Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje w Polsce - 06.06.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytamy w portalu onet.pl: ‚We wrześniu rozpoczynamy zaciąg do obrony terytorialnej’ – zapowiedział w czwartek w Ostródzie szef MON Antoni Macierewicz.

 

NATO General-Sekretär Jens Stoltenberg und der polnische Verteidigungsminister Antoni Macierewicz in Warschau, Mai 2016. Polen beginnt nun mit dem Aufbau einer paramilitärischen Truppe. (Foto: EPA/Marcin Obara Poland Out/dpa)

Jens Stoltenberg i Antoni Macierewicz

W Ostródzie rozpoczynają się pierwsze Targi Pro-obronne „Pro Defense 2016″, które przede wszystkim są poświęcone tworzonym przez MON Wojskom Obrony Terytorialnej. Hasło Targów to: „Obrona Terytorialna RP – Zbudujmy ją razem!”. Targom towarzyszą zlot oraz kongres klas mundurowych i organizacji pro-obronnych.

- „Jesteście tutaj, dlatego że przywiodła was tutaj miłość ojczyzny – powiedział minister Macierewicz do uczniów klas mundurowych – Ojczyzna na was rzeczywiście czeka. Ojczyzna czekała na was przez te wszystkie lata, kiedy Wojsko Polskie przeżywało czasy odsunięcia, kiedy Wojsko Polskie było pomniejszane, kiedy polski wysiłek obronny był lekceważony, kiedy polska duma i polski honor były w pogardzie. (…) Odbudowujemy dzisiaj polską armię,…”.

Pod koniec kwietnia Macierewicz podpisał koncepcję obrony terytorialnej. W Ostródzie poinformował, że podpisał już też decyzje o powołaniu dowództw i poszczególnych jednostek WOT oraz o powołaniu dowódców. „We wrześniu rozpoczynamy zaciąg do obrony terytorialnej. To wy będziecie w tej obronie terytorialnej pełnić najistotniejszą rolę” – zwrócił się Macierewicz do młodzieży.

Jak dodał, obrona terytorialna będzie najbliższej społeczeństwa, łącząc oddziały operacyjne Wojska Polskiego z codziennym wysiłkiem obywateli. Podkreślił, że członkowie organizacji pro-obronnych wezmą udział w czerwcowych ćwiczeniach Anakonda-16, największych po 1989 roku. Macierewicz podkreślił, że szczyt NATO w Warszawie 8 i 9 lipca zdecyduje o bezpieczeństwie Polski.

Utworzenie obrony terytorialnej to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON. Ma ona stać się piątym rodzajem sił zbrojnych obok sił lądowych, morskich, powietrznych i specjalnych. W skład Wojsk Obrony Terytorialnej mają wejść rezerwiści i ochotnicy z organizacji pro-obronnych.

Obrona terytorialna docelowo ma liczyć ok. 35 tys. żołnierzy. W ciągu kilku lat MON zamierza utworzyć 17 brygad (po jednej w każdym województwie, a na Mazowszu dwie). W pierwszej kolejności mają powstać brygady w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim oraz cztery bataliony w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie oraz w Siedlcach.

//wiadomosci.onet.pl/olsztyn/macierewicz-w-ostrodzie-zaciag-do-obrony-terytorialnej-rozpocznie-sie-we-wrzesniu/bshz6j

Pięknie to wygląda, szczególnie w pełnej wersji, bo ta powyższa jest skrócona. Pominięte zostały na wysokim C patryjotyczne wezwania Macierewicza.

Trochę inaczej piszą w Deutsche Wirtschafts Nachrichten w artykule, zatytułowanym „Przeciwko Rosji. Polska tworzy paramilitarne oddziały i zbroi armię”: „Polska realizuje wskazania USA i NATO, i rozbudowuje swą armię. Paramilitarne wojsko, liczące 35 tysięcy osób, ma zabezpieczyć granicę z Ukrainą. Polacy i NATO twierdzą, że Rosja zagraża państwu – członkowi NATO. Rosja – jak dotąd – nie wykazała żadnych działań w tym kierunku”.

Niemiecki dziennikarz Reinhard Lauterbach pisze wprost: „Mięso armatnie poszukiwane. Polska zaczyna tworzyć ochotnicze siły obronne. Wątpliwa wartość militarna, decydująca rola ideologiczna”.

Minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział w Ostródzie utworzenie do września br. trzech brygad we wschodnich województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim. W styczniu 2017 roku będą te siły gotowe do akcji – ambitny plan. W niemieckiej armii szkolenie podstawowe trwało 90 dni, a obrońcy terytorialni będą szkoleni dwa dni w miesiącu.

Do 2019 roku ma działać w Polsce 17 brygad. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać finansowanie tych jednostek. Brakuje też podstaw prawnych. Zadaniem tych jednostek ma być obrona przed ewentualnym rosyjskim atakiem ‚hybrydowym’, zabezpieczenie obiektów infrastruktury, a poza tym opór w sytuacji napadu Rosjan do czasu nadejścia regularnych oddziałów polskiej armii i /lub NATO.

To już wskazuje, że w sytuacji ataku dobrze wyszkolonego rosyjskiego wojska ochotnicy mają niewielkie szanse przeżycia. Możemy się domyślać, iż początek rekrutacji ma nastąpić w tych regionach, gdzie jest największe bezrobocie. Internauci dostrzegli już, iż wartość militarna sił Macierewicza polega głównie na tym, że Rosjanie na ich widok umrą ze śmiechu:

 

S 01.jpg

Mogą umrzeć [Rosjanie ze śmiechu]; ćwiczenia polskich sił paramilitarnych nad granicą z Białorusią, marzec 2014

Napisał: Reinhard Lauterbach

Przetłumaczył /Streścił: Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu: https://www.jungewelt.de/2016/06-04/001.ph

* * * * * * *

Nie zaniknęła jeszcze mądrość ludu polskiego i jest teraz często tak, że prawdziwe informacje znajdujemy nie w podstawowym artykule, lecz w komentarzach czytelników. Piszą oni:

— „Zaczęła się zabawa w wojnę. Ciekawe, jak się to skończy”;

— Antek celuje w Putina. Ciekawe, czy trafi” (tu odpowiedź jest prosta: Rosjanie trafią w jego żołnierzy – przypis ZB);

— Macierewicz byłby gotów polec za Ojczyznę, ale zdrowie mu nie pozwala”;

— A będą też ćwiczyli czołganie się w białym prześcieradle w stronę najbliższego cmentarza?”.

 

KOMENTARZE

 • Obrona ex-terytorialna?
  A te wianki na glowie to pozyczone od ukrainskich patriotek?

  https://www.youtube.com/watch?v=0mHwrmswdZw
 • @Nibiru 05:16:32
  Może być jeszcze inaczej.
  Nasi politycy krzyczą o zagrożeniu ze strony Rosji, ale czy nie myślą o Niemcach?
  Przecież każdy wie i pamięta że 1/3 obecnej Polski była przed 1939r. w granicach III Rzeszy i wiemy że Niemcy od wieków mieli ciągoty do marszu na wschód.
  A mamy już zaczątki konfliktu z Unią i jej komisarzami w kwestii ,,ustanawiana dyktatury” przez J. Kaczyńskiego łamiącej unijne ,,wartości”
  Nawet te 35 tysięcy przeszkolonych w ramach obrony terytorialnej może być trudną do pokonania przeszkodą dla każdego agresora.
  Wyobraźmy sobie że ci ludzie dostają do ręki ręczne wyrzutnie rakietowe typu igła
  https://www.youtube.com/watch?v=KcXkSHBYYmQ
  https://www.youtube.com/watch?v=VAy7FekxC1M
  Ile czasu potrzeba by nauczyć się z nich korzystać?
  Jakie straty w sprzęcie i w ludziach poniesie wówczas agresor?
 • 5 Stów jak 5 piw- Prawdopodobnie
  Pełnomocnik ministra Antoniego Macierewicza, dr Grzegorz Kwaśniak, poinformował, że ochotnicy, którzy zdecydują się wstąpić do oddziałów obrony terytorialnej będą prawdopodobnie otrzymywać ok. 500 zł miesięcznie.


  wszystkie te "genialne myśli" chazarów na defence24.pl

  http://www.defence24.pl/380264,mon-500-zl-miesiecznie-dla-ochotnikow-ot
 • @Tiamat 07:20:23
  Witam.Czy prawdą jest to, że nasi dawni sojusznicy wprowadzają na wyposażenie radary rozpoznania artyleryjskiego ,,Zoopark", mogące namierzać do 70 stanowisk ogniowych wroga równocześnie i po 20 sekundach naprowadzać na cele własną artylerię. Podobno są one również skuteczne w wykrywaniu i śledzeniu bez załogowców. Wieść niesie, że na wschodzie pojawiły się systemy CWCz-Puszka (działa mikrofalowe). Rosjanie wprowadzają również zminiaturyzowane radary rozpoznania pola walki ,,Fora-WR". Nie chodzi tu o samo wykrywanie ludzi i pojazdów przez zestaw obrazowania, przenoszony przez jednego żołnierza, ale o zdolność kierowania uzbrojeniem (WKM Kord, czy granatnikami automatycznymi ASG-30 i ASG-17). Nasza OT musiała by uzyskać przynajmniej Spike w wersji Non Line Of Sight na pojazdach wsparcia. Moździerze mogą nie wystarczyć. Walka z bronią pancerną, to odpowiednik PzF-3 w wersji IT600 (z 600m, przebijalność RHA do 900 mm), plus lekkie wynalazki np.40 mm PGM-ER Pike (Raytheon'a). Jeżeli nieprzyjaciel dysponuje 2B9, to może zasypać linie obronne amunicją moździerzową. Nie wiem jak MON wyobraża sobie tę OT, i skąd na to weżmie pieniądze .Do tego tak jak Pani pisze wyposażenie taktyczne żołnierza działającego także na zapleczu przeciwnika to majątek. No i jeszcze profesjonalizm , którego po kilkudziesięciu godzinach szkoleń nikt nie posiądzie . Moim zdaniem kompromitacja i żenada . Pozdrawiam.
 • Kabaret, kabaret...
  "A będą też ćwiczyli czołganie się w białym prześcieradle w stronę najbliższego cmentarza?”.
  To czołganie ma być po cichu!
  A czemu?
  Żeby nie siać paniki!
 • @
  To ile Polska ma zamiar przyjąć uchodźców z Europy zach? Głównie w związku z wydarzeniami we Francji? Duda zaprasza i jeszcze oferuje pomoc.
  Francuzi spierdalają na wschód.
 • @Amarant 10:27:24
  Zapytaj kopaczke ,ona wie najlepiej ilu miała przygarnąć.
 • @Repsol 09:40:00
  Ja sie na wojowaniu nie znam i okrutnie sie boje. Ja juz bylam w gruzach pod bombami.
  Pewnie dlatego tak histerycznie nie lubie jak strzelaja. Nawet z procy.

  Rosjanie twierdza, ze w Syrii zrobili wlasciwie probe (czytaj manewry) swoich mozliwosci. Chyba nie wszystko pokazali ale twierdza, ze te manewry kosztowaly ich mniej niz normalne manewry. Ciekawe ile Polske beda kosztowac obecne "manewry".
  Naturalnie, zadne konfrontacja nie jest potrzebna.

  USA na ogol atakuje bezbronne kraje. Dlatego otaczaja Rosje z wszystkich stron i probuja cudzymi rekami ten suwerenny kraj zniszczyc.

  Mnie zadziwia z jaka namietnoscia NATO niszczy infrastrukture naszego globu.
  Przeciez oni niczego nie odbudowuja. Zniszczyli melioracje Libii, calutka infrastrukture Bliskiego Wschodu, z wyjatkiem rurociagow i przekaznikow ropy i gazu.
  Nie wiem jaki to ma cel.
  Tymczasem Chiny i Rosja buduja wielka infrastrukture transportowa w Azjii Pld. Wschodniej.

  Szkoda, ze Polska wydaje ostatnie zaskorniaki na militaria i znow sie zadluzy. I zebysmy nie wiem ile wydali pieniedzy na zbrojenia -to przeciez Rosji nie damy rady.
  A Rosjanie maja rozne srodki militarne. Niekoniecznie bron chemiczna i bomby (od tego sa Amerykanie i sprzymierzency) .
  Rosjanie moga nam sparalizowac nasze ambicje militarne. I po co to komu?.
  Kiedys obiecywalismy, ze "nie oddamy ani guzika". Teraz juz nas na guziki nie stac.

  Rosyjska ciezarowka bojowa.:
  https://www.rt.com/news/332072-russian-truck-tank-video/

  Amerykanie tymczasem sprowadzili na granice rosyjska bombowce B-52 - te same, ktore zrzucali na Jugoslawie:

  http://www.fort-russ.com/2016/06/b-52-used-to-bomb-yugoslavia-deployed.html

  Rosjanie proponuja nastepna Nagrode Nobla dla Obamy: za hipokryzje:
  Szef Komitetu d/s miedzynarodowych Aleksiej Pieskow twierdzi, ze Obama zasluzyl sobie na kolejna Nagrode Nobla. Tym razem za hipokryzje.

  Pana Pieskowa natchnelo ostatnie wystapienie prezydenta USA, ktory obwiescil swiata:

  " Stany Zjednoczone stworzyly taki porzadek na swiecie , w ktorym suwerennosc panstw jest uszanowana we wszystkich krajach"

  Pan prezydent nie wyszczegolnil , czy mial na mysli Jugoslawie, Afganistan, Libie, Irak a obecnie Rosje.

  Barak Obama otrzymal Nagrode Nobla w 2009 roku za: " Nadzwyczajne wysilki w kierunku umocnienia miedzynarodowej dyplomacji i wspolpracy miedzy narodami."
  Nadzwyczajne te wysilki najlepiej teraz widac w Syrii i Jemenie oraz w krajach baltyckich .

  http://www.fort-russ.com/2016/06/pushkov-proposed-to-award-obama-another.html
 • @Nibiru 05:16:32
  "... zagrożenie rosyjskie to chyba jest tylko zasłona dymna. Prawdziwym zagrożeniem, z którego Tolek zdaje sobie sprawę, uważam są bezrobotne w tej chwili i żądne polskiej krwi oddziały banderowskie,...". -

  --- Tak, zgadzam się z Panem.
  Podkreślę tu niesuwerenność Polski, której politycy drażnią Rosję, bo takie jest ich zadanie. Obserwujemy to (na wyższym etapie głupoty) na Ukrainie.
 • @Tiamat 07:20:23
  "Obrona ex-terytorialna?
  A te wianki na glowie to pozyczone od ukrainskich patriotek?"

  https://www.youtube.com/watch?v=0mHwrmswdZw

  --- Chyba tak. Może to w podzięce za linię kredytową w wysokości 4 mld złotych, otworzoną przez prez. Dudę.
 • @Oświat 09:16:29
  Pisze Pan: "Nasi politycy krzyczą o zagrożeniu ze strony Rosji, ale czy nie myślą o Niemcach?" -

  --- Nie sądzę, by dziś Waszyngton wydał decyzje, skierowane przeciw Niemcom.
 • @kfakfa 09:22:48
  Zamieszczam jedną z tych "genialnych myśli".

  Kwaśniak przekonywał, że wojska operacyjne są bardzo słabo przygotowane do radzenia sobie z wojną hybrydową, która – jak powiedział – jest najbardziej niebezpiecznym zagrożeniem dla naszego państwa. "Wojska Obrony Terytorialnej są naszą odpowiedzią na zagrożenia związane z wojną hybrydową i za kilka lat, jak one powstaną, osiągną pewien minimalny poziom gotowości, będziemy - moim zdaniem - przygotowani już do zwalczania zagrożeń hybrydowych" – powiedział.
 • @Tiamat 12:51:37
  Po prostu z szabelką na czołgi . Ignoranci wpędzą nas w konflikt zbrojny . Pozdrawiam. :http://www.defence24.pl/269401,nowe-systemy-elektroniczne-armii-rosyjskiej
 • @Repsol 09:40:00
  Witam Cię :)

  Piszesz: "Nie wiem jak MON wyobraża sobie tę OT, i skąd na to weźmie pieniądze. (...) No i jeszcze profesjonalizm, którego po kilkudziesięciu godzinach szkoleń nikt nie posiądzie". -

  --- Także mnie, któremu jednak dość dalekie są sprawy militarne, trudno znaleźć jakąś racjonalność w tych działaniach.

  Pozdrawiam.
 • @Robik 10:13:26
  "To czołganie ma być po cichu!". -

  --- Zapewne tak :)
 • @Amarant 10:27:24
  "To ile Polska ma zamiar przyjąć uchodźców z Europy zach?" -

  --- Nie mam danych na ten temat. Temat dyżurny zresztą...
 • @Tiamat 12:51:37
  Pisze Pani: "USA na ogół atakują bezbronne kraje". -

  --- Wnoszę korektę: "USA atakują TYLKO bezbronne kraje".
 • @Repsol 13:18:31
  "Ignoranci wpędzą nas w konflikt zbrojny". -

  --- Wpędzają... A my tacy bezsilni.
 • @zygmuntbialas 13:00:22
  " Nie sądzę, by dziś Waszyngton wydał decyzje, skierowane przeciw Niemcom"

  A ja sądzę.Tak się porobiło panie Zygmuncie drogi że przyjdzie panu tematy "co się dzieje w syrii" "co się dzieje w świecie" "co się dzieje w polsce"
  połączyć w jeden.Taka logika wydarzeń-co począć.
  Ale wracajmy do Niemców nieboraków (panu przyjdzie to łatwiej z uwagi na posiadanie języka :) )
  22 maja Cameron wydziele z siebie niepotrzebnie bezczelne oświadczenie że Turcja może wstąpić do UE w 3000 r http://www.dailymail.co.uk/wires/pa/article-3603214/Turkey-course-join-EU-year-3000-insists-David-Cameron.html
  ledwie po tym Turki odzyskali oddech 28 maja ,a tu bach bach,amerykański specnaz wśród Kurdów http://tribune.com.pk/story/1111858/turkey-enraged-unacceptable-us-backing-kurdish-militia/
  i jeszcze "z liścia" uchwała Bundestagu o rzezi ormian http://pl.sputniknews.com/swiat/20160602/3001016/Bundestag-uznal-ludobojstwo-Ormian.html
  Podobno z inicjatywą uchwały wystąpił etniczny Turek (pan to sprawdzi panie Zygmuncie)
  Zagęszczenie tych "antytureckich" gestów nie jest przypadkowe i nie trudno zgadnąć kto za tym stoi.
  Podobnie jak nie trudno zgadnąć czym UE odpłacą Turcy i kto zyska na nowej fali uchodźców i wzroście chaosu w Europie .
 • @ikulalibal 13:36:25
  "Tak się porobiło...". -

  --- No tak, chciałoby się logicznie myśleć przy analizie zdarzeń i niestety trudno jest przewidzieć, jakie ruchy nastąpią. Ja zresztą staram się nie prognozować, bo to na nic. Usiłuję skupić się na aktualnych wydarzeniach.
  Skoro temat Niemiec się pojawił, to coś napisałem w odpowiedzi. Niemcy wiedzą, kto im nasyła uchodźców. M. i N. Vogtowie twierdzą, że to amerykańska kara za to, że nie palą się do wojny z Rosją. Wydaje mi się logiczne to myślenie, ale wiem, że skoro rozsądek decydentów zawiódł, to i nasza logika może być psu na budę.

  No tak: przyszła pora na Turków, przyjdzie chyba na Arabię Saudyjską, by pomniejszyć rolę czy też rozwalić OPEC. A potem? - Strach myśleć.

  Pozdrawiam :)
 • Całkiem normalny facet.
  Zatrzymany na polsko-ukraińskiej granicy Francuz planował 15 ataków podczas Euro 2016. „Ich celem mieli być muzułmanie i żydzi”

  http://wpolityce.pl/swiat/295613-zatrzymany-na-polsko-ukrainskiej-granicy-francuz-planowal-15-atakow-podczas-euro-2016-ich-celem-mieli-byc-muzulmanie-i-zydzi
 • @klementyna 15:26:18
  Propagandowa akcja i komunikat Służby Bezpieczeństwa upa-upa ,powtarzany przez wszystkie po-lskojęzyczne mendia.
  Nawet nazwy nie zmienili -SBU ,w POlin chazary zastąpiły to UOP-em a potem ABWherą.Policja polityczna do walki z narodem Polski.
 • @Tiamat 12:51:37
  " Stany Zjednoczone stworzyly taki porzadek na swiecie , w ktorym suwerennosc panstw jest uszanowana we wszystkich krajach"
  Trudno nie przetrzeć oczu ze zdumienia, gdy słyszy się przedstawicieli USA mówiących o „poszanowaniu integralności terytorialnej”, o „nielegalnym referendum”, o „agresji”, o prawie międzynarodowym, itp. Po II wojnie światowej żadne państwo na świecie nie może się równać z USA w liczbie przeprowadzonych lub sprowokowanych zamachów stanu, przewrotów, puczów. Żadne inne państwo w tym czasie nie obaliło tylu legalnie wybranych rządów, nie zorganizowało lub opłaciło tylu zabójstw politycznych, nie wspierało tylu zbrodniczych grup i reżimów (od dyktatur i szwadronów śmierci w Ameryce Łacińskiej, poprzez ludobójczy reżim Czerwonych Khmerów (m.i. Z. Brzeziński) po Talibów czy Saddama Husajna i wielu innych). Po upadku Związku Radzieckiego świat stanął w obliczu jednobiegunowej dominacji USA i ich sojuszników z NATO. Napaści na Afganistan i Irak jasno pokazały, że rząd USA nie chce, bo nie musi się liczyć z innymi państwami i z prawem międzynarodowym, które może albo pogwałcić albo naciągnąć do swoich potrzeb. W obliczu niepowstrzymanej hegemonii militarnej USA, w wielu częściach świata, w szczególności na Bliskim Wschodzie, zapanowało poczucie bezsilności. Nawet rewolucje przeciwko reżimom współpracującym z USA, jak w Egipcie, udało się z czasem spacyfikować i wprowadzić reżimy sprzyjające USA lub pogrążając kraje w krwawym chaosie, jak w Libii czy Syrii. W obecnej sytuacji wokół Krymu, trudno nie poczuć odrobiny satysfakcji z faktu, że za sprawą Rosji niebezpieczna jednobiegunowość została powstrzymana, że mówiąc – potocznym językiem – ktoś zagrał USA na nosie. Zapewne wiele osób na świecie trzyma kciuki za Rosję, niekoniecznie dlatego, że odczuwa sympatię do rządu Rosji, lecz widząc w niej skuteczną przeciwwagę dla USA.
 • @kfakfa 15:44:34
  Po ki czort to robią ?
  Raczej to pierwszy przypadek żeby nie od allaha i Francuz?
 • @Tiamat 12:51:37
  I jeszcze jedno.
  //Barak Obama otrzymal Nagrode Nobla w 2009 roku za: " Nadzwyczajne wysilki w kierunku umocnienia miedzynarodowej dyplomacji i wspolpracy miedzy narodami."//
  A już pięć lat później w swoim przemówieniu w West Point w dniu 28 maja 2014 roku prezydent Obama powiedział: „Wierzę w amerykańską WYJĄTKOWOŚC każdą cząstką mojego jestestwa”. Obama za najważniejsze uznał, że „Ameryka ZAWSZE MUSI być liderem na arenie międzynarodowej”, a „podporą tego przywództwa zawsze będzie armia”. Amerykańska wyjątkowość oparta na sile, a nie dyplomacji, na twardej władzy, a nie miękkiej, jest właśnie tą odmianą pychy i arogancji, która może doprowadzić do zakończenia ludzkiego życia. Determinacja Waszyngtonu, aby podporządkować Rosję i Chiny, w myśl doktryn Brzezińskiego i Wolfowitza, jest receptą na nuklearny holokaust. Wygłaszając swoje orędzie „o stanie świata” – podczas uroczystości ukończenia uczelni przez tych, którzy „przejmą amerykańskie przywództwo” na całym świecie – Obama powiedział: „Stany Zjednoczone użyją siły militarnej jednostronnie, jeśli będzie to konieczne, kiedy będą tego wymagały nasze najpilniejsze interesy. Opinia międzynarodowa ma znaczenie, ale Ameryka nigdy nie będzie prosić o pozwolenie.”
  Głupi człowiek uważa, że jeżeli potrafi fizycznie pokonać drugiego człowieka, to oznacza, że jest on istotą wyższą. Głupi naród działa na podobnej zasadzie. Zachód, zbiorowisko zidiociałych narodów atlantyckich, nie mające od 2001 roku żadnego realnego osiągnięcia na rzecz dobra ludzkości,  żyje jedynie poczuciem siły wynikającej z faktu, iż potrafi zabijać swoich wrogów i oglądać ich mękę w telewizji.
 • @Nibiru 15:06:06
  "... kłopoty ze zdefiniowaniem wojny hybrydowej. (...) ... prawie wszystkie dziedziny życia są już podstępnie zawłaszczone przez Unych, zostaliśmy podbici nie zdając sobie z tego sprawy". -

  --- Nie przejrzę teraz definicji. Przyznaję Panu rację, dodając elementy 'gorącej' wojny. Tak to wygląda czy raczej wyglądało na Ukrainie: tu wojna, tam ludzie idą do pracy. Strony walczą ze sobą i lepiej lub gorzej współpracują w produkcji i handlu.
 • @klementyna 15:26:18
  Portal wpolityce.pl: "Francuz planował 15 ataków podczas Euro 2016". -

  --- Trzeba poszukać potwierdzeń w innych źródłach, bo wpoltyce.pl piszą często głupoty.
 • @SZS 15:53:09
  W sumie to jest tak, że gdzie pojawią się żołnierze USA, tam są zamachy, pucze, bombardowania i śmierć. Pisze Pan: "Zapewne wiele osób na świecie trzyma kciuki za Rosję,...". -

  --- Jestem pewien, że tak. I ta ilość wzrasta z każdym dniem.
 • @SZS 16:09:00
  "Zachód, zbiorowisko zidiociałych narodów atlantyckich, nie mające od 2001 roku żadnego realnego osiągnięcia na rzecz dobra ludzkości, żyje jedynie poczuciem siły wynikającej z faktu, iż potrafi zabijać swoich wrogów i oglądać ich mękę w telewizji". -

  --- Tak, ma Pan rację. Przykro mi, że rządzący naszym krajem wspierają wojnę i przemoc USA i NATO. To ciężko przyjąć, ciężko o tym pisać.
 • @zygmuntbialas 16:16:31
  W telawizji też o tym huczą!
  Dziwny ten Francuz: zapakował pełno broni w samochód i pojechał na granicę. Do tego broń otrzymał od bojówek ze wschodu kraju!
  Miał zabijać żydów i muzułmanów! A dzielne SBU obroniło Francję!
  Doprawdy dziwny ten Francuz, naiwny jakiś aby granicę przekraczać, gdzie trzepią celnicy i z jednej strony i z drugiej za papierosami, alkoholem i właśnie bronią a on broń przewozi...
  Nie tak dawno temu polscy celnicy złapali Ukraińca, który chciał przemycić do Polski broń mysliwską.
 • @zygmuntbialas 16:16:31
  Nie znam francuskiego ale dla pana

  http://www.lefigaro.fr/ , inna http://www.lemonde.fr/

  Pozdrawiam :)
 • @All
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/132069,uwolnic-mateusza-piskorskiego-protest

  --- W notce znajdują się dwa filmy - wideo.
 • Taki kwiatek:
  https://pbs.twimg.com/media/CkQYXEHXEAA5rKu.jpg

  Pisze tu, że ukraińscy żołnierze wzięli do niewoli szefa DRL Aleksandra Zacharczenko, 92 brygada sił specjalnych, pod Donieckiem.
  Napisali to w sieci sami żołnierze:
  Zatrzymaliśmy szefa DRL. Niedługo zawieziemy go do Kijowa! To wielkie zwycięstwo!
  I zdanie na końcu:
  Przypominamy, w Doniecku strzałem w głowę zabita została żona Aleksandra Zacharczenki, szefa DRL.
  ----------------------------------------------------------------
  Zacząłem szukać potwierdzenia tego "zwycięstwa" na wszystkich możliwych stronach Noworosji i pokrewnych i ani urywka na ten temat.
  Takie głupoty ukry wymyslają a pewnie "ciemny lud" to kupi...
 • @ramzan 16:43:19
  "Miał zabijać żydów i muzułmanów! A dzielne SBU obroniło Francję!
  Doprawdy dziwny ten Francuz". -

  --- Nie wiem, czy już Pan zauważył, że jest tak, iż propaganda posługuje się prostymi chwytami. Im bardziej jest propaganda prostacka, tym większy jest jej zasięg :)
 • @klementyna 16:46:54
  Już niewiele pamiętam z nauki języka francuskiego.
  Ten numer jest ew. przygotowany dla Francuzów.
  Gdy to wszystko słyszę, to myślę, czy Francja będzie za umową TTIP, czy znowu będzie zamach w Paryżu (w ubiegłym roku były dwa).
 • @lorenco 17:08:29
  "Takie głupoty ukry wymyslają a pewnie "ciemny lud" "
  Nie o lud tu idzie a o odwrócenie uwagi od skandalu ostatnich dni.http://vz.ru/world/2016/6/6/814627.html
  Przypominam ONZ oskarża Kijów o stosowanie tortur http://pl.sputniknews.com/swiat/20160603/3012174/onz-ukraina-tortury.html
 • @lorenco 17:08:29
  "Taki kwiatek...". -

  --- Splatają ukry głupoty. W biedzie często majaczą ludzie.
 • @ikulalibal 17:15:18
  Zamieszczam linkowany przez Pana, tekst (z 03.06.):

  "Służba Bezpieczeństwa Ukrainy masowo zatrzymuje osoby sympatyzujące z powstańcami i systematycznie stosuje wobec nich tortury – poinformowała w piątek brytyjska gazeta „The Times”, powołując się na pomocnika sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka Iwana Szymonowicza.

  Według słów Szymonowicza w raporcie ONZ opisano setki przypadków nieprawomocnych aresztowań i brutalnego traktowania zatrzymanych zarówno przez powstańców, jak i przedstawicieli ukraińskich władz. W dokumencie, jak zaznaczył pomocnik sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka, po raz pierwszy ukazano „skalę i brutalność systemu tortur wspieranego przez państwo (Ukrainę)”, a także ujawniono istnienie pięciu tajnych więzień rządowych.

  Szymonowicz podał kilka konkretnych przypadków bicia i torturowania zatrzymanych przez funkcjonariuszy SBU. Głównie – według jego słów – wobec jednego z nich zastosowano paralizator, kilkakrotnie rażono go prądem w głowę i grożono śmiercią, jeśli nie przyzna się do winy. Bito go też młotkiem. W wyniku mężczyznę zmuszono do przyznania się przed kamerą do tego, że jest „członkiem grupy zbrojnej”.
 • @ikulalibal 17:15:18
  Taaak, jakie dzielne to SBU, jak wyżej napisał Ramzan. Francję obronili!!!
  Wiadome jest, że zniesienie wiz dla Ukraińców przesuwa się w czasie.
  Do tego UE odrzuca coraz więcej podań Ukraińców o wizę.
  Dzisiejsza pikieta Ukraińców przed ambasadą Francji w sprawie reżimu wizowego.
  A dlaczego akurat przed francuską ambasadą?
  https://pbs.twimg.com/media/CkRVDZIWUAAr_P2.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/CkRVDblXAAIhYNk.jpg
 • @lorenco 17:35:05
  "A dlaczego akurat przed francuską ambasadą?" -

  --- Zakładam, że wybór nie jest przypadkowy.
  Jeszcze ten zatrzymany Francuz.
 • @zygmuntbialas 17:32:59
  Napisałeś wyżej, że majaczenie w biedzie, tu teraz o torturach.
  Ja rozumiem, że schwytanie Zacharczenki to marzenie ukropów.
  Ale żeby majaczyć o strzeleniu w głowę żonie Zacharczenki? Może jeszcze wianuszek na drzewie z ich dzieci?
  My mamy NAPRAWDĘ nienormalnych sąsiadów! Nic się nie zmienili od Dzikich Pól, Wołynia i chyba nie ma co liczyć na poprawę!
 • @zygmuntbialas 17:44:41
  Czyżby Francuzi mocno przesiewali chętnych Ukraińców na Euro? Dlaczego, przecież to takie miłe i pokojowe pluszaki:)
  Wiz na Euro nie dostają nawet ci, którzy mieli zakupione bilety.
  Oficjalna propaganda swoje a normalnie Francuzi wiedzą, że na Ukrainę zjechało się wielu dżihadzistów, którzy służą w ochotniczych batalionach i są mile widziani, przyjaźń ukropsko - wahabicka kwitnie.
 • @lorenco 17:46:35
  "My mamy NAPRAWDĘ nienormalnych sąsiadów!" -

  --- Nie są spokojni (jak np. Białorusini), dużo u nich bójek, a teraz wojna i morderstwa. Trochę widzę ich w Opolu i zdaje mi się, że nie odstają. Są może trochę bardziej emocjonalni.
  No i jest jednak faktem, że dużo tam różnych odszczepieńców i morderców. Nie wiem, w którym kierunku to pójdzie przy czym dodam, że nie jestem optymistą.
 • @lorenco 18:01:51
  "Wiz na Euro nie dostają nawet ci, którzy mieli zakupione bilety". -

  --- No tak, Euro tu wiele tłumaczy.
 • @zygmuntbialas 17:44:41
  Temat o Polsce, trochę zbaczamy, no ale ja coś o słynnej Nadii Sawczenko.
  Pojechała na wschód aby spotkać się ze byłymi kolegami i zasiąść za sterami bojowego smigłowca.
  https://pbs.twimg.com/media/CkQUZaoWkAAbXRI.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkQV1KjXEAE0Xri.jpg

  Następnie pojechała do Słowiańska w Donbasie i spotkała sie tam z protestującymi przesiedleńcami, którzy nie otrzymują świadczeń.
  "Problemy są jasne dla mnie, ale nie wiem, jak je rozwiązać. Ale będę pracować do końca"...
  "Najważniejsze - konieczne jest aby zakończyć wojnę. Nie będzie pieniędzy na Ukrainę, państwo nie będzie w stanie wypełnić zobowiązań społecznych, tak długo jak jest wojna. Jest to konieczne, aby podnieść kraj "- powiedziała Sawczenko.
  -----------------------------------------------------
  Jak ona chce zakończyć wojnę, nie mam pojęcia.
  Jest nadzieja, że pobyt w rosyjskim wiezieniu wpłynął na nią pozytywnie, hehehe.
 • @zygmuntbialas 18:17:27
  Oby tego, co na zdjęciach poniżej, było coraz mniej a jest coraz więcej, czym większa bieda i propaganda.
  https://pbs.twimg.com/media/CkLuF43WkAAb3gz.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkLuF5UW0AAvquP.jpg
 • @zygmuntbialas 18:18:50
  Coś o prezydencie Ukrainy:
  https://pbs.twimg.com/media/CkQU3RqWYAE7uqv.jpg

  Nic takiego, po prostu biznes.
  Piotr Poroszenko wpłacił do budżetu Rosji około 100 mln. rubli podatku oraz wybudował drugą fabrykę w Siencowo i trzecią w Kosyriewkie (obie nowe w Rosji oczywiście)
  A Ukraińcy kontynuują skakanie.......
 • A teraz temat związany z tematem notatki Autora:)
  Trzy tysiące żołnierzy paramilitarnej straży "Kainuu" w Finlandii przestraszył niedźwiedź, który dotarł do obozu treningowego, gdzie odbywały się ćwiczenia, pisze lokalna gazeta Iltalehti.

  "Normalnie, niedźwiedzie boją się zbliżyć do ludzi, ale ten niedźwiedź nie bał się niczego." - powiedział press - sekretarz brygady Satu Huyan. Niedźwiedź ruszył na terytorium bazy, chodził między namiotami, zjadł trochę jedzenia i rozrywał rzeczy żołnierzy.

  Żołnierze byli przerażeni zwierzęciem i ukryli się w ciężarówkach wojskowych. Zaapelowali też do miejscowej policji o pozwolenie, aby zabić niedźwiedzia. Wśród żołnierzy znalazł się doświadczony myśliwy z Północnej Karelii, który potwierdził potrzebę zastrzelenia niedźwiedzia.

  "Musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo obozu a w nim trzy tysiące osób; doszliśmy do przekonania, że niedźwiedź jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa .." - wyjaśnił rzecznik.

  Niedźwiedź został zabity.
  ----------------------------------------
  A w Rosji niedźwiedzi jak mrówków i brunatne i czarne i białe:)
  http://cs617622.vk.me/v617622295/1bec7/NjWCJjU7H2s.jpg
 • @lorenco 19:09:58
  Powinni podanie do misia napisać ,czy zechciałby się oddalić od cioto watych killerów.
 • @lorenco 19:09:58
  A podobno był to ten niedźwiedź :)))
  http://www.novorosinform.org/upload/4809a2ccc0332fea04b0f70a039fe6b1.jpg
 • @kfakfa 19:27:22
  Tak sobie można dworować, jednak szkoda zwierzątka.
  Czy ta panika i strach były tak duże, że nie można było pomyśleć aby uśpić niedźwiedzia i go wywieźć w teren niezamieszkały a następnie wypuścić?
 • @kfakfa 19:27:22
  Bieszczadzki niedźwiedź i zielony ludzik 8-))

  http://67.media.tumblr.com/057181157cc7d8854d46ffcc7856cc2c/tumblr_o6buyajQ4Y1ukldkho1_400.gif
 • @Husky 20:24:52
  Nie ma w Bieszczadach grizzly, ten niedźwiedź to grizzly, występuje w Am. Północnej a jego opiekun to Doug Seus.
  https://youtu.be/BlJS35sXQ_U
  A tu jest nasz europejski, brunatny, jak widać duuuużo mądrzejszy i przyjemniejszy.
  https://youtu.be/4OqKmv_tYpw
 • Antoni
  w Tworkach,Polska bezpieczna.
 • @lorenco 18:26:43
  "Jest to konieczne, aby podnieść kraj". - powiedziała Sawczenko. -

  --- No, ona i jej koleżki wprowadzili kraj w ruinę i oni nie mają jakichkolwiek kompetencji, by odbudować Ukrainę.
 • @lorenco 18:36:50
  Ukraina - "większa bieda i propaganda". -

  --- I tak będzie szło dalej w tym kierunku aż do upadku junty.
 • @lorenco 18:52:24
  "Poroszenko... wybudował drugą fabrykę w Siencowo i trzecią w Kosyriewkie (obie nowe w Rosji oczywiście)". -

  --- Tak, biznes.
  Tak a propos, mało go w sumie bojkotują, i jego produkty.
 • @lorenco 19:09:58
  "Żołnierze [fińscy] byli przerażeni zwierzęciem". -

  --- Tacy i żołnierze. Pokój rozleniwia - tak to chyba wygląda pod kątem militarnym.
 • @lorenco 19:32:23
  "A podobno był to ten niedźwiedź :)))". -

  --- Wygląda na pokojowo nastawionego :)
 • @lorenco 18:01:51
  Coz Francuzi maja obecnie swoje "lokalne" problemy. Zbliza sie Euro i ma byc spokojnie, wiec masowo zatrudnia sie prywatnych ochroniarzy? I tu zlosliwe media podaly, ze kilkudziesieciu z nowozatrudnionych obroncow jest podejrzanych o sprzyjanie dziadistom czy jak im tam, tym od zabijania niby w imie religii..
  Dodam, ze wlasnie dzisiaj rozpoczal sie miesieczny post muzulmanow - ramadan. Tak wiec te kilka milionow francuskich muzulmanow nie ma prawa wypic kropli wody, ani zakasic czy zjesc cokolwiek , ani zaklac , zapalic papieroska, pochedozyc . Na te przyjemnosci trzeba czekac do zmierzchu, az allah pozwoli. Czyli miliony spragnionych, wyglodzonych muslimow w imie religii umartwia ciala !!! Osobiscie musze uwazac na drodze, bo taki delikwent za kierownica to zywa bomba. I nie ma co wolac o sprawiedliwosc, prawo, przepisy ruchu drogowego - liczy sie prawo piesci zas policja i zandarmeria unika konfliktowych miejsc. Niedawno tuz przy granicy szwajcarskiej w milym miasteczku spalono kilkanascie pojemnikow na smiecie oraz trzy samochody. Zandarmi ( dzialo sie to w nocy, wiec policja spala snem zasluzonym) oczywiscie " nie zdazyli zlapac winnych " ..
  Tak zwany ramanan ma sie skonczyc bodajze 7 lipca masowym podzynaniem gardel baranow, ktore dzielne rzesza allaha pozra z wielka radoscia ...Dzieci dostana z tej okazji podarki, zas tatusiowie i mamusie zabiora sie do tworczej pracy - czyli splodzenia nowej rzeszy obroncow wiary !!
  Nie wiem jak bedzie wygladalo Euro, bowiem w ramadan zmuszaja do postu nawet male dziewczynki( miesiaczkujace) oraz mlodych chlopcow, ktorzy beda sie na koniec postu przygladac jak tatusiowie zarzynaja barany !!!
  Pozdrawiam ze "swiatecznej"Francji!
  ps: pisanie pewnych nazw z malej litery jest zamierzone...
 • @Husky 20:24:52
  "zielony ludzik". -

  --- W niebieskich spodniach.
 • @Olka P. 21:42:37
  Pisze Pani: "Antoni w Tworkach, Polska bezpieczna". -

  --- Gdyby to mogło tak być, to znaczy: 'Polska bezpieczna' :)
 • @zygmuntbialas 23:47:44
  Kolor się sprał
  Marna jakość 8-))
 • @babaraba 23:46:57
  "Coz Francuzi maja obecnie swoje "lokalne" problemy". -

  --- Tak, zerknąłem na informacje tu i ówdzie. W niemieckim quer-denken.tv było też o 'ciszy medialnej' wokół francuskich problemów.
 • @Husky 00:10:25
  "Kolor się sprał". -

  --- Ten facet - to według informacji Lorenco - nazywa się Doug Seus. Wychodzi więc na to, że zielone ludziki są wszędzie, także w Ameryce Północnej.
 • @zygmuntbialas 23:38:11
  Prezydent Putin powiedział, że ukraińskie inwestycje w Rosji nie będą bojkotowane, raczej chodziło mu o przemysł ciężki a nie o czekoladki, jednak prawo prawem no i Patroszenko się załapał.
  Kiedy wreszcie Patroszenko pójdzie pod sąd, będzie można przejąć jego aktywa na Skarb Państwa a ludzie nadal będą mieć pracę.
 • @zygmuntbialas 00:25:30
  Ale czy Lorenco można wierzyć 8-))
  Ok. ważne że to niedźwiedź i nie pomyliłem z psem
  Pozdrawiam
  Zdrowia
 • @babaraba 23:46:57
  Cóz, będzie zderzenie europejskiego święta piłki noznej i bardzo postnego święta muzułmanów. Będzie sprawdzian tolerancji.
  Oby był pozytywny.
 • @lorenco 00:26:51
  "... prawo prawem no i Patroszenko się załapał". -

  --- Tak, wiem. Dochodzi jeszcze możliwość nacisku na Petro ze strony Rosji.
  Tak myślę, że to na Ukrainie przechodzi.
  Ale co tam 'na Ukrainie'. W Polsce zamknięto dr. M. Piskorskiego, który był krytyczny wobec M. Kamińskiego, i przechodzą te numery.
 • @Husky 00:29:12
  "... czy Lorenco można wierzyć?" -

  --- Jestem przekonany, że tak.
 • @zygmuntbialas 00:25:30
  A ukropy nadal świetnie się bawią cudzym życiem i dobytkiem.

  Przez cały wieczór ukraińscy zołdacy wystrzelili około 230 pocisków na północne i zachodnie obrzeża Doniecka, blokpost w Jasinowatej i wsi Sachanka w południowej części DNR.

  "Od 16:30 do 21:30 strona ukraińska ostrzeliwała jasinowatskij blokpost, Spartak, terytorium lotniska, wieś Sachanka, Trudwskoj i Aleksandrowka. W sumie uzyto 100 pocisków kaliber 120 mm i 130 pocisków kalibru 82 mm ". według Donieckiej Agencji Informacyjnej.

  Według niej, wraz z pociskami ukraińskich najeźdźców używane były ostrzały z czołgów.

  Wcześniej stwierdzono, że jeden mieszkaniec Doniecka został zabity od ukraińskich ostrzałów .
  http://www.novorosinform.org/news/54488
 • @zygmuntbialas 01:00:29
  Tak to się ma: Niemcy obwiniły Turcję o ludobójstwo Ormian, teraz Turcja ( Erdogan) oskarzył Francję, Niemcy o ludobójstwo narodów Afryki.
  Dobrze, że zaczęło się takie wzajemne oskarżanie, dużo prawdy poznamy oficjalnie...
  I taki mem:
  Każdy ma co wypominać
  Ja tobie jeszcze ludobójstwo Indian przypomnę:)
  https://pp.vk.me/c626523/v626523368/d181/2l0iSuYmKC8.jpg
 • @lorenco 01:11:58
  "A ukropy nadal świetnie się bawią cudzym życiem i dobytkiem". -

  --- Ciągle wierzę, że nie przyjdzie kres tej "zabawy".
 • @lorenco 01:25:21
  Erdogan do Obamy: "Ja tobie jeszcze ludobójstwo Indian przypomnę:)" -

  --- Dobre :)

  A poprzednią informację o atakach Ukraińców postaram się dołączyć do najbliższej notki :)
 • @zygmuntbialas 01:38:22
  Kronika wydarzeń wojennych w Donbasie:
  http://www.novorosinform.org/upload/d8be526be3f0ec7b4cd6a02f90e90864.png
 • @lorenco 02:37:50
  Dla nieznających j. rosyjskiego:
  1 mapka, (kolor czerwony przedstawia tereny separacji od Ukrainy) -22-15 maja 2014
  2 mapka - 3-13 sierpnia 2014
  3 mapka - 6-10 wrzesień 2014
  4 mapka - luty 2015 - kwiecień 2016
  Poniżej mapek:
  ilość zabitych i rannych
  ilość uchodźców
  ilość zniszczonej infrastruktury
 • @lorenco 02:37:50 oraz 02:51:38
  "Kronika wydarzeń wojennych w Donbasie". -

  --- Skutki wojny, wywołanej przez kijowską juntę są straszne.
  Można się dziwić, że reżim ciągle się trzyma i jest nadal bezkarny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej