Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1193 posty 19883 komentarze

Walki USA o demokrację na świecie - 07.08.2016.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Przez cały okres 'sowieckiej niewoli' polski żołnierz nie był ciągany po różnych kontynentach jako najemny zabójca bezbronnych cywilów" - pisze pani Tiamat.

USA planowały przejęcie Ukrainy na długo przez zamachem w Kijowie - czytamy w artykułach, publikowanych wiosną 2014 roku, miesiąc po kijowskim puczu, w wyniku którego do władzy doszli oligarchowie, wspierani przez USA. W 1997r. Amerykanie planowali przejąć kontrolę nad Kijowem - opowiada były doradca Obamy ds. polityki międzynarodowej.

 

Walki USA o demokrację na świecie - 07.08.2016.

Ukraina przed puczem w Kijowie w lutym 2014r.

Neokonserwatyści planowali zmiany rządów Bliskiego Wschodu ponad 20 lat temu. Robert Parry słusznie stwierdza, że udało się jakoś Amerykanom wywinąć z awantury z powodu fiaska w Iraku. Ale prawdą jest, że Obama od dawna robi wszystko, co może, by wykonać plan neokonów.

Podobnie - od upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku USA realizuje strategię okrążenia Rosji, jak również Chin czy Indii. W 1997 roku były doradca Obamy ds. polityki zagranicznej, a wcześniej doradca prezydenta Jimmy Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński napisał książkę pt. "Wielka szachownica" ("Grand Chessboard"), w której rozważa przejęcie przez USA kontroli nad Ukrainą (jak również Azerbejdżanem, Południową Koreą, Turcją i Iranem), ponieważ te państwa są bardzo ważnym strategicznym celem geopolitycznym.

Gdy chodzi o Ukrainę, Brzeziński powiedział: "Ukraina to nowe i bardzo ważne miejsce na szachownicy, ponieważ samo jej istnienie jako niezależnego państwa pomaga nam wpłynąć na zmiany w Rosji. Bez Ukrainy Rosja przestaje być euroazjatyckim imperium. Jeśli jednak Moskwa znów przejmie kontrolę nad Ukrainą i jej 52 milionami ludzi oraz wszystkimi bogactwami naturalnymi i dostępem do Morza Czarnego, Rosja automatycznie z powrotem stanie się potężnym imperium położonym na dwóch kontynentach: w Europie i w Azji".I teraz Obama pcha nas do konfrontacji z Rosja przy pomocy Ukrainy i Krymu.

Pisze Chris Ernesto: Gdy były prezydent Wiktor Janukowicz - ku wielkiemu zdziwieniu Zachodu - odwołał plany integracji z Europą na rzecz zbliżenia z Rosją, Amerykanie wystraszyli się, że Ukraina i plany USA z nią związane przepadną na zawsze. W tym momencie, z częściowo przygotowanym już gruntem do przejęcia kontroli, Stany Zjednoczone poparły zaplanowane wcześniej obalenie Janukowicza.

 

Walki USA o demokrację na świecie - 07.08.2016.

Geoffrey Pyatt, ambasador USA w Kijowie

Te plany ujawniły rozmowy telefoniczne pomiędzy Viktorią Nuland, sekretarzem ministra spraw zagranicznych a ambasadorem USA w Kijowie Geoffrey Pyatt’em. Wiktoria Nuland jest żoną arcy-neokona Roberta Kogana. I kiedy spokojne protesty nie były w stanie obalić Janukowicza, wtedy do akcji przystąpiły - popierane przez Zachód - ultra-nacjonalistyczna partia Swoboda i Prawy Sektor.

I nawet jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem i USA będzie posądzone o różne rzeczy jak współpracę z antysemickimi neo-nazistami, to panuje przekonanie, że przyjazne media zachodnie potrafią załagodzić jakąkolwiek krytykę Stanów Zjednoczonych. W każdym przypadku USA są przygotowane na realizowanie geopolitycznych planów Brzezińskiego z 1997 roku.

Były doradca Obamy: "USA musi przejąć kontrolę nad Ukrainą" (Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine « InvestmentWatch).

//investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

"Brzeziński przygotował plan podboju Ukrainy" (Brzezinski Mapped Out the Battle for Ukraine in 1997 – Antiwar.c).

//original.antiwar.com/Chris_Ernesto/2014/03/14/brzezinski-mapped-out-the-battle-for-ukraine-in-1997/

Inwestycje Sorosa w 'otwarte społeczeństwo', czyli w pranie mózgów na Ukrainie w latach 2000 - 2012 - podaję jako ciekawostkę. Dotyczy jednej tylko organizacji na Ukrainie - International Renaissance Foundation; być może Dżordż ma też inne sposoby wspierania budowy 'otwartego społeczeństwa' na Ukrainie. Środki z Open Society Institute - OSI (z pominięciem danych z kat.'third parties founding'):

2012  –  10,4 mln. $
2011  –  10,3 mln. $
2010  –  12,25 mln. $
2009  –   8,4 mln. $
2008  –   7,0 mln. $
2007  –   6,9 mln. $
2006  –   6,8 mln. $
2005  –   5,3 mln. $
2004  –   6,85 mln. $
2003  –   5,3 mln. $ (wydane)
2002  –   6,1 mln.$ (wydane)
2001  –   6,4 mln. $ (wydane)
2000  –   5,4 mln. $ (wydane)

Łącznie do IRF – ok. 97,4 mln.$

The International Renaissance Foundation (IRF) została założona w 1990 r. i jest częścią międzynarodowej sieci Sorosa, działającej w około 30 państwach (2000 r.), głównie w centralnej i wschodniej Europie, ale także na terenie byłego ZSRS. Celem jest 'postęp i umocnienie otwartego społeczeństwa'. To największa 'charytatywna' organizacja na Ukrainie (2000).

//www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10258&Itemid=415

* * * * * * *

Po obejrzeniu ponadgodzinnego filmu, polecanego przez kpt. Michała Jarzyńskiego, pisze pani Tiamat:  Nie mam zamiaru krytykować rosyjskich dyskutantów, bo oni lepiej ode mnie wiedzą, jak bronić bezpieczeństwa swojego kraju. Już nie raz udowodnili: pędzili wojska Napoleona aż do Paryża, a Hitlera do Berlina. Gdy trzeba będzie, to i Unię popędzą do Brukseli.

Ale zastanawiam się, do jakiego momentu Rosjanie mogą wytrzymać szokujące chamstwo Zachodu. Przecież mogli /mogą stosować te same co Zachód argumenty, np: My się boimy Ameryki, więc zbudujemy bazy w Nikaragui i Meksyku! I w razie, gdyby Amerykanom przyszło do głowy napaść na Meksyk, wstawimy Czarnomorską Flotę do Zatoki Kalifornijskiej. Chyba przez nadmierną grzeczność Rosjanie nie przypomnieli zezowatemu żydkowi, który śmie gadać w imieniu Polaków, że jankesi mordują przede wszystkim przyjaciół.

 

Walki USA o demokrację na świecie - 07.08.2016.

Slobodan Miloszewicz

Miloszewicz był wielkim przyjacielem USA - i USA pomogły mu wygrać wybory. Saddam Husajn był wielkim przyjacielem Ameryki. Dlatego Irak był bombardowany przez czterech prezydentów USA! Kadafi był wielkim przyjacielem USA - do tego stopnia, że odmówił rosyjskiej pomocy w Radzie Bezpieczeństwa. Ferdinand Marcos, prezydent Filipin, wierny przyjaciel USA, który nie tylko pomagał w wojnie w Wietnamie, ale pozwolił założyć bazy amerykańskie na Filipinach, żeby... broniły przed 'komunistyczną Rosją'.A w Naval Base Subik stała ogromna 7. Flota US. Reza Pahlawi, szach Iranu również był wielkim przyjacielem USA.

I Ferdynand Marcos i Reza Pahlawi wylecieli z hukiem i trzaskiem, jak tylko przestali być potrzebni Ameryce. A bazy na Filipinach są coraz większe. I tak jakoś wierni przyjaciele gdzieś się zapodziewają miedzy kartkami historii, jak np. wierny drug Victorii Nuland - Arsenij Jacyniuk, że nie wspomnę prezydenta Egiptu.

 

Walki USA o demokrację na świecie - 07.08.2016.

1945r. - Drezno po amerykańskich nalotach

Rosjanie nie wspomnieli - z wrodzonej chyba grzeczności - o tym, że Amerykanie bombardowali Niemcy już po kapitulacji Niemiec. Zrównali z ziemią parę niemieckich miast i wymordowali ponad półtora miliona mieszkańców. Ameryka zniszczyła bombami kawal Europy. A teraz pomagają bombardować Donbas, bo kochają Ukrainę. Rosjanie nie wspomnieli nawet amerykańskich prowokacji wobec Chin i awantur w Gruzji. Przez grzeczność nie wspomnieli, że coraz więcej Gruzinów wolałoby zaprzyjaźnić się z Rosją, bo nigdy im nie było tak dobrze jak za Sowietów.

Może jeszcze warto byłoby wspomnieć, że przez cały okres 'sowieckiej niewoli' polski żołnierz nie był ciągany po różnych kontynentach jako najemny zabójca bezbronnych cywilów. I to z wielkiej przyjaźni i troski o pokój senator McCain wydaje polecenie islamistom, żeby strzelać do wszystkich rosyjskich samolotów i zestrzelić rosyjski helikopter, który dostarczył humanitarną pomoc mieszkańcom Aleppo i wracał do bazy. Terroryści strzelają do rosyjskich samolotów na polecenie herszta ISIS sen. McCaina, który nie ukrywa swoich 'intymnych powiązań' z ISIS. I nie ukrywa wojowniczych planów wobec Federacji Rosyjskiej, nazywając Rosję 'podmiejską stacją benzynową, która udaje państwo'.

Terrorists Shoot Down Russian Planes With U.S. TOW Missiles After McCain Calls For It

//www.activistpost.com/2016/08/terrorists-shoot-down-russian-planes-mccain-calls-for-it.html

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

* * * * * * *

Wiemy już: 06 sierpnia, w godzinach rannych, w Ługańsku, na skrzyżowaniu ulic Karpińskiego i Watutina został wysadzony ładunek wybuchowy w pobliżu samochodu Igora Plotnickiego, szefa Ługańskiej Republiki Ludowej. Według wstępnych danych, eksplozja zraniła trzy osoby – Płotnickiego, kierowcę i ochroniarza. Przedstawiam film - wideo z miejsca zamachu:

https://www.youtube.com/watch?v=mz5NcFTWGac

Płotnicki o zamach obwinia ukraińskie SBU i amerykańskie specsłużby.
Nie można jednak wykluczyć, że lista potencjalnych zamachowców może być dłuższa. Mówi ponadto szef ŁRL: "Proszę wszystkich o zachowanie spokoju, – nic poważnego się nie stało. Kto mówi o mojej niezdolności, jest zdrajcą i wrogiem ŁRL. Dziękuję, wkrótce będę w pracy. (...) Dzisiejszy dzień nie jest najlepszy w moim życiu. Ale chcę uspokoić ludzi, jestem żywy i czuję się dobrze”.

Poinformował: 1abezmetki  na podstawie:

https://regnum.ru/news/society/2164094.html

Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.

 

KOMENTARZE

 • @All
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/

  "Wnikliwa analiza i uświadomienie dalszych kierunków tych działań, w pierwszej kolejności skierowanych przeciwko Rosji, a następnie innym krajom BRICS, pozwala uwolnić się od metodologii fałszywego oprogramowania nałożonego przez rządzących i globalne media, przy pomocy edukacji, nauki, a także religii.
  Uzupełniającą lekturą dla lepszego zrozumienia tych procesów od strony ekonomiczno-gospodarczej jest książka prof. Artura Śliwińskiego pt. „EKONOMIA SIECI. Jak globalne sieci opętały świat”.
 • All (II)
  DONBAS:
  "Sytuacja stale się pogarsza, kolejni ranni cywile

  http://novorossia.today/sytuacja-stale-sie-pogarsza-kolejni-ranni-cywile/

  on: Sierpień 07, 2016
  Sytuacja militarna na froncie, który przechodzi przez część donbaskich miast i wsi, pozostaje stale napięta. Tylko wczorajszego wieczora i w nocy ukraińskie wojska otwarły ogień 446 razy, wystrzeliły 50 pocisków artyleryjskich kalibru 122 i 152 mm, oraz 346 pocisków moździerzowych kalibru 82 i 120 mm.

  Pod ostrzałem znalazły się wszystkie odcinki tzw. frontu. Misja obserwacyjna OBWE, mająca teoretycznie monitorować przestrzegania porozumień mińskich, obecności walczących stron w strefie neutralnej, oraz raportować nt. użycia broni większego kalibru- w większości przebywa obecnie na urlopach- czym wyjaśnia niemożność obserwacji wszystkich odcinków frontu.

  Ukraińskie pociski zniszczyły domy w rejonie ulicy Majkowskiego w Torecku (foto poniżej), oraz w Zajcewo. W Jasinowatej (ul. Kalinina i Wolności) rany odniosło dwóch cywili".
 • Syjoniści
  w Polin i na upa-dlinie czekają na zwycięstwo w USA chazarki Saxofonowej- wtedy zaczną się znacznie śmielsze prowokacje na ziemi ,morzu i w powietrzu w kierunku Rosji.
 • Gangsterzy wojen....
  Ten gangster na pierwszej fotce podpala kolejne Panstwa i Narody do zabijania, mordow i wojen.Stoi sobie taki w koszulce i krawaciku a z rak splywa krew: biednych dzieci, kobiet,ludzi- starcow ,zolnierzy w Ukrainie , Polsce i w pozostalych zakatkach swiata.On juz sam przyznaje sie do niszczenia ludzkosci w programach CNN i innych.On finasuje te wojne ISLAM-CHRZESCIJANSTWO,oczywiscie nie sam ale jako najemnik czerwono-tarcznych plemion,ktore wystepuja w osmiu stolicach Europy i USA pod pseudo Von Red shield,De Red shield,Lord Red shield itd itd.On zyje krwia biednych ludzi mordowanych teraz w Ukrainie. Ladnie ten mechanizm opisuje Black w ks pt Financing the Flames.A cala role czerwonotarcznych opisuje A Hitchcock w The History of Redshields.ten bangster wszedzie tam, gdzie gdzie trzeba rozwalic rzady jest na posterunku.Jest tez w Polsce finansujac wrogie organizacje Polsce poprzez swe fundacje np opensociety.patrz jak wplaca na rodzinke Rzepy,a i wczesniej Comory,w fundacji Stawarzyszenie 61 .pl,ale nie tylko .On futruje rowniez inne fundacje `propolskie` czyt WROGIE POLSCE, co zbieraja sie w KoDY FoRy,Batory,itp.to jest wrog Polski ,ale comora dal Orla Bialego,by przewroty w Polsce podapalac.
  Smutne to, ze zadne sluzby takim gangsterom nie zamkna dzrwi w Polsce dla nich. ze to moze wjezdzac do nas i nas niszczyc.STOP WROGOM POLSKI!!!!
 • @kfakfa 09:41:58
  "... wtedy zaczną się znacznie śmielsze prowokacje...". -

  --- Liczę na to, że w pewnym momencie zaprzestaną.
 • @Andrew08 10:29:10
  "Smutne to, ze zadne sluzby takim gangsterom nie zamkna dzrwi w Polsce". -

  --- Niestety, te drzwi są otwierane na oścież.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej