Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Po szczycie NATO w Warszawie - 14.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak szeroko reklamowany szczyt NATO w Warszawie już się zakończył – pisze The Saker.– Okazał się całkowitym sukcesem, przynajmniej jeśli mierzy się wyniki podług oczekiwań:

—  Poroszenko i Nadjeżda Sawczenko otrzymali zaproszenie i byli traktowani jak szanowani goście;

—  Rosja została potępiona za ‚agresje’ w Gruzji, na Krymie i na Ukrainie;

—  Polacy okleili Warszawę plakatami ‚ACHTUNG RuϟϟIA’;

—  Bałtowie otrzymali każdy po jednym batalionie NATO w celu odstraszenia rosyjskiego niedźwiedzia;

—  Rosja została potępiona za nieprzestrzeganie porozumień Mińsk2;

—  Uwolniono tyle gorącego powietrza, że globalne ocieplenie przyspieszyło o dekadę.

Szczerze mówiąc, trudno komentować to zidiocenie. Niezależnie od tych komicznych rytuałów ten szczyt miał swój cel. Prawdziwy cel szczytu był zupełnie inny niż deklarowany, i on również został w całości osiągnięty.

Prawdziwym celem szczytu było zmuszenie europejskich liderów do wyboru pomiędzy realnym światem a jego ideologicznym odbiciem w krzywym zwierciadle. Oczywiście wszyscy dokonali właściwego wyboru. Kategorycznie odrzucili realny świat i entuzjastycznie wskoczyli do ideologicznej iluzji.

To dlatego Rosja została oskarżona o nieprzestrzeganie porozumień, mimo że nawet nie jest ich stroną.

Dlatego Rosja została oskarżona o ‚agresję’ na Gruzję, mino że nawet Unia Europejska stwierdziła, że to Gruzja zaczęła wojnę.

To dlatego nieistniejące rosyjskie zagrożenie znowu zostało zdemaskowane.

To dlatego nieistniejące rosyjskie zagrożenie zostało powstrzymane kilkoma batalionami NATO.

To dlatego zdemaskowano rosyjską inwazję na Donbas.

To dlatego zignorowano w stu procentach zgodne z prawem referendum na Krymie.

Jednogłośna determinacja zachodnich liderów do zignorowania rzeczywistości ipublicznegoogłoszenia ideologicznego manifestu jakby był prawdą, była prawdziwym celem szczytu.

Anglosyjoniści uwielbiają wysyłać przesłania i tutaj widać je wyraźnie.

Wiadomość dla Rosji:  odważyłaś się nam przeciwstawić i myślałaś, że jeśli masz rację, to ci pomoże. No cóż, pieprzyć Rosję, pieprzyć rzeczywistość! Jesteś albo z nami (pod naszą kontrolą), albo będziesz traktowana jak parias.

Wiadomość dla ludów Europy: żebyście nie próbowali się nam przeciwstawić, demonstrujemy wam zjednoczony front. Front złożony z pasożytniczych klas rządzących Unią Europejską na zlecenie 1% kompradorskich elit, także 1% w Rosji, na zlecenie Imperium Anglosyjonistycznego. Nie próbujcie nawet myśleć o niezależności, wolności czy innych podobnych bzdurach. My rządzimy ziemią, a wy jesteście posłuszni.

Wiadomość dla reszty ziemi:  nawet nie myślcie o dołączeniu do Rosji czy wspieraniu Rosji. Jeśli to zrobicie, to was zdmuchniemy z powierzchni. To my rządzimy planetą i decydujemy, kto ma władzę.

I na koniec:

Wiadomość dla nas samych:  kontrolujemy wszystko, zwyciężymy. Rosjanie muszą się ugiąć, jesteśmy niezwyciężeni.

Sugeruję, że ta ostatnia wiadomość jest najważniejsza. To dlatego, że liderzy anglosyjonistyczni po prostu się boją. Boją się Rosji czy nawet bardziej tego, co Rosja reprezentuje. Boją się dolara, który ma pokrycie w powietrzu, już nawet nie w ropie czy w amerykańskich lotniskowcach. Boją się, że coraz mniej ludzi się ich boi. Boją się, że kraje takie jak Rosja, Iran, Chiny otwarcie deklarują, że wybierają inny model gospodarczy i cywilizacyjny. Najbardziej są wystraszeni tym, że ich własne społeczeństwa (przynajmniej teoretycznie) nimi gardzą i ich nienawidzą.

Najbardziej żałosnym jest niezrozumienie Rosji przez Anglosyjonistów. Z rosyjskiego punktu widzenia wszystko, co NATO i Zachód robią, to oznaki słabości.

Dlaczego silny sojusz miałby angażować się w papierowe groźby (bataliony NATO i systemy antyrakietowe). Dlaczego silny sojusz miałby szukać bezpieczeństwa w liczbach? Dlaczego silny sojusz miałby działać, jakby nie istniała rzeczywistość? Z rosyjskiego punktu widzenia całe to machanie szabelką jest przyznaniem się do własnej słabości i zupełnie nie robi wrażenia. Rosjanie nie boją się wyrazić swojej pogardy dla patetyczniej deklaracji niekompetencji przez zagubionych liderów Zachodu.

To nie znaczy że Rosjanie nie są zmartwieni. Są bardzo zmartwieni. To dlatego że mimo braku wizji politycznej i nawet zwykłego profesjonalizmu Anglosyjoniści są niebezpieczni. Nie trzeba być przesadnie inteligentnym, aby rozpocząć wojnę nuklearną. Nawet jeśli Rosjanie otwarcie pogardzają Imperium, to ciągle są świadomi, że brak kompetencji liderów Zachodu będzie wymagał niewiarygodnej uwagi i cierpliwości rosyjskich przywódców, aby Imperium bezpiecznie wylądowało bez rozpoczęcia planetarnej wojny nuklearnej.

Można powiedzieć, że Rosja boi się słabości USA/NATO/UE o wiele bardziej niż obawia się siły USA/NATO/UE.

Ponadto wielu Rosjan uważa, że cywilizacja Zachodu jest całkowicie zdyskredytowanym moralnym bankrutem i jest trupem tak jak radziecka cywilizacja w późnych latach osiemdziesiątych XX wieku. Nie ma już żadnych ‚zachodnich wartości’, przynajmniej wyższej wartości innej niż jako obiekt kpin i pogardy. Wszyscy to udają, ale nikt w to już nie wierzy. Ten cały wyszukany gmach wzniosłych pojęć takich jak ‚demokracja’, ‚prawa człowieka’, ‚wolność’, ‚sprawiedliwość’, już się rozpadł i nie da się naprawić. Dobrą wiadomością jest fakt, że katastrofa nie jest ostateczna i tak jak Rosja ostatecznie odrodziła się po 2000 roku, tak samo może zrobić Zachód – USA i Europa. Mogę sobie wyobrazić ludzi Zachodu, powracających do swoich historycznych korzeni w zupełnie nowy sposób. Tak jak Rosja z lat 2000-2016 nie jest Rosją sprzed 1917 roku, tak Zachód wyłoni się jako coś nowego, ale z korzeniami w przeszłości. Zanim to się stanie Zachód będzie musiał przejść bolesny i niebezpieczny proces rozpadu podobny do tego, którego doświadczył Związek Radziecki od 1980 do 2000 roku.

Na dzisiaj jednak ciągle jesteśmy uwięzieni w bieżących realiach. Świat podzielony na dwie części – jedna to umierające obłąkane i słabe Imperium, a druga to większość rodzaju ludzkiego. W tym umierającym i słabym świecie szczyt NATO w Warszawie pełnił taką samą rolę jak XXVI Zjazd Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w ZSRR w 1981 roku, budujący znak jedności przed nieuchronną katastrofą.

Jeśli pamiętamy, co stało się z ZSRR i Rosją w następnych dwóch dekadach to możemy tylko podsumować szczyt NATO w ten sposób, że wchodzimy w najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy okres historii.

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

Link do angielskiej wersji:
//thesaker.is/the-xxvith-nato-party-conference-in-warsaw-a-commentary/

 

* * * * * * *

Dołączam do notki dwie aktualne informacje:

 

Heiterer Abschied: Applaus für David Cameron im Parlament. (Foto: dpa)

 

Tak żegnają Davida Camerona w brytyjskim parlamencie. Były premier odchodzi pogodnie i z radością, jakby zakończył sukcesem dawno zaplanowaną misję – pisze gazeta DWN.

 

Bundeskanzlerin Merkel, Vizekanzler Gabriel und Außenminister Steinmeier bei der Nato-Debatte im Bundestag am Donnerstag. (Foto: dpa)

 

W Bundestagu też się cieszą, przynajmniej członkowie rządu (na zdjęciu Steinmeier, Gabriel i Merkel). Właśnie przegłosowano podwyżkę ich płac. Angela zarobi teraz za swą służbę 18 820 euro miesięcznie.

 

KOMENTARZE

 • Trafna analiza
  Daję 5!

  "Ponadto wielu Rosjan uważa, że cywilizacja Zachodu jest całkowicie zdyskredytowanym moralnym bankrutem i jest trupem tak jak radziecka cywilizacja w późnych latach osiemdziesiątych XX wieku."
  Też tak to widzę.
 • W Bundestagu też się cieszą,
  W Bundestagu też się cieszą, przynajmniej członkowie rządu (na zdjęciu Steinmeier, Gabriel i Merkel). Właśnie przegłosowano podwyżkę ich płac. Angela zarobi teraz za swą służbę 18 820 euro miesięcznie.==

  Drobne na waciki.
 • Zadziwiająco trafne podsumowanie
  dziwi tylko idiotyzm rozlepiających plakaty i zapraszających sawczenko i proszenko do Polski,no ale chyba nie mieli wyjścia,mentalność niewolnika jaka jest,każdy widzi...
 • @PiotrZW 07:35:56
  "... cywilizacja Zachodu jest całkowicie zdyskredytowanym moralnym bankrutem i jest trupem". -

  --- Tak, niestety.
 • @dron67 08:26:25
  "W Bundestagu też się cieszą,...". -

  --- "Na waciki?" - Na jakieś kruszce - zgodnie z radami szejka Hoseina - też starczy.
 • @Olka P. 09:42:16
  "... chyba nie mieli wyjścia,mentalność niewolnika jaka jest,każdy widzi...". -

  --- Tak właśnie jest.
 • @PiotrZW 07:35:56
  Nie do konca trafna analiza, bo prawdziwym celem tego sabatu bylo wymuszenie na natowskich poszturchadlach 15 miliardow dolarow na "dalsze operacje" w Afganistanie. W pierwszym dniu juz to ustalono i Obama mogl spokojnie wrocic do ojczyzny.
  Zachodzi dyskretne pytanie , co oznacza 'ewentualne przetasowanie wojsk'? Czy wysla polskie moze wojska do pladrowania Afganistanu?

  Bo co Polacy robia w Afganistanie? pilnuja jankeskich interesow:
  Afganistan ma okropne bogactwo mineralow: Handlowal nimi nasz minister Sikorski.
  Mineraly wartosci trylionow dolarow - Amerykanie nie planujea wyjsc z Afganistanu dopoki wszystkiego nie rozkradna. Ale za te pieniadze moznaby dalej prowadzic wojny; po co zebrac nowy haracz od Europy.

  Trillion dollar mineral find in war torn Afghanistan

  http://www.smh.com.au/world/trillion-dollar--mineral-find-in-war-torn-afghanistan-20100614-yalz

  Amerykanie pilnuja biznesu a Polacy Amerykanow: Tylko co Polska ma z tych 'skarbow" ?

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/dyinginafghanistan.php#axzz3NCn4YHJF
 • @
  Im więcej głupich podatników do rządzenia, tym większe pensje dla rządzących.
 • @Tiamat 15:51:13
  "... prawdziwym celem tego sabatu bylo wymuszenie na natowskich poszturchadlach 15 miliardow dolarow na "dalsze operacje" w Afganistanie". -

  --- Tak, brakuje tego ważnego elementu w analizie Sakera, ale autor ujął inne ważne aspekty tego zdarzenia, jakim był szczyt NATO w Warszawie.
 • @Zdzich 17:04:25
  "Im więcej głupich podatników do rządzenia,...". -

  No właśnie: 'głupich'? - Może raczej bezsilnych...
 • Sensowne opracowanie sytuacji zawarte w notce.
  I może na temat banderlandii - dziś rano banderowcy zaatakowali racami budynek współpracy kulturalnej Rosja - Ukraina w Kijowie.
  Zatem Rosja wreszcie zaczęła działać:
  Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej skierowała się do OBWE z wymogiem, aby OBWE zwróciła uwagę na bezczynność władz Ukrainy, po ataku radykałów na budynek Rossotrudniczestwa w Kijowie.
  O tym powiadomiła przewodnicząca Komisji Izby Społecznej i rozwoju dyplomacji publicznej i wsparcia rodaków za granicą, Elena Sutormina.
  Według jej słów, Izba Publiczna zwróciła się do OBWE, aby dokonano publicznej oceny działań, a raczej bezczynności władz ukraińskich, które nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa rosyjskich dyplomatów pracujących w Kijowie.
  Sutormina nadmieniła, że dla Rosji bezczynność władz ukraińskich, aby umożliwiać taki "bałagan", stanowi rażące naruszenie podstawowych norm i zasad prawa międzynarodowego.
  "Zwłaszcza, że nie jest to pierwszy atak na rosyjskie misje dyplomatyczne na Ukrainie" - powiedział Sutormina.
  Za: http://nahnews.org/856417-op-rf-trebuet-ot-obse-otreagirovat-na-napadenie-na-zdanie-rossotrudnichestva/
  -----------------------------------------------------------------
  Wydaje mi się, że Rosja nadała nowy kierunek: atak na polskich senatorów - skarga do OBWE. Pobicie polskich dziennikarzy na granicy banderlandii z Polską - pisać do OBWE. Filmy z pochodów banderowców ze swastykami ulicami miast banderowskich, zdjęcia ze swastykami itp - posyłać do OBWE. Przecież OBWE to "Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie" jak nazwa sama wskazuje, ma dbać o o bezpieczeństwo i współpracę w Europie!
  A to są ciule ( przepraszam za wyrażenie), siedzą, jedzą, lulki palą, kasa leci często też lewa.
  Głusi i ślepi!
  http://cs5.pikabu.ru/post_img/2014/11/19/0/1416346583_1123832805.jpg
 • @lorenco 23:33:24
  Piszesz: "Przecież OBWE to "Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie" jak nazwa sama wskazuje, ma dbać o o bezpieczeństwo i współpracę w Europie!" -

  --- Ale nie dba. Albo nie potrafi, albo nie chce. Podobnie działają inne europejskie instytucje. Oczywiście należy zgłaszać wszelkie wykroczenia (i zbrodnie), tu kijowskiej junty, choć ja nie spodziewam się tu pozytywnych efektów.
 • @zygmuntbialas 23:51:30
  Ja bym powiedział, że siedzibę OBWE trzeba wręcz bombardować dokumentacją, skoro sami takiej zebrać nie mogą bo np. w Noworosji, kiedy tak jak poprzedniej nocy WSU ostrzeliwało Garłówkę, "obserwatorzy" jak zwykle spali sobie smacznie w hotelu w bezpiecznej dzielnicy Doniecka, bo przecież do pracy chodzi się w dzień a nie w nocy a za nockę może by lepiej zapłacili, lecz co komu po pieniądzach z kulką w głowie?
 • @zygmuntbialas 23:51:30
  W DNR zebrano ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie niewypełniania przez juntę kijowską mińskich umów. Petycja zostanie złożona do ONZ.
  Wczoraj odbył się wiec w Doniecku, na którym przemawiał m. inn. premier DRL Aleksander Zacharczenko.
  "Polityka Kijowa prowadzi przede wszystkim do zniszczenia większości Ukrainy. Nikt z nas nie zniszczył żadnego domu we Lwowie. Żaden z naszych pocisków nie spadł w Użgorodzie, Charkowie, Dniepropietrowsku, Kijowie. Zatem tego , co robi kijowska junta na naszej ziemi znosić dalej nie będziemy "- powiedział szef DNR.
  "Nie chcieliśmy przekształcić się w kolonię. Chcieliśmy po prostu mówić we własnym języku i modlić się w naszych kościołach. Niech wszyscy o tym wiedzą. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni duchem. Dziękuję Wam bardzo przyjaciele za podpisy. Jestem pewien, że wygramy tak czy owak "- zakończył swoje wystąpienie przed zgromadzonymi Zacharczenko.
  https://youtu.be/HFzdoOhx0dU
  http://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/07/4J8HNB7MtzQ1.jpg
  http://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/07/RLiSGJoKXLM.jpg
 • @lorenco 01:08:04
  "Ja bym powiedział, że...". -

  --- No tak, masz rację, jednakże trzeba się liczyć z tym, że te europejskie instytucje nie spełniają swojej roli.
  Uwięzili kiedyś Miloszewicza, który zmarł w ich więzieniu, a faktyczni sprawcy są na wolności z pełną kieszenią i gębą pełnych frazesów o prawach człowieka.
 • @lorenco 01:41:13
  "W DNR zebrano ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją...". -

  --- Przede wszystkim ducha nie tracić! I nie poddawać się :)
  Tak odebrałem treść przemówień.
  Musi kiedyś nastąpić przełom.

  Trzeba by już coś napisać o Ukrainie. Przejrzę trzy wpisy Tiamat, może da się stworzyć notkę, w której byłoby też miejsce na Twój wpis :)
 • @zygmuntbialas 01:59:41
  Głową muru nie przebijemy...
  A i coś nieprawdopodobnego, dobre wiadomości z Kijowa:)
  Rusłan Kocaba, ukraiński dziennikarz, który nawoływał do zakończenia wojny domowej i do olewania mobilizacji i który został oskarżony o zdradę stanu i szpiegostwo, został dziś wypuszczony za orzeczeniem sądu w Iwanofrankowsku na wolność, po 524 dniach przetrzymywania w więzieniu bez wyroku! W swoim wywiadzie zaraz po wypuszczeniu powiedział, że chce pojechać do Donbasu i nadal prowadzić niezależne dziennikarstwo.
  Chyba powinien się pospieszyć, żeby nie skończyć jak Oleh Buzina.

  -------------------------------------------------------------------------------
  I druga wiadomość, bardzo niedobra dla syna wiceprezydenta USA Bidena i polskiego byłego prezydenta Kwaśniewskiego - tak w wielkim skrócie, że sąd w Kijowie "zaaresztował" rachunki, aktywa itp. spółki gazowej Burisma Holdings.
  Wiadomość oryginalna: http://amdn.news/sud-v-kiievie-nalozhil-ariest-na-schieta-nieftieghazovoi-kompanii-khantiera-baidiena-i-nikolaia-zlochievskogho
 • @lorenco 02:33:56
  "... dobre wiadomości z Kijowa:)" -

  --- Na pewno dobre :)

  Przejrzałem już wpisy; wychodzą dwie notki o Ukrainie:
  --- pierwsza - historyczna (krótsza);
  --- druga - aktualna (dłuższa).
  Trzeba się zabrać do przygotowania notek.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)
 • @zygmuntbialas 02:23:22
  Trochę takich różnych "rzeczy", dla odprężenia:)
  Zachodnie czasopismo militarne przedstawia armię ukraińską, hehe, jestem za:)

  https://pbs.twimg.com/media/CnT5vXBXYAASxAH.jpg

  Teraz wszystko jest możliwe:

  https://pbs.twimg.com/media/CnUdjciWIAA3H-2.jpg

  Czy Poroszenko był czarny?

  https://pbs.twimg.com/media/CnUd3u_XYAA0DsG.jpg

  OJ!
  https://pbs.twimg.com/media/CnV4lb0XEAAFSEd.jpg
 • @zygmuntbialas 02:49:59
  Jest strasznie dużo tematów na notki, teraz wizyta Kerry`ego w Rosji i spotkanie z Putinem, wiele się dzieje, czytać nie nadążam a Ty nadążasz żeby pisać na bieżąco notki! Szacun!
  Również Serdecznie Pozdrawiam:)
  https://pp.vk.me/c626230/v626230511/1da86/YBmTx3Q1038.jpg
 • @lorenco 02:55:30
  :)
 • @lorenco 03:06:24
  "Jest strasznie dużo tematów na notki,...". -

  --- Bardzo dużo.
  I nie całkiem nadążam.
  Materiały, tłumaczenia dostarczają Komentatorzy.
  Ostatnio tylko składam i adiustuję,
  a i tak zdążyć nie mogę.

  Pozdrawiam Cię i życzę
  słonecznego, nie za gorącego dnia :)
 • @zygmuntbialas 23:51:30
  Skargi na OBWE sa od dawna. Dzialaja na tej samej zasadzie co NGO i ... "nie wtracaja sie " w lokalne konflikty.
  Byly tez pogloski, ze sie boja pisac uczciwe raporty.

  W ogole jest skandal nie tylko z nejmnym dziennikarstwem ale i tzw. zagranicznymi obserwatorami.
  Zagranicznych obserwatorow na Krymie w czasie referendum nikt na Zachodzie nie uznal. Nawet tych z ONZ i nawet tych co zlozyli rzetelne raporty.
  Natomiast nie ma jak wymusic na opinii publicznej i organizacjach miedzynarodowych, zeby wyslac miedzynarodowych obserwatorow do... USA; nie tylko w czasie elekcji.
 • @zygmuntbialas 03:20:58
  A tak jeszcze na Dobranoc:)
  Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Marc Eyraud misspoke podczas wywiadu dla francuskiej telewizji France 2 objawił , że miasto Aleppo w Syrii, okrążają żołnierze Saddama.
  "Jest to kolejny temat, który omawialiśmy z Johnem Kerry - tragedia w Aleppo, które obecnie jest oblegane przez wojska Saddama Husajna z pomocą rosyjskich sił zbrojnych. Więc teraz powinno się doprowadzić do zawieszenia broni "- cytuje RIA Novosti słowa ministra +.

  Jak komentuje kanał telewizyjny BFM, minister misspoke, odnosił się najprawdopodobniej od syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada.
  http://amdn.news/parizh-zaiavil-o-voiskakh-saddama-khusieina-v-sirii
  ----------------------------------------------------------
  Nie wiem co bierze minister Francji, pewnie jeszcze coś mocniejszego niż nasz Antoś Policmajster...
  A może Husajn żyje i nadal dowodzi a i Bin Laden też a w Rosji Lenin ze Stalinem?
  A tak na poważnie: jakim cudem taki debil jak ten Eyraud mógł zostać ministrem wielkiego państwa w Europie?
 • @Tiamat 03:54:49
  Jak to wymuszać? Tam jest taka demokracja, ze hohoho! Amerykańska demokracja, wzór. A wzoru się nie podgląda, no coś Ty?
  Punkt nr 1. USA to wzór demokracji.
  Punkt nr 2. Jeśli ktoś ma wątpliwości, że USA to wzór demokracji, niech patrzy punkt 1.
  https://pp.vk.me/c615716/v615716511/1d47a/f1LdKy0t1qU.jpg
 • @Tiamat 03:54:49
  Tiamat:
  https://youtu.be/I6wW1VWV_1c
 • @Tiamat 03:54:49
  "Skargi na OBWE sa od dawna". -

  --- Tak, organizacja nie wypełnia swojej roli. Były też oskarżenia o to, że obserwatorzy podają ukrom dane o pozycji powstańców.
  Były też ukraińskie ostrzeliwania, wymierzone w pracowników OBWE.
  Myślę, że są tam ludzie, którzy chcieliby wypełnić sumiennie swe obowiązki (dobrze zresztą opłacone), ale 'przeciwnik' jest zbyt mocny i nieodpowiedzialny.
 • @lorenco 03:54:57
  "... jakim cudem taki debil jak ten Eyraud mógł zostać ministrem wielkiego państwa w Europie?" -

  --- A popatrz Ty dobrze na kompetencje i umiejętności władzy w naszym kraju i wtedy łagodniej spojrzysz na ministra Eyraud.
 • @lorenco 04:12:56
  Wzor demokracji + wzor demokracji i mamy ... dwa wory faszyzmu plus fajerwerki

  Tymczasem nasz demokratyczny rzad zaprosil bez naszej wiedzy i zgody szefa islamistow z USA:

  Opłacany przez Rothschildów senator McCain przygotowywał PiS do szczytu NATO - Wolna Polska - Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oplacany-przez-rothschildow-senator-mccain-przygotowywal-pis-do-szczytu-nato-2016-07
 • @zygmuntbialas 17:16:00
  Zgoda. te inne aspekty to drugi dzien obrad. najwazniejsze bo finansowe byly w pierwszym dniu. A reszta to polajanki.

  US bedzie probowala zdobyc miliardy dolarowna dalsze "operacje' w Afganistanie.
  Najdluzsza wojna wymaga olbrzymich nakladow na armie afganska i policje - bez zadnych dodatkowych warunkow. Chodzi o to, zeby pieniadze przeznaczone na policje nie zostaly "skierowane" gdzie indziej jak np. na pole walki

  Na szczycie NATO w Warszawie , ktory zacznie sie 8 lipca US i 'sprzymierzency' uzgodnia zebranie 15 miliardow dolarow na oplacenie sil bezpieczenstwa do 2020. Okolo 10.5 miliardow dolarow dostarczy US, jako stala oplata na sily bezpieczenstwa Afganistanu (umundurowanie , wyplaty, paliwo , bron i amunicje) do walki z powstancami Talibanu.

  I mimo, ze miliardy dolarow zostaly zmarnowane lub skradzione przez ostatnie 15 lat ., szefowie NATO najprawdopodobniej nie beda wiazac tych strat z nowymi wymganiami walki z korupcja w armii afganskiej. Oznajmil to Major Gen. Gordon "Skip" Davis, szef Zjednoczonej Komisji Bezpiecznej Transformacji , ktora kontroluje poparcie koalicji dla afganskich sil bezpieczenstwa.
  Tzw. Koalicja pod przewodnictwem USA musi utrzymac 325 tysiecy zolnierzy afganskich i policje i to pomimo tego, ze audytorzy ciagle bezskutecznie probuja sie doszukac tego tak licznego personelu..

  Przed Szczytem NATO w Warszawie byly co prawda dyskusje, zeby ustalic jakies warunki i standardy wydawania pieniedzy ale alianci doszli do wniosku, ze takie rozpatrywania sa bardzo niepraktyczne - powiedzial Davis i dodal, ze miesiace trwaloby ustalanie dokladne gdzie na co i ile pieniedzy powinno byc wydawane.
  "Po prostu nie bylo czasu na takie dyskusje"
  Davis powiedzial, ze szefowie NATO maja absolutne zaufanie do Prezydenta Afganistanu Ashrafa Ghani,. ktory jest odpowiedzialny za kontrole wydatkow pieniedzy "uzbieranych' od 'international community
  (krajow czlonkowskich NATO) Davis uwaza takze, ze afganskie sily bezpieczenstwa moga bardzo skutecznie dzialac w istniejacych warunkach i wymaganiach.

  Ale nadchodzacy szczyt NATO zarysowuje niejakie roznice miedzy 'jastrzebiami wojny" (czytaj: podzegaczami) a Europa, gdy chodzi o dzialania wojenne.

  W czasie szczytu NATO w 2014 roku Obama obiecywal, ze w Afghanistanie zostanie tylko 1000 zolnierzy pod koniec tego roku.

  Wtedy i Kongres byl bardzo 'sfrustrowany", ze stanowczo za duzo pieniedzy zostalo roztrwonione i skradzione za czasoew prezydenta Karzaja.

  Ale Obama, ktory zostal wybrany w 2008 roku obiecal, ze zakonczy wojne.
  Tymczasem wyrazil zgode w tym roku na utrzymanie 9000 obcych wojsk w Afganistanie az do przyszlego roku, choc do konca nie wiadom ilu z tych zolnierzy bedzie obywatelami USA. (na zoldzie USA?)

  Na poczatku miesiaca zolnierze dostali prikaz, zeby zwiekszyly energie na walke z Talibanem (dostaly placet na mordowanie powstancow)
  Powstanie Islamskiego Panstwa w Iraku i Syrii rowniez wzmocnilo poparcie dla Afganistanu zarowno w Kongresie jak i Europie.
  Gen. Davis zauwazyl, ze rosnie poparcie na zwiekszenie funduszy do walki z ekstremizmem zarowno w kraju jak i w Europie"

  Od 9/11 w 2001 roku Amerykanie wydali 68 miliardow dolarow na wojne w Afganistanie dla samej armii i policji. Dodatkowe 45 miliardow dolarow wydano na pomoc humanitarna (?) - stwierdza raport specjalnegpo inspektora do spraw Rekonstrukcji Afganistanu.

  Ale naturalnie calkowity koszt tej wojny w Afganistanie jest o wiele., wiele wiekszy - powiedziala profesor Neta Crawford, profesor nauk politycznych Uniwersytetu w Bostonie, ktora jest koordynatorem Programu Kosztow Wojennych.
  Prof. Crawford twierdzi, ze od 2001 roku Pentagon i US Deaprtament Stanu wydaly 783 miliardy dolarow na Afganistan, lacznie z wydatkami na rekrutacje i dyplomacje.
  Ta suma wzrosnie do 1.8 TRYLIONA dolarow w najblizszej przyszlosci z kosztami procentow od zadluzenia, opieki nad weteranami i innymi biezacymi wydatkami.

  prof. Crawford twierdzi, ze USA juz nie ma na to pieniedzy i nie ma jak wycofac sie z tej wojny.
  Natomiast Gen. Charles H.Cleveland, glowny rzecznik koalicji opowiada, ze armia afganska robi postep i nalezy ja dalej popierac finansowo
  *

  (poniewaz to strasznie skomplikowane te wydatki, to ja ososbioscie podejrzewam, ze pieniadze maja byc wydane na prywatnych kontraktorow z izraela, ale to sa tylko moje przypuszczenia- jest szansa, ze tez je chwyci kamfora i wyparuja)

  Ja moge tylko dodac, ze nic wiecej nie moge dodac o PiSDudzie i Szydlo i nie moge nawet sugerowac jak swa wdziecznosc polski narod powinien im wyrazic.

  A ja juz nie mam sily tego czytac ani tlumaczyc. Musze sie napic bo mi sie robi niedobrze.
  Za bledy stylistyczne i wierszowki przepraszam bo pisze w nerwach.
  T

  https://www.washingtonpost.com/world/the-us-will-be-seeking-billions-more-from-other-countries-to-help-support-afghanistan-efforts/2016/06/17/3b6bb0b8-2f3d-11e6-b9d5-3c3063f8332c_story.html
 • @Tiamat 13:51:54
  "... prof. Crawford twierdzi, ze USA juz nie ma na to pieniedzy i nie ma jak wycofac sie z tej wojny". -

  --- Pisze Pani na koniec, że z nerwów sił brakuje.
  Spokojnie, Szanowna Pani :)
  Spokojnie patrzmy, jak bestia zdycha. Fakt, że i my ponosimy konsekwencje, ale nie może być inaczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej