Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 12.12.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Zamieszanie w Kijowie: deputowany ściąga premiera Jaceniuka z trybuny parlamentu" - pisze gazeta "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

Na Ukrainie widać oznaki zbliżającego się upadku premiera Jaceniuka. Wiceprezydent USA Joe Biden ostro skrytykował kijowski rząd za korupcję i nepotyzm. Ten rząd na rozkaz Waszyngtonu doszedł do władzy. Teraz znalazł się w niełasce u mocodawców.

 

Ein Abgeordneter der Rada reißt am Freitag den Premier Arseni Jazenjuk vom Podium des Parlaments in Kiew. (Foto: dpa)

                              Tak odchodzi premier kijowskiej junty

Po ściągnięciu Jaceniuka z podium deputowani wdali się w bijatykę. Z trudem ich uspokojono:

 

 

Rząd na Ukrainie jest finansowany przez europejskich podatników. Kilka dni temu Międzynarodowy Fundusz Walutowy zmienił zasady przyznawania kredytów, by uchronić Kijów od bankructwa.

Po tych zamieszkach powiedział Jaceniuk w swym przemówieniu, że nie zrezygnuje z funkcji. Został wybrany - stwierdził - by kierować państwem za pomocą 'niewygodnych' środków. Jego partnerka polityczna Julia Tymoszenko też dąży do upadku rządu.

Zarzuca się Jaceniukowi korupcję, a głównym wyrazicielem tych zarzutów jest Micheil Saakaszwili, ściśle współpracujący z amerykańskimi neokonserwatystami. Jest Saakaszwili ich faworytem w wyścigu o fotel premiera. Zachodnie media informują, iż w ciągu niewielu dni zebrano wymagane 30 tysięcy podpisów w celu powołania byłego prezydenta Gruzji na premiera Ukrainy. Teraz prezydent Poroszenko musi ustosunkować się oficjalnie do petycji.

Tak więc dni, zainstalowanego przez Victorię Nuland, premiera Jaceniuka są policzone.

Joe Biden jest szczególnie aktywny na Ukrainie. Jego syn pracuje w ukraińskiej spółce Burisma, która ma swych lobbystów w Waszyngtonie. Są to dwaj bliscy współpracownicy sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego.

Biden powiedział niedawno, że Amerykanie zmusili UE do przyłączenia się do sankcji wobec Rosji. USA chcą oderwać Kijów od Moskwy i równocześnie kontrolować rynek surowców, jak też gazociągi z Rosji do Europy.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/11/tumulte-in-kiew-abgeordneter-reisst-premier-jazenjuk-vom-podium/

 

Co się dzieje na świecie - 12.12.2015.

 

"Putin ostrzega przed prowokacjami przeciw rosyjskiej armii" - piszą w DWN.

Prezydent Rosji Władmir Putin polecił rosyjskim siłom zbrojnym, by działać ostro przeciw prowokacjom w Syrii. Cele, które zagrażają rosyjskiej infrastrukturze, należy natychmiast zniszczyć. Ostrzeżenie jest skierowane przede wszystkim do NATO-wskiego państwa Turcji.

 

In dieser Woche hatte erstmals das U-Boot Rostow-am-Don in die Kämpfe in Syrien eingeriffen. (Foto: EPA/RUSSIAN DEFENSE MINISTRY)

W tym tygodniu okręt podwodny Rostow wkroczył po raz pierwszy do akcji

"Wszystkie siły, które zagrażają rosyjskim jednostkom w wojnie domowej w Syrii, mają być zniszczone" - powiedział w piątek dowódca rosyjskiej armii. Rosja podjęła już działania w celu ochrony swych żołnierzy i bazy lotniczej w Syrii. Będą stacjonować dodatkowe siły obrony powietrznej.

Pod koniec listopada Turcja zestrzeliła rosyjski samolot myśliwski w Syrii, który rzekomo naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Rosja wprowadziła po tym wydarzeniu sankcje wobec Turcji i żąda przeprosin.

Putin powiedział, że te środki nie mają żadnych celów geopolitycznych i nie służą testowaniu nowych broni, ale są potrzebne, gdyż rozwój IS stanowi zagrożenie dla Rosji. Prezydent potwierdził, iż naloty będą koordynowane z USA i Izraelem, by uniknąć incydentów.

Turcja nadal prowokuje. Turecki minister spraw zagranicznych Mewlut Cavusoglu powiedział w piątek, że cierpliwość jego państwa wobec Rosji ma swoje granice.

Problem polega na tym, że USA nie mają już pełnej kontroli nad machinacjami wojskowych w NATO i jego tajnymi służbami. Także neokonserwatyści odgrywają niebezpieczną rolę w tle. Według irackiej posłanki mieli senatorzy McCain i Graham powiedzieć, że podjęto już decyzję o nowej inwazji, w której ma uczestniczyć 150-tysięczna armia. Ma składać sie ona z kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy amerykańskich i przede wszystkim tych zrekrutowanych w regionie arabskim.

Rosja wniosła już skargę do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Równocześnie USA wywierają nacisk na tureckiego prezydenta Erdogana i krytykują go publicznie za to, że terroryści z IS mają ciągle dostęp - przez Turcję - do międzynarodowych rynków surowcowych.

Po słowach W. Putina rosyjskie siły lotnicze i marynarka wojenna zadały znaczne straty bojownikom Państwa Islamskiego. "W walce przeciw IS wspiera Rosję bronią i amunicją opozycyjna Wolna Armia Syrii (FSA)" - powiedział Putin. Kilka jednostek FSA walczy wspólnie z regularnymi oddziałami Syrii przeciwko ekstremistom w prowincjach Horus, Hama, Aleppo i Rakka.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/11/gegen-die-nato-putin-warnt-vor-provokationen-gegen-russische-armee-in-syrien/

KOMENTARZE

 • To zdjęcie jest lepsze:)
  https://pp.vk.me/c543101/v543101008/b10c/kZ7q2EaQw_s.jpg
  i film z parlamentu ukropii
  https://youtu.be/4gDF7ib66yY
 • @lorenco 02:31:15
  SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !

  Ponad 1,5 miliona odsłon na YouTube w ciągu dnia!
  Zamieściłem w notce.

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 02:31:15
  Piekne wideo, jak ze Szwejka! Tyle watkow w tej przepychance! Ukraincy to jakas nieszczesna grupa ludzi bo narodem ich nazwac nie mozna.Sa wsrod Ukrancow ludzie swiatli, wyksztalceni, o humanitarnych ambicjach, starajacy sie stworzyc narod ale jednak chamstwo bierze gore i nic z tego nie wyjdzie.
 • Mafie walczą o zyski
  ,,Zarzuca się Jaceniukowi korupcję, a głównym wyrazicielem tych zarzutów jest Micheil Saakaszwili, ściśle współpracujący z amerykańskimi neokonserwatystami. Jest Saakaszwili ich faworytem w wyścigu o fotel premiera."
  Czyli Ukraińcy nadal będą rabowani, tyle że przez inną mafię. Sztuczny twór pod nazwą Ukraina jest państwem jeszcze bardziej teoretycznym niż Polska, bo tam obcy niemal oficjalnie mianują najwyższych urzędników państwowych.
 • @fretka 07:18:49
  Robi wrazenie:))
 • Cyrk...na wesoło...
  https://www.youtube.com/watch?v=RmJmFUHRCIw&feature=player_embedded
 • Kryzys panie kryzys...z orzechami z firmy Poroszenki
  http://cs629228.vk.me/v629228504/26259/sy_knfK7Hbo.jpg
 • Graham rozpoczyna serię "Donieck żyje i pracuje"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ag99dGhRqwQ
 • Kijowianie do Jaceniuka Bakaja - Królik odejdź!!!
  http://cs631619.vk.me/v631619737/5289/Tir4us99xkA.jpg
  http://cs631619.vk.me/v631619919/2b7d/JiuFGZPecVc.jpg
  http://cs631619.vk.me/v631619454/60ab/d7yBg337cH8.jpg
 • Z serii na Ukrainie nie ma nazizmu....dzień z życia Mariupola...
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Famdn.news%2Ffoto-iz-zhizni-v-mariupolie&post=-41232698_1056648

  ochroniarz.
  http://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/5669e2f0e0337.jpg

  jedziesz sobie do pracy, a tu bach przed tobą....WehrmahtFunWagen
  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/5/6/0/6712065.jpg
  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/7/6/0/6712067.jpg


  idziesz do bankomatu....a za tobą...
  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/2/7/0/6712072.jpg
  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/6/7/0/6712076.jpg

  podchodzisz do okna uzbrojeni i umundurowani przystawiając automat do głowy ,....samochód sąsiadowi rekwirują na własne potrzeby.....

  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/1/8/0/6712081.jpg
  http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/2/9/0/6712092.jpg
 • :))
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2015/12/12/v8civqp5hw.jpg


  pozdrawiam
 • Między nogami premiera Bakaja --ręka Kremla
  http://cs629230.vk.me/v629230057/3aefb/4MVXdx6_UUI.jpg
 • Co wam ten obrazek z ukraińskiego sejmu przypomina ?
  Tak tak ! w Polsce też żydowski motłoch w sejmie wył tupał walił butami w blat z wykrzywionymi mordami ! mało sie nie udławili swoimi żydowskimi rzygowinami ! a najbardziej zajadła była PO i Nowoczwsna !
  !
  Tak sie żydowsko-ukraiński motłoch zachowuje w kne-sejmie w Polsce i na Ukrainie ! bo to ten sam motłoch z poręki żydo-USA !!!!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydzi to najnikczemniejsza nacja na świecie !
 • @staszek kieliszek 05:19:46
  "Ukraincy to jakas nieszczesna grupa ludzi bo narodem ich nazwac nie mozna". -

  --- Już Roman Dmowski uznał, że mieszkańcy Ukrainy nie są narodem. Niedawno Vaclav Klaus ocenił podobnie.
 • @Lotna 06:58:49
  "Czyli Ukraińcy nadal będą rabowani, tyle że przez inną mafię". -

  --- Przez TĘ SAMĄ mafię, sterowaną z Waszyngtonu.
  Ta inna - zdaje się - mafia to są naziole.
 • Podobne wydarzenia dzieją się w wielu parlamentach...
  Sensacja dnia...chwilka smiechu...i przełączanie na jakiś mecz .
  Żałośni ludzie wybierają żałosnych przedstawicieli.

  Ps.
  Ciekawostką, nie dostrzegalną na filmie, jest , że w trakcie szarpaniny Jaceniu mówił do prowadzącego obrady po...rosyjsku.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:12:30
  Wojna w Polsce?! „Wezwiemy obce wojska, zastrzelimy Kaczyńskiego, podpalimy siedzibę PiS”

  mainstreamDo niebywale kryzysowej sytuacji doprowadziły rządzące jeszcze niedawno elity polityczne spod znaku PO-PSL. Doniesienia, jakie napływają z mediów są skrajnie niepokojące. Mowa m.in. o zastrzeleniu Jarosława Kaczyńskiego, podpalenia siedziby PiS na Nowogrodzkiej czy wezwaniu obcych wojsk w celu „przywrócenia demokracji„.

  Oni grożą nam wprost interwencją militarną państw zachodnich! Żadna ekipa nie miała tak wielkiego bólu dupy na odchodnym jak dziś PO-PSL i związany z nimi „salon„. Dlaczego? Bo 800 afer tej ekipy wciąż czeka na wyjaśnienie, rozliczenie i ukaranie. To są przestępcy i oni dobrze wiedzą, że waży się teraz ich los.

  PiS, czyli partia niestety konserwatywna i katolicka, zyskuje u mnie dużo po tym, jak reaguje na nią mainstream. Czyli jak reagują ludzie, którzy przez lata wyzyskiwali i zniewalali nasz kraj, bogacąc się przy tym ponad miarę.

  Przyjrzyjmy się tym wypowiedziom.

  O ostatnich wydarzeniach i o zamieszaniu związanym z Trybunałem Konstytucyjnym możecie przeczytać poniżej:
  –Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?
  –PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
  –„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

  „Siedziba PiS może zostać podpalona” to z kolei napisał Stefan Niesiołowski z PO.
  Link poniżej:
  http://telewizjarepublika.pl/quotmoze-dojsc-do-spalenia-siedziby-pisquot-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-slow-niesiolowskiego,27182.html

  „Od kilku dni w internecie krąży historia pewnej kobiety, która została ostrzeżona przez muzułmanina, że 12 grudnia nie powinna wsiadać do warszawskiego metra. Dlaczego? Po zamachach w Paryżu w całej Europie narasta niepokój związany z zamachami terrorystycznymi.”
  Dalej:
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/warszawa/ostrzegl-ja-nie-wsiadala-do-metra-w-warszawie-12-grudnia-czy-jest-sie-czego-bac_739649.html

  A w tej poniższej wypowiedzi, prof. Stępień ostrzega „swojaków” by nie chodzili na demonstracje uliczne, bo coś złego może się stać. Przestrzega swoich przed zaplanowaną prowokacją, mającą posłużyć jako pretekst do interwencji?! Również w tej wypowiedzi, Stępień wprost grozi nowemu polskiemu rządowi obcą (w domyśle – niemiecką) interwencją militarną. Trzeba dodać, że takie artykuły (jak poniższy z niemieckiej interii) nigdy nie ukazują się bez wyraźnej zgody kogoś ważnego.

  „Ludzie nie powinni wychodzić na ulice, bo zawładnie nimi przerażenie i zapanuje chaos. Może nawet dojść do strzelaniny, albo mogą pojawić się żądania wprowadzenia władzy dyktatorskiej – wyjaśniał.
  Zaznaczył też, że sprawy mogą postępować w błyskawicznym tempie i zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku. – Może zrodzić się pomysł, żeby poprosić o pomoc kraje sąsiednie. Niewykluczone też, że Ci sąsiedzi w ogóle nie będą pytali, czy ta pomoc jest potrzebna, tylko wejdą. Przecież Zachód nie będzie ryzykował kolejną wojną światową.”

  Dalej:
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/komentarze/news-jerzy-stepien-zamach-sie-juz-dokonal-jestesmy-swiadkami-demo,nId,1937131#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Co przyniesie przyszłość? Nie wiadomo. Ważne jest jednak to, że w niemieckich mediach siejących spustoszenie w polskich umysłach, już pojawiają się otwarte groźby wojny ze strony zachodniego sąsiada. Już raz taka sytuacja była, i zakończyła się rozbiorami.==
  https://kefir2010.wordpress.com/2015/12/12/wojna-w-polsce-wezwiemy-obce-wojska-zastrzelimy-kaczynskiego-podpalimy-siedzibe-pis/

  RFN mamy za miedzą.....
 • @ele 09:53:47
  Szlag ich trafia. że musieli oddać frukty!
  Szykuje się zadyma..
 • @Zbigniew Jacniacki 10:12:30
  "Podobne wydarzenia dzieją się w wielu parlamentach...". -
  --- Tak, owszem. Ale na Ukrainie są to zdarzenia wyjątkowo częste.

  "... w trakcie szarpaniny Jaceniu mówił do prowadzącego obrady po...rosyjsku". -
  --- Także w nazi-batalionie mówią po rosyjsku. Przynajmniej część z nich.
 • @dron67 12:33:17
  Prof. Stępień: "Teraz jesteśmy tylko świadkami kolejnej odsłony demontażu państwa prawa i likwidacji resztek działających w jego ramach instytucji. Parlament już de facto nie funkcjonuje, bo opozycja nie ma absolutnie nic do gadania". -
  --- Prof. Stępień jest jednoznacznie po jednej stronie i tak to widzi (lub każą mu widzieć). Tak na dobrą sprawę opozycja nigdy nie miała nic do gadania, bo jej na ogół nie było w parlamencie.
  Jeśli chodzi o zagrożenie niemieckie, to dzisiaj jest tak, że Niemcy są też zwasalizowane przez USA. Nie upatrywałbym dzisiaj zagrożenia z ich strony. Są co prawda w pamięci polskie tzw. Ziemie Zachodnie, ale dzisiaj mają Niemcy możliwość dojenia Polaków bez konieczności posiadania Śląska, Pomorza i Warmii.
 • @dron67 12:33:17 (II)
  Postawił Pan pytanie: "Co przyniesie przyszłość?" -

  --- I odpowiedział Pan: "Nie wiadomo".
  I przy tym obstaję :)))
 • Edwart Hodos.Obchody hanuka, w Wierchownej Radzie Ukrainy.
  pod hasłem "Ukraina i Izrael na zawsze razem".
  Mówi E.Hodos: Hanuka to święto religijne i chyba powinno być obchodzone w synagodze,a nie w organie prawodawczym jakim jest Wierchowana Rada. To już raczej w Knesecie powinien być obchodzony.
  Chciałbym podkreślić, ze w ostatnich dniach zaszły dwa ważkie wydarzenia dla niezależnej Ukrainy, podkreślam niezależnej!!!
  Pierwsze to wizyta J.Bidena,wiceprezydenta USA, który wyznaczył jaką prawidłową drogą mają iść towarzysze.Druga to nowa tradycja z Chabadem i pod flagą Chabada. To dwa znaki niezależności za którą Ukraina położyła życie tysięcy ludzi i 24 lata sama siebie nazywała niezależną.
  Popatrzmy i uradujmy się z tej świętej i pełnej niezależności, pod tą kopułą ukraińskiego knesetu.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jV6Qsxqh4zY
 • @zygmuntbialas 13:51:48
  Ale jest jakiś plan w stosunku do Polski, oby nie taki:

  ==Formalnie RFN miala byc pod okupacja USA do 2090 roku, rzad,media,itd.Wszystkie dyrektywy wychodza z Pentagonu i Wall Street . To co sie dzieje to bicie piany dezorientacji ale w tym jest jakis plan zwany dążeniem na wschod przy czym za wszelka cene ,po trupach bialych europejczykow.
  Eugenicy maja dokladnie oszacowany plan i liczby pozostalych slowian zyjacych miedzy Uralem a Odra i ich celem jest zredukowanie tej liczby. Faktycznie to Polacy powinni miec jakas podziemna organizację ,na wzor AK,przygotowana na wszelki wypadek ale niezaezna od rzadu.==
 • @dron67 14:10:14
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/12/a107.jpg
 • @dron67 14:10:14
  "Faktycznie to Polacy powinni miec jakas podziemna organizację ,na wzor AK,przygotowana na wszelki wypadek ale niezaezna od rzadu."

  Już jest! Nowoczesna.pl....

  Ps
  żartowałem ;-/
 • @Jasiek 14:14:44
  Te bansksterskie pomioty już mają wyższe notowania od 'peło'..
  Weekend będzie ciekawy..

  Chyba że w ich przypadku to AK > armia krupierów.. ;)
 • @trojanka 14:04:08
  "Obchody chanuka, w Wierchownej Radzie Ukrainy pod hasłem "Ukraina i Izrael na zawsze razem". -

  --- To i niedługo powiedzą chyba: "Polska i Izrael na zawsze razem".
 • @dron67 14:10:14
  "Faktycznie to Polacy powinni miec jakas podziemna organizację ,na wzor AK,przygotowana na wszelki wypadek ale niezaezna od rzadu". -

  --- Wydaje mi się dzisiaj to niemożliwe. Tak na moje oko każda organizacja powyżej 10 osób (łącznie z klubami filatelistycznymi) ma swych opiekunów.
  System jest szczelny. Komuna w środkowej i końcowej fazie nie potrafiła zapewnić sobie takiej szczelności.
 • @Jasiek 14:14:44
  Jeszcze jakiś czas będziesz musiał na nią zaczekać. Będzie się składała z kiboli , kryminalistów i innych wykolejeńców. Będą dbać o to żebyś nie napisał na forum czegoś co jest nie po myśli obowiązującej propagandy , również o zapewnienie bezpieczeństwa agenturalnym rządom tak żeby ich społeczeństwo kiedy się wk..... ostatecznie nie wywieszało na latarniach. Kasa na utrzymanie formacji będzie pochodziła z tych samych źródeł co na utrzymanie istniejących już organizacji tego rodzaju na Ukrainie.
  Za jakieś trzy lata , kiedy już będzie pewne że obecna władza przegra wybory.
 • @Jasiek 14:14:44
  "Już jest! Nowoczesna.pl...". -

  --- No tak. Żart... Gorzki żart.
  Ale taka jest prawda /"prawda", niestety.
 • @Galopujący Renifer 15:09:55
  "Będą dbać o to żebyś nie napisał na forum czegoś co jest nie po myśli obowiązującej propagandy,...". -

  --- Tak, ku temu zmierza, ku ukrainizacji.
  Tam "nowy system" przyszedł gwałtownie, więc i była opozycja. Przede wszystkim Donbas powstał!!!
  Ale widzimy: nic za darmo. Tyle ofiar i zniszczeń...
 • @trojanka 13:32:02 I "apiatь" w szabas... i wyraziście ...w szósty dzień chanuki
  http://svc.toldot.ru/images/chanukkiya5.jpg

  https://media.cackle.me/c/f2/0c92eb95c867da00a3707298c2700f2c.jpg
  https://m.youtube.com/watch?v=2qpPJcbp4hs

  https://m.youtube.com/watch?v=HTnTsfz_ql0
  -------------------
  par..szywe i par..szewache.

  A nie mówiłam..? Chciałoby się rzec..!

  Bądź dzielny Батя - Pawle Dremowie. Pozdrów ode mnie Мozgowoja, Batmana, Iszczenkę ...i wielu bohaterów... naiwnych w swej wierze i walce o lepszy świat. Dzisiaj już chyba nikt nie ma wątpliwości, że po dziecięcemu naiwnych.
 • @Berehynia 15:46:45
  Witam Panią!

  "Bądź dzielny Батя - Pawle Dremowie". -
  --- Przykro, że takie "żniwo" następuje po bohaterskim powstaniu.
  Pamiętajmy o Pawle Dremowie!

  Pani zna lepiej ode mnie te realia. Jeśli Pani znajdzie chwilę czasu, to proszę napisać kilkanaście zdań o Pawle Dremowie i Jego śmierci. Pani zrobiłaby to znacznie lepiej ode mnie.
  Poza tym zamierzam przetłumaczyć dwa krótkie teksty o konszachtach Ukrainy z Turcją, a opublikowałbym to w nocy lub jutro po południu :)))
 • @zygmuntbialas 14:52:58
  Tak właśnie jest. Gumowych uch w Polsce są całe zastępy. Należy uważać na emerytowanych wojskowych , emerytowanych pracowników specsłużb i oczywiście na same służby. Kiedy są tobą zainteresowani nagle sąsiad z którym nie gadałeś od piętnastu lat lub nawet nie wiedziałeś że masz takiego sąsiada zaprasza cię na flaszkę lub w jakiś inny sposób zaczyna się do ciebie przybliżać.
  Założę się że wszyscy tu piszący mają już gdzieś swoją kartotekę. Oczywiście nie mam na myśli tych piszących na zlecenie.
  Dziennikarze radiowi którym w czasie audycji na żywo może coś nieodpowiedniego się wymsknąć mają obecnie pozakładane tzw "karty radiowe". Posiadanie takiej karty umożliwia występy na żywo. Kiedy coś ktoś chlapnie co się nie spodoba kontrolującemu można stracić kartę i możliwość pracy. Nasłuch trwa non stop i to bywa w niektórych rozgłośniach że tuż za plecami spikera.
 • @trojanka 16:15:51
  "Możecie zabić ludzi, ale narodu nie zabijecie"

  A ile to już narodów zniknęło...

  Boje się, że powstaje jeden, globalny. Sowiecki.

  Niemcy starały się przeciwstawić (a może budować globalny-szwabski?) i dostali po tdi i falę uchodźców. W sumie moim zdaniem to, co spotkało Węgry i Islandię to drobnostka w porównaniu z tym, co spotkało Niemcy. My jako państwo w razie sensownych reform i prób uzyskania suwerenności spotkamy się z czymś pomiędzy tym co spotkało Węgry a tym co spotkało Niemcy.

  Teraz są demonstracje neokomuchów ćwierćgłupków w obronie TK. Strach pomyśleć czego oni są jeszcze w stanie bronić.

  Serdeczności.
 • @zygmuntbialas 16:19:46
  Realia, Panie Zygmuncie są ..."hybrydowe". Moje zdanie wyraziłam wcześniej, ale na ile znam życie na Pana blogu i tak będziecie zamieszczać oficjalne zajawki "płotek ŁNR".
  https://pp.vk.me/c623731/v623731297/2edc4/Awl7Y7Wsprs.jpg

  Tu podaję link do mniej oficjalnych poglądów. Może ktoś przełoży na nasze. Zawsze twierdziłam i nadal twierdzę, że komentarze anonimowych obserwatorów są po stokroć cenniejsze niż oficjałki niesuwerennych organów władzy.
  https://pp.vk.me/c7001/v7001964/1774e/4Yo0YflxXMM.jpg
  http://colonelcassad.livejournal.com/2519385.html?page=2
  -'''------
  No cóż. Pozwolę sobie wyrazić smutek i żal pieśnią kozaczą "Nie dla Ciebie", w wykonaniu Pelagii ...(kadry z "Cichego Donu" z 1957 r.).

  https://m.youtube.com/watch?v=Y0hUHFuFic8

  Nie dla Ciebie przyjdzie znów wiosna,
  Już nie dla Ciebie Don się rozleje
  I serce dziewczęce nie zabije
  z uniesieniem... już nie dla Ciebie. 

  Już nie dla Ciebie kwitną sady,
  W dolinie zagajnik rozkwita.
  Tam słowik się z wiosną spotyka
  A jego śpiew już nie dla Ciebie.

  Już nie dla Ciebie kują konia,
  Wiatr grzywą rumaka się bawi.
  Koń bije kopytem i nic nie wie, 
  Że jego kują już nie dla Ciebie. 

  Już nie dla Ciebie przyjdzie Wielkanoc, 
  Przy stole zbierze się rodzina,
  Chrystus zmartwychwstał - z ust popłynie.
  Wielkanoc dziś już nie dla Ciebie. 

  Dla Ciebie za to jest ołowiu kęs,
  On w ciało Twe białe się wbije.
  Łzy gorzkie się z oczu poleją.
  Taki los, bracie, czeka Ciebie.

  ---------
  A tu 1 odcinek serialu z 2015.
  https://m.youtube.com/watch?v=DfSiwILaJ2o
  http://m.kp.ru/share/i/12/9394208/big.jpg
  Pozdrawiam wszystkich ....dobrych.
 • @trojanka 16:24:47
  Dowódca szóstego oddzielnego Pułu Kozaków zmotoryzowanej piechoty (OMSP) Ludowej Milicji LRL pułkownik Dremow Paweł zmarł w wyniku wybuchu podłożonej w jego samochodzie bomby - służba prasowa prokuratora generalnego Republiki ,. "Według wstępnych informacji, bomba wybuchła, zainstalowana w samochodzie, którym jechał Dremov z jego kierowca" - podało ministerstwo. Dremow zmarł dziś w Pierwomaisku w wyniku wybuchu jego samochódu. Kolejną ofiarą aktu terrorystycznego popełnionego przez kijowskie służby bezpieczeństwa stał się kierowca dowódcy 6 OMSP. Komenda Przedstawicieli Ludowych policji i szef MGB LRL twierdzą, że morderstwo jest kontynuacją ataków terrorystycznych które popełniają na terenie LRL dywersanci Kijowa. Przypomnijmy, że w dniu 9 grudnia w akcie terrorystycznym w Roweńky uszkodzono urządzenia stacji nadawczej radia i telewizji. Wybuch uszkodził sprzęt łączności, w związku z tym, zostało przerwane nadawanie kanału "Lugansk24" i stacji radiowej "Radio kozackie". Ministerstwo Komunikacji LRL podało, że BRT Koncern już prowadzi prace naprawcze. W ciągu 10 dni obiecują przywrócić w całości. Jak stwierdzono w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego Milicji Ludowej LRL, na terenie Republiki działają specjalne grupy terrorystów i wywrotowców, z terytorium Ukrainy w celu destabilizacji, sabotażu i ataków terrorystycznych na ważne instalacje. Organy śledcze i siły bezpieczeństwa LRL prowadzą badania w celu zidentyfikowania i postawienia przed sądem sprawców. Ponadto, w regionie Roweńki 11 grudnia nieznani sprawcy zerwali dwa tory kolejowe na stacji "Dzerżinka".
  http://nnr.su/85907
 • @zygmuntbialas 14:52:58
  ==--- Wydaje mi się dzisiaj to niemożliwe. Tak na moje oko każda organizacja powyżej 10 osób (łącznie z klubami filatelistycznymi) ma swych opiekunów.
  System jest szczelny. Komuna w środkowej i końcowej fazie nie potrafiła zapewnić sobie takiej szczelności.==

  Dlatego stworzno 'wolny' internet........... ;)
  maja wszystkich na widelcu, ale ja ma to w doopie.
  Przepraszam..
 • Dałem 5*
  Syjonistyczna Żydówka, korespondentka z USA dla Radia Wnet, Irena Lasota, w związku z zestrzeleniem przez Turków rosyjskiego myśliwca powiedziała 30.11.2015r., że:

  „należałoby złożyć kwiaty pod ambasadą Turcji, którzy stanęli w naszej obronie, bo Rosja może przecież naruszyć i naszą przestrzeń powietrzną”.

  Radio Wnet – projekt internetowego serwisu społecznościowego, powstały w 2009, założony przez Krzysztofa Skowrońskiego (poch. żydowskie), Grzegorza Wasowskiego (poch. żydowskie), Katarzynę Adamiak-Sroczyńską i Monikę Makowską-Wasowską, Wojciecha Cejrowskiego (poch. żydowskie), i Jerzego Jachowicza.
  Radio Wnet nadaje na fali warszawskiego katolickiego Radia Nadzieja.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/12/irena_lasota.jpg

  Lasota (Hirszowicz) Irena – ur. 1947r. – m.in. dyrektorka i założycielka w 1984r. fundacji na rzecz demokracji w Europie Wschodniej IDEE w Waszyngtonie. W PRL należała do tzw. komandosów w „marcu 1968”. Członek ZMS, pracowała w wydawnictwie Wiedza Powszechna, od 1970r. działaczka emigracji w USA. W 1981r. współzałożycielka Komitetu Poparcia Solidarności w NY. jej inicjatywy efektywnie wspomagały część „opozycji” w Polsce. Członek kapituły Nagrody im.J.Giedroycia. W marcu 2008 odznaczona przez prezydenta L.Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za udział w wydarzeniach Marca’68.
 • @trojanka 13:40:11
  Ave. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQcZF93oCLCHthGiZI4Yj1HSHqbcZYFaL_xPxt8CCuUdtIy6_Vwug
 • Bijatyki w parlamentach
  Bijatyka w koreańskm parlamencie
  http://www.sfora.pl/swiat/Bijatyka-w-koreanskm-parlamencie-WIDEO-a9362
  Bijatyka w tureckim parlamencie
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bijatyka-w-tureckim-parlamencie,386857.html
  Bijatyka w gruzińskim parlamencie. Trzy osoby ranne!
  http://www.fronda.pl/a/bijatyka-w-gruzinskim-parlamencie-trzy-osoby-ranne,45563.html

  i w wielu innych krajach
  np. w Argentynie,w Czechach,wielokrotne w Tajwanskim parlamencie,
  w Iraku czy Wenezulei

  Nic nowego
 • @Zbójnicki pies 22:05:03
  Też piszę że w krajach niecywilizowanych żadnej demokracji nie będzie . Patrz na Jajceniuka zdjęcia . :)))))
 • @Zbójnicki pies 22:05:03
  To znaczy, że to jest takie fajne, co nie?
  Jak Tobie się to podoba i uważasz, że to normalność, okey, każdy ma swoje spojrzenie.
  Jajceniuka uważam za gada i mordercę, jednak patrząc z innej strony, to jest on premierem państwa.
  Takiego zachowania parlamentu w stosunku do premiera, nie ma nigdzie.
  Dzikie Pola dały przykład, a że Takim jak Ty to się podoba, czyli jest przyzwolenie. Niedługo można będzie w parlamencie udusić premiera, prezydenta, czy go zastrzelić. Ale fajnie! Napiszesz: nic nowego.
 • @trojanka 23:04:11
  Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=QU_rv0UNj1U
 • @trojanka 23:04:11
  To nie salon, to sala "rycerska" z zakutymi łbami.
 • @Repsol 22:45:26
  https://pp.vk.me/c629313/v629313275/2cdfc/pPTEgJL0N50.jpg
 • @lorenco 23:16:34
  http://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201510/1446304324_40qesh_600.jpg
 • @trojanka 23:04:11
  Ciekawy obraz pod tytułem:
  "R. Szuchewycz i Bandera potępiają/ sądzą tych, którzy niszczyli nasz naród przez wiele wieków."
  "Р. Шухевич та С. Бандера засуджують усіх,хто знищував нашу націю протягом багатьох віків."
  https://vk.com/albums-41232698?z=photo-41232698_392037967%2Fphotos-41232698
  I którzy to tak niszczyli naród ukraiński? Jak rozpoznaję to: Lenin, Stalin, car któryś, cesarzowa Katarzyna, Hitler no i nasz marszałek, naczelnik Piłsudski.
  I co na to nasi "polscy patrioci" popierający banderland?
  https://pp.vk.me/c543101/v543101622/86a9/5_A7vHliA0k.jpg
 • @lorenco 23:22:43
  Witam.Pozdrawiam. Dla naszych debili .Ave. : http://img.sadistic.pl/pics/28txc83.jpg
 • @zygmuntbialas
  Ave Amigo . : Niestety google wycina wszystko tam się nic nie dowiemy .Zakład ?.
 • @lorenco 22:58:23
  Oczywiscie ze to wiecej niz skandal,nigdy bym takich zachowan nie popieral.
  Nie jest to miejsce na takie sceny. Napisalem ze tak sie dzieje w wielu krajach i tyle, bardziej czy mniej cywilizowanych,bardziej lub mniej demokratycznych
  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies
  Wybacz kto się tłumaczy to sam się oskarża .Pozdro.
 • @Repsol 00:16:46
  8-))))))))))))
  Pozdrawiam
 • @Repsol 00:16:46
  https://pp.vk.me/c543101/v543101647/fb7a/qmkoEpwccWA.jpg
 • @Zbójnicki pies 00:19:38
  Prosiłem Ciebie o to, żebyś mnie uświadomił, co to znaczy to 8-))), nie rozumiem waszego młodzieżowego slangu?
 • @Berehynia 18:20:21
  Notka o zamachu na Pawła Dremowa opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/128035,co-sie-dzieje-na-ukrainie-13-12-2015

  Napisałem, że nic nie zmieniłem, jednakże w toku publikacji musiałem ze względów technicznych zmienić zdjęcie.
 • @Galopujący Renifer 17:44:34
  ++++

  --- Zamieściłem to zdjęcie w dzisiejszej notce.
 • @lorenco 18:26:38
  Zamieściłem tekst w dzisiejszej notce :)))
 • @dron67 20:09:22
  "Dlatego stworzno 'wolny' internet........... ;)" -

  --- Tak, ludzie muszą się gdzieś wygadać.
  Nie ignoruje oczywiście pozytywnych stron internetu.
 • @Rzeczpospolita 20:22:03
  Witam Pana!
  Dziękuję za docenienie!

  Dużo jest takich jak Irena Lasota w przestrzeni publicznej, a szczególnie w otoczeniu PiS. To widać zresztą w Pańskim komentarzu. Oni dominują i czasem mamy wrażenie, że w Polsce są tylko oni i ich myśli.

  Piszę krótko, bo komputer wysiada.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:53:14
  Witam Cię
  i pozdrawiam.
 • @Jasiek 17:45:40
  ==Strach pomyśleć czego oni są jeszcze w stanie bronić.==

  Fakt, idiotyzm nie ma granicy...................
 • @Zbójnicki pies 00:11:04
  Przy Usa-izraelskich wpływach nie ma krajów demokratycznych.
  To są brednie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej