Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Syrii - 23.03.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już nie zapytam: 'Dokąd idziesz, Europo?' Zapytam: 'W co cię wpychają, Europo?'

Terrorystyczne krwawe ataki na Starym Kontynencie stają się już codziennością. Charakterystyczne są arabskie okrzyki i przyznanie się terrorystów IS do zamachu. Organizatorzy tych jatek nie dbają już o logikę i szczegóły.

 

Evakuierung der Passagiere am Donnerstag am Flughafen Brüssel nach den Anschlägen. (Foto: dpa)

Ewakuacja pasażerów z lotniska w Brukseli po zamachach 22 marca

Pisze gazeta 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten': "Terror zmienia Unię Europejską. Trudny staje się powrót do otwartych granic". - Tak więc; czy do wycofania się z umowy z Schengen trzeba poświęcać tyle ofiar?

W Rosji zaś zdaje się wszystko iść zgodnie z ustalonym porządkiem. Nadia Sawczenko została skazana za zamordowanie dwóch rosyjskich dziennikarzy na 22 lata uwięzienia w obozie.

 

Die inhaftierte ukrainische Kampfpilotin Nadja Sawtschenko am 4. März 2016. (Foto: dpa)

Nadia Sawczenko

Jeszcze by trzeba wspomnieć o niebywałej nieudolności(?) i hipokryzji władz europejskich, zawierających śmierdzący deal z Turcją, którego istotą jest handel imigrantami. Może uda mi się opisać te fakty i problemy w następnych notkach. W tej będzie o ostatnich wydarzeniach z frontu w Syrii:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hn0RsnSqOU8

 

Przekład (z języka niemieckiego):

Syryjska armia (SAA) oraz Narodowe Siły Zbrojne (NDF) nadal prowadzą operacje w prowincji Latakia. 20 marca wojska syryjskie odparły atak al-Nusra, którego celem było zdobycie wioski Soucha. Od czasu wycofania wojsk rosyjskich z Syrii próbuje al-Nusra odzyskać kontrolę nad Dżabal al-Qal'ah. Wszystkie te ataki zostały odparte.

Tymczasem wojska syryjskie zdobyły punkty 287, 397 i 409 w północnej części prowincji i zabiły wielu bojowników w miejscowości al-Sawda.

Jednostki SAA odparły atak IS w wioskach Kafr Saghir i Babins w północnej części Aleppo. Według doniesień, zginęło 50 bojowników.

W tym czasie syryjskie siły powietrzne bombardują pozycje IS koło Deir Hafir i Maskana we wschodniej części Aleppo.

Syryjskie oddziały, wspierane przez rosyjskie samoloty i helikoptery, zdobyły w Palmyrze dwa wzgórza, z których widać drogę Ithriya - Palmyra. Droga ta była główną trasą dostaw między wschodnią Hama i Palmyrą. Była też wykorzystywana do transportu ropy naftowej z miasta Al-Suhanah w prowincji Al-Raqqa.

Mimo częściowego wycofania rosyjskich sił powietrznych z Syrii jest baza lotnicza i morska w Latakii ciągle rozbudowywana. Zmiany te wskazują jednoznacznie, że Moskwa dąży do utrzymania wojskowej obecności.

South Front przewidział już 01 października, że rosyjskie działania w Syrii mają na celu ustanowienie stałej bazy marynarki i sił powietrznych we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Armia USA oświadczyła 20 marca, że będą wysłane okręty do Iraku w celu wsparcia kompanii CJTF-OIR przeciw IS. Stany Zjednoczone wysłały już dużą liczbę wojsk lądowych do swej bazy w pobliżu Makhmur.

Tymczasem irackie siły bezpieczeństwa mają most w mieście al-Baghadadi, leżącym na północny zachód od Hit nad Eufratem. Irackie oddziały rozpoczęły ofensywę w celu zdobycia miast Hit i Kubaysah.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bbfC9s55WSE

 

Rosyjskie i syryjskie siły powietrzne zbombardowały pozycje IS w pobliżu Palmyry i Quraytayn w prowincji Homs. Te bomby są częścią długiej kampanii, która powinna wesprzeć wojska syryjskie w regionie.

Tymczasem armia syryjska (SAA) posuwa się ku miastu Quraytayn i okrążyła je częściowo przez zdobycie wzgórz. Dzięki tym działaniom armia syryjska była w stanie przerwać połączenie na drodze Quraytayn - Palmyra. IS straciło teraz komunikację między Ithriya, Palmyrą i Quraytayn. Obecnie trwają zacięte walki w rejonie miasta.

21 marca jednostki SAA zaatakowały bojowników IS koło Tal-Asheihib w prownicji Sweida. Granatniki i spychacz zostały zniszczone, jak również zostali zabici walczący tam terroryści.

W północno - wschodniej części Aleppo wojska syryjskie odparły kolejny atak IS, mający na celu zdobycie wioski Kafr Saghir. Teraz oddziały SAA rozpoczęły kontrofensywę w kierunku Babinnis i Tel Shaair.

Rosja wysłała pomoc humanitarną wiosce Harasta, leżącej na północny wschód od Damaszku. Setki domów w Harasta zostało zbombardowanych przez terrorystów. Ustało tam zaopatrzenie w prąd, ale ciągle żyje tam 4 tysiące ludzi.

W ciągu ostatnich trzech dni przedstawiciele rosyjskiego centrum zawarli 17 umów z 6 różnymi organizacjami politycznymi w celu zwiększenia strefy bezpieczeństwa w prowincjach Homs, Hama i Aleppo.. Łącznie liczba osiedli, które zawarły porozumienie z rządem, wynosi 51. Zawarto też 43 umowy o zawieszeniu broni.

Irackie siły bezpieczeństwa - według doniesień - znalazły zwłoki komendanta IS Abo Shishani na wschód od miasta Ramadi. W ubiegłym tygodniu Pentagon potwierdził, iż ciężko ranny Shishani zginął podczas bombardowania niedaleko syryjskiego miasta Shadoladi (tłum.: Zygmunt Białas).

KOMENTARZE

 • @
  Wszystko zgodnie z zamierzonym planem DECHRYSTIANIZACJI Europy.
  Szczegółów zbyt wiele, aby się nimi bawić. "Ruszyli z posad bryłę świata".
  Czas na kontr-rewolucję!

  PS: Miło mi znowu Ciebie zobaczyć.
 • @Zdzich 07:20:47
  Witam!

  Czy o dechrystianizację chodzi czy o podporządkowanie sobie Europy? Myślę, że o podporządkowanie sobie Starego Kontynentu. Nie ma tu wodzów na miarę Putina czy choćby Aszara al-Assada, a narody (na razie) są bezsilne. Więc jest jak jest i wygląda na to, że będzie gorzej.
 • @zygmuntbialas 10:07:43
  Jakby na to nie spojrzeć, "podporządkowanie sobie Europy" w sposób, w jaki się to odbywa, to dechrystianizacja.
  Pamiętaj: "Im mniej dla Boga, tym więcej dla Żyda."
 • @Zdzich 17:50:07
  Miałem na myśli fakt, że dechrystianizacja w Europie zaszła bardzo daleko, więc już niewiele zostało dla dalszej dechrystianizacji.
 • @zygmuntbialas 18:21:06
  Dokladnie.
 • @staszek kieliszek 18:59:01
  Niestety, nie jest inaczej.
 • @zygmuntbialas 21:54:52
  Krzysztof Cierpisz: "Zamach w Brukseli, też był jak się patrzy: przypomina on zamach w Madrycie, zamach w Londynie, wcześniejszy zamach w na dworcu w Bolonii czy na admirała Luis`a Carrero Blanco, wszystkie zamachy był jak się patrzy, były akuratne.
  Akuratność polega na szybkim zdiagnozowaniu sprawców, którzy mimo, że są nieznani zawsze i wszędzie przed zamachem, a po zamachu już są znani, ale wszyscy zawsze martwi i nie mogą zbyt wiele powiedzieć".
 • @zygmuntbialas 18:21:06
  W Stanach, jakby potwierdził to kandydat Trump mówiąc, że "Europa przestała wyglądac tak, jaką ją pamiętamy".

  Natomiast krytykująca go Hillary Rodham Rosenberg oznajmiła, że pokona ISIS poprzez partnerstwo "z naszymi sprzymierzeńcami" oraz bliższe przyglądnięcie się procedurom bezpieczeństwa.
  Mam wrażenie, że partnerstwo z przymierzeńcami znaczy "zróbcie to własnymi ludźmi", a ja w międzyczasie będę czytała procedury, nawet gdyby bomby waliły w sam Manhattan.
  Zapytała również: "Jak wysoki musi być mur, aby trzymać za nim Internet?" myśląc, że terrorystów przerzuca się za pomocą Internetu. Po tym genialnym pytaniu, rozległa się burza oklasków debilnych Demokratów.
 • @Zdzich 03:05:30
  Myślę, że ani Clinton, ani Trump nie są odpowiednimi osobami, by oceniać stan Europy i powtarzające się zamachy na Starym Kontynencie.
  A dlaczego? - Odpowiedź powinna być pośrednio zawarta w najbliższej notce, zatytułowanej "Co się działo w Brukseli - .........".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej