Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Polsce - 15.12.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kaczyński musi podziękować Szydło za pracę i sam zacząć być premierem rządu" - pisze Krzysztof Cierpisz w swym najnowszym artykule.

+++

Laudetur Iesus Christus

 

Cztery kroki Kaczyńskiego albo śmierć PIS.

Okres po przełomowym zwycięstwie PIS nad PO oraz zainstalowaniem pisowskiego prezydenta Dudy wykorzystano w PIS-ie najgorzej, jak tylko możliwe (relatywnie do zmian wskaźników poparcia społecznego w nowym Sejmie - tj. wywindowanie Nowoczesnej na lidera opozycji). Nawet biorąc pod uwagę te fałszywe wyniki wyborów, wedłg których Nowoczesna rzekomo przekroczyła próg wyborczy, to ocena rozgrywania polityki przez PIS jest negatywna.

A już biorąc pod uwagę to, że Nowoczesna jest w Sejmie skutkiem oszustwa wyborczego, bo faktycznie mogła dostać około 2% głosów, to ocena polityki PIS w relacji do wzrostu popularności partii żyda Petru z tym zastępem ordynarnych chamów na mównicy jest tak druzgocą, że należy zastanowić się, czy aby najbardziej księżycowe w swej niewiarygodności teorie konspiracji, tu faktycznie nie są przypadkiem w stu procentach wiarygodne.

 

Bo rezultat popularności Petru w stosunku do prawie żadnego poparcia wyborczego można wytłumaczyć jedynie beznadziejnym postępowaniem PIS – a co może być zaaranżowane.

Potworny cham Petru, który na oczach posłów pisiaków bezkarnie obraża ich partyjną koleżankę K. Pawłowicz, bezkarnie - bo nie jest za to walony w mordę przez normalnego mężczyznę z PIS, daje nam żenujący obraz tej partii - nie tylko jako bezmózgowców, ale też facetów bez jaj. I sytuacja PIS tak właśnie wygląda - tam nie ma ani mózgu, ani jaj. Co zatem robić?

No właśnie!?

Dziś nasz Jarosław został pokazany na demonstracji PIS w otoczeniu autentycznego babińca, baba z lewa, baba z prawa, baba z tyłu, baba deklamuje wiersze wzywające do boju. Etc., etc. Nie dziwota, że Pis-owi idzie tak jak idzie, bo kobiety nie nadają się do życia publicznego i ich udział w takim życiu zawsze i wszędzie doprowadza społeczeństwa do degradacji, czego Polska jest najlepszym przykładem.

 

 

Lew i Lwice.

Czy damskie towarzystwo Kaczyńskiego

odstraszy żydowskich rabusiów (same samce) grabiących Polskę?

 

 

A niech nas nie myli „symetryczny” udział bab w partii Petru. Bo tamte wrzaskliwe baby, to żydówki, to jakieś tam bliższe lub dalsze pomioty pokolenia Wand Falkowskich, które przecież nie są ujęte takim samym etosem etyczno-kulturowym jak Polki i jako takie funkcjonują zupełnie odmiennie, a wszelkie porównania nie są tu w żaden sposób wymierne.

Kiedy Petru rzuca łajnem na PIS, po imieniu obraża jego posłanki i Polak widzi, jak pisiaki chowają się pod stołami, to mamy łatwy do przewidzenia obraz przyszłości następnych 2-3 miesięcy, gdzie rozdygotany Kaczyński nic już nie może i ewentualnie ogłasza przedterminowe wybory, w których Petru ma nawet większość i to kto wie, czy nie w pojedynkę.

Tchórzliwy, zdezorientowany PIS zasługuje na naszą całkowitą pogardę, otrzymał zwycięstwo niejako mimo woli z rąk zdesperowanego społeczeństwa, które w samotności musiało dodatkowo pilnować skrzynek wyborczych, bo PIS nawet o takie rzeczy nie umiał zadbać! PIS to niegodne barany, popychane na rzeź przez tego przybłędę z Rumunii, demonstracyjnie na nich plującego i rozdającego im siarczyste kopniaki.

Nie mielibyśmy jakiegokolwiek współczucia, bo „tak masz, jak na to pozwalasz”, ale chodzi nam tu o Polskę, o Naszą Ojczyznę, która jest zakładnikiem - z jednej strony tchórzostwa, a drugiej strony gangsterskiego chamstwa nastawionego na wielkie i ostateczne łupy - rozbiory Polski.

 

Te cztery kroki ratunkowe PIS to:

 

 1. Usunięcie Szydło jako premiera i przejęcie rządu przez Kaczyńskiego.
 2. Likwidacja TK z dniem 2 lipca 2015 (retroaktywnie) – z powodu utraty atrybutów sądowych przez trybunał, z powodu rażących błędów prawnych dokonanych przez sam trybunał – co wyklucza jakąkolwiek dyskusję o czymkolwiek.
 3. Przejęcie totalnej władzy nad mediami.
 4. Reorganizacja PKW jako organu – służby mundurowej – w celu uczynienia go absolutnie szczelnym na oszustwa wyborcze.

 

Rozwińmy  nieco te cztery punkty.


Ad.1. Kaczyński musi podziękować Szydło za pracę i sam zacząć być premierem rządu. Przy czym musi skupić wokół siebie zwykłych, normalnych mężczyzn  i samemu przejść na jakąś testosteronową dietę w konsultacji z jakimś dobrym gastrologiem, bo właściwy poziom testosteronu we krwi jest niezbędny do podejmowania decyzji. Nie są to jakiś podśmiechiwajki, ale piszemy to na poważnie.  W historii nasza Królowa Jadwiga, Marysieńka, Bona, caryca Katarzyna, królowa Wiktoria, a obecna Merkel (gorsza dla Niemców i Polaków niż Hitler) to jedynie potwierdzenie tego, że rządy kobiet prowadzą te społeczeństwa do zagłady. Jeśli Polacy chcą się ratować, to Szydło musi odejść.


Ad.2. Trybunał, podejmując w lecie całkowicie błędne orzeczenia, utracił moc formalno-merytoryczną do dalszego orzekania, a nawet i egzystencji. Z powodu utraty tych niezbędnych atrybutów sądowych TK musi zostać orzeczony przez Sejm jako nieistniejący z dniem wydania tamtych rażąco błędnych wyroków. W takim wypadku TK jest uznany (retroaktywnie) za nieistniejący z oczywistymi skutkami dla wszystkich aktów prawych aktywnych i biernych dotyczących tego trybunału po tamtym czasie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, również dla Andrzeja Dudy, który nie będzie ryzykował rzekomych trybunałów stanu - wilk syty i owca cała.


Ad.3. Media muszą być przejęte przez rząd – w trybie natychmiastowym – i przekazane pod społeczną radę narodową, która będzie kontrolowała politykę programową i kadrową mediów państwowych czy społecznych. Media prywatne będą zmuszone do sprzedania 51% akcji w ręce akcjonariatu społecznego, ale tylko polskiego (np. przez giełdę). Udział kapitału zagranicznego nie może przekraczać 20 % w spółkach medialnych. Rząd nałoży powszechny podatek od działalności gospodarczej na międzynarodowe giganty internetowe działające na polskim rynku i niepłacące podatku takie jak: Facebook, YouTube, Yahoo etc. Da to dziesiątki miliardów dolarów do kasy państwowej tak, że będzie można dać nie 500, ale 1000 złotych na dziecko, a i dla emeryta wystarczy na jakieś tam lekarstwa. Polska nie musi wprowadzać tu nowych ustaw, a tylko ściągnąć podatki według obowiązujących reguł i to łącznie z zaległościami podatkowymi od dziesięcioleci plus odsetki karne. A gdyby przedstawiciele tych molochów w Polsce mieli jakie wątpliwości, to należy podciągnąć sprawę pod przestępczość zorganizowaną i tych przedstawicieli zamknąć w poczet długów wobec skarbu państwa. Serwery obsługujące polski ruch przesyłu danych muszą stać w Polsce i podlegać kontroli polskich służb.
Wspomniana Rada Narodowa Medialna będzie wybierana w wyborach samorządowych lub podobnych i mieć podobny status prawny.


Ad.4.  Należy utworzyć profesjonalną służbę Państwowej Komisji Wyborczej, o rygorach bezpieczeństwa i kar za przestępstwa na poziomie zasad podobnych do wytwórni papierów wartościowych. Należy określić górną granicę wieku członków PKW oraz wykluczyć osoby, które należały do PZPR, są naturyzowane w Polsce lub podobne. Należy powołać instytut PKW, który jako placówka naukowa będzie pracował nad zasadami formalno-prawnymi regulującym prawidłowy przebieg samych wyborów, jak i ich kontroli.
Ten punkt 4-ty jest arcyważny z punktu psychologicznego. Szybkie ustanowienie takiego „wodoszczelnego” systemu może odżegnać pokusę "zamachu stanu" w Sejmie. Wisi to w powietrzu, a zamach ten ma być wykonany przez Petru, tzn. na jego konto jako czarnego konia w przyspieszonych wyborach. Oczywiście Petru jest za głupi do tego, aby taki "zamach stanu”przeprowadzić, ale już oszuści wyborczy mogą się o to pokusić.  Tak było poprzednio wiele razy, np. Palikot czy wybory samorządowe z PSL-em w roli zwycięzcy.

Jeśli Grupa Trzymająca Władzę (GTW) zorientuje się, że "zamach stanu” Petru w przyspieszonych wyborach jest niemożliwy, to i w Sejmie sytuacja będzie uspokojona. Bo to, co robi Petru obecnie, to jedna wielka kampania przedwyborcza, skierowana prawdopodobnie na wybory wiosenne lub przedwakacyjne, a najpóźniej jesienne.

 

Powyższe słowa napisaliśmy oczywiście z myślą nawet i o PIS, ale jest wątpliwe, czy takie dotrą do świadomości (mentalności bardziej) liderów tej partii. Słowa te kierujemy chyba głównie do młodego pokolenia Polaków, którzy podjęli walkę o Polskę na przeróżnych posterunkach. Tak postępuje Prawdziwy Polak, on nie ogląda się na nikogo, a organizuje walkę. Szybkie budowanie samorządów, szybkie wyłanianie liderów - to nasze narodowe cechy i nie wierzmy w te żydowskie kłamstwa propagandowe mówiące o tym, że my jesteśmy chorobliwymi indywidualistami. Polak potrafi!

Widzimy wspaniały przykład ludzi od RKW, którzy są przecież głównymi sprawcami tego zwycięskiego dla PiS-u układu w Sejmie.

Apelujmy do wszystkich działaczy RKW o natychmiastowe przekształcenie się w partię polityczną, która przygotuje się do walki wyborczej w następnych wyborach i do Sejmu, a kto wie, czy nie w przyspieszonych wyborach na prezydenta. Bo Andrzej Duda w oparach świeczek chanukowych utracił niezbędne atrybuty prezydenckie i chyba będzie zmuszony odejść przed upływem kadencji, gdyż nie ma nic gorszego w polityce, jak utrata prestiżu politycznego.

Tak czy owak te cztery punkty to ratunek dla PiS w Sejmie, a w przypadku nowych wyborów jest przyczynek do dyskusji nad programem dla nowej partii, która Daj Boże wyłoni się z grona działaczy RKW.

RKW to przecież ruch społeczny - taki sam, jaki wyłonił się z „Solidarności” 35 lat temu. Wtedy upadł razem z „Solidarnością”, a teraz może jesteśmy trochę bogatsi o doświadczenia i chociaż dużo słabsi, to i tak  powinniśmy umieć rozegrać to dużo lepiej niż wtedy.

 

 

In Christo

Krzysztof Cierpisz

13-XII-2015

+++

 

Artykuł opublikowany w Gazecie Warszawskiej, link:   //www.gazetawarszawska.com/pugnae/2799-cztery-kroki-kaczynskiego-albo-smierc

 

PS. Dołączam do notki film - wideo pt. "Apel do Dudy", przesłany przez blogera @nikander:

 

KOMENTARZE

 • Ostre! Nie dla pięknoduchów.
  https://youtu.be/SAICzDT4J38
 • @nikander 00:33:19
  Dołączę do notki.

  https://www.youtube.com/watch?v=SAICzDT4J38&feature=youtu.be
 • @zygmuntbialas 00:57:09
  http://wikary.pl/media/cache/b9/70/b9705c11facaa64d043a6a31c914d37f.png
 • porządku w Polsce nie było , nie ma i nie będzie
  Zdradą Polska żyła , żyje i żyć będzie
  kraj obcych agentów i na obcych usługach
  stworzony w 1918 roku jakby do działania w czyimś interesie
  Kościuszko , Piłsudski , JP2 , Wałęsa i tłumy innych reprezentantów obcych interesów
  Kaczyński wcale nie jest wyjątkiem.
 • Panie Zygmuncie
  Gdyby PiS wykonał którykolwiek z ruchów które Pan tu sugeruje - za tydzień w Warszawie mamy Maidan, najemników Sorosa, wojska ONZ i Bóg wie co jeszcze.
  Niestety w tej chwili nic się nie da zrobić.
  Media całego żydo-zachodniego świata wykreują jakąkolwiek chęć zmainy jako "zamach na demokrację", a wszelkie próby przejęcia kontoli nad mediami jedynie dadzą amunicję tym co krzyczą ...

  Słyszałem że wielu znanych ludzi z całego świata w tej chwili wyjeżdża do Rosji albo przynajmniej na jakieś peryferia świata. To obecnie jedyny sposób by uniknąć uczestniczenia w zbrodniach które nasze zachodnie Państwa będą niedługo dokonywać.

  Był czas na zmiany kiedy Lepper narażając się na pośmiewisko próbował otworzyć ludziom oczy. Teraz jest już zdecydowanie za późno. W tym tempie za kilka miesięcy będzie u nas Ukraina 2.0
 • @PontoSarmata 01:20:53
  Kwaśniewski: "Wszyscy mówią o tym Trybunale". -

  --- No tak. Ten polityczny Trybunał to "wyższy woltaż". Tak to wygląda.
 • @Galopujący Renifer 01:33:10
  Pisze Pan: "porządku w Polsce nie było , nie ma i nie będzie". -

  --- W sumie nie jest łatwo. Nie wydaje się być też normalnie.
  ... Jeszcze żyjemy...
 • @Angmir 01:39:06
  Szanowny Panie,
  to nie jest mój tekst, tylko Krzysztofa Cierpisza, od którego się sporo nauczyłem i z którym łączą mnie na ogół wspólne poglądy.
  A teraz??? - Przecież nie będę polemizował z treścią artykułu, który zamieszczam. Artykułu, który zresztą świetnie pokazuje obecne kłopoty i problemy.

  A z treścią Pańskiego wpisu zgadzam się w stu procentach.
  Dokładnie w stu procentach.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 02:08:46
  http://quer-denken.tv/index.php/1934-bericht-aus-der-ukraine-22
 • @Angmir 01:39:06
  Pełna zgoda!
  Jeśli zachowania UPAiny nie przeszkadzają tzw. Zachodowi, nie będą też przeszkadzać podobne i w Polsce.
  Ś. P. Andrzej Lepper - wielki szacunek.
  A prezydent Duda jest na UPAinie i złożył hołd pomordowanym przez NKWD.
  O Wołyniu i innych morderstwach "ani słychu ani dychu", przynajmniej oficjalnie! Jak wierzyć Polskiemu Radiu.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1557311,Prezydent-na-Ukrainie-To-poczatek-budowania-partnerstwa
 • ...
  Przynajmnie 3 z 4 punktow powyzej to absurdy w chwili obecnej.
  Pelnia wladzy, kontrola nad mediami panstwowymi, reindustrializacja, a wszystko to w czasie kiedy unia upadnie.
  Teraz, byloby to samobojstwo.
  Nie potrzeba byloby zadnych misji stabilizacyjnych w Polsce.
  Zdlawiliby nas gospodarczo, ale zanim to by nastapilo, to polala by sie krew w Polsce w wyniku wewnetrznych walk, i pisu by juz nie bylo, tak jak i wielu innych rzeczy.


  Pis popelnia bledy za bledami w braku podstaw profesjonalizmu jakimi nalezaloby sie posluzyc zeby media nie mialy tyle paliwa dostarczanego w tak krotkim czasie przeciwko ich dzialaniom.

  Zamiast najpierw sprobowac wywiazac sie z jednej dwuch obietnic, efektownie w pol roku, utrzymac elektorat, zaskarbic sobie moze pare nastepnych procent.
  Powoli przejmowac kontrole nad mediami...
  Powoli ale skutecznie, niby od niechcenia, akcentowac sprawy wyplywajacej korupcji ktora musiala kwitnac przez ostatnie 8 lat...
  Zostawic na boku sprawe zamachu...

  To oni rzucili sie nagle na wszystko w najgorszym stylu.

  Po nocach glosowania, wkolko trybunal, glosy o pociaganiu do odpowiedzialnosci odeszla elite, glupi tekst sprowokowanego ministra o zmianach w tv...

  Wszystko na raz i wszystko aranzowane nieudolna polityka postepowania rzadu.

  Prezydent tez musial sie spieszyc z ulaskawieniem kaminskiego...


  Daja wiesniakom z mediow, i kolesiom z pozostalych partii niezbedne paliwo do manipulowania w mediach z takim hukiem ze wystrasza niejednego leminga.


  Trybunal w duzym stopniu to oczywiscie kolesiostwo.
  Potencjalna marionetka na najwyzszym szczeblu.
  Pomyslec...miliony na wybory, mobilizacja spoleczna zeby wylonic struktury ktore maja sterowac panstwem, a na koncu okazuje sie ze 3 'wlasciwe osoby' moga decydowac o tym co wolno a czego nie.


  Kaczynski moze chciec dobrze.
  Moze chciec silnej wladzy, 'quasi' dyktatrskiej pod fasada demokracji czego tak naprawde biedna, wykorzystywana niszczona Polska potrzebuje pod warunkiem ze dyktator wie co robi i ma mozliwosci.
  Utopia sie wali i tylko nawiedzony moralnoscia dyktator moglby zlagodzic upadek niejednego panstwa.

  Ale, Kaczynski albo jest ograniczony ze swoja swita, i same dobre checi nie wystarcza, albo, jest manipulowany...


  Sytuacja ktorej rzeczywistosc przypisuje sie Kaczynskiemu jest taka ze w pewnym sensie moze byc zaszachowany we wlasnej partii.

  Ujadajaca rozlegla grupa cwaniaczkow wszelkiej masci, bojac sie roznych kwestii, naciska emocjonalnie Szydlo i Dude, podkreslajac ze Kaczynski wrazie czego za nic nie wezmie odpowiedzialnosci, a wybory wiadomo, za 4 lata.
  Gdyby Kaczynski wystawil sam siebie na kandydata na premiera, pis moglo nie uzyskac wiekszosci, teraz odwolujac Szydlo, odbierze sobie nastepne punkty procentowe.
  A czas leci, ludzie sie niecierpliwia co do obietnic.

  Stan finansow nie jest dobry, a zlotowka bedzie spadala wzgledem obcych walut wiec obsluga dlugu publicznego bedzie jeszcze drozsza.

  Gospodarki swiata tak naprawde wychamowuja pomimo tego ze gdzieniegdzie podciaga sie kreatywna ksiegowoscia tylko po to zeby modz wyjasnic spoleczenstwom ze juz czas zaczac podnosci stopy procentowe a to jeszcze przyspieszy dalszy rozklad.

  Atmosfera zewnetrzna nie sprzyja Pisowi, a wewnatrz, robi wszystko zeby tracic poparcie.

  Tak wlasnie napuszczaja jednych na drugich.

  Gnebiciele z wybielonymi zabkami zostali odsunieci przez zdawaloby sie w miare prawych ludzi ktorzy chca naprawiac kraj, ale sposob naprawy, pierwsze decyzje, tempo, okazuja sie seria pomylek wizerunkowych.

  Jak chcieli grac z wezami powinni byli byc madrzy w posunieciach jak weze.

  A tak, pomimo tego ze widac jak na tacy jak sie towarzycho miota ze strachu, wrecz panicznie osmiesza, to ci ktorzy mogliby zrobic cokolwiek dobrego, przyspiesza tylko ustalony bieg spraw dla naszego kraju.
  Na to wszystko wskazuje.

  Kazdy niemal l kraj jest rozgrywany, pociagany, prowadzony na kolczyku.

  Niestety, ale nie da sie tego wszystkiego juz naprawic normalnie.
  Naprawi to globalny konflikt atomowy.

  PIS byl skazany na porazke od samego poczatku, bo kazdy proces naprawczy tej gory gnoju bedzie konfrontowany z taka lub inna forma przemocy.
  Szkoda tylko ze J. Kaczynski wraz z najblizszymi wspolpracownikami, nie dali sobie szansy na madrzejsza gre tak zeby im to wszystko utrudnic, zakladajac oczywiscie ze nie jest to z jego strony wyrachowana w pelni swiadoma gra zgodna z ustalonym wyzej scenariuszem.
  Obserwujac jednak to co sie dzieje w tym kontekscie J.Kaczynski jest najpewniej manipulowany w taki sposob, ze chcac dobrze i myslac ze bedzie dobrze przyspieszy tylko bieg spraw.
 • @lorenco 02:37:47
  "Jeśli zachowania UPAiny nie przeszkadzają tzw. Zachodowi,...". -

  --- Chaos na Ukrainie nie jest wypadkiem przy pracy, lecz zamierzonym stanem. Zwróć uwagę na kosmiczne zadłużenie państwa (odsetki od takich kwot to świetny interes dla amerykańskich banków) oraz na działania władz. Przecież te władze nic nie robią dla społeczeństwa i dla rozwoju gospodarki. I tzw. Zachód to toleruje, a faktycznie doi tę Ukrainę jak cielną, choć biedną i chudą, krowę.
 • @eonmark 02:41:28
  "... a wszystko to w czasie kiedy unia upadnie. Teraz, byloby to samobojstwo". -
  --- Czy upadek UE wystarczy? Jest jeszcze amerykańska czapa.

  "Zamiast najpierw sprobowac wywiazac sie z jednej dwóch obietnic,...". -
  --- Na razie nic nie zrobili dla ludzi. I wygląda na to, że nic nie zrobią. Tu jest jeszcze problem nie do końca rozstrzygnięty, a mianowicie w jakim stopniu PiS sam, tj. jego pierwsze szeregi są wplątani w system.

  "Kaczynski albo jest ograniczony ze swoja swita, i same dobre checi nie wystarcza, albo, jest manipulowany...". -
  --- Ograniczeni (umysłowo) to oni nie są.
 • @zygmuntbialas 02:54:51
  USA płaci- USA wymaga.
  Płaci swoim funkcjonariuszom a nawet płacić nie musi...
  Wiesz, cały czas mnie zastanawia taka sprawa: USA podsłuchały Merkel, po niej to dziwnie spłynęło jak po rybie, żadnych protestów czy nawet "zaniepokojenia"; Merkel od tej pory stała się rybą. Makrelą:)
  Cóż takiego podsłuchało CIA czy Mossad, że z tak dobrego kanclerza zrobiła się funkcjonariuszka USA, pseudonim Makrela?
  Jak sobie poczytałem, Merkel chce przedłużyć sankcje na Rosję, dlaczego? No bo tak i już.
 • @lorenco 03:14:06
  "Cóż takiego podsłuchało CIA czy Mossad, że z tak dobrego kanclerza zrobiła się funkcjonariuszka USA, pseudonim Makrela?" -

  --- Myślę, że USA /Izrael pozwoliły Merkel na swobodny rozwój, w tym łupienie państw Płn. i Środkowej Europy. I teraz musi ona (i nie tylko ona) za to zapłacić.
  Ale to tylko moja hipoteza.

  Dobrej nocy!
 • @zygmuntbialas 03:35:47
  Dobrej Nocy i Dnia:)
  Tu abchaskie choinki
  https://pp.vk.me/c543101/v543101622/8867/6K5QkPm6TaM.jpg
 • @zygmuntbialas 03:05:03
  Nie ma znaczenia ktory upadek nastapi pierwszy ue czy usa.
  Jeden przyspieszy drugi, pograzajac swiat i wymuszajac na zachodniej jego czesci jedyne przejsciowe rozwiazanie do ktorego sie przygotowywali konsekwentnie.
  Przejsciowe pomiedzy tym co teraz a spaleniem cywilizacji.


  3 punkty podniesione w notce nie maja w chwili obecnej zadnych szans na pomyslny przebieg a warunek jaki nakreslilem jest oczywiscie nierealny.
  Nie ma czasu na reindustrializacje bo to minimum dekada na dobry poczatek, tak by w jakims stopniu zlagidzic uzaleznienie gospodarcze od niemiec, ktore w pojedynke moga skutecznie i szybko dlawic polske.

  Swoja droga , przemysl jest jednym z tych trybikow ktory nalezy do szeregu przyczyn nadchodzacego upadku obecnej utopii.

  Co do pisu i wydarzen w kraju...
  Ewidentnie poszlo zielone swiatlo do wlozenia kija w mrowisko polskiej elitki chodzacej w rozne pokretne sposoby na paskach kosmopolitycznego dzwigara.
  Takie subtelnosci w kampani wyborczej jak artykulik o tym ze Duda poczestowal tanim winem krola i krolowa...jak moze wizerunkowo nie podobac sie taka postawa obywatelom kraju w ltorym 70 lrocent ludnosci wegetuje uciekajac w milionach na zachod po jako taka normalnosc...

  Ruchy platformy tez byly ewidentne...

  Slrawa podzialu uchodzcow i jaskrawe twarde stanowisko pisu bylo jak miod dla wyborcow i spadlo w kampani niczym manna z nieba...
  Nie zeby organizowac przedsiewziecie z racji wyborow w Polsce, ale spiewki o kwotowym dzieleniu sa wrecz modelowym sposobem na wprowadzanie zmian politycznych w wielu krajach.

  Ci ktorzy dajazielone swiatlo oczywiscie wiedza o jakie efekty chodzi.

  Najpierw robisz syf na maksa a pozniej wprwadzasz ekipe ktora ma porzadkowac stajnie augiasza ktorej nie da sie uporzadkowac pokojowo i demokratycznie.

  Robi sie zamet...

  Ewidentnie wizja Polakow podzielonych przewrotami i kraj spowity chaosem byla wypracowywana od dawna.
  Czesc zaczela to dopiero zauwazac w pare tygodni po smolensku.
  Wtedy zaczelo dla szerszej gawiedzi stawac sie coraz jasniejszym ze ktos buduje fronty na przyszly wewnetrzny kataklizm.

  Czy Pis jest umoczony w byce sterowanym z zewnatrz?

  Trudno zeby byl wyjatkiem w tym skorumpowanym standardowo swiecie...
  Ale czesto jest tak ze wbrew pozorom bedac w srodku wydarzen widzisz mniej niz z zewnatrz.
  Kaczynski moze byc na rozne sposoby manipulowany.

  Patrzysz na pis i masz mieszane uczucia.
  Z jednej strony widac jak na dloni ze czlonkowie tej parti w duzym stopniu sa zupelnie innym rodzajem ludzi niz tlci z po czy nowoczesnej, palikociarni czy sld.
  Z drugiej strony dyscyplina partyjna zmusza ich do glosowania lub cichego przyzwolenia na te ustawy ktore byly przeciwko ludzkosci wprowadzane przez po.

  Polska jest ewidentnie rozgrywana za pomoca dwoch partii tyle tylko ze Kaczynski moze byc ofiara dobrych checi i przebieglej manipulacji...a niestety przynajmniej w chwili obecnej bez jego aprobaty nic waznego po tej stronie politycznej sceny sie nie wydarzy.

  Ukladzik bedzie oczywiscie dzialal na rozbicie jednomyslnosci co tylko poglebi wirtualny kryzys.

  Polska jest modelowo rozpracowywana.

  Zarzadzanie upadkiem w pelnej krasie.
 • @lorenco 03:14:06
  Usa wiedzialo kim bedzie putin w 84 a nie zna przeszlosci makreli...
  : )))
 • @eonmark 08:46:18
  Co do manipulacji Kaczyńskim. Nie wierzę , że jest to człowiek, który jest w stanie tylko dzięki indywidualnym atrybutom trzymać w ryzach te całą partię. Ma posłuch , bo ktoś inny postanowił, by taki posłuch miał. Dlaczego właśnie on? Dlaczego robi to wszystko i na spółkę ze swoimi "przeciwnikami" prowadzi Polskę do upadku wg oklepanego schematu z końca XVIII w? Przecież nie dla kasy!. Dlatego zaczynam się zastanawiać , czy nie chodzi to o jakieś mroczne , b. mroczne sekrety, które niektórzy na tym portalu próbowali sugerować.
  Czyli wracając do początku , nie mamy tu do czynienia z manipulowaniem, ale z obustronnie uświadomionym sterowaniem.
 • @Mariusz G. 10:34:09
  Polityk to wizerunek.
  Trzymanie polityka w garsci opiera sie wiec na informacjach ktore moga taki wizerunek bezpowrotnie zburzyc.
  Informacje takie mozna zdobyc dzieki konsekwentnej inwigilacji lub prowokacjami.
  Druga metoda, to rodzina.
  Kaczynski zyje polityka i wizerunek jest dla niego niezwykle wazny.
  Z drugiej strony ma bratanice i jest stryjem jej dzieci.

  Pomimo tege ze nie jest typowym politykiem z wlasna najblizsza rodzina sa mozliwosci kontrolowania go na jednym jak i drugim poziomie.

  Czy tak sie dzieje, pewnosci nie moze miec zaden zwykly czlowiek jednak nie mozna wykluczyc ze J. Kaczynski tlumaczy sobie ze musi isc na kompromisy marzac jednoczesnie ze uda sie mu zrobic na tyle duzo by zapisac sie jako maz stanu w historii.

  Pieniadze nie wchodza w gre w jego przypadku.

  Mysle ze on ma szlachetne idealy ale bedac politykiem prowadzi gre na zasadzie cel uswieca srodki...na razie na niewielka skale.

  To ze wielka partia skladajaca sie z tylu roznych ludzi slucha sie karnie kaczynskiego oczywiscie musi niesc ze soba skojarzenia dotyczace koneksji z 'ludzmi z cienia'...

  Paradoks polega na tym ze pis chce rzekoko zrobic to co powinno byc zrobione...odbiera resztki formalnej kontroli totalnie umoczonej, skompromitowanej bandzie zarzadcow Polskiego folwarku, jednoczesnie spiewajac piesn o bardziej sprawiedliwej Polsce, o wyciaganiu reki do biednego spoleczenstwa...

  Robiac jednak to co robia, wyjdzie na to ze byli nieswiadomie nieudolni lub markowali caly proces oczyszczania.

  Ostatecznie okaze sie to nieistotne jezeli przyspiesza tylko destabilizacje i poleje sie krew.

  Frakcja niemiecka zrobili burdel, przy udziale rosyjskiej wyparowali czesc elit, mimo wszystko tych reprezentujacych przynajmniej mnejsze zlo, a amerykanska wloza kij w mrowisko do reszty.
  Na to sie zanosi.

  Ofairy jednak sa po kazdej ze stron.
  Manipuluja ludzikami na przemyslane, wszystkie kierunki.
 • @eonmark 11:03:50
  P.s:
  'rosyjska frakcja' jest skrotem myslowym i oznacza oczywiscie rosje.
  Wewnetrzna niemiecka frakcja...tylko rozdzielila obie wizyty.
  A pozniej przesiewala ziemie na metr gleboko i oddala sledztwo wraz z dowodami wlodarzom ziem krwia Polskich bohaterow wczesniej uswiecona...
 • Moim zdaniem
  PiS popełnia śmiertelny błąd-Ukraina.Sprawa Ukrainy jest nie naszą sprawą a okazuje się ze z wizytą Dudy pożyczka w wysokści miliarda dolarów.
  http://litera.fr/category/news/
 • @eonmark 08:46:18
  1. "Ewidentnie wizja Polakow podzielonych przewrotami i kraj spowity chaosem byla wypracowywana od dawna".
  2. "Czy Pis jest umoczony w bycie sterowanym z zewnatrz?"

  --- Następuje ukrainizacja Polski. Dzisiaj w samochodzie posłuchałem radia. Coś nie tylko strasznego! To wręcz szalone, co prezentuje mainstream. Mam wrażenie, że tzw. opozycja (PO, Nowoczesna) prowokują, by wyprowadzić ludzi na ulicę. By powtórzyć Majdan a Warszawie.
  A PiS? - Wiele wskazuje na to, że wierchuszka PiS bierze udział w tym okropnym widowisku.
 • @Mariusz G. 10:34:09
  J. Kaczyński "ma posłuch , bo ktoś inny postanowił, by taki posłuch miał. Dlaczego właśnie on? Dlaczego robi to wszystko i na spółkę ze swoimi "przeciwnikami" prowadzi Polskę do upadku wg oklepanego schematu z końca XVIII w?" -

  --- Można podać bardzo wiele danych o tym, że PiS - wbrew głoszonym patriotycznym hasłom - jest uzupełnieniem PO. Świadczy o tym wiele głosowań w Sejmie. Wzajemnie "kłótnie" są na ogół tak bzdurne, iż trudno uwierzyć w tę dziwną niemoc PiS-u, gdy przychodzi do konkretnych rozwiązań na rzecz Polski czy społeczeństwa. Wtedy następuje na przykład rozwiązanie Sejmu.
 • pany rządzą...
  A w mediach wojna żydosko- żydoska . A goje sie ślinią i myślą ze to o nich chodzi . Kurde Oni są naprawdę sprytni !
  Uczyć się nam trzeba , ale chyba nie zdążymy.
 • @zygmuntbialas 17:24:59
  Pomimo wiodacej roli dwuch partii w tej heglowskiej dialektyce nasza 'kaczke' taplaja w 'pieciu smakach'...

  Nawet sie postarali zeby i tym razem weszlo piec partii tak by piosenka nie stracila na mocy profetycznej.
  Pracuja przy biurkach po nocach nad 'oczyszczeniem' 'kaczki' i mglistym switem 'nowego dnia'...

  W sumie, z Polska jest jak z reszta swiata, pokojowo, spokojnie, tego gnoju nie da rady usunac...starali sie o to od dawien.
  A jak gnoju przybywa szybciej niz mozna go usuwac...logicznym jest ze pozostaje juz tylko 'podpalic stajnie'...z czym sie na rozne sposoby nie kryja akcentujac 'medialnie' 'pogloski czy plotki'...


  https://www.youtube.com/watch?v=-ycOABMpIyE
 • @Zorion 19:58:29
  ==A w mediach wojna żydosko- żydoska==

  Mistrzostwo świata, szczególnie ten z kitą i kolczykami w uchu stary pierdziel-młodzieniaszek, to co wygadywał rano w polsat-news...
  twórca 'dok-u', prawdziwy zatroskany ''polak-demokrata''!
  Latał po platformie jak strzyga i darł japę...
  A tłu bił bravoooo.. żenada..
 • Cztery kroki Kaczyńskiego
  Oj, cierpisz, panie Cierpisz (jeszcze nie wiem na co). Jeśli Petru jest Żydem, to kim jest Kaczyński? Niestety pańskie rady, są równie szkodliwe, jak obecne postępki PiS-u.
 • @zygmuntbialas 17:32:47
  //J. Kaczyński "ma posłuch , bo ktoś inny postanowił, by taki posłuch miał.//
  Szanowny Panie Zygmuncie, te "fantazj"e warto poprzec jakims dowodem na takaa nie inna teze.
  Ja ma odpowiedz , to wola narodu ze Kaczynski i jego partia maja mandat do sprawowania wladzy i nic ponad to.
  A moze tez poprzec dowodami "fakt "ze Kaczynski ma przodkow w spolecznosci zydowskiej. Wielokrotnie na pana blogu ten "problem przodkow" podnoszono
  Takie konkretne dowody,I nie interesuje mnie "opina" @Rzeczpospolitej czy drugiego prawdziwego Polaka czyli Wrzodaka
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 22:34:10
  Głos rozsądku na forum. Tak właśnie jest.
  Zaś powyższy głos Cierpisza, to widzenie świata oczyma mainstreamowych mediów, które od jakiegoś czasu nieustannie pompują balonik pt. Petru.
  W iście goebbelsowski sposób.
  Nie wydaje mi się, aby człowiek o inteligencji większej od numeru buta nie zdawał sobie z tego sprawy.
  Dlatego mam o panu Cierpiszu już wyrobione zdanie i tylko zastanawiam się, jak bardzo musi on nie szanować swoich czytelników, że aż tak bardzo jedzie po bandzie i kpi sobie z nich w żywe oczy.
  8-)))))))))
  PZDR
 • @alek.san 23:00:53
  //Dlatego mam o panu Cierpiszu już wyrobione zdanie //
  Ja tez 8-))))))
  Pozdr.
 • @prese 17:04:08
  "Moim zdaniem PiS popełnia śmiertelny błąd-Ukraina. Sprawa Ukrainy jest nie naszą sprawą, a okazuje się ze z wizytą Dudy pożyczka w wysokości miliarda dolarów". -

  --- Można powiedzieć, że "wychodzi szydło z worka" - to tak najkrócej.
 • @Zorion 19:58:29
  "pany rządzą... A w mediach wojna żydosko- żydoska . A goje sie ślinią i myślą ze to o nich chodzi . Kurde! Oni są naprawdę sprytni !
  Uczyć się nam trzeba , ale chyba nie zdążymy". -

  --- Przenoszę cały wpis, bo ujmuje istotę rzeczy.
  "... chyba nie zdążymy". - Nie zdążyliśmy.
 • @eonmark 20:00:07
  "... logicznym jest ze pozostaje juz tylko 'podpalic stajnie'...". -

  --- Tak. Na to wygląda. Pozostaje nam wierzyć, że to są złudzenia...
 • @s.r. 60 l. 22:01:49
  "Jeśli Petru jest Żydem, to kim jest Kaczyński?" -

  --- Krzysztof Cierpisz pisał wielokrotnie o żydowskim pochodzeniu J. Kaczyńskiego.
 • @Zbójnicki pies 22:34:10
  "A moze tez poprzec dowodami "fakt "ze Kaczynski ma przodkow w spolecznosci zydowskiej". -

  --- Pisał o tym nie tylko Zygmunt Wrzodak.

  Pozdrawiam.
 • @alek.san 23:00:53
  Pisze Pan: "... mam o panu Cierpiszu już wyrobione zdanie i tylko zastanawiam się, jak bardzo musi on nie szanować swoich czytelników, że aż tak bardzo jedzie po bandzie i kpi sobie z nich w żywe oczy". -

  --- A jednak mam całkiem odmienne zdanie o inż. K. Cierpiszu.
  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ma doniosłe zasługi na polu badań wydarzeń 08 - 10 kwietnia 2010 roku. Także w sprawach Kościoła katolickiego oraz żydów napisał wiele świetnych artykułów.

  Pozdrawiam.
 • @Zbójnicki pies 23:26:05
  "już wyrobione zdanie". -

  --- Ja też, o czym napisałem nieco wyżej przed chwilą.
 • @All
  Krzysztof Cierpisz: "Duda z Ukraińcami przeciwko Rosji".
  "Stoimy na stanowisku, że także polityka sankcji, która w związku z porozumieniami mińskimi jest realizowana, powinna być kontynuowana. Europa i świat z tych sankcji rezygnować nie powinny" - mówił w Kijowie Andrzej Duda. Prezydent Polski poparł dotychczasową politykę Unii Europejskiej wobec Rosji na tle konfliktu na Ukrainie.
  "Mamy nadzieję, że sankcje w najbliższym czasie zostaną prolongowane; stanowisko Polski w tej sprawie jest jednoznaczne" - oświadczył prezydent.
 • @All (II)
  Ukraina i Polska dogadały się (???) w sprawie otwarcia linii kredytowej o wysokości miliarda euro. Poinformował o tym Petro Poroszenko, który odbył spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.
  "Między szefami ukraińskiego i polskiego banku narodowego odbyły się rozmowy, zakończone porozumieniem w sprawie otwarcia linii kredytowej na sumę 4 miliardów złotych, to jest 1 miliard euro. Wspomoże to rozwój stosunków handlowych między naszymi krajami" - powiedział Poroszenko.

  Krzysztof Cierpisz: "Dlaczego to sam Poroszenko nie udzieli „kredytu” swojej „Ukrainie”? On ma przecież wiele miliardów i może nie tylko „pożyczyć", ale i podarować, a i tak głodu nie poczuje. Andrzej Duda jest dużo szkodliwszy niż Ewa Kopacz – tj 10 razy szkodliwszy. Kopacz utopiła w Ukrainie 100mil EUR, a Duda 10 razy więcej.
  Red Gazeta Warszawska".
 • @zygmuntbialas 01:43:04
  Do tego powinni nakłaniać Patroszenkę. Zbójnicki pies i alek.san.
 • @zygmuntbialas 01:43:04
  Ciekawe, czym to "nasze kraje" będą handlować?
 • @Zbójnicki pies 22:34:10
  A coś nie pasi, jakby Kaczyński był żydem a jednocześnie prawdziwym polskim patriotą? Można po prostu być uczciwym.
  Może dołączy do tej listy, jest ona krótka, jednak jest:
  POLAK – ŻYD – PATRIOTA
  W poniższym tekście przedstawiono jedynie kilkanaście przykładów osób pochodzenia żydowskiego, znanych z polskiego patriotyzmu bądź też z obrony dobrego imienia Polski przed oszczerstwami.
  Niestety większość z nich jest obecnie zapomniana bądź celowo przemilczana.
  Ciąg dalszy artykułu:
  http://wolna-polska.pl/polak-zyd-patriota
 • @lorenco 02:00:46
  "Do tego powinni nakłaniać Patroszenkę". -

  --- Pan zapewne wie, że znam dobrze inż. Krzysztofa Cierpisza. Cztery godziny temu rozmawiałem z nim telefonicznie.
  Myślę, że można nie zgadzać się z niektórymi poglądami K. Cierpisza, ale on nie zasługuje w żadnym wypadku na potępienie czy żarty o nim. Tak na dobrą sprawę, to on wykonał większą pracę w sprawie tzw. smoleńskiej niż cały Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza z wszystkimi zagranicznymi "ekspertami".
  Także wiele jego uwag o stanie Kościoła katolickiego czy żydów w Polsce jest później powtarzane (często w łagodniejszej formie) przez innych blogerów.

  Dlatego jestem zaskoczony postawą blogera @alek.san, osoby o bardzo dużej wiedzy i inteligencji, iż odmówił mi współpracy z powodu zamieszczenia tekstu K. Cierpisza.
 • @lorenco 02:04:05
  Polska jeszcze ma co wysłać.
  A Ukraina? - Chyba "siłę roboczą".
 • @zygmuntbialas 02:23:35
  Mnie się kojarzy jakoś tak: Aleksandr zza Sanu.
  Jestem "chłopak" z Rzeszowszczyzny i dlatego mam różne skojarzenia.
 • @zygmuntbialas 01:43:04
  Pożyjemy, zobaczymy.
  Z pewnych źródeł na przykład wiem, że nowy MON, zamiast wydawać 13 miliardów złotych na przestarzałe śmigłowce Caracal, zamierza zmodernizować posiadane Mi-8/17 w oparciu o silniki z ukraińskiego Motor Sicz. Jest to obecnie najlepsza opcja z możliwych.
  Ukraińcy mają parę rzeczy, które nas interesują. I to bez pośredników, przynajmniej na razie. Żydzi raczej wolą stamtąd wywozić żywą gotówkę.
  Niektórym blogerom wydaje się, że interes Rosji jest tożsamy z Polskim.
  Tymczasem im na razie najbardziej po drodze z Niemcami.
  Polska jest gdzie jest i żeby pewne rzeczy odkręcić, wpierw trzeba odbudować gospodarkę.
  BTW, skoro taki ten Cierpisz wybitnie zasłużony, może wypadałoby dać mu order?
  Przychodzi mi tu na myśl taka angielska nazwa - Teutonic Order.
  Albo chociaż nagrodę Fundacji Hansa Filbingera.
 • @lorenco 02:33:54
  O rzeki niech cię głowa nie boli.
  Urodziłem się i przez pierwsze trzydzieści parę lat życia mieszkałem nie dalej niż parę kilometrów od Wisły.
  Rzeszowszczyzna to dla mnie bliski wschód.
 • @lorenco 02:33:54
  Przy okazji podam link, pod którym znajduje się zestaw krótkich filmów - relacji w języku angielskim, m.in. z Syrii:

  https://www.youtube.com/user/crimeanfront/videos

  Może znajdzie się osoba biegła w języku angielskim, która zechce przetłumaczyć niektóre z tych filmów.
 • @alek.san 02:57:51
  Ciekawe, bo na Onecie komentuje typowy banderowiec o Twoim nicku.
  Jeśli to nie Ty, to przepraszam.
 • @alek.san 02:51:44
  "Niektórym blogerom wydaje się, że interes Rosji jest tożsamy z Polskim". -
  --- Ja tak daleko nie idę. Od początku wojny domowej na Ukrainie postulowałem, by zachować rozsądek w relacjach z Rosją i Ukrainą.

  "... skoro taki ten Cierpisz wybitnie zasłużony, może wypadałoby dać mu order?" -
  --- Gdyby to ode mnie zależało, otrzymałby on wysokie odznaczenia.
 • @zygmuntbialas 03:09:17
  Jestem bardziej relatywny: utrzymywać dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją jak ze Słowacją, Czechami, natomiast jak już wpieprzać się do Ukrainy, to w celu jej wychowania a nie dawania czego sobie zażyczy.
  Ale musielibyśmy mieć polski rząd. Zobaczymy jak to będzie z PISem, choć czarno to widzę.
 • @lorenco 03:27:50
  "... utrzymywać dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją jak ze Słowacją, Czechami,...". -
  --- Tak to właśnie rozumiem.

  "Zobaczymy jak to będzie z PISem, choć czarno to widzę". -
  --- Nie trzeba czekać. Już jest wystarczająco czarno.
 • @zygmuntbialas 02:23:35
  Dlaczego to zrobiłem?
  Nie podoba mi się specjalnie polityka zagraniczna pisowców.
  Ja bym to robił inaczej.
  Nie podoba mi sie ten wąchol Waszczykowski, bowiem wygląda na idiotę.
  Ale na razie zakładam, że działają w dobrej wierze.
  Inną opcą jest bowiem PO, albo ten Cygan Petru.
  Więc daję PIS 100 dni. I nie popieram nikogo, kto ich atakuje.
 • @alek.san 03:49:07
  "Nie podoba mi się...". -

  ---Odpowiem za kilka godzin.
 • @lorenco 03:06:21
  To nie ja. Jeśli już piszę na tym esesmańskim (od finansowego założyciela firmy A.Springer, gen ss Wernera Lorenza) portalu, co czasem robię, posługuję się nickiem Al.S
 • @zygmuntbialas 00:57:51
  Pisac kazdy moze troche lepiej, troche gorzej ale nie o to chodzi jak kto komu przylozy.
  Byle nie byly to wyssne z palca paszkwile jak to czyni w/w (byly na szczescie) posel
  Milego dna
 • @lorenco 02:20:29
  // A coś nie pasi, jakby Kaczyński był żydem //

  jakby
 • @Zbójnicki pies 22:34:10 i alek.san
  Poniewaz komentarz dotyczy napisanego przeze mnie zdania, wiec zabiorę głos:
  jest to tylko wynik moich rozmyslań na podstawie obserwacji tego co powszechnie widać. Chodzi o posłuch Kaczyńskiego wewnątrz partii , polegający na niszczeniu wszystkich , którzy ośmielą się mieć "votum separatum" w dowolnej kwestii. Nie ulega wątpliwości , że PiS z Kaczyńskim dostał społeczny mandat do rządzenia krajem. Jedak rządzenie powinno opierać się na legalizmie i praworządności, tzn. mają moc by zmieniać prawo, to je zmieniają, nie - to postępują wg tych przepisów , które są.
  Wracając do posłuchu wewnątrz PiS. Ktoś wstępuje do partii z pobudek czysto ideowych, zgadza sie wówczas ze wszystkim, co głosi prezes, ale po paru latach aktywnego zaangażowania pojawia się nowa sytuacja, w której poglądy osoby i prezesa się różnią. Ma wiec ta osoba prawo powiedzieć , że myśli inaczej , czy nie? Moim zdaniem ma. W PiS zawsze taka osoba ląduje na oucie . Ma wiec Prezes K. moc , by forsować każde swoje widzimisię, nie bojąc sie przy tym , że przeginając po raz kolejny pałę, straci władzę nad partią. Czyżby miał aż taką charyzmę? Ja jej nie dostrzegam. Jeżeli wiec nie charyzma , nie siła fizyczna , nie siła pieniądza i najemnych assasinów, to co? - oczywiście jakieś moce tajemne.
  Oczywiście można zakładać , że Bóg mu sprzyja , gdyż słucha Radia Maryja. Może tak jest , ale jakoś do mnie to nie trafia.
  Po prostu na niektóre twierdzenia nie trzeba dowodów w sensie prawnym, gdyż do ich głoszenia wystarczy obserwacja i mądrość życiowa.
  Że zaczęło się rządzenie od wielkiego bałaganu , to fakt oczywisty. Człowiek myślący jeżeli ma jakąs koncepcję , to do sprawy zabiera się trochę inaczej.
  Przykład
  Żyjemy w czasach , gdzie moc internetu jest naprawdę duża. Rządowe strony , to nie tylko informacje o tym , że było źle, jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Ale także np. wiele oficjalnych rejestrów.
  Jeżeli ktoś chce reorganizować ministerstwa, to mógłby juz miec przygotowane strony internetowe , przynajmniej w zakresie ich służebnej roli wobec obywateli. (mam tu na mysli stronę Min. Rozwoju)
  Ale przykładów bajzlu jest cała masa.
  Oceniając to co sie obecnie dzieje w Polsce ,należałoby stwierdzić , że przemówienie Prezesa po wygranych wyborach powinno brzmieć tak: " Osiem lat walczyliśmy o odzyskanie władzy. Jesteśmy niesamowicie zaskoczeni , że nam się to udało"
 • @alek.san 03:49:07
  Pisze Pan: "Nie podoba mi się specjalnie polityka zagraniczna pisowców". -

  --- Sądzę, że to już jest wystarczający powód, by wyrażać swe wątpliwości.
  Inż. K. Cierpisz nie jest anty-PiS-owski. W kampanii wyborczej poparł dość wyraźnie Andrzeja Dudę. Ja nikogo nie poparłem. Właśnie głównie z powodu polityki zagranicznej PiS.
  Panie Aleksandrze, rozumiejmy się dobrze: ja też nie jestem anty-PiS-owski.
  Ja od lat nie popieram żadnej partii. Dla mnie podmiotem jest lud, szczególnie ten biedny, zgnojony. Dlatego też piszę o Donbasie, dlatego ująłem się - wbrew ogólnym sądom - za muzułmańskimi uchodźcami /imigrantami.
  Niedawno napisałem w komentarzu. Jeśli PiS załatwi chociaż 8 tysięcy zł wolnych od podatku, to ja odwołam dużo krytycznych moich wypowiedzi (odszczekałbym chętnie).
  Już dziś wychodzi na to, że PiS nic nie załatwi dla ludzi. Tylko żrą się w telewizji i to w tak chamski sposób (szczególnie PO i Petru), iż biorę poważnie pod uwagę, że PiS uczestniczy w tej grze. Ale nie przesądzam, bo nie wiem na pewno.
  Mój blog jest po to, by wyrażać te wątpliwości.

  Pozdrawiam.
 • Polskie prace nad bronią laserową zostały zablokowane!
  Dzięki pracom prowadzonym w znanym polskim instytucie badawczym, Polska opracowywała własne technologie potrzebne do budowy superszybkich komputerów i broni laserowej. Polscy naukowcy byli w światowej czołówce. Jednak ich prace zostały zablokowane, a przyszłość badań stoi pod znakiem zapytania.

  Naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie intensywnie pracowali nad dwoma wyjątkowymi materiałami: izolatorami topologicznymi oraz fosforkiem cynkowo-germanowym (ZnGeP). Te pierwsze mogą w przyszłości zrewolucjonizować elektronikę pozwalając na budowę kilkunastokrotnie szybszych komputerów niż obecne, a drugie mogą pozwolić rozwinąć polską broń laserową zdolną m.in. do oślepiania pocisków rakietowych.

  Jednak nowy dyrektor Instytutu dr inż. Ireneusz Marciniak doprowadził do likwidacji zespołu dr Hrubana prowadzącego te badania, które najprawdopodobniej nie będą już kontynuowane. I co więcej, nie widzi w tym większego problemu.

  Marciniak zwolnił z pracy siedem osób z dziewięcioosobowego zespołu pracującego nad Izolatorami topologicznymi. Oficjalnym powodem ich zwolnienia było to, że byli to już zasadniczo ludzie w wieku emerytalnym. Zablokował wszystkie prace. – „W pojęciu niektórych są one bardzo ważne, a w rzeczywistości niewiele znaczące dla techniki i technologii” – powiedział Ireneusz Marciniak.

  Teraz prace nad ZnGeP prowadzone są oficjalnie w kilku krajach: w USA, Rosji i Niemczech, a według niepotwierdzonych informacji również w Chinach i w Japonii.

  Duże zainteresowanie ZnGeP wykazywała Wojskowa Akademia Techniczna, która miała zamiar go kupować. Dzięki niemu Akademia Wojskowa mogłaby wyprodukować konkretne urządzenia, w tym odpowiednio silne źródła promieniowania do „oślepiania laserowego”.

  Jednak wraz ze zlikwidowaniem zespołu dr Hrubana stracona zostaje możliwość prowadzenia dalszych prac. Tym samym Polska straci możliwość autonomicznej produkcji ważnego materiału i będzie zmuszona kupić go za granicą – o ile będzie to możliwe. Żaden inny ośrodek w Polsce nie jest w stanie kontynuować tych badań. Posiadaliśmy jeden z nielicznych ośrodków w Europie, który mógłby to robić.
  kresy.pl / DK

  Źródło: Parezja.pl
  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i ... ablokowane

  http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=5&t=1846#p4203

  Czyli bez zmian, znowu jest jak zawsze!!
 • @dron67 13:10:29
  http://i.imgur.com/UNx5rZ3.jpg
 • @dron67 13:10:29
  "Polskie prace nad bronią laserową zostały zablokowane!" -

  --- Zbyt mało mam danych, by oceni jednoznacznie. Wiem jednak, w jak wielkim stopniu zlikwidowano zakłady pracy w ostatnim ćwierćwieczu. I stajemy się państwem bez bazy wytwórczej i bez własnej myśli naukowo - technicznej.
 • @dron67 13:32:47
  "Zabrali nam koryta!!!" -

  --- Oj, kwiczą, kwiczą!
  Nawet minuty nie da się słuchać TV.
 • @zygmuntbialas 17:55:35
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/16/usa-wollen-eu-zu-neuen-russland-sanktionen-zwingen/
 • @zygmuntbialas 18:03:47
  Albin Siwak:"Syndrom gotowanej żaby", listopad 2015, część 1, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=uv1aF-IU0Jk
 • @Mariusz G. 11:05:39
  Suma sumarum jak nic , tyran,satrapa,narcyz, jednowladzca,
  Moze dasz przyklad jednej partii, jednej gdzie jest inaczej.Gdzie szef partii nie jest "wodzem"
  I nie o "kanapowe" partie mi chodzi
 • Rosja pokonana,
  Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych wygrała z Rosją 21:20 (11:9) w ćwierćfinale mistrzostw świata w Danii. Biało-Czerwone kolejny raz wzniosły się na wysoki poziom i w starciu o strefę medalową pokonały rozpędzoną Sborną.
  pap
 • @Zbójnicki pies 19:51:31
  Adin, dwa, tri...

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36101/Screenshot_2015-12-16_20-32-15.jpeg
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36101/screenshot_2015-12-16_20-50-14.jpeg
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36101/screenshot_2015-12-16_21-55-05.jpeg
 • @zygmuntbialas 00:57:51/ "Proletariusze" wszystkich krajow..."
  .
  Choc niestety zakrawa to na gre w wariata, gdzie rozgrywajacymi sa ci przy wladzy i ich opozycja(?), a rozgrywanym polski narod, to tymbardziej nalezy domagac sie od "wybranego" rzadu i prezydenta propolskich posuniec, ktorych na razie brak. Jest to tez czas proby dla pomniejszych ugrupowan narodowych, czy stana one w jednym szeregu. Na tle wydarzen ostatnich 30lat wszystko powinno byc juz jasne.
 • @zygmuntbialas 03:02:51
  Syria, 15.12., link:

  https://www.youtube.com/watch?v=qdVPo1I8Rf0
 • @zygmuntbialas 01:17:14
  Syria, 16.12., link:

  https://www.youtube.com/watch?v=haBBMQYbqM4
 • @alek.san 06:27:58
  Dzisiejsza notka opublikowana, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/128150,co-sie-dzieje-na-ukrainie-17-12-2015

  Jest również Pańskie tłumaczenie treści filmu z 16.12.
  Zamieściłem też film z 15.12., gdyż jest tam więcej obrazów, przedstawiających okropności wojny.
  :)))
 • @Zbójnicki pies 22:13:23
  .
  1. A co ty Zbojnicki psie chcesz od Rosjan?
  2.To ma byc Putin?
 • @Czartoryski 23:02:33
  "Choc niestety zakrawa to na gre w wariata, gdzie rozgrywajacymi sa ci przy wladzy i ich opozycja(?), a rozgrywanym polski narod, to tymbardziej nalezy domagac sie od "wybranego" rzadu i prezydenta propolskich posuniec, ktorych na razie brak". -

  --- Tak, brak posunięć propolskich i prospołecznych.
  Jakie jest wyjście? - Bardzo trudno mi powiedzieć, tzn. nie mam nic optymistycznego do powiedzenia. Patrzę z niepokojem na rozwój wydarzeń.
 • @Zbójnicki pies 19:43:04
  Ja nie oceniam tego , co on robi , tylko na podstawie tego , co może zastanawiam sie skąd ma taką moc? Bo np. taki Piłsudski jeździł na kasztance, miał u kobiet powodzenie, miał charyzmę, był legendą ( nie ważne tu czy prawdziwą, czy trochę podkolorowaną ) . W przypadku Jarosława , jakoś trudno mi to wszystko zebrać do kupy. I tyle.
 • @Mariusz G. 19:07:49
  Jeśli chodzi o Piłsudskiego, to coraz bardziej widać, że jego charyzma była podkolorowana.
  "W przypadku Jarosława , jakoś trudno mi to wszystko zebrać do kupy". - pisze Pan. -

  --- Faktycznie trafne spostrzeżenie. Gdy przypomnimy sobie, że to on przyczynił się do tego, że Mazowiecki został premierem, a później był Kaczyński twórcą tzw. wojny na górze... itd.
  Dodajmy, że prezydent Andrzej Duda należał do Unii Demokratycznej czy też Unii Wolności, a dostrzeżemy, że jeden był matecznik dzisiejszej sceny politycznej.
 • @Mariusz G. 19:07:49
  //Legenda Józefa Piłsudskiego. "Ażeby zrozumieć, musimy cofnąć się przynajmniej o 200 lat"
  Pieczęć do prawdziwej legendy przyniosła Piłsudskiemu zwycięska wojna w 1920r. On był dowódcą i Jemu należy się laur zwycięstwa, ale wspólnie osiągnął to, do czego przez 5 pokoleń dążyli wszyscy polscy patrioci - niepodległość Polski. Dziś pocieszające jest jednak to, że o wiele lepiej rozumiemy Pierwszego Marszałka, Męża stanu i „Dziadka”.//

  Czy ktos ma jakies jeszcze watpliwosci, tak, rusofile zawsze beda godzic w postac Marszalka Jozefa Pilsudskiego, bo to czego dokonal pokonujac bolszewicka zaraze utkwila w pamieci spadkobiercow Lenina,Stalina i innych, a ze to dla nich postac "obrzydliwa" i niegodna legendy, a paszol won
  Pozdr.
 • @Zbójnicki pies 22:30:36
  Nie napiszę nic złego o Marszałku..
  .. bo jeszcze zarobię kopa drewniakiem.
  8-))))))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej