Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 26.05.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziwny, szokujący jest ten film - pisze autor tekstu zamieszczonego w portalu quer-denken.tv. - Człowiek, którego widzimy tylko z tyłu, opowiada coś niepojętego.

Jest to były agent SBU, który widział, jak lekarze pobierali narządy mężczyzn, kobiet i dzieci, gdy ich ciało było jeszcze żywe, gdyż w innym przypadku organy byłyby nienadające się do przeszczepów.

Ofiarami byli lekko ranni żołnierze ukraińscy lub cywile, którzy czasowo stracili przytomność. Nie możemy wiele powiedzieć o prawdziwości zeznań, jednakże film możemy znaleźć na YouTube, a mężczyzna wymienia nazwiska i miejsca zdarzeń:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JFVkLkFi0IY

 

00:22' - Zeznający twierdzi, iż jest agentem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). W grudniu 2014 roku został wysłany do strefy ATO z grupą lekarzy, zwaną 'The Group of Emergency and Intensive Care'. Został przeszkolony w Kramatorsku, a następnie włączony do grupy lekarzy. Wszyscy otrzymali nowy zachodni sprzęt medyczny i nową broń.

Mówi mężczyzna na filmie, że płk Michenko tłumaczył, iż wielu ukraińskich żołnierzy chce oddać swe organy po śmierci, by rodzina otrzymała za nie pieniądze. Jednak później rozmówca zauważył, że organy były pobierane z żyjących jeszcze ludzi, w tym cywilów, także kobiet i dzieci.

Za każdą osobę, której usunięto narządy, pobierał agent 170 dolarów. W swych zeznaniach mówi on kilkakrotnie o tym, że pobierane były nie tylko organy wewnętrzne, takie jak nerki, wątroby czy śledziony, lecz także oczy, skóra czy kości.

02:24' - Profesjonalna transplantolog, Holenderka Elisabeth Debruk wymagała od współpracujących przestępców, by pobierali narządy od żywych jeszcze ludzi bez ich zezwolenia. Często pobierano organy z ciał osób cywilnych, w tym dzieci. W ciągu 5 do 7 minut można było wyciąć obie nerki lub inne organy rannego człowieka. Holenderka umieszczała je następnie w specjalnych pojemnikach i przekazywała przez agentów SBU Sandrze Roelofs, żonie Micheila Saakaszwilego.

 

Micheil Saakaszwili wraz z żoną Sandrą Roelofs

Mężczyzna wymienił w swym zeznaniu miasta Kramatorsk i Debalcewo. Powiedział, że wiele organów zostało pobranych w sektorze C w pobliżu tych miast. Tylko w ciągu jednego dnia, w lutym 2015 roku, w miejscu, gdzie pracował z Elisabeth Debruk, usunięto 23 pary nerek oraz wątroby i śledziony.

03:13' - Ciała ludzi, pozbawionych narządów, ładowane były do pociągów, a następnie zawożone do Artemowska. Tam pochowane były w masowych grobach. Mówi agent, że generałowie i bezpośredni wykonawcy zarobili w Debalcewie grube pieniądze.

04:17' - Rozmówca zapewnia, że rozumie mowę w języku angielskim. Słyszał rozmowę telefoniczną Elisabeth Debruk z Sandrą Roelofs, która była faktyczną szefową przedsięwzięcia. Sandra Roelofs powiedziała zeznającemu agentowi, że jeśli zaistnieją jakieś problemy przy pobieraniu narządów, to powinien się skontaktować z płk. Władimirem Michenko, a jeśli wystąpią poważne trudności, to powinien to zgłosić wicedyrektorowi SBU, gen. Aleksandrowi.

04:41' - Micheil Saakaszwili odwiedził 22 kwietnia ub.r. przestępczą grupę lekarzy i agentów. Elisabeth Debruk towarzyszyła Saakaszwilemu we wszystkich spotkaniach w Kramatorsku i Lisiczańsku. Po jego wyjeździe liczba zabójstw dramatycznie wzrosła. Krewni zabitych nie otrzymywali zaś żadnych pieniędzy. Informowano, że ich synowie i mężowie zaginęli.

06:00' - Agent objaśnia, co stało się w pobliżu miasta Opasnoje. Elisabeth Debruk zamordowała 12-letnią dziewczynkę, która z powodu eksplozji straciła chwilowo przytomność. Holenderka pobrała od niej nerki i śledzionę, a także od jej ojca, który nie był ranny. Nazywał się Władimir Laszewski (agent zapamiętał nazwisko, gdyż miał w ręku jego paszport). Także zraniona matka trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej organy.

06:40' - Rozmówca twierdzi, że był świadkiem okrutnego ludobójstwa. Był wstrząśnięty, choć sam brał w tym udział. 04 czerwca ub.r. napisał wymówienie. Zaproponowano mu wtedy odpoczynek i awans po powrocie.

07:24' - Rozmówca nie zgadza się na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Udaje mu się zbiec.

09:00 - "Wiem, że jestem winny - mówi zeznający. - Zasłużyłem na ciężką karę". Agent twierdzi, że ludobójstwo w Donbasie trwa nadal.

 

Przetłumaczył /streścił: Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //quer-denken.tv/ukraine-massenmorde-unter-den-zivilisten-wegen-organjagd/

 

* * * * * * *

 

 

Następną notkę opublikuję za 5 lub 6 dni.

Zygmunt Białas.

KOMENTARZE

 • @All
  To ci dopiero optymizm!!!
  Z portalu salon24.pl:
  "Po Brexicie to Niemcy i Polska będą rządzić w UE"
  "Gdyby doszło do Brexitu, najwięcej wspólnych interesów w kształtowaniu przyszłych relacji w UE będą miały Niemcy i Polska, nie Niemcy i Francja - uważa Sławomir Dębski, dyrektor PISM. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych przedstawił raport "Relacje Unia Europejska - Wielka Brytania po ewentualnym Brexicie".
 • All (II)
  Z blog.pl:

  ~Tiamat, 25 maja 2016 o 12:43

  Wiesci z Syrii 24/05/16

  ISIS Probowal sie dostac do Palmiry i Homs
  Wieczorem 23 ISIS zaatakowal okolice na wschod od Furqlus, miasto na autostradzie miedzy Homs i Palmira.
  Po kilku utarczkach, oddzialy armii syryjskiej (SAA – 11 i 18 -ej dywizji w koncu zdolaly odeprzec ataki ISIS. W czasie walk oddzialy SAA – syryjskiej armii zniszczyly uzbrojony pojazd bojowy ISIS (VBIED) i dwie furgonetki uzbrojone w wiezyczki z karabinami maszynowymi.
  Zrodla wojskowe podaja, ze zginelo okolo 20 bojownikow ISIS w czasie ataku ISIS. Z drugiej strony , 5 zolnierzy syryjskiej armii SAA zostalo rannych ale nikt nie zginal.
  Od 1-go maja Panstwo Islamskie niemal codziennie przeprowadzalo ataki we wschodnim Homs. Przewaznie pod oslona nocy, zeby uniknac atakow z powietrza.
  Dokladnie miesiac temu ISIS zniszczylo gazownie kolo Furklus.
  Niemniej jednak, wazna autostrada i droga transportowa do Palmiry pozostaja czynne i sa bezpieczne pomimo natarczywych prob ISIS zeby ja odciac, link:

  https://www.almasdarnews.com/article/isis-night-raid-furqlus-eastern-homs-repelled-syrian-army/
 • @ ALL (III)
  Z blog.pl:

  ~Tiamat, 25 maja 2016 o 12:46

  Palmira zostala calkowicie odminowana, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=mairWKyD9Ts
 • @All (IV)
  Niemcy o zwolnieniu Nadii Sawczenko:
  " Russland lässt ukrainische Kampfpilotin Sawtschenko frei
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten | Veröffentlicht: 25.05.16 14:10 Uhr
  Russland hat die ukrainische Kampfpilotin Nadja Sawtschenko nach zweijähriger Haft entlassen. Im Gegenzug ließ die Ukraine zwei festgehaltene Russen frei".

  "Rosja uwalnia ukraińską pilot Sawczenkę.
  Rosja zwolniła po dwóch latach aresztu ukraińską pilot Nadię Sawczenko. W zamian Ukraina uwolniła dwóch Rosjan.
 • @All (V)
  Rozmowa w salon24.pl:

  @MNIETEK: "Skończysz jak piskorski".
  Zygmunt Białas: "Nie mam informacji o tym, iż nie wolno krytykować SBU. Zeznanie agenta jest w sieci i zostało już przetłumaczone na wiele języków".

  @KABAS: "A co pan myśli o Piskorskim? Jest też ofiarą knowań bliżej nieokreślonych kół?"
  Zygmunt Białas: "Te "nieokreślone koła" są dość określone.
  Wyraziłem swe zdanie o dr. Mateuszu Piskorskim w notce", link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/05/21/co-sie-dzieje-w-polsce-21-05-2016/
 • Łamanie praw człowieka i tortury na Ukrainie
  Podkomitet Narodów Zjednoczonych do spraw Zapobiegania Torturom (SPT) zawiesił swoją wizytę na Ukrainie po odmowie dostępu ze strony kijowskiej junty do miejsc w różnych częściach kraju, gdzie przetrzymywani są ludzie aresztowani przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy SBU.

  http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=54041#.V0cPqTV9601

  Na zdjęciu poniżej widać zwłoki mężczyzny, który został uprowadzony przez SBU z komisariatu i torturowany kilka godzin, aż do śmierci. Według żony zatrzymanego, ciało zamordowanego było jak jeden ogromny siniak .... Wydarzyło się to w 2014 r. we wschodniej części Ukrainy. To tylko jeden z tysięcy przypadków tortur wobec obywateli ukraińskich przez siły junty.

  https://www.sott.net/image/s11/237399/large/Report_tortures_Ukraine_300x27.jpg
 • Irak - Faludża - walki o miasto z ISIS
  Uderzenie rakietowe na pozycje rebelii państwa islamskiego z 24 maja, widok z drona

  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1182507511781567/?type=2&theater
 • "Rzeczpospolita": Mateusz Piskorski - pierwszy więzień PiS
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-mateusz-piskorski-pierwszy-wiezien-pis/zbnjrk
 • Xportal: Syria: Pstrokaty sojusz rusza na Rakkę
  Ruszyła ofensywa na Rakkę, syryjskie miasto wykorzystywane przez tzw. "Państwo Islamskie" w charakterze "tymczasowej stolicy". Prowadzi je koalicja zbrojnych ugrupowań znana jako Siły Demokratycznej Syrii. Trzon jej sił stanowią kurdyjskie oddziały peszmergów. Ponadto w jej skład wchodzą m.in. milicje asyryjskich chrześcijan oraz bandy "syryjskiej opozycji". Nacierający zajęli pozycje w odległości 50-60 kilometrów od Rakki. Atak na miasto ma nastąpić jednocześnie z trzech stron i odciąć dżihadystów od granicy Turcji.

  Siły Demokratycznej Syrii współpracują ze Stanami Zjednoczonymi. 24 maja gotowość włączenia się Rosjan do operacji zgłosił przebywający wówczas w Uzbekistanie minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zgłosił gotowość włączenia się Rosji do operacji odbijania Rakki i skoordynowania działań sił rosyjskich z oensywą rozpoczętą przez pstrokaty sojusz.

  – Jesteśmy gotowi do takiej koordynacji. (...). Istnieje dziś możliwość takiej koordynacji. (...). Rakka jest jednym z celów koalicji antyterrorystycznej, wraz z Mosulem w Iraku. Jesteśmy przekonani, że można byłoby wyzwolić te miasta skuteczniej i szybciej, gdyby wojskowi koordynowali wcześniej swoje działania. – oświadczył Ławrow.

  Komentarz Redakcji: Tzw. "Państwo Islamskie" nieuchronnie kończy swój żywot. W tej sytuacji Amerykanie starają się, aby kontrolę nad syryjską muhafazą ar-Rakka przejęły po dżihadystach zbrojne ugrupowania wrogie władzom w Damaszku, tak, by uniemożliwić wyzwolenie tej części terytorium Syrii przez Syryjską Armią Arabską i jej sprzymierzeńców i tym samym znaczne przybliżenie końca wojny syryjskiej. Zgodnie z warunkami zawieszenia broni zawartego pod patronatem ONZ syryjskim wojskom wolno bowiem atakować i likwidować zbrojne bandy "Państwa Islamskiego", ale nie zbrojne bandy tzw. "umiarkowanej syryjskiej opozycji". (A.D.)

  http://xportal.pl/?p=25661
 • Libia, Trypolis - tamtejsza służba zdrowia jest ledwie cieniem tej z czasów płk. Kaddafiego
  Niewłaściwie podany lek spowodował śmierć dwójki dzieci oraz wprowadzenie trzech innych w śpiączkę. Szpital pośród krzyków matek na korytarzu. 24 maja.

  https://www.facebook.com/Alestekhbarat.Allibiya/videos/1008948249140310/?video_source=pages_finch_main_video

  Radek Sikorski podróżował do Libii w czasie arabskiej wiosny. Zachęcał nawet Bolka do wykładów pro-demokratycznych w tym kraju. Oto ich dzieło.
 • Majdan a zwycięsto PiS
  Polemika z Zygmuntem Białasem i Lorenco. Głos do dyskusji o przyczynach wygranej wyborów przez PiS.

  W poprzedniej notce, na forum, nie zgodziliście się z moim poglądem, że awantura ukraińska miała istotny wpływ na odrzucenie rządów Platformy i zwycięstwo partii J. Kaczyńskiego. Być może, nasza różnica zdań wynika z regionalnego czy lokalnego kontekstu odbioru tej sprawy. Zdarza mi się rozmawiać z wyborcami PiS, są oni znacznie bardziej przyzwoitsi jak politycy, którzy ich reprezentują. Potępiają ukraiński szowinizm i nie podoba im się ekspansja banderyzmu w Kijowie. Media toruńskie o. T Rydzyka - tam też pada krytyka banderowców, najczęściej ze strony samych słuchaczy i widzów - dzwoniących do programów. I takie właśnie asy, które popierają gloryfikujących UPA a jednocześnie wspierają PiS, są faktycznie szkodliwe dla tej formacji. Nie podchodźcie tak bezrefleksyjnie do tej sprawy.
 • @All
  Autora do niedzieli ,raczej nie będzie .Pozdrawiam .
 • @PontoSarmata 19:52:57
  Witaj Ponto.
  Ja osobiście nie czepiam się sympatyków PiS, którzy popierają tę partię, jednak mają uwagi krytyczne i liczą na wysłuchanie ich krytyki.
  Czy ta krytyka jest wysłuchiwana przez władze partii?
  Natomiast we władzach PiS, jak widać i czuć, jest poparcie dla banderowców, czyli ogólnie dla junty w Kijowie.
  "I takie właśnie asy, które popierają gloryfikujących UPA a jednocześnie wspierają PiS, są faktycznie szkodliwe dla tej formacji. Nie podchodźcie tak bezrefleksyjnie do tej sprawy." - te asy są od prezesa partii, przez prezydenta po rząd.
  Niczym nie różnią się pod tym względem od PO.
  Zresztą wszystkie rządy UE mają to samo. Ślepe i głuche na to, co dzieje się na Ukrainie. Tak Jankesi sobie życzą.
 • Osetia Południowa przeprowadzi referendum ws. wejścia w skład Rosji w 2017
  Referendum w kwestii wejścia Osetii Południowej w skład Federacji Rosyjskiej odbędzie się w 2017 roku. Odpowiednie oświadczenie zostało podpisane przez prezydenta Leonida Tibiłowa i przewodniczącego parlamentu Anatolija Bibilowa.
  Dokument został przyjęty na posiedzeniu rady politycznej przy prezydencie republiki.
  „Kierując się długofalowymi interesami mieszkańców i starając się zapewnić stabilność sytuacji społeczno-politycznej w Republice Południowej Osetii, występujemy ze wspólną deklaracją poparcia decyzji rady politycznej przy prezydencie Osetii Południowej z 26 maja 2016 roku w sprawie możliwości przeprowadzenia referendum w kwestii przystąpienia Republiki Osetii Południowej do składu Federacji Rosyjskiej w 2017 roku”, — czytamy w oświadczeniu.

  Dokument określa, że głosowanie odbędzie się po wyborach prezydenckich w republice.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160526/2937250/rosja-osetia-poludniowa-referendum.html
  -----------------------------------------------------------------
  No i od razu odezwał się demokratyczny, pełen humanizmu i propagator wolności, szeryf światowy:
  Amerykański Departament Stanu jest przeciw planowanemu w 2017 roku referendum w sprawie przystąpienia Osetii Południowej do Rosji. Stanowisko to zostało wyrażone w histerycznej formie na regularnej konferencji prasowej zastępcy szefa służby prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych USA, Marka Tonera.

  "My nie pozwolimy na to. Nie przyjmujemy żadnych prób uzyskania wolności Osetii Południowej lub roszczenia do suwerenności "- powiedział.

  Toner powiedział, że Stany Zjednoczone "popierają integralność terytorialną i suwerenność Gruzji, która obejmuje i Osetię Południową."
  http://www.novorosinform.org/news/53657
 • 8 wagonów pomocy dla Noworosji
  Szwajcaria po raz kolejny okazała pomoc Donbasowi w uzyskiwaniu wody pitnej. Teraz - cały pociąg z odczynnikami.
  "Pociąg składający się z 8 wagonów, przybył w dniu 24 maja do Doniecka."
  http://www.novorosinform.org/news/53668
 • Choć odrobinę trawy na długi weekend
  http://cs636520.vk.me/v636520411/c2f3/qjzqJm6B9Wo.jpg
 • Zbrodnie USA. Nowoczesny faszyzm
  https://youtu.be/468D2sr8Nio
 • Już ponad 50-ty konwój
  Ponad 100 ciężarówek z pomocą humanitarną dotarło na miejsce w regiony Doniecka i Ługańska.


  Podczas rozładunku są przedstawiciele władz lokalnych, które następnie rozdzielają pomoc humanitarną dla potrzebujących w regionie Doniecka i Ługańska.
  W kolejnym już konwoju Rosja dostarczyła ponad 1200 ton żywności, artykułów codziennej potrzeby, lekarstw, sprzętu przeciwpożarowego.
  http://www.mchs.gov.ru/dop/info/smi/news/item/22036750/
 • @lorenco 03:00:42
  http://cs630122.vk.me/v630122613/30b16/Lei4zbcpVXg.jpg
 • @PontoSarmata 19:12:15
  "Łamanie praw człowieka i tortury na Ukrainie". -

  --- Pisze o tym często m.in. niemiecki portal remembers.tv (część przetłumaczyłem). Autorzy piszą zresztą nie tylko o łamaniu praw człowieka na Ukrainie, ale wręcz o ludobójstwie, którego rozmiary możemy ocenić tylko szacunkowo.
 • @PontoSarmata 19:22:02
  "Mateusz Piskorski - pierwszy więzień PiS". -

  --- Wydaje się być tu stosowna wypowiedź Mateusza Piskorskiego sprzed kilku miesięcy: "Służbami specjalnymi w Polsce ma kierować przestępca i kanalia, typ spod ciemnej gwiazdy [tak o Mariuszu Kamińskim], który pośrednio doprowadził do śmierci Andrzeja Leppera, człowieka niezwykle mi bliskiego i zawsze przeze mnie szanowanego".
 • @PontoSarmata 19:52:57
  "Majdan a zwycięstwo PiS". -

  --- Nie pamiętam, by tak właśnie przebiegała dyskusja. Ja tylko - zdaje się - zwróciłem uwagę, że PO była pro-kijowska, a PiS jeszcze bardziej intensywnie wspierał i wspiera kijowską juntę.
  Jestem przy tym przekonany, że to właśnie propaganda anty-muzułmańska przysporzyła PiS-owi wiele dodatkowych głosów.
 • @Repsol 21:18:48
  Witam Cię :)

  Pojawiłem się godzinę wcześniej.

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 01:57:20
  Piszesz: "... we władzach PiS, jak widać i czuć, jest poparcie dla banderowców, czyli ogólnie dla junty w Kijowie". -

  --- Dodam, że dość niewielu znam sympatyków PiS, którzy jednoznacznie i konsekwentnie potępiają kijowską juntę i neobanderowców.
 • @lorenco 02:43:25
  Mark Toner, USA: "Nie przyjmujemy żadnych prób uzyskania wolności Osetii Południowej". -

  --- I tak mówi przedstawiciel "najbardziej demokratycznego" państwa!
 • @lorenco 03:00:42
  "Choć odrobinę trawy na długi weekend". -

  --- Spędziłem na wsi wśród bardzo miejskich ludzi.
  Ale już przybyłem do Opola :)
 • @lorenco 03:05:38
  "Zbrodnie USA. Nowoczesny faszyzm". -

  --- Porządne przedstawienie faktów.
 • @lorenco 03:23:47
  Kot siedzący na kanapie. -
  --- Zdaje się kuzyn tego na górze, w awatarku.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej