"Odbyły się już na Ukrainie wspólne manewry bojowników i amerykańskiej armii. Wtedy jednak szkolenie przebiegało pod kątem walki z Rosją.

 

Ein Kämpfer der Freiwilligen-Miliz Asow. (Foto: dpa)

                                      Bojownik nazi-batalionu Azow

Szef skrajnie prawicowej jednostki bojowej Andrij Biletsky stwierdził, że jego ludzie są gotowi do walki w Syrii przeciwko IS. 'Możemy wysłać legion do Syrii, aby walczyć po stronie zachodniej koalicji' - powiedział Biletsky.

Skrajna prawica ma dobre stosunki z USA. Żołnierze amerykańscy szkolili też neonazistów. Uczestniczyli także we wspólnych manewrach. Szczególną sympatią darzą teraz ekstremiści niespodziewanie Turcję. 'Biorąc pod uwagę ochłodzenie stosunków turecko - rosyjskich, jest konflikt interesów między tymi państwami. Jest więc logiczne, że Turcja musi wzmocnić swe relacje z Ukrainą' - podsumowuje Biletsky".

Link do niemieckiego tekstu:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/12/neo-nazis-aus-der-ukraine-wollen-mit-den-usa-in-syrien-kaempfen/

 

Potwierdzeniem słów ukraińskiego ekstremisty jest następny krótki tekst, zamieszczony w DWN:

"Kraje kandydujące do UE - Ukraina i Turcja - zamierzają współpracować przeciw Rosji. Planowane są miliardowe kontrakty w przemyśle zbrojeniowym. NATO przychylnie patrzy na ten rozwój.

 

Der türkische Präsident Recep Tayyip Erdogan und sein ukrainischer Amtskollege Petro Poroschenko im März 2015 in Kiew. Beide Staaten wpllen jetzt in der Rüstung zusammenarbeiten. (Foto: dpa)

        Erdogan i Poroszenko podczas spotkania w marcu 2015r. w Kijowie

Ukraińskie przedsiębiorstwo państwowe Ukroboronprom i turecka spółka ASELSAN kończą rozmowy na temat kontraktów, dotyczących uzbrojenia. ASELSAN zmodernizuje ukraińskie czołgi i wyposaży je w systemy elektrooptyczne. Ponadto współpraca obu firm w ramach różnych programów zostanie pogłębiona.

Obroty Ukroboronpromu wynosiły 6,9 mld dolarów w roku ubiegłym (coś jednak kwitnie dzięki wojnie Ukrainy z własnymi obywatelami - przypis ZB). W koncernie pracuje łącznie 60 tysięcy pracowników.

ASELSAN rozwija obecnie aktywny system bezpieczeństwa (AKKOR) do pojazdów pancernych. System ten ma być wykorzystany również w ukraińskich czołgach.

Wcześniej Rosja uznała za nieaktualne wszystkie umowy wojskowe o współpracy z Turcją. Powodem tej decyzji było zestrzelenie rosyjskiego myśliwca przez tureckie siły powietrzne.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/12/gegen-russland-tuerkei-und-ukraine-wollen-militaer-partnerschaft/ 

 

Przejdźmy do spraw wewnętrznych Ukrainy: Poroszenko wezwał posłów, aby wygrali z Rosją za pomocą intelektu.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał Radę Najwyższą, aby głosowała za przyjęciem ustawy o decentralizacji władzy i powiedział, że Rosja może być pokonana przez "wysoką inteligencję". To było w sobotę, 12 grudnia na stronie głowy państwa.

Ukraiński prezydent, przemawiając na forum deputowanych rad lokalnych Bloku pro-prezydenckiej "Solidarności", powiedział, że nadejście pokoju w Donbasie jest bezpośrednio związane z emisją decentralizacji.

Według Poroszenko, czas ostatecznego głosowania nad projektem zmian do Konstytucji nadchodzi. Uzyskanie rozwiązania, nie będzie łatwe, "ponieważ ze względu na obiektywne i często fascynujące okoliczności, jest ona ściśle związane z walką dyplomatyczną o powrót do suwerennej Ukrainy, czasowo okupowanych obszarów Donbasu" - stwierdził prezydent.

"Nie mogę doczekać się mądrości i inteligencji najwyższego organu ustawodawczego Ukrainy. Nasz IQ przekracza 300, a tylko bardzo wysoka inteligencja, z pomocą naszych sił zbrojnych, pozwoli nam ograć tak silnego przeciwnika jak Rosja" - powiedział Poroszenko.

Taka jest czy będzie zapewne odpowiedź Donbasu:

   "To wam a nie Donbas! Gnidy banderowskie!"

Przypomnijmy: Zgodnie z mińskimi ustaleniami, podpisanymi przez Poroszenkę, Ukraina ma stać się federacją okręgów, których sprawujący władzę mają być w znacznym stopniu niezależni od kijowskiego rządu.

Ma teraz Poroszenko problem. Do lutego przyszłego roku musi wejść w życie ustawa o decentralizacji. I jak ją przegłosować, gdy większość deputowanych jest przeciw, a skrajne ugrupowania wyjdą na ulicę czy wręcz wystąpią z bronią przeciw kijowskiej juncie. Pozostało głowie państwa odwołanie się do "mądrości i inteligencji ukraińskich posłów".

 

Co się dzieje w Niemczech - 14.12.2015.

 

Dużo się dzieje - napiszę o tym zapewne w następnym tekście. Dzisiaj tylko wprowadzenie:

 

Angela Merkel, mit Soldaten des Sanitätsdienstes der Bundeswehr in Leer. (Foto: dpa)

                                                        Angela Merkel

"Angela Merkel wzywa do obalenia Assada" to tytuł artykułu, zamieszczonego w "Deutsche Wirtschafts Nachrichten":

"Angela Merkel jest za obaleniem syryjskiego prezydenta. Odrzuca jakąkolwiek współpracę z armią Assada, a więc jest bardziej radykalna od rządu USA.

Jaka jest zasadność obalenia wybranego prezydenta innego państwa? - O tym nie mówi kanclerz Merkel.