Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Co w Europie bez Wielkiej Brytanii - 03.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Długoterminowym skutkiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii będzie upadek euro obok upadku amerykańskiego dolara" - mówi szejk Imran Hosein.

Przedstawiam tłumaczenie wypowiedzi szejka Imrana Hoseina w sprawie Brexitu - pisze bloger Metro. - Jeśli to będzie ciekawe, to informuję, że szejk Hosein wypowiada się dzisiaj również o Rosji, Iranie, Izraelu i Arabii Saudyjskiej:  https://www.youtube.com/user/108morris108/videos

Szejk Imran Nazar Hosein nie jest w Polsce znany, choć ten fragment jego wykładu zdobył pewną popularność:

https://www.youtube.com/watch?v=sGAjOzjgaDQ

Szejk Hosein zajmuje się islamską eschatologią, jest autorem wielu książek: //imranhosein.org/books.html

Żyje w opinii świętości w Kuala Lumpur.

https://www.youtube.com/watch?v=Zj3EoaX-Xjk

Tłumaczenie filmu - wideo:

Morris:  Szejk Hosein, jestem zaszczycony goszcząc szejka. Chcielibyśmy zapytać o opinię na temat Brexitu; co się kryje pod powierzchnią, co się naprawdę dzieje.

Szejk Hosein:  Dziękuję Morris, dużo czasu minęło od naszego ostatniego wywiadu. Jestem szczęśliwy będąc znowu w Malezji w moim mieszkaniu w Kuala Lumpur, mogąc znowu z tobą rozmawiać. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, dzieją się interesujące rzeczy, między innymi Brexit, decyzja większości Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej.

Chciałbym się ograniczyć do wstępnego komentarza, ponieważ nie jestem dziennikarzem śledczym, który może przedstawić sprawozdanie w ciągu 24 godzin od komentowanego wydarzenia. Zajmuję się eschatologią i potrzebuję czasu, aby przeanalizować takie zdarzenie i ciągle jest za wcześnie, aby przedstawić coś więcej niż wstępny komentarz na temat Brexitu. Cieszę się, że mogę się wypowiedzieć na ten temat, bowiem mam wiele pytań od ludzi, którzy chcieliby wysłuchać mojego wstępnego komentarza na ten temat.

 

Szejk Imran Nazar Hosein

Mój pierwszy komentarz: powinniśmy spojrzeć na Brexit z punktu widzenia mikroanalizy i makroanalizy.

Mikroanaliza to krótkoterminowe implikacje. Unia Europejska nie może pozwolić sobie na wyjście (poszczególnych państw z UE). Konsekwencje mogą być dla niej niebezpieczne, jeśli  W. Brytania rzeczywiście wyjdzie z Unii. Przewiduję wobec tego, że UE zrobi Brytanii to samo, co uczyniła Grecji. W Grecji też było referendum, chyba 69% poparło rządową politykę i spoliczkowało Unię, a mimo wszystko Bruksela była w stanie wywrzeć taki nacisk na grecki rząd, że ten powrócił do realizacji „planu oszczędnościowego”, jakby referendum nie zdarzyło się.

Przewiduję, że to samo jest możliwe w kontekście Wielkiej Brytanii. W najbliższych miesiącach możemy oczekiwać, że UE zrobi wszystko, co może, aby rząd brytyjski mógł powiedzieć Brytyjczykom, że koszt wyjścia z Unii jest za wysoki. W ciągu dwóch lat, kiedy Brytania ma czas na wyjście z Unii, opinia publiczna może zmienić zdanie. Decyzja o wyjściu z Unii może być cofnięta z powodu agresywnej polityki części Unii, która maksymalnie utrudni przeprowadzenie Brexitu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wykonał taki manewr z Wenezuelą. Hugo Chavez chciał wystąpienia Wenezueli z MFW. Warunki przedstawione przez Fundusz były za trudne. Mimo że Hugo Chavez miał serce po właściwej stronie, wystąpienie z MFW było po prostu niemożliwe. Brytyjczycy mogą się spodziewać na przykład nagłego spadku wartości funta. Dotychczasowy spadek wartości funta nie był alarmujący, ale to się może zmienić w najbliższych tygodniach i to wpłynie na brytyjską opinię publiczną.

Z drugiej strony w mikroanalizie powinniśmy pamiętać, że Brytania jest małą wyspą. Francja czy Niemcy to duże kraje, a uchodźcy kierują się do dużych państw, które mogą zapewnić lepszy standard życia. Do wyboru w Europie jest Brytania, Francja, Niemcy i Belgia. Uchodźcy nie będą chcieli zostać w Grecji, a nie ma tak dużo wolnego miejsca w Wielkiej Brytanii i kraj ten już dzisiaj doświadcza nadmiaru nie-Brytyjczyków, którzy tam przyjechali, niektórzy legalnie, inni jako uchodźcy. Wynik referendum pokazał, że Brytyjczycy są już zmęczeni przyjmowaniem imigrantów, chcieli zatrzymać ten proces, chcieli odzyskać kompetencję do zadeklarowania "stop przyjmowaniu nowych imigrantów”.

Jeśli Brytyjczycy zakaszą rękawy, a są to ludzie bardzo wytrwali, będą mogli zawalczyć w sposób, jakiego zaniechali Grecy. Brytyjczycy są znani ze swojego temperamentu buldoga. Będą mogli zrewanżować się Unii Europejskiej właśnie w sprawie imigracji. Unia Europejska musi utrzymywać politykę otwartych drzwi, polegającą na możliwości podróżowania po całej Unii. Muszą utrzymywać taką politykę dla utrzymania atrakcyjności Unii dla uchodźców. Jeśli Brytania z sukcesem się wycofa z tej polityki to inne kraje, które mają ten sam problem, mogą również zadecydować o wycofaniu się z polityki nieograniczonego przyjmowania uchodźców.

Myślę, że najbliższe dni, tygodnie i miesiące pokażą interesujący scenariusz – z jednej strony Unia Europejska zrobi wszystko, aby Brytania nie wystąpiła z Unii, a z drugiej strony jest możliwość rewanżu brytyjskiego buldoga, takiego rewanżu, który był poza zasięgiem Grecji.

To była moja wstępna mikroanaliza. Jeśli chodzi o makroanalizę, to chyba eschatologia ma do zaoferowania najwięcej spośród dostępnych gałęzi wiedzy. Nasza eschatologia pochodząca z Koranu pozwala nam na wyodrębnienie trzech etapów, trzech części Wielkiego Cienia, mianowicie Pax Britannica jako systemu organizacji świata, potem Pax Americana i one nie nastąpiły przypadkowo. To etapy dziejów, mające doprowadzić do nadania Izraelowi statusu najważniejszego kraju na świecie, kiedy Antychryst objawi się w Jerozolimie i ogłosi Mesjaszem. To jest nasza (islamska) eschatologia i jest ona bardzo podobna do eschatologii chrześcijańskiej. Żydowska eschatologia jest oczywiście zupełnie inna, według Żydów Mesjasz nigdy nie przybył na ziemię, nadejdzie pierwszy raz. Jest ona skrajnie odmienna od eschatologii chrześcijańskiej czy islamskiej.

Uznajemy, że w tym momencie dziejów Pax Americana jest w stanie nieodwracalnego upadku. To makroanaliza. Nowy porządek zastąpi upadający Pax Americana i w mojej książce „Jerozolima w Koranie”, którą napisałem 14-15 lat temu, przedstawiam tezę, że następcą Pax Americana będzie Pax Judaica. Nowym rządzącym krajem świata stanie się Izrael.

Pax Britannica nie mógł nastąpić bez nadania funtowi brytyjskiemu statusu głównej waluty świata, a przejście z Pax Britannica do Pax Americana nie było możliwe bez zniszczenia tego statusu funta brytyjskiego i zastąpienia go przez amerykańskiego dolara. Dolar amerykański początkowo był wspierany umową z Bretton Woods (1944) i wymienialnością na złoto w stosunkach międzypaństwowych, a od 1971 roku dolar stał się petrodolarem.

Twierdzimy, że trzecia faza nie może nastąpić bez zastąpienia obecnego systemu monetarnego opartego na petrodolarze. Nie tylko dolar musi ustąpić, to samo dotyczy euro. Najważniejszym atutem Unii Europejskiej, dającym jej władzę na świecie jest właśnie euro. Długoterminowym skutkiem wyjścia Brytanii z Unii będzie upadek euro obok upadku amerykańskiego dolara. Nastąpi to w celu dania przestrzeni dla powstania nowego systemu monetarnego, będzie to jedna waluta dla całego świata i oczywiście będzie to waluta elektroniczna (cyfrowa) kontrolowana przez system bankowy podporządkowany europejskim Żydom, syjonistycznym Żydom.

Moja makroanaliza prowadzi do wniosku, że Brexit, nawet jeśli się powiedzie, doprowadzi do upadku obecnego systemu monetarnego i stworzenia nowego na całym świecie.

Morris:  A więc chodzi o upadek całej gospodarki, aby można było wprowadzić nową walutę cyfrową?

Szejk Hosein:  Tak, dokładnie tak. Nie tylko dolar musi upaść, lecz również euro.

Przetłumaczył: Metro

 

KOMENTARZE

 • @All
  „Nach dem Anschlag: Bangladesch zwischen China und den USA”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten – Veröffentlicht: 03.07.16 01:59 Uhr

  „Der Anschlag in Bangladesch triff das Land in einer schwierigen geopolitischen Lage: Die Regierung kooperiert vor allem militärisch eng mit China – sehr zu Missfallen der USA. Angeblich soll sich der IS zum Anschlag bekannt haben. Tatsächlich herrscht völlige Unklarheit über Täter und Hintermänner”.

  Tłum.: „Po zamachu: Bangladesz między Chinami a USA”

  Zamach w Bangladesz uderzył kraj w trudnej geopolitycznej sytuacji: rząd współpracuje militarnie ściśle przede wszystkim z Chinami – ku niezadowoleniu USA. Do ataku przyznało się rzekomo IS. Faktycznie jest pełna niejasność, jeśli chodzi o sprawców i popleczników”.
 • @
  Po wyjściu Wielkiej Brytanii - pochwalonym przez papieża Franciszka i kandydata na prezydenta USA Donalda Trump'a - sytuacja ekonomiczna w USA się lekko poprawiła i dollar zyskał na swojej mocy.
  Obecnie $1 = 4 zł, a było ok. 3 zł.

  Jeśli chodzi o "Pax Judaica", to istnieje ona od wielu lat, do czego Żydzi NIGDY się nie przyznają.
  Tradycyjne stanowisko żydowskie jest "to nie ja" i odnoszą sukcesy pociągając za sznurek z ukrycia. Zysk z takiej działalności jest podwójny: eliminuje gniew przeciw Izraelowi, oraz generuje potrzebny żydom "anty-semityzm".
 • @Zdzich 17:19:01
  Około 3 zł za dolara było już dość dawno.
  Żydowskie "to nie ja" - zysk podwójny. -
  --- Część ludzi wie lub czuje, kto jest ukryty. Szkoda, że jest tak mało tych wiedzących.
 • Nic sie nie stanie,nic
  Co w Europie bez Wielkiej Brytanii ?
  Czy W.B wyjdzie z Unii Europejskiej czy nie to i tak pozostanie w Europie, nawet szejk tego zmienić nie może.
  Jeśli chodzi o walutę i upadek euro czy dolara to przypomnę że w W.B zawsze walutą był funt. Natomiast upadek waluty jakim jest dolar wieszczono już zanim ta walutą powstała.Tak że nic nowego szejk nie powiedział.
  Czy szejk ma jakaś propozycje zamiany dolara na inną walutę. Może rubel.....transferowy. Mieliśmy już takowy z przelicznikiem wobec dolara jak 1-1.
  Ale tekst ciekawy.
  Pozdr.
 • Biedna Anglia.Do jakiego kontynentu bedzie teraz nalezec?
  Do Afryki ma najblizej. Trzeba bedzie podreczniki przepisywac i wszystkie wikipedie.Same klopoty.
 • @staszek kieliszek 21:50:07
  Same kłopoty.
  co une zrobiły
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Echa-Brexitu-Prof-Bogdan-Goralczyk-o-tym-co-czeka-Europe-i-dlaczego-z-niepokojem-patrza-na-nia-Chiny,wid,18404435,wiadomosc.html?ticaid=1174d5&_ticrsn=3
 • @Husky 21:26:17
  "Jeśli chodzi o walutę i upadek euro czy dolara to przypomnę że w W.B zawsze walutą był funt"
  i będzie , przy przeliczniku 1 funt= 1 rubel
 • @hamurabi 23:16:34
  ależ oczywiście że tak
  Ani na moment bym tego nie "podważył"
  Choć moim zdaniem bardziej sprawiedliwie byłoby 1-2
 • @Husky 21:26:17
  "Co w Europie bez Wielkiej Brytanii". -

  --- Tytuł ja ułożyłem, tym razem z trudem. Przez 'Europę' rozumiałem UE. Może wyszła tu jakaś niekonsekwencja.
  Pisze Pan: "Ale tekst ciekawy". - No tak, moją intencją było przedstawić analityka z kręgu muzułmanów, poważnego i szanowanego, który rozsądnie analizuje problemy Europy. Był czas, że film z jakimś idiotą, grożącym wycięciem białych, był ciągle wklejany, i można było mieć wrażenie, że muzułmanie o niczym innym nie myślą, tylko o zgwałceniu kobiet w Europie i wyrżnięciu białej rasy.
  Szejk Imran Hosein mieszka w Kuala Lumpur. Jest tam azjatycki Trybunał Stanu, który zaocznie skazał Tony Blaira, Georga Busha juniora i jego administrację za ludobójstwo w Iraku.
 • @staszek kieliszek 21:50:07
  "Biedna Anglia". -

  --- Taka biedna to ona nie jest. Powiem, że ciągle najbardziej przekonująca mnie analiza problemu, to obszerna wypowiedź Nikołaja Starikowa, który twierdzi, że Brexit jest ochroną W. Brytanii przed problemami, z którymi boryka się Europa.
 • @zygmuntbialas 23:51:22
  //Może wyszła tu jakaś niekonsekwencja.//
  nie no, oczywiście że tytuł był zrozumiały.
  No ale ja zawsze muszę wtrącić swoje trzy grosze
  Tak już mam 8-)))
 • @hamurabi 23:16:34 and @Husky 23:22:16
  "... i będzie , przy przeliczniku 1 funt= 1 rubel";
  "... bardziej sprawiedliwie byłoby 1-2".

  --- No zobaczymy...
  Osobiście unikam prognozowania, ale są określone zjawiska i trendy.
 • @Husky 23:57:55
  "... tytuł był zrozumiały". -

  --- Jeszcze Brexit nie jest do końca zrozumiały. Coś się stało, coś się dzieje, przedstawiliśmy tu na blogu bodajże trzy analizy, a każda jest inna.
  Czas pokaże, o co dokładnie idzie.

  Pozdrawiam.
 • Autor
  Wstapienie do jakiegos klubu moze wiazac sie z warunkami i negocjacjami-i to jest zrozumiale ale wystapienie z niego juz nie.
  W.Brytania moze rownie dobrze "wyjsc po angielsku" i trzasnac drzwiami a na pyszczenie Niemiec nastawic glowice nuklearne na Berlin i pokazac ze jednak to ona dysponuje bronia masowej zaglady a nie Niemcy(ktore powinny sluchac sie wojsk okupacyjnych np. Amerykanow i Brytyczykow a nie sie rzadzic w Europie.
 • @mac 01:14:29
  "W.Brytania moze rownie dobrze "wyjsc po angielsku" i trzasnac drzwiami". -

  --- Tak też to wygląda. Wielka Brytania jest silnym państwem i atak na nią jej nie grozi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej