Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1219 postów 20160 komentarzy

Pisze do mnie Andrzej Szubert - 06.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Moje 'kłopoty' zaczęły się kilka lat temu, gdy jeszcze byłem 'Poliszynelem'. Najpierw były groźby" - pisze Andrzej Szubert (nick: @opolczyk).

Napisałem do Andrzeja Szuberta:

„Witam Pana :-)

Długo Pan nie daje znać o sobie, a ja nie pisałem, bo chciałem, by Pan odpoczął. Coś napisał kiedyś kpt. Michał Jarzyński o Pańskich problemach, a od przedwczoraj wiem z blogu na WordPress nieco więcej.

Jeśli ma Pan ochotę, proszę napisać parę słów lub zadzwonić po godzinie 10:00. Zamieściłbym Pański list na blogach lub streścił rozmowę telefoniczną. Ma Pan na pewno wielu życzliwych Czytelników, a ja… – Pan wie, że wysoko Pana cenię, a ponadto muszę powiedzieć, że ziarno przez Pana posiane, wydaje owoce na moich blogach.

Z serdecznym pozdrowieniem :-)

Zygmunt Białas”.

Andrzej Szubert zadzwonił do mnie, a ponadto napisał w e-mailu:

Witam Panie Zygmuncie,
faktycznie odpoczywam po kilku długich latach intensywnej publicystyki.
Przepraszam, że i do Pana nie wysłałem maila, w którym kilku znajomych powiadomiłem o moich ostatnich „kłopotach”. Choć myślałem o Panu, ale nie chciałem Pana w te sprawy wciągać. Może Pan naturalnie tamtego maila opublikować, a ja dodam jeszcze kilka innych szczegółów.
.
Moje „kłopoty” zaczęły się już kilka lat temu, gdy jeszcze byłem „Poliszynelem”. Najpierw były groźby:
https://piotrbein.wordpress.com/2011/04/22/ss-yny-groza-panstwu-szubertom-grypa666-wypowiada-nastepna-wojne-ss-ynom/
Później mieliśmy z żoną proces cywilny z opolskim odpryskiem gadzinówki Zionzeitung GW w tle:
https://piotrbein.wordpress.com/2012/07/02/brednie-michnikowszczyzny-ws-andrzeja-szuberta/
.
Proces żona i ja przegraliśmy, ponieważ dintojra w Opolu i „apelacyjna” we Wrocławiu uznały Gleicha za „nieagenta”:
//opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14838600,Dawni_dzialacze__S__zaplaca_za__kapusia_SB___Szkalowany.html
Następnie Rafcio (syn Renka), wspierany przez gadzinówkę, ścigał mnie w tej samej sprawie procesem karnym, pełnym sądowych szykan:
https://www.monitor-polski.pl/czy-andrzej-szubert-stanie-przed-nazistowskim-sadem-kapturowym/comment-page-1/
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/01/11/postepowanie-opolskich-sadow-cd/
Ale na koniec dziwnie „odpuścił”:
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/01/dintojra-odpuscila-czyli-warto-jest-sie-bronic/
W tym jednak czasie miałem już ABW na karku:
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/05/terror-psychiczny-uprawiany-przez-abw/
.
Zakończyło się to przesłuchaniem przez niemiecką policję kryminalną:
https://opolczykpl.wordpress.com/2014/02/26/no-i-mamy-moja-zona-i-ja-na-karku-niemiecka-policje-kryminalna/
Sprawa była idiotyczną prowokacją – ktoś wysyłał listy, grożąc zamachem na Tuska i podpisywał się moim (w zniemczonej formie) nazwiskiem:
https://opolczykpl.wordpress.com/2014/02/26/no-i-mamy-moja-zona-i-ja-na-karku-niemiecka-policje-kryminalna/
.
Teściowa [mieszkająca w Polsce - przypis ZB] dzielnie znosiła te najścia, choć bardzo się o mnie martwiła. Miała już zaprawę w czasach PRL. Najpierw miała rewizję w domu (luty 1982 r.), gdy aresztowano Bożenę (ja wcześniej jeszcze byłem 7 miesięcy internowany). Następnie w kwietniu 82, dwa dni przed naszym ślubem (Bożena nadal siedziała w areszcie) SB zwinęła teściową z domu i na komendzie 6 godzin przesłuchiwała.
.
Interesowała ich tylko jedna sprawa – czy nasz ślub jest prawdziwy, czy fikcyjny, obliczony na wymuszenie zwolnienia Bożeny z aresztu. Mnie zresztą w tym samym czasie SB także w tej samej sprawie przesłuchiwała. Ostatecznie 22 godziny przed ślubem Bożenę warunkowo zwolniono z aresztu. Nigdy nie przypuszczała teściowa, że w „wolnej” Polsce będzie nachodzona przez nową bezpiekę – a tu masz… Sprawę z prokuraturą wrocławską opisałem już:
https://piotrbein.wordpress.com/2016/08/04/terror-panstwowy-w-polin-andrzej-szubert-zdalnie-szykanowany/
.
Dodam w tym miejscu – jeden z adresatów odpisał mi tak (fragment):… piszę tylko zdawkowo i zaznaczam tylko pewne tematy, nie będę się rozwodził, bo w 100% jestem przekonany, że ta korespondencja jest śledzona i czytana.Jestem prawie że sąsiadem Staszaka, i jest to menda jakich mało.Wszyscy pozostali wymienieni w poście są mi mniej lub bardziej znani. Cuchnie. Trzeba tu wymienić jeszcze szarą eminencję, być może najbardziej wpływowego z tego grona, biskupa wrocławskiego, czy też kogoś, kto może działać w jego imieniu”.

Odpisałem:

„Jacek, że Staszak to wyjątkowa gnida, wiem aż za dobrze. Krótko po otrzymaniu i nagłośnieniu mojego maila miało u niego miejsce rzekome podpalenie jego budy”:
//www.niedziela.pl/artykul/6554/Podpalenie-w-Sulistrowiczkach

Przy czym „przypadkowo” ogień podłożono w dwóch, krótko wcześniej zakonserwowanych substancjami ogniotrwałymi miejscach (tylko te dwa miejsca zostały zakonserwowane przed ogniem) i „szczęśliwie” ktoś na plebanii akurat się obudził i ogień natychmiast ugaszono. Gnidy próbowały połączyć mój mail z „podpaleniem”.

Dodam, że policjant niemiecki nawet zadał mi pytanie (podsunięte przez wrocławską prokuraturę), skąd wysłałem maila do Staszaka i skąd wrzucałem teksty o nim (akurat wtedy był ów „pożar”). Odpowiedziałem mu, że zrobiłem to u siebie, w Pforzheimie, że mam na to dowody i że w podpalenie nie dam się wrobić:
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/03/26/slectfo-slezansko-sulistrowickie-parodia-prawa/

Kuria wrocławska może stać za tym wszystkim. Miałem kiedyś krótką wymianę mailową z sekretarzem „metropolity” wrocławskiego. Bardzo mu się nie podobało, że papieża i arcybiskupa tytułowałem per „Pan”.

https://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/14/alternatywny-list-otwarty-do-papieza-i-arcybiskupa-wroclawskiego/

Teraz, Panie Zygmuncie, zna Pan sprawę. Dziękuję Panu, że zainteresował się Pan nią. Może Pan to wszystko opublikować. U mnie nie będę sprawy upubliczniał. Zamknąłem blog i nie chcę robić z gęby wycieraczki. Serdecznie dziękuję za pamięć. Serdecznie pozdrawiam Pana i życzliwych mi Czytelników.

Andrzej.

PS. Przesyłam jeszcze skan pisma z prokuratury:

img20160728_12071943.jpg

* * *

Z. Białas: Podaję link do Pańskiego bloga:
https://opolczykpl.wordpress.com/

 

* * * * * * *

Jeszcze informacja z ostatniej chwili, przesłana przez blogera 1abezmetki:

Zamach na premiera ŁRL Igora Płotnickiego w Ługańsku, stan ciężki. W opinii Olega Cariewa, byłego marszałka parlamentu Noworosji, był to dobrze przygotowany atak. Na poboczu drogi eksplodowała mina, demolując samochód Płotnickiego. Wcześniej, ukraińskie MSW ostrzegło zarówno Płotnickiego, jak i Zacharczenko, że wobec torpedowania przez nich porozumień mińskich (???!!! – przypis ZB), prezydent Poroszenko zlecił ich eliminację. Dodajmy, że kilka dni wcześniej Zacharczenko znalazł się pod ostrzałem podczas inspekcji linii frontu. Szczęśliwie, doznał jedynie niegroźnej, kontuzji kręgosłupa:
//svpressa.ru/accidents/news/153844/?cbtn=1

 

KOMENTARZE

 • Andrzejowi Szubertowi i jego żonie Bożenie należą się największe słowa uznania
  za działalność na rzecz wolnej Polski po jej bandyckim przejęciu po 1989 r. przez międzynarodową lichwę i ich namiestników na Polskę. Tyle co zrobił Andrzej Szubert dla wolnej Polski po 1989 r. nie zrobił nikt, a przynajmniej ja nic o takim kimś nie wiem.


  Prześladowania , które dotknęły Andrzeja Szuberta i jego rodzinę o których wzmiankowo piszę on w swoim liście, są najlepszym potwierdzeniem skuteczności jego działań na rzecz wolnej i niepodległej Polski. Chwała Tobie Andrzeju za to . Masz moje całkowite poparcie . Sprokurowane przeciwko Andrzejowi Szubertowi i jego żonie sprawy później lub wcześniej ujrzą światło dzienne, a ich sprawcy, w tym funkcjonariusze służb specjalnych i wymiaru sprawiedliwości staną przed prawdziwym obliczem sprawiedliwości w Polsce. Nie będzie zmiłuj !


  Andrzejowi Szubertowi i jego żonie życzę dużo zdrowia i spokoju na który zasłużyli sobie w sposób oczywisty.
 • @detektywmjarzynski 15:38:38
  "Tyle co zrobił Andrzej Szubert dla wolnej Polski po 1989 r. nie zrobił nikt, a przynajmniej ja nic o takim kimś nie wiem”. -

  — Jest osobą, posiadającą ogromną wiedzę, tę prawdziwą wiedzę. Mówiłem mu dzisiaj, że nie będę go nachodził. Niech jeszcze odpocznie, ale wiem, jestem przekonany, że będzie pisał następne świetne teksty, a ja będę z nim współpracował :)
 • Z NEon-u:
  Pisze dr Nowopolski: "Terroryzm stymulowany przez amerykańskie i izraelskie służby specjalne destabilizuje te społeczeństwa, przygotowując podłoże pod wojnę domową pomiędzy muzułmanami i rdzennymi mieszkańcami.. Do aktywizacji islamskich psychopatów używane są wyrafinowane metody, takie jak leki psychotropowe, hipnoza na odległość, stymulacja na drodze internetowej, itp. Materiał dowodowy dokumentujący wydarzenia dostarczany jest potem przez agentów, tak jak to było w przypadku Nicei i Monachium, gdzie nagranie filmowe przedstawił ten sam izraelski agent, „przypadkowo” znajdujący się w miejscach tych zajść". - Polecam, link:

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/133093,szybko-latwo-i-przyjemnie-w-iii-rp
 • Wyrazy uznania dla Pana Szuberta i Jego Rodziny
  Prawda powinna wygrać. Życzę Panu Andrzejowi sił i zdrowia w walce o sprawiedliwość. Oby trafił na uczciwych, mądrych sędziów (tacy się czasem zdarzają).
  Czytałam blog Opolczyka - bardzo interesujący. Panie Zygmuncie, czy można jakoś pomóc Panu Szubertowi np finansowo, bo procesy tanie nie są?
 • @mint 00:20:03
  "Prawda powinna wygrać". -
  --- Jestem o tym przekonany.

  "Czytałam blog Opolczyka - bardzo interesujący". -
  --- Tak. Osobiście uważam Andrzeja Szuberta za jednego z najlepszych blogerów polskich.

  "... czy można...". -
  --- On by odpisał Pani, ale jest tu w NE zbanowany.
  Napiszę do Pani parę słów na PW w ciągu dwóch dni.

  Pozdrawiam Panią :)
 • @mint 00:20:03
  Dziękuję w imieniu własnym Pani za ten gest solidarności z Andrzejem Szubertem i chęć niesienia mu pomocy. Andrzej Szubert jak na pojedynczego człowieka przez okres wielu lat wykonywał tytaniczną i heroiczną robotę dla Polski . Niestety jak sam znalazł się w potrzebie nie wielu było tych , którzy go wsparli , chociażby duchowo. Miło jest widzieć ludzi , którzy mają serce oraz społeczną wrażliwość, której brak jest u większości współczesnych zatomizowanych społeczeństw.

  Andrzej Szubert swoim czynem przypomina mi bohaterskiego kierowcę koparki, który w okresie wielkiej powodzi w Polsce samotnie, nie bacząc na grożące mu zagrożenia dla życia i zdrowia , będąc na wale przeciwpowodziowym jednej z rzek wykonał wykop w wale po to , by skierować pędzącą wodę na pola , dla ratowania dalej leżącej miejscowości.

  Z Andrzejem Szubertem od kilku lat łącza nas podobne poglądy polityczne i społeczne oraz wrażliwość na zło . Do 1989 r. byliśmy po dwóch stronach barykady. On jako opozycjonista walczył z "reżimem" komunistycznym w Polsce , a ja jako oficer kontrwywiadu wojskowego występowałem w jego obronie. Obecnie jesteśmy po tej samej stronie i walczymy o to samo .

  Jako były ekspert od dywersji ideologicznej podzielam pogląd Pana Zygmunta co do Andrzeja Szuberta, iż jest on jednym z najlepszych blogerów polskich.
 • @detektywmjarzynski 01:45:32
  "... podzielam pogląd Pana Zygmunta co do Andrzeja Szuberta, iż jest on jednym z najlepszych blogerów polskich". -

  --- No widzi Pan, takie moje ograniczenie zawodowe, że skupiam się na wartościach etycznych i estetycznych, a mniej na działalności politycznej.
  Do 1989r. byłem poglądami bliżej A. Szuberta niż Pana, ale nie działałem, zajęty pracą.
  Andrzej Szubert pisze przejrzyście i obrazowo. No i podejmuje ważkie sprawy. Ma łatwość pisania. Gdy robiłem z nim wywiad w lutym, byłem zaskoczony, że tak szybko udzielał odpowiedzi na moje pytania.
  Wczoraj w rozmowie telefonicznej z A. Szubertem wyraziłem nadzieję, że wróci do pisania.
 • @detektywmjarzynski 01:45:32
  Szanowny Panie Detektywie! Naturalnym ludzkim odruchem jest wspieranie osób odważnych, walczących o prawdę. Nie każdego stać na taką postawę jak Pana Szuberta. Przeciętni obywatele, do których się zaliczam, skoro nie znajdują się obecnie w tak trudnej sytuacji, powinni przynajmniej wspierać najlepiej jak potrafią tego, kto walczy o Prawdę i Sprawiedliwość. Dziś tym człowiekiem jest Pan Andrzej Szubert, ale jutro ktoś z nas może znaleźć się w Jego położeniu. Obok niesprawiedliwości i krzywdy nie wolno przechodzić obojętnie. Potrzebna jest zwykła solidarność, by człowiek w biedzie nie czuł się osamotniony.

  Pan to wie, Pan tak właśnie postępuje Panie Detektywie, Pan pomaga, nagłaśnia krzywdzące ludzi sprawy. Ja, jako skromna emerytka wyrażam tylko aprobatę dla postawy Panów i propozycję wsparcia Pana Szuberta.
 • @mint 02:38:55
  Witam Panią!

  Za kilka godzin napiszę do Pani parę słów pocztą wewnętrzną :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej