Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie sądzę, aby opinia o gorącej przyjaźni Rosji i Izraela była prawdziwa, ponieważ Rosjanie nie są głupcami" - mówi szejk Imran Hosein.

Cztery dni temu przedstawiliśmy szejka Imrana Hoseina, wypowiadającego się w sprawie Brexitu: //zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/03/co-w-europie-bez-wielkiej-brytanii-03-07-2016/

Dziś dalszy ciąg rozmowy Morrisa z szejkiem Hoseinem, opowiadającym o Rosji, Izraelu i o problemach państw Bliskiego Wschodu:

https://www.youtube.com/watch?v=EcD-7wf-UqE

Morris:  Obserwuję polepszające się relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. Pisze o tym 'Sputnik', a także wiele osób publicznych. Na ile szejk się zgadza z tą obserwacją, jakie ten proces przyniesie konsekwencje, biorąc pod uwagę rosyjskie zaangażowanie w Syrii. Co szejk sądzi o działalności Rosji w Syrii?

Szejk Hosein:  Cieszę się, że zadałeś to pytanie, ponieważ wiele osób, w szczególności w świecie arabskim, tego nie rozumie. Obserwują oni sygnały o polepszających się relacjach pomiędzy Rosją a Izraelem, one nie są spójne z innym obrazem Rosji jako kraju, który nie poddaje się syjonistom.

Powinniśmy pamiętać, że społeczeństwo rosyjskie jest złożone, poszczególne grupy mają odmienne interesy. Jest tam bardzo wpływowa grupa syjonistów i są oni szczególnie dobrze reprezentowani w mediach. Ta właśnie grupa robi wszystko aby stworzyć wrażenie wśród opinii publicznej że Rosja jest wielkim przyjacielem Izraela. Nie sądzę, aby opinia o gorącej przyjaźni Rosji i Izraela była prawdziwa, ponieważ Rosjanie nie są głupcami.

 

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.07.2016.

 

Rosjanie wiedzą, że Izrael był aktywnie zaangażowany w przygotowanie gruzińskiej wojny z 2008 roku (ministrem "obrony” Gruzji był wówczas obywatel Gruzji i Izraela Dawid Kezeraszwili, https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawit_Kezeraszwili  - Rosja, która wyłoniła się z upadku Związku Radzieckiego i prezydentury Borysa Jelcyna, miała siły zbrojne w rozsypce. Wówczas Zachód użył Gruzji do przetestowania stanu armii Rosji. Izrael był po szyję umoczony w tej wojnie.

Rosja odpowiedziała godnie, że nie boi się prowokacji, nie zawaha się użyć sił zbrojnych dla obrony swoich interesów. Rosja użyła wojska, brygad czeczeńskich, muzułmanów, którzy obili gęby gruzińskiemu wojsku. Rosjanie nie są głupcami i doskonale wiedzą, co Izrael zrobił w 2008 roku i dali im odpowiednią lekcję. Rosjanie na poziomie relacji międzypaństwowych utrzymują poprawne, grzeczne stosunki z Izraelem, ale to nie znaczy, że Izrael jest rosyjskim sojusznikiem. Nie ma powodu, aby Rosja miała mieć wrogie stosunki z Izraelem.

Spójrz, w jaki sposób Rosja zareagowała na niezgrabne tureckie przeprosiny za zestrzelenie myśliwca. Rosyjska reakcja była bardzo jednoznaczna. Gdy Turcja zdecydowała się przeprosić, to nie ma już powodu dla zaniechania ustanowienia z Turcją przyjaznych stosunków. To jest bardzo dojrzała polityka zagraniczna, widać tutaj głęboką mądrość. Dlatego nie jestem zaskoczony, obserwując przyzwoite relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. To jednak nie czyni Rosji sojusznikiem Izraela.

Morris:  Jeśli chodzi o działanie Rosji w Syrii, o bombardowanie opozycji, czy jest to właściwa polityka?

Szejk Hosein:  Święty Prorok Mahomet (niech będzie błogosławiony!) przewidział, że na tym terenie, na północy Syrii i Iraku, wybuchnie wielka wojna. Możliwe więc, że dojdzie tam do eskalacji konfliktu, który doprowadzi do wywołania tej wielkiej wojny tam na północy Syrii. Rosjanie musieli interweniować w Syrii, nie mieli innego wyjścia. Rosja musiała to zrobić na tyle zgrabnie, aby zaakceptowała to rosyjska opinia publiczna. To się udało. Rosjanie zadziałali bardzo mądzree, bardzo inteligentnie i potrafili bardzo szybko zniszczyć misterną grę Zachodu.

 

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie - 06.07.2016.

Rosyjskie samoloty w Syrii

Jak dotąd każdy krok Rosji w Syrii był bardzo inteligentny i muszę uklęknąć w podziwie dla dojrzałości i mądrości rosyjskiej polityki zagranicznej. Sam sporo się dowiedziałem o polityce zagranicznej, obserwując pracę ministra Ławrowa oraz działalność Putina (szejk Hosein był dyplomatą w Pakistanie i w Trynidadzie-Tobago).

Nie sądzę, aby Rosja obawiała się kontynuować tak inteligentną politykę zagraniczną. Oni nie mogą pozwolić Państwu Islamskiemu (ISIS) na destabilizowanie Rosji. Właśnie teraz (w Syrii) oni grają z Państwem Islamskim. Po zmuszeniu tureckiego rządu do przeprosin za zestrzelenie samolotu Rosja odbudowuje normalne stosunki z Turcją i ma silną pozycję w regionie, ponieważ Turcja nie będzie chciała ponownie zaogniać relacji z Rosją, nie będzie chciała znowu okazać się głupcem. Turcja już okazała się wielkim głupcem, bo wcześniej zadeklarowała, że nigdy nie przeprosi Rosji, a jednak przeprosiła.

Myślę, że rosyjska polityka zagraniczna w Syrii jest dobrze prowadzona i będzie kontynuowana w ten sam sposób, dopóki Zachód się nie zmęczy i nie przeprowadzi jakiejś prowokacji (operacji fałszywej flagi) w celu wywołania wielkiej wojny.

* * *

https://www.youtube.com/watch?v=ZN7jh_MaHWM

Morris:  Nieodległa od sytuacji w Syrii jest rywalizacja pomiędzy Arabią Saudyjską a Iranem. Te państwa prowadzą wojny przez pośredników (proxy wars) w wielu miejscach: w Iraku, Syrii, Libanie, Jemenie, pewnie więcej. Do czego to doprowadzi? Czy świat islamski się nie rozpada?

Szejk Hosein:  Nie uważam Arabii Saudyjskiej za część mojego świata islamskiego. Ci, którzy nie potrafią patrzeć i nie szukają wskazówek w Koranie, mogą uznać reżim saudyjski za część świata muzułmańskiego. Ja - nie (Saudowie są krypto-żydami). Koran jest bardzo klarowny i czytelny, i ci, którzy mnie słuchają i czytają moją eschatologię, wiedzą, że Koran mówi o przymierzu chrześcijańsko-żydowskim. Koran przewiduje wydarzenia, które mają dopiero nastąpić. Ten sojusz judeochrześcijański został zawarty i Koran zakazuje muzułmanom sprzymierzyć się z judeochrześcijanami. Sojusz judeochrześcijański kontroluje władzę w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu, Bonn (Berlinie), NATO jest jego wojskowym narzędziem i Saudowie są częścią tego sojuszu. Saudowie są ich pucybutami.

Koran mówi bardzo wyraźnie, że ci muzułmanie, którzy sprzymierzą się z nimi (judeochrześcijanami) i polecą do Waszyngtonu, aby pograć w golfa z Barackiem Obamą, wystawiają się poza nawias świata islamskiego, w ten sposób opuszczają świat muzułmański. Więc jeśli Saudowie walczą z Iranem, to nie jest to symptom podziałów w świecie islamskim. Saudowie nie należą już do świata islamu, ludzie mieszkający w Arabii Saudyjskiej – tak, ale rządzący reżim już nie.

Myślę, że reżim saudyjski prowadzi z upoważnienia NATO - jako pełnomocnik syjonistów - politykę wobec Iranu. Główny mózg, który chce nadać Izraelowi status rządzącego państwa na świecie, musi sprowokować islamską wojnę domową, wojnę pomiędzy szyitami a sunnitami. Wojna ta, jeśli wybuchnie, oczywiście zaprezentuje islam z najgorszej strony i bardzo osłabi świat muzułmański w jego oporze przeciwko izraelskiej agresji. Saudowie właśnie rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej, robią wszystko aby tą wojnę wywołać.

Irańczycy nie byli zadowoleni gdy powiedziałem, że tak długo jak szach rządził Iranem, wojna szyicko-sunnicka była niemożliwa. W celu wywołania tej wojny w czasach ostatecznych koniecznym było pozbycie się szacha i zastąpienie go reżimem szyickim. Dlaczego Zachód publicznie protestował przeciwko rewolucji irańskiej, a po cichu ją radośnie witał? - Przecież właśnie tak było.

To, co dzisiaj robią Saudowie, to rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej i prawdopodobnie im się powiedzie. To się może udać, jeśli Saudowie czy syjoniści zrobią coś, co sprowokuje Iran do zaatakowania Półwyspu Arabskiego. Co to może być? - Na przykład izraelski atak na irańskie instalacje nuklearne i irańska odpowiedź w postaci ataku na Bahrain. Cokolwiek w tym rodzaju. Jeśli Iran przekroczy wody Zatoki Perskiej będziemy mieli wojnę szyicko-sunnicką.

Musisz zrozumieć politykę zagraniczną Saudów w odniesieniu do Iranu w kontekście tego długoterminowego celu, wywołania wojny szyicko-sunnickiej wśród muzułmanów. Zrozumiałem tę politykę i robię dokładnie odwrotnie. Teraz nadszedł bardzo ważny moment, kiedy powinniśmy budować solidarność pomiędzy szyitami i sunnitami.

* * *

Rzekomy organizator ostatnich ataków terrorystycznych w Konstantynopolu (Stambuł), Ahmed Czatajew, był agentem gruzińskich służb specjalnych za prezydentury Saakaszwilego - informuje portal katehon.com. - Oświadczenie o tej treści złożył przewodniczący parlamentarnego komitetu obrony i narodowego bezpieczeństwa, Irakli Sesiaszwili. Twierdzi on, że terrorysta działał zgodnie z poufnymi poleceniami strony gruzińskiej.

 

Zobacz obraz na Twitterze
 
Port Lotniczy Atatürka po zamachu
.

Gruziński ślad - Ta informacja pośrednio potwierdza przypuszczenie, że zachodnie służby szpiegowskie stoją za atakiem terrorystycznym w Stambule. Za prezydentury Saakaszwilego gruzińskie służby bezpieczeństwa były używane przez Zachód (głównie Amerykanów) dla prowadzenia antyrosyjskiej działalności szpiegowskiej. Jedną z funkcji gruzińskich służb specjalnych była współpraca z narodami północnego Kaukazu. W szczególności Gruzja wspierała czeczeńskich terrorystów i separatystyczny projekt Wielkiej Czerkiesji.

Ślad ukraiński  - Wcześniej pojawiły się informacje, że terrorysta, który cały czas był poszukiwany w Rosji, cieszył się wsparciem i patronatem Walentyna Naływajczenko https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82entyn_Na%C5%82ywajczenko  - agenta CIA, kierującego Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy w latach 2006-10 oraz 2014-15. Naływajczenko także nadzorował powstanie neonazistowskiego Prawego Sektora, który działał na zapleczu ukraińskiego Majdanu w 2014 roku. Lider Prawego Sektora, Dmitro Jarosz https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Jarosz  - pracował jako asystent Naływajczenko podczas jego pracy posła do Rady Najwyższej (Werchownej Rady).

Ręka Waszyngtonu  - Ta informacja wskazuje na bliskie powiązania pomiędzy nacjonalistami, siecią islamskich terrorystów a siecią zachodnich służb specjalnych i ich agentów, takich jak służby specjalne z Europy Wschodniej. Atak terrorystyczny na Port Lotniczy Atatürka był zorganizowany przez ludzi zamieszanych w antyrosyjską działalność, co potwierdza hipotezę że amerykańskie służby stoją za zamachem. Wybuchy były ostrzeżeniem dla Turcji przed ociepleniem stosunków z Rosją //katehon.com/agenda/attacks-constantinople-american-footprint-all-more-obvious

Przetłumaczył: Metro

 

KOMENTARZE

 • @All
  Z powyższą notką łączy się wpis – tłumaczenie:

  ~Metro, 4 lipca 2016 o 21:56

  http://katehon.com/article/turkey-gathers-allies-against-us-threat

  Yunus Soner

  Prezydent Erdogan zadecydował o przeproszeniu prezydenta Putina za zestrzelenie rosyjskiego samolotu Su-24 na syryjskim niebie ponieważ obecnie Turcja znajduje się w ostrym konflikcie z USA. Stany Zjednoczone domagają nie tylko podziału Iraku i Syrii ale również podziału Turcji. Logiczne więc że jeśli ma się Amerykę jako przeciwnika, potrzebni są sprzymierzeńcy wśród sąsiadów. Rosja jest okrążona siłami NATO dowodzonymi przez USA. Znaleźliśmy się (Turcja i Rosja) po tej samej stronie.

  To jest kluczowe wyjaśnienie zachowania prezydenta Erdogana. Oczywiście stoją za tym również wzajemne korzyści ekonomiczne. Ponad wszystkim znajduje się konieczność utrzymania jedności państwa, która nakazuje Turcji poszukiwania porozumienia z Rosją i innymi sąsiadami takimi jak Iran, Irak i Syria. To bieżący imperatyw dla Turcji.

  Stanowisko tureckie powinno zmienić się błyskawicznie. My, Partia Patriotyczna, działamy w celu rozwinięcia stosunków z rządami z Ankary i Damaszku. Najważniejszą rzeczą jest wspólna walka ze wszelkimi grupami terrorystycznymi.

  Media deklarują że niektórzy terroryści z Portu Lotniczego Atatürka są Czeczenami. Ten atak był amerykańską odpowiedzią na zbliżenie pomiędzy Turcją i Rosją. Ponadto nie powinno być zaskoczeniem użycie do ataku ludzi urodzonych na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ten atak był aktem sabotażu.

  Atak terrorystyczny spowodował przeciwną reakcję zarówno w Moskwie jak i w Ankarze. Rezultatem jest silna potrzeba zacieśnienia współpracy. Koniecznością jest ścisła współpraca w celu zwalczenia terroryzmu. Mamy nadzieję na nawiązanie takiej współpracy pomiędzy Turcją i Rosją.

  Współpraca ta będzie skoncentrowana na zachowaniu unitarności Syrii i pomocy w odzyskaniu kontroli nad terytorium przez syryjski rząd. Ponadto pracujemy nad rozwojem nowej świadomości sytuacji w Turcji. Turcja widzi teraz że Rosja, Iran, Irak i Syria stoją po tej samej stronie. Po przeciwnej stronie znajdują się Stany Zjednoczone które chcą przekształcić Syrię w federację tak jak to zrobiły z Irakiem.

  Rozmowy w sprawie Syrii rozpoczną się niebawem. Ponadto mogą zostać podjęte kroki przeciwko grupom terrorystycznym działającym w Turcji, które pogarszają relacje Turcji z Rosją.

  * * *

  zygmunt.bialas, 5 lipca 2016 o 10:41

  Oryginalny tekst zawiera też film, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=VCAd9YlsF_w
 • Po wygranych wyborach w USA
  chazar-ejki Clinton dojdzie do realizacji zadań na Bliskim wschodzie.Zapewne "zbliżenie" FR i Turcji spowodowało ,że syjoniści z Polin nie wysłali jeszcze F-16 i tzw. komponentu.
 • @kfakfa 08:13:09
  "Po wygranych wyborach w USA chazar-ejki Clinton dojdzie do realizacji zadań na Bliskim wschodzie". -

  --- Jaki to przyjmie obrót? - Jestem przekonany, że zwycięży legalny rząd prezydenta Asada.
 • Bardzo dobry wywiad. Wiele kwesti pasuje do tego co dzieje się w Europie
  w Europie

  Proszę zwrócić uwagę na słowa szejka Hoseina:

  " Główny mózg, który chce nadać Izraelowi status rządzącego państwa na świecie, musi sprowokować islamską wojnę domową, wojnę pomiędzy szyitami a sunnitami...... " i dalej "..... Zrozumiałem tę politykę i robię dokładnie odwrotnie. Teraz nadszedł bardzo ważny moment, kiedy powinniśmy budować solidarność pomiędzy szyitami i sunnitami."

  Dla Polaków priorytetem, też jest Solidarność16, nie możemy pozwolić podzielić narodu.

  Za wszelką cenę nie dać się sprowokować do wojny.

  Te dwa cele są kluczowe, w imię tych celi należy się integrować by mieć siły się przeciwstawić żydoamerykańskim globalistą.

  Nawet kwestie gospodarki nie są tak ważne jak konsolidacja narodu. W imię jej powinniśmy na ten czas zawiesić wszelkie antagonizmy.
  Jeżeli ktoś nie jest wstanie wybaczać, niech wróci do swoich żali, ale dopiero jak minie niebezpieczeństwo. To nie jest zdrada własnego światopoglądu i ideałów, to potrzeba chwili dla dobra Polski, to przejaw dojrzałego patriotyzmu.
 • @All (II)
  Z BLOG.PL:

  "~dron67, 6 lipca 2016 o 12:30

  Ten film z 1968 r. wyemitowany był w Polsce tylko jeden raz! Rozpowszechniajcie gdzie się tylko da.

  Bo tylko prawda wyzwala.
  https://www.youtube.com/watch?v=eFSh_J6gLMU

  * * *

  zygmunt.bialas, 6 lipca 2016 o 22:06

  „Bo tylko prawda wyzwala”. -

  — Na temat ratowania żydów w czasie okupacji wyraziliśmy z inż. K. Cierpiszem swoje zdanie m.in. w powyższej notce:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/117931,polacy-nie-mieli-obowiazku-ratowania-zydow
 • @Fischer 22:12:24
  "Bardzo dobry wywiad". -
  --- Tak, szejk Imran Hosein jest świetnym analitykiem.

  Pisze Pan dalej o nas: "Nawet kwestie gospodarki nie są tak ważne jak konsolidacja narodu". -
  --- Przyznam, że nie za bardzo to widzę. Bo za ideą musi stać jakiś mądry przywódca czy partia. Wokół kogo się konsolidować? Ci liczący się optują za wojną, a ci, którzy czują pismo nosem, są nieliczni.
 • @zygmuntbialas 23:22:54
  1/ W kwestia gospodarki to trzeba jak najszybciej wyrwać złoto polskie zdeponowane w bankach Londyńskich należących do żydomasonów.

  Ponieważ jest wysoce prawdopodobny krach finansowy w imperium Rothschildów i Rocefelerów, jeżeli dolara padnie do wartości śmieciowych, jak marki w latach 20-tych zadłużenie Polski nie musi wyglądać tak źle.

  Warunkiem żeby wyjść tego cało należy rezerwy walutowe w euro i dolarach przebukować na inne waluty np jeny czy ruble. Te waluty mają najmocniejsze zabezpieczenie w złocie, są wymienialne. Dziś są na rynkach jeszcze stosunkowo tanie, jednak tak jak dolar będzie szybko tracił na wartości, tak szybko jen i rubel zyska. Można też dolary i euro inwestować na rynkach wschodnich w obecnie tworzone wielkie programy, jak np kolej trans azjatycka. Lub kupić surowce takie jak platyna, nikiel, wanad, wolfram, jest to adekwatne do rezerwy w złocie.
  Polska ma zbyt duże rezerwy dolarowe, rezerwy tylko winny zabezpieczać potrzeby importowe i pewne operacje bankowe.

  Ale wszyscy ministrowie finansów, są wyrobnikami Bilderbergu. I wywiozą każdą tone złota do żydomasonów, i zaciągną każde zobowiązanie w dolarach. :-(

  Kto tych durni nakłonił do wywiezienia ponad 100 ton złota do żydowskich banków. Czy sami nie potrafimy już nawet upilnować swojego złota, to żydzi muszą nam je pilnować ?

  Polska musi drukować swoje pieniądze, ale tylko pod duże inwestycje. Gdzie wydrukowane pieniądze będą miały pokrycie w wytworzonym za te pieniądze majątku narodowym. Elektrownie atomowe, linie energetyczne, nowoczesne zakłady produkcyjne. Wydrukowane pieniądze zwrócą się z odsetkami. Odsetki są zyskiem, a resztę zależnie od kondycji systemu bankowego i gospodarki można nawet wycofać z obiegu. No i inwestycja będzie przynosić zysk i da zatrudnienie.

  2/ odnośnie frazy:

  "Ci liczący się optują za wojną, a ci, którzy czują pismo nosem, są nieliczni."

  Tych nielicznych będzie coraz więcej, świadomość społeczna od pewnego momentu niezadowolenia ruszy po skali wykładniczej. Trzeba uświadamiać innych, wskazywać zagrożenia, piętnować, zdrajców, a najważniejsze to nie dać się prowadzić na sznurku przez globalistów. Nie pozwolić im na wdrażanie swojego planu. To pozwoli nam zyskać trochę na czasie.

  3/ Ważne by zmienić komunikacje medialną, internet w tej formie jaką reprezentują fora patriotyczno- narodowe jest mało efektywny.

  Na przykład tę stronę regularnie odwiedzi około setki blogerów, zajrzą kilkanaście razy dziennie w komentarze gdzie biorą udział w dyskusji.
  Ci sami blogierzy przeczytają pozostałe wątki zamieszczone dziś na stronie neonu. Są znani z swoich powtarzających nicków, ale to tylko garstka ludzi pozytywnie myślących.
  75% z tej setki blogierów ma wysoką świadomość polityczną i niczego im nie trzeba wskazywać. Więc faktycznie piszemy w małej społeczności.

  Na dodatek w każdej chwili Pan Zbyszek czy Antoni może wyłączyć serwer w ramach ustawy antyterrorystycznej.

  System komunikowania ze społeczeństwem musi być przeorganizowany i wielokanałowy. Są obecnie takie możliwości i gdy będzie pora trzeba będzie o tym pisać.

  Np z całym sercem jestem z protestami "Zmiany" przeciwko bazom NATO w Polsce. Jednak w Łodzi wyszło jak wyszło. Komunikat w Internecie to za mało. Należało napisać artykuł sponsorowany na temat zagrożeń wynikających z tarczy i ogłosić apel zachęcający do udziału w demonstracji. Wykupuje się pół szpalty w jakiejś lokalnej gazecie i klient zamieszcza tam sobie co mu się podoba.

  Jest wiele technik by rozruszać tłum.

  Jeżeli "Zmiana" potrzebuje kasy, niech założy fundacje i członkowie zadeklarują odpis ze swojego podatku rocznego na cele utworzonej fundacji. Fundacja może np mieć charakter patriotyczny, tym samym może wspierać ruch patriotyczny.
 • @Fischer 01:22:48
  Ma pan duzo racji, gdy chodzi o to, co powinno sie stac.
  Niestety, Polacy obiema rekami podpisali sie pod zmiana systemu panstwa , bo im sie globalistyczna nazwa spodobala.
  Jakie to piekne: wspolnymi silami poruszymy z posad ... podstawe panstwa polskiego.

  Zburzylismy dokladnie wszystko, co nasi rodzice z takim trudem odbudowali po wojnie. Oskarzylismy naszych rodzicow i dziadkow o komunizm.
  Zuzylismy wszystkie sily i srodki na zabicie ducha narodowego i materialu gospodarczego kraju. Wypedzilismy miliony wykwalifikowanych Polakow z kraju. Wpuscilismy do kraju pijanych wladza bandziorow.
  Do jakiego stopnia zostalismy spodleni, niech swiadczy fakt, ze znajduja sie jeszcze tacy moralisci w Polsce, ktorzy wypisuja i namawiaja do podpisania zupelnie debilowatych petycji o byle co: skrobanki, sierotki w Nigerii, i ciemiezone kobiety w Afryce...

  Nie bylo ani jednej petycji do miedzynarodowego wydzialu sprawiedliwosci w sprawie smierci Ratajczaka, Lepera, gen. Petelickiego i paru innych.
  Byla ... petycja do Obamy w sprawie katastrofy smolenskiej... napisana taka angielszczyzna, ze uczen po pierwszej lekcji lnauki j. angielskiego by lepsza napisal. Wstyd na caly swiat! A i tak nie wiadomo bylo o co chodzi.Zdaje sie, ze chodzilo o to, zeby Obama udowodnil, ze to Putin odpowiada za te katastrofe.
  Obama nam pokazal dwa palce. Sami maja klopot z wyjasnieniem 9/11.

  Upadlismy tak nisko, ze mozemy domagac sie poparcia tylko dla zbrodniarzy: Chodorkowskiego, psychopatki Sawczenko.
  Ile w Polsce bylo awantury o podwojnego agenta rosyjsko-angielskiego Litwinienko, ktorego skazali w Anglii jak sie okazalo, ze bral forse rowniez od Rosjan.
  My tylko takich popieramy.
  A tym, ktorzy nas i naszych rodzicow uwolnili z obozow koncentracyjnych, burzymy pomniki historii, ktore postawili nasi rodzice..
  Bo mamy zabic pamiec o dziejach naszych rodzicow..
  My, kanibale polityczni.

  Kto oglosi protest w sprawie aresztowania Mateusza Piskorskiego?

  Uczyli nas juz starozytni, ze narod moze przezyc swoich glupkow, i ambitnych blaznow. Ale zaden narod nie wygra walki ze zdrada z wewnatrz narodu.
  Bo wrog z zewnatrz, ktory stoi u bram i sam sie przedstawia: Ma swoje sztandary i oglasza oblezenie miasta. .
  A zdrajca porusza sie swobodnie wsrod murow miasta i urzadza parszywe szeptanki w parkach i alejkach, ktore sa slyszalne w kuluarach i kolach rzadowych. Bo zdrajca nie wyglada na zdrajce: mowi tym samym jezykiem co jego ofiary; bez obcych nalecialosci; bardzo sie upodabnia do ofiary; nasladuje jej gesty i sposob mowienia, uzywa argumentow, ktore trafiaja do glebi duszy obywateli. Niszczy ducha narodu, dziala w ukryciu i dziala podstepnie nocami oslabiajac filary miasta, zatruwa polityczne cialo narodu do takiego stanu, ze chory nie jest w stanie wyzdrowiec.
  Morderca nie jest tak grozny jak zdrajca, ktory przynosi zaraze calemu miastu..
  Marek Tuliusz Cyceron

  “A nation can survive its fools, and even the ambitious. But it cannot survive treason from within. An enemy at the gates is less formidable, for he is known and carries his banner openly. But the traitor moves amongst those within the gate freely, his sly whispers rustling through all the alleys, heard in the very halls of government itself. For the traitor appears not a traitor; he speaks in accents familiar to his victims, and he wears their face and their arguments, he appeals to the baseness that lies deep in the hearts of all men. He rots the soul of a nation, he works secretly and unknown in the night to undermine the pillars of the city, he infects the body politic so that it can no longer resist. A murderer is less to fear. The traitor is the plague.”
  –Marcus Tullius Cicero
  ***********************************************************
  ‫חסידים שרים את ההמנון הפולני - Polish anthem‬‎ -

  http://www.youtube.com/watch?v=oyTV092wuf0&feature=player_embedded
 • @Tiamat 04:46:39
  Twoje liczne oskarżenia wobec Polaków za ostatnie 25 lat są tak samo bezsensowne jak oskarżanie Rosjan o zbrodnie dokonane przez ZSRR.

  "Upadlismy tak nisko, ze mozemy domagac sie poparcia tylko dla zbrodniarzy: Chodorkowskiego, psychopatki Sawczenko.
  Ile w Polsce bylo awantury o podwojnego agenta rosyjsko-angielskiego Litwinienko, ktorego skazali w Anglii jak sie okazalo, ze bral forse rowniez od Rosjan.
  My tylko takich popieramy.
  A tym, ktorzy nas i naszych rodzicow uwolnili z obozow koncentracyjnych, burzymy pomniki historii, ktore postawili nasi rodzice..
  Bo mamy zabic pamiec o dziejach naszych rodzicow..
  My, kanibale polityczni."

  My czy marionetki reprezentujące Polskę?
 • @Sukarno 06:41:06
  /My czy marionetki reprezentujące Polskę?/

  Odpowiedź na tak postawione pytanie może dać tylko wiktymologia.To taka nauka o tym co wpływa na to że ofiara staje się ofiarą .
  Ale wracajmy do tematu:dwa dni temu w wyniku zamachu terrorystycznego zginęło 115 (Al Jazira podaje 172) osób.(na razie, bo sporo hospitalizowanych walczy o życie osób ) http://www.foxnews.com/world/2016/07/03/at-least-78-killed-160-others-wounded-in-baghdad-car-bombing-isis-claims-responsibility.html
  Jak na ironię jakaś komisja poczyniła szokujące że niby wojna była bezzasadna W każdym razie jest ok,Toni Blair przeprasza http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/w-brytania-blair-przeprasza-za-wojne-w-iraku/r66sd0
  a że nie ma już Iraku za to jest ISIS,że około 1.5 milionów ludzi straciło życie to inna sprawa.
 • @Fischer 01:22:48
  Pisze Pan: "... trzeba jak najszybciej wyrwać złoto polskie zdeponowane w bankach Londyńskich należących do żydomasonów. (...) Polska musi drukować swoje pieniądze,...", itd. -

  --- Gdyby to było możliwe, to byłyby śmiałe próby zmian. Minęło już ponad 25 lat, a jest coraz gorzej. Zaczyna być fatalnie. Dokucza się tym, którzy się buntują, a w określonych sytuacjach likwiduje.
 • @Tiamat 04:46:39
  Pisze Pani m.in.: "...zaden narod nie wygra walki ze zdrada z wewnatrz narodu". -

  --- Ujęła Pani istotę rzeczy. Dodam: ta 'zdrada z wewnątrz' ma swoje zewnętrzne wsparcie; bez tego wsparcia byłyby jakieś widoki.
 • @Sukarno 06:41:06
  Panie Sukarno, czy to pan pisal o Indonezji? Bo tak mi sie porownanie nasunelo o tym co pan pisal o Indonezji, a tym co ma pan do powiedzenia na temat Polski..

  Anglicy aktualnie rozliczaja Tony Blaira za zbrodnie w Iraku, gdzie Polacy byli tez pierwsi, bo uwierzyli, ze jak zburzymy Irak - to dostaniemy w nagrode kontrakty Halliburtona na odbudowe Iraku. Nie dostalismy w nagrode za mordowanie cudzych dzieci ani jednego kontraktu, bo jestesmy slugusami na posylki. Dlatego slugusom wizy do USA tez sie nie naleza.
  No i za te nasze wysilki w niszczeniu cudzych narodow nawet NIE DOSTALISMY WIZ!!, ktore nam obiecali.

  Polacy polecieli mordowac Serbow.
  Co Polakom zrobily serbskie dzieci?? Co w ogole Serbowie zrobili Polakom, ze do tej pory , juz 16, lat polskie wojsko i polska policja BEZPRAWNIE okupuja serbskie Kosowo?????

  Jesli marionetki reprezentuja Polske- to bardzo dobrze swiadczy to o marionetkach - ale paskudnie o Polsce.

  Pozwalamy w naszym imieniu mordowac cudze dzieci?
  Panie Sukarno, czy pan nie ma ludzkich uczuc?
  Przeciez my sie zachowujemy jak ISIS !!!!

  Polskie wojsko w tzw. niekomunistycznej, demokratycznej Polsce bierze udzial w kazdej inwazji na suwerenne kraje.

  Czy my nie pamietamy II wojny swiatowej, kiedy na nas najezdzali i bombardowali nasze miasta?

  Czy Polacy razem z innymi narodami nie przyrzekali po wojnie: NIGDY WIECEJ?
  Jaka tesknota nas pognala do Mali i Czadu?? Do Libii za zburzenie, ktorej tez mielismy obiecane zlote gory... wiz do USA. (Przypomina to troche Turcje)
  Przeciez Polska nie ma absolutnie zadnego interesu w mordowaniu Tuaregow!!! CO NAS OBCHODZA TUAREGOWIE?

  Bardzo sluszne jest pana porownanie do ZSRR.
  Pan moze nie pamieta, ale ja pamietam.
  ZADEN polski zolnierz nie polecialby mordowac Afganow dla Rosji.
  Ale dla Amerykanow zgodzilismy sie nawet na torturowanie zupelnie niewinnych obywateli obcych panstw w amerykanskich wiezieniach na terenie Polski!!!
  My marionetki, czy polityczne zombi?

  Czy to znaczy , ze za tzw. okupacji sowieckiej Polska byla jednak niepodleglym krajem i nie rzadzily nia "marionetki". Na co jeszcze pozwolimy tym marionetkom, ktore regularnie wybieramy do rzadu?
  Gdzie sie konczy bezwlad polskiej mysli politycznej a zaczyna sie zaakceptpwana przez Polakow tyrania i masowe morderstwa?

  Niemcy w Norymbergii gadali dokladnie to samo: "to nie my. Mysmy o tym nie wiedzieli".

  Jaki Polak, polski zolnierz za czasow socjalizmu realnego (ateistycznego) zgodzilby sie leciec az na Haiti zeby mordowac katolikow??

  Mam pare pytan:
  Jak to robia Czesi, Slowacy czy Bialorusini, ze nie daja sie rzadzic marionetkom??
  Jak to robia Czesi, Slowacy czy Wegrzy, ze nie zgodzili sie brac udzial w rozwalaniu Jugoslawii?
  Jak to sie dzieje, ze pan Duda wygral wybory po rozmowach w Knesecie, ktory obradowal w Krakowie? kto na niego glosowal? lesne duszki?
  Kto w Polsce glosowal na uczestnika obrad Knesetu do polskiego parlamentu?
  Jak to sie dzieje, ze w 70 lat po wojnie z hitlerowcami - popieramy hitlerowskie popluczyny na Ukrainie?

  Czy nas nigdy nie stac na rachunek sumienia?
  W jaki sposob usprawiedliwia pan rozpacz matek, wdow i sierot w tych wszystkich krajach, ktore pomagamy podbijac w imie demokracji zachodniej?
  W jaki sposob wytlumaczy pan, ze popierane przez Polakow Kosowo jest centrum zbrodni w Europie? A dzieci serbskie zabijane na nerki dla zachodnich 'demokratow".
  Przeciez tlumaczenie zbrodni jest rowniez przestepstwem bo to znaczy , ze musimy sie zgodzic na to co nam noblista wywalczyl. Nie zwalajmy wszystkiego na oplaconego nobliste. Caly narod go popieral i wybral na wodza. Dwukrotnie.

  Co wywlaczyslismy w Jugoslawii?
  Pani Madeleine Albright jest teraz wlascicielka Kosowa a polska policja broni jej bezpieczenstwa. M. Albright za czasoe rozwalki Jugoslawii byla ministrem spraw zagranicznych USA (Sekretarzem Stanu)

  I kiedy w BARDZO TERAZ SLAWNYM wywiadzie , dziennikarka zapytala te pania Albright, czy to prawda ze Zachod wymordowal ponad pol miliona dzieci w Iraku, pani Albright, masowy morderca i serbskich dzieci odpowiedziala: "To byl trudny wybor ale warto bylo!"
  Madeleine Albright byla uratowana przez Serbow i przechowywana wraz z cala swoja rodzina zydowska w Serbii przez cala okupacje.
  Wiec dalej mam pytanie: Kogo my popieramy?

  https://www.youtube.com/watch?v=FbIX1CP9qr4

  Poparlismy fajerwerki Clintona w Jugoslawii:

  https://www.youtube.com/watch?v=NGMnojYvaVc
 • @Sukarno 06:41:06
  Pisze Tiamat: ""Upadlismy tak nisko,... (...) My, kanibale polityczni".
  Pyta Pan Tiamat: "My czy marionetki reprezentujące Polskę?". -

  --- Czy da się wszystko zwalić na elytę?
 • @ikulalibal 08:15:20
  "Toni Blair przeprasza...". -

  --- Prawdziwie ty przeprosiłby, gdyby pojechał do Kuala Lumpur, w którym to mieście Trybunał Stanu uznał go (między innymi) winnym zbrodni ludobójstwa i wydał zaocznie wyrok.
 • @zygmuntbialas 10:22:49
  Kuala Lumpur.... Kuala Lumpur...? a to przypadkiem nie stolica Malezji którą ostatnio prześladuje jakiś "samolotowy" pech?
 • @zygmuntbialas 10:02:47
  Pisze Pan:

  " Dokucza się tym, którzy się buntują, a w określonych sytuacjach likwiduje."

  Gdy władza zacznie zamykać patriotów za poglądy polityczne będzie już przegrana. Dziś szykanowanych jest kilku, ale wszystkich się nie da zamknąć, będzie o tym głośno nie tylko w Polsce, ale w Europie. Prawo i Sprawiedliwość udowodni tym samym gdzie mają prawo, demokrację, patriotów, dobro Polski i kościoła. To będzie koniec dla ich elektoratu. To w elektoracie PIS-u skupiły się ruchy patriotyczne i katolickie.

  Aż dziw że kościół jeszcze milczy. Polityka wewnętrzna kościoła jest bardzo złożona, władza tam też kierowana jest przez loże masońskie. Jezuici zawsze rywalizowali o wpływy i władze nad światem z iluminatami amerykańskimi (rytu szkockiego, później nowojorskiego).
  Przecież jednym z celów głównych globalistów obok niszczenia państwowości, jest niszczenie religii w szczególności katolickiej.
  To są cele programowe iluminatów żydowskich !
 • @zygmuntbialas 10:08:05
  Ja to lubie pobierac nauki ze starozytnosci.

  Mimo wszystko nasuwa mi sie porownanie nie tylko z Cyceronem ale i z Biblia. Chodzi mi o zdobycie Jerycho.

  Mianowicie Jozue wyslal szpiegow do Jerycho (Ksiega Jozuego, Rozdzial II).
  Szpiedzy znalezli schoronienie " u niewiasty wszetecznej, ktorej imie Rachab".
  Rachab ukryla tych szpiegow na dachu przed poscigiem. I tak szpiedzy dostali sie do miasta i po zamknieciu bram grasowali w Jerycho i szpiegowali.

  "A Jerycho bylo zamknione, i opatrzone przed synami Izraelskimi i nikt z niego nie wychodzil ani do niego nie wchodzil". ( Jozue 4.5 Rozdzial VI)

  Ladacznica Racheb dyskretnie otworzyla bramy miasta armii Jozuego.

  17. (Jozue do ludu:) Zburzymy to miasto "I niech bedzie to miasto przeklenstwem Panu , ono , i wszystko co w niem jest ( z wyjatkiem ladacznicy Rachab i jej bliskich) - "Tylko Rachab wszetecznica zywo zostanie ona, i wszyscy , ktorzy z nia sa. ; gdyz utaila szpiegow , ktore mysmy poslali".
  I tak sie stalo. W miescie zostala ladacznica i jej pokolenie.

  Naturalnie, ze to nie ma nic wspolnego z polskimi "elytami".
  I wszelkie porownanie do wspolczesnej Polski jest zupelnie przypadkowe.
 • @ikulalibal 11:26:39
  "Kuala Lumpur...? a to przypadkiem...". -

  --- Tak. To jest to Kuala Lumpur.
  Zebrałem kiedyś informacje w notce, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/117082,wyroki-trybunalu-zbrodni-wojennych-w-kuala-lumpur
 • @Fischer 11:44:29
  "Dziś szykanowanych jest kilku, ale wszystkich się nie da zamknąć,...". -

  --- Tak, ma Pan tu rację. Jeśli ja wyrażam jakieś wątpliwości, to tylko dlatego, iż wiem, pisząc przez dwa lata relacje z Donbasu, że wolności nie kupi się za 2 złote. Dziś wygląda to tak jak wygląda.
 • @Tiamat 11:45:57
  No tak, ma to wiele wspólnego z "polskimi elytami". Ladacznica Rachab działała w stosunkowo krótkim czasie, a "w miescie zostala ladacznica i jej pokolenie". W przypadku Polski działania antynarodowe trwały wieki. Teraz widzimy tego skutki.
 • @zygmuntbialas 10:22:49
  Prawdziwie to przeprosilby caly Zachod i odbdowal Irak. Polska ma wyplacac jakies odszkodowania nie wiadomo komu , bo przeciez Izrael nie istnial do 1948 roku. Niemcy placa na Izrael choc go nikt nie zburzyl. USA placi na Izrael, zeby go nikt nie zburzyl.
  Takie angielskie "sorry" nikomu jeszcze w niczym nie pomoglo.

  Dzis wyczytalam, ze Corbyna dlatego odsuneli jakos tak dziwnie, bo obiecal, ze jak tylko wygra wybory to Tony Blaira zaskarzy doTrybunalu.
  Miedzynarodowy Trybunal w Kuala Lumpur juz go oskarzyl- ale jak kazdy trybunal, nie ma wladzy wykonawczej.
  A Tony Blair jest odpowiedzialny nie tylko za Irak ale i za Rwande.
  Natomiast dostal najwyzsze odznaczenie pokojowe w Izraelu. I nie tylko.

  W 2010 roku Bill Clinton przyozdobil Tony Blaira Medalem Wolnosci (Liberty medal) za "rozwiazywanie konfliktow" . Do medalu dolaczono czek na 64 tysiace funtow szterlingow oraz wielki bankiet na rzecz pokoju.
  Pan Blair zostal uhonorowany za swoj wielki wklad w Fundacje Religijna Tony'ego Blaira, ktora to fundacja szalenie dba przede wszystkim o tolerancje religijna i poprawe systemu zarzadzania na terenie Afryki.
  ALe uhonorowany Tony Blair musial w Dublinie odwolac spotkanie z czytelnikami swojej ksiazki, ktorzy pragneli jego autografow, poniewaz niewdzieczna gawiedz obrzucila odznaczonego prominenta jajkami i butami.
  Bardzo istotne, ze byly prezydent USA bill Clinton nazwal Tonyego Blaira " wspanialym obywatelem swiata' i osobistym przyjacielem.
  Natomiast na krytyczne uwagi pod adresem "osobistego przyjaciela" pan Clinton odpowiedzial: "Kazdy popelnia bledy".

  Tony Blair awarded Liberty Medal by Bill Clinton | Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1311721/Tony-Blair-awarded-Liberty-Medal-Bill-Clinton.html

  Tony Blair ma wielka misje w swiecie i wypelnia swoja role z wielkim poswieceniem dla globalnego pokoju :

  W jednym tylko tygodniu (wrzesien 2011)
  - Wtorek: Nad rzeka Jordan bral udzial w wielkiej ceremonii chrztu, jako ojciec chrzestny corki Murdocha i Chinki Wendy.
  - czwartek: otrzymal Wielka Nagrode Pokojowa w Tel Awiwie za swoja wielce skuteczna acz tajemnicza role w zaprowadzaniu harmonii i pokoju na Bliskim Wschodzie,
  - a nastepnego dnia poinformowal swiat w wywiadzie do The Times'a , ze planuje wojne z Iranem.

  " Tony Blair jest dowodem na to, ze Bog ma poczucie humoru"
  Tony Blair proves God has a sense of humour - Telegraph

  http://www.telegraph.co.uk/news/politics/tony-blair/8752948/Tony-Blair-proves-God-has-a-sense-of-humour.html

  A poza tym Tony Blair przyznal w 2009 roku w wywiadzie, ze wojne z Irakiem i tak by zaczal - tylko, ze znalazlby lepszy pretekst.
 • @Tiamat 12:57:47
  "Tony Blair przyznal w 2009 roku w wywiadzie, ze wojne z Irakiem i tak by zaczal - tylko, ze znalazlby lepszy pretekst". -

  --- Trudno to komentować. Faktycznie ten Blair jest kreaturą.
  A w Polsce niewielu wie, kto on jest.
 • @Tiamat 10:15:33
  "Polacy polecieli mordowac Serbow.
  Co Polakom zrobily serbskie dzieci?? Co w ogole Serbowie zrobili Polakom, ze do tej pory , juz 16, lat polskie wojsko i polska policja BEZPRAWNIE okupuja serbskie Kosowo?????"

  Wszyscy Polacy? Tylko żołnierze i rząd. Byli też Polacy, którzy walczyli po stronie Serbii i do dziś Serbowie wyrażają się o nich z szacunkiem.

  "Pozwalamy w naszym imieniu mordowac cudze dzieci?
  Panie Sukarno, czy pan nie ma ludzkich uczuc?
  Przeciez my sie zachowujemy jak ISIS !!!!"

  Szkoda mi pomordowanych Serbów i potępiam polskie zaangażowanie w Jugosławię. Ale wyraziłem swój sprzeciw dlatego, że na chwilę obecną wypominanie win NIE JEST niczym dobrym! Wielu z Was oczekuje, aby Polacy się obudzili i zaczęli walczyć, ale jak mają to zrobić, kiedy dominuje negatywna energia, pesymizm, poczucie bezradności, bezwartowości i braku pewności siebie? Co jest zasługą w większości z jednej strony antypolskich zabiegów, a z drugiej strony wszczepionego nam pesymizmu i samokrytycyzmu, ciągnącego się od czasów zaborów.

  :Ale dla Amerykanow zgodzilismy sie nawet na torturowanie zupelnie niewinnych obywateli obcych panstw w amerykanskich wiezieniach na terenie Polski!!!
  My marionetki, czy polityczne zombi?:

  Czy zwykły Kowalski popierał albo wiedział o tych więzieniach CIA?

  "Jak to robia Czesi, Slowacy czy Bialorusini, ze nie daja sie rzadzic marionetkom ?":
  I tu zadała Pani wspaniałe pytanie. Ja z chęcią odpowiem: Czesi, Słowacy, Białorusini w przeciwieństwie do Polaków nie brną w tym całym pesymiźmie, samobiczowaniu, wiecznym wypominaniu sobie błędów przeszłości !!! Zamiast tego pracują nad terażniejszością, w dodatku znają oni swoją godność i WIERZĄ W SIEBIE jako naród, co pozwala im stawić czoła przeciwnościom losu. I tu ma Pani odpowiedź na to pytanie.

  "Jak to sie dzieje, ze pan Duda wygral wybory po rozmowach w Knesecie, ktory obradowal w Krakowie? kto na niego glosowal? lesne duszki?
  Kto w Polsce glosowal na uczestnika obrad Knesetu do polskiego parlamentu?"

  Nie podoba mi się to, to prawda i to rzeczywiście jest nasz błąd i tu nie ma usprawiedliwienia.

  "Jak to sie dzieje, ze w 70 lat po wojnie z hitlerowcami - popieramy hitlerowskie popluczyny na Ukrainie?"

  Te hitlerowskie popłuczyny popiera tylko okupacyjny rząd, Polacy jako naród są zdecydowanie PRZECIWNI recydywie banderyzmu, co widać to w wypowiedziach, czy demonstracjach oraz akcjach jak w Przemyślu.

  "Czy nas nigdy nie stac na rachunek sumienia?"
  Zgadzam się, powinniśmy zrobić rachunek sumienia. Ale dopiero po tym kiedy uratujemy własną egzystencję. Bo w obecnej chwili to gadanie o rachunku sumienia jest staniem w jednym szeregu z tymi, którzy chcą nas zniszczyć. Michniki, Żakowskie i im podobni też gadają, że musimy zrobić "rachunek sumienia".

  "W jaki sposob usprawiedliwia pan rozpacz matek, wdow i sierot w tych wszystkich krajach, ktore pomagamy podbijac w imie demokracji zachodniej?
  W jaki sposob wytlumaczy pan, ze popierane przez Polakow Kosowo jest centrum zbrodni w Europie? A dzieci serbskie zabijane na nerki dla zachodnich 'demokratow".
  Przeciez tlumaczenie zbrodni jest rowniez przestepstwem bo to znaczy , ze musimy sie zgodzic na to co nam noblista wywalczyl. Nie zwalajmy wszystkiego na oplaconego nobliste. Caly narod go popieral i wybral na wodza. Dwukrotnie.

  Co wywlaczyslismy w Jugoslawii?
  Pani Madeleine Albright jest teraz wlascicielka Kosowa a polska policja broni jej bezpieczenstwa. M. Albright za czasoe rozwalki Jugoslawii byla ministrem spraw zagranicznych USA (Sekretarzem Stanu)

  I kiedy w BARDZO TERAZ SLAWNYM wywiadzie , dziennikarka zapytala te pania Albright, czy to prawda ze Zachod wymordowal ponad pol miliona dzieci w Iraku, pani Albright, masowy morderca i serbskich dzieci odpowiedziala: "To byl trudny wybor ale warto bylo!"
  Madeleine Albright byla uratowana przez Serbow i przechowywana wraz z cala swoja rodzina zydowska w Serbii przez cala okupacje.
  Wiec dalej mam pytanie: Kogo my popieramy?"

  Zgadzam się że wybór Wałęsy to nasz fatalny błąd. Zgadzam się że obciąża nas udział w sprawach Iraku, Serbii itp. Ale jak wspomniałem wcześniej - obecnie jest NAJGORSZY moment na wypominanie sobie win. A mamy ich wiele.

  Zarzuca mi Pani brak serca, ale czy Pani ma serce, skoro prawie wszystkie Pani posty dotyczące Polski i Polaków są z tej negatywnej strony?

  Skoro według niektórych jesteśmy takim "beznadziejnym narodem", to dlaczego wytrwaliśmy 1000 lat albo i więcej ?
  Wierzę że jest szansa na ratunek. Ale musimy w pierwszej kolejności odrzucić to skrajnie negatywne myślenie.

  Optymizm gwarancją zwycięstwa nie jest i to jest prawda.
  Ale pesymizm jest gwarancją PORAŻKI.

  Mamy wiele win. Wpuszczenie żydów do Polski i nadanie im przywilejom, warcholstwo szlachty prowadzące do rozbiorów, bezmyślne powstania narodowe, ślepe ufanie zachodowi czy wreszcie 1989 rok gdzie my/nasi rodzice/dziadkowie głosowali na najgorsze kanalie.
  Trzeba pamiętać o tych błędach, aby więcej ich nie popełnić. Ale nie możemy sobie w kółko wyrzucać, jacy jesteśmy głupi i beznadziejni. Bo tylko się ułatwia wrogowi zadanie. Bez pewności siebie i poczucia własnej wartości nic nie zrobimy.
 • @Sukarno 18:07:48
  /Wszyscy Polacy?/

  Nie, nie wszyscy a kwiat narodu. za wikipedią:
  "Tadeusz Mazowiecki został specjalnym wysłannikiem ONZ w Bośni i Hercegowinie, zrezygnował z tej funkcji w 1995 na skutek bezczynności wielkich mocarstw wobec zbrodni wojennych dokonywanych w czasie wojny w Bośni, głównie zamordowania w Srebrenicy przez wojska Republiki Serbskiej w Bośni kilku tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców. Ogłosił raport w sprawie łamania praw człowieka przez wszystkie strony konfliktu."
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Na taką okoliczność chciałoby się zawołać :"Boga nie ma !" ale bóg jest i kiedyś za to zapłacimy zgodnie z zasadą "godzien jest robotnik zapłaty swej"
  Nie wiem czemu wybrali Polaka ale podejrzewam że być może dlatego że żaden inny europejczyk nie podjął by się tak podłego obstalunku.Pisać raporty fałszujące rzeczywistość,odwracające fakty o 180 st.
  To nie Serbowie mordowali Bośniaków a Bośniacy Serbów http://serbiasos.blogspot.com/2012/06/warning-very-graphic-content-real.html
  http://www.serbianna.com/columns/savich/065.shtml
  Pokaż mi Sukarno bodaj jednego polskiego dziennikarz który przez ten czas bodaj próbował donieść do nas prawdę.
  I gdzie jest ta kuternoga co to jeździła z "pomocą humanitarną",czego teraz kurew jedna nie jedzie na Donbas.(wyleciało mi z pamięci jej nazwisko )
 • @Sukarno 18:07:48
  Jest pan bardzo niesprawiedliwy, poniewaz nie czytal pan WSZYSTKICH moich postow, chocby publikowanych tu, niedawno, na NEeonie. Za to krytykuje pan wszystkie moje wpisy.( calkiem niedawno krytykowano mnie za nadzwyczajny optymizm gdy chodzi o wspolczesne dzieje Polski powojennej)
  Ja czytam wszystkie pana posty z uwaga i szacunkiem, bo mnie bardzo interesuje opinia innych ludzi.
  Otoz nawet w moim wpisie powyzej, moze pan znalezc wielki entuzjazm i motywacje naszych rodzicow do odbudowania Polski powojennej.

  Niestety, te ostatnie 25 lat zabilo kompletnie ducha narodu, nasza narodowsc jest poddana zlotemu cielcowi i finansowym spekulacjom; nasza niepodleglosc zaprzepaszczona w bagnach niezadeklarowanych wojen.
  NIGDY w historii naszego kraju nie napadlismy na tyle niepodleglych panstw na raz.
  Polacy walczyli na wszystkich frontach w historii o WOLNOSC a nie ZNIEWOLENIE narodow.

  O jakim optymizmie pan pisze?
  Moj krakowski dziadek zawsze mi przypominal , ze samozadowolenie i samouwielbienie prowadzi do stagnacji a nawet wstecznictwa.
  "Gdybysmy zawsze byli zadowoleni z tego co jest, to dalej ciagnelibysmy wode wiadrem ze studni" - mawial dziadek.

  Ostatnie oswiadczenie Tony Blaira powinno otrzasnac nawet Polakow z marazmu kowbojskiego kapitalizmu. Mianowicie Tony Blair uwaza, ze pomylki sie zdarzaja, i ze kazdy moze sie pomylic (chodzi o Irak).

  Otoz nie kazdy.
  Za zabicie jednego czlowieka idzie sie do wiezienia. Za zamordowanie milionow dostaje sie Nagrode Pokojowa. Tony Blair dostal DWIE. Pomylka?

  O jakim optymizmie pan pisze?
  A gdy chodzi o "ulatwienie wrogowi zadania" to chyba juz wyczerpalismy liste ulatwien.

  Widzi pan, to jest tak.
  Idzie Polak kupic pare butow. Lazi po sklepach, wybrzydza, dyskutuje ze sprzedawca, szwagrem, zona o tym, ze trudno znalezc porzadne teraz buty bo sie przemysl zepsul, ceny podskoczyly, nie ma dobrych materialow i w ogole caly system jest do niczego - a w ogole winien jest rzad, ze produkujemy coraz gorsze barachlo.

  Panna mloda jak idzie kupic suknie slubna, to przetrzepie wszystkie sklepy i domy mody, zdenerwuje wszystkich sprzedawcow i sprzedawczynie w poszukiwaniu najlepszej sukni slubnej dostepnej na rynku mody weselnej.
  Jak kupi pan za ciasne buty to tylko pana nogi ucierpia i beda mialy odciski.
  Panna mloda jak wyda kupe szmalu na durnowata suknie, za ciasna albo za glupia - to jej prywatna sprawa i tylko ja beda obgadywac.

  Natomiast Polak, ktory idzie do glosowania, odpowiada za losy calego narodu i przyszlych pokolen. A przede wszystkim decyduje o swoich dzieciach, co beda i za co jadly obiad.

  Polak sie nie przysluchuje, co kandydaty opowiadaja i co robili w najblizszej przeszlosci. "Ten dobrze gada- bede na niego glosowac". albo: "Kukiz im przypieprzyl, wie o czym spiewa" (na majdanie)

  I idziemy glosowac na byle kogo, byle jak, bo glosowanie jest nieobowiazkowe a trzeba sie popisac "patriotyzmem"- obojetnie co to znaczy..
  Przeciez wszyscy wiedzieli, ze Duda, Pawlowicz i inne PiSowcy bralli udzial w obradach Knessetu w Krakowie.
  I wszyscy sluchali, co Kukiz spiewal na majdanie: Slawa Ukrainie, gierojom slawa!
  I wszyscy mogli ogladac 'prezia' na majdanie!

  Wiec w 25 lat IIIPR ciaglego powtarzania w kolko za zwierzetami Orwella: "4 nogi dobre- dwie nogi zle" - i ze socjalizm to komunizm, a PRL to byly komuchy i sowiecka okupacja ... doprowadzily do tego, ze nie jestesmy w stanie wyskubac z historii Polski to, co bylo dla nas dobre a wywalic do kosza, co bylo zle.

  My w ogole nie mamy sprzezen zwrotnych.
  Dlaczego pozbylismy sie Z TAKA RADOSCIA majatku narodowego?
  Pomylka?
  Dlaczego zniszczylismy polskie rolnictwo z wielka radoscia, ze sztuczne maslo z Danii jest lepsze od prawdziwego polskiego?
  Pomylka?
  Dlaczego nienawidzimy naszych rodzicow i probujemy zatrzec pamiec o tych co zgineli za wolna Polske?
  Pomylka?
  Dlaczego uwazamy, ze spod okupacji sowieckiej naszym dzieciom bedzie lepiej pod okupacja NATO?
  Pomylka?
  Dlaczego nie pamietamy, ze w Jalcie, nie Rosjanie nas sprzedali tylko zachodni sprzymierzency?
  Pomylka?
  Dlaczego nie pamietamy, kto nam narysowal Linie Curzona?
  Pomylka?
  Dlaczego nie chcemy wiedziec kto i dlaczego zamordowal Gabriela Narutowicza?
  Pomylka?

  Gdy chodzi o glupia pare butow i skarpetek jestesmy w stanie przekopac pol miasta i 50 sklepow towarowych.

  Historia naszego kraju jest dla nas gownem, ktorego nie nalezy dotykac bo a nuz cos madrego sie dowiemy.

  My analizujemy pare butow - ale nie historie kraju.
  Dla nas wazniejsza jest kosztowna slubna kiecka nic cale malzenstwo.

  My nasza wlasna historie burzymy.
  No to mamy terazniejszosc. Bez przyszlosci. Za to z ukrainska bandera.
  Mozna byc optymista.
  Czemu nie?
 • @zygmuntbialas 17:35:58
  Re: W Polsce niewielu wie, kto to jest Tony Blair.

  Chodzi o to, ze wielu Polakow naprawde nie ma zielonego pojecia co sie dzieje nawet w Czechach, ani nawet w Warszawie.
  Klopot w tym, ze im mniej kto wie, tym bardziej sie wydziera. Mam na mysli nie tylko te madrosci o Koranie, ktorego zaden porzadny Polak do reki nie wezmie, ale wie, co tam jest.
  Polacy najlepiej znaja zycie seksualne muzulmanow i najlepiej wiedza co zrobil Putin na Krymie.
  Natomiast nie maja pojecia, kto to byl Gabriel Narutowicz ani nie wiedza czyja armia jest NATO.
  Nie wiedza ilu Polakow zginelo w Oswiecimiu ale za to znaja wszystkich agentow Putina. Zwlaszcza tych na blogach.

  Znam takich, co mnie zwymyslali za to, ze opowiadam, jak NATO bombardowalo Jugoslawie. Jest to wredna rosyjska propaganda i mi za to zaplacili.
  Polacy nawet nie wiedza kiedy i jak to sie stalo, ze nie ma juz Czechoslowacji. I opowiadali o nienaruszalnosci europejskich granic. (Ale tylko na Krymie - bo Kosowo, to co innego).

  Teraz nagle rozpaczamy, ze Przemysl nam ukry okupuja. Widac za malo ich przepraszamy. Przeciez juz na majdanie o tym mowili i obiecali zabrac i Przemysl i Zamojszczyzne.
  Mysmy byli zajeci muzulmanskimi emigrantami w Niemczech , ktorych do tej pory w Polsce nie ma.

  Bo my tu gadu-gadu , a tam walizki na drugim peronie.
 • @Tiamat 05:19:25
  "Moj krakowski dziadek zawsze mi przypominal , ze samozadowolenie i samouwielbienie prowadzi do stagnacji a nawet wstecznictwa.
  "Gdybysmy zawsze byli zadowoleni z tego co jest, to dalej ciagnelibysmy wode wiadrem ze studni" - mawial dziadek."

  To prawda ale zwątpienie i pesymizm także zniechęca do jakiegokolwiek działania.

  "Natomiast Polak, ktory idzie do glosowania, odpowiada za losy calego narodu i przyszlych pokolen. A przede wszystkim decyduje o swoich dzieciach, co beda i za co jadly obiad."
  To prawda. Głosowanie nie powinno być powszechne, a do głosowania powinny być dopuszczane osoby, które zaliczą test wiedzy.

  "My w ogole nie mamy sprzezen zwrotnych.
  Dlaczego pozbylismy sie Z TAKA RADOSCIA majatku narodowego?
  Pomylka?
  Dlaczego zniszczylismy polskie rolnictwo z wielka radoscia, ze sztuczne maslo z Danii jest lepsze od prawdziwego polskiego?
  Pomylka?
  Dlaczego nienawidzimy naszych rodzicow i probujemy zatrzec pamiec o tych co zgineli za wolna Polske?
  Pomylka?
  Dlaczego uwazamy, ze spod okupacji sowieckiej naszym dzieciom bedzie lepiej pod okupacja NATO?
  Pomylka?
  Dlaczego nie pamietamy, ze w Jalcie, nie Rosjanie nas sprzedali tylko zachodni sprzymierzency?
  Pomylka?
  Dlaczego nie pamietamy, kto nam narysowal Linie Curzona?
  Pomylka?
  Dlaczego nie chcemy wiedziec kto i dlaczego zamordowal Gabriela Narutowicza?
  Pomylka?"
  Trudno ocenić jaka jest wiedza Polaków na poszczególne tematy. Choć mnie osobiście ciekawi sprawa z Narutowiczem. Oficjalnie głosi się, że zamordował go Eligiusz Niewiadomski, i że zrobił to dlatego że Narutowicz był masonem i marionetką żydów. Ale czy działał z własnej inspiracji, czy z czyjegoś polecenia, to tego nie wiem.

  "No to mamy terazniejszosc. Bez przyszlosci. Za to z ukrainska bandera.
  Mozna byc optymista.
  Czemu nie?"

  Mam pytanie. Skoro sądzisz, że wszystko jest stracone, i że nie ma dla nas nadziei, to jaki jest sens tego ciągłego wypominania naszych błędów?
 • @Tiamat and Sukarno
  Ze względu na brak czasu nie mogę zabrać głosu. Później przeczytam z uwagą i zapewne napiszę parę słów :)

  Pozdrawiam :)
 • @Sukarno 16:05:26
  Ja nie jestem prorokiem ani politykiem.
  Ja jestem tylko swiadkiem historii.

  A nas juz raz rozebrali. Na 123 lata.
  Wedy tez sie wyglupialismy.
  Ktos nam wylacza wszystkie czujniki i analizatory.
  Jedyna szansa jest oswiata, ale nas teraz nawet na edukcje nie stac. Bo nam sie historia zaczyna i konczy na Katyniu i Smolensku.
 • @Tiamat 17:56:47
  Być może Pani ma swoje lata, stąd takie negatywizowanie. Nadzieją są ci młodzi, którzy mają wyższe wartości niż przysłowiowa "skóra", "komóra" i "fura". Rzecz w tym aby właściwie wykorzystać ich potencjał, do budowy przede wszystkim, a nie do nienawiści.
 • @Sukarno 20:16:09
  Drogi panie

  Z braku argumentow przyczepil sie pan do moich lat i domniemanej nienawisci.
  Zeby znizyc sie do pana poziomu moze zaczne dyskutowac niedojrzalosc spoleczna.
  Historie trzeba znac, czy nam sie to podoba czy nie. Od tego zaleza aktualne decyzje polityczne.

  My dalej nie wiemy, dlaczego nas z Moskwy wypedzili - i nie tylko wypedzili - choc wczesniej poproszono krolewicza polskiego na tron moskiewski..

  Japonczycy, Chinczycy, Iran, Indie - dobrze wiedza dlaczego istnieja tysiace lat.
  Nie brzydza sie wlasnych dziejow i przez tysiaclecia pamietaja o przodkach. I nie pozwalaja, zeby im obcy ludzie pisali podreczniki.

  Japonczyk, Chinczyk obojetnie gdzie mieszka posyla dzieci na dodatkowa nauke historii i matematyki bo nie wierza w zachodna edukacje.
  W w szkolach w Indiach dzieci musza wbijac tysiace starozytnych wersetow na pamiec.

  O jakiej polskiej mlodziezy pan opowiada?
  Tej co glosowala na Kukiza bo sie od starszych nauczyla, ze mozna glosowac na pijaka, spiewaka, byle durnia, zeby tylko bylo wesolo?
  Czy moze ma pan na mysli te polska mlodziez wychowywana w Anglii bo w Polsce spaliby na ulicy, bo rodzice nie mieli na czynsz. Czy ma pan na mysli te mlodziez, ktora od lat szuka w Polsce pracy, a teraz zebra obyle jaka prace w Holandii, Niemczech, i Anglii w poszukiwaniu byle jakich srodkow do zycia?.

  Setki narodow poszlo z podmuchem historii bo nie wiedzialy skad przyszly i dokad ida.
  Jak zwierzatka niefuterkowe.

  Pan ignoracje nazywa optymizmem?
  A kto wychowa mlode pokolenie.? Ktore? To na ulicy, czy to w Anglii?
  Stamtad tez nas przepedzaja, a polski rzad nas nie chce.

  Ja nie mam w sobie odrobiny nienawisci
  I kocham pustoslowie.
  Jak bardzo chce pan sprawdzic swoje racje to radze stanac na rynku w Przemyslu i opowiadac swoje optymistyczne pelne milosci baje o mlodym pokoleniu.

  Cala nadzieja w mlodziezy i wykorzystaniu ich potencjalu: :

  Matura 2013 Geografia - szybka powtórka - YouTube

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3F9DGDbV2qA


  UKRAINA odc. #107 - TV - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=mfAUNa2TKBM
 • @Tiamat 04:13:44
  Zgadzam się że narody które nie pamiętają swojej historii są skazane na wymarcie, tak samo jak narody które błądzą i włóczą się w niewiadomym celu.


  Ale kto ma większe szanse coś zmienić w tym kraju?
  Stare pokolenie, przeważnie pełne malkontenctwa i niechęci do czynu?

  Czy to młode (a przynajmniej ŚWIADOMA, PEŁNA ZAPAŁU część), które jednak wierzy w przyszłość? Mam tu na myśli chociażby organizacje lokalne Autonomicznych Nacjonalistów, czy ONR, który angażuje się w zbiórkę żywności dla dzieci z domów dziecka itp.?

  Wiem że trzeba dużo rzeczy naprawić, sam się zastanawiam, od czego zacząć, jeżeli przez przynajmniej ostatnie 300 lat narosło tyle problemów.
  Historię trzeba znać, to prawda, ale jeżeli ktoś wyciąga wyłącznie tylko te najgorsze kawałki z historii, to jest wtedy działanie propagandowe, mające wbić do głów beznadziejność, bezwartościowość itp. U nas nie specjalnie eksponuje się zwycięstwa czy inne rzeczy, z których możemy być dumni jako naród, tylko przegrane powstania, przykłady polskiej głupoty politycznej itp. Po takiej "edukacji" zwykły Polak odwraca się zazwyczaj od Polski, bo po co walczyć, skoro i tak przegramy?

  Tak samo postępują media głównego ścieku, sama negatywna, demoralizująca treść, w 95 % eksponują one zło i tragedie, albo patologie, przedstawiając je jako "coś normalnego". Niestety takie jest nastawienie większości Polaków i ta negatywna energia rozchodzi się łańcuchowo.

  Ja nie krzyczę proszę Pani aby być hura optymistą. Ale nasz stan jest depresyjny. A czy Pani wie jak się czuje osoba w depresji? Zazwyczaj nie ma chęci do życia, trudno jest nawet wstać z łóżka. A my jako naród jesteśmy w stanie masowej depresji. I z tej depresji wynika właśnie nasza bierność i bezradność.
  A depresja jest spowodowana skupianiem na tym, co jest w nas najgorsze.
  Czy teraz Pani mnie zrozumie, do czego dążę?
 • @Sukarno 07:50:58
  Myślę, iż w powyższej dyskusji zanadto skupił się na problemie pesymizmu i optymizmu, a chodzi o rozpoznanie rzeczywistości. Pani Tiamat napisała: "Ja jestem tylko swiadkiem historii" i opisuje to, co było i jest.
  Pisze jeszcze Tiamat: "Moj krakowski dziadek zawsze mi przypominal , ze samozadowolenie i samouwielbienie prowadzi do stagnacji a nawet wstecznictwa".
  W sumie żyjemy w takich, a nie innych realiach. One nie napawają optymizmem.
 • @zygmuntbialas 00:04:30
  Zgadzam się.
  Tylko problem w tym, że dużo "patriotów" i mędrców wymaga od zwykłych Polaków niewiadomo czego.
  Dużo ludzi chce naprawiać kraj, głosi jakieś programy, ale zapomina o podstawach, nie próbuje analizować DLACZEGO ludzie zachowują się głupio.
  Czy rzeczywiście wszyscy są "stadem baranów"?
  Może to określenie tyczy się rzeczywiście KOD-owców, czy głosujących na PO, SLD, Nowoczesną itp.
  (Ci co głosują na PiS są o tyle lepsi, że zazwyczaj się czują patriotami, ale błądzą, z nich mogą być jeszcze ludzie.)
  A duża ilość ludzi może być przykuta do telewizji z powodu depresji. Depresji nie tylko z powodu sytuacji finansowej, ale wywołanej poczuciem bezwartościowości i beznadzieji.

  I ten pesymizm nie dotyczy tylko polityki i finansów.
  Ale także prozaicznych rzeczy. Np. to że w klimacie Polski dostrzega się przeważnie złe rzeczy, że lata niby chłodne, że jest pochmurno itp. Natomiast nie dostrzega się pozytywów, że nie mamy zabójczych upałów jak np. w Indiach, że u nas jest latem znacznie cieplej niż np. w Wielkiej Brytanii itp.
  Jeżeli nie widzisz pozytywów, jeżeli wszystko dookoła jest złe, to jaki jest sens walki o lepszy byt?

  Skoro sytuacja Polski jest nie do odkręcenia, to zastanawiam się coraz bardziej nad emigracją, gdzieś na południe/wschód nawet na piechotę, byle nie umrzeć haniebnie, jako "gupi goj". I pomyśleć że takie kłopoty z pewną brutalną nacją zafundowała nam ta nasza "wspaniała szlachta". Kazimierz Wielki i jemu podobni muszą się smażyć w smole za to, co zafundowali nam na obecne czasy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej