Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co się dzieje we Francji - 15.06.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad dwa miliony Francuzów demonstrowało wczoraj w Paryżu i innych miastach w kraju przeciw planowanemu wprowadzeniu nowego prawa pracy - pisze portal jungewelt.de.

Niespokojnie jest ostatnio we Francji: bezrobocie, demonstracje, powodzie, a teraz Francja jest gospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej i ma nowe problemy. Ale może po kolei.

 

francja, protesty

 

Piszą z satysfakcją polskojęzyczne media: "UEFA zastosowała wobec Rosji 'zawieszoną dyskwalifikację', co oznacza, że jeśli rosyjscy kibice będą wszczynać rozróby podczas kolejnych rozgrywek, reprezentacji grozi wykluczenie z mistrzostw. 'Zawieszona dyskwalifikacja' ma obowiązywać do końca turnieju.

Rosja ma również zapłacić 150 tys. euro kary. Decyzja UEFA odnosi się wyłącznie do zachowania rosyjskich kibiców podczas meczu z Anglią, bo tylko tu sięga jurysdykcja piłkarskiej federacji. Przypomnijmy: po meczu, zakończonym wynikiem 1:1, rosyjscy kibice wdarli się do angielskiego sektora na Stade Vélodrome w Marsylii. Na szczęście szybko udało się opanować sytuację".  //www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1664950,1,uefa-bezlitosna-rosja-moze-zostac-wykluczona-z-euro-2016-na-razie-zaplaci-150-tys-euro-kary.read

Niemiecka gazeta 'Deutsche Wirtschafts Nachricten' przedstawia to tak: "Anglia nie jest ukarana. UEFA stosuje 'zawieszoną dyskwalifikację' wobec Rosji".

I dalej: "Rosyjska drużyna narodowa będzie musiała opuścić Euro-2016, jeśli dojdzie do ponownych wykroczeń rosyjskich kibiców. Ponadto rosyjski związek musi zapłacić karę. Przeciw Anglii oraz innym krajom, których kibice też 'rozrabiali' nie było podobnych sankcji. Rosja rezygnuje z odwołania".

Pisała pani Tiamat 12 czerwca: "No i zdarzyło się nieuniknione: Rosjanie zremisowali z Anglią i to w ostatniej chwili. Tego już było za wiele: takiej okazji żaden szanujący się kibic nie przepuści. Setki kibiców z Anglii i Rosji wzięło udział w sparringu poza boiskiem:

https://www.youtube.com/watch?v=j8KuUQdJ1nE

Wielka bitwa rozgorzała na dobre:

https://www.youtube.com/watch?v=IO168NcoqNc

Okazało się, że odebranie kibicom hokejowych kijków i innych podejrzanych narzędzi potrzebnych do bijatyki nie na wiele się zdało, bo na miejscu można było wykazać się inicjatywą i poradzić sobie z trudnościami":

https://www.youtube.com/watch?v=jw_YcaqaA0w

Tego samego dnia kilka godzin później pisała pani Tiamat: "PILNE! Proszę podać dalej! - Okazało się, że te niby Rosjany, które zaatakowały Anglików, to przebrany Prawy Sektor - podała gazeta wydawana przez amerykańsko-australijskich weteranów: 'Veterans today'.

200 mężczyzn w czarnych podkoszulkach i czarnych kominiarkach, z wyciągniętymi nożami wysiadło w porcie w Marsylii, gdzie kibice angielscy i rosyjscy popijali razem piwo i wygrzewali się na słońcu. Atmosfera była przyjazna i nic nie wskazywało na konflikt. A tu nagle horda na czarno ubranych bandziorów wpada i zaatakowała angielskich kibiców. BBC natychmiast podało, że to rosyjscy chuligani. Oczywiście jest to jeszcze jedna chorobliwa demonizacja Rosji i wszystkiego, co rosyjskie – w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Ci chuligani to nie byli Rosjanie, choć mówili po rosyjsku. To wynajęci bandyci z tych samych neonazistowskich kryminalnych grup ze Lwowa, członkowie Prawego Sektora, którzy są odpowiedzialni za masakrę w Odessie. Ci bandyci przypłynęli na kutrze rybackim zarejestrowanym na Cyprze; przynajmniej dwóch członków załogi to agenci Mossadu, którzy przywieźli tę bandycką grupę do Marsylii poprzedniego wieczoru i prawdopodobnie są już w powrotnej drodze.

To nowa forma walki – ale jest oczywiste, kto się za tym kryje:  //www.veteranstoday.com/2016/06/11/breaking-news-ukrainian-pravy-sektor-nazis-attack-england-fans-in-marseille/

 

Pisze Lorenco: "Rosja ukarana została w zawieszeniu; gdy rosyjscy kibice znów będą 'rozrabiać' na stadionie, Rosja zostanie wykluczona z Euro. Pamiętam dokładnie z doniesień przed Euro: 'mecz Anglia - Rosja to jeden z tych o podwyższonym ryzyku'. Zatem pytanie w związku z tym: czy umieszczenie kibiców angielskich i rosyjskich na trybunach  OBOK SIEBIE  było celowe, czy zwykłą głupotą organizatorów?

 

Co się dzieje we Francji - 15.06.2016.

Rosja - Anglia - 1 : 1
 
Buczenie i gwizdy angielskich sąsiadów z trybun podczas hymnu Rosji było dobrze słyszane przez kibiców rosyjskich. Zatem Rosjanie wiedzieli dokładnie, kto buczy. Było też słyszeć Rosjanom wyzwiska na osobę prezydenta Rosji oraz na Marię Szarapową. Zaczepki w tym stylu były cały czas podczas meczu. Zatem już po zakończeniu meczu Rosjanie postanowili odpowiedzieć na zaczepki i obrażanie. Źle zrobili, że dali się sprowokować i 'odwdzięczać się' Anglikom na stadionie.
 
Wydaje się, że scenariusz został napisany już wcześniej i według tego scenariusza Rosja miała być w ogóle wykluczona z Euro, a być może i z wnioskiem do FIFA o odebranie Rosji Mundialu 2018. Tak więc UEFA zawiodła scenarzystów, karząc Rosję niby ostro, dając jednak do zrozumienia, aby kibice rosyjscy uważali i nie dali się więcej prowokować.
 
Bo tak ogólnie, poza stadionem, Rosjanie wykonali świetną robotę. Od dwóch dni przed rozpoczęciem Euro, Anglicy powodowali awantury w Marsylii. Szukali ISIS w każdym śniadoskórym czy czarnoskórym, na okrągło pijani wszczynali burdy, spali i rzygali na skwerach czy trawnikach miasta. Zaczepili (podjudzani przez 'przyjaciół' z Ukrainy) w końcu nie tych, co trzeba, czyli Rosjan i dostali nauczkę. W sumie, mieszkańcy Marsylii, jak i policja są wdzięczni Rosjanom.
 
Pisze blogerka Babaraba, mieszkająca we Francji: "Od początku była nagonka na Rosjan i wybielanie Angoli. Francuzi niby nie lubią Anglików, lecz jakoś ostatnio także francuskie (rzytofskie) łże-media opanowała rusofobia. Coś w tym jednak jest, że na siłę szukano winnych Rosjan, wybielając Anglików... Podobno Rosjanie 'zmasakrowali' wyspiarzy i zniknęli w 'zorganizowanym szyku', bowiem byli świetnie wyszkoleni... To zakrawa na kpinę z odbiorców: podjudzają nas do nienawiści do Rosjan, szykanuje sportowców, wyklucza z imprez. Ussmani działają i nie popuszczają... Do czasu...".
 

KOMENTARZE

 • @All
  Z blog.pl:

  "~Tiamat' 15 czerwca 2016 o 06:17

  Re: Hollande obiecal spokoj na EURO

  Pomimo, ze wielu Francuzow zadawalo sobie pytanie, dlaczego akurat w czasie Euro Francja wyslala i sily specjalne i oddzialy wojska do Syrii – rzad Hollanda zapewnial, ze bezpieczenstwo i spokoj sa murowane!
  W koncu poszlo na to kupe pieniedzy!!!

  Wine za awantury w czasie Euro16 ponosi WYLACZNIE gospodarz, ktory wszystkich oszukal. Wyszynk alkoholu byl przeciez wyrazna prowokacja.
  Ale nie tylko.

  Nikt nie sprawdzal kibicow, ktorzy byli w rosyjskim sektorze. W ogole nikt nie sprawdzal kibicow wchodzacych na stadion.
  Nad rosyjskim sektorem nie bylo kamer, tak jak nad zadnym innym sektorem.
  Watahy pijanych kibicow wloczyly sie po miescie i zaczepialy bezkarnie ludzi.
  To Anglicy zdemolowali puby.

  Cala ta chryja jest otwarta antyrosyjska prowokacja.

  Probe generalna przeprowadzono w czasie Eurowizji.
  Bo nawet ta ukrainsko- tatarska piosenka , ktora zupelnie bezprawnie zajela pierwsze miejsce – jest stara jak swiat i byla dobrze znana szerokiej publice.

  Ciekawe, ze w calej tej awanturze ani Niemcy, ani Ukraincy ani nawet Anglicy nie zostali ukarani.

  Zachodzi podstawowe pytanie:
  Co zawinili pilkarze rosyjscy??

  Jakim prawem sportowa organizacja moze ukarac… druzyne pilkarska za zachowanie kibicow?.
  Zawsze mi sie wydawalo, ze od tego sa sluzby porzadkowe, zeby karac za zle zachowanie na ulicy czy nawet na miejscach przeznaczonych dla publicznosci na stadionie.
  Gracze zachowywali sie normalnie.

  Gdzie my w koncu zyjemy? w durdomie dla ociemnialych?

  No i takie niedyskretne pytanie:
  Czy zachowanie tych pseudo-kibicow jest lepsze-gorsze od zachowania np. strajkujacych Francuzow i nielegalnych emigrantow?
  Jakos sprawa islamu chwilowo we Francji ucichla.
  Jak za dotknieciem czarodziejskiej rozgi”.

  Bo przeciez chodzi o pokazanie wartosci kulturowych Europy, ktora kocha sport… szkoda, ze zawodowy.

  * * * * * * *

  zygmunt.bialas, 15 czerwca 2016 o 10:04

  „Cała ta chryja jest otwartą antyrosyjską prowokacją”. -

  — Oczywiście, że prowokacja. Nawet niemieckie DWN (Szwedzi są właścicielem tej gazety) są zadziwione samowolą władz piłkarskich.
  Już napisałem, ale powtórzę: cierpliwi są Rosjanie".
 • @All (II)
  Z blog.pl:

  "~1abezmetki, 15 czerwca 2016 o 11:54

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/15/w-swiecie-niespokojnie-putin-w-pilnym-trybie-oglosil-natychmiastowa-gotowosc-do-wojny/

  „W świecie niespokojnie” – Putin w pilnym trybie ogłosił natychmiastową gotowość do wojny

  Posted by Marucha w dniu 2016-06-15 (środa)

  W Rosji zaczęło się sprawdzanie w pilnym trybie gotowości armii do boju. Kontrolę przeprowadza się na zarządzenie Włodzimierza Putina i potrwa ona do 22 czerwca, przekazuje „Interfaks”.(..)

  * * * * * * *

  zygmunt.bialas, 15 czerwca 2016 o 12:37

  „W Rosji zaczęło się sprawdzanie w pilnym trybie gotowości armii do boju”. –

  — Zachód stawia Rosję pod ścianę, więc rosyjskie dowództwo nie ma innego wyjścia. To, co wyprawia Zachód jest często przedstawiane w niemieckich portalach, np. w quer-denken.tv w artykule „Kriegshetze des Westens: Bereiten NATO, Brüssel und Berlin einen Krieg gegen Rußland vor?” [tłum.: "Zachód podżega do wojny. Czy NATO, Bruksela i Berlin przygotowują wojnę przeciw Rosji?"].
  Dodam, że niemieckie jednostki zostały przemieszczone na teren Litwy".
 • @All (III)
  Z blog.pl:

  "~1abezmetki, 15 czerwca 2016 o 13:01

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/13/deutsche-soldaten-nach-litauen-nato-beginnt-einkreisung-von-russland/

  „Deutsche Soldaten nach Litauen: Nato beginnt Einkreisung von Russland

  Die Nato bereitet einen veritablen Truppenaufmarsch in Osteuropa vor: Deutsche Soldaten werden in Litauen tätig, die Briten übernehmen Estland und die US-Soldaten sollen Lettland schützen. Die Kanadier sollen in Polen antreten. Auch im Mittelmeer werden die Kampfverbände verstärkt. Russland empfindet die Aktivitäten als Bedrohung, hat bisher jedoch noch keine Gegenmaßnahmen angekündigt.
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten | 13. Juni 2016 ” (…)

  ~1abezmetki, 15 czerwca 2016 o 13:23

  http://theduran.com/wp-content/uploads/2016/06/encirclement_0_3.jpg

  * * * * * * *
  zygmunt.bialas, 15 czerwca 2016 o 13:29

  DWN, tłumaczenie:
  „Niemieccy żołnierze [jadą] na Litwę. NATO rozpoczyna okrążanie Rosji.

  NATO przygotowuje istotne przemieszczenie oddziałów do Europy Wschodniej. Niemieccy żołnierze będą aktywni na Litwie. Brytyjczycy przejmą Estonię, a żołnierze USA mają chronić Łotwę. Kanadyjczycy mają wejść do Polski.
  Także na Morzu Śródziemnym będą wzmocnione oddziały bojowe. Rosja odczuwa tę aktywność jako zagrożenie, ale nie zapowiedziała jeszcze żadnych środków zapobiegawczych”.

  — Stąd wynik: „W Rosji zaczęło się sprawdzanie w pilnym trybie gotowości armii do boju”.

  I moja uwaga: zakląłbym, ale to nie mój zwyczaj".
 • Witam.
  Związki podały wczoraj, że demonstrantów było 1, 300 tysięcy, z czego w Paryżu 1 milion. Władze zaniżają te liczby dzieląc przez 10. Z autopsji: na manifie w Lyonie było nas spokojnie 10 tys., wg policji 1500.
  Holland grozi zakazem organizowania demonstracji, chodzi o zniszczoną ścianę z szyb przed szpitalem. Każdy kto uczestniczy w proteście wie, jak chronione prewencyjnie są banki przez CRS-ów. Dla mnie ta historia ze szpitalem i kontekst w mediach to ukartowana historia.
  Tak samo jak wsłuchać się w to co mówi Valls, kłamstwa i manipulacja: przepycha w sejmie pseudoreformę bez głosowania ( art. 49.3) i za chwilę zarzuca, że sgt, fo i solidarité ( największe centrale francuskie) są w mniejszości.
  Policja ewidentnie prowokuje. Zachowanie policyjnych tchórzy: jak ich manifa otacza to idą z baranimi minami, w konfrontacji około 1:1 bardzo zachowawczo no i jak mogą komuś dowalić w kilku bez obecności kamer zachowują sie jak ss- mani gnający żydów do gazu. Tak było podczas manify w Grenoble 26 maja.
  Na zakończenie należy dodać, że 80 % społeczeństwa jest przeciw reformie prawa pracy, wartości wywalczonej przez pokolenia robotników. Rząd PS - pseudosocjalistów skompromitował się na czele ze zdrajcą Hollandem i kłamcą Vallsem.
  TOUT LE MONDE DÉTESTÉ LA POLICE !!!
 • @marek13 14:39:53
  Witam Szanownego Pana :)

  Pańska wypowiedź jest uzupełnieniem powyższej notki, której tytuł brzmi "Co się dzieje we Francji", a w której skupiłem się na opisie 'zawieszonej dyskwalifikacji" Rosji na Euro-2016.
  Czytam trochę w portalach niemieckich o wydarzeniach we Francji. Polskie media przekazują mniej. Chodzi mi o media alternatywne, bo w mainstreamie trudno już doszukać się prawdy.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 16:54:32
  Taka była idea tego komentu, dorzucić kilka faktów widzianych z bliska. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Pana ogromną pracę na Neonie.
 • @marek13 21:28:32
  Pozdrawiam Pana serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 13:41:25
  http://www.msn.com/fr-fr/actualite/other/video-euro-2016-des-supporters-anglais-humilient-des-enfants-%C3%A0-lille/ar-AAh4n7j
  Taki filmik ukazal sie dzisiaj na francuskim MSNie. Angielscy kibice rzucaja dzieciakom ( romskim, arabskim ??) monety na ziemie i ciesza sie, kiedy te zbieraja groszaki. jak w trzecim swiecie !
  filmik nagrali rosjanie, ktorym nie podobala sie taka postawa...
 • @babaraba 22:53:37
  http://www.msn.com/fr-fr/actualite/france/les-confidences-de-lex-petite-amie-dabballa-%C2%ABil-se-savait-sur-%C3%A9coute-%C3%A7a-le-faisait-rire%C2%BB/ar-AAh45Gq
  Przesylam zdjecie 25letniego zabojcy dwojga policjantow - oraz wspomnienia bylej przyjaciolki tego urodzonego i wychowanego we Francji syna arabskich emigrantow ...Przyjaciolka, ktora byla zwiazana z Abballa przez piec lat mowi o tym jak mlody chlopak lubiacy sie zabawic po pobycie w wiezieniu( za rekrutacje do Afganistanu) "nawrocil sie" i stal sie religijny. Podobno niedawno odbyl podroz do Mekki!!
  Tak wyglada niestety Francja podmiejskich dzielnic wiekszosci miast przemyslowych...Takich Abballow zyje tu setki tysiace ... Strach sie bac !
 • @babaraba 22:53:37
  "Angielscy kibice rzucaja dzieciakom (romskim, arabskim??) monety na ziemie". -

  --- Nie widzę filmu, tylko dwa zdjęcia pod wskazanym linkiem.
  W sumie nie jest to godne pochwały.
 • @babaraba 23:18:36
  Pisała Pani wczoraj: "Niestety Francja ma nowy "atak terrorystyczny" zabojstwa policjantow w cywilu (szpiclow???)i uwaga lzemediow zwrocona jest na "szokujace" szczegoly zamachu ( policjant i jego przyjaciolka zostali zadzgani nozem we wlasnym domu na oczach trzyletniego synka ) ...
  babaraba 15.06.2016 00:09:24"

  Dopisuję uwagę z blog.pl:

  "~Tiamat, 15 czerwca 2016 o 07:39
  A jednak… nie mialam racji. Islam sie przyplatal w osobie Al Bagdadi (wiadomo jakiej narodowosci) ktory zapewnil, ze to jego Panstwo Islamskie zorganizowalo zabojstwo pary oficerow francuskiej policji w malej miejscowosci pod Paryzem. Malzenstwo policjantow zostalo zadzgane nozem. Na wszelki wypadek nozownika zastrzelono, wiec dochodzenie jest niepotrzebne, bo zarowno ofiary jak i zabojca nie zyja.
  No wiec jednak nawet Euro 16 nie moze sie odbyc bez dramatu wywolanego przez islamistow, ktorzy sami sie do tego przyznaja. Mnie to zawsze zastanawia, jakie to panstwo tak ochoczo przyznaje sie do morderstwa. (Kogo i w jaki sposob zawiadomil Al Bagdadi?)
  Tego nawet Turcja nie robi".

  W sumie nic nie dodam, bo zbyt mało znam sprawę. Proszę jednak zwrócić na słowa Tiamat: "... jakie to panstwo tak ochoczo przyznaje sie do morderstwa?" oraz swoje "łże-media". "Łże-media" mają to do siebie, że łżą, no i manipulują.
 • @zygmuntbialas 23:39:38
  Drugie zdjecie ma posrodku czarny tojkat do klikniecia - to filmik ..
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 23:55:31
  Ja bym sytuacje widziala inaczej. W radiu wielu policjantow wypowiadalo sie i sugerowalo, ze boja sie nie tylko o swoje zycie, lecz takze zycie swoich "kobiet" ( zon)...Podobno rzad francuski wyrazil zgode na to, zeby policjanci mogli nosic bron takze poza sluzba ( w drodze do domu, w "cywilu")..To jest wedlug mnie jawne przyznanie sie do bezsilnosci rzadu .Zreszta policja oraz zandarmeria francuska jak na razie robi niewiele, zeby bronic prawa oraz ludnosci. Oprocz tego przypominam, ze mamy ramadan ( do 7 lipca bodajze) i rzesze wyglodzonych i spragnionych muzulmanow przemieszcza sie po drogach i stara sie " zyc normalnie". Jak zwykle bedzie wiele przypadkow zaslabniec, wypadkow samochodowych, atakow , rozbojow itp. Na razie jest deszczowo i niezbyt cieplo, wiec latwiej znosic glod i pragnienie - lecz gdy sie ociepli rzesze potencjalnych zabojcow wyjdzie nocami , zeby swietowac ...
 • @babaraba 00:06:26
  "... czarny tojkat do klikniecia - to filmik".

  --- Nie obejrzę; wychodzi szybko napis: "Ce navigateur ne prend pas en charge la lecture vidéo".

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 00:23:07
  "Ja bym sytuacje widziala inaczej". -

  --- Trudno mi polemizować, bo mało znam sprawę. Jednakże są tu cenne uwagi Tiamat.
  Dość sporo zajmowałem się akcjami false flag, przede wszystkim Smoleńskiem, ale też Mirosławcem, dwoma malezyjskimi boeingami, lotem Germanwings, zamachem na redakcję Charlie Hebdo i jeszcze innymi. Wszystko wskazuje na false flag, także zamachy 11/9.
  Jeśli udaje się wcisnąć ciemnotę przy tak 'grubych sprawach' jak WTC czy 'Smoleńsk' albo gwałty podczas nocy sylwestrowej w Kolonii, to nietrudno jest powtórzyć podobne 'numery', gdy chodzi o śmierć dwojga osób.
  Ale zastrzegam się: mało znam sprawę :)
 • @babaraba
  Pan Zygmunt napisal: "Za malo znam sprawe" -przeciez nikt nie wie co sie stalo.

  Oficer policji napadniety w mieszkaniu z nozem? I do tego nie byl sam, tylko z drugim oficerem policji?
  Przeciez przydaloby sie pare szczegolow, zeby podac co sie naprawde stalo. Normalnie, to pokazuja jakies zdjecia - chocby nawet sfingowane. Policja przechodzi przeciez jakies treningi do walki nawet przez zaskoczenie.
  Nie wystarczy podac krotka informacje od razu z orzeczeniem wyroku.
  I kto zastrzelil napastnika?

  Zawsze jak administracja ma cos do ukrycia, to naturalnie rodza sie domysly i spekulacje.
  Francuzi zas narzekaja na muzulmanow, ale juz nie pamietaja co wyprawiali w Algierze i w ogole w Polnocnej Afryce.
  I co do tej pory wyprawiaja.

  We Francji mieszka taki benjaminek- intelektualista co sie nazywa Bernard -Henry Levy, ktory jest osobiscie odpowiedzialny za napad na Libie.. za zmasakrowanie Kadafiego i zniszczenie narodu, ktory zyl w dobrobycie i niczym Francji nigdy nie zagrazal. .
  Ten "filozof" to taka sama kanalia jest Sarkozy i Hollande.

  Czy Francuzi sie zastanawiaja dlaczego wojska francuskie morduja Tuaregow w Mali? Bo Francja potrzebuje zlota i nie stac na to, zeby sobie od bylej kolonii zloto kupic. Trzeba okrasc, wziac sila a niepokornych wymordowac?. Co robia teraz francuskie sluzby specjalne w Syrii? Rozdaja dzieciom cukierki?
  Czy rzad syryjski ich zaprosil?? Czy dostali wizy? Czy maja prawo przebywac na terenie SYrii?

  Francuzi wymagaja teraz, zeby przybysze z Bliskiego Wschodu- obywatele francuscy- zachowywali sie tak jak Francuzi, mowlil ipo francusku, ubierali sie jak Francuzi i w ogole malpowali zabojadow.
  Francuska obywatelka moze latac z gola dupa po ulicy - ale taka sama obywatelka Francji nie ma prawa zaslonic sobie nie tylko kupra ale nawet i twarzy? bo to ... przestepstwo?
  Jak wyglada francuski zolnierz sluzb specjalnych w Syrii? Jak baboon w mundurze. Zamaskowany, obwieszony bronia jak islamista-samobojca.
  I co robi w Syrii? Modli sie moze w nastarszych kosciolach chrzescijanskich?

  Mam pytanie:
  Ilu Francuzow, ktorzy mieszkaja/mieszkali w Algierii mowilo plynnie po arabsku, ubieralo sie w burnusy i nosilo abaje i zdejmowalo buty przed wejsciem do kosciola?
 • @Tiamat 13:39:29
  Dwóch policjantów zamordowanych. Jeden to kolo zabity na zewnątrz domu i drugi to jego żona ( kobieta policjantka ) zabita wewnątrz. Tak podają media oficjalne.
  Te same media pokazały podczas rozstrzeliwania ekipy Charlie Hebdo, jak w rozbitym samochodzie zamachowców znaleziono zapomnianą cart identité jednego z nich. Pamiętam jak wybuchneliśmy śmiechem i po takim tanim hollywoodzkim śledztwie z wynikami dla debili nie bierzemy z tych mediów nic na serio. Było więcej szczegółów wskazujących na to, że zabijanie obywateli przez komando allaha to poprostu l'affaire de l'état.
  Jak trzeba będzie, to władza wywali w kosmos i cały Paryż oczywiście wyjeżdżając wcześniej gdzieś w dal.
 • @Tiamat 13:39:29
  "Co robia teraz francuskie sluzby specjalne w Syrii? Rozdaja dzieciom cukierki? Czy rzad syryjski ich zaprosil?? Czy dostali wizy? Czy maja prawo przebywac na terenie Syrii?" -

  --- To są pytania, na które gros obywateli państw Europy nie umie czy nie chce odpowiedzieć. Pani jest jedną z nielicznych osób, która ma odwagę stawiać takie pytania.
  Był jeszcze tu i na blog.pl Andrzej Szubert (nick: @opolczyk). Szkoda, że już nie pisze.
 • @marek13 17:56:28
  "Te same media pokazały podczas rozstrzeliwania ekipy Charlie Hebdo, jak w rozbitym samochodzie zamachowców znaleziono zapomnianą cart identité jednego z nich. Pamiętam jak wybuchneliśmy śmiechem". -

  --- W portalu veteranstoday.com pisał autor wówczas, że jest to najśmieszniejsza akcja false flag, jaką dotąd poznał.
 • @Tiamat 13:39:29
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Bernard-Henri_L%C3%A9vy
  Tu krotki zyciorys Bernarda Hebrego Lévy-ego, ktory jest przede wszystkim rzytem i dlatego ma sie tak dobrze z zarzydzonej Francji. Ja takze uwazam , ze ten czlowiek to kanalia i bezczelny rzytek, lecz w kazdym kraju porzeba takch ludzi , ktorzy beda robili brudna robote na rzecz kapitalu i innych kanalii posiadajacych wielkie fortuny.
  Mowi sie - Francja angazuje sie w kolejne wojny , lecz przeciez to nie narod (Francuzi) popieraja takie akcje. Francuscy zolnierze sa "miesem armatnim" , zas narod w wiekszosci jezeli nie jest przeciw podobnym akcjom, to na pewno jeich nie popiera.
  Przecietny Francuz mysli o wlasnym podworku, boi sie stracic prace, boi sie biedy, samotnosci, starosci ..
  Poniewaz Francja jest panstwem laickim wymaga sie od wszystkich mieszkancow nie akcentowania elementow religijnych.
  Nie wydaje mi sie, ze poniewaz kiedys tam jacys tam Francuzi bawili sie w kolonizatorow Algierii, to obecnie Algierczycy, ktorzy maja juz swoje wolne panstwo, maja narzucac Francuzom swoj styl zycia, bycia, ubierania sie i zywienia . Jestem przeciwko wymuszaniu na Francuzach jadania tylko miesa hallal, noszenia burek, chuscin na gliwach ( kobiety)jak i dlugich sukien przez mezczyzn ( najczesciej z wielkimi brodami).
  Obecnie mamy muzulmanski post - ramadan - i wiele restauracji, barow oraz jadlodajni nie ma w dzien klientow arabskich. Za to po dziesiatej jezdza ci muzulmanie, halasuja , zra i ciesza sie do rana. Jak sie to ma do szacunku dla ludzi, ktorzy musza wczesnie wstawac do pracy ? Tym bardziej, ze wielu Algierczykow, Marokanczykow, Tunezyjczykow mieszkajacych we Francji woli "robic dzieci" niz pracowac. To ich kobiety po odchowaniu kilkorga dzieci ( ostatnio trojki - bo od trzeciego dziecka sa duze dodatki rodzinne) idzie do pracy ( ciezkiej i zle platnej, bowiem czesto sa to zahukane analfabetki).
  Nie wydaje mi sie takze, ze zamachy terrorystyczne sa objawem "falszywej flagi", bowiem we Francji wyraznie widac nienawisc muzulmanow do autochtonow - zas ze strony rodzimych mieszkancow jest to takze niechec - lecz bez bezposredniej agresji .
  Wielokrotnie pisalam, ze taki wyposzczony, wyglodzony muzulmanin jest latwy do zmanipulowania i w glodowym amoku moze zamarzyc o siedmiu dziewicach w raju- co osiagnie poprzez zabojstwo innowiercy.
  Jedno jest pewne : Francja o ostatnim dwudziestoleciu zislamizowala sie , szczegolnie w tak zwanych gettach, czyli dzielnicach przemyslowych miast, gdzie afrykanczycy sa wiekszoscia .Ewidentnym tego przykladem sa coraz liczniejsze kobiety w chuscinach. Kiedys ( jeszcz dziesiec lat temu) tego nie bylo. Obecnie muzulmanki zakladaja chusciny : takze kobiety wyksztalcone, ktore niejako przymusza sie do manifestowania przynaleznosci do islamu ..
  https://www.youtube.com/watch?v=QXJa75P1lNU
 • @babaraba 23:48:22
  https://www.youtube.com/watch?v=thJmpqRuHwc
  https://www.youtube.com/watch?v=KEw8lYCJccA
  https://www.youtube.com/watch?v=
  Filmiki obrazujace problem jaki stwarza islamizacja FRancji - wojna domowa w perspektywie ?
  https://www.youtube.com/watch?v=KeYJp4IrG7s
  https://www.youtube.com/watch?v=jI2zH0Hf36E
 • @babaraba 23:48:22
  Witam :)

  Nie wiem, czy Pani Tiamat tu zajrzy, więc napiszę parę słów od siebie.
  Ogólna uwaga: problem jest trudny do obiektywnego przedstawienia, gdyż są wzajemne niechęci i uprzedzenia, podsycane przez różnych spryciarzy. Przypomnę nagonkę w Polsce, skierowaną przeciw muzułmańskim uchodźcom. Oni 'zgwałcili' (w sieci) około tysiąca Polek i setki tysięcy Niemek i Szwedek. To się działo niedawno w Polsce, choć u nas właściwie nie ma muzułmanów. I ludzie - zdawało się wcześniej - rozsądni, okazywali się głupi. Przedstawiciele państwa podsycali ten amok, co widzieliśmy podczas nocy sylwestrowej w Kolonii.

  Pisze Pani: "... wielu Algierczykow, Marokanczykow, Tunezyjczykow mieszkajacych we Francji woli "robic dzieci" niz pracowac". -
  --- Jeśli nie chcą pracować, to co? - Kradną? Gdy spojrzymy na fotografie miast na przykład syryjskich (przed najazdem Zachodu), to widzimy przyzwoity dostatek. Kto go wypracował Syryjczykom? - Państwa zachodnie?
  Sprawa rodzenia jest równie ważna jak produkcja. Europejczycy (podjudzani przez liberałów, w istocie szarlatanów) zapomnieli o tym, 'zapraszali' do roboty, a teraz wybrzydzają. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że bez muzułmańskich rąk siądzie ich gospodarka, a emerytom zetnie się o kilkadziesiąt procent emerytury.
  I nie chcą przyjąć mieszkańcy Starego Kontynentu, że nienawiść jest odpłacona nienawiścią. Jesienią pokazywano mi zdjęcia dworca w Budapeszcie, zaśmieconego przez uchodźców. Ja pytałem wtedy, czy te szkody są choćby jedną milionową częścią strat, poniesionych przez Arabów w wyniku zachodnich najazdów.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 03:30:15
  Nie wiem gdzie mieszka "Tiamat", lecz mysle, ze nie we Francji, wiec wedlug mnie ona raczej teoteryzuje niz przedstawia realna sytuacje Francji.
  Arabowie nie musza we Francji krasc, bowiem rozbudowany system pomocy socjalnej sprawil, ze zyja znosnie na zasilkach, takze za liczne dzieci. Nie znam szczegolow, lecz "samotne matki" moga liczyc na duza pomoc : zasilek w wysokosci kilkuset euro, duza doplate do czynszu, znizke na oplate telefoniczna, za elektrycznosc, pomoc zywnosciowa, pomoc na transport, itp, itd. Zas pracyjacy musza odliczyc 1/3 zarobkow na rozne podatki i skladki, nie maja zadnych ulg finansowych, placa caly czynsz oraz liczne dodatkowe podatki: od zarobkow, za zamieszkanie, od miasta ( gminy), abonament telewizyjny. Za kazde nowo narodzone dziecko "biednym rodzinom" wyplacaja prawie tysiac euro, plus dodatek na dziecko, ktory jest tym wiekszy im wiecej jest dzieci...Biedne rodziny dostaja bony na wakacje, pomoc na oplacenie stolowki dla dzieci,wyprawke szkolna, ktora wynosi od 25o do ponad 300 euro za dziecko. Maja takze duze znizki na transport miejski i doplate do biletow kolejowych. Na merostwie moga dostac bony zywnosciowe, dorazna pomoc finansowa, pomoc ( oplate) za kurs prawa jazdy.
  Stare malzenstwo ma prawo do okolo 1100 euro pomocy miesiecznej, podczas kiedy pracujaca na najnizsza stawke na pol etatu samotna osoba "wypracuje" sobie okolo 600 euro emerytury!!!
  Wiec prosze mi nie pisac o zlej sytuacji arabow we Francji - bowiem to oni w wiekszosci korzystaja z tej pomocy : wiedza bowiem gdzie, jak i kiedy nalezy "wymagac" i "zadac" !! Oprocz tego obecnie przez caly rok daje sie im za darmo zywnosc w ramach tak zwanej "restaurant du coeur". Dostaja takze darmowa odziez z secour catholique ( pomoc katolikow) ... Zyc, "robic" dzieci , nie umierac...
  Podobno wiekszosc arabskich mezczyzn woli siedziec w bistro, pracowac "na czarno", sprzedawac narkotyki, niz uczciwie pracowac " za marne grosze"..
  Fakt, wszystkiemu winien jest chory system francuski - zas arabowie tylko umieja z niego wlasciwie korzystac !
  Pozdrawiam
 • @babaraba 23:46:41
  Witam :)

  Pani Tiamat mieszka w Australii i zna realia. Może nie francuskie, ale te w innych krajach, w których system opieki socjalnej jest podobny. Pisze też bardzo odważnie i przede wszystkim mądrze o problemach, które sobie stworzyli Europejczycy
  Zdaje się mówimy o czymś innym. Pani o kosztach pomocy socjalnej, z której korzystają zresztą WSZYSCY obywatele Francji. Tiamat i ja piszemy o przyczynach, a także obłudzie Zachodu i prostackiej propagandzie, która nie wspomni nawet o bombardowaniach ludności Bliskiego Wschodu.
  Problem jest wielowarstwowy i trudno go choćby nakreślić w jednym wpisie.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 00:17:41
  Mowimy o tym samym. Za sytuacje na Bliskim Wschodzie odpowiada takze rzad francuski. Nie jest to w interesie narodu, ktory ma reprezentowac, lecz w obronie wielkiego kapitalu oraz Ussmanow. To prawda i taka sytuacja nie zalagodzi wewnetrznych konfliktow takze we Francji.
  Tak sie dziwnie sklada, ze wiekszosc ministrow spraw zagranicznych Francji to rzyci - a ci sluza jednemu panu : Usraelowi...
  Ja takze nie zapomnialam rzezi wolynskiej, co nie znaczy, ze kiedy bede miala okazje zabije jakiegos Ukrainca. Prosze mi wierzyc, ze za niszczenie Afryki nie odpowiada Dupont ( francuski Kowalski), wiec to nie on ma placic za politykow sprzedawczykow. Bezposrednio za zniszczenie Libii duza odpowiedzialnosc ponosi N.Sarkozy. Ten bezczelny rzydziak rwie sie do wladzy, nie odpuszcza, pomimo iz narod nie chce go znac ..Zreszta wiekszosc politykow francuskich jest skorumpowana lub zaslepiona, lub zmanipulowana i "umoczona" w liczne afery finansowe...To bagienko zyje dobrze za pieniadze biedakow, prowokuje wojny , konflikty, manipuluje glupim "motlochem".
  Zgoda, jest zle, rzad francuski jest winien wiele zbrodni, lecz dlaczego narod ma znosic narzucanie mu nowych form zycia i bycia ???
  Rzad Francji ( i nie tylko) utrzymuje za pomoca socjalu elektorat, ktory ma go wybierac..Kosztem ludu i sprawiedliwosci.
  Uwazam, ze to nie ja mam cierpiec za wroga polityke rzadu, ktory niszczy kraje Bliskiego Wschodu prowokujac masowa emigracje uchodzcow, ktorzy swoja nienawisc odbija na mnie!!! Ja mam dosyc miejscowych muzulmanow, ktorym wmawia sie, ze jestem ich wrogiem !
  Nie jestem malostkowa, lecz zyjac w sytuacji zagrozenia musze dzialac najpierw we wlasnej obronie, zas dopiero pozniej myslec o naprawie swiata, ktory o nas zapomnial !!
  Pozdrawiam
  ps: Niedawno "chuscinowe" muzulmanki zatakowaly moja corka i zniszczyly jej samochod ! Oczywiscie trudno bedzie znalezc winna, bowiem to jej wina , bowiem smiala byc normalna we wlasnym kraju !!!
 • @babaraba 00:59:29
  W sumie to muszę powiedzieć, że na ogół zgadzam się z Pani poglądami. Różnica tu jest w odpowiedzi, czy Dupont oraz Kowalski są odpowiedzialni za politykę swych rządów. Według mnie - tak, a dlaczego, to dużo by o tym pisać.
  Druga sprawa to 'socjałki'. Francja (obok Niemców) była na czele w walce o sprawy socjalne. Są one dzisiaj uzupełnieniem prawa do pracy. Nie ma pracy, musi być pomoc socjalna. Nie uwierzę, że ludność muzułmańska jest w jakikolwiek sposób preferowana przy zdobyciu pracy. Pełni ta ludność funkcję rezerwy, która nie pozwala upominać się Francuzom o wyższe wynagrodzenia.
  Ale tego nie wymyślili muzułmanie.

  Pozdrawiam.
 • @babaraba 23:46:41
  Z calym szacunkiem; argument zamieszkania jest nie bardzo przekonywujacy. Dwie osoby z Warszawy moga miec skrajnie przeciwne opinie ( i wiadomosci) na temat PiSu i w ogole zdarzen w Polsce. A nawet Trybunalu Konstytucyjnego.
  Podam przyklad:
  Ja nie mieszkam we Francji.
  Ale taka moja dobra znajoma, pani Grazyna P. mieszka w Paryzu od 35 lat. Pracowala dla dwoch politykow we Francji i bardzo interesuje sie polityka. Pani Grazyna przyjezdza do nas prawie co roku (byla u nas w w marcu) - tutaj ma dalsza rodzine i bardzo chcialaby raczej mieszkac tu niz w Europie.
  Otoz ta pani Grazyna opowiada, ze samochody w Paryzu podpalali tez i Francuzi i to zanim zaczela sie awantura fali emigracyjnej na Europe.
  Potwierdzila moje podejrzenia, ze na 4 kandydatow na prezydenta Francji - 3-ch to wybrancy narodow.
  No to skoro rzadza we Francji zydzi - to czemu wine ponosza muzulmanie?
  Wszedzie tam, gdzie rzadzi narod wybrany jest zawsze draka i zamieszanie. Bo wtedy najlepiej sie robi interesy.
  Najlepiej to widac po spokojnej jeszcze do niedawna Szwecji.

  Panu Grazyna chce sie wyrwac z Europy i Paryza, bo ma dosc: awantur pedalskich, wyglupow ukrainskich Pussy Riots, strajkow, wiecznych zamieszek, polityki zastraszania, obnizania stopy zyciowej, Unii Europejskiej; powiedziala tez, ze zawsze musi byc jakas awantura: najpierw z cyganami, teraz z muzulmanami. ( a i teraz z kibicami - ale tylko rosyjskimi(?)) - bo nie z angielskimi?
  I naturalnie polityka zamieszania jest celowo stosowana, zeby nikt sie prawdziwymi problemami nie interesowal.
  A Francuzi tez podpalaja samochody.
  A ten Hollande to tez pewnie jakis muzulumanin sadzac po haremie.
  No i Francuzi zaplacili straszna kare Rosji za Minstrale. Teraz probuja sie odegrac?

  Obie zas dyskutowalysmy jak sie zachowywali Francuzi w Polnocnej Afryce.

  Ja rozumiem, ze kazde zdarzenie moze miec kilka interpretacji, ale George Soros sie przyznal publicznie w wywiadach,. ze postanowil zniszczyc Europe. Zydzi od lat gadaja, ze spowoduja zmiany w Europie i Europa nie bedzie zachwycona, ale ze bez tych zmian - Europa nie moze istniec.

  A jednak. Sila propagandy jest tak ogromna, ze nikt sie bardzo nie przejmuje prawdziwymi awanturnikami bo- jak mowi pani Grazyna - zydow sie wszyscy boja, to nie beda pyskowac.
  Muzulmanow sie nikt nie boi krytykowac - wiec mozna sie na nich wyzywac.
  W Anglii wlasnie bialy Anglik zamordowal poslanke J. Cox, czlonka parlamentu brytyjskiego z Partii Pracy.
  NIKT nie nazwal go terrorysta. Ani nikt mu nie wjechal na religie.
  Teraz mu szukaja przyjaznego psychiatry, ktory stwierdzi u niego zadawnione zaburzenia psychiczne.
  A zamordowana poslanka byla przeciwna wyjsciu Anglii z Unii. Widac morderstwa na tle politycznym nie mozna zaliczac do terroryzmu.
  I na tym polega roznica kultur. Breivik NIE jest przedstawicielem terrorystow- tylko zagubionym fanatykiem nacjonalista. A zamordowal 77 ludzi!

  Pani Grazyna nie chce wrocic do Polski bo mowi, ze tam rzadza ci sami co w Paryzu.

  *
  Program przeksztalcenia Europy:
  Pani Barbara Spectre, z Izraela, ktora do Szwecji przybyla z USA i zalozyla podejrzana grupe pod tytulem Pajdea obiecuje, ze Europa musi stac sie wielokulturowa i ze zydzi musza odegrac czolowa role w przeksztalceniu Europy w "wielokulture" i ze Europie sie to nie bedzie podobac, ale bez tych zmian - EUropa nie moze istniec"
  Ta pani opowiada o tym od lat i duzo ludzi ja ogladalo i bardzo czesto jest pokazywana w telewizji.
  Jakos niektorzy Europejczycy sie tym nie przejmuja. Bo pani Spectre nie jest muzulmanka.

  Zydowska aktywistka propaguje "wielokulturowy model Europy: Probka jest Szwecja;

  Jewish activist promotes "multicultural mode" for Europe: Sample Sweden - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=5jl-OJJVAEg

  Soros niszczy Europe przy pomocy kryzyzu emigracji:
  Soros Destroys EU Through Migrant Crisis, Acts to Profit Off Collapse

  http://www.informationliberation.com/?id=54980

  Zdanie pod filmikiem: Soros oplaca grupy, ktore sprowadzaja emigrantow do Unii - im wiecej - tym lepiej. To samo robi to tutaj i w USA przy pomocy Fundacji Otwarte Sploeczenstwo (W Polsce - Fundacja Batorego)

  Serdecznie pozdrawiam
  Soros is funding groups to help bring as many "refugees" into the EU as possible and he's doing the same here in the US through his Open Society Foundation.

  A my w kolko o Arabach i szariacie.
  Serecznie pozdrawiam
 • @Tiamat 07:40:53
  "No to skoro rzadza we Francji zydzi - to czemu wine ponosza muzulmanie?
  Wszedzie tam, gdzie rzadzi narod wybrany jest zawsze draka i zamieszanie. Bo wtedy najlepiej sie robi interesy". -

  --- Niby wielu to wie, a mimo to ci 'wiedzący' ostatniej jesieni i zimy odsądzali od czci uchodźców, a neonaziści w Niemczech dokonali przez 11 miesięcy około 1700 naruszeń prawa wobec muzułmanów. Ci osiadli to potomkowie dawnych gastarbeiterów (robotników goszczących). Tak więc tamci byli dobrzy, bo napędzali gospodarkę niemiecką, a ci obecni są źli, bo miejsca pracy zajęte. Co też ta propaganda potrafi zrobić!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej