Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w lll RP - 07.06.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie było lekko w Polsce Ludowej i o tym pani Tiamat też pisała w swych wspomnieniach, link:

Nie było lekko w Polsce Ludowej i o tym pani Tiamat też pisała w swych wspomnieniach, link:
 
 
Nie można jednak obiektywnie przedstawiać realiów PRL – ‚demokraci’ nie pozwolą. No bo jakże to? – Przecież nawet premier Bielecki powiedział, że socjalizm przyniósł większe spustoszenia niż okupacja niemieckich nazistów. „Żyłeś w PRL-u? – To się wstydź – mówią sympatycy ‚demokratycznej’ lll RP. – Pełniłeś jakąś funkcję, to jesteś powiązany z SB i sowiecką agenturą”. Doszło do tego, że w sieci już tylko dwóch odważnych przyznaje się do członkostwa w PZPR: Albin Siwak i komentator Rysa (będzie notka, w której zamieszczę jego wspomnienia).
 
Pisze bloger @Delfinn: „A czemu Tiamat nie napisze o czerwonym harcerstwie, o wypadach do obozu Artek, o przymusowych pochodach pierwszomajowych i trybunie ludu?” [Chodzi o „Trybunę Ludu”? Czy wydawanie jej było przestępstwem? Zresztą cały wpis Delfinna jest pozbawionym sensu bełkotem – przypis ZB].
Dalej @Delfinn: O seryjnym samobójcy – wymysł peerelu właśnie – który nie ma sumienia, bo jakby miał, to za te tysiące swoich ofiar sam by się zabił? Czemu nie napisze o tym, że w trakcie rządów czerwonej hołoty (???!!!) zrobiono ówczesnej młodzieży taką wodę z mózgu, że dziś, gdy ta młodzież już jest dorosła, nie potrafi dokonywać odważnych wyborów. Zamiast tego kontynuuje marksistowską wizję mordu na ludziach. Wystarczy się rozejrzeć: to wy przecież, pogrobowcy prlu, macie dziś władzę!”
 
Bloger @Zdzich pisze: „Usunięto 9 biskupów z ich diecezji, niektórych aresztowano, 37 księży diecezjalnych zostało zabitych, 900 przebywało w więzieniach. Zabitych zostało ponadto 57 osób z duchowieństwa zakonnego, 170 uwięziono i 300 wygnano. W latach 1945-1953 zostało aresztowanych i skazanych w PRL 293 księży”.
 

* * * * * * *

Odpowiada pani Tiamat: „A może nam pan też poda ilość Serbów, zamordowanych przez Polaków w 1999 roku? I ilość Afganów, zabitych przez Polaków w ostatnich 15 latach? I jeszcze ilość Libijczyków, pomordowanych przez polskie żołdactwo: w Libii, Iraku, na Haiti, w Czadzie, w Mali? – Wszyscy polscy generałowie, przeciwni temu, by polska armia była na posyłki, zostali zamordowani w lll RP. Polskie dowództwo sił lotniczych też zostało zabite. Czy panowie Zdzich i Delfinn opowiedzą nam, co się stało pod Mirosławcem? Przypomnę tu wszystkim Zdzichom, Delfinnom i innym rzezańcom polskich wspomnień:

W PRL-u Solidarność mogła być zarejestrowana.
W Polsce partia ZMIANA od półtora roku czeka na rejestrację.
A Piskorski siedzi w więzieniu.
I to NIE W PAŁACU w Arłamowie czy w Otwocku jak Walesa. I w Polsce był stan wojenny. Jaki teraz jest powód? I to jest ta zasadnicza różnica miedzy miłośnikami nielegalnych, niewypowiedzianych wojen a nami, których uczyli NIE zabijać. A teraz piewcy Hiroszimy, mordowania narodów Bliskiego Wschodu i Afryki chcą nas ocenzurować, nazywając prykami?? – Przecież jesteście lepsi od stalinizmu!

W ‚demokratycznej’ Polsce urządzono wiezienia CIA, w których torturuje się niewinnych ludzi. Rząd Millera dostał za to 15 milionów dolarów. Czy wam nie wstyd? – Teraz będą sądzić Polskę za torturowanie obcych obywateli na polskiej ziemi, i to zupełnie niewinnych ludzi, którzy nie popełnili żadnego przestępstwa na polskiej ziemi. Naprawdę wam nie wstyd?

Oglądnijcie sobie zdjęcia, zrobione przez Amerykanów:

//serveice.blogspot.com.au/2011/08/rape-of-iraqi-women-by-us-soldiers.html

Żołnierze USA gwałcą małych chłopców w obecności ich matek. Już taka nasza zachodnia kultura (informacja pochodzi od Amerykanów):

//www.mintpressnews.com/classified-evidence-us-soldiers-raped-boys-in-front-of-their-mothers/200160/

Dedykuję Zdzichom i Delfinnom, cierpiącym na znieczulicę społeczną. Czy Polacy też brali w tym udział? To wasze ukochane wojska NATO – teraz zapraszają je do Polski. W 2015 tylko roku USA zrzuciło ponad 23 tysiące bomb na inne państwa. Jakie to wspaniałe, prawda, panie Zdzichu?

 

 

Zdjęcia więźniów w Iraku, maltretowanych przez nasze zaprzyjaźnione wojska, do których należy Polska: Przypominam, że żaden z tych więźniów nie dostał żadnego wyroku od żadnego sędziego. Są to niewinni ludzie:

//rinf.com/alt-news/multimedia/video-photos-of-us-prisoner-abuse-in-iraq-and-afghanistan-released/

Dzieci w Europie, mordowane i sprzedawane na organy do przeszczepów:

https://mx22.wordpress.com/2009/12/03/25000-ukrainian-children-organs-havested-in-israel/

Zoofilia szerzy się w Niemczech. To przecież nasza zachodnia kultura; jesteśmy jej częścią: my i Ukraina:

//adnovum.neon24.pl/post/95040,zoofilia-szerzy-sie-w-niemczech

Zachodnia kultura w Krakowie:

//wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9431526,Obnazaja_sie_w_pubach_i_restauracjach__Krakow_bedzie.html

Euro-sodomia w Norwegii:

//wolna-polska.pl/wiadomosci/norwegia-rozpoczela-odbieranie-dzieci-chrzescijanom-nazywajac-ich-radykalami-2015-11

Zwierzęce burdele dla panów w Europie:

https://aftermathnews.wordpress.com/2006/10/02/europeans-pay-big-for-beastiality-at-barnyard-brothels/

W Danii seks ze zwierzętami jest od dawna LEGALNY:

//www.thedailybeast.com/articles/2014/10/14/denmark-s-bestiality-problem-it-s-legal.html

W Szwajcarii:

//polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4438-obrzydlistwo-w-szwajcarii-rosnie-liczna-przypadkow-zoofilii-glownie-chodzi-o-konie

Jest jeszcze dużo innych materiałów nie tylko w internecie. Polecam posłuchać obrad w brytyjskim parlamencie i w Kongresie USA, a przede wszystkim poczytać materiały z biblioteki Kongresu.
Pozdrawiam.

Także pani @AgnieszkaS zabrała głos: „Pan Zdzich ma wątpliwości! Aż trudno w to uwierzyć. Zdzich napisał: ‚Ja właśnie mierze poziom życia obywateli ilością zamordowanych przez państwo’.

Bardzo dobra to miara, proszę mierzyć uczciwie. Nie wolno zapomnieć o bezrobotnych i bezdomnych w III Rzeczpospolitej, którzy zmarli na ulicy. Są oni ofiarami państwa i systemu. Proszę do tego dodać żołnierzy wysłanych do Iraku, Afganistanu i na Ukrainę, którzy powrócili w trumnach. Nie wolno pominąć ludzie starszych, którzy nie mieli na lekarstwa albo możliwości pójścia do lekarza; młodych, którzy w poszukiwaniu pracy stali się niewolnikami międzynarodowych gangów i zginęli w tragicznych okolicznościach; dzieci żyjących w stresie i biedzie, karmionych byle czym i umierających na raka. Może Pan dodać tajemnicze samobójstwa polityków, które, tak naprawdę, samobójstwami nie były, itd.

Podjął się Pan wielkiego zadania panie Zdzichu. Proszę liczyć uczciwie i niczego nie pomijać. Mam nadzieję, że wkrótce przedstawi nam Pan raport z tego liczenia. Ilość na dzień dzisiejszy wszystkich, którzy zostali zamordowani przez kapitalistyczne państwo – III Rzeczpospolitą. My to porównamy z ilością zabitych przez PRL przeciwników ideowych socjalizmu i wyliczymy różnicę.
Życzę powodzenia!

* * * * * * *

Co się dzieje na Ukrainie – 07.06.2016.

„Ukropy nadal świetnie się bawią cudzym życiem i dobytkiem” – pisze Lorenco i podaje aktualne informacje:

Przez cały wieczór ukraińscy żołdacy wystrzelili około 230 pocisków na północne i zachodnie obrzeża Doniecka, blokpost w Jasinowatej i wsi Sachanka w południowej części DRL. „Od godziny 16:30 do 21:30 strona ukraińska ostrzeliwała blokpost w Jasinowatej, Spartak, terytorium lotniska, wioski: Sachanka, Trudwskoj i Aleksandrowka. W sumie użyto 100 pocisków kalibru 120mm i 130 pocisków kalibru 82mm” – informuje Doniecka Agencja Informacyjna.

Wraz z pociskami ukraińskich najeźdźców używane były ostrzały z czołgów. Wcześniej stwierdzono, że jeden mieszkaniec Doniecka został zabity od ukraińskich ostrzałów (tłum.: Lorenco).

//www.novorosinform.org/news/54488

 

KOMENTARZE

 • niewątpliwy zysk
  tak jak w PRL ,tak i dzisiaj ma populacja 4 500 000 chazarów z CCCP w PO-lin.
  To za nich naiwni księża ginęli ,ci sprytni potrafili się dostosować- picie koniaku ,gra w karty z Sekretarzem POP i Naczelnikiem była stałym "rytuałem".
  Resztę zrobili robotnicy w 1970 i 1980 r. - tu też chazary nie musieli się "narażać".
 • Kto nam wywraca ten świat ?
  Argumenty , którym nie da się zaprzeczyć +5. Tak jak temu, ze Obama otrzymał POKOJOWĄ nagrodę NOBLA.
 • @kfakfa 08:42:28
  "chazary nie musieli się "narażać". -

  --- Tak, wydudkali nie tylko rządy PRL, ale też robotników.
 • @Fischer 08:48:15
  "Kto nam wywraca ten świat? "Argumenty, którym nie da się zaprzeczyć". -

  --- Tak... Dziękuję za docenienie naszych usiłowań :)
 • nie demonizuję okresu PRL
  Jedna rzecz była bardzo dobra - polityka zagraniczna. Mimo że byliśmy w "bratnim sojuszu" ze Związkiem Radzieckim, to mieliśmy przynajmniej większą autonomię w prowadzeniu polityki zagranicznej. Z wyjątkiem krajów obozu kapitalistycznego, Polska mogła nawiązywać kontakty dyplomatyczne z każdym krajem. No i Sowieci nie mieli nic przeciwko, kiedy zerwaliśmy stosunki z Izraelem. Dzisiaj natomiast musimy siedzieć w tym posranym NATO i polityka zagraniczna ogranicza się tylko do ślepego czerpania wzorców z "zapadu".

  Ale na dłuższą metę PRL okazał się szkodliwy. Oto przyczyny:
  - zniszczenie patriotycznego duchowieństwa poprzez egzekucję i podmianę (za czym stała Łuna Brytsygierowa)
  - promowanie poetów o poglądach lewackich, antykatolickich i antypolskich (Miłosz, Szymborska, Andrzejewski - to produkty PRL). Przed wojną większość poetów pisała na chwałę Polski i narodu.
  - demoralizacja społeczeństwa za pomocą motta "czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy".
  - wpuszczenie ducha pesymizmu, przed II wojną światową mam wrażenie, że ludzie mieli bardziej optymistyczne nastawienie do życia. Przed wojną można było swobodnie krytykować żydów i dzięki temu naród przynajmniej miał jakieś pojęcie o tym zagrożeniu. Natomiast "wyzwolicielska Armia Czerwona" zapewniła żydowskiej supremacji nietykalność.

  Obecnie w Polsce nadal duże wpływy mają odpady po PRL-u. Większość z nich zachwala UE. Dobrze że kfakfa przynajmniej dostrzega, dlaczego PRL się nie udał.

  Gdyby PRL był jak Indonezja Sukarno, to by było zupełnie inaczej.
  Sukarno był wspaniałym przywódcą, jak Kadafi czy Baszar-al-Asad.
  Był socjalistą, ale był i nacjonalistą. Dbał o godność swojego narodu. Był przywódcą - ojcem a nie tyranem. Co prawda dążył do świeckiego państwa, ale nie miało to charakteru nienawiści/pogardy do religii, co prezentuje sobą masa zwolenników PRL, tylko chodziło o to aby zjednoczyć naród i nie wywyższać żadnej grupy religijnej nad inne. Sukarno doceniał wartość religii jako czynnika kulturowego, mającego ważny udział w życiu narodu.
 • Indonezja za czasów Sukarno
  https://www.youtube.com/watch?v=Blb_hIoYPT4
 • Witaj Cezarze, idący na śmierć cię pozdrawiają ...
  http://video.anyfiles.pl/Witaj-Cezarze-id%C4%85cy-na-%C5%9Bmier%C4%87-ci%C4%99-pozdrawiaj%C4%85-/Inne/video/165034

  ;)
 • @dron67 09:37:17
  Dwubiegunowość, dwupartyjność w polityce, ciekawa analiza 'zoologiczna':

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jeziorany-2-2016-06
 • @Sukarno 09:33:12
  "Gdyby PRL był jak Indonezja Sukarno, to by było zupełnie inaczej"
  Ależ był.Nie wiem jak można nie dostrzec paralel.
  za wikipedią "Ze względu na obawy interwencji ze strony Holandii, Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych, Indonezja rozpoczęła proces zakupu broni z ZSRR"
  i wówczas pojawił się Ruch 30 Września https://en.wikipedia.org/wiki/30_September_Movement a z nim rebelia pod dowództwem gen.Suharto
  W efekcie zdławienia rebeli zginęło 7 czy 9 osób.A kiedy w Indonezji ostatecznie władzę objął Suharto wszelkie próby domniemanych buntów tłumił że tak powiem,z większym rozmachem.Liczbę ofiar reżimu Suharto szacuje się między pół miliona a dwa miliony (chodzi o zabitych)
  Tak że III RP ma jeszcze pewne rezerwy,jeszcze może nas czymś zadziwić.
 • @
  Żydo amerykańskie sukinsyny obaliły Sukarno. Bo budował niezależne od ich finansów państwo. Bo Sukarno chciał aby ich dzieci były dumne, że są Indonezyjczykami. A oni nie mogli tego ścierpieć, że rządzi ktoś, kto miłuje swój naród, a nie pieniądze i ciepłe posadki. W Polsce jest promowane samobiczowanie i zwątpienie w swój naród. W całym białym świecie promuje się, że bycie białym jest czymś złym. To są efekty żydowskiej okupacji Polski, Europy i USA.

  Sukarno mówi Amerykanom aby poszli do diabła!:
  https://www.youtube.com/watch?v=UfbCNe56-v4
 • @ikulalibal 10:05:00
  "Gdyby PRL był jak Indonezja Sukarno, to by było zupełnie inaczej"
  Ależ był.Nie wiem jak można nie dostrzec paralel."

  Może i były podobieństwa. Ale odpowiedz na pytania:

  Czy Sukarno promował poetów, którzy pisali że "Indonezyjczyk musi się urodzić świnią"?
  Czy Sukarno pozwalał na kampanie antykatolickie, czy tolerował ludzi pokroju Urbana?
  Czy Sukarno potępiał w czambuł poprzednie okresy historii Indonezji tak jak PRL potępiał II RP?

  Pararelę można dostrzec, ale pomiędzy 12 maja w Polsce i 30 września w Indonezji. Piłsudski=Suharto w wyniku krwawego zamachu stanu odsunął władzę o orientacji jako tako nacjonalistycznej.
 • @Sukarno 09:33:12
  Częściowo podzielam Pański pogląd ale tylko częściowo.

  " zniszczenie patriotycznego duchowieństwa poprzez egzekucję i podmianę (za czym stała Łuna Brytsygierowa)
  - promowanie poetów o poglądach lewackich, antykatolickich i antypolskich (Miłosz, Szymborska, Andrzejewski - to produkty PRL). Przed wojną większość poetów pisała na chwałę Polski i narodu."
  Tu się zgadzam całkowicie Jeżeli żydzi dorwali się do władzy to musieli także zawładnąć duszami wiernych dlatego dziś mamy w episkopacie tylu judejczyków, i wciska się nam od lat nową wiarę zwaną judeochrześcijanizmem.
  To samo jest z edukacją.Od lat wciskają nam na stanowiska ministrów edukacji osoby pochodzenia żydowskiego a ci z kolei promują swoich ziomków poprzez lektury szkolne czy kinematografię gdzie co drugi film porusza wątki żydowskiego męczeństwa i okrucieństwa Polaków.

  "- demoralizacja społeczeństwa za pomocą motta "czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy".

  Tu się z Panem nie zgodzę.Znam setki Polaków którzy w tych ciężkich czasach ciężko pracowali nieraz za marne grosze.I ci ludzie coś osiągneli w życiu Pobudowali własne domki (co wydawało się w PRL-u niemożliwe) wychowali dzieci a co niektórzy otworzyli własne biznesy.I mitem jest twierdzenie że państwo każdemu dawało.

  Ludzie po wojnie byli biedni a kraj doszczętnie zniszczony Władza,która została przyprowadzona z Moskwy żydowskim sposobem dała społeczeństwu marchewkę,a kijem przywalała od czasu do czasu gdy ten naród się buntował
  Z drugiej strony nie ma się co dziwić ludziom.Odbudowali kraj ze zniszczeń ,rolnicy dostali ziemię robotnicy pracę warunki życia poprawiały się z roku na rok to dziwne by było aby zaczęli gryźć ręce swojej władzy chociaż nie była ona doskonała.

  Ja się wychowałem w tych PRL-owskich czasach dorastałem,ożeniłem się dostałem duże mieszkanie z zakładu pracy ,a wręcz nie do pomyślenia jeździłem na zachód na kontrakty do Niemiec ,Austrii,Szwecji i nie poprosiłem tam o azyl zawsze wracałem do Polski bo to był mój kraj i tu żyła i mieszkała moja rodzina.
  I nie należałem do partii,nie chodziłem na żadne pochody i słuchałem radia WE.Żyło mi się nie bogato ale średnio nie stałem w kolejkach po chleb czy mięso bo bardzo często żona piekła chleb na cały tydzień(I był cały czas świeży) a wędliny robiliśmy sami z mięsa kupionego od rolnika.Wódeczkę też robiłem sam z cukru od rolnika.
  I na koniec ta władz wsadziła mnie do więzienia i tak po prawdzie nie mam jej tego za złe .Zarówno oni jak i ja wiedzieli ,że kres ich władzy dobiega końca.Ale gdybym nie został oszukany i wiedział,ze przyjdzie mi żyć w tak dziadowskim systemie w kraju zamienionym z okupanta ZSRR na okupanta ZSRE(związek socjalistycznych republik europejskich) to chyba nie podniósł bym ręki na ówczesną władzę.
 • @matterhorn 10:28:38
  Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 14:18 PRZEMÓWIENIE JAKUBA BERMANA DO ŻYDÓW W POLSCE – ROK 1945 [Cytuj]
  PRZEMÓWIENIE JAKUBA BERMANA DO ŻYDÓW W POLSCE

  STENOGRAM Z TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONEGO NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO W KWIETNIU 1945 ROKU
  Żydzi maja okazje do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwerdzic go w przekonaniu, ze rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasa, filmem, radiem.

  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemyślu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

  W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silna pozycje w dziedzinie handlu. W partii zasotosowac podobna metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

  Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głownie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – obecnie Dzierżoniów. W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

  Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

  Żydzi musza pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższa pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejsza pozycje.

  SA niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to ta droga mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanowc komunizm.

  Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcja międzynarodowa, zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady. Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce. Trud Żydów pracujacaych wokół Roosevelta doprowadził do tego, ze USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów. Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, ze w przypadku zwycięstwa Osi, a głownie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.

  Dlatego tez Żydzi sowieccy poświecili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

  Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów. Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36.200, Kijów – 17.800, Moskwa – 53.000, Leningrad – 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

  Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. SA to kadry budowniczych Polski – tzn. Zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogol Żydów będzie rozlokowany głownie w centrach kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nowa, zespalająca cele narodu żydowskiego z polityka ZSRR. Podstawowa zasada tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

  Każdy Żyd musi mięć świadomość, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, ze jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego ulęgła olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większa solidarność. Każdy Żyd musi mięć wpojone to przekonanie, ze obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

  Kwestia żydowska jeszcze jaki czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na nasza korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.

  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa sa przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszów zagranicznych i państwowych. Żydzi celowo tworzą nowa, choć chwilowo nieznaczna koncentracje elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

  Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.

  Powyższy tekst jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych – SZ.” plk. dypl. Stanisława ¯ochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa SZ., Wyd. Retro, Lublin, 1994.

  W kwietniu 1945 roku Żyd Jakub Bergman był Sekretarzem Stanu Rady Ministrów, członkiem Biura Politycznego PPR, członkiem Tymczasowego Rządu Jedności Narodu i Sekretarzem Polej Syjonu.

  Polak, który wykradł stenogram referatu BERMANA, został skazany na karę śmierci zmieniona w drodze laski na karę dożywotniego wiezienia.
  ===
 • @matterhorn 10:28:38
  Nie neguję że było wielu Polaków, którzy wiele osiągnęli ciężką pracą. Ale jednak to podejście, o którym wspomniałem daje o sobie znać obecnie.
 • @Sukarno 11:02:57
  I jedna i druga władza były siebie warte.Jedna zatrudniała wszystkich czym obniżała płace ale była chwalona.Druga zapewnia pracę nielicznym a reszta pół roku na zasiłku 500-złotowym a później albo zdychaj z głodu albo won z kraju na zmywak albo na budowę za granicę.
  Tak,że zawsze są dwie strony medalu i jednych i drugich.
 • Antywojenny list otwarty Amerykanów rosyjskiego pochodzenia
  https://cont.ws/post/287247?_utl_t=tw

  opublikowany na platformie petycyjnej Avaaz.org

  https://secure.avaaz.org/ru/petition/Generalnaya_Assambleya_OON_Sozdanie_Tribunala_po_rassledovaniyu_mezhdunarodnyh_voennyh_prestupleniy_SShA/edit


  PS. Biorąc pod uwagę moje osobiste doświadczenia z Protestem Antywojennym opublikowanym na Avaaz .org sądzę, iż ten Antywojenny list Amerykanów spotka podobny los tj. zostanie zablokowany.

  Przypomnę mój Protest Antywojenny i fakt jego zablokowania :

  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2015/06/23/avaaz-blokuje-petycje-michala-jarzynskiego-protest-antywojenny/
 • Nie Rząd Millera tylko przestępcy z Rządu Millera.
  "W ‚demokratycznej’ Polsce urządzono wiezienia CIA, w których torturuje się niewinnych ludzi. Rząd Millera dostał za to 15 milionów dolarów."
  Nie Rząd Millera tylko przestępcy z Rządu Millera. Żaden Rząd na świecie nie przyjmuje pieniędzy w kartonowych pudłach.
 • NATO zbrojne ramię NWO
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6623
 • @Sukarno 10:25:39
  "Czy Sukarno promował poetów, którzy pisali że "Indonezyjczyk musi się urodzić świnią"?
  Czy Sukarno pozwalał na kampanie antykatolickie, czy tolerował ludzi pokroju Urbana?
  Czy Sukarno potępiał w czambuł poprzednie okresy historii Indonezji tak jak PRL potępiał II RP?"
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Po pierwsze to, nie znając języka indonezyjskiego trudno stanowczo stwierdzić co promował a co nie promował Sukarno.
  Po drugie uważam że jesteś ofiarą propagandy III RP co łatwo możesz zmienić poprzez częstsze czytanie kosztem pisania.Trzeba bowiem trafu że ten kto napisał że:" Polak musi być świnią bo się Polakiem urodzi" to w PRL-u akurat był sekowany.Literacka nagroda nobla dla Miłosza z założenia miała być "prztyczkiem" dla PRL z którego znienawidzony a genialny poeta musiał się udać na tułaczkę.Wtedy tj w 80-tych wszyscy zachwycali się Miłoszem,kochali Miłosza.Ale nie z powodu jego gównianej poezji a na złość PRL-owi.
  Ja ci Sukarno powiem więcej;z powodu burzy w okół Miłosza zniszczono najgenialniejszego polskiego poetę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
  za wikipedią "Wiele z jego powojennych utworów – w tym Poemat dla zdrajcy (atak na Czesława Miłosza), „Podróż Chryzostoma Bulwiecia do Ciemnogrodu ".
  Do tamtego czasu , a co gorsza do teraz, środowisko bojkotowało i bojkotuje, Gałczyńskiego .W ten sposób okradając cię (bo przecież nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy) z części kulturowego dorobku narodowego.Nie jakiś miłoszowych gniotów a prawdziwej pięknej poezji.
 • Tarcza antyrakietowa
  Krótki wykład prezesa:
  Ameryka dzięki Polsce jest cały czas bezpieczna :

  https://youtu.be/yN5VMwZPEso
 • @dron67 13:35:45
  Najnowsze wynalazki polskiego MON-u:

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13173709_1190835347616487_7269174448376239207_n.jpg?oh=b72da67a0a61870113961c5ac5f5c492&oe=57CB6FF4

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13233045_1190835340949821_1738892624600971941_n.jpg?oh=72894e7f48dfa6a46aed61cd47fbd4d4&oe=57D1BBC5

  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13254512_1190835337616488_5605812566183979833_n.jpg?oh=fa19cbf9f9ed8622ea9e452009ffb48c&oe=580C6F1C
 • @
  po pierwsze pirimo dodawanie '@' przed mianem (nazwiskiem czy nickiem) jest wybitnym wyrazem uleganiu anglojezycznej metalnosci/ oni tam nic nie odmieniaja - nie potrafia. nie identyfikuja osoby. po drugie primo samo '@' znaczy tyle co 'do', wiec w zdaniu np '@marys powiedzielas', mowimy tyle co 'do marys powiedzial'. i tak gubimy wrazliwosc na polski jezyk. jak tutaj sie juz tyle Polakow wypowiedzialo, to moze chociaz o jezyk polski, nie eskimoski, zadbaja?

  spolki nomenklaturowe, afera zelazo i wiele innych, kilka tysiecy ofiar ubeckich strzalow w tyl glowy czy piers, w serce Polaka...

  Doprawdy, trzeba miec zdrowo zryty dekiel zeby jeszcze bornic komuny, w tym III RP. A prpos - raczej III niz lll.

  zdrowia!
 • @DelfInn 13:50:46
  Ktoś tu broni komuny?
  Nie zauważyłem.
  Obiektywnie oceniając, za 'komuny' było więcej ludzkiej wrażliwości i sprawiedliwości niż przy rządach peło i ''prawa i sprawiedliwości''.
  Urodziłem się za Gomułki, pamiętam te czasy.

  Było dokładnie jak przedmówcy piszą.
 • @DelfInn 13:50:46
  ==spolki nomenklaturowe, afera zelazo i wiele innych, kilka tysiecy ofiar ubeckich strzalow w tyl glowy czy piers, w serce Polaka...==

  To były działania transformującej się SB-ecji.
  Co naród miał z tym wspólnego?
  Przepoczwarzyła się i działa dalej, seryjny samobójca z ostatnich
  lat jest tego jaskrawym przykładem.

  -''https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/
  ‚Ja znałam oboje rodziców pani prezydentowej Komorowskiej. Byli to Żydzi, że Polaków utopiliby w łyżce wody. Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów. A że ci doradcy decydowali i decydują, np. komu ma kapituła żydowska przyznać najwyższe odznaczenie w Polsce, czyli Orła Białego, i dano go samym Żydom, takim jak Michnik.

  A popatrzcie jak znieważono i zbrukano święte miejsce na Wawelu. Zaczynając od tego że Piłsudski tam leży, a nie powinien, bo to wróg Polaków, to jeszcze Miłosz, a następnie nie-Polak – pan prezydent Kaczyński. Przecież pani Jadwiga [matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich] to moja koleżanka z lat młodości i nie mam żadnej wątpliwości, że rodzice jej byli oboje Żydami. A prawo żydowskie mówi, że ten kto z matki Żydówki się narodził to jest Żydem.

  I tak sprytnie się gra na uczuciach goi, jak o Polakach mówią. Tak dajecie się oszukiwać i manipulować. Was już nie trzeba prowadzić na sznurku do rzeźni jak barany. Wy już i sami przyjdziecie, wierząc, że tam czeka was lepszy świat. W ogromnej części temu faktowi, że Żydzi w każdej dziedzinie życia zajmują najważniejsze stanowiska, wy Polacy jesteście winni. Duży procent Polaków służy swą pracą nie Polsce, a Żydom. Wiedzą o tym doskonale. Ale ich szefowie też wiedzą, że Jeśli dadzą dobre płace, to pracownicy będą służyć im wiernie i lojalnie.

  Tak macie we wszystkich telewizjach, tak samo z prasą. Nawet o. Rydzyk – ostatnie źródło wiedzy o tym co się dzieje – też już się poddał i wpuścił tak do radia, jak do telewizji ludzi, którzy nie tylko nie kochają ojczyzny, ale pracują tak, by ją stracić na rzecz innych.”

  Problemem jest to, że nie jesteśmy gospodarzami we własnym domu.
  I długo to się nie zmieni..
  Po instalacji armii usraelskiej przez najbliższe lata nawet nie drgnie.
 • @dron67 14:03:54
  po pierwsze pod butem ludzie sie jednocza, wiec to jest raczej efekt socjologiczny niz polityczny. po drugie nie ma, imo, i nie tylko, jakiejs przepasci m. prl a prl-bis. jest kontynuacja tego co bylo, to samo pranie mozgow tym samym ideologicznym proszkiem. wystarczy spojrzec na te wpisy tu i tam. jest myslenie o wlasnym tylku a nie o obywatelach, o panstwie. skutkiem tego myslenia jest przyzwolenie na opresje panstwa a nie wyzwolenie, ku takiemu jego ksztaltowi, takiej formie, ktora by sluzyla *kazdemu* czlowiekowi, a przede wszystkim kazdemu obywatelowi, wiec *faktycznemu* czlonkowi panstwa. te roznice nie sa tylko swiatopogladowe. maja swoje uzasadnienie filozoficzne. dlatego wypada tam, w tej plaszczyxnie, a nie wlasnych pogladow, dociekac przyczyn istanu obecnego, wiele osob tu narzekelao bo nie widza zwiazku, i szukac rozwiazan. dopki jednak obracamy sie w ramach ideologii, nie mamy szans wyjscia na prosta. tylko newiel osob widzi jak wielka prace na tym ludzkim ugorze wykonue tu kosciol katolicki. widza tylko kosciol, a nie to co mowi. no i to jeszcze pewnie potrwa...
 • @dron67 14:13:13
  panie. pan se przesledzi jakie osoby byly macherami prlu! a moze wystarczy panu powolowyanie sie festynie kodu przez kwasniewwskiego na autorytety, jakie podal? licze na opamietanie...
 • Bez sensu te odpowiedzi
  Chyba nikomu nie trzeba udawadniać, że aktualny ustrój jest zbrodniczy, co wcale nie znaczy, że PRL nie był co najmniej równie zbrodniczy, a był dobry i sprawiedliwy, jak to Autor z pomocą blogerki Tiamat i kilku innymi usiłują nam wcisnąć. Żałosne.
 • @DelfInn 14:20:03
  Nie muszę śledzić, to wszyscy wiemy.
  Po 89' wyborcza i kumple 'geremka' przejęli 'biznes' i doją
  do dna, już niedługo, z ludzi się więcej wydoić nie da.
  Wjechala amia US, będą teraz pozyskiwać to co w ziemi i pod nią.

  Panie, nie oglądam kod-owskich teatrzyków.
  Pis niczym się od nich nie różni. (TTiP, ACTA)
  Wczoraj rozmawiałem z działaczem pis-u szczebla powiatowego.
  Tragedia, facet autentycznie wierzy, że usraelska armia przyjechała tu przed czymś nas bronić..
  Tu jest problem, nierozwiązywalny.
  PRL nie był ustrojem normalnym, ale to co jest teraz to masa
  upadłościowa, zero, nul, przepaść.
  Ma Pan wątpliwości?
 • @DelfInn 14:17:32
  -'' tylko newiel osob widzi jak wielka prace na tym ludzkim ugorze wykonue tu kosciol katolicki. widza tylko kosciol, a nie to co mowi. no i to jeszcze pewnie potrwa...''

  Kościół jest pozytywnym reformatorem?
 • @Lotna 15:17:00
  Co jest żałosne? To już historia.
  PRL nie był ustrojem szczęśliwości i dobrobytu.
  Ale byliśmy państwem z przemysłem, armią, kadrą inżynierską,
  wysokim przyrostem naturalnym.
  Przed olimpiadą w Moskwie wszystko zaczęło siadać.
  Trzeba pisać o tym, dopóki żyjemy, obiektywnie ocenić,
  to co było złe i dobre.
  Historia ''okrągłego stolika'' właśnie się kończy.
 • @dron67 16:26:20
  To jest dopiero historia upadku, jak można oddać za grosze lub zlikwidować banki, przemysł, stocznie, huty, kopalnie, PGR-y, spółdzielczość, cukrownie, cementownie, pozwalać na wywożenie worków nieopodatkowanej gotówy..
  Utrzymywać celowo 4-5 krotnie niższe zarobki.
  Dobić polską naukę, wysiedlić ''umiejętną'' polityką podatkową 5 mln.
  Polaków, zabierać rodzicom dzieci z domów.
  Oddać służbę zdrowia farmaceutycznym i chemicznym korporacjom, które kupiły już wszystkich polityków bez wyjątku.
  Dowodów aż nadto.
  Do tego doszliśmy.
 • @Lotna 15:17:00
  Nie wiem o co chodzi? Przecież PRL już nie wróci, nie masz co się bać.
  A, że ludzie wspominają w temacie blogu, z własnego punktu widzenia, bardzo ciekawie opowiadając, zwłaszcza Tiamat, co to Tobie przeszkadza?
  PRL-u już nie będzie na pewno, wspomnienia zawsze będą ponieważ to jest ludzkie życie, wtedy też się odbywało, chcesz skreślić ludzkie życie, kilku pokoleń Polaków?
 • @DelfInn 14:17:32
  Kościół jak najbardziej niech działa i mówi, lecz Kościół nie może być państwem polskim: ja sobie przynajmniej tego nie życzę. Państwo ma być świeckie a nie żeby kościół katolicki był ważniejszy od władz.
 • @Lotna 15:17:00
  Ja nikomu niczego nie wciskam. Ten zargon jest dobry w szkole specjalnej dla uczniow , ktore maja trudnosci w nauce . I na blogi Lotnej i jej podobnych nie wchodze. I nie probuje 'reformowac' blogow, ktore maja inne zdanie i poglady niz moje, czy z ktorymi wrecz sie nie zgadzam. Ale wierze, ze maja prawo istnienia i nie przeszkadza mi ich wychwalanie ekonomii dlugu i kowbojskiego kapitalizmu..Maja takie samo prawo jak ja wyrazac swoja opinie.
  Lotna probuje cenzurowac blogi, ktore jej sie nie podobaja.
  No i czyta moje wpisy bardzo wybiorczo co swiadczy raczej o tym, ze jest uwarunkowana nieprzyjaznym stosunkiem do innych piszacych.

  Ja mam porownanie dwoch systemow, bo oba znam z autopsji i sytuacji mojej rodziny, ktora mieszka w Polsce. I moich kolegow, z ktorymi pracowalam i tych z ktorymi chodzilam do szkoly.

  Wszystko, co tutaj robimy, to jest proba porownania: ze system w PRLu- nie byla rajem, ale w takim razie dlaczego przeszlismy na gorszy?. I tylu ludzi zginelo. I tyle ucieklo z kraju?

  System ludzi bezdomnych. Zastraszonych i okropnie podenerwowanych. Dlaczego pozbylismy sie polskiego przemyslu i teraz jestesmy skazani na maslo z Danii, bardzo chemiczne a nie mozemy miec polskiego zdrowego masla.
  Narzekamy na PGR- ale dlaczego zniszczylismy klase rolnika i zabieramy mu ziemie? Dlaczego tylu rolnikow w Polsce popelnilo samobojstwo?
  A wielu wyjechalo i zostawilo ojcowizne?
  Dlaczego z dumnych gornikow robimy kaste daljit (nietykalnych - jak w Indiach) i golym okiem widac, ze koniecznie Polacy w kraju za wszelka cene chca sie pozbyc i gornikow i kopaln i calego Slaska?

  Kogo stac na kupowanie w galeriach ?
  Ja nie widze, ze popelniam grzech wpominajac czasy autostopu, bezprocentowych pozyczek bankowych czy produkcji blachy karoseryjnej, ktora sprzedawalismuy na caly swiat. W Polsce nie placilam podatku dochodowego. To takie klamstwo i 'wciskanie"? Prosze udowodnic, ze klamie a nie poslugiwac sie inwektywami. Co pani nazywa wciskaniem?
  Prawdy napisac nie wolno, zeby sie nie narazic jakiejs pani Pawlowicz?

  Niestety, osoby zaprogramowane na agenturalna dzialalnosc, nie sa w stanie wlaczyc sie do dyskusji bo nie takie maja zadanie.
  Zamiast zlorzeczyc i pisac inwektywy, prosze podac choc jeden argument, ze cos sklamalam.
  Bo takie chlapanie, ze 'nikomu nie trzeba udawadniac' jest zaprzeczeniem dialogu i zwykla demagogia. Jak to nie trzeba udawadniac? Wystarczy zwykle pomowienie i demagog ma racje? W jakich ksiazkach?

  Od kiedy to analizowanie systuacji polskiej stalo sie przedmiotem cenzury? Bo odmawianie dialogu jest wlasnie paskudna forma cenzury.

  W Polsce Solidarnosciowej przeciez wywalczylismy taki system, ze coraz wiecej Polakow nie ma ochoty mieszkac w kraju. Bo im sie nie podobaja umowy smieciowe i zebranie o prace u cudzoziemcow, ktorzy sie w Polsce rozpanoszyli. I nie podobaja sie jakies idiotyczne marsze pedalow, niepodleglosciowcow, KOD - wcow (przypomina to KOR), cyrk wyborow na wzor Holywood, wyrzucane dzieci z matkami na ulice, prywatne szpitale a teraz jeszcze beda prywatne wiezienia.

  Nie podoba mi sie kult falusa i zlotego cielca.
  Moze mi sie nie podobac?
  Pani Lotnej moze sie podobac. Nawet to, ze nam wymordowali cale dowodztwo wojskowe.
  Sowieci nawet nie probowali namowic polskiego wojska na ich awanture w Afganistanie.
  Polski zolnierz w PRL- mial prawo odmowic strzelania. Pani pewnie o tym nie slyszala. Ale wie lepiej ode mnie, prawda?
  I Polska jest zadluzona na 200 lat do przodu. I dzieci znarkotyzowane.

  Ja rozumiem, ze jesli kogos rzeczywiscie interesuje polski kraj i polski narod - to caly czas bedzie porownywal i przymierzal i dyskutowal rozne systemy w trosce o kraj - a nie rozwalal klocki jak dziecko, ktore cierpi na autyzm.
  I nie bedzie innym zakladac kaganca. Bo to tez juz przerabialismy.

  Z uporem lepszej sprawy apologeci mordowania Slowian, chrzesciijan, muzulmanow - chetnie powtarzaja, ze w Polsce byl komunizm. Ale maja widoczne opory, zeby wytlumaczyc na czym ten komunizm polegal.
  Wazne, ze wierza, ze byl. Wiedza jest nieistotna. Zas w Chinach jest kapitalizm?
  A moze to tylko poczucie winy, ze "po cos my te zabe jedli"?

  Solidarnosc przeciez walczyla o wolnosc slowa a teraz ten sam Walesa opowiada, ze chetnie by ludzi palowal. I to w stoczni!
  Stare prywyczki czy skaza zawodowa?
 • @ zygmuntbialas
  Nie chciałem tutaj komentować, aby nie prowokować aroganckich złośliwców swoim imieniem, ale wspomniano mnie kilkakrotnie w artykule, więc dodam tyle:
  Oryginalny artykuł p. Zygmunta był na temat "Jak to było w tym PRL-u", więc komentowałem o tym "jak to było w tym PRL-u".
  Grupa niekumatych złośliwców jednak pisała przy okazji n.t. "jak to jest w lll RP" i obwiniła mnie za jej wszystkie mankamenty, co zacytowano powyżej.
  Pani Tiamat wyskoczyła nawet z poniższym debilnym "wnioskiem":
  "Dedykuję Zdzichom i Delfinnom, cierpiącym na znieczulicę społeczną. Czy Polacy też brali w tym udział? To wasze ukochane wojska NATO – teraz zapraszają je do Polski. W 2015 tylko roku USA zrzuciło ponad 23 tysiące bomb na inne państwa. Jakie to wspaniałe, prawda, panie Zdzichu?"
  Pan wie, panie Zygmuncie, że tego rodzaju stwierdzenia to jest idiotyzm!
  Otoczyli mnie tam i podgryzali, a teraz to samo chcą robić tutaj. Przewidziałem!
  Zatem nie wchodzę.
 • @dron67 16:58:59
  Większość Polaków omamionych koralikami uważało, że to są super reformy, że jaśnie kapitalista z tzw. Zachodu tak poprowadzi zakłady pracy, że robotnicy będą zarabiać tyle samo co np. w Niemczech.
  Już tyle lat minęło a ludzie nadal omamieni koralikami czekają na owe zarobki, nadzieja umiera ostatnia...
 • @Tiamat 17:32:02
  jeśli chodzi o "odmowę użycia broni" ...

  Żołnierz służby zasadniczej poddany był ostrym represjom ,jakakolwiek drobna próba niesubordynacji kończyła się pobytem w "pierdlu" jednostki wojskowej , a drobne uchybienie na klika tygodni lub kilkumiesięcznym pobycie w Jednostce Karnej np.Orzysz.A tam nie było już żartów.Pamiętam jak na poligonie rakietowym w Toruniu - ja z kolegami w podkoszulkach ,a ci chłopacy w pełnym umundurowaniu ,z plecakiem pełnym kamieni i drewnianym karabinem pop.. do przodu.Niejedna mamusia z wrażenia by zrobiła w majty lub dostała zawału.
 • @kfakfa 17:51:54
  Do tego był kategoryczny zakaz zbliżania się do tych żołnierzy,nie było mowy ,że podasz mu menażkę z wodą.Padały grozby,zaraz do niego dołączycie...
 • @Zdzich 17:40:11
  Oj, Zdzichu, oj że!
  Polska, czy ją zwał PRL, czy Polska sowiecka, czy komunistyczna, została rozebrana ekonomicznie, wielu ludzi w Polsce, myślących kategoriami patriotycznymi, chciało aby nasz kraj poszedł tzw. trzecią drogą.
  Zostali zahukani, zakrzyczani, kompromitowani czy wręcz popełniali dziwne samobójstwa.
  I to jest tragedia Polski, a tych co się dali nabrać na paciorki a są patriotami, gryzie sumienie lecz do błędu ciężko się przyznać.
 • @kfakfa 17:51:54
  W okresie I WŚw. polscy żydzi twierdzili, że im religia zabrania brać do ręki broni i walczyć, dorobili się na wojnie niezłych majątków. Polscy mężczyźni szli do wojska, ginęli na wojnie, zostawiając wdowy i dzieci bez pomocy, wdowy zadłużały się u żydów aby przetrwać i utrzymać majątki, inny geszeft to handel z wojskami. Przed II Wśw. owi żydzi uciekli z Polski wiedząc - mieli radia i dostęp do wywiadu, że faszyzm nie pozwoli im po raz drugi dorobić sie kokosów na wojnie bedąc w Europie, w Polsce pozostali biedniejsi żydzi, którzy wzorem poprzedników chcieli zarobić na wojnie oczywiście twierdząc, że religia nie pozwala im brać broni do ręki.
  I tak, bogaci żydzi w USA robili geszeft na wojnie dalej a biedacy, naiwni, szli do pieców w obozach koncentracyjnych.
  Wniosek: można być pacyfistą z różnych względów, jednak jak się ma okazję nauczyć strzelać, trzeba ją wykorzystać.
 • @lorenco 18:27:45
  chazarów z Polski - 10 dni przed atakiem Niemiec na ZSRR wagonami ewakuowało NKWD.Ponad 3,7mln.Trafili m.innymi do Armii Andersa.
 • @kfakfa 18:45:17
  Pierwszy raz taką wiadomość poznałem, jakbyś szerzej rozwinął?
 • @lorenco 18:56:08
  Bylo o tym pisane na neonie kilka razy ,przytaczano linki i dokumenty.
  Prawdopodobnie m.innymi i ten
  https://forumemjot.wordpress.com/2014/04/28/sowieci-ewakuuja-zydow-archiwum-zydowskiej-agencji-prasowej-jta-ujawnia-gdzie-sie-podziala-wiekszosc-brakujacych-wybrancow/
 • 5* ZA
  Nie wolno zapomnieć o bezrobotnych i bezdomnych w III Rzeczpospolitej, którzy zmarli na ulicy. Są oni ofiarami państwa i systemu. Proszę do tego dodać żołnierzy wysłanych do Iraku, Afganistanu i na Ukrainę, którzy powrócili w trumnach. Nie wolno pominąć ludzie starszych, którzy nie mieli na lekarstwa albo możliwości pójścia do lekarza; młodych, którzy w poszukiwaniu pracy stali się niewolnikami międzynarodowych gangów i zginęli w tragicznych okolicznościach; dzieci żyjących w stresie i biedzie, karmionych byle czym i umierających na raka. Może Pan dodać tajemnicze samobójstwa
 • @dron67 16:11:14
  ciekawe pytanie... kosciol dlugo sie zgadzal na okrelanie czegos mianem poztywne/negatywne ale dojrzal ze to jest jednak negatywne. w 1879 r okreslil sposob, jakim nalezy oddzielac falsz od prawdy. troche minelo lat by sie ta mysl uksztaltowala. dopiero w pracach maritaina i gilsona i innych tomistow egzystancjalnych zdolano wyjsc ponad ideologie, pokazac ze mozna myslec tym, co jest, a nie tym co sie wydaje ze jest. ta mysl dyskredytuje koncpety neoplatonskie - hegla, marksa i pozniejszych. jest sporo osob ktore podejmuja wlasnie takie spojrzenie. wielu z nich to osoby kosciola - krapiec, wojtyla, maryniarczyk itd. aczkolwiek sama mysl tomistyczna jedynie do kosciola nawiazuje, jest niesprzeczna z objawieniem w tym sensie ze go nie wyklucza. ale jesli ktos stwierdza ze je potwierdza to juz tylko na gruncie teologii. i tu kosciol musi sie uczyc. czego, gdzie i jak ucza sie inni.. nie wiem... wiekszosc, jak widze, bladzi po oplotkach... co ja sam moge od siebie powiedziec? niewiele... ot, powklejam tu i tam pare rzeczy ktore uzanje wartosciowe. moze to komu co przyniesie na dobre?
 • @kfakfa 19:28:37
  A to wiem, myślałem, że o coś innego chodzi.
  Jednak bardzo dziękuję za informację:)
 • @DelfInn 13:50:46
  COś się pomerdało,

  @ przede wszystkim znaczy "przy"

  a więc Delfinn@neon24 znaczy Delfinn na neonie,

  podobnie

  @DelfInn 13:50:46 zaczy "nawiązując do wypowiedzi Delfinna z 13:50",

  a @Delfinn, nic nie znaczy, znaczy bełkot
 • @Lotna 15:17:00
  nie zgadzam się, iż PRL był zbrodniczym systemem,

  nie znaczy to, że jego funkcjonariusze nie posuwali się do zbrodni,

  jak to funkcjonariusze, w każdym ustroju wykorzystają władzę do niecnych celów.
 • @lorenco 17:20:31
  może wahadło wychyli się w drugą stronę,

  i zamiast PRLu przyjdzie komunizm
 • @interesariusz z PL 20:02:35
  wlasnie mowie :) @interesariusz to by byl belkot.
 • @DelfInn 20:17:56
  no tak, ale chciałem wtrącić te trzy grosze,

  dla tych, co szpanują angolskim, wcale go nie znając.
 • @interesariusz z PL 20:21:43
  spoko, tylko ty czy ja i pare innych osob - zalapalismy, inni nie... thx enyłej :)))
 • @Sukarno 09:33:12
  Pisze Pan O PRL: "Jedna rzecz była bardzo dobra - polityka zagraniczna". -

  --- Myślę, że dzisiaj, gdy widzimy mierne efekty rządów lll RP, widzimy więcej pozytywnych osiągnięć PRL, np.:
  --- efektywna odbudowa miast po ll wojnie światowej;
  --- zapewnienie miejsc pracy dla osób przenoszących się ze wsi do miast;
  --- przyzwoite osiągnięcia w kulturze i oświacie.

  Były oczywiście minusy. Widziałem je i powiem, że ogólnie to wówczas krytycznie nastawiony do otaczającej rzeczywistości.
 • @dron67 09:57:01
  "Wygląda jak świnie chcą być szlachtowane! One nie mogą pojąc, że wszystkie bez wyjątku wojny są najważniejszą i niezbędną częścią tego systemu ekonomicznego. Bez wojen nasz system by nie istniał". -

  --- No tak, choć trudno to pojąć logicznie.
 • @ikulalibal 10:05:00
  "III RP ma jeszcze pewne rezerwy,jeszcze może nas czymś zadziwić". -

  --- Tak - to przyszło mi do głowy, gdy pisałem o Ukrainie i 'wchodzeniu' rządzących Polską w nie swój problem. Teraz widzimy odpryski tej polityki. Na przykład w postaci szczytu NATO w Warszawie czy pobytu około miliona Ukraińców w naszym kraju.
 • @dron67 10:50:19
  Jakub Berman: "Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku". -

  --- To było ważne przemówienie J. Bermana do żydów w Wałbrzychu. Tam było też o zmianach nazwisk i obejmowaniu stanowisk wice-, by patrzeć Polakom na ręce.
  Widzimy teraz, że cele, wyznaczone przez Bermana, zostały w pełni zrealizowane.
 • @zygmuntbialas 23:08:49
  panie! to nie sa ukraince tylko ruskie stamtad!
 • @DelfInn 23:24:25
  Mówią po ukraińsku, przywożą ukraińską wódę, na tablicach rejestracyjnych mają tryzuby, ale to 'ruskie'..
  A po 'zwycięstwie' w eurowizji darli japy ze szczęścia pół nocy, tylko
  dlatego pół, bo popadali.
 • @detektywmjarzynski 12:35:59
  "NATO zbrojne ramię NWO" -
  --- Długi artykuł, zawierający mnóstwo danych. Zamieszczam wstęp:

  "Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w NATO rolę dyrygenta i pierwszych skrzypiec pełni USA. NATO powołano rzekomo jako sojusz obronny przed imperialistycznymi zakusami ZSRR.
  Ale już znacznie mniej ludzi zna stopień zażydzenia elit USA. Pisali o tym Henryk Pająk, śp. Dariusz Ratajczak, czy James Petras.
  Można więc bez obawy popełnienia pomyłki stwierdzić co następuje: Ameryką rządzą Żydzi, a paktem NATO rządzi Ameryka. Czyli Żydzi rządzący Ameryką rządzą NATO".
 • @dron67 13:35:45
  J. Kaczyński: "Ameryka jest bezpieczna, link:

  https://youtu.be/yN5VMwZPEso

  --- Dobre :)
 • @dron67 14:03:54
  Odpowiedział już Pan Delfinnowi: "Było dokładnie jak przedmówcy piszą". -

  --- I w sumie podkreślę, że podobnie widzimy.
 • @dron67 23:37:25
  ze wszystkiego co pan powiedzial, wynika ze to ruskie. taka jest moja teza i bede sie jej trzymac :)))))))
 • @DelfInn 23:46:04
  Piłeś pan razem z nimi, bo z logiką nie ten teges :)
 • @zygmuntbialas 23:37:34
  macie na tym portal, a moze to tylko na Pańskim blogu, jakis syndrom sztokholmski najwyraxniej :))
 • @zygmuntbialas 23:37:34
  Wszystko sie wali : niewolnicy niechca juz tak wydajnie pracowac jak kiedys, przed wojnami, kiedy placilo sie im grosze. Nie napywa zbyt wiele gotowki z ostatnio ograbionych krajow. Syria nie daje sie zdewastowac, UE goni resztkami, Chiny i Indie sie bogaca zas kraje OPEC nie sluchaja tak jak trzeba Ussraela. Wiec potrzebna jest nie tylko lokalna wojenka, lecz jedna "porzadna" wojna, ktora pozwoli zarobic bankom oraz zbrojeniowce. To proste: jak i podczas poprzednich wojen banksterzy z Ussraela beda podsylali bron obu wojujacym stronom, zeby zarobic ina sojusznikach i na przeciwnikach. A ze przy tym moga zginac miliony ludzi : coz takie sa prawa wojen, ze gina na nich ludzie.
  Jezeli zas chodzi o PRL - to coz, obecna wolnosc jest wolnoscia na obrozy Ussmanow. Dla Rosjan Polska byla ( i jest) krajem do wspolpracy, dla Hameryki jest kraikiem, ktorym ma szczuc odwiecznego wroga Rosje. Zmienil stryjek siekierke na kijek!
  Ja osobiscie wyzej cenie zycie li za PRLu niz obecnie. Zylo sie biedniej, lecz z godnoscia i perspektywami. Obecnie, jezeli nie nalezy sie do wiodacego POPiSu wszystkie drzwi sa zamkniete; chyba, ze emigracji za chlebem do wrogich krajow .
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 23:37:34
  Sytuacja jaką mamy:
  ćwiczenia Anakonda, trochę zdjęć:
  51 brygada Armii USA w drodze z Niemiec do Polski:
  https://pbs.twimg.com/media/CkXwslYXAAA1uSv.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXwsleXAAAhA7i.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXwsllWYAAaaco.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXwsjRW0AAgmSA.jpg
 • @lorenco 00:22:08
  Otwarcie Anakonda - 16
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxFf0XAAgb0IG.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxFgDXIAETw4n.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxFf-WUAAVKT2.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxFf8WsAA2nJd.jpg
 • @lorenco 00:25:32
  "Bracia"
  https://pbs.twimg.com/media/CkXwSWGWgAALvDl.jpg
 • @lorenco 00:29:00
  Obóz:
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxfDsWgAIlydG.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxfDvWkAAcG4D.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxfD_WYAAqywm.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/CkXxfECXIAARdpB.jpg
 • @lorenco 00:31:44
  Artykuł z Onet na temat Anakondy:
  Około półtora tysiąca spadochroniarzy z USA, Wielkiej Brytanii i Polski wylądowało dziś na zrzutowisku pod Toruniem. To były pierwsze ćwiczenia na tak wielką skalę. - Ćwiczymy operację obronną, nikt nie ma powodu do niepokoju - podkreślił dowódca amerykańskich wojsk w Europie gen. Ben Hodges.
  Cd: http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/anakonda-pod-toruniem-cwiczyli-spadochroniarze/hdpxh7
  Jakoś np. prezydent Białorusi nie chce całkiem wierzyć, że to operacja ćwiczeń obronnych, gdyż powiedział, że:
  "W przypadku agresji NATO, białoruskie i rosyjskie wojska będą razem unicestwiać wroga."
  http://www.novorosinform.org/news/54556
  Z kolei prezydent Putin leci dziś - w środę 8 czerwca - z roboczą wizytą do Mińska, spotka się z Łukaszenką i weźmie udział w plenarnym posiedzeniu Trzeciego Forum Regionów Rosji i Białorusi.
  http://www.novorosinform.org/news/54570
 • Bardzo ważne!!!! do rusofobów, amerykofilów, jankesów
  naszych rodaków w USA i dla nas Polaków, którzy mają to nieszczęście być rządzonym od lat przez ???? lecz dla rządu jakby co, Izrael wydaje się być bezpieczny.

  TRAMPOLINA NA WSCHÓD

  Pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej d/s obronności i bezpieczeństwa, Franz Klinczewicz oświadczył, że NATO przygotowuje trampolinę do globalnego ataku na Rosję. Oznaki tego senator zauważył, ponieważ wojska NATO urządzają swoje bazy wojskowe w Europie Wschodniej. Według niego, liczba wojsk NATO w tych krajach wzrosła aż 20 razy! Tendencja jest groźna. W ramach systemu "parasol" amerykańskiej obrony antyrakietowej (NMD) w Europie przyspieszono tempo tworzenia potężnej grupy strategicznej NATO.

  A jak będzie wyglądać "Natychmiastowe Globalne Uderzenie" o którym mówił Klinczewicz, wynikające z wysokiej koncentracji wojsk NATO na granicy rosyjskiej?

  "JAK NAS ZAMIERZAJĄ BIĆ"

  "Zgodnie z doktryną "Natychmiastowe Globalne Uderzenie" w przypadku zagrożenia atakiem na instalacje wojskowe Stanów Zjednoczonych i innych państw NATO, wojsko USA powinny być w stanie w ciągu 60 minut gotowe aby trafić z dużą mocą i precyzją w dowolne miejsce na świecie, aby zneutralizować takie działania. "Rosyjskie zagrożenie wojskowe" w Pentagonie już zostało wydumane. Pozostała jego realizacja.
  A jak mają zamiar nas pokonać? Podstawą doktryny szokowej oznaczającą "Natychmiastowe Globalne Uderzenie" używając rakiet balistycznych i Hypersonic pocisków dalekiego zasięgu wystrzeliwanych z samolotów (w przyszłości - z platform kosmicznych).

  Składniki te zapewniają dokładność szoku (Koło Równego Prawdopodobieństwa - zaledwie 100-150 metrów) oraz krótki czas dostawy amunicji do celu (nie więcej niż 30-40 minut).

  Tak więc, amerykańscy stratedzy planują nanieść na Rosję wstrząsające uderzenie, po którym nie można jej będzie się podnieść, i będzie prosić o łaskę.

  Po zastosowaniu takich ataków amerykańska strategia wiąże się z szybkim zajęciem terytorium i przesunięciem dużej grupy wojsk lądowych. Im krócej ta grupa będzie czekać na "godzinę X" na granicach Rosji, tym bardziej efektywny będzie "global strike".

  Rozważana jest możliwość, że Moskwa będzie reagować siłą i uruchomi swoje rakiety na Amerykę. Ale na to USA ma plan "B" - Rosyjska rakiety powinny być wciąż w powietrzu w celu przechwycenia ich przez system obrony przeciwrakietowej, które generałowie Pentagonu rozmieszczają wokół Rosji.

  AMERYKA w bunkrach nie obroni się

  Ale to wszystko, oczywiście, tylko kwestia teorii. Dla rosyjskiej armii, oczywiście, nie będzie siedzenia i czekania, kiedy jej cywilne i strategiczne obiekty staną się celem Stanów Zjednoczonych i ich precyzyjne pociski "w godzinę" rozbiją te cele. Nasze systemy ostrzegania o ataku rakietowym działają w trybie bezsennym. Nasze siły Powietrzno- Kosmiczne obrony zostaną postawione w stan gotowości. I jeśli amerykańscy politycy i stratedzy myślą, że po "natychmiastowym globalnym uderzeniu" będą w stanie doprowadzić Rosję na kolana z Europejskiego przyczółka i bedą siedzieć z kawą i cygarem w zębach w bunkrach w Waszyngtonie, Nowym Jorku czy Kolorado, jest to głęboko mylące. Nieuchronnie nastąpi odwetowe uderzenie (lub odwet - zderzenie) rosyjskich strategicznych sił rakietowych, lotnictwa strategicznego i podwodnej floty jądrowej (nasze okręty nie tylko z pociskami nuklearnymi, ale także o wysokiej precyzji "kalibrami" stale dyżurują w stronę OBU wybrzeży USA) ,

  My mamy czym zrobić dziurę w osławionej obronie rakietowej USA, nawet jeśli część naszych pocisków ona zniszczy. I pierwszy pocisk przeciwko Rosji spowoduje taką reakcję, która znajdzie zakończenie na terenie Stanów Zjednoczonych i zostawi tylko tlącą się pustynię jądrową. Przy czym i krajom europejskim dostanie się, z terytorium których będzie wykonany atak rakietowy - winne one zrozumieć to jasno - odwrotu nie będzie..

  TYMCZASEM

  Główne manewry po zimnej wojnie

  Od 6 czerwca NATO rozpoczyna w Polsce dziesięć dni ćwiczeń wojskowych "Anakonda-2016." Po roku 1989 - to największe manewry w kraju. 31 tysięcy żołnierzy z 24 krajów weźmie udział. W ćwiczenia będą zaangażowane 3000 (!) sztuk sprzętu wojskowego (czołgów, transporterów opancerzonych), ponad 100 samolotów i śmigłowców, 12 statków. Legenda manewrów nie błyszczy nowością - odbicie ataku "wielkiego kraju" na "mały".

  Równolegle do "Anaconda" planowane są ćwiczenia "Uderzenie miecza» (Saber Strike). Mają one na celu usprawiania ruchu wojsk i sprzętu wojskowego poprzez Niemcy i Polskę do krajów bałtyckich, Rumunii i Bułgarii

  Victor Baraniec
  --------------------------------------
  Z góry przepraszam za ewentualne błędy w tłumaczeniu.
  Za: http://www.novorosinform.org/articles/5804
 • @dron67 14:13:13
  "Problemem jest to, że nie jesteśmy gospodarzami we własnym domu". -

  --- Tak. Jest to podstawowy problem Polaków.
 • @Lotna 15:17:00
  "Nie było lekko w Polsce Ludowej i o tym pani Tiamat też pisała w swych wspomnieniach". -

  --- Tak zaczyna się powyższa notka.
 • @dron67 15:40:18
  Pisze Pan: "PRL nie był ustrojem normalnym, ale to co jest teraz to masa
  upadłościowa, zero, nul, przepaść". -

  --- :)
  Ja już właściwie nie muszę komentować :)
 • @dron67 16:26:20
  "Trzeba pisać o tym, dopóki żyjemy, obiektywnie ocenić,
  to co było złe i dobre". -

  --- Moja uwaga: jak nieco wyżej :)
 • @Tiamat 17:32:02
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

  Daruj sobie pieprzne domysły na mój temat. Ja też znam ten wspaniały Zachód, na który zabrałaś swoje dzieci z fantastycznego PRLu, jak i sam PRL.

  Jeden i drugi ustrój służy takim samym celom, tylko w inny sposób. Jeden i drugi wyzyskuje masy ludzi i chce je sobie podporządkować, czytaj zniewolić.

  Te wspominki wybielające PRL to porównywanie dżumy z cholerą, z których pierwsza miała być rzekomo kwitnącym zdrowiem.

  Opowiastki, jakim to przyjemnym przeżyciem było święto 1 Maja kiedy byliśmy dziećmi. A może pogadamy o tym, jak komuniści wkładali opozycjonistom nogę od stołka w odbyt podczas przesłuchań, albo jak aresztowali ludzi bez żadnego powodu, tylko dlatego, że byli na czarnej liście? Co wypisz wymaluj jak zakaz lotów pasażerom podejrzanym o terroryzm, czasami kilkuletnim dzieciom na tym wspaniałym Zachodzie, na który wywiozłaś swoje dzieci, bo nagle PRL okazał się nie być sielanką.

  Ludzie byli mordowani w drodze do pracy, to Ci nie przeszkadzało w roku 1970. Ciągle jeszcze była to sielanka i jak widać, jest tą sielanką w oczach niektórych do tej pory.

  A teraz katastrofa i w ogóle nie wiadomo dlaczego. Acha, no bo to ,,nasza" wina, czyli Polaków. Jak zwykle, ,,głupi naród" sprzedał kurę która znosiła złote jajka, nieprawdaż? No więc nic, tylko wspominać i wychwalać, co przegraliśmy. Bo było tak wspaniałe! Dobrze żarło tylko że zdechło.
  Przynajmniej niektóre dzieci z piwnicznej izby zostały wyleczone z gruźlicy. Kto wie, może też i pierwszy raz w życiu zobaczyły kran z bieżącą wodą i toaletę zamiast wychodka na dworzu. Szczyt luksusów, za które warto wychwalać PRL, a często także jego zbrodniarzy do końca świata i jeden dzień dłużej.
 • @lorenco 17:20:31
  "PRL-u już nie będzie na pewno,...". -

  --- Nie będzie. Jednakże powinna nastąpić - częściowa przynajmniej - renacjonalizacja. Wspominał już coś o tym dr Mateusz Piskorski.
 • @interesariusz z PL 20:04:25
  Gdyby był systemem prawym, a nie zbrodniczym, to zbrodniarze by zostali ukarani i zdegradowani, a nie awansowani na wyższe stanowiska z apanażami i sowitymi emeryturami. Natomiast ich ofiary dostałyby odszkodowanie, ze by im starczyło na trzy pokolenia. A nie był.
 • @Tiamat 17:32:02
  "Lotna probuje cenzurowac blogi, ktore jej sie nie podobaja". -

  --- Robi to znakomicie. Wszczęła kiedyś (w styczniu) awanturę z Andrzejem Szubertem (nick: opolczyk). 'Wyleciał' świetny bloger, a Lotnej nie miał kto skasować. Przy okazji i ja 'wyleciałem' na półtora miesiąca. To zawdzięczam byłemu adminowi @Marx 8888, który proponował Pani założenie własnego bloga. A tenże @Marx nawet nie przeprosił, że przez swe szalone decyzje zdezaktualizował wszystkie moje linki do notek, napisanych przed awanturą.
  Lotna zapewne do dzisiaj nie sięgnęła po rzetelne informacje i chyba dalej twierdzi, że muzułmańscy uchodźcy zgwałcili setki Niemek. Bo ci uchodźcy uznali, że najlepszym miejscem gwałtów jest centrum Kolonii w noc sylwestrową.
 • @interesariusz z PL 19:52:37
  "Nie wolno zapomnieć o bezrobotnych i bezdomnych w III Rzeczpospolitej, którzy zmarli na ulicy. Są oni ofiarami państwa i systemu. Proszę do tego dodać żołnierzy wysłanych do Iraku, Afganistanu i na Ukrainę, którzy powrócili w trumnach". -

  --- Tak. Ci ludzi nie piszą w sieci.
  Trzeba o nich też pamiętać.
 • @Lotna 03:46:07
  O czym Ty piszesz? Jakieś konkrety? Jak jesteś ofiarą czy ktoś z rodziny nią był, upomnij się o odszkodowanie a nie pustosłowie i agresja.
  Dzięki Bogu, jeśli chodzi o Tiamat, to spokojna blogerka i nie da się sprowokować abyś miała powód donosu na nią do Administracji.
 • @Lotna 03:41:03
  Pisze Pani do Tiamat:
  "Ludzie byli mordowani w drodze do pracy, to Ci nie przeszkadzało w roku 1970."
  I "incydent" w USA (ten sam rok):
  "Masakra na uniwersytecie w amerykańskim Kencie 4 maja 1970 roku. Oddziały Gwardii Narodowej zastrzeliły 4 studentów i zraniły 9 następnych."
  Jedni mordują robotników a inni studentów. I nie ważna jest ilość ofiar, liczy się FAKT !!! Fakt, że władza strzela do własnych obywateli....Tylko, że w Gdyni był to przykład pogardy władzy dla własnego narodu, i wręcz patologiczna chęć WYMORDOWANIA (!!!) opornych, a w USA "tragiczne w skutkach" wybryki studentów...
  Pani indoktrynacja w wyrażaniu poglądów zastanawia....
 • @SZS 09:14:24
  A co ty SZS widzisz w tym zastanawiającego? zapewniam cię że nie ma w tym nic co może dziwić,zdumiewać,itd
  To doskonale znana socjotechnika bardzo często używana w polittechnologiach.
  Według logiki scenariusza na twoje dictum Lotna powinna odpowiedzieć w ten sposób: "Tak -wiem że i w USA i w wielu, może nawet wszystkich państwach,działy się i dzieją takie rzeczy.Ale ja jestem Polką (Polakiem) więc bolą mnie sprawy dotyczące mojej ojczyzny.O przeszłość, teraźniejszość i przyszłość USA, niech się martwią Amerykanie"
  Jak widzisz SZS nie jest to technika szczególnie trudna i można się jej nauczyć jeśli nie po to żeby samemu stosować to bodaj po to aby rozpoznawać u adwersarza.
 • @DelfInn 23:24:25
  "panie! to nie sa ukraince tylko ruskie stamtad!" -

  --- Skoro "ruskie stamtad", to mają prawo do samodzielności lub powrotu do macierzy, szczególnie, gdy panują: nazizm i bezhołowie.
 • @babaraba 00:18:53
  Pisze Pani m.in.: "Ja osobiscie wyzej cenie zycie za PRLu niz obecnie. Zylo sie biedniej, lecz z godnoscia i perspektywami. Obecnie, jezeli nie nalezy sie do wiodacego POPiSu wszystkie drzwi sa zamkniete; chyba, ze emigracji za chlebem do wrogich krajow". -

  --- III RP przyniosła wyprzedaż majątku narodowego i likwidacje wielu zakładów produkcyjnych. Efektami musiały być bezrobocie i emigracja. I mamy do czynienia z coraz większym rozwarstwieniem społecznym i namawianiem nas do wojny. Trzeba o tym mówić i pisać :)

  Pozdrawiam :)
 • @lorenco 00:22:08
  "ćwiczenia Anakonda, trochę zdjęć". -

  --- Zamieszczę dwa - trzy z nich, gdy poruszę ten temat :)
 • @lorenco 02:15:57
  "TRAMPOLINA NA WSCHÓD". -

  --- Przeczytałem już w nocy uważnie Twoje tłumaczenie (+ krótki tekst o V. Nuland). Będą podstawą notki z datą 08.06.
 • @zygmuntbialas 11:24:29
  Zatroskany patriota z Lublina pyta wojsko amerykańskie:

  https://youtu.be/tglojXJRx8s

  ==5:13Ok, więc tylko proszę Cię, nie sprowokujcie tutaj wojny, ponieważ my się wyludniamy, tu nie ma już ludzi którzy mogliby ginąć na wojnie
  5:21- Proszę pana, czy mogę powiedzieć? My nie przyjechaliśmy tutaj na wojnę, ale aby ćwiczyć z polskimi sojusznikami
  5:29Dobrze, mam nadzieję
  5:32Miłego dnia ==
 • @zygmuntbialas 11:24:29
  https://youtu.be/9yuia09Ih8w

  Od 3:98 min.

  -Powiedziałem nawet policji..
  Będą protestujących neutralizować..

  - -Powiedziałem nawet policji..” – uslużne pieski nie chcą drażnic swego pana .
  Straszne jakie to wazeliniarze, beda sie kajac ,poklony do ziemi ,lizac stopy
  Smutne ze tylko jeden odważny krzyczał można by rzec BOHATER , reszta to tchórze lub tępaki …

  - A przedwojenny mundurek:

  – można sobie protestować, ale po co zamieszanie?
  Kto to jest? Ani oficer, ani żołnież w czynnej służbie.

  A kierownik z kozią bródką: – tak policja już wie od 12-tej..

  Co to kur…a ma być?

  - „będą tutaj dzieci”… Rzeźnicy mordujący dzieci w różnych krajach nie są problemem. Problemem są ci, którzy się temu przeciwstawiają. Co za hipokryzja.
  =========

  Komentarze.
 • @ikulalibal 09:46:08
  Ma Pan rację.
  W każdym kraju występują różne formy niezadowolenia społecznego, i niektóre z nich są pacyfikowane przez służby porządkowe. Czasami z ofiarami w ludziach. Tragedie takie różnie są nazywane, w zależności kto je komentuje i jakiego kraju dotyczą. Obecna poprawność polityczna nakazuje nazywanie takich tragedii jak grudzień'70 czy Wujek'81 "mordami" , natomiast w innych krajach dochodzi do incydentów z ofiarami w ludziach. Nie pada słowo "zamordowani" a jedynie "zabici"
  Dla ofiar jest to bez różnicy, natomiast jest ogromna różnica w wydźwięku.
  I o to mi chodziło, pisząc tamten komentarz. Jest to ogromna hipokryzja, że ludzie potępiający minioną epokę, pałają do niej nienawiścią, pomimo, że w niej się urodzili, wychowali wykształcili i pracowali. I że to była - czy tego chcemy, czy nie - część naszej historii. Można ją lubić, nie lubić, ale szanować trzeba...
 • @SZS 12:00:36
  "Jest to ogromna hipokryzja"
  Nie.To nie hipokryzja.To technologia.W tym przypadku słowo stosowane jako bodziec, ma wywołać oczekiwany odruch.(pawłowa zresztą)
  Teoretycznie nie ma żadnego związku między czerwoną lampką a uczuciem głodu.Ale jeśli nad tym popracować to można z dużym sukcesem osiągnąć pożądany rezultat.
  Stąd:PAKT ribentrop-mołotow ale monachijski UKŁAD-w sensie prawa międzynarodowego to to samo, ale słowo PAKT w przeciwieństwie do słowa UKŁAD,brzmi bardziej złowrogo.
  REŻIM zamiast System (teraz mamy system za prl-u był reżim) itd itp
  Już samo przenoszenie sporów historycznych do przestrzeni politycznej i publicznej jest złowrogim chwytem socjotechnicznym i stosowanym wszędzie tam, gdzie finałem ma być likwidacja państwa jako takiego.
  Ty mi pokaż SZS gdzie toczą się takie spory? nigdzie poza europą środkową.Francuscy politycy nie wciągają społeczeństwa w debaty na temat zasadności Wielkiej Rewolucji czy osoby Robespierra.Tym zajmują się historycy którym "kibicują" fascynaci to wszystko.
  Wiadomo że te zmiany które zaszły w europie środkowej to jeszcze nie finał,będą dalsze i głębsze.I tym łatwiejsze do przeprowadzenia że póki co, wyrosło już jedno pokolenie oderwane od własnego historycznego kontekstu.A przecież o to chodziło od samego początku.
 • @ikulalibal 09:46:08
  Zróbmy mały eksperyment.
  Proszę przeczytać zdanie : "Ludzie byli mordowani w drodze do pracy'.
  Teraz zamknąć oczy, i postarać się wyobrazić, jak to mogło wyglądać?
  To wszystko co mam do powiedzenia w sprawie dot. pani Lotnej....
 • @dron67 11:53:29
  "Nie jestem przeciwko wam, ale martwię się" - mówi Polak. -

  --- Są powody do zmartwień.
 • @dron67 11:58:05
  "Problemem są ci, którzy się temu przeciwstawiają. Co za hipokryzja". -

  --- Tak jest na niesuwerennym terytorium. Dotyczy to nie tylko Polski, ale i Europy Zachodniej.
 • @SZS 12:00:36
  "... część naszej historii. Można ją lubić, nie lubić, ale szanować trzeba...". -

  --- Tak od końca lat 80-tych mamy do czynienia z jedną narracją, jedną ideologią. Mimo to znaczna część społeczeństwa (i mniej znaczna blogerów) nie daje sobie wmówić ciemnoty :)
 • @SZS 12:38:40
  "To wszystko co mam do powiedzenia w sprawie dot. pani Lotnej...."
  A co się dziwisz? propaganda jest tak bezczelna i natarczywa że co słabsze...albo inaczej...tylko silne jednostki mogą się jej oprzeć.
  Słucham ja kiedyś na yt perory jednego z tych dzisiejszych propagandystów mówi o katastrofie drogowej z 1978r.Tragiczna sprawa https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_drogowa_pod_%C5%BBywcem takie zdarzenia mają niestety miejsce ale ów rzeczony politruk mówił o tym jak o politycznej sprawie,z niesmakiem za pomocą jednego kliknięcia potok bredni został przeze mnie zatrzymany.

  "Historyk Paweł Zyzak uważa, że śledztwo od początku było prowadzone pod z góry ustaloną tezę narzuconą przez Komisję Rządową, że winę za katastrofę ponoszą kierowcy. Prawdopodobnie na moście doszło do zderzenia z innym pojazdem, być może z radiowozem Milicji Obywatelskie"
  Paweł Zyzak UWAŻA! niczego się nie doszukał więc UWAŻA.
  Jeśli zderzenie to oczywiście z radiowozem MO! szkoda że nie z limuzyną sekretarza PZPR albo od razu z ruskim czołgiem.
  Czyż nie miał racji maestro Goebbels? "Mi bardziej absurdalne jest kłamstwo tym większa gwarancja tego że ludzie uwierzą"
 • @zygmuntbialas 11:12:33
  od kiedy to macierza ruskich jest polska? puknij sie pan, ok? ;)))
 • @ikulalibal 13:23:43
  sowiecka holota ma na sumieniu wiecej ofiar niz ruskie chlopy i baby. poczytaj se jeden z drugim 'lenina', ossendowskiego, to sie moze oczy otworza...
 • @DelfInn 13:27:21
  A jaka narodowość ma 'sowiecka hołota'?
  Konkretnie, np. lenin i inni po kolei?
  Kto im zapłacił złotem za stworzenie 'robotniczej rewolucji'?
  Konkretnie.
 • @dron67 13:34:52
  juz powiedzialem, co poniektorzy maja syndrom sztokholmski. co najmniej :>

  a tymczasem wciaz

  Sursum corda!
 • @DelfInn 13:54:29
  PO wieloletniej wizycie armii usa dopiero będzie syndrom..
  Warszawsko-lubelski..

  Nie będą siedzieć w koszarach jak ruskie.

  A fructibus eorum cognoscetis eos....
 • @lorenco 04:19:55
  ,,O czym Ty piszesz? Jakieś konkrety?"
  Piszę o formach tortur jakie były stosowane dla niepoprawnych w PRLu. Mało konkretne?

  ,,Jak jesteś ofiarą czy ktoś z rodziny nią był, upomnij się o odszkodowanie a nie pustosłowie i agresja."
  O jakiej agresji mówisz? Własnej? Jeśli ktoś z nas jest ofiarą PRLu to raczej ty a nie ja.

  ,,Dzięki Bogu, jeśli chodzi o Tiamat, to spokojna blogerka i nie da się sprowokować abyś miała powód donosu na nią do Administracji."
  Dzięki Bogu ja też jestem spokojną blogerką i nie dam się sprowokować, abyś miał powód donosu na mnie do Administracji.
 • @SZS 09:14:24
  ,,.Tylko, że w Gdyni był to przykład pogardy władzy dla własnego narodu, i wręcz patologiczna chęć WYMORDOWANIA (!!!) opornych, a w USA "tragiczne w skutkach" wybryki studentów..."

  "Tragiczne w skutkach wybryki studentów" były pokojową demonstracją studentów przeciwko wojnie w Wietnamie. Strzelanie do bezbronnego tłumu zawsze kończy się ,,tragicznie w skutkach", obojętnie czy w Kent czy w Gdyni; pokojowe demonstracje - niekoniecznie.

  No proszę, teraz się okazuje, że przywódcy PRL pałali chęcią wymordowania opozycji. A podobno był to niemalże raj. W USA są natomiast co najwyżej nieszczęśliwe wypadki, a więc nadal jest raj. Pyszne.

  ,,Pani indoktrynacja w wyrażaniu poglądów zastanawia...."

  Vice versa.
 • @ikulalibal 09:46:08
  ,,To doskonale znana socjotechnika bardzo często używana w polittechnologiach.
  Według logiki scenariusza na twoje dictum Lotna powinna odpowiedzieć w ten sposób: "Tak -wiem że i w USA i w wielu, może nawet wszystkich państwach,działy się i dzieją takie rzeczy.Ale ja jestem Polką (Polakiem) więc bolą mnie sprawy dotyczące mojej ojczyzny.O przeszłość, teraźniejszość i przyszłość USA, niech się martwią Amerykanie"

  Widzę że jesteś doskonale oznajomiony ze scenariuszami socjotechniki, zapewne nie bez kozery.

  Tutaj muszę cię rozczarować, bo Lotna nie działa według scenariuszy socjotechniki, a wypowiada własne opinie i powie, że zarówno Amerykanie jak i Polacy zasługują na rządy które będą ich reprezentować i im służyć, a nie ich uciskać i mordować, kiedy nie chcą się podporządkować narzuconej ideologii, a czasami li tylko dla przykładu, aby posiać postrach przed okazywaniem jakiejkolwiek opozycji, jak to miało miejsce w Gdyni czy w Kent.
 • @SZS 12:38:40
  ,,Proszę przeczytać zdanie : "Ludzie byli mordowani w drodze do pracy'.
  Teraz zamknąć oczy, i postarać się wyobrazić, jak to mogło wyglądać?"

  Mogło to wyglądać tak:

  Ty jedziesz rano do pracy samochodem i dojeżdżając do wiaduktu w Gdyni Stoczni, pod którym musisz przejechać, słyszysz strzały, podnosisz głowę i widzisz że tłum idący do pracy nie zachowuje się normalnie, że są krzyki i panika podczas gdy ty słyszysz odgłosy oddawanych strzałów i uświadamiasz sobie, że ktoś właśnie strzela do twoich rodaków i że są ranni i zabici i że jeśli coś takiego, taka śmierć spotkała Bogu ducha winnych ludzi, może to w każdej chwili spotkać ciebie albo twoich najbliższych. ( Uczucia bardzo wyraźnie kłócące się z poczuciem spokoju i pewności jutra twojego i twoich dzieci).

  ,,To wszystko co mam do powiedzenia w sprawie dot. pani Lotnej...."

  Chwała Bogu, zajmij się teraz dla odmiany analizowaniem własnej osoby.
 • @ikulalibal 13:23:43
  ,,"To wszystko co mam do powiedzenia w sprawie dot. pani Lotnej...."
  A co się dziwisz? propaganda jest tak bezczelna i natarczywa że co słabsze...albo inaczej...tylko silne jednostki mogą się jej oprzeć."

  O jakiej propagandzie mówisz w stosunku do mojej osoby? Co ja według ciebie tutaj propaguję i polecam? Zamieniam się w słuch.
 • @Lotna 16:10:47
  Mogło....
 • @zygmuntbialas 03:59:10
  ,,"Lotna probuje cenzurowac blogi, ktore jej sie nie podobaja". -

  --- Robi to znakomicie. Wszczęła kiedyś (w styczniu) awanturę z Andrzejem Szubertem (nick: opolczyk). 'Wyleciał' świetny bloger, a Lotnej nie miał kto skasować. Przy okazji i ja 'wyleciałem' na półtora miesiąca. To zawdzięczam byłemu adminowi @Marx 8888, który proponował Pani założenie własnego bloga. A tenże @Marx nawet nie przeprosił, że przez swe szalone decyzje zdezaktualizował wszystkie moje linki do notek, napisanych przed awanturą."

  Zapomniał pan dodać, panie Białas, że to szanowny opolczyk w bardzo niewybredny sposób zmieszał z błotem wszystkich piszących na neonie i nie zgadzających się z jego opinią. Dlatego wyleciał, a pana o i ile wiem, nikt stąd nie wyrzucał, sam się pan na portal obraził.

  Jeśli ktoś powinien kogoś przepraszać, to właśnie opolczyk za swoje prostackie zachowanie na pana blogu i pan za zachowanie swojego pupila na pańskim blogu w stosunku do osób, które ośmieliły się w kulturalny sposób wyrazić opinie odmienne niż głoszone przez pana i Opolczyka. Zamiast przeprosin, nie dość, że odwraca pan fakty, ale na dodatek obsmarowuje neon, jego administratorów, blogerów i komentatorów na swoim blogu. Jak by to powiedział pan Sendecki: bardzo nieładnie pan postępuje, panie Białas.

  ,,Lotna zapewne do dzisiaj nie sięgnęła po rzetelne informacje i chyba dalej twierdzi, że muzułmańscy uchodźcy zgwałcili setki Niemek. Bo ci uchodźcy uznali, że najlepszym miejscem gwałtów jest centrum Kolonii w noc sylwestrową."
  Jeśli za ,,rzetelne informacje" mam uważać wyłącznie blog pana Białasa, to faktycznie, nie sięgnęłam.
 • @Lotna 16:27:17
  Bo ci uchodźcy uznali, że najlepszym miejscem gwałtów jest centrum Kolonii w noc sylwestrową."
  Jeśli za ,,rzetelne informacje" mam uważać wyłącznie blog pana Białasa, to faktycznie, nie sięgnęłam.==

  Trzeba było wejść, piszący udowodnili że to fejk.
  Tak jak ''zamach'' terrorystów w Belgii.
  Sprokurowany przez sb-cję belgijską.

  I 99,99% wszystkich ''zamachów'' terrorystycznych,
  którym władzuchna spokojnie się przygląda i monitoruje.
 • @dron67 17:20:09
  Sprokurowany przez sb-cję belgijską.==

  Szło trzech z wózkami z trotylem, dwóch wysadzili, trzeci się wystraszył
  i uciekł.
  A mieli je puścić i zwiać.
  Prawie wyszło.. Tylko postronnych ofiar szkoda.
 • @dron67 15:06:43
  i lajla! ej se gadej macieju :)))

  gdyby nie wpisy Lotnej, nie byloby warto zajrzec na ten watek

  SC!
 • @DelfInn 13:27:21
  Prokurator generalny Jurij Czajka poinformował w środę deputowanych o znacznym wzroście przestępstw o charakterze ekstremistycznym w Rosji w 2015 roku. Prawie 3,5 tys. obywateli Rosji wstąpiło w szeregi terrorystów na Bliskim Wschodzie - dodał. W czasie wystąpienia w Dumie Państwowej Czajka sprecyzował, że w 2015 roku liczba przestępstw o charakterze ekstremistycznym wzrosła do 1329 z 1034 w 2014 roku.

  Odnosząc się do udziału rosyjskich obywateli w działalności terrorystycznej na Bliskim Wschodzie, Czajka przytoczył dane Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego mówiące o tym, że do grup terrorystycznych dołączyło prawie 3,5 tys. rosyjskich obywateli. Dodał, że wielu Rosjan przeszło tam szkolenie, a obecnie "setki bojowników wracają do kraju". Prokurator zaznaczył, że wymaga to od organów ścigania podjęcia odpowiednich i adekwatnych kroków. Czajka wskazał też, że w latach 2013-2015 w Federacji Rosyjskiej wszczęto ponad 1,1 tys. spraw karnych dotyczących udziału Rosjan w działaniach wojennych poza granicami kraju, czy to w ramach ugrupowań terrorystycznych, czy dotyczących werbunku lub przemycania bojowników.

  Źródło: PAP
 • @Husky 18:30:45
  o wlasnie, pan to przesle trybeusowi i innym zwolennikom zydomatrxia...

  ech... szkoda gadac, doprawdy :)))
 • @Husky 18:30:45
  Młodzi muzułmanie z Czeczenii i Dagestanu uciekają ze swoich państw w poszukiwaniu pracy, którą często znajdują w Rosji i to właśnie tam, a nie w swoich republikach ich poglądy religijne ulegają radykalizacji - podkreśla "Financial Times".
  "FT" zaznacza, że ten problem przez długi czas był ignorowany przez władze Rosji.
  Londyński dziennik zwraca uwagę, że dawne republiki radzieckie Kaukazu Północnego od lat borykają się z wysokim bezrobociem i słabą sytuacją gospodarczą. Taka sytuacja wywołuje wysoki poziom emigracji, szczególnie wśród młodych ludzi. Na terytorium Rosji znajdują nie tylko pracę, ale także poznają muzułmanów z innych dawnych republik ZSRR, o innych światopoglądach. W takich warunkach następuje stopniowa radykalizacja młodych ludzi - podkreśla "FT", powołując się na oceny ekspertów.
  - Niektóre osoby z Kaukazu Północnego radykalizują się nie u siebie w domu, ale wyjeżdżając do innych regionów Rosji w charakterze imigrantów zarobkowych. (...) Następnie pod ich wpływem radykalizują się migranci z Azji Środkowej, a potem rekrutowani są do walk w Syrii - ocenia w rozmowie z "FT" ekspert ds. Kaukazu Warwara Pachomienko.
  W sytuacji, w której młodzi muzułmanie znajdują się daleko od domu i swojego środowiska, zaczynają oni zastępować swoją tożsamość regionalną religijną, wielokrotnie w wydaniu radykalnym - dodaje "FT".
  Londyński dziennik podkreśla, że wielu rekrutów z Kaukazu Północnego walczących w szeregach dżihadystów ma doświadczenie wojenne, ponieważ walczyli w wojnach czeczeńskich i podczas konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.
  "FT" ocenia, że Moskwa przez długi czas przymykała oko na to zjawisko. "Eksport potencjalnych radykałów" był po myśli Moskwy, która starała się za wszelką cenę zapewnić bezpieczeństwo podczas zimowej olimpiady w Soczi w 2014 roku. Brytyjski dziennik podkreśla, że taka strategia przez pewien czas się sprawdzała. Jednak eksperci w rozmowie z "FT" uważają, że problem może znowu się pojawić, a Rosja odczuje jego skutki.
  "Rosyjski rząd zmienił strategię działania w połowie 2014 roku, na długo przed interwencją w Syrii. (...) Dostrzegli nasze problemy z rekrutami dżihadystów i dostrzegli zagrożenie, że będą oni wracać z nowymi przyjaciółmi, bronią i pieniędzmi" - powiedział anonimowy urzędnik europejski odpowiedzialny za wymianę informacji policyjnych i wywiadowczych z Moskwą. W związku z tym Rosja poważnie zaostrzyła kontrole na granicach, aby zidentyfikować potencjalnych islamistów wyjeżdżających do Syrii i Iraku.
  Według danych Moskwy po stronie dżihadystów walczyło we wrześniu ok 2,4 tys. rosyjskich obywateli.
  http://www.rp.pl/Swiat/151209412-FT-Rosnacy-problem-z-muzulmanami-w-Rosji.html
 • @Husky 18:30:45
  Mapa postulowanej strefy wpływu ISIS w 2020 roku zawiera ziemie, które rzekomo "należą do muzułmanów". W Europie siepacze ISIS widzą dwa dystrykty. Andalus składający się z dzisiejszej Hiszpanii i Orobpa złożony z państw bałkańskich, a także Grecji, Węgier, Austrii czy Słowacji. Wynika z tego, że w przypadku realizacji tego scenariusza Polska będzie graniczyć od południa z Państwem Islamskim.

  Jak wynika z opublikowanej mapy plany ekspansji ISIS zakładają podporządkowanie połowy Afryki i całego Bliskiego Wschodu. Co więcej terroryści planują podporządkowanie dużej części Azji z Indiami i częścią Chin włącznie. Dwie największe planowane przyszłe prowincje Kalifatu to afrykański Maghreb i azjatycki Khurusan z całym Półwyspem Indyjskim w składzie.
  Jakkolwiek plany islamistów brzmią nieco nieprawdopodobnie, to nie można powiedzieć, że nie są całkowicie absurdalne. Zrealizowanie tego będzie wymagało wygranych walk z najpotężniejszymi mocarstwami na świecie, w tym z Rosją, Chinami, Stanami Zjednoczonymi, a także wieloma mniejszymi krajami. Jednak nie można zapominać, że ta wojna już trwa i to na wszystkich wspomnianych w mapie frontach. Państwo Islamskie, które jeszcze rok temu dopiero co powstawało jest obecnie liczącą się siłą.

  Na dodatek ISIS dysponuje solidnym finansowaniem, które zapewnia sprzedawana przez nich ropa. Podobno rezerwy walutowe Państwa Islamskiego są szacowane na około 3 miliardy dolarów. Pod bronią jest też tam ciągle 50 tysięcy żołnierzy ISIS. Jak na razie Państwo Islamskie zajmuje cześć Syrii i Iraku. Ma też swoje kolonie w Afryce Północnej, zwłaszcza w Libii. Warto zwrócić uwagę, że ISIS panoszy się wszędzie tam gdzie mocarstwa zachodnie obaliły lokalnych watażków zastępując ich dyktatorskie rządy szaleństwem demokracji.
  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/mapa-isis.jpg?itok=5qKvvTGs
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dzihadysci-panstwa-islamskiego-opublikowali-nowa-mape-swiata-w-2020
  ===================================
  Od końca września 2015 r.,kiedy Rosja zaczęła interwencję w Syrii, rosyjskie służby a właściwie słuzby Kadyrowa, prezydenta Czeczenii, zlikwidowały ponad 1000 obywateli FR, którzy dołączyli do tzw. państwa islamskiego - nie wrócą już nigdy do domu.
 • @dron67 17:20:09
  Mam dobrą radę dla ciebie dronie ( nomen omen, bo strzelasz niecelnie): jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć - nigdy, przenigdy nie ograniczaj się do wyłącznie jednego źródła.
 • @ikulalibal 13:23:43
  "... propaganda jest tak bezczelna i natarczywa że co słabsze...albo inaczej... tylko silne jednostki mogą się jej oprzeć". -

  --- Można zauważyć, że ta propaganda jest wielopiętrowa. Najczęściej zauważamy końcowe efekty. Wygląda to tak, że im bardziej prostackie są chwyty, tym bardziej efektywna jest ta propaganda.
  Są jednak podkłady wcześniejsze, przekazane w literaturze i przez historyków. Trudno samodzielnie wyjść poza określone kalki.
 • @Lotna 16:27:17
  "Jak by to powiedział pan Sendecki...". -

  --- Dr E. Sendecki nie wyrażał się o tej sprawie. Więc proszę nie pisać "jakby to powiedział pan Sendecki...", bo to jest manipulacja.
  Dzisiaj już trudno udokumentować prowokacje Marxa i Lotnej po 14 stycznia, bo wpisy są pousuwane (nie przeze mnie).
  Ja obsmarowuje NEON?! - znowu podła manipulacja Lotnej, która ciągle zapomina, że krytykowani przeze mnie Marx i Lotna po prostu nie są NEON-em.
  Oczywiście, że jeśli chodzi o rzetelne informacje o nocy sylwestrowej w Kolonii, to znajdzie je Lotna na moim blogu. Tu są też porządne wpisy Tiamat i Andrzeja Szuberta na ten temat.
  Aby Lotna nie szukała, powiem, że 22 zatrzymanych po Sylwestrze jest już na wolności, a spośród 53 zeznających kobiet dokładnie 53 odwołały swoje zeznania.
 • @Lotna 16:27:17
  "Zapomniał pan dodać, panie Białas, że to szanowny opolczyk w bardzo niewybredny sposób zmieszał z błotem wszystkich piszących na neonie i nie zgadzających się z jego opinią. Dlatego wyleciał, a pana o i ile wiem, nikt stąd nie wyrzucał, sam się pan na portal obraził. "

  Tak to właśnie wyglądało .. i dzięki za przypomnienie.

  Pozdrawiam :)
 • @Lotna 16:27:17 (II)
  "... które ośmieliły się w kulturalny sposób wyrazić opinie odmienne niż głoszone przez pana i Opolczyka". -

  --- O 'kulturalnym' zachowaniu Lotnej świadczy fakt, że ilekroć Partyzant 'wszedł w dyskusję' z Lotną, tylekroć był banowany. Toż to było zawsze polowanie z nagonką, w którym Lotna zawsze uczestniczyła.
 • @Astra 23:15:28
  Ja się nie obraziłem na portal (piszę tu przecież), tylko zostałem zbanowany przez Marxa. Jako że z nim nie miałem i nie mam ochoty rozmawiać, brali Repsol i Lorenco udział w udobruchaniu ex-admina, by zechciał przywrócić mój blog.
  Proszę powiedzieć, za co mnie zbanował... Że chciałem wziąć w obronę A. Szuberta, jednego z najlepszych polskich blogerów? Któremu wcześniej dr R.Opara proponował pisanie w NEON-ie?
  Tak to jest, gdy niekompetentna persona jest na nie swoim miejscu.
 • @zygmuntbialas 23:19:52
  "--- O 'kulturalnym' zachowaniu Lotnej świadczy fakt, że ilekroć Partyzant 'wszedł w dyskusję' z Lotną,.."

  Nie tylko Partyzant, również ja miałam okazję doświadczyć "kulturalnego zachowania" pani "Lotnej". Gdy pod notką "Posłannictwo Donalda Trumpa, czyli polityczna zaczeska" napisałam swoją opinię - nie obrażając w żaden sposób tej pani, ani nie stosując komentowania ad personam -wywiązała się pomiędzy nami dyskusja. Ze strony "Lotnej" dominowała nie znosząca sprzeciwu arogancja, której ja starałam się nie dostrzegać. Na koniec pani "Lotna" stwierdziła, że nie ma zamiaru "użerać się" z opiniamii innymi jak jej własne i to w dodatku na jej własnym blogu. Wszystkie moje wpisy zostały usunięte. Aby zatrzeć ślady braku opanowania, "Lotna" usunęła również własne wpisy. Pani "Lotna" jako zwolenniczka "totalitaryzmu" na swoim blogu wydaje się być wszechobecna na blogach innych osób i bez żadnych ograniczeń wyraża na nich, to co myśli.
 • @Lotna 20:54:03
  Nie skorzystam z ''dobrych rad''.
  Dowodów na ''gwałty'' nie ma, bo to spreparowany skandal
  sorosowych służb.
  Ciężko jest się przyznać do kompromitacji, ulegliście co niektórzy
  presji.. Cóż, nie mój problem.
 • @zygmuntbialas 23:35:49
  "Ja się nie obraziłem na portal (piszę tu przecież), tylko zostałem zbanowany przez Marxa. Jako że z nim nie miałem i nie mam ochoty rozmawiać, brali Repsol i Lorenco udział w udobruchaniu ex-admina, by zechciał przywrócić mój blog."

  Specjalnie dla Pana weszłam w listę "blokad" i stwierdzam, że nigdy Pan nie był "zbanowany" przez Marxa :)

  W ogóle to Marx zbanował jedynie "bez metki" uprzedzając go przedtem, więc...
  Jeśli chodzi o Opolczyka, który moim zdaniem słusznie stąd "wyleciał" bo... nikt nie ma prawa obrażać tutaj wszystkich naszych blogerów , oprócz Pana oczywiście! :))

  Tutaj zrzut:

  "320 Nick: ***opolczyk*** 2016-01-19 21:12:01 0000-00-00 Repsol usuń"

  Tak to wygląda...

  Pozdrawiam
 • @Astra 02:23:46
  PS:

  Wie Pan co znaczą te zera?
  Znaczą, że bloger jest "usunięty" na iment, nie, że dostał urlop na poratowanie "zdrowia".
 • @DelfInn 23:51:30
  "macie na tym portal, a moze to tylko na Pańskim blogu, jakis syndrom sztokholmski najwyraxniej :))"

  No coś Pan, portal jest w porządku raczej!! :))))
 • @AgnieszkaS 01:23:31
  Pisze Pani: "Ze strony "Lotnej" dominowała nie znosząca sprzeciwu arogancja, której ja starałam się nie dostrzegać". -

  --- Szanowna Pani Agnieszko,
  poznałem Panią jako osobę, wyrażającą spokojnie swą opinię.
  I poznałem też Lotną jako awanturnicę i prowokatorkę.
  Tyle mogę powiedzieć.

  Pozdrawiam Panią :)
 • @Astra 02:23:46
  Co znaczy: 'nie byłem zbanowany'???
  Proszę nie kłamać!!!
  Przecież nie mogłem pisać przez półtora miesiąca.
  Przez kogo? -
  --- Nie mogę tu nic udowodnić, bo @ex-admin zaciera ślady.
  Może coś znajdę w poczcie.
 • @AgnieszkaS 01:23:31
  "Na koniec pani "Lotna" stwierdziła, że nie ma zamiaru "użerać się" z opiniamii innymi jak jej własne i to w dodatku na jej własnym blogu. Wszystkie moje wpisy zostały usunięte. Aby zatrzeć ślady braku opanowania, "Lotna" usunęła również własne wpisy."

  No cóż Pani Ewa ma temperament i tyle!
  Mnie się nawet to podoba, że usunęła i swoje wpisy.. :))
 • @zygmuntbialas 02:52:27
  Proszę Pana, ja nie kłamię raczej nigdy :)

  iNie był Pan zbanowany przez Marxa8888.
  Wiem natomiast, ale to już sprawa mojej ciekawości, że został Panu "zdjęty" limit postów.
  A to znaczy, że mógł Pan komentować, ale nie mógł dodawać wpisów :)


  Takie prawo superadmina!!
  To nie jest to samo co ban..

  Pozdrawiam
 • @Astra 02:23:46 (II)
  W ostatnich dniach lutego poprosiłem Lorenco, by przesłał mój e-mail Marxowi:
  "@Marx 8888
  Proszę o zakończenie tej lichej tragifarsy
  i przywrócenie mojego bloga do stanu z 16 stycznia br.
  Ja zawierzyłem NEON-owi
  i pisałem przez rok na ogół tylko tam.
  Tam są notki z pięciu lat, które nie mają
  nic wspólnego ani z Ukrainą, ani z imigrantami.
  W końcu stycznia, gdy już nie publikowałem w NE,
  było około 600 odsłon dziennie,
  więc nie wiem, dlaczego ma być karany Czytelnik.
  I nieważne jest teraz, kto z nas co pisał.
  Ważne jest to, że decyzje o wykluczeniu
  Andrzeja Szuberta oraz mnie są wbrew
  rozsądkowi i przyzwoitości. Następstwa
  są takie, jak widzimy".

  Odpisał Lorenco: "Przesłałem Twój list Maxowi i taka jest jego odpowiedź do Ciebie, wklejam":

  Marx 8888 napisał:
  "Wg mnie sprawy zaszły jak to było w tym filmie "O jeden most za daleko". Tak jak pokrewna dusza Mind Service jest zablokowany za działanie na szkodę portalu co udowadnia prawie codziennie.
  Ponieważ jednak jak trafnie zauważa ma zasługi
  I był honorowym I porządnym człowiekiem
  więc pewne przywileje mu się należą. Dlatego
  cały jego blog z wszystkimi wpisami może otrzymać
  w formie elektronicznej I umieścić gdzie tylko
  chce tak żeby jego dorobek intelektualny nie przepadł".

  I moja dzisiejsza uwaga: Ile to trzeba mieć tupetu, by porównywać mnie do @Mind Service. Jestem jedną z najbardziej obsmarowaną osobą przez tego trolla, który o Marxie nie napisał nic, bo takiego nie znał.
 • @Astra 02:31:56
  "... co znaczą te zera?". -

  --- One znaczą, że zerem jest ten admin, który zbanował porządnego blogera. Jest szkodnikiem w NEON-ie, bo Andrzej Szubert przysporzyłby dużo odsłon, zapewne więcej niż ja.
 • @Astra 02:53:47
  "No cóż Pani Ewa ma temperament i tyle!
  Mnie się nawet to podoba, że usunęła i swoje wpisy.. :))"

  Pozostawione stałyby się kompromitującym panią Ewę dowodem i tylko z tego powodu zostały usunięte.
 • @Astra 03:02:35
  To nie jest prawda!
  Komentować mogłem przez parę dni, a potem byłem zbanowany.
  Nikt nie wszedł na moją stronę, bo wyświetlało się 'ERROR 404'.
  Szczegóły w powyższej korespondencji z godziny 03:12:45.

  "Takie prawo superadmina!!" -
  --- Nie było realizacji prawa, tylko bezczelna samowola!
 • @zygmuntbialas 03:14:58
  " One znaczą, że zerem jest ten admin, który zbanował porządnego blogera. Jest szkodnikiem w NEON-ie, bo Andrzej Szubert przysporzyłby dużo odsłon, zapewne więcej niż ja."

  Ale co Pan z tymi odsłonami? ciągle?
  To jest ważne ale nie najważniejsze chyba?!!
  No i jeszcze to, czego Pan nie zauważył?
  To właśnie Pana "kolega" repsol zbanował Opolczyka, zauważył Pan czy nie?:))
  To kto jest utaj "zerem"? :))))

  Tyle, że akurat w tym "temacie" to ja podzielam repsola
  Są portale np. u "Maruchy" które nie chcą mieć z tym gościem nic wspólnego .. i ja im się nie dziwię, ale Pan ma prawo mieć swoje zdanie oczywiście..
 • @AgnieszkaS 03:21:40
  Pewnie tak...
  Ale to jest plus na jej korzyść, czy nie?
 • @Astra 03:45:44
  Repsol zbanował i po kilku godzinach odbanował.
  A kto później powtórzył blokadę, nie wiem.
  Ja zresztą już rozliczyłem te sprawy z Repsolem i nikomu nic do tego.

  Jeszcze raz powtórzę: zbanowanie Andrzeja Szuberta świadczy o niekompetencji i małostkowości administracji.
  Nie wiem, jak u Maruchy. Ja słyszałem, że A. Szubert nie ma wstępu do Wolnej Polski, a w lutym zobaczyłem trzy części mojego wywiadu z nim.
  Odsłony? - Nie one decydują o wartości tekstu, ale dla admina są /powinny być określoną miarą. Ja mam to administratorce tłumaczyć?!
 • @zygmuntbialas 04:09:58
  Administracja postąpiła jak najbardziej kompetentnie i dalej tak będzie, jeśli chodzi o chamstwo w stosunku do innych blogerów i nic nie trzeba tutaj tłumaczyć raczej!

  "Repsol zbanował i po kilku godzinach odbanował.
  A kto później powtórzył blokadę, nie wiem.
  Ja zresztą już rozliczyłem te sprawy z Repsolem i nikomu nic do tego."

  To była informacja dla Pana i nic mnie nie obchodzi Wasza "szorstka przyjaźń" :))
 • @Astra 09:54:46
  "Administracja postąpiła jak najbardziej kompetentnie i dalej tak będzie,...". -

  To nie wróży dobrze NEON-owi.
 • @zygmuntbialas 12:16:01
  ale to wylacznie dlatego ze pilnujecie swoich tylkow. juz o tym mowilem wczesniej ale moze powinieninem narysowac? ;)))
 • @AgnieszkaS 01:23:31
  Trollowanie na moim blogu nie jest tolerowanie. Ani trollowanie ani pyskówki, ani obrażanie innych uczestników dyskusji zresztą. Dlatego właśnie usunęłam oodbiegającą od tematu dyskusję z trollem. Takie jest moje prawo jako blogera na NEonie24. Jasne?
 • @zygmuntbialas 23:07:05
  Nigdzie nie stwierdziłam, że Pan Sendecki wyrażał swoją opinię na ten temat, natomiast użyłam zwrotu, jakim często posługuje się Pan Sendecki w stosunku do osób, których zachowanie jest bardzo nieciekawe, oględnie ujmując. Przypisywanie mi manipulacji jest w najlepszym wypadku nadinterpretacją.

  Ani Tiamat, która opowiada jak to w 80 roku wywiozła dzieci z Polski na zachód, aby je uchronić przed zgnilizną moralną w Polsce, ani Szubert, patriota inaczej, nie są wiarygodnym źródłem po swoich występach na NEonie. Pan również. Doceniam moc pańskiej autoreklamy, ale pozwoli pan zatem, że będę opierała swoją wiedzę na innych źródłach.
 • @zygmuntbialas 23:19:52
  ,,--- O 'kulturalnym' zachowaniu Lotnej świadczy fakt, że ilekroć Partyzant 'wszedł w dyskusję' z Lotną, tylekroć był banowany." "

  Dokładnie. Gdybym to ja używała prostackich zwrotów w stosunku do interlokutorów, a nie używał ich partyzant, to ja bym była banowania, a nie partyzant.

  ,,Toż to było zawsze polowanie z nagonką, w którym Lotna zawsze uczestniczyła."

  Nie, to były tylko chamskie odzywki partyzanta i sprawa Administracji, jak na nie zareagowała.

  Swoją drogą, ciekawy tok myślenia. Ja nie powinnam kwestionować partyzanta, żeby nie sprowokować jego chamstwa, żeby nie był zbanowany. Z opolczykiem to samo. Słuchać i przytakiwać, obojętnie co by nie mówili, bo inaczej jest się prowokatorką i awanturnicą.
 • @Lotna 17:16:22
  "Trollowanie na moim blogu nie jest tolerowanie. Ani trollowanie ani pyskówki, ani obrażanie innych uczestników dyskusji zresztą. Dlatego właśnie usunęłam oodbiegającą od tematu dyskusję z trollem. Takie jest moje prawo jako blogera na NEonie24. Jasne?"


  Dyskusja odbyła się tylko i wyłącznie między mną a Panią, a więc nie mogłam obrazić innych piszących. Z Pani strony była to "per ty" i "jasne!", żeby gorzej nie napisać, czyli prymitywna pyskówka. Ja do Pani zwracałam się w sposób uprzejmy, chyba trudno temu zaprzeczyć? Moje "trollowanie" polegało na tym, że wyrtaziłam się pozytywnie o Obamie. Na koniec napisałam Pani, że w języku angielskim forma "you" nie powinna być w każdym przypadku rozumiana jako "ty" i w takiej formie przenoszona do polskiego języka i polskiej kultury. Cieszy mnie, że obecna wymiana zdań odbywa się na blogu pana Białasa. Oznacza to, że nie będzie Pani mogła usunąć mojej odpowiedzi.

  Żegnam Panią i szczerze życzę powodzenia w blogowaniu!
 • @AgnieszkaS 19:49:11
  Istnieje coś takiego jak netykieta, według której do nicków w sieci zwracamy się przez ,,ty", do pełnych imion i nazwisk per ,,pani", ,,pan". ,,Agnieszka S." pełnym imieniem i nazwiskiem nie jest, nie sądzę więc abym zrobiła wykroczenie przeciwko polskiej kulturze i językowi polskiemu.

  Dziękuję za życzenia i z wzajemnością życzę powodzenia, Agnieszko. S.
 • @Lotna 17:28:46
  A na jakiej to podstawie twierdzi @Lotna, że A. Szubert to "patriota inaczej"?! - To chyba dotyczy Lotnej.
  Andrzej Szubert (nick: @opolczyk) pochodzi z Kluczborka. Poza tym, że znam go z rozmów telefonicznych, opowiadało mi dwóch byłych opozycjonistów o nim. Ponadto jest świetnym blogerem.
  Wycieranie sobie nim gęby jest co najmniej głupie i niegrzeczne.
 • @Lotna 17:37:50
  "... inaczej jest się prowokatorką i awanturnicą". -

  --- Tak. @Lotna jest 'prowokatorką i awanturnicą'.
 • @Lotna 20:44:33
  "Istnieje coś takiego jak netykieta,...". -

  --- @Lotna o netykiecie... Co to się już w sieci dzieje!
 • @All
  Z S24:

  "Panie Białas
  Znam Pana wpisy z innych portali i dziwię się, że nadal dokonuje Pan samozaorania jakim jest zamieszczanie notek na Neonie24.
  Ja się wyleczyłem w 2013 roku właśnie po intrygach tej Słupianek (Astra), gdy namawiała nas poprzez p.w na bojkot Pana bloga i wielu innych, a mieliśmy promować tych z Frondy i Niepoprawnych, tych od Assada, ale też i z innych blogów, na których ona pisała i dalej pisze.
  To stara intrygantka, znana już w sieci, pisze, że nie kłamie, a mam na to dowody na własnej poczcie p.w.
  To dlatego ja powiedziałem dość i tam już nie pisze od 3 lat.
  To tyle
  ONION 28 - 09.06, 22:45"

  Odpowiedziałem:
  "Wie Pan, są też plusy. Ja tylko tam mogłem przedstawić codzienną relację o tym, co dzieje się na Ukrainie i w Syrii. Wcześniej świetnie to robił bloger @AdNovum.
  Cenię szefa portalu dr. Ryszarda Oparę i jest tam mój dobry wieloletni znajomy @Repsol, pełniący teraz funkcję admina.
  Nie @Astra decyduje o NEON-ie.
  A jeśli Pan przyśle interesujące wpisy z pw, to źle nie będzie.
  ZYGMUNT BIAŁAS - 02:29".
 • @All
  Z S24:

  "Kiedy w październiku 2014 AdNovum odchodził z Neon, wielu wiedziało że portali wcześniej czy później będzie się staczał. I tak się dzieje.
  W momencie jak Spirytek dał "fuchę" Słupianek, pisałem do niego że jeszcze będzie tego gorzko żałował. Nie tylko dając jej możliwość wpływu na portal, ale i narzędzie do intryg, oskarżeń etc. I dotyczyło to całej tej kliki z niedojeb... od Gawrona.
  Wyśmiał mnie, a dziś mogę mu powiedzieć z gorzką satysfakcją, że to ja miałem rację. Ona została, jego już nie ma. Wracając do AdNovum, Zygmuncie, zobacz czy w ostatniej pożegnalnej notce znajdziesz choć jeden komentarz Słupianek. Nie. Znamienne co? -Chyba się rozumiemy, kto stał między innymi za tą intrygą.
  I tak jest dziś wobec Ciebie. Piszesz, że to nie Astra kieruje, a kto? - Repsol jeszcze administruje, jeszcze, ale i z nim Słupianek sobie poradzi, jak z wieloma wcześniej. Kwestia czasu.
  Kwestią czasu jest to, że na top trójce będzie na zmianę trio: Astra, półgłówek z Rabki i ćwierć intelyygent Jinks.
  To tyle
  ONION 28 - 07:01".

  * * * * * * *

  Odpowiedziałem:

  "Myślę, że to są konkretne informacje.
  A jest tak, iż ja wiedziałem, że za odejściem znakomitego blogera @AdNovum stoją prowokatorzy, ale nie potrafiłem ich rozpoznać. To, co piszesz, wyjaśnia sporo. Poprzedni Twój wpis umieściłem w NEON-ie pod notką z datą bodajże 08.06.
  Teraz też tam zamieszczę.
  Pozdrawiam.
  ZYGMUNT BIAŁAS -09:19".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej