Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 17.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 1948 roku USA uważały Ukrainę za nierozerwalną część Rosji.

Czytamy w raporcie CIA z 1948 roku: "Don’t Try to Separate Ukraine From Russia. It Won’t Work" ("Nie próbujcie oddzielić Ukrainy od Rosji. Nie da się"). Analiza aktualna teraz, jak i 57 lat temu - pisze Tiamat. - 18 sierpnia 1948 roku Rada Bezpieczeństwa nowo powstałego ONZ ogłosiła oficjalną politykę USA wobec Rosji. (National Security Council – NSC 20/1, paragraf 4):

Ukraińcy są najbardziej rozwiniętym współczesnym społeczeństwem w rosyjskiej strefie wpływów. Ukraińcy zawsze byli przeciwni rosyjskiej dominacji, a ich nacjonalistyczne organizacje były zawsze bardzo aktywne zarówno w kraju, jak i zagranicą. Łatwo dojść do wniosku, że ten naród powinien być w końcu wyzwolony spod rosyjskiej władzy, i że powinien dążyć do stworzenia samodzielnego państwa.

Powinniśmy jednak być bardzo ostrożni w formułowaniu takiej opinii - byłoby to wielkim uproszczeniem w geopolitycznych realiach Europy Wschodniej. Prawdą jest, że Ukraińcy są bardzo nieszczęśliwi z powodu rosyjskiej hegemonii i należałoby jakoś zapewnić Ukraińcom bezpieczną przyszłość (zawsze troskliwi byli jankesi - przypis ZB). Ale są pewne zastrzeżenia, które należy wziąć pod uwagę:

---  Ukraina, będąc bardzo ważną i specyficzną częścią rosyjskiego imperium, nie stanowiła nigdy jednolitego narodu, który byłby w stanie stworzyć własną państwowość i być całkowicie niezależnym od Rosji systemem zarządzania;
---  Ukraina nie jest etnicznie homogeniczna ani sprecyzowana geograficznie;
---  ogólnie ludność Ukrainy składa się w znacznej mierze z uchodźców, którzy uciekali przed polskim czy rosyjskim despotyzmem i jest mieszaniną obu tych narodów: polskiego i rosyjskiego;
---  nie ma właściwie określonej granicy między Rosją i Ukrainą, i bardzo trudno określić, gdzie zaczyna się Ukraina, a kończy Rosja i odwrotnie;
---  miasta na terytorium ukraińskim są przeważnie rosyjskie albo żydowskie

Koncepcja państwa ukraińskiego powstała w umysłach paru romantycznych intelektualistów, którym obca jest zasada struktur państwowości. Ci romantycy mają bardzo słabe pojecie o odpowiedzialności zarządzania państwem. Ekonomia Ukrainy jest bardzo silnie związana z ekonomią rosyjską. Od czasów zakończenia podbojów przez koczowniczych Tatarów, gospodarka osiadłej ludności przyjęła wszystkie cechy gospodarki osiadłej ludności rosyjskiej; zawsze była mocna związana z Rosją i nigdy nie wykazywała niezależnych tendencji.

Każda próba oderwania Ukrainy od Rosji będzie równie nienaturalna i destrukcyjna jak oderwanie Pasa Kukurydzianego (Corn Belt) łącznie z Wielkimi Jeziorami (Great Lakes) od ekonomii Stanów Zjednoczonych. Co więcej, ludność, która mówi ukraińskim dialektem, jest inna od mieszkańców, którzy mówią po rosyjsku, co w Europie Wschodniej zawsze było silną cechą narodową, i do tego związana z religią. Jeśli jakikolwiek podział miałby być rozpatrywany, to naturalna granica powinna przechodzić raczej po linii religii Kościoła katolickiego i prawosławnego.

 

Co się dzieje na Ukrainie - 17.07.2016.

 

No i na koniec, nie możemy lekceważyć Rosjan w Wielkiej Rosji. Zawsze mieli bardzo silną narodową tożsamość; tak samo w Rosji, jak i obecnie w Związku Sowieckim. I żaden polityczny system tego poczucia narodowej tożsamości nie zmieni. Każda długoterminowa polityka USA musi brać pod uwagę polityczne i kulturowe stanowisko Rosji. Terytorium Ukrainy jest nierozerwalnie związane z historią i kulturą rosyjską, tak jak nasza kultura związana jest z kulturą europejską.

Wszelkie próby oderwania Ukrainy od Rosji mogą spowodować wielki konflikt i rebelie, a takie próby mogą być tylko rozpatrywane przy użyciu siły. Jest bardzo prawdopodobne, że Wielka Rosja może się pogodzić z niepodległością krajów nadbałtyckich. Bo te kraje były już niepodległe wcześniej wiele razy i przez dłuższy okres. Państwa nadbałtyckie są w stanie samodzielnie się rządzić i udowodniły to w historii.

Z całym szacunkiem dla ludności ukraińskiej, ale tu sprawa ma się zupełnie inaczej. Ukraina jest zbyt ściśle związana z Rosją, by mogla istnieć całkiem samodzielnie. Ale jest możliwe, że mogłaby istnieć w federalnym związku z Rosją, która by im zapewniała kulturalną i polityczną autonomię, a związana była gospodarczo i militarnie z Rosją.
Ale takie rozwiązanie może nastąpić tylko przy obopólnym porozumieniu Rosji i Ukrainy, a USA powinno takie rozwiązanie też zaakceptować.

Jakakolwiek polityka USA powinna być ani pro-rosyjska ani pro- ukraińska i powinna szanować historyczne, geograficzne, kulturowe i ekonomiczne realia. Polityka USA w tym aspekcie powinna być neutralna. I nie powinniśmy dać się wciągać w jakąkolwiek militarną interwencję.

Źródło: National Security Council 20/1, section 4: US objectives with respect to Russia (Polityka USA wobec Rosji)

CIA in 1948: Ukraine is inseparable from Russia and incapable of independence – Fort Russ  //www.fort-russ.com/2015/09/cia-in-1948-ukraine-is-inseparable-from.html

A w 1959 roku USA uznają niepodległość Doniecka i Ługańska.

17 lipca 1959 roku Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Ługańska. I PRAWNIE uznają do tej pory – już 57 lat! USA przyznają wolność Donbasowi od 1959. Szkoda tylko, że ukraińscy badacze nie umieją czytać prawdziwych dokumentów sprzed 56 lat. Mianowicie w 1959r. w tzw. 'Rezolucji o podbitych narodach', Stany Zjednoczone PRAWNIE przyznały niepodległość Doniecka i Ługańska.

Public Law (prawo statutowe) 86-90, 17 lipca 1959.
Wspólne oświadczenie:

Ta ustawa, która została zatwierdzona zarówno przez Senat, jak i Kongres USA w 1959 roku, uznaje terytorium Donbasu, łącznie z terenami, na których znajdują się Donieck i Ługańsk, a także Zaporoże – jako Państwo Kozackie (Cossakia – Kozaczyzna). 'Ponieważ polityka komunistycznej Rosji zniewoliła przy pomocy pośredniej i bezpośredniej agresji kraje takie, jak Polska, Węgry, Litwa, Ukraina, Kozaczyzna…. ” itd. (Public Law 86-90).

Nazwa Kozaczyzna określa tereny, na których tradycyjnie mieszkali Kozacy, zarówno czasach rosyjskiego imperium, jak i ZSRR czy obecnej Rosji. Nazwa ta obejmuje rozległe tereny wzdłuż dolnego Donu, ziemie na północ i wschód od Morza Azowskiego, obecnego Krasnodaru i Rostowa, a także terytorium Stawropola. Rezolucja w sprawie państw zniewolonych definiuje Ukrainę i Ziemię Kozacką jako dwa niezależne państwa, zamieszkałe przez różne narody. Stany Zjednoczone uznały Donieck i Ługańsk jako zupełnie niezależne regiony.

No i na końcu taki kwiatek (powinno być tłustym drukiem albo kursywą):
Najciekawsze w tym prawie, zatwierdzonym przez rząd Stanów Zjednoczonych jest fakt, ze ta ustawa jest COROCZNIE potwierdzana przez każdego prezydenta USA. I tak 17 lipca 2015 roku prezydent Obama POTWIERDZIŁ Public LAW 86-90; tak jak to zrobił w roku 2013, 2014 itd.

US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (57yrs ago…) — RT America  //www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

* * * * * * *

I jeszcze wybrane aktualne informacje z Donbasu i Ukrainy:

W DRL zebrano ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie niewypełniania przez juntę kijowską mińskich umów. Petycja zostanie złożona do ONZ. Odbył się wiec w Doniecku, na którym przemawiał m.in. premier DRL Aleksandr Zacharczenko:

https://youtu.be/HFzdoOhx0dU

Aleksandr Zacharczenko: "Polityka Kijowa prowadzi przede wszystkim do zniszczenia większości Ukrainy. Nikt z nas nie zniszczył żadnego domu we Lwowie. Żaden z naszych pocisków nie spadł w Użgorodzie, Charkowie, Dniepropetrowsku, Kijowie. Zatem tego, co robi kijowska junta na naszej ziemi, znosić dalej nie będziemy. Nie chcieliśmy przekształcić się w kolonię. Chcieliśmy po prostu mówić we własnym języku i modlić się w naszych kościołach. Niech wszyscy o tym wiedzą. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni duchem. Dziękuję Wam bardzo przyjaciele za podpisy. Jestem pewien, że wygramy tak czy owak".

 

Co się dzieje na Ukrainie - 17.07.2016.

 

I coś nieprawdopodobnego - dobre wiadomości z Kijowa: Rusłan Kocaba, ukraiński dziennikarz, który nawoływał do zakończenia wojny domowej i do ignorowania mobilizacji, i który został oskarżony o zdradę stanu i szpiegostwo, został dziś wypuszczony za orzeczeniem sądu w Iwanofrankowsku na wolność po 524 dniach przetrzymywania w więzieniu bez wyroku! W swoim wywiadzie zaraz po wypuszczeniu powiedział, że chce pojechać do Donbasu i nadal prowadzić niezależne dziennikarstwo. Chyba powinien się pospieszyć, by nie skończyć jak Oleh Buzina - dodaje Lorenco.

I druga wiadomość, bardzo niedobra dla syna wiceprezydenta USA Bidena i polskiego byłego prezydenta Kwaśniewskiego - w wielkim skrócie: sąd w Kijowie 'zaaresztował' rachunki, aktywa itp. spółki gazowej Burisma Holdings.

Przetłumaczył i opracował: Lorenco

 

KOMENTARZE

 • Co się dzieje na Ukrainie?
  Nastała nowa moda męska, którą prezentuje "na wybiegu" Michaił Saakaszwili na Festiwalu Filmowym w Odessie.
  Niechby wszyscy politycy w UE czy Faszyngtonie przejęli ten styl ubioru, pasuje jak ulał, takich nowych klaunów, nie obrażając klaunów - wspaniałych artystów w prawdziwym cyrku.

  https://pp.vk.me/c636028/v636028511/1895c/1N3N8MBrH6o.jpg

  https://pp.vk.me/c636028/v636028511/18980/cq5akCaY-gg.jpg
 • W Gorłówce się dzieje np.
  https://m.youtube.com/watch?v=th8BzVs0c7s&time_continue=3
  Gorłówka masto w nieprzyznanej min. przez... Rosję... tzw. DRL .
  Rządzi tam mer... nijaki Stanisław Kim. (Pod koniec nagrania widoczny jest na drugim planie... siedzi za stołem, z nader ciekawym wyrazem twarzy).

  W ogóle to jakiś typ spod ciemnej gwiazdy na usługach oligarchów.
  http://www.mk.ru/politics/2016/02/08/merom-doneckoy-gorlovki-stal-krovnyy-rodstvennik-kim-chen-yna.html
  Przy tym, to koleś innego typa podobnego typu - Puszylina, który przed "wojną" był agitatorem i wyłudzaczem od ludzi pieniędzy na rzecz piramidy finansowej MMM.
  Wspomina pan o tej piramidzie w notce pt. Historia jednego kredytu.
  Tak, tak...W Doniecku ci szatani też byli czynni. Dzisiaj objęli władzę....I co robią? Nie piszecie o tym ...dla dobra sprawy. Rozumiem. Ale chociaż go nie pokazujcie.
  Puszylin to paskudna kanalia bez honoru i oszust. Tak samo jak Płotnicki.

  Mozgowoj (znając na wskroś paskudne wnętrze Puszylina) w grobie się przewraca widząc ....na pana blogu jego oblicze ...też paskudne.
  W ogóle to dziwię się, że bezrefleksyjnie popieracie politykę Kremla w zakresie realizacji nierealizowalnych mińskich umów.
  Jak ludzie, którzy powstali i chcieli przyłączenia się do Rosji mogą żyć w Ukropii w jakichś ORDIŁO. Jakim prawem wykorzystuje się ich w globalnych rozgrywkach. Jakim prawem się ich męczy, więzi, upadla, zabija.

  A , no tak...Donbas sam sobie winien.
  Donbasowi nikt niczego nie obiecał.. jak powiedział kiedyś Sołowiow-Słowikowski.
  Ohyda.
 • @lorenco 19:22:19
  Witam Cię :)

  "Niechby wszyscy politycy w UE czy Faszyngtonie przejęli ten styl ubioru,...". -

  --- Chciałem napisać: "Niechby poszli do diabła!", ale sami nie pójdą.
 • @Berehynia 19:41:29
  "W ogóle to dziwię się, że bezrefleksyjnie popieracie politykę Kremla w zakresie realizacji nierealizowalnych mińskich umów". -

  --- A co znaczy "bezrefleksyjnie"?! - Znaczy to, że pani patrzy refleksyjnie?
  Moje notki są relacją. Ocenę pozostawiam dość często Czytelnikowi. W pani postawie jest pewne niebezpieczeństwo, a mianowicie sianie niepewności i sprawianie ukrom radości. Bo powstają wątpliwości, czy trzeba było, czy warto było. Proszę relacjonować systematycznie po swojemu. Zobaczy pani, kto przyjdzie "życzliwie" komentować.
  Przez ponad dwa lata i teraz byłem i jestem przekonany, że trzeba było powstać, bo zresztą powstańcy nie mieli wyboru. A jeśli chodzi o politykę W. Putina, to uważam ją za dobrą i optymalną.
 • @lorenco 19:22:19
  Poslugujac sie jezykiem internetowego tabloidu-szmatlawca;co za cialo!co za figura!
 • @Berehynia 19:41:29
  Za dużo czytasz stron banderowskich. To po pierwsze.
  Po drugie:
  "Jak ludzie, którzy powstali i chcieli przyłączenia się do Rosji mogą żyć w Ukropii w jakichś ORDIŁO. Jakim prawem wykorzystuje się ich w globalnych rozgrywkach. Jakim prawem się ich męczy, więzi, upadla, zabija."
  Zapytaj o to juntę kijowską i jej mocodawców. Cziornego makaka przede wszystkim.
  Adresy do korespondencji na pewno znajdziesz w internecie.
 • @Berehynia 19:41:29
  /Puszylina, który przed "wojną" był agitatorem i wyłudzaczem od ludzi pieniędzy na rzecz piramidy finansowej MMM.
  Wspomina pan o tej piramidzie w notce pt. Historia jednego kredytu/

  Paskudna historia z tym MMM.Tyle że kiedy powstało to piekielne
  przedsięwzięcie Denis Puszilin miał 8 lat a w jego (przedsięwzięcia) rozkwicie jakieś 14 -15 lat.Trudno mi sobie wyobrazić jakiś aktywny udział Puszilina w wyłudzaniu pieniędzy.Chyba żeby nalepianie reklamowych ulotek ale nic więcej.
 • @Berehynia 19:41:29
  /W Gorłówce się dzieje np.
  https://m.youtube.com/watch?v=th8BzVs0c7s&time_continue=3 /

  Interesujący filmik.Nie wiem tylko dlaczego urywa się w najważniejszym momencie tj odpowiedzi urzędnika.Na szczęście opis filmiku zamieszczony przez jego autora wiele wyjaśnia:"PRZYJDZIE BANDERA ZAPROWADZI PORZĄDEK"
  Ludzie narzekają na ceny,to normalne.Zwłaszcza w sytuacji ekonomicznej blokady.Czy wiesz coś na ten temat? jeśli nie to koniecznie poczytaj https://www.google.pl/search?q=%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B0+&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=Cl6MV4j2MdOv8wfUrqWAAw#q=%D1%8D%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B0
  A przecież nie wszystkie kobiety mają możliwość pyskówek pod Magistratem.
  Nie ma ich kobieta zwana Madonną z Garłowki. Czy znane ci jest to pojęcie "Garłowska Madonna" ?

  Garłowska Madonna

  https://riafan.ru/wp-content/uploads/2015/07/710x398_1438162824_gorlovka_kristina_gorlovskaya-madonna.jpg

  http://ic.pics.livejournal.com/tverdyi_znak/14736504/43820/43820_600.jpg
 • @Berehynia 19:41:29
  Bez urazy złociutka ale mówisz jak...
  https://www.youtube.com/watch?v=nCS48nKSeSs
  Swoja droga nie uważasz że krzyż ma trochę za krótki???
 • @Berehynia 19:41:29
  Nalezaloby poczytac dokladnie tresc umowy minskiej. Nie ma ona absolutnie nic wspolnego z Rosja.
  Poroszenko obiecal Zachodowi, ze pozwoli w Doniecku Rosjanom mowic po rosyjsku, beda miec autonomie i zaczna im wyplacac zasilki i renty.
  Jak na razie Kojow w ogole nie traktuje Donbasu jako czesci Ukrainy a jej mieszkancow jako obywateli ukrainy.
  Co to ma wspolnego z Rosja????????

  W PRL-u bylo bardzo popierano czytelnctwo. Kapitalizm daje ludziom Pokemona.
 • @Herkules 03:41:24
  "co za cialo! co za figura!" -

  --- Nieco brzuch za duży...
 • @ikulalibal 06:12:28
  "Denis Puszilin miał 8 lat...". -

  --- I co ja bym tu, biedny, bez Pana zrobił?
  Można byłoby wcisnąć mi (i Czytelnikom) wiele ciemnoty :)
 • @fretka 08:46:09
  Obrzydła piosenka. Ale znalazłem też taki wpis:
  "Całą tą atmosferę miedzy dwoma krajami podgrzewają politycy. Na dodatek Ci najbardziej wierzący, aż czerwienią się z nienawiści. Ludzie wyluzujcie, żyjmy normalnie, nie dajcie sie manipulować przez ludzi pokroju Naczelnego Taliba w WP. Nie musimy się kochać, ale możemy żyć razem OBOK siebie bez politycznych przepychanek".
 • @Tiamat 10:15:27
  1. "Nalezaloby poczytac dokladnie tresc umowy minskiej.
  2. "Poroszenko obiecal Zachodowi,...".
  3. "Co to ma wspolnego z Rosja????????

  Ad1. Główne punkty były zapisane przynajmniej raz na blogu.
  Ad2. Poroszenko obiecał coś, czego nie da się w żaden sposób 'przepchnąć' w parlamencie. Gdyby odpowiedni zapis wszedł do ustawy, to byłby to wyrok na samego siebie.
  Ad3. Właśnie nic albo niewiele ma to wspólnego z Rosją :)
 • tym razem blaznow dwoch
  Bardzo mi sie podoba ten amerykanski lobycoj wychytywania znajumego czy podziwiocza z tlumu I pokazywanie nan paluchem.no I do tego ta rozdziawiona paszcza majunca pokazac zaskucenie.Bardzie mi sie podoba.
 • @ikulalibal 06:12:28
  Paskudna historia z tym ....Puszylinemmm
  W wiki ru. można przeczytać więcej o MMM niż w wiki pl.
  https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%9C%D0%9C
  МММ-2011/МММ-2012/MMM Global Republic of Bitcoin
  MMM-2011
  https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%9C%D0%9C-2011

  A tu kilka nagrań o tym czlowieku.. i innych

  Oszust D. PUSZYLIN
  https://m.youtube.com/watch?v=IDYLbtr0Hwc

  O MMM-szczykach w DNR
  https://m.youtube.com/watch?v=XNMHk3lLrDE

  O zniknięciu Romana Liagina
  https://m.youtube.com/watch?v=o5SadQh4vsg

  Zamknięta kasta w DNR
  https://m.youtube.com/watch?v=SiiINYQ_Cl8

  Zacharowcy i inne sprawy
  https://m.youtube.com/watch?v=hUNMWHA4ktw
 • @ikulalibal 07:02:33
  Filmiki, jak powszechnie wiadomo niekiedy urywają sie ...i to w nieoczekiwanym momencie. ...
  Ale w tym wypadku? Jakie znaczenie ma to co "urzędnik" powiedział? Zapewne powiedział o ....ekonomicznej blokadzie...Tak, to powiedzieć jest najprościej. Bo tak i jest.
  Może powiedział też "dienieg niet, no wy dierżytiesь". Cokolwiek powiedział, z pewnością nie satysfakcjonuje to ludzi. Nie "o take" Noworosję walczyli, nie takiej oczekiwali. I to nie tylko ci widoczni na tym nagraniu.
  Ten filmik to tylko jeden z wielu przykładów tego...złego....w co ludzie zostali wmanewrowani... i to z trzech stron.
  Tak, bo wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście przyjdzie ten bandera i będzie swoje porządki zaprowadzał i nie tylko wśród drobnych przedsiębiorców. Jeśli tak nie bedzie" to sama przed soba przyznam, że sie myliłam w ocenie . Poki co, nie ma oznak, że będzie inaczej.

  Wszystko, a raczej dużo z tego co wydarzało się od początku na Donbasie i to co się teraz dzieje jest mi znane. Ale zapewne mniej niż Tobie (bo, jak mi się zdaje, Ty ze swoją znajomością rzeczy spełniasz tu od niedawna jakąś misję, a ja ....?).
  Ja "prosta baba" jestem.... i tylko "se" od czasu do czasu napiszę co myślę. Albo wyrażę zdziwienie...

  Pytasz czy znam pojęcie" Garłowska Madonna"?
  Pojęcia nie znam.
  Znam historię i los Gorłowskiej Madonny. Innych niewinnych niczemu ofiar rownież. Pamiętam o nich, myślę, palę swiece, rozmawiam o tym w moim otoczeniu, pokazuję filmy, zdjęcia w internecie, atrykuły. Zachęcam do czytania blogów poświęconych tej wojnie.

  Krystyna Żuk z corką Kirą mieszkały w Kijowie. Młodsza jej siostra - Daria również. Mama - Natalia mieszkała w Gorłówce. Krystyna przyjechała wtedy do matki by ją zabrać do Kijowa. Nie zdążyła.
  Zginęła 27.06.2014 r. w wyniku ukraińskiego bombardowania Gorłówki.

  Więcej o tej tragedii ... Donbasu, jest w wywiadzie jakiego udzieliła mama Krystyny i w jej liście do Maryny Walcmanowej.
  http://oko-planet.su/politik/politiklist/252850-mat-gorlovskoy-madonny-napisala-pismo-materi-detey-poroshenko.html

  Uważam jednak, że epatowanie wizerunkiem zabitej Krystyny i jej dziecka, jest w tym przypadku nie na miejscu.
  Tym bardziej, że jej matka żądała usunięcia zdjęć zrobionych przez ukraińskiego blogera z przestrzeni medialnej.

  Napisz coś o "Pojęciu....Garłowska Madonna"... chętnie przeczytam. Może wiesz coś czego ja nie wiem.
 • @ikulalibal 07:02:33
  W ub. roku 6 czerwca, zamieściłam u Interesariusza komentarz co sądzę na temat ówczesnych wydarzeń na Donbasie i mińskich porozumień.

  Aha, dodam, że byłam i jestem za powstaniem Noworosji, a nie za "antyantyrosją" w postaci skrawka terytorium, marionetkowych republik i rządów DNR i ŁNR, nie reprezentujacych ludności tylko swoje i wpływowej kasty, oligarchow, łapówkarzy, sprzedajnych urzędników i wszelakich oszustów. Cały czas zadaję sobie pytanie kto i po co pozwolił taki chory organizm państwowy stworzyć, pomaga mu jakoś i go toleruje...? Toleruje.. do czasu. Do czasu wepchnięcia ludzi z powrotem w szpony oprawcy.

  Wpisałam się więc takimi słowy:

  "Noworosja 404 - strona nie znaleziona

  Z podkulonym ogonem....
  Jeszcze niedawno w związku z wizytami Merkel w Moskwie, Kerrey'ego w Soczi słychac bylo glosy, że Rosja wygrala kolejną partyjkę globalnej gry. 

  A tu okazuje się, że nic takiego nie zaszło. Wizyty i owszem były, ale po to aby "z podkulonym ogonem" Rosja olała projekt Noworosja. 
  Striełkow miał rację . Mówił o tym od jesieni ub. r. 
  Dzialacze republik robia dziwne ruchy. Wyciągnięty z kapelusza niejaki Cariew, wyraźnie mówi o zamknięciu projektu Noworosja. 
  Nie współgra to bowiem z Porozumieniami Mińskimi, to raz, a dwa, że nie ma poparcia w innych obłastiach. 
  O co chodzi Cynicznemu Banderze i Usrańcom wiadomo.. 
  Ale tego cynicznego Put na rodinę pojąc trudno. Do diaska. O co im chodzi. Po co tyle krwi przelali? Madonna z dzieciątkiem z Gorłowki w grobie się przewraca. 
  Zamiast po Krymie z marszu gonic banderowca za Kijów, Rosja popiera referendum w obw. donieckim i ługanskim. Akceptuje referendum, ale republik nie uznaje. Twierdzi, że w Kijowie wladze przechwyciła hunta w wyniku zamachu/przewrotu na Majdanie, Prawdziwego prezydenta uchodźcę ratuje przed śmiercią, ale uznaje nielegalny rząd, nielegalne wybory prezydenckie i nielegalnego Poroszenkę. 
  Nie przeciwstawia sie , nie blokuje nielegalnej akcji ATO. Dostarcza broń na Donbas i wpiera przerzut ochotnikow z Rosji oraz w inny sposob wspomaga obrone opołczenców. Wzbudza w społeczenstwie Donbasu i innych obwodach nadzieję na powstanie lepszego Ruskiego Miru" Za ten Mir, za sprawiedliwe państwo setki tysięcy ludzi - ruskich i innych-gotowych jest umrzec.
  Donbas krwawi .... ale zwycięża. Jak zwycięża - (słynny Kocioł Iłowajski) - i Ukry dostają cięgi, to Moskwa mówi stop. - teraz Mińsk. trzeba dac Ukrom wytchnąc. Niech się przegrupuja, dozbroja, odpoczna, rany zaleczą. 
  W srodku zimy wzmocnione Ukry a'piat atakują. Kolejny raz dostają baty . No i mamy w lutym znowu miński spektakl, ale za to jaki. Na oczach swiata zamyka sie debalcewska pułapka, Która duzo wcześniej została w terenie tak uformowana, ,żeby specjalnie w określonym czasie spektakularnie ja zamknąc - np, w czasie Mińska II. (ale mam fantazję? prawda?).
  Póltora roku trwa ukraińska wojna . Dużo niewinnej krwi sie polało. 
  Sprawiedliwych - idealistów zabijają, po jednej i drugiej stronie. 
  Ta wojna to jakaś większa kabalistyczna ustawka.."

  nadużycie link skomentuj usuń
  Berehynia 06.06.2015 20:36:45

  Tak sobie wtedy napisałam.

  A tu - rozważania i opinia blogera Aleksa Rusicza - nick amfora.

  http://amfora.livejournal.com/430208.html

  Nie wiem o tym blogerze wiele, ale na pewno nie prowadzi bloga na Echu Moskwy jak np. .....np. ....Maryja Zacharowa. :)
  Inne jego artykuły, równie ciekawe. Oczywiście moim zdaniem, ciekawe.

  Proszę, przeczytaj i jeśli chcesz to odnieś się do argumentów i faktów poruszonych przez tego blogera. Tylko szczerze.
 • @fretka 08:46:09
  Twoje złosliwości są poniżej pewnego poziomu. Daj sobie spokój.
 • @zygmuntbialas 11:23:57
  Co by Pan zrobił?
  Po prostu, nie wiedziałby Pan jak wyglądał 8- letni Puszylin.
  http://4.bp.blogspot.com/-HdynimNiPj8/UkcshOyHVoI/AAAAAAAAB2E/jFTYVad8b_Y/s1600/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE1003.jpg

  Mówi Pan, że moje komentarze wprowadzają niepokój i ukry się z tego cieszą, toooo .....jak to rozumieć?
  Że tu można pisać, tłumaczyć, zamieszczać tylko jakieś określone treści? I tyko dlatego żeby nie sprawiać ukrom radochy? I się nie niepokoić?
 • @Tiamat 10:15:27
  Treśc tej - wg mnie haniebnej dla Noworosji dla powstanców i większości mieszkańców - umowy i jej punkty są mi doskonale znane. Może nie na pamięć, ale mam "pod ręką".
  Co ona ma z Rosją wspolnego?
  Jeśli dobrze się wczytać...to wspólna jest ...granica.

  A bez czytania wiadomo, że wspólni są ludzie...Rosjanie, Ruscy, czy jak tam ich kto i kiedy nazywa. Miliony ludzi z ukraińskimi paszportami, którzy "pewnego ranka obudzili się w innym państwie".

  I wspólne jest to, że to z inicjatywy Rosji te porozumienia się urodziły i zapisały w takim kształcie. I Putin, Ławrow i inni rozmawiają o tym z "partnerami" na Zachodzie i w Kijowie.
  W spotkaniach grupy kontaktowej uczestniczy przedstawiciel Rosji.

  Wspólne jest to, że Rosja wiedziała, że Kijów nie będzie wypełniał postanowień i nie będzie traktował Donbasu jako części Ukrainy.
  Tzn. Donbas będzie traktował, ale większości żyjących tam ludzi nie.
  ...

  Może napiszesz coś o tej Poke Mon - globalnej wariacji-inwigilacji.
  Lubię czytać Twoje komentarze. Tak, ogólnie.
 • @Berehynia 22:50:58
  /Ale tego cynicznego Put na rodinę pojąc trudno. Do diaska. O co im chodzi./

  To wałkowane jest od roku z okładem
  https://www.youtube.com/watch?v=22KqV2ye6M0

  Putin ustami wielu polityków dawał do zrozumienia że Rosja nigdy nie odpuści południowo-wschodniej ukrainy ( a może i całej) ale działania wojenne uruchomi w formie i czasie w których to będzie najkorzystniejsze dla Rosji.W necie jest dość materiałów na ten temat
  1914 kiedy to Rosja nie przygotowana jak należy, w zasadzie nie wiadomo w czyich interesach, dała się wciągnąć w wojenną pułapkę, nigdy się nie powtórzy.
 • @Berehynia 23:16:18
  Nie chodzi o niepokój.
  Rzeczywistość jest bardzo skomplikowana. Piszę dużo, a i tak nie opiszę wszystkiego. Więc wybieram pewne fragmenty tej rzeczywistości.
 • @Berehynia 22:52:27
  A co z poziomem? Nie lubisz Maleńczuka? Może i ma trochę potarganą twarz ale… Rosjanie, Rosjanie coś tam coś tam…i jeszcze sugeruje coś tam, że Putin jest temu winny…ale na litość boską ileż można tłumaczyć, że 85% Rosjan głosowało na Putina czyli… No chyba nie jesteś ociężałą na umyśle, żeby tego nie rozumieć.
  A teraz może mi powiesz ,jak to się stało, że ta osoba, ten Maleńczuk który raczej nie służy za etalon moralności, jest typowym sługusem i ćpunem napisał taki tekst o Rosjanach a muzykę zajumał u braci Serbów a jeszcze kiedyś Jugosłowian (tak dla wiadomości). To jak to jest, czy to może z powodu braku forsy na prochy skalnym torsem czy może tak już mamy, zwyczajnie lubimy wytykać innym swoje wady? A czy nie byłoby lepiej po prostu zamknąć tę przysłowiową gębę na kłódkę a osąd pozostawić Bogu, szczególnie jak u samego coś tam… ''za uszami’’ a sumienie nie do końca czyste. No bo jak jest napisane, berehynio
  - Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą.
  A jeżeli chodzi o moją złośliwość to jest ona tylko reakcją na twoją złośliwość. Być może dlatego, że twoje subliminalne sugestie wywołują we mnie negatywne emocje i wymioty… a może przez tę twoje głupie przekręcanie rosyjskich słów.
  pozdr.
 • @fretka 08:58:57
  fretka znasz ten kanał ? https://www.youtube.com/user/SuperSharij
  facet jest zajebisty :) może dlatego że to zawodowy dziennikarz chociaż na przymusowej emigracji https://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Szarij
  ten film obejrzało 2.500.000 widzów (ma angielskie napisy)
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=173&v=_tJphAe9h0w
 • Od tego czasu
  Od tego czasu wiele się zmieniło. Ukraina istnieje i będzie istnieć.
 • @Murzynio 09:27:08
  /Ukraina istnieje i będzie istnieć/
  Ale niekoniecznie w lepkich łapskach nazistów i bandytów.
 • @ikulalibal 09:41:19
  Murzynio: "Ukraina istnieje i będzie istnieć/"
  Pan: "Ale niekoniecznie w lepkich łapskach nazistów i bandytów". -

  --- Uprzedził mnie Pan i już nie mam tu nic do napisania.
  Ani coś odjąć, ani coś dodać :)
 • @ikulalibal 09:13:18
  Tak, oglądam Szarija od samego początku wojny na Ukrainie. Między innymi to dzięki niemu zobaczyłam jak media kłamią i manipulują. Rzeczywiście facet jest świetny. Polecam wszystkim znającym język rosyjski.
  Bo kiedyś przyjdzie taki dzień a przyjdzie na pewno, że przepytam a jak ktoś nie odpowie to ''век меня помнить будет.''
  Żartuję , pozdrówka, Ikuś ;))).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej