Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Europie - 17.06.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"NATO rozpoczyna okrążanie Rosji” – pisali niedawno w gazecie 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten'.

Pakt Północnoatlantycki przygotowuje istotne przemieszczenie oddziałów do Europy Wschodniej. Niemieccy żołnierze będą aktywni na Litwie. Brytyjczycy przejmą Estonię, a żołnierze USA mają chronić Łotwę. Kanadyjczycy mają wejść do Polski. Także na Morzu Śródziemnym będą wzmocnione oddziały bojowe. Rosja odczuwa tę aktywność jako zagrożenie, ale nie zapowiedziała jeszcze żadnych środków zapobiegawczych."

 

 

Otóż Rosja zapowiedziała już określone działania obronne. W portalu Maruchy znajdujemy następującą informację: W Rosji zaczęło się sprawdzanie w pilnym trybie gotowości armii do boju. Kontrolę przeprowadza się na zarządzenie Włodzimierza Putina i potrwa ona do 22 czerwca – przekazuje Interfaks – .Podczas sprawdzania będzie oceniany stan arsenałów armii i gotowość różnych organów wojskowego dowodzenia.

‚W ciągu pierwszej doby należy skontrolować wykonanie tymczasowych normatywów ustalonej miary gotowości bojowej, ocenić zdolność organów dowodzenia wojskami i organizacji, rozstrzygnąć postawione zadania i przeprowadzić zaplanowane przedsięwzięcia, w tym w kwestiach mobilizacji’ – zawiadomił minister obrony Sergij Szojgu
https://marucha.wordpress.com/2016/06/15/w-swiecie-niespokojnie-putin-w-pilnym-trybie-oglosil-natychmiastowa-gotowosc-do-wojny/

Widzimy, że NATO, zbrojne ramię USA, prze do wojny, prowokując Rosję w niewybredny sposób. Jest już bardzo niebezpiecznie. Działaniom militarnym towarzyszą chwyty propagandowe, skierowane do ‚nakręconych’ fanatyków i nieświadomych obywateli. No bo jak można żądać od Rosji wycofania wojsk z terenów, gdzie tego wojska nie ma?!

 

Pisze gazeta Deutsche Wirtschafts Nachrichten‚:

NATO wzywa Rosję do wycofania wojsk z Ukrainy. Rosja mówi, że nie ma tam swych oddziałów. Ale żądanie NATO może też odnosić się do Krymu, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. Nie jest jasne, czy to wezwanie jest następnym stopniem eskalacji.

„Rosja musi wycofać swe oddziały i sprzęt wojskowy z terytorium Ukrainy – powiedział w środę sekretarz generalny Jens Stoltenberg na spotkaniu ministrów obrony państw NATO. – Moskwa musi zakończyć destabilizację kraju i wprowadzić w życie ustalenia mińskie”.

„Członkowie NATO nie uznają nielegalnej i bezprawnej aneksji Krymu – mówi dalej Stoltenberg. – Sojusz wojskowy będzie w dalszym ciągu wspierał Ukrainę w uzyskaniu suwerenności i integralności terytorialnej. Rosja skoncentrowała swe wojska wzdłuż granicy z Ukrainą, a separatyści w Donbasie są wspierani sprzętem, bronią i działalnością doradców. Równocześnie Moskwa gromadzi sprzęt wojskowy na Półwyspie Krymskim”.

 

 

W deklaracji NATO czytamy, że Rosja musi wycofać swój sprzęt wojskowy z terytorium Ukrainy. Wyraźna wzmianka o Krymie jest tu niezwykła. Rosja ma – zgodnie z umowami – prawa do tego, by Flota Czarnomorska stacjonowała na półwyspie. Fakt ten nie jest wymieniony w celowo dwuznacznym oświadczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, Rosja może czuć się prowokowaną. Zaproszono też prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko na szczyt NATO, które odbędzie się na początku lipca w Warszawie. Ministrowie państw NATO omówili kilka ważnych działań militarnych, które mają być przeprowadzone na Ukrainie. „Celem jest zapewnienie bardziej skutecznych struktur obronnych w kraju” – powiedział Stoltenberg.

Nowe projekty przewidują rozminowanie materiałów wybuchowych, jak i prowadzenie wojny hybrydowej. Także tu jest niebezpieczny zapis: w praktyce może to prowadzić do wzmocnienia sił NATO we wschodniej Ukrainie. Do tej pory uczestniczyli tam w walkach głównie najemnicy i sporadycznie amerykańskie jednostki specjalne. Oficjalna ‚misja’ NATO może bardzo szybko doprowadzić do eskalacji.

W hybrydowej wojnie chodzi o taktykę, opartą na maskowaniu i wprowadzaniu w błąd w miejsce konwencjonalnych środków militarnych. NATO ustanowiło dotąd pięć tzw. funduszy powierniczych w celu modernizacji ukraińskich sił zbrojnych. Kijów otrzyma pieniądze, szczególnie na unowocześnienie łączności, logistyki, cyber-obrony i na opiekę nad rannymi żołnierzami.

Fundusze pochodzą z podatków z krajów NATO, a więc też z pieniędzy niemieckiego (i polskiego – przypis ZB) podatnika. Uzupełniają poprzednie pożyczone miliardy, opóźniające bankructwo Ukrainy.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiego tekstu:  //deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/15/nato-fordert-von-russland-abzug-von-truppen-aus-der-ukraine/

 

KOMENTARZE

 • @
  Kiedy żydo-komuniści idą polować na niedźwiedzia, a złapią zająca - to będą bili tego zająca tak długo, aż się przyzna, że jest niedźwiedziem.
 • @Zdzich 08:52:27
  Witam :)

  Na razie jest to polowanie z nagonką.
  Nie do końca wiadomo, jak mocny jest ten zająć(?) /niedźwiedź(?).
 • @zygmuntbialas 09:03:10
  Utrzymując symbolikę z wypowiedzi "Zdzich" stwierdzić muszę że: niedźwiedź nie taki znów niedźwiedź a zając może okazać się zupełnie czymś innym niż zakładano.Ale mniejsza o to.Jednym z głównych lęków rosyjskich jest nie tyle ilość baz (chociaż to też), co psychologiczna kondycja NATO-wskiego dowództwa.Cechujące się histerią,niespokojne,nerwowe,prowokacyjne,wypowiedzi amerykańskich generałów budzą wielki niepokój bo świadczą o pewnych niedostatkach psychologicznych a to jest groźniejsze od czegokolwiek.Histeryków,żeby nie powiedzieć-wariatów,zazwyczaj trzyma się z daleka od armii.Nie wiedzieć czemu zasada to nie obowiązuje w NATO.
  W latach 50-tych profesor Andrej Sacharow,genialny fizyk atomowy był też konsultantem (doradcą) wojskowym.Na jednej z narad na której szczęśliwie dla świata obecny był członek sztabu głównego,profesor Sacharow zaproponował żeby bomby wodorowe załadować na zwykłe statki handlowe,statki odprawić w okolice amerykańskich portów i tam zdetonować.To nie plotka,to powszechnie znany fakt http://www.mrwolf.ru/Kultura_i_iskusstvo/Istoriya/8090
  Obecny na naradzie sztabowiec natychmiast sporządził raport do najwyższych władz państwa z konstatacją:Sacharow to wariat,natychmiast odsunąć go od spraw wojskowych,niech siedzi w swojej pracowni ale z daleka od armii.
  Raport stał się końcem kariery Sacharowa-stratega i początkiem kariery Sacharowa-dysydenta.
  Jak na ironię laureatem pokojowej nagrody nobla stał się waśnie Sacharow a nie ów sztabowiec-donosiciel.
 • @ikulalibal 10:05:01
  "Jak na ironię laureatem pokojowej nagrody nobla stał się waśnie Sacharow a nie ów sztabowiec-donosiciel."
  Sama tzw. nagroda nobla, też wybuchowego faceta, jest kpiną ze świata, zaś największym kopem w łeb było "uhonorowanie" obamomamy !
 • Słowianie mają dwóch Wrogów ! żydów i muzułmanów !!!!!!
  Jak mówił Adolf Hitler ! żydzi to mała klika bez własnych korzeni !!!
  która podżega ludzi przeciwko sobie !!!! [ niech przemówi film ]
  !
  https://www.youtube.com/watch?v=SVgwPB-qfbo
  !
  Bracia Słowianie ! idą ciężkie czasy ale wierzę że wyjdziemy z tego jako zwycięzcy !!!! a żydostwo spotka zasłużona kara !!!!!! i tego nam bracia Słowianie życzę !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska Krajem NEUTRALNYM !
 • Poruszył Pan bardzo ważną kwestię +5
  Ma Pan 100% racji. Zagrożenie jest bardzo duże. To kwestia być albo nie być dla Amerykanów, którzy tracą zabezpieczeni dolara w ropopochodnych surowcach. Tracą przewagę ekonomiczną i gospodarczą. To kusząca propozycja załatwić raz na zawsze swoją dominacje na świecie rękoma państw trzecich skupionych wokół NATO.
  Najgorsze jest to, że teatrem działań wojennych mają być kraje Europy wschodniej, słowiańskie nikomu już do niczego nie potrzebne. Dlatego jako Polacy musimy zrobić wszystko by nie dopuścić do tej wojny. Bo będziemy płacić za zwycięstwo którejkolwiek ze stron. Niedopuszczenie do wojny to główny cel który musi przyświecać Polakom i Europejczykom. Wszelkie inne waśnie polityczne, religijne, historyczne powinny zostać odsunięte na drugi plan i zaniechane.
 • @ikulalibal 10:05:01
  "... psychologiczna kondycja NATO-wskiego dowództwa.Cechujące się histerią,niespokojne,nerwowe,prowokacyjne,wypowiedzi amerykańskich generałów budzą wielki niepokój...". -

  --- Są buńczuczni. Są przyzwyczajeni do tego, że czarną robotę wykonają najemnicy oraz żołnierze z Europy Środkowo - Wschodniej. Wiedzą, że krew przeleją nie oni i nie Amerykanie, straty i zniszczenia zostaną tutaj.
 • @provincjał 10:14:20
  "Sama tzw. nagroda nobla (...) jest kpiną ze świata,...". -

  --- Jest kpiną ze świata, przynajmniej ta 'pokojowa' czy w dziedzinie literatury.
 • @ele 10:22:44
  Pisze Pan: "Słowianie mają dwóch Wrogów ! żydów i muzułmanów !!!!!!" -

  --- Co do żydów, to można podać wiele przykładów.
  Jeśli chodzi o muzułmanów, to nie są mi znane ich wrogie zamiary od czasów Jana III Sobieskiego.
 • @Fischer 10:34:17
  Podpisuję się pod każdym zdaniem, napisanym przez Pana :)
  Zacytuję fragment: "Niedopuszczenie do wojny to główny cel który musi przyświecać Polakom i Europejczykom".
 • @ireneusz 11:28:15
  Pisze Pan: "... największym wrogiem Polaków są Polacy,...". -

  --- Oj, dużo by o tym dyskutować...
  Wie Pan, różne są grupy, różne pochodzenie etniczne. W sumie to jest zbyt duża grupa, by oceniać jednoznacznie.
 • @zygmuntbialas 14:30:00
  Haha haha...
  z literatką mamy wszyscy wspólne skojarzenia, wiele osób / literatów i "literatek" / dostało te noble po politycznemu, vide noble / Oscary / filmowe, jak poeci doby ubiegłej piszący po Polsku i sr.jący na Polskę mogli otrzymać te nagrody, wiadomo dlaczego.
  A rotszyldy ryją ze śmiechu !
 • @ireneusz 11:28:15
  Co wygadujesz człowieku za dyrdymały?
  A kto jest przyjacielem w takim razie?
 • @ireneusz 15:22:29
  Religię ogłupiającą przywieźli nam tu nasi obecni okupanci.
  Tutaj zgoda, a potem jest tak jak na obrazkach:

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13256375_1038132902936211_4327369165897597105_n.jpg?oh=c7da19ae9e7c0ee6f3bbfaf9cc45b91c&oe=57E30073

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13256250_537831013056426_332466985469619506_n.jpg?oh=dd4b44418db9ed8b35c5aa5781a56f5b&oe=57C78322
 • @provincjał 15:00:13
  "A rotszyldy ryją ze śmiechu !" -

  --- Ano tak.
  Dodam: podobnie jest w konkursie Eurowizji. Wygrała kiedyś lesbijka z Izraela, potem Wurst (baba z brodą), a teraz licha piosenka z Ukrainy. Aż dziwne, że nie kazano Niemcom przegrać z Ukrainą na Euro-2016.
  I jeszcze jedno: pamiętam, jak dziennikarze otwierali usta ze zdziwienia, gdy zakomunikowano, że Nobla otrzymuje Obama.
 • @ireneusz 15:22:29
  Pisze Pan: "- pośród Polaków najgroźniejsi są katolicy". -

  --- Jednak daleki jestem od takich uogólnień.
 • @zygmuntbialas 16:07:09
  ==potem Wurst (baba z brodą)

  Bardziej chłop zniewieściały w sukience. ;)

  ==Aż dziwne, że nie kazano Niemcom przegrać z Ukrainą na Euro-2016.==

  Irlandzczycy się nie zlękli.. ;)
 • @dron67 16:03:51
  "... a potem jest tak jak na obrazkach". -

  --- Interesujące obrazki. Nawet bardzo interesujące :)
 • @dron67 16:11:16
  "Irlandzczycy się nie zlękli.. ;)". -

  --- Liczę na to, że i Polacy się nie zlękną :)
 • @ireneusz 11:28:15
  "z pośród Polaków najgroźniejsi są katolicy."
  Lecz się na nogi,bo na głowę za późno.
 • @dron67 16:03:51
  Następny anty-katolicki po...aniec.
 • @ireneusz 17:39:37 oraz 17:55:12
  Uprzejmie proszę nie pisać na tym blogu o religii i wierze. Jesteśmy zbyt mało kompetentni, by rozstrzygać te sprawy.
  Oburzenie @Cheval Noir jest tu uzasadnione.
 • @ireneusz 17:55:12
  Ja natomiast jestem ateistą.

  Jest mi natomiast zupełnie obojętne czy mój sąsiad jest katolikiem, dopóki nie próbuje reorganizować mi życia na swoją modłę. Mam wielu znajomych katolików i nie krytykuje ich. Mamy jak najlepsze kontakty. Dla mnie i moich znajomych istotniejsze jest to, kto jest mądry, a kto głupi. Z debilami nie warto utrzymywać kontaktów, bo z tego zawsze rodzą się problemy.

  Mało tego, będę bronił katolika, jako Polaka. Stanę też w obronie jego wiary przed żydowskimi, czy muzułmańskimi ideologiami. Jako, że są mi obce kulturowo. Mimo, że polityki kościoła, jego nauk nie popieram i uznaje jako niewiarygodne w formie jakiej przedstawia je kościół.
 • 98% Polaków to KATOLICY (wg GUSu i Kosiura)
  98% Polaków to KATOLICY.
  Przyjżyjmy się temu pozostałemu 2%:

  "pośród Polaków najgroźniejsi są katolicy" - עִירָא ("ireneusz") 17.06.2016 15:22:29

  "Należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce. ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW" - pisał Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00

  "KULA w ŁEB" za chodzenie do Kościoła - krzyczy ninanonimowa 10.04.2016 18:00:27

  "PRZESTAĆ CHODZIĆ DO KOŚCIOŁÓW. KANALIE! - ninanonimowa 01.04.2016 08:08:09

  Dodaj do tego 40 tysięcy agentów MOSSADu operujących w Polsce i okaże się, że te 2% to ... - świadomie lub nie, ale WSPÓŁPRACOWNICY.

  Całe szczęście, że ja, jako Katolik, jestem "najgroźniejszy".
 • @ireneusz 17:55:12
  Tia,tia...
 • @Fischer 18:26:22
  Z debilami nie warto utrzymywać kontaktów, bo z tego zawsze rodzą się problemy.
  Święte słowa.
 • @ele 10:22:44
  Przykro mi ale to sa puste frazesy. .
  Jak sie tak dobrze przygladnac historii, to nigdy nie bylo wojen religijnych.
  Chyba, ze ktos myli wojne : o wladze, wplywy polityczne, terytorium, bogactwa mineralne, skarby narodowe z wojna religijna; tylko co to ma wspolnego z religia ??
  Hitler byl katolikiem. Napoleon tez.. Joe Biden jest katolikiem. I Tony Blair.
  Wyprawy krzyzowe 'zorganizowala" bogata Wenecja, bo sie bala o swoje wplywy handlowe na Bliskim Wschodzie.

  Odstepcy nie sa reprezentatem zadnego wyznania. Czy Polacy mordowali Serbow ze wzgledow religijnych?
  Czy Hitler napadl na Polske z powodu roznicy wierzen?
  Czy Amerykanie zbombardowali Hiroszime i Nagasaki, napadli na Wietnam, zbombardowali Haiti, Nikarague, Paname, Grenade i tp. z powodow religijnych?
  Slowianom zagrazaja Slowianie i do tego Polacy, bo popieramy Slowian, ktorzy morduja Slowian: Ustasze , banderowcy, Prawy Sektor.
  Kolejny polski czlonek parlamentu dostal odznaczenie od banderowcow.
  POlska (SLowianie?) najbardziej nienawidza Rosjan i teraz razem z bandytami swiata przygotowuja sie na atak na Rosje.

  Okropnie mnie martwi, ze mieszamy sprawy duchowe, religijne, z wiara w zlotego cielca i belzebuba.
  Nie tylko nie wolno nam zabijac, ale nawet popierac zabijania.
  Znieczulica spoleczna jest grzechem. Chyba, ze ktos na oczy Ewangelii nie widzial.
  Wiecej specow jest od Koranu niz od Ewangelii.

  Jedyni bracia - Slowianie to Polacy i Ukry, ktorym Macierewicz obiecal kolejna pomoc.
  Dlaczego popieramy armie, ktore urzadzaja hekatomby z ludzi mordujac ludnosc cywilna naszej planety?
  Prasa zachodnia wlasnie podala, ze to Polska i Litwa wymusila te ogromna blazenade NATOwska na polskich i litewskich ziemiach.

  To juz nie pamietamy II-ej wojny swiatowej.?
  Jacy my jestesmy Slowianie, kiedy wszyscy Slowianie maja nas dosc?.

  My, Slowianie? A dlaczego nas nie obchodzi los Slowian w Kosowie i w Donbasie?. Zbyt wielu polskich 'Slowian" twierdzi, ze Krym sie nalezy chazarom ukrainskim.
  Takie same brednie powtarzamy o islamie, ktory nam zagraza.
  Na razie to my zagrazamy islamowi: Ponad 30 milionow muzulmanskich cywilow zostalo przez tzw. chrzescijan zamordowanych w ciagu ostatniego 10-lecia.
  Na ktory chrzescijanski kraj napadli muzulmanie i ktore chrzescijanskie miasto zbombardowali?
  W pierwsze czesci Koranu - to na poczatku pisze Koranu, ze islam uznaje wiare Chrystusa, bo Jezus jest prorokiem w islamie.
  Niewiedza w religii chrzescijanskiej jest tez grzechem.

  Bo Jezus powiedzial:
  "Niech rzuci kamieniem, kto sam jest bez winy"
  Irak i Libia nie napadly na Polske. Ani Afganistan. To co robia tam i w Kosowie polskie wojska okupacyjne?
  Moze buduja koscioly i nauczaja wiary Chrystusowej?
  Czy Macierewicz wysyla polskie wojsko do Syrii, zeby bronic najstarsze koscioly chrzescijanskie?
  Jak dotad to Polacy pomagali Turkom i Arabii Saudyjskiej rozwalic Jugoslawie a teraz flirtujemy z Turcja i pomagamuy Turcji mordowac Syryjczykow.
  Kraje Bliskiego Wschodu - glownie muzulmanskie od poltora tysiaca lat chronia chrzescijanskie koscioly i osrodki chrzescijanskiego kultu. W SYrii zachowaly sie najstarsze koscioly chrzescijanskie. Dlaczego "wyzsza cywilizacja" zbombardowala 400 kosciolow prawoslawnych w Kosowie i dwa polskie koscioly katolickie w Libii?
  nawet nie specjalnie bystry zauwazy, ze ISIS nie sa wierzacymim muzulmanami. Koran nakazuje modlic sie 5 razy dziennie. Jeszcze zaden film o ISIS nie pokazal ich przy modlitwie na pustyni. Natomiast wredne media pokazuja tylko tych wiernych, ktorzy modla sie w meczecie .
  Wykrzykiwanie Allach -Akbar nie swiadczy o jeszcze o religii. Kazdy potrafi to powtorzyc.

  Syria:
  Głowa ortodoksyjnego kościoła syriackiego (syryjskiego) Ignacy Afrem II Karim koncelebrował w dniu wczorajszym uroczystą mszę poświęconą rocznicy holokaustu chrześcijan z rąk Turków w roku 1915…
  Kościół ten, podobnie jak jego odłam katolicki używa w liturgii języka aramejskiego (asyryjskiego), czyli języka starożytnej dyplomacji i języka jakim posługiwał się Jezus Chrystus…
  W wyniku tureckich pogromów zginęło obok półtora miliona Ormian – pół miliona Syryjczyków tego wyznania.

  Damaszek
  Msza swieta poswiecona ofiarom ludobojstwa Ormian
  A mass held in memory of Syriac genocide (Seyfo 1915) – Syrian Arab News Agency

  http://sana.sy/en/?p=80262
 • @Zdzich 18:54:48
  Bogu dzięki-jest nas przynajmniej dwóch!
 • @ireneusz 18:17:23
  Masz jakieś rozdwojenie jaźni..
 • @ireneusz 18:17:23
  "oczekuje bezstronności". -

  --- Staram się być bezstronny.
  Jako że sprawy religii i wiary mają przynajmniej dwie warstwy: tę widzialną oraz transcendentną, trzeba by mi poświęcić blog tylko sprawom wiary, religii i Kościoła. A przecież widzi Pan, że motywem tu są: ludobójstwo i zagrażająca nam wojna. Nie wnikamy przy tym, czy mordercy, a także ofiary są /byli wierzący czy nie, choćby dlatego, że nie mamy danych na ten temat.
  I podkreślę: generalizacja i ocena wielomilionowych grup nie mają żadnej wartości poznawczej. Proszę poddać analizie takie ogólniki: "Polacy to antysemici", albo: "muzułmanie to gwałciciele białych kobiet (szczególnie Szwedek)". - Daleko nie zajdziemy.
 • @ireneusz 15:22:29
  Jeżeli Bóg nie istnieje to po co Pan się o to martwi?
 • @Fischer 18:26:22
  Pisze Pan: "Ja natomiast jestem ateistą. Jest mi natomiast zupełnie obojętne czy mój sąsiad jest katolikiem, dopóki nie próbuje reorganizować mi życia na swoją modłę". -

  --- Ujmuje Pan istotę problemu.
  U mnie było /jest tak: rodzina mamy (z Zagłębia Dąbrowskiego) chodziła do kościoła tylko z okazji wielkich uroczystości rodzinnych, zaś rodzina ojca (z okolic Piotrkowa Trybunalskiego) była bardzo wierząca. Od dzieciństwa funkcjonowałem w obu środowiskach. I jak to w rodzinie: jednych wujków lubiłem bardziej, drugich jeszcze bardziej, ale nie decydowały tu ich wiara czy niewiara.
  Jeśli chodzi o sprawy transcendentne, to w wieku około 21 lat czytałem Immanuela Kanta i zdawało mi się, że niemiecki filozof powiedział wszystko na ten temat.
 • @Zdzich 18:54:48
  "KULA w ŁEB" za chodzenie do Kościoła". -

  --- Panie Zdzisławie,
  Tak może pisać tylko ktoś nawiedzony (pisząc oględnie).

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 19:13:46
  Pisze Pani: "Okropnie mnie martwi, ze mieszamy sprawy duchowe, religijne, z wiara w zlotego cielca i belzebuba. Nie tylko nie wolno nam zabijac, ale nawet popierac zabijania". -

  --- Też mnie to martwi. 'Napędzają się' Polacy w sprawach wiary, a przecież gołym okiem widać, że problem leży gdzie indziej, w chciwości i żądzy rządzenia, które prowadziły i prowadzą do wielkich tragedii.
 • @zygmuntbialas 01:04:57
  Wczoraj strzelono Polakom gola! Senat przyjął ustawę antyterrorystyczną
  Marcin Maj, Wczoraj, 08:38
  Od roku 2009 trzy różne rządy próbowały wprowadzić przepisy pozwalające władzy na blokowanie stron. Wczoraj Senat przyjął ustawę antyterrorystyczną, która umożliwi blokowanie stron właściwie bez sądu. Co gorsza, nie będzie to ostatnia taka ustawa. Prezydent może nas jeszcze obronić, ale czy on wysłucha obywateli czy poprzestanie na służeniu partii?

  http://di.com.pl/wczoraj-strzelono-polakom-gola-senat-przyjal-ustawe-antyterrorystyczna-55059
 • @dron67 01:32:21
  7. "Zablokowanie dowolnej strony lub usługi internetowej będzie możliwe na wniosek szefa ABW, który będzie musiał uzyskać zgodę Prokuratora Generalnego.Teoretycznie będzie to wymagało zgody sądu, ale w praktyce będzie możliwość zastosowania blokady przed wydaniem zgody sądu. Jeśli sąd nie wyda zgody na blokowanie, trzeba będzie blokadę cofnąć, ale dopiero po 5 dniach". -

  --- Dla mnie nie jest to niespodzianką: taka jest logika zdarzeń.
  Są w ustawie inne ważne punkty, ale przeczytam uważnie dopiero za kilka godzin :)
 • @Fischer 18:26:22
  Nie nalezy oceniac charakteru czlowieka wedlug jego religii, czy domniemanej religii. Wielu w Polsce udaje np. katolikow dla celow politycznych. Np. pan Cejrowski, ktory proponuje strzelac do wszystkich Rosjan. Ani Slowianin ani wierzacy.

  Z drugiej strony, wyznawcy kazdej innej religii powinni byc tez oceniani na podstawie ich zachowan indywidualnych w grupie spolecznej a nie dlatego, ze maja przyklejona metke markowego towaru.
  Przebierancow w Polsce nie brak.

  Moim lekarzem rodzinnym jest muzulmanin. Okulista tez. Ten okulista -to muzulmanin z Kenii.. Ale nie jest Masajem tylko Hindusem. Znakomity lekarz, konczyl studia w Londynie. Sudan i Kenia mialy brytyjski system nauczania i Brytyjski parlament przyznal im prawo nadawania tytulow naukowych , ktore Anglia i caly swiat respektuje.
  Republica Centralnej Afryki (byla kolonia francuska) ma najlepszy w calej Afryce Instytut Pasteura - ktory bardzo czesto wykonuje analizy rozjemcze w sporach o rzetelnosc wynikow. Wielu naukowcow RCA pracuje dla ONZ.

  Zle mowic o innych narodach moze tylko ten, kto nic o tych narodach nie wie.
  Co nam zawinili muzulmanie z Libii? ALbo z Indonezji, czy Malezji?
  Kto wie cokolwiek o sultanie Brunei?.
  Indonezja to najwieksze panstwo muzulmanskie. 150 milionow ludzi. I do tego kraj szariatu; tak jak Malezja czy Brunei.
  Polacy jezdza na wakacje do Bali ale nawet nie zauwazyli, ze jest to wyspa kraju szariatu.
  Wiec powtarzanie zaslyszanych bzdur o jakiejkolwiek religii jest po prostu nieuczciwe. Lepiej trzy razy sprawdzic niz kogos skrzywdzic.

  I religia jest na ogol sprawa bardzo osobista. Dlatego w wielu demokratycznych krajach jest oddzielona od panstwa. Koniec. kropka. Nie powinna byc platana w polityke.
  (Tak jak sport!! -widzicie, co sie porobilo)

  Na swiecie jest wiele mieszanych malzenstw. I jakos wartosci 'kulturowe" nie przeszkadzaja.
  W Jugoslawii bylo 75% mieszanych malzenstw. NIKOMU to nie przeszkadzalo. Tylko Polakom i Amerykanom.
  (Przykladem jest Emir Kusturica: matka byla prawoslawna Serbka - ojciec muzulmanin - ja naprawde nie wiem o jakich wartosciach kulturowych opowiadaja "natchnieni "Europejczycy).
  Wypadaloby sprawdzic definicje kultury.
  Bo i w Europie i w Ameryce Konstytucje gwarantuja wolnosc wyznania .

  W Polsce mieszkaja wierzacy, praktykujacy muzulmanie od ponad 600 lat. A my w kolko o szariacie!!! Nie wstyd?

  To troche wstyd dyskutowac religie jak sie bardzo malo wie o jej wyznawcach. I o religii w ogole; a wlasnej - w szczegole.
 • Aleksander Jabłonowski
  Aleksander Jabłonowski O Wołyniu i zbrodniach ukraińskich
  O namiestnikach w pałacu, o szczepionkach zabijających ludzi.
  Aktualny komentarz:

  https://youtu.be/_sHNnQPMAN0

  Komentarze pod filmem..

  2. Aleksander Jabłonowski o Magna Polonia - Polak Potrafi
  Opublikowany 16.06.2016
  https://polakpotrafi.pl/projekt/czasopismo-magna-polonia

  https://youtu.be/pMj9-T8nLDE

  3. Aleksander Jabłonowski zaprasza na wiec 7 lipca
  Opublikowany 16.06.2016
  https://www.facebook.com/events/16437...
  7 lipca 2016r. godzina 13:00 pod Sejmem RP. Będzie nas wielu.
  11 lipca dniem pamięci ofiar ludobójstwa ukraińskiego.

  https://youtu.be/uX-yfa3hz0c
 • @dron67 07:25:32
  Zerknąłem na początek 1. filmu. Charakterystyka prezydentów III RP bardzo dobra.
  Zamieszczam fragment komentarza, znajdującego się pod filmem:

  "Świetnie, że pan Jabłonowski informuje na bieżąco informuje, co się dzieje. Daje to szansę na obudzenie uśpionych mediami część społeczeństwa. Sprowadzenie do nas armii jankeskiej jest katastrofą dla nas Polaków i widzę to w czarnych barwach. Co do ustawy antyterrorystycznej... ona nie ma nic wspólnego z naszym bezpieczeństwem - wprost przeciwnie! Odbiera nam się naszą wolność krok po kroku i pewnego dnia obudzimy się NIEWOLNIKAMI we własnym kraju! Odbiera nam się decydowanie o samym sobie,...".
 • @Tiamat 05:41:08
  Moim lekarzem rodzinnym jest muzulmanin. Okulista tez. Ten okulista -to muzulmanin z Kenii.. Ale nie jest Masajem tylko Hindusem. Znakomity lekarz, konczyl studia w Londynie. Sudan i Kenia mialy brytyjski system nauczania i Brytyjski parlament przyznal im prawo nadawania tytulow naukowych , ktore Anglia i caly swiat respektuje.
  Republica Centralnej Afryki (byla kolonia francuska) ma najlepszy w calej Afryce Instytut Pasteura - ktory bardzo czesto wykonuje analizy rozjemcze w sporach o rzetelnosc wynikow. Wielu naukowcow RCA pracuje dla ONZ.==

  Tylko, że te wszystkie uczelnie medyczne, onzety szkolą się za pieniądze
  amerykańsko-niemieckiej medycyny rockefelerowskiej,
  onkologia chemiczna , szczepienia itd.
  Nic dobrego z tego nie wynika.
  Angole musieli szkolić Hindusów, bo u siebie mieli tysiące wakatów.

  poziom szkolenia np. w Szwecji jest tragiczny.

  ==W celu dalszego obniżania poziomu edukacji stworzono kierunek niestacjonarny pomimo, że zajęcia odbywają się łącznie ze studentami stacjonarnymi. Żadna z Akademii Medycznych nie była przygotowana na taki wzrost liczby studentów. Powodowało to systematyczny spadek poziomu nauczania. Studia ładnie nazywane niestacjonarnymi są studiami odpłatnymi, więc zatkano usteczka malowane tym, którzy mogliby wyjawić prawdę o celu stworzenia takiego tworu. Dodatkowo spadek poziomu nauczania wynikał z przyjmowania studentów zagranicznych. Na przykład poziom edukacji studentów ze Szwecji odpowiadał naszemu poziomowi gimnazjum i to także nie zawsze. Asystent prowadzący ćwiczenia miał do wyboru: albo siedzieć z tymi tłumokami parę godzin dłużej albo machnąć ręką i im zaliczyć. Sam musisz się domyśleć Czytelniku, co najczęściej wybierano.==

  Ciekawy link:
  http://www.polishclub.org/2016/04/29/dr-jerzy-jaskowski-tresowanie-studentow-medycyny-w-warszawie/
 • @dron67 10:45:53
  Jest to prawda, ze poziom nauczania wszedzie przechodzi - nawet nie wiem, czy kryzys czy upadek. Odkad Monsanto sie wzielo za ochrone swoich trucizn.
  Na wielu uczelniach medycznych na Zachodzie zlikwidowano anatomie jako przedmiot obowiazkowy. Mozna sobie wybrac jako tzw. 'elective' - dodatkowy przedmiot.
  I to prawda, ze do ogromnego przemyslu dietetyczno-kosmetycznego potrzeba raczej agentow/sprzedawcow z papierami, niz praktykujacych lekarzy, zeby im poprawic reputacje agenta.
  Wiec sie robi 'masowke' komiwojazerow medycznych.
  Wiadomo bardzo powszechnie, ze lekarzy wysylaja firmy farmaceutyczne na tzw. szkolenia. Wiem to od mojej bylej uczennicy, ktora ma w duzym miescie wlasna przychodnie. Otoz jej kilka razy urzadzili takie "wczasy szkoleniowe" w ladnej miejscowosci w znakomitych warunkach hotelowych. Wyklady byly przede wszystkim o najnowszych lekarstwach dostepnych na rynku. Jeszcze podostawali ladne prezenty.
  Taki lekarz, wraca do pracy i machinalnie czesto przepisuje taki najnowszy wynalazek o ktorym sie dowiedzial na kursie.
  BigFaram traktuje te szkolenia jako wydatki wiec ma z tego powodu ogromne ulgi podatkowe bo oprocz szkolenia, wydaje duze pieniadze na tzw. badania (research). Te badania dotycza glownie zbierania osobistych informacji o lekarzach, jakie maja hobby i zainteresowania, ile maja dzieci itp. Ta moja byla uczennica miala zafundowany przez taka firme kurs ... gotowania dla jaroszow i zachodzila w glowe, skad ta firma wiedziala, ze ona nie je miesa.

  Wiec prawda jest, ze sie 'programuje' lekarzy.

  To wszystko prawda.
  I prawda jest, ze do dentysty jezdze na Filipiny. I cale mnostwo Amerykanow leczy sie w Meksyku.

  Ale tez i prawda jest, ze jest ogromna ilosc mlodych ludzi, ktorzy rzeczywiscie chca byc lekarzami. I mimo, ze trudno czesto znalezc porzadnego lekarza, to jednak jest cala armia lekarzy z powolania.
  (Podobnie zreszta z innymi wolnymi zawodami: nauczycielami, adwokatami itp)
  Ja moze jak zwykle podam pare przykladow z wlasnego doswiadczenia.
  Mojemu mezowi lekarz rodem z Bombaju uratowal zycie dwa razy. Raz kiedy zobaczyl go po raz pierwszy w zyciu, i bez badania nie pozwolil mu wiecej isc do pracy, bo mu stwierdzil ze natychmiast potrzebuje by-pas. Maz do niego nie poszedl z dolegliwosciami serca bo cale zycie na serce nie narzekal; ale u nas wszyscy obchodza obowiazkowo okresowe badania i mial wszystkie biezace wyniki w porzadku. A jednak.. cos sie lekarzowi w przychodni nie spodobalo zanim sprawdzil historie badan na komputrze.
  W tydzien po tej wizycie maz juz byl po operacji: potrojny by-pass. Operowal go Nowozelndczyk. Nowa Zelandia slynie z dobrych kardio-chirurgow.
  Zapytalam tego speca z Mumbaju/Bombaju, jak to sie dzieje, ze jest taki 'spostrzegawczy".
  Powiedzial wprost: W Mumbaju zdobywa sie najlepsze doswiadczenie, poniewaz wystepuja wszystki choroby swiata. ( i 30 milionow mieszkancow)
  Ten sam doktor mi tlumaczyl, ze niestety, lekarze teraz nie maja prawa prowadzic zadnej zbiorowej czy indywidualnej akcji przeciwko np. producentom zywnosci, bo nie maja takich pieniedzy, zeby sie bronic w sadach w sprawach o znieslawienie.
  Lekarz nie moze na przyklad powiedziec , ze mleko, czy platki owsiane sa niezdrowe ze wzgledu na zawartosc chemii, bo go firma Sanitarium zaskarzy o co sie da; lekarz straci pieniadze i licencje.
  Ale taki 'przedstawiciel' firmy z dyplomem lekarza, ktory zachwala coraz to glupsza diete i coraz bardziej szkodliwa - nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci prawnej bo go broni firma..

  Mnie operowal ortopeda z Anglii i prawde mowiac dokonal cudu.
  W Polsce tez jest duzo znakomitych lekarzy. Maja tylko gorsze warunki pracy.
  Bardzo duzo ludzi na Zachodzie leczy sie na Filipinach, w Wietnamie, w Tajlandii czy w Indiach, a takze w Chinach..
  Bo najczesciej lekarzami sa osoby z tradycyjnych rodzin lekarskich, ktore swoja wiedze opieraja rowniez na tradycyjnej medycynie..
  Te azjatycko-afrykanskie doktory maja gdzies biurokratyczne przepisy. Sa raczej lekarzami-spolecznikami (bez wzgledu na t ile zarabiaja) ; nie obchodzi ich tzw. okreslony czas dla kazdej wizyty; opowiadajarzeczy, ktorych Anglik w zyciu pacjentowi by nie opowiadal. Uwazaja ze z luznej rozmowy z pacjentem mozna sie wiecej dowiedziec niz z maszynki do diagnozy.
  I wszystko jedno, jakie sa uczelnie i poziomy edukacji na Zachodzie, to mlodzi ludzie z Azji, Afryki robia studia podyplomowe, wzglednie rozne dodatkowe kursy na Zachodzie, bo wykorzystuja dodatkowa informacje.
  Kiedys w Poludniowej Afryce - gdzie byl rewelacyjny poziom edukacji za czasow tzw. apartheidu- kazdy mlody chirurg musial odpracowac 2 lata we Wiedniu w szkoleniowym szpitalu.

  (Moja studentka z Malezji wrecz mi powiedziala, ze prawdziwe studia to ona zrobila w Kuala Lumpur. Do nas przyjechala na studia podyplomowe, zeby dostac 'zachodni papior", ktory nie tyle jej daje jakas dodatkowa wiedze, ale moze sie chwalic w Malezji znajomoscia angielskiego).

  Rosjanie maja tez bardzo dobre wyniki w leczeniu.
  Maja tez i Szwajcarzy. W USA leczenie jest okrutnie kosztowne, dla cudzoziemca wrecz nieosiagalne. Dlatego bardzo duzo Amerykanow leczy sie w Srodkowej i Poludniowej Ameryce. Meksyk stac na panstwowa opieke lekarska. Znakomitych lekarzy ma Kuba.
  Lekarze z calej Afryki wykorzystuja tez tradycyjna medycyne.

  Na szczescie ciagle jeszcze jest duzo lekarzy -zapalencow. Chinczyk oprocz nowoczesnych studiow, ma znajomosc medycyny tradycyjnej, podobnie Wietnamczyk, czy Hindus.
  Dlatego jak sie zapytalam naszego lekarza, co mysli o alternatywnej medycynie, to mi wyjasnil, cos, w co zaden zachodni lekarz nie wierzy.
  Mianowicie, ze sa ludzie, ktorzy maja specjalna zdolnosc widzenia ludzkiego ciala, cos jak rentgen. Nasz lekarz twierdzi, ze to tak jak z innymi talentami; malarz, pisarz, tancerz - sa specjalne predyspozycje.
  I taki czlowiek jak skonczy jakies studia medyczne jest zawsze znakomitym lekarzem.
  I prawda jest, ze znakomici lekarze bardzo przeszkadzaja wielkim firmom. Dlatego tylu lekarzy zostalo zamordowanych w USA.

  No wiec tak; prawda jest, ze oszukanczy przemysl i mafie swiatowe bardzo hamuja rozwoj, nie tylko medycyny; ale z drugiej strony, jakby wygladala Clintonowa, Soros czy inne matuzalemy, gdyby ich lekarze nie probowali odmlodzic.
  A na swojego okuliste nie narzekam. Wreszcie mam dobre okulary.
 • @Tiamat 13:45:54
  Uwazaja ze z luznej rozmowy z pacjentem mozna sie wiecej dowiedziec niz z maszynki do diagnozy.==

  Otóż to, ale to już przeszłość, przynajmniej u nas.

  ==I prawda jest, ze znakomici lekarze bardzo przeszkadzaja wielkim firmom. Dlatego tylu lekarzy zostalo zamordowanych w USA. ==

  Mnóstwo lekarzy ''odebrało'' sobie życie ze względu na ten drobny element
  dodawany do ''leków'' i szczepionek> nagalaza:

  ==Działanie nagalazy - blokowanie powstawania GcMAF

  Żeby zrozumieć jak Nagalaza zakłóca produkcję GcMAF, wyobraźmy sobie, że Białko Wiążące Witaminę D to dziecko, któremu zablokowano możliwość stania się GcMAF. Dzieciak GcMAF (znany jako DBP) stara się trzymać swojego baru Hershey (znanego jako N-acetylogalaktozamina). Pojawia się Nagalaza i odbiera wszystkie trzy cukry „dziecku”. (Patrz ilustracja poniżej). Cukry odpływają do zupy komórkowej i słuch po nich ginie. (Och, wyobrażam sobie, że prędzej czy później – podobnie jak w przypadku innych cukrów – zostaną spalone w mitochondrialnej fabryce i wygenerują trochę komórkowej energii, ale dla DBP ich już nie ma.)

  http://i0.wp.com/i.imgur.com/AVA1bl8.jpg

  Gdy opadnie kurz, zostajemy z bezwartościową „zdeglikozylowaną” cząsteczką DBP. Wszystkie trzy cukry usunięte przez Nagalazę, sprawiają, że nie ma mowy, aby DBP mogło stać się GcMAF. Dzięki sabotażyście to co pozostało, stało się bezużyteczne, bezcukrowe białko, które nie może być przekształcone w nic wartościowego. Przechodzi w komórkowe zapomnienie i ostatecznie trafia do recyklingu.
  Nagalaza pokrętnie rozbraja odpornościową armię, dosłownie wyrywając dziecku z rąk cukierka. Płód (DBP), który stałby się GcMAF zmarł w macicy. I voila! Patogen zneutralizował układ odpornościowy swojego wroga. Komórkom rakowym lub wirusom, które wytworzyły Nagalazę udało się zneutralizować swojego największego wroga jakim są makrofagi. Oraz (jak wskazano wcześniej, ale przypomnimy), kiedy makrofagi są zdezaktywowane, równocześnie sygnalizacja komórkowa zostaje wyłączona, przez co inne komórki układu odpornościowego (głównie limfocyty B i T) również przestają działać. Przeciwnowotworowe i przeciwdrobnoustrojowe działania immunologiczne zostały skutecznie zablokowane.==
 • @zygmuntbialas 00:47:24
  Ciekawy jestem co Pan zapamiętał z tego Kant'a. W polskim języku jest takie piękne słowo "kantować" i każdy wie o co chodzi; ale nie wie o KOGO chodzi. Przypomnę:

  KANT - Żyd, który na bazie Talmudu zasugerował, że przyczyną do myślenia są warunki materialne. Jest to teoria sprzeczna z nauką kościoła. Za swoje anty-chrześcijańskie prace, Król Prus William II zakazał mu nauczania w szkołach. Materialistyczna teoria Kant'a ma swoje źródło w mistyce żydowskiej Kabały, która jest formą judaizmu i nawołuje do myślenia abstrakcyjnego (czyli nielogicznego) celem doznawania przyjemności których skutkiem jest “siedem grzechów głównych”: chciwość, pycha, zboczenia seksualne, zazdrość, obżarstwo, gniew, i lenistwo.
  W pogardzie dla chrześcijańskich zwyczajów moralnych, Kant zaoferował “wolność” od Prawa Bożego i czerpanie satysfakcji z dogadzania samemu sobie. Kant również zaproponował ustanowienie “federacji krajów świata” pod omnipotentnym nadzorem “ludzi wybranych”, czyli Żydów - co obecnie praktykowane jest jako Nowy Porządek Świata. Perwert seksualny Freud i komunista Marx są jednymi z najbardziej znanych produktów filozofii Kant'a.

  Nie bez powodu pisałem wcześniej w NEon'ie:
  "Podczas gdy polscy komuniści przeszli na niezwykle wysokie emerytury (my płacimy), ich kwatera główna przeniosła się z Moskwy do Waszyngtonu, .. nam pozostało zabrać się za oczyszczanie pozostawionego śmietnika, którym zarządzali psychicznie chorzy żydowscy psychole: Schopenhauer, Hegel, Freud, Kant, Nietzsche, Marx, i ich "użyteczni idioci".

  Proces oczyszczania należałoby zacząć od zneutralizowania ich trucizny moralnej!!!

  O Kant dupy potłuc tych "niemieckich filozofów"!
 • @Zdzich 06:23:17
  Czytałem Kanta w języku polskim i trochę też po niemiecku. To było bardzo dawno temu i nie wiedziałem, jak i przed chwilą nie wiedziałem, że Immanuel Kant był żydem. Przeglądałem różne spisy znanych żydów, ale nie dostrzegłem tego nazwiska.
  To było wtedy, gdy byłem przekonany, że Julian Tuwim jest ostatnim żydem, mieszkającym w Polsce, a w Niemczech ich wcale nie ma.
  Co zapamiętałem? - Był to inny obraz od tego, który Pan przedstawia.
  Jest możliwe, że gdybym dzisiaj po latach przeczytał dzieła Kanta, byłby to inny odbiór od tego sprzed lat.
 • @Zdzich 06:23:17
  Re: Kant
  Jakies widac drobne nieporozumienie.
  Filozofia starozytna ani chinska, perska, rzymska - tez nie maja nic wspolnego z nauka kosciola. A jednak, fascynuja nas mysli starozytnych -nieustannie , poprzez wieki.
  Juz w starozytnosci istniala filozofia idealistow i materialistow.
  Platon tez uwazal, ze krajem powinni rzadzic filozofowie.
  Ale ten sam idealista Platon uwazal, ze czlowiek nie urodzil sie dla siebie - tylko dla wojego kraju.
  I ciagle sie zastanawiamy, czy swiat powstal z materii czy z sily naprzyrodzonej. I co bylo pierwsze: idea czy materia?. Dla mniej bystrych podam przyklad: co powstalo wczesniej? krzeslo czy pomysl (idea) zbudowania krzesla?
  Ale przeciez pomysl krzesla, chalupy, broni powstal z bardzo przyziemnych materialnych potrzeb. Czy potrzeba jest materialna, czy duchowa? I jaka jest roznica miedzy duchowa a materialna potrzeba?

  Filozofia i zadumanie nam marnosciami i wartosciami tego swiata nie musza sie odnoscic do jakiejkolwiek religii. A zajmuja umysly od pradziejow. panu sprawiaja wyjatkowa trudnosc.

  Tak sie sklada, ze istnieje samodzielna, niezalezna filozofia chrzescijanska.
  Ale jak juz tak bardzo sie pan upiera przy naukach Kosciola to napewno zapoznal sie pan z dzielami sw. Augustyna, ktory bardzo sprytnie wprowadzil filozofie starozytnych do filozofii chrzescijanskiej.
  I pragne niesmialo przypomniec, ze filozofia niekoniecznie zajmuje sie moralnoscia. Bo swiat nie sklada sie z zagadnien moralnych.
  Ale jest dzial filozofii, ktory zajmuje sie etyka.
  I to rozroznienie zdaje sie sprawia panu klopot.

  Nam na uniwersytecie opowiadal wykladowca, ze "Kanta rozumial sam Kant".
  Bywa i tak.

  Ale z cala pewnoscia Freud nie byl filozofem tylko hochsztaplerem medycznym, choc nie byl lekarzem. Raczej zajmowal sie podrabianiem psychologii. To tez roznica

  Zastanawia mnie jednak zwiazek polskich komunistow na emeryturze z "naukami" np. Freuda. Bo w Niemczech kapitalisci maja wieksze emerytury od polskich komunistow.

  I fakt, ze i Marks uwazal, ze byt okresla swiadomosc - mial niewatpliwie racje: bo inaczej mysli bogaty Walesa a inczej bezdomne matki w Polsce. (niekomunistycznej)

  To tyle na temat Kanta
 • @provincjał 10:14:20
  Re: Nagroda Nobla
  To nie ironia. To pattern.(wzorzec)
  Nagrode Nobla dostal tez Kissinger, Icek Rabin, Walesa, Mandela i mysle, ze dostanie Poroszenko i Angela Merkel. Clintonowa czeka w kolejce.
 • @dron67 14:49:13
  Wojna biologiczna nie jest niczym nowym. Choc pierwszy raz sie dowiaduje o tej nagalazie i jak dziala.
  Jest zdecydowanie polityka zniszczenia planety. Nie wierze, ze to przypadkowe.
  Zatrucie wody, ziemi i powietrza i nieustanne wojny przy calkowitym oglupieniu na temat zmian klimatycznych jest wlasciwie zamachem na cala ludzkosc.
  Naturalnie, ze Gates, Monsanto, Du Pont, i inne faramkologie oraz producenci broni robia to celowo.
  Z cala pewnoscia prywatyzacja pomaga zniszczeniu planety poniewaz NIKT nie ma kontroli nad oligarchami i korporacjami.

  Nie zastanwia nawet atak na Putina, ktory wlasnie w przemowieniu w parlamencie (Dumie) w ubieglym miesiacu przedstawil plany Rosji jako glownego eksportera zywnosci wolnej od GMO i zapowiedzial 'ekologiczna produkcje zywnosci. Przemowienie nosi tytul: Rzad NIE bedzie truc wlasnych obywateli" : (cytat Miniistra Agrikultury , Nikolaja Fiodorowa)
  Naturalnie Putin ostro krytykowal zarcie produkowane przez USA.


  Putin zamyka drzwi dla dzialanosci Monsanto

  Putin Closes The Door To Monsanto | Putin is Taking a Bold Step against Biotech Giant Monsanto | Stillness in the Storm

  http://sitsshow.blogspot.com.au/2016/05/Putin-Closes-The-Door-To-Monsanto-Putin-is-Taking-a-Bold-Step-against-Biotech-Giant-Monsanto.html
 • @Tiamat 13:12:10
  "... opowiadal wykladowca, ze "Kanta rozumial sam Kant". -

  --- Tak, język jego był /jest bardzo hermetyczny. Nie opiszę teraz jego idei, bo mogę być bardzo nieścisły. Czytałem bardzo dawno, a potem zajmowałem się innymi sprawami.
  2 - 3 lata temu napisałem /przetłumaczyłem parę tekstów, dotyczących Kościoła katolickiego. Były burzliwe dyskusje i sporo nieporozumień.

  Piszę /piszemy (Pani też) o Ukrainie, o Syrii, o zagrożeniu wojną. I to jest bardzo dużo :)
 • @Tiamat 13:33:16
  "Nagroda Nobla". -

  --- Dostał ją też w latach 70-tych antykomunista i dysydent Sołżenicyn. Była propagandowa draka.
  Po latach Sołżenicym poparł jednoznacznie W. Putina. Było raczej cicho.
 • @Tiamat 13:12:10
  Niezbyt duzo napisała Pani n.t. Kanta, ani nie ma w tym przeciw-wagi tego, co o nim napisałem.
  Raczej napisała Pani o sobie i własnych myślach, ktore charakteryzuja poszukiwanie prawdy.
  Prosze oprzec je na faktach, ze nie ma "samodzielnych folozofii", gdyz kazda jest budowana na bazie poprzedniej i człowiek jest jednostka stadną i nie żyje w separacji od innych.
  Marks, natomiast, pisał to, co dzisiaj nazywa sie "outcome-based education", czyli dopisywanie filozofii do z góry założonych wyników. Wg jego własnych słów w tzw. "listach paryskich", Marx napisał Das Kapital i Manifest Komunistyczny celem "emancypacji żydów", czyli w celu zniewolenia Gojów. Do tego zalecal tez zmienić nazwiska na lokalne, obciąć pejsy, itd.
  Jego perfidna perwersja nauk chrześcijańskich WCALE nie znaczy, że "inaczej myśli bogaty Wałęsa, a inczej bezdomne matki w Polsce". Obaj myśleli i myślą to samo. Tylko, ze bezdomna matka jest uczciwą katoliczką, a Wałęsa, Tusk, itp. ŚWIADOMIE sprzedali duszę diabłu. Za pieniądze, oczywiście.
 • @zygmuntbialas 08:37:17
  Drogi Panie Zygmuncie,
  Obrazy zapamiętane z naszego życia były kształtowane przez środowisko, w którym żyliśmy. Był to surrealizm!
  O ile Panu jeszcze młodości starczy, proponuję trzymac się z daleka o wszystkich "mędrców syjonu" i szybko malować prawdziwe obrazy dla siebie i czytelników. Musimy zatrzymać się przed wejściem do rzeźni!
  Ponownie, więc, proponuję proces neutralizowania trucizny moralnej "niemieckich filozofów".
  Tak będzie uczciwie z naszej strony.
 • @Zdzich 17:23:48
  Jakies nieporozumienie.
  Ja nawet nie mialam zamiaru pisac o Kancie, bo chodzilo mi tylko o zarzut, ze rozwazania Kanta nie maja nic wspolnego z nauka Kosciola.
  A dlaczego mialy miec?
  I ze starozytni filozofowie tez nie mieli nic wspolnego z nauka kosciola.
  Czego pan zdaje sie nie rozumie, to ze filozofia jest wolna nauka i nie zwiazana ze szczegolnymi wymaganiami ani moimi ani pana Zdzicha.
  A bylo filozofow wielu i wielu myslalo inaczej niz inni.
  I co z tego? Zydzi mieli i maja swoje sposoby pojmowania swiata; chrzescijanie swoje. Chinczycy swoje.
  Na tej planecie ciagle jeszcze jest miejsce dla wszystkich.
  Nie tylko Marks namawial do prozelityzmu i zmiany imion i nazwisk.

  I moze mi pan wytlumaczy (bo lubi sie pan trzymac faktow), co znaczy : "Jego perfidna perwersja nauk chrzescijanskich, wcale nie znaczy ze inaczej mysli bogaty Walesa a inaczej bezdomna katoliczka"- obaj mysleli i mysla tak samo."?
  Jakie obaj?
  Chodzilo przeciez o to, ze warunki bytowe wplywaja na sposob pojmowania swiata. (Byt okresla swiadomosc) Porownalam bogatego z biedna. Pan ma zdaje sie klopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu.
  Czy znow sie panu dialektyka marksistowska pomieszala z chrzescijanstwem?

  Czy to tez jest fakt, ze nalezy "o Kant dupy potluc tych niemieckich filozofow"?!
  Czy to tylko pisze pan "o sobie i wlasnych myslach" czy po prostu troche balaganiarsko wymachuje pan szabelka, zeby zrobic wrazenie??
 • @zygmuntbialas 16:47:16
  Dlaczego sie pan tlumaczy ze studiowania Kanta? Poznajemy swiat studiujac rozne opinie. Kazdemu wolno zachwycac sie poetami, filozofami, podgladac sposoby myslenia innych.

  I taksowanie pojec jest naturalnym zjawiskiem. Mam przyjaciol w Krakowie, ktorzy kochaja Kanta i Schopenhauera i wcale sie nie uwazaja ani za zydow ani za marksistow. I ogromnie sie ciesza, ze go rozumieja. Co to komu szkodzi?
  Na tym polega nasze zycie.
  Niedobrze jest oceniac ludzi na podstawie glupich skojarzen. Bo to znaczy, ze jak ktos lubi Michala Aniola albo Platona - to napewno musi byc pedalem.
  A jak ktos zachwyca sie dr. Jungiem albo Chagallem - to napewno jest zydem.
  Pamietam, ze takie wygibasy umyslowe probowaly w Zoroasterze doszukiwac sie cech Adolfa Hitlera.
  Zdaje sie, ze zyjemy w swiecie paranoi maniakalnej.

  Taki pan, co nam dyktuje jak mamy myslec i co mamy myslec i o kim - nie jest lepszy od marksistow..
  A i Karol Marks mial duzo racji, choc niczego sam nie wymysli, tylko pozbieral i skompilowal wielu medrcow i filozofow i posklejal do kupy.. Dlatego jest niekonsekwentny w swoich rozwazaniach.. Przede wszystkim Karol Marks popiera kapitalizm, ale i broni klasy robotniczej. Jego dumania na temat walki klasowej oligarchow ze spoleczenstwem akurat maja sens, co widac na przykladzie nie tylko POlski, Grecji i Francji.
  Pamietam, ze w czasie strajkow, najwiekszym zaklopotaniem Partii Robotniczej byly hasla - cytaty z Marksa: "Robotnik, ktory wychodzi na ulice - ma racje !"
  Czy to znaczy, ze obecnie strajkujacy robotnicy w Paryzu , to marksisci?
  A moze tylko czytali Kanta w mlodosci?
 • @Tiamat 19:03:36
  Z Panią sie nie da i będę dyskutował, gdyz zamiast dyskutowac, Pani na siłę stara sie uzasdanic, ze ja i p. Zygmunt jesteśmy idiotami.

  I proszę dobrze zapamiętać: ŚWIADOMOŚĆ KSZTAŁTUJE BYT, a nie odwrotnie.

  Dla przykładu, Wałęsa i Tusk tez byli biednymi. Tusk sprzedawał truskawki pod mostem w Gdansku. Wałęsa nie miał co do garnka włozyc. Ale ich ŚWIADOMOŚĆ o robieniu konszachtow i współpracy z żydo-komunistami doprowadziła do tego, że teraz sa milionerami. Nie odwrotnie!
  Proszę mi tu nie mieszac przyslowiowej "bezdomnej matki Katoliczki" ze zdrajcami Boga, Kościoła, oraz Narodu Polskiego. "Bezdomna matka Katoliczka" jest silniejsza od nich wszystkich, gdyz ma swoje katolickie zasady moralne i wiedzę, których nie odda(!), nawet w obliczu śmierci.
  Nasz bohater narodowy, Rotmistrz Pilecki, też nie oddał. Wolał zginąć.
 • @Zdzich 17:46:18
  "Obrazy zapamiętane z naszego życia były kształtowane przez środowisko,...". -

  Szanowny Panie Zdzisławie :)

  To moje środowisko było robotnicze. Ojciec czytał "Dziennik Zachodni", a mama nie czytała nic, co mi też nigdy nie przeszkadzało. To środowisko nie wpłynęło na moją lekturę, ale zawsze pamiętam o 'prostych ludziach', co jest widoczne w moich notkach, gdy piszę na przykład o ludobójstwie w Donbasie czy w Syrii.
  Czytałem Kanta? - Tak. Czytałem też Hegla, Marksa, Engelsa, bo byłem cholernie ciekaw świata. Czytałem też egzystencjalistów, zarówno katolickich, jak i ateistów. Zacząłem pisać pracę doktorską u prof. Szymańskiego (wówczas docenta), której nie skończyłem. Praca dotyczyła twórczości Jerzego Lieberta, żyda, który ochrzcił się w wieku 16 lat i napisał wiele pięknych utworów o tematyce religijnej.
  Jestem katolikiem i pisałem nieraz o tym. Jednakże od pewnego momentu zamilkłem. Podam przykład. Przez pół roku był u nas festiwal anty-muzułmański. I jak się zachowywali ci, którzy wyznają, że są katolikami? - Czy pamiętali o miłosierdziu chrześcijańskim? - Tu przypomnę, że był Pan chlubnym wyjątkiem.
  Czy Kościół potępił jednoznacznie te 'kozojebcze' ekscesy?
  Najmądrzej pisali o problemie Pani Tiamat i Andrzej Szubert (nick: @opolczyk). I co się stało? - Andrzej Szubert został zbanowany w NEON-ie. Pani Tiamat chwali sobie ciszę i spokój na moim blog.pl.
  W sumie to staram się unikać generalizowania. Skupiam się na tym, co widoczne, a widoczne są niepokojące zdarzenia, o których Pan wie. Piszę na przykład o zagrożeniu wojną.
 • @Tiamat 19:35:03
  "Dlaczego sie pan tlumaczy ze studiowania Kanta?" -

  --- Ja chyba się nie tłumaczę. Ja chcę uniknąć dyskusji o sprawach osobistych, a pakuję się niechcący w takie rozmowy :)

  Notka dzisiejsza (na podstawie Pani wpisów) jest już przygotowana.
  Postaram się ją w miarę szybko opublikować na trzech blogach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej