Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na świecie - 12.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Syria, 11.05.2016. - Władimir Putin powiedział podczas spotkania z szefami przemysłu obronnego, że rosyjskie siły powietrzne zniszczyły podczas operacji w Syrii 30 tysięcy celów, w tym 200 rafinerii.

Uwolnionych zostało ponad 500 osiedli od początku rosyjskiej interwencji:

 

https://www.youtube.com/watch?list=PLyDXxs-8HorTgi0rNxr6x08eUUF_hhnm-&v=qnyQD7A1MCQ

 

Rosyjski prezydent uważa, że zademonstrowana została efektywność i jakość rosyjskiej broni. Sądzi też, że w czasie operacji wystąpiły problemy, ale zostały one starannie przeanalizowane i wyeliminowane. Kolejne działania pozwolą uniknąć tych problemów. W 2016 roku rosyjska armia i marynarka będą ponownie wyposażone.

70-osobowa grupa bojowników, wyszkolonych w Turcji, dołączyła w Andan, w północnym Aleppo, do syryjskiej grupy Al-Kaidy - do Al-Nusra.

Pro-rebelianckie źródła donoszą, iż 10 maja między bazą lotniczą i wioską Huwaysis, na zachód od Palmyry, rozbił się helikopter. Jest to prawdopodobnie syryjski helikopter.

Tymczasem IS rozpoczęło ofensywę na bazę Tiyas, by przerwać połączenie lojalistów z Palmyrą. Walki trwają.

Według rosyjskiego ministra obrony, rebelianci skierowali kilka pocisków na Sheikh Maqsood, Meidan i lotnisko al-Nairab, zabijając i raniąc osoby cywilne.

10 maja otrzymują mieszkańcy Homs 400 kg chleba, który został wypieczony w rosyjskich piekarniach polowych. Konwoje humanitarne są też przewidziane dla mieszkańców Hama i Latakia.

IS spaliło żywcem 40 własnych bojowników, ponieważ odmówili walki i uciekli przed irackimi oddziałami rządowymi, gdy te ponownie zdobyły obszary w prowincji Nineveh (Niniwa). Egzekucja ta była dokonana w regionie Qayyarah (tłum.: Zygmunt Białas).

 

* * * * * * *

 

Co się dzieje na świecie - 12.05.2016.

 

"Europo! Compesce mentem! (opanuj się), czyli uchodźcze szaleństwo w Europie" - napisała pani Tiamat:

Europa obecnie przypomina zbombardowany burdel. Unia, Komisja, Rada Europy i szefowie państw oraz politycy rwą włosy – nie tylko na głowie – co zrobić z kolejną falą niechcianych przybyszów. Już było przecież 'uzgodnione' i obiecane przez Turcję, że się Turki zajmą tymi intruzami i zdejmą nam ciężar z głowy, a tu masz: rozłam w obozie przeciwnika. Premier Turcji Ahmed Davutoglu (podobno) zmuszony został do rezygnacji z powodu 'nieporozumień' z prezydentem Erdoganem.

Te nieporozumienia polegały na tym, że premier był zwolennikiem negocjacji z Kurdami, a do tego cieszył się większą sympatią w Europie, bo był bardziej skłonny do rozmów i ustąpień. Europa życzy sobie 72 warunków, które Turcja musi spełnić, zanim otrzyma wjazd bezwizowy do Europy. Ktoś złośliwy może podejrzewać, że przynajmniej kilka z tych warunków jest nie do spełnienia ze względów semantycznych. Bo jak określić na przykład 'walkę z korupcją' czy 'walkę z terroryzmem'?

Turcja od lat wysługuje się krajom NATO za różne obiecanki-cacanki. Za pomoc w stworzeniu Kosowa mieli obiecany kalifat i Wielką Albanię, a w ogóle to powrót do Sarajewa. Teraz 'mają mieć' członkostwo Unii i bezwizowy wjazd do Europy. W zamian za 6 miliardów euro mają się rozprawić z uchodźcami. Tymczasem uchodźcy znaleźli sobie inną drogę, z Turcji do Włoch z ominięciem Grecji. Austria wpadła w panikę i straszy, że zamknie granice swego kraju. Grecy odwołali ambasadora Austrii z powodu tych uchodźców. Austriacy zdaje się chcą odgrodzić się drutem kolczastym i od Włoch, i od Niemiec.

Drut kolczasty brzydko się kojarzy, ale jego rola się zmieniła. Kiedyś za dobrych hitlerowskich czasów drut miał na celu powstrzymać ludzi od wychodzenia – teraz zaś ma zabezpieczyć teren przed wchodzeniem. Austria próbuje szantażować Włochy, grożąc że zadrutuje granice jeśli Włochy nie zajmą się imigrantami. Europa spodziewa się następnych 100 000 uchodźców z Libii. A więc umowa z Turcja się chwieje.

 

Co się dzieje na świecie - 12.05.2016.

 

W Niemczech zaś są masowe protesty nie tyle przeciwko uchodźcom, co przeciwko Angeli Merkel, która (podobno osobiście) zapraszała uchodźców do Niemiec. Ciekawe są argumenty niemieckiego tłumu: „My nie możemy zapraszać całego świata do Niemiec” albo „Islam nie należy do Europy”. Jeszcze lepiej, bo bogobojne Niemcy oskarżają uchodźców o próbę zniszczenia Niemiec. 61% Niemców jest przeciwko uchodźcom, 22% popiera, a wszyscy pyskują na Merkel, że „Merkel must go” (musi odejść), bo „nie działa w interesie Niemców”.

Jednym słowem, Europa zachowuje się jak baba, która przechodzi klimakterium. W latach 90-tych Niemiaszki chętnie pomogli rozwalić Jugosławię, oderwać Słowenię i pomóc ustaszom chorwackim tłuc Serbów i zachwycali się muzułmańskim Kosowem i Bośnią. Wtedy wszystko było lepsze od Serbii.

Żeby się przypadkiem Europie nie nudziło, to w Londynie wybory do Rady Miejskiej wygrał muzułmanin, syn kierowcy autobusu, emigranta z Pakistanu: Sadiq Khan. I się porobiło! Nie dość, że muzułmanin, to do tego 'Paki'. (za moich londyńskich czasów było to bardzo obraźliwe określenie emigranta z Pakistanu – podobno nie nadawali się Pakis do integracji w Europie). W czasie tej kampanii wyborczej do władz municypialnych biedny Sadiq przeszedł gehennę, zwłaszcza, że jego przeciwnikiem w biegu po stołek mera Londynu był nie kto inny, tylko Zac Goldsmith, wżeniony w rodzinę Rotszyldów. Hucpa była przeogromna.

I nie jest ważne, że Sadiq się zdrowo 'zintegrował' z brytyjskim społeczeństwem i brytyjską kulturą. Jest prawnikiem humanitarnym i członkiem Brytyjskiego Parlamentu; ministrem transportu i budownictwa mieszkaniowego w gabinecie Rady Ministrów. Jest obywatelem brytyjskim i do tego zażyczył sobie zaprzysiężenia urzędu jako mer Londynu w Londyńskiej Katedrze. W Londynie zawrzało: tłum zatroskanych i bardzo bogobojnych Brytyjczyków z zablokował wejście do meczetu.

W Luton, protestujący chrześcijanie nieśli ze sobą dłuuugie krzyże drewniane i krzyczeli, że Brytania jest dla Brytyjczyków. A potem przeszli ulicą, gdzie mieszczą się sklepy muzułmanów i zaczepiali kobiety i właścicieli sklepów rożnymi chrześcijańskimi okrzykami. Głupota angielskich krzykaczy nie zna granic. Jakaś pani z długim drewnianym krzyżem straszyła właściciela stoiska jarzynowego… Chrystusem. Krzyczały brytyjskie damy, że są chrześcijankami.

Z Brytyjczyka to taki chrześcijanin jak z futerału instrument, zwłaszcza że co drugi to pedofil albo pedał, a cała Anglia jest zarządzana przez londyńskie 'City' – żydowskie centrum bankowe. Kłopot w tym, że muzułmanin to nie żyd – i bardzo szanuje Jezusa. Natomiast co głupsza awanturnica w tłumie krzyczała coś o Koranie. I o kobietach.

Jeszcze ciekawszy był wywiad w telewizji szefa Partii Demokratycznej Grahama Moora (Angola) z publicystą (muzułmaninem) Mo Ansarem.
Szef od Demokratów opowiadał, a raczej wykrzykiwał, że tylko 25 % muzułmanów w Anglii popiera gejów, a w ogóle to chcą wprowadzić szariat i podkładają bomby w metrze. I to gada polityk angielski, któremu się zapomniało, co zrobili Anglicy w Libii – do tego stopnia, że zaczął gadać od rzeczy, że Brytyjczycy są u siebie w domu i nikomu obcemu… A zdawać by się mogło, iż obywatel brytyjski, Sadiq Khan nie jest nikim obcym na Wyspach Brytyjskich.

Tymczasem taka popularna telewizyjna gwiazda publicystyczna, która ma własny program w TV, niejaka pani Katie Hopkins przyrzekła publicznie na Twitterze, że jak Sadiq wygra wybory, to ona poleci na golasa przez Regent Street z kawałkiem kiełbasy zatkniętym w .. zadku.
I jeszcze oświadczyła, że w niektórych skupiskach miejskich mieszka… 130% muzułmanów!

Przerażona Komisja Europejska tym zróżnicowanym poziomem opinii wymyśliła panaceum na chorobę emigracyjna: kraje, które nie zechcą przyjąć przydzielonych emigrantów, będą płacić za karę 250 000 euro od jednego nieprzyjętego emigranta. No to w Polsce zawrzało, bo mamy na utrzymaniu Ukraińców, Ukrainę, żydowskie muzea, wojsko w Afganistanie, kosztowne dyskusje o Trybunale, komisje Wenecką na głowie, bataliony Macierewicza... a tu jeszcze taki pasztet.

Zdaje mi się, że określenie 'zbombardowany burdel’ to chyba za słabe określenie tego, co się dzieje w spanikowanej Europie, której do tej pory nie obchodziły i nie obchodzą losy 30 milionów muzułmanów i chrześcijan zamordowanych przez państwa NATO w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Najprościej byłoby wycofać WSZYSTKICH ludożerców z Bliskiego Wschodu, żeby uchodźcy mogli spokojnie wrócić do domu. Ale wtedy chcieliby mieć dostęp do swojej ropy i gazu!

Londonistan: Muslim Takeover of London Complete (Muzułmanie przejęli władzę w Londynie), link: //www.informationliberation.com/?id=54770

 

* * * * * * *

PS. Obiecałem kilku osobom, iż wyrażę swoje zdanie o notce Krystyny Trzcińskiej, oczerniającej dziennikarza i czołowego blogera NEON-u. Tak więc moja ocena jest jednoznaczna: przedstawiony materiał nie jest żadnym dowodem na antypolską działalność znanego publicysty. Zapiski oficerów SB, jeśli faktycznie są prawdziwe, nie potwierdzają niczego, co sugerują fotki i słowo wiążące, pisane w wychodku.

Dobrymi chęciami jest często piekło brukowane. Ludzie ogarnięci szałem tropienia, nie dostrzegają lub nie chcą dostrzec, iż mają do czynienia z bezczelnymi podróbami. Z takimi patryjotami jest mi na pewno nie po drodze.

W notce Trzcińskiej i wpisach Boguchwała roi się od błędów ortograficznych. Dotyczy to nie tylko pisowni wielkich i małych liter; są też byki typu: "co nie co", "zkrzyknęliśmy się", "udeżyła". Może warto nauczyć się najpierw poprawnej pisowni, a potem publikować?

Pozostaje ciągle moje obrzydzenie.

 

KOMENTARZE

 • Wielka dyskusje powinien Panski artykul wywolac.Samo sedno.
  Jak sie odchodzi od oryginalnego Kosciola Katolickiego, zalozonego przez Chrystusa i zastepuje sie go tzw wiarami chrzescijanskimi to czego mozna sie spodziewac? Kolo mego domu przed kilku laty byl sklad barykad na drogi, znakow drogowych, betonow.Firma sie wyniosla i ktos kupil plac z budynkiem.Zalozyl tam kosciol GPS-Faith Community.W niedziele jest tam service(nie msza tylko obsluga) i parking pelen samochodow.Ludzie chca do Boga i na tym oszusci zeruja.Pospiewaja sobie, pousciskaja dlonie, zloza sie na pastora, nie ma mowy o 10 przykazaniach, nie ma spowiedzi.Czasem zrobia sobie piknik, sprzedarz produktow rolnych, czuja sie razem, ze cos dobrego zrobili.Nic nie zrobili.
  Do politycznej czesci Panskiego artykulu sie nie odnosze bo sie zgadzam w 100%.Narody powinny sie nie mieszac a mieszkac u siebie.Emigracja to zjawisko chore, oznacza nienormalnosc w danym kraju.Wyjazd z wlasnego kraju, nauka nowych obyczajow, jezyka, bycie nie u siebie to stres zupelnie niepotrzebny w zyciu.Ktos nas w to wpycha bez naszej aprobaty.
  Tak, wyjechalem do USA w 1978 ale tego przez co przeszedlem nie zycze nikomu.Rezultaty, pomimo nadludzkiego wysilku marne.
 • @ Autor
  "Tymczasem IS rozpoczęło ofensywę na bazę Tiyas, by przerwać połączenie lojalistów z Palmyrą. Walki trwają."

  No niestety. Nie jest dobrze:

  "Dżihadyści z Państwa Islamskiego (ISIS), po kilku zwycięskich starciach z armią rządową, zdołali zająć pozycje wokół miasta Palmyra w środkowej Syrii słynnego ze starożytnych ruin. "

  A to link do całego materiału z dziennik.pl:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/520463,syria-dzihadysci-otoczyli-palmyre.html

  Ja naprawdę nie wiem jak jankesi mogą być tak zakłamani, że niby tak ostro walczą z IS a rezultat opłakany
 • @staszek kieliszek 07:23:36
  "Tak, wyjechalem do USA w 1978 ale tego przez co przeszedlem nie zycze nikomu.Rezultaty, pomimo nadludzkiego wysilku marne."

  No jak to tak? Przecież wiele razy pisał Pan w komentarzach, że Pana syn jest oficerem US Air Force. Z tego trzeba być dumnym. Wiem, że USA robią na arenie międzynarodowej już nie za żandarma, ale za małpę z kałachem, ale chodzi o sam fakt takiego osiągnięcia.

  Gorąco pozdrawiam.

  A to załączam na małą, refleksyjną poprawę humoru:

  https://www.youtube.com/watch?v=4Rg_Uz0YQfE
 • Panie Zygmuncie,
  co do sprawy pana Bogusława Jeznacha, to ja naprawdę tych polskich (?) patriotów nie rozumiem. Jeżeli jestem patriotą, to powinno mi zależeć na dobru ojczyzny a nie na lustracji dla lustracji. Owszem, 25 lat temu można było na jakieś 10 lat zablokować pracownikom tajnych służb możliwość pełnienia funkcji publicznych, ale - ze względu na dobro kraju! Jeśli widzę, ze ktoś z tych służb wykonuje ofiarnie, bezinteresownie ogromną pracę dla dobra ojczyzny, to go szanuję, to się cieszę, to mu dziękuję.

  Z tajnymi służbami było tak jak z PZPR. Zdecydowana większość szła tam ze względu na karierę, łatwe pieniądze i złudzenie jakiejś władzy, ale byli też tacy, którzy partyjne hasła traktowali poważnie i chcieli służyć krajowi. Sądzę, że i w tajnych służbach czasami tak bywało.

  Co do tych "szczerych" bezmózgowych patriotów to mi się przypomina żydowski dowcip. Nie mam talentu do opowiadania dowcipów, ale spróbuje. Przychodzi do rabina jakiś żyd i prosi go o radę.
  - Rebe, Mosiek, mój znajomy twierdzi coś tam... Wierzyć mu, czy nie?
  - A co twierdzi Mosiek?
  - Mówi, że na 100 proc. coś tam...
  - Widzisz Szmulek - przerywa mu rabin. - Jeśli ktoś ci mówi, że chyba jest tak a tak, to powinieneś to przemyśleć. On może mieć rację. Jeśli ktoś ci mówi, że jego zdaniem jest tak a tak na 75 proc., to - on może mieć rację. Licz się z jego słowami. Ale jeśli ci ktoś powie, że na 100 proc. jest tak, jak mówi, to ty uważaj! To jest łobuz, to jest zły człowiek, on chce cię skrzywdzić. Takiego lepiej omijaj z daleka.
 • Inwazja analfabetów
  //W notce Trzcińskiej i wpisach Boguchwała roi się od błędów ortograficznych.//


  jeśli za pisanie komentarzy bierze się analfabeta efekt jest jaki jest:
  obowiąskowo , oprucz ,skożystaj

  i taki głąb kapuściany, wtórny analfabeta chce tu ZAISTNIEĆ
  Szambo
  //Ale taki Fischer to chyba oprucz Polskiego, to zna obowiąskowo swój język. Pomyślałem, że się będziesz wstydził swojego języka to przesyłam ci tłumaczenie.

  Nie, nie dziękuj.
  Tylko skożystaj zanim twoi koledzy wyłaczą nam INTER-NET.

  http://one-evil.org/content/home.html

  Jeśli rozbudziłem twoją ciekawość, to zerknij do swojego ziomala poniżej.
  nadużycie link skomentuj
  Bogumił Boguchwał 11.05.2016 22:15:15//


  //będziesz wstydził swojego języka//
  i kto tu ma się wstydzić
  ŻENADA
 • @Jasiek 12:52:33
  Archaiczna wymowa [patryjota] brzmi dziś zbyt patetycznie i jest uważana za błędną.

  Co wcale nie oznacza że jest błędna, wprawdzie nie występuje w SJP ale jak w jednym z programów Miodka( które często oglądam), sam potwierdził że nie jest to błąd.
  kwestia wymowy
 • Ale pojechal brawo
  hehehe
  https://www.youtube.com/watch?v=nOOb1EFvUbg
 • Proces Rusłana Kotsaby ukraińskiego dziennikarza
  Na filmie poniżej widać ukraińskiego dziennikarza który opowiedział się przeciwko kolejnej mobilizacji i stwierdził, że nie pójdzie na wojnę. Z tego powodu prokuratora w imieniu junty zwróciła się do sądu, aby umieścić publicystę do więzienia na 13 lat. To jest "nowa, demokratyczna" Ukraina.

  "...ukraińskie społeczeństwo staje się podzielone pomiędzy tych, których stać na płacenie pieniędzmi, i tych którzy są skazani na płacenie własną krwią" - Ruslan Kotsaba, ukraiński dziennikarz nawiązując do możliwości wykupienia się od służby i wysłania na front - za jedyne kilka tysięcy dolarów. A kto śpi na Ukrainie na dolarach ? - wiadomo.

  https://youtu.be/jONWtk397tk
 • Russia-Ukraine War - Russian invasion, Budapest Memorandum, and Economics of Occupied Crimea
  https://youtu.be/mfgg_e7FIBs
 • Ukraina: Skończyły się pieniądze na wojenkę
  http://i2.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2014/04/rtr3hh69.jpg

  Ukraińskie siły zbrojne na początku obecnego roku kalendarzowego praktycznie przestały finansować zakupy nowego sprzętu wojskowego oraz remonty starego. Informację tą zamieścił na swoim blogu Iwan Winnik, sekretarz komitetu bezpieczeństwa narodowego Rady Najwyższej w Kijowie. Miała ona wypłynąć podczas ostatniego posiedzenia komisji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest słaby stan finansowy kraju, nie pozwalający na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Za wadliwy należy uznać również system opłacania zakupów, w którym przeważająca część środków pochodzi ze „specjalnego funduszu” zarządzanego przez skarb państwa, a nie przez ministerstwo obrony. W praktyce pieniądze te są marnotrawione (czyt. rozkradane) na inne cele.

  http://xportal.pl/?p=25487
 • Barbarzyńcy w Słowiańsku
  Według informacji od mieszkańców miasta Słowiańsk, Lubowa Peczko, 91-letnia kobieta - weteran Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II wojny światowej), która została oblana zieloną substancją medyczną 9 maja, zmarła rankiem 10 maja. Jej serce nie wytrzymało stresu z powodu upokorzenia przez ukraińskich "patriotów" dzień wcześniej.

  https://www.facebook.com/TruthaboutUkraine/photos/pb.993285684027928.-2207520000.1463081820./1119274241429071/?type=3&theater
 • @Husky 21:06:40
  "Archaiczna wymowa [patryjota].... "

  No to mnie zgasiłeś :-) Jasiek - zgasiek :DDDDD
  Koment usuwam.

  Pozdro dla Cię i Miodka :-)
 • @Jasiek 21:58:37
  8-)))
  Wracając do zdarzających się błędów stylistycznych czy ortograficznych.
  Ja nie korzystam z jakichkolwiek programów do poprawnego pisania ale to wcale nie oznacza że nie popełniam i ja błędów, zwłaszcza stylistycznych. Jak się bierze udział w tzw.nawalance czyli szybkiej odpowiedzi to błąd się "morze" przytrafić każdemu.
  Mam też i inny problem, dużo pisze w pracy po angielsku,często gęsto jednocześnie pisze w tym samym czasie po polsku. Łatwo wtedy o błąd.
  Ale to co wyprawia ten analfabeta to horror
 • @staszek kieliszek 07:23:36
  Pisze Pan: "Emigracja to zjawisko chore, oznacza nienormalnosc w danym kraju", -
  --- Tak, ma Pan rację, oznacza (na ogół) nienormalność. Przynosi też straty krajowi, z którego wyjeżdżają ludzie. A tu u nas przygotowano ludzi na emigrację pod względem propagandowym i przede wszystkim, zabierając im miejsca pracy.

  Czy mój tekst wywoła(ł) 'wielką dyskusję'? - Teraz widać, że taką średnią :)
  Byłaby może bardziej ożywiona, gdybym siedział przy komputerze, ale - niestety - miałem dzisiaj dużo obowiązków.
 • @Jasiek 12:56:13
  Pisze Pan: "Ja naprawdę nie wiem jak jankesi mogą być tak zakłamani, że niby tak ostro walczą z IS a rezultat opłakany". -

  --- Zakłamani, ale nie tylko oni. Międzynarodowe media czuwają nad przekazem, a opinia publiczna już właściwie nie istnieje.
 • @PiotrZW 14:14:35
  Tak jest, jak Pan pisze: "Owszem, 25 lat temu można było na jakieś 10 lat zablokować pracownikom tajnych służb możliwość pełnienia funkcji publicznych,...". -

  --- Dzisiaj nie ma to już żadnego sensu, a gra w TW była i jest obrzydliwa, bo opluć można każdego. Ludzie czują to, podam przykład:
  Prof. Miodek był kiedyś gościnnie wykładowcą na uczelni w Opolu. Był też nauczycielem mojej żony. Gdy poinformowałem ją o odkryciach Grzegorza Brauna, dotyczących współpracy prof. Miodka z bezpieką, oceniła bardzo źle..... Grzegorza Brauna. No i miał w wyborach taki wynik, jaki miał.

  Problem jest bardzo obszerny i trudno wypowiedzieć się w kilku zdaniach.
 • @Husky 20:49:08
  "Ale taki Fischer to chyba oprucz Polskiego, to zna obowiąskowo swój język". -

  --- Komentuje Pan krótko: "Żenada". Ja już tu nic nie dodam.
 • @Husky 21:06:40
  "Archaiczna wymowa [patryjota]" -

  --- Byłem przekonany, iż każdy Czytelnik odczuje moją ironię (mówię oczywiście tylko: 'patriota'). Będę w przyszłości pisał: 'patryjota' w podobnych sytuacjach.
 • @zygmuntbialas 23:56:30
  8-)))
 • @tom76 21:09:04
  "... pojechał...". -

  --- Sposób wysławiania - dość mocno nie w moim guście.
 • @PontoSarmata 21:27:23
  "Proces Rusłana Kotsaby ukraińskiego dziennikarza". -

  --- No cóż, kijowska junta nie śpi. Jeszcze stać ją na pokazówki.
  Cierpią ludzie...
 • @PontoSarmata 21:44:41
  "Ukraina: Skończyły się pieniądze na wojenkę". -

  --- To pocieszający fakt. Mniej ludzi zginie. Szybciej runie reżim.
 • @PontoSarmata 21:45:58
  "Barbarzyńcy w Słowiańsku". -

  --- Te ukraińskie 'patryjoty'! Ot, zwykłe naziole!
 • @zygmuntbialas 23:53:14
  zbierzność nazwisk i imion.
  kolejny wpis Słowianki - Polski ( kilka minut temu)
  co za zbieżność -
  http://trzcinska.neon24.pl/post/131575,boguslaw-jeznach-na-neon24-pl-to-ten-tw-ps-filip#comment_1305355
 • @Husky 00:39:42
  //Ja jednak nie jestem żydówką. Zapewne chodziło o zbierzność nazwisk i imion. //

  jednak to prawda że j.polski jest trudny do opanowania 8-)))
 • @Husky 00:39:42
  "zbierzność nazwisk i imion". -

  --- Już mi się tych bzdetów czytać nie chce. Sądziłem, że Krystyna Trzcińska jest mądrzejszą osobą.
  Przeglądałem wczoraj wszystkie wpisy pod notką. Podobały mi się komentarze: Pańskie oraz blogerki @AgnieszkaS (wymieniłem tych, których zapamiętałem).
 • @zygmuntbialas 00:55:57
  Pamietam przez mgle jak moje herbowe babcie wymienialy nieraz nazwisko Trzcinski z powazaniem jako o nobliwej rodzinie szlacheckiej.Wiele rodzin szlacheckiech nosilo to nazwisko, jest kilkanascie herbow Trzcinskich.Moze Krystyna jest z tych co przegrali majatek w karty?
 • @zygmuntbialas 00:55:57
  Zauważyłam że Białas, w narzuconej odgórnie roli adwersarza Krystyny Trzcińskiej, chce się wypromować, w tym i zwiększyć poczytność swoich notek na Neonie, a przede wszystkim działa według nakazu/zakazu NEON-owych talmudycznych kolegów. Można i tak. #LOL.

  "PS. Obiecałem kilku osobom, iż wyrażę swoje zdanie o notce Krystyny Trzcińskiej, oczerniającej dziennikarza i czołowego blogera NEON-u".

  Fakt ten wynika z powyżej zacytowanego, pierwszego zdania z Białas'owej notki, dotyczącej poniższej publikacji Krystyny Trzcińskiej na Neon'ie:

  Bogusław Jeznach na NEON24.pl - to ten TW, ps. „FILIP” http://trzcinska.neon24.pl/post/131575,boguslaw-jeznach-na-neon24-pl-to-ten-tw-ps-filip
 • @tom76 21:09:04
  wytrzymałem cztery minuty tego"występu"... i niestety nic,k...a do mnie,j.....o nie doszło,lewackiego ch..a pi.....o
 • @staszek kieliszek 04:13:44
  Wie Pan, z tymi nazwiskami to się mocno pomieszało po wojnie. Podam przykład:
  Przychodzi żyd Jan Kowalski do urzędu i mówi, że chce zmienić nazwisko.
  - "Na jakie? - pyta urzędnik.
  - "Na Jan Kowalski".
  - Ale przecież pan się nazywa Jan Kowalski!"
  - Tak, ale pytają mnie ciągle, jak się wcześniej nazywałem".
 • @Krystyna Trzcińska 09:45:33
  Wypromować się?! - Nie muszę. Bliscy mi blogerzy przedstawiają moje teksty lub linki na innych portalach i na pejsie.
  Jeśli napisałem parę zdań o obrzydliwym zdarzeniu, to tylko po to, by zwrócić delikatnie uwagę, iż przyzwoity bloger powinien odróżniać dowody od durnych podróbek. Jeśli tego nie potrafi, to dla dobra Polski i ze względu na elementarną przyzwoitość powinien wstrzymać się od pisania.
 • @staszek kieliszek 04:13:44
  Z mojego "audytu"wynika że wcześniej to była.......
  Czcińska 8-)))
  IPN.akta o sygnaturze 1234/I
 • @Husky 20:56:45
  Wydają się skuteczne Pańskie poszukiwania.
  Jeszcze zawartość byłaby interesująca :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej