Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Po szczycie NATO w Warszawie - 13.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiem, co robił Poroszenko na szczycie NATO w Warszawie. Chyba przyjechał po laurki - pisze pani Tiamat.

Jedynym zdaje się celem tej groteskowej imprezy było nałożenie na państwa członkowskie haraczu 2% z budżetu na zbrojenie, to znaczy na przemysł wojskowy USA. Zresztą od samego początku nikt nie opowiadał, że ten popis szarlatanerii ma w jakiś sposób obronić Polskę. Cały czas gadają o obronie USA (ale nie Polski) przed… Iranem I Rosją. NATO, stworzone jako armia Bilderbergów, jest armią NWO (Nowego Porządku Świata) i powoli wypiera role ONZ (a może nie bardzo powoli). Polska oczywiście jest w pierwszym szeregu do walki ze światem.

 

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, prezydent USA Barack Obama i prezydent RP Andrzej Duda podczas pierwszego dnia szczytu Sojuszu<br /><br /><br /> w Warszawie. Stadion Narodowy, 8 lipca 2016 r.

Jens Stoltenberg, Barack Obama i Andrzej Duda

No więc - jak podała 'AL-Jazeera' -dowództwo paktu ustaliło w pierwszym dniu, że ma być przekazane NATO 10 miliardów dolarów do dalszych operacji w Afganistanie. Tam zdaje się nie najlepiej się wiedzie, więc planują 'przetasowanie' wojsk. Nie wiem, co to znaczy. Ktoś złośliwie podejrzewa, że pójdą tam też i polskie wojska walczyć za wolność waszą, nędzę naszą. Ale żeby wydusić te pieniądze od państw członkowskich, trzeba było znaleźć BARDZO ważny 'powód'. Tym powodem jest rzekoma agresja rosyjska na Krymie, w Czeczenii i Gruzji w 2008 roku. Są i tacy polscy spece od polityki, co opowiadają o rosyjskiej inwazji na suwerenną Syrię.

Eric Zuesse w artykule "NATO summit closes by Condemnig Russia” ("Szczyt NATO zakończył się potępieniem Rosji”) dostrzega takie momenty tego szczytu szczytów:

We wspólnym komunikacie, który składa się ze 139 części – słowo 'terroryzm' było użyte 17 razy, a dżihad  ANI RAZ. Rosja wspomniana została 58 razy w ciągle niekorzystnym świetle,  34 razy wspomniano Ukrainę, 10 razy Syrię. ANI  RAZ  NIE  WSPOMNIANO  WIZ  DO  USA  DLA  POLAKÓW;  za tę choćby gościnność – Amerykanom nie są potrzebne wizy do Polski (przypis Tiamat).

Ale wracając do artykułu: Obama obiecał wysłać amerykański batalion i brygadę pancerną do Polski (na koszt Polski) plus 1000 żołnierzy (na koszt Polski). USA przejmą dowództwo tych sil zbrojnych.

Rzad ukraiński na tym szczycie wspomniano nader przyjaźnie aż 100 razy, a rząd syryjski tez 100 razy, ale bardzo nieprzyjaźnie. Innymi słowy: ten wspólny komunikat jest w 100% wrogi wobec Syrii i Rosji, i bardziej jest przejęty Rosją niż terroryzmem, a zupełnie się nie martwi o dżihad i dżihadystów.

Komunikat podkreśla również, że najważniejszym obecnie zadaniem NATO jest troska o Ukrainę i jej sytuację w rejonie. Naturalnie oświadczenie zakłada, że Ukraina padła ofiarą agresji rosyjskiej, a za naruszenie mińskich porozumień odpowiedzialni są 'separatyści' z Donbasu. Komunikat nie wspomina o naruszeniu mińskich porozumień przez stronę ukraińską. Tak więc zakłada się z góry, że rząd ukraiński nie jest zdolny do żadnej agresji i nigdy żadnej nie popełnił. A do tego Specjalna Misja Obserwacyjna (OBWE) na Ukrainie nie jest w stanie prawidłowo pracować z powodu agresji na terenach, popieranych przez Rosję.

 

Po szczycie NATO w Warszawie - 13.07.2016.

Ukraina dzisiaj

Naturalnie, to 'naruszenie’ mińskich porozumień, czyli bombardowanie Donbasu, 'nie pochodziło od junty kijowskiej'. Komunikat nie wspomina, jak doszło do obecnej sytuacji; nie wspomina zamachu stanu w Kijowie ani pomocy USA w obaleniu legalnego rządu w Kijowie, ani powodu dla którego 'separatyści' doprowadzili do referendum (o AUTONOMII! - przypis Tiamat).

Podobnie gdy chodzi o Syrię; komunikat stwierdza, że winę za wojnę ponosi Rosja, która Syrię popiera. Na przykład: "Wzywamy syryjski reżim do pełnego podporządkowania się wszystkim odnośnym rezolucjom Rady Bezpieczeństwa ONZ (UNSCR) i natychmiastowego podjęcia kroków do politycznego przekazania władzy zgodnie z rezolucją UNHCR 2254 i Genewskiego Komunikatu ONZ z 30 czerwca 2012 roku”.

Konflikt jest oczywiście między Syria i dżihadystami, którzy próbuja obalić rząd w Damaszku. NATO popiera stanowisko dżihadu, oskarżając całkowicie rząd syryjski.

Komunikat opisuje dość dokładnie zwiększenie ilości żołnierzy i broni, które NATO wysyła nad granice Rosji, zwłaszcza na tereny Polski, Litwy, Łotwy i Rumunii. Powodem tych wrogich akcji jest:

1)  „… trwająca nadal nielegalna aneksja Krymu, której my nigdy nie zaakceptujemy, i wzywamy Rosję do wycofania się; nie zaakceptujemy naruszania suwerennych granic siłą i nie zaakceptujemy destabilizacji wschodniej Ukrainy (hipokryzja władz NATO nie zna granic - przypis ZB).

2)  ... prowokacyjne, niezgodne z duchem Dokumentu Wiedeńskiego operacje militarne przy granicy NATO, łącznie z operacjami na Morzu Bałtyckim i Morzu Czarnym oraz wschodniej części Morza Śródziemnego - to jest nieodpowiedzialna, agresywna, nuklearna retoryka i koncepcja wojny (To znaczy, że Rosja nie ma prawa do przemieszczania swoich wojsk na swoim własnym terenie?!).

3)  ... i powtarzane inwazje na przestrzeń powietrzną NATO. W dodatku rosyjska interwencja militarna, poparcie militarne dla Syrii i syryjskiego reżimu oraz militarna obecność na Morzu Czarnym stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państw alianckich i innych”.

Naturalnie nie wspomniano w tym komunikacie (który moim zdaniem przypomina dziwnie 'porozumienie' z Rambouillet przedstawione Miloszewiczowi), jak doszło do przewrotu w Kijowie, zorganizowanego przez Waszyngton, który ten przewrót przygotowywał od marca 2013 roku w amerykańskiej ambasadzie. Celem tego przewrotu było obalenie legalnego rządu Wiktora Janukowicza.

Kiedy NATO (North Atlantic Terrorist Organization) żąda przywrócenia Krymu Ukrainie ("my nie zgadzamy się... my domagamy się..."), NATO żąda, by Rosja zostawiła 90% ludności Krymu – która przez dwa referenda potwierdziła, że chce być z Rosją – na pastwę NATO; kiedy NATO skazuje tych ludzi na pastwę upadłego państwa Ukrainy - która nienawidzi Donbasu i chce całą ludność Donbasu wymordować - NATO stawia siebie w pozycji agresora, który prowokuje i chce wywołać wojnę nuklearną z Rosją do tego stopnia, że jest to dla NATO sprawa albo rozwiązania paktu, albo wycofania tych wszystkich żądań. NATO w tej chwili pewnie będzie dążyć do eskalacji konfliktu dotąd, dopóki Rosja nie będzie miała wyjścia i będzie musiała walczyć z wszystkimi krajami NATO i z Ukrainą, która z nienawiści do Rosji desperacko chce się przyłączyć do paktu.

Rosja nie ma zamiaru spełnić NATO-wskich żądań. Pytanie teraz: "Kto pierwszy zacznie wojnę nuklearną?" - W każdym przypadku, o ile NATO nie wycofa swych głupich żądań, wojna potrwa mniej niż godzinę. Nie będzie zwycięzców, ale strona, która pierwsza uderzy będzie mniej zniszczona. I w tym sensie tylko będzie zwycięską.

Władimir Putin jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego narodu, niezależnie od tego, jaki wybór da mu NATO. Prezydent Rosji próbował już wielokrotnie rozmawiać o tym z Obamą. Obama stale odmawia takiej rozmowy. Odmowa Obamy i agenta Obamy, jakim jest dowództwo NATO, mówią same za siebie.

NATO Summit Closes By Condemning Russia. US Soldiers and Weapons to Russia’s Border | Global Research – Centre for Research on Globalization

//www.globalresearch.ca/nato-summit-closes-by-condemning-russia-us-soldiers-and-weapons-to-russias-border/5535123

 

* * * * * * *

Pisze dalej pani Tiamat: Brytyjskie siły zbrojne będą szkolić 4 tysiące ukraińskich żołnierzy do marca 2017 – powiedział Hammond w czasie szczytu NATO w Warszawie. Hammond zapowiada ściślejszą współpracę paktu z Ukrainą, bo prawdopodobnie Kijów przyłączy się do NATO, a Czarnogóra już jest w drodze.

Alianci planują zainstalowanie wielonarodowych batalionów w krajach bałtyckich i w Polsce, uzupełnionych 1200 pojazdami militarnymi, 30 samolotami wojskowymi. Minister obrony UK Michael Fallon już w marcu powiedział, że brytyjscy instruktorzy militarni wyszkolili 2000 żołnierzy ukraińskich, a w planie jest dodatkowych 300:

//www.presstv.ir/Detail/2016/07/09/474277/UK-Hammond-Ukraine-military-training-NATO

Popatrzcie tylko: NATO spotyka się w Polsce, by solidarnie przeciwstawić się narastającej agresji...  Rosji. Tylko, że coś się tu nie zgadza:

https://www.youtube.com/watch?v=uoYyj0LpzdQ

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

 

KOMENTARZE

 • Pierwsze trzy miesiace
  PIS zadłuża Polskę na 40-ci kilka mld zł plus odsetki mimo "znalezionych " - audyt na 340 mld zł.
 • @kfakfa 12:54:05
  "Pierwsze trzy miesiace: PIS zadłuża Polskę na 40-ci kilka mld zł". -

  --- To już są zadłużenia, których nie da się już spłacić.
  W takiej sytuacji jest wiele państw zachodnich.
 • @Autor
  Dla mnie ten szczyt byłby zwykłym spotkaniem kolesi,którzy przyjechali popić pojeść i poplotkować gdyby nie jedno ale.Otóż po kilkunastu latach militarnej swobody znów będziemy mieli obce wojska okupacyjne w Polsce,i będziemy łożyć na ich utrzymanie z naszej kieszeni.
 • Wojna na horyzoncie
  Czy ktoś sobie wyobraża, że ten kierunek na osaczanie Rosji, wciąganie Ukrainy do NATO, finansowanie Ukrainy i jej dozbrajanie, zwiększanie wojsk NATO w pobliżu rosyjskich granic, skrajnie antyrosyjska propaganda w mediach może ulec wyhamowaniu?
  To niemożliwe. To będzie tylko postępowało.
  Wniosek; wojna jest już przesądzona.
 • @Robik 16:01:51
  Ze Sputnika:
  „NATO nie jest gotowe na wojnę z Rosją” - o posiedzeniu Rady Rosja-NATO.
  Głównym tematem posiedzenia Rady Rosja-NATO były decyzje w sprawie dalszego zwiększania obecności wojskowej sojuszu na „wschodniej flance" i ich konsekwencje dla europejskiego bezpieczeństwa - oświadczyło rosyjskie MSZ.

  Kolejne kwestie dotyczą uregulowania na Ukrainie, sytuacji w Afganistanie i regionalnych zagrożeń terrorystycznych. Jak podkreśliła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, strona rosyjska zainicjowała także dyskusję na temat zgłoszonej przez Rosję inicjatywy w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa powietrznego w regionie Bałtyku oraz zwróciła uwagę na ryzyko dla stabilności strategicznej związanej z trwającą budową systemu obrony przeciwrakietowej USA/NATO w Europie.

  Stosunki między Moskwą i sojuszem zaostrzyły się w marcu 2014 roku w świetle przyłączenia Krymu do Rosji. Wówczas została również zawieszona praca Rady Rosja-NATO. Pierwsze po przerwie posiedzenie rady odbyło się dopiero w kwietniu tego roku.

  Na szczycie, który odbył się w dniach 8-9 lipca w Warszawie, członkowie NATO porozumieli się w sprawie wysłania czterech batalionów do Polski i państw bałtyckich. Liczebność każdego pododdziału wyniesie od 800 do 1,2 tys. osób.
  Według słów wicedyrektora Tawriczeskiego Centrum Informacyjno-Analitycznego RISI politologa Siergieja Jermakowa na posiedzeniu Rady Rosja-NATO znaczny kompromis raczej nie zostanie osiągnięty, lecz trudno jest przecenić znaczenie spotkania.

  „W sojuszu pojęcie „pełnowartościowy dialog z Moskwą" jest rozumiane na własny sposób, czyli w oparciu o własne interesy. Powtarzające się apele ze strony Brukseli świadczą o tym, że Moskwa powinna przyjąć punkt widzenia NATO i podporządkować się: wycofać wojska z granicy, oddać Krym Ukrainie itd. według listy będącej dla Moskwy nie do przyjęcia. Przede wszystkim jest to rozmowa o tym, jak nie dopuścić do przypadkowych starć zbrojnych na linii frontu" — powiedział Siergiej Jermakow na antenie radia Sputnik.
  Po warszawskim szczycie pojawiły się opinie, że NATO przygotowuje się do wojny. Zdaniem politologa w ogólnym zarysie zgadza się to z rzeczywistą sytuacją.
  „NATO to sojusz wojskowy ze wszystkimi wypływającymi z tego skutkami. Jednak co się tyczy wojny z naszym państwem, to w rzeczywistości NATO nie jest obecnie na to przygotowane. Może to jednak być w perspektywie. NATO umieszcza znaczną infrastrukturę wojskową na terytorium nowych państw członkowskich sojuszu. Wiadomo, że nie ogranicza się to do kontyngentów wojskowych, które zostaną rozkwaterowane i dyslokowane na wschodnich i południowych granicach NATO. Najważniejsze to przygotowanie infrastruktury wojskowej, i NATO będzie w dalszym ciągu to robić" — podkreślił Siergiej Jermakow.
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160713/3442072/NATO-wojna-Rosja.html
  ==============================
  Znaczy się, że NATO będzie naciskać na "oddanie" Krymu banderlandii i się zbroić a Rosja Krymu nie "odda", na razie przeciąganie liny, jak coś się nie zmieni, może być wojna z Rosją do ostatniego Polaka, Bałtana i Ukraińca a i to tylko w optymistycznym wariancie dla świata - dla nas niestety nie.
 • Nowy Konsul
  A po drugiej stronie oceanu, po wyremontowaniu Konsulatu RP w Chicago za bajońską sumę 8 mln 242 tys. USD opłacona przez Polskich Podatnikow(!), szef MSZ Witold Waszczykowski posadził "swojego człowieka" na satanowisku Konsula Generalnego. Został nim Piotr Jan-itzky, ... (przepraszam) "Janicki" - oczywiście PRAWNIK (a nie specjalista od Nauk Politycznych), absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2015 skończył studia z planowania finansowego na Farleigh Dickinson University w USA.
  Zatem kariera podobna do innych szczęśliwie "wykształconych" w USA i poleconych przez masonerię.
  Nowy Konsul Janicki pracował również w bankowości, m.in. w Oritani Bank, TD Bank Norwood oraz People's United Bank. Jego "kandydatura została pozytywnie zaopiniowana jednogłośnie" - poinformował przewodniczący komisja łączności z Polakami za granicą Michał Dworczyk (PiS).
  NIKT nie śmiał kwestionować tego "wyboru"!

  Rodzina Janickiego to Stanisław Janicki - (prof., minister rolnictwa i wicepremier w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, przestępca gospodarczy, złodziej i szantażysta, pracownik Agencji restrukturyzacji rolnictwa, szubrawca, który doprowadził do sprzedaży jednego z największych zakładów cukierniczych w Polsce szwajcarskim żydom) oraz Elżbieta Janicka - (polonofob, dywersant, członek „Otwarta Rzeczpospolita”, [oficjalnie] Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii powstałe w 1999 r. Stowarzyszenie to otrzymuje finansowe wsparcie ze strony antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacją im. Stefana Batorego.)

  Kadencja poprzedniego Konsula Generalnego RP w Chicago, pani Pauliny Kapuścińskiej, została niespodziewanie "skrócona" bez podania powodu odwołania z placówki. "To wszystko zależy od zmieniających się celów, taktyki, i strategii” – zaznaczył szef MSZ.
  W innych słowach, cele, taktyka, oraz strategia MSZ ... będą kontynuowane.
 • @matterhorn 14:24:16
  "znów będziemy mieli obce wojska okupacyjne w Polsce,...". -

  --- Niestety tak.
  I koszty i zagrożenia stąd wynikające.
 • @Robik 16:01:51
  "Czy ktoś sobie wyobraża,...". -

  --- Trzeba wierzyć, mieć nadzieję.
  Nie znamy do końca tej szalonej gry, która będzie miała jakiś swój koniec.
  Wtedy zobaczymy.
  Albo i nie zobaczymy...
 • @lorenco 17:26:14
  Siergiej Jermakow: "... co się tyczy wojny z naszym państwem, to w rzeczywistości NATO nie jest obecnie na to przygotowane". -

  --- Brzmi trochę optymistycznie. I miejmy nadzieję, że nie będzie to też wojna do ostatniego Polaka,...
 • @Zdzich 17:26:45
  "To wszystko zależy od zmieniających się celów, taktyki, i strategii” – zaznaczył szef MSZ. -

  --- Wstawiają swoich ludzi, wykształconych tam, gdzie trzeba. Nie liczą się z wydatkami. Ja nie spodziewałem się innej polityki w wydaniu PiS.
 • @zygmuntbialas 23:39:25
  Witaj . http://konfederat1000.salon24.pl/692425,waldemar-lysiak-pieprzyc-ukraine
 • @Repsol 00:37:45
  Witam Cię :)

  Tekst W. Łysiaka - przeczytałem.
  Pochwalę się, że wszystkie jego tezy są zawarte po wielekroć na moich blogach.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 00:37:45
  Trochę stary ten artykuł, do tego:
  "Tymczasem marzenie Putina (i to trudne do realizacji, przynoszące mu duże kłopoty gospodarcze i polityczne) stanowi jedynie wasalizacja rosyjskojęzycznego Doniecka, plus korytarz do Krymu."
  Gdyby Putin chciał korytarza do Krymu poprzez Noworosję, nie budowałby mostu kerczeńskiego.
  Doprawdy ja mam podziw do takich ludzi, którzy wiedzą o czym marzy i myśli prezydent FR a pan Łysiak wpisał się w retorykę ekspertów z cyklu: o czym mysli i marzy Putin...może rzeczywiście da się żyć na bardzo wysokim poziomie, jak taki ekspert co chwile wygrywa fortunę w lotto?
  Ja osobiście marzę aby prawo ONZ o referendach i o samostanowieniu narodów nie były tylko pustym drukiem.
 • @lorenco 02:26:22
  "Łysiak wpisał się w retorykę ekspertów z cyklu: o czym mysli i marzy Putin". -

  --- Kiedyś mnie fascynował W. Łysiak.
  Teraz widzę, że przynajmniej w zakresie Ukrainy i Rosji pozostał w tyle.

  Miłego dnia Ci życzę :)
 • @matterhorn 14:24:16
  Ale bazy ZSRR były na własnym rozrachunku.
  Narobiły szkód ekologicznych gdzieniegdzie.
  Te są na naszym garnku oficjalnie.
 • @dron67 08:18:59
  Kompletna aberracja.
  Naszych żolnieży wysyłają na export.
  Sprowadzają obcych.
  Doprawdy przemyślana patriotyczna polityka ''obronna''.
 • @dron67 08:29:05
  "Naszych żolnieży wysyłają na export.
  Sprowadzają obcych". -

  --- Strasznie ciężko to komentować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej