Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Europie - 26.06.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydarzyło się to, co miało się wydarzyć: wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Obszernie i - zdaje się - obiektywne relacje o tym zdarzeniu przedstawia niemiecka gazeta "Deutsche Wirtschafts Nachrichten". Pisze m.in.:

--- "Zastosowano czynnik, który pozwoliłby uporządkować gospodarkę - zombie. Gra na czas już nie wystarcza. Przyjdą twarde cięcia".

--- "Putin przygotowuje Rosję na możliwe następstwa brexitu. - Rosja nie chce komentować tego zdarzenia, jednakże między wierszami czytamy, że nie jest zainteresowana dalszym rozpadem UE".

I tu zamieszczam film i tłumaczenie wypowiedzi Nikołaja Starikowa, dokonane przez blogera Ikulalibal. Po pierwszym czytaniu napisałem, że jest to porządna analiza. Pomyliłem się nieco, bo to jest znakomite przedstawienie tego, co dzieje się w Europie i z Europą.

Nikołaj Starikow - znany polityczny działacz, autor hitowych książek: 

https://de.wikipedia.org/wiki/Nikolai_Wiktorowitsch_Starikow

Dzisiaj chcę się z wami podzielić wrażeniami w związku z referendum odbytym w Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo, z niewielką przewagą (52% do 48%) zwyciężyli zwolennicy wyjścia z UE. Co w związku z tym należy skonstatować? Czy wyniki referendum mają wpływ na europejską politykę? – Tak, mają. W ślad za tym referendum może odbyć się cała seria podobnych z nieprzewidywalnymi rezultatami. Nie tylko dla pojedynczych państw, np. Francji czy Włoch, ale dla całej UE – to po pierwsze.

https://www.youtube.com/watch?v=6YVbdc8bsNo

Po drugie: czy referendum w Wielkiej Brytanii jest wydarzeniem o dużych geopolitycznych wymiarach? - Oczywiście, że tak. EU, NATO to struktury wzajemnie się przenikające. Niekiedy trudno zauważyć, gdzie kończy się UE, a zaczyna NATO i czy w ogóle jest między nimi ekonomiczno - polityczna granica. Dlatego możemy powiedzieć, że każde wyniki referendum mają wpływ na światową politykę.

Zwróćcie uwagę na to, co mówili dziennikarze jeszcze przed referendum; że jeśli Wielka Brytania opuści UE to ucieszy się tym tylko Putin. Już sam fakt przeprowadzenia referendum to wielkie wydarzenie, bo Wielka Brytania to jeden z głównych graczy międzynarodowej polityki; przez kilka ostatnich stuleci to najbliższy sojusznik USA.

Chcę zwrócić uwagę na sam sposób przeprowadzenia referendum i wynik (52% przeciw 48%). Zwracamy mało uwagi na warunki, w jakich odbywają się wybory w tzw. "demokratycznych państwach".A ja przypomnę, że tam, ale nie tylko tam, bo i w Finlandii i innych krajach w lokalach wyborczych używa się ołówków. W Wielkiej Brytanii w referendum też przy pomocy ołówka wyborca miał określić swoje stanowisko. Można było swój głos wysłać listownie, przy czym nie był wymagany żaden dowód, że list rzeczywiście wysłał jego potencjalny nadawca.

 

Der Premier hat seine Schuldigkeit getan: David Cameron mit Frau Samantha am Tag nach dem Brexit. (Foto: dpa)

David Cameron wraz z żoną

A teraz uwaga: wyrażenie "woli narodu", mającej wpływ na europejską i światową, nie jest nawet elementarnie zabezpieczone. Choćby poprzez stosowanie długopisów zamiast ołówków. Głosy może wysyłać pocztą ktokolwiek, nie ma obserwatorów. Jeśli przejrzystość tak ważnych wyborów była źle zabezpieczona, to czy mamy podstawy przypuszczać że to był "wielki spektakl", a jego wyniki zostały zaplanowane wcześniej.

Jeśli ktoś się oburzy, że to przecież "demokracja", to przypominam, że mówimy o wydarzeniu światowej polityki. Niewielka ilość głosów może zdecydować o zwiększeniu lub zmniejszeniu roli anglo-saksońskiego świata. Ceny na ropę można obniżać, wojny w wymiarze światowym można inicjować, można likwidować państwo za państwem, a ołówka w Wielkiej Brytanii nie można wygumować? - Jesteśmy dorosłymi ludźmi i rozumiemy, iż jedyną rozsądną odpowiedzią na tę dziwną procedurę jest to, że wyniki były już dawno określone.

Ustawiając już wcześniej wyniki, wierchuszka światowego establishmentu przekazała europejskim i innym politykom określony sygnał. Co się zdarzyło? - Już dziś dało się słyszeć, że Cameron to rzetelny, konsekwentny polityk, "człowiek dotrzymujący słowa". Kiedyś powiedział "zróbmy referendum", i jako uczciwy facet doprowadził do referendum, a w konsekwencji do własnej dymisji. "Uczciwość" i "anglosaski polityk" to rozbieżne pojęcia. Anglo-saksoński polityk może obiecać jedno, a zrobić coś zupełnie przeciwnego bez żadnych wyrzutów sumienia.

Żeby zrozumieć, co się dzieje, użyjmy alegorii: jest balon powietrzny, który leci, ale traci możliwość dalszego lotu. W balonie pojawiły się niewielkie dziurki, co nie tylko nie pozwala wznosić się w górę, ale przyczynia się do opadania. Co w tej sytuacji robią znajdujący się w gondoli balonu? - Jeśli nie mają możliwości napompowania balonu, zaczynają wyrzucać to, co ciężkie i niepotrzebne, potem nie całkiem potrzebne, a na koniec już nawet potrzebne - wszystko, aby nie dopuścić do upadku balonu.

Przed nami właśnie taka sytuacja. Musimy tylko dobrze zrozumieć, kto znajduje się w gondoli balonu, a kogo wyrzucili za burtę. Gondola to ta część światowej finansjery (nazwijcie sobie ją, jak chcecie), która zbudowała ten dziwaczny system, polegający na tworzeniu pieniędzy z powietrza. Potem z tych "pieniędzy" robi się długi i finansowe zobowiązania całej reszty świata, która zmuszona jest "kolekcjonować" te papierki, w efekcie czego jedni, stanowiący absolutną mniejszość, żyją ponad stan, a pozostali czyli większość biednieje; tzw. "złoty miliard".

 

Angela Merkel nach dem Brexit in Berlin. (Foto: dpa)

Angela Merkel nie ma powodów do radości

I otóż ten system przestał wydajnie funkcjonować. System był zaprojektowany i zbudowany przez bankierów - lichwiarzy na przestrzeni stuleci. Oni sami doprowadzili ten system do absurdu, niszcząc to, co dało im władzę. System się wali: ujemny procent bankowy. To zmiana wszystkich znanych prawideł ekonomii, w które nie będę się teraz zagłębiać.

Kto jako pierwszy wie, co się będzie działo z systemem? - Ten, kto go stworzył. Obserwatorowi postronnemu - zmylonemu przez programy TV, oczytanemu w liberalnych ekonomicznych publikacjach - to, co się dzieje, jest nieprzejrzyste. Ale ten, kto stworzył system, rozumie: balon spada. Już nie tylko nie może się wznieść, nie może nawet utrzymać się na wysokości. Wyobraźcie sobie, że w gondoli balonu stają i twórcy systemu, którzy rozumieją, co się dzieje, i obserwatorzy, którzy beztrosko fotografują widoki. W tym momencie zaczynają wyrzucać za burtę to, co niepotrzebne i to, co być może być potrzebne, ale trzeba się tego pozbyć.

TO  NIE  GŁOSOWANIE  W  WIELKIEJ  BRYTANII  WYPCHNĘŁO  JĄ  Z  UE.  TO  UNIĘ  EUROPEJSKĄ  WYRZUCILI  Z  GONDOLI  ŚWIATOWEJ  EKONOMIKI  I  POLITYKI.  TO  TWÓRCY  ŚWIATOWEGO  SYSTEMU  ZMNIEJSZYLI  KRĄG  TYCH,  KTÓRZY  ZOSTALI  W  GONDOLI.

Przed tym starali się wyrzucić Grecję, Cyprem ostrzegawczo potrząśnięto, żeby banki posłusznie okradły swoich klientów bankowych. Szwajcarskich bankierów potrzymali chwilę nad przepaścią i ci zaraz odstąpili od tajemnicy bankowej. Pomyślcie tylko: Szwajcaria zrezygnowała z tego, co czyniło ją atrakcyjną dla kapitałów z całego świata. Przecież to nie jest nagle obudzone sumienie szwajcarskich bankowców.

W gondoli balonu pozostała Wielka Brytania. W jaki sposób zamierzają leczyć zaistniałą sytuację? - Już wielokrotnie o tym pisałem. Potrzebny jest chaos i wojna. W jakiś sposób trzeba pozbyć się tych pustych pieniędzy, nagromadzonych długów, zobowiązań. Trzeba czegoś, co "rozładuje" ich ekonomikę. Trzeba wstrząsów... Ale na zewnątrz własnego kręgu.

Oni starali się to zrobić już wcześniej razem z Europą, niszcząc Bliski Wschód, potem Jemen, Egipt. - Nie udało się. A propos, dwa dni temu egipskiego prezydenta puczystę skazali na dożywocie. Próbowali zniszczyć Bliski Wschód, próbowali wciągnąć Rosję w wojnę, ale nic im z tego nie wyszło. Wyszły z tego tylko lokalne konflikty, ale nie udało się wywołać globalnej wojny.

My jako "agresorzy" zostaliśmy wyznaczeni na długo przed wydarzeniami na Ukrainie. Przypominam: 2008 rok. Tu nawet nie ma żadnych wątpliwości. Gruzja zaatakowała nasze siły pokojowe i mieszkańców Osetii. Rosja odpowiedziała adekwatnie. Nasze czołgi nie weszły do Tbilisi, a wszyscy nazwali nas agresorem. Potem, ale już "cicho" na "drugim planie", powiedzieli prawdę, ale publicznych czy globalnych przeprosin w naszą stronę nie było. Oni - poprzez kontrolowane przez siebie media - muszą budować z nas obraz wroga. Nie udało się.

Następny etap: oni (mam na myśli USA i UE z Anglią jako koniem trojańskim) zaczynają razem niszczyć Ukrainę. Cel jest oczywisty: doprowadzić do przewrotu, postawić nas w trudnej sytuacji i poprzez odkryte granice Rosja - Ukraina wypompowywać z nas życiowo ważne elementy, w zamian zalewając nas artykułami niskiej jakości. Do tego potrzebna im tzw. eurointegracja Ukrainy. Przewrót na Ukrainie dał im możliwość szybkiego i twardego działania. Jeśli Rosja by nie zareagowała, musiałaby się poddać, a kiedy zareagowała została określona agresorem. Wprowadzają sankcje i - co najważniejsze - usiłują nas wciągnąć w wojnę w Donbasie. Nie udało się, a zegarek tyka, choć wtedy jeszcze nie było ujemnych procentów.

Jest takie coś, jak matematyka. Nie można z nią się spierać ani zaskarżyć do Hagi. Więc wprowadzają ujemne procenty, podtrzymują chaos na Bliskim Wschodzie, próbują wzniecać konflikty w Azji Średniej i widząc, że nie wykarmią dużego kręgu, zaczynają go zmniejszać tj. za gondolę swojego balonu wyrzucają UE. Pragnę, żebyście to zrozumieli szanowni koledzy i słuchacze - to nie Wielka Brytania odeszła, to odsunęli Unię.

Zauważcie, że na tle tego wszystkiego USA próbują wciągnąć UE w umowę transatlantycką. To forma wewnętrznego WHO. Zeżarli już wszystkie rynki, ale pokarmu zaczyna brakować, więc zaczynają się nawzajem pożerać. Koncernom USA potrzebne są rynki Europy, więc naciskają władze UE, by te zgodziły się na samowolę amerykańskich monopoli.

I w tym momencie Wielka Brytania odchodzi na bok. To bardzo ważny moment. Ten piękny kolorowy świat, który nam namalowali z wystawami, 100 gatunkami kiełbasy, z wszystkim tym, czym swego czasu skusili ZSRR w zamian za rezygnację z wartości, ten świat po cichu się kończy. Jego areał będzie mocno ograniczony. Zostanie być może w Wielkiej Brytanii i w USA (przynajmniej taki mają zamiar), a w Europie uchodźcy, niestabilność, wojenne konflikty itd. itd...

Ostatnie pytanie:czy jest recepta lecząca tę chorobę? - Oczywiście jest. Najprostsza to życie zgodne z faktycznie posiadanymi środkami. Ale na to nie zgodzą się społeczności Europy, a już tym bardziej elity, które tworzą pieniądze z powietrza. Dlatego ten wariant jest dla nich nie do przyjęcia. Jest też drugi wariant i ten będą wdrażać (a pamiętajmy, że będzie to proces rozciągnięty w czasie) - zmiany na szczytach naszej władzy i rozpoczęcie wojny na terytorium Eurazji.

Czy jesteśmy gotowi za taką cenę ratować Europę? - Oczywiście nie. Wybaczcie, ale nie tym razem. Już raz uratowaliście się w 1991 roku, kiedy zeżarliście naszą strefę wpływów, zeżarli ZSRR, zniszczyli miliony naszych obywateli i zaczęli u nas wojnę. Ale już dosyć! Wystarczy! Nie będziemy się smucić ani cieszyć. Będziemy uważnie obserwować, co się dzieje. Obserwować, rozumiejąc te procesy.

Przetłumaczył: Ikulalibal

 

KOMENTARZE

 • Papież Franciszek powiedzial tylko tyle::
  Catholic News Service, Piątek, June 24, 2016:
  "Głosowanie było wolą wyrażoną przez ludność (UK). Wymagamy wielkiej odpowiedzialności ze strony nas wszystkich, aby zagwarantować dobro mieszkańców Wielkiej Brytanii i dobro współistnienia całego kontynentu europejskiego."

  W słowie "współistnienie" kryje się niezależność, suwerenność, i indywidualność każdego kraju z osobna, a nie unii.

  "Hip hip hooray!!!" dla Wielkiej Brytanii i jej katolickiej Irlandii!
  Niech żyje Papież!
 • Przed tzw. "wyjściem"
  cytowano chazara Sorosa,że UK opuści pejso-euro-kołchoz .

  Teraz , nikt o tym "nie pamięta" .

  Alleluja i do przodu.
 • @Zdzich 04:22:34
  "Papież Franciszek powiedzial tylko tyle:...". -

  --- Jeszcze trudno mi to oceniać jednoznacznie: zarówno fakt wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE, jak i słowa papieża Franciszka.
 • @kfakfa 08:21:31
  "... cytowano chazara Sorosa,że UK opuści pejso-euro-kołchoz". -

  --- Dał Soros sygnał, jak ma głosować chazaria.
 • @zygmuntbialas 09:06:05
  mogę "popełnić" treść raz na zawsze (oczywiście w wymiarach naszej tu dyskusji) wyjaśni pewne pojęcia.Widzę wielu zdezorientowanych,"niedopoinformowanych".Jeden powiada "soros" ktoś "kapeluszowi" inny "chazary"-pora to usystematyzować.No i raz na zawsze rozwiązać frapującą zagadkę dlaczego golf ma wiele ojczyzn. http://adamkadmon.blog.neon24.pl/post/132139,rzecz-o-kolfie-czyli-o-tym
  Żadnych teorii spiskowych,nic co mogłoby obrażać ludzką inteligencję, wyłącznie dane wikipedyczne i historyczne fakty.Pytanie tylko czy zgodzi się pan tę treść zamieścić
 • @ikulalibal 09:50:50
  Zerknąłem na notkę. Jest bardzo długa.
  Myślę, że optymalnie będzie, gdy zamieści Pan fragment lub krótkie streszczenie i powtórzy link.

  No i dziękuję za świetne tłumaczenie wypowiedzi Nikołaja Starikowa :)
  Pańskie przekłady będą tu zawsze mile widziane :)

  Pozdrawiam :)
 • @autor Raz jeszcze... tak to wlasnie wyglada
  W Wielkiej Brytanii wygrał rozsadek choc niewiem czy nie za puzno,,
  ,, Optymistycznie ,, pisze autor artykulu optymista1930 .Slowem nalezalo by zmienic optyke spostrzegania swiata i uwierzyc ze prawdziwa demokracja na zgnilym zachodzie jednak jest i ta wlasnie demokracja pozwalilana to by brytyjskie spoleczenstwo w wolnym referendum wyrazilo swa wole wyjscia z uni. Pamietajmy jednak ze Anglia jest istotnym filarem systemu anglo - amerykaskiego i realizuje koncepcje wladzy nieoficjalnych struktor i stowarzyszen. Niema tam miejsca jak cos takiego jak wola spoleczenstwa angielskiego chyba ze jako taktyczny element gry. Innymi slowy autor wpisu zle ocenia ten fakt traktujac go jako pozytywny przejaw wolnosci i demokracji. Raczej nalezalo by zalozyc ze w dlugofalowym i krutkofalowym planowaniu strategi wladzy z jakiegos powodu wprowadzono ten element bo jest to potrzebne elita w realizacji swej strategi,ktos podjol decyzje ,ktos na to pozwolil w kazdym razie nie Cameron i nie z mysla o prawdzie i dobru,fakty jakie beda nastepowac niebawem moga odslonic rabka tajemnicy,nie liczcie jednak ze elity ni stad ni zowad zmienily swe podejscie do mas dajac im mozliwosc wyboru. na chwile obecna ten fakt zarzadzajacym jest po prostu do czegos potrzebny..entuzjazm w kazdym razie jest tu nie na miejscu traci raczej naiwnoscia ........
  nadużycie link skomentuj
  jan 25.06.2016 15:50:50
 • Wiadomo ze nic nie wiadomo
  Z tym Brexit to jeszcze nic nie wiadomo. Wprawdzie Cameron podając się do dymisji orzekł że sprawa jest zakończona, to tak naprawdę teraz zaczną się schody. Sama procedura wyjścia to minimum 2-3 lata. W tym czasie ważyć się będą losy samego imperium W.B.
  Już dziś niemal pewne jest że w ciągu najdalej roku w Szkocji odbędzie się ponowne referendum na temat niepodległości. Sondaże wskazują że referendum przypieczętują rozwód z W.B.
  Inną sprawa jest że rośnie rządowi w Londynie kolejny pasztet bo i Irlandia Północna także stawia sprawę jasno - nie dla Brexitu.
  Więcej , zarówno w konstytucji Szkocji jak i Irlandi jest zapis o obowiązującym prawie......Unijnym. Londyn, a także lobby finansowe City teraz dopiero przypuszcza atak na rząd konserwatystów by z tej decyzji się wycofać. Czasu jest dużo, więc poczekajmy by sytuacja jest dynamiczna.
 • Autor
  Nie wiem czy ktos zwrocil uwage na roznice w glosowaniach w UK i w Polsce.W UK liczenie glosow jest monitorowane i odbywa sie w centrach do tego przystosowanych.
  Z pieniadzem jest ten problem ze zamiast sluzyc gospodarce danego regionu(byc glownie srodkiem wymiany towarowo-uslugowej) to gospodarka sluzy pieniadzu a dokladnie osobie ktora ten pieniadz kreuje.
 • Szkocja oderwie się od Wielkiej Brytanii
  Po zwycięstwie zwolenników Brexitu w czwartkowym referendum poparcie dla oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii przekroczyło w sondażach 50 procent.

  Sondaż przeprowadzony dla brytyjskiego dziennika "Sunday Times" wskazuje, że niepodległość Szkocji popiera teraz 52 proc. ankietowanych. W badaniu opinii publicznej dla szkockiej gazety "Sunday Post" zwolenników separacji jest jeszcze więcej - 59 proc.
  To znaczny wzrost poparcia dla oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii. Dwa lata temu, w referendum w sprawie niepodległości Szkocji, 55 proc. Szkotów głosowało za pozostaniem w Zjednoczonym Królestwie.
  W czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii 51,9 proc. wyborców opowiedziało się za Brexitem, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie, ale aż 62 proc. Szkotów było w tym głosowaniu przeciwnych Brexitowi.
  Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon poinformowała w sobotę, po zakończeniu kryzysowego posiedzenia swego gabinetu, że władze przygotowują się do zaprezentowania prawa umożliwiającego przeprowadzenie drugiego referendum w sprawie niepodległości Szkocji, która podobnie jak Irlandia Północna i wielkie miasta z Londynem na czele, wypowiedziała się przeciwko Brexitowi.
  Rząd w Edynburgu zamierza od razu rozpocząć rozmowy z państwami i instytucjami UE, by znaleźć rozwiązanie, które sprawi, że Szkocja pozostanie we Wspólnocie.


  PAP
 • @zygmuntbialas 10:00:33
  "Zerknąłem na notkę. Jest bardzo długa"
  Chyba nie do końca mnie pan zrozumiał :) mojej notki jeszcze nie ma,jeszcze nie została "popełniona" .To na co pan zerknął to post jakiegoś tutejszego estety,wielbiciela malarstwa o niku PRO ARTE który zachwyca się holenderskim malarstwem i usiłuje dociec skąd pochodzi golf.
  Gdyby w swym profilu nie zaznaczył że nie interesuje go polityka to już by wiedział (od mnie) skąd nogi wyrastają "temu golfu" :)
 • @jan 10:25:06
  Pisze Pan: "prawdziwa demokracja na zgnilym zachodzie jednak jest". -

  --- Jestem pewien, że to raczej demokratura. Zresztą pisze Pan dalaej:
  "Nie ma tam miejsca jak cos takiego jak wola spoleczenstwa angielskiego chyba ze jako taktyczny element gry".
 • @Husky 10:32:13
  "Z tym Brexit to jeszcze nic nie wiadomo". -

  --- Myślę, że wiele tu wyjaśnia prelekcja Nikołaja Starikowa.
  Pisze Pan: "... tak naprawdę teraz zaczną się schody".

  Dodam: i urwiska.
 • @mac 10:54:59
  "... roznice w glosowaniach w UK i w Polsce". -

  --- W sumie zdaje się wychodzić to na jedno.
 • @Husky 11:00:21
  "Szkocja oderwie się od Wielkiej Brytanii". -

  --- Trudno przewidzieć, co będzie. Można jednak prognozować, że będzie więcej bajzlu i biedy, zarówno w Europie, jak i w Polsce.
 • @ikulalibal 11:05:27
  Wczytuję się ponownie w Pański wpis z godziny 09:50:50.
  Cytuję: "Pytanie tylko czy zgodzi się pan tę treść zamieścić". -

  --- Chodzi o Pańskie uwagi /spostrzeżenia? - OCZYWIŚCIE.
 • @All
  Z http://zygmuntbialas.blog.pl - link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/06/26/co-sie-dzieje-w-europie-26-06-2016/comment-page-1/#comment-11852

  Pisze bloger do Tiamat:
  "Pani Tiamat,
  Z nieustającym zainteresowaniem czytam Pani teksty. Nie ukrywam, jestem pod wrażeniem demonstrowanej szerokości i głębi spojrzenia. Pisze Pani z temperamentem publicystycznym ale jednocześnie zachowując dystans poznawczy, wolny od cynizmu. Co również zwraca uwagę, to szacunek do czytelnika – partnera w drodze do prawdy. Stąd zapewne, brak uroszczeń wielkościowych i autorytarnego – ex catedra – wieszczenia z desantu, mętnych prawd objawionych.

  Pozdrawiam Panią z szacunkiem i bezinteresowną sympatią.

  * * * * * * *

  Odpowiedź pani Tiamat:

  ~Tiamat, 26 czerwca 2016 o 05:48

  Milo czytac.
  To wlasciwie na tym blogu panuje atmosfera kolezenskosci i przyjaznej wymiany pogladow.
  Przeciez nie wszystko wiemy, ale sie nawzajem od siebie uczymy spogladac na ten dziwny zwariowany swiat, ktory probujemy wziac pod lupe..
  Ja pana teksty tez czytam z uwaga, bo nie jestesmy w stanie sami wyszperac wszystkich informacji. Wiec dzielimy sie tym co wiemy, podejrzewamy, wyszperamy.
  I to sobie bardzo cenie na tym blogu dzieki Panu, panu Zygmuntowi, lorenco, dronowi67, Ikulalibalowi oraz innym, ktorzy tu zagladaja.
  Naturalnie, ze dzielimy wiele wspolnych pogladow co bardzo ulatwia komunikacje i gwarantuje przyjazna atmosfere i przyjazny kontakt, nawet wtedy gdy czegos nie wiemy albo ogladamy druga strone ksiezyca.
  Ja sobie bardzo cenie atmosfere tego blogu.
  I serdecznie pozdrawiam.

  U nas zamroz. 14 stopni w dzien to Syberia i Kolo Podbiegunowe. W Polsce 33 stopnie ciepla to upal nie do wytrzymania. My odczuwamy cieplo dopiero przy 43 stopniach.
  No i wszystko jest na odwrot.
  U nas, teraz w zimie dojrzeaja cytryny, mandarynki i pomarancze. Pigwy i granaty rozdajemy znajomym bo strasznie obrodzily. Kwitna zimowe pomidory.
  Teraz to wszyscy tu maja w ogrodach rozne owoce wiec sie wymieniamy- czesto tymi samymi . Kolezanka przyniosla cala torbe gejpfruitow. A my mamy w ogrodzie dwa drzewa rozowych grejpfuitow.
  Ale zimno dokucza nam pewnie tak, jak w Polsce upaly.
  Pozdrowienia zza oceanow".

  * * * * * * *

  Moje podsumowanie:

  zygmunt.bialas, 26 czerwca 2016 o 09:26

  "Ja tu już nic nie dopowiem. Przeniosę oba wpisy do NEON-u.
  Czytelnicy NE powinni wiedzieć, gdzie dokładnie powstaje 2/3 (przyzwoitych) notek i kto się za tym kryje :)
 • @All (II)
  Trzy dni temu nadszedł list Trojanki. Nie jestem adresatem i nie wiem, czy to Trojanki 'zguba', czy kukułcze jajo. Pisze Trojanka: "Tak być może coś napisze, chociaż Astra chyba odeszła, a ona mi pomagała,...". -

  --- Od pierwszej notki Trojanki wiedziałem, że rola Astry w tej robocie jest duża. Mówiłem o tym tylko Repsolowi. Wyczuł to Partyzant ponad miesiąc temu, jak również ONION18, którego wpis za chwilę przytoczę.
 • @All (III)
  "od: ONION 28
  data: 2016-06-23 16:16:12
  Cieszy mnie bardzo, że tak misterny plan wyrugowania Ciebie z Neonu szlag trafił. Pewnie i ja wrócę tam do pisania, bo teraz warto.
  Martwi mnie natomiast postawa (było nie było) Twojego portalowego kolegi Lorenco, którego poglądy są i mnie bliskie, ale zachował się więcej niż nielojalnie. Nie padł ani jeden komentarz z jego strony w Twojej obronie. Ani jeden. A do końca broni decyzji Jinksa. Smutne. Radziłbym mieć ograniczone zaufanie nie tylko do Lorenco, ale i wielu innych. Tak na przyszłość.
  Zdziwiła mnie ta obroną Jinksa i nawet mój pierwszy kontakt na Twoim blogu z Lorenco chcę puścić w niepamięć.
  Niemniej jednak jeszcze bardziej zdumiał mnie jego komentarz o Trojance, która też szanuję, ale jednak.
  To właśnie ona w trybie ekspresowym zajęła się tematyką Ukrainy po Twoim zbanowaniu i natychmiast zagościła na jedynce i to za każdym razem, gdy zamieściła notkę. Co więcej to ona stała się pupilką Slupianek, Marx-a czy Jinksa.
  To tyle".
 • @All (IV)
  Pisze Trojanka o mnie i o Husky'm:
  "Jeśli chodzi o pana Zygmunta to naprawe oszalała. Popatrz on stosuje tę samą filozofię co chore władze pewnego kraju. Zasada brzmi " będziemy wspierać KAŻDEGO, nawet dzieciobójcę, nazioli którzy wymordowali nam 200 ludzi i dalej pielegnują swoje chore naziolstwo, BYLI byli przeciw ruskim.
  Zygmuś nie znosi kolesia husky z niepoprawnych.... mind serwis , /on Zygmunta zmieszał z błotem/...ale Zygmunt kumpluje się się z huskim bo on basuje mu i podpuszcza na Jinksa, Astrę itp. /w najbardziej prymitywny sposób gra Zygmuntem i on tego nie widzi, bo oczy zalała mu zemsta na Jinksie, i Astrze/.
  Tak że dla zemsty ZB będzie się kumplował nawet z najgorszym trollem z niepoprawnych, byle najeżdżał na nieprzychylnych mu adminów.
  Nawet szczytne ideały ZB poszły w kąt, szkoda ze nie skopiowalam tej notki husky o drużynie rosyjskiej, bo potem szybko zmienił jej treść.
  Więc ZB przełknie nawet takie świństwo, byle husky mu basował w walce Astra i Jinksem. Bardzo smutne i żałosne, nie sadziłam że pan ZB jest tak małym człowiekiem.Ma takich swoich 'wrogów" jak "nasz rząd "ruskich"
  Białasem grają jak starymi dudami, Husky bawi się świetnie, kiedy trzeba podlewa mu , kiedy trzeba napuszcza".

  --- Moje uwagi podzielę na ew. na dwie części.
 • Balon zniża lot
  Ciekawa analiza, dająca dużo do myślenia i to zdanie: "to nie Wielka Brytania odeszła, to odsunęli Unię...". Angole zawsze kontrolowali sytuację, innych wpuszczali w maliny i wystawiali na pierwszą linię frontu. W ten sposób ratowali własną skórę i zarabiali na kontroli podstawowych szlaków handlowych. Tak było od wieków i pewnie będzie nadal. Konflikty w Europie są już pewne jak w banku, to tylko kwestia czasu, bo te ogłupione narody będzie bardzo łatwo podpuścić drastycznie obniżając poziom życia, co jest nieuniknione, bo i Salomon z pustego..... Ta analiza potwierdza tylko jedno - nie ma przypadków, są tylko znaki.
 • @trojanka
  Szanowna Pani,
  ja nie kumpluję z Husky'm. Ja tylko nie mam powodów, żeby go nienawidzić czy banować. Pisałem o tym wielokrotnie. Pisałem też, że wiele jego notek i wpisów mi się nie podobało.
  Pisałem na przykład, że nie Husky mnie banował, tylko zamordyści, strojący się w piórka patryjotów: @Marx 8888 oraz @Jinks. Proszę sobie odpowiedzieć, za co oni mnie banowali? - Za publikację tekstu Andrzeja Szuberta (nick: @opolczyk), za wspomnienie o utworze Jinksa o chujni. Ten drugi powinien sam siebie zbanować.
  Może Pani nie wie? - Odpowiem: chodziło im o wybicie popularnych blogerów, by dr R. Opara był zmuszony odsprzedać portal za przysłowiową złotówkę. Panią mają (mieli?) po drodze, by być bardziej wiarygodnymi.
  To na razie tyle.
 • @Panowiepoliczmygłosy 13:19:22
  "Konflikty w Europie są już pewne jak w banku, to tylko kwestia czasu,...". -

  --- Tak. Zgadzam się w całości z Pańskimi uwagami.
 • @trojanka (II)
  Pisze Pani: "Nawet szczytne ideały ZB poszły w kąt,... nie sadziłam że pan ZB jest tak małym człowiekiem". -

  --- Nie poszły w kąt. Proszę znaleźć w moich tekstach jakiekolwiek fałszywe nuty, i nie zajmować się, kto z kim, gdzie i kiedy. Dla dobrych tekstów znosiłem przez kilka miesięcy Pani humory, a trzeba powiedzieć, że ma Pani 'muchy w nosie'.
  Odetchnąłem, gdy Pani odeszła.
 • @zygmuntbialas 13:06:15
  http://static.fisie.pl/static/posts/58/58135/foto_450ddcf9366ad62bb54197c61bf54ce9.jpg


  Nigdy nie przypuszczałam, że "temat" Husky jest tak popularny w necie. Jeśli za ocenę moich "dokonań" bierze się tak doświadczona blogerka.
  Pozostaje wiec posypać głowę popiołem.
  Ale Trojanka pewnie nie wie że Husky to jest firma !!!.
  "Husky Limited Company"
  Firma zarządzana wieloosobowo w skład której wchodzą Zbójnicki pies, Józek z Ladka oraz całą zgraja żydów,nazioli,oszustów, rusofobów etc.
 • @zygmuntbialas 13:47:51
  Panie Białas! nie chciałam publicznie prac brudów, ale skoro pan lubi to pójdę panu na rękę. Rzeczywiście przez pomyłkę wysłałam ten list do pana, był do Lorenco który pytał mnie dlaczego nic nie piszę.I tłumaczyłam się przed nim.
  Już skasowałam pański adres więc problemu nie będzie.
  Swoja opinię o panu podtrzymuję, i również żałuję, że poświęciłam setki godzin ze swojego prywatnego życia na grzebanie po necie, i tłumaczenia dla pańskich obu blogów.Kilkaset stron jest moich komentarzy .Ten pański blog na Onecie poczytność dzienną miał 20 osób albo zero!!!

  Były przedruki na innych portalach ,nawet samych moich wpisów z pańskiego bloga.
  Ten na Neonie miał niewiele więcej, pisał pan wtedy o Walentinie Listitzy.
  Ale bardzo chciałam gdziekolwiek pisać , bo wyczytywałam ciekawe informacje i nie miałam gdzie ich zamieszczać!!
  Długi czas jedynie ja wpisywałam tam dziesiątki komentarzy.

  Informuję gwiazdę Oniona / partyzanta , że pierwszą osobą która usilnie namawiała mnie do pisania własnego bloga był pan..Białas Zygmunt!!!!Wielokrotnie ,.....wtedy kiedy jeszcze pisałam na jego blogu.
  Potem długi czas nie było żadnego bloga o Ukrainie i Donbasie na Neonie. Owszem, natychmiast po pańskim odejściu,pan Husky/Józef przywłaszczył sobie tytuł "Co się dzieje na Ukrainie" i zaczął wydalać owoce swojej twórczości czyli wklejek.
  Został upomniany i przestał ,a zaraz potem zaproponował że będzie prowadził bloga o Ukrainie.
  Wtedy właśnie Astra zapytała mnie czy ja bym coś nie napisała , bo bardziej "czuję " sprawę. Zrobiła to publicznie na którymś blogu, podczas dyskusji z huskim.
  Odpisałam, że jestem lojalna i nie będę wchodzić w pańskie buty , bo pan pisze o Ukrainie. /mam wkleić odpowiedź z PW?/
  Długo bardzo mnie namawiano, wykręcałam się kłopotem z wklejaniem filmów, wtedy zaproponowała mi, że jeśli się zdecyduję to będzie wklejała moje filmy!!

  i tyle proszę pana!!
  pańskie dywagacje i spiski o kant dupy potłuc!!
  Co do huskiego to czy ja mówiłam kiedykolwiek o banowaniu go, proszę pana , jego poglądy są znane na portalu, i pańskie podobno też!!Wydawało się że całkowicie odmienne , jedna widać nie!
  Co do pańskich pupili na blogu, to wie pan panie Białas, jeżeli ktoś nazywa druga osobę "homosiem i pedałem",to cóż można powiedzieć o takim człowieku??????I lorenco to oburzyło,bo jest po prostu przyzwoitym człowiekiem. i dlatego jest teraz "zdziwienie" że zareagował na chamstwo, jak można pisać o drugim człowieku w ten sposób???to ktoś tez może tak napisać o panu Onion tak czy nie??? wolno tak samo napisac????????????.
  hm dziwne..... dziwne pan ma kryteria moralne, szanowania drugiego człowieka. Zresztą przekonałam się o tym sama.
  Szkoda mi tylko, ze tak długo harowałam na pańskich blogach, sprawa była dla mnie ważna i dlatego.
  Niech pan dalej tłucze temat,przy pomocy kolejnych "doradców"... widać jest to panu do czegoś potrzebne i nie może pan bez tego żyć .
  Tiamat i reszta piszą spokojnie i na temat nie mieszając się w bezustanne tykanie i rozpamiętywanie pańskiej "krzywdy".
  Za to jest to ślicznie sterowane i podsycane.
  Ja nie byłam proszę pana pańską pracownicą ani niewolnicą,żebym harowała dla pana i panu przyklaskiwała we wszystkim ,jak pan sobie w swojej pysze wyobraża i moje muchy w nosie to moja sprawa.
  Tak więc proszę pana , szkoda że Marx skasował panu coś tam ..jakieś wpisy najwcześniejsze, bo można byłoby sięgnąć i zobaczyć na początku jak to było z pana "odsłonami".
  I kiedy nadeszli dopiero ludzie na te blogi... po mnie!!!
  I proszę mnie zostawić w spokoju, jeżeli oczywiście pan potrafi żyć bez kolejnego wroga do publicznego "obrabiania.
  Neonowi życzę dobrze , bo spędziłam tu 2 lata i nadal uważam że jest to dobry, czytelny o dobrej szacie graficznej portal.
  Ale powinien bardziej pilnować szanowania ludzi, nie pozwalać kobiet nazywac k....mi, jak mnie czy Astrę!!
 • @Husky 14:19:10
  Pisze Pan: "Ale Trojanka pewnie nie wie, że...". -

  --- Trojanka dużo wie. Między innymi to, co powiedzą jej Astra i Jinks.
 • @Husky 14:19:10
  Jeszcze powiem Panu, że niektórzy zrobili z Pana czarnego luda, by zakryć swą miałkość. Jest nam daleko do siebie, ale gdybym miał konieczność wyboru, to wolałbym z Panem tysiąc złotych zgubić niż sto złotych znaleźć z takim na przykład Jinksem czy Astrą.
  Dodam, że Jinks i Astra są na tym blogu, gdzie ich miejsce: w piwnicy obok Trybeusa, Kuby Rozpruwacza i Kuli Lisa.
  Czekam na przybycie Ex-admina i Lotnej, by ich też tam posłać :)
 • @trojanka 14:38:48
  "... pierwszą osobą która usilnie namawiała mnie do pisania własnego bloga był pan..Białas Zygmunt!!!! -
  --- Tak, to prawda.

  "... czy ja mówiłam kiedykolwiek o banowaniu go?" [Husky'ego] -
  --- Oczywiście, że tak.

  "... nie pozwalać kobiet nazywac k....mi, jak mnie czy Astrę!!". -
  --- Na moim blogu jest to niemożliwe. Jeśli mnie pamięć nie myli, to nazwali tak panią na blogu Marxa.

  "I kiedy nadeszli dopiero ludzie na te blogi... po mnie!!!" -
  --- Pycha panią rządzi. Zerknę na notki ze stycznia i podam dane.
 • @zygmuntbialas 15:05:13
  //Jeszcze powiem Panu, że niektórzy zrobili z Pana czarnego luda//

  Mam tu swoich "fanów i fanki" - spora grupa 8-))
 • @zygmuntbialas 15:12:34
  "Pycha panią rządzi. Zerknę na notki ze stycznia i podam dane".

  --- Zerknąłem na kilka ze stycznia 2015 roku:

  19.01. - 2 455 odsłon (Trojanka - kilka wpisów);
  20.01. - 2 468 odsłon (Trojanka - brak wpisów);
  20.01. - 2 435 odsłon (Trojanka - jeden wpis);
  21.01. - 1 177 odsłon (Trojanka - kilka wpisów);
  22.01. - 1 702 odsłony (Trojanka - brak wpisów);
  23.01. - 3 341 odsłony (Trojanka - brak wpisów);
  24.01. - 2 288 odsłon (Trojanka - dwa wpisy).

  Nie widzę tu zwiększenia ilości odsłon z powodu pani wpisów.
  A swoją drogą to Trybeus mógłby odpowiedzieć, czy już wtedy kręciłem licznikiem. I mógłby też odpowiedzieć, czy pani też kręciła licznikiem przy swoich notkach. A najlepiej to niech się zamknie [Trybeus].
 • @Husky 15:16:56
  "Mam tu swoich "fanów i fanki" - spora grupa". -

  --- Przyjdę na Pański blog i coś skomentuję :)
  Zapewne krytycznie, może złośliwie, ale na pewno nie a la Jinks.
 • @trojanka 14:38:48 (II)
  Ciekawe informacje podaje ONION 28:

  "Panie Białas
  Znam Pana wpisy z innych portali i dziwię się, że nadal dokonuje Pan samozaorania jakim jest zamieszczanie notek na Neonie24.
  Ja się wyleczyłem w 2013 roku właśnie po intrygach tej Słupianek (Astra), gdy namawiała nas poprzez p.w na bojkot Pana bloga i wielu innych, a mieliśmy promować tych z Frondy i Niepoprawnych, tych od Assada, ale też i z innych blogów, na których ona pisała i dalej pisze.
  To stara intrygantka, znana już w sieci, pisze, że nie kłamie, a mam na to dowody na własnej poczcie p.w.
  To dlatego ja powiedziałem dość i tam już nie pisze od 3 lat.
  To tyle
  ONION 28 - 09.06, 22:45"

  Odpowiedziałem:
  "Wie Pan, są też plusy. Ja tylko tam mogłem przedstawić codzienną relację o tym, co dzieje się na Ukrainie i w Syrii. Wcześniej świetnie to robił bloger @AdNovum.
  Cenię szefa portalu dr. Ryszarda Oparę i jest tam mój dobry wieloletni znajomy @Repsol, pełniący teraz funkcję admina.
  Nie @Astra decyduje o NEON-ie.
  A jeśli Pan przyśle interesujące wpisy z pw, to źle nie będzie.
  ZYGMUNT BIAŁAS - 02:29".

  "Kiedy w październiku 2014 AdNovum odchodził z Neon, wielu wiedziało że portali wcześniej czy później będzie się staczał. I tak się dzieje.
  W momencie jak Spirytek dał "fuchę" Słupianek, pisałem do niego że jeszcze będzie tego gorzko żałował. Nie tylko dając jej możliwość wpływu na portal, ale i narzędzie do intryg, oskarżeń etc. I dotyczyło to całej tej kliki z niedojeb... od Gawrona.
  Wyśmiał mnie, a dziś mogę mu powiedzieć z gorzką satysfakcją, że to ja miałem rację. Ona została, jego już nie ma. Wracając do AdNovum, Zygmuncie, zobacz czy w ostatniej pożegnalnej notce znajdziesz choć jeden komentarz Słupianek. Nie. Znamienne co? -Chyba się rozumiemy, kto stał między innymi za tą intrygą.
  I tak jest dziś wobec Ciebie. Piszesz, że to nie Astra kieruje, a kto? - Repsol jeszcze administruje, jeszcze, ale i z nim Słupianek sobie poradzi, jak z wieloma wcześniej. Kwestia czasu.
  Kwestią czasu jest to, że na top trójce będzie na zmianę trio: Astra, półgłówek z Rabki i ćwierć intelyygent Jinks.
  To tyle
  ONION 28 - 07:01".

  Odpowiedziałem:

  "Myślę, że to są konkretne informacje.
  A jest tak, iż ja wiedziałem, że za odejściem znakomitego blogera @AdNovum stoją prowokatorzy, ale nie potrafiłem ich rozpoznać. To, co piszesz, wyjaśnia sporo. Poprzedni Twój wpis umieściłem w NEON-ie pod notką z datą bodajże 08.06.
  Teraz też tam zamieszczę.
  Pozdrawiam.
  ZYGMUNT BIAŁAS -09:19"
 • @zygmuntbialas 15:42:31
  Zapraszam serdecznie.

  I na koniec apel do Pana i moich adwersarzy.
  Życie jest piękne ale krótkie więc szanujmy się nawzajem, szanujmy
 • @zygmuntbialas 15:39:28
  Niech pan zerknie wcześniej pani Białas, szkoda że nie ma już rozbicia na lata np.2015 rok, jak zaczęłam pisać na Pańskim blogu, na ale ..taka już pańska uroda i metody!
 • @trojanka 16:04:15
  Życie jest piękne ale krótkie więc szanujmy się nawzajem, szanujmy
 • @Husky 16:03:05
  "... szanujmy się nawzajem, szanujmy". -

  --- Proszę porównać z moim wpisem pod aktualną notką dr. R.m Opary, link:

  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/132387,zrodla-zdrowia-i-wiecznej-mlodosci-definicja-dobrostanu
 • @trojanka 16:04:15
  Dane o godzinie 15:39:28 dotyczą stycznia 2015 roku, kiedy pani zaczęła wchodzić na mój blog.
 • @zygmuntbialas 13:06:15
  Zygmunice, przekaż panu Onionowi, że nadal utrzymuję swoje pozytywne stanowisko w sprawie usunięcia przez Jinkasa notki Huskiego, nienawistnego, naziolskiego tekstu i tyle.
  No i ja nie wiem kto to Onion.
  Jeśli chodzi o obronę Twojej osoby, jestem pewien, że po pierwsze: jesteś na tyle inteligentny, że potrafisz sam się obronić bez wskazówek pana Oniona. Po drugie, jest coś jeszcze, jednak to by było na tyle.
 • @lorenco 17:45:24
  Jinks powinien przede wszystkim skasować siebie samego za jego dzieło o chujni. A on skasował mnie i przy okazji Husky'ego. Przypomnę Ci, że po określonej notce (której nie znam) Husky został zbanowany, a potem odbanowany. I ponownie zbanowany za nic wraz ze mną.
  Z korespondencji dr. R. Opary z Jinksem wiem, że dr R. Opara napisał do Jinksa: "A uprzedzali mnie niektórzy, że Jinks chce być adminem tylko po to, by zbanować Z. Białasa. I tak się stało" [przytoczyłem z pamięci].
  Marx & Co. naruszyli w styczniu mój spokój, a teraz Trojanka pisze o mnie, że "oczy zalała mi zemsta na Jinksie i Astrze".
  W sumie to jest faktem, że nie cierpię zamordyzmu i zamordystów.
  A ONION 28? - Zapewne go znasz, ale może występującego tu w NEON-ie pod innym nickiem. Bo trzeba przyznać, że zna dobrze realia.
 • @zygmuntbialas 18:12:39
  Nie bawię się w domniemania. Prosiłem Jinksa, żeby nie robił sobie jaj i Ciebie odblokował i odblokował Ciebie on albo ktoś inny, pisałem w tej sprawie też do Astry. Zostałeś odblokowany a Husky g. mnie obchodzi,
  Husky to nie jest mój problem. Każdy, kto sieje nienawiść, uważając, że jak jest sympatykiem PIS to mu wszystko wolno, nie jest dla mnie autorytetem, pomimo, że odnosi się do mnie kulturalnie.
  Mnie chodzi o przekazywanie wiadomości, których Czytelnicy nie znajdą w oficjalnych ściekach medialnych, na Niezależnych & Kompany, w POPIS-owskich mediach, dywaników USRAELA.
  Jak na razie, 99% podawanych przeze mnie wiadomości w komentarzach na Neonie NA TEMAT, nigdy nie zostało usunięte!
  Pod wpisami 1bezmetki, ten gościu mnie usuwał, bo mu się naraziłem i to ten 1 % wyjątek.
  A Trojanka ma rację.
 • @zygmuntbialas 18:12:39
  Były też i inne dzieła, ale dziwnym trafem się skasowały 8-))


  http://www.anty-news.waw.pl/wp-content/uploads/2016/04/neon-is-dead-315x160.png

  //Neon w swojej historii przeżywał wzloty i upadki, choć tych drugich było zdecydowanie więcej, ale zawsze sie jakoś zdołał podnosić po ciosach. Dzisiaj niestety leży na deskach, a nokaut był tak dotkliwy, że kariera tego medium dobiegła końca.
  Czytając treści, które się dzisiaj wyróżnia na tzw. „jedynce“, można pomyśleć, że lejce w tej bryczce bez kół już, trzyma sam Szechter, czy jakiś inny Targalski, bądź Sakiewicz.
  Ze względów estetycznych nie będę przytaczać tytułu wpisu, po przeczytaniu którego podjąłem decyzje, iż moja przygoda z Neonem dobiegła końca. Powiem tylko, że autor tego rzygu, argumentując swoje „racje“, linkuje do GW.//
 • @Nibiru 19:14:04
  Wchodzę tu jak zwykle wieczorem do Zygmunta, chcę coś się dołożyć w wiadomościach a tu jakiś Onion, że ja nie bronię Zygmunta i że Zygmunt nie powinien mi ufać. Jeszcze mam się domyslać kto to Onion, bo to super gość. Wszystko wie w sprawach intryg.
  Rzeczywiście, szkoda czasu.
 • Bedzie ciekawie na Wyspach.
  "Chodzą słuchy" że IRA zastanawia się, czy odkurzać karabiny 8-))
 • @Husky 21:41:49
  A jak IRA i Szkocja to i ETA i Katalonia.
  Będzie o wiele ciekawiej.

  A we Francji :
  Le Brexit vu par des Francs-Maçons (Brexit oczyma masonów)

  http://www.nouvelordremondial.cc/wp-content/uploads/2016/06/Frexit-150x150.gif
 • @Husky 21:47:27
  A tu link do powyższego tekstu - zapomniałem wkleić
  http://www.nouvelordremondial.cc/2016/06/24/230616-le-brexit-vu-par-des-francs-macons-non-et-non/
 • Szkocja może spróbować zablokować Brexit
  Szkocja wykorzysta wszelkie środki, by pozostać w Unii Europejskiej, włączając w to potencjalne zablokowanie Brexitu - powiedziała w niedzielę szefowa autonomicznego szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

  http://i.iplsc.com/szefowa-autonomicznego-szkockiego-rzadu-nicola-sturgeon/0005MNKKNJTFRI9Q-C116-F4.jpg

  "Konsekwencje prób wydobycia Wielkiej Brytanii z UE będą bardzo szkodliwe i bolesne. Chcę uchronić przed tym Szkocję" - oświadczyła Sturgeon.
  Zgodnie z brytyjskim prawodawstwem nie jest wykluczone, że Szkocja, Walia i Irlandia Północna, czyli trzy regiony, które odzyskały od Londynu część uprawnień, będą musiały zaaprobować decyzję brytyjskiego parlamentu o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.
  Interes Szkocji
  Zapytana, czy zwróci się do parlamentu Szkocji o zablokowanie procedury Brexitu, Sturgeon odparła: "oczywiście". "Jeśli szkocki parlament miałby podejmować decyzję kierując się tym, co jest dobre dla Szkocji, to wtedy oczywiście na stole jest opcja, że nie zagłosujemy za czymś, co jest sprzeczne ze szkockimi interesami" - powiedziała.
  Jej rzecznik sprecyzował po wywiadzie, że między prawnikami toczy się dyskusja, czy rzeczywiście brak zgody szkockiego parlamentu może zablokować decyzję o Brexicie podjętą przez parlament w Londynie.
  Sturgeon powtórzyła, że szkocki rząd będzie poszukiwał sposobu bezpośrednich negocjacji z Unią Europejską, by zrealizować cel, jakim jest pozostanie Szkocji w UE.

  Niepodległość kraju
  Wyraziła też pogląd, że Szkocja zechce wrócić do tematu niepodległości. "Kontekst i otoczenie radykalnie się zmieniły. Zjednoczone Królestwo, w którym Szkocja w 2014 roku zgodziła się pozostać, już nie istnieje" - powiedziała.


  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-brytyjskie-referendum/aktualnosci/news-szkocja-moze-sprobowac-zablokowac-brexit,nId,2225648
 • @lorenco 18:37:04
  "Nie bawię się w domniemania". -

  --- Są fakty obok domniemań, np. byłem dwukrotnie zbanowany: przez Marxa, a potem przez Jinksa. Nikt mi nie chce wyjaśnić, za co? - Za krytyczne uwagi wobec adminów?
  Przytoczyłem parę zdań z wypowiedzi Trojanki i trudno mi przyznać, by miała mieć rację.
 • @Husky 22:43:22
  Nicol Sturgeon to taki nowy koń trojański ?. Pozdrawiam.
 • @Husky 18:40:25
  "... kariera tego medium dobiegła końca". -

  --- Nie wiem, kto to pisał; na pewno ktoś nieżyczliwy NEON-owi.
  Ja robię swoje: piszę notki.
 • @Nibiru 19:14:04
  "Tylko intrygi i smary. Jak wam ludzie nie szkoda życia na takie napierdzielanki i stresy?" -

  --- Na pewno szkoda. Piszę w NE już prawie 5 lat i nigdy nie byłem tu w takiej sytuacji, że muszę bronić swego prawa do funkcjonowania jako bloger.
 • @Repsol 23:18:44
  Raczej tak, i namiesza, oj namiesza
  Ave
 • @Husky 21:41:49
  "Bedzie ciekawie na Wyspach". -

  --- Owszem, może być ciekawie.
  Jeszcze bardziej ciekawie może być (czy też będzie) na kontynencie.
 • @Husky 21:47:27
  "A jak IRA i Szkocja to i ETA i Katalonia.
  Będzie o wiele ciekawiej". -

  Przytoczę fragment z wypowiedzi Nikołaja Starikowa: "Potrzebny jest chaos i wojna. W jakiś sposób trzeba pozbyć się tych pustych pieniędzy, nagromadzonych długów, zobowiązań. Trzeba czegoś, co "rozładuje" ich ekonomikę. Trzeba wstrząsów... Ale na zewnątrz własnego kręgu".
 • @zygmuntbialas 23:22:02
  //--- Nie wiem, kto to pisał; na pewno ktoś nieżyczliwy NEON-owi.//

  A napisał to znany tutaj bloger

  http://www.anty-news.waw.pl/ludzie/neon24-wyeliminowany-poprzez-ko/
 • @Husky 22:43:22
  "Szkocja może spróbować zablokować Brexit". -

  --- Szkoci bardzo szybko zrozumieją, że lepiej im pozostać przy Wielkiej Brytanii niż w UE.
 • @zygmuntbialas 23:17:39
  Przyjacielu pozostaw magiel Głupolom i Gazownikom .Niech zagryzą się w tym styropianie na Amen . Pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=BlUTxVsg9C0
 • @Repsol 23:18:44
  Witam :)

  Ciężki dzień dzisiaj miałem.
  Nad ranem będzie nowa notka.

  Pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 23:34:55
  Raczej to będzie wykorzystane jako okazja do odłączenia się od W.B i uzyskania niepodległości.
  Czy będzie druga Jugosławia ?
 • @Husky 23:32:48
  Pisze były admin @Marx 8888: "Mam takie uczucie jakby 2 lata pracy poszły się j….ć". -

  --- Kultura na poziomie poniżej chłopców z OHP.
  A w sumie to piszą bzdety :)
 • @Husky 23:32:48
  Ave. No odsłon jest tam zatrważająco . Przykre to , ale należy tak odpowiedzieć .No pasaran . :) https://www.youtube.com/watch?v=k-IV9W0CzE4
 • @Repsol 23:36:41
  "Przyjacielu pozostaw magiel". -

  --- Już się chyba kończy (magiel).
  Piosenka ładna :)
 • @Husky 23:44:09
  "Czy będzie druga Jugosławia?' -

  --- Na kontynencie wydaje się to bardziej możliwe niż w UK.
 • @Nibiru 00:05:28
  "Należy twórczo polemizować,...". -

  --- Pan na tyle często wchodził na mój blog, by dostrzec, iż nie było tu pieniactwa. Dodam, że jeszcze 10 miesięcy temu nie było ani jednego zbanowanego na tym blogu. W tej chwili jest takich około ośmioro, wśród których część to (byli) admini.
  Pisze Pan: "Kredem każdego użytkownika NEONu powinno być: "bierzcie, konsumujcie i kopiujcie, to jest bowiem dzieło moje". -
  --- Cały czas staram się być wierny tym zasadom. Myślę, iż w najbliższym czasie będzie już spokojnie :)
 • @Nibiru & Z.B.
  Spokojnie wszystko widzimy . Ave . https://www.youtube.com/watch?v=Efpm3zbE3Co
 • @Repsol 00:36:08
  Dobrej nocy :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej