Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Polsce - 07.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świat przyspieszył, czas płynie coraz szybciej i każdy dzień przynosi nam niespodzianki. Na ogół przykre… I łudzimy się, i pocieszamy: ‚bomby zrzucają nie nas’.

08 – 09 lipca br. odbędzie się szczyt NATO w Warszawie. Przyjadą najważniejsi oficjele z 28 państw – członków NATO i krajów tzw. partnerskich – informują media. – W Warszawie przebywać będzie łącznie około 2,5 tys. delegatów, a wraz z nimi około 1,5 tys. dziennikarzy relacjonujących to wydarzenie.

Dr Mateusz Piskorski, lider partii ZMIANA, pisał 16 maja br.:

Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych. Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem. Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej:
//mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/16/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/

Następnego dnia dr Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa.

Krótka jest nasza pamięć. Dziś niewielu wspomni o mądrym i odważnym człowieku. Jest tyle innych zdarzeń obiektywnie zaistniałych, jak i tworzonych przez media. Przypomnijmy za Wikipedią:

Mateusz Andrzej Piskorski (ur. 18 maja 1977r. w Szczecinie) – polski polityk, nauczyciel akademicki, politolog, publicysta i dziennikarz, poseł na Sejm V kadencji.

 

Dr Mateusz Piskorski

W 2001r. ukończył studia politologiczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W styczniu 2011 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych.

W 2002r. wstąpił do Samoobrony RP. Był członkiem komitetu wyborczego Andrzeja Leppera jako kandydata w wyborach prezydenckich w 2005r. W tym samym roku z listy wyborczej tej partii uzyskał mandat poselski na Sejm V kadencji. W styczniu 2007r. objął funkcję rzecznika prasowego Samoobrony RP. W 2015r. został wybrany na przewodniczącego nowo powołanej partii ZMIANA.

W maju 2016r. Mateusz Piskorski został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW. Przedstawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu cywilnego, w tym poprzez udział w spotkaniach operacyjnych z osobami kontaktowymi i przyjmowanie zadań operacyjnych celem propagowania rosyjskich interesów, za co miał otrzymywać wynagrodzenie; następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Ponad rok temu pisała niemiecka gazeta Deutsche Wirtschafts Nachrichten‚: W Polsce powstała tymczasem nowa partia opozycyjna, która nie popiera kursu rządu. Partia ZMIANA sprzeciwia się zachodnim sankcjom wobec Rosji i stara się o dobre stosunki polsko – rosyjskie. W zbliżających się wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku br., chce ZMIANA zdobyć więcej niż 10% głosów.

Szef partii Mateusz Piskorski określa retorykę Zachodu wobec Rosji jako „język konfrontacji i trzeciej wojny światowej”. Jego zdaniem przesadna reakcja na rosyjską ingerencję na Ukrainie doprowadziła faktycznie do eskalacji konfliktu.

„Nie było żadnej militarnej inwazji, lecz rozpad ukraińskiego państwa. Jesteśmy przeciwko tym, którzy twierdzą, że Rosja jest agresywną, imperialistyczną siłą – mówi szef nowej partii. – Inne kraje postępują bardziej racjonalnie i pragmatycznie, gdy idzie o politykę wschodnią”:
//zygmuntbialas.blog.pl/2015/04/15/pisza-niemcy-o-mateuszu-piskorskim-i-jego-partii-zmiana/

Nie było możliwe w ‚demokratycznej’ III (IV?) RP zarejestrować partii ZMIANA. Czuwały służby rządu Kopacz, czuwają władze PiS. Partia dr. Mateusza Piskorskiego nie mogła brać udziału w wyborach parlamentarnych, a szef ugrupowania siedzi w areszcie, by nie przeszkadzał w szczytowaniu.

Przewodniczący ZMIANY ma swój blog, na którym pisze o sprawach ważnych i najważniejszych:
//mateuszpiskorski.blog.onet.pl/

Zamieszczam tu jeden jego tekst, napisany w listopadzie ub.r.:

Przestępca w rządzie PiS

 

Mariusz Kamiński

Może warto wstrzymać się od zbędnych emocji. Przecież wszyscy, którzy nie dali się oszukać PiS, wiedzieli, czego się spodziewać. Ci, którzy ich poparli, wkrótce już zaczną odczuwać wyrzuty sumienia, nie dowierzając samym sobie, że byli tak naiwni. Ja od emocji się dziś wszakże powstrzymać nie chcę: służbami specjalnymi w Polsce ma bowiem kierować przestępca i kanalia, typ spod ciemnej gwiazdy, który pośrednio doprowadził do śmierci Andrzeja Leppera, człowieka niezwykle mi bliskiego i zawsze przeze mnie szanowanego.

 

Andrzej Lepper

Nie chodzi o bogatą karierę kryminalną Mariusza Kamińskiego, którą zaczynał jako nieletni w poprawczaku. Nie chodzi o nawoływanie przez jego bojówki jeszcze w latach 90-tych do przemocy i nienawiści na tle narodowościowym. Kamiński mógłby być nawet Trynkiewiczem, a PiS pod wodzą oszalałego salonowca z Żoliborza i tak mogłoby go zrobić ministrem, oberpolicmajstrem, a nawet mianować królem. Chodzi o to, że to indywiduum zająć ma stanowisko związane z dziedziną, w której popełnił całkiem niedawno poważne przestępstwa. To tak, jakbyśmy majątek powierzali znanemu oszustowi, skazanemu przed chwilą wyrokiem sądu za zdefraudowanie pokaźnej sumy. O tym, że jest przestępcą, byłem przekonany już dawno, jako jeden z mimowolnych świadków tzw. afery gruntowej w 2007 roku. Potwierdził to również prezydent Andrzej Duda, stosując wobec owego kryminalisty prawo łaski.

Nie dołączę do chóru liberalnych krytyków PiS. Gdyby partia ta faktycznie realizowała swój program, nie miałbym nic przeciwko niej. Słów o kanalii, przestępcy i recydywiście szczędzić jednak w tym konkretnym przypadku nie sposób. Nawet, jeśli dotyczą one koordynatora służb specjalnych, który nie zawaha się przed niczym, żeby wykończyć i złamać swoich oponentów. Po opozycji czas przyjdzie i na własny obóz. A cały ten spektakl i obciach na koszt polskich podatników…

 

KOMENTARZE

 • zdrada narodu
  Ja sie juz wypisalam w poprzedniej notce wczoraj. Nawet nie chce mi sie przenosic, bo sie dalej zloszcze.
 • @Tiamat 04:54:53
  "... zdrada narodu - Ja sie juz wypisalam w poprzedniej notce". -

  --- Przeniosę później Pani komentarze pod powyższą notkę.
 • @All
  W S24 jest kupa trolli. Oto próbka:

  Do mnie: "Myślisz, że jesteś nietykalny?"
  ANDALUZJA - 08:31

  "W Polsce bez zmian
  ...ruska agentura trzyma się mocno".
  E-MISJONARZ - 09:09
 • @zygmuntbialas 11:42:23
  Czyli jest remis bo ubecka agentura neo-stalinowcow tez sie niezle trzyma.
 • @Tiamat 13:00:22
  Polecam.Pozdrawiam. http://www.pch24.pl/naciskal-na-obame-w-sprawie-wysylania-broni-na-ukraine--wyciekla-korespondecja-dowodcy-nato,44360,i.html
 • @Tiamat 13:00:22
  "... ubecka agentura neo-stalinowcow tez sie niezle trzyma". -

  --- No tak...
  Ta /Ten @Andaluzja to faktycznie @Marek Zegarek. Chodzą słuchy, że @Marek Zegarek to sam Marek Baranowski, były red. nacz. "Trybuny Ludu".
  Tak nędznie zarabiałby na starość?
 • @Repsol 13:11:05
  Witam Cię :)

  Pani Tiamat pisała o tym. Będzie ujęte w jutrzejszej notce.

  Pozdrawiam.
 • Moim skromnym zdaniem najlepiej charakteryzuje szczyt NATO w Warszawie powiedzenie :
  ” Siła złego / NATO / na jednego / Rosja / ” .

  Jak słyszę jakie brednie na temat NATO mówi prezydent Duda, to nie wiem czy się śmiać , czy płakać. Przeczytajcie sami :

  http://telewizjarepublika.pl/prezydent-duda-nato-pokazuje-jednosc-zasada-quotjeden-za-wszystkich-ndash-wszyscy-za-jednegoquot-obowiazuje,35502.html
 • Co się dzieje...?
  Kurwy w Semie(Sawczenko),kurwy w Senacie(Rulewski)...
 • Kiełbasa "Moskowska", którą produkuje się w jednym z zakładów wędliniarskich Iwano-Frankowska przemianowana na "Banderivska"
  Iwano-Frankowsk, upadłe państwo Ukraina. Kiełbasa "Moskowska" - wysokiej jakości kiełbasa regionalna, została przemianowana na "Banderivska". Kiełbasa wytwarzana jest z mięsa wołowego i wieprzowego.

  http://prykarpattya.org/wp-content/uploads/2016/07/kovbasy-moskovska-syrokop_b.jpg

  http://prykarpattya.org/news/6558
 • Co chodzi po głowie w wojsku kijowskiej junty
  https://www.facebook.com/TruthaboutUkraine/photos/a.993291860693977.1073741828.993285684027928/1150305724992589/?type=3&theater
 • Syria - Homs - Przybycie Baszara al-Assada i powitanie przez lokalną społeczność - 7 lipca 2016
  https://www.facebook.com/tOPeTEGZ/videos/vb.582194231812901/1211387245560260/?type=2&theater
 • Partia Zmiana organizuje demonstrację w sobotę na Placu Zamkowym w W-wie
  9 lipiec w godzinach 16:30 - 19:00, Plac Zamkowy, Warszawa

  Już wkrótce w Warszawie obradować będzie tzw. szczyt NATO na którym kolaboracyjne władze polskie będą prawdopodobnie błagać o stała obecność okupacyjnych wojsk w Polsce.

  Polska została "doceniona" jako kolonia, to właśnie w Warszawie będą się uśmiechać do siebie ci, którzy od kilkudziesięciu lat napadają wszystkie kraje, które decydują się iść własną drogą rozwoju, nie stosując się do zaleceń Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy Banku Światowego.

  Tego dnia ZMIANA zaprasza wszystkich do głośnego protestu przeciwko przelewaniu naszej krwi w interesie możnych tego świata.

  US Army - My was tu nie chcemy!
  W Polsce tylko polskie wojsko!
  Bez NATO! Bez wojen! Jesteśmy za pokojem!

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/s960x960/13580509_519456834912822_8887179911760870268_o.jpg

  https://www.facebook.com/events/1693645774232838/
 • Strzał z ciężkiego działa...
  No to teraz władza ma problem, o ile dr. Piskorskiemu nie będą w stanie szybko i bez zastrzeżeń udowodnić to szpiegostwo...

  A co do Leppera - od zawsze uważam to za "seryjnego samobójcę" bo:
  - mógłby się powiesić, ale PO (przegranych!) wyborach, nie PRZED,
  - miał charyzmę wśród chłopów i potrafił ich poprowadzić.
  Ktoś się tego bardzo widać przestraszył...

  Czyżby z Piskorskim TEŻ?
 • @detektywmjarzynski 18:47:49
  "Jak słyszę jakie brednie na temat NATO mówi prezydent Duda, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać". -

  --- Można by się pośmiać, ale sprawy są zbyt poważne, więc jednak nie do śmiechu.
 • @laurentp 22:20:16
  W Polsce ma być jak w USA, czyli na wzór i podobieństwo bożyszcza "Ameryki" zwanej " wzorem demokracji", gdzie bogiem jest mamona a Bóg przegrywa z szatanem.
  Mają być w Polsce dwie partie główne: POPIS i ewentualne przystawki. Zagrażający temu układowi są niszczeni.
  Niech USA zaanektuje Polskę tak jak Hawaje, będzie przynajmniej jasna sytuacja.
 • @PontoSarmata 21:39:11
  ""Moskowska". - Kiełbasa wytwarzana jest z mięsa wołowego i wieprzowego. -

  --- ... przemianowana na "Banderivska". - Chyba i to mięso zastąpią innym towarem.
 • @PontoSarmata 21:43:55
  "Co chodzi po głowie w wojsku kijowskiej junty". -

  --- Nudzą się chłopaki...
 • @PontoSarmata 21:57:45
  "US Army - My was tu nie chcemy!
  W Polsce tylko polskie wojsko!
  Bez NATO! Bez wojen! Jesteśmy za pokojem!" -

  --- Tak trzymać :)
 • @laurentp 22:20:16
  "No to teraz władza ma problem,...". -

  --- Władza nie ma problemu, robi już, co chce.
  Nic nie musi tłumaczyć, tylko 'rzucić' jakieś nowe kości medialne.

  Andrzej Lepper nie należał do osób, które podlegały myślom samobójczym.
 • @lorenco 23:33:47
  "W Polsce ma być jak w USA,...". -

  --- Częściowo jak w USA. Bez klasy średniej (która zresztą w USA biednieje i traci na znaczeniu).
 • @zygmuntbialas 23:48:27
  Zygmuncie, urodziłem się w dużym mieście, teraz mieszkam w niezbyt dużym mieście. Jednak miałem tak, że głosowałem w każdych wyborach na Samoobronę i Andrzeja Leppera. Pewnie dlatego, że mam od wielu pokoleń krew leśników.
  To, co zrobiono z Samoobroną i z jej przywódcami, to była najbardziej perfidna akcja od czasu I RP!
  Nie ma nadziei na to, że prawda wyjdzie na jaw za rządów POPIS i ich przystawek. Kiedyś wyjdzie na jaw, na pewno nie za mojego życia, nie moich dzieci, może za czasów wnucząt?
  O ile będzie istniała Polska jeszcze!
 • @lorenco 01:03:40
  Piszesz: "... głosowałem w każdych wyborach na Samoobronę i Andrzeja Leppera". -

  --- Ja potrzebowałem trochę czasu. W latach 90-tych dużo pracowałem i nie miałem możliwości wczytać się w porządne teksty. Oświeciło mnie jednoznacznie w 2005 roku, gdy Samoobrona współrządziła z PiS.
  Takiej butności, jaką zaprezentowali politycy PiS, nie spodziewałem się. I wtedy ta sprawa z Krawczyk. PiS nie miał nic przeciw temu, co wyprawiano z wicepremierem A. Lepperem. Przykro mówić...
  Dr M. Piskorski jest jego następcą. Jako typowy inteligent ma szansę wyrosnąć na wielkiego polityka.
  Ma szansę... 'O ile będzie istniała Polska jeszcze!'

  Pozdrawiam Cię :)
 • @zygmuntbialas 01:41:23
  Tłumaczenie poprzez google: ( nie mam czasu poprawić, jednak można zrozumieć więcej niż mniej)
  Stop wojnie!
  Przyjacielu, Mateusz Piskorski, przemawia do ludzi z aresztu.

  Ja, z drugiej strony proszę wszystkich, którzy mogą przełożyć go na różne języki i rozpowszechniania jej leczenia.

  Sergey Veselovsky

  Jak wiecie, ja faktycznie mieszkają w więzieniu na ulicy. Rakovetskoy. Według doniesień mediów, że został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji, Chin, a nawet Iraku. Nie mam wątpliwości, że każdy rozsądny człowiek sam wie, co myśleć o opłatach ustalonych w ten sposób.

  Nie będę narzekać i narzekać na swój los, wiem, że pewnego dnia stanie się prawdą oczywistą, a osoby odpowiedzialne zostaną ukarane. Moje zatrzymanie jest jednak jednym z najniższych przestępstwa ze strony tych, którzy mi chodzi.

  I mam na myśli, uprzejmie rządząca wariantowych pseudo-patriotów, którzy bezkarnie przyjęci na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oddziały zagranicznych na takich samych prawach jak naszej Armii Narodowej (o dziwo, żaden taki nie był w czasach Układu Warszawskiego!).

  Mam na myśli tych, którzy w imię walki z komunizmem urojoną (prowadzony przez Sławomira Tsenkevichem, odbiorcy kilku grantów w Stanach Zjednoczonych) robią wszystko, co możliwe, aby zaprzeczyć chwałę polskich żołnierzy, którzy walczyli w pobliżu Lenino, Kołobrzeg czy w Berlinie.

  W końcu, to znaczy tych, którzy baltserovichskuyu patologię chce odpowiedzieć jeszcze bardziej, nazywany przez nazwisko byłego szefa na Zachodnim Brzegu, Moravetsky Mateus, jeden z najbardziej konsekwentnych lobbystów lub TTIP umowy o wolnym handlu między UE a USA. Nie chcę powiedzieć, że to "niespodzianka" na czele z nich jest Beata Szydłów, która na swojej stronie internetowej oferuje szkolenia w Departamencie Stanu USA.

  Nie, nie była w stanie przeprowadzić z komputera z dostępem do Internetu w celi, ale w ogóle (jak dotąd) nie jest dużo ludzi, którzy próbują mi pomóc jak to możliwe, i poprosił, aby w miarę możliwości, aby nadal utrzymać ten blog.

  Drodzy czytelnicy, należy pamiętać, że ostatnią rzeczą, jaką możemy sobie pozwolić w tej chwili - jest dać zastraszyć mojego losu. Musimy zwalczać za pomocą wszelkich środków dla Polski, wolnym od obcych wojsk; dla Polski, prowadzi pokojową politykę; Polska na rzecz sprawiedliwości społecznej.

  Dlatego zapraszam w sobotę, 9 lipca o godzinie 16.30 na Placu Zamkowym w Warszawie, gdzie moi przyjaciele będą protestować przeciwko podżeganiu trzeciego wojna światowa gangu przestępców, którzy w tych dniach podejmie decyzję o tym, co umieścić Polskę na ryzyko. Demonstracja jest legalne i zarejestrowane.
  ______________________________

  Mateusz Piskorski "Change" lider partii, zwane propagandowe mówi o "rosyjskiej agresji" na Ukrainie. Jego wyjazd do Doniecka i Ługańska przekonał go, że aby przekonać mieszkańców Donbasu żywo w stanie Ukrainie nie będzie łatwe.

  "Myślę - powiedział Piskorski, - że będzie to możliwe tylko po wykluczeniu z szeregów ukraińskich elit państwowych ludzi, którzy są winni zbrodni wojennych."

  Mateusz Piskorski przekonany o zasadności referendum w sprawie przystąpienia do Krymu do Rosji. Prace obserwatorów w referendum, dostrzegł, że mieszkańcy półwyspu są naprawdę szczęśliwy, jak mówią, to powrót do ojczyzny.

  Piskorski powiedział fundamentalnie złego antyrosyjskiej polityki polskiego rządu i potępia wspierać reżim Warszawa Kijów.

  Piskorski wzywa Polaków do zrównoważonego, widok analitycznego rozwoju polityki zagranicznej, w tym wojny domowej na Ukrainie i Syrii.

  Uważa on, że Polska powinna wycofać się z NATO jako konfrontacyjne, agresywny blok i ustanowienia stosunków dobrosąsiedzkich i pokojowej współpracy z Rosją, a także z innych krajów Europy i świata.

  Na rzecz uczciwego, obiektywnego podejścia do historii Polski i demonizowanie z okresu PRL jej rozwoju (NPR). Państwo polskie, zgodnie z Piskorski musi przejąć kontrolę nad strategicznymi sektorami gospodarki.

  Mateusz Piskorski był obserwatorem podczas krymskiej referendum, wybory do DNI i Naddniestrzu. Ze swej pozycji politycznej i obywatelskiej "Zmień" lidera poddana obelg i prześladowcy przez polskie władze, dziennikarzy i sił prawicowych.

  Jednak, starając się stworzyć możliwości dialogu między Polską a Noworosja, w szczególności, zaprosił Ministra Spraw Zagranicznych DNI A.Kofmana konferencję w Warszawie. Władze polskie nie pozwól Kofman.

  M.Piskorsky kilkakrotnie odwiedził miłą wizytę w Nowej Rosji i Republiki Krymu i wyraża pełne poparcie dla braterskich ludzi Nowej Rosji.

  18 maja, zgodnie z Biura zleceń Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), Mateusz Piskorski został aresztowany i oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin.

  http://sis-2007.livejournal.com/1006804.html

  http://news-front.info/2016/07/07/ostanovit-vojnu-new ..

  Oryginał w j. rosyjskim:
  ОСТАНОВИТЬ ВОЙНУ!
  Мой товарищ, Матеуш Пискорский, обращается к людям из следственного изолятора.

  Я, со своей стороны прошу всех, кто может, переводить на разные языки это обращение и распространять его.

  Сергей Веселовский

  Как Вы знаете, я собственно пребываю в СИЗО на ул. Раковецкой. Согласно сообщениям СМИ, я обвинен в шпионаже в пользу России, Китая и даже Ирака. У меня нет сомнений, что любой разумный человек сам знает, что думать о сформулированных таким образом обвинениях.

  Я не собираюсь жаловаться или роптать на свою судьбу, я знаю, что когда-нибудь правда станет явной, и ответственные понесут заслуженное наказание. Мое задержание является, однако, одним из наименьших преступлений со стороны тех, кого я имею в виду.

  И я имею в виду, любезно правящий нами вариант псевдопатриотов, которые безнаказанно впускают на территорию Польши иностранные войска на тех же самых правах, как и наша национальная армия (удивительно, ничего такого не было во времена Варшавского договора!).

  Я имею в виду тех, кто, во имя борьбы с мнимым коммунизмом (руководимой Славомиром Ценкевичем, получателем нескольких грантов в Соединенных Штатах) делают все возможное , чтобы лишить славы польских солдат, сражавшихся под Ленино, Колобжегом или в Берлине.

  В конце концов я подразумеваю тех , кто на бальцеровичскую патологии хочет ответить еще большей, называемой по фамилии бывшего главы Банка Запада, Матеуша Моравецкого, одного из наиболее последовательных лоббистов TTIP или соглашения о свободной торговле между ЕС и США. Не хочу сказать, что они меня «удивляют», так как во главе их стоит Беата Шидло, которая на своем сайте хвастается обучением в Государственном Департаменте США.

  Нет, мне не удалось пронести компьютер с подключением к сети Интернет в тюремную камеру, но на свободе (пока что) остается много людей, которые пытаются помочь мне, насколько это возможно, и которых попросил по мере возможности продолжать вести этот блог.

  Дорогие читатели, помните, что последнее, что мы сейчас можем себе позволить – это дать запугать себя мое судьбой. Мы должны бороться любыми способами за Польшу, свободную от чужих войск; за Польшу, проводящую мирную политику; за Польшу социальной справедливости.

  Поэтому я приглашаю вас в субботу, 9 июля в 16.30 на Замковую площадь в Варшаве, где мои друзья собираются в знак протеста против разжигания третьей мировой войны бандой преступников, которые в эти дни будут принимать решение о том, чтобы поставить Польшу под удар. Демонстрация является законной и зарегистрированной.
  ______________________________

  Матеуш Пискорский лидер партии "Смена", называет пропагандой разговоры о «российской агрессии» на Украине. Его поездки в Донецк и Луганск убедили его в том, что уговорить жителей Донбасса жить в государстве Украина будет нелегко.

  «Я думаю, — говорит Пискорский, — что это станет возможным только после исключения из рядов украинских государственных элит тех людей, которые виновны в военных преступлениях».

  Матеуш Пискорский убежден в законности референдума о вхождении Крыма в состав России. Работая наблюдателем на референдуме, он видел, что жители полуострова действительно рады, как они говорят, возвращению на Родину.

  Пискорский считает в корне неверной антироссийскую политику польского правительства и осуждает поддержку Варшавой киевского режима.

  Пискорский призывает польских граждан к взвешенному, аналитическому взгляду на внешнеполитические события, в том числе гражданскую войну на Украине и в Сирии.

  Считает, что Польша должна выйти из состава НАТО, как конфронтационного, агрессивного блока и наладить добрососедские отношения и мирное сотрудничество с Россией, как и с другими государствами Европы и мира.

  Выступает за честный, объективный подход к истории Польши и против демонизации коммунистического периода ее развития (ПНР). Польское государство, по мнению Пискорского, должно получить контроль над стратегическими секторами экономики.

  Матеуш Пискорский был наблюдателем во время Крымского референдума, на выборах в ДНР и Приднестровье. За свою политическо-гражданскую позицию лидер "Смены" подвергается оскорблениям и преследователем со стороны польских властей, журналистов и правых сил.

  Тем не менее, старается создать возможности для диалога между Польшей и Новороссией, в частности приглашал министра иностранных дел ДНР А.Кофмана на конференцию в Варшаве. Польские власти не впустили Кофмана.

  М.Пискорский неоднократно посещал с дружественным визитом Новороссию и Республику Крым и выражает искреннюю поддержку братскому народу Новороссии.

  18 мая, по приказу Бюро внутренней безопасности (ABW), Матеуш Пискорский был арестован и обвиняется в шпионаже в пользу России и Китая.

  http://sis-2007.livejournal.com/1006804.html

  http://news-front.info/2016/07/07/ostanovit-vojnu-new..
  http://cs633530.vk.me/v633530511/40fd8/dPKpoGluJD4.jpg
 • @lorenco 02:28:51
  "Mateusz Piskorski, przemawia do ludzi z aresztu". -

  --- Bardzo porządny i ważny tekst :)
  Jeśli znajdziesz chwilę czasu, to wygładź nieco.
  Obawiam się, że ja mógłbym 'strzelić jakieś byki'.
  Później poddałbym ponownej korekcie
  i opublikowałbym jako notkę /część notki.

  Miłego dnia :)
 • @zygmuntbialas 03:37:37
  Nigdy nie zamkniecie mi ust – nie liczcie NATO
  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/07/07/nigdy-nie-zamkniecie-mi-ust-nie-liczcie-nato/
 • @zygmuntbialas 23:33:04
  Zastanawiam sie ilu jeszce jest takich ajnsztajnow , ktorzy wierza, ze iluminaci tylko po to stworzyli Militarny Pakt Atlantycki, zeby Polske obronic przed Moskwa?
  I do tego za polskie pieniadze.
  Ja tak sobie wyobrazam, ze prezio marzy sobie zasiasc na Kremlu.
  Mysmy juz tam byli. Az dwa lata. I bardzo brzydko nas stamtad wygonili. Pewnie nie chcemy wiedziec, za co.
 • @ikulalibal 08:08:40
  Dziękuję :)
  Jeśli zdążę, przedrukuję cały tekst M. Piskorskiego pod aktualną notką.
 • @Tiamat 11:08:47
  "... ilu jeszce jest takich ajnsztajnow , ktorzy wierza, ze iluminaci tylko po to stworzyli Militarny Pakt Atlantycki, zeby Polske obronic przed Moskwa?" -

  --- Przykro na to patrzeć.
  Nie zanadto przepadam za Niemcami, ale zazdroszczę im paru rzeczy, np. rozsądnej postawy wobec Rosji i Rosjan, jak i trzeźwości w ocenie jankesów.

  Za ponad godzinę opublikuję 2. część Pani tłumaczenia :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej