Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce - 21.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dość rzadko piszę o tym, co się dzieje w Polsce, będąc przekonanym, że relacjonując wydarzenia na Ukrainie czy w Syrii, podpowiadam Czytelnikowi, iż podobny scenariusz terroru, wojny, chaosu i biedy może też dotknąć Polaków.

Funkcjonariusze ABW wkroczyli w środę do biura partii ZMIANA oraz prywatnych mieszkań członków władz krajowych tego ugrupowania. Sąd wydał decyzję o 3-miesięcznym areszcie wobec lidera ZMIANY dr. Mateusza Piskorskiego. Komentuje to bloger @PontoSarmata: Jak widać PiS zaczyna wdrażać w życie maksymę: „Kto nie z nami, ten za kratami”.

 

https://youtu.be/kN0ttaDkn60

 

Widzimy na powyższym filmie, iż przedstawiciele partii ZMIANA informują dziennikarzy o przebiegu wdarcia się funkcjonariuszy ABW do biura partii, skąd wynieśli właściwie wszystko, łącznie z flagami polskimi. Agenci wyłamali zamek, a następnie go wymienili, więc członkowie ZMIANY nie mogą wejść do własnego biura. Wzywani są (przez telefon!) działacze ugrupowania i przesłuchani. Zapewne w celu wyciągnięcia jakichś informacji o liderze partii.

Jakie mogą być przyczyny tej bulwersującej hucpy? - Działania ABW zdają się wynikać z 'filozofii sprawowania władzy', realizowanej przez rząd Beaty Szydło. Mogą też być następstwem informacji o zamiarze napisania książki o przyczynach śmierci Andrzeja Leppera.

"Aresztowanie dr. Mateusza Piskorskiego jest przykładem walki rządzących przeciw narodowi polskiemu - mówi działacz ZMIANY. - Jest to początek wprowadzania 'amerykańskiej demokracji' szerzonej obecnie w ostatnich latach i obecnie w Afganistanie, Iraku i Syrii. Jesteśmy po prostu niewygodni dla rządzących".

A idzie o to, że działacze tej partii są przeciw antyrosyjskiej i pro-NATO-wskiej polityce, uprawianej gorliwie przez władze naszego kraju. NATO miało być zlikwidowane, tak jak zlikwidowano Układ Warszawski. Pakt Północnoatlantycki stał się tymczasem organizacją terrorystyczną, próbującą narzucić światu swój porządek. O sprawach tych pisał 5 dni temu dr Mateusz Piskorski w artykule, zatytułowanym "Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?"

 

Co się dzieje w Polsce - 21.05.2016.

 

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych, domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych. Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem. Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.

Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4" (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP). Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.

 

Co się dzieje w Polsce - 21.05.2016.

NATO - gdzie się pojawi, tam ruiny i śmierć

Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi. Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej.

Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army, mających stacjonować w Polsce. Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz… Moskwy. Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim.

W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki. Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.

Napisał: Mateusz Piskorski

//mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/16/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/

 

KOMENTARZE

 • Jakim przeciwnikiem dla PIS
  i Kaczynskiego jest Mateusz Piskorski.Jakim ???
  Ile on ma tych "dywizji". Czy jest taki twór jak PARTIA Zmiana
  Kto oprócz garstki zwolenników go zna/ło. Czy rozpoczęte śledztwo w 2011 r. to też dzieło gestapowskich bojówek PIS-u.
  Czy robienie z tej postaci już dziś i teraz męczennika i ofiary Kaczyzmu nie jest przedwczesne.
  Kto poza ABW i samym "zainteresowanym" wie co tu jest grane.
  Kto

  ps.
  Prosze pozdrowic partyzanta, szczerze 8-)))
 • UWAGA ! światowa mafia żydowska pokazuje swoje kły !
  Chyba większość Polaków wie ze ta cała szpica jest do pacyfikowania Polaków którzy by mieli odwagę podnieść rękę na żydowską mafie w Polsce ! i jak mawiał kiedyś żydowski klasyk ręka ta zostanie odrąbana !!
  !
  Słowianie ! przyszło nam żyć w straszliwych czasach ! gdzie sie strzela do ludzi jak do kaczek ! gdzie katuje się ludzi na ulicach ! gdzie policja wydaje wyroki !! [ śmierci ] gdzie codziennie żydowskie gadzinówki medialne szczują nas Polaków SŁOWIAN na Rosjan SŁOWIAN ! gdzie
  od 26 lat OBOWIĄZUJE zasada , wszytko co Polaków należy do żydów !
  !
  gdzie żydostwo nie pytało o zgode na przystąpienia do żydo-NATO !
  gdzie żydostwo nie pytało Polaków w referendum o przyjęcie Traktatu Lizbońskiego który pozbawiał nas SUWERENNOŚCI !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!
 • @Husky 12:42:17
  "Ile on ma tych "dywizji"
  Znacznie więcej niż PIS którego elektorat, jeśli nie liczyć kościelnych dziadów i pryszczatych młodziaków,składa się wyłącznie z przeciwników PO a to żaden polityczny kapitał.
  "Czy rozpoczęte śledztwo w 2011 r. to też dzieło gestapowskich bojówek PIS-u"
  Co tam było czyim dziełem to jeden bóg wie.A że na wiadomość o śmierci Leppera najdrażliwiej zareagował nijaki Tomasz Sakiewicz (kawaler orderu ukraińskiej bezpieki) -to fakt.Między nami mówiąc zareagował jak nożyce lezące na stole w który ktoś znienacka walnął pięścią.
  Swego czasu bezstronnego śledztwa domagał się Związek Młodzieży Euroazjatyckiej http://www.rossia3.ru/politics/foreign/lepper
  Były pikiety pod ambasadą i konsulatami Polski (były z tego filmiki ale albo nie umiem odnaleźć albo YT zablokował )
 • @Husky 12:42:17
  Pyta Pan: "Jakim przeciwnikiem dla PIS i Kaczynskiego jest Mateusz Piskorski?" -

  --- Działacze ZMIANY nie mogli zarejestrować partii do wyborów, dr Mateusz Piskorski (jeden z najinteligentniejszych polityków w naszym kraju) stracił pracę na uczelni, a teraz go zaaresztowali. A on jest takim chińskim agentem jak ja ruskim.
  W suwerennej Polsce M. Piskorski poszedłby mocno w górę, a Kaczyński w dół.

  Pozdrowię Partyzanta tak jak teraz Pana pozdrawiam :)
 • @ele 13:29:15
  "Chyba większość Polaków wie...". -

  --- Właśnie nie wie. Albo nie chce wiedzieć, choć wielu to czuje :)
 • @ikulalibal 13:30:09
  //Znacznie więcej niż PIS //
  tzn. wszystkich dwoje czy troje nie licząc ZARZĄDU
  Nie ośmieszaj się, nie ośmieszaj.
  Oglądałem te filmiki i z kamerzysta było ich ho,ho,ho albo i więcej
 • @ikulalibal 13:30:09
  "Ile on ma tych "dywizji"? - "Znacznie więcej niż PIS którego elektorat, jeśli nie liczyć kościelnych dziadów i pryszczatych młodziaków,...". -

  --- Nie pomyślałem... A Pan ma rację.
  Ilu jest takich jak ja, którzy poszliby na wyboru dalej niż 300 metrów (tyle mam drogi do lokalu wyborczego), gdyby wystartowała partia ZMIANA :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 13:37:30
  Wie Pan.
  Ja nie kwestionuje faktu że taki ktoś jak Piskorski jest tu i teraz potrzebny.
  Jego wybór kim chciał być i co chciał robić.
  Jedno co wkurza to tak idiotyczne sformułowania i oskarżenia pod adresem Kaczynskiego i PIS że to na ich rozkaz / polecenie zamknięto tego byłego posła.
  Jakie ma dowody "słynna blogerka" na taki fakt. Co się okaże wówczas ,gdy sprawdzą się inne opinie innych blogerow że to był po pierwsze głupi szpieg bo dał się złapać.a inny bloger że to faktycznie był klasyczny szpion.

  Ani ja ani Pan tego nie wiemy. Inni już tak,
  to wszystko reżim PIS-owski i jak taka krzywdę mógł tak szlachetnej osobie wyrządzić.
  PARANOJA
 • @Husky 13:55:49
  "... oskarżenia pod adresem Kaczynskiego i PIS że to na ich rozkaz / polecenie zamknięto tego byłego posła". -

  --- A na czyje polecenie? Oczywiście, że PiS-u.
  Już napisałem, że on jest takim chińskim agentem jak ja ruskim (wyczyta to Pan; pisał "ekspert" @Mind Service).
  "PARANOJA" - Tak, paranoja, którą stwarza PiS.
 • @zygmuntbialas 14:05:17
  Ok. ma Pan na to 100% dowody takie jak ja, że zamknięto Piskorskiego na skutek donosu jego kolegi/ów bo trwa tam walka o przywództwo
  Wiem to i koniec, kropka
  ps.
  jak sPISki to spiski 8-))
  Pozdrawiam
 • Do @zygmuntbialas 13:41:05
  Chyba wie ! ale ma instynkt samozachowawczy i wie że nie trzeba się wychylać !!!! ale jak wyczują szansę zrzucenia jarzma żydowskiego to ludzie powstaną !!!! i dlatego żydostwo ściągają do Polski żydo-NATO !
  [ kierownictwo NATO jest w pełni żydowskie ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska bezpieczna i bogata to Polska bez żydowskiej mafii ! TO KRAJ NEUTRALNY !
 • @Husky 14:10:13
  "... zamknięto Piskorskiego na skutek donosu jego kolegi/ów...". -

  --- To jest bardzo gruby "żart"! Proszę przedstawić jakiekolwiek dowody.
  Nie interesują mnie oczywiście dowody, stworzone w wychodku.
  Co dodam? - Donos kolegów nie wchodzi w rachubę, bo inaczej przebiegałaby ta dziwna "akcja".

  Pozdrawiam.
 • @ele 14:34:31
  Naród "... ma instynkt samozachowawczy". -

  --- Tak. O prowokację dziś łatwo, o czym przekonali się Ukraińcy.
 • @zygmuntbialas 14:48:35
  //Proszę przedstawić jakiekolwiek dowody.//

  mam takie same jak to ze bylo polecenie Kaczynskiego i PIS
  Panie Zygmincie ma Pan dowody, bo to ciezkie oskarzenie 8-)))
 • @zygmuntbialas 13:49:51
  "Ile on ma tych "dywizji"? pyta niejaki huski.
  Młodzian widocznie nie wie, że takie pytanie na konferencji w Poczdamie w 1945 r zadał Stalin (osoba galaktycznie odległa od jego poglądów) jako odpowiedź na słowa Churchilla, który przekazał, że papieżowi nie podoba się przejęcie władzy w Europie Wschodniej przez komunistów. I ciekawa odpowiedź papieża , który podobno odpowiedział : „Powiedzcie mojemu synowi Józefowi, że spotka moje dywizje w życiu wiecznym”.
  Huski jak PiS, niby demokratyczny, ale ciągoty faszystowsko- stalinowskie jak najbardziej....
 • @SZS 16:01:40
  Haski wie co pisze weteranie, wie
 • @Husky 16:00:31
  To nie są (moje ciężkie) oskarżenia. To są fakty.
  Kto rządzi? - PiS.
  Kto włada ABW? - PiS.
  Kto nie pozwolił zarejestrować partii ZMIANA? - PO.
  W sumie sprawa jest bulwersująca: zamykają za poglądy. Nie będę tu rozpisywał się szczegółowo, bo sprawy porządnych relacji z Rosją i z Chinami, jak i współczucia dla ofiar w Donbasie i w Syrii przewijają się we wszystkich właściwie moich notkach :)
 • @SZS 16:01:40
  Husky "widocznie nie wie...". -

  --- Nie wie też chyba, że PiS i "odwieczny wróg" PO to jak dwie strony jednej monety, marnej zresztą.
  Jeśli będzie często gościł na moim blogu, to może się dowie :)
 • @zygmuntbialas 16:30:51
  Mam dać Panu przykłady podobnych "działań" w Rosji i to są też fakty.
  Ale lepiej pozostańmy przy "swoich faktach"
  raz jeszcze pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 16:35:03
  Panie Zygmuncie, czytam Pana wpisy, czytam,

  Ale niech mi Pan wyjaśni, jak to jest że PO rządziło 8 lat, teraz PIS pewnie kolejne osiem lat.
  Potem będzie ZMIANA, czyli ktoś PISoPOdobny. I co, co dalej.
  Co Pana (i innych) tu wpisy zmienią , co ?
  Samo życie 8-)))
 • @Husky 16:44:32
  Tak, mamy tu inną wiedzę.
  I na siłę nie chcę nikogo przekonywać.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 16:50:21
  "I co, co dalej". -

  --- Widzę, iż nie zauważył Pan, że ja unikam wybiegania w przyszłość, nawet tę najbliższą. Opisuję fakty, nawet komentarz jest na ogół skąpy.
  "Co dalej?" - Kiedyś nie będzie mnie na tym świecie - to jest pewne :)
 • @zygmuntbialas 17:02:44
  Jak wszyscy , będziemy żyli do samej śmierci 8-))
  ps.
  Ale nie wcześniej niż po 100 latach czego Panu (i sobie) życzę
 • @Husky 17:06:48
  I nawzajem :)
 • @Husky 16:00:31
  "Panie Zygmincie ma Pan dowody, bo to ciezkie oskarzenie 8-))) "
  Ja mam.Tyle że "nie będąc w sądzie" w zupełności wystarczą poszlaki.
  15 stycznia br do Kaliningradu przyleciała Wiktoria Nuland aby spotkać się z......Ławrowem? Szojgu? nic z tych rzeczy z Władimirem Surkowem.
  Z uwagi na to że wizyta nie była szczególnie nagłaśniana (nie,nie żeby sekretna po prostu w cztery oczy) i zważywszy kim jest Surkow,rosło napięcie i spekulacje.W końcu podano jakiś "okrągły" komunikat" http://tass.ru/en/politics/850056
  Osobom nie posiadającym wiedzy psa Huskyego wyjaśniam że Surkow to polit-technolog,arcymistrz świata intrygi politycznej.
  Już 15 marca w Wilnie dochodzi do zjazdu rosyjskiej opozycji.Zjazd a konkretnie tezy tam stawiane są tak skandaliczne że o samym już fakcie zjazdu media polskie informują "umiarkowanie".A które informują? no oczywiście niezależna http://niezalezna.pl/77655-prokremlowscy-dziennikarze-wyrzuceni-skandaliczne-zachowanie-rosjan-w-wilnie oczywiście fronda http://www.fronda.pl/a/forum-wolnej-rosji-w-atmosferze-skandalu-prokremlowscy-dziennikarze-deportowani-z-litwy,67863.html
  Cudem boskim i trafem jakimś przedziwnym wszystkie wypowiedzi "rosyjskich opozycjonistów" zostały nagrane,sfilmowane i pokazane szerokim masom.I tak skończyła się opozycja.(wypowiedzi były szokujące -są na YT)
  Mniej więcej w tym samym czasie (tj od stycznia do nadal) z rosyjskich tok szołow znika Piskorski.
  Dotychczas jako "goście z Polski" występowali po równo:Piskorski (reprezentujący opinie mniej więcej przeciętnego Polaka) albo Jakub Korejba (reprezentujący klasyczne opinie Polaka-PISiaka)
  Wypowiedzi Korejby,zapierają (w negatywnym tego słowa znaczeniu) dech w piersiach https://www.youtube.com/results?search_query=+%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B1%D0%B0
  Mimo to Korejby w rosyjskiej TV i Radio jest zadziwiająco dużo.
  Większość Rosjan nigdy nie słyszała zbyt wiele ani o Polsce ani o Polakach.Korejba wypełnił tę niszę w taki sposób że owa większość nienawidzi nas (Polaków) serdecznie.
  17 maja NIEOCZEKIWANIE do Moskwy przyleciała Nuland http://pohnews.org/15009-nuland-neozhidanno-priletela-v-rossiyu
  18 maja zatrzymano Piskorskiego.
  Nie,nie chcę sugerować że Nuland osobiści fatygowała się w sprawie Piskorskiego.Twierdzę za to że wszystkie wymienione przeze mnie fakty są elementami jednej politycznej intrygi a PIS uczestniczy w niej z zimną krwią.
 • @ikulalibal 18:00:05
  Marek Opioła, PiS-owski Przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych: „Od samego początku działalność pana Mateusza Piskorskiego nam się nie podobała. Mieliśmy informacje pewnego rodzaju na posiedzeniach Komisji. W związku z tym, jak sądzę, ku temu to zostało zatrzymanie dzisiaj.” Próbując zrozumieć ten bełkot można wywnioskować, że przyczyną zatrzymania było niepodobanie się.
 • @ikulalibal 18:00:05
  Zarówno Korejba jak i Piskorski mnie tyle obchodzą co zeszłoroczny śnieg w Arabi Saudyjskiej.
  Zamkli gostka i poczekamy co dalej.Za szpiegostwo się siedzii tyle.
  A od pisania teori był Einstein
 • @zygmuntbialas 16:35:03
  Od partii Zmiana z facebooka:
  Weszliśmy do biura. Bilans akcji ABW: totalna dewastacja, poniszczone sprzęty i wszystko rozkradzione (m.in. dokumenty związkowe niezwiązane z Mateuszam Piskorskim)
  Wzywamy policję żeby sporządziła protokół z włamania.
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/13245306_503349913190181_2531392965466966487_n.jpg?oh=bd8dd346c9c2aca4411a2c77d68576f2&oe=57CED63B&__gda__=1469791410_2742720f88819d7ad39388f14313aafd
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/13260037_503349933190179_4064920295540504640_n.jpg?oh=0ce5959f40f7a7a25e6708c786c2bf30&oe=579CBABA&__gda__=1473993150_792cc3cdcb4a5a02cfd5d60d44b7f67a
  https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpl1/v/t1.0-9/13260265_503349959856843_1925233264048728373_n.jpg?oh=562b8a9b0b586e5a1a71ce7a9f15a64e&oe=57CCA759&__gda__=1473354197_92b1b687637b77fbd8786ec96c77e0f9

  Policja przyjechała, sporządziła protokół.
 • @lorenco 19:46:05
  ".... przyczyną zatrzymania było niepodobanie się"
  I właśnie tak to wydarzenie jest komentowane.Dziś u Puszkowa w Postscriptum (27min40sek) https://www.youtube.com/watch?v=bMzxPbVQOYc
  Poczekamy na jutrzejszego Sołowiowa.A głupi husky myśli że ktoś czeka na jego opinię.
 • @Husky 19:56:24
  Skoro Ciebie nie obchodzą Korejba jak i Piskorski to i innych też nie powinno obchodzić, bo Ty najmądrzejszy jesteś..
  Po to zatem twoje blogowanie i komentarze aby ludzi przestało obchodzić, co dalej z dr Piskorskim. Wszystko, co może zniekształcić wizerunek Twojej jedynie słusznej partii PiS, trzeba uciąć, skrócić i wyrzucić, jak to powiadają politycy - zamieść pod dywan.
  Życzę Ci aby Twoja ukochana partia nie wykorzystała Cię a potem nie przeżuła i wypluła jak kiedyś LPR i Samoobronę. Intuicyjnie czujesz, że w Polsce istnieją partie, choćby taka Zmiana ( o której tam gdzieś zagranicą nigdy wczesniej nie słyszałeś), która może być zagrozeniem dla Twojej prostolijnego obrazu PiS -u jako najlepszej rzeczy, która zdarzyła się Tobie.
 • @ikulalibal 20:25:47
  to szczyt twojej inteligencji czy tylko inteligentne szczytowanie
  tak pytam
 • @Husky 20:31:38
  Uspokój się piesku,jesteś jakiś niezdrowo ożywiony (na burzę idzie czy co) .Ale co by się nie działo pamiętaj że jako humanista zawsze znajdę w sobie siły aby znieść cudze nieszczęścia.
 • @lorenco 20:30:53
  Przepraszam za błąd: ma być: zagrozeniem dla Twojego prostolinijnego obrazu PiS -u
 • @ wojna
  Konkluzja lipcowego szczytu NATO w Warszawie została już określona:
  atak na ("agresywną") Rosję.
 • @lorenco 20:30:53
  Żeby bowiem zrozumieć, czym jest PIS to trzeba mieć choćby ślad inteligencji, co w tym przypadku nie zachodzi.8-))
  Pozdrawiam
 • @Husky 20:39:28
  To zaszczyt dla mnie, że uważasz mnie za niemającego śladu inteligencji.
  Należę do tej części Polaków, którzy nie dowierzają partiom okrągłostołowym, solidaruchom, styropianowcom, fałszywym lewicowcom i ich mackom.
  Takich w Polsce "bez śladu inteligencji" jest znakomita większość i to dzięki nim Polska jeszcze istnieje i dzięki nim będzie istnieć.
 • @lorenco 20:53:25
  No bo widzisz Lorenco,gdybym miał wybrać przyjaciółkę na całe życie, to byłaby to.......
  moja inteligencja.
 • @lorenco 20:53:25
  No i nie bierz tego wszystkiego tak na serio, jest sobota gril się jara, piwko chłodzi a co nam tam jakiś zmiennik8-))
 • @Husky 20:59:31
  Lepiej znajdź sobie ( w zależności od opcji seksualnej) partnerkę lub partnera na całe życie a nie inteligencję :)
 • @lorenco 21:16:15
  Mam partnerkę, siedzi obok mnie i właśnie prosi bym Cię pozdrowił, co niniejszym czynie. Wypijemy Twoje zdrowie
  Miłego wieczoru
 • @Husky 21:20:23
  Całe szczęście, dziękuję i wzajemnie:)
 • @ikulalibal 18:00:05
  Pisze Pan: "Twierdzę za to że wszystkie wymienione przeze mnie fakty są elementami jednej politycznej intrygi a PIS uczestniczy w niej z zimną krwią". -

  --- Nie mam tych danych, o których Pan pisze. Nie będę też próbował (na razie) wnikać w to, czy zagranica ma tu swoje udziały. Ale wiem coś o 'filozofii' rządzenia, reprezentowanej przez PiS, wiem coś o Mariuszu Kamińskim i pamiętam M. Piskorskiego artykuł, w którym pisał, że M. Kamiński powinien siedzieć za kratami do końca życia.
  I pamiętam jeszcze to i owo :)
 • @lorenco 19:57:53
  "Bilans akcji ABW: totalna dewastacja, poniszczone sprzęty i wszystko rozkradzione (m.in. dokumenty związkowe niezwiązane z Mateuszem Piskorskim)". -

  --- Wydaje się, że Mariusz Kamiński naoglądał się w młodości bzdurnych filmów kowbojskich.
 • @lorenco 20:38:05
  Czytam wiadomosci z Polski i wlasnym oczom nie wierze! W kraju, gdzie cala polityczna "wierchuszka" to oficjalni sludzy ussmanscy znalezli w koncu SZPIEGA chinsko-ruskiego!
  A to ci nowina.
  Czyli Polacy moga sie wyslugiwac ussmanom, lecz ci, ktorzy nie daj Boze sprzyjaja "Ruskim" lub Chinolom" powinni zostac odizolowani od poprawego proussmanskiego spoleczenstwa polskich niewolnikow...
  Taka to mamy "demokracje" , gdzie NATO ,CIA, MOSSAD oraz inne szlachetne organizacje decyduja o polskiej racji stanu.
  Wiadomo bylo, ze PiS jest typowym POPiSem, ze to tylko bardziej ussmanska wersja niewolnictwa ( w odroznieniu od "germanskiej" Thuska) ...
  Nastaly w POlsce czasy, ze szpiedzy ussmanscy u zloba tropia i szykanuja jakiekolwiek odchylenia od "normy", czyli sprzyjanie innym opcjom niz oficjalnie akceptowane.
  Na cale nasze szczescie w USA szykuja sie zmiany i czarne moze sie okazac bialym, moze powiac inny wiatr i huskie i inne pieski rezymu zostana odstawione od miski z zarlem ...
  Fortuna kolem sie toczy ..
  Pozdrawiam ..
 • @Zdzich 20:38:56
  "Konkluzja lipcowego szczytu NATO w Warszawie została już określona:
  atak na ("agresywną") Rosję". -

  --- Tak to wygląda...
 • @babaraba 23:40:38
  "... wlasnym oczom nie wierze!" -

  --- To jest trafienie w '10' :)
  Zgadzam się całkowicie.
  Przeniosę wpis na mój blog.pl, gdzie dziś akurat nie ma długiej dyskusji.

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 23:40:38
  // huskie i inne pieski rezymu zostana odstawione od miski z zarlem ...//

  przed kilkoma minutami skończyłem grilowanie
  Smakowało
  ps.
  jutro powtórka jak coś skapnie podeślę 8-))
 • @zygmuntbialas 23:55:06
  Takze pozdrawiam ..
  Tu u mnie takze mamy "demokracje" dla wybranych, lecz jak na razie do wiezienia wsadza sie podejrzanych o terroryzm ( tak zwanych "islamistow") Front National " skubie" sie osmieszajac , szukajac kruczkow podatkowych, zeby nie zagrazal w przyszlych wyborach prezydenckich ( 2017 rok).
  Wsadzaja do wiezienia krewkich mlodzieniaszkow w kominiarkach na twarzach, ktorzy podpalaja samochody dzielnej policji. I tak to sie toczy , bez szukania przyczyn lecz na razie Francja szykuje sie na mistrzostwa pilki noznej - wiec nie ma co zaogniac i tak napietej sytuacji ..
 • @All
  Pisze Konrad Rękas: "Pokaz i zastraszenie. Przypadek Mateusza Piskorskiego jest tak prymitywny, że aż powinien zawstydzić Polaków – tak nisko bowiem ceniona okazuje się być ich inteligencja, samodzielność myślenia, zdolność przeniknięcia prowokacji – ale także odwaga i niezależność", link:

  http://chart.neon24.pl/post/131774,sprawa-piskorskiego
 • @Husky 00:06:54
  Dzieki pieseczku, lecz nie jadam resztek z panskich stolow. Jak na razie stac mnie na owoce, jarzyny, troszke bialego mieska ( drob jest "chudy" i zawiera proteiny). Zas na deser wole miche truskawek z cukrem, lub wieloowocowe lody z syropem z granatow...
  Przypomne ci dzielny husky, ze grilowanie jest rakotworcze , piwo w nadmiarze niezbyt zdrowe, zas od wodki rozum krotki.
  Ja zas wypije w intencji twojego l politycznego nawrocenia kieliszek zdrowego, dobrego czerwonego wina ( oczywiscie francuskiego - z lokalnego patriotyzmu) ...
 • @babaraba 00:13:48
  "Tu u mnie takze mamy "demokracje" dla wybranych,...". -

  --- Tak, jeszcze kilka lat temu mogliśmy tu w Polsce zazdrościć Europie Zachodniej form i realizacji demokracji. Dziś widzimy, że jest dość podobnie. Znam realia głównie niemieckie z prasy i opowiadań ludzi tam pracujących.
  I już nie ma czego zazdrościć. Może tylko tego, że opozycja wobec rządowych szaleństw jest silniejsza :)
 • @zygmuntbialas 00:49:44
  Tak sobie pomyslełem o tej całej dekomunizacji - jeśli dekomunizujemy, to konkretnie. Wszystko co komuna "przeskrobała" w Polsce i na Ukrainie, należałoby unieważnić.
  W Polsce, hmm, jakiej Polsce? Generalna Gubernia i Niemcy pozostają, ponieważ wyzwolenie przez komunistycznych "sowietów" zostaje wtedy unieważnione w ramach dekomunizacji.
  17 września 1939 - można zdekomunizować, czyli Ukraina powinna nam oddać to, co jako ZSRR nam zabrała 17 września, czyli jest nadzieja na małe polskie państewko, lecz to nadzieja głupich, poniewaz Ukraińcy uważali te ziemie za Ukrainę Zachodnią, okupowane przez Polskę. Pewnie w ramach współpracy dekomunizacyjnej, Generalna Gubernia dałaby im dodatkowo "ukraińskie" powiaty po sam Kraków, zresztą to i tak wszystko jedno dla Polaków tam jeszcze pozostałych przy życiu.
  Dekomunizacja na Ukrainie: ziemie nadane USRR przez Lenina, Stalina powinny być w ramach dekomunizacji oddane przez Ukrainę tym, którzy w ramach komunizmu je stracili, czyli te, które były w carskiej Rosji przed 1917 rokiem, a także przed 1939 rokiem, wtedy Polska by odzyskała kawał ziemi, lecz co z tego, kiedy te ziemie zostatałyby odzyskane przez Generalną Gubernię w ramach Niemiec?
  No i w ten sposób można dostać kręćka, zatem Polacy powinni skupić się i za wszelką cenę przestać "dekomunizować", tylko dbać o swoje obecne granice i trzymać się z daleka od tzw. "dekomunizatorów"!
 • @lorenco 02:51:22
  "... jeśli dekomunizujemy, to konkretnie". -

  --- Dekomunizatorzy powinni oddać dyplomy i tytuły naukowe, zdobyte przed 1989 rokiem. Zostałoby im świadectwa maturalne, ale przecież były one też wydane w czasach PRL.
  Tak jak piszesz: "dbać o swoje obecne granice".
  I nie dać się biedzie :)
 • @lorenco 02:51:22 (II)
  Jutro, 23 maja, upłynie rok od zamordowania śp. Aleksieja Mozgowoja. Po północy powtórzę notkę o nim z dnia 01.11. Powtórzę, bo lepszego nie wymyślę. Twoje tłumaczenie powinno być opublikowane z datą 24.05. :)
 • Kolumna pojazdów wojskowych zatrzymała się na ruchliwej autostradzie w Kijowie z braku paliwa
  Poroszenko wdraża standardy NATO

  https://youtu.be/mRq9-Q0I7yg
 • Nieznana jednostka kijowskiej junty wyrzuca ciała schwytanych cywili z wozów bojowych,
  Przybliżona data to 10 czerwca 2014, prawdopodobnie miasto Krasnyj Łyman.

  https://www.facebook.com/TruthaboutUkraine/videos/vb.993285684027928/1124775990878896/?type=2&theater
 • @zygmuntbialas 11:25:35 O Aleksieju Borysowiczu?
  Proszę bardzo.

  Notka jak znalazł. :)
  --------------
  Za co zabili Aleksieja Mozgowoja?

  Tak się czasem zdarza, że jakaś historia się kończy i nie ma sensu do niej powracać. Polegli z martwych nie wstaną, a problem honoru i dobrego imienia w naszych czasach i w niektórych miejscach bywa delikatnie mówiąc... nie na miejscu.
  Przyznam szczerze, że co do tej historii siedział we mnie jakiś robak i nie dawał spokoju. Ileż to było przecież niespójnych i niewiarygodnych wersji.
  Po drugim z kolei zamachu na życie Mozgowoja powiedzieliśmy co o tym sądzimy. Aleksiej Borysowicz serdecznie się z tego uśmiał, chociaż jedna z naszych wersji, jak to się mówi, była całkiem, całkiem.
  Po rzecim i ostatnim zamachu, podjęliśmy próbę wyjaśnienia przyczyn już bez jego udziału i komentarzy. Praktycznie po omacku.
  Przyznam otwarcie, że żadna z naszych czterech wersji nie była właściwa. Po prostu dlatego, że nie wiedzieliśmy o pewnych rzeczach.

  Ten wywód nie jest próbą rehabilitacji za jawne błędy we wcześniejszych ocenach i wnioskach, tylko raczej okazją do pokazania co się działo i co naprawdę się stało. Chociażby dlatego, że większość z nas żyje, jesteśmy zdrowi, nadal pracujemy i służymy sprawie.

  Przez całe te 10 m-cy (dzisiaj- to już rok ) od chwili zdarzenia powiem szczerze, kopałem, ryłem dosłownie i to nie ekskawatorem, prędzej saperką. Rozmawiałem z tymi, kto mógł cokolwiek w tej sprawie powiedzieć. Pisałem listy, otrzymywałem odpowiedzi. Czytałem różne opinie i wspomnienia. I nijak zebrane puzzle nie układały się jednak w pełen obraz.
  Pomógł przypadek.

  Wśród zebranego materiału znalazła się korespondencja Anny Sameljuk i Aleksieja Mozgowoja z jednym człowiekiem z Kijowa.
  Właściwie to była głównie korespondencja Anny. Aleksiej Borysowicz miał bardzo osobliwy stosunek do pisania listów. W ciągu półtora roku naszych kontaktow i współpracy otrzymałem od niego w sumie pięć ( 5 ) wiadomości, składających się ze stu siedmiu ( 107) słów, w tym przyimki i zaimki. Cóż, nie lubił człowiek pisać, nic na to nie poradzę.
  Autentyczność korespondencji jest sprawdzona i nie podlega wątpliwości. To naprawdę pisały wymienione osoby. I rzecz nie w tym w jakim stopniu znam styl pisania każdej z nich. Po prostu do marca 2015 r. byłem świadomy wielu rzeczy, o których była tam mowa i w sumie w naturalny sposób mnie to poruszało.
  Dokumentacja liczyła ponad 500 stron. Przeczytałem całość i uważnie przejrzałem inne dokumenty. Wtedy dopiero puzzle się dopasowały.
  Dwa słowa o rozmówcy Mozgowoja i Samieljuk. On jest z Kijowa, ale nie jest opołczeńcem. Współpracował z Anną, pomagając jej w rozkręceniu "projektu informacyjnego". Za jego namową Mozgowoj zaczął mniej mówić o problemach związanych z armią, a skupił się nad problemami życiowymi mieszkańców Ałczewska. Czym, nawiasem mówiąc, zdobył wiele punktów politycznych. Zgodnie z zaproponowanym planem, kolejne etapy jego działalności doprowadziły do łańcucha zdarzeń, których następstwem był ten śmiertelny zamach.

  Tak więc, co wydarzyło się na początku ubiegłego roku?
  Jak tylko rozpoczęto przekształcanie Armii ŁNR, na Brygadę "Prizrak" (Duch) zaczęły się naciski w celu bądź to włączenia jej w tworzony korpus Milicji Narodowej, bądź to rozwiązania, rozformowania i rozpuszczenia, podobnie jak to zrobiono z oddziałami kozackimi.
  Wszyscy pamiętamy ile szumu było w tej sprawie.
  Ale głównym problemem tego procsu naginania i nacisków było to, że Mozgowoj, mimo wielokrotnych propozycji ze strony oficjalnej władzy ŁNR, nie poszedł na współpracę i nie chciał legitymizować władzy, do której miał wiele zastrzeżeń. Odmówił przyjęcia stanowiska zastępcy Ministra Obrony oraz Zastępcy Ministra Spraw Wewnętrznych.
  Nie mnie sądzić, czy byłby on dobry w roli ministra, czy nie, ale faktem jest, że w końcu te propozycje wycofano i Mozgowoj pozostał ogólnie bez roboty. Do tego doszła sukcesywna rozwałka jego brygady, z powodu odstąpienia władz od jej finansowania i zaopatrzenia. No i, co bardzo ważne, z powodu braku jakichkolwiek perspektyw dla "bojców". Mieli oni do wyboru, albo służyć w oficjalnym Korpusie, za pieniądze ze wszystkimi
  innymi co przeciekli, albo być żołnierzami ugrupowania z wątpliwą przyszłością, delikatnie mówiąc. I żołnierze odchodzili.
  W końcu, Prizrak" wszedł w skład batalionu składającego się z dwóch rot, którego trzon stanowią miejscowi ludzie, całkowicie oddani osobowości Mozgowoja i ideałom, którym hołdował.
  W istocie, w marcu 2015 r., Brygady Prizrak, w jej pierwotnej formie już nie było, a kombryg Mozgowoj był dowódcą tylko z nazwy.
  Wtedy bardzo nas to dziwiło.

  I jaki był sens zabicia Mozgowoja?
  Z ponad 3000 żołnierzy zostało ich ok. 350. Mozgowoj z Płotnickim niby się jakoś porozumieli. Resztki Prizraka niby miały przejść jako personel milicji terytorialnej ŁRL.
  Co to wszystko znaczy? Dlaczego?

  Może chodziło o paradę zwycięstwa 9 maja, którą Mozgowoj chciał zorganizować w Ałczewsku?
  No ale przecież ustąpił, nie było parady.
  Może o Ałczewski Kombinat? Też nie, chociaż ja osobiście kierowałem swoje podejrzenia w stronę właścicieli tego interesu. Ale się nie potwierdziło. Tym niemniej wyjaśniło się, że powód mieli, i to jeszcze jaki...

  W marcu właśnie, kiedy już było jasne, że nie uratuje się Brygady Prizrak w takim stanie jakim była do tej pory, podjęta została decyzja, że dowódca wojskowy Mozgowoj musi przekwalifikować się na polityka.
  Właściwie nie było to trudne zadanie. Mozgowoj i brygada Prizrak okazywali każdą możliwą pomoc miastu i jego mieszkańcom. Tu lekarstwa, tam żywność, troska o dzieci, emerytów. Dużo tego było. Cały oddział pomocowy 088 działał. Do marca 2015 ten oddział nieźle zapracował na wizerunek Mozgowoja.
  Wiadomo, że Mozgowoj nie chciał być urzędnikiem, naznaczonym przez władze w Ługańsku. Jedyną drogą, która mogła doprowadzić do tеgo by mógł oficjalnie działać w polityce były wybory. Na szczęście, zagwarantowane w mińskich porozumieniach. (Raczej na nieszczęście - przypis mój).
  Zatem podjął niełatwą decyzję o zarejestrowaniu organizacji społecznej pn. "Odrodzenie Narodowe". Odrodzenie - w imieniu i na zlecenie narodu - wszystkiego co niezbędne dla ŁRL. Piękna myśl.

  Gdzie należało formalno-prawnie zarejestrować tę społeczną organizację. Wiadomo, że nie w Rosji.
  Wiadomo, że nie w Ługańsku, bo nikt na świecie nawet by nie usłyszał o takim podmiocie.
  Więc mając na uwadze, taki niuans, że wybory zgodnie z porozumieniami mińskimi mają być przeprowadzone zgodnie z prawodawstwem ukraińskim, zrozumiałe jest, że organizację należy zarejestrować na Ukrainie.
  Normalny człowiek od razu zapyta: czy tam wszystko i wszyscy, ten -tego?
  Przyjmą dokumnty od separatysty Mozgowoja, jak to?
  A tak, to!
  Jest taka luka w prawie ukraińskim. Dotyczy to organizacji, która nie prowadzi działalności gospodarczej, finansowej i nie posiada konta bankowego. Taka organizacja może być zarejestrowana na zasadzie powiadomienia. Jest takie zarządzenie nr 140, które mówi, że obywatele Ukrainy mogą przesłać pocztą wymagane dokumenty i formularze wg załaczonego wzoru i w ciągu 3 dni od wpływu, Ministerstwo Sprawiedliwości ma obowiązek zarejestrować organizację, albo oddalić wniosek.
  Jeśli wniosek jest rozpatrzony pozytywnie, to zostają tylo formalności typu: obowiązek osobistego odebrania decyzji i gdzieś tam jeszcze zgłoszenie faktu rejestracji. Ale to niuanse. Ważne, że z chwilą pojawienia się na decyzji stempla "zarejestrowano", organizacja społeczna istnieje i może funkcjonować prawnie. Pełna rejestracja następuje w momencie osobistego pokwitowania odbioru zaświadczenia o rejestracji takiej to, a takiej organizacji.
  Piszę tak szczegółowo o tym, aby bardziej było zrozumiałe co z tego wyniknęło.
  W konsekwencji troje obywateli Ukrainy zgłosiło do Ministerstwa fakt założenia "Odrodzenia Narodowego" i wniosło o jego rejestrqcję.
  Byli to Andrzej Kozłow, Anna Samieljuk i Aleksiej Mozgowoj.
  http://cdn.topwar.ru/uploads/posts/2016-03/thumbs/1459111541_osen2014.jpg
  To właśnie Kozłow - człowiek z wykształceniem prawniczym, przygotował pakiet niezbędnych dokumentów. Ja teraz posiadam ich kopie. W wyznaczonym dniu - 23.04.2015 r. Anna Sameljuk, z rosyjskiego miasta Donieck w obwodzie rostowskim, wysłała te dokumenty do Ministerstwa Sprawiedliwości w Kijowie ,
  tu dowod nadania:
  http://cdn.topwar.ru/uploads/posts/2016-03/thumbs/1459111489_ekspressdostavka-kvitanciya.jpeg

  5 maja przesyłka była dostarczona do Kijowa. (Szła ...przez Moskwę...12 dni...przypis mój).
  tu skan raportupocztowego:
  http://cdn.topwar.ru/uploads/posts/2016-03/thumbs/1459111466_dostavka-2.png
  Mając swojego człowieka w Kijowie, nie było problemu aby uzyskać informację, że 8 maja Ministerstwo przychyliło się do prośby i zarejestrowało organizację. Pozostała formalność, kto osobiście ma odebrać świadectwo rejestracji.

  A co się w tym czasie działo w Ałczewsku? Jeśli ktoś nie pamięta, to tam, 8 maja odbywał się zjazd antyfaszystów. Przyjechało ok 100 ludzi z całej Europy. Byli Hiszpanie, Grecy, Serbowie, Słowacy i Bułgarzy. Byli nasi i Ukraińcy. Kto puścił wiadomość, że Mozgowoj zarejestrował organizację, trudno dzisiaj powiedzieć.
  Mnie się udało dotrzeć do czterech ludzi, którzy brali udział w tym antyfaszystowskim forum, ale tylko jeden z nich - Zlatko Stojkowicz z Serbii powiedział mi kiedy i od kogo poszła informacja. On konretnie dowiedział się o tym od znajomego z OBWE, a wieczorem wiedzieli wszyscy.
  Dzień forum antyfaszystowskiego, był dniem narodzin nowej organizacji Mozgowoja i można uznać, że otrzymała ona od samego początku jak gdyby uznanie międzynarodowe, bo ludzie na tym forum, reprezentujący swoje kraje i organizacje wyrażali chęć i współpracy i pomocy.
  Nie udało mi się dotrzeć i nie posiadam dowodu -zaświadczenia o czy rejestracja faktycznie doszła do skutku, z przyczyn oczywistych. Ale proszę zauważyć, że na mityngu po pogrzebie o tej organizacji otwarcie mówi były szef sztabu Prizraka - Szewczenko, 6 minuta nagrania. https://m.youtube.com/watch?v=voxUH2SpeKE
  On, jak też Aleksiej Markow "Dobry", byli wtajemniczeni w to co wiązało się z "Odrodzeniem Narodowym" Mozgowoja. https://m.youtube.com/watch?v=gkNN34vUwfE
  Jeszcze tylko napomknę, że zorgnizowane 8 maja w Alczewsku forum antyfaszystowskie było przyjęte chłodno przez władze ŁRL, jednak nie ośmieliły się one na otwarty konflikt z delegatami organizacji międzynarodowych, w tym humanitarnych.
  Ale za to władza odegrała się Mozgowojowi paradą zwycięstwa 9 maja, której przeprowadzenie było kategorycznie zakazane.

  Podsumujmy zatem niektóre wnoski.
  1. Dowódca brygady, a obecnie polityk Mozgowoj zarejestrowal organizację społeczną "Odrodzenie Narodowe".
  2. Ta organizacja w tym momencie była JEDYNĄ taką na terytorium ŁRL, przyznaną przez ukraińskie prawodawstwo, od czasu powstania republiki.
  3. Szczerze mówiąc, byłoby niemądrym założenie, że Odrodzenie N nie będzie miało poparcia wśród ludności.
  4. Zgodnie z porozumieniami mińskimi Mozgowoj i inni członkowie tej organizacji, póki co byliby jedynymi kandydatami, których Ukraina nie mogłaby kwestionować.
  W DRL, w tym momencie była tylko jedna organizacja Partia MMM Puszylina. No ale gdzie Puszylinowi do Mozgowoja....
  Osobiście nie mam wątpliwości jaki efekt -powiedzmy w szeregach MIN. BEZP. NAR. ŁRL - wywołałaby ta wiadomość, przekazana władzom, i to w odpowiedniej formie.
  "Mozgowoj zdrajca! Dogadał się z Ukrami. Zarejestrowali mu partię, żeby startował w wyborach! Oto dowód...!"
  Możecie wyobrazić sobie taką histerię w gabinetach MBP? Ja mogę. I mogę sobie wyobrazić zwycięstwo Mozgowoja nie tylko w Ałczewsku, ale i w samym Ługańsku.

  Rzeczywiście całą tę sytuację można traktować dwojako. Jak widać, gdzieś tam zinterpretowano ją zgodnie z oczekiwaniami. Mozgowoj ze swoimi ideami i dość osobliwymi pomysłami budowy republiki sprawiedliwej, okazał się bardziej niebezpieczny niż jako dowódca brygady składającej się z 3000 żołnierzy, wyposażonej w czołgi i "Grady".
  No i oczywiście nie należy zapominać, o "telemostach" (z dowódcami oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy, które na przełomie 2014/2015 odbywały się w celu zaprzestania przelewu krwi i niszczenia dobytku ludności, przypis własny), ostatecznie zakazanych przez władze.

  Sprzatnęli go z drogi profesjonalnie, nie bawiąc się w przdszkole, jak to było w maju 2014 r. , kiedy głupio wymachiwali packami na muchy. Sprzatnęli jak na 2015 przystało. Konkretnie i konsekwentnie.

  No dobrze, spytacie pewnie, a co z trzecim założycielem?
  Nie wiem.
  Andrzej Kozłow "Следак" - "Śledczy" został aresztowany następnego dnia po śmierci Mozgowoja i Anny. Na początku mógł dzwonić, pisać. Zwracał się do kolegów z prośbą o pomoc. Wymagał leczenia. Przewieźli go nawet do szpitala, miał problemy z nerkami. Mowią, że tłukli go na przesłuchaniach.
  Ale od pół roku cisza. Nie ma od niego żadnych sygnałów. Nikt nie wie gdzie jest i nie ma możliwości czegokolwiek się dowiedziec. Ryzykantów w ŁRL coraz mniej. Chociaż wśród ludzi co sprawę znają, przeważa zdanie, że Andrzeja już dawno nie ma wśród żywych.

  Podsumowanie.
  Aleksiej Borysowicz Mozgowoj nie zginął:
  - z powodu tarć z kozakami
  - z powodu stosunku do Alczewskiego Kombinatu
  - nie zginął w wyniku zamachu ukraińskiej grupy dywersyjnej
  - nie zginął z powodu zdrady swoich, chcących zając jego miejsce,
  chociaż ludzie z jego otoczenia odegrali określoną rolę w całej tej historii.
  Ale o tym może innym razem.

  Najważniejsze jest naszym zdaniem, że niektóre zapisane kartki papieru (prawdopodobnie chodzi o model ustrojowy republiki sprawiedliwej, bez przekupstwa, oligarchatu i możliwości kręcenia lodów i ogłupiania ludzi - przypis mój) okazały się dla kogoś groźniejsze niż czołgi i armaty. Groźniejsze niż zapowiadany swego czasu żywiołowy pochód brygady na Ługańsk (by pogonić dziadów od koryta - przypis mój).
  Myślę, że odpowiedź na pytanie "dlaczego?" jest dosyć wyraźna. Oczywiście, nadal istnieją pytania : "Kto jest winien? " i " kto korzysta ? " Ale do nich należałoby odnieść się w odrębnym wątku. Tym bardziej, że informacji do przemyśleń i analizy jest więcej niż trzeba.
  Więc do sprawy wrócimy.

  Autor, Roman Skomorochow, 28 marca 2016 r.
  ----------------------------
  A to nagranie zrobione niedługo przed zamachem...
  https://m.youtube.com/watch?v=KKRzHC-RnnI
  Re...aktor na usługach wystruganego cieśli, przyszłedł na przeszpiegi.
 • @zygmuntbialas 11:25:35
  Link do http://ruskline.ru/opp/2016/mart/29/ewe_odna_versiya_ubijstva_mozgovogo/

  notki...oczywiście to żart z tą notką..
  Tak tylko... sobie a muzom.
  Ale pomyślałam co mi tam, dam... dam,
  I dałam.
 • @Berehynia 22:01:40
  I jeszcze autora dam, dam
  http://i.gruz200.net/Skomorohov_Roman__Skomorohov_Roman_94940.jpg

  Niedobrze jest być zabitym ... w maju.
  Dłonie w pięści zaciskają się... tylko w pięści.
 • @All
  Przenoszę wpis Ponto Sarmaty z blogu Charta:

  "Jest już film piątkowego sądu nad Mateuszem Piskorskim

  https://youtu.be/vEeusTyZ59A

  PontoSarmata 22.05.2016 14:10:37".
 • @PontoSarmata 14:40:14
  "Poroszenko wdraża standardy NATO". -

  --- Faktycznie 'standardy NATO'.
 • @Berehynia 21:48:27 oraz 22:01:40 oraz 22:11:41
  "O Aleksieju Borysowiczu? - Proszę bardzo". -

  --- Tak, opublikuję notkę o A. Mozgowoju. Będzie oparta na poprzednich moich tekstach, w których jest też Pani tłumaczenie.
  Jeśli chodzi o informacje R. Skomorochowa, to czytałem ten tekst w wersji niemieckiej. Nie wykorzystam w notce, bo nie jestem przekonany do jego tez. Brak mi w jego tekście twardych dowodów w tak poważnej sprawie.
  Nie jest to sprawa ukrywania prawdy. Jest moja ostrożność w wydawaniu sądów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej