Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Co się dzieje w Europie Wschodniej - 31.07.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Europa Wschodnia: broń dla najemników w Syrii. Nie dla uchodźców” – to tytuł artykułu, zamieszczonego w 'Deutsche Wirtschafts Nachrichten':

Postawa państw Europy Wschodniej w sprawie uchodźców może być uznana jako moralnie wątpliwa. Kwitnie handel bronią; sprzedawana jest ona głównie najemnikom, walczącym z legalnym rządem Asada. Jednak odrzucają wschodni Europejczycy przyjęcie uchodźców – z powodów religijnych i kulturowych.

Według badań BIRN oraz OCCRP Chorwacja, Czechy, Serbia, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Bośnia – Hercegowina i Czarnogóra wyeksportowały od 2012 roku broń o wartości co najmniej 1,2 mld dolarów do Syrii. Transport broni kierowany był w kierunku amerykańskich baz na Bliskim Wschodzie. Odbiorcami broni były Wolna Armia Syrii (FSA), al-Nusra i inne oddziały, wspierane przez Zachód.

 

 

Także terroryści z ISIS otrzymali broń z Europy Wschodniej. Idzie nie tylko o kałasznikowy, karabiny maszynowe i wyrzutnie rakiet, ale też czołgi, artylerię przeciwlotniczą i systemy rakietowe. Stephen Robert Ford, amerykański ambasador w Syrii w latach 2011 – 2014, powiedział, że handel ten jest koordynowany przez CIA.

Informuje Balkan Indight: Transfer broni z Europy Wschodniej na Bliski Wschód jest nielegalny. „Dowody wskazują na dostarczanie broni uzbrojonym grupom, które są oskarżone o popełnienie poważnych naruszeń praw człowieka. Jeśli występuje taki przypadek, to transfery te – z perspektywy traktatu ONZ o handlu bronią i zgodnie z międzynarodowym prawem – są nielegalne i powinny zostać natychmiast wstrzymane” – mówi Patrick Wilcken z Amnesty International.

Broń z Europy Środkowej i Wschodniej jest dostarczana samolotami i statkami. Poprzez identyfikację samolotów i statków mogli reporterzy śledzić przepływ broni. Mogli zidentyfikować w ciągu ostatnich 13 miesięcy 68 transportów broni, skierowanych do Syrii.

 

 

Dostawy broni z krajów Europy Wschodniej dla najemników w Syrii przyczyniły się w znacznym stopniu do zamordowania setek tysięcy ludzi i uchodźstwa milionów mieszkańców Syrii. Choć bardzo dużo uzbrojenia zostało dostarczone przez Czechy, to rząd w Pradze nie chce przyjąć imigrantów. Także prawie 70% Czechów jest przeciwnych przyjęciu.

Czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek nie widzi związku między dostawami broni z Czech, a zwiększoną ilością uchodźców. „To Rosjanie są aktywni w przesyłaniu nam imigrantów” – mówi Zaoralek. Prezydent Czech Milosz Zeman odmawia przyjmowania uchodźców ze względu na to, że to muzułmanie, a tym samym dochodzi do zorganizowanej inwazji muzułmańskiej – informuje ‚Guardian’. „Zamiast uciekać, uchodźcy powinni pozostać w swoim kraju, by walczyć z ISIS” – mówi Zeman.

Także słowacki premier Robert Fico mówi, że jego kraj nie przyjmie muzułmańskich uchodźców z Syrii – donosi ‚Independent’. Czechy – jak dotąd – wysłały broń o wartości 302 mln, a Słowacja – 192 mln dolarów. Broń ta znalazła się w rękach ISIS i innych islamskich najemników.
//deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/07/30/osteuropa-waffen-fuer-soeldner-in-syrien-aber-nein-zu-fluechtlingen/

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

 

* * * * * * *

I jeszcze na koniec parę moich uwag, związanych z artykułem: Niemcy lubią pouczać. Kiedyś niemiecki dziennikarz kazał Polakom wyzbyć się antysemityzmu. Także w powyższym tekście nie brak ‚pedagogicznego tonu’. Brakuje natomiast danych o niemieckim eksporcie broni do Syrii, przeznaczonej dla bojowników, walczących przeciw prezydentowi Asadowi. Nie są to – zdaje się – małe ilości; są ogromne pieniądze.

Druga sprawa to ‚eksport uchodźców’. Czy władze niemieckie zapytały imigrantów, dokąd oni przywędrowali i czy zechcieliby do Turcji czy też Czech? Czy niemieckie media nie czują, jakich deprawacji się dopuszczają, popierając działania swego rządu, który chce ‚zeuropeizować’ problem niemiecki? – Nie tak zresztą ogromny, jak o tym bębnią.

 

 

Ale czytając powyższy tekst, możemy się przejrzeć jak w lusterku. Możemy podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego Europa umiera. – Podpowiem: nie z powodu uchodźców. W nas samych jest to dogorywanie.

 

KOMENTARZE

 • Z blog.pl:
  ~Tiamat
  31 lipca 2016 o 07:40

  Szalenie demokratyczne wybory w USA.
  Widac miliardy dolarow na wykupienie glosow nie wystarcza. Trzeba sie jeszcze podeprzec Internetem.

  Pani Hillary Clinton zupelnie jawnie i publicznie oglosila, ze planuja stworzyc 3 miliony wirtualnych wyborcow w internecie!

  Internetowa rejestracja wyborcow pani Clinton.

  16 i 17 latki moga sie rejestrowac do glosowania w internecie!.
  Zeby osiagnac liczbe 3 milionow nowych wyborcow, stworzono jeden punkt/site rejestracyjny dla pani Clinton – on-line w internecie w jezyku angielskim i hiszpanskim, ktory bedzie mozna rozpowszechniac po calym internecie.
  Ma to zapewnic maksymalna ilosc wyborcow zachwyconych pania Clintonowa jako nowym prezydentem USA. Metode juz czesciowo wyprobowano w czasie kampanii wyborczych Baraka Obamy.

  Naturalnie, ten system bardzo „wzmocni” szanse Hillary Clinton, bo uaktywni koalicje Obamy czarnoskorych obywateli USA, Latynosow, roznych kobiet i mlodych wyborcow „natchnionych” mocna propaganda przeciwko kandydaturze Trumpa.

  Clinton przygotowuje oszustwo wyborcze:
  Wlasnie kandydatka Demokratow na prezydenta USA oglosila utworzenie 3 milionow nowych wyborcow w internecie. 3ch sedziow Partii Demokratycznej spisalo nowe prawo anulujac istniejeace prawo o indywidualnym, osobisrtym rejestrowaniu sie z dokumentem tozsamosci ze zdjeciem.

  Teraz moze sie kazdy wpisac na liste w internecie. (...)
 • @zygmuntbialas 11:34:17
  Mamy kilku niezależnych sędziów , obecnie na bezrobociu.To fachowcy od organizowania wyborów.
  Możemy im ich podesłać, by zajęli się prawidłowym przebiegiem wyborów prezydenckich w USA.

  http://adinfo24.pl/image_cache/set_1335/1335195_m_0.jpeg

  Pozdrawiam i miłego dnia
 • @Husky 11:50:11
  Krótka informacja, a tyle treści:

  a) "... kilku niezależnych sędziów". -
  --- Może i są tacy, orzekający o rozwodach i alimentach.

  b) "... obecnie na bezrobociu". - Oni się wyżywią.

  c) "... fachowcy od organizowania wyborów". -
  --- Nie odmawiam im zasług w rozwoju demokratury w III RP.

  d) "... by zajęli się prawidłowym przebiegiem wyborów prezydenckich w USA". - Myślę, że tam są lepsi "fachowcy".

  Również pozdrawiam
  i życzę miłego dnia :)
 • Z S24:
  "Strach to idealna pożywka dla autorytarnych rządów. Zatrzymanie inwazji „obcych” możliwe jest tylko pod rządami silnej ręki. Wiele mediów w imię klikalności, a co za tym idzie zwiększonych przychodów z reklam, ten strach karmi, podsyca i pielęgnuje. Idzie ramię w ramię z rządzącymi w Polsce politykami i prącymi do władzy w całej Europie prawicowymi populistami. Te media pełnią dziś wobec populistycznej prawicy rolę pożytecznych idiotów. (...)

  Lęk przed obcymi, których synonimem stało się słowo „uchodźca” agresywnie podsyca wiele mediów, oczywiście nie tylko polskich . W dzień zamachu w Monachium wszystkie popularne polskie portale obszernie o nim pisały spekulując przy okazji, że to kolejny islamski zamach. Następnego dnia okazało się, że co prawda zamachowiec miał irańskie korzenie, ale celował właśnie w imigrantów, a nie w Niemców – i już ta informacja znalazła się na mało klikalnych miejscach. Nie znalazłam na polskich portalach informacji, że następnego dnia trzech młodych uchodźców uratowało życie starszej Niemce, która wpadła pod S-bahn.

  Tymczasem słowo uchodźca w Polsce w potocznym rozumieniu nie oznacza już tego, czym naprawdę jest. Słowo uchodźca stało się synonimem terrorysty.

  http://mediumpubliczne.pl/2016/07/wszyscy-muzulmanie-terrorysci-czyli-o-uwodzicielskiej-sile-zbiorowej-odpowiedzialnosci/

  ONION 28 - 07:45".
 • @Husky 11:50:11
  /Mamy kilku niezależnych sędziów , obecnie na bezrobociu.To fachowcy od organizowania wyborów.
  Możemy im ich podesłać, by zajęli się prawidłowym przebiegiem wyborów prezydenckich w USA./

  Ty się o wybory w USA nie martw oni mają swoje metody.Jak coś idzie nie tak.to tak długo liczą aż się doliczą kogo trzeba.Wybory w 2000 r pewnie nie były "pod tym względem" najbardziej grandziarskie ale były to już czasu internetu więc i tak dowiedzieli byśmy się co i jak.
  http://archiwum.wiz.pl/2001/01043100.asp
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_prezydenckie_w_Stanach_Zjednoczonych_w_2000_roku
  Bóg jeden wie do czego doszło by w USA w związku z tak "wyliczonym" wynikiem wyborów (grudzień 2000r) ,ale wydarzył i się ten pamiętny wrzesień 2001 więc ludziska skupili uwagę na terrorystach.
 • @ikulalibal 12:08:36
  //Ty się o wybory w USA nie martw //

  Ależ absolutnie się nie martwię. Zwłaszcza że Trump ma pewne miejsce na podium.
  Drugie miejsce nie jest aż takie złe 8-))))

  http://kulturaliberalna.pl/wp-content/uploads/2015/07/Fot.-Mike-Licht_-%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o-Flickr.jpg

  Pozdr.
 • @Husky 12:14:36
  "Trump ma pewne miejsce na podium.
  Drugie miejsce nie jest aż takie złe"
  O ile nie zajmie miejsca trzeciego....
 • @SZS 13:18:18
  Też będzie miał medal, z nieco gorszego metalu ale jednak
 • @Autor
  widziałem wykresy bardziej na czasie, gdzie Ukraina była w pierwszej 5 eksporterów broni, głównymi odbiorcami było USA i Izrael..

  Cały Bliski Wschód jest zalany kałachami nie z Rosji, a z Ukrainy.. na wyposażeniu armii/policji usraela kałachów nie ma przecież..

  ciekawostka, że Polska ma dozbrajać eksportera broni.. po prostu mamy oddać za darmo.. wcześniej było to zabronione, więc daliśmy im bezzwrotną pożyczkę, z której oni kupowali od nas broń. Po ostatnim szczycie NATO możemy swobodnie za darmo dawać Ukrainie broń..

  jest sukces, no jest, a czy ktoś za to zawiśnie? czas pokaże.. tylko aby nie było jak z Kiszczakiem.. że Duda, Kaczyński, Szydło będą zbyt starzy na osądzenie :(
 • @ikulalibal 12:08:36
  USA - "... oni mają swoje metody". -

  Dołączam z blog.pl:

  "~przemex, 31 lipca 2016 o 12:38

  https://youtu.be/MvCo3SAz1Ho
  https://youtu.be/3ohWgnr6aiA

  * * *
  zygmunt.bialas' 31 lipca 2016 o 14:03

  https://youtu.be/MvCo3SAz1Ho
  https://youtu.be/3ohWgnr6aiA

  — POLECAM :)
  Przeniosę wpis na dwa pozostałe blogi.
 • @SZS 13:18:18
  "O ile nie zajmie miejsca trzeciego...". -

  --- Też na podium :)
 • @wk..ny 13:39:28
  "... że Duda, Kaczyński, Szydło będą zbyt starzy na osądzenie". -

  --- Trudno przewidzieć. Te siły rządzące są międzynarodowe i wydają się mieć totalną przewagę. Jeśli w sytuacji kryzysu uda im się przeprowadzić sterowaną 'rewolucję' (na wzór 1989), to nikt nie będzie osądzony.
  A w społeczeństwie nie ma gotowości zmian, nie ma programu, nie ma liderów. Ten najbardziej widoczny siedzi na Rakowieckiej.
 • @zygmuntbialas 11:34:17
  od set lat wiadomo, co to jest wirtulany odbiorca,

  ale co to jest wirtualny wyborca ?
 • szkoda słów
  http://interesariusz.neon24.pl/post/132986,quo-vadis-31-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze
 • @wk..ny 13:39:28
  ZSRR udzielał wszystkim licencji na produkcję kałachów,

  robi się je w każdej stodole na całym świcie,

  no może z wyjątkiem Polski, my wolimy pić szwabskie piwo.
 • Demokratyczne wybory
  Okazuje sie, ze w metodach wybierania do wladz - USA opiera sie na najlepszych metodach leninowskich.
  A przeciez probowali roznych metod demokratycznych:
  Mozliwosci jest przeciez wiele: Clintonowa placi 50 dolarow kazdemu 'stojkowemu", zeby pomogl robic sztuczny tlok. (Stara bezrobotna prostytutka chyba bierze wiecej).
  Ogromna machina medialna juz bokami robi , zeby biednej schorowanej kobiecie na steroidach dopomoc w tych wyborach. Polityczny malzonek walesa sie w czasie kampanii za swa wierna zona - i nawet przysypia w gdy malzonka przemawia. Widocznie nasluchal sie juz tej przemowy w czasie proby generalnej z prompterem.

  Ale jak juz nie pomagaja metody wspolczesne, nalezy siegnac po tradycje:

  -Szantaz:
  Wyperswadowano Berniemu Sandersowi metoda najpierw lagodnej perswazji, ze jak sie bedzie dalej upieral przy swojej kandydaturze to go wyrzuca z Komisji Senackiej gdzie zajmuje wysokie stanowisko.:

  Biedny Sandres drogo przyplacil swoja pyche i probe dorwania sie do Bialego Domu:
  Jeszcze musial glosno krzyczec, ze popiera partyjna kolezanke goraco, czym sie wlasnym wyborcom narazil.

  Szantaz zadzialal. Podstepny Bernie woli zajmowac wazne ale spokojne stanowisko w Senacie i niz tyrac jako prezydent i swiecic oczami przed calym swiatem:

  Bernie Sanders threatened with loss of Senate committee position if he didn’t endorse Hillary « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/bernie-sanders-threatened-with-loss-of-senate-committee-position-if-he-didnt-endorse-hillary/

  Niestety, nieszczescia chodza parami. Bo teraz cala inteligencja wolnego demokratycznego panstwa zachodzi w glowe, od kogo Bernie na dodatek dostal po pyslu. Wiadomo, ze go 'uszczkneli' w czasie Konwencji Partii Demokratycznej. Ale widac w czasie gry ' w salonowca', ktos wylaczyl swiatlo:swiatlo wylaczyli i teraz wszyscy zgaduja: kto obil Sandersa w miejscu publicznym i to wtedy gdy znajdowal sie w przyjaznym otoczeniu wlasnej partii?.
  Nie wiadomo jednakowoz, co sie stanie z ciepla posadka w Senacie bo Bernie zrezygnowal z czlonkostwa Partii nader Demokratycznej.

  Bernie Sanders fizycznie pobity w czasie Konwencji Demokratow

  CLAIM: Bernie Sanders Physically BEATEN-UP at Democrat Convention - QUITS Democrat Party today!

  http://halturnershow.com/index.php/news/world-news/113-was-bernie-sanders-physically-beaten-up-at-democrat-convention

  My zas, z patriotycznego obowiazku musimy powolac miedzynarodowa komisje i wniesc oskarzenie do Miedzynarodowego Trybunalu do Zwalczania antysemityzmu , bo w czasie obrad Partii Demokratycznej USA pobito polskiego zyda.

  Widac , w Ameryce bija nie tylko murzynow.
 • @interesariusz z PL 14:40:10
  "wirtualny wyborca?" -

  --- Mogę go sobie wyobrazić.
 • @interesariusz z PL 14:41:42
  Przenoszę fragment tekstu o dziewczynie z Aleppo:
  "Więcej o dziewczynie z Aleppo pisze Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”. Dziewczyna nazywa się Rita Basmajian, w Syrii studiuje fashion design. Działa też w oratorium Don Bosco, gdzie zajmuje się dziećmi. Zapytana, czy chce wyjechać z pogrążonej wojną Syrii powiedziała: "Nie. Kochamy nasz kraj. Mamy dzieci. Musimy się nimi zajmować. Dokąd mielibyśmy pójść? Jesteśmy szczęśliwi".
 • @Tiamat 16:31:03
  "My zas, z patriotycznego obowiazku musimy powolac miedzynarodowa komisje i wniesc oskarzenie do Miedzynarodowego Trybunalu do Zwalczania antysemityzmu , bo w czasie obrad Partii Demokratycznej USA pobito polskiego zyda". -

  --- Pobił na pewno nie-katolik. Przecież dwa lata temu papież Franciszek powiedział, że antysemityzm to grzech śmiertelny.

  PS. Po północy opublikuję świetny tekst The Sakera w tłumaczeniu blogera Metro. Warto będzie przeczytać :)
 • coraz ciekawiej ,chociaż mnie to nie dziwi
  pozwolę sobie zacytować z blogu adnovum

  "Dlatego też, konkludują autorzy raportu, „Polska powinna mieć prawo do odwetu (..) Polska nie może stać się ofiarą szantażu nuklearnego. W odpowiedzi na rosyjską doktrynę nuklearną zastrzega sobie prawo do ataku na rosyjskie cele konwencjonalne, w tym w obwodzie kaliningradzkim”.

  W związku z tym, Polska mogłaby przeprowadzić atak z użyciem dalekosiężnych amerykańskich rakiet „JASSM”. Jak stwierdzają autorzy dalej w raporcie, „Potrzebne jest udokumentowane stwierdzenie, że Polska będzie gotowa niezwłocznie i jednostronnie przyjść z pomocą krajom bałtyckim (i Rumunii), jeśli zostaną one zaatakowane w jakikolwiek sposób”.

  Poza rakietami „JASSM”, Polska powinna zostać przyłączona do grupy państw posiadających taktyczną broń jądrową, co umożliwiłoby polskim samolotom F-16 dokonanie ataku tym rodzajem broni.

  Tym bardziej, że- jak uważają autorzy raportu, Rosja może użyć swojej broni atomowej jako środka odstraszającego, aby zapobiec wybuchowi wojny na pełną skalę."

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/07/31/wojna-domowa-na-ukrainie-31-07-2016r-526-dzien-od-nowego-rozejmu/#more-50564  Ja uparcie powtarzam od 2 listopada 2015r. - co robią - 6 maszyn- Polskie F-16 ,które nie wrócily z tzw.ćwiczeń w Izraelu ? Czy modyfikowano je jako nosiciele broni atomowej ?
 • @zygmuntbialas 16:51:24
  Pan może, ale czy może Pani Hilary?

  no i myślę, że Pani chodziło o fałszywych wyborców,

  a jeśli chodzi o "wyobrażnie", to nie może być ono byle jakie,
  tylko "lepsze" od modeli znanych z rzeczywistości,

  wirtualny odbiorca to ktoś, do kogo kieruje się słowa, którego można sobie wyobrazić jako tego, który zrozumie, co się do niego pisze
 • @zygmuntbialas 16:56:26
  dziękuję,
  dziewczyna jest nie z tego świata, można się nawrócić
 • @interesariusz z PL 14:43:27
  ja o faktach, a Pan o klockach Lego.. tak nie dogadamy się..
 • @kfakfa 18:57:58
  ""Dlatego też, konkludują autorzy raportu, „Polska powinna mieć prawo do odwetu (..) Polska nie może stać się ofiarą szantażu nuklearnego". -

  --- Coś szokującego i coś strasznego!!!
  Co oni wyprawiają ponad naszymi głowami.
  A społeczeństwo w swej większości nie wie,
  do czego nas jankesi i ich wasale prowadzą.
 • @interesariusz z PL 19:40:29
  "... myślę, że Pani [Tiamat] chodziło o fałszywych wyborców". -

  --- Takich też miałem na myśli.
 • @interesariusz z PL 19:41:03
  "... dziewczyna jest nie z tego świata,...". -

  --- Tak. Mieszkać teraz w Aleppo.
  I mieć tyle wiary i pogody w sobie.
  Nie każdy tak potrafi.
 • @zygmuntbialas 22:32:55
  Ta dziewczynka wraca do Syrii.
  Kim są wobec tego ci "młodzi mężczyźni", te tchórze szwendające się po Europie z maczetami i bombami.
  Pozdrawiam
 • @Husky 22:47:24
  "Kim są wobec tego...". -

  --- Odpowiedź znajdzie Pan za godzinę - półtorej w artykule The Sakera, który to artykuł opublikuję jako notkę :)

  Pozdrawiam.
 • @Husky 22:47:24
  Te tchorze szwendajace sie po Europie ,to jawny dowod na to , ze panstwa europejskie niepotrzebnie pobieraja podatki od obywateli i zupelnie niepotrzebnie placa na Unie, bo pieniadze przeznaczone na bezpieczenstwo obywateli sa wydawane na antyrosyjska propagande i ratowanie przemyslu militarnego USA..

  Jakos tak sie sklada, ze w czasach przed-Lizbonskich - w Europie terroryzmu nie bylo.
  I tak sie jakos sklada, ze za czasow Gierka nikt sie w Polsce nie bal "tchorzy szwendajacych po Europie".

  Z tego wyraznie widac, ze zarowno NATO jak i wywiady francusko-niemiecko-wlosko-polskie dostaja pieniadze za darmo, a cala uzbrojona po zeby Europa ma pelne gacie strachu przed "mlodymi tchorzami szwendajacymi sie po Europie'.

  Polska zobowiazala sie wydawac 2%Pkb na zabezpieczenie sie przed ewentualna agresja Rosji.
  Ile pieniedzy przeznacza sie na aktualna walke z 'mlodymi tchorzami'?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej