Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje na Ukrainie - 28.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kijów odmówił spłaty trzech miliardów dolarów pożyczki z Rosji, udzielonej w 2013 roku - pisze portal katehon.com.

Oficjalne stanowisko rządu zostało przedstawione przez ministra finansów Ukrainy Aleksandra Danyłuka, który powiedział, że Kijów nie widzi powodów do spłaty tego długu i dlatego tego nie uczyni.

Po przewrocie w lutym 2014 roku nowy rząd próbował przedstawić dług jako komercyjny (który można 'restrukturyzować' zgodnie z regułami MFW w przeciwieństwie do długów państwowych, które według standardów MFW muszą zostać spłacone), ale Rosja żądała uznania długu za państwowy, który nie może być restrukturyzowany. Pod koniec zeszłego roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał rosyjską pożyczkę za dług państwowy, ale Rada Ministrów Ukrainy ogłosiła moratorium na spłatę długów.

W lutym bieżącego roku Rosja zażądała spłaty pożyczki przed sądem w Londynie, ale Ukraina zgłosiła sprzeciw. Spółka Law Debenture Trust Corporation p.l.c., reprezentująca Rosję w sprawie odmowy spłaty pożyczki, planuje przedłożyć sądowi oświadczenie, podsumowujące procedurę związaną z ukraińskim sprzeciwem spłaty długu.

Potencjalne konsekwencje - Oczywiście Ukraina przegra w sądzie, mimo wsparcia z Zachodu. Dodatkowo Rosja dysponuje mechanizmami wywarcia politycznego i gospodarczego nacisku na Kijów. W międzyczasie takie zachowanie Kijowa poważnie obniża finansową wiarygodność Ukrainy (tej wiarygodności już dawno nie ma - przypis ZB).

Przypis: urzędnicy III RP udzielili pożyczki Kijowowi w świadomości odmowy spłaty państwowego długu wobec Rosji. Oni wiedzieli, że Ukraina długów nie spłaca. Czy urzędnicy III RP nie powinni więc być żyrantami takiej pożyczki?   //katehon.com/agenda/ukraine-refuses-repay-debts

Przetłumaczył: Metro

 

* * * * * * *

BUDZI  SIĘ  UKRAINA:

https://www.youtube.com/watch?v=Py1uqIUcB4A

Procesja (kriestnyj chod), zorganizowana przez Cerkiew Patriarchatu Moskiewskiego, dotarła do Kijowa. Uczestniczą w niej dziesiątki tysięcy osób. Pochód został zatrzymany przed miastem. Rząd, który traktuje procesję jako podejrzaną, reaguje z zadziwiającą oględnością. Jednak prawicowi ekstremiści mogą podjąć próby eskalacji poprzez prowokacje. Procesja rozpoczęła się 03 lipca w rejonie Doniecka. Portal quer-denken.tv pisał wtedy o pochodzie jako przełomowym wydarzeniu na Ukrainie.

 

Der religiöse Friedensmarsch in der Ukraine. (Foto: Euromaidan Press)

 

Na Ukrainie się dzieje - pisze bloger Metro. - Do kulminacji dobiega fenomen 'marszów chrystusowych', organizowanych w kraju przez Cerkiew - tę podporządkowaną Patriarchatowi Moskiewskiemu.

Jeszcze raz składam 'szacunek' autorom "Protokołów”*. Autorzy tego dokumentu deklarują: "Zniszczymy każdą formę identyfikacji grupowej oprócz naszej własnej”. Żydobanderowcy właśnie to robili; zakazali działalności komunistów i jakiejkolwiek innej opozycji, krytyka banderowców prowadzi do więzienia. Konsekwentnie wprowadzali w życie program "Protokołów". A jednak zapomnieli o Cerkwi.

Lud zorganizował się w proteście przeciwko reżimowi żydobanderowców, wykorzystując struktury i identyfikację, dostarczoną przez Cerkiew.

-----------------------------------

* XXIV protokoły ”mędrców”:   //www.zbawienie.com/pms.htm

 

* * * * * * *

Wtorek, 28.07, godzina 12:00 – Pisze pani Tiamat: „Czy możecie to ‚puścić’ w świat? – Apel pielgrzymów z Syrii podczas Światowych Dni Młodzieży:

https://www.youtube.com/watch?v=iCrLUDmA-wE

Właściwie brak w oficjalnych i alternatywnych mediach rozmów, wywiadów z uchodźcami”.

 

KOMENTARZE

 • Nie Marsz Pokoju a PROCESJA
  Panie Zygmuncie;koniecznie trzeba dokonać korekty gdyż sformułowanie "marsz pokoju" istotnie wpływa na rozumienie zdarzenia.
  Ja wiem że tłumacz nie miał złej woli, że po prostu nie bardzo wiedział jak poradzić sobie z pojęciem "kriestnyj chod" ( Крестный ход https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%85%D0%BE%D0%B4 dosłownie "chodzenie z krzyżem" ) ale to po prostu PROCESJA czyli akt religijny.
  Przyzna pan że jest istotna różnica między jakimś "marszem" a będącą rytualnym aktem religijnym - procesją.

  Procesja dotarła do Kijowa

  https://www.youtube.com/watch?v=5GZIokhV2eA

  PS
  dla lepszego zrozumienia tego co wyrabia się wokół Kościoła Ortodoksyjnego (Prawosławnego) zacytuję mój komentarz zamieszczony na blogu pana Jeznach do tematu "Sobór swarliwych patriarchów"

  Spory o pryncypia a nie małostki
  Od 1949r Patriarchami Konstantynopola są Anty-Patriarchowie.To żadna tajemnica.
  W styczniu 1948r na pokładzie osobistego samolotu prezydenta Trumana, amerykanie przywieźli do Turcji swego obywatela Aristoclesa Spyrou.Skłoniono władze Turcji do przyznania mu obywatelstwa.
  I w 1949r Aristoteles Spyrou został Partriarchą Atenagorasem I https://en.wikipedia.org/wiki/Athenagoras_I_of_Constantinople
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80_(%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%80%D1%85_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9)
  Chyba nie muszę specjalnie podkreślać jak była rola owych Patriarchów?
  Powiem tylko że w przeciwieństwie do KRK dla Cerkwi Prawosławnej ekumenizm jest nie do zaakceptowania z powodów teologicznych.
  Mają ochotę Patriarchowie Konstantynopola na obnoszenie się z papieżem-niech się obnoszą,uważają za właściwe modły w synagogach-niech się modlą.Nie ma to większego znaczenia jako że już za czasów Imperium Osmańskiego, Konstantynopolitański Patriarcha był "dowódcą bez armii" i szkód wielkich nie był w stanie uczynić nawet jakby chciał.A trzech ostatnich bardzo chciało.
  Patriarcha Bartłomiej I nie miał żadnych,ani formalnych,ani moralnych,praw do zwoływania jakiegoś "światowego synodu".Trudno się za tym dziwić że wszystkie Prawosławne Cerkwie jedna po drugiej odmawiały uczestnictwa w tym dziwacznym przedsięwzięciu.
  Nie wiem tylko dlaczego nazywać to małostkowymi sporami i gorszącymi intrygami ?
  http://jeznach.neon24.pl/post/132891,sobor-swarliwych-patriarchow

  ikulalibal 27.07.2016 20:47:57
 • @ikulalibal 05:10:13
  Przyznając Panu rację, dokonałem korekty na wszystkich trzech blogach, zastępując wyraz 'marsz' wyrazem 'procesja' :)
 • junta wita
  https://pbs.twimg.com/media/CoXhxNbWgAALg_A.jpg
 • @zygmuntbialas 09:54:55
  Witaj .Trzymaj debilizmy Waszczykowskiego .Boże miej nas w opiece .Ave. http://www.energetyka24.com/414653,polacy-apeluja-do-danii-o-wstrzymanie-nord-stream-2-dunczycy-podzieleni
 • @kfakfa 12:41:33
  Witają i u nas .Ciekawe kto kupił ten portal ?. Ave. http://www.energetyka24.com/419398,rosja-zwieksza-aktywnosc-w-donbasie-i-na-morzu-czarnym-dzialania-fsb-wokol-odessy
 • @Repsol 13:00:19
  A kto jak nie ten co jest włascicielem ajwaj defence.com/defence24.pl
 • @Repsol 12:57:56
  Witam Cię :)

  "Polski Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił się do Danii z apelem o powstrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2". -

  --- Powinien Waszczykowski znać przyczyny, dlaczego Niemcy i Rosjanie wolą droższy przesył morzem niż przez Polskę. Otóż obie strony twierdzą, że przyczyną jest proamerykańska polityka Polski. Rosja i Niemcy obawiają się, że rząd naszego kraju może w momencie kryzysu zablokować dostawy gazu na polecenie Waszyngtonu.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 13:00:19
  Przenoszę nagłówek:
  "Ukraiński wywiad informuje o koncentracji sił wojskowych „separatystów” w Donbasie. Tymczasem wspierane przez FSB statki i platformy wiertnicze zostały rozmieszczone w pobliżu Odessy. Czy Kreml ponownie próbuje zdestabilizować Ukrainę wykorzystując jako „zasłonę” wybory prezydenckie w USA, Brexit, falę zamachów terrorystycznych w Niemczech, Francji i nadchodzące igrzyska w Rio de Janeiro?" -

  --- Przyznam, że już dawno nie czytałem tak pro-kijowskiej relacji.
  Kto kupił ten portal? - Chyba jasno odpowiedział Kfakfa.
 • @zygmuntbialas 13:59:28
  Ave. Amigo .:) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a201.jpg
 • ..."Ukraina długów nie spłaca"
  Jak coś co nie jest państwem może cokolwiek spłacać, chyba że upadlińscy oligarchowie syjamscy na czele z patroszenko, którzy te fundusze przeżarli, w sumie rosja mogłaby zająć fabryki krula czekolady ulokowane w rosji.
 • @provincjał 17:02:43
  "rosja mogłaby zająć fabryki krula czekolady ulokowane w rosji". -

  --- To jest tylko cząstka długu, powiedzmy: 5%.
  Myślę, że Rosja spokojnie czeka, aż żydobanderowcy będą wygonieni z kraju; wygonieni przez swój lud. Wtedy już będzie z górki :)
 • @Autor
  nikomu nie trzeba dostarczać formuł organizacyjnych dotyczących dwóch desek zbitych pod kątem prostym.

  Takie formy organizacyjne tkwią w Ukraińcach, Polakach, Rosjanach... w zachodniej Europie nieco słabiej, ale wciąż jeszcze.

  Co do udzielenia pożyczki: powinno to być nazwane darowizną, nie pożyczką. Więc albo ktoś nie dopełnił formalności (nie poinformował narodu, że Ukraińcy nie spłacają), albo celowo, chcąc po prostu dać im z publicznych środków kasę, przeinaczył nazwę czynności prawnej. Nie godzi się. W sensie prawnym oczywiście się nie godzi.

  Natomiast czy można odmówić, gdy przyjaciel prosi?
  Nie, gdy przyjaciel prosi, to się po prostu daje: chrzanić formalizm.
 • @maharaja 17:21:51
  "... gdy przyjaciel prosi, to się po prostu daje: chrzanić formalizm". -

  --- No i cóż... Z takimi 'przyjaciółmi' nie zajdzie się za daleko.
 • @Repsol 12:57:56
  Bardzo ciekawa jest historia tego gazociagu.
  Polska na samym poczatku, nie wiadomo czemu - a wlasciwie wiadomo, trzeba tylko zapytac Kwasniewskiego- nie zgodzila sie na tranzyt rosyjskiego gazu przez POlske. Zmusilismy wlasciwie Rosjan, zeby tranzyt szedl przez Ukraine. Rosja placila Ukrainie 2 miliardy dolarow rocznie za tranzyt. Polski rzad uwazal, ze te dwa miliardy naleza sie nie nam tylko Ukrainie.
  Kolejny polski rzad zakombinowal z Katarem. Katar nie ma tyle gazu, zeby zaopatrzyc cala Europe wiec sobie wymyslili, ze ukradna Syrii ten gaz i po 600 dolaroaw za kubik beda sprzedawac Polakom, bo my lubimy doplacac do Arabow. SLowianom nie damy ani centa.

  Wegrzy placa Rosji 264 dolary za kubik.
  No wiec w ramach przyjazni i wspolpracy miedzy slowianskimi narodami, stracilismy 2 miliardy rocznie za tranzyt i ... odkupujemy rosyjski gaz od Niemcow!!! Bo od Niemcow sie nie brzydzimy kupowac ruski gaz.
  Takiego cyrku jeszcze w zadnym domu wariatow nawet nie widzieli.

  Zaczelismy budowac jakies konstrukcje w Swinoujsciu ale poniewaz Syria nie chce oddac gazu za darmo wiec i nadzieje na bardzo drogi gaz od Arabow nam sie zlisily. Pomysl z Katarem sie przeziebil.
  Ten Asad to wyjatkowa sknera.

  Zdumiewa mnie filozofia PiS.
  Gdy chodzi o Komisje Europejska, to domagamy sie uznania suwerennosci panstwa polskiego.
  Tej samej suwerennoscui odmawiamy Danii; nie maja prawa o niczym decydowac bez zgody Wa szczy kowskiego. My tym Dunczykom pokazemy co moga a czego nie moga budowac i z kim moga handlowac.

  Nie bardzo wiem, w czyim interesie dziala wybrany przez Polakow rzad polski.
 • Mordować kobiety i dzieci - znalezione dokumenty UPA
  Dziennik Wschodni :
  http://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/mordowac-kobiety-i-dzieci-dokumenty-upa-znalezione-w-chocholowie-zdradzaja-tajemnice,n,1000184258.html
 • @Tiamat 06:47:41
  "Nie bardzo wiem, w czyim interesie dziala wybrany przez Polakow rzad polski". -

  --- Tak. Kto zastanowi się chwilę nad tą kwestią, dojdzie do smutnych wniosków.
 • @MrKuba65 07:39:42
  "Mordować kobiety i dzieci...". -

  --- Przenoszę nagłówek tekstu:
  "Instrukcje mówiące o potrzebie chronienia ludności ukraińskiej przed polskimi bandytami, apele by, jeśli zachodzi taka potrzeba, mordować kobiety i dzieci oraz fragmenty rozkazu, aby ukraińscy małżonkowie zabijali swoje polskie żony i mężów – między innymi takie dokumenty znajdowały się w znalezionej w Chochłowie (powiat hrubieszowski) tubie UPA".
 • @Tiamat 06:47:41
  Mojej mamie Duda sie bardzo podobal bo taki elegancki a mnie nie bo lalusiow nie lubie.To jest wydmuszka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej