Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Syrii - 22.12.2015.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Po nastaniu planu pokojowego nie słabną działania wojenne w Syrii" - pisze gazeta 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten'. - "Armia syryjska posuwa się na południe od Aleppo".

Rząd Syrii zwiększył presję na rebeliantów. Podają media państwowe, iż żołnierze [armii syryjskiej] wspólnie z bojownikami libańskiego Hezbollahu wyparli w końcu tygodnia rebeliancką milicję z ważnego wzgórza na południe od Aleppo. Aleppo jest jednym z najważniejszych strategicznie punktów w tych działaniach wojennych.

Kilka agencji informacyjnych zawiadamia, że w czasie nalotów w mieście Idlib były ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej. Jednak te dane pochodzą z Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Instytucja ta z siedzibą w Londynie zalicza się do opozycji, jednakże trudno ją sklasyfikować. Prawdziwie niezależne raporty nie są dostępne. Reuters pisze, że ratownicy potwierdzili śmierć cywilów.

Takie są skutki niesienia przez USA "wolności i demokracji" do krajów arabskich, w tym do Syrii (uwaga ZB)

W piątek wieczorem Rada Bezpieczeństwa ONZ - po miesiącach negocjacji - zgodziła się jednogłośnie na stały plan pokojowy dla Syrii. Rozmowy między przedstawicielami Baszara al-Assada i opozycji powinny rozpocząć się w drugiej połowie stycznia. Patronat obejmuje ONZ.

Dokładny skład delegacji negocjacyjnych nie jest jeszcze znany. Specjalny wysłannik ONZ Staffan da Mistura chce wysłać zaproszenia na początku stycznia. Oczekuje się, że będą nowe dyskusje. Międzynarodowa grupa z 17 krajów nie potrafiła dotąd zgodzić się na listę określającą, kto z opozycji ma prawo siąść przy stole negocjacyjnym, a kto jako grupa terrorystyczna będzie wykluczony z rozmów.

Celem jest utworzenie rządu przejściowego w ciągu sześciu miesięcy. Wiele wskazuje na to, że początkowo będzie to rząd technokratów. Potem trzeba będzie określić rolę Assada. Kwestia ta była początkowo wyłączona przez grupę syryjską, bo nie mogła pogodzić się w tej sprawie. W ciągu roku po utworzeniu rządu przejściowego powinny odbyć się wolne wybory.

 

Wielu "obrońców pokoju i demonkracji" zapomina, że naród syryjski wypowiedział się już w wyborach, co sądzi o swym prezydencie Assadzie (uwaga ZB)

Opozycja krytycznie patrzy na ten plan pokojowy. Przedstawiciel Syryjskiej Koalicji Narodowej, mającej swą siedzibę w Stambule, powiedział: "Decyzja nie jest realistyczna i trudno ją będzie urzeczywistnić". Inny rzecznik opozycji Ahmed Ramadan skrytykował to, że żadne wypowiedzi nie uwzględniają przyszłej roli Assada. Opozycja domaga się, by szef państwa ustąpił już na początku fazy przejściowej.

Syryjski prezydent Baszar al-Assad wraz z żon Asmą złożył wizytę w chrześcijańskim kościele w Damaszku. Kościół Matki Bożej znajduje się w dzielnicy Al-Kussur, bombardowanej wielokrotnie przez przeciwników Assada. Dwa kilometry dalej znaduje się dzielnica Dschabar, kontrolowana przez buntowników. 

 

//deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/wp-content/uploads/2015/12/DWN-Syrien-Assad-600x357.jpg
 
Syryjski chór al-Farah w kościele w Damaszku. Odwiedził go też w piątek prezydent Assad
 
Assad gwarantuje od lat mniejszościom religijnym wolność wyznania. On sam należy do mniejszości, ale wpływowej - do społeczności religijnej alawitów, będącej odłamem szyizmu.
 
Chrześcijanie stanowią około 5% ludności syryjskiej. Niektórzy starają się zachować neutralność w konflikcie, szalejącym od marca 2011 roku. Wielu z nich nie ma wątpliwości, że zagraża im eksterminacja w ramach systemu islamskiego i dlatego stoją po stronie Assada.
 
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon uznał rezolucję jako dużą szansę, zaś szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier ostrzegal przed zbytnią euforią. Ambasador Syrii w ONZ Baszar Jaafari z zadowoleniem przyjął plan pokojowy. "Jest ważne - powiedział - by polityczny proces był realizowany we współpracy z rządem syryjskim. Damaszek jest gotowy do pojednania narodowego, jeśli rebelianci złożą broń".
 
Sekretarz USA John Kerry przyznał, że były duże różnice w stanowiskach międzynarodowych przedstawicieli, szczególnie w sprawie przyszłości prezydenta Assada.
 
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że pierwszym celem musi być zakończenie cierpień syryjskiego narodu. Podczas wojny zginęło ponad 250 tysięcy ludzi. Ławrow uznał też, że nie będzie miejsca dla terrorystów przy negocjacyjnym stole.
 
Irański przedstawiciel Hussein Amirabdullahian oświadczył, że w rozmowach pokojowych mogą uczestniczyć tylko grupy opozycyjne, niezwiązane z terrorystami. Dlatego Iran wraz z Egiptem, Francją, Jordanią, Rosją i Turcją przedstawi 'czerwoną listę' organizacji, uznanych za terrorystyczne. Prezydent Hassan Ruhani stwierdził: "Jak długo jeszcze IS jest w Syrii, tak długo nie można planować zmian w tym kraju".
 
 
Przetłumaczył: Zygmunt Białas
 
  

KOMENTARZE

 • Aleppo,ostatnie walki kierowca sił syryjskich w ostatniej chwili zdążył uciec przed uderzeniem rakiety uciekających terrorystów
  https://www.youtube.com/watch?v=ELPORFZZdQU&feature=player_embedded
 • Samolot prezydenta Assada leci do Iranu osłaniany przez 4 rosyjskie myśliwce.
  Koalicja USA została poproszona o niezbliżanie się do nich.
  http://cs633430.vk.me/v633430474/6b55/fW876VsHCtQ.jpg
 • Wbijcie to sobie do głowy -MFW nie daje pieniędzy!!!!!!!!Nie daje..... on daje kredyty
  które wy będziecie oddawać swoimi dziećmi,krwią, swoją ziemią i przedsiębiorstwami!!!Tak !!Rozumiecie???

  http://cs629216.vk.me/v629216049/2c827/2uiW2q-u3pM.jpg
 • Kto kocha się w pieniądzach, pieniędzmi się nie nasyci" ... Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy.
  http://cs628227.vk.me/v628227253/2c31e/hzu8VpvX75c.jpg
 • Znowu zginęły od rosyjskiego ataku, niczemu nie winne tureckie,saudyjskie i amerykańskie pieniądze!!!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o5R3zTO8E9c
 • Działania wojenne, które szykują się w Syrii i okolicach
  http://wolnemedia.net/polityka/dzialania-wojenne-ktore-szykuja-sie-w-syrii-i-okolicach/

  Opublikowano: 20.12.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka


  Prasa zachodnia mało opowiada o działaniach wojennych w Syrii, o ile nie chodzi o stwierdzenie bez najmniejszych dowodów, że Międzynarodowa Interwencja dokonała skutecznego nalotu na dżihadystów z Daeszu, podczas gdy Rosja zabija niewinnych cywilów; stąd też trudno wyrobić sobie zdanie o obecnej sytuacji, ale tym bardziej, że w obu obozach już czyści się broń przed jeszcze większym starciem. Thierry Meyssan przedstawia tu to, czego możemy się spodziewać.

  Milczenie, które spowija działania wojenne w Iraku i Syrii nie oznacza, że w wojnie nastąpiła przerwa, ale że protagoniści szykują się do nowego rozdania.

  SIŁY MIĘDZYNARODOWEJ INTERWENCJI

  Po stronie imperialnej nadal króluje chaos. Biorąc pod uwagę sprzeczne deklaracje przywódców USA, niemożliwe jest zrozumieć, jakie są cele Waszyngtonu – o ile takie ma. Ponadto wygląda na to, że Stany Zjednoczone pozwoliły Francji przejąć inicjatywę, oraz przewodnictwo części Interwencji, ale – także tu – nie wiadomo, co to miałoby na celu.

  Owszem Francja deklaruje chęć zniszczenia Daeszu w ramach retorsji po zamachach 13 listopada w Paryżu, ale deklaracje takie składała już przed tymi atakami; miały one jednak charakter pustych komunikatów, bez poparcia w faktach. 9 listopada 2015 r. tankowiec Mecid Aslanov, należący do firmy BMZ Group Necmettina Bilala Erdoğana opuścił port w Fos-sur-Mer we Francji, dokąd bezkarnie dostarczył ropę naftową – według zapewnień oficjalnych wydobytą w Izraelu, ale w rzeczywistości ukradzioną przez Daesz w Syrii. Nic nie pozwala myśleć, że dziś sprawy uległy zmianie i że te ostatnie deklaracje należy traktować poważnie.

  4 grudnia francuski prezydent François Hollande, wraz ze swoim ministrem obrony Jean-Yves’em Le Drian udał się na pokład lotniskowca Charles-De-Gaulle, przebywającego u wybrzeży Syrii. Podczas odwiedzin obaj bez podawania wyjaśnień ogłosili zmianę parametrów misji. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią szefa Sztabu Generalnego, generała Pierre’a de Villiers okręt został przekierowany do Zatoki Perskiej.

  Grupa powietrzno-morska, utworzona wokół Charlesa-De Gaulle’a składa się z Grupy lotniczej na jego pokładzie (18 myśliwców Rafale Marine, 8 zmodernizowanych samolotów szturmowych Super étendard, 2 samolotów wczesnego ostrzegania Hawkeye, 2 helikopterów Dauphin i 1 helikoptera Alouette III), fregaty przeciwlotniczej Chevalier Paul, fregaty specjalizującej się w zwalczaniu okrętów podwodnych La Motte-Picquet, okrętu dowodzenia i zaopatrzeniowego Marne, belgijskiej fregaty Léopold Ier, oraz niemieckiej fregaty Augsburg, a także – wbrew zaprzeczeniom ministra obrony – jeden wielozadaniowy okręt podwodny. Należąca formalnie do grupy lekka fregata stealth — Courbet — pozostała we wschodniej części Morza Śródziemnego.

  Siły europejskie zostały włączone do Task Force 50 USNavCent, czyli floty Central Command Stanów Zjednoczonych. W skład tego związku operacyjnego wchodzi około sześćdziesięciu okrętów.

  Władze Francji podkreślają, że dowództwo Task Force 50 przejął kontradmirał René-Jean Crignola, pomijając przy tym fakt, że znajduje się on pod rozkazami dowódcy V Floty, wiceadmirała Kevina Donegana, który – z kolei – odpowiada przed generałem Lloydem J. Austinem III, dowódcą CentCom. Jest to przecież zasada absolutna Imperium: faktyczne dowództwo spoczywa w rękach oficerów amerykańskich, a Alianci pełnią tylko rolę pomocniczą. Tak naprawdę, poza względną promocją francuskiego kontradmirała sytuacja dzisiejsza nie różni się od tej z ubiegłego lutego: Międzynarodowa Interwencja, ma walczyć z Państwem Islamskim; przez cały rok niezaprzeczalnie prowadziła ona rekonesans lotniczy i bombardowała chińskie instalacje wydobywcze, bez najmniejszego jednak wpływu na oficjalnie deklarowany cel – Daesz. Także tu nic nie pozwala myśleć, że sprawy przybiorą inny obrót.

  Dowództwo Interwencji ogłosiło, że rozpoczęło już nowe bombardowania, w których zniszczyło wiele obiektów Daeszu, jednak twierdzeń tych nie da się zweryfikować, a tym wydają się wątpliwe, że sama zainteresowana organizacja terrorystyczna nie wydała w ich sprawie żadnego oświadczenia czy protestu.

  Z powyższego stanu rzeczy wyłania się obraz następujący: Francja będzie mogła realizować własną strategię, ale Stany Zjednoczone mogą w każdej chwili wziąć sprawy z powrotem w swoje ręce.

  SIŁY TERRORYSTYCZNE

  Moglibyśmy tu mówić o organizacjach terrorystycznych, ale byłoby to podobne do retoryki NATO, według której są to formacje niezależne, powstałe z nicości, które same opłacają swoich członków, zakupują im broń i części zamienne. Mówiąc poważnie, dżihadyści są najemnikami na służbie Turcji, Arabii Saudyjskiej i Kataru (wydaje się, że Zjednoczone Emiraty Arabskie prawie całkowicie wycofały się z tego układu), do których to państw należy dodać kilka koncernów międzynarodowych, jak Academi, KKR i Exxon-Mobil.

  Turcja kontynuuje rozmieszczanie swoich wojsk w Baszice w Iraku, w ramach wspierania Kurdów nielegalnego prezydenta Masuda Barzaniego (po upływie przedłużonej kadencji nadal odmawia oddania władzy i rozpisania nowych wyborów). Rząd Iraku wprawdzie wezwał Turcję do wycofania żołnierzy i wozów pancernych, ale Ankara odpowiedziała, że ludzi tych wysłała w celu ochrony instruktorów, rozlokowanych na miejscu na mocy wcześniejszej umowy międzynarodowej i nie jest gotowa ich wycofać. Dosłała wręcz jeszcze więcej wojska, po czym efektywny stan sił tureckich w rejonie wzrósł przynajmniej do 1000 personelu i 25 czołgów.

  Irak zwrócił się następnie i do Rady Bezpieczeństwa ONZ i do Ligi Arabskiej – w obu przypadkach bez najmniejszej reakcji.

  Zarówno Turcja, jak i były gubernator Mosulu, Asil al-Nudżaifi chcieliby być obecni przy odbiciu miasta z rąk Daeszu i zapobiec zajęciu go przez Siły Mobilizacji Ludowej (al-Haszd asz-Szaabi), które w znacznej większości stanowią szyici.

  Najwyraźniej wszyscy śnią: bezprawny prezydent Masud Barzani wierzy, że nikt nie zakwestionuje jego aneksji pól naftowych Kirkuku i gór Sindżaru; lider Kurdów syryjskich wyobraża sobie, że wkrótce zostanie prezydentem uznanego międzynarodowo pseudo-Kurdystanu; a prezydent Recep Tayyip Erdoğan mniema, że arabscy mieszkańcy Mosulu marzą o byciu wyzwolonymi i rządzonymi przez Turcję, jak w epoce imperium osmańskiego.

  Skądinąd Turcja wysłała na Ukrainę Międzynarodową Brygadę Islamską, którą oficjalnie utworzyła w sierpniu b.r. Dżihadyści ci, których zwerbowano wprost z syryjskiego teatru działań wojennych, po przybyciu do Chersonia zostali podzieleni na dwie grupy. Większość wysłano do walki w Donbasie w ramach brygad im. Szeika Manura i Dżohara Dudajewa, ale najlepiej wyszkolone elementy przeniknęły do Rosji w celu sabotażu gospodarki Krymu. Udało im się na 48 godzin odciąć Republikę od prądu elektrycznego.

  Arabia Saudyjska zgromadziła w Rijadzie grupę swoich najemników dla sformowania z nich delegacji na zbliżające się negocjacje, zorganizowane przez dyrektora ds. politycznych ONZ, amerykańskiego neo-konserwatystę Jeffreya Feltmana.

  Saudyjczycy nie zaprosili przedstawicieli al-Ka’idy, ani Daeszu, lecz tylko tych ugrupowań wahhabickich, które z nimi współpracują, jak Dżajsz al-Islam, czy Ahrar asz-Szam. Teoretycznie nie będzie więc na tej konferencji „ugrupowań terrorystycznych”, wymienionych jako takie na liście Rady Bezpieczeństwa ONZ, jednak wszystkie te grupy walczą w ramach, w imię, albo u boku al-Ka’idy, lub Daeszu bez zmieniania etykietki i większość z nich dowodzona jest przez osoby niegdyś należące do al-Ka’idy lub Państwa Islamskiego. Ahrar asz-Szam został utworzony tuż przed wydarzeniami w Syrii przez Braci muzułmanów oraz funkcjonariuszy wysokiego szczebla al-Ka’idy, należących wcześniej do najbliższego kręgu Osamy bin Ladena.

  Działając nadal tak, jak działali przed interwencją Rosji, prospektywni uczestnicy tych negocjacji zgadzają się co do „rozwiązania politycznego”, które początek ma mieć w ustąpieniu demokratycznie wybranego Baszszara al-Asada, a ciąg dalszy – w podziale władzy pomiędzy nich a instytucje republikańskie. Mimo iż stracili już wszelką nadzieję odniesienia zwycięstwa na polu bitwy, nadal oczekują kapitulacji ze strony Syryjskiej Republiki Arabskiej.

  Jako że na konferencję nie zaproszono przedstawicieli Kurdów syryjskich, możemy wnioskować, że Arabia Saudyjska uważa projekt pseudo-Kurdystanu za odrębny od przyszłości reszty Syrii. Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że PYD stworzył niedawno Syryjską Radę Demokratyczną, żeby pogłębić złudzenie sojuszu między Kurdami Saliha Muslima a arabskimi sunnitami i chrześcijanami, choć w rzeczywistości obie te strony ze sobą walczą.

  Jak by nie było, nie ma wątpliwości, że Rijad wspiera wysiłki Turcji w celu stworzenia tego pseudo-Kurdystanu i wypędzenia tam „jej” Kurdów. Został też potwierdzone, że Arabia Saudyjska użyczyła Turcji pomocy logistycznej przy kierowaniu pocisku powietrze-powietrze, który strącił rosyjski Su-24.

  Na koniec – Katar, który od abdykacji emira Hamada dwa lata temu wciąż udaje, że nie miesza się do wojny. Mimo wszystko na światło dzienne wypływają kolejne dowody jego tajnych operacji, skierowanych nie przeciwko Damaszkowi, a przeciwko Moskwie. Chodzi tu, na przykład, o zakup od Ukrainy nowoczesnych zestawów przeciwlotniczych Peczora-2D, którego pod koniec września dokonał katarski minister obrony celem przekazania sprzętu dżihadystom, aby mogli stanowić zagrożenie dla lotnictwa rosyjskiego. Jeszcze później ten sam minister zorganizował skierowaną przeciwko Rosji operację pod fałszywą flagą, także na Ukrainie zakupiwszy (pod koniec października) 2000 wyprodukowanych w Rosji bomb odłamkowych OFAB 250-270, które 6. grudnia zrzucono na obóz Syryjskiej Armii Arabskiej – po to, żeby armię rosyjską można było oskarżyć o błąd. Na oba przypadki mimo dowodów nikt w ONZ nie zareagował.

  SIŁY PATRIOTYCZNE

  Armia Federacji Rosyjskiej bombarduje dżihadystów od 30 września i zamierza to robić przynajmniej do 6. stycznia. Celem akcji jest przede wszystkim zniszczenie bunkrów, wzniesionych przez nie-państwowe ugrupowania zbrojne, oraz ich logistyki. W tej fazie mamy do czynienia tylko z niewielkimi zmianami na ziemi, jeśli nie bierze się pod uwagę odpływu dżihadystów do Iraku i Turcji.

  Syryjska Armia Arabska przygotowuje wraz z sojusznikami szeroko zakrojoną operację, która ma wejść w życie na początku 2016 r. Chodzi w niej o wzniecenie powstania ludności, znajdującej się obecnie pod panowaniem dżihadystów, odbicie z ich rąk prawie wszystkich miast kraju – z ewentualnym wyjątkiem Palmyry – i zepchnięcie tych zagranicznych najemników na pustynię. W przeciwieństwie do Iraku, gdzie 120 tys. sunnitów i baasistów przyłączyło się Daeszu tylko dla zemsty za odsunięcie od władzy przez Stany Zjednoczone na korzyść szyitów, mało który Syryjczyk za radością powitał „Kalifat”.

  21 i 22 listopada armia rosyjska przeprowadziła na Morzu Śródziemnym manewry wspólnie ze swoim syryjskim sojusznikiem. W związku z tym ograniczono liczbę lotów z i na lotniska w Bejrucie (Liban) i Larnace (Cypr). 23 i 24 listopada z powodu rosyjskiego ostrzału rakietowego pozycji Daeszu w Syrii zamknięto porty lotnicze w Irbilu i As-Sulajmanijji w Iraku. Wydaje się, że w rzeczywistości armia rosyjska testowała swoją broń, zakłócającą działanie urządzeń komunikacyjnych i kontrolujących NATO. Jakkolwiek by nie było, 8 grudnia okręt podwodny Rostów nad Donem przeprowadził ostrzał stanowisk Daeszu z wód Morza Śródziemnego.

  Rosja dysponuje już bazą lotniczą w Hmejmimie (nieopodal Latakii), korzysta także z lotniska Syryjskiej Armii Arabskiej w Damaszku i zamierza zbudować kolejną bazę w Asz-Sza’iracie (niedaleko Hims). Ponadto na północny wschód Syrii – czyli w pobliże granic zarówno Turcji, jak i Iraku – wysłano delegację wysokich rangą oficerów, celem znalezienia odpowiedniego terenu pod budowę czwartej bazy.

  Na koniec – u wybrzeży Tartusu zakotwiczyła irańska łódź podwodna.

  Hezbollah, który wykazał swoją zdolność do przeprowadzania operacji komandoskich przy odbiciu pilota Su-24, wziętego do niewoli przez wspieraną przez armię turecką milicję turkmeńską, odpowiada za przygotowanie powstania ludności szyickiej, podczas gdy zadaniem Syryjskiej Armii Arabskiej – w ponad 70% składającej się z sunnitów – jest mobilizacja ludności sunnickiej.

  Rząd Syrii doszedł do porozumienia z dżihadystami z Hims, którzy – postawieni przed wyborem albo przejścia na stronę Damaszku, albo opuszczenia miasta – w końcu, pod kontrolą Narodów Zjednoczonych wycofali się. Na dzień dzisiejszy Damaszek, Hims, Hama, Latakia, oraz Dajr az-Zaur zostały całkowicie zabezpieczone. Pozostaje wyzwolić Aleppo, Idlib i Rakkę.

  Wbrew dogmatycznym zapewnieniom prasy zachodniej, Rosja nie ma wcale zamiaru pozwolić Francji, Izraelowi i Zjednoczonemu Królestwu na stworzenie na północy kraju pseudo-Kurdystanu. Plan patriotów przewiduje wyzwolenie wszystkich, nadających się do zamieszkania stref Syrii, w tym Rakki – obecnej „stolicy Kalifatu”.

  Cisza poprzedza więc burzę.

  Autorstwo: Thierry Meyssan
  Tłumaczenie: Euzebiusz Budka
  Źródło: Voltairenet.org
 • Katar odpowiada za nalot bombowy na obóz armii Syrii
  http://wolnemedia.net/polityka/katar-odpowiada-za-zbombardowanie-obozu-armii-syrii/

  http://wolnemedia.net/obrazki/certyfikat-bomby.jpg

  6. grudnia lotnictwo Międzynarodowej Interwencji zbombardowało obóz Syryjskiej Armii Arabskiej. Następnego dnia ukraiński Cyber-Berkut ujawnił opinii publicznej nowe dokumenty, z których wynika, że Katar zakupił na Ukrainie bomby produkcji rosyjskiej, aby móc winą za nalot obarczyć Rosję.

  7. grudnia ukraiński Cyber-Berkut opublikował nowe dowody, obnażające przygotowania katarskiego Ministerstwa Obrony do ataków pod fałszywą flagą w Syrii. W wykradzionym e-mailu Antona Paszynskiego, urzędnika firmy SpetsTechnoExport (państwowej agencji odpowiedzialnej za handel bronią), a adresowanym do polskiego partnera z firmy Level 11 czytamy, co następuje: „Dzień dobry! Mam nową propozycję. Armia katarska chce zakupić 2000 bomb odłamkowych OFAB 250-270. Sprawa jest pilna. Są gotowi zapłacić 2100 USD za sztukę. Należy jak najprędzej zapewnić ich dostawę. Odbiorcą końcowym jest minister obrony Kataru. Certyfikat użytkownika końcowego w załączeniu.” Rzeczony certyfikat użytkownika końcowego możecie zobaczyć obok.

  OFAB 250-270 jest bombą niekierowaną o masie 250 kg. Obecnie używają ich rosyjskie odrzutowce Su-25 i Tu-23M3 w nalotach na pozycje ugrupowań terrorystycznych – Daeszu i wspólników. Katarskie Siły Powietrzne dysponują francuskimi myśliwcami wielozadaniowymi Mirage, oraz samolotami szturmowymi Alpha. Żaden z nich z zasady nie może zostać wyposażony w bomby OFAB 250-270. Stąd powstaje pytanie: dlaczego katarski minister obrony usiłuje zakupić znaczny zapas broni nie tylko niedostosowanej do jego samolotów, ale też po cenie trzykrotnie wyższej od rynkowej (bomby OFAB 250-270 kosztują od 700 do 800 USD za sztukę)? Odpowiedź jest strasznie prosta: każdy niezależny ekspert, który stwierdziłby, że w Syrii użyto bomb OFAB 250-270, prędko doszedłby do wniosku, że autorem nalotu było lotnictwo rosyjskie, które jako jedyne bomb tych używa rutynowo.

  Dokładnie to pytanie postawiono od razu po zbombardowaniu 6. grudnia obozu Syryjskiej Armii Arabskiej. Według władz Syrii dwie maszyny odłączyły się eskadry czterech samolotów Międzynarodowej Interwencji i zrzuciły na obóz bomby, zabijając trzech żołnierzy i raniąc dwudziestu czterech, podczas gdy na ziemi trwało natarcie dżihadystów. Tymczasem Pentagon zaprzeczył jakimkolwiek związkom z incydentem, a katarska prasa oskarżyła Rosję o dokonanie nalotu przez pomyłkę.

  Autorstwo: Andriej Fomin
  Tłumaczenie: Euzebiusz Budka
  Źródło: Noltairenet.org
 • Rezolucja ONZ zakończy wojnę w Syrii?
  http://wolnemedia.net/polityka/rezolucja-onz-zakonczy-wojne-w-syrii/

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zatwierdziła w piątek rezolucję, która ma ogromne znaczenie dla przyszłości Syrii i właściwie całego regionu. Jednocześnie Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny po raz pierwszy osiągnęły pewne porozumienie, które może zakończyć wojnę i doprowadzić do „wolnych” wyborów.[ZNZ]

  Dotychczas wszelkie inicjatywy USA na forum ONZ, które mogłyby zaszkodzić Assadowi, były blokowane przez Chiny i Rosję. Strony konfliktu nie były zgodne co do przyszłości prezydenta Syrii. Państwa zachodnie oraz opozycja chciały, aby przywódca tego państwa został natychmiast odsunięty od władzy.[ZNZ]

  Jednak najnowsza rezolucja ONZ otrzymała poparcie wszystkich krajów, które biorą udział w tym syryjskim konflikcie. Strony osiągnęły kompromis, co można uznać za pewien przełom. Już na początku przyszłego miesiąca mają odbyć się rozmowy w sprawie zawieszenia broni na terytorium kraju oraz utworzenia rządu przejściowego.[ZNZ]

  Oczywiście organizacje terrorystyczne nie będą mogły brać udziału w tej przemianie, ale ustalenie kto właściwie przynależy do terrorystów będzie bardzo trudne. W tym czasie, zachodnia koalicja i Rosja nadal będą zwalczać ISIS. Gdy powstanie rząd przejściowy, nastąpią przygotowania do „wolnych i uczciwych wyborów”, które odbędą się w ciągu 18 miesięcy. W ten sposób Syryjczycy mają zadecydować o przyszłości swojego kraju.[ZNZ]

  Plan będzie nadzorowany przez ONZ. Jednak zatwierdzona rezolucja pominęła jeden istotny szczegół – nie wspomniano w niej co właściwie stanie się z Assadem i czy będzie w ogóle pełnił jakąkolwiek rolę w odbudowie Syrii. Kwestia jego przyszłości z całą pewnością jeszcze powróci, a tymczasem Rosja, USA, Izrael, Turcja i państwa arabskie będą starały się za wszelką cenę umieścić swoje marionetki w składzie nowego rządu.[ZNZ]

  Tymczasem syryjski prezydent Baszar al-Assad udzielił wywiadu holenderskiej stacji telewizyjnej. Stwierdził w nim, że ma wątpliwości dotyczące uczciwości państw zachodnich w walce z terroryzmem, ponieważ nie robiły one tego jeszcze przed powstaniem Państwa Islamskiego.[A]

  Pytany o masową emigrację Syryjczyków z kraju, al-Assad stwierdził, że nie jest zaskoczony tym faktem, ponieważ uciekają oni przed atakami terrorystycznymi oraz zniszczoną infrastrukturą, a także embargami nałożonymi na Syrię przez państwa zachodnie. Według syryjskiej głowy państwa, obostrzenia wobec jego kraju wydatnie przyczyniły się do rozwoju grup terrorystycznych.[A]

  Dlatego też al-Assad ma wątpliwości dotyczące działalności państw zachodnich. Jego zdaniem, Europą kieruje strach a nie wartości. Zaczęła ona bowiem zwalczać terroryzm dopiero po ataku na World Trade Center oraz ostatnich zamachach w Paryżu. Tymczasem jeszcze przed powstaniem Państwa Islamskiego, istniały grupy takie jak Al-Kaida czy Front al-Nusra, z którymi nie podjęto jednak walki.[A]

  Prezydent Syrii uważa, że działania przeciwko terroryzmowi powinny być prowadzone na stabilnych i zrównoważonych zasadach. Tymczasem wiele państw zachodnich sprzedało swoje wartości dla petrodolarów, pozwalając Arabii Saudyjskiej na eksportowanie wahhabickiej ideologii do Europy. Konsekwencją takich działań jest napływ terrorystów z Europy do Syrii, gdzie walczą oni po stronie ekstremistów.[A]

  Al-Assad uważa, że gdyby przestano wspierać radykalną opozycję w Syrii, konflikt zostałby zakończony w mniej niż rok. Obecnie jedynie Rosja, Iran i ich sojusznicy wspierający politycznie syryjski rząd są gotowi rozwiązać trwający kryzys.[A]

  Autorstwo: John Moll [ZNZ], Autonom [A]
  Źródła: ZmianyNaZiemi.pl [ZNZ], Autonom.pl [A]
  Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net
 • Izrael przyznał, że regularnie wysyła wojska do Syrii aby ratować rannych opozycjonistów i islamistów
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-przyznal-ze-regularnie-wysyla-wojska-syrii-aby-ratowac-rannych-opozycjonistow-islam

  Izrael przyznał, że regularnie wysyła wojska do Syrii aby ratować rannych opozycjonistów i islamistów

  Od dłuższego czasu pojawiają się informacje, że Izrael nieoficjalnie uczestniczy w syryjskim konflikcie. Teraz państwo żydowskie przyznało się, że wojsko nielegalnie przekracza granice i ratuje bojowników którzy walczą z syryjską armią.

  W przeciągu trzech ostatnich lat, Izrael uratował życie ponad 2 tysięcy ludzi i zapłacił za to ponad 13 milionów dolarów. Oficjalnie ma to być tylko i wyłącznie pomoc humanitarna, ale wśród rannych tylko 20% osób to cywile. Pozostali należą do różnych frakcji walczących przeciwko armii Baszara al-Assada. Wśród nich mogą zatem znajdować się zarówno opozycjoniści jak i dżihadyści, których na piewszy rzut oka po prostu nie da się rozróżnić

  Komandosi regularnie pod osłoną nocy przedostają się na terytorium Syrii i zabierają rannych do szpitali, gdzie otrzymują natychmiastową pomoc. Oznacza to więc, że państwo żydowskie tak naprawdę pomaga islamistom którzy jawnie deklarują nienawiść do Żydów, ale jak mówi pewne przysłowie: "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Tym wspólnym wrogiem jest właśnie rząd w Syrii.  Brytyjski dziennik Daily Mail przeprowadził wywiad z jednym z uratowanych syryjskich bojowników. Stwierdził on, że to prezydent Syrii jest jego wrogiem a nie Izrael, a gdy tylko powróci do zdrowia znów wyruszy na wojnę. Inni zaś grozili lekarzom śmiercią. Można powiedzieć że ich nienawiść i determinacja jest umiejętnie wykorzystywana w toczącym się konflikcie w Syrii.  Izrael traktuje Syrię, libański Hezbollah i Iran jako groźnego przeciwnika. Nie powinien zatem dziwić fakt, że państwo żydowskie potajemnie bierze udział w tej wojnie z nadzieją iż uda się obalić Assada. Jednak według niektórych doniesień, Izrael współpracuje nie tylko z opozycją ale także z Państwem Islamskim, kupując od niego ropę a wcześniej biorąc udział w inwazji na Irak. Świat zachodni oczywiście nie jest oburzony tymi doniesieniami.  Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3315347/Watch-heart-pounding-moment-Israeli-commandos-save-Islamic-militants-Syrian-warzone-risking-lives-sworn-enemies.html#ixzz3tlLpzMuu

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/440na300/20041553_s_17.jpg
 • @trojanka 07:59:01
  "Aleppo,ostatnie walki kierowca sił syryjskich w ostatniej chwili zdążył uciec przed uderzeniem rakiety uciekających terrorystów". -

  --- Miał dużo szczęścia.
  Zniszczenia ogromne!
  Szalona jest ta wojna!
 • @trojanka 08:25:10
  "Samolot prezydenta Assada leci do Iranu osłaniany przez 4 rosyjskie myśliwce. Koalicja USA została poproszona o niezbliżanie się do nich". -

  -- Ostrożność nie tylko wskazana.
  Ostrożność bezwzględnie wskazana!
 • @trojanka 09:42:00
  "Wbijcie to sobie do głowy -MFW nie daje pieniędzy!!!!!!!!Nie daje..... on daje kredyty, które wy będziecie oddawać swoimi dziećmi,krwią, swoją ziemią i przedsiębiorstwami!!!Tak !!Rozumiecie???" -

  --- O mechanizmie wkręcania w kredyty mówił świetnie John Perkins, link:

  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112000,john-perkins-o-pomocy-usa-udzielanej-innym-krajom
 • @trojanka 09:50:44
  "Сирия авиаудары ВКС России по боевикам". -

  --- Patrzę na te zniszczenia i oczom nie wierzę, że można tak sobie wejść i niszczyć ludzi i ich domy.
  Przypomnijmy: Jedynym krajem, który jest wezwany przez prezydenta Assada, jest Rosja.
 • @trojanka 10:22:42
  "ropa przemycana jest do Turcji i Iranu,"

  Ludzie ,jak coś kopiujecie z innych stron ,to chociaż czytajcie tekst:

  winno być: ropa przemycana jest do Turcji z Iraku...

  Można odnieść wrażenie ,że to Iran kradnie... i pewnie o to chodzi jajwajcom.
 • Noworosja – ” Zdradzeni ” (video)
  ==„Zdradzeni” – film opowiadający o tym dlaczego Kreml zdradził Noworosję. W sieciach społecznościowych pojawił się film o zdradzie rosyjskiego narodu Noworosji przez najwyższe władze kremlowskie.
  Jest to film-medytacja ale jednocześnie i film-oskarżenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i jego podwładnych o tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na odwiecznych ziemiach ruskiego świata przeciwko przedstawicielom najbardziej podzielonego etnosu na świecie. Prawie dwa lata ciągnie się na Ukrainie tak zwana „rewolucja godności”, która przerodziła się w wojnę na pełną skalę przeciwko ruskim ludziom, którzy wznieśli rosyjskie flagi.

  Przeciwko tym, którzy za cenę swojego życia poświadczyli jedność naszego narodu i z bronią w rękach powstali do walki przeciwko przekształcaniu go w pokornych niewolników Zachodu. Autorzy filmu zobaczyli, zgromadzili, przeanalizowali i nagłośnili to wszystko co dawno już unosi się w przestrzeni informacyjnej jednej szóstej ziemi.

  A mianowicie – zdrada Noworosji ze strony oficjalnej Moskwy i jej pląsy pod melodyjkę zachodnich politycznych i biznesowych partnerów. Film w całym spektrum pokazał niesuwerenność obecnej władzy, politycznego systemu Rosji i szkodliwość jej polityki narodowej. Ponadto ten film pozwala do głębi odczuć ból tragedii milionów ludzi, którzy znaleźli się poza granicami Federacji Rosyjskiej.

  Przed oglądaniem video zaleca się włączenie tłumaczenia za pomocą automatycznego translatora.==

  https://youtu.be/X_u03xqtS8k

  Ostre oskarżenia, Rosja pomaga logistycznie, żywnościowo..
  Ale czy to jest wystarczające?..
 • @trojanka 10:16:11
  "Działania wojenne, które szykują się w Syrii i okolicach", napisał Thierry Meyssan. -

  --- Bardzo dobra analiza wydarzeń.
 • @trojanka 10:20:19
  "Rezolucja ONZ zakończy wojnę w Syrii?" -

  --- Dobry artykuł! Ujmuje te same sprawy, które są tematem notki (artykułu z DWN). Ujmuje lepiej. Mówi np. prezydent Assad, "ma wątpliwości dotyczące uczciwości państw zachodnich w walce z terroryzmem, ponieważ nie robiły one tego jeszcze przed powstaniem Państwa Islamskiego". Nie ma tej wypowiedzi w artykule w DWN.
 • @zygmuntbialas 13:28:33
  ==RPP – czyli o co idzie w operacji fałszywej flagi
  Napisano 1 dzień temu | Możliwość komentowania RPP – czyli o co idzie w operacji fałszywej flagi została wyłączona

  No to już wiesz drogi czytelniku, że moment wyboru składu nowej Rady Polityki Pieniężnej musi być czymś przykryty. Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.


  Wybaczcie staremu, że od chwili wbicia sobie do głowy słynnej maksymy, którą jeszcze w osiemnastym wieku wygłosił założyciel dynastii Rothschildów Mayer Amschel Rothschild, na wszystko co się w Polsce ostatnio dzieję nie może patrzeć inaczej, jak na operację fałszywej flagi. Zawsze gdzieś za uszami siedzi: „Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze narodu, a nie będę dbał o to, kto stanowi prawa.”
  Naszym ekonomicznym okupantom naprawdę nie zależy na tym jakie będą stosunki Trybunału Konstytucyjnego do całej reszty systemu politycznego państwa. Narodowi rzucono więc tego „fałszywego szeląga” z Kaczyńskim na awersie i Petru na rewersie. Niech się trochę pobawi w godzinach nocnych na sali sejmowej i trochę na świeżym powietrzu w pokojowych demonstracjach.
  Tymczasem, w poniedziałek zaczynają biec zawite terminy wymiany członków Rady Polityki Pieniężnej. I co – i cicho. Już na giełdzie pojawiły się nazwiska:
  – dr. Marka Chranowskiego
  – prof. dr hab. Eugeniusza Gatnara
  – Jerzego Kropiwnickiego
  – dr hab. Henryka łona
  – dr hab. Grażyny Ancyparowicz
  – prof. Jerzego Żyżyńskiego
  Kto jest kto jest tutaj…
  Deal rządu PiS z banksterami idzie w najlepsze o czym pisałem tutaj… Teraz chodzi jedynie o to, aby nie pozostawić przypadkowi obsady stanowisk w Radzie Polityki Pieniężnej.
  Fałszywa flaga wygląda dobrze. Bydełko hodowane do celów wyborczych zostało poinformowane, że to demokracja przeszkadza w uszczęśliwieniu tegoż: 500 zł na drugie dziecko, obniżeniem progu podatkowego i skróceniem wieku emerytalnego. Kaczyński – za Fryderykiem Nietzsche – wie, że pospólstwo śmierć ojca to jeszcze wybaczyć może. ale grabieży ojcowizny nigdy. Pieniądze się należą więc staną za Jarosławem. Podpowiadam więc pieśń na kolejną demonstrację, w której to władza będzie dawała odpór KOD-owi:
  „ Jak jeden mąż,jak jeden mążstaniemy teraz
  jak jeden mąż, jak jeden mąż zań każdy padnie,
  nie damy, nie damy prezesa,
  włos z głowy mu nie spadnie”.
  Śpiewaliśmy coś podobnego wtedy, gdy w Polsce operacje fałszywej flagi organizowały frakcje „moczarowców”, „natolińczyków” i „puławian”. Przyda się, bo czasy jakby takie same.
  Już wiemy, że zmiana formuły wydatkowej pozbawi nas wyjątkowo bezszelestnie jakichś 30 mld zł tutaj… . Teraz chodzi o to, aby znowu społeczeństwo ugotować podwyżkami cen jak przysłowiową żabę. Powolutku, aby czasem nie wyskoczyła z kipieli.
  Tylko babski oddział pretorianek Kaczyńskiego może wierzyć w to, że banki i sklepy wielkopowierzchniowe nie odbiją sobie podatków w zwyżce cen. Oczywiście nie uczynią tego natychmiastowo. Mają w tym wprawę, będą działali powoli. Rada Polityki Pieniężnej będzie się musiała zmierzyć z całym wektorem oddziaływań inflacyjnych. Chodzi o to aby tam byli ludzie Rothschilda.
  Wyobraźcie sobie państwo, że oto cały skład RPP osiąga zgodność co do tego, że banki komercyjne mogą zarachować sobie nie więcej niż 3% odsetek, a całą resztę byłyby zobligowany do przekazania na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa. Załóżcie, że to stanowisko znalazłoby się w podstawowym jego dokumencie przekazywanym sejmowi jakim są Założenia Polityki Pieniężnej. RPP może to zrobić i Trybunał Konstytucyjny nie miałby nic do tego! Byłoby to jednak coś najgorszego, co mogłoby wydarzyć się Międzynarodowemu Żydowi. Bądźcie pewni. On takich momentów nie przesypia. On chce mieć pewność.
  Co by się stało?. Mówiłem o tym obszernie
  Ale przypomnę.
  1. System bankowy dysponowałby 3% od sumy pożyczek 1 249 507,3 mln zł = 37 485 mln zł. Jest to kwota, w zupełności pokrywająca koszty działania systemu bankowego w Polsce.
  2. Na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa mogłoby wpłynąć 6% od sumy pożyczek co daje 74 970 mln zł.
  Jest to kwota pokrywająca z nawiązką wszelkie obietnice wyborcze wszystkich partii politycznych z kampanii wyborczej, a nie tylko PiS-u
  No to już wiesz drogi czytelniku, że moment wyboru składu nowej Rady Polityki Pieniężnej musi być czymś przykryty. Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.

  Bawcie się więc dobrze. Orkiestra jeszcze gra.
  nikander
  Napisane przez: nikander ==

  co to za niespodzianki szykuje nam waadza nasza?..
 • @trojanka 10:22:42
  "Nie samą ropą naftową żywi się ISIL". -

  --- Bardzo ważne sprawy. Zerknąłem - to jest lektura na późny wieczór.
 • @trojanka 10:29:01
  "Izrael przyznał, że regularnie wysyła wojska do Syrii aby ratować rannych opozycjonistów i islamistów". -

  --- Nie można było spodziewać się czego innego.
 • @kfakfa 12:41:18
  "..., jak coś kopiujecie z innych stron ,to chociaż czytajcie tekst". -

  --- Czasem się zdarzy przeoczenie.
  Ale dobrze, że zwrócił Pan na to uwagę.
 • @dron67 13:18:06
  "Noworosja – ” Zdradzeni ” (video), link:

  https://www.youtube.com/watch?v=X_u03xqtS8k&feature=youtu.be

  --- To są bardzo ważne sprawy. Wiele o tym myślę.
  Na razie, bez obejrzenia filmu, wstrzymuję się od głosu.
 • @dron67 13:33:39
  "Narodowi rzucono więc tego „fałszywego szeląga” z Kaczyńskim na awersie i Petru na rewersie". -
  --- Ten schemat powtarza się już od 26 lat. Nieco wcześniej 'rzucono' Tuska z Kaczyńskim w parze.

  "co to za niespodzianki szykuje nam waadza nasza?..". -
  --- Będą niespodzianki! Nie chcę przewidywać.
 • @Marx 8888 15:56:29
  "Niedziela rano rosyjskie samoloty wykonały serię potężnych nalotów na stolicę prowincji Idlib,...", -

  --- Nie podałeś linku. Podaję do strony głównej:

  http://www.anty-news.waw.pl/
 • @Marx 8888 17:20:01
  Chyba nie...
  :)))
 • @ nikander
  Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.

  -----------------------------------------------------------------------------------------


  Co takiego ma stać się 20-tego ?
 • Lider Komitetu Obrony Demokracji zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tysięcy złotych
  http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/t/483006/mateusz-kijowski_25194166.jpg

  Oto cała prawda o liderze Komitetu Obrony Demokracji Mateuszu Kijowskim (47 l.). Jak ustalił "Super Express", organizator wielotysięcznych manifestacji wymierzonych w Prawo i Sprawiedliwość zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tys. zł. Zaległe świadczenia próbuje ściągnąć komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie. - Prawda, że jest coś takiego. Nie jest jednak tak, że mam kłopoty z płaceniem. Po prostu płacę tyle, ile mogę - mówi nam Mateusz Kijowski.
  Długie włosy upięte w kucyk, w lewym uchu dwa kolczyki i charakterystyczna broda. Kijowski z dnia na dzień stał się nowym trybunem ludowym, organizatorem wielotysięcznych marszów w całej Polsce i twarzą protestu wobec rządów PiS. W trakcie demonstracji stoi ramię w ramię z politykami opozycji: Ryszardem Petru (43 l.), Sławomirem Neumannem (47 l.) czy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (34 l.).
  O życiu prywatnym Kijowskiego do tej pory było wiadomo niewiele, poza informacjami podawanymi przez niego w wywiadach. - Jestem z katolickiej rodziny. Długo angażowałem się w działalność przy parafii. A potem życie potoczyło się tak, że Kościół odszedł ode mnie. Rozwiodłem się - mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
  =====
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/lider-komitetu-obrony-demokracji-zalega-z-alimentami-na-dzieci-na-ponad-tysiecy-zlotych_754961.html

  Myslałem że nic mnie przed Świętami nie rozbawi! :))
  Parafianin z kolczykami w małżowinach, szkoda że w nochalu 'se'
  nie zamontował metalowych sprzączek..
 • @detektywmjarzynski 08:17:52
  Z Kukiza zrobili antysemitę!
  W ogóle sie kupy nie trzyma!
  Stwierdził fakt, że tę bandę kolczykowców 'demokratycznych' utrzymuje węgierski żyd Soros.. :))
  Będzie wesoło..
 • @dron67 16:11:57
  ==Jestem z katolickiej rodziny.==

  Z niego taki katolik jak z Charamsy gaya 'ksiundz'.. ;)
 • @dron67 16:09:38 oraz 16:11:57 oraz 16:15:26
  "Lider Komitetu Obrony Demokracji zalega z alimentami na dzieci na ponad 80 tysięcy złotych". -
  "W ogóle sie kupy nie trzyma!" -
  --- Nie trzyma się kupy. Słyszę to i owo w przelocie, po minucie lub dwie, bo też nie mam cierpliwości tego słuchać. Nie chcę też zabierać głosu, bo mogą to być słowa niemiarodajne.

  Nieco wyżej pyta M. Jarzyński Nikandera, co znaczą słowa: "Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru. Co takiego ma stać się 20-tego?" -
  --- Może Pan czuje bluesa i odpowie p. Jarzyńskiemu?
 • @zygmuntbialas 16:35:29
  Dumam nad tym od wczoraj...
  Może @nikander się wypowie..
  Tak byłoby najcelniej ;)
 • „Washington Post” wzywa Obamę do interwencji w Polsce
  "Kaczyński zamierza pójść drogą swego sojusznika, premiera Węgier Viktora Orbana" – alarmuje „Washington Post
  "Nagły wybuch kryzysu politycznego w Warszawie, który według wysokich rangą polityków i obrońców prawa zagraża krajowej demokracji, wywołał szok po obu stronach Atlantyku" – pisze „Washington Post” po wczorajszych wydarzeniach w polskim Sejmie.

  "PiS i jej przywódca Jarosław Kaczyński przekroczyli granicę, nie akceptując wyroku Trybunału, który uprawomocniał trzy z pięciu poprzednich nominacji sędziowskich (...). Utrudniając Trybunałowi podejmowanie decyzji, nowa ustawa może usunąć najważniejszą kontrolę nad nowym rządem" - ocenia amerykańska gazeta.

  W tekście można przeczytać, że "Kaczyński zamierza pójść drogą swego sojusznika, premiera Węgier Viktora Orbana".

  Na koniec amerykańska gazeta ocenia, że Stany Zjednoczone powinny zareagować na wydarzenia nad Wisłą.

  "Kaczyński i jego partia są wrogo nastawieni do Rosji i nieufni wobec Niemiec, ale ogólnie są proamerykańscy. Stwarza to dla administracji prezydenta Baracka Obamy okazję do wywarcia wpływu na rząd. Administracja powinna powiedzieć przywódcom w Warszawie, że osłabienie kontroli sądowniczej, czystki wśród krytyków w państwowych mediach i dalsze prześladowanie przeciwników politycznych szybko popsują relacje z Waszyngtonem i podkopią polskie success story" – konkluduje gazeta.
  "Washington Post"/tvn24.pl/KRESY.PL
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/washington-post-wzywa-obame-do-interwencji-w-polsce

  Ocenia ''amerykańska'' gazeta..
  Za pomocą Bundeswehry i banderowców?
  Coś tu brzydko pachnie..
 • Naczelny „Super Expressu” ostro o liderze KOD. „Wywołuje obrzydzenie”
  "Mężczyzna, który zostawia swoje dzieci i przestaje na nie płacić alimenty, wywołuje we mnie co najmniej delikatne obrzydzenie. Mężczyźni tak nie postępują" — napisał naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski o liderze KOD Mateuszu Kijowskim.

  Przeczytaj także: Szef KOD nie płaci alimentów. Ma już ponad 80 tys. długu

  Zdaniem dziennikarza, Kijowski nie jest naturalnym liderem protestu.

  "Był sztucznym tworem, nieczującym ulicy, niemającym do demonstracji odrobiny serca, odrobiny emocji. Dukane przez niego hasła były tak drewniane, tak nieporadnie wyuczone i nieporadnie skandowane, że musiałem zadać siebie pytanie: kto go tam wstawił?" – pyta Jastrzębowski.

  W ocenie komentatora, lider KOD nie jest wiarygodny jako "obrońca demokracji".

  "Jeżeli zachciało ci się, panie Kijowski, walczyć o demokrację, to oczywiście podziwiam to. Bardzo podziwiam twoje drewniane hasła i twoją nieumiejętną walkę z tremą. Wypadłeś źle, ale może tego nie zauważyłeś. Pomyliłeś jednak porządki. W pierwszej kolejności masz obowiązek zadbać o własną rodzinę i o własne dzieci" – napisał Sławomir Jastrzębowski.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/naczelny-super-expressu-ostro-o-liderze-kod-wywoluje-obrzydzenie
  ==========

  Ziemkiewicz o Kijowskim z KOD: albo jest zwyczajnym cwaniaczkiem, albo ostatnim, lewicowym dyndolem

  „Ja wiem, że w życiu różnie bywa – ale mężczyzna, który mając troje dzieci „nie może znaleźć pracy” i pozostaje na utrzymaniu kolejnej partnerki budzi, tak po ludzku, wstręt. Niemożnością znalezienia jakiejkolwiek pracy mógłby się ewentualnie tłumaczyć egiptolog, antropolog kultury albo absolwent marketingu i zarządzania. Ale informatyk?” – pisze publicysta.

  Przeczytaj: Szef KOD nie płaci alimentów. Ma już ponad 80 tys. długu

  „Mężczyzna, zamiast „wziąć kredyt i zmienić pracę” całe dnie poświęca na samorealizowanie się w sieci i walkę o postęp, a utrzymuje go kobieta? Albo jest zwyczajnym cwaniaczkiem, który bierze kasę pod stołem i ten brak pracy jest tylko dla sądu i komornika – albo ostatnim, lewicowym dyndolem. W obu wypadkach – wspaniale się nadaje na lidera walki o demokrację” - stwierdził Ziemkiewicz.

  Publicysta „pogratulował” również mediom, szczególnie „Gazecie Wyborczej” tego, że uważają „dyndolstwo” Mateusza Kijowskiego za jego prywatną sprawę, a same nie „miały oporów przed włażeniem z butami w prywatność nie tylko polityków, ale nawet dziennikarzy z przeciwnego obozu”.

  „Przywódca na miarę obozu” - skwitował.
  ====

  Nieładnie raczej ....
  To ten dyndol-pajac zorganizował cała akcję przeciwko wykładowi pana Jerzego Zięby w gdańskim uniwersytecie..
  Wykład polecam, choć nie krótki ;) :

  https://youtu.be/42pf1_1OXYY
 • @dron67 16:58:05
  "„Washington Post” wzywa Obamę do interwencji w Polsce". -

  --- Kołują nami na wszelkie sposoby.
  Ale co zamierzają, nie ośmielę się rozważać.
 • @dron67 17:14:29
  No i 'wykreowali' nowego 'bohatera'!
  Będą mieli ludzie o czym rozmawiać przez święta.
  "Zdaniem dziennikarza, Kijowski nie jest naturalnym liderem protestu". -

  --- Oczywiście, że nie jest.
 • @zygmuntbialas 22:21:54
  Ukraina (niem.), link:

  https://www.jungewelt.de/2015/12-24/066.php
 • @zygmuntbialas 22:40:37
  http://remembers.tv/propaganda-krieg-von-zdf/
 • @zygmuntbialas 02:19:00
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/24/ukraine-mafia-erpresst-museum-mit-gestohlenen-gemaelden/
 • @zygmuntbialas 16:35:29
  --- Może Pan czuje bluesa i odpowie p. Jarzyńskiemu?==

  Tu była ciekawa kontynuacjA:

  http://nikander.neon24.pl/post/128249,rpp-czyli-o-co-idzie-w-operacji-falszywej-flagi

  http://nikander.neon24.pl/post/127974,pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami
 • @dron67 08:37:23
  "Tu była ciekawa kontynuacja". -

  :)))
  Zerknę później, może za dwie - trzy godziny.
  Zapewne napiszę parę słów o wypowiedziach Nikandera.
 • @dron67 08:37:23 (II)
  "Narodowi rzucono więc tego „fałszywego szeląga” z Kaczyńskim na awersie i Petru na rewersie. Niech się trochę pobawi w godzinach nocnych na sali sejmowej i trochę na świeżym powietrzu w pokojowych demonstracjach", link:

  http://nikander.neon24.pl/post/128249,rpp-czyli-o-co-idzie-w-operacji-falszywej-flagi

  --- Tak, to się da wyczuć, ale trudno udowodnić w tym przemyślnym bezhołowiu. Bardzo ważne spostrzeżenia Nikandera. Oceniłem tekst na 5.
 • @dron67 08:37:23
  "Szanowny Panie Prezydencie. Zawetuj tę ustawę. Zmuś ten „orszak pogrzebowy” do myślenia. Udowodnisz, po której stronie stoisz", link:

  http://nikander.neon24.pl/post/127974,pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami

  --- Również świetne, fachowe spostrzeżenia!
  Tylko adres apelu nie ten.
  Jeszcze komentarze przeczytam.
 • @zygmuntbialas 13:01:29
  Komentarze równie ciekawe.. !
 • @dron67 15:53:06
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia Panu życzę!
 • Dobra wiadomość w pierwszy dzień świąt
  W rosyjskim nalocie zginął jeden z przywódców "umiarkowanej" opozycji. Mam nadzieję że częściej będą się pojawiały takie wiadomości z Bliskiego Wschodu.
 • @Galopujący Renifer 22:05:00
  Tak, czytałem o tym w DWN.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej