Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie i w Syrii - 20.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

06 maja nieznany sprawca zrzucił z helikoptera bomby zapalające na willę Poroszenki w Kijowie. Jednakże bomby nie trafiły w cel, spadając na sąsiednią niezabudowaną parcelę.

Początkowo sądzono, że atak był przeprowadzony przez Prawy Sektor, który wcześniej zapowiadał zamordowanie Poroszenki. Ponieważ wykonanie było bardzo niefachowe, nie można znaleźć winnego.

Jaceniuk osiadł wraz rodziną w Argentynie. Mówił o tym wiceprzewodniczący parlamentu Siergiej Kapluk: "Według moich informacji Arsenij Jaceniuk poleciał do Argentyny. Jest to albo podróż służbowa, albo urlop, albo ucieczka - nie wiem. Nie wiem też, czy w ogóle wróci".

To znaczy, że 7 mld dolarów z MFW i kredytów UE 'poleciało wraz'. Nikołaj Gordienko, szef państwowej kontroli finansowej twierdził wcześniej, że "rząd Jaceniuka 'skręcił' miliardy dolarów. Te miliardy dostały nóg" (raczej skrzydeł - przypis ZB). Zakłada się, że 90% zachodnich kredytów wylądowało na prywatnych kontach kijowskich puczystów.

 

Co się dzieje na Ukrainie i w Syrii - 02.05.2016.

Arsenij Jaceniuk i Petro Poroszenko

Prokurator generalny Ukrainy ustąpił ze stanowiska. Poroszenko chciał podsunąć wakujące stanowisko zaufanemu Łucence, szefowi partii 'Blok Petra Poroszenki'. Ale na razie plan się nie powiódł, bo Łucenko nie jest prawnikiem. Posłowie uznali, że prokurator generalny powinien mieć ukończone co najmniej studia prawnicze. By więc nie było kłopotów, zmienił Poroszenko prawo. Obecnie nie są już studia prawnicze konieczne, by zostać prokuratorem generalnym. Petro & Co. mogą dalej 'zwalczać korupcję' zgodnie z własnym rozumieniem.

Wspomnijmy przy okazji, że Łucenko był w 2012 roku (tj. przed tym nieszczęsnym Majdanem) skazany na 4 lata więzienia za defraudację funduszy państwowych. W 2013 roku został ułaskawiony przez prezydenta Janukowicza.

Terror i prześladowania ludności, mieszkającej we wschodniej części Ukrainy, przez żołdaków kijowskiej junty są powszechne. Ponieważ opór ludności w Odessie, Nikołajewie, Mariupolu, Zaporożu, Melitopolu, Dniepropetrowsku, Połtawie i Charkowie jest coraz większy, obawia się kijowski reżim, że wcześniej czy później może stracić kontrolę nad tymi regionami.

Dzięki informacjom żołnierza, który uciekł z WSU i wstąpił do powstańczej armii, wyszło na jaw, że OBWE zaopatruje 54. pułk WSU w ciężką broń i amunicję, które służą do ostrzeliwania cywilnej ludności w Donbasie. To pokazuje raz jeszcze, że OBWE jest tylko organizacją, reprezentującą interesy USA i UE, i wspierającą terror wobec ludności.

Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //quer-denken.tv/bericht-aus-der-ukraine-4/

 

* * * * * * *

Syria, 18.05.2016.

https://www.youtube.com/watch?v=ejU3g3fk3ek

Przekład (z języka niemieckiego):

Arabia Saudyjska zagroziła, że użyje swych jednostek przeciw Asadowi, jeśli obecne rokowania nie przyniosą pokoju. Zapowiedź ta miała miejsce po spotkaniu międzynarodowej grupy wsparcia Syrii (ISSG), które odbyło się w czwartek w Wiedniu. Saudyjski minister spraw zagranicznych Adel al-Jubeir powiedział: "Sądzimy, że powinniśmy już wcześniej przejść do planu B".

Rosyjski szef MSZ Siergiej Ławrow oskarżył niektórych członków ISSG, że widzą oni al-Nusra, powiązaną z Al-Kaidą, jako użyteczne narzędzie do wywierania nacisku na syryjski rząd. Siergiej Ławrow dodał, że nikt nie jest silniejszy na ziemi syryjskiej od syryjskiej armii i zażądał, by Kurdowie uczestniczyli w genewskich rozmowach. Wszystkie strony, biorące udział w rokowaniach, nieoficjalnie stwierdziły, że nie ma postępów w tej rundzie rozmów.

Strony nie mogą zgodzić się na ustalenie terminu, w którym będą kontynuowane rozmowy, a tak zwana opozycja mówi, że nie wróci do Genewy, dokąd nie poprawi się sytuacja militarna na lądzie. We wspólnym oświadczeniu mocarstwa zapowiedziały działania w celu zakończenia wojny, jak i działania na rzecz dostępu do leków.

18 maja rosyjski minister obrony zaprzeczył wszelkim plotkom o bazie wojskowej w niedawno wyzwolonej Palmyrze. Wcześniej agencja prasowa AP poinformowała, że Rosja zbudowała własną bazę w Palmyrze, określonej przez UNESCO jako dziedzictwo kultury. Agencja wykorzystała zdjęcia 'amerykańskiej organizacji' i syryjskiego archeologa jako źródło informacji. Według rosyjskiego ministra jest to tymczasowa baza międzynarodowego centrum odminowania miasta; baza należąca do armii rosyjskiej (tłum.: Zygmunt Białas).

I dodam jeszcze dzisiejszą informację, przekazaną przez 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten':

Rosyjsko - syryjska koalicja osiągnęła w czwartek wielkie zdobycze terytorialne w Damaszku i innych prowincjach. W ostatnich dniach wyglądało to tak, jakby islamiści zyskali przewagę.

 

Der syrische Präsident Baschar al-Assad und seine Frau Asma. Die Koalition konnte im Syrien-Konflikt viel Gelände gewinnen. (Foto: dpa)

Prezydent Syrii Baszar al-Asad i jego żona Asma

Syryjska armia i sprzymierzeni bojownicy libańskiego Hezbollahu zdobyli ważne strategicznie miasto Deir al-Asafir, leżące na południowy wschód od Damaszku. W dalszych walkach oddziały rządowe złamały linię obrony islamskich najemników we wschodniej Ghouta.

Dalsze informacje (w języku niemieckim), link:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/05/20/russland-und-syrien-mit-grossen-gelaende-gewinnen-gegen-islamisten/

 

KOMENTARZE

 • Nie można budować Świata na kłamstwie.
  Kłamstwo to śmierć.

  Nadrzędnym celem człowieka jest chronić życie.

  „Ratuj prowadzonych na śmierć i obyś powstrzymywał tych, którzy chwiejąc się, idą na rzeź.”

  To my Ludzie , tacy jesteśmy i taka jest nasza wiara .

  pozdrowił ludzi:)
 • Kolejny dzień odbijania przedmieść Damaszku, opanowanych przez Al-Nusrę (Al-Kaida)
  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1178979558801029/?type=2&theater
 • Bojownicy Huti z Jemenu pokazują zdobyczną broń
  https://youtu.be/5aadJ8BbY4Q
 • 19.05.2016 - Konferencja prasowa po napadzie ABW na biuro Zmiany
  https://youtu.be/kN0ttaDkn60
 • Reżim aresztował lidera partii Zmiana
  Zmiana FB: Po ponad 6 godzinach i braku jakichkolwiek twardych dowodów Sąd podjął decyzje o 3 miesięcznym areszcie dla Mateusza Piskorskiego. Tak wygląda w praktyce demokracja w Polsce.

  Jak widać PiS zaczyna wdrażać w życie maksymę: "Kto nie z nami, ten za kratami"
 • Zwyciężczyni Eurowizji zagra na festiwalu dla neobanderowców i bojówkarzy UPA
  Jamala będzie główną gwiazdą neobanderowskiego festiwalu muzycznego, który w tym roku odbywa się po raz dziesiąty. Poinformowano o tym m.in. na oficjalnej stronie tego festiwalu. Koncerty będą miały miejsce w Łucku na Wołyniu, w dniach 5-7 sierpnia.

  W przeszłości na festiwalu gościł m.in. Jurija Szuchewycza, zagorzałego neobanderowca i syna kata Polaków, dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Z kolei zwycięstwo reprezentantki Ukrainy w konkursie zostało entuzjastycznie przyjęte przez szereg polskich mediów i organizacji proukraińskich.

  W rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwraca uwagę, że zwycięstwo piosenkarki podczas Eurowizji jest przykładem całkowitego upolitycznienia tej imprezy w duchu konfrontacji Ukraina-Rosja. Zwrócił też uwagę na to, jak rozkładały się głosy: „W Polsce tej piosence przyznano 12 punktów. Z kolei na Ukrainie, polska piosenka otrzymała zero głosów. To bardzo symboliczne – u nas jest mobilizacja, żeby wspierać sąsiadów, a druga strona w ogóle na to nie reaguje”.

  Duchowny bardzo krytycznie komentuje również informacje o planowanym występie Jamali na festiwalu Banderstat:

  „Jeżeli okazałoby się, że ona śpiewa na takiej nazistowskiej imprezie jak Banderstat, to byłbym nawet za tym, żeby odebrać jej nagrodę. To już jest przewracanie wszystkiego do góry nogami. Nie wyobrażam sobie, żeby występował na imprezie neonazistów w Niemczech ktoś, kto wcześniej otrzymał taką nagrodę”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zwyciezczyni-eurowizji-zagra-na-festiwalu-dla-neobanderowcow-i-bojowkarzy-upa
 • Watykan: Wyzysk to grzech śmiertelny
  Xportal: W czwartkowym kazaniu podczas mszy w domu św. Marty papież Franciszek powiedział, że czerpanie zysków z pracy na czarno i wyzyskiwanie pracowników to grzech śmiertelny. Zdaniem wikariusza Chrystusa jest to współczesna forma niewolnictwa. "Ten, kto gromadzi bogactwo poprzez wyzysk, pracę na czarno, niesprawiedliwe kontrakty, to krwiopijca, który zniewala ludzi" - podkreślił ojciec święty. Zastrzegł również, że choć bogactwo samo w sobie nie jest złem, to nie można go traktować jako wartość absolutną.
  Papież zauważył również, że wyzysk jest zjawiskiem o charakterze globalnym, choć w różnych regionach świata występuje w rozmaitych formach. Jako przykład następca św. Piotra przywołał cechujące uboższe warstwy społeczeństw zachodnich zjawisko prekariatu. "Ktoś mówi: chcę pracować. Proponują mu kontrakt: od września do czerwca, bez szans na emeryturę, bez ubezpieczenia zdrowotnego. W czerwcu kontrakt wygasa, a w lipcu i sierpniu ktoś taki nie ma co jeść" - mówił papież.
  Według ojca świętego znane z poprzednich wieków formalne niewolnictwo zostało zastąpione przez przymus ekonomiczny, który każe pracownikom akceptować urągające ich godności warunki pracy i wynagrodzenia. Zjawisko to dotyczy nie tylko zmuszanych do pracy prostytutek i dzieci, ale również przejawia się w bardziej "cywilizowany" sposób pod postacią umów śmieciowych.
  Komentarz Redakcji: Czekamy z niecierpliwością, kiedy ksiądz Stryczek przybije do drzwi jakiegoś kościoła swoje neoliberalne tezy. Trudno bowiem nam sobie wyobrazić, jak taki tytan wolnego rynku mógłby wytrzymać w Kościele nauczającym o niezbywalnej godności pracowników i potępiającym kult złotego cielca kapitalizmu.

  http://xportal.pl/?p=25596
 • @Zorion 20:03:45
  "Nie można budować Świata na kłamstwie". -

  --- Na pewno nie można :)
  To może prowadzić - przy dzisiejszej technice - tylko ku zagładzie.
 • @PontoSarmata 20:17:37
  "Kolejny dzień odbijania przedmieść Damaszku, opanowanych przez Al-Nusrę (Al-Kaida)". -

  --- Porządna strategia dowódców.
  Trzymam kciuki :)
 • @PontoSarmata 20:21:12
  "Bojownicy Huti z Jemenu...". -

  --- Porządna broń.
  Chciałem nieraz coś napisać o walkach w Jemenie, ale zawsze brakuje mi czasu.
 • @PontoSarmata 20:33:21
  Nagroda powinna być odebrana ze względu na nieregulaminowe treści piosenki, co sprawia, że jest polityczna, za to, że piosenka była "odgrzewana", napisana w 2013 roku. Do tego Banderlandia nie ma kasy na zorganizowanie konkursu.
  W sumie, gdzie się nie spojrzy w sprawie piosenki z Ukrainy, wszystko to fałsz i polityka a nie pozytywna rozrywka, jaką miał być konkurs Eurowizji.
 • A tymczasem Putin jak zwykle "knuje"!
  W piątek, podczas szczytu Rosja-ASEAN w Soczi, wybrzmiały dwa ważne oświadczenia: postulat zbliżenia gospodarczego i wzmocnienia relacji handlowych.

  Władimir Putin i liderzy szeregu krajów Azji Południowo-Wschodniej odbyli spotkanie z przedstawicielami świata biznesu i zebrali się na posiedzeniu plenarnym, żeby szczegółowo omówić konkretne projekty.

  „Sądząc po wczorajszych rozmowach, wiele nas łączy na poziomie biznesu" — powiedział prezydent Władimir Putin podczas przemówienia.

  „Chciałbym zauważyć, że obrót towarowy między Rosją i państwami ASEAN wyniósł w zeszłym roku 13,7 mld dol. To wynik dość skromny w porównaniu z innymi krajami regionu Azji i Pacyfiku. Dlatego musimy wspólnie pomyśleć nad tym, co możemy zrobić, żeby sprowadzić nasz dialog na drogę postępu.
  Należy zauważyć, że realizacja wspólnych projektów pozwoliła nam nagromadzić niemałe doświadczenie. Tajlandzkie firmy na przykład inwestują w rosyjski sektor agroprzemysłowy, wietnamskie, w sektor wydobycia ropy i gazu, a firmy w Singapurze i Brunei, w sferę innowacji. Zaś rosyjski biznes inwestuje w wydobycie kopalin w Indonezji i Birmie, w technologie atomowe dla celów pokojowych we Wietnamie, w wysokie technologie w Malezji itd. Jestem pewien, że jesteśmy w stanie dać dodatkowy impuls współpracy między naszymi krajami".
  Jednym z tematów omawianych w Soczi było utworzenie strefy wolnego handlu między krajami Azji Południowo-Wschodniej i Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Zainteresowanie tym projektem wykazały Singapur, Tajlandia, Kambodża, Indonezja…".
  Podjęto też kwestię ułatwień wizowych z krajami ASEAN, co na pewno będzie dodatkowym bodźcem dla rozwoju turystyki. W związku z tym podniesiono też temat zwiększenia połączeń lotniczych między rosyjskimi regionami i krajami Azji Południowo-Wschodniej.
  Zdaniem przewodniczącego banku WTB Andrieja Kostina, „liczy się też fakt, że do takiego szczytu doszło w Soczi, co zupełnie obala opinię Waszyngtonu, czy też Berlina, że Rosja znajduje się w izolacji"
  „Do Soczi zjechali się liderzy, wielu biznesmenów. Wywiązał się ciekawy, merytoryczny dialog. Kwestie współpracy gospodarczej i inwestycyjnej zajmują oczywiście pierwsze miejsce, choć podejmowane są też inne problemy, w sferze obrony i dwustronnych relacji w zakresie politycznym".
  Przed szczytem tzw. grupa wiodących działaczy, w której znaleźli się eksperci, uczeni, dyplomaci wszystkich krajów, przygotowała deklarację ze szczytu. Chodzi o obszerny dokument, obejmujący kwestie bezpieczeństwa, handlu i gospodarki. I jak przekazała dziennikarzom rosyjska delegacja, wspólna przyszłość Rosji i ASEAN napawa optymizmem.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160520/2886512/Soczi-szczyt-ASEAN.html
 • W reaktorze trzeciego bloku energetycznego
  W reaktorze trzeciego bloku energetycznego Południowo ukraińskiej Elektrowni Jądrowej doszło do rozhermetyzowania się kaset z paliwem jądrowym. Zakupiono je w amerykańsko-japońskiej firmie Westinghouse i zaczęto eksploatować w 2015 roku.
  Jak pisze „Forbes”, umowę o dostarczeniu amerykańskiego paliwa jądrowego do niektórych bloków ukraińskiej elektrowni jądrowej zawarto w 2014 roku. Obowiązuje do 2020 roku. Głównym motywem współpracy Ukrainy z Westinghouse była chęć całkowitego uniezależnienia się od dostaw energii z Rosji.
  W marcu 2015 roku do reaktora trzeciego bloku energetycznego Południowoukraińskiej Elektrowni Jądrowej wstawiono pierwsze 42 kasety paliwowe produkcji Westinghouse. Rozhermetyzowanie się dwóch z nich wykryto w tym roku podczas planowanego zatrzymania reaktora trzeciego bloku.

  „Forbes” pisze, że obserwujemy tu pewną prawidłowość: Waszyngton lobbuje Westinghouse w Europie Wschodniej, myśląc jedynie o własnym zysku, a nie o ryzyku, które już nie po raz pierwszy firma stwarza dla bezpieczeństwa sektora energetyki atomowej. Westinghouse cieszy się poparciem amerykańskich władz. Jej promowaniem zajmuje się m.in. Hillary. Jako argument na korzyść firmy wykorzystuje się slogan „bezpieczeństwa energetycznego”.
  Kilka lat temu podobna sytuacja miała miejsce w czeskiej elektrowni Temelín, gdzie używało się paliwa Westinghouse w reaktorach produkcji rosyjskiej. Doszło tam do rozhermetyzowania się prętów paliwowych. Wówczas Czechy zrezygnowały z usług tego dostawcy. Utrata hermetyczności może doprowadzić do awarii ze skażeniem promieniotwórczym.
  Zanim Ukraina zawarła umowę o współpracy z Westinghouse, eksperci ostrzegali ją przed tym krokiem. Jednak amerykańska firma na wszelkie sposoby dąży do zajęcia części rynku paliwa jądrowego w Europie Wschodniej. Dla Westinghouse jest to jedyny możliwy ratunek przed bankructwem. Firma poinformowała o trudnej sytuacji finansowej.

  Ministerstwo Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy oświadczyło w kwietniu, że Kijów kupi jeszcze więcej paliwa od Westinghouse. Zaporoska Elektrownia Jądrowa, największy tego typu obiekt na Ukrainie, będzie drugą elektrownią w kraju po Południowoukraińskiej, w reaktorach której zostaną zamontowane kasety Westinghouse. Piąty blok energetyczny otrzyma je w maju.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160520/2887046/ukraina-westinghouse-elektrownie-jadrowe.html
 • Szojgu:
  Rosja musiała podejmować odpowiednie działania w odpowiedzi na zaostrzenie sytuacji wokół Bliskiego Wschodu i z powodu prób rozszerzenia obecności wojskowej przy rosyjskich granicach – powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.
  „W ciągu ostatniego roku sytuacja polityczno-wojskowa w strategicznym kierunku południowo-zachodnim zaostrzyła się. Przede wszystkim jest to związane z tym, co się dzieje w regionie bliskowschodnim oraz z podejmowanymi przez wiele obcych państw próbami rozszerzenia swojej obecności wojskowej w bezpośrednim sąsiedztwie naszych granic. Jesteśmy zmuszeni do podejmowania odpowiednich kroków – zaznaczył Szojgu na kolegium Ministerstwa Obrony.
  — W tym celu skład bojowy okręgu został zwiększony, oddziały wyposażone w najnowszy sprzęt wojskowy, w tym broń precyzyjną dalekiego zasięgu. W wyniku zwiększyła się siła rażenia wojsk lądowych, a potencjał militarny marynarki wojennej wzrósł o ponad jedną trzecią. Znacznie zwiększyła się skuteczność systemu obrony przeciwrakietowego w zakresie odpierania ataków z powietrza. Znacznie zwiększył się poziom wyszkolenia żołnierzy i struktur dowodzenia – dodał minister.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160520/2885589/szojgu-rosja-armia.html
 • @PontoSarmata 20:27:52 oraz 20:28:53
  "Konferencja prasowa po napadzie ABW na biuro Zmiany".
  "Reżim aresztował lidera partii Zmiana". -

  --- Krótko: wysłuchałem.
  Postaram się opracować jak najszybciej :) :) :)
 • @zygmuntbialas 01:42:07
  Po "gorących liniach" z mieszkancami Odessy i Charkowa, 25 maja będzie "gorąca linia" mieszkańców Chersonia, z szefem Donieckiej Republiki, Aleksandrem Zacharczenko.
  Na tej stronie można zadawać pytania i pisać uwagi do Zacharczenko.
  http://country-ask.ru
 • @zygmuntbialas 01:42:07
  Władimir Putin o róznicy między V kolumną a opozycją:
  https://youtu.be/6RdLyoU614I
  Opozycja ma na względzie interesy swojego państwa a V kolumna to interesy obcych państw.
 • @PontoSarmata 20:33:21
  "Zwyciężczyni Eurowizji zagra na festiwalu dla neobanderowców i bojówkarzy UPA". -

  --- Nie łudźmy się, że to 'wypadek' /przypadek.
 • @PontoSarmata 20:45:45
  Papież Franciszek brata się też z rabinami. Kiedyś powiedział, że antysemityzm jest grzechem śmiertelnym. Nie słyszałem natomiast, że antypolonizm czy rusofobia są też grzechem. W związku z tym wstrzymuje się od komentowania jego wypowiedzi.
 • @lorenco 01:18:26
  "Banderlandia nie ma kasy na zorganizowanie konkursu". -

  --- W kasie UE jest sporo 'papierków'.
 • @lorenco 01:34:05
  "Waszyngton lobbuje Westinghouse w Europie Wschodniej, myśląc jedynie o własnym zysku, a nie o ryzyku, które już nie po raz pierwszy firma stwarza dla bezpieczeństwa sektora energetyki atomowej". -

  --- Ta uwaga o USA nie dotyczy tylko energetyki atomowej.
 • @lorenco 01:38:43
  Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu: "Znacznie zwiększył się poziom wyszkolenia żołnierzy i struktur dowodzenia". -

  --- Widać to - zdaje się - w działaniach w Syrii :)
 • @lorenco 01:54:15
  "gorąca linia" mieszkańców Chersonia". -

  --- Dużo pisze o tym Niki Vogt w quer-denken.tv (nie wszystko tłumaczę).
  Rozmowy A. Zacharczenki z mieszkańcami Ukrainy powinny przyspieszyć koniec kijowskiej junty.
 • @zygmuntbialas 02:08:04
  Fajna wiadomość:
  O faktycznym uznaniu Donieckiej Republiki Ludowej przez Federację Rosyjską / Ivan Lisan

  W ostatnim tygodniu z DRL przyszły dwie bardzo miłe wiadomości:

  1. Federacja Rosyjska uznała 29 republikańskie dokumenty, w tym paszporty;

  2. W Doniecku powstała firma, która będzie testować produkty republikańskie pod kątem zgodności z przepisami rosyjskimi i która będzie wydawać odpowiednie świadectwa zgodności;

  Pierwsza wiadomość jest bardzo przyjemna dla zwykłych ludzi. Druga - dla firm, które faktycznie otrzymają dostęp do całego rynku Unii Euroazjatyckiej, jako terytorium EWEA, członkiem której jest Federacja Rosyjska, mająca te same przepisy techniczne.

  W rzeczywistości republika została UZNANA ZA DE FACTO!.

  Za:ВСТАВАЙ, ОДЕССА! Пусть знают паскуды вольных!
 • @lorenco 02:01:28
  "Władimir Putin o róznicy między V kolumną a opozycją:

  https://youtu.be/6RdLyoU614I

  --- A u nas pomieszano całkiem te pojęcia.
 • @lorenco 02:17:55
  "W rzeczywistości republika [DRL] została UZNANA ZA DE FACTO!" -

  --- Tam będą jeszcze zmiany, łącznie z terytorialnymi.
  Zakładam, że pójdzie w dobrą stronę :)
 • @zygmuntbialas 02:46:06 Lorenco podaje nieprawdę...
  DRL wcale nie została przez Rosję uznana...tylko "olana".... i to de facto.
  Z DŁRL do Rosji można wjechać tylko na podstawie paszportu ukraińskiego.
  Rosja zainicjowała porozumienia mińskie, a tym samym opowiada się za jednością terytotialną UPAdliny - oczywiście bez Krymu, na którego przyłączenie Putin dostał zgodę od "samego rebe" z Bad Kissinger.

  "Donbasowi nikt niczego nie obiecał".
  Zrobili po prostu ludzi w o..bam buko.
 • @zygmuntbialas 02:43:22 Opozycja? Propozycja!
  W Rosji rządzi Putin z Jedyną Rossiją. Opozycję systemową stanowią inne partie zasiadające w parlamencie. V kolumna, wiadomo kto to zacz.
  Ale jest jeszcze opozycja patriotyczna, o której rosyjskie media głównego ścieku niewiele mówią.
  Jak ktoś ma ochotę i czas, i zna trochę rosyjski, to proszę bardzo, poczytajcie opozycję, której leży na sercu dobro Rosji i ludzi. I nie wyrywkowo. Najlepiej śledzić na bieżąco, bo odnoszą się do wydarzeń aktualnych, do historii, publikują ciekawe analizy i fakty, z życia wyższych sfer, które pozwalają ujrzeć inny obraz niż ten, który moderuje liberalno oligarchiczna władza - "Wieści" czy z Россия 24.

  http://rusrand.ru/new

  http://m.vk.com/hronikavsk

  Jako przykład zamieszczę tekst ... o Syrii..

  Autor, Stefan Stefanowicz Sułakszyn - dyrektor generalny Centrum Naukowo-Politycznej Myśli i Ideologii.
  Doktor nauk politycznych, doktor nauk fizyczno - matematycznych, profesor.
  http://rusrand.ru/replika/taynoe-vsegda-stanovitsya-yavnym
  Znowu rozmowa o Syrii.
  Wydarzyło się .. długooczekiwane.
  Pojawiło się" Wspólne oświadczenie Rosji i Ameryki". To, o czym tak marzył Prezydent Putin i planiści awantury w Syrii ostatecznie ziściło się. Ameryka i Rosja zostały sojusznikami.
  Co to za wspólne oświadczenie i jaki to sojusz?
  Cała ta historia i cała ta awantura oczywiście przeplatana jest kłamstwem, tajnymi operacjami i tajnymi celami. Można tam dostrzec próby obrony reżimu Assada, ale to nie do końca o to chodzi. Cele są zgoła inne. Assada już osaczali, cisnęli na niego "Ustąp!, Podaj się do dymisji, Wyjedź do Barwichy, jak Janukowycz, albo do Iranu, albo gdzieś indziej".
  Dlaczego?
  Dlatego, że tak jak to Prezydent Putin ogłosił na konferencji prasowej: "Nasze plany co do Syrii nie różnią się od amerykańskich".
  A amerykańskie plany są niezmienne - ukształtowanie politycznej przyszłości i mechanizmów funkcjonowania Syrii bez Baszara Assada. A ponieważ nasze plany nie różnią się od amerykańskich, to w stosunku do B. Assada powinniśmy działać podobnie do Amerykanów.
  W tym oświadczeniu napisano również: "Należy podjąć wysiłki w celu przekonania Damaszku aby nie bombardował obiektów cywilnych". A to potwierdza, że takie bombardowania istotnie miały miejsce. Należy wziąć też pod uwagę , że zgodnie z podanymi przez wywiad Assada informacjami, że rosyjskie powietrzno - kosmiczne siły bombardowały "swoje cele", to zrozumiecie jaki z tego wniosek. To trzeba zrozumieć.
  Odnośnie tzw."zawieszenia broni". Nie pozwolono na przeprowadzenie ataku na terrorystów połączonymi siłami assadowsko - rosyjskimi i tym samym na spektakularne zwycięstwo, co odbyło się identycznie jak w 2014 r. na Donbasie. Zagrano na korzyść strony przeciwnej. Jakiej? Amerykańskiej oczywiście. Ameryka popiera opozycję syryjską, finansuje ją, wyposaża, dostarcza broń i pociski.
  Ale przecież i tej opozycji nie pozwalają zwyciężyć! Kontynuują walkę niby na korzyść Assada, chociaż Putin już powiedział, że bombardowano też ISIS i Al Nusrę na pozycjach zagrażających opozycji antyassadowskiej. Czyli działali na korzyść tejże.
  Wiele razy zmieniano cele ataku. Potem działy się istne cuda. Prezydent mówi " wszystkie zadania zrealizowane i wyprowadzamy wojska. Część rzeczywiście wyprowadzili i ogłosili rozejm. No ale rozejmu nie ma. Wojna toczy się w najlepsze. Bombardowania trwają.
  Jaki to rozejm? Ano taki, że pozwolił na konsolidację ok. 40 rozdrobnionych oddziałów, które ogłosiły, że są jedynym, wspólnym antyassadowskim frontem. To się dopiero nazywa wyczucie czasu we współpracy z Amerykanami. To był ten cel - pomóc Assadowi, jak to nazywała Rosja? Coś to nie tak wyszło.
  Ogólne wrażenie jest takie, że taktyka Putina w Syrii to pląsy wspierające amerykańskie plany począwszy od 2011 r. Wtedy, w 2011 r. można było z łatwością zdławić w powijakach dopiero co rodzące się bezprawne, antypaństwowe, antyassadowskie formacje zbrojne.
  Ale właśnie wtedy Rosja wyprowadziła swój kontyngent wojskowy z bazy w Tartusie. Po "konsultacjach z Izraelem nie zainstalowała też kompleksów S - 300, a potem pomogła amerykańsko - izraelskiemu, geopolitycznemu sojuszowi rozbroić armię Assada z broni chemicznej, dając tym samym przyczynek do tego co się dzieje dzisiaj tj. do konwencjonalnej operacji wojskowej, w tym lotnictwa koalicji amerykańskiej.
  Na dziś Rosja, ma chociaż jakiś mandat do działań w Syrii - oficjalna prośba Prezydenta Assada. A jaki mandat ma koalicja amerykańska? Może zgoda ONZ? Nie. Ale to nic, przecież ONI - to partnerzy. Nasi sojusznicy.
  Na samym początku mówili:" To my działamy w zgodzie z prawem międzynarodowym, bronimy suwerenności Syrii. A teraz legitymizują nielegalne działania i wydają jakieś wspólne rosyjsko - amerykańskie oświadczenia. O czym to świadczy? O tym, że Rosja ma jakieś tajne cele. I te tajne cele są zbieżne z amerykańskimi. Opowiadania o V kolumnie w naszym kraju to nie żart.
  Ilu żołnieży poległo nie wiadomo, bo wcześniej utajniono przed społeczeństwem straty wojskowych w tzw. "czasie pokoju". Ładny mi czas pokoju, kiedy prowadzone są minimum dwie wojny, a trzecia na progu.
  Ile grobów, ile miliardów rubli wydano na Syrię. Pytanie - po co?
  Baszara Assada faktycznie odsunęli na bok. Rozwalili kraj przeprowadzając tam setki tysięcy ataków na infrastrukturę. Ludzie tam, po tym wszystkim muszą jakoś żyć. Jak oni tam będą żyć? Czy Assad będzie rządził czy nie kraj i tak jest rozwalony.
  Miliardy rubli i setki tysięcy amunicji wypuścili na terytorium Syrii. A ISIS jak tam był tak i jest dalej. Wojska Assada w lokalnych potyczkach to atakują, to się wycofują, to wyzwalają, to znowu tracą. Taka przepychanka.
  I to się nazywa wykonaniem zadania?
  Jakie tam zadania zostały wykonane skoro Putin ogłosił wyprowadzenie stamtąd wojska? Kiedy tam walczyły wojska powietrzno - kosmiczne to powiedziane było, że żadnej operacji lądowej nie będzie. Teraz okazuje się, że operacja lądowa idzie w najlepsze. I te wojska lądowe Putin nazywa nowym terminem wojskowym jako "hybrydowe ugrupowania w Syrii".
  Kto zmienił decyzję: "Żadnych operacji lądowych"?
  Kto zmienił obietnicę nie będzie ładunków - 200 do Rosji, nie będzie pogrzebów?
  Kłamstwo wtedy i kłamstwo teraz. I co ma z tym wspólnego naród rosyjski, społeczeństwo? Rodzicom zabitych żołnierzy i oficerów zamykają usta groźbami. Te groźby są takie same jak w sprawie rosyjskich żołnierzy, błądzących po ukraińskich lasach: " Nie było ich tam, zbierali grzyby i zabłądzili. A jeśli ktoś ich tam złapał i teraz sądzą ich jako terrorystów, to po prostu oni wczoraj, jak się okazało, zostali zwolnieni z wojska. Tak właśnie, dopiero co wieczorem zwolnieni, a rano już byli w niewoli u kijowskich wojaków. .
  Niewiarygodna podłość.
  Wyszło szydło z worka. Z Syrii wracają wojskowi, przyjeżdżają stamtąd i mówią co tam się rzeczywiście dzieje. Mówią, że Palmirę odbiły wojska rosyjskie, a nie syryjskie. I było takie oburzenie, "Dlaczego Obama nie pograulował odbicia Palmiry "? No właśnie dlatego.
  Co tak przypiliło Putina, że posłał Gergijewa z oriestrą do Palmiry, kiedy wokół trwa wojna? Przecież tak jak i na obóz uchodźców i tam mogły spaść bomby . Oczywiście zastosowano bezprecedensowe środki ostrożności - obserwacja lotnicza, obloty helikopterów. W tym miejscu trzeba pochylić czoło i oddać szacunek muzykom za ich poświęcenie i odwagę. Tylko po co to wszystko? Podczas Wojny ojczyźnianej aktorzy Teatru Wielkiego jeździli na front aby podnieść bojowego ducha u naszych wojaków. A to w Palmirze to zwykły pijarowy projekt. "Świecie popatrz". I co to jest? Trudno powiedzieć co to jest. Na co patrzeć? Na koleżkę Putina Rołdugina i jego 2 mld dolarów? A może na to, że plany Rosji nie róźnią się od planów amerykańskich?
  Czego to była demonstracja? Że w Syrii zagościł pokój? Pokoju nie ma w tym kraju. POlittechnologowie, wysoko opłacani, w tym zagraniczni pijarowcy siedzą na Kremiu i wymyślają takie sztuczki. A ludzie na to idą.
  I znowu ta sama twarz, i znowu ta sama propaganda. A gdyby tak pomyśleć, pogrzebac, dokopać się do źródeł to wszystko co się dzieje w dzisiejszej Rosji jest zjawiskiem, tak jak to już kiedyś nazwałem, GPN - głupota, podłość, nieprofesjonalność. Rosja to działający bez przerwy generator GPN.
  Co będzie dalej z Syrią?
  Dalej będzie dalszy, kontrolowany i utrzymujący się pogrom państwa syryjskiego. Amerykanom nic nie przeszkadzało zmobilizowac swoje siły i rozwalić ISIS w ciągu dwóch tygodni tak jak rozwalili Irak. Oni tego nie robią ponieważ mają inne zadanie. A zadaniem jest rozwalenie Syrii. I nie ważne kto tam u władzy, Assad czy opozycja. Najważniejsze aby sie tłukli, rozwalali miasta, infrastrukturę, pozbywali się inteligencji, uczonych, inżynierów, projektantow, konstruktorów, robotników i ..uchodźców. Ważne żeby Syria na zawsze przestała być państwem - geopolitycznym zagrożeniem dla Izraela.
  I takie właśnie zadanie jest do wykonania! I Rosja to zadanie wypełnia. A wszystko pozostałe to pijar, kłamstwo i GPN.
  Kiepska sprawa. Kiepska sprawa z tym GPN w naszym kraju. Trzeba jakoś myśleć co robić z tym GPN. Jakoś trzeba leczyć kraj z tego GPN.
 • @Berehynia 18:12:15
  "Ale jest jeszcze opozycja patriotyczna....Jak ktoś ma ochotę i czas, i zna trochę rosyjski, to proszę bardzo, poczytajcie opozycję"
  Opozycja "patriotyczna"-powiadasz? więc Sułakszyn i Jakunin to patrioci?
  Kto by pomyślał.https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
 • @ikulalibal 18:35:33
  Głowy nie dam.
  Ale z tego co czytam wychodzi, że Sułakszynowi zależy na reformie gospodarki, ekonomii, finansów, bo "przyjęty" zachodni model gospodarki ... niby rynkowej, na gruncie rosyjskim przyjął wypaczoną formę. Od chudych 90 -tych liberalizm oligarchiczno-administracyjny, uzależniony, powiązany.. tajnie, jawnie, rodzinnie z miedzynarodową banksterią i korporacjami daje frukty beneficjentom systemu, niewielkiej grupie, a poziom życia większości społeczeństwa spada.... i za Putina też. Zresztą dużo by o tym mówić. Nie jestem żadnym ekspertem od tych spraw, tylko tak sobie czytam, dumam, obserwuję, oglądam co mówią, i wychodzi mo że coś jest nie tak. Jak zresztą wszędzie. I bardzo mi się to nie podoba. Ale skoro Zgniły Zachód, jest taki Zgniły, to dlaczego nic się nie robi by być lepszym od tej zgnilizny. I robić coś dla ludzi, a nie np. "prywatyzować resztki ".
  Jakunin to chyba nie jest w "kompanii" z Sułakszynem.
  Dlaczego uważasz, że Sułakszyn nie jest opozycjonistą - patriotą?
  Podziel się wiedzą na jego temat. Na czyje zlecenie patriotyzuje opozycyjnie? Z wiki to nie wynika, a tym bardziej z tekstów i wypowiedzi na stronie jego Centrum...
 • @ikulalibal 18:35:33
  Егорка Просвиньин, который раньше писал, что 95% населения России нужно уничтожить и радостно приветствовал евромайдан и государственный переворот в Украине, вдруг по приказу своих хозяев стал резким патриотом и сторонником Новороссии.

  Егорка Просвиньин

  Толик Несмиян, белоленточный завсегдатай болотных митингов, тоже стал экспертом по войне на Донбассе.

  Степан Сулакшин, который по заказу американских хозяев делал в 2012 году «математический» вброс про фальсификацию выборов, даже проводит круглые столы, посвящённые «урокам Новороссии».

  Эти трое не единственные, но они самые характерные морды этого легиона. Все они резко перекрасились. Все они резко стали ура-патриотами. Всех их страшно заботит судьба жителей Донбасса. И все они уже год визжат, хрипят и хрюкают «Путин слил».

  В последнее время их истерический визг уже преодолел диапазон фальцета и успешно уходит в ультразвук, словно у известного средневекового певца-кастрата Фаринелли.

  Истерика их понятна – дело движется к развязке, но совсем не такой, как они предсказывают всё это время, а вовсе даже наоборот. А когда ситуация разрешится, то они

  а) станут не интересны их читателям;

  б) станут не нужны их закулисным хозяевам.

  А без славы и денег судьба их – забвение и нищета. Вот и истерят из последних сил.
 • @Berehynia 21:20:26
  "dlaczego nic się nie robi by być lepszym od tej zgnilizny. I robić coś dla ludzi, a nie np. "prywatyzować resztki ".
  Istnieje takie symboliczne pojęcie jak "dwie wieże Kremla" symbolizują Rząd i Prezydenta.W tym "rozdaniu" siły liberalne skupiły się w rządzie i to oni chcą prywatyzacji a jeszcze lepiej powrotu do starych dobrych (dla nich) 90-tych.Putin jest zdania odmiennego (wyrażone w tzw majskich ukazach https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%8B ) ale Rząd robi ci może aby się wykręcić,gra na zwłokę.Putin swoje a taki na przykład wicepremier Dworkowicz swoje https://nstarikov.ru/wp-content/uploads/2016/05/x1_dvorkovich-1-1121x500.jpg.pagespeed.ic.tm6nhYb1hE.jpg https://nstarikov.ru/blog/65972
  No i weź i zrób mu co.Putin na ogromne społeczne poparci-to fakt,ale faktem też jest że i utajonych "dworkowiczów" we wszystkich strukturach,niemało.Ludzie w oczekiwaniu na zdecydowany ruch Putina miewają rozmaite pomysły,od takiego żeby "wyłapać tych przeklętych liberałów" i wyrzucić z Rosji ,odebrać obywatelstwa, po jeszcze radykalniejsze.Powoli od samego początku Putin stara się iść na kompromis budując w tym czasie struktury obok "struktur".Kilka dni temu Duma przyjeła ustawę o nacjonalnej gwardii więc sprawy chyba się finalizują.
  Facet niespełniony politycznie i dający temu upust to nie opozycja to destrukcja.To nie znaczy że nie ma opozycji.Oczywiście że jest ale to od razu poznasz po tym co mówi i jak mówi.Taki dajmy na to Sergej Glazew https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D1%8C%D0%B5%D0%B2,_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87
  ale to od razu pojmujesz kiedy słuchasz.Nie mówi frazesami,ogólnikami a konkretnie i szczegółowo wykłada co trzeba robić żeby było dobrze https://www.youtube.com/watch?v=z37cZ7YAukg
 • @Berehynia 18:12:15
  да, да видели! знаем! :)
  Jeśli chcesz komuś ''wbić szpilę'', użyj moralności, bowiem jest najlepszym środkiem - i najłatwiejszym w użyciu... no i laleczki VooDoo.
  A co do Sułakszyna to powiem wprost
  Czepiło się gówno łajby i krzyczy: Płyniemy! bez Putina jest nikim.
 • @fretka 22:04:45
  "Степан Сулакшин, который по заказу американских хозяев делал в 2012 году «математический» вброс про фальсификацию выборов"
  Jakby prowadzenie bloga na Echu Moskwy nie było już okolicznością dostatecznie kompromitującą to okazuje się że i "białowstążkowiec"
  http://cdn.topwar.ru/uploads/posts/2013-02/1361272963_01.jpg
  Sulakszin-dawaj daswidanja :)
  https://www.youtube.com/watch?v=ALSXQwoaQMo
 • @Berehynia 17:29:02
  "DRL wcale nie została przez Rosję uznana...". -

  --- Czy olana? - DRL I ŁRL otrzymały pomoc militarną, otrzymują pomoc humanitarną. Zdaje się nie przewiduje się republiki donbaskiej. Ukraina ma pozostać całością bez Krymu. Ja tego nie traktuję jako zdrady.
  Rozwałkowana Ukraina? - To byłoby dopiero nieszczęście, szczególnie dla Polski, bo w zachodniej Ukrainie rozpanoszyli się naziole i wszelkiej maści przestępcy.
 • @Berehynia 18:12:15
  "To, o czym tak marzył Prezydent Putin i planiści awantury w Syrii ostatecznie ziściło się. Ameryka i Rosja zostały sojusznikami. Co to za wspólne oświadczenie i jaki to sojusz? Cała ta historia i cała ta awantura oczywiście przeplatana jest kłamstwem, tajnymi operacjami i tajnymi celami". -

  --- Nie ma dowodów na tajną grę, jest dyplomacja Ławrowa - tak to widzę. - Rosja nie jest na tyle silna, by olewać spryciarzy z Waszyngtonu.
  Pisze autor o 'reżimie' Asada. Jaki to reżim, gdy on i jego partia wygrywają ze znaczną przewagą wybory?
 • @ikulalibal 22:52:37
  Jechu Moskwy powiadasz.....pardon radio Erewan? :)))
  Też lubię Ormian.
  https://www.youtube.com/watch?v=Tfysz5SzHEE
 • @fretka 07:51:42
  No tak.Skubaniec prowadzi bloga na portalu Echa Moskwy http://echo.msk.ru/blog/sulakshin/
  Mam wrażenie że nie do końca zrozumiałaś z tym "dawaj daswidanja"
  Było tak:w 2012 podczas najwyższej gorączki na okoliczność "sfałszowanych wyborów" eksplodowało internetowe zjawisko "Ty kto takoj-dawaj daswidanja" https://en.wikipedia.org/wiki/Ty_kto_takoy%3F_Davay,_do_svidaniya!
  Zrodziło się z majhany (tradycyjnej improwizowanej poezji ludowe) pod wspomnianym tytułem.Filmik zamieścił azerbejdżański dziennikarz Hilal Mammadow będący z pochodzenia Tałyszem.Tałyszowie to lud perski zamieszkujący terytorium dzisiejszego Azerbejdżany od stworzenia świata.Ponieważ majhana "Ty kto takoj" zawierała pewne elementy satyryczne a sam Mammadow działał w sferze wspierania kultury Tałyszskiej przeto najpierw policja znalazła u niego narkotyki a zaraz potem został oskarżony (nie przymierzając jak nasz Piskorski) o szpiegostwo na rzecz Iranu.Nie był żadnym szpiegiem ale wyszedł z "zatrzymania" dopiero w tym roku. https://en.wikipedia.org/wiki/Hilal_Mammadov
  Internetowy proletariat zamiast skupić się na istocie czyli tym co Mammadow chciał pokazać i czym zainteresować,to jak te małpy tylko uchwycili się frazy Ty kto takoj ....i bez głębszej refleksji eksploatowali ją jak się dało.
  Dziś tę funkcję pełni utwór "Eksponat" z założenia publicystyczny i wbrew pozorom poważny (ma polskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=et281UHNoOU
  to znów skupiają się na powtarzaniu w rozmaitych wariantach https://www.youtube.com/watch?v=c-iJv31a6xE ,przyznaje że niejednokrotnie dowcipnych ale przecież nie o wzbudzenie wesołości chodziło twórcom Eksponatu a o coś więcej.
 • @ikulalibal 10:00:41
  ;))))
  ''Po ulicach chodzą młode blachary''
  Ciekawa tylko jestem jak się skończyło?
  https://www.youtube.com/watch?v=WAX4r-gH8a0
  Dzięki za wersje z Dżygitem. Tego nie widziałam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej