Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 24.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Działania Rosji idą ku temu, aby omijać Ukrainę szerokim łukiem i pozbyć się wreszcie szantażu gospodarczego, stosowanego przez kijowską juntę - pisze Lorenco.

- Tu oto kolejna inwestycja, kolejowa, która nie uwzględnia już interesów Ukrainy":


Co się dzieje na Ukrainie - 24.05.2016.

 

https://youtu.be/G8DdA7H23aY

 

Zmianę postawy rosyjskich władz widzimy w wielu dziedzinach gospodarki. Pisze "Kommiersant":

Wszystko stało się jasne: Moskwa podjęła ostateczną decyzję i więcej nie będzie poszukiwania kompromisu z Zachodem w kwestii ukraińskiej, a także wobec Ukrainy nie będzie już ustępstw. Rozmowy w formacie normandzkim ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy uważa obecnie Rosja za czystą formalność, o czym świadczy zachowanie Ławrowa na ostatnim posiedzeniu w Berlinie.

Misja Nuland w Moskwie zakończyła się niepowodzeniem. Wyjaśniono jej, że Moskwa nie będzie brać pod uwagę realizacji dowolnych interpretacji ustaleń mińskich i bezwzględnie będzie wymagać realizacji umów podpisanych przez Ukrainę w tej formie i kolejności, w jakiej zostały one podpisane w Mińsku. W przeciwnym razie Moskwa ma wolną rękę, a to oznacza, że będzie działać jednostronnie, gdy uzna za stosowne, w szczególności w kwestii wyborów w Donbasu.

Nuland się odkryła mówiąc, że Zachód nie uzna wyborów, ale w Moskwie nie wywarło to żadnego wrażenia. W wypowiedziach liderów DRL i ŁRL Zacharczenki i Płotnickiego były oświadczenia, że nie zamierzają tolerować opóźnień Kijowa, a wybory odbędą się. Lecz nie w wyborach problem. W przeddzień wizyty Nuland Amerykanie aż trzy razy pokazywali, jak będą starali się przełamać Rosję i bronić swoich interesów.

Po pierwsze, ostateczna decyzja w sprawie rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej, a po drugie, wywołanie dopingowego skandalu w celu dyskwalifikacji drużyny rosyjskiej i jej usunięcia z Olimpiady w Rio. Po trzecie, prowokacja na Eurowizji, gdzie zwycięstwo przyznano Ukrainie z naruszeniem wszelkich norm regulaminu, co znaczy, że Ukraina po raz kolejny otrzymała odpust dla wszystkich swoich działań.

Rosja wszystko to zrozumiała i Nuland wyjechała z pustymi rękami. Wyzwanie zostało podjęte: nie będzie już dyplomatycznego rozwiązania problemu Ukrainy. Jeśli Kijów nie chce spełnić porozumień podpisanych w Mińsku, zostanie zmuszony siłą. Więcej 'się cackać' Rosja nie zamierza. A najważniejsze dowody na to – informacja na temat wyjścia z Ukrainy rosyjskich banków z udziałem państwa.

 

Co się dzieje na Ukrainie - 24.05.2016.

 

O tym poinformował rosyjski dziennik „Kommiersant”: z zamiarem wyjścia z ukraińskiego rynku obwieściły: Sbierbank, VTB i Vnesheconombank. Dzieje się tak na tle znacznego własnego biznesu i całego ukraińskiego rynku bankowego. Według ekspertów, banki państwowe nie są prowadzone na tle sytuacji gospodarczej, lecz politycznej: 

//kommersant.ru/doc/2989694

Jednocześnie ukraiński Sbierbank w pierwszym kwartale był w stanie osiągnąć zysk – 53 mln hrywien ze stratą w wysokości 2,3 mld hrywien za pierwszy kwartał 2015 roku, VTB i VEB-24 strat nie poniosły, ale przychody są znacznie zmniejszone. Wydaje się, że niby „życie jest coraz lepsze”, ale banki starają się korzystać z możliwości zrzucenia ukraińskich aktywów. Dlaczego tak nagle? Tu nie zaszkodzi przypomnieć historię sprzed 2 lat.

19 czerwca 2014 roku Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy „O kontroli podatkowej i celnej wolnej strefy ekonomicznej na Krymie i specyfiki działalności gospodarczej w czasowo zajętym terytorium Ukrainy”. Jeden z jego artykułów przewidywał, że ma być zakaz pracy banków „okupujących kraj". Zasadniczo pozycja ta wprowadziła zakaz na wszystkie zależne od Rosji banki. Ale potem został zmieniony do drugiego czytania projekt ustawy, która zmiękczyła ten artykuł w Radzie Najwyższej. Obejmowały one zakaz pracy na Ukrainie tylko dla tych banków, które działają na Krymie, a w tym czasie wszystkie rosyjskie banki „córki” na Ukrainie pozostały na Krymie. Zatem Rosja zrezygnowała z wejścia swych największych banków na Krym, w zamian za możliwość pracy na Ukrainie. Więc Kreml miał nadzieję na konstruktywną współpracę w przyszłości.

Ponadto 22 września 2014r. w RIA Novosti podano następujący komunikat: „Banki Federacji Rosyjskiej będą nadal działać na Ukrainie, gdyż ich wycofanie z obrotu byłoby poważnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki. Tak stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin" - donosiła agencja informacyjna RIA Novosti. Rosyjskie instytucje finansowe posiadają więcej niż 30% sektora bankowego na Ukrainie, powiedział rosyjski prezydent. „Pracę oczywiście musimy kontynuować. Przede wszystkim dlatego, że rosyjskie instytucje finansowe posiadają więcej niż 30% w sektorze bankowym Ukrainy, a jeśli zawiesimy swoją pracę, to będzie to bardzo dużym, bardzo poważnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki. A my tym nie jesteśmy zainteresowani" - powiedział Putin. Podkreślił, że w interesie Rosji jest to, by Ukraina była niezawodnym, stabilnym partnerem. „Dlatego, mimo wszelkich trudności, musimy kontynuować pracę. Tym bardziej, że, relacje z bankiem centralnym Ukrainy, mamy partnerskie" - dodał prezydent.

Teraz okazuje się, Rosji już nie obchodzi, że odejście banków uderzy w ukraińską gospodarkę. Rosja już nie ma nadziei i nie widzi Ukrainy jako stabilnego i wiarygodnego partnera. Jest oczywiste, że decyzję o wycofaniu z Ukrainy rosyjskich banków nie powziął Gref czy Costin, lecz Kreml, który w ten sposób kładzie kres relacji z Ukrainą oraz w samej Ukrainie.

Jasne informacje na temat aktywów ukraińskich spółek, zależnych od rosyjskich banków. W sierpniu 2014 roku, wielkość rosyjskiego kapitału w systemie bankowym Ukrainy wyniosła 32%. W dniu 01 kwietnia 2015 roku, wśród 10 największych banków na Ukrainie pod względem aktywów są tylko cztery ukraińskie: największy PRIVATBANK Kołomojski, dwa państwowe i First Ukrainian International Bank (FUIB), Rinat Achmetow. Pozostałe sześć to banki zagraniczne: cztery z nich – rosyjskie: Prominvestbank (własność VEB), Swierbank, Alfa-Bank i „VTB Bank”. Ponadto istnieją dwa, oparte na europejskim kapitale: Ukrsotsbank (własność UniCredit) i „Raiffeisen Bank Aval”.

W dniu 18 maja 2016r. istnieje osiem banków z udziałem kapitału rosyjskiego, w ramach kapitału docelowego ponad 38,3 mld hrywien (ponad 1,5 mld dolarów) na Ukrainie. Według Narodowego Banku Ukrainy (NBU), stanowi to 20% kapitału zakładowego całego systemu bankowego Ukrainy (191 880 000 000 hrywien). Aktywa rosyjskich banków na Ukrainie wynoszą 185.35 mld hrywien (7,4 miliarda dolarów), przekraczające 15% wartości aktywów bankowych w kraju i pasywów równą 170.39 mld hrywien (6,8 mld dolarów), co stanowi, odpowiednio, 15,8% wszystkich zobowiązań banku: 

//tass.ru/info/3292214

Tak więc widać, jakie konsekwencje będą wynikać z wycofania się z Ukrainy rosyjskich banków. Dla uzupełnienia dodamy, że kolejną negatywną konsekwencją wycofania rosyjskich banków będzie problem z energetyka jądrową. Istnieje wiele programów kredytowych, które działają tylko przez ukraińskie "córki" rosyjskich banków. Poprzez te banki przedsiębiorcy pożyczają na zakup prętów paliwowych (paliwa jądrowego) dla elektrowni jądrowych na Ukrainie. Ponadto za pośrednictwem tych obliczeń, banki często przechodzą pod zagraniczne umowy gospodarcze między Rosją a Ukrainą: 

//vz.ru/economy/2015/9/29/769240.html

Gwarantowany jest kolejny etap kryzysu gospodarczego na Ukrainie. Jest to jedna z opcji, asymetryczna reakcja w odpowiedzi na amerykańskie sankcje, bezprecedensowego ataku informacyjnego i rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie. Teraz Waszyngton 'drapie się po głowie', jak bronić swoje kukiełki w Kijowie i czy MFW zdecyduje się dać lub nie dać kolejną transzę pożyczki dla kraju, gdzie wkrótce będą tylko dwa główne prywatne banki, których właścicielami są Achmetow i Kołomojski; oba znajdują się w niestabilnym stanie.

Na normalne i dobrosąsiedzkie stosunki z Ukrainą Moskwa w końcu położyła krzyżyk, skończy się polubowne traktowanie, pozostaną zdecydowane rozwiązania. Aby dojść do wniosku, że Ukraina jest antyrosyjska i że trzeba przestać 'się patyczkować', zajęło Kremlowi zajęło dwa lata.

* * * * * * *

I cóż jeszcze Rosja 'przeskrobała'? -Niemieckie władze zatwierdziły transakcję sprzedaży Rosji firmy RWE – największej europejskiej firmy dostarczającej gaz na Ukrainę w ramach rewersu z Unii Europejskiej. Tak więc Moskwa blokuje kanał odsprzedający swoje paliwo przez Europę na Ukrainę. "Ministerstwo Gospodarki Niemiec dało zezwolenie dla rosyjskiej stolicy na kupno dużej firmy ropy i gazu RWE, która przez Słowację musi implementować rewers dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę" - informuje Reuters.

Niemiecka firma planuje sprzedać swoje aktywa inwestorowi z Rosji, miliarderowi Michaiłowi Fridmanowi. Tym sposobem niemiecki sektor biznesu faktycznie zignorował antyrosyjskie sankcje i napiętą sytuację polityczną ze względu na sytuację na Ukrainie: 

//www.pravda-tv.ru/2014/08/24/80374/rossiya-pokupaet-germanskuyu-kompaniyu-rwe

Przetłumaczył: Lorenco

 

KOMENTARZE

 • @All
  Przenoszę wpis Lorenco z blog.pl:

  ~lorenco, 24 maja 2016 o 03:18

  Dniepropietrowsk – banderowcy zdekomunizowali już nazwę miasta, usuwając z postumentu nazwy litery, że zostało tylko Dniepro.
  Dowcipni internauci komentują, że w ten sposób „znieśli” Pietro, czyli Piotra prezydenta obecnego.
  http://cs630019.vk.me/v630019244/2d36d/6i5RNL-urMg.jpg
  Natomiast rano podczas naprawy było tak :)
  http://cs631923.vk.me/v631923685/316a5/P6zBt1FK3EA.jpg
 • @All
  Jeszcze jeden wpis Lorenco z blog.pl:

  ~lorenco, 24 maja 2016 o 03:51

  "Uczestnicy forum w Stanach Zjednoczonych mówili o zbrodniach na Ukrainie. US działacze praw człowieka żądają sprawiedliwego śledztwa w sprawie masakry cywilów w Donbasie. W Nowym Jorku, obradowało trzydniowe forum, które zostało zorganizowane przez Narodową Koalicję Antywojenną. Jednym z głównych zadań – wywrzeć nacisk na Waszyngton, aby przestał wspierać władze w Kijowie.

  https://youtu.be/jgsXEAH0fvU

  Powoli prawda jak oliwa, wypływa na wierzch! Oby tak dalej!"
 • gieroje - sojusznik PO i PIS
  http://www.studiowschod.pl/tak-historia-na-ukrainie-jest-obracana-o-180-stopni/
 • Jeden cywil jest ranny a osiem domostw zostało uszkodzonych w miejscowości Stara Michajłowka (dzielnica Doniecka) w wyniku ukra
  "Zostaliśmy ostrzelani ostatniej nocy. W szczególności Stara Michajłowka znalazła się pod ostrzałem. Osiem prywatnych domów zostało uszkodzonych. Poza tym, jeden cywil został ranny."- powiedział Jurij Budrin szef lokalnej administracji.

  http://dan-news.info/defence/v-rezultate-nochnogo-obstrela-vsu-poselka-staromixajlovka-ranen-mirnyj-zhitel-povrezhdeno-8-domov.html
 • Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie
  Poglądy Jana Piekło niczym nie różnią się od poglądów ukraińskich – ostra krytyka polskiej pamięci o ludobójstwie na Wołyniu i wybielanie OUN-UPA. Czyje więc interesy będzie on reprezentował w Kijowie?

  Publiczne wypowiedzi Jana Piekło to mieszanina radykalizmu i umiarkowania. Dziwnym trafem radykalizm prezentuje tylko wobec polskich prób upamiętnienia czy nawet tylko przypomnienia ludobójstwa na Wołyniu. Gdy natomiast mowa idzie o UPA, jest pełen umiarkowania i niuansowania. Wystarczy tylko pobieżne spojrzenie na jego wypowiedzi by się o tym przekonać.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/jan-pieklo-zobacz-kogo-pis-zrobil-ambasadorem-na-ukrainie
 • Xportal: Redzikowo zaszkodzi gospodarce
  Agencja Rozwoju Pomorza oszacowała, że w ciągu 25 lat samorząd z powodu budowy bazy amerykańskiej "tarczy antyrakietowej" we wsi Redzikowo straci 2 mld zł, które nie wpłyną do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości, PIT i nakładów inwestycyjnych.

  Na rok przed decyzją o budowie w Redzikowie amerykańskiej bazy, rada gminy przeznaczyła ten teren pod inwestycje. W strefie ekonomicznej realizowanych jest 11 ważnych dla regionu projektów, a w sprawie kolejnych czterech toczą się negocjacje.

  Polsko-amerykańskie porozumienie nakłada ograniczenia, które obejmują m.in. zakaz wznoszenia wysokich budynków. W strefie oddziaływania jest też konieczność uzgodnień inwestycji z Ministerstwem Obrony Narodowej i stroną amerykańską.

  http://xportal.pl/?p=25640
 • Syria - Homs, Palmyra - 22 maja - postępy syryjskiej armii w kierunku zdobycia pól gazowych Arak przy ciężkich walkach z ISIS
  Syryjska armia przy pomocy wojsk rosyjskich naciera w kierunku Ar-Rakka i Dajr az-Zaur, osiągając Arak i okolice, gdzie ulokowanych jest kilka przedsiębiorstw wydobycia gazu w posiadaniu państwa islamskiego.

  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1181514915214160/?type=2&theater
 • WPS: Manifestacja przeciw pełzającemu zamachowi stanu PiS
  W dniu 27 maja, w godzinach 15-16, przed siedzibą partii PiS w Łodzi, na ulicy Piotrkowskiej 143 [ między ulicami Zamenhoffa i al. Piłsudskiego] odbędzie się wspólna manifestacja partii POLSKA PATRIOTYCZNA, partii ZMIANA i stowarzyszenia WIERNI POLSCE SUWERENNEJ.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/05/24/manifestacja-przeciw-pelzajacemu-zamachowi-stanu-pis/

  Na manifestację zaproszeni są wszyscy, niezależnie od światopoglądu i przynależności partyjnej, którym zależy na suwerenności, dobrobycie i przestrzeganiu praw Polaków. Fakt, że prawa te są zagrożone, i że podejmowane są próby zastraszania Polaków oraz wykluczania z życia publicznego osób o poglądach innych niż poglądy aktualnie rządzących – pokazuje ostatnie aresztowanie Mateusza Piskorskiego, przewodniczącego partii Zmiana, pod bzdurnym zarzutem szpiegostwa.

  Manifestacja – pierwsza z całej serii, jest czynem w obronie suwerenności Polski oraz obronie konstytucyjnych praw Polaków, jest dowodem, że naród polski jest świadom i gotów bronić swoich praw, określonych literalnie w art.1 i art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
 • @PontoSarmata 17:39:56
  Mam nadzieje że będzie ich więcej niż na innych tego "typu" manifestacjach.Ostatnio zmieścili się do jednego fiata 126p. którym to furmanił D.Kosiur.

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.350859078439266.1073741825.350858821772625/504092979782541/?type=3

  ps.
  a tak na marginesie gdzie oprócz naszego portalu i portalu WPS-owcow można poczytać o tym szpiegu.Bo nawet na ich portalach jest komentarzy wszystkie dwa.
  No i oczywiście zapomniałem jest tego sporo na portalach kończących się na ru.
  https://youtu.be/NwYkDJztFfI
 • @Husky 18:08:24
  Czy możesz podać dowody, że M. Piskorski jest szpiegiem? W mojej ocenie aresztowano go prewencyjnie aby nie doszło do happeningów Zamiany, w związku z tarczą antyrakietową i szczytem NATO. Są w Polsce ludzie, którym nie podoba się konfrontacyjna polityka wobec Rosji. Wkurzamy ją naszych braci - Czechów i Słowaków. Stabilności w regionie na tak konfrontacyjnej polityce się nie zbuduje.
 • @Husky 18:08:24
  Komentarz ukazał się nawet na portalu bardzo życzliwym wobec aktualnej władzy - np Racjonalista.pl.

  https://www.facebook.com/RacjonalistaPL/photos/pb.114368419365.-2207520000.1464107972./10153698424679366/?type=3&theater

  Musisz mieć świadomość, że gdyby nie doszło do majdanu to A. Duda nie byłby prezydentem RP. Obok afery taśmowej to właśnie entuzjazm PO do przewrotu na Ukrainie doprowadził PiS do władzy. Pamiętamy jak ostrożna w sprawie junty kijowskiej była ich kampania. A dziś to marnujecie. Przekonasz się jeszcze że miałem rację.
 • Cuda nad urną w Austrii. U nas przy wyborach samorządowych lepiej je zmanipulowali
  W Linzu, gdzie Hofer przegrał, frekwencja wyniosła 598%?

  http://blogpublika.com/2016/05/24/w-linzu-gdzie-hofer-przegral-frekwencja-wyniosla-598/
 • @PontoSarmata 18:36:38
  Gdybyście tak poczytali jakie były demonstracje na poprzednich szczytach NATO to przestalibyście chrzanić trzy po trzy i budować kolejną legendę kolejnego byłego posła.
  Śmieszne to i prawdziwe
  czy i tam zamykano PREWENCYJNIE
 • @PontoSarmata 18:46:22
  //Musisz mieć świadomość, że gdyby nie doszło do majdanu to A. Duda nie byłby prezydentem RP.//
  a gdyby doszło ? to kto by nim został ?
  Piskorski,Kosiur czy ktoś inny 8-)))
  w budowaniu teori spiskowych ścigacie się jak w formule 1
 • @Husky 19:05:58
  Ludzi nie wybierali na taką funkcję jam szef MON Macierewicza - Gandalfa szalonego. On był przecież schowany, rzadko się wypowiadał w kampanii. I nawet prof. Wolniewicz był tym zszokowany.
 • @PontoSarmata 19:09:34
  Tu masz odpowiedź, właśnie o takich tu piszę P.L :
  http://dd.neon24.pl/post/131837,kaczyzm-czyli-faszyzm

  to musi procentowc, musi, i tak trzymaj 8-))))))))
 • @Husky 19:18:13
  Czasy są nieciekawe. A pycha chodzi przed upadkiem.
 • @PontoSarmata 19:26:26
  Zgłupiał ten "PIS-owski naród", zgłupiał.
  Takiego tyrana uwielbiają
  ach
 • @PontoSarmata 18:36:38
  Hiszpanie o zatrzymaniu Mateusza Piskorskiego piszą wprost: Represje ze strony NATO wobec antywojennej opozycji:
  http://www.voltairenet.org/article191856.html

  Czesi również piszą o zatrzymaniu Mateusza Piskorskiego. "Koniec wolności słowa: polski polityk i publicysta Mateusz Piskorski zatrzymany"
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=75627

  Jeden z niemieckich portali określa Mateusza Piskorskiego mianem "znanego dysydenta" a jego zatrzymanie wiąże bezposrednio z postepujacym procesem militaryzacji Europy środkowo-wschodniej, prowadzonym od dłuższego czasu przez Stany Zjednoczone.
  http://www.nortexa.de/namhafter-dissident-mateusz-piskorski-inhaftiert/

  Mateusz Piskorski- pierwszy więzień polityczny IV RP
  More details about political repressions in Poland:
  Mateusz Piskorski- pierwszy więzień polityczny IV RP
  More details about political repressions in Poland:
  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xal1/v/t1.0-9/13256471_504092979782541_5228905457794487011_n.jpg?oh=420b00de017aa77d81246b38b3ae068e&oe=57DF9230&__gda__=1474064999_05e57677d83aa0678097a63244b31d57
 • @PontoSarmata 18:51:37
  Daniel Solis: Kto zwyciężył w Austrii? Bruksela!
  O rezultatach wyborów w Austrii dla Czech i innych państw europejskich, które w najbliższych latach wybiorą prezydenta i parlament. Dlaczego w Europie umacniają się siły zorientowane na obronę suwerenności kraju, skrajnie prawicowi populiści?
  Sputnik rozmawiał na ten temat z Danielem Solisem, analitykiem, w przeszłości jednym z założycieli Partii Zielonych w Czechach.
  23 maja, kiedy poinformowano o rezultatach wyborów w Austrii, premier Czech Bohuslav Sobotka napisał na Facebooku: „Dzisiejsze ostateczne rezultaty wyborów w Austrii przyniosły mi wielką radość”. Analityk Daniel Solis w wywiadzie dla Sputnika zaznaczył, że jeszcze jest za wcześnie na radość. Po pierwsze — różnica między liderem Wolnościowej Partii Austrii Norbertem Hoferem a byłym szefem Zielonych – Zielonej Alternatywy — Alexandrem Van der Bellenem wyniosła poniżej 1%. Stało się to możliwe dzięki głosom nadesłanym korespondencyjnie. Ale nie to jest najważniejsze. Głosowanie w Austrii miało charakter protestu przeciwko rządzącemu establishmentowi zorientowanemu na Brukselę.
  — Praktycznie połowa wyborców, którzy oddali swój głos na Hofera, głosowała, kierując się patriotycznymi pobudkami, na zachowanie swojego kraju, jego suwerenności, przeciw „szeroko otwartym drzwiom” dla migrantów. I choć formalnie wygrał Alexander Van der Bellen, gigantyczny sukces jego konkurenta jest jaskrawym przykładem niezadowolenia z polityki Brukseli, które odczuwają ludzie nie tylko w Austrii, ale i w Czechach, w ogóle w Europie. Mówię głównie o tym, że europejskie władze nie mogą rozwiązać kryzysu migracyjnego, o narzucaniu państwom obowiązkowych limitów na uchodźców. W ubiegłym roku w ośmiomilionowej Austrii wniosek o azyl złożyło 90 tys. migrantów. To dość duża liczba dla tego kraju. Jednym słowem, uważam, że za sukces Norbert Hofer, zdecydowanie nastrojony przeciw jeszcze głębszej eurointegracji, migrantom, powinien przede wszystkim podziękować kierownictwu Unii Europejskiej, jego niezgrabnej w rzeczywistości polityce europejskiej.
  — Może teraz Unia Europejska wyciągnie wnioski?
  — Bruksela nie wyniesie z tego żadnej lekcji. Upiera się, wbrew interesom większości obywateli 28 państw członkowskich. Ta droga prowadzi w przepaść. Do coraz większego rozziewu między decyzjami Brukseli a tym, czego naprawdę chcą ludzie. Przewiduję bardzo przykre niespodzianki w wyborach parlamentarnych i prezydenckich w najbliższych latach we Francji i Niemczech. Już teraz w sondażach opinii publicznej w Holandii wygrywa skrajnie prawicowa partia Geert Wildes. Ci, których nazywamy „populistami”, „skrajną prawicą”, znajdują się dziś u władzy na Węgrzech, rośnie poparcie dla nich w Danii i Finlandii. Sytuacja w Czechach pod tym względem jest nietypowa. Prezydent Zeman w przeciwieństwie do premiera Sobotki ze wszystkich sił broni interesów narodowych Czechów. Można tę sytuację nazwać „prezydent versus rząd”. Interesujące jest to, że tych, którzy opowiadają się za suwerennością Czech, za zachowaniem tożsamości narodu czeskiego, zalicza się do „agentów rosyjskiej propagandy”, „agentów wpływów Kremla”. Te zarzuty, opłacone przez europejskie struktury medialne, rzucane są pod adresem naszego prezydenta. Próżne wysiłki! Jeśli w nadchodzących wyborach w 2018 roku Milosz Zeman wysunie swoją kandydaturę, to, moim zdaniem, na pewno wygra.
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160524/2912356/austria-wybory-populisci-ue.html
 • @PontoSarmata 19:09:34
  Ludzie wybierali PiS ze strachu, że "kozojebcy", "gwałciciele z nabrzmiałymi jądrami" zaleją Polskę.
 • @PontoSarmata 17:18:00
  Na Ukrainie zbankrutował Państwowy Fundusz Emerytalny.
  Deficyt w bilansie Funduszu Emerytalnego Ukrainy wyniósł 145 miliardów hrywien (5,8 mld. dol.), co świadczy o faktycznym jego bankructwie – powiedział ukraiński minister polityki społecznej Andriej Rewa w wywiadzie dla lokalnych mediów.
  Jednocześnie oskarżył swoich poprzedników o powstanie sytuacji kryzysowej.
  — Cały budżet Funduszu Emerytalnego wynosi 257 miliardów hrywien (10,3 mld. dol.), w tym 145 (5,8 mld. dol.) to dotacje z budżetu państwa. Czyli Fundusz Emerytalny jest bankrutem – zaznaczył minister.

  Według jego słów obecna sytuacja stawia pod znakiem zapytania współpracę między Ukrainą a Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
  --------------------------------------------------
  Okradli Donbas z funduszy emerytalnych nie wypłacając ponad dwa lata ludności Noworosji rent i emerytur i do tego jeszcze zbankrutowali?
 • @lorenco 20:58:09
  A mogli postawić na
  Zmiana/e
  a tak wyszli na idiotów i mają to co mają
  szkoda, bo to byłaby dobra
  ZMIANA
  8-))
 • @PontoSarmata 18:36:38
  "Robienie ulotek partyjnych ani wydruk flag nie jest przestępstwem..."
  Polskie media milczą w sprawie aresztu lidera "Zmiany" Mateusza Piskorskiego. Sputnik Polska wyjaśnia szczegóły w rozmowie z rzecznikiem prasowym partii Tomaszen Jankowskim.

  - Jak w tej chwili wygląda sytuacja?

  — Z tego co wiemy, sytuacja w tej chwili wygląda tak, że prawnicy Mateusza Piskorskiego planują złożyć zażalenie na postanowienie o areszcie. On sam znajduje się w tym momencie w areszcie śledczym przy ulicy Rakowieckiej na Warszawskim Mokotowie.
  Organizowane są różnego rodzaju akcje pomocy, bardzo dużo ludzi się zgłasza z chęcią wsparcia jego i nas.
  - A jak pan Piskorski się czuje?

  — Nie mam informacji. Ja na pewno do pana Piskorskiego nie dostanę jakiegokolwiek kontaktu, nie będę miał możliwości się z nim spotkać, jedynie prawnicy mogą udzielić jakiejkolwiek informacji.

  - A czy już wiadomo, kto będzie adwokatem Piskorskiego?

  — Na 100 % nie możemy potwierdzić. Natomiast w tym momencie, z tego, co wiem, ma trzech adwokatów.

  - Posiedzenie sądu w sprawie 3-miesięcznego aresztu trwało ponad 6 godzin, czy to znaczy, że ABW miało kłopot z określeniem zarzutów Piskorskiemu?

  — Ja mogę powiedzieć tyle, że na pewno miało kłopot, dlatego że cały ten materiał, który oni zabrali, jest kompletnie bez sensu w stosunku do stawianego Mateuszowi zarzutu.
  Dla mnie sprawa jest jednak groźna. Wiem doskonale, że żadnych materiałów, nawet jakichś poszlak, na ten zarzut, który stawiają Mateuszowi, nie mają gdyż takowych po prostu nie ma. Nie jest przestępstwem robienie ulotek partyjnych ani wydruk flag, a nam tego typu rzeczy zabrano: głośniki, dokumenty członków partii — ewentualnie tutaj są zagrożenia, bo agenci dysponują teraz bazą wszystkich osób, które zapisywały się do partii czy związku zawodowego… Mogą ich w jakiś sposób zastraszać… No i w związku z tym, że nie mają nie będą mieli na nic dowodów ani jak tego aktu oskarżenia napisać, my boimy się o życie Mateusza, bo wiemy, do czego są zdolni ci panowie.
  — Dlaczego Pana zdaniem Piskorskiego nie objęto aresztem domowym, a zamiast tego zatrzymano w areszcie na 3 miesiące?

  — Po to, żeby nie mógł kierować partią, po to, żeby nas rozbić jako ruch… A poza tym to ma też wymiar propagandowy, bo „Prawo i Sprawiedliwość" to taka partia, która uwielbia straszyć Rosją toteż teraz, kiedy zbliża się szczyt NATO, próbują oni przekonać Polaków, że muszą tutaj na stałe stacjonować amerykańskie wojska. Chcą stworzyć takie wrażenie, że jest jakiś wróg, że ma tu swoich agentów. Mateusz jest właśnie takim kozłem ofiarnym.
  Pierwszym dowodem na to, że sprawa jest czysto polityczna, a nie ma żadnych konkretnych przesłanek na to, żeby Mateusza zamknąć, jest to, że gdyby faktycznie istniał choćby cień dowodu na współpracę Mateusza z jakimkolwiek wywiadem to jeszcze w dzień zatrzymania rząd zorganizował by wielką konferecję prasową i pokazał filmy, zdjęcia itd.. by pochwalić się sukcesem. Znam praktykę rządu „Prawa i Sprawiedliwości", Mariusza Kamińskiego i ogólnie tych ludzi, i doskonale wiem, że skoro tego nie było do tej poryto już nie będzie.
  Ja jestem pozbawiony możliwości kontaktu ze strukturami partii, bo mi też zabrano laptopa, a jako sekretarz generalny byłem przecież na co dzień w kontakcie z ludźmi.

  - A co Państwo zamierzają robić dalej? Wiadomo, że dzisiaj deputowani Bundestagu oficjalnie wypowiedzą się w sprawie aresztu Piskorskiego.

  Będziemy uruchamiali ten temat na forum Europarlamentu, ale dla nas kluczowe jest to, żeby Polaków przekonać wewnętrznie, że nie można tych ludzi wybierać do władzy.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160524/2907479/Piskorski-areszt-ABW.html
  -----------------------------------------------------------
  Dlaczego PiS nie aresztuje KOD -owców, co czynią ciągle chryje i można stwierdzić, że są agentami od Sorosa?
  Ponieważ nie urządzają demonstracji przed ambasadą USA?
 • Aleksander Zacharczenko.
  Alexander Zacharczenko obiecał likwidację przedstawicieli każdej niezaproszonej misji zbrojnej.

  Szef DNR Alexander Zacharczenko po raz kolejny ostrzegł Kijów, że nie pozwoli przyjść na terytorium Republiki jakiejkolwiek zbrojnej misji. Zakharchenko powiedział również, że pretekstem prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko do wprowadzenia uzbrojonych policjantów, rzekomo w celu zabezpieczenia wyborów - nie jest godną przyczyną dla przywództwa DNR. Zauważył, że organy ścigania Republiki są uprawnione do zapewnienia bezpieczeństwa swoich własnych wyborów.

  "MWD DNR w pełni zagwarantuje bezpieczeństwo komisji wyborczych, kandydatów, wyborców, dziennikarzy, obserwatorów, jeśli chodzi o wybory. Zagraniczne misje wojskowe chce przeforsować Poroszenko przez Amerykanów, żeby nas okupować pod płaszczykiem wyborów. Jeszcze raz ostrzegam - każda zagraniczna misja wojskowa zostanie uznana za agresję przeciwko DNR. Taka misja przy pierwszej próbie wejścia na nasze terytorium, zostanie zaatakowana przez nasze siły zbrojne "- powiedział Zacharczenko.
  http://cs630022.vk.me/v630022244/357fd/LTc3USYoaVE.jpg
 • @kfakfa 15:51:29
  "Obydwa zdjęcia pochodzą z Stanisławowa (dziś Iwano-Frankiwsk.) Wczoraj odbył się tam marszu ku czci UPA, która ”walczyła” przeciwko niemieckim hitlerowcom. Na drugim zdjęciu widzimy zdjęcie z Stanisławowa zrobione podczas II wojny światowej. Ukraińscy ochotnicy oddają przysięgę wierności Hansowi Frankowi". -

  --- Wtedy Polacy i ich przedstawiciele byli jednoznacznie przeciw nazistom.
  A co robią władze naszego kraju?
 • @PontoSarmata 17:19:53
  "Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie". -

  --- Ja nie mam złudzeń, jeśli chodzi o politykę PiS.
 • @PontoSarmata 17:25:55
  "Xportal: Redzikowo zaszkodzi gospodarce". -

  --- Niestety nie tylko gospodarka gminy Redzikowo jest zagrożona.
 • @PontoSarmata 17:39:56
  "WPS: Manifestacja przeciw pełzającemu zamachowi stanu PiS". -

  --- Będę trzymał kciuki za powodzenie manifestacji :)
 • @PontoSarmata 18:36:38 and @Husky 18:08:24
  Gry 'w szpiega' to specjalność PiS-u.
 • @PontoSarmata 18:46:22
  "... entuzjazm PO do przewrotu na Ukrainie doprowadził PiS do władzy". -

  --- Myślę, że nie to było przyczyną wysokiego zwycięstwa wyborczego PiS. PO poparła - owszem - kijowską juntę, ale w tym czasie bardzo wielu aktywistów PiS uczestniczyło w tym poparciu i bezpośredniej pomocy (choć nie musieli, byli opozycją).
 • @PontoSarmata 18:51:37
  "Cuda nad urną w Austrii". -

  --- Wychodzi na to, że już nie tylko w Polsce dopuszczają się rządzący oszustw wyborczych. Ogarnia to całą Europę.
 • @Husky 19:05:58
  "... a gdyby doszło ? to kto by nim został? Piskorski, Kosiur czy ktoś inny". -

  --- Akurat M. Piskorski czy D. Kosiur prezentują znacznie więcej niż aktualne władze łącznie z opozycją.
  Gdyby startowali, poszedłbym do wyborów.
 • @lorenco 20:23:08
  "Jeden z niemieckich portali określa Mateusza Piskorskiego mianem "znanego dysydenta". -

  --- Rok temu pisali Niemcy o dr. M. Piskorskim, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/04/15/pisza-niemcy-o-mateuszu-piskorskim-i-jego-partii-zmiana/
 • @lorenco 20:44:38
  Daniel Solis: "Kto zwyciężył w Austrii? Bruksela! (...) Bruksela nie wyniesie z tego żadnej lekcji". -

  --- Tak, nie nauczy się niczego, może tylko 'efektywnej' pracy przy urnach wyborczych.
 • @lorenco 21:04:38
  "Na Ukrainie zbankrutował Państwowy Fundusz Emerytalny". -

  --- Będzie więcej bankructw na Ukrainie.
 • @lorenco 21:24:19
  Pytasz: "Dlaczego PiS nie aresztuje KOD -owców?" -

  --- No wiesz co?!
  Swoich aresztować?
 • @lorenco 22:20:40
  "Aleksander Zacharczenko". -

  --- Tak, nie można mieć złudzeń co do zachodnich misji.
  Już wystarczy, że smród się wlecze za OBWE.
 • @zygmuntbialas 00:43:05
  Panika na Bankowej: Rosja i Malezji rozpoczęły własne dochodzenie w sprawie tragedii "Boeinga"

  Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Malezji Najib Tun Cazac na marginesie szczytu Rosja - ASEAN w Soczi wywołali panikę wśród ukraińskich władz. Jak wiadomo, obaj przywódcy zgodzili się koordynować śledztwo w sprawie zestrzelonego nad Ukrainą "Boeinga" w ramach wspólnej grupy roboczej.

  Tun Razak po spotkaniu z Władimirem Putinem zauważył progres w pracy o "Boeingu", zestrzelonym w 2014 roku nad Donbasem. "Widziałem, że poczyniliśmy pozytywne kroki w kierunku sprawiedliwości dla rodzin i ofiar MH17, kiedy i rosyjski prezydent zgodził się, że nasze następne kroki zostaną ustalone i zostaną zaprezentowane wyniki badań wspólnej grupy w październiku" - powiedział w oświadczeniu zamieszczonym na stronie premiera. Wezwał również wszystkie strony, aby nie poddawać się spekulacji i nie wyciągnąć wniosków przedwcześnie. Jednocześnie Minister Transportu Malezji wysłał list do holenderskiej komisji ds. zbadania tragedii z Boeingiem, który zawiera prośbę o włączenie do struktury rosyjskich ekspertów.

  Na prośbę Petro Poroszenko, Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin skontaktował się przez telefon z sekretarzem stanu USA Jim Krreym i skarżył się, że Rosja przeciągnęła na swoją stronę Malezję. Klimkin zwrócił się Kerryego, wzywając go do podjęcia kroków w celu zakłócenia planowanego wspólnego dochodzenia przyczyn katastrofy Rosji i Malezji.

  Poroszenko i jego klika doskonale zdają sobie sprawę z braku rzeczywistych dowodów rosyjskiego zaangażowania w katastrofie "Boeinga" a zaangażowanie się Malezji w poszukiwanie prawdy na temat okoliczności, w których doszło do katastrofy samolotu, w którym Malezja poniosła najwieksze straty, jest uzasadnione.

  W rzeczywistości, ten krok Malezji wyraża nieufność do wyników dochodzenia, które przeprowadziła holenderska komisja śledcza.

  Gwałtowne odwrócenie kierunku Malezji w stronę Rosji, jest dość wymowne. Kuala Lumpur, chwalił gotowość Rosji w pierwszych dniach tragedii do udostepnienia malezyjskim badaczom wszystkich dostępnych informacji. Malezja podkreśliła, że w grupie dochodzeniowej w sprawie tragedii zostali uwzględnieni rosyjscy eksperci. Jednakże dowodów nie przeprowadzono. Komisja holenderska nie ma żadnego rosyjskiego eksperta i ignoruje wszelkie wnioski właściwych organizacji rosyjskich, które prowadziły własne niezależne dochodzenie w tej tragedii. Mówimy tu w szczególności o raporcie słynnej korporacji "Almaz-Antey", która drogą eksperymentalną odtworzyła katastrofę "Boeinga". Jednak raport został zignorowany przez badaczy z Holandii.

  Niezadowolenie z przebiegu dochodzenia, doprowadziło do inicjatywy premiera Malezji ustanowienia wspólnego zespołu do zbadania przyczyn katastrofy "Boeinga".

  Ledwie co goście odjechali ze szczytu w Soczi, a minister transportu Malezji LIOU Tiong Laya wysłał list do holenderskiej komisji śledczej z wymogiem dołączenia do wszystkich grup ekspertów, przedstawicieli z Rosji.

  Fakt ten wywołał panikę w Kijowie, gdzie zrozumiano, że odmowy Malezji tego wniosku nie może być - grozi międzynarodowy skandal a dopuszczenie rosyjskich ekspertów budzi w Kijowie lęki.

  Taka drastyczna i nieodpowiednia reakcja Poroszenko i ministra Klimkina pokazuje tylko, że na Ukrainie boją się ujawnienia wszystkich szczegółów tragedii, która może wskazywać na zaangażowanie Kijowa.

  Nie wiadomo, jaka będzie reakcja na inicjatywę Malezji w Waszyngtonie. Ze względu na możliwość uczestnictwa ekspertów Rosji w holenderskiej komisji śledczej, Rosja i Malezja postanowiły ogłosić wyniki własnego śledztwa w październiku 2016 r.
 • @zygmuntbialas 00:46:30
  To Zygmuncie BARDZO celnie podsumowałeś!
 • @lorenco 00:53:19
  Zapomniałem podać źródło: za АнтиМайдан
  I zdjęcie obu przywódców Malezji i Rosji z niedawnego szczytu ASEAN

  https://pp.vk.me/c631422/v631422466/2a4eb/fVjQCcQqdUI.jpg
 • @zygmuntbialas 00:49:11
  Nie wiem cóś się stało czy cóś?

  Stoltenberg radykalnie zmienił retorykę i wezwał do dialogu z Rosją.

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg nagle mówił o niechęci do nowej zimnej wojny, a o dialogu z Rosją.

  We wtorek, po spotkaniu z premierem Włoch Matteo Renzi sekretarz generalny NATO powiedział, że NATO nie chce powrotu do zimnej wojny i jest zainteresowany w dialogu z Rosją -raport TASS.

  "Dążymy do konstruktywnego podejścia. NATO nie chce powrotu do zimnej wojny i jest zainteresowany w dialogu z Federacją Rosyjską "- powiedział Stoltenberg.

  Zauważył, że przed zadaniem NATO jest zapewnienie bezpieczeństwa, w tym ochrony przed zagrożeniami terrorystycznymi, "poza granicami państw członkowskich."

  Zaledwie kilka dni temu Stoltenberg zapowiedział "kluczowym" szczyt NATO w Polsce w połowie lata, na którym rzekomo miał być to "wyraźny sygnał" dla Rosji.
  http://www.novorosinform.org/news/53513

  No i drugie doniesienie:
  Departament Stanu "dopuścił" wspólną operację Rosji i Stanów Zjednoczonych przeciw terrorystom w Syrii
  http://www.novorosinform.org/news/53516
 • @lorenco 00:53:19
  Malezja po dwóch wypadkach jej boeingów nie ma innego wyboru, jak tylko zwrócić się do Rosji. Jeśli chodzi o lot MH 17, to zajmowałem się bliżej tą sprawą. Mój pogląd:
  --- nie uczestniczyła w tym Rosja;
  --- nie brali udziału donbascy powstańcy;
  --- wchodzi w rachubę pomocnictwo Kijowa;
  --- w sumie sprawcy należy szukać gdzie indziej; mam swoje dwa typy, ale dowodów żadnych.
 • @lorenco 01:13:37
  "Stoltenberg radykalnie zmienił retorykę i wezwał do dialogu z Rosją". -

  --- Chyba nic się nie stało. Stoltenberg nie jest żadną osobowością.
  To jest tak, że tylko politycy naszego kraju grają na trąbce, czasem na fujarce. Zachodni politycy grają w orkiestrze. Są różne tony; zwolennicy wybierają te, które są im miłe.
 • @zygmuntbialas 00:20:11
  Ciekawe, czy zdołają złamać w więźniu, d.ra Mateusza Piskorskiego, byłego posła na sejm RP, rzecznika partii Samoobrona, bliskiego współpracownika Ś.p. Andrzeja Leppera, który to przewodniczący tej partii, marszałek, sejmu, minister rolnictwa, wicepremier rządu PIS LPR SAMOOBRONA, "powiesił się " w piątek po południu aby dopiero w poniedziałek można było przeprowadzić badania nad zwłokami?
 • @lorenco 01:29:05
  Nie sądzę, by dało się złamać M. Piskorskiego :)

  W związku z moją 5-diową przerwą w aktywności blogerskiej (od 25 do 29 maja) napiszę do Ciebie za około 24 godziny e-mail :)
 • @zygmuntbialas 01:25:33
  Hehehe, ja jestem pewien, że to w ostateczności sprawka kijowskiej junty, nie jestem tylko pewien, kto za sznurki pociągnął.
  Ten hiszpański kontroler lotów, pełniący tego dnia dyżur na kijowskim lotnisku, zniknął jak kamfora.
  Nie pamiętam: ten pierwszy malezyjski samolot odnalazł się w końcu, czy nie?
 • @zygmuntbialas 01:34:38
  OK. Czekam.
  A tu nowy film "Donbas na linii ognia" wiosna 2016.
  https://youtu.be/d3R66QveByc
 • @lorenco 01:40:56
  "... pierwszy malezyjski samolot" nie odnalazł się.
  Pamiętaj przy tym (a wiem, że znasz sprawę) o zapiskach I. Striełkowa (to nie jest człowiek, który splata).

  Piszesz: "... to w ostateczności sprawka kijowskiej junty". -
  --- Tak, zapewne miała swój udział. Nie jestem przy tym przekonany, że junta miała odpowiedni samolot.
 • @lorenco 01:51:21
  "film "Donbas na linii ognia". -

  --- Długi film, ponad 2 godziny.
  Może będzie wersja niemiecka, więc streściłbym.

  Jutro postaram się opublikować tekst o handlu organami na Ukrainie.
  Jeśli nie zdążę przetłumaczyć całości, to z konieczności zamieszczę niepełny tekst.
 • @zygmuntbialas 02:03:00
  Tak czy inaczej, samolot się roztrzaskał w celu obwinienia Rosji. Może nie tylko ten jeden.
 • @lorenco 02:24:30
  "... samolot się roztrzaskał w celu obwinienia Rosji. Może nie tylko ten jeden". -

  --- Tak, nie tylko ten jeden.
 • @zygmuntbialas 02:29:28
  Cyberberkut wszedł w pocztę deputowanego Wierchownej Rady Ukrainy,
  Кота Андрея Богдановича (andrijkit@ukr.net). Z jego korespondencji wynika, że Ukraina dostarcza broń ISIS oczywiście za błogosławieństwem swego pana USA, brońoczywiście skierowana przeciw Rosjanom:
  Tłumaczenie poprzez google, nie mam czasu poprawiać:

  CyberBerkut: email hackingu zastępca Rady Najwyższej Ukrainy - Ukraina dostarczane broni LIH

  Mamy CyberBerkut, uzyskał dostęp do skrzynki pocztowej zastępca Rady Najwyższej Kota Andrei Bogdanowicz (andrijkit@ukr.net~~HEAD=pobj). Pełna wersja filmu o hackingu i pracy ze skrzynką pocztową, można przeglądać oddzielnie. Poniżej prezentujemy najciekawsze list.

  W piśmie tym, że mówimy o tym, że Ukraina jest w interesie Stanów Zjednoczonych działa jako pośrednik w dostawach broni z Europy Wschodniej do Arabii Saudyjskiej. W tym przypadku, pismo mówi, że będzie on używany w Syrii przeciwko Rosji, a najwyraźniej terrorystyczna organizacja LIH:

  POL: "Pozdrowienia! Jeśli chodzi o Twoje pytanie o technikę Saudyjczyków. Oskilki to przejdzie przez Syrię, gdzie Amerykanie są bardzo zaniepokojeni tajemnicy względnej. Kiedyś miałem rozmowę z Bernardem Hudson - omówione warunki naszej wizyty w Er Rijadzie. Musimy się upewnić, że nasze propozycje morskie były gotowe przed upływem tego czasu. A wraz z europejskimi partnerami, wszystkie problemy zostaną rozwiązane przez Amerykanów. Dla nas tylko podpisać umowę w odniesieniu do technologii, w którym momencie Amerykanów Saudyjczyków i odsprzedać. Patrzyłem poprzednią listę - tam i zbiorników, i grad, a ACS - Rosjanie wkrótce będzie gorąco! Ogólnie rzecz biorąc, oczekuję sugestie na morzu w najbliższej przyszłości ".

  RBM (oryginalna) "Vіtayu! W napędowy tvogo schodo mocy tehnіki dla sauditіv. Oskіlki Won prohoditime przez Sirіyu tam amerikantsі Duzhe zanepokoєnі schodo zberezhennya taєmnitsі. I znovu Mav Rozmova s ​​Bernard Hudson - omówione umysłach nashogo vіzitu do EF-Rіyadu. Potrіbno zrobiti więc mieszkańcy nashі ofshornі Propozycje tsogo godzinę przed gotovі boule. A partnerzy s єvropeyskimi OAO Cała władza virіshuyut amerikantsі. W trosce o nasze tіlki oformiti schodo tehnіki na jaka vkazhut amerikantsі, ja pereprodati Saudyjczyków. I divivsya poperednіy perelіk - tam zbiorniki, i grad i Sau - wkrótce rosіyanam garjachego bude! Zagalom młotkiem od ty propozitsіy na morzu nayblizhchim godzinę. "

  My po raz kolejny zwrócić uwagę świata na obłudną politykę Kijowa i Waszyngtonu, by być "siać i stworzyć" nowego ogniska demokracji na całym świecie, tak długo, jak społeczność międzynarodowa zaczyna wyciągnąć właściwe wnioski i przestać patrzeć na politykę USA i Ukrainy " przez różowe okulary! "
  Film:
  https://vk.com/antimaydan?z=video251480481_456239025%2F798d28f03af367fc2b%2Fpl_post_251480481_136
  I drugi, o tym jak weszli w email:
  https://vk.com/antimaydan?z=video251480481_456239026%2F6da763a5ac458fc623%2Fpl_post_251480481_136
  Oryginalny tekst:
  АнтиМайдан

  Kiber Berkut

  КИБЕРБЕРКУТ: взлом почты депутата ВР Украины – Украина поставляет оружие ИГИЛ

  Мы, КиберБеркут, получили доступ к почтовому ящику депутата Верховной Рады Кота Андрея Богдановича (andrijkit@ukr.net). Полную версию видео взлома и работы с почтовым ящиком вы можете посмотреть отдельно. Здесь же мы представляем наиболее интересное письмо.

  В данном письме речь идет о том, что Украина в интересах США выступает посредником в поставках оружия из стран Восточной Европы в Саудовскую Аравию. При этом, в письме говорится о том, что оно будет использовано в Сирии против России, и по-видимому террористической организацией ИГИЛ:

  РУС: «Приветствую! По поводу твоего вопроса относительно техники для саудитив. Оскилки она будет проходить через Сирию, там американцы очень обеспокоенные относительно сохранения тайны. Я опять имел разговор с Бернардом Хадсоном – обсудили условия нашего визита к Ер-рияду. Нужно сделать так, чтобы наши офшорные предложения были до этого времени готовые. А с европейскими партнерами все вопросы решают американцы. За нами только оформить соглашение относительно техники, на которое укажут американцы, и перепродать саудитам. Я смотрел предыдущий перечень – там и танки, и грады, и САУ – скоро россиянам будет горячо! В целом, ожидаю от тебя предложений по оффшорам в ближайшее время».

  УКР (ОРИГИНАЛ): «Вітаю! З приводу твого питання щодо техніки для саудитів. Оскілки вона проходитиме через Сирію, там американці дуже занепокоєні щодо збереження таємниці. Я знову мав розмову з Бернардом Хадсоном – обговорили умови нашого візиту до Ер-Ріяду. Потрібно зробити так, щоб наші офшорні пропозиції були до цього часу готові. А з європейськими партнерами всі питання вирішують американці. За нами тільки оформити угоду щодо техніки, на яку вкажуть американці, і перепродати саудитам. Я дивився попередній перелік – там і танки, і гради, і САУ – скоро росіянам буде гаряче! Загалом, чекаю від тебе пропозицій по офшорах найближчим часом».

  Мы еще раз обращаем внимание мировой общественности на лицемерную политику Киева и Вашингтона, которые будут «сеять и создавать» все новые очаги демократии по всему миру до тех пор, пока мировая общественность не начнет делать правильные выводы, и перестанет смотреть на политику США и Украины «через розовые очки»!
  ==================================
  A Polacy na siłę muszą się "przyjaźnić" z takimi szubrawcami
 • @lorenco 02:48:47
  "... Z jego korespondencji wynika, że Ukraina dostarcza broń ISIS oczywiście za błogosławieństwem swego pana USA,...". -

  --- Tak, są na ten temat wzmianki w niemieckiej prasie.

  "A Polacy na siłę muszą się "przyjaźnić" z takimi szubrawcami". -
  --- "muszą" - to bardzo smutne!
 • @zygmuntbialas 02:54:47
  Niedługo znajdziesz się w neonowskiej piwnicy, choć piszemy tu o ważnych sprawach.
  Ważnych także dla Polski i Polaków.
  Ponad 2800 odsłon przy niecałych dwustu dla peanów na temat PiS i Dudy.
  Łubudubu, łubudubu...
  Dobranoc, Miłych Snów :)
  http://cs631222.vk.me/v631222411/28fda/iGOOpqPF4yw.jpg
 • @lorenco 03:33:11
  "... w neonowskiej piwnicy,...". -

  --- Powyższy tekst był ustawiony nie w czołówce, lecz na 7. pozycji, więc wnioskuję, że Astra wraca do łask. Dobrze, że nie kto inny, bo znowu będę stąd wywalony.

  Miłego dnia :)
 • @zygmuntbialas 03:42:58
  :))) Pzdr.
 • Rezuny, Żydy, Jukraińce, Ruskije i zwykłe ljudi.
  Od pewnego czasu pracuję z Ukraińcami.
  Zmieniają się- wiadomo, wiza.
  Ale ci z ktorymi na codzień rozmawiam mówią mn.w. jedno:
  nie wierzę ani w zub naszym i waszym politykom. U was wojna przez zdrajców zwykłego narodu.
  Ci mają w rzopie mnie i ciebie i wszystkich.
  Tak jak króle i cary szczuły i wykorzystywały Kozaków, tak teraz Putin z jednej a tryzubowce z drugiej szczują swoich na wszystkich innych.
  A nienawiścią sie nie najesz.
  U nas w tieliewidieni większa swoboda cziem u was.
  U nas walą równo , nawet i po jewriejach czasem dosłownie, po pysku.
  A dla nas jedno łuczsze- to , ze możemy ujechać tuda, zarabotać szto nibudź i wiernut damoj.

  I jeszcze jedno.
  pytali mnie- wszyscy!!- jak możliwe przeżyć w Polsce za pieniądze, jakie zarabiacie, przy naszych cenach?
  A ja niezmiennie odpowiadam: macie Matke Bożą w Kazaniu i wspólną w Ostrej Bramie.
  A my mamy Jeszcze na Jasnej Górze.
 • @brian 13:09:05
  Ukraince co to za nacja ?. :http://rebelya.pl/forum/watek/74758/
 • @Repsol 12:46:16
  Witam Cię :)

  Jeszcze może uda mi się przed dłuższą przerwą opublikować notkę około godziny 03:00 po północy.

  Pozdrawiam.
 • @brian 13:09:05
  Witam :)

  Interesujące uwagi i spostrzeżenia Ukraińców, na przykład:
  "pytali mnie- wszyscy!!- jak możliwe przeżyć w Polsce za pieniądze, jakie zarabiacie, przy naszych cenach?"
 • @Repsol 14:01:49
  Przenoszę fragment tekstu:
  "Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa".
 • @zygmuntbialas 16:30:04
  Jak im ceny podniosą do naszych a to jest warunek aby dostać następną transzę pożyczki z MFW, to nie będą pytać więcej.
 • @lorenco 01:44:58
  "Jak im ceny podniosą do naszych...". -

  --- Ale też - sądzę - jest to problem naszej biedy, o której możemy nie wiedzieć.
  Miałem Ci napisać parę słów. Nie zdążyłem. Postaram się wysłać niezbyt długi e-mail około południa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej