nie wiem."
  Cokolwiek to było, sama tematyka anty-Putinowskiej partii Girkina została ogłoszona, nie bez udziału Girkina.

  Po pierwsze, rzecz idzie o partię. Partia - to nie jest jedna osoba. I żadna grupa fanów tego czy innego idola. Partia - jest to poważna sprawa, której utworzenie Girkin nie obędzie się bez poważnych innych ludzi.
  Po drugie, nie mówimy o jakiejkolwiek partii, ale o partii anty-Putinowskiej.
  To jest partia, która bezpośrednio rzuca wyzwanie i kwestionuje pozycję prezydenta Rosji. A jak to zrobić przy wysokiej ocenie głowy państwa?

  Idziemy krok po kroku:

  1)Skąd w ogóle pojawił się Girkin?
  Striełkow do rozpoczęcia wojny w Donbasie był emerytowanym pracownikiem FSB (jak się przedstawia), pracował jako szef ochrony u oligarchy Malofeeva. Dajmy głos Girkinowi:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3BLKcsD8zHc


  Dalej, ten szef służby bezpieczeństwa oligarchy Malofeeva podczas zjednoczenia Krymu z Rosją okazuje się być doradcą Aksenowa. Przypomnijmy, że Malofeev mówił o swojej dawnej przyjaźni z Aksenowem, i że [Malofeev] i nie jest mu obcy dla politycznej działalności Aksenowa.
  Równolegle z tym, doradcą Aksenowa był inny pracownik Malofejewa i wieloletni przyjaciel Girkina - Boroday , który do Krymu, był oficjalnie u Malofeeva konsultantem ds PR.


  Następnie, 12 kwietnia 2014 Girkin ze swoim zbrojnym oddziałem , 50 uzbrojonych bojców przybywa z Krymu do Słowiańska.
  W Sławiańsku, podstępem przechwytuje kontrolę już istniejących oddziałów lokalnej milicji.
  Tak, podkreślamy kontrola została przechwycona oszustwem, ale pośrednio ale milicji dano "pewne znaki" że Girkin nie poszukiwaczem przygód, a "osobą obdarzoną pełnomocnictwami".
  Jednym z takich znaków, oczywiście było mianowanie premierem DNR Borodai .
  Przypomnijmy, że ani Girkin ani Boroday, którzy nigdy nie mieli żadnych związków z Donbasem, ale za to obaj pracowali u Malofeeva i zostali jeden ministrem obrony DNI a drugi premierem DNI.

  Możliwy jest taki rozwój sytuacji bez udziału innych?
  I, oczywiście, Malofejew - to tylko widoczna część góry lodowej.

  2)W Rosji wiosną-latem 2014 informacyjne oświecenie wojny domowej w Donbasie zostało skonstruowane tak , że ​​jej kluczowym bohaterem został mianowany Girkin.
  Dokładniej mówiąc, nawet nie kluczowym, ale jedynym pełnoprawnym bohaterem wśród dowódców. Reszta, albo działa pod kierownictwem BogaWojnyRuskiegoMiraKutuzowaNaszychDNI, lub po prostu jest nieobecna w mediach.

  Oznacza to, że media narysowały komiks, którego głównym bohaterem (superstrelkov), zaimprowizowany bohater i podręczni głównego bohatera ( odcienie uzupełniające jego wizerunek i szare tło. I to wszystko na rosyjskim polu informacyjnym . Heroiczny obraz BogaWojnyRusskogoMiraKutuzowaNaszychDni Strełkow został stworzony w Rosji i dla Rosji, a nie w Donbasie i dla Donbasu.

  Tak pracowały wszystkie media od federalnych do patriotycznych i mediów zasobów internetowych.

  Możliwe to jest jeden bez drugiego?

  3) Girkin od czasu jego wyjścia do publiczności (która nastąpiła po kilku tygodniach po przybyciu do Sławiańska) zaczyna jęczeć, że " RosjaNiePomaga", stopniowo jęczenie przechodzi w " PutinOlał".
  Te intonacje podchwytuje wiele pijarowców Girkina.
  W rezultacie, PutinOlał" i " RosjaNIePomaga" są omawiane w uprawnionych patriotycznych mediach rosyjskich.
  A w rzeczywistości, to jak potraktować kilku bezpośrednich uczestników, w tym samego siebie Girkina,jak nie więcej niż pomoc z Rosji.

  Następnie Girkin, jak sam później przyznaje , wbrew rozkazom poddaje Sławiansk, Kramatorsk, Drużkova, Konstantinowkę i wiele innych miast (w sumie połowę terytorium kontrolowanym przez milicję DNR).
  I znowu, jak później sam przyznał, wydał rozkaz o kapitulacji Gorłowki i Doniecka (Miasto uratowano tylko dzięki odmowie milicji wypełnienia rozkazu Girkina).

  Tym niemniej PR Strelkova i wszystkie patriotyczne media (w tym media federalne) nie tylko się nie powstrzymały, ale także przeobrażają się w nową - histeryczną notę, która przekierowuje wszystkie strzałki na Rosję i na Putina osobiście.

  Jest możliwy taki rozwój wydarzeń bez udziału innych?

  4) Po rezygnacji, Girkin na miesiąc zupełnie wypada z przestrzeni publicznej, ale potem wyskakuje, i przysięga na wierność Putinowi, tworzy ruch publiczny "Nowa Rosja" Igora Strelkova (brzmi pełny tytuł),rozpoczynając (a raczej wznawiając) burzliwe życie w mediach.

  Girkin zaczyna podróżować po Rosji, otwierając oddziały ich ruchu.
  Przy tym retoryka Girkina zaczyna być wyrzutem dla wszystkich znaczących kroków prezydenta Rosji, i bardzo szybko przechodzi od ślubów wierności Putinowi do "Putin olał wszystkich". I, w dłuższej perspektywie, nie różni się zbytnio od probanderowskiej propagandy.
  Zaczyna krytykować wszystko,m.in. nazywając opołczenie Donbasu "bandą włóczęgów"

  W tym samym w OD "Nowa Rosja" Girkina idzie gromadzenie potencjału siłowego.
  O czym mówi i sam Girkin, i jego świta. Na przykład dajmy głos Maximowi Kałasznikowowi, który następująco skomentował obrady "Publicznego Forum antyterrorystycznego" (bohaterem, którego był Girkin): "Co do forum publicznego ... stworzenie antyterrorystycznej pomocy dla państwa, ale na podstawie prywatnych firm ochroniarskich i kombatanckich , w rzeczywistości są to małe prywatne armie, aby stworzyć samoregulującą się taką pozarządową organizację koordynatorów ". Propozycja nie jest za słaba? Jest oczywiste, że żadna prywatna struktura nie może walczyć z terroryzmem (lub oni są w trakcie tworzenia równoległego FSB?).
  To jest absurdalne. Jeżeli z takim wnioskiem, to mówimy o zniesienie państwowego monopolu . Co jeszcze może być powstanie "samoregulacji" (w czyim interesie?) Prywatnych armii? Liderem tejże "samoregulacji armii prywatnych ", oczywiście, został ogłoszony Girkin.


  Partia anty-Putinowska oczywiście istnieje. Jej pierwsza faza była wojna w Donbasie, gdzie "olanie" jej miało służyć do zdyskredytowania Putin i anty-Putin stać się prologiem do antyputinowskiego buntu. Oznacza to, że "Nowa Rosja" miała uderzyć po Krymie, inaczej nijak partia anty-Putinowska przy takim poparciu jakie ma Putin nie miałaby racji bytu.
  I Girkin zlewał Donbass.
  Najpierw zdał Slawiańsk, Kramatorsk, Drużgkovka, Konstantinowka .. (w sumie połowę terytorium kontrolowanym przez milicję dni), a następnie kazał oddać Mozgowojowi Lisiczańsk do ŁNRLC (i dlaczego ten rozkaz mógł wydać dlaczego zostałwykonany - dobre pytanie, prawda? ), a następnie kazał oddać Gorłowka i Donieck (ale tym razem milicja odmówiła wykonania rozkazu Girkina).
  Cały ten zlew Girkina jego PRowcy uzasadniali faktem, że jakoby RosjaNiePomaga i całą winę na własnej zdrady zwalili na Putina. Następnie, ze względu na wszystkie znane okoliczności, to brudna gra została zatrzymana. Donieck nie został oddany i zbrojny chaos nie został przyniesiony do Rosji.

  W tym anty-Putinowskiej partii nie mogło obejść się bez strony ukraińskiej.
  Ponieważ tylko strona ukraińska mogła we własnym interesie oczywiście zapewnić sobie reżim największego uprzywilejowania.
  Z możliwością swobodnego pobytu na terytorium, zbroić się na rachunek, wycofania pojazdów opancerzonych i broni, na przykład u Dniepropietrowskich spadochroniarzy, później okazały się jednymi z najbardziej nieprzyjaznych i będących w gotowości bojowej jednostek wroga .

  Przed całkowitym braku poważnych szturmów na miasta (wróg nie podjął żadnych realnych próbę zajęcia Slavyanska : kilka ataków, które miały miejsce , zamiast któych junta stosowała ludobójstwo , strzelanie do cywilów z broni ciężkiej (przy tym ten budynek SBU w Słavyansku, gdzie siedział Girkin pozostał ). Nie wspominając już o korytarzu któy dostał Girkin aby wyjść ze Sławianska do Doniecka. Obejrzyj ten film, przesłanych przez Girkina spin-doktorów centrum "Kassad", a zobaczysz kolumnę samochodó z włączonymi swiatłami i w takt muzyki spokojnie przechodzi wzdłuż drogi od Słowianska do Doniecka.

  Stawki bunt były bardzo wysokie. To, jak na Ukrainie, nie tylko problem władzy. Wskaźnik ten projekt. Na Ukrainie, nie tylko obalili Janukowycza i wzięli prozachodni kurs , tam budują nową - Banderowską tożsamość narodową , przeprowadzając nazifikację kraju.
  W Rosji, anty-Putinowska partia ... chyba nie przypadkiem ideologiem Girkina w Donbasie był hilteryst Iwanow-Liskin? Przypomnijmy, że dziś Iwanow-Liskin jest oficjalnym przedstawicielem Girkina w Petersburgu i szefem stworzonej przez Girkina "Unii weteranów Obrony Donbasu".

  To mega kombinacyjna gra została udaremniona, ale to nie znaczy, że anty-Putinowska partia imienia Strelkowa zakończyła działalność. Nazwa partia anty-Putinowska Strełkowa nadal. trwa. Ale po malutku. Ale nie wszystko na raz. A co będzie jutro? Powstaje pytanie, jak wiadomo, nie o pionka z przydomkiem "Striełkow" ale innych.
 • @zygmuntbialas 12:09:36
  To zwyczajowa złośliwość podszyta niebywałą radością panie Zygmuncie.

  Ja przynajmniej, cały czas powtarzam ,że nie znamy zakulisowych rozgrywek geopolityki w Donbasie bo skąd????
  Znają ja tylko agenci i to zapewne z Mosiowej strony., bo siedzą w tym po uszy od początku ,i dla nich dopóki nie został skaptowany do realizacji wytyczonego przez nich celu, nadal się, bo pycha władzy jest wielka jak widać!!!My sądziliśmy po czynach , które wydawały się szczere.
  No i Striełkow obecnie jak widać powinien być absolutnie popierany przez niektórych tutaj mosiowych braci, bo przecież stworzył "Ich partię" anty putinowską. tera już będzie cacy!!!
  Tak,jak my myślą ludzie, którzy nie zakładają zła u każdego człowieka, najpierw starają się dostrzec dobre cechy, dostrzec to dobro, patrzeć na "owoce" jak rzekł bardzo mądry Nauczyciel!!!
  Czasem niestety zgniłe owoce wychodzą później, bo któż zna serce człowieka??? nawet on sam czasem nie!!
  Ale jest takie plemię od węża które to wykorzysta, taką można powiedzieć czasem naiwność.
 • @trojanka 14:11:54
  Pisze Pani: "Panowie proszę!! No dajcie sobie na wstrzymanie". -

  --- Niepotrzebnie napisałem (żartobliwie): "Ja myślę, że postara się, by Cię nie zawieść". - Tyle mojej winy.
  Napisałem co najmniej dwukrotnie w tym tonie: "Nie mam żadnych wiarygodnych informacji o przeniewierstwie I. Striełkowa, za to mam dużo danych o jego bohaterskich czynach. Jeden artykuł (którego zresztą nie czytaliśmy) nie wystarczy do zmiany oceny człowieka. Nie wystarczy też 10 takich artykułów".
  Szkoda, że Pani nie skonsultowała ze mną tej decyzji. Przejrzałem Pani tłumaczenie i co ja mogę powiedzieć... Tyle, co już powiedziałem. Szkoda wnikać w szczegóły. Jeśli zawierzymy wszystkim internetowym informacjom, to nikt nie będzie czysty.
  Zalecam zawsze ostrożność i zdaje się Pani jest podobnego zdania.

  Pozdrawiam Panią.
 • @trojanka 14:26:33
  "... nie znamy zakulisowych rozgrywek geopolityki w Donbasie bo skąd????" -

  --- Tak, nie znamy dokładnie i dlatego trzeba być ostrożny w wyrażaniu sądów uważam.
 • @zygmuntbialas 15:28:54
  "Gazeta Prawna": "Bundestag zgodził się na udział niemieckiej armii w operacji antyterrorystycznej w Syrii. Wniosek poparło 445 posłów, 146 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu. Operacja może rozpocząć się jeszcze w grudniu.
  Niemcy skierują na Bliski Wschód sześć myśliwców Tornado. Nie będą one jednak brały udziału w bombardowaniach. Mają tylko dostarczać danych zwiadowczych na temat pozycji oddziałów Państwa Islamskiego. Poza tym Niemcy skierują do akcji samolot cysternę. Na Morze Śródziemne wypłynie z kolei niemiecka fregata, która będzie ochraniać francuski lotniskowiec Charles de Gaulle. W sumie w działania ma być zaangażowanych 1200 wojskowych.
  Nie ma mowy o wysyłaniu do Syrii wojsk lądowych. Niemcy zdecydowały się na udział w operacji na prośbę Francji, która prowadzi naloty na terrorystów Państwa Islamskiego. Szacuje się, że akcja będzie kosztować Niemcy około 130 milionów euro rocznie".
 • @detektywmjarzynski 05:09:45
  Cały wywiad z Motorolą tu:
  https://youtu.be/i7qVtMIzKsg
  Cóż tam można usłyszeć? Ano mało co. Przychodzą dziennikarze na wywiad i nie mają odpowiednich mikrofonów aby można było posłuchać wyraźnie, co odpowiadający na pytania ma do powiedzenia?
  Tak samo jest z wywiadami z Giwi.
  Bardzo ciekawe, można zawsze potem przekształcać wypowiedzi jak się chce! Mamy XXI wiek a ci tam nie mają normalnych mikrofonów?
  -------------------------------------------------------------------------------
  Streszczenie wywiadu z Motorolą z portalu Русский Мир

  Фашиствующие негодяи в наших окопах опаснее полка "Азов" | Насправді

  "Мы признаем, что нет никакого «изначального» конфликта по «этнической» линии украинцы-русские. Всякий, утверждающий обратное, есть провокатор вражды."
  Что делать

  Информационная война на пространстве Русского Мира началась не год и не десять лет назад. О крвожадных русских варварах "демократическая Европа" пишет веками. Со времен Петра Первого ничего не изменилось - пьяными русскими с балалайкой и "калашом" пугают детей по всему миру. Сегодня в подтверждение этого бреда наши идеологические враги используют фашистов, под теми или иными флагами выступающими от имени России. Причем эти фашисты называют себя как угодно - русскими националистами, новыми коммунистами, представителями либеральной интеллигенции, бежавшими от Хунты русскими патриотами, по случайности бывшими ранее украинцами еt cetera.

  Их фашистское нутро едино и проявляется в том, что никто из них не приемлет принципов, изложенных 15 марта 2015 года в программном документе ЧТО ДЕЛАТЬ(http://vk.com/wall-86598380_2491).
  Собственно, этот документ был нами написан именно для того, чтобы четко отделить настоящих патриотов Русского Мира и антифашистов от выступающих с псевдопатриотических позиций пособников Хунты. Которые своими выступлениями помогают и СМИ Хунты, и из кураторам на Западе рисовать Россию агрессором и пытаться провести линию фронта не между национал-олигархическим режимом киевской Хунты и антифашистами, а между русскими и украинцами.

  Именно против этих подонков, призывающих уничтожать жителей Украины даже не миллионами - десятками миллионов, требующими превращать их в каких-то мифических ново-малороссов, ставящих по ту сторону мушки людей только потому, что они называют себя украинцами, выступил один из наиболее известных командиров ДНР - Моторолла. Четко поставив "по ту сторону мушки" не украинцев, а фашиствующих подонков, независимо от цвета паспорта, партийной принадлежности и места, занимаемого ими в окопе.

  Выдержки из видеоинтервью с «Мотороллой»:

  - Как по-твоему, будет ли присоединение к России? Процесс остановился и не будет сценария крымского.

  - Я думаю, сейчас есть необходимость думать не о присоединении к России, а о присоединении Украины к ДНР и ЛНР для того, чтобы освободить народ от профашистской власти и террористических группировок. Это мне кажется более актуальным на сегодняшний день, нежели присоединение к России. Ну, можно присоединить к России на том этапе, на котором мы сейчас есть каким-нибудь способом: ползая на коленях, как угодно. А что с теми людьми в Днепропетровске, Запорожье? Я с разными людьми общался. Там люди, процент, которых поддерживает нынешнюю власть и нынешнее правление, Майдан, просто единичный. Он мизерный. Просто мизерный. Так что присоединяться к России сейчас слишком рано. А вот когда уже Украина захочет присоединиться к нам, тогда уже проще думать о каких-то присоединениях, нужно оно или нет, может быть, так же будем республиками побратимами в дальнейшем. Зацикливаться на каком-то присоединении, я думаю, не стоит....

  - По твоему почему ЛНР, ДНР соблюдают невыгодное перемирие? Могут ли республики в одностороннем порядке расторгнуть Минские соглашения?

  … Мы здесь люди, которые боремся за свое волеизъявление. Народ сделал свой выбор, мы это видим своими глазами. Нас никто не принуждает воевать. Мы боремся за свободу народа, за свободу волеизъявления. Люди не захотели. Вот эти люди, которые пошли на референдум, они НЕ ТО ЧТОБЫ НЕ ЗАХОТЕЛИ ЖИТЬ С УКРАИНОЙ, ЖИТЬ С УКРАИНЦАМИ, они не захотели жить с нынешней властью, той новой властью, которая пришла с ее профашистскими лозунгами, с ее профашистскими взглядами. По этому, с нашей стороны как бы для того, чтобы показать мировому сообществу, что мы настоящие люди, а не какое-то быдло непонятное и неуправляемое. Сейчас мировое сообщество начинает убеждаться постепенно. Вот поэтому и наше отношение к Минску такое.
  Естественно, украинским террористическим группировкам это не выгодно...

  - Если бы твоя воля, пошел бы на Киев?

  - Бессмысленно. Меня в Киев никто не звал. Бессмысленно идти на Киев. Я пришел сюда не с целью навязывания вооруженного конфликта. Не я эту войну начал. Сейчас мы находимся на том уровне, на том этапе, когда мы защищаем людей, а не мы наступаем, с целью захватить какие-то дополнительные территории. Есть административные границы двух республик: ДНР и ЛНР. Они сделали свой выбор….
  … А Киев. Самое главное не до Киева дойти сейчас. Самое главное выйти на административные границы, установить порядок на территориях своих республик, для того, чтобы быть образцом для УКРАИНЫ В ЦЕЛОМ, построить именно те республики, именно то государство, АВТОНОМНОЕ.

  - Как ты думаешь, будет тяжело переубедить киевлян, что Новороссия, Белоруссия, Россия не враг. Потому что там активно работает пропаганда на демонизацию нас вообще, как врагов УКРАИНЫ и «самостийности».

  - Я бы посоветовал тем людям, которые находятся в Киеве, даже тем людям, которые живут в Минске углубиться в изучение истории и они поймут, что нету такого определения НАЦИОНАЛЬНОГО, украинец, белорус или русский. Есть только региональное определение. Есть Белоруссия, где живут белорусы, есть Украина-Окраина, где живут украинцы, а есть Россия, где живут русские. И все. На самом деле, мы один и тот же народ. Если поехать в Ростовскую область или Краснодарский край, Ставропольский край, там «балачка» мало чем отличается от белорусского или украинского языка. Все это смешано воедино: русское, украинское, белорусское. Именно это вот заблуждение, недальновидность населения способствует превращение в овцу, которой можно просто диктовать. До тех пор пока ты слушаешь кого-то, чужое мнение, привязываешься к нему, домысливаешь его, введешься за этим человеком, ты овца, а не человек. Как только ты начинаешь осмысливать, чувствовать зов предков, тогда понимаешь. Я не считаю, что я воюю с какой-то Украиной. Вот мое подразделение, с вымышленным государством, по воле случая отделившегося от Советского Союза и за 23 года ничего не построившего, кроме барышничества и лжи.

  P.S. Специально для любителей "на цитатах Маркса строить II Интернационал" уточню - ни цвет паспорта или родной язык, ни прописка или место пребывания 11 мая 2014 года, ни даже служба в той или иной армии не делают из человека фашиста и сторонника Хунты или борца с ней. Любая гражданская война прокладывает линию фронта между людьми разных убеждений. И как только кто-то начинает воевать именно с украинцами, записывает десятки миллионов жителей Украины во враги, противопоставляет людей именно по национальному признаку, знай - перед тобой враг. Очередной фашист. Вдвойне опасный, если рядится в форму бойца армий ДНР или ЛНР и пытается выступать от имении русских и России.
  Михаил Он
  ---------------------------------------------
 • @trojanka 14:11:54
  Dzięki Trojanko:)
  http://www.budnet.pl/static/article_images/normal/tunbergia.jpg
 • @fretka 17:30:48
  Ajajaj! To by trochę a może więcej niż trochę wyjaśniało postępowanie Striełkowa...
 • @lorenco 18:59:50
  od " bochatera " do zera - cdn
 • @fretka 17:30:48
  No popatrz, a Mosio smutny jest i się nie cieszy, że Igor założył partię przeciwko Putinowi, o co walczą cały czas!!Myślałam,że Igor zostanie teraz Mosia bohaterem i idolem, a nie zerem!!
  No jak się ten człowiek pogubił w życiu, to już nie wie czy jest zadowolony czy nie!! rozdwojenie jaźni, potem zostanie Napoleonem:)))))
 • Wikileaks opublikowało nowe informacje na temat zestrzelenia przez Turcję rosyjskiego SU-24
  Wynika z tego materiału, że Erdogan kazał zestrzelić rosyjski SU24,na początku października, jak FR zaczęła bombardowania pozycji terrorystów ISIS.
  Erdogan zaczął konflikt licząc na poparcie Sojuszu Płn.atlantyckiego i G20.
  Ihttp://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/5664341d49fd5.jpgnformacje potwierdził Fuat Avni- nazwany tureckim Julianem Assangem.

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Famdn.news%2Fwikileaks-erdoghan-pochti-dva-miesiatsa-planiroval-ataku-na-su-24&post=-41232698_1055969
 • Uwaga , węże przypełzły i węszą!!
  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201408/1409054083_by_Fudal_inner.gif
 • Maryśce Le Pen rośnie oparcie we Francji-taka dygresja.
  http://cs629409.vk.me/v629409324/25e8f/LLaBi1aIN4E.jpg
 • Gilza z naboju z pozycji armii ukraińskiej w Donbasie, jedna z wielu tysięcy.
  http://cs630226.vk.me/v630226101/4e35/HTx_hBHz1Ys.jpg
 • Z historii o wojnie rosyjsko -tureckiej w obronie słowiańskiej Bułgarii i o rozgromieniu Turków
  https://www.youtube.com/watch?v=MREpXGJMmCs
 • @trojanka 19:44:26
  // No popatrz, a Mosio smutny jest i się nie cieszy, że Igor założył partię przeciwko Putinowi,//

  Serio, no to taka sensacja a ja nic nie wiedzialem. Jakze spieszno mi sie cieszyc jestem w "osmym" niebie
  pozdrawiam radosnie
 • Amerykańska dziennikarka:premier Grecji obwinił Turcję o naruszenie przestrzeni powietrznej swojego kraju, co NATO na to?
  Odp.To inna sytuacja
  dziennikarka : Co podwójne standardy?
  -Nie my podkreślamy nienaruszalność przestrzeni powietrznej, ale musimy zrozumieć , że Turcja jest w szczególnej sytuacji.
  Dziennikarka:I dlatego należy dać Turcji usprawiedliwienie i pozwolenie z powodu jej trudnego sąsiedztwa, żeby naruszała przestrzeń innych krajów?grecką na przykład.
  -Mówię, że przestrzeń każdego kraju jest suwerenna,a sytuacja Turcji jest szczególna.
  https://www.youtube.com/watch?v=LItNjfLMr-0&feature=player_embedded
 • @fretka 17:30:48
  Oj fretrka jaka ty dziwna.W Rosji futra sa tanie.Moja ma 3 ale malo je nosi bo sie boi by jakas kretynka ich farba nie oblala.
 • Kozacy i kukły Obamy i Erdogana.Termiuk.
  https://www.youtube.com/watch?v=dbime_fDLQM&feature=player_embedded
 • @fretka 17:30:48
  "20-latka w futrach" (na zdjęciach z I. Striełkowem) -

  --- Fotki potwierdzają to, że ładne są rosyjskie (czy też donieckie) dziewczyny.
 • @trojanka 20:19:15
  "Uwaga , węże przypełzły i węszą!!" -

  --- Zbyt dużo nie zdziałają :)))
 • Mieszkanka Jasinowatej:W jeden dzień ukraińcy zrucili nam 5 bomb.Spadly na nasz dom, na przedszkole,na sklepy.
  Zniszczyli rurę gazowa, zostaliśmy bez gazu.
  Ukraińscy weszli 4 czołgi , 5 wozów pancernych,czekali na DNR owców, jak usłyszeli ze idą zaczęli strzelać.Nie dali nam wezwać Straży Pożarnej.Paliło się , ale nikt nie przyjeżdżał gasić .
  Tylko krzyczeli Palcie się!!!
  Dziennikarka:Oni widzieli, ze strzelają po zamieszkałych domach?

  -Oczywiście ,że wiedzieli
  Spalili market, tam dużo ludzi zginęło!
  Siedziałam tu za stołem,jak zaczęłam uciekać , krzyczałam Boże pomóż mi, Boże!

  Do zachodniej Ukrainy odnosimy się normalnie,żyliśmy wspólnie, my też Ukraińcy,co oni robią, oni walczą ze swoim narodem, Boże ile u nas dzieci zginęło!
  Siedzieliśmy w piwnicy bez światła , przy świeczkach, nie było co jeść, w lodówkach wszystko się popsuło.
  Potem DNR owcy przywozili nam chleb, w cerkwi wydawali konserwy, kasze.Wojna nas zbliżyła.
  DNRowcy nam pomagali.


  Dz.Czy chcecie wrócić do Ukrainy?
  Nie nie chcemy,po tym co nam zrobili, tyle dzieci zginęło. Poroszenko mówił że nasze dzieci będą siedzieć w piwnicach, a ich będą chodzić do szkoły!!
  A nasze dzieci chodzą do szkoły, oni nas bombardują a i my się nie poddajemy!i wszystko.
  https://www.youtube.com/watch?v=sW9fSboyhBA&feature=player_embedded
 • W Stambule policja strzela do protestujących z Robotniczej Partii Kurdystanu.
  https://www.youtube.com/watch?v=dffi8tWHoec&feature=player_embedded
 • W Kijowie nie wolno używać wody z 43 przepompowni,ostrzegają służby sanitarne
  http://kiev.unian.net/1202770-sanepidemslujba-kieva-ne-rekomenduet-upotreblyat-vodu-iz-43-byuvetov.html
 • Dzieci rządzących i oligarchów ukrainskich na wojnę nie idą.Bawią się, studiują, zajmują się biznesami
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Finfokava.com%2F32365-zolotaya-molodezh-ili-kak-vlast-imuschih-berezhet-svoe-potomstvo.html&post=258247904_48149
  Turczynow Kiryłł.
  http://infokava.com/uploads/posts/2015-12/1449401481_1.jpg

  syn A.Awakowa - ministra MSW - biznesik

  http://infokava.com/uploads/posts/2015-12/1449401481_1.jpg


  Damir Achmetow= biznesik

  http://infokava.com/uploads/posts/2015-12/1449401550_4.jpg

  itd...
 • @trojanka 14:26:33
  Powracając Trojanko do Striełkowa: pisze się o nim wiele rzeczy, jednak nie daje mi spokoju fakt, że Opołczeńcy i nie tylko, zamieszczają na stronie
  http://vk.com/strelkov_info wiadomości z Noworosji na bieżąco - Сводки от ополчения Новороссии - a przecież mają wiele innych portali...
  Czy Striełkow te wywiady i swoje wypowiedzi autoryzował?
  Jeśli USA wydaje na propagandę dziesiątki milionów dolarów, na samej ukropii są to sumy też dość pokaźne, to czy skłócanie bohaterów Noworosji nie byłoby ich celem?
 • @trojanka 23:00:50
  I właśnie ze strony Streiłkowa można dowiedzieć się, że ukropy strzelają po Doniecku z grubej rury, zaczęli około 22 tamtejszego czasu.
  https://youtu.be/Sdh7Y9xbv9w

  https://youtu.be/XpE5ZGZH4zU
 • @trojanka 22:31:49
  Notka dzisiejsza opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127870,co-sie-dzieje-na-swiecie-07-12-2015
 • @trojanka 22:29:08
  "Mieszkanka Jasinowatej:W jeden dzień ukraińcy zrucili nam 5 bomb.Spadly na nasz dom, na przedszkole,na sklepy", link:

  https://www.youtube.com/watch?v=sW9fSboyhBA&feature=player_embedded

  --- Obejrzę po południu. Zamieszczę zapewne w następnej notce :)))
 • @lorenco 00:10:16
  "I właśnie ze strony Streiłkowa można dowiedzieć się, że ukropy strzelają po Doniecku z grubej rury,...". -

  --- W pośpiechu wyrażałem swoje zdanie, ale ciągle obstaję przy swoim: jest tak, że są pewne, a tu znaczne zasługi, udokumentowane i potwierdzone przez dziesiątki lub setki tysięcy ludzi. Nie może decydować jeden artykuł dziennikarza czy blogera, którego bliżej nie znamy, o zmianie naszych poglądów.
  Może starczy mi czasu, by wczytać się dokładnie w tłumaczenie, dokonane przez Trojankę, i zabrać głos, gdy moja wiedza będzie pełniejsza :)))
 • @lorenco 00:10:16 (II)
  ZB: "... i zabrać głos, gdy moja wiedza będzie pełniejsza :)))". -

  --- Chodzi o umieszczenie moich uwag w notce, najlepiej w najbliższej.
 • @lorenco 00:10:16
  Obserwacja ostatnich wydarzeń i działań terrorystów w Syrii, Iraku, Afganistanie oraz aktualne działanie ich zagranicznych zaoceanicznych sponsorów, w tym na Ukrainie wskazują, że USA z konsekwencją szaleńca realizuje swój tajny plan okrążania Rosji i wzniecania wokół jej granic i miejsc , w których znajdują się jej wojska tj. Syrii wojennego pożaru, co obrazowo można tak zilustrować :

  https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12108801_1901388696754011_5372533673089549468_n.jpg?oh=7c7484b7dfa81c42da970b53250fba73&oe=571B570D


  Prawdopodobnie temu celowi ma służyć przylot na Ukrainę pomocnik generalnego sekretarza USA ds. Europy i Eurazji Wiktorii Nuland , która po przylocie swe pierwsze kroki skierowała wprost do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

  http://voicesevas.ru/news/18763-nuland-pribyla-v-kiev-i-otpravilas-v-sbu.html

  Nadmieniam, iż od jej wizyty na Ukrainie, gdzie „charytatywnie” rozdawała ciasteczka ludziom na Majdanie w Kijowie zaczął się bałagan na Ukrainie , który trwa do dzisiaj . Przypomnę tę jej wizytę :

  https://www.youtube.com/watch?v=fbjNJbjEy04

  Według mnie przyjechała dolać oliwy do ognia na Donbasie . Podobno tak nie dawno miała udar. Nic ją życie nie nauczyło. Czynienie innym zła jest u niej silniejsze , niż troska o własne zdrowie i życie.

  Idź do diabła kobieto i daj innym normalnie i spokojnie żyć.

  Przypomnę, iż we wtorek na Ukrainę ma przybyć wiceprezydent USA Bajden, który ma wystąpić przed Radą Najwyższą.

  Ta amerykańska ofensywa dyplomatyczna na Ukrainie nic dobrego nie wróży , to zapowiedź popchnięcia Ukrainy do wszczęcia nowych bojowych działań na Donbasie, naturalnie –tak jak zawsze dotychczas- przy jednoczesnym obciążeniu tym faktem powstańców i Rosji. Hipokryzja jakiej świat nie widział.
 • @detektywmjarzynski 08:01:19
  Biden obecał Kliczce kontynuowanie sankcji wobec Rosji. No cóż „kruk krukowi oka nie wykole”

  http://voicesevas.ru/news/18774-bayden-poobeschal-klichko-prodolzhenie-antirossiyskih-sankciy.html
 • @detektywmjarzynski 08:01:19 oraz 09:31:12
  Viktoria Nuland i Joe Biden w Kijowie. -

  --- Pilnują amerykańskiego interesu.
  A Biden jeszcze interesu swego syna, który biznesuje na Ukrainie.
 • USA atakuje syryjską bazę Deir ez-Ezzor. Bandyci się nawet nie kryją kogo wspierają.
  https://www.youtube.com/watch?v=76CHQU7GGsc

  Jako były oficer sużb specjalnych z zawodu i z zainteresowań również prawnik i etyk stwierdzam, iż powoli wychodzi na światło dzienne przysłowiowe "szydło z worka" tj. cała prawda na temat sprawstwa kierowniczego i nicości moralnej , wielkiego pod względem militarnym i słabego pod względem moralnym wielkiego hegemona, którego siła to jak domki budowane na ruchomych piaskach, zwinie się ,przy byle okazji, jak klocki domina, stąd nielzja ich atakować wprost. Oni wcześniej , czy później /oby wcześniej/ sami się rozsypią w drobny mak.
 • @detektywmjarzynski 10:50:44
  "... powoli wychodzi na światło dzienne przysłowiowe "szydło z worka". -

  --- Jeszcze tzw. opinia publiczna mało wie, bo też już jakby nie było tej opinii publicznej. Tylko nieliczni wyrażają swą opinię, opartą faktycznie na tym, co się dzieje.
  Też mam tę nadzieję: "Oni wcześniej , czy później /oby wcześniej/ sami się rozsypią w drobny mak".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej