Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1217 postów 20141 komentarzy

Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niestety dogoniliśmy w draństwach i zboczeniach jankesów, odkąd się nam przyśniło, że USA stanowi wzór demokracji i dobrobytu godny naśladowania - pisze pani Tiamat na moim blogu.

- Nic, ale to nic, nie usprawiedliwia porywania dzieci z Serbii i Ukrainy w celu handlu ich nerkami. Wiele z tych dzieci jest niedobitych, by 'organy były świeże'. Europa handluje żywym towarem, znęca się nad bezbronnymi, co może być podlejsze niż rzeź cywilnej populacji na Bałkanach, w Donbasie czy zakładanie zasieków z drutów kolczastych przeciwko… ludziom, uciekającym przed bombami... europejskimi.

Czy ta Europa zdurniała?! - Wampiry się panoszą w Europie za zgodą i przyzwoleniem europejskich rządów, jak i europejskich wyborców. The City of London jest centrum światowego łajdactwa, a cały Londyn naszpikowany pedofilami, przestępcami od angielskiego lumpenproletariatu po rodzinę królewską i przywódców rządowych. Tony Blair jest masowym mordercą, który ciągle zbiera odznaczenia ‚pokojowe’.

22 państwa europejskie napadły na Afganistan, Libię, Irak. Ponad 20 państw europejskich pomogło Niemcom zniszczyć Jugosławię. Przez prawie 3 miesiące Jugosławia i przede wszystkim serbska część Jugosławii była bestialsko bombardowana dzień w dzień, noc w noc. Przy pomocy państw europejskich udało się stworzyć centrum handlowe w Prisztinie: handel kobietami, dziećmi, narkotykami i bronią. Za piekło stworzone w Kosowie odpowiadają wszystkie państwa Europy! W tym Polska, która gardłowała w ONZ, by utworzyć państwo muzułmańskie w serbskim Kosowie. Ponad 80% Polaków poparło mordowanie Serbów i uznało Miloszewicza za kolejnego Hitlera!

 

Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.

Slobodan Miloszewicz (1941 - 2006)

Po Polsce lata na bosaka 'katolicki' wampir z wizerunkiem Matki Boskiej na koszuli i ryczy, że należy strzelać do KAŻDEGO Rosjanina! (dziecko czy dorosły, bezbronny czy uzbrojony – nie ma żadnego znaczenia). Problem w tym, że NIKT mu nie przeszkadza. Wojciech Cejrowski jest bardzo popularnym 'podróżnikiem', udziela wywiadów, poucza Polaków, jak najlepiej zarżnąć 'Ruskiego'.Wampir!

Miloszewicz nawet nie by Serbem. Żaden z przywódców jugosłowiańskich nie był Serbem. Ale Polaki i inne głupki – wampiry Europy - miały bardzo dużo do powiedzenia na temat Serbów, którzy podobno znęcali się nad muzułmanami i zbiorowo gwałcili muzułmańskie kobiety, żeby rodziły serbskie dzieci.. Od lat popieramy politykę 'huzia na Józia', bo nam kolejny super-wampir palcem wskazuje, kogo mamy nienawidzić. John Pilger ujął to trafnie: "będziemy tworzyć kolejnych Hitlerów”.

Ponad 20 państw europejskich napadło na BEZBRONNY Afganistan i morduje ludność cywilną do tej pory. W Afganistanie stosujemy sprytne urządzenie pt. przenośne krematoria i na miejscu pali się pomordowanych, by nikt trupów nie zliczył. Ostatnim razem udało się policzyć trupy dzieci irackich w 2003r. dzięki brytyjskim lekarzom z „Lancetu”, którzy próbowali leczyć rannych w Iraku. Lekarze ogłosili w 2003 roku, że pół miliona dzieci w Iraku zginęło pod bombami NATO. Nikt się nigdy już nie doliczy, ile dzieci umarło z głodu w czasie 10-letnich 'sankcji' nałożonych na Irak, gdzie państwa europejskie 'karmiły' ludność cywilną w zamian za ropę, którą kradły! (Food for oil scandal).

Cala Europa to jedna wielka armia wampirów! W państwach europejskich zalegalizowana jest sodomia i zoofilia. W Szwajcarii są końskie burdele (bardzo drogie) dla ambitnych panów. Europa spływa spermą i krwią. Chamstwo europejskie wyzywa muzułmanów od kozojebców, a oni mają jeszcze wiele do 'nauczenia się' w Europie. Odwracanie problemów od zgniłej, pijanej narkotykami Europy ma na celu odwrócić uwagę od prawdziwego obrazu europejskiej degrengolady.

 

Co się dzieje w Europie - 15.05.2016.

Emir Kosturica (ur. 1954)

Gorąco polecam filmy największego reżysera naszych czasów Emira Kusturicy, o którym zdegenerowana, zbankrutowana, zboczona Europa próbuje zapomnieć. W filmach Kusturicy graja zwykli ludzie – nie aktorzy. A niektóre jego dzieła są wstrząsające (moim ulubionym filmem jest jednak komedia Kusturicy: "Crna maczka, biela maczka" – o tym, jak żyli Cyganie nad Dunajem przed atakiem na Jugosławię i serbskie Kosowo, które ma wszystkie skarby ziemi i trzeba było je ukraść). Kusturica otrzymał kiedyś wszystkie możliwe nagrody w Europie. Teraz Europa się wstydzi nawet wymienić jego imię.

Końskie amory w Europie: //polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4438-obrzydlistwo-w-szwajcarii-rosnie-liczna-przypadkow-zoofilii-glownie-chodzi-o-konie

Zoofilia w Anglii: //www.vice.com/en_uk/video/animal-fuckers-219

Zoofilia w Niemczech: //adnovum.neon24.pl/post/95040,zoofilia-szerzy-sie-w-niemczech

Zboczenia w Szwecji: //wolna-polska.pl/wiadomosci/mlodziezowka-szwedzkiej-partii-liberalnej-domaga-sie-legalizacji-nekrofilii-i-kazirodztwa-2016-02

Norwegia: //wolna-polska.pl/wiadomosci/norwegia-rozpoczela-odbieranie-dzieci-chrzescijanom-nazywajac-ich-radykalami-2015-11

Trupy żołnierzy ukraińskich wysyłane na Zachód jako biomateriał: //wolna-polska.pl/wiadomosci/polegli-zolnierze-ukrainscy-wysylani-zachod-biomaterial-2014-07

Bombardowanie Jugosławii:

https://www.youtube.com/watch?v=AVo5BUq126c

Amerykanie gwałcą dzieci w Kijowie: //wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-w-kijowie-amerykanscy-zoldacy-gwalca-dzieci-2015-04

Urzędowa pedofilia w UK: //wolna-polska.pl/wiadomosci/urzedowa-pedofilia-brytyjskich-vip-ow-henryk-pajak-2015-05

Brytyjskie pedofile wśród brytyjskich elit: //xrepublic.tv/node/12774

Rząd pani Thatcher ukrywał pedofilskie zachcianki brytyjskich elit, przyjaciół rządu: //whatreallyhappened.com/node/401236#axzz3Uw3OPm6L

Chyba już wystarczy tych przykładów...

* * * * * * *

W innym komentarzu pisze pani Tiamat: Długą wojnę w Syrii zapowiadali Amerykanie od samego początku, bo przecież chodzi o zdobycie całego Lewantu. Mnie zastanawia trochę sytuacja Turcji, bo przecież Turcja chce Aleppo, Izrael - Wzgórza Golan, a Murdoch swoje udziały w gazie na Wzgórzach Golan. Turcję szantażuje zawsze Armenia, gdy się Turcy buntują, a z drugiej strony mamy te wspaniałe oskarżenia Arabii Saudyjskiej o udział w zburzeniu wieżowców w Nowym Jorku. Nie wiadomo, czemu Katar, Kuwejt i Bahrain płacą ciężkie miliony na kampanię wyborczą H. Clinton. Ciekawe, czego się boją. Na Jemenie amerykańscy handlarze bronią zarabiają ogromne pieniądze, sprzedając broń i sprzęt militarny Arabii Saudyjskiej. Za to Arabia poszerza swoje terytorium.

Strasznie to wszystko skomplikowane. I niepoczciwe. I te tarcze rakietowe w Polsce to też chyba po to, żeby Rosję skłócić z Europa i żeby przeszkadzać w Syrii. W ogóle jakoś tak się dzieje, że ktoś próbuje podpalić cały glob. W Brazylii agent CIA przejmuje rządy i to tuz przed mistrzostwami, Wenezuela boi się zamachu, Australia wysłała flotę na Morze Wschodnio - Chińskie, by pilnować 'swobodnego przepływu okrętów przez cieśninę'. Filipiny straszą Chiny. Na razie nie udało się skłócić Chin z Japonią, ale podejrzewam, ze próby będą podejmowane. Japonia i Malezja jest w rękach żydowskich – strasznie się tam Mossad rządzi. Na Filipinach wybrali kolejnego idiotę.

Jakoś nic się nie dzieje normalnie. Amerykanie dali Asadowi ultimatum. John Kerry ostrzegł Syrię, Rosję i Iran, że do 1 sierpnia Asad musi usunąć się, a rząd oddać w ręce Al Kaidy. USA ma zamiar dozbroić wszystkie grupy terrorystyczne i niepokoić granicę Syrii z Irakiem, głównie przy pomocy irackich Kurdów, którzy są zaprzyjaźnieni z Izraelem.

Wygląda więc na to, że USA chce wykorzystać Turcję i Arabię Saudyjską do wyczyszczenia Bliskiego Wschodu z ludności cywilnej. Oczywiście planują ludobójstwo Od Brazylii poprzez Bliski Wschód po Kamczatkę odchodzi dance macabre dookoła globu. Przerażające.

Bezczelne amerykańskie ultimatum, żądające oddania Asada w ręce Al Kaidy: //whatreallyhappened.com/node/518813#axzz48AcklH6P

* * * * * * *

Chodzę i złoszczę się, że znowu ja i tacy jak ja będą kiedyś 'robić za czarne memento', a Polacy będą znów opowiadać: "To nie my- to oni”. - kontynuuje pani Tiamat. - Zmyli mi głowę na blogach, gdy opowiadałam o żydowskiej rewolucji Walesy i wyzywali mnie, że wypisuję herezje, jakobym wyjechała z Polski w 80 roku, bo się wystraszyłam wariata, co skakał po 4-metrowym plocie. Wyzywali mnie od agentów obcego wywiadu (znaczy się sowieckiego), bo nie chciałam zapisać się do Solidarności. Potem była Serbia, Kosowo, 9/11, dzieci irackie, Smoleńsk, muzułmanie...

Czy ja nigdy nie potrafię 'z włosem', tylko zawsze 'pod włos'? Czy naprawdę nie mogę nadążyć za postępem i reprezentuję poglądy wsteczne? Takich jak ja są miliony, których nikt nie słucha. Z różnych powodów: dom, rodzina, praca, piłka nożna, spłacanie długów, dzieci, szkoła, rachunki do zapłacenia, chora teściowa, głupia żona, mądra sąsiadka itp. Budzimy się na takie słowa-hasła: 'demokracja', korupcja, kultura zachodnia, islamizacja, emigracja, a nawet kopulacja (czytaj gwałcenie białych pań przez muzułmanów). Gwałt – to ulubiony temat bigoterii...

Znajoma Ukrainka ze Lwowa nie pozwalała swoim gościom rozmawiać o polityce i o religii w jej domu. Jej maż, Polak, jakiś nowo nawiedzony, nowo narodzony chrześcijanin miał zakazane w domu gadać o religii. No to może nie bardzo się dziwiłam, ze zajadła unitka nie będzie wysłuchiwała 'kociarza’; może co najwyżej z nim dzielić stół i łoże małżeńskie. Tłumaczyła mi wzniośle, że ją "polityka nie interesuje”.

Kiedy zaczęła się awantura na majdanie, moja znajoma nagle ożyła: wypisywała mi radosne e-maile, że "my tym ruskim pokażemy”, i że "majdan nauczy kacapów rozumu”.Radość była powszechna, poparcie dla majdanu bezwarunkowe i entuzjazm Kateriny, że ”Europa bardziej potrzebuje Ukrainy niż Ukraina – Europę”. Jeszcze mi tłumaczyła, że "my też tak chcemy, żeby było jak w Polsce”.Moją nieśmiałą uwagę, że jeszcze nikt nie pokochał efektów rewolucji, Kaśka skwitowała: "Żadnej rewolucji nie będzie. My tych kacapów i Janukowicza załatwimy w trzy dni".

A kiedy się zaczęło lanie na majdanie, zadzwoniła do mnie Katerina i oznajmiła: "Sama bym poleciała na Ukrainę i rzucała kamieniami w Janukowicza".Mnie się też 'przejadło: "Przecież ciebie nie interesuje polityka" - przypomniałam nieśmiało. „Ale teraz mnie interesuje. Trzeba powiesić Janukowicza za... korupcje".Dwa lata miałam spokój, aliści zadzwoniła do mnie niedawno z wielkimi pretensjami: "I widzisz, co ten twój Putin narobił?”

Tak się jakoś składa, że w zacietrzewieniu depczemy wszelkie prawa, umowy, przykazania, wyłączamy hamulec bezpieczeństwa i czujniki ostrzegawcze. Nie pomogą nieśmiałe przypomnienia o demokracji, historii zamachów stanu, racjach stanu i konsekwencjach rewolucji. Ten przydługawy wstęp odzwierciedla tylko moją duchową rozterkę, bo nie potrafię zrozumieć, dlaczego uczymy małe dzieci, by nie bawiły się zapałkami, nie podchodziły do pieca i nie ruszały garnka z wrzącą zupą.

Dzieci często są nieposłuszne i mają słabą pamięć, więc zdarzają się wypadki. Ale jak wytłumaczyć dorosłemu, że w Starym Testamencie ktoś zdrowo wiernych 'okubanił' babilońską anegdotką, że bezbronny chuderlawy Dawid zaciukał potężnego Goliata strzałem z procy, bo mu wybił oko! I tak stale liczymy na te proce, bo Polak jest mocarny w okrążeniu. W czasach pokojowych nie potrafi żyć dla kraju, bo to nie jest lekkie. Trzeba myśleć, a to za trudne..

I jeszcze parę słów o wodzie.
Polska ma ostatnio poważne kłopoty z wodą; a to susza – to znowu powodzie. W wielu miejscowościach ciągle jeszcze studnia jest źródłem zaopatrzenia w wodę. Nikt się specjalnie nie przejął, gdy Komorowski podpisał GMO (genetycznie modyfikowane rośliny) w Polsce. Bo gdy tysiące rolników w Południowej Afryce i w Indiach popełniało samobójstwa dzięki radosnej działalności Monsanto – to wielu Polakom się wydawało, że Indie i RPA są daleko i co nas to zresztą obchodzi.

Teraz mamy w Polsce wielu entuzjastów TTIP. Bo wszystko, co amerykańskie, dobre jest. Wiadomo, że Amerykanie to nasi towarzysze broni i każdy Hamerykan sra fiołkami. Entuzjastów transatlantyckiego 'porozumienia' 'partnerskiego' należałoby puścić na golasa po śniegu i lać batożkiem, jak to robił Kmicic z rajcami miejskimi.

Pierwszą ofiarą tego skandalicznego porozumienia będzie  WODA!!
I co my na to? - Ano nic. Nikt się nie czepia polityków; dziennikarze zadają głupie pytania jeszcze głupszej Kindze Gajewskiej, ale nikomu nie przyszło do głowy w czasie kampanii wyborczej pytać kandydatów o zasoby wodne w kraju, bo nikogo problem nie obchodzi. W tej chwili najważniejszy jest trybunał, który w ogóle nie powinien istnieć, jutro będziemy się martwić o rosyjskich lekkoatletów, czy polecą do Brazylii (zmartwimy się, gdy polecą). I zawzięcie będziemy dyskutować o tym, jak to imigranci gwałcą Europejki.

Gdy jednak chodzi o naszą  NAJBLIŻSZĄ  przyszłość - życiodajną wodę - nabraliśmy wody w usta. A szkoda. Może być potem za późno:

https://www.youtube.com/watch?v=6P2-i8LKWo8

Kto potrzebuje butelkowanej wody:

//www.dailymotion.com/video/xaf7po_kto-potrzebuje-butelkowanej-wody_lifestyle

I przypatrzmy się, na czym polega polityka USA w Europie: coś nam podrzucą dla zachęty...

Subject: Fishing TUNA / ĐŰÁŔËĘŔ:  https://www.youtube.com/embed/D65Pf0v9M50

 

KOMENTARZE

 • Rzeczywiście.
  Dzieje się coraz gorzej, od kiedy Evil Empire przesunęło się za ocean.
 • Tak
  Dobra robota!

  Świat krwawi i wije się w bólach. Nie wolno przemilczać , nie wolno nie przyjmować do wiadomości.

  W Dniu Zesłania Ducha Świętego ma ten post szczególne znaczenie.


  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Muszę bronić Europy zgodnie z imperatywem:Amicus Plato, sed magis amica veritas.
  Kraje starej Europy trzeba usprawiedliwić bo NATO zainstalowało się u nich w pewnym sensie pod przymusem:Niemcy od 1945 są pod okupacją,Francja skapitulowała po pełzającym zamachu stanu (paryska wiosna 1967),Italia w zasadzie nie uwolniła się od momentu Operacji Husky,Bruksela od czasu swego powstania jest kolonią brytyjską.Tych więc "rozgrzeszam". Ale państwa nowej Europy tj Polska,Bułgaria,Rumunia,Węgry oraz drobniejszy płaz,jak te psy parszywe (przepraszam psy) wisiały u NATO-wskiej klamki skamlając o przyjęcie w szeregi tej zbrodniczej organizacji.I owych obwiniam najbardziej.Pamiętajcie kundle-jest jeszcze bóg!
  Bułgaria odmówiła udostępnienia korytarzy powietrznych dla rosyjskiej wojskowej pomocy Serbii.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%88-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%83
  https://www.youtube.com/watch?v=B2m4ktomOy0
  Ktoś na tym portalu pisze o "słowiańskiej solidarności"-niech go szlag!
  Wszystko to działo się w czasie gdy Madeleine Albright była sekretarzem stanu.Żydówka Albright jest córką żyda Josefa Korbela który swego czasu pełnił funkcję ambasadora Republiki Czeskiej w Jugosławii.Pełnienie tak wysokiej funkcji nie przeszkodziły,przeciwnie - pomogły w grabieży majątku austryiackiego arystokraty Philippa Harmera.Mówiąc wprost, korzystając z tego że skutkiem nieprzyjaznej polityki czeskiego rządu Harmer musiał opuścić praski pałacyk,tatuś Albright zajechał i sczyścił posiadłość z obrazów,bibelotów,dywanów,zabytkowych mebli itd.Spadkobiercy Hamera do dziś sądzą się z Madeleine Albright.(informacje dostępne w sieci)
  Kontynuując tradycje rodzinne ,teraz już jako amerykański sekretarz stanu Madeleine Albright napadła Jugosławię (dokładnie w tych samych celach co kiedyś tate na willę Harmera).
  Madeleine Albright de domo Korbel w Pradze 2011r
  https://www.youtube.com/watch?v=qWowDsYn8Pw
 • @Zorion 17:57:28
  "W Dniu Zesłania Ducha Świętego ma ten post szczególne znaczenie."

  Rzeczywiście. I w związku z tym Twój komentarz również. Bo wiele osób pewnie by tego nie zauważyło. A zatem niech Duch Święty odnowi Europę. I świat. Żeby już nie było powodu do robienia takich wpisów i komentarzy.

  Ukłony.
 • @ikulalibal 18:37:12
  "Ale państwa nowej Europy tj Polska,Bułgaria,Rumunia,Węgry oraz drobniejszy płaz,jak te psy parszywe (przepraszam psy) wisiały u NATO-wskiej klamki skamlając o przyjęcie w szeregi tej zbrodniczej organizacji."

  Tym krajom też w sumie nie ma się co dziwić. W przypadku Polski pamiętano przecież o Katyniu, roku 1920, stalinowskim terrorze. Węgrzy też swoje przeszli. W dodatku społeczeństwa jako całość nie miały raczej pojęcia jakimi bezwzględnymi zasadami będzie kierował się opanowany przez banksterów i korporacje, a pewnie i loże, Zachód. Strach przed ZSRR potem Rosją gwarantował poparcie społeczne sprawującym znamiona władzy. Teraz obok historii doszła jeszcze propaganda związana chociażby z istnieniem BRICS. Tak myślę.

  Uprzejmości.
 • @ Autor
  Dzięki za ważny wpis. Jak się tak wszystko zbierze do kupy, to wychodzi, że ta cała UE to jeden wielki pier...lnik. Zarówno w głowach jak między nogami. W sumie to drugie jest konsekwencją tego pierwszego.
  Pani Tiamat daję 5* za takie przedstawienie sytuacji. A Panu też 5* za podzielenie się przekazem. Tylko te gwiazdki strasznie smutne.

  Ukłony
 • @Casey 17:35:00
  Witam :)

  "Dzieje się coraz gorzej, od kiedy Evil Empire przesunęło się za ocean". -

  --- Ten wpływ USA był od I wojny światowej coraz większy, a od kilkunastu przynajmniej lat, od napaści na Jugosławię, był przemożny. A Europa jest - niestety - bezsilna.
 • @Zorion 17:57:28
  Witam :)

  "W Dniu Zesłania Ducha Świętego ma ten post szczególne znaczenie". -

  --- I Pański wpis też ma znaczenie.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 18:37:12
  Witam :)

  Pisze Pan: "Kraje starej Europy trzeba usprawiedliwić. (...) Ale państwa nowej Europy... wisiały u NATO-wskiej klamki skamlając o przyjęcie w szeregi tej zbrodniczej organizacji". -

  --- Jednak nie usprawiedliwiam. Ta cała polityka Europy, której elementami były polityka antyrodzinna czy dobrowolne(?) rozbrajanie się, musiały doprowadzić do sytuacji, w której UE i w ogóle Europa są tak słabe wobec działań USA. To dotyczy rządów, ale też zwrócę uwagę na to, iż bardzo mało było ostrzeżeń polityków opozycyjnych(?), ekspertów i publicystów. Ostrzeżeń, do czego taka postawa doprowadzi.
 • @Jasiek 22:10:56 oraz 22:17:00
  Witam :)

  Pisze Pan: "W dodatku społeczeństwa jako całość nie miały raczej pojęcia jakimi bezwzględnymi zasadami będzie kierował się opanowany przez banksterów i korporacje, a pewnie i loże, Zachód". -

  --- Tak, tu zgadzam się z Panem. Nie do końca można to było przewidzieć.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 22:17:00
  Rok 20-sty powiadasz? Nie wiem o co konkretnie ci chodzi,czy o układ z Trianon który był rozbiorem historycznego państwa Węgierskiego i akuszerem takich nowinek jak Słowacja i Rumunia ,czy też o wojnę polsko-bolszewicką która tylko w tradycji polskich klechd historycznych była wojną obronną.Była oczywiście wojną napastniczą.
  Tak,tak,tak...ja wiem że na niewygodną prawdę najporęczniej zastąpić mitem ale jako się rzekło: amicus Plato, sed magis amica veritas
 • @Jasiek 22:26:11
  "... wychodzi, że ta cała UE to jeden wielki pier...lnik". -

  --- Na początku lat 90-tych, gdy słychać było pierwsze nieśmiałe głosy o wejściu Polski do Unii, pisał Sławomir Mrożek z Meksyku: "Za późno zapraszają nas do wspólnej wieczerzy. Gdy po sutym bankiecie zostają na stole resztki jedzenia i rzygowiny".
  :)
 • @ikulalibal 22:50:55
  "czy też o wojnę polsko-bolszewicką która tylko w tradycji polskich klechd historycznych była wojną obronną."

  Jak widać tradycja i strach okazały się żywotne. A nad tradycją zapewne ktoś "popracował". Co nie zmienia faktu, że czerwoni jednak chcieli wszędzie zrobić czerwony "porządek" zamiast po odparciu polskiego natarcia taktownie zatrzymać się w miejscu spodziewanej granicy i zaproponować traktat pokojowy... Ale wiem! Już im było spieszno na Berlin ;-)

  Pozdro!
 • @All
  Z: blog.pl:

  ~Dobrogost, 15 maja 2016 o 19:59
  "Ponad 80% Polaków poparło mordowanie Serbów i uznało Miloszewicza za kolejnego Hitlera” – nie wiem skąd takie wymysły jakoś nie miałem okazji poznać nikogo – dosłownie nikogo kto by popierał napaść na Jugosławię – wręcz przeciwnie wszyscy ludzie z jakimi w tym czasie się stykałem byli oburzeni tą zbrodniczą agresją więc skąd wyssano te 80%?
  Owszem wielu wariatów popierało napaść na Afganistan oszołomieni propagandą, ale mimo iż cenię wpisy pani Tiamat to obok takich pomówień nie mogę być obojętny"

  I moja odpowiedź:
  zygmunt.bialas, 15 maja 2016 o 22:20

  Szanowny Panie,
  Pyta Pan:, „skąd takie wymysły”. A przecież były różne badania opinii społecznej. Osobiście nie pamiętam, by ktoś z moich znajomych był ‚wojującym NATO-wcem’, ale też trudno mi sobie przypomnieć, by więcej niż 1/5 osób była przeciw interwencji w Jugosławii.
  Pisze wyżej pani Tiamat: „Chodzę i złoszczę się, że znowu ja i tacy jak ja będą kiedyś ‚robić za czarne memento’, a Polacy będą znów opowiadać: „To nie my- to oni”.
  Nie będę szukał bliższych danych z tamtych lat, bo zapewne nie znajdę odpowiednich. Ale mogę porównać z dzisiejszą naszą postawą i zapytać:
  — Ile procent Polaków toleruje chorobliwą rusofobię?
  — Jaka część z nas oburzyła się, gdy rząd naszego kraju popierał i popiera kijowski reżim?
  — Ile osób jest przeciw umowie TTIP. Widziałem już wyniki jednego sondażu? – Taki był, choć bardzo niewielu wie cokolwiek o tym ‚wolnym’ porozumieniu.
  — A jaka była (i jest) nasza postawa wobec muzułmańskich uchodźców?
  Ale pisze też Pan: „… cenię wpisy pani Tiamat”. -
  — Myślę, że tak pozostanie".
 • zygmuntbialas
  https://www.youtube.com/watch?v=QztgjFSPwfA
  Oto filmik i mapki pokazujace, ze Syria posiada ogromne zloza gazu i ropy, wiec wiadomo o co toczy sie tam wojna ...
  Pozdrawiam
 • @babaraba 00:02:55
  Witam :)

  "Syria posiada ogromne zloza gazu i ropy,...". -

  --- Tak, posiada. I są dwa projekty gazociągu: syryjsko - rosyjski oraz izraelski. I jeszcze to wypędzanie ludzi jest znaczące. Wielu mówi o przygotowaniach do tworzenia "Wielkiego Izraela".

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 00:10:05
  Osobiscie mysle, ze usrael chce sklocic wszystkich sasiadow, zeby zgodnie z zasada : dziel i rzadz - napuszczac jak zwykle jednych na drugich w celu wybicia. Slaby "wrog" nie moze zagrozic ..Nie bez powodu po stronie Syrii opowiedzial sie Iran oraz walczaca Palestyna czy Liban . To obecnie jedyne sily, ktore moga grozcic Usraelowi, chociaz kiedy ropa stanieje i sie skonczy nawet rozne kuwejty, arabie i emiraty moga stac sie grozne - bowiem skonczy sie latwy pieniadz a zacznie zycie - i moze gluptole przypomna sobie w koncu kto jest ich glownym wrogiem..
  Pozdrawiam
 • @babaraba 00:18:34
  "Nie bez powodu po stronie Syrii opowiedzial sie Iran oraz walczaca Palestyna czy Liban". -

  --- No i jeszcze prawosławna Rosja. Też nie bez powodu.
  Chyba jeszcze trochę potrwa, zanim skończy się ropa, a jest dzisiaj w modzie polityka "po nas choćby potop".

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 00:27:18
  Na cale nasze szczescie jest takze wybudzanie sie Jewropy.. We Francji lud zaczyna miec dosyc kawiorowej lewicy oraz kaszmirowej prawicy. Ma takze dosyc ustawek, kiedy to pracujac zyje sie niewiele lepiej niz 8 osobowa rodzina emigrantow na socjalu , ktora nie pracuje, nie zarabia , a placi, zyje i wydaje.. Kiedys poeta Villon pisal : ptaszkowie niebiescy nie sieja nie orza a jakos tam zyja i jeszcze sie mnoza !
  Czyzby przewidzial najazd muzulmanow ? ( oczywiscie ironizuje ..)
  Pozdrawiam
 • @babaraba 00:51:10
  "... jest takze wybudzanie sie Jewropy". -

  --- Tak, są widoczne te zjawiska. Czy jednak Europa zdąży się obudzić?
  Pamiętajmy, że interesy poszczególnych państw oraz grup społecznych nie zawsze są zbieżne, a i druga strona nie śpi.

  Pozdrawiam.
 • @All
  Europejskie problemy? - W Berlinie 900 policjantów zrobiło nalot na dom publiczny, należący do obywatela Niemiec, pochodzenia tureckiego. Przesłuchiwano pracujące tam panie i ich sympatyków. Nie wnikam w szczegóły, a w zamian zamieszczam mój tekst sprzed dwóch lat (opublikowany w S24 - proszę sobie wyobrazić - pod nickiem!):

  "Władze Saarland chcą powstrzymać prostytucję"

  "TO TYLKO NIEMCY MOGLI WYMYŚLIĆ!
  "Kraj Saary (Saarland) zabrania płatnego seksu bez prezerwatywy" - głosi tytuł artykułu zamieszczonego w spiegel.de - link: http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/prostitution-saarland-verbietet-kaeuflichen-sex-ohne-kondom-a-955655.html - Rząd krajowy przedstawił pakiet środków zaradczych w celu powstrzymania prostytucji. Ponadto zostanie radykalnie ograniczony Straßenstrich (prostytucja uliczna).
  Pani premier landu jest świadoma - twierdzi - trudów kontroli gumowego obowiązku. Nie przewiduje się przy tym posyłania pozornych (fałszywych) klientów do burdelów, by ci sprawdzili stosowanie w/w zarządzeń.
  Rząd krajowy dał ponadto sygnał do radykalnego ograniczenia prostytucji ulicznej. Zarobkujące panie będą mogły wykonywać swój fach tylko w określonych miejscach (w sumie na 2 km ulic w Saarbrücken) i tylko w godzinach wieczornych i nocnych.
  Według szacunków policji i związków pomocy jest w samym tylko Saarbrücken około 800 do 1000 prostytutek, w tym 150 do 200 pracujących na ulicy, często za najniższe ceny, tj. 20 do 30 euro za jeden stosunek płciowy.
  [Tu będzie puenta - przypis ZB]: W Saarbrücken ma być tej wiosny otwarty nowy Großbordell, który powinien też przyciągnąć wielu klientów (Freier) z Francji".
 • @zygmuntbialas 22:56:27
  "Za późno zapraszają nas do wspólnej wieczerzy. Gdy po sutym bankiecie zostają na stole resztki jedzenia i rzygowiny".
  Tak, Sławomir Mrożek swoimi słowami trafił w dziesiątkę!
  Taka jest prawda, ochłapy i co raz to odruchy wymiotne na to co się dzieje!
 • @Jasiek 23:24:26
  Czerwoni chcieli według siebie zrobić innym dobrze, tak jak teraz "demokratyczny świat" chce robić dobrze innym, czy tego inni chcą czy nie chcą.
 • @zygmuntbialas 02:30:14
  "Nie przewiduje się przy tym posyłania pozornych (fałszywych) klientów do burdelów, by ci sprawdzili stosowanie w/w zarządzeń."
  Błąd. Nie ma nic bardziej przydatnego, jak empiryczne sprawdzanie.
  Dowody niezbite są dowodami a nie domniemanie.
  Chyba, że pani premier nie wiedziałaby jakich pozorantów zatrudnić: żonatych, kawalerów, czy innych chętnych...
 • Banderowiec Siergiej Masan
  chciał spalić wszystkie wstążki w Donbasie, jednak coś poszło nie tak...
  http://cs636326.vk.me/v636326244/7402/VYA2_-oH-z8.jpg
 • @zygmuntbialas 02:30:14
  http://cs636327.vk.me/v636327244/8663/BaE3hpnxHbQ.jpg
 • @lorenco 04:01:53
  Witam Cię :)

  '''... co raz to odruchy wymiotne na to co się dzieje!". -

  --- Nie inaczej. Mieszkańcy Europy nie wiedzą nawet, nie odczuwają, jak Europa ugrzęzła w bagnie. Dotyczy to wielu aspektów naszego życia.
 • @lorenco 04:06:02
  Historia pokazuje, że ten "demokratyczny świat" może być i jest dzisiaj bardziej drapieżny od świata stworzonego przez 'czerwonych'.
 • @Tiamat
  //Nic, ale to nic, nie usprawiedliwia porywania dzieci z Serbii i Ukrainy w celu handlu ich nerkami. //

  Czarna wołga to nie legenda 8-))

  https://www.wprost.pl/_thumb/6e/2b/1e/5849004bb1534cad670803d01d.jpeg
 • @Husky 08:49:45
  Jesteś prymitywny ale to jeszcze pół biedy.Całości dopełnia brak wiedzy i typowa dla statystycznego PIS-dzielca hucpa.
  Wyjaśniam:
  Czarna wołga to nie legenda-to prawda.Sprawa miała się tak:
  Za czasów Stalina w ZSRR obowiązywał zakaz aborcji.Nawiasem mówiąc srogo przestrzegany.Na fali chruszczowowskiej odwilży zakaz zniesiono,aborcja stała się legalna,ale społeczny stosunek do niej się nie zmienił tj była nieakceptowalna.Kobieta pragnąca poddać się legalnej już aborcji po powrocie ze zwolnienia lekarskiego (które zawierał symbol choroby) narażona była na dręczące nagany,pouczania,potępiania,przez organizacje związkowe,kobiece,komsomolskie,itp.Aby tego uniknąć kobiety chodziły do gabinetów prywatnych.Aborcje w tych gabinetach były (z uwagi na bezpieczeństwo) nielegalne i w razie wpadki lekarz mógł "zdrowo beknąć" ale że biznes jest biznes to ginekolodzy szli na ryzyko.Zarabiali na tym duże pieniądze.Procedura wyglądała następująco:późnym popołudniem (po pracy w szpitalu czy poradni) ginekolog w prywatnym gabinecie dokonywał 3 do 4 aborcji.Dla bezpieczeństwa nie wypuszczał pacjentek bezpośrednio po zabiegu a trzymał je kilka godzin obserwując ich stan.Dopiero potem,czyli późno w nocy, rozwoził pacjentki własnym samochodem do ich domów.A że byli (ci ginekolodzy) ludźmi zamożnymi przeto ich własnością były najdroższe i najelegantsze wówczas samochodu-czarne wołgi.
  Stąd wzięła się asocjacja:noc,czarna wołga,znikające dzieci.
  A tera do budy psie huski! i Leżeć!
 • @ikulalibal 09:27:33
  Czarna wołga to nie legenda 8-))

  //Jesteś prymitywny ale to jeszcze pół biedy.//

  A ty prymitywie umiesz czytać że zrozumieniem
  Ot i cala bieda
 • @lorenco 04:25:09
  "Nie ma nic bardziej przydatnego, jak empiryczne sprawdzanie". -

  --- I tak państwo (tu niemieckie) staje się co najmniej śmieszne.
  Bo rzecz jest w tym, że różna może być polityka państwa wobec 'płatnej miłości', ale jedno wydaje się pewne: państwo nie może bawić się w sutenerstwo, a tak to wygląda w Niemczech. Od 2014 roku w Niemczech (i we Włoszech) dochody z burdeli są wliczane do PKB.
  Tak następuje 'rozwój' gospodarczy.
 • @lorenco 04:30:31
  "Banderowiec chciał spalić wszystkie wstążki w Donbasie,...". -

  --- A na kijowskim Majdanie chcieli wyskakać sobie wolność i dobrobyt.
 • @lorenco 04:44:42
  Ładny obrazek :)

  Miłego dnia Ci życzę :)

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 09:27:33
  "Za czasów Stalina w ZSRR obowiązywał zakaz aborcji. Nawiasem mówiąc srogo przestrzegany". -

  --- Przeczytałem uważnie. Coś się dowiedziałem :)
 • @Husky 08:49:45
  "Czarna wołga". -

  --- Wyjaśnił sprawę Ikulalibal.
  Dane o faktach, dotyczących ZSRR, wymagają porządnych badań.
  W bardzo długim wywiadzie Albin Siwak wyraził życzenie, że chciałby dożyć czasów, w których badacze doliczą się wreszcie, kto i ile osób zginęło na terenie ZSRR i z czyich rąk.
 • @zygmuntbialas 09:51:12
  No to staruszek dożył "tych czasów" sam o tym nie wiedząc.Znaleźli się badacze, z tym że z powiadamianiem p.Siwaka o wynikach owych badań nie należy się spieszyć.To starszy człowiek mógłby nie przeżyć szoku.Ostatecznie to stary człowiek.Z dziesiątek,setek milionów, a nawet miliarda ofiar (jak boga kocham-jeden "historyk" Echa Moskwy doliczył się jednego miliarda jego oświadczenie jest na YT można sprawdzić) ostało 642 980 słownie sześćsetczterdzieścidwatysiące dziewięćset osiemdziesiąt. A konkretnie;za okres 1921-1954 za działalność kontrrewolucyjną zostało skazanych
  3.777.380 osób w tym na karę śmierci owe nieszczęsne 642.980.
  http://sputnikipogrom.com/ussr/repression/34901/the-final-breakdown/#.VzmVnPmLTIX
  https://nstarikov.ru/blog/23567
  Z uwagi na osobę badacza jak i źródła z których korzystał, cyfry nie podlegają rewizji dlatego nie podważa ich nawet ( finansowane zza granicy) stowarzyszenie Memoriał.Za to "używanie" mają polityczni wrogowie Memoriału bo na palcach czy może kalkulatorach obliczyli że w stalinowskich więzieniach przebywało kilkakrotnie mniej więźniów niż w więzieniach wspólczesnej Ameryki (USA) która jak wiadomo jest niedoścignionym wzorcem wolności i sprawiedliwości.
 • @ikulalibal 09:27:33
  Ależ nie miej do niego żalu,biedny człowiek..... to NIE jest pisdzielec, tylko udaje na potrzeby zadania i elastycznego kręgosłupa, tak robi przy każdej okazji.
  Jest tym kim sytuacja i kasa wymaga w danej chwili.

  @niebieski2 13:15:21
  Na szczęscie nie jestem zwolennikiem czy nawet symoatykiem PIS-u czy PO, stąd mój pogląd na sytuacje za naszą miedzą opieram na informacjach ze wszystkich dostepnych zródeł. Nie mam "wypaczonego i jednostronnego" przegladania informacji zarówno w mediach wizyjnych ale też czytam strony internetowe i te prorosyjskie i te proukraińskie. Tylko wtedy można te informacje "przesiać' i wyrobic sobie własne zdanie. Tak tez to czynie co jednak nie wszystkim sie to podoba, ale od tego są portale społecznościowe by przedstawiać swoje zdanie z którymi można polemizować lub je w całości odrzucać. To takie ryzyko - pozdrawiam
  Wojna domowa na Ukrainie 27.03.2015r - Quo vadis
  Husky 27.03.2015 13:24:20
 • @trojanka 17:58:42
  W Petersburgu jest muzeum Noworosji, 23 maja będzie uczczony bohater Noworosji Alieksiej Mozgowoj.
  Może Polacy akurat będący w Petersburgu tam zaglądną i opiszą swoje wrażenia?
  http://cs630417.vk.me/v630417244/2da82/TZm-LE1Vjxw.jpg
 • @ikulalibal 13:01:29
  "... w stalinowskich więzieniach przebywało kilkakrotnie mniej więźniów niż w więzieniach wspólczesnej Ameryki (USA) która jak wiadomo jest niedoścignionym wzorcem wolności i sprawiedliwości". -

  --- Wcześniej czy później wyjdą na jaw konkretne liczby. Jeszcze konieczne będą dane o przynależności narodowej i etnicznej zarówno ofiar, jak i katów.
 • @lorenco 01:32:15
  Aleksiej Mozgowoj - wieczór pamięci :)

  --- Tego dnia - w rocznicę Jego śmierci - powtórzę notkę z 01.11.2015. o niezłomnym bohaterze.
  Tylko powtórzę, bo przez 5 dni nie będę aktywny jako bloger.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej