Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje na świecie - 19.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA dążą do globalnej kontroli nad przemysłem naftowym - pisze autor tekstu, zamieszczonego w "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

Zimna wojna z Rosją służy temu celowi, a także ewentualny odwrót od Arabii Saudyjskiej czy walki przeciw Chinom. Strategia ta tłumaczy też, dlaczego trzech ważnych producentów - Nigeria, Brazylia i Wenezuela - ma do czynienia z upadkiem ich politycznych systemów.

 

US-Präsident Obama bei einem Dinner für die Nordischen Staaten im Weißen Haus am 13. Mai. (Foto: dpa)

Barack Obama 13 maja w Białym Domu

Aby przejąć kontrolę nad interesem naftowym, wykorzystuje Waszyngton wszystkie dostępne opcje. W przypadku państw, które nie współpracują, mogą być poważne konsekwencje. Aktualnie są Nigeria, Wenezuela i Brazylia zagrożone wewnętrznym chaosem. Dokładniejsza analiza wskazuje, że przyczyny napięć są tylko częściowo wewnątrz-politycznej natury. Prawie zawsze można rozpoznać schemat: kraje te próbują iść własną drogą lub współpracują z państwami, które konkurują z USA na rynku naftowym.

Nigeryjski prezydent Muhammedu Buchari chciałby bliższych kontaktów jego kraju z Chinami. W kwietniu br, był z wizytą w Pekinie; podpisano kilka umów gospodarczych. Chińska firma Sinohydro Corporation Limited ma pomóc w budowie 300 urządzeń solarnych. Umowa ma wartość około 500 mln dolarów. W sektorze granitu i marmuru zawarto transakcję na kwotę 55 mln dolarów. Ma być wybudowana autostrada Abudża - Ibadan - Lagos, której koszty mają wynieść około jednego miliarda dolarów.

Ponadto Pekin ma pomóc w rozbudowie metra w Lagos (2,5 mld dolarów). Wcześniej Chiny zaoferowały Nigerii 6 mld dolarów kredytu na rozbudowę infrastruktury. Chiny chciałyby w zamian importować więcej ropy z Nigerii. Państwo Środka jest obecnie największym partnerem gospodarczym państw Afryki i chce być głównym odbiorcą nigeryjskiej ropy. To nie podoba się Amerykanom.

Ważna dla produkcji ropy w Nigerii jest delta Niger, znajdująca się w południowej części kraju. Aktywna jest tam organizacja zbrojna Wyzwolenie Delty Niger (MEND). Separatyści żądają oderwania bogatej w ropę delty od reszty kraju i przeprowadzają ataki na rurociągi i spółki naftowe.

USA mają też nieprzyjazne relacje z Wenezuelą, której prezydent Nicolas Maduro obawia się, że Waszyngton dąży do obalenia go i jego partii. "Odkryliśmy działania niektórych Amerykanów; aresztowaliśmy ich. Prezydent Obama i jego dyplomaci organizują spisek, by obalić mój rząd. Mam dowody" - mówi Nicolas Maduro.

Prawicowy sojusz opozycyjny Messa de la Unidad Democratica (MUD) ma ogromne wsparcie ze strony amerykańskiego National Endowment for Democracy (NED). NED jest finansowany przez rząd USA i organizację CIA - USAID. "MUD jest tylko wykonawcą, który będzie próbował wprowadzić w Wenezueli sankcje Obamy. Porządkiem sił prawicy jest przemoc. Prawica opublikowała plan działań, zmierzających do zamachu stanu, zapisanego w dekrecie Obamy" - pisze gubernator Tareck El Aissam.

W minionych latach rząd Wenezueli znacjonalizował szereg firm naftowych, wśród których były amerykańskie koncerny. Z tego powodu Wenezuela musiała zapłacić koncernowi Exxon Mobil 1,6 mld dolarów odszkodowania - tak orzekł sąd arbitrażowy Banku Światowego. W 2007 roku Wenezuela upaństwowiła cały sektor paliwowy i wygnała amerykańskie koncerny naftowe. Od tego czasu stosunki między Waszyngtonem a Caracas są zakłócone. W ubiegły roku Madura stwierdził, że Exxon Mobil aktywnie działa na rzecz destabilizacji jego kraju. "Jest brutalna kampania przeciw Wenezueli, finansowana przez Exxon Mobil" - mówi prezydent Maduro.

Wcześniej było wiadome, że USA wspierała opozycję w Brazylii, by obalić prezydent Dilmę Rousseff, która odmawiała amerykańskim koncernom naftowym dostępu do brazylijskiego rynku. Wikileaks opublikował poufne depesze o działalności Temers, którego ludzie spotkali się z senatorami USA w celu omówienia współpracy w sektorze naftowym.

Nawet były sojusznik USA Arabia Saudyjska jest rozpracowywana przez Waszyngton. Są ważne sygnały, że Saudyjczycy przygotowują się do emigracji, obawiając się zamachu. Były szef sztabu w Pentagonie Lawrence Wilkerson powiedział: "Musimy być świadomi tego, że 'arabska wiosna' - ja to nazywam 'arabska zima' - nie jest jeszcze skończona. Królowie i emirowie w Bahraim, Arabii Saudyjskiej, Katarze i w innych państwach są przestraszeni. Świat się zmienia, a oni są po niewłaściwej stronie historii. Ich dni są policzone".

Arabia Saudyjska i inne kraje Zatoki Perskiej należą do najważniejszych państw OPEC. Poprzez rozbicie władzy tych monarchii mógłby być OPEC zdemontowany, co byłoby szczególnie korzystne dla fracking-przemysłu, gdyż ograniczono by wpływ innych dostawców energii. Zwiększona produkcja łupkowa musi nieuchronnie prowadzić do dalszego spadku cen ropy, a to zaszkodzi producentom nie tylko w Arabii Saudyjskiej, ale też w Rosji, Iranie, Nigerii i Wenezueli.

Forbes i  oilprice.com  donoszą, że USA mogą wygrać tę wojnę naftową. Arabia Saudyjska przegra, gdyż niskie ceny ropy są korzystne dla gospodarki i obywateli USA i równocześnie katastrofą dla OPEC i Arabii Saudyjskiej.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/16/neue-kriege-usa-streben-globale-kontrolle-ueber-oel-industrie-an/

 

* * * * * * *

Bloger ~1abezmetki zamieścił na moim blogu tłumaczenie rosyjskiego tekstu "Genetycy czy konspiratorzy?" Ze względu na ważność poruszonego problemu dołączam tekst do notki:

Uczeni zmówili się w sekrecie, ażeby stworzyć syntetycznego człowieka. DNA takiego człowieka można z powodzeniem skonstruować w warunkach laboratoryjnych.

Do mediów wyciekła informacja, że 10 maja w Harvardzie miało miejsce tajne spotkanie poświęcone idei stworzenia syntetycznego genomu człowieka. W spotkaniu wzięło udział około 150 osób, wśród których byli uczeni, prawnicy i przedsiębiorcy. Uczestnicy, kiedy zorientowali się o dekonspiracji, ujawnili, że ich najbliższe cele są o wiele skromniejsze niż stworzenie „sztucznego człowieka”.

Stosownie do wyjaśnień amerykańskiego dziennikarza, specjalizującego się w zagadnieniach naukowych, Andrew Pollack’a - współpracownika The New York Times, pierwotnie spotkanie nazwano „HGP2: projekt syntezy genomu człowieka”. I chociaż następnie zmieniono nazwę na skromniejszą "Badania na temat kluczowych syntetycznych genomów w komórkach", to w opinii dziennikarza, pierwotny temat planowanego spotkania mówił wyraźnie o stworzeniu pełno funkcjonalnego syntetycznego genomu człowieka – „od zera”. Więcej, w zaproszeniu wspomniano, że specjaliści chcieliby osiągnąć ten cel w okresie najbliższych dziesięciu lat.

Główny organizator spotkania, przedstawiciel Uniwersytetu w Harvardzie, George Church skomentował zdarzenie jako „rezultatnieporozumienia” i przekonuje, że w trakcie spotkania oceniano jedynie perspektywy skonstruowania „długich nici DNA” i możliwych efektów w tym w odniesieniu do prac nad genami zwierząt i roślin – a nie człowieka. Jednakowoż konspiracja wokół spotkania i jego agendy każe powątpiewać w szczerość wynurzeń naukowca.

Stworzyć organizm z genomem, skonstruowanym laboratoryjnie, udało się uczonym po raz pierwszy w 2010 roku – kiedy grupabadaczy pod kierownictwem Craiga Bentera skonstruowała DNA bakterii Mycoplasma mycoides. Genom człowieka jest znacznie bardziej skomplikowany, jednak w kontekście skutecznego stworzenia syntetycznej bakterii, można przypuszczać, że podobnieskonstruowanie DNA człowieka pozostaje w potencjalnym zasięgu.

Podobnie w tym samym czasie, co tajne spotkanie w Harvardzie, miało miejsce inne zdarzenie, z pozoru mniej sensacyjne, ale w praktycznym odniesieniu nawet ważniejsze - władze japońskie zatwierdziły projekt genetycznych modyfikacji ludzkich embrionów w celach naukowych. Głównymi zadaniami, z którymi mają się zmierzyć naukowcy w tym zakresie, to poszukiwanie nowych metod leczenia chorób wrodzonych i doskonalenie techniki sztucznej inseminacji. Wcześniej o modyfikacjach genetycznych ludzkich embrionów informowali chińscy specjaliści, a w lutym bieżącego roku, podobne eksperymenty podjęto w Wielkiej Brytanii.

Dmitrij Jeruzalimkij

Załączniki: filmy na YouTube (English), ilustrujące zagadnienie:

https://www.youtube.com/watch?v=k1qtUkoGFAQ

https://www.youtube.com/watch?v=kGD2arldYYU

https://www.youtube.com/watch?v=kGpsDxMru5w

—————————————

Co się dzieje na świecie - 19.05.2016.
//www.mk.ru/science/2016/05/16/smi-uchenye-tayno-dogovorilis-sozdat-sinteticheskogo-cheloveka.html

Дмитрий Ерусалимский, „СМИ: ученые тайно договорились создать синтетического человека”
16 мая 2016

Przetłumaczył (z języka rosyjskiego): 1abezmetki

 

* * * * * * *

Co się dzieje w Polsce - 19.05.2016.

Idzie w kierunku, który można było przewidzieć. Bloger @dron67 zamieścił wpis, którego fragment przytaczam:

Partia  ZMIANA  wydała oświadczenie: „Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej".

Nie wiadomo co się dzieje z przewodniczącym tej partii, Mateuszem Piskorskim. ABW nie potwierdziła pogłoski o tym, że został zatrzymany. Nie ma też kontaktu z rzecznikiem partii:  //www.tvp.info/25401702/abw-wkroczyla-do-mieszkan-dzialaczy-partii-zmiana-sa-zatrzymania

 

Co się dzieje na świecie - 19.05.2016.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Co się dzieje w Polsce - 19.05.2016."

  Oj dzieje się.... :-( To zatrzymanie Piskorskiego to jakaś paranoja. Oby udało mu się wydać książkę i oby nie zainteresował się nim "seryjny" Ale poza tym we Wrocławiu wybuchła bomba (ładunek improwizowany):

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wybuch-improwizowanego-ladunku-we-wroclawiu-jedna-osoba-zostala-ranna

  Zaczyna się i u nas. Będzie gorzej. Jeden z komentatorów zwrócił uwagę, że wybuch ładunku zbiega się w czasie z pracą nad ustawą antyterrorystyczną.... Jak już uprawiamy "bycie członkiem" NATO, to może i Gladio do nas zawitało? :-/

  5* dla Pana za wpis.
 • Syria, Damaszek - powrót nowoczesnego państwa
  We wschodniej dzielnicy Damaszku - oazie Guta syryjska armia przejmuje dziś około 40 km² terenów, dotychczas opanowanych przez grupy terrorystyczne.

  Terroryści są w Damaszku od trzech lat, stale oblężeni przez armię syryjską, która nie mogła odeprzeć islamistycznych rebeliantów. Syryjskie siły zbrojne działając na wielu frontach były dotychczas bardzo rozproszone i wyczerpane.

  Teraz dzięki pomocy sojuszników Syria może ponownie odtworzyć jurysdykcję państwa na licznych obszarach frontowych. Walki w Damaszku trwają nadal, ponad 200 kilometrów kwadratowych na terenach wiejskich wokół stolicy opanowanych jest przez ciągle przez terrorystów.

  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1178545935511058/?type=2&theater
 • Tatarzy Krymscy - jak im się dziś żyje na półwyspie - reportaż
  Russian-Ukraine War - REAL TRUTH about CRIMEAN TATARS! (from Crimea, not Kiev or Brussels!)

  https://youtu.be/uMo1tbZ5BG4
 • Wenezuela - majdan przeciwko Maduro
  Socjalizm bez pracy w biedniejszych krajach, o niskim poziomie świadomości społecznej, nie jest dobrym rozwiązaniem. Biedota za pieniądze z USA organizuje protesty. Programy socjalne rządu są celowo niszczone korupcją. Dobra dotowane wywozi się do sąsiedniej Kolumbii. Rząd Nicolasa Maduro powinien wrócić do skutecznych rozwiązań Hugo Chaveza - który nagradzał pracę a nie życie na socjalu.

  https://youtu.be/iAiD7B2Ook8
 • Aresztowanie lidera Zmiany
  Zmiana: Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył posiedzenie w sprawie wniosku prokuratury o aresztowanie Przewodniczącego Mateusza Piskorskiego na jutro, tj. piątek, 20. maja, na godz. 10:30, sala 132 w gmachu przy al. Solidarności - z zastrzeżeniem, że "ze względu na natłok spraw termin może ulec przesunięciu". Wszyscy zainteresowani wsparciem naszego Lidera i Przyjaciela - proszeni są o przybycie godzinę wcześniej.

  https://www.facebook.com/partia.zmiana
 • "Nie damy się zastraszyć". Działacze Zmiany bronią byłego posła ze Szczecina - Radio Szczecin
  To próba zastraszenia - tak zatrzymanie Mateusza P. komentują działacze jego partii Zmiana. Były poseł Samoobrony ze Szczecina i były wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego jest podejrzany o szpiegostwo. Prokuratura Krajowa oficjalnie poinformowała, że w czwartek usłyszał zarzuty.

  Według zachodniopomorskiego koordynatora Zmiany Michała Tuczyka, służby w ten sposób szantażują działaczy partii przed lipcowym szczytem NATO w Polsce, któremu formacja się sprzeciwia.

  - Nie damy się zastraszyć, będziemy w Warszawie od 7 do 10 lipca i będziemy protestować przeciwko obecności obcych wojsk, jakim są wojska NATO - powiedział. Zdaniem Tuczyka partia i jej lider nie propagują prorosyjskich poglądów, a propolskie.

  - Inaczej interpretujemy polską politykę zagraniczną. Uważamy, że nie wolno machać szablą na Moskwę, tylko trzeba mieć dobre realne relacje gospodarcze. Wystarczy zobaczyć, co robi premier Węgier Viktor Orbán. Potrafi dogadać się z Chinami, Federacją Rosyjską i do Brukseli pojedzie wynegocjuje. Pokorne cielę dwie matki ssie - stwierdził Tuczyk.

  http://radioszczecin.pl/1,337839,nie-damy-sie-zastraszyc-dzialacze-zmiany-bronia-
 • Udział banków zagranicznych wśród 10 największych banków: Francja 5%, Niemcy 8%, Wlk. Brytania 15%, Polska... 60%
  - "W całej Europie nie ma drugiego kraju, który by tak lekkomyślnie sprzedał banki" - stwierdził swego czasu Józef Oleksy w trakcie potajemnie nagrywanej rozmowy z Aleksandrem Gudzowatym. Niestety, były premier z ramienia SLD miał wiele racji. Dzika prywatyzacja z lat 90-tych i początku dwutysięcznych doprowadziła do sytuacji, w której banki zostały sprzedane za niewielką część swojej wartości. To jest też powodem tego, że banki kontrolowane przez polski kapitał stanowią mniejszość.

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03033-Polskie-banki-kontrolowane-przez-zagraniczny-kapital.htm
 • @Jasiek 21:52:15
  Witam :)

  "... może i Gladio do nas zawitało?" -

  --- Zdaje się, że już tak. I nie dzisiaj, lecz wcześniej.
 • @PontoSarmata 22:19:26
  Witam :)

  "Syria, Damaszek - powrót nowoczesnego państwa". -

  --- Chyba jeszcze nie dzisiaj, ale oczekujemy zwycięstwa sił rządowych, a potem odbudowy i powrotu do normalizacji.
 • @PontoSarmata 22:36:43
  "Rząd Nicolasa Maduro powinien wrócić do skutecznych rozwiązań Hugo Chaveza". -

  --- Takich rozwiązań obawia się Waszyngton.
  Zadziwiające, że jest dzisiaj wszędzie [Waszyngton, tj. rozmaici przedstawiciele USA].
 • @PontoSarmata 22:41:02
  "Aresztowanie lidera Zmiany". -

  --- To jest coś niebywałego!!!
  Trudno uwierzyć, że to możliwe...
 • @PontoSarmata 22:43:11
  Przedstawiciel partii ZMIANA: "Nie damy się zastraszyć, będziemy w Warszawie od 7 do 10 lipca i będziemy protestować przeciwko obecności obcych wojsk, jakim są wojska NATO". -

  --- ZMIANA, kierowana przez dr. Mateusza Piskorskiego, jest w tej chwili jedyną siłą polityczną w Polsce, która przeciwstawia się szaleństwom polityki PiS.
  Jaki to obrót przyjmie....
 • @PontoSarmata 22:46:05
  "... banki kontrolowane przez polski kapitał stanowią mniejszość". -

  --- Czy wyprzedanie banków wynikało tylko z lekkomyślności? - Nie.
  Co mnie tu zastanawia, to fakt, że tak łatwo, bez większych oporów pozbawiono Polskę samodzielności gospodarczej (nie tylko banki straciliśmy).
 • @zygmuntbialas 23:18:03
  Stosunki własnościowe nie mają tu nic do rzeczy.Proszę nie dawać się "zbić z tropu".Bank może sobie być po stokroć prywatny lub państwowy dopóki działa w ramach konsensusu waszyngtońskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensus_waszyngto%C5%84ski gówno zdziała.
 • @e-misjonarz 09:17:49
  Wnioskuję, że popiera Pan żyde-mokrację.
  A mnie się zdaje, że lepiej zgubić z Ruskim niż znaleźć z jankesem.
 • @ikulalibal 09:52:51
  "Bank może sobie być po stokroć prywatny lub państwowy...". -

  --- Zerknąłem na linkowaną stronę. Nazbyt to dla mnie specjalistyczne, jednak wnioskuję: nic nie zdziała dla państwa i dla społeczeństwa.
 • @zygmuntbialas 11:58:44
  " Zerknąłem na linkowaną stronę. Nazbyt to dla mnie specjalistyczne, jednak wnioskuję: nic nie zdziała dla państwa i dla społeczeństwa"
  A nic specjalistycznego w tym niema, nie trzeba się tylko bać "nadętych uczonością " sformułowań.Ale w zasadzie tak,konstatacja "nic nie zdziała dla państwa i dla społeczeństwa" jest słuszna.
  Można ją tylko rozwinąć tak: nic nie zdziała dla państwa i dla społeczeństwa póki tkwi w systemie https://pl.wikipedia.org/wiki/System_z_Bretton_Woods
 • @ikulalibal 12:09:44
  Odnotuję fragment: "Do wczesnych lat 70. system z Bretton Woods w efektywny sposób zapobiegał konfliktom oraz pomagał w osiąganiu wspólnych celów jego twórcom, w szczególności Stanom Zjednoczonym". -

  --- Myślę, że aktualny system finansowy nie jest korzystny dla nas z dwóch powodów:
  1) monopolistyczna pozycja USA - konieczna jest konkurencja;
  2) monopolistą jest to właśnie państwo, a nie inne - trudno mi sobie wyobrazić ew. innego monopolistę, który dopuszczałby się tylu agresji i wojen, by osiągać swe cele.
 • @zygmuntbialas 13:12:30
  "Myślę, że aktualny system finansowy nie jest korzystny dla nas z dwóch powodów"
  On jest niekorzystny ze stu powodów a głównie dlatego że emitowany przez PRYWATNĄ strukturę https://pl.wikipedia.org/wiki/System_Rezerwy_Federalnej ( w necie jest ocean informacji na temat) DOLAR, jest wart tyle ile papier na którym go wydrukowano.A nawet jeszcze mniej jako że teraz wyraża się w wirtualnych zapisach komputerowych.Cała ta konstrukcja dzierży się na armii USA i na niczym więcej.I dlatego powiadam że nie ma w tym nic "specjalistycznego",zwykła grabież i grandziarstwo. Za nic nie warte papierki zmuszeni jesteśmy sprzedawać realne dobra. (z akcentem na słowo "zmuszeni")
 • @ikulalibal 13:41:41
  "Cała ta konstrukcja dzierży się na armii USA i na niczym więcej". -

  --- Tak, wiem dość sporo i łatwo mi jest wyobrazić sobie obieg tego "pieniądza", który doprowadził do kolosalnych zadłużeń wielu państw, samorządów, przedsiębiorców i wielu osób.
 • @
  Po dodatkowym opodatkowaniu cen za baryłkę ropy naftowej (miesiąc temu $37, dzisiaj $59.43), zadowolony Goldman Sachs oświadczył, że cena się "unormalizowała, co zapewni pracę robotnikom w przemyśle naftowym".
  Oczywiście, Goldman Sachs nie zrezygonowałby z kolosalnych dochodów dla siebie, ale zwolniłby pracowników, którzy tak, czy owak, muszą płacić za benzynę + podatek, aby dojechać do pracy.
  Zatem obojętnie jaka cena, dochód Goldman'a Sachs'a w żadnym z tych przypadków nie ulegnie zaniżeniu.
  (Niskie ceny ropy nie są korzystne dla WYBRANYCH obywateli USA. Czy to ma coś wspólnego z utrzymaniem ISIS? Zgadnijcie sami.)
 • @Zdzich 08:25:33
  Napisałem w powyższej notce: "Forbes i oilprice.com donoszą, że USA mogą wygrać tę wojnę naftową. Arabia Saudyjska przegra, gdyż niskie ceny ropy są korzystne dla gospodarki i obywateli USA i równocześnie katastrofą dla OPEC i Arabii Saudyjskiej". -

  --- I jeszcze katastrofą dla innych państw i firm, które są producentami ropy. Wydaje mi się to logiczne.
 • @zygmuntbialas 09:43:27
  Oczywiście, NISKIE niskie ceny ropy są korzystne dla każdego człowieka i gospodarki jego kraju.
  Niemniej jednak, oligarchie naftowe takie jak rodzina Bush'ów, Clinton'ów, Cheney, Goldman Sachs Group, itp. nie po to zainwestowały w Irak, Afganistan, Libię, Arabię Saudyjską, a obecnie w ISIS, aby stracić dochód i miliony dollarów na swoje kampanie wyborcze.
 • @Zdzich 21:06:36
  Z historii wiemy, że te 'sojusze' USA są zmienne. Mówią (może z przesadą), że Waszyngton zainwestował 5 mld dolarów w kijowski Majdan. Jeśli to (choćby częściowa) prawda, to Amerykanie przez ogromne zadłużenie i uzbrojenie (nie za darmo)Ukrainy zdążyli już sobie odebrać swą pulę.
  Podobne posunięcia widzę na Bliskim Wschodzie.
 • @zygmuntbialas 23:07:40
  Ależ oczywiscie! W dniu 7 marca 2014 " rezerwy złota Ukrainy zostały pośpiesznie przetransportowane do Stanów Zjednoczonych z lotniska Boryspol w Kijowie " .
  Rano, o godzinie 2-ej nieoznakowany samolot transportowy był na pasie startowym na lotnisku Boryspol. Według personelu lotniska , zanim samolot przyleciał na lotnisko, przybyły cztery ciężarówki i dwa minibusy Volkswagen bez tablic rejestracyjnych.
  Piętnaście osob w czarnych mundurach , maskach, niektórzy uzbrojeni w karabiny maszynowe, załadowali do samolotu ponad 40 ciężkich skrzynek. ...
  Być może wylądował w .. Tel Avivie, gdyż Rezerwa Federalna odmawia komentarza na ten temat.
  Tymczasem w niedawnym wywiadzie dla ukraińskiej telewizji, szefowa NBU przyznała, ze „w skarbcach banku jest już niewiele złota, a to które zostało stanowi około 1% rezerw”.
 • @Zdzich 01:55:20
  7 marca 2014 "rezerwy złota Ukrainy zostały pośpiesznie przetransportowane do Stanów Zjednoczonych z lotniska Boryspol w Kijowie". -

  --- Świetnie, że Pan przypomniał to wydarzenie.
  W sumie - zdaje mi się - zgadzamy się w istotnych sprawach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej