Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

O Nicei raz jeszcze - 23.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TERRORYSTA - Oficjalna narracja mówi, że Mohamed Lahouij-Bouhlel prowadził ciężarówkę, obładowaną bronią i materiałami wybuchowymi i wjechał prosto w ciasny tłum, i zaczął strzelać do niewinnych ludzi.

Prawda jest taka, że to się po prostu nie zdarzyło. Ten figurant nie przejawiał żadnych oznak 'radykalizacji'. Nie wyłamywał się z tłumu zwyczajnych ludzi przed tym incydentem. Wiadomo, że był alkoholikiem pijącym podczas Ramadanu, opisywano go jako osobę niestabilną psychicznie i nieprzyjazną. 'Atak' miał miejsce, gdy Francja miała znieść stan wyjątkowy, wprowadzony po ataku terrorystycznym Mossadu i francuskich sił specjalnych z 13 października 2015 roku w Paryżu.

Nasz bohater z pewnością nie był żadnym fundamentalistą religijnym. W przeciwieństwie do ataków terrorystycznych z Bangladeszu, gdzie naiwniacy zniknęli na wiele miesięcy, rzekomy terrorysta z Nicei prowadził normalne życie i 'to się nagle zdarzyło'.

//henrymakow.com/upload_images/220px-Einatpic.jpg

Richard Gutjahr, człowiek który sfilmował ten dramat, jest niemieckim niewiernym [przypis: z takim nazwiskiem?], ożenionym z aktywistką Mossadu, członkinią Knesetu Einat Wilf. Jest ona członkinią grupy Ehuda Baraka HaAtzma’ut. Służyła ona w Izraelskich Siłach Obrony w stopniu porucznika w Unit 8-200, studiowała na Harwardzie, we Francji i w Cambridge. Była doradcą wicepremiera Shimona Peresa do spraw polityki zagranicznej.

Einat Wilf znalazła się w centrum sporu dotyczącego opuszczenia Partii Pracy przez Ehuda Baraka. Jeśli Rick i Einat mają dzieci, zakładam, że będą one wychowane na 'dobrych Żydów'. Ryszard znalazł się w Nicei i przypadkowo udokumentował całe zdarzenie [przypis: RT lansuje innego naocznego świadka, Carol Davis]:

https://www.youtube.com/watch?v=HoC8j68it78

Tak szczęśliwie się złożyło, że to jest aktorka:  //www.imdb.com/name/nm0204316/ https://www.google.pl/search?q=Carole+Raphaelle+Davis&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ1KS4hIXOAhVKbxQKHWOFAp8Q_AUICCgB

Wszędzie na odcinku Promenady Anglików, miejscu rzekomego zamachu, były manekiny i sztuczna krew. Szczęśliwie ani kropli krwi nie znaleziono na ciężarówce. Jeśli ciężarówka rzeczywiście wjechała w 'setki' ludzi jak się twierdzi, wszędzie byłyby części ciał ludzkich rozgniecione i rozszarpane na kawałki, krew i inne pozostałości dziesiątek ciał na nawierzchni. Czy 'Mohammed' nie miał mózgu? Niemożliwe, aby tam zginęły 84 osoby.

Tak jak ciągle żyją rzekomi porywacze-samobójcy, którzy mieli przeprowadzić zamachy z 11 września 2001 roku (9/11), prawdziwy 'Mohammed Lahouaiej-Bouhlel' nie przebywał we Francji w czasie tego przedstawienia. Przebywał w Sousse w Tunezji i natychmiast przesłał wideo twierdząc, że jest absolutnie niewinny wydarzeń z 15 lipca:  //www.lelibrepenseur.org/le-presume-forcene-de-nice-serait-vivant-et-temoigne-de-tunisie-affirmant-ne-pas-etre-le-coupable-du-massacre/

Ta informacja została ujawniona przez francuski niezależny magazyn 'Le Libre Penseur'. Prasa międzynarodowa użyła kadrów z jego telefonu dla przeprowadzenia kampanii oczerniania tego kozła ofiarnego. Nie widziałem żadnego kierowcy w materialne nagranym przez Richarda Gutjahra, dochodzę do wniosku, że ciężarówka była prowadzona bezzałogowo  //www.networkworld.com/article/2358530/microsoft-subnet/security-researcher-warns-cars-can-be-hacked-to-remotely-take-control.html Dlatego nie ma żadnych materiałów wideo z początku 'ataku terrorystycznego', chociaż cała ulica jest naszpikowana kamerami.

Spółka odpowiedzialna za monitoring miejski w Nicei to Nice Systems, ma siedzibę w Tel-Aviwie, w Izraelu. Wikipedia mówi o nich:  https://en.wikipedia.org/wiki/NICE_Systems

NICE Systems to spółka izraelska, specjalizująca się w nagrywaniu rozmów telefonicznych, bezpieczeństwie informacyjnym, inwigilacji i analizie danych. Założona została w 1986 roku. Spółka obsługuje wiele sektorów, takich jak usługi finansowe, telekomunikację, usługi zdrowotne, outsourcing, detal, massmedia, podróże, usługi komunalne. Akcje spółki są notowane na NASDAQ i na giełdzie w Tel-Aviwie, część wchodzi do indeksu TA-25. Barak Eliam został dyrektorem wykonawczym w kwietniu 2014, zastąpił Zeevi Bregmana. Eliam wcześniej był szefem amerykańskiego oddziału spółki. Na 31 grudnia 2015 roku spółka zatrudniała więcej niż 4122 pracowników na całym świecie. Ich strona internetowa podaje adres francuskiego biura:

PARIS, 176 Av, Charles De Gaulle Neuilly-sur-Seine, Paris France

Phone: +33 (0) 1 41 38 5000;  Fax: +33 (0) 1 41 38 5001

Czytelnicy mogą zadzwonić do nich z pytaniem, dlaczego nie ujawnili nagrań z monitoringu miejskiego z Promenady Anglików, scen taranowania tłumu przez ciężarówkę. Te sceny mogłyby przecież potwierdzić lub podważyć oficjalną wersję zdarzeń.

Więcej o ofiarach - Większość zaginionych żyje lub przypisano im fałszywe nazwiska. Tak było w przypadku czarnej dziewczyny o imieniu Lea z Daily Mail. Adamara Ajuzie na Instagramie protestowała i stwierdziła, że żyje  //www.spillednews.com/2016/07/dailymail-uk-wrongly-listed-adamara.html

Lista zaginionych i odnalezionych obejmuje parę Johna Torsruda i Heidi Niederer i młodego Dylana Barbonia. (…) Faktycznie żadna z rzekomych ofiar nie miała zweryfikowanego profilu na mediach społecznych. W kilku przypadkach zdjęcia zostały skradzione z innych profili i wklejone do nowych ze sfabrykowanymi nazwiskami. Krewni tych nieistniejących ofiar bardzo źle się zachowują.

Całe to zdarzenie było sfabrykowanym przedstawieniem bez żadnych ofiar (lub kilkoma, jeśli kogoś poświęcono), w żadnym przypadku nie było 'kierowcy-samobójcy'. Mamy 2016 rok i międzynarodowi Żydzi ciągle prowadzą swoją infantylną politykę anty-islamskiej ksenofobicznej propagandy i wojnę psychologiczną przeciwko muzułmanom na całym świecie.  //henrymakow.com/2016/07/zioist-fingerprints-nice-hoax.html

Napisał: Salman An-Noor Hossain
 
Przetłumaczył: Mariusz B
 
 
* * * * * * *
 
 
Pierwsza scena: Mamy tutaj dużą rzekomo operację ratowniczą z 280 ofiarami, wiele z nich ma złamania, wiele z nich wymaga amputacji, wiele umierających z traumy czy wykrwawienia – i nikt się nie przejmuje! Jest gość na rowerze, masz faceta z kamerą filmującego dobrego Samarytanina i fałszywie ranną, i urzędnika kierującego kogoś na bok. Jest prawdopodobnie inny człowiek z kamerą, jakiegoś fałszywie rannego lub martwego ze sztuczną krwią. Jeżeli jest tyle ciał martwych, gdzie są ratownicy, technicy medyczni i co robią ci ludzie na fotografii. Co się tam dzieje? Musi być przecież jakaś akcja ratownicza dla 280 ofiar, a nie ma żadnej, to jest ustawka! [przypis: ktoś przykrył przecież 'martwe' ciała prześcieradłami, dając znak, że nie trzeba ich ratować; sugeruje to, że tam już odbyła się selekcja martwych i rannych].
 

Druga scena: Ludzie uciekający (w panice!) ulicą. Obama mówi o niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach w tym oburzającym ataku [przypis: używa się dzieci, najłatwiej zszokować publiczność, powołując się na krzywdę dzieci, ograny numer:  //america.aljazeera.com/content/ajam/articles/2015/9/2/syrians-refugees-drown-wash-ashore-in-turkey/jcr:content/mainpar/adaptiveimage/src.adapt.960.high.refugee_baby_090215.1441270800661.jpg

Jeżeli zmieni się podkład muzyczny, to wyraźnie widać, że para biegnąca na pierwszym planie nie jest przestraszona, emanuje z nich radość, to manipulacja. I cytat z Richarda Nixona: "Amerykanie nie uwierzą w nic dopóki nie zobaczą tego w telewizji".

Trzecia scena: Mamy wielką masakrę z 84 ofiarami śmiertelnymi i 200 rannymi. Kto położył prześcieradła na tych ludziach? 10-12 osób, bez stresu, nie musimy ich zabrać. Mamy kilku policjantów, cywila w spodenkach, jeden radiowóz i ten duży samochód, magiczna ciężarówka (…).

Czwarta scena: Podobne ujęcie z większej odległości. Co robią ci wszyscy ludzie, gdzie jest policja? To przed czy po? Aha, ci wszyscy ludzie byli tam przed policją. Więc te prześcieradła znalazły się tam magicznie, skąd one się wzięły? [przypis: ratownicy przykrywają białymi prześcieradłami tylko martwych, tych których nie trzeba ratować, selekcja z udziałem lekarzy musiała się już odbyć, prześcieradła implikują przeprowadzenie wstępnej akcji ratowniczej]. Żadnych techników medycznych, żadnych ambulansów, niczego. Skąd więc są te prześcieradła na tych ciałach? Czyżby z Negresco Hotel:

 

//static.travel.usnews.com/images/destinations/105/nice_negresco.jpg

 

Widzimy sponsora tych ćwiczeń? Człowiek w zielonym ubraniu, co on robi? (…) Na ulicy nie ma żadnej krwi! Jakiś człowiek z prześcieradłem w ręce. A co on z tym robi? Gdzie są medycy? Człowiek z rękami na biodrach, co on robi? Kolejni aktorzy sytuacji kryzysowych, co nic nie robią, całkowity żart. Skąd oni wzięli te prześcieradła, one były szybsze, wyraźnie szybsze od ambulansów. Na całym ujęciu nie widzimy ŻADNYCH techników medycznych.

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

* * * * * * *

Z powyższą notką, jak i z zamachem w Monachium, wiąże się tekst pt.: "Ten sam facet filmował atak w Nicei i w Monachium", link:  https://marucha.wordpress.com/2016/07/23/ten-sam-facet-filmowal-atak-w-nicei-i-w-monachium/

 

KOMENTARZE

 • @
  ...operacja "trzecia wieża"....

  ciekawa hipoteza - jak mawia dziadek Władek, poszli na rympał na całego - tam było jednak sporo osób - choć nie można wykluczyć, że był to plan filmowy

  wszystkie media całego świata też dmuchają w jedną trąbę - ciekawe
 • cdn ... w Monachium scena „z brzydkiego filmu” .
  http://m.neon24.pl/91154ed46d87ac8a97c198bdc2db5939,14,0.png
 • Panie Zygmuncie
  proszę wybaczyc ale zapraszam Pana do wariatkowa w Świeciu by wytłumaczył Pan mojej przyjaciółce, która została 30 lat temu zgwałcona w Egipcie i nie tylko ona była zgwałcona ale miała to szczęście że jako jedyna przezyła bo 3em pozostałym dziewczynom poderżnięto gardła a ci to co zrobili wołali allach akbar i nie byli to biali ludzie. Kolega, który próbował bronić zony dziś ledwo się porusza. przypominam - 30 lat temu. podjedzie pan do Świecia i powie jej że islam jest religia pokoju? i że to co robią muzułmanie to ściema inspirowana przez cia?
 • @czerwony baron 19:33:30
  nie mówimyu tu o polityce. moja koleżanka córka jednego z ludzi prof. wolszczana też 30 lat temu opowiadała o muzułmanach którzy się w berlinie panosza. niech Pan weźmie na chate kilku muzułmanów - nie muzułmanki tylko chłopów. pogadamy za tydzień.
 • Nice Systems
  Londyńska firma Privacy International w opublikowanym właśnie raporcie informuje, że izraelski oddział notowanej na Nasdaq spółki Verint Systems produkującej systemy zabezpieczeń i inwigilowania sprzedał tego rodzaju technologię do Kolumbii. Ten południowoamerykański kraj był w ostatnich latach wstrząsany skandalami związanymi z nielegalnym szpiegowaniem dziennikarzy, aktywistów i urzędników.

  Privacy International informuje też, że spółka Nice Systems z izraelskiego miasta Ra'anana pomaga instalować technologię, która pomoże kolumbijskiej policji przejmować prywatne połączenia.

  Autorzy raportu zwracają uwagę, że kontrola eksportu i inne uregulowania w krajach produkujących takie urządzenia i systemy podsłuchowe, w tym w Izraelu, nie są równie skuteczne jak przepisy dotyczące nadzoru nad sprzedażą broni konwencjonalnej.
 • Witam- jest power
  "Amerykanie nie uwierzą w nic dopóki nie zobaczą tego w telewizji".

  To w Europie działa jeszcze lepiej.

  A dla Polaków w telewizji : gry, zabawy i kabarety.

  Kurwa! Polsko języczni tubylcy będą umierali z uśmiechem na ustach .
  Do samego końca będzie radość, muza, iluzjon i fascynacja fałszem.  Panie Zygmuncie , jest power!
 • @Andrzej Tokarski 18:43:38
  "... wszystkie media całego świata też dmuchają w jedną trąbę". -

  --- No i mamy takie informacje, że jedna ciężarówka najeżdża na 300 osób, z których ponad 80 ginie. I nikt nie porozmawia z kierowcą ciężarówki i nie zapyta, czy to możliwe.
 • @Witkacy 18:49:35
  "... w Monachium scena „z brzydkiego filmu”. -

  --- Tak, to bardzo brzydki film.
 • @czerwony baron 19:33:30
  Niestety nie dam rady napisać uczciwie o tym, co działo się 30 lat temu w Egipcie. Pisałem natomiast dwukrotnie o tym, co działo się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Przypisano - niezgodnie z prawdą - winę tzw. islamistom. Zdaje się nie pierwszy raz, a na pewno nie ostatni.
 • @czerwony baron 19:51:03
  "... opowiadała o muzułmanach którzy się w berlinie panosza". -

  --- A mnie uczennica opowiadała, że Polacy się tam panoszą i dużo wódki piją.
 • @Zorion 22:31:59
  "A dla Polaków w telewizji: gry, zabawy i kabarety". -

  --- I jeszcze mecze sportowe.
  Tak wygląda to dziś.
  Ale jestem przekonany, że ludzie przejrzą na oczy :)
 • @malpa7 00:02:47
  Nie wiem, do kogo to niegrzeczne pytanie, więc nie odpowiadam, tylko wpis kasuję.
 • @czerwony baron 19:33:30
  I prosze mojej mamie wytlumaczyc, ze oboz koncentracyjny w Niemczech, w ktorym przeszla najgorsze chwile swej mlodosci - byl zalozony przez pokojowa niemiecka armie katolicka.
  I ze Warszawe zbombardowala pokojowa katolicka armia Niemiec.
  To tyle o religiach pokojowych.

  Ja pana bardzo chetnie zaprosze do dyskusji na temat pokojowych religii i ich wyznawcow.
  Tony Blair jest katolikiem
  Hitler byl katolikiem
  Musolini byl katolikiem
  Pokojowa religia buddystow w Sri Lance morduje chrzescijan.

  A obecnie morduje i gwalci dzieci na wszystkich niemal kontynentach szalenie pokojowa armia chrzescijanska, ktora sie nazywa NATO, ktora bombarduje slowianskie narody chrzescijanskie w Serbii i na Ukrainie.
  I ta bardzo pokojowa armia chrzescijanska zbombardowala dwa koscioly katolickie w Libii i pare w Iraku a takze zniszczyla koscioly koptyjskie (chrzescijanskie) w Etiopii.

  Chrzescijanska armia USA gwalci dzieci w Iraku:
  Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał - YouTube

  http://www.youtube.com/watch?v=TFquHFH0Dxo

  Kobiety w armii USA: Seks na rozkaz - Styl Życia - Newsweek.pl

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/gwalt/

  Nie potrzeba jechac pod piramidy. Wystarczy wstapic do amerykanskiej armii
 • Re
  A te dwie Polki (siostry z Myślenic) co je rozjechal zamachowiec to fatamorgana.
 • @endriu11111111 08:50:06
  "... to fatamorgana".

  --- A te prześcieradła, które były wyraźnie szybsze od ambulansów, to może obrusy z Negresco Hotel?
 • @zygmuntbialas 10:22:34
  http://m.se.pl/wiadomosci/polska/atak-w-nicei-siostry-zamordowanych-polek-wrocily-do-kraju_868091.html

  Jak Pan wstawi tutaj wywiad z Dorotą i Gabrysią (siostry które były świadkami zdarzenia i uratowały się z rzezi) i one potwierdzą, że ten szaleniec to fikcja, to bedziemy gadać dalej. Póki co to post pański odbierany jest w kategorii sciene fiction.
 • Nowe technologie
  Bewusstsein
  17 hours ago

  Panie Zygmuncie
  Czy moze pan to przetlumaczyc?

  Neues Bewusstsein | Facebook

  https://www.facebook.com/NeuesBewusstsein/
 • @Tiamat 10:58:23
  Tu też ciekawe .Pzdr.https://www.facebook.com/michael.stapf.14/posts/1024283670960660
 • @Tiamat 10:58:23
  Ze zdjec wynika, ze nikt nire strzelal do tej ciezarowki a te dziurki byly naklejone, co dosc wyraznie widac na zdjeciach. Normalnie dziura po kuli ma rospryski; Samochod byl oklejony tymi dziurkami ale nie szyba od strony kierowcy. Ktos zapomnial wkleic. Na przedniej szybie widac wyraznie po prawej stronie u gory odbicie sloneczne takiej przyklejki.
  To tak jakby policja biegala dookol a auto a auto bylo 'ostrzelane' tylko z jednej strony. DZiury na aucie maja prostaokatne ksztalty: albo kule, ktorymi strzelano byly prostokatne albo dziury zrobiono zelaznym lomem.
  Na szybach odbicie swiatla widac wyraznie, ze to sa naklejki - takie jak sie uzywa w Holywood do filmow.
  Oczywiste problemy tego ataku:
  1. Zadne ze zdjeci i nagran video nie pokazuje, ze truck w cos/kogos w ogole uderzyl.
  2. Nieprawda, ze samochod przejechal barykady i wjechal na miejsce spacerowe. Widac tylko ten samochod na normalnej szosie, normalnej ulicy na normalnym ruchu ulicznym. Gdyby ludzie spacerowali po tej ulicy na ktorej jechal truck to napewno by uwazali i nic by ich nie przejechalo.
  Naturalnie, ze nie zgineloby az tyle ludzi! Taki samochow w pokazanych na zdjeciu okolicznosciach moglby co najwyzej przejechac 1-2 osoby.
  3. Nie ma policyjnych nagran sceny. Policja po prostu obchodzi po tej stronie auta gdzie nie ma zadnych dziur po kulach i nie widac, zeby policja strzelala; slychac tylko halas, ktory moze byc podrobiony ale nie widac, zeby kawalki szyb sie rozlatywaly w powietrzu.
  Wyglada na to, ze jedna strona trucka byl wczesniej oklejona dziurkami po kulach i potem fotografowana - druga strona byla nietknieta przez kule.
  Przygladnijcie sie dokladnie tym zdjeciom: te dziurki po kulach maja prostokatne ksztalty .
  Przod auta uszkodzono zelaznym pretem. I te dziury nie maja dziur wylotowych

  http://82.221.129.208/ifyouareinamericayouprobablycantseethisaj9.html
 • @endriu11111111 10:41:53
  Wstawiłbym, gdyby ten wywiad był.
  Ja o siostrach nic nie pisałem.
  I proszę sobie czytać informacje wedle swoich upodobań.
 • @Tiamat 10:58:23
  Przenoszę najpierw tekst. Nie wiem, czy wkleją się zdjęcia:

  "Neues Bewusstsein
  19 godz. ·

  Der "Täter" der vor dem McDonald's in München "geschossen" hat wurde ca. bei der Minute 0:02 ins Video "hineingebeamt".

  Das kann man erkennen, wenn man das unten verlinkte Video auf Vollbild stellt und es bei Minute 0:00, 0:01 und 0:02 mehrmals anhaltet. Alternativ kann man bei Youtube unten rechts auf EINSTELLUNGEN klicken, und dann die GESCHWINDIGKEIT auf 0.25 stellen. Schaut euch die ersten zwei Sekunden vom Video mit der niedrigen Geschwindigkeit von 0.25 an und macht zwischen der Sekunde 1 und 2 viele Screenshots und ihr werdet erkennen dass der "Täter" plötzlich aus dem Nichts erscheint.

  Jener, der dieses Video gedreht hat muss ein "verdammt guter Riecher" gehabt haben, denn er filmte den McDonald's noch BEVOR der Täter sichtbar war...

  Hier der Link zum Fake-Video der Schiesserei vor dem McDonald's in München: https://www.youtube.com/watch?v=TEthTLeVVfg
  Zdjęcie użytkownika Neues Bewusstsein"
 • @Tiamat 11:57:02 (II)
  Przekład:

  "Nowa świadomość
  Sprawca, który 'strzelał' przed McDonaldem, został wstawiony na wideo około 0:02 minuty.
  To można rozpoznać, gdy niżej linkowane wideo zatrzyma się wielokrotnie na pełnym ekranie w momentach 00:00, 00:01 i 00:02. Alternatywnie można kliknąć na YouTube w prawym dolnym rogu na 'ustawienie', a następnie ustawi prędkość na 0.25.
  Spójrzcie na dwie pierwsze sekundy wideo na małej prędkości 0.25 i zróbcie między 1. i 2. sekundą wiele screenów. Widać, że sprawca pojawia się znikąd.
  Ten, który kręcił to wideo, musi mieć 'cholernie dobry nos', gdy filmował McDonalda, zanim sprawca był widoczny. Tutaj link do fałszywego wideo, przedstawiającego strzelaninę przed McDonaldem w Monachium:

  https://www.youtube.com/watch?v=TEthTLeVVfg

  PS. Trzeba będzie dołączyć do nowej notki.
 • @endriu11111111 08:50:06
  Ty endriu to mało kumaty jesteś . Dziś się wszystko da spreparować
  W dobie internetu .Glodio 3.0 działa
 • @Repsol 11:52:32
  Witam Cię :)

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 12:53:37
  o kurde z tym przeniknięciem to nie dostrzegłem.
  Dalej gościu wychodzi z Maca i z 5 -7 metrów oddaje 3-4 strzały w grupkę uciekających osób nikt nie pada w 2 sekundach nagrywania podczas strzelania , albo gość dupa nie strzelec albo to inscenizacja . To ja bawiąc sie paintball mam 70 procent lepszą celność w mniejsze cele i z wiekszej odległości.
 • @lucas003 13:02:58
  "... z 5 -7 metrów oddaje 3-4 strzały w grupkę uciekających osób nikt nie pada w 2 sekundach nagrywania". -

  --- Taka fuszerka. Aż przykro o tym pisać.
 • @lucas003 12:54:04
  Sam jesteś mało kumaty. Pod ciężarówką wariata zginęły m.i.n dwie Polki i cały ten wpis Pana Zygmunta jakoby wydarzenia w Nicei były fikcją są rodem z Marsa. Lukas weź sie ogarnij.
 • @zygmuntbialas 12:53:37
  Putin przekazał wyrazy współczucia bliskim ofiar ataku w Monachium
  Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał depesze kondolencyjne do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premiera Bawarii Horsta Seehofera.
  Prezydent przekazał wyrazy głębokiego współczucia mieszkańcom Niemiec oraz Bawarii w związku z tragicznymi wydarzeniami w Monachium – powiedział rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160723/3549321/putin-kondolencje-atak-monachium.html
 • Opinia: wojna z terrorem nabiera cech wojny domowej, czyli czysto wewnętrznego konfliktu
  Rosyjski politolog Fiodor Łukjanow o tym, jak ataki terrorystyczne i bezsilność służb specjalnych zmieniają na naszych oczach Europę.

  — Francja przeżyła kolejny koszmarny atak terrorystyczny. Tym razem narzędziem zbrodni była ciężarówka, która wjechała w tłum ludzi, świętujących Dzień Bastylii w Nicei – pisze rosyjski politolog Fiodor Łukjanow na łamach Gezata.ru. – Podwójna symbolika – najważniejsze święto państwowe Francuzów i najbardziej luksusowy kurort – uosabia syte odprężenie – ocenia.

  Rosyjski ekspert wspomina, że François Hollande zaraz po atakach w Paryżu oświadczył, że kraj znajduje się w stanie wojny i podkreślił: wojna oznacza kardynalną zmianę zachowania i rezygnację z wielu nawykłych rzeczy. Ale w Europie tego jakby nie zauważa się i działa się dokładnie odwrotnie – po atakach terrorystycznych mają miejsce akcje i apele, by nie poddawano się i nie rezygnowano z otwartości i stylu życia.
  — Częstotliwość zdarzeń i oczywista bezsilność służb specjalnych świadczą o tym, że bez przemyślenia fundamentalnych mechanizmów społecznych nie uda się odwrócić strasznej tendencji — twierdzi Łukjanow.

  Jego zdaniem, Europa potrzebuje swego rodzaju „izraelizacji życia”, czyli podporządkowania organizacji społecznej zadaniom związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa.
  — Historia Izraela jest historią walki z sąsiadami. Kilka pokoleń obywateli w zasadzie rodziło się ze zrozumieniem tego, że bezpieczeństwo jest nadrzędne i wymaga ofiar w sensie dosłownym i przenośnym. Współczesna Europa wyrosła i rozwijała się na diametralnie różnych zasadach – pisze politolog.

  Najbardziej szokującym i dezorientującym dla Europejczyków faktem jest to, że coraz większe zagrożenie pochodzi z wewnątrz. W zasadzie wszystkie najgłośniejsze ataki terrorystyczne w latach 2000 i 2010 były dziełem rąk obywateli tych krajów. I, z reguły, nie znajdowali się oni w polu widzenia organów ścigania. Nie ma przeciwko komu wystawiać batalionów – podkreśla ekspert.

  Konsekwencje są oczywiste: rosnące wpływy skrajnej prawicy, umocnienie się populistów (być może nawet dojście do władzy) i przesunięcie krajobrazu politycznego w kierunku prawicowo-konserwatywnym.
  — Nicea musi wpłynąć na dyskusje o przyszłości Europy… Oczywiste jest, że era federalizacji i „otwartych drzwi” dobiegła końca. Rozważania na temat konieczności i braku alternatywy dla desuwerenizacji, stopniowego zwracania praw rządom krajowym staje się coraz bardziej akceptowalne… Jeśli główną koncepcją staje się „bezpieczeństwo”, to delegowanie prerogatyw abstrakcyjnym ponadnarodowym władzom spotka się z szybko rosnącym oporem wśród mieszkańców wszystkich krajów. W wypadkach losowych ludzie chcą wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność za ich spokój, dlatego legitymizm oddalonych od zwykłych Europejczyków organów władzy maleje jeszcze bardziej – wyraził przekonanie Łukjanow.

  — Walka z terroryzmem przestaje być czymś, co jest związane z okolicznościami zewnętrznymi. Nawet jeśli wspólnymi wysiłkami każdego, kto tylko może, kalifat zostanie zniszczony, będzie to miało bardzo mały wpływ na zwolenników radykalnego islamizmu w Europie, USA lub gdziekolwiek indziej. Wojna przeciwko terroryzmowi zaczyna nabierać cech wojny domowej, czyli czysto wewnętrznej. Przynajmniej tak wygląda sytuacja w Starym Świecie. Wojny domowej nie ogłasza się, wybucha ona sama z siebie. I najwyraźniej już się toczy – podsumował ekspert.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160716/3476311/terroryzm-europa.html
 • Kto ponosi odpowiedzialność za atak terrorystyczny w Nicei?
  Rozmowa radia Sputnik z dyrektorem jednostki specjalnej „Wympieł" Siergiejem Kriwoszejewem na temat zamachu terrorystycznego w Nicei.

  Weteran Federalnej Służby Bezpieczeństwa, dyrektor jednostki specjalnej „Wympieł" Siergiej Kriwoszejew uważa, że popełnić coś takiego mógł jedynie człowiek chory psychicznie.

  „Popełnić taki wybryk — jechać dwa kilometry po ludziach — mógł tylko człowiek psychicznie chory, jeśli nawet jest on fanatykiem. Jest to, oczywiście, człowiek nienormalny. Nie wykluczam prawdopodobieństwa tego, że są to czyny człowieka niezrównoważonego, który ma do czynienia, ewentualnie, z jakimiś poważniejszymi problemami, czy też został zwerbowany przez ISIS — ugrupowanie terrorystyczne zakazane w Federacji Rosyjskiej. Jednakże jest to zupełnie nowy sposób popełniania zamachu terrorystycznego — skierowanie ciężarówki w miejsce, gdzie zgromadzili się ludzie — czegoś takiego jeszcze nie było" — powiedział Siergiej Kriwoszejew w audycji radia Sputnik.

  Zdaniem eksperta winę za to, co się stało, ponoszą także służby specjalne i policja.
  „Odpowiedzialność za ten zamach terrorystyczny ponosi państwo francuskie, gdyż brak współdziałania między policją a służbami specjalnymi daje takie oto tragiczne rezultaty. Dlaczego we Francji tak często dochodzi do zamachów terrorystycznych? Bo słabo działają tam służby specjalne, istnieją dosłownie „czarne dziury" w tych dzielnicach arabskich, dokąd w ogóle nie mają dostępu, i nikt nie wie, co tam się dzieje" — uważa Siergiej Kriwoszejew.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160716/3475597/zamach-w-nicei-wympiel-fsb-kto-winny.html
 • @endriu11111111 21:28:52
  Niestety potwierdziła się informacja o tym, że wśród ofiar śmiertelnych wczorajszego zamachu terrorystycznego w Nicei są dwie Polki.

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160715/3476465/zamach-terrorystyczny-nicea-zginely-polki.html
 • @zygmuntbialas 17:24:15
  https://www.youtube.com/watch?v=7sxOe-J-l5M
  To nie filmik z Iraku czy Syrii, lecz z Val d'Oise, paryskiego przedmiescia, z zamieszek po smierci podczas zatrzymania przez zandarmerie niejakiego czarnoskorego "Francuza" Adamy. NIszcza samochody, podpalaja szkoly, komisariat policji, samochody policji i zandarmerii i jeszcze zadaja "sprawiedliwosci" !! To prawdziwe zdjecia i tak wyglada rzeczywistosc we Francji ...
  https://www.youtube.com/watch?v=FU5KhxFb06g
  Tej kobiecie zdenerwowani brazowo-czarni Francuzi spalili samochod - bo przeciez milicja i zandarmeria "morduje" ich bezpodstawnie!
  Dodam, ze widzialam duzo takich spalonych samochodow. Mnie takze "z okazji" 14 lipca wybito tylna szybe samochodu!
  Wiec prosze mi nie mowic o "sztucznym " zamachu, podkladaniu trupow , czy innych bajkach, bo tu we Francji nie trzeba niczego mistyfikowac.
  Wystarczy wyjsc w nieodpowiednim momencie na ulice, zeby ucierpiec od jakiegos szalenca !!!
 • @endriu11111111 21:28:52
  Pisze Pan: "Pod ciężarówką wariata zginęły m.i.n dwie Polki...". -

  --- A skąd Pan wie, że pod ciężarówką.
  A jak to jest możliwe, że jedna ciężarówka jest w stanie najechać na 300 osób i w końcu jest czysta?
 • @Husky 22:57:38
  Fiodor Łukjanow: "Tym razem narzędziem zbrodni była ciężarówka, która wjechała w tłum ludzi,...". -

  --- ... I najechała na 300 osób, z czego ponad 80 zostało zabitych. I ciężarówka nie była zabrudzona krwią...
  Łukjanow nie ma racji.
 • @Husky 23:00:28
  Siergiej Kriwoszejew... -

  --- Moja uwaga: jak nieco wyżej.
 • @Husky 23:06:18
  Informacje 'Sputnika' nie są dowodem w sprawie.
 • @babaraba 23:16:24
  Pisze Pani: "... widzialam duzo takich spalonych samochodow". -

  --- Proszę zerknąć na filmy-wideo i wyciągnąć wnioski.
  Proszę jeszcze udowodnić, że jest możliwe, iż jedna ciężarówka jest w stanie najechać na 300 ludzi.
 • @zygmuntbialas 23:50:55
  Czyli krótko, zwięźle i na temat.
  Wie Pan ,często po takich tragediach, policje i służby specjalne,eksperci, robią tzw.testy na daną okoliczność.
  Skoro eksperci i ci z zachodu, i nawet ze wschodu są w tej sprawie kompletnie niewiarygodni i najzwyczajnej kłamią, to czy niejaki Morris aby uwiarygodnić swoją tezę że to fikcja , zrobiłby taki test.
  Niech znajdzie 300 Morrisow, chętnych, skupimy ich w szeregu, a ja jako kierowca dokonam tej próby czy to jest możliwe czy nie.
  Może zaapelujemy do tego Pana o to.
  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 23:48:50
  Jest to chyba pierwszy przypadek że z informacja zawartą na portalu Sputnik.ru się Pan nie zgadza, ba, nawet ja podważa.
  Co się takiego stało 8-)))))
 • @Husky 00:01:53 oraz 00:05:32
  "Czyli krótko, zwięźle i na temat". -

  --- Napisałem 3 notki o Nicei i chciałbym, by one były materiałem polemiki. Trzeba byłoby mi wytknąć, gdzie ew. nie mam lub mogę nie mieć racji.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 23:06:18
  A gdzie jest reszta ofiar? Nie bardzo rozumiem dlaczego nagle wszystkie media opowiadaja o Polkach, tak jakby nikt inny nie zginal.
  O co tu chodzi?
  Powinna byc lista wszystkich ofiar nawet jesli o polskich ofiarach opowiada ksiadz, ktorego cytuja zagraniczne media.
 • @Husky 00:05:32
  Z powodu licznych,w tym intelektualnych,ograniczeń,nie rozumiesz spraw elementarnych.Wytłumaczę ci je najprościej jak można.
  Ty Husky jesteś cham i prostak przez co trafiają do ciebie komunikaty proste i chamskie.Gwoli sprawiedliwości powiedzieć trzeba że nie jest jasna czy prymitywne komunikaty kreują prymitywnego odbiorcę czy na odwrót.
  Prostackie (niektórzy nazywają je bezczelnymi) oświadczenia takie jak np te towarzyszące słynnej próbówce którą Colin Powell wymachiwał w ONZ-cie,
  lub te związane ze zbitym nad Donieckiem Boeingiem kiedy to 2 minuty po wydarzeniu,poważni wydawałoby się ludzie już ogłosili winnego,obliczone są na takiego odbiorcę jak ty Husky czyli ludzki plankton,mierzwę. Czy po tym kiedy prawda wychodzi na jaw kłamcy zapadają się pod ziemię? ponoszą polityczną (prawną,moralną ) odpowiedzialność? Nie.bo niby przed kim? przed tobą?
  Rosyjskie media głównego nurtu działają na innej zasadzie.Tu nikt nie pozwoli sobie na tezę której w danym momencie (już,w tej chwili,natychmiast) nie potrafiłby udowodnić.Co nie znaczy że nie przesyłają odbiorcy subtelnych sygnałów.
  Po nicejskich wydarzeniach w rosyjskiej tv wyemitowano specjalny (pomimo wakacyjnej przerwy) prestiżowe polityczne tok szoł związane z wydarzeniem
  https://www.youtube.com/watch?v=ez66oqL00mg
  jakie tezy dominują? "francuska policja jest nie przygotowana" "nie ma wypracowanych instrumentów" "szkolne błędy" "nieprofesjonalizm" "brak agenturalnej infiltracji środowisk obarczonych ryzykiem"
  Każdy inteligentny (na ten przykład -ja) odbiorca,doskonale wie o tym że francuska policja: to nie amatorzy,nie popełnia szkolnych błędów,jest przygotowana,agenturalnie infiltruje.
  Dalej trwając w przekonaniu że był to zamach,bo policyjna nieingerencja,pilotowanie,nie przeszkadzanie,to de facto udział,nie uważam aby oświadczenie "rosyjskiego politologa" definitywnie przeczyło stanowisku pana Zygmunta.
 • @ikulalibal 07:02:37
  //Ty Husky jesteś cham i prostak//

  Miło mi że jest nas już dwóch.Zawsze to raźniej.
  Miłego dnia
 • @Tiamat 04:45:19
  //Nie bardzo rozumiem//

  o tym przekonywać nie musisz nikogo
  Miłego dnia
 • @Husky 00:05:32
  Zdaje sie, ze potrzebny jest wyklad na temat mediow.
  Ja czytam prase rosyjska i polska prawie na codzien. Podobnie jak brytyjska, amerykanska czy ukrainska. Ogladam jeszcze niemal codziennie w CCTV co podaja Chinczycy i Al Jazeera itp.

  Rosyjskim mediom nalezy przyznac, ze nigdy nie krytykuja zdarzen podawanych przez zachodnie media. (To samo robia Chinczycy)
  Podaja dokladnie to, co podaje prasa zachodnia i daja swoje szalenie sprytne komentarze, na co dal sie zlapac Husky.

  Putin sklada kondolencje wszystkim panstwom po kazdej tragedii. Jest to nie tylko podstawowy obowiazek w dyplomacji ( o czym USA i Polska NIGDY nie slyszaly) ale takze wspolczucie wyrazone przerazonemu narodowi; bo akty terroryzmu moga byc i ustawka - ale przerazenie ludzi jest autentyczne.

  Husky zdaje sie nie rozumie jak i dlaczego powstal RT. ( a potem Sputnik)
  To ja wytlumacze: RT powstal tak, zeby WYGLADAC tak samo jak FoxNews; w dodatku z bezbledna angielszczyzna. FoxNews, CNN dociera do szerokiej publicznosci, bo latwo sluchac i mozna ladne panienki ogladac.
  RT robi to samo.
  Panienki z RT wygladaja podobnie jak panienki z Fox News tylko, ze atrakcyjne panienki z RT wiedza skad im nogi wyrastaja. I potrafia odroznic Tahiti od Haiti.

  RT jest wrogiem nr 1 calego zydowskiego swiata medialnego, bo pobija wroga ich wlasna bronia. Tez przemycaja informacje. I robia to znakomicie.
  Juz wielokrotnie Zachod probowal zagluszyc RT - tyle, ze nie wie, jak.

  Ale wracajadc do artykulu Sputnika.
  To bardzo dobry arrtykul. I przemyca wszystko, co Rosjanie chca przemycic.

  No jedziemy od gory:
  Tytul
  Opinia ( zastrzega subiektywizm):
  "Wojna z terrorem nabiera cech wojny domowej"

  Jest to prawda, bo Barbara Spectre i Soros opowiadaja o tym od dawna: Nalezy zniszczyc narody Europy i do tego ich wlasna bronia.. Najlepiej dziala zawsze V-ta kolumna i wrog wewnetrzny.
  (Nalezalo go stworzyc- i Soros sie przynaje, ze przez Open Society rozwala narody od srodka)
  I wyglada to tak, jak czysto wewnetrzny konflikt: bo od zewnetrznego wroga gdzies z Syrii (bo teraz nie lubimy Syrii) przechodzimy do urodzonych w Europie ale z pochodzenia krajow roponosnego islamu ... obfitego w rope..
  Indonezja, Malezja - kraje szariatu , nie sprowadzaja nam uchodzcow ani islamistow ale juz Czecznia jest blizej...Morza Czarnego, ktore Zachod ma na oku. Tyle, ze Dudajew, to nasz bohater, bo pomagal USA w podboju Kaukazu.
  Miliony muzulmanow z Indii nikogo nie interesuja, mimo, ze robia znakomite interesy w Europie i poza. (Zreszta w Polsce tez)

  Ale wracajac do artykulu:
  Pierwsze zdanie:
  Rosyjski politolog ( a wiec nie byle kto z ulicy) :

  "Jak ataki terrorystyczne i BEZSILNOSC sluzb specjalnych zmieniaja na naszych oczach Europe"
  Przeciez jest to jawna (dla Huskich ukryta) krytyka sluzb specjalnych, o ktorych wszyscy - powtarzam wszyscy z wyjatkiem Huskich- wiedza, ze naleza do organizacji izraelskiej, ktora to organizacja zabezpiecza lotniska, miejskie urzedy i publiczne srodki transportu; w ogole jest plaga wszedzie tam, gdzie maja panstwowe kontrakty: z lotniskiem w Amsterdamie i wiekszosci lotnisk tam, gdzie byly ataki terrorystyczne- lacznie z 9/11, Amsterdamie, londynskim metro, Fukuszimie itp itp. przyklady podam przy innej okazji- informacji jest zreszta pelno.

  Te ataki terrorystyczne - sfingowane czy rzeczywiste - zmieniaja na naszych oczach Europe.
  Jest to powazne ostrzezenie.
  Bo dla bezpieczenstwa Europy NIEWAZNE czy ktos podrzucil bombe, czy tylko chcial ludzi postraszyc i udawal, ze podrzucil bombe. Terror wprowadza sie roznymi metodami. Im wieksze widowisko - tym lepszy efekt.
  Przykladem jest zburzenie wiezowcow w Nowym Jorku bo planowano wyburzyc cale WTC, zeby wybudowac to, co jest dzisiaj: supernowoczesny osrodek zlodziejstwa. Wyglada pieknie. Znaczy sie nowoczesnie - sprawa indywidualnego gustu.
  Ale zeby wyburzyc stare 'azbesciaki' i wywiezc miliony ton gruzu i wyplacic odszkodowania wszystkim firmom ktore wynajmowy biura, - nalezalo obarczyc kosztami podatnika a wina ... muzulmanow. Bo w planie byl tez podboj ropy naftowej na Bliskim Wschodzie i pol makowych i tony mineralow w Afganistanie.
  No wiec upieczono pare golabkow pokoju za jednym zamachem. Silverstein, nowojorski 'developer' dostal 6 miliardow dolarow odszkodowania - rodziny pomordowanych w 9/11 nie dostaly do tej pory centa a nowe centrum WTC stoi i Bliski Wschod podbity. I kradziona ropa leje sie megalitrami.
  (plany obecnego WTC pokazywano w internecie juz w 2000 roku.)
  I zasiew pod nowe awantury przynosi dalsze zniwo.

  No dobrze, a gdzie sa miliardy podatkow obywateli i USA i Europy, z ktorych ogromna czesc jest przeznaczona na utrzymanie porzadku publicznego? Za bezpieczenstwo lotnisk w Nowym Jorku firma (OBCA) dostaje milliardy dolarow rocznie. I nagle wszystkie kamery szlag trafia?
  Ani jedna kamera nie zarejestrowala wylotu samolotow z lotniska w Nowym Jorku?? Obcy samolot latal nad Nowym Jorkiem godzine akurat wtedy gdy bazy militarne w Nowym Jorku mialy manewry wojskowe. Nikt nie zauwazyl.
  A przeciez WTC juz byl zaatakowany z powietrza w 1993 roku!! Bylo to testowanie wytrzymalosci budynku. Samolot wtedy uszczknal wierzcholek wiezowca i trzeba bylo obmyslec lepsze metody.

  No wiec prawda jest, ze udaje sie nastraszyc ludnosc i sparalizowac sluzby bezpieczenstwa. I o tym wlasciwie jest ten artykul.

  Wszelkie inne rozwazania sa wyrazna ironia z systemu, ktory to system autor traktuje bardzo powaznie. Mysle, ze wiele jest jeszcze osob na swiecie, ktore nie czytaly albo nie rozumieja Szwejka.: Im bardziej powaznie traktujemy zidiocialy system - tym bardziej wychodzimy na idiote. Ale wtedy idiotyzm systemu jasnieje jak tysiac slonc.

  Ludzi najlatwiej wystraszyc nieznanym, ukrytym i niespodziewanym niebezpieczenstwem. Nie wazne, czy sie logika buntuje czy korzysci z zamachu przyniosly komus ewidentna korzysc- przykladow jest pelno .

  O metodach zastraszania tlumow wiedza wszystkie sluzby bezpieczenstwa. A jednak...

  Prawde pisze rosyjski politolog, ze "Francja przezyla kolejny koszmarny atak terrorystyczny. Tym razem NARZEDZIEM ZBRODNI jest ciezarowka."
  Czyim narzedziem?

  Cytowanie Hollanda jest tu niezwykle istotne. Hollande obiecal, ze ataki sie nie powtorza. Ze po aferze Charliego - juz nigdy nie powtorzy sie zaden atak. ( w koncu ocalona cudem redakcja uratowala szmatlawca paryskiego od bankructwa)

  Wprowadzono stan wyjatkowy, odebrano ludziom prawo do oddychania; odwrocilo to uwage od milionow robotnikow francuskich protestujacych przeciwko umowom smieciowym.
  Najlepszy dowod i w tym, ze w czasie kretynskich awantur w czasie Euro2016 ani raz nie zdarzyl sie atak terrorystyczny! Anglicy, Ukry i inne prowokujace kibole uznani zostali za zwyklych kibicow- awanturnikow. Ale tylko tych z Zach. Europy.

  I oto mamy kolejne, wielkie zbiegowisko w Nicei. Wiadomo bylo, ze beda tlumy ludzi i Hollande zapewnial, ze wojsko bedzie chronilo obywateli i zapewni im bezpieczenstwo.
  No to gdzie bylo wojsko w Nicei?

  Autor zwraca uwage na fakt, ze odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo mieszkancow ponosi rzad krajowy - ktory pobiera podatki przeznaczone na efektywnie dzialanie sluzb bezpieczenstwa- i stwierdza:

  " jesli glowna koncepcja staje sie bezpieczenstwo, to delegowanie prerogatyw abstrakcyjnym ponadnarodowym wladzom spotka sie szybko z oporem wsrod mieszkancow wszystkich krajow. W wypadkach losowych, ludzie chca wiedziec, kto ponosi odpowiedzialnosc za ich spokoj, dlatego legitymizm oddalonych od Europejczykow organow wladzy MALEJE jeszcze bardziej" - wyrazil przekonanie Lukjanow.
  Chyba bardziej dosadnie nie mogl politolog wyrazic swojej opinii:

  Swiatowa walka z terroryzmem jest o dupe rozbic

  Bo dotychczasowa walka wyraznie sie nie sprawdza i jak pisze rosyjski politolog " Nawet jesli wspolnymi wysilkami kazdego, kto tylko moze, kalifat zostanie zniszczony, bedzie to mialo bardzo maly wplyw na zwolennikow radykalnego islamizmu w Europie, USA czy gdziekolwiek indziej".
  Bo w Europie "po atakach terrorystycznych maja miejsce akcje i apele, by nie poddawano sie i nie rezygnowanie z otwartosci i stylu zycia".... az do nastepnego ataku?

  I naturalnie lekcewazenie polityki wewnetrznej kraju doprowadza do "rosnacych wplywow skrajnej prawicy".
  I do ZAMIERZONEGO zamieszania.

  Rosja zaczela od tego, ze wywalila z Rosji Sorosa i jego agentury z NGO.
 • @Husky 07:09:37
  Czy my sie znamy?
 • @Husky 00:05:32
  Kolego Husky, Pan Zygmunt wyszedł przed szereg i jak widać swego wpisu o tym jakoby Nicei nie było nie uzgodnił wcześniej z centralą. Najzwyczajniejszy brak koordynacji :).
 • @endriu11111111 10:25:35
  Mysle, ze "centrala' - tym razem amerykanska - podaje co chwile nowe wiesci. Wlasnie oficjalne zrodla i policja opowiadaja, ze bylo trzech strzelcow, bo ten glowny oskarzony, ktorego podejrzewaja ze to on, choc jeszcze nie wiedza bo trup nie chce sie przyznac. Wiec ten glowny podejrzany co to podobno sam sie zabil nie bardzo wiedzial po co jest pilostet, bo oficjalna wersja, ze kupil przez internet - tez juz padla, bo sam nie umial odkodowac pistoletu jako, ze nigdy nie mial doczynienia z bronia palna.
  No i mamy kolejny zestaw pytan zadanych przez znanego publicyste, ktore jeszcze nikt nigdy nie podejrzewal o fantazje

  Smoking Gun: Nice And Munich Terror Attacks Linked To CIA And Mossad « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/smoking-gun-nice-and-munich-terror-attacks-linked-to-cia-and-mossad/
 • @Tiamat 04:45:19
  "A gdzie jest reszta ofiar?"
  "O co tu chodzi?" -

  --- Te narracje o ostatnich zamachach mają puste miejsca, dziadowski materiał dowodowy i mnóstwo sprzeczności. Różne osoby mogą widzieć to inaczej. Ja osobiście czuje niesmak - nie wiem wszystkiego, nie wytłumaczę wszystkiego. Są zaś inni, którzy "wszystko wiedzą".
 • @ikulalibal 07:02:37
  "Czy po tym kiedy prawda wychodzi na jaw kłamcy zapadają się pod ziemię? ponoszą polityczną (prawną,moralną ) odpowiedzialność? Nie, bo niby przed kim?" -

  --- Czasem przyznają, że "Irak był błędem" albo "Jugosławia była pomyłką", a ludzie już nie pamiętają, już jest im właściwie obojętne.
  Teraz RT wraca do wątpliwości co do 11/9. Kiedyś oficjalnie powtórzą za 'Veterans Today', że akcja z Charlie Hebdo była najśmieszniejszą akcją false flag. Niektórzy oddadzą pierwszeństwo Nicei.
  Chciałbym z rezerwą podejść do nieoficjalnych danych, ale przecież podają je sprawdzone zespoły i ludzie ('Veterans Today', prof. Michael Vogt i jego żona Niki Vogt).
 • @Tiamat 07:57:31
  "Ani jedna kamera nie zarejestrowala wylotu samolotow z lotniska w Nowym Jorku?" -

  --- Także ani jedna kamera nie zarejestrowała wylotu Tu-154 101 z Okęcia. Po pół roku podano, że samolot odleciał o godzinie 7:37.
  I proszę zwrócić uwagę na to, że po paru dniach mija zainteresowanie. O zamachu w Brukseli już nic nie mówią. Katarzynę W. z Sosnowca, która (naprawdę) zamordowała swą córkę, przedstawiano przez długie miesiące. Sprawdzę, czy po tygodniu zostaną jakieś ślady w sieci po tych siostrach, które zginęły(?) w Nicei.
 • @endriu11111111 10:25:35
  "... nie uzgodnił wcześniej z centralą". -

  -- To nie mój styl. Nikomu zresztą nie podlegam.
 • @Tiamat 16:42:03
  ""centrala' - tym razem amerykanska - podaje co chwile nowe wiesci". -

  --- Jest problem, gdy zatrudnia się podrzędnych reżyserów.
  A może też o natłok informacji i dezinformacje chodzi? - W pewnym momencie ma już człowiek dość...
 • @endriu11111111 10:25:35
  coś skomasuję Panie endriu1111111 , chociaż dla Pana to i tak nie trafi bo Panu Teleekranie już wszystko wytłumaczyli
  Czy tak wygląda ciężarówka która przejechała 84 osoby biała jak śnieg
  http://tomatobubble.com/nice_france_terror_hoax.html

  znajomość języka angielskiego nie są konieczne , zdęcia są aż nadto wymowne . Pomimo wszystko pozdrawiam .
 • @lucas003 21:10:22
  Cała ta narracja (jak i zresztą monachijska) ma liczne 'dziury' i sprzeczności. Ale ten samochód, który miał najechać na 300 osób, z czego ponad 80 poniosło śmierć, i w dodatku nie jest ten samochód zabrudzony krwią, jest właściwie dowodem na false flag i inscenizację.
 • @zygmuntbialas 17:36:55
  Trumny z ciałami sióstr zamordowanych w Nicei już w Polsce
 • @Husky 20:25:43
  Przejrzałem informacje.
  Pozostaję oczywiście przy własnym zdaniu, wyrażonym m.in. w powyższej notce, na temat zdarzeń w Nicei.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej