Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 17.12.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To, że ze względu na ogrom ważnych wydarzeń na świecie nie zajmujemy się dostatecznie Ukrainą, nie oznacza, że powrócił tam spokój" - pisze Niki Vogt w portalu quer-denken.tv.

"Aby odwrócić uwagę mieszkańców od istotnych problemów, podkręciła junta kijowska kampanię wojenną przeciw Federacji Rosyjskiej. Poroszenko nie przegapił żadnej okazji do przedstawienia Rosji jako wojennego podżegacza i agresora.

Akty sabotażu przeciw ludności Krymu występowały już od wielu miesięcy, a na początku listopada wysadzono słupy energetyczne, więc półwysep był bez prądu. Rosja zareagowała nadzwyczaj szybko i rozpoczęła natychmiast roboty budowlane. Już w pierwszych dniach był gotowy przewód, zasilający Krym z rosyjskich źródeł.

Około 20 grudnia będzie oddany do użytku drugi przewód, który uniezależni półwysep od ukraińskiego prądu (drugi przewód Kubań - Krym przesyła energię już od 15 grudnia - przypis ZB). To oznacza, że przychody Ukrainy zmniejszą się o około dwa miliardy dolarów w przyszłym roku.

//cs628625.vk.me/v628625330/1f0c5/9p9HX0nsal4.jpg

       Takim kablem płynie prąd na Krym po dnie Cieśniny Kerczeńskiej

W odpowiedzi na ten atak terrorystyczny Rosja i Donbas wstrzymały dostawy węgla dla Ukrainy. Kijów strzelił więc sobie "samobója", gdyż jest dotkliwy brak węgla nad Dnieprem. Energia jest już od dawna olbrzymim problemem w zachodniej Ukrainie. Szalone ceny za prąd i gaz są (obok wojennych szkód i ofiar) przyczyną wzrastającego wzburzenia ludności.

Rosja dostarcza teraz węgiel na Ukrainę, ale tylko za pobraniem należności z góry, co jest problemem dla bankrutującego państwa. Donbas dostarczy opał pod warunkiem zapłaty za ostatnie miesiące. Tymczasem Poroszenko przekonuje Ukraińców, że kijowska armia odzyska Półwysep Krymski.

Przybierają na sile akcje protestacyjne. Blokowane są drogi, ostatnio te, prowadzące do przejść granicznych z Polską. Tak demonstrują górnicy, którzy domagają się wypłacenia zaległych zarobków.

Zainstalowany przez USA gubernator Odessy Micheil Saakaszwili występuje ostro przeciw Jaceniukowi. Oskarżył go o korupcję i zażądał dymisji. Saakaszwili próbuje także przenieść pucz z Ukrainy do Gruzji. Plany zamachu spaliły jednak na panewce. Urzędujący prezydent pozbawił Micheila gruzińskiego obywatelstwa.

Na Ukrainie uważają ludzie gubernatora Odessy za amerykańską marionetkę, którą jest zresztą też Jaceniuk. Teraz wygląda na to, że USA pozwalają na upadek rządu Jaceniuka. Zastępca prokuratora generalnego Ukrainy wdrożył w tym tygodniu postępowanie przeciw "Jatzowi" w sprawie korupcji. Byłoby to niemożliwe, gdyby premier był faworytem w Waszyngtonie.

W akcie oskarżenia chodzi o 90 mln dolarów. Pieniądze zniknęły w firmie chemicznej w Odessie i po pierwszych badaniach okazuje się, że Jaceniuk jest zamieszany w korupcję".

Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //quer-denken.tv/index.php/1934-bericht-aus-der-ukraine-22

 

Bojownik z ukro-nazistowskiego Prawego Sektora, walczący przeciw swym braciom w Donbasie, wrócił po 1,5 roku wojny do domu. Wrócił w trumnie i został przyjęty (w wiosce na Wołyniu) jak najprawdziwszy bohater: na kolanach:

 

16


17


18

 

Pisze autor(ka) tekstu, zamieszczonego w remembers.tv:

"Jesteśmy przekonani, że przyjdzie czas, gdy lud ukraiński uklęknie na kolana i poprosi Donbas o przebaczenie i miłosierdzie. Za wszystkie cierpienia, które sprawiły kijowska junta, ukraińska armia i nazi-bataliony ludziom na wschodzie byłej Ukrainy:

--- za każdy pocisk, który spadł na obszary mieszkalne;

--- za każde dziecko, które spędziło długie miesiące swego życia w piwnicy;

--- za każdego zabitego, rannego i głodującego;

--- za każdą matkę, której dziecko straciło życie w walce z nazizmem.

Ale droga do zrozumienia jest skalista i długa, a martwych w Donbasie nikt nie ożywi (tłum.: Zygmunt Białas).

Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych, którzy walczą o swą ziemię i swoje domy. Oni walczą też dla nas!

 

Odnotujmy też pierwszą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie. Niespodzianek nie było. "Stoimy na stanowisku, że polityka sankcji, która w związku z porozumieniami mińskimi jest realizowana, powinna być kontynuowana. Europa i świat z tych sankcji rezygnować nie powinny" - mówił w Kijowie Andrzej Duda. Prezydent Polski poparł dotychczasową politykę Unii Europejskiej wobec Rosji na tle konfliktu na Ukrainie. "Mamy nadzieję, że sankcje w najbliższym czasie zostaną prolongowane; stanowisko Polski w tej sprawie jest jednoznaczne" - oświadczył prezydent.

Ukraina i Polska dogadały się (???) w sprawie otwarcia linii kredytowej o wysokości miliarda euro. Poinformował o tym Petro Poroszenko, który odbył spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. "Między szefami ukraińskiego i polskiego banku narodowego odbyły się rozmowy, zakończone porozumieniem w sprawie otwarcia linii kredytowej na sumę 4 miliardów złotych, to jest 1 miliard euro. Wspomoże to rozwój stosunków handlowych między naszymi krajami" - powiedział Poroszenko.

Ten miliard dolarów oddali co nieco widmo bankructwa Ukrainy. Kredyt ten zapewne nigdy nie będzie spłacony. Suma ta jest dwukrotnie wyższa od potrzeb budżetu naszego państwa na podwyższenie kwoty wolnej od podatku do ośmiu tysecy.

TO  CI  DOPIERO  GEST !!!

 

Co się dzieje w Syrii - 17.12.2015.

  

 

 

Przekład tekstu drugiego filmu

"W ciągu ostatnich trzech dni rosyjskie samoloty zniszczyły 6 nielegalnych ośrodków przerobu ropy naftowej i 7 konwojów przewożących ropę oraz produkty jej przerobu. W sumie od początku operacji rosyjskie samoloty zniszczyły ponad 1200 należących do ISIS pojazdów - cystern.

W ciągu ostatnich kilku dni Arabska Armia Syrii SAA i wspierający ją Hezbollah przeprowadziły operacje militarne w rejonie strategicznego miasta Al-Zorba (rejon Aleppo) przeciwko bojownikom z różnych grup, wchodzących w skład ISIS. Siły prorządowe zdobyły przyczółki na zachodniej flance i rozbijając opór (wybijając zęby) ISIS, zmusiły ich do odsłonięcia swoich najsłabszych pozycji. Ta sama taktyka była użyta w rejonie miasta Al-Hadija (?) w ubiegłym miesiącu.

W prowincji Latakia siły SAA i wspierające je siły NDF, będące zbrojnym ramieniem Syryjskiej Partii Socjalno-Narodowej SNP, i inne siły lojalistyczne zdobyły kontrolę nad Górami Nuba po tygodniu walk z Al-Nusrah. To pomogło siłom rządowym odciąć tereny kontrolowane przez terrorystów od granicy z Turcją.

Rosja dostarczyła dużą dostawę materiałów wojennych do Iraku w ramach rozpoczętej współpracy antyterrorystycznej pomiędzy Moskwą a Bagdadem Zgodnie z doniesieniami, w jej ramach do portu Basra została dostarczona duża ilość pojazdów bojowych produkcji rosyjskiej. Turcja wycofała część swoich sił z Mosulu.

10 grudnia prezydent Erdogan odmówił wycofania oddziałów tureckich z Gór Bashika w płn. Iraku.
Niemniej jednak z tamtejszego obozu szkoleniowego 14/12 wycofane zostały pojazdy i część oddziałów. Turecki parlamentarzysta stwierdził, że pozostawienie części oddziałów w Górach Bashika jest częścią „nowego planu”.

Przetłumaczył: @alek.san

KOMENTARZE

 • Ale ostro!
  Saakaszwili vs Awakow, a pyszczą chyba raczej po rosyjsku:)
  https://youtu.be/hgMP4saGOZI
 • @lorenco 03:48:39
  A mógłby ktos łaskawy z grubsza przetłumaczyc o co im poszło?? ;)
 • @dron67 07:16:27
  Awakow zwrócił się do Saakaszwilego , o wytłumaczenie się z zarzutu postawionego przez Saakaszwilego na Forum Antykorupcyjnym w Odessie ,na którym Saakaszwili oświadczył dobitnie, że w gabinecie Ministrów Ukrainy jest miliardowa korupcja, na co on ma dowody.
  Saakaszwili wydzierając się, potwierdził, że ma na to dowody, na co Awakow przedrzeźniając go..mówi o nich jako ble, ble ,ble...
  Oburzony tym ble ble ble Saakaszwili dostaje szału, i zaczyna się zwyczajowa w środowiskach władzy na Ukrainie wymiana uprzejmości, która kończy się naruszeniem nietykalności cielesnej pana ble ble ble Saakaszwilego ze strony min.Awakowa, przy użyciu szklanki z wodą.

  Ale jak twierdzi klasyk i znawca protokołu dyplomatycznego grasujący na forum, to normalny standard na całym świecie i NIC nowego.

  Jak więcej odsłucham i coś jeszcze zrozumiem z tej pyskówki, to Ci dopiszę.Pełne tłumaczenie może być dokonane tylko przez Rosjankę lub Rosjanina:)))) zważywszy zwyczajowe określenia rosyjskie typu "buc" czy coś tam, którymi się raczą!!
 • @trojanka 09:43:12
  Dzięki, jeszcze było chyba że budiesz siedzieć.. ;)
  S. do A. ..
  Nie lubią się chopoki.. ;)
 • Awakow powołuje się na swoje ormiańskie pochodzenie. Ormianie Charkowa napisali dla niego odpowiedź.
  Ja chce przeczytać posłanie Aresnijowi Awakowowi od Ormian Charkowa, pod którym podpisało się mnóstwo ormiańskich rodzin.
  Zwracając się do swojego prezydenta Poroszenko, Awakow nadmienił jak skromnie by nie rzec żyje się jego rodzinie po rewolucji, w tym jego synowi.Proponował nawet zaobserwować to bezpośrednio. No to obserwowaliśmy.dawno obserwujemy i możemy dokładnie powiedzieć, przy których stolikach wysiaduje i w których restauracjach Charkowa skromny mażor , spędza wieczory. I rachunki za te wieczory.
  I na koniec powiedział Arsenij coś takiego, że ormiański naród jest szlachetny i wdzięczny i umie cenić przyjaźń, dlatego że od 600 lat żyje na Ukrainie i jest gotów z wdzięczności za to oddać za nią życie.
  Co do szlachetności Ormian, nie będziemy się spierać,ale osoby nie szlachetne i niewdzięczne są.Zaczniemy od ciebie Awakow.

  Po pierwsze 600 lat temu, nie było Ukrainy,i Ormianie którzy żyli w Kijowie , Charkowie czy Odessie 600 lat temu, byli mieszkańcami Wielkiego Rosyjskiego Imperium, być może Polski czy Węgier.
  TY łżesz , żeby przypodobać się Ukraińcom, a kłamstwo to , wszyscy wiedzą jest mało szlachetne.
  Po drugie Rosjanie uratowali Ormiański naród od całkowitego unicestwienia. To wiadome każdemu Ormianinowi na tej ziemi. Dzisiaj ty nazywasz siebie Ormianinem i twoje liczne giermki, odpłacają się rosyjskiemu narodowi, czarną niewdzięcznością.Napuszczają Ukraińców na Rosjan.
  Oskarżają rosyjski naród, który uratował, co jest jasne także twoich dziadków i pradziadków.
  Dlatego ty Awakow niewdzięczny typku,zabijający matkę i ojca.
  To mówimy tobie my Ormianie Charkowa.

  Po trzecie.
  W swoim tekście napisałeś że /my rozumiemy że z powodu zderzenia ambicji twoich i Saakaszwilego/Ukraina może zostać rozwalona. My płakaliśmy,tekst dobry, szczególnie od człowieka, który ze swoich licznych ambicji już rozwalił znaczną część Ukrainy i rozstrzelał i wsadził do więzienia, niemałą część jej obywateli.
  Dlatego że nie podobało ci się , ze nie zgadzają się z tobą.
  Ukraińcom, prawdziwym Ukraińcom, polecamy zadać tobie jedno pytanie.
  Który właściwie raz ty przyjechałeś na Ukrainę wyrazić jej swoją wdzięczność za to , że 600 lat temu mogli żyć tutaj Ormianie.
  Kiedy przyjechałeś w wieku 3 lat z Baku,czy kiedy wróciłeś w wieku 49 lat z Włoszech, gdzie wygnali za złodziejstwo w twoim jak ty mówisz Charkowie?
  Kiedy zrozumiałeś, jak mocna chcesz być wdzięczny Ukrainie?
  I jeszcze to osobiście ode mnie.
  Przypominam ci panią Nikołajewę, która uwierzyła, że uratujesz jej jedynego syna, uwolnisz go z więzienia, gdzie on znalazł się z twojej winy także.
  Przyszła do ciebie , po tym jak zostałeś gubernatorem Charkowa.
  Ale ty nie przyjąłeś starej kobiety.Poleciłeś nie wpuszczać jej nawet do korytarza.
  Wkrótce potem ona umarła, w samotności!Nie doczekała się syna.
  Ciebie poniosło Arsen, ale jesteśmy blisko, pomożemy ci wrócić na prostą drogę.
  Jesteś przestępcą,będziesz aresztowany i osądzony za zabójstwa zwykłych mieszkańców Ukrainy.
  Możemy posadzić ku tobie Saakaszwilego.
  Zwracamy się do wszystkich Ormian Ukrainy!
  Nie popierajcie przestępczego reżimu,nawet jeśli wam to poleca człowiek, który nazywa siebie Ormianinem. Przestępczy reżim od tego nie wybieleje.
  Awakow ze swoimi poplecznikami, robi na Ukrainie to samo ,co robili młodzi Turcy w początku ubiegłego wieku.
  On unicestwia myślących inaczej.Niszczy tych, którzy nie chcą uznać Rosji za wroga.
  To samo było w Imperium Osmańskim 100 lat temu.
  Ormianie Charkowa za uwolnieniem Ukrainy od przestępczej władzy Poroszenko, Jaceniuka, Turczynowa, Groismana,Kołomojskiego, Awakowa i za bratnią przyjaźnią z Rosją!!

  https://www.youtube.com/watch?v=BdmZ3YbnMvw&feature=player_embedded
 • @trojanka 10:50:59
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0sZfZtD1r5I
 • dzisiaj o 12 w każdym domu Ukrainy!
  http://cs627729.vk.me/v627729618/38b1c/Nr06wfMBt2k.jpg
 • @trojanka and @orenco and @dron67
  Będę mógł się włączyć do dyskusji (zapewne) dopiero późnym wieczorem.

  Pozdrawiam.
 • Poroszenko w trakcie pyskówki Awakowa z Saakaszwilim..
  http://cs629129.vk.me/v629129659/26c30/3VRzNaE426s.jpg
 • Konkurs w ŁNR "Twoje talenty Republiko"
  https://www.youtube.com/watch?v=8urMNJwXggc&feature=player_embedded
 • Ormianin, Gruzin i żyd wyganiają się nawzajem z Ukrainy....
  http://cs627420.vk.me/v627420957/6c2a1/TMoosAGktIw.jpg

  Takiej anegdoty jeszcze nie było...
 • @trojanka 11:11:29
  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12313998_656954831074503_6195162938141244091_n.jpg?oh=e870d69e644d48113eee62548d8ccc30&oe=570E52EF

  Nie od każdego prezent ;) ........
 • @trojanka 10:50:59
  "Awakow zwrócił się do Saakaszwilego".
  Awakow powołuje się na swoje ormiańskie pochodzenie. Ormianie Charkowa napisali dla niego odpowiedź", linki:

  https://www.youtube.com/watch?v=hgMP4saGOZI&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=BdmZ3YbnMvw&feature=player_embedded

  --- Wysłucham w nocy, wczytam się w Pani tłumaczenia. Zapewne zamieszczę w notce.
  Wcześniej jeszcze chciałem przetłumaczyć Niki Vogta fragmenty tekstu, dotyczące wydarzeń w Donbasie i w strefie ATO.
  Od jutra do 11 stycznia będę miał więcej czasu, więc może uda mi się napisać w ciągu najbliższych 25 dni więcej niż 17 tekstów.
 • @trojanka 11:11:29
  "Ormianin, Gruzin i żyd wyganiają się nawzajem z Ukrainy...". -

  --- A Europa nie tylko milczy, ale pomaga i podtrzymuje juntę przy życiu!
 • Jeszcze wiadomości z Syrii i Ukrainy na blogu Marxa8888
  http://www.anty-news.waw.pl/
 • @trojanka 18:16:06
  "Jeszcze wiadomości z Syrii i Ukrainy na blogu Marxa8888". -

  --- Coś słyszałem o blogu Marksa, ale nie od niego, lecz od Repsola.
  Zerknąłem na dzisiejszy tekst o Ukrainie, link:

  http://www.anty-news.waw.pl/banderlandia/806/

  Zajrzę tam jeszcze.
 • @trojanka 11:00:14
  Przed konferencją prasową poproszono Putina, aby wybrał sposób kary dla chochłów i liberałów...
  https://pbs.twimg.com/media/CWamtwKW4AAmCGV.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CWanK9QW4AAbkxX.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CWanLDTWcAAXCQ2.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CWanLSTWcAAJu66.jpg
 • @lorenco 19:20:51 Kamień zgody??? :)) fotka 5+
  lorenco 16.12.2015 01:27:01
  Dedykowaną pieśń kiedyś nawet tłumaczyłam. Skomponowano ją na cześć Aleksieja Mozgowoja. ...."Wrócę z wojny... do kraju geniuszy, a nie idiotów".
  A ja wątpię. Ani on, ani nikt inny nie wróci.
  Bo nigdy Ukraina nie będzie krajem geniuszy. Globalna oligarchia i Żydłactwo na to nie pozwoli. Polska - nasza - też nie będzie.
  -------
  Przyznam, że nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli pisząc: "Mieliśmy tu na Neonie parę osób, do których było pełne zaufanie, potem okazało się, że się zbiesili lub udawali, że są za Noworosją a okazało się, że są banderowcami lub ich wielbicielami".

  Gdybyś mógł przybliżyć sprawę, któż to tak zawiódł "Wasze" zaufanie i co pisało te parę osób. Jestem tu dość dlugo i nie zauważyłam takiej drastycznej metamorfozy wśród piszących notki i komentarze.
  ---------
  Striełkow, jeszcze nie tak dawno wynoszony tutaj na ołtarze też jest zbiesionym wielbicielem banderowców? Udawał, że jest za Noworosją?

  http://m.youtube.com/watch?v=tzBehX8pBqw
  Dedykuję Ci zbiesionego kota... na zgodę. :)))
  http://ic.pics.livejournal.com/chervonec_001/72877696/296710/296710_original.jpg
  A Striełkowowi w 45 urodziny życzę zdrowia .
 • Tłum pod Wierchowną w Kijowie,żąda odstawki Jaceniuka!
  https://www.youtube.com/watch?v=qxClrjbZj2U&feature=player_embedded
 • Wojna Armenii i Gruzji na Ukrainie -poszło o OPZ
  Wory w imieniu mocodawców żrą się o OPZ - ODESKA PRZYPORTOWA FABRYKA
  http://www.opz.odessa.net/images/about/1.jpg

  http://www.opz.odessa.net/about/

  https://m.youtube.com/watch?v=jE-WasJ8oxI
  -----'''
  Pejs Zbuk Arsena Avakova

  14 grudnia o 18:05 · 

  Только что на Раде реформ господин Саакашвили в ответ на мой вопрос к нему - почему он по ОПЗ общался с русским олигархом с Уралхима..и как это связано с процессом приватизации ОПЗ?.. - потерял над собой контроль.

  Одесский губернатор сорвался в истерику и начал орать на меня: " Никто не имеет права так разговаривать с Михаилом Саакашвили.. ты коррумпированный министр.. а я честный человек.." перешел к прямым оскорблениям.
  Я воздержался от того, чтобы его ударить - плеснул ему в лицо водой.

  Я давно не видел настолько ошизевшевшего популиста.. Не давал сказать ничего - перебивая всех, включая Президента.

  Саакашвили - Пустобрех на трудностях, не отвечающий ни за что..

  Хватит мне артистов и циркачей. Пахать надо а не трепаться!

  Неудобные вопросы вызывают истерику? - надоело.. я не собираюсь терпеть хамство воинствующего мерзавца, ищущего громкий повод для отставки, провалив работу на своем непосредственном месте. Не намерен терпеть хама, обманывающего мою страну красивой позой - все гавнюки, а он в белом..

  Коррупционеров нужно сажать, а не говорить о них месяцами и не предоставляя фактов. Или не Сакварелидзе занимается ОПЗ? Только при чем тут разговоры Саакашвили с русским Уралхимом?

  ОПЗ нужно продавать открыто -западной компании с именем а не оффшоркам русского олигарха, с которым шушукаются чиновники, прикрываясь громкими фразами.

  Просто надо было Саакашвили ответить.. а он сорвался..
  Невинный вопрос вызвал истерику и оскорбления.. на воре загорелась шапка?
  **
  П.с. я видел, что снимала камера АП. Считаю его надо немедля обнародовать. Обращаюсь к Цеголко. Пусть люди видят".
  ------------

  https://m.youtube.com/watch?v=m5PFxSWSle4 hak nierządu na Miszę Gastroilera - że obszczałsia z "ruskim oligarchą" z Uralchemii .

  -----
  https://m.youtube.com/watch?v=woSY7KCidNg - wystąpienie Ssaaka-lego, 16 minuta pytanie o tego rzekomego oligarchę biznesmena z Uralchemii.
  ------'
  Nie przekadam na nasze, bo..... czas mi uciekł. :)
  Szczypta humoru https://m.youtube.com/watch?v=iTRK_31hJTI
  https://pbs.twimg.com/media/CWNy-RXXAAACjb7.jpg
 • @Berehynia 21:32:55
  Żeby nie było niedomówień, ten ruski oligarcha to zasłona dymna
  tu jest sedno - https://m.youtube.com/watch?v=jE-WasJ8oxI
  http://informer.od.ua/common/upload/c3dc6458af2ae0e2b13c0cb46d65a2a4_full.jpg
 • Ukropy zapamiętajcie jak wygląda....
  http://cs628720.vk.me/v628720473/25e84/IguxjK_jILE.jpg

  Prawdziwa Ręka Kremla.
 • @Berehynia 20:34:45
  "Dedykowaną pieśń kiedyś nawet tłumaczyłam. Skomponowano ją na cześć Aleksieja Mozgowoja. ...."Wrócę z wojny...". -

  --- Pieśń bardzo piękna, tłumaczenie świetne, w notce, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127064,co-sie-dzieje-na-ukrainie-01-11-2015
 • Rozmawiać i oceniać każdy może....
  http://m.youtube.com/watch?v=rHfx7vroHHo

  Striełkow i Kałasznikow rozmawiają o wizycie Johna Kohna (Kerrego) w Moskwie, o silnym zapachu gorbaczowszczyzny i o nieuniknionym momencie kiedy spadał będzie figowy listek mińskich porozumień.

  To oni rozmawiają.
 • @Berehynia 20:34:45
  Witaj Berehynio:)
  Niedokładnie pamiętam nicki jakiś bezmietków itp. zatem nie będę przytaczał.
  Wcześniej rozwalili blog AdNovum, potem udzielali się na blogu Interesariusza, najpierw przymilając się a potem pokazując rogi, dlatego m.inn. Trojanka przestała tam komentować, wielu ludzi bardziej nerwowych na tych trolli, miało blokowane konta na Neonie.
  Temat rzeka.
 • @zygmuntbialas 22:04:42
  Transport ukraińskiej broni do Odessy, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=zIOzWg-OIvI
 • @zygmuntbialas 02:27:35
  Uprowadzenia mieszkańców w Krasnogorowce, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=PIvQwW0VScI
 • @Berehynia 21:45:58
  Który ruski oligarcha, czy austriacki????

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej